korganizer - en to sl translation catalogue (824 entries)

en:  day |  days
sl[0]:  dan
sl[1]:  dneva
sl[2]:  dnevi
sl[3]:  dni

en: %1 completed to-do was purged. | %1 completed to-dos were purged.
sl[0]: Počiščeno je bilo %1 zaključeno opravilo.
sl[1]: Počiščeni sta bili %1 zaključeni opravili.
sl[2]: Počiščena so bila %1 zaključena opravila.
sl[3]: Počiščenih je bilo %1 zaključenih opravil.

en: %1 to-do was ignored because it has uncompleted or read-only children. | %1 to-dos were ignored because they have uncompleted or read-only children.
sl[0]: %1 opravilo je bilo prezrto, ker ima nezaključena ali pred pisanjem zaščitena podopravila.
sl[1]: %1 opravili sta bili prezrti, ker imata nezaključena ali pred pisanjem zaščitena podopravila.
sl[2]: %1 opravila so bila prezrta, ker imajo nezaključena ali pred pisanjem zaščitena podopravila.
sl[3]: %1 opravil je bilo prezrtih, ker imajo nezaključena ali pred pisanjem zaščitena podopravila.

en: &Actions
sl: Dej&anja

en: &Add
sl: Dod&aj

en: &Address Book
sl: Imenik

en: &Agenda
sl: Dnevni red

en: &Also Dissociate Future Ones
sl: Razveži tudi prihodnje

en: &Cancel
sl: Prekliči

en: &Completed
sl: &Zaključena

en: &Configure KOrganizer...
sl: Nastavi KOrganizer...

en: &Copy
sl: &Kopiraj

en: &Day
sl: &Dan

en: &Delete
sl: Izbriši

en: &Delete Appointment
sl: I&zbriši sestanek

en: &Delete Event
sl: Izbriši dogodek

en: &Delete To-do
sl: Izbriši opravilo

en: &Dissociate
sl: &Razveži

en: &Edit
sl: Ur&edi

en: &Edit Appointment...
sl: Ur&edi sestanek...

en: &Edit Event...
sl: Ur&edi dogodek...

en: &Edit To-do...
sl: Ur&edi opravilo...

en: &Edit...
sl: Ur&edi...

en: &Event List
sl: Seznam dogodkov

en: &Events
sl: Do&godki

en: &Export
sl: Izvozi

en: &File
sl: Datoteka

en: &Go
sl: Pojdi

en: &Help
sl: Pomoč

en: &Import
sl: Uvoz&i

en: &In-progress (started but not completed)
sl: V teku (pričeta, a ne zaključena)

en: &Journal
sl: Dnevnik

en: &Journals
sl: &Dnevniki

en: &Mail Free Busy Information...
sl: Pošlji podatke o prostosti/zaposlenosti...

en: &Make Sub-to-do Independent
sl: Naredi podopravilo samostojno

en: &Mark To-do Completed
sl: Označi opravilo kot zaključeno

en: &Month
sl: &Mesec

en: &Move
sl: Pre&makni

en: &New
sl: &Nov

en: &Next Day | &Next %1 Days
sl[0]: &Naslednji %1 dan
sl[1]: &Naslednja %1 dneva
sl[2]: &Naslednji %1 dnevi
sl[3]: &Naslednjih %1 dni

en: &Only Dissociate This One
sl: Razveži samo to

en: &Open-ended (no due date)
sl: &Brez zapadlosti

en: &Publish Item Information...
sl: Objavi podatke o predmetu...

en: &Refresh
sl: Osveži

en: &Retrieve
sl: P&ridobi

en: &Search for:
sl: Po&išči:

en: &Send as iCalendar...
sl: Pošlji kot iCalendar...

en: &Settings
sl: Na&stavitve

en: &Show
sl: Prikaži

en: &Show Event
sl: Pokaži dogodek

en: &Show To-do
sl: Pokaži opravilo

en: &Sidebar
sl: &Stranska vrstica

en: &To-do List
sl: Seznam opravil

en: &To:
sl: &Za:

en: &Today only
sl: Sa&mo danes

en: &Unstarted (start date is in the future)
sl: Nezačeta (začetni datum v prihodnosti)

en: &Upload Free Busy Information
sl: Pošlji podatke o prostosti/zaposlenosti

en: &View
sl: Pogled

en: &Week
sl: Teden

en: &Zoom
sl: Približanje

en: (No need if using Kolab server version 2)
sl: (ni potrebno, če uporabljate strežnik Kolab 2)

en: (c) 2004 Tobias Koenig
sl: © 2004 Tobias Koenig

en: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Audio Files (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)
sl: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Zvočne datoteke (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)

en: 0 completed to-dos were purged.
sl: Počiščeno ni bilo nobeno zaključeno opravilo.

en: 1 day
sl: 1 dan

en: 1 day ago | %1 days ago
sl[0]: pred %1 dnevom
sl[1]: pred %1 dnevoma
sl[2]: pred %1 dnevi
sl[3]: pred %1 dnevi

en: 1 incidence was imported successfully. | %1 incidences were imported successfully.
sl[0]: %1 pojavitev je bila uspešno uvožena.
sl[1]: %1 pojavitvi sta bili uspešno uvoženi.
sl[2]: %1 pojavitve so bile uspešno uvožene.
sl[3]: %1 pojavitev je bilo uspešno uvoženih.

en: 2008-08-18
sl: 18.08.2008

en: <a href="whatsthis:%1">How does this work?</a>
sl: <a href="whatsthis:%1">Kako to deluje?</a>

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
sl: <p><em>Ni izbranega predmeta</em></p><p>Izberite dogodek, opravilo ali dnevnik in tu se bodo prikazale podrobnosti.</p>

en: <qt><b>Warning:</b> Qt Designer could not be found. It is probably not installed. You will only be able to import existing designer files.</qt>
sl: <qt><b>Opozorilo:</b> Qt Designerja ni bilo mogoče najti. Verjetno ni nameščen. Lahko boste le uvozili obstoječe datoteke snovalnika.</qt>

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
sl: <qt><p>Tu izberite datume, ki bodo na voljo v KOrganizerjevem glavnem prikazu. Za izbor več dni držite pritisnjen miškin gumb.</p><p>Za pomik na naslednji/prejšnji mesec ali leto kliknite na ustrezen gumb na vrhu.</p><p>Vsaka vrstica prikazuje en teden. Število v levem stolpcu prikazuje vrstni red tedna v letu. Za izbor celotnega tedna kliknite na to število.</p></qt>

en: <qt><p>This section allows you to add your own GUI Elements ('<i>Widgets</i>') to store your own values into %1. Proceed as described below:</p><ol><li>Click on '<i>Edit with Qt Designer</i>'</li><li>In the dialog, select '<i>Widget</i>', then click <i>OK</i></li><li>Add your widgets to the form</li><li>Save the file in the directory proposed by Qt Designer</li><li>Close Qt Designer</li></ol><p>In case you already have a designer file (*.ui) located somewhere on your hard disk, simply choose '<i>Import Page</i>'</p><p><b>Important:</b> The name of each input widget you place within the form must start with '<i>X_</i>'; so if you want the widget to correspond to your custom entry '<i>X-Foo</i>', set the widget's <i>name</i> property to '<i>X_Foo</i>'.</p><p><b>Important:</b> The widget will edit custom fields with an application name of %2.  To change the application name to be edited, set the widget name in Qt Designer.</p></qt>
sl: <qt><p>Ta odsek vam omogoča, da dodate lastne predmete uporabniškega vmesnika (<i>gradnike</i>) za shranjevanje vaših lastnih vrednosti v %1. Nadaljujte po naslednjem postopku:</p><ol><li>Kliknite na <i>Uredi z Qt Designerjem</i></li><li>V pogovornem oknu izberite <i>Gradnik</i> in kliknite <i>V redu</i></li><li>Dodajte svoje gradnike na obrazec</li><li>Shranite datoteko v mapo, ki jo predlaga Qt Designer</li><li>Zaprite Qt Designer</li></ol><p>V primeru, da že imate datoteko Qt Designerja (*.ui) nekje na trdem disku, preprosto izberite <i>Uvozi stran</i></p><p><b>Pomembno:</b> imena posameznih vnosnih gradnikov, ki jih postavite na obrazec, se morajo začeti z <i>X_</i>. Npr. če želite, da gradnik ustreza vnosu <i>X-Nekaj</i>, nastavite lastnost gradnika <i>name</i> na <i>X_Nekaj</i>.</p><p><b>Pomembno:</b> Gradnik bo polja po meri urejal z imenom programa %2. Če želite spremeniti ime programa, ki bo urejan, nastavite ime gradnika v Qt Designerju.</p></qt>

en: <qt>Do you really want to delete '<b>%1</b>'?</qt>
sl: <qt>Ali resnično želite izbrisati »<b>%1</b>«?</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sl: <qt>To bo povsem skrilo menijsko vrstico. Spet jo lahko prikažete s pritiskom %1.</qt>

[ctx: @action]
en: Configure
sl: Sestavi

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
sl: Na današnji dan

[ctx: @action:button search in calendar]
en: &Search
sl: Poišči

[ctx: @action:inmenu]
en: &Dissociate From Recurrence...
sl: Raz&veži od ponovitve...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit...
sl: Ur&edi...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Paste
sl: &Prilepi

[ctx: @action:inmenu]
en: &Print...
sl: Natisni...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Set Folder Color...
sl: Nastavi barvo mape...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show
sl: Pokaži

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder
sl: Preklopi opomnik

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder Off
sl: Izklopi aktivni opomnik

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder On
sl: Vklopi aktivni opomnik

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Event from To-do
sl: Ustvari dogodek iz seznama zahtevanih opravil

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Note for Event
sl: Ustvari dogodek xxx

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Note for To-do
sl: Ustvari opombo za opravilo

[ctx: @action:inmenu]
en: Create To-do from Event
sl: Ustvari opravilo iz dogodka

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event...
sl: Nov dogodek ...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Journal...
sl: Nov dnevnik ...

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do...
sl: Novo opravilo ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Previe&w...
sl: Predogled tiskanja...

[ctx: @action:inmenu]
en: Send as iCalendar...
sl: Pošlji kot iCalendar...

[ctx: @action:inmenu]
en: Serverside Subscription...
sl: Naročnina na strani strežnika...

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as &Default Folder
sl: Nastavi kot privzeto mapo

[ctx: @action:inmenu]
en: Togg&le To-do Completed
sl: Prek&lopi zaključenost opravila

[ctx: @action:inmenu copy this incidence]
en: &Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @action:inmenu cut this incidence]
en: C&ut
sl: Izreži

[ctx: @action:inmenu delete this incidence]
en: &Delete
sl: Izbriši

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
sl: "%1" je bil uspešno kopiran v %2.

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
sl: "%1" je bil uspešno premaknjen iz %2 v %3.

