kmouth - en to sl translation catalogue (202 entries)

en: &Configure KMouth...
sl: &Nastavi KMouth ...

en: &Copy
sl: &Kopiraj

en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
sl: &Trenutno izbrana fraza ali knjiga fraz

en: &Delete
sl: I&zbriši

en: &Delete Dictionary
sl: Iz&briši slovar

en: &Edit
sl: &Uredi

en: &Edit...
sl: &Uredi ...

en: &Engine:
sl: Stroj:

en: &Export Dictionary...
sl: &Izvozi slovar ...

en: &Export...
sl: &Izvozi ...

en: &File
sl: &Datoteka

en: &Filename:
sl: Ime &datoteke:

en: &Import...
sl: &Uvozi ...

en: &Language:
sl: &Jezik:

en: &Merge dictionaries
sl: &Združi slovarje

en: &Move Down
sl: Pre&makni dol

en: &Name:
sl: &Ime:

en: &New Phrase
sl: &Nova fraza

en: &None
sl: &Brez

en: &Open as History...
sl: &Odpri kot zgodovino ...

en: &Overwrite
sl: &Prepiši

en: &Phrase Books
sl: &Knjige s frazami

en: &Preferences
sl: &Možnosti

en: &Print History...
sl: Na&tisni zgodovino ...

en: &Selected Dictionary
sl: &Izbran slovar

en: &Selection of phrases in the phrase book:
sl: Izbor &fraz iz knjige fraz:

en: &Settings
sl: &Nastavitve

en: &Speak
sl: Iz&govori

en: &Text-to-Speech
sl: &Besedilo-v-govor

en: &Use default speech system
sl: &Uporabi privzeti govorni sistem

en: &Voice:
sl: Glas:

en: (New Phrase Book)
sl: (Nova knjiga s frazami)

en: (New Phrase)
sl: (Nova fraza)

en: (c) 2002/2003, Gunnar Schmi Dt
sl: © 2002/2003, Gunnar Schmidt

en: <qt>There are unsaved changes.<br />Do you want to apply the changes before closing the "phrase book" window or discard the changes?</qt>
sl: <qt>Obstajajo neshranjene spremembe.<br />Ali želite uveljaviti spremembe pred zapiranjem »knjige s frazami« ali jih zavreči?</qt>

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
sl: Vmesnik za sintezo govora po načelu »natipkaj in reci«

en: Add
sl: Dodaj

en: Add D&ictionary...
sl: &Dodaj slovar ...

en: Adds a new phrase
sl: Doda novo frazo

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
sl: Doda novo knjigo s frazami, v katero se lahko doda še druge knjige in fraze

en: All Files (*);;Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt)
sl: Vse datoteke (*);;Knjige s frazami (*.phrasebook);;Besedilne datoteke (*.txt)

en: Alternative
sl: Alternativni

en: As Phrasebook
sl: Kot knjiga s frazami

en: As Plain Text
sl: Kot navadno besedilo

en: Ask Whether to Save
sl: Vprašaj, ali se naj shrani

en: Book
sl: Knjiga

en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
sl: S klikom na ta gumb lahko izberete tipkovno bližnjico, ki bo dodeljena izbrani frazi.

en: C&ompare to OpenOffice.org dictionary:
sl: &Primerjaj s slovarjem OpenOffice.org:

en: C&reate new dictionary:
sl: Us&tvari nov slovar:

en: C&ustom
sl: &Po meri

en: Character &encoding:
sl: Kodiranje &znakov:

en: Character encodin&g:
sl: Kodiranje &znakov:

en: Closes the window
sl: Zapre okno

en: Closing "Phrase Book" Window
sl: Zapiranje okna »Knjiga s frazami«

en: Closing the phrase &book edit window:
sl: Zapiranje urejevalnega okna &knjige s frazami:

en: Command for speaking &texts:
sl: Ukaz za izgovorjavo besedil:

en: Configuration
sl: Nastavitve

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
sl: Kopira trenutno izbrane vnose iz knjige fraz v odložišče

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
sl: Kopira trenutno izbrane fraze iz zgodovine v odložišče

en: Copies the selected section to the clipboard
sl: Kopira izbrani odsek v odložišče

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
sl: Kopira izbrani odsek in v odložišče. Če je izbranega nekaj besedila v urejevalnem polju, je kopirano v odložišče. Sicer so v odložišče kopirani izbrani stavki v zgodovini (če jih je kaj).

