mate-panel 1.25.3 - en to sq translation catalogue (496 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
sq: "%s" përfundoi në menyrë të papritur

en: %A %B %d (%%s)
sq: %A, %-d %B (%%s)

en: %A, %B %d %Y
sq: %A, %-d %B %Y

en: %H:%M <small>(%A)</small>
sq: %k.%M <small>(%A)</small>

en: %H:%M:%S
sq: %k.%M.%S

en: %I:%M %p
sq: %l.%M %p

en: %I:%M:%S %p
sq: %l.%M.%S %p

en: %a %b %e
sq: %a %e %b

en: %l:%M %p
sq: %k.%M

en: %l:%M <small>%p (%A)</small>
sq: %l.%M <small>%p (%A)</small>

en: %l:%M <small>%p</small>
sq: %l.%M <small>%p</small>

en: %l:%M:%S %p
sq: %l.%M.%S %p

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
sq: %s nuk është aspak i nevojshëm. Zë vetëm hapësirë në disk dhe kohë në kompilim, dhe nëse ngarkohet zë gjithashtu vend të çmuar në panel dhe memorie. Nëse dikush gjendet duke e përdorur, duhet çuar menjëherë për një kontroll psikiatrik.

en: %s the Fish
sq: %s - peshku

en: %s the Fish Says:
sq: Peshku %s thotë:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sq: Peshku %s, një orakull i kohrave moderne

en: %s the Fish, the fortune teller
sq: Peshku %s, fat-ndjellësi

en: %s, feels like %s
sq: %s, kuptuar si %s

en: (empty)
sq: (bosh)

en: (with minor help from George)
sq: (me pak ndihmë nga George)

en: - Edit .desktop files
sq: - Ndrysho file-t .desktop

en: <i>(optional)</i>
sq: <i>(me dëshirë)</i>

en: <small>Opaque</small>
sq: <small>Opak</small>

en: <small>Set...</small>
sq: <small>Përcakto...</small>

en: <small>Set</small>
sq: <small>Përcakto</small>

en: <small>Transparent</small>
sq: <small>I tejdukshëm</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sq: Një peshk pa emër është një peshk i mërzitshëm. Gëzoje peshkun duke i vënë një emër.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sq: Një listë e applet IIDs që paneli do ti injorojë. Kështu ju mund të ç'aktivoni disa programe nga ngarkimi apo shfaqja në menu. P.sh, për të ç'aktivuar programin mini-komandë shto 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' në listë. Që të ketë efekt, paneli duhet të riniset.

en: A list of locations to display in the calendar window.
sq: Një listë me zonat për tu shfaqur në dritaren e kalendarit.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
sq: Një listë me ID-të e panelit. Çdo ID identifikon një panel të vetëm të nivelit superior. Rregullimet për secilin nga këto panelë janë memorizuar tek /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
sq: Një listë e ID të elementëve të panelit. Çdo ID identifikon një element të vetëm të panelit (për shembull një ikonë nisjeje, një pulsant veprimi apo një pulsant /paneli i menu). Rregullimet për secilin nga këta elementë janë të memorizuar në /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
sq: Një sirtar hap-mbyll për të vendosur elementë të tjerë në të

en: A separator to organize the panel items
sq: Një ndarës për të organizuar elementët e panelit

en: A_bout Panels
sq: I_nformacione mbi panelët

en: About the MATE Panel
sq: Informacione mbi Panelin e MATE

en: Access documents, folders and network places
sq: Hyrje në dokumentë, kartela dhe rezerva në rrjet

en: Action button type
sq: Lloji i butonit aksion

en: Ad_just Date & Time
sq: Rre_gullo datën dhe orën

en: Add this as _drawer to panel
sq: Shtoje këtë si _sirtar në panel

en: Add this as _menu to panel
sq: Shtoje këtë si _menu në panel

en: Add this launcher to _desktop
sq: Shto këtë lëshues në _hapësirën e punës

en: Add this launcher to _panel
sq: Shto këtë lëshues në _panel

en: Add to Drawer
sq: Shto në sirtar

en: Add to Panel
sq: Shto në panel

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
sq: Një gabim i panjohur u ndesh gjatë përpjekjes për të hapur "%s".

en: Animation
sq: Animacion

en: Animation speed
sq: Shpejtësia e animimit

en: Applet IIDs to disable from loading
sq: Applet IIDs për të ç'aktivuar nga ngarkimi

en: Application
sq: Aplikativ

en: Application Launcher...
sq: Lëshues programi...

en: Application does not accept documents on command line
sq: Aplikacioni nuk pranon dokumente në rreshtin e komandës

en: Application in Terminal
sq: Aplikativ në terminal

en: Applications
sq: Programe

en: Arro_ws on hide buttons
sq: Shi_gjeta në butonat e fshehjes

en: Autoclose drawer
sq: Mbyllje automatike e sirtarit

en: Automatically hide panel into corner
sq: Fsheh automatikisht panelin në një kënd

en: Background
sq: Sfondi

en: Background _image:
sq: _Figura e sfondit:

en: Background color
sq: Ngjyra e sfondit

en: Background color opacity
sq: Tejdukshmëria e ngjyrës së sfondit

en: Background image
sq: Figura e sfondit

en: Background type
sq: Lloji i sfondit

en: Bookmarks
sq: Libërshënues

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sq: Shfleton të gjithë disqet dhe kartelat lokale dhe në distancë të arritshme nga ky kompjutër

en: Browse and run installed applications
sq: Shfleto dhe ekzekuto aplikativët e instaluar

en: Browse bookmarked and local network locations
sq: Shfleton pozicionet e rrjetit lokal dhe në libërshënues

en: C_lear
sq: P_astro

en: Calendar
sq: Kalendari

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sq: Nuk mund t'i kalohen URL-të e dokumenteve hyres desktopi 'Type=Link'

en: Cannot delete this panel
sq: E pamundur heqja e këtij paneli

en: Cannot find an empty spot
sq: Nuk gjej dot një vend bosh

en: Center panel on x-axis
sq: Vër në qendër panelin sipas aksit x

en: Center panel on y-axis
sq: Vër në qendër panelin sipas aksit y

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
sq: Ndrysho pamjen dhe sjelljen e hapësirës së punës, merr ndihmë, ose dil jashtë

en: Choose Location
sq: Zgjidhni Vendodhjen

en: Choose a file to append to the command...
sq: Zgjidh një file për t'ja shtuar komandës...

