konqueror - en to sl translation catalogue (235 entries)

en:  (In new window)
sl:  (v novem oknu)

en:  (In parent frame)
sl:  (v nadrejenem okviru)

en: &Allow Password Caching for This Site
sl: Dovoli predpomnjenje gesel za to stran

en: &Allow attachments
sl: Dovoli priloge

en: &Close Wallet
sl: Zapri listnico

en: &Copy Email Address
sl: Kopiraj e-poštni naslov

en: &Copy Text
sl: Kopiraj besedilo

en: &Credential management
sl: Upravljanje poverilnic

en: &Customize Fields to Memorize for This Page...
sl: Prilagodi polja za shranjevanje te strani...

en: &Edit
sl: Ur&edi

en: &File
sl: Datoteka

en: &Highlight All Matches
sl: Poudari vsa ujemanja

en: &Ignore attachments
sl: Prezr&i priloge

en: &Immediately memorize form data
sl: Takoj si zapomni podatke iz obrazca

en: &Issuer
sl: Izdajatelj

en: &Languages
sl: Jeziki

en: &Launch Wallet Manager
sl: Zaženi upravljalnika listnice

en: &Match Case
sl: Uje&manje velikosti črk

en: &Memorize Passwords in This Page Now
sl: Zapomnite si zdaj gesla na tej strani

en: &Next
sl: &Naslednje

en: &Options
sl: M&ožnosti

en: &Play/Pause
sl: &Predvajaj/naredi premor

en: &Previous
sl: &Predhodno

en: &Save Link As...
sl: &Shrani povezavo kot...

en: &Search
sl: I&skanje

en: &Search As You Type
sl: I&skanje med tipkanjem

en: &Send Email
sl: Pošlji e-pošto

en: &Send Unencrypted
sl: Pošlji nešifrirano

en: &Show details
sl: Prikaži podrobnosti

en: &Show passwords
sl: Prikaži gesla

en: &Subject
sl: Zadeva

en: &Tools
sl: Orodja

en: &View
sl: Pogled

en: (Short-) Automatic
sl: (Kratko-) Avtomatsko

en: (TLS/SSL v2/3) for secure communications up to 168bit
sl: (TLS/SSL v2/3) za varno komunikacijo do 168bitov

en: <A HREF="%1">Cascading Style Sheets</A> (CSS 1, partially CSS 2)
sl: <A HREF="%1">Cascading Style Sheets</A> (CSS 1, deloma CSS 2)

en: <A HREF="%1">DOM</A> (Level 1, partially Level 2) based <A HREF="%2">HTML 4.01</A>
sl: <A HREF="%1">DOM</A> (Nivo 1, deloma Nivo 2) na osnovi <A HREF="%2">HTML 4.01</A>

en: <A HREF="%1">ECMA-262</A> Edition 3 (roughly equals JavaScript 1.5)
sl: <A HREF="%1">ECMA-262</A> Izdaja 3 (približno ekvivalentno JavaScript 1.5)

en: <html><b>%1</b> would like to access information about your current physical location
sl: <html><b>%1</b> bi rad dobil informacije o vaši trenutni fizični lokaciji

en: <html><b>%1</b> would like to access to your microphone, camera and other audio and video capture devices
sl: <html><b>%1</b> bi rad uporabil vaše naprave z mikrofonom, kamero in drugimi napravami za zajem zvoka in videa

en: <html><b>%1</b> would like to access your camera and other video capture devices
sl: <html><b>%1</b> bi rad uporabil vaše napravo s kamero in drugimi napravami za zajem videa

en: <html><b>%1</b> would like to access your microphone and other audio capture devices
sl: <html><b>%1</b> bi rad uporabil vaše naprave z mikrofonom in drugimi napravami za zajem zvoka

en: <html><b>%1</b> would like to lock your mouse inside the web page
sl: <html><b>%1</b> bi rad zaklenil vašo miško znotraj spletne strani

