Xfce Apps - en to sl translation catalogue (286 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
sl: 
    Parole medijski predvajalnik %s
    
    Del Xfce Goodies projekta
    https://goodies.xfce.org
    
    Licenca GNU GPL.
    
    Hrošče prijavite na <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: 16:9 (Widescreen)
sl: 16:9 (Širok zaslon)

en: <b>Audio Visualization</b>
sl: <b>Vizualizacija zvoka</b>

en: <b>Author</b>
sl: <b>Avtor</b>

en: <b>Color Balance</b>
sl: <b>Ravnovesje barv</b>

en: <b>Description</b>
sl: <b>Opis</b>

en: <b>Keyboard</b>
sl: <b>Tipkovnica</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
sl: <b>Nastavitve seznama predvajanja</b>

en: <b>Screensaver</b>
sl: <b>Ohranjevalnik zaslona</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
sl: </b>Nastavitve podnapisov</b>

en: <b>Video Output</b>
sl: <b>Video izhod</b>

en: <big><b>Open Network Location</b></big>
sl: <big><b>Lokacija odprtega omrežja</b></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
sl: <big><span color='#BBBBBB'><i>od</i></span> <span color='#F4F4F4'>neznanega izvajalca</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
sl: <big><span color='#BBBBBB'><i>na</i></span> <span color='#F4F4F4'>neznanem albumu</span></big>

en: <i>by</i>
sl: <i>od</i>

en: <i>on</i>
sl: <i>na</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
sl: <span color='#F4F4F4'><b><big>neznana skladba</big></b></span>

en: A_ngle Menu
sl: Me_ni kotov

en: Add
sl: Dodaj

en: Add files to playlist
sl: Dodaj datoteke na seznam predvajanja

en: Add to playlist...
sl: Dodaj na seznam predvajanja...

en: Additional software is required.
sl: Potrebna je dodatna programska oprema.

en: Advanced Stream Redirector
sl: Napredni preusmerjevalnik toka

en: All files
sl: Vse datoteke

en: All supported files
sl: Vse podprte datoteke

en: Always minimize to tray when window is closed
sl: Vedno zmanjšaj v sistemsko vrstico, kadar je okno zaprto

en: Always replace playlist with opened files
sl: vedno zamenjaj seznam predvajanja z odprtimi datotekami

en: Arabic
sl: Arabska

en: Are you sure you want to quit?
sl: Ali res želite končati?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
sl: Ali res želite izbrisati zgodovino predmetov? Tega ni mogoče razveljaviti.

en: Armenian
sl: Armenijska

en: Audio
sl: Zvok

en: Audio CD
sl: Zvočni CD

en: Audio Track #%d
sl: Zvočni zapis #%d

en: Audio Track:
sl: Zvočni zapis:

en: Audio and video
sl: Zvok in video

en: Auto
sl: Samodejno

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Automatically show subtitles when playing movie file
sl: Samojedno prikaži podnapise pri predvajanju filmov

en: Baltic
sl: Baltska

en: Brightness:
sl: Svetlost:

en: Buffering
sl: Polnjenje medpomnilnika

en: Buffering (0%)
sl: Polnjenje medpomnilnika (0%)

en: By Extension
sl: po končnici

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Celtic
sl: Keltska

en: Central European
sl: Srednjeevropska

en: Chapter %i
sl: Poglavje %i

en: Check and remove duplicate media entries
sl: Preveri in odstrani podvojene vnose medijev

en: Chinese Simplified
sl: Poenostavljena kitajščina

en: Chinese Traditional
sl: Tradicionalna kitajščina

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear History
sl: Počisti zgodovino

en: Clear Recent Items
sl: Počisti nedavne predmete

en: Clear playlist
sl: Počisti seznam predvajanja

en: Close
sl: Zapri

en: Configure your media player
sl: Konfiguriranje medijskega predvajalnika

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Contrast:
sl: Kontrast:

en: Croatian
sl: Hrvaščina

en: Current Locale
sl: Trenutne lokalne nastavitve

en: Cyrillic
sl: Cirilica

en: Cyrillic/Russian
sl: Cirilica/Ruska

en: Cyrillic/Ukrainian
sl: Cirilica/Ukrainska

en: Decrease volume
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Disable screensaver when playing movies
sl: Izklopi ohranjevalnik zaslona med predvajanjem videa

en: Disc Playlist
sl: Seznam predvajanja za disk

en: Display
sl: Prikaz

en: Display Parole user manual
sl: Prikaži Parole uporabniški priročnik

en: Do not load plugins
sl: Ne naloži vtičnikov

en: Do you want to continue loading or stop?
sl: Ali bi radi nadaljevali z nalaganjem ali zaustavili nalaganje?

