kdepim - en to sq translation catalogue (240 entries)

en: &Add Feed...
sq: &Shto Burimin...

en: &Article
sq: &Artikulli

en: &Configure Akregator...
sq: &Konfiguro Akregator...

en: &Delete
sq: &Fshije

en: &Delete Feed
sq: &Fshije Burimin

en: &Delete Folder
sq: &Fshije Dosjen

en: &Delete articles older than:
sq: &Shkarko artikujt më të vjetër se:

en: &Edit
sq: &Modifiko

en: &Edit Feed...
sq: &Modifiko Burmin...

en: &Export Feeds...
sq: &Eksporto Burimet...

en: &Fetch Feed
sq: &Gjurmo Burimin

en: &Fetch Feeds
sq: &Gjurmo Burimet

en: &File
sq: &Skedari

en: &General
sq: &Të Përgjithshme

en: &Go
sq: &Shko

en: &Import Feeds...
sq: &Importo Burimet...

en: &Keep all articles
sq: &Mbaji të gjithë artikujt

en: &Mark Feed as Read
sq: &Shënoje Burimin si të Lexuar

en: &Mark Feeds as Read
sq: &Shënoji Burimet si të Lexuara

en: &Mark as Important
sq: &Shënoje si të Rëndësishëm

en: &Name:
sq: &Emri:

en: &Next Article
sq: &Artikulli Tjetër

en: &Next Feed
sq: &Burimi Tjetër

en: &Normal View
sq: &Pamje Normale

en: &Open Homepage
sq: &Hap Faqen Bazë

en: &Previous Article
sq: &Artikulli i Mëparshëm

en: &Previous Feed
sq: &Burimi i Mëparshëm

en: &Rename Folder
sq: &Riemërto Dosjen

en: &Save Link As...
sq: &Ruaje Lidhjen Si...

en: &Settings
sq: &Parametrat

en: &Use default settings
sq: &Përdor parametrat e parazgjedhur

en: &Use interval fetching
sq: &përdor kërkim me intervale

en: &View
sq: &Shfaq

en: &Widescreen View
sq: &Pamje me Ekran të Gjerë

en: A KDE Feed Reader
sq: Një Lexuaes Burimesh për KDE

en: About
sq: Rreth

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
sq: Hyrja u mohua: nuk mund të shkruaj tek skedari %1. Ju lutemi të kontrolloni lejet tuaja.

en: Add Feed
sq: Shto Burim

en: Add Folder
sq: Shto Dosje

en: Add Imported Folder
sq: Shto Dosjen e Importuar

en: Add New Source
sq: Shto një Burim të Ri

en: Add a feed with the given URL
sq: Shto një lajm me URL-në e dhënë

en: Adva&nced
sq: Të Ava&ncuara

en: Advanced Feed Reader Settings
sq: Parametra të Avancuara të Lexuesit të Lajmeve

en: All Articles
sq: Të Gjithë Artikujt

en: All Feeds
sq: Të gjithë Burimet

en: Always show the tab bar
sq: Shfaq gjithmonë panelin e skedave

en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
sq: Gjithmonë shfaq shiritin e tabelës, edhe kur është hapur vetëm një tabelë

en: Ar&chive
sq: Ar&kivi

en: Archive Backend
sq: Mbështetje për fundin e Arkivit

en: Archive Mode
sq: Mënyra e Arkivimit

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
sq: Jeni të sigurtë që doni ta çaktivizoni faqen hyrëse?

en: Article Limit
sq: Kufiri i Artikujve

en: Article List
sq: Lista e Artikujve

en: Article List Colors
sq: Ngjyrat e Listës së Artikujve

en: Article display mode.
sq: Mënyra e shfaqjes së artikullit.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
sq: Autori

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
sq: Përmbajtja

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
sq: Data

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
sq: Përshkrimi

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
sq: Prurje

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
sq: Titulli

en: Articles
sq: Artikujt

en: Articles list.
sq: Lista e artikujve.

