akregator - en to sr@ijekavian translation catalogue (413 entries)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
sr@ijekavian[0]:  (%1 непрочитан чланак)
sr@ijekavian[1]:  (%1 непрочитана чланка)
sr@ijekavian[2]:  (%1 непрочитаних чланака)
sr@ijekavian[3]:  (%1 непрочитан чланак)

en:  (no unread articles)
sr@ijekavian:  (без непрочитаних чланака)

en:  article |  articles
sr@ijekavian[0]:  чланак
sr@ijekavian[1]:  чланка
sr@ijekavian[2]:  чланака
sr@ijekavian[3]:  чланак

en:  day |  days
sr@ijekavian[0]:  дан
sr@ijekavian[1]:  дана
sr@ijekavian[2]:  дана
sr@ijekavian[3]:  дан

en:  minute |  minutes
sr@ijekavian[0]:  минут
sr@ijekavian[1]:  минута
sr@ijekavian[2]:  минута
sr@ijekavian[3]:  минут

en: &Add Feed...
sr@ijekavian: &Додај довод...

en: &Article
sr@ijekavian: &Чланак

en: &Configure Akregator...
sr@ijekavian: &Подеси Акрегатор...

en: &Configure...
sr@ijekavian: &Подеси...

en: &Copy Email Address
sr@ijekavian: &Копирај адресу е‑поште

en: &Delete
sr@ijekavian: &Обриши

en: &Delete Feed
sr@ijekavian: О&бриши довод

en: &Delete Folder
sr@ijekavian: &Обриши фасциклу

en: &Delete articles older than:
sr@ijekavian: &Обриши чланке старије од:

en: &Edit
sr@ijekavian: &Уређивање

en: &Edit Feed...
sr@ijekavian: &Уреди довод...

en: &Export Feeds...
sr@ijekavian: &Извези доводе...

en: &Fetch Feed
sr@ijekavian: &Очитај довод

en: &Fetch Feeds
sr@ijekavian: &Очитај доводе

en: &File
sr@ijekavian: &Фајл

en: &Find in Message...
sr@ijekavian: &Пронађи у поруци...

en: &General
sr@ijekavian: &Опште

en: &Go
sr@ijekavian: &Кретање

en: &Import Feeds...
sr@ijekavian: &Увези доводе...

en: &Keep all articles
sr@ijekavian: &Задржи све чланке

en: &Mark As
sr@ijekavian: &Означи као

en: &Mark Feed as Read
sr@ijekavian: Означи довод као &прочитан

en: &Mark Feeds as Read
sr@ijekavian: &Означи доводе као прочитане

en: &Mark as Important
sr@ijekavian: &Означи као важан

en: &Name:
sr@ijekavian: &Име:

en: &Next Article
sr@ijekavian: &Следећи чланак

en: &Next Feed
sr@ijekavian: &Следећи довод

en: &Normal View
sr@ijekavian: &Класични приказ

en: &Open Homepage
sr@ijekavian: &Отвори домаћу страницу

en: &Previous Article
sr@ijekavian: &Претходни чланак

en: &Previous Feed
sr@ijekavian: &Претходни довод

en: &Rename Folder
sr@ijekavian: &Преименуј фасциклу

en: &Save Link As...
sr@ijekavian: &Сачувај везу као...

en: &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање

en: &URL:
sr@ijekavian: &УРЛ:

en: &Use default settings
sr@ijekavian: &Користи подразумеване поставке

en: &Use interval fetching
sr@ijekavian: Користи &периодично очитавање

en: &View
sr@ijekavian: При&каз

en: &Widescreen View
sr@ijekavian: &Проширени приказ

en: 'Delayed mark as read' feature
sr@ijekavian: Могућност кашњења при означавању прочитаним

en: (c), 2004 - 2008 Frank Osterfeld
sr@ijekavian: © 2004–2008, Франк Остерфелд

en: 1 unread article | %1 unread articles
sr@ijekavian[0]: %1 непрочитан чланак
sr@ijekavian[1]: %1 непрочитана чланка
sr@ijekavian[2]: %1 непрочитаних чланака
sr@ijekavian[3]: %1 непрочитан чланак

en: <b>Description:</b> %1<br />
sr@ijekavian: <b>Опис:</b> %1<br />

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
sr@ijekavian: <h2>Листа чланака</h2><p>Овде можете прегледати чланке са тренутно одабраног довода. Можете управљати чланцима, нпр. означавати их као трајне („Означи као важан“) или их брисати, преко менија на десни клик. Веб страницу чланка можете отворити интерно под језичком или у прозору спољашњег прегледача.</p>