[ctx: @info]
en: <p>Would you like to merge this calendar item into an existing calendar or use it to create a brand new calendar?</p><p>If you select merge, then you will be given the opportunity to select the destination calendar.</p><p>If you select add, then a new calendar will be created for you automatically.</p>
sl: <p>Ali želite ta predmet koledarja združiti v obstoječ koledar ali ga uporabiti za ustvaritev novega koledarja?</p><p>Če izberete združevanje, boste lahko izbrali ciljni koledar,</p><p>Če izberete dodajanje, bo samodejno ustvarjen nov koledar.</p>

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file %1. %2
sl: Ni mogoče zapisati datoteke iCalendar %1. %2

[ctx: @info]
en: Do you really want replace your current default calendar with "%1"?
sl: Ali resnično želite zamenjati vaš trenutni privzeti koledar z "%1"?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete calendar %1?
sl: Ali resnično želite izbrisati koledar %1?

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
sl: Ali resnično želite trajno odstraniti filter »%1«?

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
sl: Ali res želite trajno odstraniti predmet »%1«?

[ctx: @info]
en: Invalid search expression, cannot perform the search. Please enter a search expression using the wildcard characters '*' and '?' where needed.
sl: Neveljavni iskalni izraz, iskanja ni mogoče opraviti. Vstavite iskalni izraz z uporabo nadomestnih znakov '*' in '?', kjer je to potrebno.

[ctx: @info]
en: No items were found that match your search pattern.
sl: Najdenega ni bilo nobenega predmeta, ki bi se ujemal z vašim iskalnim vzorcem.

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
sl: Predmeta »%1« ni mogoče dodati v %2, zato ni bil premaknjen.

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
sl: Tega vstavka ni mogoče nastaviti

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
sl: Ni mogoče kopirati predmeta »%1« v %2.

[ctx: @info]
en: Unable to edit "%1" because it is locked by another process.
sl: Ni mogoče urediti »%1«, ker ga je zaklenilo drugo opravilo.

[ctx: @info]
en: Unable to remove the item "%1" from the original calendar. However, a copy of this item has been put into %2
sl: Predmeta "%1" ni mogoče odstraniti iz izvornega koledarja. Kljub temu je bila v dana njegova kopija v %2

[ctx: @info/plain Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search...
sl: Poišči...

[ctx: @info:status]
en: Agenda View
sl: Prikaz dnevnega reda

[ctx: @info:status]
en: Archive events and to-dos to a file
sl: Arhiviraj dogodke in opravila v datoteko

[ctx: @info:status]
en: Configure the view
sl: Nastavi prikaz

[ctx: @info:status]
en: Create a new Event
sl: Ustvari nov dogodek

[ctx: @info:status]
en: Create a new Journal
sl: Ustvari novi dnevnik

[ctx: @info:status]
en: Create a new To-do
sl: Ustvari novo opravilo

[ctx: @info:status]
en: Create a new event
sl: Ustvari nov dogodek

[ctx: @info:status]
en: Create a new journal
sl: Ustvari nov dnevnik

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
sl: Ustvari novo opravilo

[ctx: @info:status]
en: Export calendar to file
sl: Izvozi koledar v datoteko

[ctx: @info:status]
en: Filter incidences
sl: Filter vnosov

[ctx: @info:status]
en: Import a calendar
sl: Uvozi koledar

[ctx: @info:status]
en: Journal View
sl: Pogled dnevnika

[ctx: @info:status]
en: List View
sl: Prikaz seznama

[ctx: @info:status]
en: Load a calendar from "Get Hot New Stuff"
sl: Naložite koledar iz "Get Hot New Stuff"

[ctx: @info:status]
en: Month View
sl: Pogled meseca

[ctx: @info:status]
en: Purge completed to-dos
sl: Pospravi zaključena opravila

[ctx: @info:status]
en: Refresh
sl: Osveži

[ctx: @info:status]
en: Scroll Backward
sl: Pomakni se nazaj

[ctx: @info:status]
en: Scroll Forward
sl: Pomakni se naprej

[ctx: @info:status]
en: Scroll to Today
sl: Pojdi na današnji dan

[ctx: @info:status]
en: Timeline View
sl: Pogled časovnice

[ctx: @info:status]
en: To-do List View
sl: Pogled seznama opravil

[ctx: @info:status]
en: What's Next View
sl: Pogled - kaj bo naslednje

[ctx: @info:tooltip]
en: Archive old events and to-dos to an iCalendar file
sl: Arhiviraj stare dogodke in opravila v datoteko iCalendar

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure the current view
sl: Nastavi trenutni prikaz

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Event
sl: Ustvari nov dogodek

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Journal
sl: Ustvari novi dnevnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new To-do
sl: Ustvari novo opravilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Export your calendar to an iCalendar file
sl: Izvozi vaš koledar v datoteko iCalendar

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter incidences from the calendar
sl: Filtriraj vnose tega koledarja

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore reminders from this calendar
sl: Prezri opomnike s tega koledarja

[ctx: @info:tooltip]
en: Import an iCalendar or vCalendar file
sl: Uvozi datoteko iCalendar ali vCalendar

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh the display
sl: Osveži zaslon

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove completed to-dos from your calendar
sl: Odstrani vsa zaključena opravila iz koledarja

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view backward
sl: Pomakne pogled nazaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view forward
sl: Pomakni pogled naprej

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view to today
sl: Pomakni pogled na danes

[ctx: @info:tooltip]
en: Search "Get Hot New Stuff" for calendars to import
sl: Iščite "Get Hot New Stuff" za koledarje, ki jih želite uvoziti

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a custom icon
sl: Nastavi ikono po meri

[ctx: @info:tooltip]
en: Set search keyword
sl: Nastavi ključno besedo iskanja

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the folder name
sl: Nastavi ime mape

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the search
sl: Začni iskanje

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Agenda View
sl: Preklopi na prikaz dnevnega reda

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Journal View
sl: Preklop na pogled dnevnikov

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the List View
sl: Preklopi na pogled seznama

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Month View
sl: Preklopi v prikaz meseca

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Timeline View
sl: Preklop na pogled časovnice

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the To-do List View
sl: Preklop na pogled seznama opravil

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the What's Next View
sl: Preklopi v pogled - Kaj bo naslednje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to export your entire calendar collection to one iCalendar file.
sl: Omogoča izvoz celotne zbirke koledarja v eno datoteko iCalendar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to remove all completed to-dos from your calendar collection. This action cannot be undone!
sl: Dovoli da odstranite vsa zaključena opravila iz koledarja. Tega postopka ne morete preklicati!

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you do not want to receive reminders from items associated with this calendar.
sl: Označite to polje, če ne želite prejemati opomnikov za predmete, ki so povezani s tem koledarjem.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to set a custom icon for this folder.
sl: Označite to polje, če želite za to mapo nastaviti ikono po meri.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to make KOrganizer mark the working hours for this day of the week. If this is a work day for you, check this box, or the working hours will not be marked with color.
sl: Označite to polje, če želite, da KOrganizer označi delovne ure za ta dan v tednu. Če je to vaš delovni dan, označite to polje. V nasprotnem primeru delovne ure ne bodo označene s posebno barvo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
sl: Tu lahko izberete barvo za koledar, ki je izbran v zgornjem spustnem polju.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the color of the tag selected in the adjacent combo box.
sl: Izberite barvo oznake izbrane v sosednjem kombiniranem polju.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name here to set the name of this folder.
sl: Sem vnesite ime za to mapo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternatively, you can specify a full path to the Free/Busy. For example: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb
sl: Sem vnesite naslov URL strežnika, na katerem so objavljeni podatki o prostosti/zaposlenosti.
    Za podatek povprašajte skrbnika strežnika.
    To je primer naslova URL strežnika Kolab 2:
    
    https://kolab2.primer.si/freebusy/
    
    Navedete lahko tudi celotno pot. Na primer:
    
    https://kolab2.primer.si/freebusy/uporabnik.xfb

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lets you search for a keyword in your calendars
sl: Omogoča iskanje ključne besede v koledarjih

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
sl: Pritisnite ta gumb, da določite nov filter.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
sl: Pritisnite ta gumb, da odstranite trenutno dejaven filter.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to start the search.
sl: Pritisnite ta gumb, da začnete iskanje.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs user-defined view filters on the calendar collection. Filters must be created first. See "Manage View Filters" option in the Settings menu.
sl: Zažene uporabniško definirane filtre pogledov v zbirki koledarja. Filtri morajo biti ustvarjeni prvi. Glejte možnosti "Upravljanje filtrov pogleda" v nastanitvenem meniju.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls backward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
sl: Pomakni se nazaj po dnevu, tednu, mesecu ali letu, odvisno od trenutnega pogleda na koledar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls forward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
sl: Pomakni se naprej po dnevu, tednu, mesecu ali letu, odvisno od trenutnega pogleda na koledar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls the current view to the today's date.
sl: Pomakne trenutni pogled na današnji datum.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
sl: Izberite koledar, ki ga želite spremeniti. Barvo izbranega koledarja lahko spremenite z uporabo spodnjega gumba.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the tag you want to modify. You can change the selected tag's color using the adjacent color button.
sl: Izberite oznako, ki jo želite spremeniti. Barvo izbrane oznake lahko spremenite z uporabo sosednjega barvnega gumba.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this menu entry if you would like to import the contents of an iCalendar or vCalendar file into your current calendar collection.
sl: Izberite to točko menija, če želite uvoziti vsebino datoteke iCalendar ali vCalendar v vašo trenutno zbirko koledarja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a configuration dialog that allows you to change the settings for the current calendar view.
sl: Odpre pogovorno okno za nastavitev, ki omogoča spreminjanje nastavitev za trenutni prikaz koledarja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Event with reminders, attendees, recurrences and much more.
sl: Odpre pogovorno okno, ki vam omogoča ustvariti nov dogodek z opomniki, udeleženci, ponovitvami in še veliko več.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Journal entry.
sl: Odprlo se bo pogovorno okno, v katerem boste lahko ustvarili nov vnos dnevnika.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new To-do with reminders, attendees, recurrences and much more.
sl: Odpre pogovorno okno, ki vam omogoča ustvariti novo opravilo z opomniki, udeleženci, ponovitvami in še veliko več.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the "What's Next" View, which shows your events and to-dos that are "coming soon" in a short list for quick reading.  All open to-dos will be displayed, but only the events from the days selected in the Date Navigator sidebar will be shown.
sl: Preklopi na pogled "What's Next", ki prikazuje vaše dogodke in opravila, ki "kmalu prihajajo" na kratek seznam za hitro branje. Vsa odprta opravila bodo prikazana, a samo dogodki iz dni, v izbranih datumih v stranski vrstica navigatorja bodo prikazani.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Agenda View, which presents your events or due to-dos for one or more days, sorted chronologically.  You can also see the length of each event in the day timetable.
sl: Preklopi na pogled dnevnega reda, ki prikazuje vaše dogodke ali opravila za en ali več dni, razvrščeni kronološko. Lahko vidite tudi dolžinovsakega dogodka v dnevni časovnici.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Journal View, which provides a place for you to record your reflections, occurrences or experiences.
sl: Preklopi na pogled dnevnikov, ki omogoča mesto za beleženje vaših razmišljanj, dogodkov ali izkušenj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the List View, which displays all your to-dos, events and journal entries for the dates selected in the Date Navigator as a list.
sl: Preklopi na pogled seznama, ki prikazuje vsa vaša opravila, dogodke in vnosi v dnevnike za datume, izbrane v Navigatorju datumov kot seznam.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Month View, which shows all the events and due to-dos in a familiar monthly calendar layout.
sl: Preklopi na mesečni pogled, ki prikazuje vse dogodke in opravila v znani mesečni postavitvi koledarja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Timeline View, which shows all events for the selected timespan in a Gantt view. Each calendar is displayed in a separate line.
sl: Preklopi na pogled časovnice, ki prikazuje vse dogodke za izbrani časovni interval v Ganttovem diagramu. Vsak koledar je prikazan v ločeni vrstici.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the To-do List view, which provides a place for you to track tasks that need to be done.
sl: Preklopi na pogled Seznam opravil, ki vam omogoča sledenje opravil, ki jih je treba opraviti.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This action will refresh and redraw the current calendar view. It does not sync or update any calendar folders.
sl: To dejanje bo osvežilo in popravilo trenutni pogled koledarja. To ne sinhronizira ali posodobi katerekoli mape v koledarju.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens a dialog that allows you to select old events and to-dos that you can archive into an iCalendar file.  They will be removed from your existing calendar collection.
sl: Ta točka menija odpre okno, ki vam omogoča, da izberete stare dogodke in opravila, ki jih lahko arhivirate v datoteko iCalendar. Ti bodo odstranjeni iz vaše obstoječe zbirke koledarja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens the "Get Hot New Stuff" dialog that allows you to search and import fun and useful calendars donated to the community.
sl: Ta točka menija odpre pogovorno okno "Get Hot New Stuff", ki vam omogoča iskati in uvoziti zabavne in uporabne koledarje podarjene skupnosti.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new event item.
sl: Pojavilo se bo pogovorno okno, v katerem boste lahko ustvarili nov dogodek.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new journal entry.
sl: Pojavilo se bo pogovorno okno, v katerem boste lahko ustvarili nov vnos dnevnika.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new to-do item.
sl: Pojavilo se bo pogovorno okno, v katerem boste lahko ustvarili novo opravilo.