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen
sl: <html><b>%1</b> bi rad snemal vaš zaslon

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen and your audio
sl: <html><b>%1</b> bi rad snemal vaš zaslon in vaš zvok

en: <html><b>%1</b> would like to send you notifications
sl: <html><b>%1</b>bi vam rad  poslal obvestila

en: <html><body><h3>Unable to display error message</h3><p>The error template file <em>error.html</em> could not be found.</p></body></html>
sl: <html><body><h3>Sporočila napake ni bilo mogoče prikazati</h3><p>Datoteke predloge za napake <em>error.html</em> ni bilo mogoče najti.</p></body></html>

en: <html>Do you want %1 to remember the login information for <b>%2</b>?</html>
sl: <html>Ali želite, da si %1 zapomni podatke prijave za <b>%2</b>?</html>

en: <p>The server <tt>%1</tt> failed the authenticity check. The error is:</p><p><tt>%2</tt></p>Do you want to ignore this error?
sl: <p>Strežnik <tt>%1</tt> ni prestal preverjanja avtentičnosti. Napaka je :</p><p><tt>%2</tt></p>Ali želite prezreti to napako?

en: <qt><p>To display the requested web page again, the browser needs to resend information you have previously submitted.</p><p>If you were shopping online and made a purchase, click the Cancel button to prevent a duplicate purchase.Otherwise, click the Continue button to display the webpage again.</p>
sl: <qt><p>Da znova prikažete zahtevano spletno stran, mora brskalnik ponovno poslati podatke, ki ste jih poslali že prej.</p><p>Če ste nakupovali preko spleta in ste opravili nakup, kliknite na Prekliči, da se izognete podvojenemu nakupu. V nasprotnem primeru kliknite gumb Nadaljuj, da spletno stran znova prikažete.</p>

en: <qt>Access by untrusted page to<br/><b>%1</b><br/> denied.</qt>
sl: <qt>Dostop iz strani, ki ni zaupanja vredna,<br/><b>%1</b><br/>, je bil zavrnjen.</qt>

en: <qt>Do you want to allow this site to attach the following files to the email message?</qt>
sl: <qt>Ali želite tej strani dovoliti, da sporočilu e-pošte priloži naslednje datoteke?</qt>

en: <qt>Do you want to search for <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali želite iskati za <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open a popup window to<p>%1</p><br/>Do you want to allow this?</qt>
sl: <qt>Ta stran bi rada odprla pojavno okno na<p>%1</p><br/>Ali želite to dovoliti</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br/><b>%1</b>.<br/>Do you want to follow the link?</qt>
sl: <qt>Ta stran, ki ni zaupanja vredna, vsebuje povezavo na<br/><b>%1</b>.<br/>Ali želite slediti povezavi?</qt>

en: <td>Mime Type</td><td>Description</td><td>Suffixes</td><td>Plugin</td>
sl: <td>Tip Mime</td><td>Opis</td><td>Končnice</td><td>Vtičnik</td>

en: <td>Plugin</td><td>Description</td><td>File</td><td>Types</td>
sl: <td>Vtičnik</td><td>Opis</td><td>Datoteka</td><td>Tipi</td>

en: <ul><li><b>Field internal name: </b>%1</li><li><b>Field type: </b>%2</li><li><b>Field id: </b>%3</li><li><b>Field is read only: </b>%4</li><li><b>Field is enabled: </b>%5</li><li><b>Autocompletion is enabled: </b>%6</li></ul>
sl: <ul><li><b>Interno ime polja: </b>%1</li><li><b>Vrsta polja: </b>%2</li><li><b>Id polja: </b>%3</li><li><b>Polje je samo za branje: </b>%4</li><li><b>Polje je omogočeno: </b>%5</li><li><b>Omogočeno je samo dokončevanje: </b>%6</li></ul>

[ctx: @action:deny permission]
en: &Deny permission
sl: Zavrni dovoljenje

[ctx: @action:display details about credentials to store]
en: &Show details
sl: Prikaži podrobnosti