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
sr@ijekavian[0]: <i>и још %1</i>
sr@ijekavian[1]: <i>и још %1</i>
sr@ijekavian[2]: <i>и још %1</i>
sr@ijekavian[3]: <i>и још %1</i>

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Грешка рашчлањивања ИксМЛ‑а у реду %1, колони %2 у %3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да обришете чланак <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да обришете довод <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да обришете фасциклу <b>%1</b>, са свим њеним доводима и потфасциклама?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
sr@ijekavian[0]: <qt>Желите ли заиста да обришете %1 одабрани чланак?</qt>
sr@ijekavian[1]: <qt>Желите ли заиста да обришете %1 одабрана чланка?</qt>
sr@ijekavian[2]: <qt>Желите ли заиста да обришете %1 одабраних чланака?</qt>
sr@ijekavian[3]: <qt>Желите ли заиста да обришете одабрани чланак?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да обришете овај довод?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да обришете ову фасциклу, са свим њеним доводима и потфасциклама?</qt>

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да отворим листу довода (%1) за читање.</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
sr@ijekavian: <qt>Стандардна листа довода је оштећена (лош ОПМЛ). Направљена је резерва:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Стандардна листа довода је оштећена (лош ОПМЛ). Не могу да направим резерву.</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
sr@ijekavian: <qt>Стандардна листа довода је оштећена (лош ИксМЛ). Направљена је резерва:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Стандардна листа довода је оштећена (лош ИксМЛ). Не могу да направим резерву.</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
sr@ijekavian: Затвори све друге језичке

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
sr@ijekavian: Затвори све језичке

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sr@ijekavian: Затвори језичак

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
sr@ijekavian: Откачи језичак

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
sr@ijekavian: Нови довод...

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
sr@ijekavian: Направи нови довод

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
sr@ijekavian: Добићете дијалог у којем можете додати нови довод.

en: A KDE Feed Reader
sr@ijekavian: КДЕ‑ов читач довода

en: About
sr@ijekavian: О

en: Access Key Enabled
sr@ijekavian: Приступни тастер укључен

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
sr@ijekavian: Приступ одбијен: не могу да сачувам листу довода у <b>%1</b>. Проверите своје дозволе.

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
sr@ijekavian: Приступ одбијен: не могу да пишем у фајл %1. Проверите своје дозволе.

en: Activate Tab %1
sr@ijekavian: Активирај језичак %1

en: Add Feed
sr@ijekavian: Додавање довода

en: Add Folder
sr@ijekavian: Додавање фасцикле

en: Add Imported Folder
sr@ijekavian: Додавање увезене фасцикле

en: Add New Source
sr@ijekavian: Додај нови извор

en: Add a feed with the given URL
sr@ijekavian: Додај довод са датим УРЛ‑ом

en: Address copied to clipboard.
sr@ijekavian: Адреса копирана у клипборд.

en: Adva&nced
sr@ijekavian: Напре&дно

en: Advanced Feed Reader Settings
sr@ijekavian: Напредне поставке читача довода

en: Akregator
sr@ijekavian: Акрегатор

en: Akregator Export for %1
sr@ijekavian: Извоз из Акрегатора за %1|/|Извоз из Акрегатора за $[аку %1]

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
sr@ijekavian: Акрегатор се није исправно затворио. Желите ли да повратите претходну сесију?

en: Akregator is a KDE news feed reader.
sr@ijekavian: Акрегатор је КДЕ‑ов читач довода вести.

en: All Articles
sr@ijekavian: Сви чланци

en: All Feeds
sr@ijekavian: Сви доводи

en: Always show the tab bar
sr@ijekavian: Увек прикажи траку језичака

en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
sr@ijekavian: Трака језичака се приказује увек, чак и када је само један језичак отворен.

en: Anne-Marie Mahfouf
sr@ijekavian: Ан Мари Мафу

en: Ar&chive
sr@ijekavian: Ар&хива

en: Archive
sr@ijekavian: Архива

en: Archive Backend
sr@ijekavian: Позадина архиве

en: Archive Mode
sr@ijekavian: Режим архива

en: Archive backend:
sr@ijekavian: Позадина архиве:

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да искључите ову уводну страницу?

en: Article Limit
sr@ijekavian: Ограничење чланака

en: Article List
sr@ijekavian: Листа чланака

en: Article List Colors
sr@ijekavian: Боје листе чланака

en: Article display mode.
sr@ijekavian: Режим за приказ чланака.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
sr@ijekavian: аутор

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
sr@ijekavian: садржај

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
sr@ijekavian: датум

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
sr@ijekavian: опис

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
sr@ijekavian: довод

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
sr@ijekavian: наслов

en: Articles
sr@ijekavian: Чланци

en: Articles list.
sr@ijekavian: Листа чланака.

en: Ask me later
sr@ijekavian: Питај ме касније

en: Author
sr@ijekavian: Аутор

en: Author of librss
sr@ijekavian: Аутор ЛибРСС‑а

en: Auto-Expand folders with unread articles
sr@ijekavian: Аутоматски шири фасцикле са непрочитаним чланцима

en: Auto-expand folders containing unread articles
sr@ijekavian: Аутоматски рашири фасцикле са непрочитаним чланцима

en: Auto-expand folders with unread articles
sr@ijekavian: Аутоматски рашири фасцикле са непрочитаним чланцима

en: Bug tracker management, Usability improvements
sr@ijekavian: Управљање пратиоцем грешака, побољшања употребљивости

en: C&ancel Feed Fetches
sr@ijekavian: О&ткажи очитавања довода

en: C&ombined View
sr@ijekavian: К&омбиновани приказ

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
sr@ijekavian: Не могу да преместим фасциклу %1 у њену потфасциклу %2.

en: Change Important Flag
sr@ijekavian: Промени ознаку важности

en: Check Phishing Url
sr@ijekavian: Провера УРЛ‑а против преваре

en: Christof Musik
sr@ijekavian: Кристоф Музик

en: Close Tab
sr@ijekavian: Затвори језичак

en: Close tab
sr@ijekavian: Затвори језичак

en: Close the current tab
sr@ijekavian: Затвори тренутни језичак

en: Columns
sr@ijekavian: Колоне

en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
sr@ijekavian: Наредба за покретање спољашњег прегледача. %u ће бити замењено УРЛ‑а.

en: Comment
sr@ijekavian: Коментар

en: Complete Story
sr@ijekavian: Цео чланак

en: Concurrent Fetches
sr@ijekavian: Паралелна очитавања

en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
sr@ijekavian: Подесиво кашњење између одабира чланка и означавања као прочитаног.

en: Configure Feed Reader Appearance
sr@ijekavian: Подешавање изгледа читача довода

en: Configure Feed Reader Archive
sr@ijekavian: Подешавање архиве читача довода

en: Configure Feed Reader Browser
sr@ijekavian: Подешавање прегледача читача довода

en: Configure Feeds
sr@ijekavian: Подешавање довода

en: Configure Plugins
sr@ijekavian: Подешавање прикључака

en: Contributor
sr@ijekavian: Доприносилац

en: Copy &Link Address
sr@ijekavian: Копирај &адресу везе

en: Copy Image Location
sr@ijekavian: Копирај локацију слике

en: Copy Link Address
sr@ijekavian: Копирај адресу везе

en: Could not fetch feed: %1
sr@ijekavian: Не могу да очитам довод: %1

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
sr@ijekavian: Не могу да нађем Акрегатор део; проверите инсталацију.
    %1

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
sr@ijekavian: Не могу да увезем фајл %1 (лош ОПМЛ).

en: Could not read feed (invalid XML)
sr@ijekavian: Не могу да читам довод (лош ИксМЛ).

en: Could not read feed (invalid feed)
sr@ijekavian: Не могу да читам довод (лош довод).

en: Could not read feed (unknown format)
sr@ijekavian: Не могу да читам довод (непознат формат).

en: Date
sr@ijekavian: Датум

en: Day | Days
sr@ijekavian[0]: дан
sr@ijekavian[1]: дана
sr@ijekavian[2]: дана
sr@ijekavian[3]: дан

en: Default Archive Settings
sr@ijekavian: Подразумеване поставке архиве

en: Default expiry age for articles in days.
sr@ijekavian: Подразумевано време истицања чланака, у данима.