en: Choose a file...
sq: Zgjidh një file...

en: Choose an application...
sq: Zgjidh një aplikativ...

en: Choose an icon
sq: Zgjidh një ikonë

en: City Name
sq: Emri i qytetit

en: City Time Zone
sq: Zona orare e qytetit

en: Clear Recent Documents
sq: Pastro dokumentët e fundit

en: Clear all items from the recent documents list
sq: Pastro të gjithë elementët nga lista e dokumentëve të fundit

en: Clear the Recent Documents list?
sq: Pastron listën e dokumentëve të fundit?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sq: Kliko këtu për të fshehur të gjitha dritaret dhe për të shfaqur hapësirën e punës.

en: Click here to restore hidden windows.
sq: Kliko këtu për të rivendosur dritaret e fshehura.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sq: Kliko mbi një dritare për të detyruar përfundimin e aplikativit. Për të anulluar shtyp <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sq: Kliko mbi këtë pulsant për t'i shtuar emrin e një file stringës së komandës.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sq: Kliko këtë pulsant për të nisur programin e zgjedhur ose komandën e shkruar tek fusha e futjes së komandave.

en: Click to hide month calendar
sq: Klik për të fshehur kalendarin e muajit

en: Click to view month calendar
sq: Klik për të shfaqur kalendarin e muajit

en: Clock
sq: Ora

en: Clock Format
sq: Formati Orës

en: Clock Preferences
sq: Preferimet e Orës

en: Co_lor:
sq: Ngj_yra:

en: Co_mmand to run when clicked:
sq: Ko_manda që duhet ekzekutuar kur klikohet:

en: Co_mment:
sq: Ko_menti:

en: Comm_and:
sq: Kom_anda:

en: Command icon
sq: Ikona e komandës

en: Command to execute on click
sq: Komanda që duhet të ekzekutohet kur klikohet

en: Complete panel lockdown
sq: Kyçje e plotë e panelit

en: Computer
sq: Kompjuteri

en: Computer Clock
sq: Ora e kompjuterit

en: Confirm panel removal
sq: Konfermo heqjen e panelit

en: Connect to Server...
sq: Lidhu me server-in...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sq: Lidhu me një kompjuter në distancë ose një disk të ndarë

en: Copy _Date
sq: Kopjo _datën

en: Copy _Time
sq: Kopjo _orën

en: Copy a launcher from the applications menu
sq: Kopjo një ikonë nisjeje nga menuja e programeve

en: Could not connect to server
sq: E pamundur lidhja me server-in

en: Could not convert '%s' from UTF-8
sq: I pamundur konvertimi i '%s' nga UTF-8

en: Could not display help document
sq: E pamundur shfaqja e dokumentit të ndihmës

en: Could not execute '%s'
sq: I pamundur ekzekutimi i '%s'

en: Could not launch application
sq: E pamundur nisja e programit

en: Could not open location '%s'
sq: E pamundur hapja e pozicionit '%s'

en: Could not open recently used document "%s"
sq: E pamundur hapja e dokumentit të përdorur së fundmi "%s"

en: Could not run command '%s'
sq: I pamundur ekzekutimi i komandës '%s'

en: Could not save directory properties
sq: E pamundur ruajtja e pronësive të directory

en: Could not save launcher
sq: Nuk munda të ruaj lëshuesin

en: Could not show this URL
sq: Nuk mund të shfaq këtë URL

en: Could not use dropped item
sq: I pamundur përdorimi i elementit të zhvendosur

en: Create Launcher
sq: Krijo lëshues

en: Create a new launcher
sq: Krijo një lëshues të ri

en: Create new file in the given directory
sq: Krijo një file të ri në directory e dhënë

en: Current Time:
sq: Ora e tanishme:

en: Custom Application Launcher
sq: Lëshues programi vetjak

en: Custom format of the clock
sq: Formati i personalizuar i orës

en: D_on't Delete
sq: M_os fshi

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sq: Vendos kur të grupojë dritaret e të njëjtit program në listën e dritareve. Vlerat e mundëshme janë "asnjëherë", "auto" dhe "gjithmonë".

en: Delete this drawer?
sq: Eleminon këtë sirtar?

en: Delete this panel?
sq: Eleminon këtë panel?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
sq: Desktopi

en: Directory Properties
sq: Pronësitë e directory

en: Disable Force Quit
sq: Çaktivo përfundimin me forcë

en: Disable connection to session manager
sq: Çaktivizo lidhjen me menaxhuesin e seancës

en: Display
sq: Shfaq

en: Display all workspaces
sq: Shfaq të gjitha hapësirat

en: Display workspace names
sq: Shfaq emrat e hapësirave të punës

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
sq: Dëshiron të heqësh këtë program nga konfigurimi juaj?