[ctx: @item]
en: Meeting
sl: Srečanje

[ctx: @item]
en: Note: %1
sl: Sporočilce: %1

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
sl: %1 (privzeto)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
sl: %1 (Nepovezan)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
sl: Petek

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
sl: Uporabljene ikone

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
sl: Ponedeljek

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
sl: Sobota

[ctx: @item:inlistbox]
en: Select Holiday Regions
sl: Uporabi praznike za območje

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
sl: Nedelja

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
sl: Četrtek

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
sl: Torek

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
sl: Sreda

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
sl: dni

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
sl: ur

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
sl: minut

[ctx: @label]
en: %1 match | %1 matches
sl[0]: %1 ujemanje
sl[1]: %1 ujemanja
sl[2]: %1 ujemanja
sl[3]: %1 ujemanj

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
sl: Privzeti čas opomnika:

[ctx: @label]
en: Event text
sl: Besedilo dogodka

[ctx: @label]
en: Mail transport:
sl: Prenos pošte:

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
sl: Uporabi praznike za območje:

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
sl: Nov filter %1

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
sl:  dni

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
sl:  sl. točk

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
sl: I&me:

[ctx: @option:check]
en: &Use custom icon:
sl: &Uporabi ikono po meri:

[ctx: @option:check]
en: Block reminders locally
sl: Krajevno blokiraj opomnike

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
sl: Pokaži na dnu prikazov dnevnega reda

[ctx: @option:check]
en: Show at the top of the agenda views
sl: Pokaži na vrhu prikazov dnevnega reda

[ctx: @title]
en: Calendar Accounts
sl: Računi koledarja

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
sl: Urejanje koledarskih filtrov

[ctx: @title:group]
en: Appointments
sl: Sestanki

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
sl: Okraski koledarja

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
sl: Krmar po datumih

[ctx: @title:group]
en: Display Options
sl: Možnosti prikaza

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
sl: Čas in datum - splošno

[ctx: @title:group]
en: Holidays
sl: Prazniki

[ctx: @title:group]
en: Other Options
sl: Druge možnosti

[ctx: @title:group]
en: Position
sl: Položaj

[ctx: @title:group]
en: Reminders
sl: Opomniki

[ctx: @title:group]
en: Resources
sl: Viri

[ctx: @title:group]
en: Tags
sl: Oznake

[ctx: @title:group]
en: Working Period
sl: Delovno obdobje

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
sl: Nastavitve e-pošte

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
sl: Prikaz dnevnega reda

[ctx: @title:tab]
en: Colors
sl: Barve

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
sl: Privzete vrednosti

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
sl: Pisave

[ctx: @title:tab]
en: Month View
sl: Mesečni prikaz

[ctx: @title:tab]
en: Regional
sl: Območno

[ctx: @title:tab]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
sl: Prikaz opravil

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
sl: Koledarji

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
sl: Osebno

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
sl: Dodaj koledar

[ctx: @title:window]
en: Configure Side-By-Side View
sl: Nastavi prikaz enega ob drugem

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
sl: Kopiranje ni uspelo

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
sl: Kopiranje je uspelo

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar
sl: Izbriši koledar

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
sl: Izbrišem filter?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
sl: Izbrišem predmet?

[ctx: @title:window]
en: Event Viewer
sl: Pregledovalnik dogodkov

[ctx: @title:window]
en: Export Calendar
sl: Izvozi koledar

[ctx: @title:window]
en: Find in Calendars
sl: Najdi v koledarjih

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
sl: Uvozi koledar

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
sl: Premikanje ni uspelo

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
sl: Premikanje je uspelo

[ctx: @title:window]
en: Preferences
sl: Preference

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
sl: Lastnosti koledarske mape %1

[ctx: @title:window]
en: Replace Default Calendar?
sl: Zamenjaj privzeti koledar?

[ctx: @title:window]
en: Search Results
sl: Rezultati iskanja

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Import
sl: Izberite datoteko koledarja za uvoz

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Open
sl: Izberite datoteko koledarja za odprtje

en: A Personal Organizer
sl: Osebni organizator

[ctx: A collection of all declined invidations.]
en: Declined Invitations
sl: Zavrnjena povabila

[ctx: A collection of all open invidations.]
en: Open Invitations
sl: Odprta povabila

en: A column header of the %1 dates in the month.
sl: Glava stolpca z datumi v mesecu, ki so na dan %1.

en: Add as new calendar
sl: Dodaj kot nov koledar

en: Agenda
sl: Dnevni red

en: Agenda %1
sl: Dnevni red %1

[ctx: Agenda title]
en: Title
sl: Naslov

en: Agenda view
sl: Prikaz dnevnega reda

en: Agenda view background color
sl: Barva ozadja prikaza dnevnega reda

en: Agenda view current-time line color
sl: Barva črte trenutnega časa na prikazu dnevnega reda

en: All calendars are unchecked in the Calendar Manager. No to-do was purged.
sl: V upravljalniku koledarjev ni označen noben koledar. Počiščeno ni bilo nobeno opravilo.

en: Also Delete &Future
sl: Izbriši tudi prihodnje

en: Always ask
sl: Vedno vprašaj

en: Always confirm when deleting items
sl: Vedno potrdite brisanje predmetov

en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
sl: Zaključena opravila vedno pokaži na koncu seznama

en: An error occurred while purging completed to-dos: %1
sl: Med čiščenjem zaključenih opravil je prišlo do napake: %1

en: An error occurred: %1
sl: Prišlo je do napake: %1

en: Anniversary
sl: Obletnica

en: Archive O&ld Incidences...
sl: Arhiviraj stare vnose...

en: Attach &inline
sl: Priloži znotrajvrst&ično

en: Attach as &link
sl: Priloži kot povezavo

en: Attach complete message
sl: Priloži celotno sporočilo

en: Attach inline &without attachments
sl: Priloži znotrajvrstično brez prilog

en: Attendees
sl: Udeleženci

en: Attending
sl: Udeleženec

en: Available Pages
sl: Razpoložljive strani

en: Be added to the default calendar
sl: Naj bo dodan na standardni koledar

en: Be asked which calendar to use
sl: Želim biti vprašan, kateri koledar naj se uporabi

en: Birthday
sl: Rojstni dan

en: Boolean
sl: Logična vrednost

en: Busy days background color
sl: Barva ozadja dni, ko sem zaposlen/-a

en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
sl: Z objavo podatkov o prostosti/zaposlenosti, dovoljujete drugim, da pri vabilih na sestanke upoštevajo vaš koledar. Objavljeni so samo podatki o tem, kdaj ste zaposleni, ne pa tudi zakaj.

en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
sl: S pridobivanjem podatkov o prostosti/zaposlenosti, ki so jih objavili drugi, lahko pri vabilih na sestanke upoštevate njihov koledar.

en: C&ancel
sl: Prekliči

en: Calendar
sl: Koledar

en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
sl: Koledarske datoteke ali naslovi URL. Če -i ali -m nista izrecno podana, bo uporabnik vprašan ali želi uvoz ali združitev

en: Calendar inside, tag outside
sl: Koledar znotraj, oznaka zunaj

en: Calendar's custom icon
sl: Ikona koledarja po meri

en: Calendars Side by Side
sl: Koledar ob koledarju

en: Cannot upload calendar to '%1'
sl: Ni mogoče poslati koledarja na »%1«

en: Change of Seasons
sl: Sprememba letnih časov

en: Change...
sl: Spremeni ...

en: Check this box if you do not want to see To-dos that are past their due date but have not yet been completed.
sl: Označite to polje, če ne želite videti opravil, ki so prek datuma zapadlosti, a še niso bila zaključena.

en: Check this box if you do not want to see To-dos that have already been completed.
sl: Označite to polje, če ne želite videti opravil, ki so že bila zaključena.

en: Check this box if you do not want to see To-dos that have been started but are not yet completed.
sl: Označite to polje, če ne želite videti opravil, ki so bila začeta, a še niso zaključena.

en: Check this box if you do not want to see To-dos with a start date in the future.
sl: Označite to polje, če ne želite videti opravil, ki imajo datum začetka v prihodnosti.

en: Check this box if you do not want to see open-ended To-dos.
sl: Označite to polje, če ne želite videti opravil, ki nimajo določenega konca.

en: Check this box if you only want to find events that occur entirely within the date range specified.  Events that start during the date range but end after it, or end during the date range but start before it, will be excluded from the search results.
sl: Označite to polje, če želite vključiti samo dogodke, ki se zgodijo znotraj podanega časovnega obdobja. Dogodki, ki se začnejo v danem obdobju in končajo po njem ali se končajo v obdobju a začnejo pred nji, bodo izločeni iz zadetkov iskanja.