en: Delete Article
sr@ijekavian: Обриши чланак

en: Delete Expired Articles
sr@ijekavian: Обриши истекле чланке

en: Delete Feed
sr@ijekavian: Брисање довода

en: Delete Folder
sr@ijekavian: Брисање фасцикле

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
sr@ijekavian[0]:  дан
sr@ijekavian[1]:  дана
sr@ijekavian[2]:  дана
sr@ijekavian[3]:  дан

en: Delete articles older than:
sr@ijekavian: Обриши чланке старије од:

en: Delete expired articles
sr@ijekavian: Брише истекле чланке.

en: Detach Tab
sr@ijekavian: Откачи језичак

en: Developer
sr@ijekavian: Програмер

en: Di&sable archiving
sr@ijekavian: Ис&кључи архивирање

en: Disa&ble archiving
sr@ijekavian: &Искључи архивирање

en: Disable
sr@ijekavian: Искључи

en: Disable Archiving
sr@ijekavian: Искључи архивирање

en: Disable Introduction
sr@ijekavian: Искључи увод

en: Disable Introduction Page
sr@ijekavian: Искључивање уводне странице

en: Display name of RSS column
sr@ijekavian: Прикажи име РСС колоне

en: Do Not Expire Important Articles
sr@ijekavian: Важни чланци не истичу

en: Do Not Restore Session
sr@ijekavian: Не враћај сесију

en: Do not expire important articles
sr@ijekavian: Важни чланци не истичу

en: Do not save any articles
sr@ijekavian: Чланци се уопште не чувају.

en: Downloading %1
sr@ijekavian: Преузимам %1

en: Eckhart Woerner
sr@ijekavian: Екхарт Вернер

en: Eike Hein
sr@ijekavian: Ајке Хајн

en: Enclosure
sr@ijekavian: Прилог

en: Expiry Age
sr@ijekavian: Време истицања

en: External Browsing
sr@ijekavian: Спољашње прегледање

en: Fe&tch All Feeds
sr@ijekavian: &Очитај све доводе

en: Fee&d
sr@ijekavian: &Довод

en: Feed &URL:
sr@ijekavian: &УРЛ довода:

en: Feed Properties
sr@ijekavian: Својства довода

en: Feed added:
     %1
sr@ijekavian: Довод додат:
     %1

en: Feed file not found on remote server
sr@ijekavian: Фајл довода није нађен на удаљеном серверу.

en: Feed found, downloading...
sr@ijekavian: Довод пронађен, преузимам...

en: Feed list was deleted
sr@ijekavian: Листа довода је обрисана.

en: Feed not found from %1.
sr@ijekavian: Довод није пронађен на %1.

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
sr@ijekavian: Читачи довода пружају погодан начин за прегледање различитих садржаја, укључујући вести, блогове и други садржај са сајтова. Уместо да проверавате своје омиљене сајтове ручно, Акрегатор прикупља садржај уместо вас.

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
sr@ijekavian: доводи

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
sr@ijekavian: укупно

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
sr@ijekavian: непрочитано

en: Feeds
sr@ijekavian: Доводи

en: Feeds added:
     %1
sr@ijekavian: Доводи додати:
     %1

en: Fetch aborted
sr@ijekavian: Очитавање обустављено

en: Fetch all fee&ds on startup
sr@ijekavian: Очитај све дов&оде на покретању

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
sr@ijekavian: Очитава све доводе сваких %1 минута.|/|Очитава све доводе $[множ ^1 сваки свака сваких] %1 $[множ ^1 минут минута минута].

en: Fetch completed
sr@ijekavian: Очитавање довршено

en: Fetch error
sr@ijekavian: Грешка у очитавању

en: Fetch feedlist on startup.
sr@ijekavian: Очитава листе довода на покретању.

en: Fetch feeds every:
sr@ijekavian: Очитавај доводе сваких:

en: Fetch on startup
sr@ijekavian: Очитај на покретању

en: Fetching Feeds...
sr@ijekavian: Очитавам доводе...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
sr@ijekavian: Величина првог (обично усправног) раздвајача.