en: Drawer
sq: Sirtari

en: Drawer Properties
sq: Pronësitë e sirtarit

en: E_xpand
sq: Sh_palos

en: East
sq: Lindja

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Edit Location
sq: Ndrysho Vendodhjen

en: Enable animations
sq: Aktivizo animacionet

en: Enable arrows on hide buttons
sq: Aktivo shigjetat në pulsantët e fshehjes

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
sq: Aktivizo vetëpërmbushjen në dritaren e dialogut "Nis programin"

en: Enable hide buttons
sq: Aktivo pulsantët e fshehjes

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sq: Aktivizo listën e programeve tek dritarja e dialogut "Nis programin"

en: Enable tooltips
sq: Aktivo propozimet

en: Error
sq: Gabim

en: Error displaying help document
sq: Gabim gjatë shfaqjes së dokumentit të ndihmës

en: Expand list of locations
sq: Shpalos listën e zonave

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sq: Shtjello listën e programeve tek dritarja e dialogut "Nis programin"

en: Expand to occupy entire screen width
sq: Shpalos që të zërë krejt gjërësinë e ekranit

en: FILE
sq: SKEDAR

en: Failed to load %s: %s
sq: Ngarkimi i %s dështoi: %s

en: Failed to load applet %s
sq: Gabim gjatë ngarkimit të programthit %s

en: Failed to set the system time
sq: Përcaktimi i orës së sistemit dështoi

en: Failed to set the system timezone
sq: Përcaktimi i zonës orare të sistemit dështoi

en: File System
sq: File i sistemit

en: File is not a valid .desktop file
sq: Skedari nuk është një skedar .desktop i vlefshëm

en: Find an _item to add to "%s":
sq: Zgj_idh një element për t'a shtuar tek "%s":

en: Find an _item to add to the drawer:
sq: Zgj_idh një element për t'a shtuar në sirtar:

en: Find an _item to add to the panel:
sq: Zgj_idh një element për t'a shtuar në panel:

en: Fish
sq: Peshku

en: Fish Preferences
sq: Preferimet e peshkut

en: Fit image to panel
sq: Përshtat figurën sipas panelit

en: Force Quit
sq: Detyro Përfundimin

en: Force a misbehaving application to quit
sq: Detyro një program që nuk përgjigjet të ndalojë

en: Force this application to exit?
sq: Detyron përfundimin e aplikativit?

en: Frames in fish's animation
sq: Pamje në animimin e peshkut

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Group windows when _space is limited
sq: Grupo i dritareve kur _hapësira është e kufizuar

en: Hide Panel
sq: Fshih panelin

en: Highlight launchers on mouseover
sq: Vër në dukje ikonat e nisjes gjatë kalimit sipër të mouse

en: Home Folder
sq: Kartela personale

en: Hour format
sq: Formati orës

en: Icon '%s' not found
sq: Ikona '%s' nuk u gjet

en: Icon not found
sq: Ikona nuk u gjet

en: Icon used for object's button
sq: Ikona e përdorur për butonin e objektit

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sq: Nëse true, do të shfaqet një dritare dialogu për të konfirmuar heqjen e një paneli.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
sq: Nëse true, sirtarët do të mbyllen automatikisht pasi të jetë klikuar mbi njërën nga ikonat e nisjes të përmbajtur në ta.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
sq: Nëse true, ikonat e nisjes do të vihen në dukje kur përdoruesi lëviz kursorin e mouse mbi to.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sq: Nëse true, vizatohen shigjeta tek pulsantët e fsherjes. Ky kyç ka vlerë vetëm nëse kyçi enable_buttons është vendosur tek 'true'.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
sq: Nëse true, mundësohet vetëpërmbushja në dritaren e dialogut "Nis Programin".

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sq: Nëse true, vendosen pulsantë në të dyja anët e panelit. Këta pulsantë mund të përdoren për të lëvizur panelin në bordin e ekranit, duke lënë të dukshëm vetëm një pulsant.

en: If true, display a weather icon.
sq: Nëse E VËRTETË, shfaq një ikonë të kushteve meteorollogjike.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sq: Nëse E VËRTETË, shfaq edhe datën tek Ora, përveç orës.

en: If true, display seconds in time.
sq: Nëse E VËRTETË, ora shfaq edhe sekondat tek ora.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
sq: Nëse E VËRTETË, shpalos listën e zonave në dritaren e kalendarit.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
sq: Nëse true, shfaqja dhe të fshehurit e këtij paneli janë të animuar në vend që të kryhen menjëherë.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sq: Nëse E VËRTETË, shfaq datën si sugjerim kur treguesi i mouse kalon mbi orë.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
sq: Nëse E VËRTETË, shfaq temperaturën krahas ikonës së motit.