[ctx: @action:grant permission]
en: &Grant permission
sl: Podeli dovoljenje

[ctx: @action:hide details about credentials to store]
en: &Hide details
sl: Skrij podrobnosti

[ctx: @action:never for this site]
en: Ne&ver for this site
sl: Za to stran nikoli

[ctx: @action:not now]
en: N&ot now
sl: Ne sedaj

[ctx: @action:remember password]
en: &Remember
sl: Zapomni si

[ctx: A feature of Konqueror]
en: URL-Completion
sl: zaključevanje URL

[ctx: A statement about a field is false]
en: no
sl: ne

[ctx: A statement about a field is true]
en: yes
sl: da

en: Add URL to Filter
sl: Dodaj URL k filtru

en: Additional Information: %1
sl: Dodatne podrobnosti: %1

en: Additional requirements*
sl: Dodatne zahteve*

en: Advanced users will appreciate the Konsole which you can embed into Konqueror (Settings -> <img width='16' height='16' SRC="%1"></img> Show Terminal Emulator).
sl: Napredni uporabniki bodo cenili Konsole, ki mu lahko vgradite Konqueror v (Nastavitvah -> <img width='16' height='16' SRC="%1"></img> Prikaži emulator terminala).

en: Allow
sl: Dovoli

en: Allow access
sl: Dovoli dostop

en: An error occurred while saving the file: %1
sl: Pri shranjevanju datoteke je prišlo do napake: %1

en: Attachment Removed
sl: Priloga odstranjena

en: AutoCompletion for forms
sl: Avtomatsko zaključevanje obrazcev

en: Available &fields
sl: Polja, ki so na voljo

en: Bidirectional 16bit unicode support
sl: Dvosmerna podpora 16bit unicode

en: Block Image...
sl: Blokiraj sliko ...

en: Block Images From %1
sl: Blokiraj slike iz %1

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Browse and restore the trash
sl: Pobrskaj in obnovi smeti

en: C&opy Audio URL
sl: K&opiraj naslov URL zvoka

en: C&opy Media URL
sl: K&opiraj naslov URL predstavnih vsebin

en: C&opy Video URL
sl: K&opiraj naslov URL videa

en: Certificate details
sl: Podrobnosti potrdila

en: Choose fields to remember
sl: Izberite polja za pomnenje

en: Close the search bar
sl: Zapri vrstico iskanja

en: Close window?
sl: Zaprem okno?

en: Configure Web Shortcuts...
sl: Nastavi spletne bližnjice ...

en: Confirmation Required
sl: Zahtevana je potrditev

en: Copy Image
sl: Kopiraj sliko

en: Copy Image URL
sl: Kopiraj naslov URL slike

en: Copy Link &Text
sl: Kopiraj besedilo povezave

en: Copy Link &URL
sl: Kopiraj naslov &URL povezave

en: Date and Time: %1
sl: Datum in čas: %1

en: Description:
sl: Opis:

[ctx: Destination of a file download]
en: Destination
sl: Cilj

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Details of the Request:
sl: Podrobnosti zahteve:

en: Divide et impera (lat. "Divide and conquer") - by splitting a window into two parts (e.g. Window -> <img width='16' height='16' src="%1" /> Split View Left/Right) you can make Konqueror appear the way you like.
sl: Divide et impera (lat. "Deli in vladaj") - z delitvijo okna na dva dela (npr. okno ->  <img width='16' height='16' src="%1" /> razdelitePogled levo/desno), lahko Konqueror prilagodite kakor želite.

en: Do Not Allow
sl: Ne dovoli

en: Email Attachment Confirmation
sl: Potrditev prilog k e-poštnemu sporočilu

en: Enable Java (globally) <A HREF="%1">here</A>.
sl: (Globalno) omogoči Javo <A HREF="%1">tukaj</A>.

en: Enter the URL:
sl: Vnesi URL:

en: Error: %1
sl: Napaka: %1

en: Feature
sl: Zmožnost

[ctx: Fill the Forms with Data from KWallet]
en: &Fill forms now
sl: Izpolnite obrazce zdaj

en: Filter error
sl: Napaka filtra

en: Find the next match for the current search phrase
sl: Najde naslednje ujemanje za trenutno iskalno frazo

en: Find the previous match for the current search phrase
sl: Najde predhodno ujemanje za trenutno iskalno frazo

en: Find...
sl: Išči...