en: Fixed font:
sr@ijekavian: Фиксни фонт:

en: Folder name:
sr@ijekavian: Име фасцикле:

en: Font Size
sr@ijekavian: Величина фонта

en: Fonts
sr@ijekavian: Фонтови

en: Former maintainer
sr@ijekavian: Бивши одржавалац

[ctx: Framework version plugin requires]
en: Framework Version
sr@ijekavian: Издање оквира

en: Frank Osterfeld
sr@ijekavian: Франк Остерфелд

en: Frerich Raabe
sr@ijekavian: Фрерих Рабе

en: Gary Cramblitt
sr@ijekavian: Гари Крамблит

en: Gentoo Ebuild
sr@ijekavian: Џентуов ебилд

en: George Staikos
sr@ijekavian: Џорџ Стајкос

en: Go Down in Tree
sr@ijekavian: Иди доле у стаблу

en: Go Left in Tree
sr@ijekavian: Иди лево у стаблу

en: Go Right in Tree
sr@ijekavian: Иди десно у стаблу

en: Go Up in Tree
sr@ijekavian: Иди горе у стаблу

en: Go to Bottom of Tree
sr@ijekavian: Иди на дно стабла

en: Go to Top of Tree
sr@ijekavian: Иди на врх стабла

en: Handbook
sr@ijekavian: Приручник

en: Heinrich Wendel
sr@ijekavian: Хајнрих Вендел

en: Hide Read Feeds
sr@ijekavian: Сакриј прочитане доводе

en: Hide feeds with no unread articles
sr@ijekavian: Сакриј доводе без непрочитаних чланака

en: Hide main window on startup
sr@ijekavian: Сакриј главни прозор на покретању

en: Hides feeds with no unread articles
sr@ijekavian: Сакрива доводе без непрочитаних чланака

en: Hour | Hours
sr@ijekavian[0]: сат
sr@ijekavian[1]: сата
sr@ijekavian[2]: сати
sr@ijekavian[3]: сат

en: Icons
sr@ijekavian: Иконице

[ctx: Important articles filter]
en: Important
sr@ijekavian: Важни

en: Imported Feeds
sr@ijekavian: Важни доводи

en: Imported Folder
sr@ijekavian: Увезена фасцикла

en: Imported folder name:
sr@ijekavian: Име увезене фасцикле:

en: Insomnia
sr@ijekavian: Несаница

en: Interval for autofetching
sr@ijekavian: Период аутоматског очитавања

en: Interval for autofetching in minutes.
sr@ijekavian: Период за аутоматско очитавање, у минутима.

en: KDE Apps
sr@ijekavian: КДЕ програми

en: KDE Dot News
sr@ijekavian: Вести са КДЕ‑дота

en: Keep All Articles
sr@ijekavian: Задржи све чланке

en: Keep Enabled
sr@ijekavian: Задржи укључено

en: Laurent Montel
sr@ijekavian: Лорен Монтел

en: Left mouse click:
sr@ijekavian: Леви клик мишем:

[ctx: Library name]
en: Library
sr@ijekavian: Библиотека

en: Limit Number of Articles
sr@ijekavian: Ограничи број чланака

en: Limit archi&ve to:
sr@ijekavian: Ограничи архи&ву на:

en: Limit feed archi&ve size to:
sr@ijekavian: Ограничи &величину архиве на:

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
sr@ijekavian[0]:  чланак
sr@ijekavian[1]:  чланка
sr@ijekavian[2]:  чланака
sr@ijekavian[3]:  чланак

en: Limit the number of articles in a feed
sr@ijekavian: Ограничава број чланака у доводу.

en: Linux.com
sr@ijekavian: Линукс.ком

en: Load the &full website when reading articles
sr@ijekavian: Учитај &цео веб сајт код читања чланака

en: Loading canceled
sr@ijekavian: Учитавање отказано.

en: Loading completed
sr@ijekavian: Учитавање довршено.

en: Loading...
sr@ijekavian: Учитавам...

en: Ma&rk All Feeds as Read
sr@ijekavian: Оз&начи све доводе као прочитане

en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Maintainer
sr@ijekavian: Одржавалац

en: Malware
sr@ijekavian: Малвер

en: Mar&k articles as read when they arrive
sr@ijekavian: Озна&чи чланке као прочитане када стигну

en: Mar&k selected article read after
sr@ijekavian: Означ&и одабрани чланак за касније читање

en: Marcel Dierkes
sr@ijekavian: Марсел Диркес

en: Mark &all feeds as read on startup
sr@ijekavian: Означи &све доводе као прочитане на покретању

en: Mark Article as Read
sr@ijekavian: Означи чланак као прочитан

en: Mark Article as Unread
sr@ijekavian: Означи чланак као непрочитан

en: Mark all feeds as read on startup
sr@ijekavian: Означи све доводе као прочитане на покретању

en: Mark all feeds as read on startup.
sr@ijekavian: Означава све доводе као прочитане на покретању.