en: If true, show week numbers in the calendar.
sq: Nëse E VËRTETË, shfaq në kalendar numrat e javës.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sq: Nëse true, lista "Programet e njohur" tek dritarja e dialogut "Nis programin" do të zgjerohet kur dritarja të hapet. Ky kyç ka kuptim vetëm nëse vlera enable_program_listing është i vërtetë.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sq: Nëse true, lista "Programet e njohur" tek dritarja e dialogut "Nis programin" do të vihet në dispozicion. Kjo listë do të jetë apo jo e zgjeruar në varësi të mënyrës se si është përcaktuar kyçi show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sq: Nëse true, figura e sfondit është e rrotulluar kur paneli është i orientuar vertikalisht.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
sq: Nëse true, kyçi custom_icon përdoret si ikonë e personalizuar e pulsantit. Nëse false, kyçi custom_icon shpërfillet. Ky rregullim ka kuptim vetëm nëse kyçi "object_type" është "menu-object" ose "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sq: Nëse true, peshku do të shfaqet i rrotulluar tek panelët vertikalë.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sq: Nëse true, figura është e shkallëzuar në lartësinë e panelit, kur ky është horizontal, për të ruajtur kështu proporcionet.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
sq: Nëse true, figura do t'i përshtatet përmasave të panelit. Proporcionet e figurës nuk do të ruhen.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
sq: Nëse true, kyçi menu_path përdoret si pozicioni nga ku të ndërtohet përmbajtja e menu-së. Nëse false, kyçi menu_path shpërfillet. Ky rregullim ka kuptim vetëm nëse kyçi "object_type" është "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sq: Nëse true, paneli bëhet i padukshëm automatikisht në një kënd të ekranit kur treguesi i mouse braktis sipërfaqen e panelit. Duke çuar përsëri kursorin në këtë kënd, paneli do të ri-shfaqet.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sq: Nëse true, paneli nuk do të lejojë përdoruesin të detyrojë mbylljen e një programi duke hequr të drejtën mbi butonin përkatës.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sq: Nëse true, paneli nuk do të lejojë ndonjë ndryshim të konfigurimit. Programe të caktuar ndoshta duhen kyçur veçazi. Që të ketë efekt, duhet rinisur paneli.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sq: Nëse true, paneli do të zërë komplet gjërësinë e ekranit (lartësinë nëse është një panel vertikal). Në këtë modalitet paneli mund të vendoset vetëm për së gjati në bordet e ekranit. Nëse fallso, paneli është i madh sa duhet për të përmbajtur applet-ët, ikonat e nisjes dhe pulsantët e përmbajtur në ta.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
sq: Nëse true, përdoruesi nuk mund të lëvizë applet-in nëse më parë nuk ka zbllokuar objektin duke përdorur zërin e menusë "Zblloko".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sq: Nëse kjo është e vërtetë,atëhere lista e dritareve do shfaqë dritaret ekzistuese në të gjitha hapësirat e punës, përndryshe do shfaqë vetëm dritaret e hapësirës aktuale të punës.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sq: Nëse kjo është e vërtetë, zgjedhësi do të shfaqë të gjitha hapësirat. Përndryshe ai do të shfaqë vetëm hapësirën aktuale të punës.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
sq: Nëse true, hapësirat e punës në shkëmbyesin e hapësirave do të shfaqin emrat e hapësirave të punës. Në rast të kundërt do të shfaqen vetëm dritaret në hapësirën e punës. Ky rregullim funksionon vetëm kur përdoret Marco si manazhues i dritareve.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
sq: Nëse true, kyçet x dhe x_right do të shpërfillen dhe paneli do të vendoset në qendër të aksit x të ekranit. Nëse ridimensionohet, paneli do të vazhdojë të qëndrojë në të njëjtin pozicion - p.sh. do të zgjerohet në të dy krahët. Nëse false, kyçet x dhe x_right do të përcaktojnë pozicionin e panelit.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
sq: Nëse true, kyçet y dhe y_bottom do të shpërfillen dhe paneli do të vendoset në qendër të aksit y të ekranit. Nëse ridimensionohet, paneli do të vazhdojë të qëndrojë në të njëjtin pozicion - p.sh. do të zgjerohet në të dy krahët. Nëse false, kyçet y dhe y_bottom do të përcaktojnë pozicionin e panelit.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sq: Nëse true, kur zmadhon një dritare, sille atë tek hapësira aktuale e punës. Përndryshe, lëre tek hapësira e punës e dritares.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
sq: Nëse true, për elementët e panelit do të shfaqen propozimet.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
sq: Nëse pastron listën e dokumentëve të fundit, do të fshini gjithashtu:
    
    • Të gjithë elementët nga menuja Vendndodhje → Dokumentet e fundit.
    • Të gjithë elementët nga lista e dokumentëve të fundit e të gjithë programeve.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
sq: Nëse ringarkon një objekt paneli, do t'i shtohet automatikisht panelit.

en: Image Background Details
sq: Detajet e figurës së sfondit

en: Images
sq: Figura

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sq: Në një rregullim Xinerama është e mundur prania e panelëve tek çdo monitor i vetëm. Ky kyç identifikon monitorin aktual ku shfaqet paneli.

en: Key %s is not set, cannot load launcher
sq: Çelësi %s nuk është caktuar, i pamundur ngarkimi i lëshuesit

en: L_atitude:
sq: Gjerësi:

en: L_ongitude:
sq: Gjatësi:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sq: Lëshon aplikativë të tjerë dhe vë në dispozicion instrumentë të ndryshëm për të manazhuar dritaret, shfaqur kohën, etj.

en: Launcher Properties
sq: Pronësitë e lëshuesit

en: Launcher location
sq: Pozicioni i ikonës së nisjes

en: List of known applications
sq: Lista e programeve të njohur

en: List of locations
sq: Lista e zonave

en: Loc_k To Panel
sq: Bllo_ko në panel

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sq: Gjej dokumenta dhe dosje në këtë kompjuter me anë të emrit apo përmbajtjes

en: Location
sq: Vendodhja

en: Locations
sq: Vendndodhja

en: Lock Screen
sq: Blloko Ekranin

en: Lock the object to the panel
sq: Blloko elementin në panel

en: Log Out %s...
sq: Përfundo seancën e %s...

en: Log Out...
sq: Dil Jashtë...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
sq: Përfundon seancën e «%s» për t'u futur si një përdorues tjetër

en: Log out of this session to log in as a different user
sq: Dil jashtë nga kjo seancë për t'u futur si përdorues tjetër

en: Look at today's date!
sq: Shiko datën e sotme!

en: Main Menu
sq: Menuja kryesore

en: Menu content path
sq: Pozicioni i përmbajtjes së panelit

en: Mount %s
sq: Monto «%s»

en: Move windows to current workspace when unminimized
sq: Kur maksimizohet,zhvendose dritaren tek hapësira aktuale e punës

en: Name to identify panel
sq: Emri për të identifikuar panelin

en: Network
sq: Rrjeti

en: Network Places
sq: Rezervat e rrjetit

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sq: Nuk është dhënë asnjë URI për file e lëshuesit të panelit

en: No URL was specified.
sq: Nuk u specifikua asnjë URL.