en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
sl: Označite to polje, če želite, da so ozadja dni v prikazu dnevnega reda, ki imajo vsaj en celodnevni dogodek, ko sem zaposlen/-a, obarvana z drugo barvo. Barvo za to možnost lahko spremenite na nastavitveni strani Barve. Poiščite nastavitev »Barva ozadja dni, ko sem zaposlen/-a«.

en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
sl: Označite to polje, če želite, da so zaključena opravila vedno zbrana na koncu seznama opravil.

en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
sl: Označite to polje, če želite, da so ozadja dni v mesečnem prikazu, ki imajo vsaj en celodnevni dogodek, ko sem zaposlen/-a, obarvana z drugo barvo. Barvo za to možnost lahko spremenite na nastavitveni strani Barve. Poiščite nastavitev »Barva ozadja dni, ko sem zaposlen/-a«.

en: Check this box if you want specify the number of days in the future for pending To-dos.
sl: Označite to polje, če želite določiti število dni v prihodnosti za čakajoča opravila.

en: Check this box if you want the summary to show To-dos belonging to your calendars only.
sl: Označite to polje, če želite, da bodo v povzetku prikazana samo opravila z vaših koledarjev.

en: Check this box if you want the summary to show events belonging to your calendars only.
sl: Označite to polje, če želite, da bodo v povzetku prikazani samo dogodki z vaših koledarjev.

en: Check this box if you want to match attendees against your search pattern.
sl: Označite to polje, če želite z iskalnim vzorcem iskati tudi udeležence.

en: Check this box if you want to match descriptions against your search pattern.
sl: Označite to polje, če želite z iskalnim vzorcem preveriti tudi ujemanje opisov predmetov.

en: Check this box if you want to match locations against your search pattern.
sl: Označite to polje, če želite z iskalnim vzorcem preveriti tudi ujemanje mest predmetov.

en: Check this box if you want to match summaries against your search pattern.
sl: Označite to polje, če želite z iskalnim vzorcem preveriti tudi ujemanje povzetkov predmetov.

en: Check this box if you want to match tags against your search pattern.
sl: Odkljukajte to polje, če želite, z iskalnim vzorcem preveriti tudi ujemanje oznak predmetov.

en: Check this box if you want to search for events that match the search pattern and have start dates or end dates in the given date range.
sl: Označite to polje, če želite poiskati dogodke, ki se ujemajo z iskalnimi pogoji in imajo začetni in končni datum v danem obsegu datumov.

en: Check this box if you want to search for journal entries that match the search pattern and have start dates in the given date range.
sl: Označite to polje, če želite poiskati dnevnike, ki se ujemajo z iskalnimi pogoji in imajo začetne on končne datume v danem obsegu datumov.

en: Check this box if you want to search for to-dos that match the search pattern and have due dates in the given date range.
sl: Označite to polje, če želite poiskati opravila, ki se ujemajo z iskalnimi pogoji in imajo datumi poteka v danem obsegu datumov.

en: Check this box if you want to see To-dos due on this date only.
sl: Označite to polje, če bi radi videli samo opravila, ki zapadejo na ta datum.

en: Check this box if you want to see To-dos that are due sometime during the next 31 days.
sl: Označite to polje, če bi radi videli opravila, ki zapadejo v naslednjih 31 dneh.

en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
sl: Označite to polje, če želite vsa opravila videti v navadnem seznamu in ne razporejenih v hierarhičnemu drevesu.

en: Check this box if you want to see events occurring on this date only.
sl: Označite to polje, če bi radi videli samo dogodke, ki se zgodijo na ta datum.

en: Check this box if you want to see events that start sometime during the next 31 days.
sl: Označite to polje, če bi radi videli dogodke, ki se začnejo v naslednjih 31 dneh.

en: Check this box if you want to see special occasions occurring on this date only.
sl: Označite to polje, če bi radi videli samo posebne priložnosti, ki se zgodijo na ta datum.

en: Check this box if you want to see special occasions that start sometime during the next 31 days.
sl: Označite to polje, če bi radi videli posebne priložnosti, ki se začnejo v naslednjih 31 dneh.

en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
sl: Označite to polje, če želite na črti trenutnega časa prikazati sekunde.

en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming events.
sl: Označite to polje, če želite določiti število dni v prihodnosti za prihajajoče dogodke.

en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming special occasions.
sl: Označite to polje, če želite določiti število dni v prihodnosti za prihajajoče posebne priložnosti.

en: Check this box so that to-dos will use tag colors and not colors specific to their due, due today or overdue state
sl: Odkljukajte to polje tako da bodo naloge uporabljale barve oznak in ne barv zapadlosti, zapadlo danes ali že zapadlo stanje

en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
sl: Označite to polje, da se pred brisanjem predmetov prikaže potrditveno okno.

en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
sl: Označite to polje, da bo v prikazu dneva ali tedna prikazana črta, ki nakazuje trenutni čas (to je črta Marcusa Bainsa).

en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
sl: Označite to polje, da bodo v predmetih v prikazu dnevnega reda prikazane ikone (alarm, ponavljanje, ...).

en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
sl: Označite to polje, da bodo v predmetih mesečnega prikaza prikazane ikone (alarm, ponavljanje, ...).

en: Check this box to display journals in the month view.
sl: Označite to polje, da bodo v mesečnem prikazu prikazani dnevniki.

en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
sl: Označite to polje, če želite, da se ob prehodu miškine kazalke čez dogodek ali opravilo prikaže orodni namig s povzetkom.

en: Check this box to display the time in month view items.
sl: Označite to polje, da bo v predmetih mesečnega prikaza prikazan čas.

en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
sl: Označite to polje, da bodo v prikazu dnevnega reda prikazana opravila.

en: Check this box to display to-dos in the month view.
sl: Označite to polje, da bodo v mesečnem prikazu prikazana opravila.

en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
sl: Označite to polje, da datoteko s podatki o prostosti/zaposlenosti prejmete v obliki  "uporabnik@domena.ifb" (npr. janez@podjetje.si.ifb). V nasprotnem primeru bo datoteka prenesena v obliki uporabnik.ifb (npr. janez.ifb). Če niste prepričani, kako nastaviti to možnost, o tem povprašajte skrbnika strežnika.

en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
sl: Označite to polje, da si KOrganizer zapomni vaše geslo in neha povpraševati po njem ob vsakem pošiljanju podatkov o prostosti/zaposlenosti.
    Geslo je shranjeno v nastavitveni datoteki, kar iz varnostnih razlogov ni priporočljivo.

en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
sl: Označite to polje, da KOrganizerju na praznike preprečite označevanje delovnih ur z barvo.

en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
sl: Označite to polje, da se zaključek opravila samodejno zapiše kot nov vnos v dnevniku.

en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
sl: Označite to polje, da podatke o prostosti/zaposlenosti drugih ljudi pridobite samodejno. Zapomnite si, da morate za to vpisati pravilne podatke o strežniku.

en: Check this box to search for to-dos that have a start date, due date, or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.  If the box is unchecked, only to-dos that have a due date in the date range will be displayed.
sl: Odkljukajte to polje za iskanje po nalogah, ki imajo začetni datum, datum poteka ali končni datum znotraj danega datumskega obdobja ali nimajo niti začetnega datuma niti končnega datuma. Če polje ni odkljukano, bodo prikazane samo naloge, kjer je datum poteka znotraj danega datumskega obdobja.

en: Check this box to select a working week when clicking on the Date Navigator's week numbers, or uncheck it to choose the whole week.
sl: Označite to polje, da se ob kliku na številke tednov v krmarju po datumih izbere delovni teden. V nasprotnem se izbere celotni teden.

en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
sl: Označite to polje, da bodo v krmarju po datumih dnevi z vsakodnevnimi predmeti prikazani s krepko pisavo. Odstranite oznako, da bodo drugi (ne vsakodnevni) predmeti bolj vidni.

en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
sl: Označite to polje, da bodo v prikazu dnevnikov dnevi z dnevniki v krmarju po datumih prikazani s krepko pisavo.

en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
sl: Označite to polje, da bodo v prikazu opravil dnevi z opravili v krmarju po datumih prikazani s krepko pisavo.

en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
sl: Označite to polje, da bodo v krmarju po datumih dnevi z vsakotedenskimi predmeti prikazani s krepko pisavo. Odstranite oznako, da bodo drugi (ne vsakotedenski) predmeti bolj vidni.

en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
sl: Označite to polje, da izbira časovnega obdobja v dnevnem ali tedenskem prikazu samodejno zažene urejevalnik dogodkov. Da izberete časovno obdobje, potegnite miško od začetnega do končnega časa načrtovanega dogodka.

en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
sl: Označite to polje za samodejno pošiljanje podatkov o prostosti/zaposlenosti.
    Če možnosti ne omogočite, je pošiljanje podatkov o prostosti/zaposlenosti mogoče iz menija Razpored.
    Opomba: Če KOrganizer deluje kot odjemalec za Kolab, to ni potrebno. Strežnik Kolab 2 sam poskrbi za objavljanje podatkov o prostosti/zaposlenosti in upravljanje dostopa drugih uporabnikov do podatkov.

en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
sl: Označite to polje, da bo za mesečni prikaz uporabljeno celotno KOrganizerjevo okno. Če je to polje označeno, bo za mesečni prikaz na voljo nekaj več prostora, vendar drugi gradniki (npr. krmar po datumih, podrobnosti o predmetu in seznam koledarjev) ne bodo prikazani.

en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
sl: Označite to polje, da bo za prikaz seznama opravil uporabljeno celotno KOrganizerjevo okno. Če je to polje označeno, bo za prikaz seznama opravil na voljo nekaj več prostora, vendar drugi gradniki (npr. krmar po datumih, podrobnosti o opravilu in seznam koledarjev) ne bodo prikazani.

en: Choose...
sl: Izberi...

en: Classname:
sl: Ime razreda:

en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
sl: Kliknite sem, da se premaknete na %1. teden v trenutno prikazanem letu.