[ctx: Finished saving BLOB URL]
en: Finished saving %1 as %2
sl: Končano shranjevanje %1 kot %2

en: For more detailed documentation on Konqueror click <a href="%1">here</a>.
sl: Za podrobnejšo dokumentacijo o Konquerorju kliknite <a href="%1">tukaj</a>.

en: HTML Toolbar
sl: Orodna vrstica za HTML

en: HTTP 1.1 (including gzip/bzip2 compression)
sl: HTTP 1.1 (vključno stiskanje gzip/bzip2)

en: Highlight Matches
sl: Poudari ujemanja

en: Home Folder
sl: Domača mapa

[ctx: Ignore the certificate error for this URL now and in the future]
en: Yes, &forever
sl: Da, vedno

[ctx: Ignore the certificate error for this URL only for now]
en: Yes, &once
sl: Da, enkrat

en: Image formats
sl: Fomati slik

en: Installed
sl: Nameščeno

en: Installed Plugins
sl: Nameščeni vtičniki

en: Internet Search
sl: Internetno iskanje

en: Introduction
sl: Uvod

en: JavaScript disabled (globally). Enable JavaScript <A HREF="%1">here</A>.
sl: JavaScript (globalno) onemogočen. Omogoči JavaScript <A HREF="%1">tukaj</A>.

en: JavaScript enabled (globally). Configure JavaScript <A HREF=\"%1\">here</A>.
sl: JavaScript (globalno) omogočen. Nastavi JavaScript <A HREF=\"%1\">tukaj</A>.

en: Javascript Popup Confirmation
sl: Potrditev odprtja pojavnega okna Javascript

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
sl: Bodite svobodni.

en: Konqueror is a web browser, file manager and universal document viewer.
sl: Konqueror je spletni brskalnik, upravljalnik datotek in univerzalni pregledovalnik dokumentov.

en: Konqueror is also a full featured and easy to use web browser which you can use to explore the Internet. Enter the address (e.g. <a href="http://www.kde.org">http://www.kde.org</a>) of a web page you would like to visit in the location bar and press Enter, or choose an entry from the Bookmarks menu.
sl: Konqueror je tudi popoln in enostaven spletni brskalnik, ki ga lahko uporabite za raziskovanje interneta. Vnesite naslov spletne strani (npr. <a href="http://www.kde.org">http://www.kde.org</a>), ki jo želite obiskati v lokacijsko vrstico in pritisnite Enter ali izberite vnos v meniju Zaznamki.

en: Konqueror is designed to embrace and support Internet standards. The aim is to fully implement the officially sanctioned standards from organizations such as the W3 and OASIS, while also adding extra support for other common usability features that arise as de facto standards across the Internet. Along with this support, for such functions as favicons, Web Shortcuts, and <A HREF="%1">XBEL bookmarks</A>, Konqueror also implements:
sl: Konqueror je zasnovan tako, da sprejema in podpira internetne standarde. Cilj je v celoti izvajati uradno odobrene standarde organizacij kot sta W3 in OASIS, hkrati pa dodaja dodatno podporo za druge pogoste funkcije uporabnosti, ki nastajajo kot dejanski standardi po internetu. Skupaj s to podporo za funkcije, kot so spletna mesta, spletne bližnjice in <A HREF="%1"> Zaznamki XBEL </A>, Konqueror izvaja tudi:

en: Konqueror makes working with and managing your files easy. You can browse both local and networked folders while enjoying advanced features such as the powerful sidebar and file previews.
sl: Konqueror olajša delo z datotekami in njihovo upravljanje. Lahko brskate tako po lokalnih kot omrežnih mapah, na voljo so tudi napredne funkcije, kot so močna stranska vrstica in predogled datotek.