en: Don't Install
sl: Ne namesti

en: Empty
sl: Prazno

en: Enable keyboard multimedia keys
sl: Vklopi multimedijske tipke na tipkovnici

en: Encoding:
sl: Kodiranje:

en: Error
sl: Napaka

en: Error saving playlist file
sl: Napaka pri shranjevanju sezbnama predvajanja

en: Exit fullscreen
sl: Uokvirjen zaslon

en: Extend your media player
sl: Razširi medijski predvajalnik

en: Extension
sl: Končnica

en: File Type
sl: Vrsta datoteke

en: Font:
sl: Pisava:

en: Fullscreen
sl: Cel zaslon

en: GStreamer Error
sl: GStreamer napaka

en: GStreamer backend error
sl: Napaka na GStreamer podstati

en: General
sl: Splošno

en: Georgian
sl: Gregorjanski

en: Go
sl: Pojdi

en: Go back 1 minute
sl: Nazaj za minuto

en: Go back 10 minutes
sl: Nazaj za 10 minut

en: Go back 10 seconds
sl: Nazaj za 10 sekund

en: Go forward 1 minute
sl: Naprej za minuto

en: Go forward 10 minutes
sl: Naprej za 10 minut

en: Go forward 10 seconds
sl: Naprej za 10 sekund

en: Go to position
sl: Pojdi na položaj

en: Greek
sl: Grška

en: Hebrew
sl: Hebrejska

en: Hebrew Visual
sl: Hebrejsi vizualni

en: Hide Playlist
sl: Skrij seznam predvajanja

en: Hindi
sl: Hindujščina

en: Hue:
sl: Odtenek (hue):

en: Icelandic
sl: Islandska

en: Increase volume
sl: Povečaj glasnost

en: Insert Disc
sl: Vstavi disk

en: Install
sl: Namesti

en: Japanese
sl: Japonska

en: Korean
sl: Korejska

en: Leave Fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Leave _Fullscreen
sl: Zapusti _celozaslonski način

en: Lower volume
sl: Znižaj glasnost

en: M3U Playlists
sl: M3U seznam predvajanja

en: MPRIS2 remote control
sl: MPRIS2 daljinsko upravljanje

en: Media stream is not seekable
sl: Po pretok medijske vsebine se ni mogoče premikati

en: Media to play
sl: Medij za predvajanje

en: Message
sl: Sporočilo

en: Mini Mode
sl: Mini način

en: Minimize to tray
sl: Zmanjšaj v sistemsko vrstico

en: Move Down
sl: Premakni dol

en: Move Up
sl: Premakni gor

en: Mute
sl: Nemo

en: Mute volume
sl: Utišaj glasnost

en: Next Track
sl: Naslednji zapis

en: Next track
sl: Naslednji zapis

en: No available plugin installer was found.
sl: Program za nameščanje vtičnika ni bil najden.

en: No installed plugins found on this system
sl: Na tem sistemu ni najdenih vtičnikov

en: None
sl: Noben

en: Nordic
sl: Nordijsko

en: Notify
sl: Obvesti

en: OK
sl: V redu

en: Open
sl: Odpri

en: Open Containing Folder
sl: Odpri vsebujočo mapo

en: Open Media Files
sl: Odpri medijske datoteke

en: Open Network Location
sl: Odpri omrežno mesto

en: Open _Location...
sl: Odpri _lokacijo...

en: Open _Recent
sl: Odpri _nedavno

en: Open a new instance
sl: Odpri novo instanco

en: Open file
sl: Odpri datoteko

en: Open location
sl: Odpri lokacijo

en: PLS Playlists
sl: PLS seznam predvajanja

en: P_lugins
sl: V_tičniki

en: P_revious Track
sl: P_rejšnja skladba

en: Parole Media Player
sl: Parole medijski predvajalnik

en: Parole Media Player cannot start.
sl: Medijskega predvajalnika Parole ni mogoče zagnati.

en: Parole Plugins
sl: Parloe vtičniki

en: Parole Settings
sl: parole nastavitve

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
sl: Parole je mogoče zmanjšati v sistemsko vrstico.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
sl: Parole omogoča predvajanje lokalnih medijskih datotek, videov s podnapisi, zvočnih zgoščenk, DVDjev in živih tokov. Parole je mogoče tudi nadgraditi s pomočjo vtičnikov.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
sl: Parole je moderen in preprost predvajalnik, ki temelji na GStreamer okvirju in je napisan, da se dobro zlije z Xfce namizjem. Načrtovan je z mislijo na enostavnost, hitrost in varčevanje z viri.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
sl: Parole je že zagnan, uporabite -i za novo instanco

