engrampa 1.25.0 - en to sq translation catalogue (239 entries)

en: %s Properties
sq: Pronësitë e %s

en: - Create and modify an archive
sq: - Krijo dhe ndrysho një arkiv

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
sq: <i><b>Shënim:</b> fjalëkalimi do të përdoret për të kriptuar file që i shtohen arkivit të tanishëm, dhe për të dekriptuar file që nxirrni nga ky arkiv. Mbasi arkivi të jetë mbyllur, fjalëkalimi do të hiqet.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
sq: <span weight="bold" size="larger">Nevoitet fjalëkalimi</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
sq: Një file i quajtur "%s" ekziston.
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
sq: Një kartelë me emër "%s" ekziston.
    
    %s

en: ARCHIVE
sq: ARKIVI

en: Actions
sq: Veprimet

en: Add Files
sq: Shto Files

en: Add Folder
sq: Shto kartelën

en: Add a Folder
sq: Shto një kartelë

en: Add a folder to the archive
sq: Shto një kartelë në arkiv

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
sq: Shton file duke pyetur për emrin e arkivit dhe përfundon programin

en: Add files to an archive
sq: Shto file në një arkiv

en: Add files to the archive
sq: Shto file në arkiv

en: Add files to the specified archive and quit the program
sq: Shton file tek arkivi i specifikuar dhe përfundon programin

en: Add only if _newer
sq: Shto vetëm nëse më e _re

en: Adding file:
sq: Duke shtuar file:

en: All Files
sq: Të gjithë files

en: All archives
sq: Të gjithë arkivët

en: All files
sq: Të gjithë file

en: An error occurred while adding files to the archive.
sq: Ndesha në një gabim gjatë shtimit të file në arkiv.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
sq: Ndesha në një gabim gjatë fshirjes së file nga arkivi.

en: An error occurred while extracting files.
sq: U ndesh një gabim gjatë nxjerrjes së file.

en: An error occurred while loading the archive.
sq: Ndesha në një gabim gjatë ngarkimit të arkivit.

en: An error occurred while saving the archive.
sq: U ndesh një gabim gjatë ruajtjes së arkivit.

en: An error occurred while testing archive.
sq: Ndesha në një gabim gjatë kontrollit të arkivit.

en: An error occurred.
sq: U ndesh një gabim.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sq: Një skedar tjetër me të njëjtin emër ekziston tashmë në "%s".

en: Application does not accept documents on command line
sq: Aplikacioni nuk pranon dokumente në rreshtin e komandës

en: Archive Manager
sq: Menazhues arkivësh

en: Archive created successfully
sq: Arkivi u krijua me sukses

en: Archive not created
sq: Arkivi nuk u krijua

en: Archive size:
sq: Madhësia e arkivit:

en: Archive type not supported.
sq: Lloj i pasuportuar arkivi.

en: Bzip2 compressed file
sq: File i kompresuar me Bzip2

en: C_reate
sq: K_rijo

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sq: Nuk mund t'i kalohen URL-të e dokumenteve hyres desktopi 'Type=Link'

en: Close the current archive
sq: Mbylle arkivin aktual

en: Close the folders pane
sq: Mbyll panelin e kartelave

en: Command _Line Output
sq: Output nga komanda në _rresht

en: Command exited abnormally.
sq: Komanda përfundoi në një menyrë jo normale.

en: Command not found.
sq: Komanda nuk u gjet.

en: Compression ratio:
sq: Niveli i kompresimit:

en: Content size:
sq: Madhësia e përmbajtjes:

en: Contents
sq: Përmbajtja

en: Copy the selection
sq: Kopjo pjesën e zgjedhur

en: Could not add the files to the archive
sq: Nuk arrij të shtoj file në arkiv

en: Could not create the archive
sq: I pamundur krijimi i arkivit

en: Could not create the destination folder: %s.
sq: I pamundur krijimi i kartelës së destinuar: %s.

en: Could not delete the old archive.
sq: E pamundur fshirja e arkivit të vjetër.