[ctx: Label of a web field]
en: Field name
sl: Ime polja

[ctx: Link that points to the first page of the Konqueror 'about page', Starting Points contains links to Home, Network Folders, Trash, etc.]
en: <a href="%1">Return to Starting Points</a>
sl: <a href="%1">Vrni se na začetne točke</a>

[ctx: Link that points to the first page of the Konqueror 'about page', Starting Points contains links to Home, Network Folders, Trash, etc.]
en: Starting Points
sl: Začetne točke

en: Manual
sl: Ročno

en: NPAPI <A HREF="%2">plugins</A> (for viewing <A HREF="%1">Flash<SUP>&reg;</SUP></A>, etc.)
sl: NPAPI <A HREF="%2">vtičniki</A> (za ogled <A HREF="%1">Flash<SUP>&reg;</SUP></A>, itd.)

[ctx: Name attribute of a web field]
en: Internal field name
sl: Ime internega polja

en: Network Folders
sl: Mrežne mape

en: Network Transmission
sl: Omrežni prenos

en: Next: An Introduction to Konqueror
sl: Naslednje: Uvod v Konqueror

en: Next: Specifications
sl: Naslednje: Specifikacije

en: Next: Tips & Tricks
sl: Naslednje: Namigi in triki

[ctx: Notification about downloading a file]
en: Downloading
sl: Prenašanje

[ctx: Other details about a web field]
en: Details
sl: Podrobnosti

en: Possible Causes:
sl: Možni vzroki:

en: Possible Solutions:
sl: Možne rešitve:

en: Print Document
sl: Natisni dokument

en: Print Preview
sl: Predogled tiskanja

en: Protocol: %1
sl: Protokol: %1

en: Quick access to your bookmarks
sl: Hitri dostop do vaših zaznamkov

en: Remove All Memorized Passwords for This Site
sl: Odstrani vse zapomnjena gesla za to spletišče

en: Remove Customized Memorization Settings for This Page
sl: Odstrani prilagojene nastavitve pomnilnika za to stran

en: Resubmit Information
sl: Znova pošlji podatke

en: Sa&ve Audio As...
sl: Shrani z&vok kot...

en: Sa&ve Media As...
sl: Shrani predsta&vne vsebine kot...

en: Sa&ve Video As...
sl: Shrani &video kot...

en: Save &Frame As...
sl: Shrani okvir kot...

en: Save Image As...
sl: Shrani sliko kot ...

[ctx: Search "search provider" for "text"]
en: Search %1 for '%2'
sl: Išči %1 za '%2'

[ctx: Search for "text" with]
en: Search for '%1' with
sl: Išči za '%1' z

en: Search the Web
sl: Preišči splet

en: Secure <A HREF="%1">Java</A><SUP>&reg;</SUP> support
sl: Varna podpora <A HREF="%1">Java</A><SUP>&reg;</SUP>

en: Security Alert
sl: Varnostno opozorilo

en: Security Warning
sl: Varnostno opozorilo

en: Send Image...
sl: Pošlji sliko ...

en: Set &Encoding
sl: Nastavi kodiranj&e

en: Shared files and folders
sl: Deljene datoteke in mape

en: Show advanced information about the fields
sl: Pokaži napredne informacije o poljih

