orca master - en to sl_SI translation catalogue (1913 entries)

en:  %d column |  %d columns
sl_SI[0]: %d stolpcev
sl_SI[1]: %d stolpec
sl_SI[2]: %d stolpca
sl_SI[3]: %d stolpci

en:  dot dot dot
sl_SI:  pika pika pika

en:  subscript %s
sl_SI:  podpisano %s

en:  superscript %s
sl_SI:  nadpisano %s

en: %(count)d %(repeatChar)s character | %(count)d %(repeatChar)s characters
sl_SI[0]: %(repeatChar)s %(count)d ponovitev
sl_SI[1]: %(repeatChar)s %(count)d ponovitev
sl_SI[2]: %(repeatChar)s %(count)d ponovitvi
sl_SI[3]: %(repeatChar)s %(count)d ponovitve

en: %(count)d Screen reader shortcut for %(application)s found. | %(count)d Screen reader shortcuts for %(application)s found.
sl_SI[0]: Najdenih je %(count)d tipkovnih bližnjic zaslonskega bralnika za program %(application)s.
sl_SI[1]: Najdena je %(count)d tipkovna bližnjica zaslonskega bralnika za program %(application)s.
sl_SI[2]: Najdeni sta %(count)d tipkovni bližnjici zaslonskega bralnika za program %(application)s.
sl_SI[3]: Najdene so %(count)d tipkovne bližnjice zaslonskega bralnika za program %(application)s.

en: %(index)d of %(total)d
sl_SI: %(index)d od %(total)d

en: %(index)d of %(total)d item selected | %(index)d of %(total)d items selected
sl_SI[0]: %(index)d od %(total)d izbranih predmetov
sl_SI[1]: %(index)d od %(total)d izbranega predmeta
sl_SI[2]: %(index)d od %(total)d izbranih predmetov
sl_SI[3]: %(index)d od %(total)d izbranih predmetov

en: %(role)s level %(level)d
sl_SI: %(role)s raven %(level)d

en: %(uri)s link to %(file)s
sl_SI: %(uri)s povezan z datoteko %(file)s

en: %.2f kilobytes
sl_SI: %.2f kilobajtov

en: %.2f megabytes
sl_SI: %.2f megabajtov

en: %H hours and %M minutes
sl_SI: %H ur in %M minut

en: %H hours, %M minutes and %S seconds
sl_SI: %H ur, %M minut in %S sekund

en: %d Screen reader default shortcut found. | %d Screen reader default shortcuts found.
sl_SI[0]: Najdenih je %d privzetih tipkovnih bližnjic zaslonskega bralnika.
sl_SI[1]: Najdena je %d privzeta tipkovna bližnjica zaslonskega bralnika.
sl_SI[2]: Najdeni sta %d privzeti tipkovni bližnjici zaslonskega bralnika.
sl_SI[3]: Najdene so %d privzete tipkovne bližnjice zaslonskega bralnika.

en: %d byte | %d bytes
sl_SI[0]: %d bajtov
sl_SI[1]: %d bajt
sl_SI[2]: %d bajta
sl_SI[3]: %d bajti

en: %d character too long | %d characters too long
sl_SI[0]: %d znakov predolgo
sl_SI[1]: %d znak predolgo
sl_SI[2]: %d znaka predolgo
sl_SI[3]: %d znaki predolgo

en: %d column | %d columns
sl_SI[0]: %d stolpcev
sl_SI[1]: %d stolpec
sl_SI[2]: %d stolpca
sl_SI[3]: %d stolpci

en: %d day ago | %d days ago
sl_SI[0]: Pred %d dnevi
sl_SI[1]: Pred %d dnevom
sl_SI[2]: Pred %d dnevoma
sl_SI[3]: Pred %d dnevi

en: %d file found | %d files found
sl_SI[0]: %d najdenih datotek
sl_SI[1]: %d najdena datoteka
sl_SI[2]: %d najdeni datoteki
sl_SI[3]: %d najdene datoteke

en: %d form | %d forms
sl_SI[0]: %d obrazcev
sl_SI[1]: %d obrazec
sl_SI[2]: %d obrazca
sl_SI[3]: %d obrazci

en: %d heading | %d headings
sl_SI[0]: %d naslovov
sl_SI[1]: %d naslov
sl_SI[2]: %d naslova
sl_SI[3]: %d naslovi

en: %d hour ago | %d hours ago
sl_SI[0]: Pred %d urami
sl_SI[1]: Pred %d uro
sl_SI[2]: Pred %d urama
sl_SI[3]: Pred %d urami

en: %d item | %d items
sl_SI[0]: %d predmetov
sl_SI[1]: %d predmet
sl_SI[2]: %d predmeta
sl_SI[3]: %d predmeti

en: %d item found | %d items found
sl_SI[0]: %d najdenih predmetov
sl_SI[1]: %d najden predmet
sl_SI[2]: %d najdena predmeta
sl_SI[3]: %d najdeni predmeti

en: %d landmark | %d landmarks
sl_SI[0]: %d mestnih oznak
sl_SI[1]: %d mestna oznaka
sl_SI[2]: %d mestni oznaki
sl_SI[3]: %d mestne oznake

en: %d message.
     | %d messages.
sl_SI[0]: %d sporočil.
sl_SI[1]: %d sporočilo.
sl_SI[2]: %d sporočili.
sl_SI[3]: %d sporočila.

en: %d minute ago | %d minutes ago
sl_SI[0]: Pred %d minutami
sl_SI[1]: Pred %d minuto
sl_SI[2]: Pred %d minutama
sl_SI[3]: Pred %d minutami

en: %d notification | %d notifications
sl_SI[0]: %d obvestil
sl_SI[1]: %d obvestilo
sl_SI[2]: %d obvestili
sl_SI[3]: %d obvestila

en: %d percent of document read | %d percent of document read
sl_SI[0]: Prebranih je %d odstotkov dokumenta
sl_SI[1]: Prebran je %d odstotek dokumenta
sl_SI[2]: Prebrana sta %d odstotkav dokumenta
sl_SI[3]: Prebrani so %d odstotki dokumenta

en: %d percent. | %d percent.
sl_SI[0]: %d odstotkov.
sl_SI[1]: %d odstotek.
sl_SI[2]: %d odstotka.
sl_SI[3]: %d odstotki.

en: %d pixel | %d pixels
sl_SI[0]: %d točk
sl_SI[1]: %d točka
sl_SI[2]: %d točki
sl_SI[3]: %d točke

en: %d second ago | %d seconds ago
sl_SI[0]: Pred %d sekundami
sl_SI[1]: Pred %d sekundo
sl_SI[2]: Pred %d sekundama
sl_SI[3]: Pred %d sekundami

en: %d space | %d spaces
sl_SI[0]: %d presledkov
sl_SI[1]: %d presledek
sl_SI[2]: %d presledka
sl_SI[3]: %d presledki

en: %d tab | %d tabs
sl_SI[0]: %d tabulatorjev
sl_SI[1]: %d tabulator
sl_SI[2]: %d tabulatorja
sl_SI[3]: %d tabulatorji

en: %d table | %d tables
sl_SI[0]: %d razpredelnic
sl_SI[1]: %d razpredelnica
sl_SI[2]: %d razpredelnici
sl_SI[3]: %d razpredelnice

en: %d unfocused dialog | %d unfocused dialogs
sl_SI[0]: %d pogovornih oken izven žarišča
sl_SI[1]: %d pogovorno okno izven žarišča
sl_SI[2]: %d pogovorni okni izven žarišča
sl_SI[3]: %d pogovorna okna izven žarišča

en: %d unvisited link | %d unvisited links
sl_SI[0]: %d neobiskanih povezav
sl_SI[1]: %d neobiskana povezava
sl_SI[2]: %d neobiskani povezavi
sl_SI[3]: %d neobiskane povezave

en: %d value | %d values
sl_SI[0]: %d vrednosti
sl_SI[1]: %d vrednost
sl_SI[2]: %d vrednosti
sl_SI[3]: %d vrednosti

en: %d visited link | %d visited links
sl_SI[0]: %d obiskanih povezav
sl_SI[1]: %d obiskana povezava
sl_SI[2]: %d obiskani povezavi
sl_SI[3]: %d obiskane povezave

en: %s default voice
sl_SI: %s privzeti glas

en: %s link
sl_SI: %s povezava

en: (%d dialog) | (%d dialogs)
sl_SI[0]: (%d pogovornih oken)
sl_SI[1]: (%d pogovorno okno)
sl_SI[2]: (%d pogovorni okni)
sl_SI[3]: (%d pogovorna okna)

en: 0 items
sl_SI: 0 predmetov

en: A ACUTE
sl_SI: velika črka A z ostrivcem

en: A CIRCUMFLEX
sl_SI: velika črka A s cirkumfleksom

en: A E
sl_SI: ligatura velikih črk A in E

en: A GRAVE
sl_SI: velika črka A s krativcem

en: A RING
sl_SI: velika črka A s krožcem zgoraj

en: A TILDE
sl_SI: velika črka A s tildo

en: A UMLAUT
sl_SI: velika črka A s preglasom

en: A channel only if its _window is active
sl_SI: Samo kanal katerega _okno je dejavno

en: Actions
sl_SI: Dejanja

en: Active _Profile:
sl_SI: _Dejavni profil:

en: Actual String
sl_SI: Dejanski niz

en: Add bookmark
sl_SI: Dodaj zaznamek

en: Adjust selected attribute
sl_SI: Prilagodi izbrane atribute

en: Advance live region politeness setting
sl_SI: Napredna nastavitev prijaznosti samodejno posodobljenih predelov

en: All cha_nnels
sl_SI: Vse _kanali

en: All channels when an_y %s window is active
sl_SI: Vsi kanali kadar je dejavno _katerokoli %s okno programa

en: All live regions set to off
sl_SI: Vsi samodejno posodobljeni predeli nastavljeni na nedejavno

en: Alt_R
sl_SI: desna izmenjalka

en: Always speak selected spreadsheet range
sl_SI: Vedno izgovori obseg izbora v preglednici

en: Announce _forms during navigation
sl_SI: Oznani _obrazce med krmarjenjem

en: Announce _forms in Say All
sl_SI: Oznani _obrazce v načinu polne izgovorjave

en: Announce _lists during navigation
sl_SI: Oznani _sezname med krmarjenjem

en: Announce _panels during navigation
sl_SI: Oznani _polja v načinu polne izgovorjave

en: Announce _panels in Say All
sl_SI: Oznani _polja v načinu polne izgovorjave

en: Announce _tables during navigation
sl_SI: Oznani _razpredelnice med krmarjenjem

en: Announce _tables in Say All
sl_SI: Oznani _razpredelnice v načinu polne izgovorjave

en: Announce block_quotes during navigation
sl_SI: Oznani _navedke med krmarjenjem

en: Announce block_quotes in Say All
sl_SI: Oznani _navedke v načinu polne izgovorjave

en: Announce cell _header
sl_SI: Oznani _glavo celice

en: Announce land_marks during navigation
sl_SI: Oznani _mestne oznake med krmarjenjem

en: Announce land_marks in Say All
sl_SI: Oznani _mestne oznake v načinu polne izgovorjave

en: Announce li_sts in Say All
sl_SI: Oznani _sezname v načinu polne izgovorjave

en: Announce when your _buddies are typing
sl_SI: Oznani, kadar _prijatelji tipkajo sporočilo.

en: Another screen reader process is already running for this session.
    Run “orca --replace” to replace that process with a new one.
sl_SI: Primerek zaslonskega bralnika je za to sejo že zagnan.
    Z ukazom »orca --replace« je mogoče zamenjati trenutno opravilo z novim.

en: Append the contents under flat review to the clipboard
sl_SI: Pripni vsebino v vrstičnem pregledu v odložišče

en: Appended contents to clipboard.
sl_SI: Pripni vsebino v odložišče.

en: Application
sl_SI: Program

en: Applies to:
sl_SI: Uveljavljen za:

en: Arabic Grade 1
sl_SI: Arabščina, 1. razred

en: Attribute Name
sl_SI: Ime atributa

en: Automatic focus mode during caret navigation
sl_SI: Samodejni način žariščenja med krmarjenem s kazalko

en: Automatic focus mode during native navigation
sl_SI: Samodejni način žariščenja med krmarjenjem s kazalko

en: Automatic focus mode during structural navigation
sl_SI: Samodejni način žariščenja med strukturnim krmarjenjem

en: Automatically start speaking a page when it is first _loaded
sl_SI: Samodejno začni z izgovarjanjem vsebine strani po _nalaganju

en: Bee_p updates
sl_SI: Zapiskaj ob _posodobitvah

en: Beginning of row.
sl_SI: Začetek vrstice.

en: Belgium Dutch Grade 1
sl_SI: Belgijska nizozemščina, 1. razred

en: Bookmark not found.
sl_SI: Ni najdenega nobenega zaznamka.

en: Bookmark where am I with respect to current position
sl_SI: Ustvari zaznamek z upoštevanjem trenutnega mesta

en: Bookmarks
sl_SI: Zaznamki

en: Bottom Left
sl_SI: Spodaj levo

en: Bottom of column.
sl_SI: Dno stolpca.

en: Braille
sl_SI: Brajeva pisava

en: Braille Bindings
sl_SI: Brajeve vezi

en: Braille Indicator
sl_SI: Brajev kazalnik

en: Break speech into ch_unks between pauses
sl_SI: Razdeli govor na _zloge med premori

en: Brie_f
sl_SI: _Kratko

en: Browse mode
sl_SI: Načina brskanja

en: Browse mode is sticky.
sl_SI: Lepljivi način brskanja

en: Bypass mode enabled.
sl_SI: Omogočen način preusmeritve ukazov

en: C CEDILLA
sl_SI: Velika črka C s sedijem

en: C_urrent location
sl_SI: _Trenutno mesto

en: Canada French Grade 1
sl_SI: Kanadska francoščina, 1. razred

en: Canada French Grade 2
sl_SI: Kanadska francoščina, 2. razred

en: Cannot start the screen reader because it cannot connect to the Desktop.
sl_SI: Zaslonskega bralnika ni mogoče začeti, ker ga ni mogoče povezati z namizjem.

en: Capitalization style set to icon.
sl_SI: Slog velikih začetnic je nastavljen na predvajanje zvočne ikone pred veliko začetnico.

en: Capitalization style set to none.
sl_SI: Slog velikih začetnic je izklopljen, ob veliki začetnici program ne stori ničesar.

en: Capitalization style set to spell.
sl_SI: Slog velikih začetnic je nastavljen na izgovorjavo besed »velika začetnica« pred veliko začetnico.

en: Cause the current combo box to be expanded
sl_SI: Povzroči razširjanje pojavnega menija

en: Cell %s
sl_SI: Celica %s

en: Cell spans %d column | Cell spans %d columns
sl_SI[0]: Celica je razširjena preko %d stolpcev
sl_SI[1]: Celica je razširjena preko %d stolpca
sl_SI[2]: Celica je razširjena preko %d stolpcev
sl_SI[3]: Celica je razširjena preko %d stolpcev

en: Cell spans %d row | Cell spans %d rows
sl_SI[0]: Celica je razširjena preko %d vrstic
sl_SI[1]: Celica je razširjena preko %d vrstice
sl_SI[2]: Celica je razširjena preko %d vrstic
sl_SI[3]: Celica je razširjena preko %d vrstic

en: Change spoken number style
sl_SI: Spremeni slog izgovorjave števil

en: Clear the dynamic column headers
sl_SI: Počisti glave dejavnih stolpcev

en: Clear the dynamic row headers
sl_SI: Počisti glave dejavnih vrstic

en: Click on the object with navigator focus.
sl_SI: Kliknii na predmet in ga postavi v žarišče.

en: Column %s selected
sl_SI: Stolpec %s je izbran

en: Column %s unselected
sl_SI: Stolpec %s sedaj ni izbran

en: Columns %s through %s selected
sl_SI: Stolpci med %s in %s so izbrani

en: Columns %s through %s unselected
sl_SI: Stolpci med %s in %s sedaj niso izbrani

en: Columns reordered
sl_SI: Stolpci so prerazporejeni

en: Command
sl_SI: Ukaz

en: Context is %s
sl_SI: Vsebina je %s

en: Contraction _Table:
sl_SI: _Razpredelnica skrčenih zapisov

en: Control caret navigation
sl_SI: Nadzor nad krmarjenjem kazalke

en: Copied contents to clipboard.
sl_SI: Vsebina je kopirana v odložišče.

en: Copied selection to clipboard.
sl_SI: Kopirana izbira v odložišče.

en: Copy the contents under flat review to the clipboard
sl_SI: Kopiraj vsebino v vrstičnem pregledu v odložišče

en: Could not activate the settings manager. Exiting.
sl_SI: Ni mogoče omogočiti upravljalnika nastavitev. Program bo končan.

en: Could not find current location.
sl_SI: Ni mogoče najti trenutnega mesta

en: Cursor Position
sl_SI: Položaj kazalke

en: Cursor Routing
sl_SI: Kazalne tipke

en: Cut Begin
sl_SI: Začetek izbire kopiranja

en: Cut Line
sl_SI: Konec izbire kopiranja

en: Cut selection to clipboard.
sl_SI: Izreži izbrano v odložišče.