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
sl: Parole potrebuje <b>%s</b> za predvajanje te datoteke.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
sl: Parole potrebuje <b>%s</b> za predvajanje te datoteke.
    Možna je samodejna namestitev.

en: Pause
sl: Pavza

en: Permission denied
sl: Ni dovoljeno

en: Persian
sl: Perzijščina

en: Play
sl: Predvajaj

en: Play Disc
sl: Predvajaj disk

en: Play opened files
sl: Predvajaj odprte datoteke

en: Play or pause if already playing
sl: Predvajaj ali pavziraj, če se že predvaja

en: Play your media
sl: Predvajaj svoje medije

en: Play/Pause
sl: Predvajaj/Pavza

en: Playback
sl: Predvajanje

en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
sl[0]: Seznam predvajanja (%i poglavje)
sl[1]: Seznam predvajanja (%i poglavja)
sl[2]: Seznam predvajanja (%i poglavja)
sl[3]: Seznam predvajanja (%i poglavji)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
sl[0]: Seznam predvajanja (%i predmet)
sl[1]: Seznam predvajanja (%i predmeta)
sl[2]: Seznam predvajanja (%i predmeti)
sl[3]: Seznam predvajanja (%i predmetov)

en: Playlist files
sl: Datoteke seznamov predvajanj

en: Please check your installation
sl: Preverite namestitev

en: Please check your installation.
sl: Preverite svojo namestitev.

en: Please choose a supported playlist format
sl: Izberite podprt format seznama predvajanja

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
sl: Pojdite na https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs za prijavo hrošča.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
sl: Ponovno zaženite Parole za uveljavitev teh sprememb.

en: Plugin
sl: Vtičnik

en: Plugin failed to load
sl: Vtičnika ni bilo mogoče naložiti

en: Position:
sl: Položaj

en: Previous Track
sl: Prejšnji zapis

en: Previous track
sl: Prejšnji zapis

en: Print version information and exit
sl: Izpiši informacije o različici in končaj

en: Quit
sl: Končaj

en: Raise volume
sl: Zvišaj glasnost

en: Remember my choice
sl: Zapomni si mojo izbiro

en: Remember playlist
sl: Zapomni si seznam predvajanja

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove selected item
sl: Odstrani izbrani predmet

en: Remove selected media
sl: Odstrani izbrane medije

en: Repeat
sl: Ponavljaj

en: Replace playlist when opening files
sl: Zamenjaj seznam predvajanja od odpiranju datotek

en: Reset to defaults
sl: Ponastavi privzeto

en: Romanian
sl: Rimski

en: Saturation:
sl: Nasičenost:

en: Save Playlist as...
sl: Shrani seznam predvajanja kot

en: Select File Types (By Extension)
sl: Izbira vrst datotek (po končici)

en: Select Subtitle File
sl: Izberi datoteko podnapisov

en: Select Text Subtitles...
sl: Izberite podnapise...

en: Select next item
sl: Izberi naslednji predmet

en: Select previous item
sl: Izberi prejšnji predmet

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
sl: Določi pot za Audio-CD/VCD/DVD napravo

en: Shareable Playlist
sl: Deljiv seznam predvajanja

en: Show Playlist
sl: Pokaži seznam predvajanja

en: Show icon in the system tray
sl: Pokaži ikono v sistemski vrstici

en: Show menubar
sl: Pokaži vrstico menija

en: Show notifications for currently playing tracks
sl: Prikaži obvestila za trenutno predvajane skladbe

en: Show visual effects when an audio file is played
sl: Prikaži vizualne učnike med predvajanjem zvoka

en: Shuffle
sl: Premešaj

en: South European
sl: Južnoevropska

en: Square
sl: Kvadrat

en: Start in embedded mode
sl: Zaženi v vsebovanem načinu

en: Start in fullscreen mode
sl: Zaženi v celozaslonskem načinu

en: Start playing opened files
sl: Začni predvajati odprte datoteke

en: Stop
sl: Ustavi

en: Subtitle #%d
sl: Podnapis #%d

en: Subtitle Files
sl: Datoteke podnapisov

en: Subtitles
sl: Podnapisi

en: Subtitles:
sl: Podnapisi:

en: Thai
sl: Tajska

en: The stream is taking too much time to load
sl: Za nalaganje toka je bilo potrebnega preveč časa

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
sl: Ta razvojna izdaja dodaja novi mini način, ki omogoča predvajanje preko okroglih ikon. Poenostavljeno je tematiziranje, imena datotek so prikazana, ko niso najdene ID3 oznake.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
sl: V teh dlovni izdaji so odpravljeni številni hrošči, tipkarske napake in podrobnosti v dokumentaciji. Oznake so na novo obdelane na datotekah, ki so dostavljene preko HTTP/S. Clutter podpora za GTK+3.22 in novejše je odpravljena zaradi sprememb v API.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
sl: Ta razvojna izdaja je doživela očiščenje kode, kar ima za posledico, da je program manjši in lažji za posodobaljanje. Posodobljeni so bili vsi URLji na HTTPS. Odpravljeni so bili številni hrošči, vpeljan pa je bil nov pomočnik za rabo tipkovnice.