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
sl: Kliknite ta gumb, da se premaknete na približno isti dan naslednjega meseca

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
sl: Kliknite ta gumb, da se premaknete na približno isti dan prejšnjega meseca

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
sl: Kliknite ta gumb, da se premaknete na približno isti dan naslednjega leta

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
sl: Kliknite ta gumb, da se premaknete na približno isti dan prejšnjega leta

en: Color Usage
sl: Uporaba barv

en: Color busy days with a different background color
sl: Dneve, ko sem zaposlen/-a, obarvaj z drugo barvo ozadja

en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
sl: Zaključena opravila so prikazana na koncu seznama ne glede na prednost

en: Configure
sl: Nastavi

en: Configure &Date && Time...
sl: Nastavi &datum in čas...

en: Configure View...
sl: Nastavi prikaz ...

en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
sl: Tu nastavite najkrajši časovni razmik v minutah med posameznimi pošiljanji. Ta nastavitev velja le, če ste izbrali samodejno objavljanje podatkov.

en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
sl: Tu nastavite število koledarskih dni, ki naj bodo objavljeni in na voljo ostalim uporabnikom.

en: Confirm deletes
sl: Potrdi izbrise

en: Copying Failed
sl: Kopiranje ni uspelo

en: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2022 KOrganizer authors
sl: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2022 avtorji Korganizerja

en: Copyright © 2003 Tobias Koenig
    Copyright © 2004–2010 Allen Winter
sl: Avtorske pravice © 2003 Tobias Koenig
    Avtorske pravice © 2004–2010 Allen Winter

en: Could not add a calendar. Error: %1
sl: Koledarja ni bilo mogoče dodati. Napaka: %1

en: Could not load calendar %1.
sl: Ni bilo mogoče naložiti koledarja »%1«.

en: Could not start control module for date and time format.
sl: Nadzornega modula za obliko datuma in časa ni bilo mogoče zagnati.

en: Current Maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: Current-time line
sl: Črta trenutnega časa

en: Da&ys after completion:
sl: Dni po zaključitvi:

en: Daily ending hour
sl: Ura dnevnega konca

en: Daily starting hour
sl: Ura dnevnega začetka

en: Date
sl: Datum

en: Date & Time
sl: Datum in čas

en: Date Range
sl: Datumsko obdobje

en: Day
sl: Dan

en: Day begins at
sl: Dan se začne ob

en: Default event color
sl: Privzeta barva dogodkov

en: Default todo attachment method
sl: Privzeti način prilaganja opravilom

en: Delete "%1"
sl: Izbriši "%1"

en: Delete &All
sl: Izbriši vse

en: Delete All
sl: Izbriši vse

en: Delete C&urrent
sl: Izbriši trenutne

en: Delete Only This
sl: Izbriši samo to

en: Delete Page
sl: Izbriši stran

en: Delete all completed to-dos from checked calendars?
sl: Ali iz označenih koledarjev izbrišem vsa zaključena opravila?

en: Desc&riptions
sl: Opisi

en: Description:
sl: Opis:

en: Designer Files
sl: Datoteke Designer

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Display events only if their start date and end date are both in the date range specified.
sl: Vključi dogodke samo, če je njihov začetni datum in končni datum znotraj podanega časovnega obdobja.

en: Display icons in agenda view items
sl: Pokaži ikone v predmetih v prikazu dnevnega reda

en: Display icons in month view items
sl: Pokaži ikone v predmetih mesečnega prikaza

en: Display journals in the month view
sl: Pokaži dnevnike v mesečnem prikazu

en: Display seconds with the current-time indicator
sl: Pokaži sekunde na kazalniku trenutnega časa

en: Display the current-time indicator
sl: Pokaži kazalnik trenutnega časa

en: Display the specified incidence (by URL)
sl: Prikaži zahtevan vnos (po naslovu)

en: Display time in month view items
sl: V predmetih mesečnega prikaza prikaži čas

en: Display to-do list in a full KOrganizer window
sl: Pokaži seznam opravil v celotnem oknu programa KOrganizer

en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
sl: Opravila namesto kot hierarhično drevo prikaže kot navadni seznam

en: Display to-dos in a flat list
sl: Opravila pokaži v navadnem seznamu

en: Display to-dos in the agenda view
sl: Pokaži opravila v prikazu dnevnega reda

en: Display to-dos in the month view
sl: Pokaži opravila v mesečnem prikazu

[ctx: Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
sl: Poišči

en: Dissociate future occurrences
sl: Razveži prihodnje pojavitve

en: Dissociate occurrence
sl: Razveži pojavitev

en: Dissociating Failed
sl: Razvezovanje ni uspelo

en: Dissociating the future occurrences failed.
sl: Razvezovanje prihodnjih pojavitev ni uspelo.

en: Dissociating the occurrence failed.
sl: Razvezovanje pojavitve ni uspelo.

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
sl: Ali želite razvezati pojavitev samo na dan %1 od ponovitve ali tudi prihodnje?

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
sl: Ali želite razvezati pojavitev na dan %1 od ponovitve?

en: Do you want to overwrite %1?
sl: Ali želite prepisati %1?

en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
sl: Izriši notranjost in obrobo predmetov dnevnega reda v barvah njihovih koledarjev

en: Draw agenda items using their tag color for the inside and border
sl: Izriši notranjost in obrobo predmetov dnevnega reda v barvah oznake

en: Draw agenda items with their calendar color inside and tag color for their border
sl: Izriši notranjost predmetov dnevnega reda v barvah koledarjev in njihovo obrobo v barvah oznak

en: Draw agenda items with their tag color inside and calendar color for their border
sl: Izriši predmete dnevnega reda znotraj v barvah oznak in v barvah koledarjev za njihovo obrobo

en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
sl: Izriši notranjost in obrobo predmetov meseca v barvah njihovih koledarjev

en: Draw month items using their tag color for the inside and border
sl: Izriši notranjost in obrobo predmetov meseca v barvah oznak

en: Draw month items with their calendar color inside and tag color for their border
sl: Izriši notranjost predmetov meseca v barvah koledarjev in njihovo obrobo v barvah oznak

en: Draw month items with their tag color inside and calendar color for their border
sl: Izriši notranjost predmetov meseca v barvah oznak in njihovo obrobo v barvah koledarjev

en: Edit Event: "%1"
sl: Uredi dogodek: »%1«

en: Edit To-do: "%1"
sl: Uredi opravilo: »%1«

en: Edit with Qt Designer...
sl: Uredi z Qt Designerjem ...

en: Edit...
sl: Uredi ...

en: Enable automatic event editor with time range selection
sl: Omogoči samodejni urejevalnik dogodkov ob izbiri časovnega obdobja

en: Enable this option to include anniversaries from your address book in the upcoming special occasions summary.
sl: Omogočite to možnost, da v povzetek prihajajočih posebnih priložnosti vključite tudi obletnice iz imenika.

en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
sl: Omogočite to možnost, da v povzetek prihajajočih dogodkov vključite tudi obletnice s koledarja. Ta možnost je na voljo samo, če uporabljate koledar Rojstni dnevi.

en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Anniversary" tag.
sl: Omogočite to možnost, da v povzetek prihajajočih posebnih priložnosti vključite tudi obletnice s koledarja. Običajno so to dogodki, ki nosijo oznako "Obletnica".

en: Enable this option to include birthdays from your address book in the upcoming special occasions summary.
sl: Omogočite to možnost, da v povzetek prihajajočih posebnih priložnosti vključite tudi rojstne dni iz imenika.

en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
sl: Omogočite to možnost, da v povzetek prihajajočih dogodkov vključite tudi rojstne dni s koledarja. Ta možnost je na voljo samo, če uporabljate koledar Rojstni dnevi.

en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Birthday" tag.
sl: Omogočite to možnost, da v povzetek prihajajočih posebnih priložnosti vključite tudi rojstne dni iz vašega koledarja. Tipično so to dogodki, ki nosijo oznako "Rojstni dan".

en: Enable this option to include events from your calendar with the "special occasion" tag.
sl: Omogočite to možnost, da vključite dogodke s koledarja, ki nosijo oznako "posebna priložnost".

en: Enable this option to include holidays from your calendar in the upcoming special occasions summary. These are events from your configured holiday region, or events with the "Holiday" tag.
sl: Omogočite to možnost, da v povzetek prihajajočih posebnih priložnosti vključite tudi praznike s koledarja. To so dogodki iz nastavljenega območja praznikov ali pa dogodki, ki nosijo oznako "Praznik".

en: Enable tooltips for displaying summaries
sl: Omogoči orodne namige za prikaz povzetkov

en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
sl: Sem vnesite naslov URL strežnika, na katerem naj bodo objavljeni podatki o prostosti/zaposlenosti.
    Za ustrezen podatek vprašajte skrbnika strežnika.

en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
sl: Sem vnesite končni čas za delovne ure. Delovne ure bo KOrganizer označil z barvo.

en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
sl: Sem vnesite prijavne podatke povezane z vašim računom na strežniku.
    
    Posebno za strežnik Kolab 2: registrirajte svoj UID (edinstven določilnik). Privzeto je vaš določilnik vaš e-poštni naslov na strežniku Kolab 2, vendar je lahko drugačen. V tem primeru vnesite svoj UID.

en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
sl: Sem vnesite čas začetka za dogodke. Ta čas naj bo najzgodnejši čas, ki ga še uporabljate za dogodke, saj bo prikazan na vrhu.

en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
sl: Sem vnesite začetni čas za delovne ure. Delovne ure bo KOrganizer označil z barvo.

en: Enter your groupware server login password here.
sl: Sem vnesite geslo za dostop do strežnika za skupinsko delo.

en: Error
sl: Napaka

en: Event Summary Configuration
sl: Nastavitev povzetka dogodkov

[ctx: Event from email content]
en: <b>From:</b> %1<br /><b>To:</b> %2<br /><b>Subject:</b> %3
sl: <b>Od:</b> %1<br /><b>Za:</b> %2<br /><b>Predmet:</b> %3

[ctx: Event from email summary]
en: Mail: %1
sl: Pošta: %1

en: Examine various fields to see if they contain the search pattern: The pattern “meet” would match “kick-off meeting”. Wildcards “*” (matches any number of characters) and “?” (matches any single character) are supported.  For example, the search pattern “meet*boss” matches “Meeting with boss”. The pattern “c?t” would match “cat”, “cot”, and so on.
sl: Preglej različna polja, da bi videl, ali vsebujejo vzorce iskanja: vzorec "meet" bi se ujemal z "kick-off meeting". Podprta sta simbola "*" (se ujema s poljubnim številom znakov) in "?" (se ujema z enim samim znakom). Na primer, iskalni vzorec "meet*boss" se ujema z “Meeting with boss”. Vzorec "?t" bi se ujemal s “cat”, “cot", in tako naprej.

en: Exclude e&vents that extend outside the specified date range
sl: Izključi dogodke, ki se raztezajo izven danega časovnega obdobja

en: Exclude holidays
sl: Izloči praznike

en: Export as &iCalendar...
sl: Izvozi kot &iCalendar...