en: No application to handle search folders is installed.
sq: Nuk është instaluar asnjë aplikativ për të trajtuar kartelat e kërkimit.

en: North
sq: Veri

en: Not a launchable item
sq: Nuk është një element i ekzekutueshëm

en: Notification Area
sq: Zona e njoftimit

en: Number of _workspaces:
sq: Numri i _hapësirave të punës:

en: Object's position on the panel
sq: Pozicioni i elementit në panel

en: Open '%s'
sq: Hap :'%s'

en: Open URL: %s
sq: Hap URL:%s

en: Open the contents of your desktop in a folder
sq: Hap përmbajtjen e hapësirës së punës në një kartelë

en: Open your personal folder
sq: Hap kartelën personale

[ctx: Orientation]
en: Bottom
sq: Poshtë

[ctx: Orientation]
en: Left
sq: Majtas

[ctx: Orientation]
en: Right
sq: Djathtas

[ctx: Orientation]
en: Top
sq: Lart

en: Panel Display
sq: Shfaq Panelin

en: Panel ID list
sq: Lista ID të panelit

en: Panel Notification Area
sq: Zona Njoftuese e Panelit

en: Panel Properties
sq: Pronësitë e panelit

en: Panel attached to drawer
sq: Paneli i ngjitur tek sirtari

en: Panel autohide delay
sq: Vonesa e padukshmërisë automatike

en: Panel autounhide delay
sq: Vonesa e ri-shfaqjes automatike të panelit

en: Panel object ID list
sq: Lista e ID të elementëve të panelit

en: Panel object has quit unexpectedly
sq: Objekti i panelit u mbyll në menyrë të papritur

en: Panel object type
sq: Lloji i elementit të panelit

en: Panel orientation
sq: Orientimi i panelit

en: Panel size
sq: Madhësia e panelit

en: Pause per frame
sq: Pauzë për pamje

en: Pick a color
sq: Zgjidh një ngjyrë

en: Places
sq: Rezerva

en: Protect your computer from unauthorized use
sq: Mbro kompjuterin nga përdorimi i paautorizuar

en: Recent Documents
sq: Dokumentët e fundit

en: Removable Media
sq: Suporte të heqëshme

en: Rescan %s
sq: Riskano %s

en: Restore to current _workspace
sq: Rivendose në _hapësirën e tanishme të punës

en: Restore to na_tive workspace
sq: Rivendos në hapësirën e punës _mëmë

en: Rotate image on vertical panels
sq: Rrotullo figurën tek panelët vertikalë

en: Rotate image when panel is _vertical
sq: Rrotullo figurën kur paneli është _vertikal

en: Rotate on vertical panels
sq: Rrotullo në panelet vertikale

en: Rows in workspace switcher
sq: Rreshta tek zgjedhësi i hapësirës së punës

en: Run Application
sq: Nis programin

en: Run Application...
sq: Nis Programin...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
sq: Nis një program duke shkruar një komandë ose duke e zgjedhur nga një listë

en: Run in _terminal
sq: Ekzekuto në _terminal

en: Run with _file...
sq: Nis me _file...

en: S_tyle:
sq: S_tili:

en: Search
sq: Kërko

en: Search for Files...
sq: Kërko për files...

en: Select an animation
sq: Zgjidh një animim

en: Select an application to view its description.
sq: Zgjidh një aplikativ për të lexuar përshkrimin e tij.

en: Select background
sq: Zgjidh sfondin

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sq: Zgjidh këtë opsion për të ekzekutuar komandën në një terminal.

en: Separator
sq: Ndarës

en: Session management options:
sq: Opsionet e menaxhimit të seancës:

en: Set System Time
sq: Cakton orën e sistemit

en: Set System Time...
sq: Cakto orën e sistemit...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
sq: Përcakton vendndodhjen si vendndodhja e tanishme dhe përdor zonën e saj orare për këtë kompjutër

en: Sh_ow windows from current workspace
sq: Sh_faq dritaret nga hapësira aktuale e punës

en: Show Desktop Button
sq: Shfaq Butonin e Hapësirës së Punës

en: Show _all workspaces in:
sq: Shfaq të gjith_a hapësirat e punës në:

en: Show _only the current workspace
sq: Shfaq _vetëm hapësirën aktuale të punës

en: Show _temperature
sq: Shfaq _temperaturën

en: Show _weather
sq: Shfaq _motin

en: Show date in clock
sq: Shfaq datën tek ora

en: Show date in tooltip
sq: Shfaq datën si sugjerim

en: Show hide _buttons
sq: Shfaq _butonat e fshehjes

en: Show list of known _applications
sq: Shfaq listën e _programeve të njohur

en: Show seco_nds
sq: Shfaq seko_ndat

en: Show session management options
sq: Shfaq opsionet e menaxhimit të seancës

en: Show temperature in clock
sq: Shfaq temperaturën tek ora

en: Show the _date
sq: Shfaq _datën

en: Show time with seconds
sq: Shfaq orën me sekonda

en: Show weather in clock
sq: Shfaq kushtet meteorollogjike tek ora

en: Show week numbers in calendar
sq: Shfaq numrat e javës në kalendar

en: Show windows from a_ll workspaces
sq: Shfaq dritaret e të gji_tha hapësirave të punës

en: Show windows from all workspaces
sq: Trego dritaret nga të gjitha hapësirave të punës

en: Show workspace _names in switcher
sq: Shfaq emrat e hapësirave të pu_nës në zgjedhës

en: Shut Down...
sq: Shuaj Sistemin...

en: Shut down the computer
sq: Shuaj kompjuterin

[ctx: Size]
en: Large
sq: E madhe

[ctx: Size]
en: Small
sq: E vogël

en: Solid c_olor
sq: Ngjyrë e pl_otë

en: Some of these properties are locked down
sq: Disa nga këto pronësi janë bllokuar

en: South
sq: Jug

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
sq: Përcakton ngjyrën e sfondit të panelit në formatin #RGB