en: Author
sq: Autori

en: Author of librss
sq: Autor i librss

en: Close the current tab
sq: Mbylle tabelën e tanishme

en: Columns
sq: Kolonat

en: Complete Story
sq: Historia e Plotë

en: Concurrent Fetches
sq: Kërkesat e Tanishme

en: Configure Feed Reader Appearance
sq: Konfiguro Shfaqjen e Lexuesit të Lajmeve

en: Configure Feed Reader Archive
sq: Konfiguro Arkivin e Lexuesit të Lajmeve

en: Configure Feed Reader Browser
sq: Konfiguro Shfletuesi e Lexuesit të Lajmeve

en: Configure Feeds
sq: Konfiguro Lajmet

en: Contributor
sq: Kontribues

en: Copy &Link Address
sq: Kopjo &Adresën e Lidhjes

en: Copy Link Address
sq: Kopjo Adresën e Shkurtores

en: Could not fetch feed: %1
sq: Nuk mund ta gjurmoj burimin: %1

en: Date
sq: Data

en: Default Archive Settings
sq: Parametrat e Parazgjedhur të Arkivave

en: Default expiry age for articles in days.
sq: Koha e parazgjedhur e skadencës për artikujt në ditë.

en: Delete Article
sq: Fshije Artikullin

en: Delete Expired Articles
sq: Fshiji Artikujt e Skaduar

en: Delete Feed
sq: Fshije Burimin

en: Delete Folder
sq: Fshije Kartelën

en: Delete articles older than:
sq: Fshiji artikujt më të vjetër se:

en: Delete expired articles
sq: Fshiji artikujt e skaduar

en: Detach Tab
sq: Shkëput skedën

en: Developer
sq: Zhvillues

en: Di&sable archiving
sq: Ç&aktivizo arkivimin

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Disable Archiving
sq: Çaktivizo Arkivimin

en: Disable Introduction Page
sq: Çaktivizoje Faqen Hyrëse

en: Display name of RSS column
sq: Shfaq emrin e shtyllës &RSS

en: Do Not Expire Important Articles
sq: Mos i Skado Artikujt e Rëndësishëm

en: Do not expire important articles
sq: Mos i skado artikujt e rëndësishëm

en: Do not save any articles
sq: Mos ruaj asnjë artikull

en: Downloading %1
sq: Duke Shkarkuar %1

en: Enclosure
sq: Mbyllja

en: Expiry Age
sq: Koha e Skadencës

en: External Browsing
sq: Shfletim i Jashtëm

en: Fee&d
sq: Bur&im

en: Feed &URL:
sq: Burim &URL:

en: Feed Properties
sq: Parametrat e Burimit

en: Feed added:
     %1
sq: Lajmi u shtua:
     %1

en: Feed file not found on remote server
sq: Skedari i burimit nuk u gjet në serverin e largët

en: Feed found, downloading...
sq: Burimi u gjet, duke shkarkuar...

en: Feed list was deleted
sq: Lista e burimeve është fshirë

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
sq: Prurje

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
sq: Totali

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
sq: Të palexuar

en: Feeds
sq: Prurje

en: Feeds added:
     %1
sq: Lajmet u shtuan:
     %1

en: Fetch aborted
sq: Gjurmimi u anullua

en: Fetch all fee&ds on startup
sq: Merri të gj&itha lajmet në nisje

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
sq: Gjurmo të gjitha burimet çdo %1 minuta.

en: Fetch completed
sq: Gjurmimi u kompletua

en: Fetch error
sq: Gabim gjatë gjurmimit

en: Fetch feedlist on startup.
sq: Merrni listën në nisje.

en: Fetch feeds every:
sq: Kërko burimet çdo:

en: Fetch on startup
sq: Merrni në nisje

en: Fetching Feeds...
sq: Duke Kapur Burimet...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
sq: Përmasat e para (zakonisht vertikale) të widget-ëve ndarës.