en: Create an &empty wordlist
sl: Ustvari &prazen seznam besed

en: Creating Word List
sl: Ustvarjanje seznama besed

en: Cu&t
sl: &Izreži

en: Current Maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
sl: Izreže trenutno izbrane vnose iz knjige fraz in jih postavi v odložišče

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
sl: Izreže trenutno izbrane fraze iz zgodovine in jih odloži v odložišče

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sl: Izreže izbrani odsek in ga odloži v odložišče

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
sl: Izreže izbrani odsek in ga odloži v odložišče. Če je izbranega nekaj besedila v urejevalnem polju, je postavljeno v odložišče. Sicer so v odložišče postavljeni izbrani stavki v zgodovini (če jih je kaj).

en: D&eselect All Entries
sl: &Odstrani izbiro vseh vnosov

[ctx: Default dictionary]
en: Default
sl: Privzeti

en: Deletes the currently selected phrases from the history
sl: Izbriše trenutno izbrane fraze iz zgodovine

en: Deletes the selected entries from the phrase book
sl: Izbriše izbrane vnose iz knjige fraz

en: Deselects all phrases in the history
sl: Odstrani izbiro z vseh fraz v zgodovini

en: Dictionary
sl: Slovar

en: Discard Changes
sl: Zavrže spremembe

en: Do Not Add
sl: Ne dodaj

en: Enables/disables the phrasebook bar
sl: Omogoči/onemogoči vrstico knjige fraz

en: Enables/disables the statusbar
sl: Omogoči/onemogoči vrstico stanja

en: Export Dictionary
sl: Izvozi slovar

en: Export Phrase Book
sl: Izvozi knjigo s frazami

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
sl: Izvozi trenutno izbrane fraze ali knjige fraz v datoteko

en: File Exists
sl: Datoteka obstaja

en: File Extension
sl: Pripona datoteke

en: From &KDE documentation
sl: Iz dokumentacije &KDE

en: From &file
sl: Iz &datoteke

en: From f&older
sl: Iz mape

en: General Options
sl: Splošne možnosti

en: Gunnar Schmi Dt
sl: Gunnar Schmidt

en: History file to open
sl: Datoteka zgodovine za odprtje

en: I&mport Standard Phrase Book
sl: &Uvozi standardno knjigo fraz

en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
sl: Če izberete to polje, bo ustvarjen prazen slovar brez kakršnihkoli vnosov. Ker KMouth samodejno doda na novo natipkane besede v slovarje, se bo vašega besedišča s časom tudi naučil.

en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
sl: Če izberete to polje, bo nov slovar ustvarjen z nalaganjem slovarske datoteke ali pa s štetjem posameznih besed v besedilu.

en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
sl: Če izberete to polje, bo nov slovar ustvarjen z nalaganjem datoteke. Lahko izberete datoteko XML, običajno besedilno datoteko ali datoteko, ki vsebuje slovar dopolnjevanja besed. Če izberete običajno besedilno datoteko ali datoteko XML, bo pogostost posameznih besed zaznana s preprostim štetjem pojavitev vsake besede.

en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
sl: Če izberete to polje, bo nov slovar ustvarjen z nalaganjem vseh datotek v mapi in vseh njenih podmapah.

en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
sl: Če izberete to polje, bo nov slovar ustvarjen z združevanjem obstoječih slovarjev.

en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
sl: Če izberete to polje, bo nov slovar ustvarjen z razčlenjevanjem dokumentacije KDE. Pogostost posameznih besed bo zaznana s preprostim štetjem pojavitev vsake besede.

en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
sl: Če izberete to polje, bodo besede preverjene v črkovalniku pred njihovim vnosom v nov slovar.

en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
sl: Če izberete to polje, bodo besede iz KDE-jeve dokumentacije preverjene v črkovalniku pred njihovim vnosom v nov slovar.

en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
sl: Če izberete to možnost, potem bo izbrana fraza dostopna preko tipkovne bližnjice. Bližnjico lahko spremenite z gumbom poleg te možnosti.

en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
sl: Če izberete to možnost, potem izbrana fraza ne bo dostopna s tipkovno bližnjico.

en: Import Phrasebook
sl: Uvozi knjigo s frazami

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
sl: Uvozi datoteko in doda njeno vsebino v knjigo s frazami

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
sl: Uvozi standardno knjigo fraz in doda njeno vsebino v knjigo fraz

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
sl: Prazen seznam

[ctx: In which directory is the file located?]
en: &Directory:
sl: &Mapa:

en: Initial Configuration - KMouth
sl: Začetne nastavitve – KMouth

en: Initial Phrase Book
sl: Začetna knjiga fraz

en: Insert Into Edit Field
sl: Vstavi v urejevalno polje

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
sl: V to urejevalno polje natipkajte frazo. Kliknite na gumb Izgovori, da bo izgovorjena.