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi
sl: Ni uspelo pridobiti vnosov iz Akonadija

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi: requested incidence doesn't exist.
sl: Ni uspelo pridobiti vnosov iz Akonadija: zahtevan vnos ne obstaja.

en: Filter Details
sl: Filtriraj podrobnosti

en: Filters Toolbar
sl: Orodna vrstica filtrov

en: Former Maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

en: Fr&om:
sl: &Od:

en: Get New Calendars...
sl: Pridobi nove koledarje...

en: Groupware Settings
sl: Nastavitve skupinskega dela

en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
sl: Tu lahko nastavite, koliko dni mora biti opravilo zaključeno, preden je skrito s seznama opravil. Če izberete »Takoj«, bodo skrita vsa zaključena opravila. Če npr. vnesete 1, bodo skrita vsa opravila, ki so bila označena kot zaključena pred več kot 24 urami.

en: Hide &inactive to-dos
sl: Skrij nedejavna opravila

en: Hide &recurring events and to-dos
sl: Skrij ponavljajoče se dogodke in opravila

en: Hide Following To-do Types
sl: Skrij naslednje vrste opravil

en: Hide To-dos without a due date
sl: Skrij opravila brez datuma zapadlosti

en: Hide co&mpleted to-dos
sl: Skrij zaključena opravila

en: Hide completed To-dos
sl: Skrij zaključena opravila

en: Hide in-progress To-dos
sl: Skrij opravila, ki tečejo

en: Hide menu bar
sl: Skrij menijsko vrstico

en: Hide overdue To-dos
sl: Skrij potekla opravila

en: Hide to-dos not assigned to me
sl: Skrij opravila, ki mi niso dodeljena

en: Hide unstarted To-dos
sl: Skrij nezačeta opravila

en: Highlight color
sl: Barva poudarjanja

en: Holiday
sl: Praznik

en: Holiday color
sl: Barva praznikov

en: Hour size
sl: Velikost ure

en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
sl: Če je označeno to polje, bo filter skril vsa opravila, ki so bila zaključena. V nasprotnem so skrita le opravila, ki so bila zaključena določeno število dni.

en: Import &Calendar...
sl: Uvozi koledar...

en: Import Page
sl: Uvozi stran

en: Import Page...
sl: Uvozi stran ...

en: Import the specified files as separate calendars
sl: Navedene datoteke uvozi kot ločene koledarje

en: In Horizontally
sl: Približaj vodoravno

en: In Vertically
sl: Približaj navpično

en: Include all to-dos &within the specified date range
sl: Vključi vse dogodke znotraj danega datumskega obdobja

en: Include attendees in your search.
sl: V iskanje vključi udeležence.

en: Include descriptions in your search.
sl: V iskanje vključi opise predmetov.

en: Include locations in your search.
sl: Vključi mesta predmetov v vaše iskanje.

en: Include summaries in your search.
sl: V iskanje vključi povzetke predmetov.

en: Include tags in your search.
sl: V iskanje vključi oznake predmetov.

en: Include to-dos that have a start date, due date,  or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.
sl: Vključi naloge, ki imajo začetni datum, datum poteka ali zaključni datum v danem datumskem obdobju ali nimajo niti datuma začetka niti konca.

en: Journal
sl: Dnevnik

en: Journal of %1
sl: Dnevnik piše %1

en: KOrganizer Configure User FeedBack
sl: KOrganizerjeva nastavitev uporabnikovega odziva

en: KOrganizer Confirmation
sl: Potrditev KOrganizerja

en: Key:
sl: Ključ:

en: Kontact Special Dates Summary
sl: Povzetek posebnih datumov za Kontact

en: Lists the available options for user feedback
sl: Seznam razpoložljivih možnosti za povratne informacije uporabnikov

en: Locations
sl: Mesta

en: Mail to:"%1"
sl: Pošlji e-pošto za: »%1«

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Make sub-to-dos independent
sl: Napravi podopravila samostojna

en: Manage T&ags...
sl: Upravljaj oznake...

en: Manage View &Filters...
sl: Upravljaj s &filtri prikaza...

en: Maybe Attending
sl: Morebitni udeleženec

en: Merge all calendars into one view
sl: Združi vse koledarje v en prikaz

en: Merge into existing calendar
sl: Združi z obstoječim koledarjem

en: Merge the specified files into an existing calendar
sl: Navedene datoteke združi z obstoječim koledarjem

en: Merged calendar
sl: Združen koledar

en: Minimum time between uploads (in minutes):
sl: Najkrajši čas med nalaganji (v minutah):

en: Month
sl: Mesec

en: Month view
sl: Mesečni prikaz

en: Month view background color
sl: Barva ozadja mesečnega prikaza

en: Month view uses full window
sl: Mesečni prikaz uporablja celotno okno

en: Moving Failed
sl: Premikanje ni uspelo

en: Multiple Calendar Display
sl: Prikaz več koledarjev

en: Needs Reply
sl: Potrebuje odgovor

en: New &Journal...
sl: Nov dnevnik...

en: New &To-do...
sl: Novo opravilo...

en: New Calendar
sl: Nov koledar

en: New E&vent...
sl: Nov dogodek...

en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
sl: Novi dogodki, opravila in dnevniški vnosi naj bodo

en: New Su&b-to-do...
sl: Novo podopravilo...

en: New calendar added successfully
sl: Novi koledar je bil uspešno dodan

en: Next x days
sl: Naslednjih nekaj dni

en: No filter
sl: Brez filtra

en: No pending to-dos due within the next day | No pending to-dos due within the next %1 days
sl[0]: V naslednjem %1 dnevu ne zapade nobeno čakajoče opravilo
sl[1]: V naslednjih %1 dneh ne zapade nobeno čakajoče opravilo
sl[2]: V naslednjih %1 dneh ne zapade nobeno čakajoče opravilo
sl[3]: V naslednjih %1 dneh ne zapade nobeno čakajoče opravilo

en: No special dates within the next 1 day | No special dates pending within the next %1 days
sl[0]: Naslednji %1 dan ni posebnih datumov
sl[1]: Naslednja %1 dni ni posebnih datumov
sl[2]: Naslednje %1 dni ni posebnih datumov
sl[3]: Naslednjih %1 dni ni posebnih datumov

en: No upcoming events starting within the next day | No upcoming events starting within the next %1 days
sl[0]: V naslednjem %1 dnevu se ne začne noben dogodek
sl[1]: V naslednjih %1 dneh se ne začne noben dogodek
sl[2]: V naslednjih %1 dneh se ne začne noben dogodek
sl[3]: V naslednjih %1 dneh se ne začne noben dogodek

en: Number of columns
sl: Število stolpcev

en: Numeric Value
sl: Številčna vrednost

en: Only attach link to message
sl: Priloži samo povezavo do sporočila

en: Only calendar
sl: Samo koledar

en: Only tag
sl: Samo oznaka

en: Organizer
sl: Organizator

en: Original Author
sl: Prvotni avtor

en: Out Horizontally
sl: Oddalji vodoravno

en: Out Vertically
sl: Oddalji navpično

en: Over&due (not completed and beyond due-date)
sl: Potekla (prek datuma zapadlosti, a še ne zaključena)

en: P&ublish
sl: Objavi

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
sl: Nekaj dela je sponzoriral Google s Summer of Code 2005

en: Passwor&d:
sl: Geslo:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
sl: Lepljenje ni uspelo: ni mogoče določiti veljavnega ciljnega datuma.

en: Pending To-dos
sl: Čakajoča opravila

en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
sl: Kliknite ta gumb, da nastavite pisavo za prikaz dnevnega reda. Ta gumb odpre pogovorno okno za izbiranje pisave, ki vam omogoči izbrati pisavo dogodkov v prikazu dnevnega reda.

en: Press this button to configure the current-time line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
sl: Kliknite ta gumb, da nastavite pisavo za črto trenutnega časa. Ta gumb odpre pogovorno okno za izbiranje pisave, ki vam omogoči izbrati pisavo za črto trenutnega časa v prikazu dnevnega reda.

en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
sl: Kliknite ta gumb, da nastavite pisavo za mesečni prikaz. Ta gumb odpre pogovorno okno za izbiranje pisave, ki vam omogoči izbrati pisavo predmetov v mesečnem prikazu.

en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
sl: Kliknite ta gumb, da nastavite pisavo za časovni pas. Časovni pas je gradnik, ki v prikazu dnevnega reda prikazuje ure. Ta gumb odpre pogovorno okno za izbiranje pisave, ki vam omogoči izbrati pisavo ur v časovnem pasu.

en: Preview of Selected Page
sl: Predogled izbrane strani

en: Publish
sl: Objavi

en: Publish your free/&busy information automatically
sl: Samodejno o&bjavi podatke o prostosti/zaposlenosti

en: Pur&ge Completed To-dos
sl: Počisti zaključena opravila

en: Purge
sl: Počisti

en: Purge To-dos
sl: Počisti opravila

en: Qt Designer Fields Dialog
sl: Pogovorno okno Qt Designerja za polja

en: Re&member password
sl: Zapo&mni si geslo

en: Re&quest Update
sl: Zahtevaj posodobitev

en: Read Only
sl: Samo za branje

en: Record completed to-dos in journal entries
sl: Zaključena opravila zapiši v dnevnik

en: Recurring
sl: Ponavljajoče

en: Redo
sl: Uveljavi

en: Redo: %1
sl: Uveljavi: %1

en: Remember p&assword
sl: Zapomni si geslo

en: Remove Attachments
sl: Odstrani priloge

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
sl: Odstranitev prilog iz e-pošte lahko prekine veljavnost podpisa.

en: Removing not possible
sl: Odstranjevanje ni mogoče

en: Reset to Defaults
sl: Ponastavi na privzete vrednosti

en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
sl: Samodejno pridobi podatke o prostosti/zaposlenosti drugih ljudi

en: S&chedule
sl: Razpored

en: Saved calendar '%1'.
sl: Koledar »%1« je bil shranjen.

en: Schedule
sl: Razpored

en: Scroll backward to the previous month
sl: Premakni se na prejšnji mesec

en: Scroll backward to the previous year
sl: Premakni se na prejšnje leto

en: Scroll forward to the next month
sl: Premakni se na naslednji mesec

en: Scroll forward to the next year
sl: Premakni se na naslednje leto

en: Scroll to week number %1
sl: Premakni se na %1. teden

en: Search For
sl: Poišči

en: Search In
sl: Išči v

en: Search for events with matching criteria.
sl: Poišči dogodke, ki se ujemajo s pogoji.

en: Search for items in the time period ending at the date given here.
sl: Poišči predmete, ki imajo končni datum kot naveden tu.

en: Search for items in the time period starting at the date given here.
sl: Išči predmete v obsegu datumov, ki imajo začetni datum naveden tukaj.

en: Search for journal entries with matching criteria.
sl: Poišči dnevnike, ki se ujemajo s pogoji.

en: Search for to-dos with matching criteria.
sl: Poišči opravila, ki se ujemajo s pogoji.

en: Search pattern. Use wildcards “*” and “?” as desired.
sl: Iskalni vzorec, Uporabite nadomestna znaka  “*” in “?” po želji.

en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
sl: Če bi med koledarji radi preklapljali z uporabo tabulatorja, izberite možnost »Med prikazi preklapljaj s tabulatorjem«.

en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
sl: Izberite barvo, ki bo uporabljena za črto trenutnega časa (črta Marcusa Bainsa).