en: Fixed font:
sq: Font i fiksuar:

en: Folder name:
sq: Emri i dosjes:

en: Font Size
sq: Përmasa e Fontit

en: Fonts
sq: Fontet

en: Go Down in Tree
sq: Shko Poshtë në Pemë

en: Go Left in Tree
sq: Shko Majtas në Pemë

en: Go Right in Tree
sq: Shko Djathtas në Pemë

en: Go Up in Tree
sq: Shko Lart në Pemë

en: Go to Bottom of Tree
sq: Shko në Fund të Pemës

en: Go to Top of Tree
sq: Shko në Krye të Pemës

en: Handbook
sq: Broshura

en: Hide main window on startup
sq: Fshihe dritaren kryesore në nisje

en: Icons
sq: Ikonat

[ctx: Important articles filter]
en: Important
sq: I rëndësishëm

en: Imported Feeds
sq: Burimet e Importuara

en: Imported Folder
sq: Dosja e Importuar

en: Imported folder name:
sq: Emri i dosjes së importuar:

en: Interval for autofetching
sq: Intervali për vetëgjurmim

en: Interval for autofetching in minutes.
sq: Intervali për vetëgjurmim në minuta.

en: KDE Dot News
sq: Lajmet KDE Dot

en: Keep All Articles
sq: Mbaji Të gjithë Artikujt

en: Keep Enabled
sq: Mbaje të Aktivizuar

en: Left mouse click:
sq: Klikim me butonin e majtë të miut:

en: Limit Number of Articles
sq: Kufizo Numrin e Artikujve

en: Limit archi&ve to:
sq: Kufizoje arki&vin në:

en: Limit the number of articles in a feed
sq: Kufizo numrin e artikujve në një lajm

en: Load the &full website when reading articles
sq: Ngarko të &gjithë faqen e internetit kur lexon artikujt

en: Loading canceled
sq: Ngarkimi u anullua

en: Loading completed
sq: Ngarkimi u kompletua

en: Loading...
sq: Duke Ngarkuar...

en: Main Toolbar
sq: Shiriti Kryesor

en: Maintainer
sq: Mirëmbajtësi

en: Mar&k articles as read when they arrive
sq: Shën&oji artikujt si të lexuar kur ata mbërrijnë

en: Mar&k selected article read after
sq: Shë&noje artikullin e përzgjedhur si të lexuar pas

en: Mark &all feeds as read on startup
sq: Shënoji &të gjitha lajmet si të lexuara në nisje

en: Mark all feeds as read on startup
sq: Shënojini të gjitha lajmet si të lexuara në nisje

en: Mark all feeds as read on startup.
sq: Shënojini të gjitha lajmet si të lexuara në nisje

en: Mark selected article as unread
sq: Shënoje artikullin e përzgjedhur si të pa lexuar

en: Medium font size:
sq: Përmasa mesatare e fontit:

en: Middle mouse click:
sq: Klikim me butonin e mesëm të miut:

en: Minimum font size:
sq: Përmasa minimale e fontit:

en: Move Node Down
sq: Lëvize Nyjen Poshtë

en: Move Node Left
sq: Lëvize Nyjen Majtas

en: Move Node Right
sq: Lëvize Nyjen Djathtas

en: Move Node Up
sq: Lëvize Nyjen Lart

en: N&ext Unread Feed
sq: B&urimi Tjetër i Palexuar

en: Ne&w Folder...
sq: Dosje e &Re...

en: Network
sq: Rrjeti

[ctx: New articles filter]
en: New
sq: I Ri

en: New articles:
sq: Artikujt e rinj:

en: Node or destination folder not found
sq: Dosja nyje apo e destinacionit nuk u gjet

en: Notify when new articles arri&ve
sq: Njofto kur m&bërrijnë artikuj të rinj

en: Number of articles to keep per feed.
sq: Numri i artikujve që do të mbahen për burim.

en: Number of concurrent fetches
sq: Numri i kërkesave paralele

en: OPML Parsing Error
sq: Gabim në Krahasimin e OPML

en: Open Link in External &Browser
sq: Hape Lidhjen në Shfletuesin e &Jashtëm

en: Open Link in New &Tab
sq: Hap Lidhjen në Tabelë të &Re

en: Open in Background Tab
sq: Hape në Tabelën e Sfondit

en: Open in External Browser
sq: Hape në Shfletues të Jashtëm

en: Open in Tab
sq: Hape në Tabelë

en: Opening Feed List...
sq: Duke Hapur Listën e Lajmeve...

en: Prev&ious Unread Feed
sq: Bur&imi Tjetër i Palexuar

en: Read Error
sq: Gabim Leximi

en: Remove &Important Mark
sq: Hiqe &Shënimin si të Rëndësishëm

en: Reset search bar when changing feeds
sq: Rivendos shiritin e kërkimit kur ndryshon burimet

en: Sans serif font:
sq: Fonti Sans Serif:

en: Save an unlimited number of articles.
sq: Ruaj një numër të pakufizuar artikujsh.