en: KDE Documentation
sl: KDE-jeva dokumentacija

en: Language
sl: Jezik

[ctx: Latin characterset]
en: Latin1
sl: Latinsko1

[ctx: Latin1 characterset]
en: Latin1
sl: Latinsko1

[ctx: Local characterset]
en: Local
sl: Krajevni

en: Merge result
sl: Združi rezultate

en: Merging dictionaries...
sl: Združevanje slovarjev ...

en: Move &Up
sl: Premakni &gor

en: Name of the &phrase book:
sl: Ime &knjige s frazami:

en: New Phrase &Book
sl: Nova &knjiga s frazami

en: Open File as History
sl: Odpri datoteko kot zgodovino

en: Opening file...
sl: Odpiranje datoteke ...

en: Opens an existing file as history
sl: Odpre obstoječo datoteko kot zgodovino

en: Opens the configuration dialog
sl: Odpre nastavitveno okno

en: Original Author
sl: Prvotni avtor

en: Parsing directory...
sl: Razčlenjevanje mape ...

en: Parsing file...
sl: Razčlenjevanje datoteke ...

en: Parsing the KDE documentation...
sl: Razčlenjevanje KDE-jeve dokumentacije ...

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
sl: Prilepi vsebino odložišča na trenuten položaj kazalke v urejevalnem polju.

en: Pastes the clipboard contents to current position
sl: Prilepi vsebino odložišča na trenutni položaj

en: Performing spell check...
sl: Preverjanje črkovanja ...

en: Phrase
sl: Fraza

en: Phrase Book
sl: Knjiga s frazami

en: Phrase Books (*.phrasebook)
sl: Knjige s frazami (*.phrasebook)

en: Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt);;All Files (*)
sl: Knjige s frazami (*.phrasebook);;Besedilne datoteke (*.txt);;Vse datoteke (*)

en: Phrase Books (*.phrasebook);Plain Text Files (*.txt);All Files (*)
sl: Knjige s frazami (*.phrasebook);Besedilne datoteke (*.txt);Vse datoteke (*)

en: Plain Text Files (*.txt);;Phrase Books (*.phrasebook);;All Files (*)
sl: Besedilne datoteke (*.txt);;Knjige s frazami (*.phrasebook);;Vse datoteke (*)

en: Please decide which phrase books you need:
sl: Odločite se, katero knjigo fraz potrebujete:

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Printing...
sl: Tiskanje ...

en: Prints out the actual history
sl: Natisne dejansko zgodovino

en: Quits the application
sl: Konča program

en: Save &History As...
sl: Shrani &zgodovino kot ...

en: Save As
sl: Shrani kot

en: Save Phrase Book
sl: Shrani knjigo s frazami

en: Saves the actual history as...
sl: Shrani dejansko zgodovino kot ...

en: Saves the phrase book onto the hard disk
sl: Shrani knjigo s frazami na trdi disk

en: Saving history with a new filename...
sl: Shranjevanje zgodovine z novim imenom ...

en: Select &All Entries
sl: Izberi &vse vnose

en: Selects all phrases in the history
sl: Izbere vse fraze v zgodovini

en: Send the data as standard &input
sl: Pošlji podatke kot standarden &vhod

en: Shortcut
sl: Bližnjica

en: Shortcut for the phrase:
sl: Bližnjica za frazo:

en: Show P&hrasebook Bar
sl: Prikaži vrstico knjige &fraz

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
sl: Končujem ...

en: Source of New Dictionary (1)
sl: Vir novega slovarja (1)

en: Source of New Dictionary (2)
sl: Vir novega slovarja (2)

en: Speak Immediately
sl: Izgovori takoj

en: Speaks the currently active sentence(s)
sl: Izgovori trenutno dejavne stavke

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
sl: Izgovori trenutno dejavne stavke. Če je nekaj besedila v urejevalnem polju, je to izgovorjeno. Sicer so izgovorjeni izbrani stavki v zgodovini (če jih je kaj).

en: Speaks the currently selected phrases in the history
sl: Izgovori trenutno izbrane fraze v zgodovini

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
sl: Iz&govori

en: Text of the &phrase:
sl: Besedilo &fraze:

en: Text-to-Speech
sl: Besedilo-v-govor

en: Text-to-Speech Configuration
sl: Nastavitve »besedilo-v-govor«

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka %1 že obstaja. Ali jo želite prepisati?