en: Cycle the debug level at run time
sl_SI: Zaokroži ravni razhroščevanja ob zagonu

en: Cycle to the next capitalization style
sl_SI: Krožno preklopi na naslednji slog velikih začetnic

en: Cycle to the next key echo level
sl_SI: Preklopi med več ravnmi odmeva vnosa

en: Cycle to the next settings profile
sl_SI: Izberi naslednji profil nastavitev

en: Cycle to the next speaking of punctuation level
sl_SI: Poišči naslednjo raven izgovorjave ločil

en: Cycle to the next speech synthesizer
sl_SI: Preklopi na naslednji odmev govora

en: Czech Grade 1
sl_SI: Češčina, 1. razred

en: DIR
sl_SI: MAPA

en: D_uration (secs):
sl_SI: _Trajanje (sekunde):

en: Dat_e format:
sl_SI: Oblika zapisa _datuma:

en: Date and time
sl_SI: Datum in čas

en: Decrease the speech pitch
sl_SI: Zmanjšaj višino govora

en: Decrease the speech rate
sl_SI: Zmanjšaj hitrost govora

en: Decrease the speech volume
sl_SI: Zmanjšaj glasnost govora

en: Default
sl_SI: Privzeto

en: Default Synthesizer
sl_SI: Privzeti sintetizator govora

en: Default button is %s
sl_SI: Privzeti gumb je %s

en: Default button is %s. Grayed
sl_SI: Privzeti gumb je %s. Posiven

en: Default button not found
sl_SI: Privzetega gumba ni mogoče najti

en: Description list with %d term | Description list with %d terms
sl_SI[0]: Seznam opisov s skupno %d vnosi
sl_SI[1]: Seznam opisov s skupno %d vnosom
sl_SI[2]: Seznam opisov s skupno %d vnosoma
sl_SI[3]: Seznam opisov s skupno %d vnosi

en: Disable _end of line symbol
sl_SI: Onemogoči simbol za _konec vrstice

en: Display Settings
sl_SI: Nastavitve zaslona

en: Display a list of blockquotes
sl_SI: Pokaži seznam navedkov

en: Display a list of buttons
sl_SI: Pokaži seznam gumbov

en: Display a list of check boxes
sl_SI: Pokaži seznam potrditvenih polj

en: Display a list of clickables
sl_SI: Prikaži seznam predmetov, ki jih je mogoče klikniti

en: Display a list of combo boxes
sl_SI: Pokaži seznam spustnih polj

en: Display a list of entries
sl_SI: Pokaži seznam vnosov

en: Display a list of form fields
sl_SI: Pokaži seznam polj obrazca

en: Display a list of headings
sl_SI: Pokaži seznam naslovov

en: Display a list of headings at level %d
sl_SI: Pokaži seznam naslovov na %d. ravni

en: Display a list of images
sl_SI: Prikaži seznam slik

en: Display a list of internal frames
sl_SI: Pokaže seznam notranjih okvirjev

en: Display a list of landmarks
sl_SI: Pokaži seznam mestnih oznak

en: Display a list of large objects
sl_SI: Pokaži seznam velikih predmetov

en: Display a list of links
sl_SI: Pokaži seznam povezav

en: Display a list of list items
sl_SI: Pokaži seznam predmetov seznama

en: Display a list of lists
sl_SI: Pokaži seznam seznamov

en: Display a list of paragraphs
sl_SI: Pokaže seznam odstavkov

en: Display a list of radio buttons
sl_SI: Pokaže seznam radijskih gumbov

en: Display a list of tables
sl_SI: Pokaže seznam razpredelnic

en: Display a list of unvisited links
sl_SI: Pokaži seznam neobiskanih povezav

en: Display a list of visited links
sl_SI: Pokaži seznam obiskanih povezav

en: Display the application preferences configuration dialog
sl_SI: Pokaži pogovorno okno možnosti programa

en: Display the preferences configuration dialog
sl_SI: Pokaži pogovorno okno možnosti

en: Do not announce when your buddies are typing.
sl_SI: Ne oznani, kadar prijatelji tipkajo sporočilo.

en: Do not provide chat room specific message histories.
sl_SI: Ne omogoči podpore zgodovini določenih sporočil v klepetalnicah.

en: Do not speak chat room name.
sl_SI: Ne izgovori imena klepetalnice.

en: Dot _7
sl_SI: Pika _7

en: Dot _8
sl_SI: Pika _8

en: Dots 7 an_d 8
sl_SI: Piki 7 _in 8

en: Dynamic column header cleared.
sl_SI: Glava stolpca je počiščena.

en: Dynamic column header set for row %d
sl_SI: Dejavna glava stolpcev določena v vrstici %d

en: Dynamic row header cleared.
sl_SI: Počiščena je dinamična določitev glave vrstice

en: Dynamic row header set for column %s
sl_SI: Dinamično določena glave vrstice za stolpec %s

en: E ACUTE
sl_SI: velika črka E z ostrivcem

en: E CIRCUMFLEX
sl_SI: velika črka E s cirkumfleksom

en: E GRAVE
sl_SI: velika črka E s krativcem

en: E UMLAUT
sl_SI: velika črka E s preglasom

en: ETH
sl_SI: velika črka ETH

en: Echo
sl_SI: Odmev

en: Echo set to None.
sl_SI: Odmev vnosa ni določen.

en: Echo set to key and word.
sl_SI: Odmev vnosa določen na znak in besedo.

en: Echo set to key.
sl_SI: Odmev vnosa določen na znak.

en: Echo set to sentence.
sl_SI: Odmev vnosa določen na stavek.

en: Echo set to word and sentence.
sl_SI: Odmev vnosa določen na besedo in stavek.

en: Echo set to word.
sl_SI: Odmev vnosa določen na besedo.

en: Enable Braille _support
sl_SI: Omogoči podporo _brajici

en: Enable _alphabetic keys
sl_SI: Omogoči tipke _črk

en: Enable _function keys
sl_SI: Omogoči _funkcijske tipke

en: Enable _key echo
sl_SI: Omogoči odmev t_ipk

en: Enable _modifier keys
sl_SI: Omogoči _spremenilne tipke

en: Enable _navigation keys
sl_SI: Omogoči _krmilne tipke

en: Enable _punctuation keys
sl_SI: Omogoči tipke _ločil

en: Enable _rewind and fast forward in Say All
sl_SI: Omogoči preskoke vsebine naprej in nazaj v načinu polne izgovorjave

en: Enable _space
sl_SI: Omogoči _presledek

en: Enable _structural navigation
sl_SI: Omogoči _strukturno krmarjenje

en: Enable _structural navigation in Say All
sl_SI: Omogoči _strukturno krmarjenje v načinu polne izgovorjave

en: Enable _word wrap
sl_SI: Omogoči prelom _besed

en: Enable ac_tion keys
sl_SI: Omogoči _tipke dejanj

en: Enable echo by _sentence
sl_SI: Omogoči odmev _stavkov

en: Enable echo by _word
sl_SI: Omogoči odmev _besed

en: Enable echo by cha_racter
sl_SI: Omogoči odmev _znakov

en: Enable flash _messages
sl_SI: Omogoči _hitra sporočila

en: Enable layout mode for content
sl_SI: Omogoči način porazdelitve za vsebino

en: Enable n_umeric keys
sl_SI: Omogoči tipke _številk

en: Enable non-spacing _diacritical keys
sl_SI: Omogoči _razločevalne tipke

en: Enable sticky browse mode
sl_SI: Omogoči lepljiv način brskanja

en: Enable sticky focus mode
sl_SI: Omogoči lepljiv način žarišča

en: End of container.
sl_SI: Konec predmeta.

en: End of row.
sl_SI: Konec vrstice.

en: End of table
sl_SI: Konec razpredelnice

en: Enter and exit flat review mode
sl_SI: Vstopi in izstopi iz načina vrstičnega pregleda

en: Enter learn mode.  Press escape to exit learn mode
sl_SI: Vstopi v učni način. Za izhod pritisnite ubežno tipko ESC.

en: Entering flat review.
sl_SI: Omogočen je način vrstičnega pregleda.

en: Entering learn mode.  Press any key to hear its function.  To view the screen reader’s documentation, press F1. To get a list of the screen reader’s default shortcuts, press F2. To get a list of the screen reader’s shortcuts for the current application, press F3. To exit learn mode, press the escape key.
sl_SI: Vstop v način učenja. Za poslušanje funkcije pritisnite poljubno tipko. Za prikaz privzetih tipkovnih bližnjic pritisnite tipko F1. Za prikaz bližnjic trenutno zagnanega programa pritisnite F2, za ogled dokumentacije zaslonskega bralnika pritisnite F3. Za izhod iz načina učenja pritisnite ubežno tipko (Esc).

en: Error: Could not create list of objects.
sl_SI: Napaka: ni mogoče ustvariti seznama predmetov.

en: Exiting learn mode.
sl_SI: Izhod iz učnega načina.

en: FILE
sl_SI: DATOTEKA

en: Feed of unknown size
sl_SI: Vir neznane velikosti

en: Feed with %d article | Feed with %d articles
sl_SI[0]: Vir s skupno %d prispevki
sl_SI[1]: Vir s skupno %d prispevkom
sl_SI[2]: Vir s skupno %d prispevkoma
sl_SI[3]: Vir s skupno %d prispevki

en: Find
sl_SI: Najdi

en: Find Options
sl_SI: Možnosti iskanja

en: Finished loading %s.
sl_SI: Končano nalaganje %s.

en: Finished loading.
sl_SI: Končano nalaganje.

en: Flash Message Settings
sl_SI: Nastavitve hitrih sporočil

en: Flat review
sl_SI: Vrstični pregled

en: Flat review contents
sl_SI: Vsebina vrstičnega pregleda

en: Flat review restricted to the current object
sl_SI: Vrstični pregled je omejen na trenutni predmet

en: Flat review unrestricted
sl_SI: Vrstični pregled brez omejitev

en: Focus mode
sl_SI: Način žariščenja oken

en: Focus mode is sticky.
sl_SI: Lepljivi način žariščenja.

en: Force use of option
sl_SI: Vsili uporabo možnosti

en: France French Grade 1
sl_SI: Francoska francoščina, 1. razred

en: France French Grade 2
sl_SI: Francoska francoščina, 2. razred

en: Freeze
sl_SI: Zamrzni

en: General
sl_SI: Splošno

en: German Grade 0
sl_SI: Nemščina, 0. razred

en: German Grade 1
sl_SI: Nemščina, 1. razred

en: German Grade 2
sl_SI: Nemščina, 2. razred

en: Global Voice Settings
sl_SI: Splošne nastavitve glasu

en: Go down one cell
sl_SI: Skoči eno celico navzdol

en: Go left one cell
sl_SI: Skoči eno celico levo

en: Go right one cell
sl_SI: Skoči eno celico desno

en: Go to bookmark
sl_SI: Skoči na zaznamek

en: Go to end of container
sl_SI: Skoči na konec predmeta

en: Go to next blockquote
sl_SI: Skoči na naslednji navedek

en: Go to next bookmark location
sl_SI: Skoči na naslednje mesto zaznamka

en: Go to next button
sl_SI: Skoči na naslednji gumb

en: Go to next character
sl_SI: Skoči na naslednji znak

en: Go to next check box
sl_SI: Skoči na naslednje potrditveno polje

en: Go to next clickable
sl_SI: Skoči na naslednji predmet, ki ga je mogoče klikniti

en: Go to next combo box
sl_SI: Skoči na naslednji pojavni meni

en: Go to next entry
sl_SI: Skoči na naslednji vnos

en: Go to next form field
sl_SI: Skoči na naslednje polje obrazca

en: Go to next heading
sl_SI: Skoči na naslednji naslov

en: Go to next heading at level %d
sl_SI: Skoči na naslednji naslov na %d. ravni

en: Go to next image
sl_SI: Skoči na naslednjo sliko

en: Go to next internal frame
sl_SI: Skoči na naslednji notranji okvir

en: Go to next landmark
sl_SI: Skoči na naslednjo mestno oznako

en: Go to next large object
sl_SI: Skoči na naslednji večji predmet

en: Go to next line
sl_SI: Skoči na naslednjo vrstico

en: Go to next link
sl_SI: Skoči na naslednjo povezavo

en: Go to next list
sl_SI: Skoči na naslednji seznam

en: Go to next list item
sl_SI: Skoči na naslednji predmet seznama

en: Go to next live region
sl_SI: Skoči na naslednji samodejno posodobljeni predel

en: Go to next paragraph
sl_SI: Skoči na naslednji odstavek

en: Go to next radio button
sl_SI: Skoči na naslednji radijski gumb

en: Go to next separator
sl_SI: Skoči na naslednji ločilnik

en: Go to next table
sl_SI: Skoči na naslednjo razpredelnico

en: Go to next unvisited link
sl_SI: Skoči na naslednjo neobiskano povezavo

en: Go to next visited link
sl_SI: Skoči na naslednjo obiskano povezavo

en: Go to next word
sl_SI: Skoči na naslednjo besed

en: Go to previous blockquote
sl_SI: Skoči na predhodni navedek

en: Go to previous bookmark location
sl_SI: Skoči na predhodno mesto zaznamka

en: Go to previous button
sl_SI: Skoči na predhodni gumb

en: Go to previous character
sl_SI: Skoči na predhodni znak

en: Go to previous check box
sl_SI: Skoči na predhodno potrditveno polje

en: Go to previous clickable
sl_SI: Skoči na predhodni predmet, ki ga je mogoče klikniti

en: Go to previous combo box
sl_SI: Skoči na predhodni pojavni meni

en: Go to previous entry
sl_SI: Skoči na predhodni vnos

en: Go to previous form field
sl_SI: Skoči na predhodno polje obrazca

en: Go to previous heading
sl_SI: Skoči na predhodni naslov

en: Go to previous heading at level %d
sl_SI: Skoči na predhodni naslov na %d. ravni

en: Go to previous image
sl_SI: Skoči na predhodno sliko

en: Go to previous internal frame
sl_SI: Skoči na predhodni notranji okvir

en: Go to previous landmark
sl_SI: Skoči na predhodno mestno oznako

en: Go to previous large object
sl_SI: Skoči na predhodni večji predmet

en: Go to previous line
sl_SI: Skoči na predhodno vrstico

en: Go to previous link
sl_SI: Skoči na predhodno povezavo

en: Go to previous list
sl_SI: Skoči na predhodni seznam

en: Go to previous list item
sl_SI: Skoči na predhodni predmet seznama

en: Go to previous live region
sl_SI: Skoči na predhodni samodejno posodobljeni predel

en: Go to previous paragraph
sl_SI: Skoči na predhodni odstavek

en: Go to previous radio button
sl_SI: Skoči na predhodni radijski gumb

en: Go to previous separator
sl_SI: Skoči na predhodni ločilnik

en: Go to previous table
sl_SI: Skoči na predhodno razpredelnico

en: Go to previous unvisited link
sl_SI: Skoči na predhodno neobiskano povezavo

en: Go to previous visited link
sl_SI: Skoči na predhodno obiskano povezavo

en: Go to previous word
sl_SI: Skoči na predhodno besedo

en: Go to start of container
sl_SI: Skoči na začetek predmeta

en: Go to the beginning of the line
sl_SI: Skoči na začetek vrstice

en: Go to the bottom of the file
sl_SI: Skoči na dno datoteke

en: Go to the end of the line
sl_SI: Skoči na konec vrstice

en: Go to the first cell in a table
sl_SI: Skoči na prvo celico v razpredelnici

en: Go to the first child of the object with navigator focus.
sl_SI: Skoči na prvi podrejen predmet in ga postavi v žarišče.

en: Go to the last cell in a table
sl_SI: Skoči na zadnjo celico v razpredelnici

en: Go to the last live region which made an announcement
sl_SI: Skoči na zadnje območje z objavo

en: Go to the next object
sl_SI: Skoči na naslednji predmet

en: Go to the next sibling of the object with navigator focus.
sl_SI: Skoči na naslednji predmet in ga postavi v žarišče.

en: Go to the parent of the object with navigator focus.
sl_SI: Skoči na nadrejeni predmet in ga postavi v žarišče.

en: Go to the previous object
sl_SI: Skoči na predhodni predmet

en: Go to the previous sibling of the object with navigator focus.
sl_SI: Skoči na predhodni predmet in ga postavi v žarišče.

en: Go to the top of the file
sl_SI: Skoči na vrh datoteke

en: Go up one cell
sl_SI: Skoči eno celico navzgor

en: Greek Grade 1
sl_SI: Grščina, 1. razred

en: Hindi Grade 1
sl_SI: Hindujščina, 1. razred

en: Hungarian 8 dot computer
sl_SI: Madžarščina, 8 pik, računalniški

en: Hungarian Grade 1
sl_SI: Madžarščina, 1. razred

en: Hungarian Grade 2
sl_SI: Madžarščina, 2. razred

en: Hyperlink
sl_SI: Hiperpovezava

en: Hyperlink Indicator
sl_SI: Kazalnik hiperpovezav

en: I ACUTE
sl_SI: velika črka I z ostrivcem

en: I CIRCUMFLEX
sl_SI: velika črka I s cirkumfleksom

en: I GRAVE
sl_SI: velika črka I s krativcem

en: I UMLAUT
sl_SI: velika črka I s preglasom

en: Icon panel
sl_SI: Pult ikon

en: Increase the speech pitch
sl_SI: Povečaj višino govora

en: Increase the speech rate
sl_SI: Povečaj hitrost govora

en: Increase the speech volume
sl_SI: Povečaj glasnost govor

en: Insert
sl_SI: Vstavi

en: Italian Grade 1
sl_SI: Italijanščina, 1. razred

en: Key Binding
sl_SI: Tipkovna bližnjica

en: Key Bindings
sl_SI: Tipkovne povezave

en: Key binding deleted. Press enter to confirm.
sl_SI: Tipkovna bližnjica je izbrisana. Za potrditev pritisnite tipko enter.

en: Key captured: %s. Press enter to confirm.
sl_SI: Zajeta tipka: %s. Za potrditev pritisnite tipko vnosa.

en: Keyboard Layout
sl_SI: Razpored tipkovnice

en: LEVEL %d
sl_SI: Raven %d

en: Last row deleted.
sl_SI: Zadnja vrstica je izbrisana.

en: Latvian Grade 1
sl_SI: Latvijščina, 1. razred

en: Layout mode.
sl_SI: Način razporeditve

en: Learn mode.  Press escape to exit.
sl_SI: Učni način. Za izhod pritisnite tipko Esc.

en: Leaving %d blockquote. | Leaving %d blockquotes.
sl_SI[0]: Konec %d navedkov.
sl_SI[1]: Konec %d navedka.
sl_SI[2]: Konec %d navedkov.
sl_SI[3]: Konec %d navedkov.

en: Leaving %d list. | Leaving %d lists.
sl_SI[0]: Konec %d seznamov.
sl_SI[1]: Konec %d seznama.
sl_SI[2]: Konec %d seznamov.
sl_SI[3]: Konec %d seznamov.

en: Leaving flat review.
sl_SI: Izstop iz načina vrstičnega pregleda.

en: Line
sl_SI: vrstici

en: Line Down
sl_SI: Premakni navzdol

en: Line Left
sl_SI: Premakni levo

en: Line Right
sl_SI: Premakni desno

en: Line Up
sl_SI: Premakni navzgor

en: List of unknown size
sl_SI: Seznam neznane velikosti

en: List with %d item | List with %d items
sl_SI[0]: Seznam s skupno %d predmeti
sl_SI[1]: Seznam s skupno %d predmetom
sl_SI[2]: Seznam s skupno %d predmetoma
sl_SI[3]: Seznam s skupno %d predmeti

en: Live region support is off
sl_SI: Podpora samodejno posodobljenim predelom

en: Live regions monitoring off
sl_SI: Nadzor samodejno posodobljenih predelov je izključen.

en: Live regions monitoring on
sl_SI: Nadzor samodejno posodobljenih predelov je vključen.

en: Load profile
sl_SI: Naloži profil

en: Load user profile
sl_SI: Naloži uporabniški profil

en: Loading.  Please wait.
sl_SI: Nalaganje. Počakajte.