en: Mark as Important
sr@ijekavian: Означи као важан

en: Mark as Read
sr@ijekavian: Означи као прочитан

en: Mark as Unread
sr@ijekavian: Означи као непрочитан

en: Mark selected article as new
sr@ijekavian: Означи означени чланак као нови

en: Mark selected article as read
sr@ijekavian: Означи одабрани чланак као прочитан

en: Mark selected article as unread
sr@ijekavian: Означи одабрани чланак као непрочитан

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
sr@ijekavian[0]:  секунда
sr@ijekavian[1]:  секунде
sr@ijekavian[2]:  секунди
sr@ijekavian[3]:  секунда

en: Medium font size:
sr@ijekavian: Средња величина фонта:

en: Metakit
sr@ijekavian: Метакит

en: Middle mouse click:
sr@ijekavian: Средњи клик мишем:

en: Minimum font size:
sr@ijekavian: Најмања величина фонта:

en: Minute | Minutes
sr@ijekavian[0]: минут
sr@ijekavian[1]: минута
sr@ijekavian[2]: минута
sr@ijekavian[3]: минут

en: Move Node Down
sr@ijekavian: Помери чвор надоле

en: Move Node Left
sr@ijekavian: Помери чвор улево

en: Move Node Right
sr@ijekavian: Помери чвор удесно

en: Move Node Up
sr@ijekavian: Помери чвор нагоре

en: Mute
sr@ijekavian: Утишај

en: N&ext Unread Feed
sr@ijekavian: С&ледећи непрочитан довод

[ctx: Name of the plugin]
en: Name
sr@ijekavian: Име

en: Ne&w Folder...
sr@ijekavian: Но&ва фасцикла...

en: Ne&xt Unread Article
sr@ijekavian: Сл&едећи непрочитан чланак

en: Network
sr@ijekavian: Мрежа

en: Networking is available now.
sr@ijekavian: Мрежа је сада доступна.

en: Networking is not available.
sr@ijekavian: Мрежа није доступна.

[ctx: New articles filter]
en: New
sr@ijekavian: Нови

en: New articles:
sr@ijekavian: Нови чланци:

en: No Archive
sr@ijekavian: Нема архиве

en: Node or destination folder not found
sr@ijekavian: Чвор или одредишна фасцикла није нађена.

en: Notify when new articles arri&ve
sr@ijekavian: Обавести када с&тигне нови чланак

en: Number of articles to keep per feed.
sr@ijekavian: Број чланака за чување по доводу.

en: Number of concurrent fetches
sr@ijekavian: Број паралелних очитавања.

en: OPML Parsing Error
sr@ijekavian: Грешка у рашчлањивању ОПМЛ‑а

en: Open In Background Tab
sr@ijekavian: Отвори језичак у позадини

en: Open In External Browser
sr@ijekavian: Отвори у спољашњем прегледачу

en: Open Link in External &Browser
sr@ijekavian: Отвори везу у спољашњем &прегледачу

en: Open Link in External Browser
sr@ijekavian: Отвори везу у спољашњем прегледачу

en: Open Link in New &Tab
sr@ijekavian: Отвори везу под новим &језичком

en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
sr@ijekavian: Отвара везу под новим језичком уместо у новом прозору (спољашњем прегледачу).

en: Open in Background Tab
sr@ijekavian: отвара под позадинским језичком

en: Open in External Browser
sr@ijekavian: отвара у спољашњем прегледачу

en: Open in Tab
sr@ijekavian: отвара под језичком

en: Open links in new tab instead of in new window
sr@ijekavian: Отвори везе под новим језичком уместо у новом прозору

en: Opening Feed List...
sr@ijekavian: Отварам листу довода...

