Xfce4-power-manager - en to sq translation catalogue (197 entries)

en: 
    Xfce Power Manager %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    http://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
sq: 
    Përgjegjës Xfce Energjie %s
    
    Pjesë e Projektit Xfce Goodies
    http://goodies.xfce.org
    
    Licencuar sipas GNU GPL.

en: %i hour | %i hours
sq[0]: %i orë
sq[1]: %i orë

en: %i minute | %i minutes
sq[0]: %i minutë
sq[1]: %i minuta

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
sq: %s (%i%%)
    %s deri në ngarkim të plotë

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
sq: %s (%i%%)
    Koha e mbetur është përafërsisht %s

en: %s is currently inhibiting power management
sq: %s është duke penguar aktualisht administrim energjie

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s remaining
sq: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - Edhe %s

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s until full
sq: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s deri sa të jetë plot

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
sq: <b>%s %s</b>
    Nivel i tanishëm ngarkimi: %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged
sq: <b>%s %s</b>
    Plotësisht e ngarkuar

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged - %s remaining
sq: <b>%s %s</b>
    Plotësisht e ngarkuar - Edhe %s

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
sq: <b>%s %s</b>
    Gjendje e panjohur

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
sq: <b>%s %s</b>
    Po pritet të ngarkohet (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
sq: <b>%s %s</b>
    Po pritet të shkarkohet (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
sq: <b>%s %s</b>
    është e zbrazët

en: <b>Appearance</b>
sq: <b>Dukje</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
sq: <b>Reduktim ndriçimi</b>

en: <b>Buttons</b>
sq: <b>Butona</b>

en: <b>Critical power</b>
sq: <b>Nivel kritik energjie</b>

en: <b>Display brightness</b>
sq: <b>Ndriçim ekrani</b>

en: <b>Display power management</b>
sq: <b>Shfaq administrim energjie</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
sq: <b>Kapak Laptopi</b>

en: <b>Security</b>
sq: <b>Siguri</b>

en: <b>System power saving</b>
sq: <b>Kursim energjie sistemi</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
sq: Fjetjen e vetvetishme e pengon aktualisht një aplikacion. Kryerja e këtij veprimi tani mund të dëmtojë gjendjen e funksionimit të këtij aplikacioni.
    Jeni i sigurt se doni të plogështohet sistemi?

en: Another power manager is already running
sq: Ka një tjetër përgjegjës energjie në xhirim e sipër

en: Ask
sq: Pyet

en: Authorized to hibernate
sq: I autorizuar të bëjë plogështim

en: Authorized to shutdown
sq: I autorizuar të bëjë fikje

en: Authorized to suspend
sq: I autorizuar të bëjë pezullim

en: Automatically lock the session:
sq: Kyçe vetvetiu sesionin:

en: Battery
sq: Bateri

en: Blank after
sq: Zbardhe pas

en: Brightness step count:
sq: Numër hapash ndriçimi:

en: Brightness: %.0f percent
sq: Ndriçim: %.0f përqind

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
sq: Montuar me GTK+ %d.%d.%d, lidhur me GTK+ %d.%d.%d.

en: Can hibernate
sq: Mund të plogështohet

en: Can suspend
sq: Mund të pezullohet

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
sq: Bëje xfce4-power-manager-settings të mbyllet

en: Check your power manager installation
sq: Kontrolloni instalimin tuaj të përgjegjësit të energjisë

en: Computer
sq: Kompjuter

en: Critical battery power level:
sq: Nivel kritik energjie baterie:

en: Current charge
sq: Nivel i tanishëm ngarkimi

en: Daemonize
sq: Kaloje si demon

en: Delay locking after screensaver for
sq: Vonoje kyçjen pas ekrankursyesit për

en: Device
sq: Pajisje

en: Devices
sq: Pajisje

en: Display
sq: Shfaqje

en: Display a specific device by UpDevice object path
sq: Shfaq një pajisje specifike përmes shtegu objekti UpDevice

en: Display battery levels for attached devices
sq: Shfaq nivel baterish për pajisjet e bashkëngjitura