en: M_ost
sl_SI: _Večina

en: Mark in braille
sl_SI: Označi v brajici

en: Mark the beginning of a text selection
sl_SI: Označi začetek izbora besedila

en: Mark the end of a text selection
sl_SI: Označi konec izbora besedila

en: Match _entire word only
sl_SI: Poišči le _cele besede

en: Message from chat room %s
sl_SI: Sporočilo klepetalnice %s

en: Messages are _detailed
sl_SI: Sporočila so _podrobna

en: Messages are _persistent
sl_SI: Sporočila so _ponavljanoča

en: Minimum length of matched text:
sl_SI: Najmanjša dolžina skladnega besedila:

en: Misspelled word: %s
sl_SI: Napačno črkovana beseda: %s

en: Monitor live regions
sl_SI: Nadzoruj samodejno posodobljenih predelov

en: Mouse
sl_SI: Miška

en: Mouse over object not found.
sl_SI: Pojavnega predmeta miške ni mogoče najti.

en: Mouse review
sl_SI: Pregled miške

en: Mouse review disabled.
sl_SI: Govor je onemogočen.

en: Mouse review enabled.
sl_SI: Govor je omogočen.

en: Move _down one
sl_SI: Premakni eno navz_dol

en: Move _up one
sl_SI: Premakni eno navz_gor

en: Move flat review to the beginning of the next line
sl_SI: Premakni vrstični pregled na začetek naslednje vrstice

en: Move flat review to the beginning of the previous line
sl_SI: Vrstični pregled premakni na začetek prejšnje vrstice

en: Move flat review to the bottom left
sl_SI: Premakni vrstični pregled v spodnji levi kot

en: Move flat review to the end of the line
sl_SI: Premakni vrstični pogled na konec vrstice

en: Move flat review to the end position
sl_SI: Premakni vrstični pregled na konec

en: Move flat review to the home position
sl_SI: Premakni vrstični pregled na začetek

en: Move flat review to the next character
sl_SI: Premakni vrstični pregled do naslednjega znaka

en: Move flat review to the next item or word
sl_SI: Premakni vrstični pregled do naslednjega predmeta ali besede

en: Move flat review to the previous character
sl_SI: Premakni vrstični pregled do predhodnega znaka

en: Move flat review to the previous item or word
sl_SI: Premakni vrstični pregled na predhodni predmet ali besedo

en: Move flat review to the word above the current word
sl_SI: Premakni vrstični pregled do besede nad trenutno besedo

en: Move flat review to the word below the current word
sl_SI: Premakni vrstični pregled do besede pod trenutno besedo

en: Move focus into and away from the current mouse over
sl_SI: Premakni dejanje na oziroma stran od trenutnega pojavnega predmeta miške

en: Move to _bottom
sl_SI: Premakni na dn_o

en: Move to _top
sl_SI: Premakni na vr_h

en: N TILDE
sl_SI: velika črka N s tildo

en: NAME
sl_SI: IME

en: Nesting level %d
sl_SI: Raven gnezdenja %d

en: Netherlands Dutch Grade 1
sl_SI: Nizozemščina, 1. razred

en: New chat tab %s
sl_SI: Nov zavihek klepeta %s

en: New item has been added
sl_SI: Dodan je nov predmet

en: No actions found on: %s
sl_SI: Ni najdenih dejavnosti na: %s

en: No application has focus.
sl_SI: Noben program nima oken v žarišču.

en: No bookmarks found.
sl_SI: Ni najdenega nobenega zaznamka.

en: No children.
sl_SI: Ni podrejenih predmetov

en: No files found.
sl_SI: Ni najdenih datotek.

en: No focus
sl_SI: Ni v žarišču

en: No landmark found.
sl_SI: Ni najdenih mestnih oznak.

en: No more blockquotes.
sl_SI: Ni več navedkov.

en: No more buttons.
sl_SI: Ni več gumbov.

en: No more check boxes.
sl_SI: Ni več  potrditvenih polj

en: No more clickables.
sl_SI: Ni več predmetov, ki jih je mogoče klikniti.

en: No more combo boxes.
sl_SI: Ni več pojavnih menijev.

en: No more entries.
sl_SI: Ni več vnosov.

en: No more form fields.
sl_SI: Ni več polj v obrazcu.

en: No more headings at level %d.
sl_SI: Ni več naslovov na ravni %d.

en: No more headings.
sl_SI: Ni več naslovov.

en: No more images.
sl_SI: Ni drugih slik

en: No more internal frames.
sl_SI: Ni več notranjih okvirjev.

en: No more large objects.
sl_SI: Ni več velikih predmetov.

en: No more links.
sl_SI: Ni več povezav.

en: No more list items.
sl_SI: Ni več predmetov seznama

en: No more lists.
sl_SI: Ni več seznamov

en: No more live regions.
sl_SI: Ni več samodejno posodobljenih predelov

en: No more paragraphs.
sl_SI: Ni več odstavkov.

en: No more radio buttons.
sl_SI: Ni več radijskih gumbov

en: No more separators.
sl_SI: Ni več ločilnikov.

en: No more tables.
sl_SI: Ni več razpredelnic.

en: No more unvisited links.
sl_SI: Ni več neobiskanih povezav

en: No more visited links.
sl_SI: Ni več obiskanih povezav.

en: No next.
sl_SI: Ni naslednjega predmeta.

en: No notification messages
sl_SI: Ni obvestil

en: No parent.
sl_SI: Ni nadrejenega predmeta

en: No previous.
sl_SI: Ni predhodnega predmeta

en: No profiles found.
sl_SI: Ni najdenih profilov.

en: No selected text.
sl_SI: Ni izbranega besedila

en: Non-uniform
sl_SI: Neenotna razpredelnica

en: Norwegian Grade 0
sl_SI: Norveščina, 0. razred

en: Norwegian Grade 1
sl_SI: Norveščina, 1. razred

en: Norwegian Grade 2
sl_SI: Norveščina, 2. razred

en: Norwegian Grade 3
sl_SI: Norveščina, 3. razred

en: Not in a container.
sl_SI: Ni v predmetu.

en: Not in a dialog
sl_SI: Ni v pogovornem oknu

en: Not in a table.
sl_SI: Ni v razpredelnici.

en: Not on a link.
sl_SI: Ni na povezavi.

en: Not using flat review.
sl_SI: Način vrstičnega pregleda ni v uporabi.

en: Notification
sl_SI: Obvestilo

en: Notification presenter
sl_SI: Prikazovanje obvestil

en: O ACUTE
sl_SI: velika črka O z ostrivcem

en: O CIRCUMFLEX
sl_SI: velika črka O s cirkumfleksom

en: O GRAVE
sl_SI: velika črka O s krativcem

en: O STROKE
sl_SI: prečrtana velika črka O

en: O TILDE
sl_SI: velika črka O s tildo

en: O UMLAUT
sl_SI: velika črka O s preglasom

en: OPTION
sl_SI: MOŽNOST

en: Object details
sl_SI: Podrobnosti predmeta

en: Object mode.
sl_SI: Predmetni način

en: Object navigation
sl_SI: Krmarjenje predmeta

en: Onl_y speak changed lines during find
sl_SI: Izgovori le _spremenjene vrstice med iskanjem

en: Only speak displayed text
sl_SI: Izgovori le prikazano besedilo

en: Open the Find dialog
sl_SI: Odpri pogovorno okno iskanja

[ctx: OptionGroup]
en: Spell Check
sl_SI: Preverjanje črkovanja

en: Optional arguments
sl_SI: Izbirni argumenti

en: Options:
sl_SI: Možnosti:

en: Orca Screen Reader
sl_SI: Zaslonski bralnik Orka

en: Page Navigation
sl_SI: Krmarjenje po strani

en: Page has %s.
sl_SI: Stran vključuje %s.

en: Pan the braille display to the left
sl_SI: Postavi Brajev zaslon levo

en: Pan the braille display to the right
sl_SI: Postavi Brajev zaslon desno

en: Pass the next command on to the current application
sl_SI: Pošlje naslednji ukaz trenutno dejavnemu programu

en: Pasted contents from clipboard.
sl_SI: Prilepljena vsebina iz odložišča.

en: Perform left click on current flat review item
sl_SI: Izvedi levi klik na trenutnem predmetu v vrstičnem pregledu

en: Perform right click on current flat review item
sl_SI: Izvedi desni klik na trenutnem predmetu v vrstičnem pregledu

en: Perform the basic Where Am I operation
sl_SI: Izvedi enostavno opravilo Kje sem

en: Perform the detailed Where Am I operation
sl_SI: Izvedi podrobno opravilo Kje sem

en: Phonetically speak the current flat review character
sl_SI: Fonetično izgovori trenutni znak v vrstičnem pregledu

en: Phonetically spell the current flat review item or word
sl_SI: Fonetično črkuj trenutni predmet ali besedo v vrstičnem pregledu

en: Phonetically spell the current flat review line
sl_SI: Fonetično črkuj trenutno vrstico v vrstičnem pregledu

en: Pi_tch:
sl_SI: _Višina:

en: Pointer moved to object.
sl_SI: Kazalnik je premaknjen na predmet.

en: Polish Grade 1
sl_SI: Poljščina, 1. razred

en: Portuguese Grade 1
sl_SI: Portugalščina, 1. razred

en: Present Unless
sl_SI: Izgovori razen

en: Present _context of error
sl_SI: Predstavi _vsebino napake

en: Present current date
sl_SI: Predstavi trenutni datum

en: Present current time
sl_SI: Predstavi trenutni čas

en: Present last notification message
sl_SI: Prikaži zadnje obvestilo

en: Present next notification message
sl_SI: Prikaži naslednje obvestilo

en: Present notification messages list
sl_SI: Prikaži seznam obvestilnih sporočil

en: Present previous notification message
sl_SI: Prikaži predhodnje obvestilo

en: Present size and location of current object
sl_SI: Pokaži velikost in mesto trenutnega predmeta

en: Present the contents of the input line
sl_SI: Predstavi vsebino vnosne vrstice

en: Present the default button
sl_SI: Predstavi privzeti gumb

en: Present the status bar
sl_SI: Predstavi vrstico stanja

en: Present the title bar
sl_SI: Predstavi naslovno vrstico

en: Press alt+f6 to give focus to child windows.
sl_SI: Za izbor podrejenega okna v žarišče uporabite sočasno tipki alt+F6.

en: Press space to expand, and use up and down to select an item.
sl_SI: Za razširitev pritisnite preslednico, za izbor predmeta pa uporabite smerni tipki gor in dol.

en: Press space to toggle.
sl_SI: Za preklop pritisnite preslednico.

en: Prevent use of option
sl_SI: Prepreči uporabo možnosti

en: Print the known running applications
sl_SI: Izpiši seznam znanih programov

en: Process a cursor routing key
sl_SI: Obdelaj kazalne tipke

en: Profile %s already exists.
    Continue updating the existing profile with these new changes?
sl_SI: Profil %s že obstaja.
    Ali naj se s temi spremembami posodobi obstoječi profil?

en: Profile could not be loaded: %s
sl_SI: Profila ni mogoče naložiti: %s.

en: Profile set to %s.
sl_SI: Nastavljen je profil %s.

en: Profiles
sl_SI: Profili

en: Progress Bar Updates
sl_SI: Posodobitve kazalnik napredka

en: Progress bar %d.
sl_SI: Vrstica napredka %d.

[ctx: ProgressBar]
en: All
sl_SI: Vse

[ctx: ProgressBar]
en: Application
sl_SI: Program

[ctx: ProgressBar]
en: Frequency (secs):
sl_SI: Frekvenca (sek):

[ctx: ProgressBar]
en: Window
sl_SI: Okno

en: Pronunciation
sl_SI: Izgovorjava

en: Pronunciation Dictionary
sl_SI: Slovar izgovorjav

en: Provide chat room specific _message histories
sl_SI: Omogoči podporo zgodovini določenih _sporočil v klepetalnicah.

en: Provide chat room specific message histories.
sl_SI: Omogoči podporo zgodovini določenih sporočil v klepetalnicah.

en: Punctuation Level
sl_SI: Raven ločil

en: Punctuation level set to all.
sl_SI: Izgovarjanje ločil je določeno na izgovorjavo vseh.

en: Punctuation level set to most.
sl_SI: Izgovarjanje ločil je določeno na izgovorjavo večine.

en: Punctuation level set to none.
sl_SI: Izgovarjanje ločil je onemogočeno.

en: Punctuation level set to some.
sl_SI: Izgovarjanje ločil je omejeno na izgovorjavo nekaterih.

en: Quit the screen reader
sl_SI: Končaj zaslonski bralnik

en: Read the attributes associated with the current text character
sl_SI: Preberi atribute, povezane s trenutnim besedilnim znakom

en: Remove user profile
sl_SI: Odstrani uporabniški profil

en: Replace a currently running instance of this screen reader
sl_SI: Zamenjaj trenutno zagnani primerek zaslonskega bralnika

en: Replacement String
sl_SI: Niz zamenjave

en: Report bugs to orca-list@gnome.org.
sl_SI: Pošiljanje poročil o napakah na orca-list@gnome.org.

en: Return to object with keyboard focus
sl_SI: Vrni se na predmet s tipkovnico

en: Review live region announcement
sl_SI: Pregled objav samodejno posodobljenih predelov

en: Route the pointer to the current item
sl_SI: Premakne kazalnik na trenutni predmet.

en: Row %(row)d, column %(column)d.
sl_SI: Vrstica %(row)d, stolpec %(column)d.

en: Row %s selected
sl_SI: Vrstica %s je izbrana

en: Row %s unselected
sl_SI: Vrstica %s sedaj ni izbrana

en: Row deleted.
sl_SI: Vrstica je izbrisana.

en: Row inserted at the end of the table.
sl_SI: Vrstica je vstavljena na koncu razpredelnice.

en: Row inserted.
sl_SI: Vrstica je vstavljena.

en: Rows %s through %s selected
sl_SI: Vrstice med %s in %s so izbrane

en: Rows %s through %s unselected
sl_SI: Vrstice med %s in %s sedaj niso izbrane

en: Rows reordered
sl_SI: Vrstice so prerazporejene

en: S_peak colors as names
sl_SI: Izgovori _barve z imeni

en: Save Profile As
sl_SI: Shrani profil kot

en: Save Profile As Conflict
sl_SI: Shrani profil kot spor

en: Save _As
sl_SI: Shrani _kot

en: Save bookmarks
sl_SI: Shrani zaznamke

en: Say All
sl_SI: Izgovori vse

en: Say All B_y:
sl_SI: Izgovori _vse v:

en: Screen Reader Find Dialog
sl_SI: Pogovorno okno zaslonskega bralnika

en: Screen Reader Preferences
sl_SI: Možnosti zaslonskega bralnika

en: Screen Reader Preferences for %s
sl_SI: Možnosti zaslonskega pregledovalnika za %s

en: Screen Reader _Modifier Key(s):
sl_SI: Spremenilne tipke zaslonskega bralnika:

en: Screen reader off.
sl_SI: Zaslonski bralnik je onemogočen.

en: Screen reader on.
sl_SI: Zaslonski bralnik je omogočen.

en: Screen reader settings reloaded.
sl_SI: Nastavitve zaslonskega bralnika so ponovno naložene.

en: Screen reader version %s.
sl_SI: Različica zaslonskega bralnika %s

en: Search _backwards
sl_SI: Poišči _nazaj

en: Search complete.
sl_SI: Iskanje je končano.

en: Search direction:
sl_SI: Smer iskanja:

en: Search for the next instance of a string
sl_SI: Poišči naslednji zadetek niza

en: Search for the previous instance of a string
sl_SI: Poišči predhodni zadetek niza

en: Search for:
sl_SI: Poišči:

en: Searching.
sl_SI: Iskanje.

en: Selected text is: %s
sl_SI: Izbrano besedilo je: %s

en: Selection Indicator
sl_SI: Kazalnik izbire

en: Selection deleted.
sl_SI: Izbira je izbrisana.

en: Selection restored.
sl_SI: Izbira je obnovljena.

en: Send debug output to debug-YYYY-MM-DD-HH:MM:SS.out
sl_SI: Pošlji izpis razhroščevanja datoteki debug-YYYY-MM-DD-HH:MM:SS.out

en: Send debug output to the specified file
sl_SI: Pošlji izpis razhroščevanja določeni datoteki.

en: Sentence
sl_SI: stavku

en: Set default live region politeness level to off
sl_SI: Nastavitev privzete prijaznosti posodobljenih predelov je izključeno

en: Set the column to use as dynamic row headers
sl_SI: Določitev stolpca za dinamično glavo vrstice

en: Set the row to use as dynamic column headers
sl_SI: Določi vrstice za dinamično glavo stolpca

en: Set up user preferences (GUI version)
sl_SI: Nastavitve možnosti uporabnika (grafična različica)

en: Set up user preferences (text version)
sl_SI: Nastavitve možnosti uporabnika (besedilna različica)

en: Show actions menu
sl_SI: Pokaži meni dejanj

en: Show flat review contents
sl_SI: Pokaži vsebino vrstičnega pregleda

en: Show this help message and exit
sl_SI: Pokaži pomoč in končaj

en: Simplified navigation disabled.
sl_SI: Poenostavljeno krmarjenje predmeta je onemogočeno.

en: Simplified navigation enabled.
sl_SI: Poenostavljeno krmarjenje predmeta je omogočeno.

en: Six Dots
sl_SI: Šest pik

en: Size: %d, %d. Location: %d, %d.
sl_SI: Velikost: %d, %d. Mesto: %d, %d.

en: Skip _blank cells
sl_SI: Preskoči _prazne celice

en: So_me
sl_SI: _Nekateri

en: Spanish Grade 1
sl_SI: Španščina, 1. razred

en: Spea_k object mnemonics
sl_SI: Izgovori _mnemotehniko predmeta.

en: Speak
sl_SI: Izgovori

en: Speak _cell
sl_SI: Izgovori _celico

en: Speak _cell coordinates
sl_SI: Izgovori koordinate _celic

en: Speak _description
sl_SI: Izgovori _opis

en: Speak _indentation and justification
sl_SI: _Izgovarjanje zamikov in poravnav

en: Speak _misspelled-word indicator
sl_SI: _Izgovori označeno napačno črkovano besede

en: Speak _multiple cell spans
sl_SI: Izgovori _širino več celic

en: Speak _none
sl_SI: _Ne izgovarjaj

en: Speak _numbers as digits
sl_SI: Izgovori _števila kot števke

en: Speak and braille a previous chat room message
sl_SI: Izgovori in z brajico izpiši predhodno sporočilo iz klepetalnice

en: Speak blank lines
sl_SI: Izgovori prazne vrstice

en: Speak cell
sl_SI: Izgovori celico

en: Speak child p_osition
sl_SI: Izgovori p_odrejeno lego

en: Speak entire document
sl_SI: Preberi celoten dokument

en: Speak entire window using flat review
sl_SI: Izgovori celotno vsebino okna v vrstičnem pregledu

en: Speak full row in _GUI tables
sl_SI: Izgovori celotno vrstico v _razpredelnicah vmesnika

en: Speak full row in _document tables
sl_SI: Izgovori celotno vrstico v _razpredelnici dokumenta

en: Speak full row in sp_readsheets
sl_SI: Izgovori celotno vrstico v _preglednici

en: Speak link details
sl_SI: Izgovori podrobnosti povezave

en: Speak messages from
sl_SI: Izgovori sporočila od

en: Speak multicase strings as wor_ds
sl_SI: Izgovori nize z več besedami kot _besede

en: Speak numbers as digits.
sl_SI: Izgovori števila kot števke

en: Speak numbers as words.
sl_SI: Izgovori števila kot besede

en: Speak object under mo_use
sl_SI: Govorni predmet pod _miško

en: Speak results during _find
sl_SI: Izgovori zadetke med _iskanjem

en: Speak row
sl_SI: Izgovori vrstico

en: Speak spreadsheet cell coordinates
sl_SI: Izgovori koordinate celic razpredelnice

en: Speak the current flat review character
sl_SI: Izgovori trenutni znak v vrstičnem pregledu

en: Speak the current flat review item or word
sl_SI: Izgovori trenutni predmet ali besedo v vrstičnem pregledu

en: Speak the current flat review line
sl_SI: Izgovori trenutno vrstico v vrstičnem pregledu

en: Speak the current flat review object
sl_SI: Izgovori trenutni predmet v vrstičnem pregledu

en: Speak the current selection
sl_SI: Izgovori trenuten izbor

en: Speak tutorial messages
sl_SI: Izgovori sporočila vodnika

en: Speak unicode value of the current flat review character
sl_SI: Izgovori oznako unikod trenutnega znaka v vrstičnem pregledu

en: Speaking of indentation and justification disabled.
sl_SI: Izgovarjanje zamikov in poravnav je onemogočeno.