en: Select a month
sl: Izberite mesec

en: Select a year
sl: Izberite leto

en: Select the "Calendar inside, tag outside" option if you would like to draw calendar items using their associated calendar color, with the item's border drawn in the color of its tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sl: Izberite možnost »Koledar znotraj, oznaka zunaj«, če želite predmete na koledarju prikazati v barvah povezanih koledarjev, z obrobami v barvah njihovih oznak. Da nastavite barve, uporabite nastavitveno stran Barve in pisave.

en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
sl: Izberite možnost »Združi vse koledarje v en prikaz«, če želite vse svoje koledarje prikazane skupaj v enem prikazu dnevnega reda.

en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sl: Izberite možnost »Samo koledar«, če želite predmete na koledarju (vključno z obrobami) prikazati v barvah njihovih koledarjev. Da nastavite barve, uporabite nastavitveno stran »Barve in pisave«.

en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their calendar. Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sl: Izberite možnost »Samo koledar«, če želite predmete na koledarju (vključno z obrobami) prikazati v barvah njihovih koledarjev. Da nastavite barve, uporabite nastavitveno stran Barve in pisave.

en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sl: Izberite možnost "Samo oznaka", če želite predmete na koledarju (vključno z obrobami) prikazati v barvah povezanih oznak. Da nastavite barve, uporabite nastavitveno stran Barve in pisave.

en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sl: Izberite možnost "Samo oznaka", če želite predmete na koledarju (vključno z obrobami) prikazati v barvah povezanih kategorij. Da nastavite barve, uporabite nastavitveno stran Barve in pisave.

en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
sl: Če želite videti dva koledarja prikazana enega ob drugem, izberite možnost »Pokaži koledarja enega ob drugem«.

en: Select the "Tag inside, calendar outside" option if you would like to draw calendar items using their associated tag color, with the item's border drawn in the color of its calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sl: Izberite možnost "Oznaka znotraj, koledar zunaj", če želite predmete na koledarju prikazati v barvah povezanih oznak, z obrobami v barvah koledarjev. Uporabite nastavitveno stran barv in pisav, da nastavite te barve.

en: Select the Month view background color here.
sl: Tu izberite barvo ozadja mesečnega prikaza.

en: Select the agenda view background color here.
sl: Tu izberite barvo ozadja prikaza dnevnega reda.

en: Select the days for showing pending To-dos
sl: Izberite dneve za prikazovanje čakajočih opravil

en: Select the days for showing upcoming events
sl: Izberite dneve za prikazovanje prihajajočih dogodkov

en: Select the days for showing upcoming special occasions
sl: Izberite dneve za prikazovanje prihajajočih posebnih priložnosti

en: Select the default event color here. The default event color will be used for events in your Month. Note that you can specify a separate color for each event tag below.
sl: Tu izberite privzeto barvo dogodkov. Privzeta barva dogodkov bo uporabljena za oznako dogodkov v mesecu. Zapomnite si, da spodaj lahko za vsako oznako dogodkov določite svojo barvo.

en: Select the first day of each week
sl: Izberite prvi dan vsakega tedna

en: Select the first day of each week. Normally, you can ignore this since it is set in your locale.
sl: Izberite prvi dan vsakega tedna. Običajno lahko to prezrete, saj je to določeno v lokalnih nastavitvah.

en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
sl: Izberite višino vrstic (v slikovnih točkah) ene ure v mreži z dnevnim redom. Povečanje te vrednosti bo zvišalo vsako vrstico v mreži z dnevnim redom.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
sl: Tu izberite barvo poudarjanja. Barva poudarjanja bo uporabljena za označevanje trenutno izbranega območja v mesecu in v krmarju po datumih.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
sl: Tu izberite barvo poudarjanja. Barva poudarjanja bo uporabljena za označevanje trenutno izbranega območja v dnevnem redu in v krmarju po datumih.

en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
sl: Tu izberite barvo praznikov. Barva bo uporabljena za ime praznika v mesečnem prikazu in številko dneva v krmarju po datumih.

en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
sl: Izberite število dni, ki bodo prikazani v prikazu naslednjih nekaj dni. Na ta prikaz lahko preklopite z izbiro predmeta »Naslednjih nekaj dni« iz menija »Pogled«.

en: Select the to-do due today color here.
sl: Tu izberite barvo opravil, ki zapadejo danes.

en: Select the to-do overdue color here.
sl: Tu izberite barvo zapadlih opravil.

en: Select the working hours background color for the Month view here.
sl: Tu izberite barvo ozadja delovnih ur za mesečni prikaz.

en: Select the working hours color for the agenda view here.
sl: Tu izberite barvo delovnih ur za prikaz dnevnega reda.

en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
sl: Izberite to možnost, če ponavljajočih se dogodkov ali opravil ne želite videti prikazanih. Stvari, ki se ponavljajo vsak dan ali teden, lahko zavzamejo veliko prostora in jih je morda smiselno skriti.

en: Select this option to always record new events, to-dos and journal entries using the current default calendar.
sl: Izberite to možnost za to, da bo za zapis novih dogodkov, opravil in dnevniških vnosov vedno uporabljen standardni koledar.

en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
sl: Izberite to možnost, da boste ob vsaki ustvaritvi novega dogodka, opravila ali dnevniškega vnosa za zapis predmeta vprašani o izbiri koledarja. Ta možnost je priporočena, če nameravate uporabljati deljene mape strežnika Kolab ali pa s Kontactom, kot odjemalcem za Kolab, upravljati več računov.

en: Select which regions you want to use the holidays here. Defined holidays are shown as non-working days in the date navigator, the agenda view, etc.
sl: Tukaj lahko izberete, praznike katerega območja želite uporabiti. Določeni prazniki so prikazani kot dela prosti dnevi v krmarju po datumih, prikazu dnevnega reda itd.

en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
sl: S spustnega seznama mest izberite svoj časovni pas. Če vašega mesta ni na seznamu, izberite tistega, ki je v istem časovnem pasu. KOrganizer se bo samodejno prilagajal glede na veljavnost poletnega časa.

en: Selected Calendars
sl: Izbrani koledarji

en: Selection
sl: Izbira

en: Send &Cancellation to Attendees
sl: Udeležencem pošlji preklic

en: Send &Invitation to Attendees
sl: Udeležencem pošlji povabilo

en: Send &Mail
sl: Pošlji pošto

en: Send Status &Update
sl: Pošlji posodobitev stanja

en: Server Information
sl: Podatki o strežniku

en: Server URL:
sl: URL strežnika:

en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
sl: Nastavite višino (v slikovnih točkah) ene ure v mreži z dnevnim redom

en: Set the number of days to show pending To-dos
sl: Nastavite število dni za prikazovanje čakajočih opravil

en: Set the number of days to show upcoming events
sl: Nastavite število dni za prikazovanje prihajajočih dogodkov

en: Set the number of days to show upcoming special occasions
sl: Nastavite število dni za prikazovanje prihajajočih posebnih priložnosti

en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
sl: Nastavite to, da s strežnika pridobite uporabnik@domena.ifb namesto uporabnik.ifb

en: Setting Default Preferences
sl: Nastavljanje privzetih možnosti

en: Show &anniversaries
sl: Pok&aži obletnice

en: Show &birthdays
sl: Pokaži rojstne dneve

en: Show &holidays
sl: Pokaži praznike

en: Show &my To-dos only
sl: Pokaži samo &moja opravila

en: Show &my events only
sl: Pokaži samo &moje dogodke

en: Show Calendar Manager
sl: Pokaži upravljalnik koledarjev

en: Show Date Navigator
sl: Pokaži krmarja po datumih

en: Show Item Viewer
sl: Pokaži pregledovalnik predmetov

en: Show Special Dates Starting
sl: Pokaži posebne datume, ki se začnejo

en: Show These Special Dates From Your Calendar
sl: Pokaži te posebne datume s koledarja

en: Show These Special Dates From Your Contact List
sl: Pokaži te posebne datume s seznama stikov

en: Show These Upcoming Events From Your Calendar
sl: Pokaži te prihajajoče dogodke s koledarja

en: Show To-do View
sl: Pokaži prikaz opravil

en: Show To-dos Due
sl: Pokaži zapadlost opravil

en: Show To-dos belonging to my calendars only
sl: Pokaži samo opravila z mojih koledarjev

en: Show To-dos due today only
sl: Pokaži samo opravila, ki zapadejo danes

en: Show To-dos due within the next month
sl: Pokaži opravila, ki zapadejo čez manj kot mesec

en: Show Upcoming Events Starting
sl: Pokaži prihajajoče dogodke, ki se začnejo

en: Show all calendars merged together
sl: Pokaži vse koledarje združene skupaj

en: Show all except selected
sl: Pokaži vse, razen izbranih

en: Show anni&versaries
sl: Pokaži o&bletnice

en: Show anniversaries from your address book
sl: Pokaži obletnice iz mojega imenika

en: Show anniversaries from your calendar
sl: Pokaži obletnice s koledarja

en: Show birth&days
sl: Pokaži rojstne dneve

en: Show birthdays from your address book
sl: Pokaži rojstne dni iz mojega imenika

en: Show birthdays from your calendar
sl: Pokaži rojstne dni z mojega koledarja

en: Show birthdays from your calendar when also using the Birthday resource
sl: Pokaži rojstne dni s koledarja, tudi ko je v uporabi koledar Rojstni dnevi

en: Show calendars side by side
sl: Pokaži koledarja enega ob drugem

en: Show current-time (Marcus Bains) line
sl: Pokaži črto trenutnega časa (črta Marcusa Bainsa)

en: Show events belonging to my calendars only
sl: Pokaži samo dogodke z mojih koledarjev

en: Show events for today only
sl: Pokaži samo današnje dogodke

en: Show events starting within the next month
sl: Pokaži dogodke, ki se začnejo čez manj kot mesec

en: Show holidays from your calendar
sl: Pokaži praznike z mojega koledarja

en: Show icons in agenda view items
sl: Pokaži ikone v predmetih v prikazu dnevnega reda

en: Show icons in month view items
sl: V predmetih mesečnega prikaza pokaži ikone

en: Show in Context
sl: Prikaži v vsebini

en: Show items that recur daily
sl: Pokaži vsakodnevne predmete

en: Show items that recur weekly
sl: Pokaži vsakotedenske predmete

en: Show journals
sl: Pokaži dnevnike

en: Show journals instead of events when in Journal View
sl: V prikazu dnevnikov namesto dogodkov pokaži dnevnike

en: Show one calendar per agenda column
sl: Pokaži en koledar za vsak stolpec v dnevnem redu

en: Show only selected
sl: Pokaži le izbrane

en: Show s&pecial occasions
sl: Pokaži posebne priložnosti

en: Show seconds on the current-time (Marcus Bains) line
sl: Na črti trenutnega časa pokaži sekunde

en: Show special occasions for today only
sl: Pokaži samo posebne priložnosti za danes

en: Show special occasions from your calendar
sl: Pokaži posebne priložnosti s koledarja

en: Show special occasions starting within the next month
sl: Pokaži posebne priložnosti, ki se začnejo čez manj kot mesec