en: Could not display help
sq: E pamundur shfaqja e ndihmës

en: Could not display the folder "%s"
sq: E pamundur shfaqja e kartelës "%s"

en: Could not find the volume: %s
sq: E pamundur gjetja e volumit: %s

en: Could not open "%s"
sq: E pamundur hapja e "%s"

en: Could not perform the operation
sq: I pamundur plotësimi i operacionit

en: Could not rename the file
sq: I pamundur ndryshimi i emrit të file

en: Could not rename the folder
sq: I pamundur ndryshimi i emrit të kartelës

en: Could not save the archive "%s"
sq: E pamundur ruajtja e arkivit "%s"

en: Create _Archive
sq: Krijo një _arkiv

en: Create _Folder
sq: Krijo një _Kartelë

en: Create a new archive
sq: Krijo një arkiv të ri

en: Create and modify an archive
sq: Krijo dhe ndrysho një arkiv

en: Create destination folder without asking confirmation
sq: Krijon kartelën e destinuar pa kërkuar konfermim

en: Cu_t
sq: Pre_je

en: Cut the selection
sq: Preje pjesën e zgjedhur

en: Debian package
sq: Paketë Debian

en: Decompressing archive
sq: Duke dekompresuar arkivin

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
sq: Kartela e prezgjedhur për t'u përdorur për komandat '--add' dhe '--extract'

en: Delete
sq: Elemino

en: Delete the selection from the archive
sq: Hiq të zgjedhurin nga arkivi

en: Deleting files from archive
sq: Duke fshirë file nga arkivi

en: Dese_lect All
sq: Dese_leksiono Gjithçka

en: Deselect all files
sq: Deseleksionoi të gjithë file

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
sq: Kartela e destinuar "%s"nuk ekziston.
    
    Dëshiron t'a krijosh?

en: Disable connection to session manager
sq: Çaktivizo lidhjen me menaxhuesin e seancës

en: Display the Engrampa Manual
sq: Shfaq udhëzuesin e Engrampa

en: Do not e_xtract older files
sq: Mos n_xirr file e vjetër

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
sq: Dëshiron t'a shtosh këtë file tek ky arkiv apo t'a hapësh si një arkiv i ri?

en: Do you want to create a new archive with these files?
sq: Dëshironi të krijoni një arkiv të ri me këto file?

en: E_xclude files:
sq: Për_jashto file:

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sq: Engrampa shpërndahet me shpresën që do t'ju jetë i dobishëm,por PA ASNJË LLOJ GARANCIE; pa as garancinë e shprehur të TREGËTIMIT apo VLEFSHMËRINË PËR NJË PËRDORIM PRECIZ.  Shiko Liçencën Publike të Përgjithshme GNU për hollësi të tjera.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sq: Engrampa është program i lirë; mund t'a rishpërndani dhe/apo ndryshoni nën kushtet e Liçencës Publike të Përgjithshme GNU sikurse publikuar nga Free Software Foundation; sipas versionit 2 të Liçencës, ose(sipas dëshirës suaj) çdo versioni tjetër pasardhës.

en: Enter the password for the archive '%s'.
sq: Shkruaj fjalëkalimin për arkivin '%s'.

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
sq: Përjashto kartelat që janë lidhje simboli_ke

en: Extract
sq: Nxirr

en: Extract Here
sq: Hape këtu

en: Extract To...
sq: Hap tek...

en: Extract archive
sq: Hap arkivin

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
sq: Dekompreson arkivët duke pyetur për emrin e kartelës dhe përfundon programin

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
sq: Dekompreson arkivët tek kartelat e specifikuara dhe përfundon programin

en: Extract files from the archive
sq: Nxirr file nga arkivi

en: Extract the selected archive
sq: Hap arkivin e zgjedhur

en: Extracting file:
sq: Duke nxjerrë file:

en: Extraction completed successfully
sq: Nxjerrja përfundoi me sukses

en: Extraction not performed
sq: Operacioni i nxjerrjes nuk u krye

en: FILE
sq: SKEDAR

en: FOLDER
sq: KARTELA

[ctx: File]
en: Date Modified
sq: Ndryshimi i fundit

[ctx: File]
en: Location
sq: Vendodhja

[ctx: File]
en: Name
sq: Emri

[ctx: File]
en: Name:
sq: Emri:

[ctx: File]
en: Save
sq: Ruaj

[ctx: File]
en: Size
sq: Madhësia

[ctx: File]
en: Type
sq: Lloji

en: File is not a valid .desktop file
sq: Skedari nuk është një skedar .desktop i vlefshëm

en: Find:
sq: Gjej:

en: Folder
sq: Kartelë

en: Folders
sq: Kartelat

en: Getting the file list
sq: Duke marrë listën e file

en: Go to the home location
sq: Shkon tek pozicioni i nisjes

en: Go to the next visited location
sq: Shkon tek pozicioni në vazhdim i vizituar

en: Go to the previous visited location
sq: Shkon tek pozicioni paraardhës i vizituar

en: Go up one level
sq: Ngjitet një nivel më lart

en: Include _files:
sq: Përfshi _file:

en: Information about the program
sq: Informacione në lidhje me programin

en: Last Output
sq: Output i fundit

en: Last modified:
sq: Modifikimi i fundit:

en: Load Options
sq: Ngarko opsionet

en: Location
sq: Vendodhja

en: Location:
sq: Pozicioni:

en: Not a launchable item
sq: Nuk është një element i ekzekutueshëm

en: Number of files:
sq: File të përmbajtur:

en: Open
sq: Hap

en: Open _Recent
sq: Hap të _fundit

en: Open a recently used archive
sq: Hap një arkiv të përdorur së fundmi

en: Open archive
sq: Hap arkivin

en: Open selected files with an application
sq: Hap file e zgjedhur me një program

en: Open the selected file
sq: Hap file e zgjedhur

en: Open the selected folder
sq: Hap kartelën e zgjedhur

en: Over_write existing files
sq: Mbi_shkruaj file ekzistues

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: Paste Selection
sq: Ngjit të zgjedhurin

en: Paste the clipboard
sq: Ngjit nga shënimet

en: Please use a different name.
sq: Ju lutem përdorni një emër tjetër.

en: Re-crea_te folders
sq: Ri-krijo kar_telat

en: Recompressing archive
sq: Duke rikompresuar arkivin

en: Reload current archive
sq: Ringarkon arkivin aktual

en: Removing file:
sq: Duke hequr file:

en: Rename
sq: Riemërto

en: Rename the selection
sq: Riemërto të zgjedhurin

en: Replace _All
sq: Zëvendëso _Gjithçka

en: Replace file "%s"?
sq: Zëvendëso skedarin "%s"?

en: Reverse the list order
sq: Inverto renditjen e listës

en: S_elect the files you want to update:
sq: Z_gjith file që dëshiron të përditësosh:

en: Sa_ve Options
sq: Ru_aj opsionet

en: Save As…
sq: Ruaj si...

en: Save Options
sq: Ruaj opsionet

en: Save the current archive with a different name
sq: Ruan arkivin aktual me një emër tjetër

en: Select _All
sq: Zgjidh _gjithçka

en: Select all files
sq: Zgjidh të gjithë file

en: Session management options:
sq: Opsionet e menaxhimit të seancës:

en: Show archive properties
sq: Shfaq pronësitë e arkivit

en: Show session management options
sq: Shfaq opsionet e menaxhimit të seancës

en: Show the application's version
sq: Informacioni i versionit programit

en: Sort file list by file size
sq: Rregullon listën e file sipas madhësisë

en: Sort file list by location
sq: Rregullon listën sipas pozicionit të file

en: Sort file list by modification time
sq: Rregullon listën e file sipas ndryshimit të fundit

en: Sort file list by name
sq: Rregullon listën e file sipas emrave

en: Sort file list by type
sq: Rregullon listën sipas llojit të file

en: Specify a password for this archive
sq: Përcakton një fjalëkalim për këtë arkiv

en: Specify file containing saved configuration
sq: Specifikon dokumentin që përmban konfiurimin e ruajtur

en: Specify session management ID
sq: Specifiko ID e menaxhuesit të seancës

en: Starting %s
sq: Fillo %s

en: Stat_usbar
sq: Paneli i _gjendjes

en: Stop current operation
sq: Ndalon operacionin aktual

en: Test Result
sq: Rezultati i kontrollit

en: Test whether the archive contains errors
sq: Kontrollon arkivin mbi ekzistencën e gabimeve

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
sq: Arkivi ekziston.  Dëshiron t'a mbishkruash?