en: Speaking of indentation and justification enabled.
sl_SI: Izgovarjanje zamikov in poravnav je omogočeno.

en: Speech
sl_SI: Govor

[ctx: Speech]
en: Verbosity level: brief
sl_SI: Raven podrobnosti: kratko

[ctx: Speech]
en: Verbosity level: verbose
sl_SI: Raven podrobnosti: podrobno

en: Speech Dispatcher
sl_SI: Sestavljalnik govora

en: Speech _system:
sl_SI: Govorni _sistem:

en: Speech and verbosity
sl_SI: Govor in podrobnosti razlage

en: Speech disabled.
sl_SI: Govor je onemogočen.

en: Speech enabled.
sl_SI: Govor je omogočen.

en: Speech is unavailable.
sl_SI: Govor ni na voljo.

en: Speech synthesi_zer:
sl_SI: Sinte_za govora:

en: Spell _error
sl_SI: Napaka v _črkovanju

en: Spell _suggestion
sl_SI: Predlog _črkovanja

en: Spell the current flat review item or word
sl_SI: Črkuj trenutni predmet ali besedo v vrstičnem pregledu

en: Spell the current flat review line
sl_SI: Črkuj trenutno vrstico v vrstičnem pregledu

en: Spoken Context
sl_SI: Vsebina izgovorjave

en: Start from:
sl_SI: Začni od:

en: Start-up Profile:
sl_SI: Začetni profil:

en: Status bar not found
sl_SI: Vrstice stanja ni mogoče najti

en: Structural navigation keys off.
sl_SI: Strukturne tipke krmarjenja so onemogočene.

en: Structural navigation keys on.
sl_SI: Strukturne tipke krmarjenja so omogočene.

en: Swedish Grade 1
sl_SI: Švedščina, 1. razred

en: Switch between browse mode and focus mode
sl_SI: Preklopi med načinom iskanja in načinom žarišča

en: Switch between native and screen-reader caret navigation
sl_SI: Preklopi med privzetim in tipkovnim krmarjenjem

en: System
sl_SI: Sistem

en: THORN
sl_SI: velika črka thorn

en: TREE LEVEL %d
sl_SI: Raven drevesa %d

en: Table Navigation
sl_SI: Krmarjenje po razpredelnici

en: Text Attributes
sl_SI: Atributi besedila

en: Text attributes
sl_SI: Atributi besedila

en: Text unselected.
sl_SI: Neizbrano besedilo.

en: The application is controlling the caret.
sl_SI: Program nadzira kazalko.

en: The following are not valid:
sl_SI: Naslednji argumenti niso veljavni:

en: The key entered is already bound to %s
sl_SI: Vnesena tipka je že določena za %s

en: The keybinding has been removed.
sl_SI: Tipkovna bližnjica je odstranjena.

en: The new key is: %s
sl_SI: Nov ključ je: %s

en: The screen reader is controlling the caret.
sl_SI: Zaslonski bralnik nadzira kazalko.

en: Time and Date
sl_SI: Čas in datum

en: To activate press return.
sl_SI: Za zagon je treba pritisniti vnašalko.

en: To activate press space.
sl_SI: Za zagon pritisnite preslednico.

en: To collapse, press shift plus left.
sl_SI: Za zložitev sočasno pritisnite shift in levo smerno tipko.

en: To decrease press left arrow, to increase press right arrow. To go to minimum press home, and for maximum press end.
sl_SI: Za zmanjšanje pritisnite levo puščico, za povečanje pa desno. Za najmanjšo vrednost pritisnite tipko Začetek, za največjo pa tipko Konec.

en: To enable focus mode press %s.
sl_SI: Za omogočanje načina žarišča pritisnite %s.

en: To enter sub menu, press right arrow.
sl_SI: Za vstop v podrejeni meni pritisnite desno smerno tipko.

en: To expand, press shift plus right.
sl_SI: Za razširitev sočasno pritisnite shift in desno smerno tipko.

en: To get to the system menus press the alt+f1 key.
sl_SI: Za dostop do sistemskih menijev pritisnite tipki alt+F.

en: To move to items, use either the arrow keys or type ahead searching.
sl_SI: Za premik na predmete, uporabite smerne tipke ali pa vpišite besedo v iskalnik.

en: To navigate, press left or right arrow. To move through items press up or down arrow.
sl_SI: Za krmarjenje pritisnite levo ali desno smerno tipko, za prehod med predmeti pa smerni tipki gor in dol.

en: Toggle layout mode
sl_SI: Preklopi način razporeditve

en: Toggle mouse review mode
sl_SI: Preklopi način preverjanja miške

en: Toggle restricting flat review to the current object
sl_SI: Preklopi omejujoč vrstični pregled na trenutni predmet

en: Toggle simplified object navigation.
sl_SI: Preklopi poenostavljeno krmarjenje predmeta

en: Toggle speech verbosity level
sl_SI: Preklopi raven podrobnosti govorne razlage

en: Toggle structural navigation keys
sl_SI: Preklopi tipke strukturnega krmarjenja

en: Toggle the silencing of speech
sl_SI: Preklopi utišanje govora

en: Toggle the speaking of indentation and justification
sl_SI: Preklopi izgovarjanje zamikanja in poravnave

en: Toggle whether to read just the current table cell or the whole row
sl_SI: Preklopi med branjem trenutne celice ali celotne vrstice razpredelnice

en: Toggle whether we announce when our buddies are typing
sl_SI: Preklop med možnostjo oznanjanja pisanja sporočil

en: Toggle whether we prefix chat room messages with the name of the chat room
sl_SI: Preklopi predpone sporočil pogovorov z imenom klepetalnice

en: Toggle whether we provide chat room specific message histories
sl_SI: Preklopi med podporo zgodovini določenih sporočil v klepetalnicah

en: Top Left
sl_SI: Zgoraj levo

en: Top of column.
sl_SI: Vrh stolpca.

en: Top of window
sl_SI: Vrh okna

en: Turn contracted braille on and off
sl_SI: Preklopi skrčeno obliko Brajeve pisave

en: Type in text.
sl_SI: Vnosno polje besedila.

en: U ACUTE
sl_SI: velika črka U z ostrivcem

en: U CIRCUMFLEX
sl_SI: velika črka U s cirkumfleksom

en: U GRAVE
sl_SI: velika črka U s krativcem

en: U UMLAUT
sl_SI: velika črka U s preglasom

en: U.K. English Grade 1
sl_SI: Angleška angleščina, 1. razred

en: U.K. English Grade 2
sl_SI: Angleška angleščina, 2. razred

en: U.S. English Grade 1
sl_SI: Ameriška angleščina, 1. razred

en: U.S. English Grade 2
sl_SI: Ameriška angleščina, 2. razred

en: Unable to get calculator display
sl_SI: Ni mogoče prikazati okna računala

en: Unbound
sl_SI: nedoločena tipkovna bližnjica

en: Uppercase
sl_SI: Velike črke

en: Usage:
sl_SI: Uporaba:

en: Use Up and Down Arrow to navigate the list. Press Escape to exit.
sl_SI: Uporaba puščic gor in dol za krmarjenje po seznamu. Za izhod pritisnite tipko Esc.

en: Use alternate directory for user preferences
sl_SI: Uporabi drugo mapo za nastavitve uporabnika

en: Use arrow keys to change.
sl_SI: Za spreminjanje uporabite smerne tipke.

en: Use left and right to view other tabs.
sl_SI: Uporabite tipki levo in desno za pregled ostalih zavihkov.

en: Use up and down to select an item.
sl_SI: Uporabite tipki gor in dol za izbiro predmeta.

en: Use up or down arrow to select value. Or type in the desired numerical value.
sl_SI: Za izbor vrednosti uporabite tipki gor in dol ali pa vtipkate želene številčne vrednosti.

en: User Profile Conflict!
sl_SI: Spor profila uporabnika

en: Ver_bose
sl_SI: _Podrobno

en: Verbosity
sl_SI: Razločnost

en: Version of this application
sl_SI: Različica programa

en: Vo_lume:
sl_SI: G_lasnost:

en: Voice
sl_SI: Glas

en: Voice Type Settings
sl_SI: Nastavitve vrste glasu

[ctx: VoiceType]
en: Default
sl_SI: Privzeto

[ctx: VoiceType]
en: Hyperlink
sl_SI: Hiperpovezava

[ctx: VoiceType]
en: System
sl_SI: Sistem

[ctx: VoiceType]
en: Uppercase
sl_SI: Velike črke

en: Welsh Grade 1
sl_SI: Valižanščina, 1. razred

en: Welsh Grade 2
sl_SI: Valižanščina, 2. razred

en: Width: %d. Height: %d. %d from left. %d from top.
sl_SI: Širina: %d. Višina: %d. %d z leve. %d od vrha.

en: Window
sl_SI: Okno

en: Wrapping to bottom.
sl_SI: Prelom na dnu.

en: Wrapping to top.
sl_SI: Prelom na vrhu.

en: Y ACUTE
sl_SI: velika črka Y z ostrivcem

en: Y UMLAUT
sl_SI: velika črka Y s preglasom

en: You already have an instance of an Orca preferences dialog open.
    Please close it before opening a new one.
sl_SI: Okno nastavitev programa Orka je že odprto.
    Zaprite prvo okno pred odpiranjem novega.

en: You are about to change the active profile. If you
    have just made changes in your preferences, they will
    be dropped at profile load.
    
    Continue loading profile discarding previous changes?
sl_SI: Spremenjen bo dejavni profil. V kolikor ste
    pravkar spremenili možnosti nastavitev, bodo
    te izgubljene med nalaganjem profila.
    
    Ali naj se spremembe prezrejo in se naloži shranjeni profil?

en: You are about to remove profile %s. All unsaved settings and settings saved in this profile will be lost. Do you want to continue and remove this profile and all related settings?
sl_SI: Profil %s bo s tem dejanjem odstranjen, prav tako bodo odstranjene nastavitve profila. Ali želite nadaljevati in odstraniti profil in nastavitve?

en: _Abbreviated role names
sl_SI: Okr_ajšana imena vlog

en: _Activate
sl_SI: _Omogoči

en: _All
sl_SI: _Vse

en: _Apply
sl_SI: _Uveljavi

en: _Braille updates
sl_SI: Izgovori _Brajeve posodobitve

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Capitalization style:
sl_SI: Slog _velikih začetnic:

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

en: _Desktop
sl_SI: _Namizje

en: _Enable Contracted Braille
sl_SI: _Omogoči skrčeni zapis brajice

en: _Enable speech
sl_SI: _Omogoči govor

en: _Find
sl_SI: _Najdi

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _Jump to
sl_SI: _Skoči na

en: _Language:
sl_SI: _Jezik:

en: _Laptop
sl_SI: _Prenosni računalnik

en: _Load
sl_SI: _Naloži

en: _Match case
sl_SI: _Upoštevaj velikost črk

en: _New entry
sl_SI: _Nov vnos

en: _OK
sl_SI: _V redu

en: _Person:
sl_SI: _Oseba:

en: _Present summary of a page when it is first loaded
sl_SI: _Predstavi povzetek strani, ko je prvič naložena

en: _Present tooltips
sl_SI: _Uporabi namige

en: _Profile Name:
sl_SI: _Ime profila:

en: _Rate:
sl_SI: Hit_rost:

en: _Remove
sl_SI: _Odstrani

en: _Reset
sl_SI: _Ponastavi

en: _Search for:
sl_SI: _Poišči:

en: _Speak Chat Room name
sl_SI: _Izgovori ime klepetalnice.

en: _Speak all
sl_SI: _Izgovori vse

en: _Speak updates
sl_SI: _Izgovori posodobitve

en: _System messages are detailed
sl_SI: _Sistemska sporočila so podrobna

en: _Time format:
sl_SI: Oblika zapisa _časa:

en: _Top of window
sl_SI: _Vrh okna

en: _Voice type:
sl_SI: Vrsta _glasu:

en: _Wrap around
sl_SI: _Prelomi vrstice

en: a : alpha, b : bravo, c : charlie, d : delta, e : echo, f : foxtrot, g : golf, h : hotel, i : india, j : juliet, k : kilo, l : lima, m : mike, n : november, o : oscar, p : papa, q : quebec, r : romeo, s : sierra, t : tango, u : uniform, v : victor, w : whiskey, x : xray, y : yankee, z : zulu
sl_SI: a : alfa, b : bravo, c : cesta, č : čas d : delta, e : eho, f : fokstrot, g : golf, h : hotel, i : india, j : julija, k : kilo, l : lima, m : mati, n : november, o : oslo, p : pero, q : quebec, r : romeo, s : sestra, š : šivanka t : trava u : usta, v : viktor, w : whiskey, x : xray, y : yankee, z : zulu ž : žival

en: a acute
sl_SI: mala črka a z ostrivcem

en: a circumflex
sl_SI: mala črka a s cirkumfleksom

en: a e
sl_SI: ligatura malih črk a in e

en: a grave
sl_SI: mala črka a s krativcem

en: a ring
sl_SI: mala črka a s krožcem

en: a tilde
sl_SI: mala črka a s tildo

en: a umlaut
sl_SI: mala črka a s preglasom

en: acute
sl_SI: ostrivec

en: all items selected
sl_SI: izbrani so vsi predmeti

en: alrt
sl_SI: opoz

en: and
sl_SI: in

en: announce when your buddies are typing.
sl_SI: oznani, kadar prijatelji tipkajo sporočilo

en: apostrophe
sl_SI: opuščaj

en: app
sl_SI: prog

en: arw
sl_SI: puš

en: at
sl_SI: afna

en: auto
sl_SI: samd

en: backslash
sl_SI: leva poševnica

en: backspace
sl_SI: vračalka

en: begin
sl_SI: začetek

en: black diamond
sl_SI: črni karo

en: black square
sl_SI: črni kvadrat

en: blank
sl_SI: prazno

en: bold
sl_SI: krepko

en: bookmark entered
sl_SI: zaznamek vnesen

en: bookmarks could not be saved
sl_SI: zaznamkov ni mogoče shraniti

en: bookmarks saved
sl_SI: zaznamek shranjen

[ctx: braille dots]
en: _None
sl_SI: _Brez

en: broken bar
sl_SI: presledna navpičnica

en: btn
sl_SI: gmb

en: bullet
sl_SI: vrstična oznaka

en: c cedilla
sl_SI: mala črka c s sedijem

en: cal
sl_SI: kol

[ctx: capitalization style]
en: Icon
sl_SI: Ikona

[ctx: capitalization style]
en: None
sl_SI: Brez

[ctx: capitalization style]
en: Spell
sl_SI: Črkuj

[ctx: capitalization style]
en: icon
sl_SI: ikona

[ctx: capitalization style]
en: none
sl_SI: brez

[ctx: capitalization style]
en: spell
sl_SI: črkovanje

en: caps lock
sl_SI: zaklep velikosti črk

en: caret
sl_SI: strešica

en: cbo
sl_SI: sps

en: cedilla
sl_SI: sedij

[ctx: cell]
en: %s selected
sl_SI: Celica %s je izbrana

[ctx: cell]
en: %s through %s selected
sl_SI: Celice med %s in %s so izbrane

[ctx: cell]
en: %s through %s unselected
sl_SI: Celice med %s in %s sedaj niso izbrane