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sq: Përcakton file që duhet përdorur si figurë për sfondin. Nëse kjo figurë përmban një kanal alpha, ky kanal do të kompozohet me figurën e sfondit të hapësirës së punës.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sq: Përcakton vonesën, në milisekonda, midis hyrjes së kursorit të mouse në sipërfaqen e panelit dhe ri-shfaqjen e këtij të fundit. Ky kyç ka vlerë vetëm nëse kyçi auto_hide është vendosur tek 'e vërtetë'.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sq: Përcakton vonesën, në milisekonda, midis daljes së kursorit të mouse nga sipërfaqen e panelit dhe ri-fshehjen e këtij të fundit. Ky kyç ka vlerë vetëm nëse kyçi auto_hide është vendosur tek 'e vërtetë'.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sq: Përcakton numrin e pikave të dukshme kur paneli bëhet automatikisht i padukshëm në një kënd. Ky kyç ka kuptim vetëm nëse kyçi auto_hide është i vërtetë.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
sq: Përcakton tejdukshmërinë e formatit të ngjyrës së sfondit. Nëse ngjyra nuk është krejtësisht opake (pra një vlerë më e vogël se 65535), ajo ngjyrë do të kompozohet me figurën e sfondit të hapësirës së punës.

en: Specify an applet IID to load
sq: Përcakto IID e programthit për t'a ngarkuar

en: Specify file containing saved configuration
sq: Specifikon dokumentin që përmban konfiurimin e ruajtur

en: Specify session management ID
sq: Specifiko ID e menaxhuesit të seancës

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
sq: Përcakto orientimin fillestar për programthin (sipër, poshtë, majtas ose djathtas)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
sq: Përcakto madhësinë fillestare për programthin (tepër i vogël, mesatar, i madh etj.)

en: Speed unit
sq: Njësia e shpejtësisë

en: St_retch
sq: Te_ndos

en: Starting %s
sq: Fillo %s

en: Stretch image to panel
sq: Shtri figurën në panel

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
sq: Dielli lind: %s / Perëndon: %s

en: System
sq: Sistemi

en: Temperature unit
sq: Njësia e temperaturës

en: Test applet utility
sq: Testo shërbimin e programtheve

en: The Clock displays the current time and date
sq: Ora tregon orën dhe datën e tanishme

en: The MATE Panel
sq: Paneli i MATE

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
sq: Lista e dritareve shfaq listën e gjitha dritareve në një set butonash dhe ju lejon t'i zgjidhni.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
sq: Zgjedhësi i dritareve shfaq listën e gjithë dritareve në një menu dhe ju lejon ti zgjidhni.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
sq: Ndryshuesi i Hapësirave të Punës tregon një miniaturë të hapësirave të punës dhe bën të mundur zotërimin e dritareve.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
sq: Lloji i veprimit që ky pulsant përfaqson. Vlerat e lejuara janë "lock", "logout", "run", "search" dhe "screenshot". Ky kyç ka kuptim vetëm nëse kyçi object_type është "action-applet".

en: The command of the launcher is not set.
sq: Ikona e lëshuesit nuk është caktuar.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
sq: Komanda e konfiguruar nuk punon dhe u zëvendësua me: %s

en: The fish's animation pixmap
sq: Pamja e peshkut në animim

en: The fish's name
sq: Emri i peshkut

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sq: Lartësia (gjerësia për panelët vertikalë) e panelit. Përmasa minimum e panelit do të përcaktohet gjatë ekzekutimit, duke u mështetur tek madhësia e llojit të gërmave dhe faktorëve të tjerë. Përmasa maksimim sidoqoftë është e fiksuar në një të katërtën e lartësisë (apo gjërësisë) së ekranit.

en: The icon of the command to be run.
sq: Ikona e komandës që duhet ekzekutuar

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
sq: Identifikuesi i panelit të ngjitur me këtë sirtar. Ky kyç ka kuptim vetëm nëse kyçi object_type është "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sq: Identifikuesi i panelit superior që përmban këtë objekt.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sq: Pozicioni i skedës .desktop që përshkruan ikonën e nisjes. Ky kyç ka kuptim vetëm nëse kyçi object_type është "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
sq: Pozicioni i file të figurës të përdorur si ikonë për pulsantin e objektit. Ky rregullim ka kuptim vetëm nëse kyçi object_type është "drawer-object" ose "menu-object" dhe kyçi use_custom_icon është vendosur në 'e vërtetë'.

en: The location of the launcher is not set.
sq: Vendndodhja e lëshuesit nuk është caktuar.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sq: Pozicioni i panelit gjatë aksit x, duke u nisur nga e djathta e ekranit. Nëse vendosur në -1, vlera do të shpërfillet dhe do të përdoret vlera e kyçit x. Nëse vlera është më e madhe se 0, atëhere vlera e kyçit x do të shpërfillet. Ky kyç ka kuptim vetëm në modalitetin jo i shpalosur. Në modalitetin i shpalosur, përkundrazi, ky kyç shpërfillet dhe paneli pozicionohet në bordin e ekranit specifikuar nga kyçi "orientation".

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sq: Pozicioni i panelit gjatë aksit x. Ky kyç ka kuptim vetëm në modalitetin jo i shpalosur. Në modalitetin i shpalosur, përkundrazi, ky kyç shpërfillet dhe paneli pozicionohet në bordin e ekranit specifikuar nga kyçi "orientation".