en: This is a minor translations-only release.
sl: To je manjši popravek prevodov.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
sl: Ta izdaja zaključuje prehod na Gtk+3. Ima izboljšan vmesnik (boljši meiji) in bolješ delo s seznami predvajanja. Obstoječi vtičniki so bili izboljšani (MPRIS2). Grafika je bila posodobljena, GStreamer 1.0 pa je sedaj standard.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
sl: Ta izdaja odpravlja težavo z odkrivanjem lokacije DVDja

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
sl: Ta izdaja poenosatvi proces gradnje in vsebuje številne popravke hroščev. Je priporočena za sve uporabnike.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
sl: Ta izdaja je prva stabilna 1.0 različica. Dodana je opcija za samodejni video izhod, za boljšo izrabo slabših računalnikov in virtualnih naprav. Odpravljno je veliko število hroščev, zaradi česar je izdaja primerna za vse uproabnike.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
sl: Ta nestabilna izdaja dodaj novi clutter in očisti zastarele Gtk3 simbole. Dodaj tudi funkcijo "pojdi na" ter odpravlja hrošče.

en: Toggle fullscreen
sl: Cel zaslon

en: Toggle menubar
sl: Preklopi menu

en: Toggle playlist
sl: Preklopi seznam predvajanja

en: Track %i
sl: Zapis %i

en: Tray icon
sl: Ikona sistemske vrstice

en: Tray icon plugin
sl: Vtičnik za ikono sistemske vrstice

en: Turkish
sl: Turška

en: Type %s --help to list all available command line options
sl: Natipkajte %s --help za izpis vseh opciji ukazne vrstice

en: Unable to install missing codecs.
sl: Ne morem namestiti manjkajočih kodekov.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
sl: Nalaganje vtičnika "%s" ni uspelo. Preverite namestitev Gstreamerja

en: Unable to open default web browser
sl: Privzetega brskalnik ni bilo mogoče odpreti

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown Album
sl: Neznan album

en: Unknown Artist
sl: Neznan izvajalec

en: Unknown Song
sl: Neznana pesem

en: Unknown playlist format
sl: Neznan format seznama predvajanja

en: Unmute
sl: Izključi nemo

en: Unmute (restore) volume
sl: Od-tišaj (obnovi) glasnost

en: Vietnamese
sl: Vietnamska

en: View
sl: Pogled

en: Visit Parole website
sl: Obiščite spletno stran Parole

en: Visit Website
sl: Obišči spletno stran

en: Visualization type:
sl: Vrsta vizualizacije:

en: Volume
sl: Glasnost

en: Volume _Down
sl: Glasnost _dol

en: Volume _Up
sl: Glasnost _gor

en: Western
sl: Zahodno

en: [FILES...] - Play movies and songs
sl: [FILES...] - Predvajaj filme in skladbe

en: _About
sl: _O programu

en: _Aspect Ratio
sl: R_azmerje slike

en: _Audio
sl: _Zvok

en: _Audio Menu
sl: _Zvočni meni

en: _Audio Track
sl: _Zvočni zapis

en: _Chapter Menu
sl: Meni _poglavji

en: _Chapters
sl: _Poglavja

en: _Clear recent items...
sl: I_zbriši nedavne predmete

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _DVD Menu
sl: _DVD meni

en: _Fullscreen
sl: _Celozaslonski način

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Keyboard Shortcuts
sl: Bljižnice na tip_kovnici

en: _Leave Fullscreen
sl: _Zapusti Celozaslonski način

en: _Media
sl: _Medij

en: _Mute
sl: _Nemo

en: _Next
sl: _Naslednje

en: _Next Track
sl: _Naslednja skladba

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Open...
sl: _Odpri...

en: _Pause
sl: _Predvajaj

en: _Play
sl: _Zaženi

en: _Playback
sl: _Predvajanje

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Previous
sl: _Prehodno

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Repeat
sl: _Ponovi

en: _Report a Bug...
sl: P_rijavite hrošča...

en: _Save Playlist...
sl: _Shrani seznam predvajanja...

en: _Shuffle
sl: _Premešaj

en: _Subtitles
sl: _Podnapisi

en: _Title Menu
sl: _Naslovni meni

en: _Tools
sl: _Orodja

en: by
sl: od

en: on
sl: na