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
sq: Shfaq nivele baterie të pajisjeve tuaja dhe kontrolloni ndriçimin e ekranit tuaj

en: Display version information
sq: Shfaq të dhëna versioni

en: Do nothing
sq: Mos bëj gjë

en: Dump all information
sq: Jepi krejt hollësitë

en: Enable debugging
sq: Aktivizo diagnostikimin

en: Energy empty
sq: Pa energji

en: Exponential
sq: Eksponencial

en: Failed to connect to power manager
sq: S’u arrit të lidhej me përgjegjës energjie

en: Failed to load power manager configuration, using defaults
sq: S’u arrit të ngarkohej formësim përgjegjësi energjie, po përdoren parazgjedhjet

en: Failed to parse arguments: %s
sq: S’u arrit të përtypen argumente: %s

en: Fully charged
sq: Plotësisht e ngarkuar

en: Fully charged (design)
sq: Plotësisht e ngarkuar (dizajn)

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Handle display brightness _keys
sq: _Taste trajtimi ndriçimi ekrani

en: Has LID
sq: Ka LID

en: Has battery
sq: Ka bateri

en: Has battery button
sq: Ka buton baterie

en: Has brightness panel
sq: Ka panel ndriçimi

en: Has hibernate button
sq: Ka buton plogështimi

en: Has power button
sq: Ka buton energjie

en: Has sleep button
sq: Ka buton fjetjeje

en: Hibernate
sq: Plogështoje

en: Hibernate and suspend operations not permitted
sq: Nuk lejohen veprime plogështimi dhe pezullimi

en: Hibernate and suspend operations not supported
sq: Nuk mbulohen veprime plogështimi dhe pezullimi

en: Hibernate operation not permitted
sq: Nuk lejohet veprim plogështimi

en: Hibernate operation not supported
sq: Nuk mbulohet veprim plogështimi

en: Hibernate the system
sq: Plogështoje sistemin

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
sq: Veç kësaj, përgjegjësi Xfce i energjisë furnizon një grup ndërfaqesh DBus të përputhshme me freedesktop-in për të informuar aplikacione të tjera mbi nivele energjie, që kështu ato të mund të ujdisin konsumin e energjisë nga ana e tyre, dhe furnizon ndërfaqen e pengimeve e cila u lejon aplikacioneve të parandalojnë veprime kalimi automatik në fjetje përmes përgjegjësi të energjisë; si një shembull, përgjegjësi i paketave të sistemit operativ do të duhej të shfrytëzonte këtë ndërfaqe, teksa është duke kryer veprime përditësimi.

en: Invalid arguments
sq: Argumente të pavlefshëm

en: Invalid cookie
sq: Cookie e pavlefshme

en: Keyboard
sq: Tastierë

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
sq: Ndriçim Tastiere: %.0f përqind

en: Lead acid
sq: Acid plumb

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of X11.
sq: Lejoje përgjegjësin e energjisë të merret me administrim energjie ekrani (DPMS), në vend se X11-a.

en: Line power
sq: Rrymë nga rrjeti

en: Lithium ion
sq: Jone litiumi

en: Lithium iron phosphate
sq: Fosfat hekuri litiumi

en: Lithium polymer
sq: Polimere Litiumi

en: Lock screen
sq: Kyçe ekranin

en: Lock screen when system is going to sleep
sq: Kyçe ekranin kur sistemi kalon në fjetje

en: Mouse
sq: Mi

en: Never
sq: Kurrë

en: Nickel cadmium
sq: Kadmium nikel

en: Nickel metal hydride
sq: NiMH

en: None
sq: Asnjë

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
sq: Asnjë nga mjetet për kyçje ekrani nuk pati sukses, ekrani nuk do të kyçet.

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
sq: Asnjë prej mjeteve të kyçjes së ekranit nuk xhiroi me sukses, ekrani nuk do të kyçet.
    Doni ende të vazhdohet të pezullohet sistemi?

en: Not plugged in
sq: S’është në prizë

en: Nothing
sq: Asgjë

en: Number of brightness steps available using keys
sq: Numër hapash ndriçimi të përdorshëm përmes tastesh

en: On battery
sq: Nën bateri

en: On critical battery power:
sq: Kur mbërrihet në nivel kritik energjie baterie:

en: On inactivity reduce to
sq: Kur s’ka veprimtari, zvogëloje sa

en: One hour
sq: Një orë

en: One minute
sq: Një minutë

en: Percentage
sq: Përqindje

en: Percentage and remaining time
sq: Përqindje dhe kohë e mbetur

en: Permission denied
sq: Leje e mohuar

en: Phone
sq: Telefon

en: Plugged in
sq: Në prizë

en: Power Manager
sq: Përgjegjës Energjie

en: Power Manager Plugin
sq: Shtojcë Përgjegjës Energjie

en: Power Manager Plugin Settings
sq: Rregullime Shtojce Përgjegjës Energjie

en: Power management for the Xfce desktop
sq: Administrim energjie për desktopin Xfce