en: Philipp Droessler
sr@ijekavian: Филип Дреслер

en: Pierre Habouzit
sr@ijekavian: Пјер Хабузит

en: Planet KDE
sr@ijekavian: Планета КДЕ

en: Planet KDE España
sr@ijekavian: Планета КДЕ Шпанија

en: Plugin Information
sr@ijekavian: Подаци о прикључку

[ctx: Plugin authors]
en: Authors
sr@ijekavian: Аутори

[ctx: Plugin authors' emaila addresses]
en: Email
sr@ijekavian: Е‑пошта

en: Plugin error
sr@ijekavian: Грешка прикључка

[ctx: Plugin version]
en: Version
sr@ijekavian: Издање

en: Pre&vious Unread Article
sr@ijekavian: Прет&ходни непрочитан чланак

en: Prev&ious Unread Feed
sr@ijekavian: Пре&тходни непрочитан довод

en: Properties of %1
sr@ijekavian: Својства — %1

en: Read Error
sr@ijekavian: Грешка читања

en: Reload All Tabs
sr@ijekavian: Поново учитај све језичке

en: Remove &Important Mark
sr@ijekavian: Уклони ознаку &важности

en: Remove Important Status
sr@ijekavian: Уклони стање важности

en: Reset search bar when changing feeds
sr@ijekavian: Ресетуј претрагу код промене довода

en: Resets the quick filter when changing feeds.
sr@ijekavian: Ресетује брзи филтер при мењању довода.

en: Restore Session
sr@ijekavian: Поврати сесију

en: Sans serif font:
sr@ijekavian: Бесерифни фонт:

en: Sashmit Bhaduri
sr@ijekavian: Сашмит Бадури

en: Save Image On Disk...
sr@ijekavian: Сачувај слику на диск...

en: Save an unlimited number of articles.
sr@ijekavian: Чува неограничен број чланака.

en: Search articles...
sr@ijekavian: Претражи чланке...

en: Search articles...<%1>
sr@ijekavian: Претражи чланке...<%1>

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
sr@ijekavian: Величина другог (обично водоравног) раздвајача.

en: Select Next Tab
sr@ijekavian: Одабери следећи језичак

en: Select Previous Tab
sr@ijekavian: Одабери претходни језичак

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
sr@ijekavian: Одаберите ово ако желите обавештења кад се појаве нови чланци.

en: Send &File...
sr@ijekavian: Пошаљи &фајл...

en: Send &Link Address...
sr@ijekavian: Пошаљи &адресу везе...

en: Send File Address
sr@ijekavian: Пошаљи адресу фајла...

en: Send Link Address
sr@ijekavian: Пошаљи адресу везе...

en: Send the Html Page of Article
sr@ijekavian: Пошаљи ХТМЛ страницу чланка

en: Send the URL of the article
sr@ijekavian: Пошаљи УРЛ чланка

en: Serif font:
sr@ijekavian: Серифни фонт:

en: Set Focus to Quick Search
sr@ijekavian: Фокусирај брзу претрагу

en: Show Quick Filter
sr@ijekavian: Прикажи брзи филтер

en: Show Quick Filter Bar
sr@ijekavian: Приказује траку брзог филтера.

en: Show close button on each tab
sr@ijekavian: Прикажи дугме за затварање на сваком језичку

en: Show close buttons on tabs
sr@ijekavian: Прикажи дугмад за затварање на језичцима

en: Show close buttons on tabs instead of icons
sr@ijekavian: Приказује дугмад за затварање на језичцима уместо иконица.

en: Show tra&y icon
sr@ijekavian: Прикажи касет&ну иконицу

en: Show tray icon
sr@ijekavian: Прикажи касетну иконицу

en: Sizes for first splitter
sr@ijekavian: Величина за први раздвајач

en: Sizes for second splitter
sr@ijekavian: Величина за други раздвајач

en: Spanish feeds
sr@ijekavian: шпански доводи

en: Speak Text
sr@ijekavian: Изговори текст

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
sr@ijekavian: Одређује да ли се користе искачућа обавештења.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
sr@ijekavian: Одређује да ли се приказује касетна иконица.

en: Standard font:
sr@ijekavian: Стандардни фонт:

en: Stanislav Karchebny
sr@ijekavian: Станислав Карчебњи

en: Startup
sr@ijekavian: Покрени

en: Status Filter
sr@ijekavian: Филтер стања

en: Stephan Binner
sr@ijekavian: Штефан Бинер

en: Stores the last search line text
sr@ijekavian: Уписује последњи текст из поља претраге.

en: Stores the last status filter setting
sr@ijekavian: Уписује последњу поставку филтера стања.

en: Tabs
sr@ijekavian: Језичци

en: Teemu Rytilahti
sr@ijekavian: Тему Ритилахти

en: Text Filter
sr@ijekavian: Филтер текста

en: Thank you, The Akregator Team
sr@ijekavian: Са захвалношћу, тим Акрегатора

en: The feed to be listed was already removed.
sr@ijekavian: Довод који треба излистати већ је уклоњен.