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sq: Pozicioni i panelit gjatë aksit y, duke u nisur nga fundi i ekranit. Nëse vendosur në -1, vlera do të shpërfillet dhe do të përdoret vlera e kyçit y. Nëse vlera është më e madhe se 0, atëhere vlera e kyçit y do të shpërfillet. Ky kyç ka kuptim vetëm në modalitetin jo i shpalosur. Në modalitetin i shpalosur, përkundrazi, ky kyç shpërfillet dhe paneli pozicionohet në bordin e ekranit specifikuar nga kyçi "orientation".

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sq: Pozicioni i panelit gjatë aksit y. Ky kyç ka kuptim vetëm në modalitetin jo i shpalosur. Në modalitetin i shpalosur, përkundrazi, ky kyç shpërfillet dhe paneli pozicionohet në bordin e ekranit specifikuar nga kyçi "orientation".

en: The name of the directory is not set.
sq: Emri i directory nuk është caktuar.

en: The name of the launcher is not set.
sq: Emri i lëshuesit nuk është caktuar.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sq: Orientimi i panelit. Vlerat e lejuara janë "top", "bottom", "left" dhe "right". Në modalitetin i shpalosur ky kyç specifikon se tek cili bord i ekranit ndodhet paneli. Në modalitetin jo-i shpalosur, diferenca midis "top" dhe "bottom" është më pak e dukshme. Megjithëse që të dy specifikojnë që kemi të bëjmë me një panel horizontal, ka mundësi të kemi një sjellje të ndryshme nga ana e elementëve të panelit: për shembull një pulsant menu i vendosur tek një panel "top" do të përpiqet të hapë menu-në në drejtimin poshtë, ndërsa në drejtimin lart për një panel "bottom".

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sq: Paneli ndeshi në një problem gjatë ngarkimit të "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
sq: Pozicioni nga i cili të ndërtohet përmbajtja e menusë. Ky kyç ka kuptim vetëm nëse kyçi use_menu_path është e vërtetë dhe kyçi object_type është "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sq: Vendosja e këtij objekti në panel. Pozicioni specifikohet nga numri i pikëve nga korniza e majtë (apo superiore nëse vertikal) e panelit.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sq: Shpejtësia e animimit të panelëve. Vlerat e lejuara janë "slow", "medium" dhe "fast". Ky kyç ka kuptim vetëm nëse kyçi enable_animation është i vërtetë.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
sq: Teksti që duhet shfaqur si propozim për këtë sirtar apo menu. Ky rregullim ka vlerë vetëm nëse kyçi tip_objekti është "objekt-sirtar" apo "objekt-menu".

en: The unit to use when showing temperatures.
sq: Njësia për tu përdorur kur shfaqet temperatura.

en: The unit to use when showing wind speed.
sq: Njësia për tu përdorur kur shfaqet shpejtësia e erës.

en: The water needs changing
sq: Duhet ndërruar uji

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
sq: Ky buton fsheh të gjtha dritaret dhe shfaq hapësirën e punës.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sq: Emër i lexueshëm për të identifikuar një panel. Qëllimi kryesor i këtij kyçi është përdorimi si titull i dritares së panelit, duke lehtësuar lundrimin midis panelëve.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sq: Kjo vlerë tregon numrin e rreshtave (për panelët horizontalë) apo të kollonave (për panelët vertikalë) që janë të shfaqur tek zgjedhësi. Ky kyç ka kuptim vetëm nëqoftëse kyçi display_all_workspaces është vendosur në "e vërtetë".

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sq: Ky pulsant përcakton komandën që do ekzekutohet kur të klikohet peshku.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sq: Ky kyç përcakton emrin e file të figurës që do të përdoret për animimin e shfaqur tek programi "fish" relative me directory e figurave.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
sq: Ky kyç përcakton formatin e përdorur nga mini-programi i orës kur kyçi i formatit është caktuar në "custom". Mund të përdoren përcaktues konvertimi të kuptueshëm nga strftime() për të marrë formatin e duhur. Për informacione më të hollësishme, mund të konsultohet manuali i strftime().

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
sq: Ky kyç përcakton formatin e orës, përdorur nga programi i orës.Vlera të mundshme janë "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" dhe "custom". Nëse zgjidhet "internet", ora do shfaqë orën e Internetit. Ora e Internetit ndan ditën në 1000 "rrahje". Nuk ekzistojnë zona orare në këtë sistem, pra ora është e njëjtë në të gjithë botën. Nëse zgjidhet "unix", ora do shfaqë orën në sekonda qysh prej Epokës, d.m.th. 1970-01-01. Nëse zgjidhet "custom", ora do shfaqë kohën sipas formatit të përcaktuar nga kyçi custom_format.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
sq: Ky pulsant përcakton numrin e pamjeve në animimin e peshkut.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sq: Ky kyç përcakton numrin e sekondave për të cilat do të shfaqet çdo frame.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
sq: Ky program është përgjegjës për lëshimin e aplikativëve dhe vë në dispozicion instrumentë të dobishëm.

en: Time & Date
sq: Ora & Data

en: Time _Settings
sq: Rre_gullimet e orës

en: Tooltip displayed for drawer or menu
sq: Propozimi që do të shfaqet për sirtarin apo menunë

en: Toplevel panel containing object
sq: Paneli i nivelit superior që përmban objektin

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
sq: Lista URI që u lëshua në dialogun e ekzekutimit pati një format (%d) ose gjatësi (%d) të gabuar

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sq: I pamundur ekzekutimi i «%s»
    
    Detaje:%s

en: Unable to locate the command to execute
sq: E pamundur gjetja komandës që duhet ekzekutuar

en: Unable to mount %s
sq: I pamundur montimi i %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sq: E pamundur hapja e file të hapësirës së punës %s për lëshuesin e panelit%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
sq: I pamundur leximi nga «%s»
    
    Më hollësisht:%s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
sq: I pamundur leximi i output nga komanda
    