en: PowerSupply
sq: Ushqyes

en: Presentation _mode
sq: _Mënyrë Paraqitjeje

en: Put to sleep after
sq: Vëre në gjumë pas

en: Quit any running xfce power manager
sq: Mbyll çfarëdo përgjegjësi Xfce energjie në punë e sipër

en: Reduce after
sq: Zvogëloje pas

en: Remaining time
sq: Kohë e mbetur

en: Restart the running instance of Xfce power manager
sq: Rinis instancën xhiruese të përgjegjësit Xfce të energjisë

en: SOCKET ID
sq: ID SOCKET-i

en: Security
sq: Siguri

en: Serial
sq: Numër serial

en: Settings for the Xfce Power Manager
sq: Rregullime për Përgjegjësin Xfce të Energjisë

en: Settings manager socket
sq: "Socket" përgjegjësi rregullimesh

en: Show 'Presentation mode' indicator:
sq: Shfaq tregues 'Mënyrë paraqitje':

en: Show label:
sq: Shfaq etiketë:

en: Show the configuration dialog
sq: Shfaq dialogun e formësimit

en: Shutdown
sq: Fike

en: Shutdown the system
sq: Fike sistemin

en: Status notifications
sq: Njoftime gjendjeje

en: Suspend
sq: Pezulloje

en: Suspend not supported
sq: Pezullimi nuk mbulohet

en: Suspend operation not permitted
sq: Nuk lejohet veprim pezullimi

en: Suspend operation not supported
sq: Nuk mbulohet veprim pezullimi

en: Suspend the system
sq: Pezulloje sistemin

en: Switch off after
sq: Fike pas

en: Switch off display
sq: Fik ekranin

en: System
sq: Sistem

en: System is running on %s power
sq: Sistemi po xhiron me %s energji

en: System is running on low power
sq: Sistemi po xhiron nën energji të pakët

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
sq: Sistemi po xhiron nën energji të pakët. Që të shmangni humbje të dhënash, ruani punën tuaj

en: System sleep mode:
sq: Mënyrë fjetjeje sistemi:

en: System tray icon
sq: Ikonë shtylle sistemi

en: Technology
sq: Teknologji

en: This development release fixes bugs with suspend and hibernate. It also improves the panel-plugin, incorporating the functionality of the (now dropped) brightness panel-plugin. A new popup notification was added to account for keyboard brightness changes and the Power Manager now also controls the X11 blank times.
sq: Kjo hedhje në qarkullim ndreq të meta me kalimin në gjendje pezull dhe fjetjen. Përmirëson gjithashtu shtojcën panel, duke trupëzuar funksionin e (tashmë të lënë pas) shtojcës së panelit për ndriçimin. Është shtuar një njoftim i ri flluskë lidhur me ndryshime ndriçim i tastiere dhe tani Përgjegjësi i Energjisë kontrollon kohët e zbardhjes së ekranit nga X11.

en: This development release introduces a lot of new features, among them suspending/hibernation without systemd and UPower>=0.99. It allows for individual control of systemd-inhibition, a new panel plugin to monitor battery and device charge levels replaces the trayicon. The settings dialog has been completely restructured for better oversight and many open bugs have been fixed and translations have been updated.
sq: Kjo hedhje në qarkullim sjell për herë të parë një numër veçorish të reja, mes tyre kalimin në gjendje pezull/fjetje pa systemd dhe UPower>=0.99. Çka lejon për kontroll individual të systemd-inhibition. Një shtojcë e re paneli për mbikëqyrje shkalle ngarkimi baterie dhe pajisje zëvendëson ikonën te shtylla. Dialogu i rregullimeve është ristrukturuar plotësisht për kontroll më të mirë dhe mjaft të meta të hapura janë ndrequr, si dhe janë përditësuar përkthime.

en: This development release mostly fixes bugs and introduces better support for icon-themes by reducing the device icons and using standard names for them. It also features updated translations. The panel plugin has been renamed to Power Manager Plugin.
sq: Kjo hedhje në qarkullim kryesisht ndreq të meta dhe sjell për herë të parë mbulim më të mirë për tema ikonash duke reduktuar ikona pajisjeje dhe duke përdorur për to emra standardë. Përmban edhe përkthime të përditësuara. Shtojca panel është riemërtuar Shtojcë Përgjegjësi Energjie.