[ctx: cell]
en: %s unselected
sl_SI: Celica %s sedaj ni izbrana

en: cents
sl_SI: centov

en: check mark
sl_SI: kljukica

[ctx: checkbox]
en: checked
sl_SI: označeno

[ctx: checkbox]
en: not checked
sl_SI: ni označeno

[ctx: checkbox]
en: partially checked
sl_SI: delno označeno

en: chk
sl_SI: pot

en: circumflex
sl_SI: cirkumfleks

en: clickable
sl_SI: klikljivo

[ctx: clipboard]
en: copied
sl_SI: kopirano

[ctx: clipboard]
en: cut
sl_SI: izreži

[ctx: clipboard]
en: pasted
sl_SI: prilepljeno

en: cll
sl_SI: celica

en: clrchsr
sl_SI: izbbrv

en: cnv
sl_SI: pan

en: colhdr
sl_SI: glvstl

en: collapsed
sl_SI: zloženo

en: colon
sl_SI: dvopičje

[ctx: color name]
en: alice blue
sl_SI: bledomodra

[ctx: color name]
en: antique white
sl_SI: antično bela

[ctx: color name]
en: aquamarine
sl_SI: morsko modra

[ctx: color name]
en: azure
sl_SI: azurna

[ctx: color name]
en: beige
sl_SI: bež

[ctx: color name]
en: bisque
sl_SI: kožno rjava

[ctx: color name]
en: black
sl_SI: črna

[ctx: color name]
en: blanched almond
sl_SI: marcipan

[ctx: color name]
en: blue
sl_SI: modra

[ctx: color name]
en: blue violet
sl_SI: modrovijolična

[ctx: color name]
en: brown
sl_SI: rjava

[ctx: color name]
en: burlywood
sl_SI: svetlo lesena

[ctx: color name]
en: cadet blue
sl_SI: kadetsko modra

[ctx: color name]
en: chocolate
sl_SI: čokoladno rjava

[ctx: color name]
en: coral
sl_SI: koralna

[ctx: color name]
en: cornflower blue
sl_SI: cikorija

[ctx: color name]
en: cornsilk
sl_SI: sivo rumena

[ctx: color name]
en: crimson
sl_SI: škrlatna

[ctx: color name]
en: cyan
sl_SI: sinja

[ctx: color name]
en: dark blue
sl_SI: temno modra

[ctx: color name]
en: dark cyan
sl_SI: temno sinja

[ctx: color name]
en: dark goldenrod
sl_SI: temna zlata

[ctx: color name]
en: dark gray
sl_SI: temno siva

[ctx: color name]
en: dark green
sl_SI: temno zelena

[ctx: color name]
en: dark khaki
sl_SI: temna kaki

[ctx: color name]
en: dark magenta
sl_SI: temna magenta

[ctx: color name]
en: dark olive green
sl_SI: temno olivno zelena

[ctx: color name]
en: dark orange
sl_SI: temno oranžna

[ctx: color name]
en: dark orchid
sl_SI: škrlatna orhideja

[ctx: color name]
en: dark red
sl_SI: temno rdeča

[ctx: color name]
en: dark salmon
sl_SI: temno lososovo rdeča

[ctx: color name]
en: dark sea green
sl_SI: temno morsko zelena

[ctx: color name]
en: dark slate blue
sl_SI: temno skrilasto modra

[ctx: color name]
en: dark slate gray
sl_SI: temno skrilasto siva

[ctx: color name]
en: dark turquoise
sl_SI: temna turkizna

[ctx: color name]
en: dark violet
sl_SI: temno vijolična

[ctx: color name]
en: deep pink
sl_SI: globoka rožnata

[ctx: color name]
en: deep sky blue
sl_SI: svetlo nebesno modra

[ctx: color name]
en: dim gray
sl_SI: Zamazano siva

[ctx: color name]
en: dodger blue
sl_SI: FNebesno modra

[ctx: color name]
en: fire brick
sl_SI: opečnato rdeča

[ctx: color name]
en: floral white
sl_SI: rožno bela

[ctx: color name]
en: forest green
sl_SI: gozdnato zelena

[ctx: color name]
en: fuchsia
sl_SI: fuksija

[ctx: color name]
en: gainsboro
sl_SI: belo siva

[ctx: color name]
en: ghost white
sl_SI: umazano bela

[ctx: color name]
en: gold
sl_SI: zlata

[ctx: color name]
en: goldenrod
sl_SI: zlata palica

[ctx: color name]
en: gray
sl_SI: siva

[ctx: color name]
en: green
sl_SI: zelena

[ctx: color name]
en: green yellow
sl_SI: rumeno zelena

[ctx: color name]
en: honeydew
sl_SI: mana

[ctx: color name]
en: hot pink
sl_SI: vroča rožnata

[ctx: color name]
en: indian red
sl_SI: okra

[ctx: color name]
en: ivory
sl_SI: slonokoščena

[ctx: color name]
en: khaki
sl_SI: kaki

[ctx: color name]
en: lavender
sl_SI: sivka

[ctx: color name]
en: lavender blush
sl_SI: modrikasta sivka

[ctx: color name]
en: lawn green
sl_SI: travniško zelena

[ctx: color name]
en: lemon chiffon
sl_SI: sladko limonska

[ctx: color name]
en: light blue
sl_SI: svetlo modra

[ctx: color name]
en: light coral
sl_SI: svetlo koralna

[ctx: color name]
en: light cyan
sl_SI: svetlo sinja

[ctx: color name]
en: light goldenrod yellow
sl_SI: svetlo zlato rumena

[ctx: color name]
en: light gray
sl_SI: svetlo siva

[ctx: color name]
en: light green
sl_SI: svetlo zelena

[ctx: color name]
en: light pink
sl_SI: svetla rožnata

[ctx: color name]
en: light salmon
sl_SI: svetlo lososovo rdeča

[ctx: color name]
en: light sea green
sl_SI: svetlo morsko zelena

[ctx: color name]
en: light sky blue
sl_SI: svetlo nebesno modra

[ctx: color name]
en: light slate gray
sl_SI: bledo skrilasto siva

[ctx: color name]
en: light steel blue
sl_SI: svetlo jekleno modra

[ctx: color name]
en: light yellow
sl_SI: svetlo rumena

[ctx: color name]
en: lime
sl_SI: limeta

[ctx: color name]
en: lime green
sl_SI: limeta zeleno

[ctx: color name]
en: linen
sl_SI: lanena

[ctx: color name]
en: maroon
sl_SI: kostanjeva

[ctx: color name]
en: medium aquamarine
sl_SI: blaga morsko modra

[ctx: color name]
en: medium blue
sl_SI: blaga modra

[ctx: color name]
en: medium orchid
sl_SI: blaga škrlatna orhideja

[ctx: color name]
en: medium purple
sl_SI: blaga škrlatna

[ctx: color name]
en: medium sea green
sl_SI: blago morsko zelena

[ctx: color name]
en: medium slate blue
sl_SI: blaga skrilasto modra

[ctx: color name]
en: medium spring green
sl_SI: blaga spomladansko zelena

[ctx: color name]
en: medium turquoise
sl_SI: blaga turkizna

[ctx: color name]
en: medium violet red
sl_SI: blaga vijolično rdeča

[ctx: color name]
en: midnight blue
sl_SI: črno modra

[ctx: color name]
en: mint cream
sl_SI: kremna mint

[ctx: color name]
en: misty rose
sl_SI: kožno rožnata

[ctx: color name]
en: moccasin
sl_SI: mokasinska oker

[ctx: color name]
en: navajo white
sl_SI: navajsko bela

[ctx: color name]
en: navy
sl_SI: mornarska

[ctx: color name]
en: old lace
sl_SI: čipkasto bela

[ctx: color name]
en: olive
sl_SI: olivna

[ctx: color name]
en: olive drab
sl_SI: temno olivna

[ctx: color name]
en: orange
sl_SI: oranžna

[ctx: color name]
en: orange red
sl_SI: rdeče-oranžna

[ctx: color name]
en: orchid
sl_SI: škrlatna orhideja

[ctx: color name]
en: pale goldenrod
sl_SI: bleda zlatorumena

[ctx: color name]
en: pale green
sl_SI: bledo zelena

[ctx: color name]
en: pale turquoise
sl_SI: bleda turkizna

[ctx: color name]
en: pale violet red
sl_SI: bledo vijolično rdeča

[ctx: color name]
en: papaya whip
sl_SI: papaja

[ctx: color name]
en: peach puff
sl_SI: breskova

[ctx: color name]
en: pink
sl_SI: roza

[ctx: color name]
en: plum
sl_SI: slivova

[ctx: color name]
en: powder blue
sl_SI: sprano modra

[ctx: color name]
en: purple
sl_SI: škrlatna

[ctx: color name]
en: red
sl_SI: rdeča

[ctx: color name]
en: rosy brown
sl_SI: rožnato rjava

[ctx: color name]
en: royal blue
sl_SI: kraljevsko modra

[ctx: color name]
en: saddle brown
sl_SI: sedlasto rjava

[ctx: color name]
en: salmon
sl_SI: lososovo rdeča

[ctx: color name]
en: sandy brown
sl_SI: peščeno rjava

[ctx: color name]
en: sea green
sl_SI: morsko zelena

[ctx: color name]
en: seashell
sl_SI: školjčna

[ctx: color name]
en: sienna
sl_SI: siena

[ctx: color name]
en: silver
sl_SI: srebrna

[ctx: color name]
en: sky blue
sl_SI: nebesno modra

[ctx: color name]
en: slate blue
sl_SI: skrilasto modra

[ctx: color name]
en: slate gray
sl_SI: skrilasto siva

[ctx: color name]
en: snow
sl_SI: snežena

[ctx: color name]
en: spring green
sl_SI: spomladansko zelena

[ctx: color name]
en: steel blue
sl_SI: jekleno modra

[ctx: color name]
en: tan
sl_SI: zagorelo rjava

[ctx: color name]
en: teal
sl_SI: modrozelena

[ctx: color name]
en: thistle
sl_SI: osatna

[ctx: color name]
en: tomato
sl_SI: paradižnikova

[ctx: color name]
en: turquoise
sl_SI: turkizna

[ctx: color name]
en: violet
sl_SI: vijolična

[ctx: color name]
en: wheat
sl_SI: pšenična

[ctx: color name]
en: white
sl_SI: bela

[ctx: color name]
en: white smoke
sl_SI: dimno bela

[ctx: color name]
en: yellow
sl_SI: rumena

[ctx: color name]
en: yellow green
sl_SI: rumenozelena

en: column %(index)d of %(total)d
sl_SI: stolpec %(index)d od %(total)d

en: column %d
sl_SI: stolpec %d

en: comma
sl_SI: vejica

[ctx: command]
en: redo
sl_SI: ponovno uveljavi

[ctx: command]
en: undo
sl_SI: razveljavi

[ctx: content]
en: deletion end
sl_SI: konec brisanja

[ctx: content]
en: deletion start
sl_SI: začetek brisanja

[ctx: content]
en: highlight end
sl_SI: konec poudarjanja

[ctx: content]
en: highlight start
sl_SI: začetek poudarjanja

[ctx: content]
en: insertion end
sl_SI: konec vstavljanja

[ctx: content]
en: insertion start
sl_SI: začetek vstavljanja

[ctx: content]
en: suggestion end
sl_SI: konec predloga

en: copyright
sl_SI: znak za avtorske pravice

en: cptn
sl_SI: nasl

en: cube root of
sl_SI: tretji koren

en: currency sign
sl_SI: znak valute

en: dagger
sl_SI: konjugirano transponirana

en: dash
sl_SI: pomišljaj

en: degrees
sl_SI: stopinje

en: delete
sl_SI: izbriši

en: details for %s
sl_SI: podrobnosti za %s

en: diaeresis
sl_SI: preglas

en: different site
sl_SI: drugo spletišče

en: dip
sl_SI: pmap

en: divided by
sl_SI: deljeno z

en: dlg
sl_SI: pog

en: document selected from cursor position
sl_SI: dokument izbran pod položajem kazalke

en: document selected to cursor position
sl_SI: dokument izbran na položaj kazalke

en: document unselected from cursor position
sl_SI: odstranjen izbor dokumenta pod položajem kazalke

en: document unselected to cursor position
sl_SI: odstranjen izbor dokumenta na položaj kazalke

en: dollar
sl_SI: dolar

en: dot
sl_SI: pika

en: double click
sl_SI: dvojni klik

en: double dagger
sl_SI: obelisk

en: double low quote
sl_SI: levi spodnji dvojni narekovaj

en: double prime
sl_SI: znak za sekundo, drugi odvod

en: down
sl_SI: dol

en: draw
sl_SI: ris

en: e acute
sl_SI: mala črka e z ostrivcem

en: e circumflex
sl_SI: mala črka e s cirkumfleksom

en: e grave
sl_SI: mala črka e s krativcem

en: e umlaut
sl_SI: mala črka e s preglasom

en: editable combo box
sl_SI: uredljiv pojavni meni

en: editable content
sl_SI: uredljiva vsebina

en: edtbr
sl_SI: urvrs

en: emb
sl_SI: vgr

en: empty
sl_SI: prazno

en: en dash
sl_SI: pomišljaj

en: end
sl_SI: konec

en: enter
sl_SI: vnašalka

en: enter new key
sl_SI: vnos novega ključa

en: entire document selected
sl_SI: izbran celoten dokument

en: entire document unselected
sl_SI: izbor celotnega dokumenta je preklican

en: equals
sl_SI: enačaj

[ctx: error]
en: grammar
sl_SI: slovnica

[ctx: error]
en: invalid
sl_SI: neveljavno

[ctx: error]
en: invalid entry
sl_SI: neveljaven vnos

[ctx: error]
en: invalid grammar
sl_SI: neveljavna slovnica

[ctx: error]
en: invalid spelling
sl_SI: neveljavno črkovanje

[ctx: error]
en: spelling
sl_SI: črkovanje

en: escape
sl_SI: ubežnica

en: eth
sl_SI: mala črka eth

en: euro
sl_SI: evrov

en: exclaim
sl_SI: klicaj

en: expanded
sl_SI: razširjeno

en: faster.
sl_SI: hitreje.

en: fchsr
sl_SI: izdat

en: fnt
sl_SI: pis

en: fraction end
sl_SI: konec ulomka

en: fraction start
sl_SI: začetek ulomka

en: fraction without bar, start
sl_SI: začetek ulomka brez črte

en: frm
sl_SI: okv

en: ftr
sl_SI: nog

[ctx: generic name]
en: application
sl_SI: program

en: gpn
sl_SI: stk

en: grave
sl_SI: krativec

en: grayed
sl_SI: sivo

en: greater
sl_SI: večje

en: has details in %s
sl_SI: vključuje podrobnosti za %s

en: has formula
sl_SI: s formulo

en: has long description
sl_SI: ima dolg opis

en: hdng
sl_SI: naslov

en: hdr
sl_SI: glv

en: heavy check mark
sl_SI: odebeljena kljukica

en: help
sl_SI: pomoč

en: higher.
sl_SI: višje.

en: home
sl_SI: začetek

en: horizontal
sl_SI: vodoravno

en: horizontal scroll bar
sl_SI: vodoravni drsnik

en: horizontal slider
sl_SI: vodoravni drsnik

en: horizontal splitter
sl_SI: vodoravni razdelilnik

en: hyphen bullet
sl_SI: pomišljaj vrstična oznaka

en: i acute
sl_SI: mala črka i z ostrivcem

en: i circumflex
sl_SI: mala črka i s cirkumfleksom

en: i grave
sl_SI: mala črka i s krativcem

en: i umlaut
sl_SI: mala črka i s preglasom

en: icn
sl_SI: ikona

en: ifrm
sl_SI: okv

en: image map link
sl_SI: povezava načrta slike

en: img
sl_SI: slk

en: inaccessible
sl_SI: nedostopno

[ctx: indentation and justification]
en: Disabled
sl_SI: Onemogočeno

[ctx: indentation and justification]
en: Enabled
sl_SI: Omogočeno

en: insert
sl_SI: vstavi

en: inverted exclamation point
sl_SI: obrnjeni klicaj

en: inverted question mark
sl_SI: obrnjeni vprašaj

en: item %(index)d
sl_SI: predmet %(index)d

[ctx: key echo]
en: None
sl_SI: Brez

[ctx: key echo]
en: key
sl_SI: ključ

[ctx: key echo]
en: key and word
sl_SI: ključ in beseda

[ctx: key echo]
en: sentence
sl_SI: stavek

[ctx: key echo]
en: word
sl_SI: beseda

[ctx: key echo]
en: word and sentence
sl_SI: beseda in stavek

[ctx: keybindings]
en: Default
sl_SI: Privzeto

[ctx: keybindings]
en: Learn mode
sl_SI: Učni način

[ctx: keybindings]
en: Modified
sl_SI: Spremenjeno

[ctx: keyboard]
en: Alt
sl_SI: izmenjalka

[ctx: keyboard]
en: Control
sl_SI: krmilka

[ctx: keyboard]
en: Shift
sl_SI: dvigalka

en: lbl
sl_SI: ozn

en: leaving blockquote.
sl_SI: konec navedka.

en: leaving details.
sl_SI: konec podrobnosti.

en: leaving form.
sl_SI: konec obrazca.

en: leaving list.
sl_SI: konec seznama.

en: leaving panel.
sl_SI: konec polja.

en: leaving table.
sl_SI: konec razpredelnice.

en: leaving tooltip.
sl_SI: konec orodnega namiga.

en: left
sl_SI: levo

en: left alt
sl_SI: leva izmenjalka

en: left brace
sl_SI: levi zaviti uklepaj

en: left bracket
sl_SI: levi oglati uklepaj

en: left control
sl_SI: leva krmilka

en: left double angle bracket
sl_SI: levi francoski narekovaj

en: left double quote
sl_SI: levi dvojni narekovaj

en: left meta
sl_SI: levi meta

en: left paren
sl_SI: levi oklepaj

en: left shift
sl_SI: leva dvigalka

en: left single quote
sl_SI: levi enojni narekovaj

en: left super
sl_SI: leva menijska tipka

en: left tab
sl_SI: levi tabulator

en: less
sl_SI: manjše kot

en: line selected down from cursor position
sl_SI: vrstica izbrana pod položajem kazalke

en: line selected from start to previous cursor position
sl_SI: vrstica je izbrana od začetka do predhodne lege kazalke

en: line selected to end from previous cursor position
sl_SI: vrstica je izbrana od prejšnje lege kazalke do konca vrstice

en: line selected up from cursor position
sl_SI: vrstica izbrana nad položajem kazalke

en: line unselected down from cursor position
sl_SI: odstranjen izbor vrstice pod položajem kazalke

en: line unselected up from cursor position
sl_SI: odstranjen izbor vrstice nad položajem kazalke

en: link
sl_SI: povezava

[ctx: link state]
en: unvisited
sl_SI: neobiskano

[ctx: link state]
en: visited
sl_SI: obiskano

[ctx: listitem]
en: not selected
sl_SI: ni izbrano

en: live regions politeness levels restored
sl_SI: Shranjena raven prijaznosti samodejno posodobljenih predelov

en: lnk
sl_SI: povez

[ctx: location]
en: Not found
sl_SI: Ni mogoče najti mesta

[ctx: locking key state]
en: off
sl_SI: onemogočeno

[ctx: locking key state]
en: on
sl_SI: omogočeno

en: logical not
sl_SI: logični ne

en: louder.
sl_SI: glasneje.

en: lower.
sl_SI: nižje.

en: lst
sl_SI: sez

en: lstitm
sl_SI: prdsez

en: lyrdpn
sl_SI: panrvn

en: macron
sl_SI: makron

[ctx: math enclosure]
en: Enclosed by: %s
sl_SI: Zaprt z: %s

[ctx: math enclosure]
en: a box
sl_SI: škatla

[ctx: math enclosure]
en: a circle
sl_SI: krog

[ctx: math enclosure]
en: a down diagonal strike
sl_SI: navzdol diagonalno prečrtano

[ctx: math enclosure]
en: a horizontal strike
sl_SI: vodoravno prečrtano

[ctx: math enclosure]
en: a line at the bottom
sl_SI: črta na dnu

[ctx: math enclosure]
en: a line at the top
sl_SI: črta na vrhu

[ctx: math enclosure]
en: a line on the left
sl_SI: črta na levi

[ctx: math enclosure]
en: a line on the right
sl_SI: črta na desni

[ctx: math enclosure]
en: a long division sign
sl_SI: dolg delilni znak

[ctx: math enclosure]
en: a northeast arrow
sl_SI: puščica severovzhod

[ctx: math enclosure]
en: a phasor angle
sl_SI: fazorski kot

[ctx: math enclosure]
en: a radical
sl_SI: zaklepaji

[ctx: math enclosure]
en: a rounded box
sl_SI: zaokrožena škatla

[ctx: math enclosure]
en: a vertical strike
sl_SI: navpično prečrtano

[ctx: math enclosure]
en: an actuarial symbol
sl_SI: akturialni simbol

[ctx: math enclosure]
en: an arabic factorial symbol
sl_SI: arabski faktorski simbol