[ctx: Source of a file being downloaded]
en: Source
sl: Vir

en: Specifications
sl: Specifikacije

en: Spell Checking Enabled
sl: Omogočeno črkovanje

en: Spelling
sl: Črkovanje

en: Store form data in KWallet when closing the dialog
sl: Shrani podatke obrazca v KWallet ob zapiranju dialoga

en: Supported standards
sl: Podprti standardi

en: Switch between displaying passwords or placeholders
sl: Preklopi med prikazom gesel in imeni lokacij

en: Technical Reason: %1
sl: Tehnični vzrok: %1

en: The <img width='16' height='16' src="%1"></img> History in your Sidebar ensures that you can keep track of the pages you have visited recently.
sl: <img width='16' height='16' src="%1"></img>Zgodovina v stranski vrstici vam nudi jasen pregled nad nedavno obiskanimi stranmi.

en: The SSL information for this site appears to be corrupt.
sl: Podatki SSL za to stran so morda okvarjeni.

en: The download manager (%1) could not be found in your installation.
sl: V vaši namestitvi ni bilo mogoče najti upravljalnika prejemov (%1).

[ctx: The id of a web field]
en: Field id
sl: Id polja

en: The requested operation could not be completed
sl: Zahtevanega dejanja ni bilo mogoče zaključiti

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
sl: Ta stran je ob pošiljanju obrazca poskušala priložiti datoteke iz vašega računalnika. Zaradi vaše varnosti, je bila priloga odstranjena.

en: This site is attempting to access information about your physical location.
    Do you want to allow it access?
sl: Ta stran poskuša dostopati do podatka o tem kje se trenutno nahajate.
    Ali ji želite dovoliti dostop?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
sl: Ta stran poskuša poslati podatke obrazca preko e-pošte.
    Ali želite nadaljevati?

en: This site is requesting to open a new popup window.
    Do you want to allow this?
sl: Ta stran zahteva odprtje novega pojavnega okna.
    Ali želite to dovoliti?

en: Tips
sl: Namigi

en: Tips & Tricks
sl: Namigi in triki

[ctx: Title of an html 'group box' explaining konqueror features]
en: General
sl: Splošno

en: To create a link on your desktop pointing to the current page, simply drag the icon (favicon) that is to the left of the Location toolbar, drop it on to the desktop, and choose "Icon".
sl: Če želite ustvariti povezavo na namizju, ki kaže na trenutno stran, preprosto povlecite ikono (favicon), ki je levo od orodne vrstice Lokacija, jo spustite na namizje in izberite "Ikono".

en: To quickly go to your Home folder press the home button <img width='16' height='16' src="%1"></img>.
sl: Da bi hitro prišli v vašo domačo mapo, uporabite gumb Domov <img width='16' height='16' src="%1"></img> v orodni vrstici.

en: To return to the previous location, press the back button <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the toolbar.
sl: Da bi se vrnili na prejšnje mesto, uporabite gumb Nazaj <img width='16' height='16' src="%1"></img> v orodni vrstici.

en: Toggle &Controls
sl: Preklopi nadzorne tipke

en: Toggle &Loop
sl: Prek&lopi zanko

en: Transfer protocols
sl: Protokoli prenosa

en: Trash
sl: Smeti

en: Try to reinstall it and make sure that it is available in $PATH. 
    
    The integration will be disabled.
sl: Poskusite ga ponovno namestiti in se prepričajte, da je na voljo v spremenljivki $PATH.
    
    Vključitev bo onemogočena.

[ctx: Type of a web field]
en: Field type
sl: Vrsta polja

en: Un&mute/&Mute
sl: Preklopi utišanje

en: Use Web-Shortcuts: by typing "gg: KDE" one can search the Internet, using Google, for the search phrase "KDE". There are a lot of Web-Shortcuts predefined to make searching for software or looking up certain words in an encyclopedia a breeze. You can even <a href="%1">create your own</a> Web-Shortcuts.
sl: Uporabite lahko spletne bližnjice: z vnosom "gg: KDE" lahko po internetu iščete z iskalnikom Google besedno zvezo "KDE". Določeno je veliko spletnih bližnjic za iskanje programske opreme ali iskanje določenih besed v enciklopedijah. Lahko celo <a href="%1">ustvarite lastno</a> spletno bližnjico.