    Më hollësisht:%s

en: Unable to scan %s for media changes
sq: I pamundur skanimi i «%s» për ndryshime të suportit

en: Unknown
sq: Panjohur

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sq: Version i pasaktë file desktop '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
sq: Opsion i pasaktë nisje: %d

en: Use custom icon for object's button
sq: Përdor ikonë të personalizuar për pulsantin e objektit

en: Use custom path for menu contents
sq: Përdor pozicionin e personalizuar për përmbajtjen e menusë

en: Visible pixels when hidden
sq: Pikët e dukshme kur është i fshehur

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sq: Kujdes: duket sikur ky program të jetë projektuar për të kryer diçka
    të dobishme. Meqenëse ky është një mini-program i panevojshëm,
    është mirë të mos kryhet ky veprim.
    Ju këshillojmë që mos përdorni «%s» për diçka që do ta kthente
    në "të nevojshëm" në planin praktik.

en: Weather
sq: Kushtet meteorollogjike

en: West
sq: Perëndim

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
sq: Kur një sirtar fshihet, sirtari dhe rregullimet e tij
    humbin.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
sq: Kur një panel fshihet, paneli dhe rregullimet
    e tij humbin.

en: When to group windows
sq: Kur duhen grupuar dritaret

en: Will run command: '%s'
sq: Do të ekzekutojë komandën: '%s'

en: Window List
sq: Lista e dritareve

en: Window List Preferences
sq: Preferimet e Listës së Dritareve

en: Window Selector
sq: Zgjedhësi i dritares

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
sq: Me një rregullim multi-screen, ka mundësi të kemi panelë për çdo ekran. Ky kyç identifikon ekranin aktual ku shfaqet paneli.

en: Workspace Names
sq: Emrat e Hapësirave të Punës

en: Workspace Switcher
sq: Zgjedhësi i hapësirës së punës

en: Workspace Switcher Preferences
sq: Preferimet e Zgjedhësit të Hapësirave të Punës

en: Workspace na_mes:
sq: E_mrat e hapësirave të punës:

en: Workspaces
sq: Hapësirat e punës

en: X co-ordinate of panel
sq: Koordinata X e panelit

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
sq: Koordinata X e panelit, duke filluar nga e djathta e ekranit

en: X screen where the panel is displayed
sq: Ekrani i X-it ku shfaqet paneli

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sq: Monitori·Xinerama·ku·shfaqet·paneli

en: Y co-ordinate of panel
sq: Koordinata Y e panelit

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
sq: Koordinata Y e panelit, duke filluar nga fundi i ekranit

en: You must always have at least one panel.
sq: Duhet të kesh të paktën një panel.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sq: Organizuesi juaj i dritareve nuk suporton butonin "Shfaq Hapësirën e Punës", ose nuk keni një organizues dritaresh në funksion.

en: _12 hour format
sq: Format _12 orësh

en: _24 hour format
sq: Format _24 orësh

en: _About
sq: _Rreth

en: _Activate Screensaver
sq: _Aktivizo Screensaver

en: _Add
sq: _Shto

en: _Add to Drawer...
sq: _Shto në sirtar...

en: _Always group windows
sq: _Grupo gjithmonë dritaret

en: _Applet:
sq: _Programthi:

en: _Autohide
sq: _Fshehje automatike

en: _Back
sq: _Mbrapa

en: _Browse...
sq: _Shfleto...

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Close
sq: _Mbyll

en: _Delete
sq: _Fshi

en: _Delete This Panel
sq: _Hiqe këtë panel

en: _Don't Reload
sq: _Mos ringarko

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _Edit Menus
sq: _Ndrysho menutë

en: _Entire menu
sq: _E gjithë menuja

en: _Force quit
sq: _Detyro daljen

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Icon:
sq: _Ikona:

en: _Launch
sq: _Nis

en: _Location Name:
sq: _Vendndodhja Emri:

en: _Location:
sq: _Pozicioni:

en: _Lock Screen
sq: _Blloko Ekranin

en: _Move
sq: _Lëviz

en: _Name of fish:
sq: _Emri i peshkut:

en: _Name:
sq: _Emri:

en: _Never group windows
sq: _Mos grupo asnjëherë dritaret

en: _New Panel
sq: _Panel i ri

en: _None (use system theme)
sq: _Asnjë (përdor temën e sistemit)

en: _Open
sq: _Hap

en: _Orientation:
sq: _Orientimi:

en: _Pause per frame:
sq: _Pauza për pamje:

en: _Preferences
sq: _Preferenca

en: _Pressure unit:
sq: Njësia e _trysnisë:

en: _Properties
sq: _Pronësitë

en: _Reload
sq: _Ringarko

en: _Remove
sq: _Hiq

en: _Remove From Panel
sq: _Hiqe nga paneli

en: _Revert
sq: _Rikthe

en: _Rotate on vertical panels
sq: _Rrotullo në panelët vertikalë

en: _Run
sq: _Ekzekuto

en: _Scale
sq: _Shkallëzo

en: _Set System Time
sq: Cakton orën e sistemit

en: _Size:
sq: Madhë_sia:

en: _Speak again
sq: _Fol sërish

en: _Temperature unit:
sq: Njësia e _temperaturës:

en: _Tile
sq: _Pllakë

en: _Time:
sq: _Ora

en: _Timezone:
sq: Zonëkohore:

en: _Total frames in animation:
sq: _Gjithsej pamje në animim:

en: _Type:
sq: _Lloji:

en: _Visibility unit:
sq: Njësia e _dukshmërisë:

en: _Wind speed unit:
sq: Njësia e shpejtësisë së _erës:

en: columns
sq: kollona

en: frames
sq: korniza

en: pixels
sq: piksel

en: rows
sq: rreshta

en: seconds
sq: sekonda