[ctx: math enclosure]
en: an up diagonal strike
sl_SI: navzgor diagonalno prečrtano

[ctx: math enclosure]
en: and
sl_SI: in

[ctx: math fraction]
en: over
sl_SI: ulomljeno z

[ctx: math script]
en: pre-subscript
sl_SI: pred-podpisano

[ctx: math script]
en: pre-superscript
sl_SI: pred-nadpisano

[ctx: math script generic]
en: overscript
sl_SI: nadskript

[ctx: math script generic]
en: subscript
sl_SI: podpisano

[ctx: math script generic]
en: superscript
sl_SI: nadpisano

[ctx: math script generic]
en: underscript
sl_SI: podskript

[ctx: math symbol]
en: %s with slash
sl_SI: %s s poševnico

[ctx: math symbol]
en: %s with underline
sl_SI: %s podčrtano

[ctx: math symbol]
en: %s with vertical line
sl_SI: %s z vodoravno črto

[ctx: math symbol]
en: all equal to
sl_SI: je skladen z

[ctx: math symbol]
en: almost equal or equal to
sl_SI: približno enako ali enako

[ctx: math symbol]
en: almost equal to
sl_SI: približno enako

[ctx: math symbol]
en: angle
sl_SI: kot

[ctx: math symbol]
en: anticlockwise contour integral
sl_SI: konturni integral, orientiran v nasprotni smeri urinega kazalca

[ctx: math symbol]
en: approaches the limit
sl_SI: se steka k limiti

[ctx: math symbol]
en: approximately but not actually equal to
sl_SI: približno enak, vendar ne tudi enak z

[ctx: math symbol]
en: approximately equal to
sl_SI: je skladen z

[ctx: math symbol]
en: approximately equal to or the image of
sl_SI: približno enako kot ali slika

[ctx: math symbol]
en: assertion
sl_SI: napoved

[ctx: math symbol]
en: asterisk operator
sl_SI: asterisk

[ctx: math symbol]
en: asymptotically equal to
sl_SI: je asimptotično enako

[ctx: math symbol]
en: because
sl_SI: logični znak ker

[ctx: math symbol]
en: black medium small square
sl_SI: srednji črni kvadrat

[ctx: math symbol]
en: black square
sl_SI: črni kvadrat

[ctx: math symbol]
en: bold %s
sl_SI: krepko %s

[ctx: math symbol]
en: bold fraktur %s
sl_SI: Krepak gotski znak %s

[ctx: math symbol]
en: bold italic %s
sl_SI: krepko ležeče %s

[ctx: math symbol]
en: bold script %s
sl_SI: krepak skript %s

[ctx: math symbol]
en: bottom brace
sl_SI: zaviti uklepaj spodaj

[ctx: math symbol]
en: bowtie
sl_SI: je naravna združitev za

[ctx: math symbol]
en: breve
sl_SI: zaokrožena strešica

[ctx: math symbol]
en: bullet operator
sl_SI: operater vrstične oznake

[ctx: math symbol]
en: circled asterisk operator
sl_SI: zvezdica v krogu

[ctx: math symbol]
en: circled dash
sl_SI: pomišljaj v krogu

[ctx: math symbol]
en: circled division slash
sl_SI: deljeno v krogu

[ctx: math symbol]
en: circled dot
sl_SI: obkrožena točka

[ctx: math symbol]
en: circled dot operator
sl_SI: točka v krogu

[ctx: math symbol]
en: circled equals
sl_SI: enačaj v krogu

[ctx: math symbol]
en: circled minus
sl_SI: minus v krogu

[ctx: math symbol]
en: circled plus
sl_SI: plus v krogu, izključujoči logični ali

[ctx: math symbol]
en: circled ring operator
sl_SI: krožec v krogu

[ctx: math symbol]
en: circled times
sl_SI: tenzorski produkt

[ctx: math symbol]
en: circumflex
sl_SI: cirkumfleks

[ctx: math symbol]
en: clockwise contour integral
sl_SI: konturni integral, orientiran v smeri urinega kazalca

[ctx: math symbol]
en: clockwise integral
sl_SI: integral, orientiran v smeri urinega kazalca

[ctx: math symbol]
en: colon equals
sl_SI: dvopičje enačaj

[ctx: math symbol]
en: complement
sl_SI: komplement

[ctx: math symbol]
en: contains as a member
sl_SI: vsebuje predmet

[ctx: math symbol]
en: contains as normal subgroup
sl_SI: znak vsebuje predmet kot običajno podskupino

[ctx: math symbol]
en: contains as normal subgroup of or equal to
sl_SI: vsebuje kot običajna podmnožica ali enako kot

[ctx: math symbol]
en: contains with long horizontal stroke
sl_SI: znak vsebuje predmet z daljšo srednjo črto

[ctx: math symbol]
en: contains with overbar
sl_SI: znak vsebuje predmet s črto zgoraj

[ctx: math symbol]
en: contains with vertical bar at end of horizontal stroke
sl_SI: znak vsebuje predmet z navpično črto na srednji črti

[ctx: math symbol]
en: contour integral
sl_SI: krivuljni integral

[ctx: math symbol]
en: coproduct
sl_SI: koprodukt

[ctx: math symbol]
en: corresponds to
sl_SI: sovpada z

[ctx: math symbol]
en: cube root
sl_SI: tretji koren

[ctx: math symbol]
en: curly logical and
sl_SI: zaviti logični IN

[ctx: math symbol]
en: curly logical or
sl_SI: zaviti logični ALI

[ctx: math symbol]
en: delta equal to
sl_SI: delta enako

[ctx: math symbol]
en: diamond operator
sl_SI: operator karo

[ctx: math symbol]
en: difference between
sl_SI: razlika med

[ctx: math symbol]
en: divides
sl_SI: deli

[ctx: math symbol]
en: division slash
sl_SI: deljenje

[ctx: math symbol]
en: division times
sl_SI: deljenje množenje

[ctx: math symbol]
en: does not contain as a member
sl_SI: ne vsebuje predmeta

[ctx: math symbol]
en: does not contain as normal subgroup
sl_SI: ne vsebuje kot običajna podmnožica

[ctx: math symbol]
en: does not contain as normal subgroup or equal
sl_SI: ne vsebuje kot običajna podmnožica ali enako kot

[ctx: math symbol]
en: does not divide
sl_SI: ne deli

[ctx: math symbol]
en: does not force
sl_SI: ne vsili

[ctx: math symbol]
en: does not precede
sl_SI: ni predhodnik

[ctx: math symbol]
en: does not precede or equal
sl_SI: ni predhodnik ali enako kot

[ctx: math symbol]
en: does not prove
sl_SI: ne potrjuje

[ctx: math symbol]
en: does not succeed
sl_SI: ni naslednik

[ctx: math symbol]
en: does not succeed or equal
sl_SI: ni naslednik ali enako kot

[ctx: math symbol]
en: dot minus
sl_SI: minus s piko zgoraj

[ctx: math symbol]
en: dot operator
sl_SI: operator sredinska pika

[ctx: math symbol]
en: dot plus
sl_SI: plus s piko zgoraj

[ctx: math symbol]
en: dotless %s
sl_SI: %s brez pike

[ctx: math symbol]
en: double integral
sl_SI: dvojni integral

[ctx: math symbol]
en: double intersection
sl_SI: dvojni presek

[ctx: math symbol]
en: double subset
sl_SI: dvojna podmnožica

[ctx: math symbol]
en: double superset
sl_SI: dvojna nadmnožica

[ctx: math symbol]
en: double union
sl_SI: dvojna unija

[ctx: math symbol]
en: double vertical bar double right turnstile
sl_SI: dvojna navpična črta in enačaj v desno

[ctx: math symbol]
en: double vertical line
sl_SI: dvojna navpična črta

[ctx: math symbol]
en: double-struck %s
sl_SI: dvojno prečrtano %s

[ctx: math symbol]
en: down arrow
sl_SI: puščica navzdol

[ctx: math symbol]
en: down arrow from bar
sl_SI: puščica navzdol s črto

[ctx: math symbol]
en: down double arrow
sl_SI: dvojna puščica dol

[ctx: math symbol]
en: down right diagonal ellipsis
sl_SI: desno navzdol diagonalno tripičje

[ctx: math symbol]
en: down tack
sl_SI: zgornji element

[ctx: math symbol]
en: element of
sl_SI: je element iz

[ctx: math symbol]
en: element of with dot above
sl_SI: je element s piko nad znakom

[ctx: math symbol]
en: element of with long horizontal stroke
sl_SI: je element z daljšo srednjo črto

[ctx: math symbol]
en: element of with overbar
sl_SI: je element s črto zgoraj

[ctx: math symbol]
en: element of with two horizontal strokes
sl_SI: je element z dvema srednjima črtama

[ctx: math symbol]
en: element of with underbar
sl_SI: je element s črto spodaj

[ctx: math symbol]
en: element of with vertical bar at end of horizontal stroke
sl_SI: vsebuje z navpično črto na srednji črti

[ctx: math symbol]
en: empty set
sl_SI: prazna množica

[ctx: math symbol]
en: end of proof
sl_SI: konec dokaza

[ctx: math symbol]
en: equal and parallel to
sl_SI: enako in paralelno z

[ctx: math symbol]
en: equal to by definition
sl_SI: enak kot po definiciji

[ctx: math symbol]
en: equal to or greater than
sl_SI: je enako ali večje kot

[ctx: math symbol]
en: equal to or less than
sl_SI: je enako ali manjše kot

[ctx: math symbol]
en: equal to or precedes
sl_SI: je enako ali je predhodnik

[ctx: math symbol]
en: equal to or succeeds
sl_SI: je enako ali je naslednik

[ctx: math symbol]
en: equals colon
sl_SI: enačaj dvopičje

[ctx: math symbol]
en: equiangular to
sl_SI: enakokoten z

[ctx: math symbol]
en: equivalent to
sl_SI: ekvivalentno

[ctx: math symbol]
en: estimates
sl_SI: ocenjeno kot

[ctx: math symbol]
en: excess
sl_SI: presežek

[ctx: math symbol]
en: for all
sl_SI: za vse

[ctx: math symbol]
en: forces
sl_SI: vsili

[ctx: math symbol]
en: fourth root
sl_SI: četrti koren

[ctx: math symbol]
en: fraktur %s
sl_SI: Gotski znak %s

[ctx: math symbol]
en: geometric proportion
sl_SI: geometrično razmerje

[ctx: math symbol]
en: geometrically equal to
sl_SI: geometrično enako kot

[ctx: math symbol]
en: geometrically equivalent to
sl_SI: geometrijsko ekvivalenten z

[ctx: math symbol]
en: greater than
sl_SI: Večje kot

[ctx: math symbol]
en: greater than but not equal to
sl_SI: je več, vendar ne enako

[ctx: math symbol]
en: greater than but not equivalent to
sl_SI: je večje kot, vendar ni ekvivalentno z

[ctx: math symbol]
en: greater than equal to or less than
sl_SI: je večje kot ali manjše kot

[ctx: math symbol]
en: greater than or equivalent to
sl_SI: večji kot ali ekvivalenten z

[ctx: math symbol]
en: greater than or less than
sl_SI: je večji kot oziroma manjši kot

[ctx: math symbol]
en: greater than over equal to
sl_SI: je večje ali je enako

[ctx: math symbol]
en: greater than with dot
sl_SI: je več kot s piko

[ctx: math symbol]
en: hermitian conjugate matrix
sl_SI: hermitska konjugirana matrika

[ctx: math symbol]
en: homothetic
sl_SI: homotetija

[ctx: math symbol]
en: horizontal ellipsis
sl_SI: vodoravno tripičje

[ctx: math symbol]
en: háček
sl_SI: strešica

[ctx: math symbol]
en: identical to
sl_SI: je identično enako

[ctx: math symbol]
en: image of
sl_SI: slika

[ctx: math symbol]
en: image of or approximately equal to
sl_SI: slika ali približno enako kot

[ctx: math symbol]
en: increment
sl_SI: povečanje

[ctx: math symbol]
en: infinity
sl_SI: neskončno

[ctx: math symbol]
en: intercalate
sl_SI: interkalacija

[ctx: math symbol]
en: intersection
sl_SI: presek

[ctx: math symbol]
en: inverted lazy S
sl_SI: ležeči s

[ctx: math symbol]
en: italic %s
sl_SI: ležeče %s

[ctx: math symbol]
en: left angle bracket
sl_SI: levi kotni uklepaj

[ctx: math symbol]
en: left arrow
sl_SI: puščica levo

[ctx: math symbol]
en: left arrow from bar
sl_SI: leva puščica s črto

[ctx: math symbol]
en: left ceiling
sl_SI: levi zgornji celi del

[ctx: math symbol]
en: left double arrow
sl_SI: dvojna puščica levo

[ctx: math symbol]
en: left floor
sl_SI: levi spodnji celi del

[ctx: math symbol]
en: left normal factor semidirect product
sl_SI: je levi polneposredni produkt za

[ctx: math symbol]
en: left right arrow
sl_SI: puščica levo-desno

[ctx: math symbol]
en: left right double arrow
sl_SI: dvojna puščica levo-desno, je ekvivalenten

[ctx: math symbol]
en: left semidirect product
sl_SI: levi polneposredni produkt

[ctx: math symbol]
en: left tack
sl_SI: desni element

[ctx: math symbol]
en: less than
sl_SI: manj kot

[ctx: math symbol]
en: less than but not equal to
sl_SI: je manj, vendar ne enako

[ctx: math symbol]
en: less than but not equivalent to
sl_SI: je manjše kot, vendar ni ekvivalentno z

[ctx: math symbol]
en: less than equal to or greater than
sl_SI: je manjše kot ali večje kot

[ctx: math symbol]
en: less than or equivalent to
sl_SI: manjši kot ali ekvivalenten z

[ctx: math symbol]
en: less than or greater than
sl_SI: je manjši kot oziroma večji kot

[ctx: math symbol]
en: less than over equal to
sl_SI: je manj ali je enako

[ctx: math symbol]
en: less than with dot
sl_SI: je manj kot s piko

[ctx: math symbol]
en: logical and
sl_SI: logični in

[ctx: math symbol]
en: logical or
sl_SI: logični ali

[ctx: math symbol]
en: measured angle
sl_SI: izmerjeni kot

[ctx: math symbol]
en: measured by
sl_SI: izmerjeni kot

[ctx: math symbol]
en: midline horizontal ellipsis
sl_SI: sredinsko tripičje

[ctx: math symbol]
en: minus or plus
sl_SI: minus-plus

[ctx: math symbol]
en: minus tilde
sl_SI: minus-tilda

[ctx: math symbol]
en: models
sl_SI: modeli

[ctx: math symbol]
en: multimap
sl_SI: črta s krožcem

[ctx: math symbol]
en: multiset
sl_SI: množica

[ctx: math symbol]
en: multiset multiplication
sl_SI: množenje množice

[ctx: math symbol]
en: multiset union
sl_SI: unija množice

[ctx: math symbol]
en: nand
sl_SI: logični ne-IN

[ctx: math symbol]
en: negated double vertical bar double right turnstile
sl_SI: dvojna navpična črta in negiran enačaj v desno

[ctx: math symbol]
en: neither a subset of nor equal to
sl_SI: ni podmnožica niti ni enaka množica

[ctx: math symbol]
en: neither a superset of nor equal to
sl_SI: ni nadmnožica niti ni enaka množica

[ctx: math symbol]
en: neither approximately nor actually equal to
sl_SI: niti približno enak niti enak z

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor equal to
sl_SI: ni ne večji ne enak kot

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor equivalent to
sl_SI: ni ne večji ne ekvivalenten z

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor less than
sl_SI: ni ne večji ne manjši kot

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor equal to
sl_SI: ni ne manjši ne enak kot

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor equivalent to
sl_SI: ni ne manjši ne ekvivalenten z

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor greater than
sl_SI: ni ne manjši ne večji kot

[ctx: math symbol]
en: nor
sl_SI: logični ALI

[ctx: math symbol]
en: normal subgroup of
sl_SI: običajna podmnožica

[ctx: math symbol]
en: normal subgroup of or equal to
sl_SI: običajna podmnožica ali enaka  z

[ctx: math symbol]
en: north east arrow
sl_SI: puščica severovzhod

[ctx: math symbol]
en: north east double arrow
sl_SI: dvojna puščica severovzhod

[ctx: math symbol]
en: north west arrow
sl_SI: puščica severozahod

[ctx: math symbol]
en: north west double arrow
sl_SI: dvojna puščica severozahod

[ctx: math symbol]
en: not a subset of
sl_SI: ni podmnožica

[ctx: math symbol]
en: not a superset of
sl_SI: ni nadmnožica

[ctx: math symbol]
en: not almost equal to
sl_SI: ni približno enako

[ctx: math symbol]
en: not an element of
sl_SI: ni element iz

[ctx: math symbol]
en: not asymptotically equal to
sl_SI: ni asimptotično enako

[ctx: math symbol]
en: not equal to
sl_SI: ni enako

[ctx: math symbol]
en: not equivalent to
sl_SI: ni ekvivalentno

[ctx: math symbol]
en: not greater than
sl_SI: ni večji kot

[ctx: math symbol]
en: not identical to
sl_SI: ni identično enako

[ctx: math symbol]
en: not less than
sl_SI: ni manjši kot

[ctx: math symbol]
en: not normal subgroup of
sl_SI: ni normalna podskupina

[ctx: math symbol]
en: not normal subgroup of or equal to
sl_SI: ni običajna podmnožica oziroma ni enako kot

[ctx: math symbol]
en: not parallel to
sl_SI: ni vzporedno z

[ctx: math symbol]
en: not square image of or equal to
sl_SI: nekvadrirana slika ali enako kot

[ctx: math symbol]
en: not square original of or equal to
sl_SI: nekvadriran original ali enako kot

[ctx: math symbol]
en: not tilde
sl_SI: ni tilda

[ctx: math symbol]
en: not true
sl_SI: ni prav

[ctx: math symbol]
en: original of
sl_SI: original

[ctx: math symbol]
en: parallel to
sl_SI: vzporedno z

[ctx: math symbol]
en: partial differential
sl_SI: delni diferencial

[ctx: math symbol]
en: pitchfork
sl_SI: vilice

[ctx: math symbol]
en: precedes
sl_SI: je predhodnik

[ctx: math symbol]
en: precedes but not equivalent to
sl_SI: je predhodnik, vendar ni ekvivalenten z

[ctx: math symbol]
en: precedes or equal to
sl_SI: je predhodnik ali je enako kot

[ctx: math symbol]
en: precedes or equivalent to
sl_SI: je predhodnik ali ekvivalenten z