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
sq: Ky është versioni %s i %s, që po xhiron në Xfce %s.

en: This stable release fixes compilation problems, a memory leak and a few other minor bugs. Furthermore it provides updated translations.
sq: Kjo hedhje e qëndrueshme në qarkullim ndreq probleme përpilimi, një të çarë kujtese dhe pak të meta të tjera të vockla. Më tej, furnizon përkthime të përditësuara.

en: Type
sq: Lloj

en: Type '%s --help' for usage.
sq: Për përdorimin, shtypni '%s --help'.

en: Unable to get connection to the message bus session
sq: S’arrihet të ketë lidhje te sesion busi mesazhesh

en: Unable to open the following url: %s
sq: S’arrihet të hapet url-ja vijuese: %s

en: Uninterruptible Power Supply
sq: Burim Energjie të Pandërprerë (UPS)

en: Unknown
sq: I panjohur

en: Unknown time
sq: Kohë e panjohur

en: UpDevice object path
sq: Shteg objekti UpDevice

en: Vendor
sq: Shitës

en: Version information
sq: Të dhëna versioni

en: Voltage
sq: Voltazh

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
sq: Kur krejt burimet e kompjuterit mbërrijnë këtë nivel energjie

en: When battery button is pressed:
sq: Kur shtypet butoni i baterisë:

en: When hibernate button is pressed:
sq: Kur shtypet butoni i plogështisë:

en: When inactive for
sq: Kur është joaktiv për

en: When laptop lid is closed:
sq: Kur mbyllet kapaku i laptopit:

en: When power button is pressed:
sq: Kur shtypet butoni i energjisë:

en: When sleep button is pressed:
sq: Kur shtypet butoni i fjetjes:

en: When the screensaver is activated
sq: Kur ekrankursyesi është i aktivizuar

en: When the screensaver is deactivated
sq: Kur ekrankursyesi është i çaktivizuar

en: With network manager support
sq: Me mbulim përgjegjësi rrjeti

en: With policykit support
sq: Me mbulim policykit-i

en: Without network manager support
sq: Pa mbulim përgjegjësi rrjeti

en: Without policykit support
sq: Pa mbulim policykit-i

en: Xfce Power Manager
sq: Përgjegjësi Xfce i Energjisë

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
sq: Përgjegjësi Xfce i energjisë furnizon gjithashtu një shtojcë për panele Xfce dhe LXDE që të kontrollohen shkallë ndriçimi LCD-je dhe të mbikëqyren shkallë ngarkimi të baterisë dhe pajisjes.

en: Xfce power manager is already running
sq: Përgjegjësi Xfce i energjisë është duke xhiruar

en: Xfce power manager is not running
sq: Përgjegjësi i energjisë Xfce nuk po xhiron

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
sq: Përgjegjësi Xfce i energjisë administron burime energjie te kompjuteri dhe pajisjet që mund të kontrollohet, për të zvogëluar konsumin e energjisë prej tyre (të tilla si shkallë ndriçimi LCD, fjetje ekrani, përshkallëzim frekuencash CPU-je).

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
sq: Përgjegjësi Xfce4 i Energjisë nuk po xhiron, doni të niset tani?

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
sq: Shkalla juaj e ngarkimit për %s është e ulët
    Kohë e mbetur, përafërsisht, %s

en: Your %s is charging
sq: %s juaj po ngarkohet

en: Your %s is discharging
sq: %s juaj po shkarkohet

en: Your %s is empty
sq: %s juaj është e zbrazët

en: Your %s is fully charged
sq: %s juaj është plotësisht e ngarkuar

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Close
sq: _Mbylle

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Settings...
sq: _Rregullime…

en: hour | hours
sq[0]: orë
sq[1]: orë

en: hours
sq: orë

en: minute | minutes
sq[0]: minutë
sq[1]: minuta

en: minutes
sq: minuta

en: one minute
sq: një minutë

en: seconds
sq: sekonda

en: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;
sq: rregullime;parapëlqime;butona;fjetje;plogështoje;bateri;pezulloje;fike;ndriçim;kapak laptopi;kyç ekranin;në rrymë;kursim;kritik;