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
sr@ijekavian: Фајл %1 не може бити прочитан, проверите да ли постоји и да ли је читљив за тренутног корисника.

en: The network is broken.
sr@ijekavian: Мрежа је покварена.

en: The url %1 is not valid.
sr@ijekavian: УРЛ %1 није добар.

en: There are no unread articles
sr@ijekavian: Нема непрочитаних чланака

en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
sr@ijekavian: Ова опција омогућава кориснику да одреди посебно име агента уместо подразумеваног. Понуђена је зато што неки проксији могу прекинути везу када нађу „gator“ у имену.

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
sr@ijekavian: Овај сајт садржи малвер, желите ли заиста да га посетите?

en: Timeout on remote server
sr@ijekavian: Прековреме на удаљеном серверу.

en: Tons of bug fixes
sr@ijekavian: Многобројне исправке грешака

en: U&se a custom update interval
sr@ijekavian: К&ористи посебан период ажурирања

en: Unable to load storage backend plugin "%1". No feeds are archived.
sr@ijekavian: Не могу да учитам прикључак складишне позадине „%1“. Ниједан довод није архивиран.

en: Unknown host
sr@ijekavian: Непознат домаћин.

en: Unmute
sr@ijekavian: Врати звук

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
sr@ijekavian: Непрочитани

en: Unread articles:
sr@ijekavian: Непрочитани чланци:

en: Untitled
sr@ijekavian: Без наслова

en: Update ever&y:
sr@ijekavian: Ажурирај &сваких:

en: Use &notifications for all feeds
sr@ijekavian: Користи &обавештења за све доводе

en: Use HTML Cache
sr@ijekavian: Користи ХТМЛ кеш

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
sr@ijekavian: КДЕ‑ов веб прегледач се користи за отварање у спољашњем прегледачу.

en: Use custom colors
sr@ijekavian: Користи посебне боје

en: Use default KDE web browser
sr@ijekavian: Користи КДЕ‑ов подразумевани веб прегледач

en: Use default web &browser
sr@ijekavian: Користи подразумевани &веб прегледач

en: Use interval fetching
sr@ijekavian: Користи периодично очитавање

en: Use notifications
sr@ijekavian: Користи обавештења

en: Use the &browser cache (less network traffic)
sr@ijekavian: Користи &кеш прегледача (мање мрежног саобраћаја)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
sr@ijekavian: Користите КДЕ‑ове глобалне поставке ХТМЛ кеша код преузимања довода, да избегнете непотребни саобраћај. Искључите само када је неопходно.

en: Use the specified command when opening in external browser.
sr@ijekavian: Користи одређену наредбу када се отвара у спољашњем прегледачу.

en: Use this command:
sr@ijekavian: Користи наредбу:

en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
sr@ijekavian: Оверавај УРЛ‑ове Гугловим АПИ‑јем безбедног прегледања

en: View Mode
sr@ijekavian: Режим приказа

en: We hope that you will enjoy Akregator.
sr@ijekavian: Надамо се да ћете уживати уз Акрегатор.

en: Webengine Plugins
sr@ijekavian: Прикључци КуТ‑вебенџина

en: What the click with left mouse button should do.
sr@ijekavian: Шта леви клик мишем треба да уради.

en: What the click with middle mouse button should do.
sr@ijekavian: Шта средњи клик мишем треба да уради.

en: When adding feeds, place them in this group
sr@ijekavian: Стављај додате доводе у ову групу

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
sr@ijekavian: Ако је ова опција укључена, чланци које сте означили као важне неће бити обрисани када се досегне ограничење архиве, по величини или броју чланака.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
sr@ijekavian: Да ли има кашњења кад се чланак изабере пре него се означи прочитаним.

en: Write Error
sr@ijekavian: Грешка писања

en: You can view multiple articles in several open tabs.
sr@ijekavian: Можете прегледати више чланака под неколико отворених језичака.

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
sr@ijekavian: &Нови

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
sr@ijekavian: &Прочитан

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
sr@ijekavian: &Непрочитан

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
sr@ijekavian: Грешка рашчлањивања ИксМЛ‑а

[ctx: global settings]
en: Global
sr@ijekavian: Опште

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
sr@ijekavian: никада