[ctx: The job is done]
en: Ready.
sl: Pripravljen.

en: There was an error loading file
    %1
sl: Prišlo je do napake med nalaganjem datoteke
    %1

en: There was an error saving file
    %1
sl: Prišlo je do napake med shranjevanjem datoteke
    %1

en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
sl: To polje določa, ali se naj besedilo pošlje kot standarden vhod v sintetizator govora.

en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
sl: To spustno polje določa, ali se naj izbrane fraze knjige s frazami izgovorijo takoj ali samo vstavijo v urejevalno polje.

en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
sl: To spustno polje določa, ali se naj knjiga s frazami samodejno shrani ob zaprtju urejevalnega okna.

en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
sl: To spustno polje določa, katero kodiranje znakov se uporabi za podajanje besedila.

en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
sl: To polje določa ukaz za izgovorjavo besedila in njegove parametre. KMouth pozna naslednje vsebnike:
    %t -- besedilo, ki naj bo izgovorjeno
    %f -- ime datoteke z besedilom
    %l -- jezikovna koda
    %% -- znak za odstotek

en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
sl: Ta seznam vsebuje vse razpoložljive mape za dopolnjevanje besed. KMouth bo prikazal spustno polje poleg urejevalnega polja v glavnem oknu, če ta seznam vsebuje več kot en slovar. To spustno polje lahko uporabite za izbiro slovarja, ki bo dejansko uporabljen za dopolnjevanje besed.

en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
sl: Ta seznam vsebuje trenutno knjigo fraz v drevesni zgradbi. Tako lahko izberete in spremenite posamezne fraze in podrejene knjige fraz

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
sl: Ta seznam vsebuje zgodovino izgovorjenih stavkov. Stavke lahko izberete in pritisnite gumb Izgovori za vnovičen izgovor.

en: Tips, extended phrase books
sl: Namigi, razširjene knjige s frazami

en: Toggle the statusbar...
sl: Preklopi vrstico stanja ...

en: Toggling menubar...
sl: Preklapljanje menijske vrstice ...

en: Toggling phrasebook bar...
sl: Preklapljanje vrstice knjige fraz ...

en: Toggling toolbar...
sl: Preklapljanje orodne vrstice ...

en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
sl: S tem gumbom lahko dodate nov slovar v seznam razpoložljivih slovarjev.

en: With this button you delete the selected dictionary.
sl: S tem gumbom izbrišete izbran slovar.

en: With this button you export the selected dictionary to a file.
sl: S tem gumbom izvozite izbran slovar v datoteko.

en: With this button you move the selected dictionary down.
sl: S tem gumbom premaknete izbran slovar dol.

en: With this button you move the selected dictionary up.
sl: S tem gumbom premaknete izbran slovar gor.

en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
sl: S tem spustnim poljem določite, kateri jezik naj bo povezan z novim slovarjem.

en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
sl: S tem spustnim poljem izberete kodiranje znakov, ki se uporablja ob nalaganju besedilnih datotek. To spustno polje ni uporabljeno za datoteke XML ali slovarske datoteke.

en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
sl: S tem spustnim poljem določite jezik, ki je povezan z izbranim slovarjem.

en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
sl: S tem spustnim poljem izberete, kateri od nameščenih jezikov bo uporabljen za ustvarjanje novega slovarja. KMouth bo razčlenil dokumentacijske datoteke samo za ta jezik.

en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
sl: S tem vnosnim poljem določite mapo OpenOffice.org, ki bo uporabljena za preverjanje črkovanja besed v novem slovarju.

en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
sl: S tem vnosnim poljem navedete ime izbranega slovarja.

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
sl: S tem vnosnim poljem navedete, katero mapo želite naložiti za ustvarjanje novega slovarja.

en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
sl: S tem vnosnim poljem navedete, katera datoteka naj se naloži za ustvarjanje novega slovarja.

en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
sl: S to urejevalno vrstico določite ime podknjige fraz ali vsebino fraze.

en: Word Completion
sl: Dopolnjevanje besed

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>.
sl: Izbrano ime datoteke <i>%1</i> ima drugačno pripono kot <i>.phrasebook</i>.

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
sl: Izbrano ime datoteke <i>%1</i> ima drugačno pripono kot <i>.phrasebook</i>. Ali želite dodati <i>.phrasebook</i> k imenu datoteke?

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>.
sl: Izbrano ime datoteke <i>%1</i> ima pripono <i>.phrasebook</i>.

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
sl: Izbrano ime datoteke <i>%1</i> ima pripono <i>.phrasebook</i>. Ali želite shraniti v obliki knjige s frazami?

en: without name
sl: brez imena