en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
sl: Pokaži toliko dni v prikazu naslednjih nekaj dni

en: Show time in month view items
sl: V predmetih mesečnega prikaza pokaži čas

en: Show to-dos
sl: Pokaži opravila

en: Show to-dos instead of events when in Todo View
sl: V prikazu opravil namesto dogodkov pokaži opravila

en: Show two calendars side-by-side
sl: Pokaži dva koledarja enega ob drugem

en: Shows anniversaries from your calendar when using the Birthdays resource
sl: Pokaži obletnice s koledarja, ko je v uporabi koledar Rojstni dnevi

en: Special Dates Summary
sl: Povzetek posebnih datumov

en: Special Dates Summary Configuration
sl: Nastavitev povzetka posebnih datumov

en: Special Occasion
sl: Posebna priložnost

en: Su&mmaries
sl: Povzetki

en: Switch between views with tabs
sl: Med prikazi preklapljaj s tabulatorjem

en: Ta&gs
sl: Oznake

en: Tab through calendars
sl: Preklapljanje med koledarji s tabulatorjem

en: Tag inside, calendar outside
sl: Oznaka znotraj, koledar zunaj

en: Tags
sl: Oznake

en: Text
sl: Besedilo

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
sl: Predmet na koledarju »%1« se ponavlja ob več datumih. Ali želite izbrisati samo trenutno pojavitev na datum %2 ali vse njegove pojavitve?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
sl: Predmet na koledarju »%1« se ponavlja ob več datumih. Ali želite izbrisati samo trenutno pojavitev na datum %2, tudi prihodnje pojavitve ali vse njegove pojavitve?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
sl: Predmet na koledarju »%1« se ponavlja ob več datumih. Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta predmet in vse njegove ponovitve?

en: The default way of attaching dropped emails to a task
sl: Privzeti način za prilaganje spuščenih e-poštnih sporočil opravilom

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
sl: Prejeti dogodki bodo združeni z vašim trenutnim koledarjem.

en: The ending date of the period to search.
sl: Končni datum datumskega obsega iskanja.

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
sl: Opravilo »%1« ima podopravila. Ali želite izbrisati samo to opravilo in spremeniti njegova podopravila v samostojna ali pa izbrisati opravilo skupaj z njegovimi podopravili?

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
sl: Predmet »%1« je filtriran s trenutnimi filtrirnimi pravili, zato bo skrit in se ne bo pojavil v tem prikazu.

en: The item "%1" is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
sl: Predmet »%1« je označen samo za branje in ga ni mogoče izbrisati. Verjetno pripada koledarju, ki je samo za branje.

en: The starting date of the period to search.
sl: Začetni datum obsega iskanja.

en: There are no completed to-dos to purge.
sl: Ne obstaja nobeno zaključeno opravilo, ki bi lahko bilo počiščeno.

en: There was an error while merging the calendar: %1
sl: Med združevanjem koledarjev je prišlo do napake: %1

en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
sl: Ta možnost s seznama skrije vsa opravila, ki so dodeljena nekomu drugemu.<br>
    Označena bodo opravila, ki imajo vsaj enega udeleženca. Če niste na seznamu udeležencev, bo opravilo skrito.

en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
sl: Ta možnost s seznama skrije vsa opravila, za katera še ni bil dosežen datum začetka. Zapomnite si, da datum začetka ni isto kot datum zapadlosti.

en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
sl: Ta možnost vam omogoča izbor zaključenih opravil, ki bodo skrita. Če izberete <i>Takoj</i>, bodo opravila skrita takoj, ko jih označite kot zaključena. V vrtilnem polju lahko povečate ali zmanjšate število dni.

en: Time bar
sl: Časovni pas

en: Time range selection in agenda view starts event editor
sl: Izbira časovnega obdobja v prikazu dnevnega reda zažene urejevalnik dogodkov

en: Time&line
sl: Časovnica

en: To-&dos
sl: Opravila

en: To-do
sl: Opravilo

en: To-do Summary Configuration
sl: Nastavitev povzetka opravil

en: To-do due today color
sl: Barva opravil, ki zapadejo danes

en: To-do list view uses full window
sl: Prikaz seznama opravil uporablja celotno okno

en: To-do overdue color
sl: Barva zapadlih opravil

en: To-dos use tag colors
sl: Naloge uporabljajo barve oznak

en: Today
sl: Danes

en: Todo completed: %1 (%2)
sl: Opravilo zaključeno: %1 (%2)

en: Toggle Reminder
sl: Preklopi opomnik

en: Toggle To-do Completed
sl: Preklopi zaključenost opravila

en: Type:
sl: Vrsta:

en: URL '%1' is invalid.
sl: URL »%1« ni veljaven.

en: Unable to copy the item to %1.
sl: Ni mogoče kopirati predmeta v %1.

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
sl: Delovnega tedna ni mogoče prikazati, ker delovni dnevi niso nastavljeni. V nastavitvah časa in datuma nastavite vsaj en delovni dan.

en: Unable to move the item to  %1.
sl: Ni mogoče premakniti predmeta v %1.

en: Unable to save %1 "%2".
sl: Ni mogoče shraniti %1 »%2«.

en: Unable to save calendar to the file %1.
sl: Ni mogoče shraniti koledarja v datoteko %1.

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo: %1
sl: Razveljavi: %1

en: Upcoming Events
sl: Prihodnji dogodki

en: Upcoming Special Dates
sl: Posebni prihodnji datumi

en: Use custom calendar setup
sl: Uporabi nastavitev koledarjev po meri

en: Use full email &address for retrieval
sl: Upor&abi poln elektronski naslov za pridobivanje

en: Use holiday regions:
sl: Uporabi praznike za območja:

en: Use system color
sl: Uporabi sistemsko barvo

en: Use system color instead of user defined color. If enabled will ignore all other color settings
sl: Uporabite sistemsko barvo namesto uporabniško določene barve. Če je omogočeno, bo prezrl vse druge barvne nastavitve

en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
sl: Uporabi to barvo za črto trenutnega časa (črta Marcusa Bainsa) na prikazu dnevnega reda

en: Use this spinbox to set the number of days to show pending To-dos up to 1 year in the future.
sl: Uporabite to vrtilno polje, da nastavite število dni za prikazovanje čakajočih opravil, ki so lahko največ eno leto v prihodnosti.

en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming events up to 1 year in the future.
sl: Uporabite to vrtilno polje, da nastavite število dni za prikazovanje prihajajočih dogodkov, ki so lahko največ eno leto v prihodnosti.

en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming special occasions up to one year in the future.
sl: Uporabite to vrtilno polje, da nastavite število dni za prikazovanje prihajajočih posebnih priložnosti, ki so lahko največ eno leto v prihodnosti.

en: User&name:
sl: Uporab&niško ime:

en: View &Contact
sl: Poglej stik

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
sl: Tu si lahko ogledate podrobnosti dogodkov, vnosov v dnevniku ali opravil, ki so izbrana v glavnem prikazu.

en: Views
sl: Prikazi

en: W&ork Week
sl: Delovni teden

en: Week
sl: Teden

en: Week numbers select a work week when in work week mode
sl: Številke tedna v načinu delovnega tedna označijo delovni teden

en: Weekly start day:
sl: Dan začetka tedna:

en: What's &Next
sl: Kaj bo naslednje

en: When this option is chosen, this filter will show all items containing any of the selected tags.
sl: Ko je omogočena ta možnost, bo ta filter prikazal vse predmete, ki vsebujejo katerokoli od izbranih oznak.

en: When this option is chosen, this filter will show all items which do <i>not</i> contain any of the selected tags.
sl: Ko je omogočena ta možnost, bo ta filter prikazal vse predmete, ki <i>ne</i> vsebujejo izbranih oznak.

en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
sl: Ko imate celodnevni dogodek, ko ste zaposleni, ima lahko ustrezen dan v dnevnem redu ali mesečnem prikazu drugo barvo ozadja. Tu lahko izberete to barvo.

en: Within the &next:
sl: Znotraj &naslednjih:

en: Within the next &month (31 days)
sl: Čez manj kot &mesec (31 dni)

en: Working hours color
sl: Barva delovnih ur

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
sl: Vse možnosti boste nastavili na privzete vrednosti. Vse spremembe po meri bodo izgubljene.

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    On the left sidebar, enable it in the calendar manager to see the incidence.
sl: Pojavitev ste ustvarili v koledarju, ki trenutno ni prikazan. Da bi videli pojavitev,
    omogočite koledar v upravljalniku koledarjev v stranski vrstici na levi.

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    You can enable it through the calendar manager (Settings->Sidebar->Show Calendar Manager)
sl: Pojavitev ste ustvarili v koledarju, ki trenutno ni prikazan. Koledar lahko omogočite v upravljalniku koledarjev (Nastavitve → Stranska vrstica → Pokaži upravljalnik koledarjev).

en: all day
sl: ves dan

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
sl: Zahtevaj spremembo

en: days of free/busy information
sl: podatki o dnevih prostosti/zaposlenosti

[ctx: days to show in summary]
en:  days
sl:  dni

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
sl: v

[ctx: filter name]
en: Name:
sl: Ime:

en: in 1 day | in %1 days
sl[0]: v %1 dnevu
sl[1]: v %1 dneh
sl[2]: v %1 dneh
sl[3]: v %1 dneh

[ctx: login name on the Kolab server]
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

[ctx: main toolbar]
en: Main
sl: Glavna

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
sl: Naslednja: %1

en: now
sl: sedaj

en: one year | %1 years
sl[0]: %1 leto
sl[1]: %1 leti
sl[2]: %1 leta
sl[3]: %1 let

en: open-ended
sl: brez zapadlosti

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
sl: Vzrok ni znan

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
sl: Nazaj

[ctx: scroll backward]
en: Back
sl: Nazaj

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
sl: Naprej

[ctx: scroll forward]
en: Forward
sl: Naprej

[ctx: the appointment is today]
en: Today
sl: Danes

[ctx: the appointment is tomorrow]
en: Tomorrow
sl: Jutri

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
sl: samo za branje

[ctx: the special day is today]
en: Today
sl: Danes

[ctx: the special day is tomorrow]
en: Tomorrow
sl: Jutri

[ctx: the to-do has not been started yet]
en: not-started
sl: ni začeto

[ctx: the to-do is completed]
en: completed
sl: zaključeno

[ctx: the to-do is due]
en: due
sl: zapade

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
sl: Danes

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
sl: Jutri

[ctx: the to-do is in-progress]
en: in-progress
sl: v teku

[ctx: the to-do is overdue]
en: overdue
sl: zapadlo

[ctx: the to-do starts today]
en: starts today
sl: se začne danes

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
sl[0]: %1 uri
sl[1]: %1 urah
sl[2]: %1 urah
sl[3]: %1 urah

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
sl[0]: %1 min
sl[1]: %1 min
sl[2]: %1 min
sl[3]: %1 min