[ctx: math symbol]
en: precedes under relation
sl_SI: je predhodnik pod pogojem

[ctx: math symbol]
en: product
sl_SI: produkt

[ctx: math symbol]
en: proportion
sl_SI: v razmerju

[ctx: math symbol]
en: proportional to
sl_SI: je sorazmeren z

[ctx: math symbol]
en: questioned equal to
sl_SI: vprašljivo enak kot

[ctx: math symbol]
en: ratio
sl_SI: razmerje

[ctx: math symbol]
en: reversed tilde
sl_SI: obrnjena tilda

[ctx: math symbol]
en: reversed tilde equals
sl_SI: obrnjena tilda je enako

[ctx: math symbol]
en: right angle
sl_SI: pravi kot

[ctx: math symbol]
en: right angle bracket
sl_SI: desni kotni zaklepaj

[ctx: math symbol]
en: right angle with arc
sl_SI: kotnik z oznako kota

[ctx: math symbol]
en: right arrow
sl_SI: puščica desno

[ctx: math symbol]
en: right arrow from bar
sl_SI: desna puščica s črto

[ctx: math symbol]
en: right ceiling
sl_SI: desni zgornji celi del

[ctx: math symbol]
en: right double arrow
sl_SI: dvojna puščica desno, ekvivalenca

[ctx: math symbol]
en: right floor
sl_SI: desni spodnji celi del

[ctx: math symbol]
en: right normal factor semidirect product
sl_SI: je desni polneposredni produkt za

[ctx: math symbol]
en: right semidirect product
sl_SI: desni polneposredni produkt

[ctx: math symbol]
en: right tack
sl_SI: levi element

[ctx: math symbol]
en: right triangle
sl_SI: desni trikotnik

[ctx: math symbol]
en: right-pointing arrow
sl_SI: desna puščica

[ctx: math symbol]
en: right-pointing arrowhead
sl_SI: desna glava puščice

[ctx: math symbol]
en: ring equal to
sl_SI: enako kot s krožcem

[ctx: math symbol]
en: ring in equal to
sl_SI: krožec v enačaju

[ctx: math symbol]
en: ring operator
sl_SI: operater krožec

[ctx: math symbol]
en: sans-serif bold %s
sl_SI: sans-serif krepko %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif bold italic %s
sl_SI: sans-serif krepko ležeče %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif italic %s
sl_SI: sans-serif ležeče %s

[ctx: math symbol]
en: script %s
sl_SI: skript %s

[ctx: math symbol]
en: set minus
sl_SI: komplement

[ctx: math symbol]
en: sine wave
sl_SI: sinusni val

[ctx: math symbol]
en: small contains as a member
sl_SI: mali znak vsebuje predmet

[ctx: math symbol]
en: small contains with overbar
sl_SI: mali znak vsebuje s črto zgoraj

[ctx: math symbol]
en: small contains with vertical bar at end of horizontal stroke
sl_SI: mali znak vsebuje z navpično črto na srednji črti

[ctx: math symbol]
en: small element of
sl_SI: je mali element iz

[ctx: math symbol]
en: small element of with overbar
sl_SI: je mali element s črto zgoraj

[ctx: math symbol]
en: small element of with vertical bar at end of horizontal stroke
sl_SI: mali vsebuje z navpično črto na srednji črti

[ctx: math symbol]
en: south east arrow
sl_SI: puščica jugovzhod

[ctx: math symbol]
en: south east double arrow
sl_SI: dvojna puščica jugovzhod

[ctx: math symbol]
en: south west double arrow
sl_SI: dvojna puščica jugozahod

[ctx: math symbol]
en: spherical angle
sl_SI: sferični kot

[ctx: math symbol]
en: square cap
sl_SI: kvadrat brez črte spodaj

[ctx: math symbol]
en: square cup
sl_SI: kvadrat brez črte zgoraj

[ctx: math symbol]
en: square image of
sl_SI: Kvadrat slike

[ctx: math symbol]
en: square image of or equal to
sl_SI: kvadrat slike ali je enako kot

[ctx: math symbol]
en: square image of or not equal to
sl_SI: kvadrat slike ali enako kot

[ctx: math symbol]
en: square intersection
sl_SI: kvadrat preseka

[ctx: math symbol]
en: square original of
sl_SI: kvadrat originala

[ctx: math symbol]
en: square original of or equal to
sl_SI: kvadrat originala ali je enako kot

[ctx: math symbol]
en: square original of or not equal to
sl_SI: kvadrat originala ali ni enako kot

[ctx: math symbol]
en: square root
sl_SI: kvadratni koren

[ctx: math symbol]
en: square union
sl_SI: kvadrat unije

[ctx: math symbol]
en: squared dot operator
sl_SI: točka v kvadratu

[ctx: math symbol]
en: squared minus
sl_SI: minus v kvadratu

[ctx: math symbol]
en: squared plus
sl_SI: plus v kvadratu

[ctx: math symbol]
en: squared times
sl_SI: krat v kvadratu

[ctx: math symbol]
en: star equals
sl_SI: je enako z zvezdico

[ctx: math symbol]
en: star operator
sl_SI: operator zvezdica

[ctx: math symbol]
en: strictly equivalent to
sl_SI: strogo ekvivalenten z

[ctx: math symbol]
en: subset of
sl_SI: je podmnožica

[ctx: math symbol]
en: subset of or equal to
sl_SI: je podmnožica ali je enaka množica

[ctx: math symbol]
en: subset of with not equal to
sl_SI: podmnožica, ki ni enaka kot

[ctx: math symbol]
en: succeeds
sl_SI: je naslednik

[ctx: math symbol]
en: succeeds but not equivalent to
sl_SI: je naslednik, vendar ni ekvivalenten z

[ctx: math symbol]
en: succeeds or equal to
sl_SI: je naslednik ali je enako kot

[ctx: math symbol]
en: succeeds or equivalent to
sl_SI: je naslednik ali ekvivalenten z

[ctx: math symbol]
en: succeeds under relation
sl_SI: je naslednik pod pogojem

[ctx: math symbol]
en: sum
sl_SI: vsota

[ctx: math symbol]
en: superset of
sl_SI: je nadmnožica

[ctx: math symbol]
en: superset of or equal to
sl_SI: je nadmnožica ali enaka množica

[ctx: math symbol]
en: superset of with not equal to
sl_SI: nadmnožica, ki ni enaka kot

[ctx: math symbol]
en: surface integral
sl_SI: površinski integral

[ctx: math symbol]
en: there does not exist
sl_SI: ne obstaja

[ctx: math symbol]
en: there exists
sl_SI: obstoja

[ctx: math symbol]
en: therefore
sl_SI: logični znak torej

[ctx: math symbol]
en: tilde
sl_SI: tilda

[ctx: math symbol]
en: top brace
sl_SI: zaviti uklepaj zgoraj

[ctx: math symbol]
en: triple integral
sl_SI: trojni integral

[ctx: math symbol]
en: triple tilde
sl_SI: trojna tilda

[ctx: math symbol]
en: triple vertical bar right turnstile
sl_SI: trojna navpična črta in črta v desno

[ctx: math symbol]
en: true
sl_SI: prav

[ctx: math symbol]
en: union
sl_SI: unija

[ctx: math symbol]
en: union with dot
sl_SI: unija s piko

[ctx: math symbol]
en: union with plus
sl_SI: unija z znakom plus

[ctx: math symbol]
en: up arrow
sl_SI: puščica gor

[ctx: math symbol]
en: up arrow from bar
sl_SI: puščica navzgor s črto

[ctx: math symbol]
en: up double arrow
sl_SI: dvojna puščica gor

[ctx: math symbol]
en: up down arrow
sl_SI: puščica gor-dol

[ctx: math symbol]
en: up down double arrow
sl_SI: dvojna puščica gor-dol

[ctx: math symbol]
en: up right diagonal ellipsis
sl_SI: desno navzgor diagonalno tripičje

[ctx: math symbol]
en: up tack
sl_SI: je pravokoten na

[ctx: math symbol]
en: vertical ellipsis
sl_SI: navpično tripičje

[ctx: math symbol]
en: very much greater than
sl_SI: je veliko več kot

[ctx: math symbol]
en: very much less than
sl_SI: je veliko manj kot

[ctx: math symbol]
en: volume integral
sl_SI: prostorninski integral

[ctx: math symbol]
en: white square
sl_SI: beli kvadrat

[ctx: math symbol]
en: wreath product
sl_SI: venčni produkt

[ctx: math symbol]
en: z notation bag membership
sl_SI: članstvo z

[ctx: math table]
en: nested table end
sl_SI: konec gnezdene razpredelnice

[ctx: math table]
en: table end
sl_SI: konec razpredelnice

en: math table with %d row | math table with %d rows
sl_SI[0]: matematična razpredelnica s %d vrsticami
sl_SI[1]: matematična razpredelnica z %d vrstico
sl_SI[2]: matematična razpredelnica z %d vrsticama
sl_SI[3]: matematična razpredelnica  %d vrsticami

en: menu
sl_SI: meni

en: menu button
sl_SI: gumb menija

en: middle dot
sl_SI: sredinska pika

en: misspelled
sl_SI: napačno črkovano

en: mnu
sl_SI: mni

en: mnubr
sl_SI: mnvrs

en: mnuitm
sl_SI: prdmen

en: mode switch
sl_SI: preklopna tipka

en: mu
sl_SI: grška črka mi

en: multi
sl_SI: večnamenska tipka

en: multi-select
sl_SI: več izbir

en: n tilde
sl_SI: mala črka n s tildo

en: nested math table with %d row | nested math table with %d rows
sl_SI[0]: gnezdena matematična razpredelnica s %d vrsticami
sl_SI[1]: gnezdena matematična razpredelnica z %d vrstico
sl_SI[2]: gnezdena matematična razpredelnica z %d vrsticama
sl_SI[3]: gnezdena matematična razpredelnica z %d vrsticami

en: newline
sl_SI: nova vrstica

en: no break space
sl_SI: presledek brez preloma

en: no live message saved
sl_SI: Ni shranjenih samodejnih sporočil

[ctx: notification]
en: Bottom
sl_SI: Na dnu

[ctx: notification]
en: Top
sl_SI: Na vrhu

[ctx: notification presenter]
en: Notifications
sl_SI: Obvestila

[ctx: notification presenter]
en: Received
sl_SI: Prejeto

en: num lock
sl_SI: zaklep številčnice

en: number
sl_SI: številčni znak

[ctx: number style]
en: digits
sl_SI: števke

[ctx: number style]
en: words
sl_SI: besede

en: o acute
sl_SI: mala črka o z ostrivcem

en: o circumflex
sl_SI: mala črka o s cirkumfleksom

en: o grave
sl_SI: mala črka o s krativcem

en: o stroke
sl_SI: mala prečrtana črka o

en: o tilde
sl_SI: mala črka o s tildo

en: o umlaut
sl_SI: mala črka o s preglasom

en: object replacement character
sl_SI: znak vsebnik za zamenjavo predmeta

en: off
sl_SI: onemogočeno

en: on
sl_SI: omogočeno

en: on %(index)d of %(total)d
sl_SI: na %(index)d od %(total)d

en: one fourth
sl_SI: četrtina

en: one half
sl_SI: polovica

en: opens dialog
sl_SI: odpre pogovorno okno

en: opens grid
sl_SI: odpre razpredelnico

en: opens listbox
sl_SI: odpre seznam strani

en: opens menu
sl_SI: odpre meni

en: opens tree
sl_SI: odpre drevesno strukturo

en: optnpn
sl_SI: izbpan

en: page down
sl_SI: naslednja stran

en: page selected from cursor position
sl_SI: stran izbrana iz položaja kazalke

en: page selected to cursor position
sl_SI: stran izbrana na položaj kazalke

en: page unselected from cursor position
sl_SI: odstranjen izbor strani iz položaja kazalke

en: page unselected to cursor position
sl_SI: odstranjen izbor strani na položaj kazalke

en: page up
sl_SI: predhodna stran

en: para
sl_SI: ods

en: paragraph marker
sl_SI: znak za odstavek

en: paragraph selected down from cursor position
sl_SI: odstavek izbrana nižje od položaja kazalke

en: paragraph selected up from cursor position
sl_SI: odstavek izbran višje od položaja kazalke

en: paragraph unselected down from cursor position
sl_SI: odstranjen izbor odstavka nižje od položaja kazalke

en: paragraph unselected up from cursor position
sl_SI: odstranjen izbor odstavka višje od položaja kazalke

en: per mille
sl_SI: promil

en: percent
sl_SI: odstotek

en: pgbar
sl_SI: kaznap

en: pgt
sl_SI: zavstran

en: plus or minus
sl_SI: plus-minus

en: pnl
sl_SI: plt

en: politeness level %s
sl_SI: raven prijaznosti %s

en: popmnu
sl_SI: pjvmen

en: pounds
sl_SI: funtov

en: prime
sl_SI: znak za minuto, odvod

[ctx: punctuation level]
en: _None
sl_SI: _Brez

en: pwd
sl_SI: ges

en: question
sl_SI: vprašaj

en: quote
sl_SI: navedek

[ctx: radiobutton]
en: not selected
sl_SI: ni izbrano

[ctx: radiobutton]
en: selected
sl_SI: izbrano

en: rdmnuitm
sl_SI: radpred

en: registered
sl_SI: znak za registrirano

en: required
sl_SI: zahtevano

en: return
sl_SI: vnašalka

en: right
sl_SI: desno

en: right alt
sl_SI: desna izmenjalka

en: right brace
sl_SI: desni zaviti zaklepaj

en: right bracket
sl_SI: desni oglati zaklepaj

en: right control
sl_SI: desna krmilka

en: right double angle bracket
sl_SI: desni francoski narekovaj

en: right double quote
sl_SI: desni dvojni narekovaj

en: right meta
sl_SI: desni meta

en: right paren
sl_SI: desni oklepaj

en: right shift
sl_SI: desna dvigalka

en: right single quote
sl_SI: desni enojni narekovaj

en: right super
sl_SI: desna menijska tipka

en: ring
sl_SI: krožec

[ctx: role]
en: QNA
sl_SI: Vprašanja in odgovori

[ctx: role]
en: abstract
sl_SI: povzetek

[ctx: role]
en: acknowledgments
sl_SI: priznanje

[ctx: role]
en: afterword
sl_SI: razlaga

[ctx: role]
en: appendix
sl_SI: dodatek

[ctx: role]
en: banner
sl_SI: pasica

[ctx: role]
en: bibliography
sl_SI: bibliografija

[ctx: role]
en: bibliography entry
sl_SI: bibliografski vnos

[ctx: role]
en: chapter
sl_SI: poglavje

[ctx: role]
en: colophon
sl_SI: kolofon

[ctx: role]
en: complementary content
sl_SI: dodatna vsebina

[ctx: role]
en: conclusion
sl_SI: zaključek

[ctx: role]
en: cover
sl_SI: naslovnica

[ctx: role]
en: credit
sl_SI: zasluga

[ctx: role]
en: credits
sl_SI: zasluge

[ctx: role]
en: dedication
sl_SI: posvetilo

[ctx: role]
en: endnote
sl_SI: končna opomba

[ctx: role]
en: endnotes
sl_SI: končne opombe

[ctx: role]
en: epigraph
sl_SI: epigraf

[ctx: role]
en: epilogue
sl_SI: epilog

[ctx: role]
en: errata
sl_SI: seznam tiskarskih napak

[ctx: role]
en: example
sl_SI: primer

[ctx: role]
en: feed
sl_SI: vir

[ctx: role]
en: figure
sl_SI: shema

[ctx: role]
en: foreword
sl_SI: predgovor

[ctx: role]
en: glossary
sl_SI: slovar

[ctx: role]
en: index
sl_SI: pojmovno kazalo

[ctx: role]
en: information
sl_SI: podrobnosti

[ctx: role]
en: introduction
sl_SI: uvod

[ctx: role]
en: leaving QNA.
sl_SI: konec vprašanj in odgovorov.

[ctx: role]
en: leaving abstract.
sl_SI: konec povzetka.

[ctx: role]
en: leaving acknowledgments.
sl_SI: konec priznanja.

[ctx: role]
en: leaving afterword.
sl_SI: konec razlage.

[ctx: role]
en: leaving appendix.
sl_SI: konec dodatka.

[ctx: role]
en: leaving banner.
sl_SI: konec pasice.

[ctx: role]
en: leaving bibliography.
sl_SI: konec bibliografije.

[ctx: role]
en: leaving chapter.
sl_SI: konec poglavja.

[ctx: role]
en: leaving colophon.
sl_SI: konec kolofona.

[ctx: role]
en: leaving complementary content.
sl_SI: konec dodatne vsebine.

[ctx: role]
en: leaving conclusion.
sl_SI: konec zaključka.

[ctx: role]
en: leaving credit.
sl_SI: konec zasluge.

[ctx: role]
en: leaving credits.
sl_SI: konec zaslug.

[ctx: role]
en: leaving dedication.
sl_SI: konec posvetila.

[ctx: role]
en: leaving endnotes.
sl_SI: konec končnih opomb.

[ctx: role]
en: leaving epigraph.
sl_SI: konec epigrafa.

[ctx: role]
en: leaving epilogue.
sl_SI: konec epiloga.

[ctx: role]
en: leaving errata.
sl_SI: konec seznama tiskarskih napak.

[ctx: role]
en: leaving example.
sl_SI: konec primera.

[ctx: role]
en: leaving feed.
sl_SI: konec vira.

[ctx: role]
en: leaving figure.
sl_SI: konec sheme.

[ctx: role]
en: leaving foreword.
sl_SI: konec predgovora.

[ctx: role]
en: leaving glossary.
sl_SI: konec slovarja.

[ctx: role]
en: leaving index.
sl_SI: konec pojmovnega kazala.

[ctx: role]
en: leaving information.
sl_SI: konec podrobnosti.

[ctx: role]
en: leaving introduction.
sl_SI: konec uvoda.

[ctx: role]
en: leaving main content.
sl_SI: konec glavne vsebine.

[ctx: role]
en: leaving navigation.
sl_SI: konec krmarjenja.

[ctx: role]
en: leaving page list.
sl_SI: konec seznama strani.

[ctx: role]
en: leaving part.
sl_SI: konec dela.

[ctx: role]
en: leaving preface.
sl_SI: konec predgovora.

[ctx: role]
en: leaving prologue.
sl_SI: konec prologa.

[ctx: role]
en: leaving pullquote.
sl_SI: konec poudarjenega navedka.

[ctx: role]
en: leaving region.
sl_SI: konec območja.

[ctx: role]
en: leaving search.
sl_SI: konec iskanja.

[ctx: role]
en: leaving suggestion.
sl_SI: konec predloga.