en: Use a caching <a href="%1">proxy</a> to speed up your Internet connection.
sl: Za pospešitev internetne povezave uporabite posrednika medpomnilnika <a href="%1">proxy</a>.

en: Use the <a href="%1">user-agent</a> feature if the website you are visiting asks you to use a different browser (and do not forget to send a complaint to the webmaster!)
sl: Uporabite funkcijo <a href="%1">user-agent</a> , če ste na spletišče ob obisku zahteva, da uporabite drug brskalnik (in ne pozabite poslati pritožbo skrbniku spletišča!)

en: Use the magnifier button <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the HTML toolbar to increase the font size on your web page.
sl: Uporabite lupo <img width='16' height= '16' src="%1"></img> v orodni vrstica HTML za povečanje velikosti pisave na vaši spletni strani.

[ctx: Value of a web field]
en: Field value
sl: Vrednost polja

en: View Do&cument Source
sl: Prikaži izvorno kodo dokumenta

en: View Image (%1)
sl: Poglej sliko (%1)

en: Warning: This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you want to send the data unencrypted?
sl: Pozor: To je varen obrazec, ampak poskuša poslati vaše podatke nešifrirano.
    Tretje osebe bi lahko prestregle in si ogledale te podatke.
    Ali ste prepričani, da želite poslati podatke nešifrirano?

en: Web Browsing
sl: Brskanje po spletu

[ctx: Web field with type 'e-mail']
en: e-mail
sl: e-pošta

[ctx: Web field with type 'password']
en: password
sl: geslo

[ctx: Web field with type 'text']
en: text
sl: besedilo

[ctx: Web field with type different from 'text', 'password' or 'e-mail']
en: other
sl: ostalo

en: When you want to paste a new address into the Location toolbar you might want to clear the current entry by pressing the black arrow with the white cross <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the toolbar.
sl: Ko želite prilepiti nov naslov v orodno vrstico Lokacija, lahko izbrišete trenutni vnos s pritiskom črne puščice z belim križem <img width='16' height='16' src="%1"></img> v orodni vrstici.

en: You can also find <img width='16' height='16' src="%1" /> "Full-Screen Mode" in the Settings menu. This feature is very useful for "Talk" sessions.
sl: Najdete lahko tudi <img width='16' height='16' src="%1" />  "Celozaslonski način" v nastavitvenem meniju. Ta funkcija je zelo uporabna za pogovorne seje.

en: Your personal files
sl: Vaše osebne datoteke

en: Zoom Text Only
sl: Približaj le besedilo

en: Zoom To DPI
sl: Približaj na DPI

en: and <A HREF="%1">many more (see Kioslaves in KHelpCenter)...</A>
sl: in <A HREF="%1">še več (glejte Kioslaves v KHelpCenter)...</A>

en: built-in
sl: vgrajeno

[ctx: find action "whats this" text]
en: <h3>Find text</h3>Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.
sl: <h3>Najdi besedilo</h3>Prikaže pogovorno okno, ki vam omogoča najti besedilo na prikazani strani.

[ctx: follow link despite of security warning]
en: Follow
sl: Sledi

[ctx: open selected url]
en: Open '%1'
sl: Odpri '%1'

[ctx: reset zoom action]
en: Actual Size
sl: Dejanska velikost

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - BCC:
sl:  -Skp:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - CC:
sl:  -Kp:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - Subject:
sl:  -Zadeva:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en: Email:
sl: E-pošta:

[ctx: title of a dialog asking what to do about a SSL certificate error]
en: Certificate error
sl: Napaka potrdila

[ctx: web field has the autocomplete attribute set to off]
en: auto-completion off
sl: avtomatsko zaključevanje obrazcev izklopljeno

[ctx: web field has the readonly attribute]
en: read only
sl: samo za branje

[ctx: web field is disabled]
en: disabled
sl: onemogočeno

[ctx: zoom in action]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: zoom out action]
en: Zoom Out
sl: Oddalji