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
sq: Emri "%s" nuk është i vlefshëm pasi nuk mund të përmbajë simbolet: %s
    
    %s

en: This archive type cannot be modified
sq: Ky lloj arkivi nuk mund të ndryshohet

en: Type:
sq: Lloji:

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sq: Version i pasaktë file desktop '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
sq: Opsion i pasaktë nisje: %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
sq: Përditëson file "%s" në arkivin "%s"?

en: Update the files in the archive "%s"?
sq: Përditëson file në arkivin "%s"?

en: View All _Files
sq: Shiko të Gjithë _Files

en: View as a F_older
sq: Shfaq si një k_artelë

en: View the folders pane
sq: Shfaq panelin e kartelave

en: View the main toolbar
sq: Shfaq panelin kryesor të instrumentëve

en: View the output produced by the last executed command
sq: Shiko mesazhin e prodhuar nga komanda e fundit e ekzekutuar

en: View the statusbar
sq: Shfaq panelin e gjendjes

en: You can't add an archive to itself.
sq: Ju nuk mund të shtoni një arkiv në vetvete.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
sq: Nuk ke të drejtat e duhura për të krijuar një arkiv në këtë kartelë

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
sq: Nuk ke të drejtat e duhura për të krijuar një arkiv tek kartela e destinuar.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
sq: Nuk ke të drejta të mjaftueshme për të hapur arkivin tek kartela "%s"

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
sq: Nuk keni të drejtat e duhura për të lexuar file tek kartela "%s"

en: You don't have the right permissions.
sq: Nuk keni të drejtat e duhura.

en: You have to specify an archive name.
sq: Duhet të specifikoni emrin e një arkivi.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
sq: Së bashku me Engrampa duhet të keni marrë edhe një kopje të Liçencës Publike të Përgjithshme; nëse jo, kërkoja Fondacionit Free Software, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA

en: [read only]
sq: [vetëm lexim]

en: _About
sq: _Rreth

en: _Add
sq: _Shto

en: _All files
sq: _Të gjithë file

en: _Archive
sq: _Arkivi

en: _Arrange Files
sq: _Rendit file

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Close
sq: _Mbyll

en: _Copy
sq: _Kopjo

en: _Delete
sq: _Fshi

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _Encrypt the file list too
sq: _Kripto gjithashtu listën e file

en: _Exclude folders:
sq: Për_jashto kartelat:

en: _Extract
sq: _Nxirr

en: _Files:
sq: _File:

en: _Folders
sq: _Kartelat

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Include subfolders
sq: _Përfshi nën-kartelat

en: _Last Output
sq: Output i _Fundit

en: _Load Options
sq: _Ngarko opsionet

en: _Location:
sq: _Pozicioni:

en: _Open
sq: _Hap

en: _Open the Archive
sq: _Hap arkivin

en: _Other Options
sq: _Opsione të tjerë

en: _Overwrite
sq: _Mbishkruaj

en: _Password:
sq: _Fjalëkalimi:

en: _Paste
sq: _Ngjite

en: _Properties
sq: _Pronësitë

en: _Quit
sq: _Dalja

en: _Refresh
sq: _Rifresko

en: _Remove
sq: _Hiq

en: _Rename
sq: _Riemërto

en: _Replace
sq: _Zëvendëso

en: _Reset Options
sq: _Rivendos opsionet

en: _Reversed Order
sq: _Rreshtim në të kundërt

en: _Save
sq: _Ruaj

en: _Selected files
sq: File e _zgjedhur

en: _Skip
sq: _Tejkalo

en: _Stop
sq: _Ndalo

en: _Test Integrity
sq: _Kontrollo integritetin

en: _Toolbar
sq: _Paneli i instrumentëve

en: _Update
sq: _Përditëso

en: _View
sq: _Shfaq

en: by T_ype
sq: sipas lloj_it

en: by _Location
sq: Sipas _pozicionit

en: by _Name
sq: sipas _emrit

en: by _Size
sq: sipas madhë_sisë

en: example: *.o; *.bak
sq: për shembull: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
sq: për shembull: *.txt; *.doc