[ctx: role]
en: leaving table of contents.
sl_SI: kazalo vsebine

[ctx: role]
en: main content
sl_SI: glavna vsebina

[ctx: role]
en: navigation
sl_SI: krmarjenje

[ctx: role]
en: page break
sl_SI: prelom strani

[ctx: role]
en: page list
sl_SI: seznam strani

[ctx: role]
en: part
sl_SI: del

[ctx: role]
en: preface
sl_SI: predgovor

[ctx: role]
en: prologue
sl_SI: prolog

[ctx: role]
en: pullquote
sl_SI: poudarjen navedek

[ctx: role]
en: region
sl_SI: območje

[ctx: role]
en: search
sl_SI: iskanje

[ctx: role]
en: subtitle
sl_SI: podnapis

[ctx: role]
en: suggestion
sl_SI: predlog

[ctx: role]
en: switch
sl_SI: preklopna tipka

[ctx: role]
en: table of contents
sl_SI: kazalo

en: root end
sl_SI: konec korena

en: root of
sl_SI: koren

en: root start
sl_SI: začetek korena

en: row %(index)d of %(total)d
sl_SI: vrstica %(index)d od %(total)d

en: row %d
sl_SI: vrstica %d

en: rtpn
sl_SI: korpan

en: rwhdr
sl_SI: glavrs

en: s sharp
sl_SI: ostri s

en: same page
sl_SI: ista spletna stran

en: same site
sl_SI: isto spletišče

en: scbr
sl_SI: drs

en: scpn
sl_SI: drspan

en: scroll lock
sl_SI: zaklep drsnika

en: sctn
sl_SI: oddelek

en: section
sl_SI: znak za člen

en: semicolon
sl_SI: podpičje

en: seprtr
sl_SI: loč

en: setting live region to assertive
sl_SI: nastavitev samodejno posodobljenih predelov na nedoločno

en: setting live region to off
sl_SI: nastavitev samodejno posodobljenih predelov na nedejavno

en: setting live region to polite
sl_SI: nastavitev samodejno posodobljenih predelov na prijazno

en: setting live region to rude
sl_SI: nastavitev samodejno posodobljenih predelov na nesramno

en: shift lock
sl_SI: zaklep dvigalke

[ctx: shortbraille]
en: dial
sl_SI: kliči

[ctx: shortbraille]
en: form
sl_SI: obrazec

en: single low quote
sl_SI: levi spodnji enojni narekovaj

en: slash
sl_SI: desna poševnica

en: sldr
sl_SI: drsgmb

en: slide %(position)d of %(count)d
sl_SI: diapozitiv %(position)d od %(count)d

en: slower.
sl_SI: počasneje.

en: soft hyphen
sl_SI: vezaj

en: softer.
sl_SI: tišje.

en: sorted
sl_SI: razvrščeno

en: sorted ascending
sl_SI: razvrščeno naraščajoče

en: sorted descending
sl_SI: razvrščeno padajoče

en: space
sl_SI: presledek

en: speak chat room name.
sl_SI: izgovori ime klepetalnice.

en: spin
sl_SI: vrt

en: spltpn
sl_SI: ločpan

[ctx: spoken punctuation]
en: All
sl_SI: Vsa

[ctx: spoken punctuation]
en: Most
sl_SI: Večino

[ctx: spoken punctuation]
en: None
sl_SI: Brez

[ctx: spoken punctuation]
en: Some
sl_SI: Nekatera

en: square root of
sl_SI: kvadratni koren

en: star
sl_SI: zvezdica

en: statbr
sl_SI: vrstan

[ctx: status bar]
en: Not found
sl_SI: Ni mogoče najti

en: string not found
sl_SI: niza ni mogoče najti

en: stroke
sl_SI: prečrtano

[ctx: structural navigation]
en: Blockquote
sl_SI: Navedek

[ctx: structural navigation]
en: Blockquotes
sl_SI: Navedki

[ctx: structural navigation]
en: Button
sl_SI: Gumb

[ctx: structural navigation]
en: Buttons
sl_SI: Gumbi

[ctx: structural navigation]
en: Caption
sl_SI: Naslov

[ctx: structural navigation]
en: Check Box
sl_SI: Potrditveno polje

[ctx: structural navigation]
en: Check Boxes
sl_SI: Potrditvena polja

[ctx: structural navigation]
en: Clickable
sl_SI: Klikljivo

[ctx: structural navigation]
en: Clickables
sl_SI: Razpredelnice

[ctx: structural navigation]
en: Combo Box
sl_SI: Spustno polje

[ctx: structural navigation]
en: Combo Boxes
sl_SI: Spustna polja

[ctx: structural navigation]
en: Description
sl_SI: Opis

[ctx: structural navigation]
en: Entries
sl_SI: Vnosi

[ctx: structural navigation]
en: Form Fields
sl_SI: Polja obrazca

[ctx: structural navigation]
en: Heading
sl_SI: Naslov

[ctx: structural navigation]
en: Headings
sl_SI: Naslovi

[ctx: structural navigation]
en: Headings at Level %d
sl_SI: Naslovi na %d ravni.

[ctx: structural navigation]
en: Image
sl_SI: Slika

[ctx: structural navigation]
en: Images
sl_SI: Slike

[ctx: structural navigation]
en: Internal Frame
sl_SI: Notranji okvir

[ctx: structural navigation]
en: Internal Frames
sl_SI: Notranji okvirji

[ctx: structural navigation]
en: Label
sl_SI: Oznaka

[ctx: structural navigation]
en: Landmark
sl_SI: Mestna oznaka

[ctx: structural navigation]
en: Landmarks
sl_SI: Mestne oznake

[ctx: structural navigation]
en: Large Objects
sl_SI: Veliki predmeti

[ctx: structural navigation]
en: Level
sl_SI: Raven

[ctx: structural navigation]
en: Link
sl_SI: Povezava

[ctx: structural navigation]
en: Links
sl_SI: Povezave

[ctx: structural navigation]
en: List
sl_SI: Seznam

[ctx: structural navigation]
en: List Item
sl_SI: Predmet seznama

[ctx: structural navigation]
en: List Items
sl_SI: Predmeti seznama

[ctx: structural navigation]
en: Lists
sl_SI: Seznami

[ctx: structural navigation]
en: Not found
sl_SI: Predmeta ni mogoče najti

[ctx: structural navigation]
en: Object
sl_SI: Predmet

[ctx: structural navigation]
en: Paragraph
sl_SI: Odstavek

[ctx: structural navigation]
en: Paragraphs
sl_SI: Odstavki

[ctx: structural navigation]
en: Radio Button
sl_SI: Radijski gumb

[ctx: structural navigation]
en: Radio Buttons
sl_SI: Radijski gumbi

[ctx: structural navigation]
en: Role
sl_SI: Vloga

[ctx: structural navigation]
en: Selected Item
sl_SI: Izbrani predmeti

[ctx: structural navigation]
en: State
sl_SI: Stanje

[ctx: structural navigation]
en: Tables
sl_SI: Razpredelnice

[ctx: structural navigation]
en: Text
sl_SI: Besedilo

[ctx: structural navigation]
en: Unvisited Links
sl_SI: Neobiskane povezave

[ctx: structural navigation]
en: Value
sl_SI: Vrednost

[ctx: structural navigation]
en: Visited Links
sl_SI: Obiskane povezave

en: subscript 0
sl_SI: podpisana številka 0

en: subscript 1
sl_SI: podpisana številka 1

en: subscript 2
sl_SI: podpisana številka 2

en: subscript 3
sl_SI: podpisana številka 3

en: subscript 4
sl_SI: podpisana številka 4

en: subscript 5
sl_SI: podpisana številka 5

en: subscript 6
sl_SI: podpisana številka 6

en: subscript 7
sl_SI: podpisana številka 7

en: subscript 8
sl_SI: podpisana številka 8

en: subscript 9
sl_SI: podpisana številka 9

en: subscript equals
sl_SI: podpisani enačaj

en: subscript left paren
sl_SI: podpisani uklepaj

en: subscript minus
sl_SI: podpisani znak minus

en: subscript plus
sl_SI: podpisani znak plus

en: subscript right paren
sl_SI: podpisani zaklepaj

en: superscript 0
sl_SI: nadpisana številka 0

en: superscript 1
sl_SI: nadpisana številka 1

en: superscript 2
sl_SI: nadpisana številka 2

en: superscript 3
sl_SI: nadpisana številka 3

en: superscript 4
sl_SI: nadpisana številka 4

en: superscript 5
sl_SI: nadpisana številka 5

en: superscript 6
sl_SI: nadpisana številka 6

en: superscript 7
sl_SI: nadpisana številka 7

en: superscript 8
sl_SI: nadpisana številka 8

en: superscript 9
sl_SI: nadpisana številka 9

en: superscript a
sl_SI: nadpisani a

en: superscript equals
sl_SI: nadpisani enačaj

en: superscript left paren
sl_SI: nadpisani uklepaj

en: superscript minus
sl_SI: nadpisani znak minus

en: superscript n
sl_SI: nadpisana črka n

en: superscript plus
sl_SI: nadpisani znak plus

en: superscript right paren
sl_SI: nadpisani zaklepaj

[ctx: switch]
en: off
sl_SI: onemogočeno

[ctx: switch]
en: on
sl_SI: omogočeno

en: tab
sl_SI: tabulator

en: table of unknown size
sl_SI: kazalo neznane velikosti

en: table with %d column, row count unknown | table with %d columns, row count unknown
sl_SI[0]: razpredelnica s skupno %d stolpci, število vrstic ni znano
sl_SI[1]: razpredelnica s skupno %d stolpcem, število vrstic ni znano
sl_SI[2]: razpredelnica s skupno %d stolpcema, število vrstic ni znano
sl_SI[3]: razpredelnica s skupno %d stolpci, število vrstic ni znano

en: table with %d row | table with %d rows
sl_SI[0]: razpredelnica s skupno %d vrsticami
sl_SI[1]: razpredelnica s skupno %d vrstico
sl_SI[2]: razpredelnica s skupno %d vrsticama
sl_SI[3]: razpredelnica s skupno %d vrsticami

en: table with %d row, column count unknown | table with %d rows, column count unknown
sl_SI[0]: razpredelnica s skupno %d vrsticami, število stolpcev ni znano
sl_SI[1]: razpredelnica s skupno %d vrstico, število stolpcev ni znano
sl_SI[2]: razpredelnica s skupno %d vrsticama, število stolpcev ni znano
sl_SI[3]: razpredelnica s skupno %d vrsticami, število stolpcev ni znano

[ctx: tablecell]
en: not selected
sl_SI: ni izbrano

en: tbar
sl_SI: orvrs

en: tblst
sl_SI: sezzav

[ctx: text]
en: rdonly
sl_SI: samo za branje

[ctx: text]
en: read only
sl_SI: le za branje

[ctx: text]
en: selected
sl_SI: izbrano

[ctx: text]
en: unselected
sl_SI: neizbrano

[ctx: textattr]
en: Default
sl_SI: privzeto

[ctx: textattr]
en: Heading
sl_SI: Naslov

[ctx: textattr]
en: Text body
sl_SI: Telo besedila

[ctx: textattr]
en: background color
sl_SI: barva ozadja

[ctx: textattr]
en: background full height
sl_SI: polna višina ozadja

[ctx: textattr]
en: background stipple
sl_SI: točkanje ozadja

[ctx: textattr]
en: baseline
sl_SI: osnovnica besedila

[ctx: textattr]
en: black
sl_SI: črna

[ctx: textattr]
en: blink
sl_SI: utripanje

[ctx: textattr]
en: bottom
sl_SI: na dnu

[ctx: textattr]
en: bt-lr
sl_SI: sn-ld

[ctx: textattr]
en: bt-rl
sl_SI: sn-dl

[ctx: textattr]
en: center
sl_SI: sredinsko

[ctx: textattr]
en: char
sl_SI: znak

[ctx: textattr]
en: condensed
sl_SI: skrčeno besedilo

[ctx: textattr]
en: direction
sl_SI: smer

[ctx: textattr]
en: double
sl_SI: dvojno

[ctx: textattr]
en: editable
sl_SI: uredljivo

[ctx: textattr]
en: emboss
sl_SI: vbočeno

[ctx: textattr]
en: engrave
sl_SI: izrezljano

[ctx: textattr]
en: expanded
sl_SI: razširjeno besedilo

[ctx: textattr]
en: extra condensed
sl_SI: bolj skrčeno besedilo

[ctx: textattr]
en: extra expanded
sl_SI: bolj razširjeno besedilo

[ctx: textattr]
en: false
sl_SI: napak

[ctx: textattr]
en: family name
sl_SI: družinsko ime

[ctx: textattr]
en: fill
sl_SI: polnilo

[ctx: textattr]
en: font effect
sl_SI: učinek pisave

[ctx: textattr]
en: foreground color
sl_SI: barva pisave

[ctx: textattr]
en: foreground stipple
sl_SI: točkanje pisave

[ctx: textattr]
en: indent
sl_SI: zamik

[ctx: textattr]
en: inherit
sl_SI: prevzemi

[ctx: textattr]
en: invisible
sl_SI: nevidno

[ctx: textattr]
en: italic
sl_SI: ležeče

[ctx: textattr]
en: justification
sl_SI: poravnava

[ctx: textattr]
en: language
sl_SI: jezik

[ctx: textattr]
en: left
sl_SI: levo

[ctx: textattr]
en: left margin
sl_SI: levi rob

[ctx: textattr]
en: line height
sl_SI: višina vrstice

[ctx: textattr]
en: line through
sl_SI: prečrtano

[ctx: textattr]
en: low
sl_SI: nizko

[ctx: textattr]
en: lr
sl_SI: ld

[ctx: textattr]
en: lr-tb
sl_SI: ld-zn

[ctx: textattr]
en: ltr
sl_SI: lzd

[ctx: textattr]
en: middle
sl_SI: na sredini

[ctx: textattr]
en: mistake
sl_SI: napaka

[ctx: textattr]
en: no justification
sl_SI: brez poravnave

[ctx: textattr]
en: none
sl_SI: brez

[ctx: textattr]
en: normal
sl_SI: običajno besedilo

[ctx: textattr]
en: oblique
sl_SI: poševno

[ctx: textattr]
en: outline
sl_SI: oris

[ctx: textattr]
en: overline
sl_SI: nadčrtano

[ctx: textattr]
en: paragraph style
sl_SI: slog odstavka

[ctx: textattr]
en: pixels above lines
sl_SI: točke nad vrstico

[ctx: textattr]
en: pixels below lines
sl_SI: točke pod vrstico

[ctx: textattr]
en: pixels inside wrap
sl_SI: točke znotraj preloma

[ctx: textattr]
en: right
sl_SI: desno

[ctx: textattr]
en: right margin
sl_SI: desni rob

[ctx: textattr]
en: rise
sl_SI: dvigni

[ctx: textattr]
en: rl
sl_SI: dl

[ctx: textattr]
en: rl-tb
sl_SI: dl-zn

[ctx: textattr]
en: rtl
sl_SI: dzl

[ctx: textattr]
en: scale
sl_SI: povečava

[ctx: textattr]
en: semi condensed
sl_SI: malo skrčeno besedilo

[ctx: textattr]
en: semi expanded
sl_SI: malo razširjeno besedilo

[ctx: textattr]
en: single
sl_SI: enojno

[ctx: textattr]
en: size
sl_SI: velikost

[ctx: textattr]
en: small caps
sl_SI: mele velike črke

[ctx: textattr]
en: solid
sl_SI: polno

[ctx: textattr]
en: spelling
sl_SI: črkovanje

[ctx: textattr]
en: stretch
sl_SI: raztegnjeno

[ctx: textattr]
en: strike through
sl_SI: prečrtano

[ctx: textattr]
en: style
sl_SI: slog

[ctx: textattr]
en: sub
sl_SI: podpisano

[ctx: textattr]
en: super
sl_SI: nadpisano

[ctx: textattr]
en: tb
sl_SI: zn

[ctx: textattr]
en: tb-lr
sl_SI: zn-ld

[ctx: textattr]
en: tb-rl
sl_SI: zn-dl

[ctx: textattr]
en: text decoration
sl_SI: oblikovanje besedila

[ctx: textattr]
en: text rotation
sl_SI: vrtenje besedila

[ctx: textattr]
en: text shadow
sl_SI: senčenje besedila

[ctx: textattr]
en: text-bottom
sl_SI: besedilo-na-dnu

[ctx: textattr]
en: text-top
sl_SI: besedilo-zgoraj

[ctx: textattr]
en: top
sl_SI: zgoraj

[ctx: textattr]
en: true
sl_SI: prav

[ctx: textattr]
en: ultra condensed
sl_SI: najbolj skrčeno besedilo

[ctx: textattr]
en: ultra expanded
sl_SI: najbolj razširjeno besedilo

[ctx: textattr]
en: underline
sl_SI: podčrtano

[ctx: textattr]
en: variant
sl_SI: velikost pisave

[ctx: textattr]
en: vertical align
sl_SI: navpična poravnava

[ctx: textattr]
en: weight
sl_SI: teža

[ctx: textattr]
en: word
sl_SI: beseda

[ctx: textattr]
en: word char
sl_SI: znak besede

[ctx: textattr]
en: wrap mode
sl_SI: način preloma

[ctx: textattr]
en: writing mode
sl_SI: način pisanja

en: tglbtn
sl_SI: prkgmb

en: thorn
sl_SI: mala črka thorn

en: three fourths
sl_SI: tri četrtine

en: tilde
sl_SI: tilda

en: times
sl_SI: krat

en: tip
sl_SI: nam

en: toggle
sl_SI: preklopi

[ctx: togglebutton]
en: not pressed
sl_SI: ni pritisnjeno

[ctx: togglebutton]
en: pressed
sl_SI: pritisnjeno

en: tomnuitm
sl_SI: prodtmen

en: trademark
sl_SI: zaščitni znak

en: tre
sl_SI: drevo

en: tree level %d
sl_SI: raven drevesa %d

en: triangular bullet
sl_SI: trikotna vrstična oznaka

en: triple click
sl_SI: trojni klik

en: triple prime
sl_SI: znak za stotinko, trojni odvod

en: trtbl
sl_SI: tabdrv

en: txt
sl_SI: bes

en: u acute
sl_SI: mala črka u z ostrivcem

en: u circumflex
sl_SI: mala črka u s cirkumfleksom

en: u grave
sl_SI: mala črka u s krativcem

en: u umlaut
sl_SI: mala črka u s preglasom

en: underline
sl_SI: podčrtaj

en: unk
sl_SI: nez

en: up
sl_SI: gor

en: vertical
sl_SI: navpično

en: vertical bar
sl_SI: navpičnica

en: vertical scroll bar
sl_SI: navpični drsnik

en: vertical slider
sl_SI: navpični drsnik

en: vertical splitter
sl_SI: razdelilnik

en: visited %s link
sl_SI: obiskana povezava %s

en: visited link
sl_SI: obiskana povezava

en: vwprt
sl_SI: opog

en: white space
sl_SI: prazen prostor

en: wnd
sl_SI: okn

en: x-shaped bullet
sl_SI: vrstična oznaka v obliki črke x

en: y acute
sl_SI: mala črka y z ostrivcem

en: y umlaut
sl_SI: mala črka y s preglasom

en: yen
sl_SI: jenov