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
sq: Përmasat e dyta (zakonisht horizontale) të widget-ëve ndarës.

en: Select Next Tab
sq: Zgjidh Tabelën Tjetër

en: Select Previous Tab
sq: Zgjidh Tabelën e Mëparshme

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
sq: Zgjidhni nëse dëshironi të njoftoheni kur ka artikuj të rinj.

en: Send &File...
sq: Dërgo &Skedarin...

en: Send &Link Address...
sq: Dërgo &Adresën e Shkurtores...

en: Serif font:
sq: Fonti Serif:

en: Show Quick Filter
sq: Shfaq Filtrin e Shpejtë

en: Show Quick Filter Bar
sq: Shfaq Shiritin e Filtrit të Shpejtë

en: Show close button on each tab
sq: Shfaq butonin e mbylljes në çdo tabelë

en: Show close buttons on tabs
sq: Shfaq butonat e mbylljes në tabela

en: Show close buttons on tabs instead of icons
sq: Shfaq butonat e mbylljes në tabela në vend të ikonave

en: Show tra&y icon
sq: Shfaq iko&nën në shirit

en: Show tray icon
sq: Shfaq ikonën në shirit

en: Sizes for first splitter
sq: Përmasa e ndarjes së parë

en: Sizes for second splitter
sq: Përmasat përndarjen e dytë

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
sq: Specifikon nëse njoftimet në formë flluske duhet të përdoren apo jo.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
sq: Specifikon nëse ikona në shirit do të shfaqet apo jo.

en: Standard font:
sq: Font standart:

en: Startup
sq: Nisje

en: Status Filter
sq: Filtri i Gjendjes

en: Stores the last search line text
sq: Ruan tekstin e vijës së fundit të kërkimit

en: Stores the last status filter setting
sq: Ruan parametrin e gjendjes së filtrit të fundit

en: Tabs
sq: Tabelat

en: Text Filter
sq: Filtri i Tekstit

en: The feed to be listed was already removed.
sq: Lajmi që do të listohej është hequr tashmë.

en: Timeout on remote server
sq: Koha skadoi në serverin e largët

en: U&se a custom update interval
sq: P&ërdor një interval përditësimi të vetëzgjedhur

en: Unknown host
sq: Host i panjohur

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
sq: Të palexuar

en: Unread articles:
sq: Artikujt e palexuar:

en: Untitled
sq: Pa titull

en: Use &notifications for all feeds
sq: Përdor &njoftime për të gjitha burimet

en: Use HTML Cache
sq: Përdor Bazën HTML

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
sq: Përdor shfletuesin e internetit të KDE kur e hap në një shfletues të jashtëm.

en: Use custom colors
sq: Përdor ngjyra të përgjedhura

en: Use default KDE web browser
sq: Përdor shfletuesin e parazgjedhur të internetit nga KDE

en: Use interval fetching
sq: Përdor kërkimin me intervale

en: Use notifications
sq: Përdor njoftimet

en: Use the &browser cache (less network traffic)
sq: Përdor kujtesën e &shfletuesit (më pak trafik rrjeti)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
sq: Përdor bazën për gjithë HTML KDE kur shkarkon  burimet, për të evituar trafikun e panevojshëm. Çaktivizojeni vetëm kur është e nevojshme.

en: Use this command:
sq: Përdor këtë komandë:

en: View Mode
sq: Mënyra e Shfaqjes

en: When adding feeds, place them in this group
sq: Kur i shtoj lajmet, vendosi në këtë grup

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
sq: Kur ky opsion aktivizohet, artikujt që ju keni shënuar si të rëndësishëm nuk do të hiqen kur arrihet kufiri i përmasës së arkivit si për moshën dhe për numrin e artikujve.

en: Write Error
sq: Gabim Shkrimi

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
sq: &I Ri

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
sq: &Lexo

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
sq: &I pa lexuar

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
sq: GAbim në Krahasimin e XML
