ark - en to sr@ijekavian translation catalogue (324 entries)

en:  megabytes
sr@ijekavian:  мегабајта

en: %1 file | %1 files
sr@ijekavian[0]: %1 фајл
sr@ijekavian[1]: %1 фајла
sr@ijekavian[2]: %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: %1 фајл

en: &Archive
sr@ijekavian: &Архива

en: &Automatically create subfolders
sr@ijekavian: &Аутоматски стварај потфасцикле

en: &File
sr@ijekavian: &Фајл

en: &Preserve paths when extracting
sr@ijekavian: &Очувај путање при распакивању

en: &Settings
sr@ijekavian: По&дешавање

en: , %1 folder | , %1 folders
sr@ijekavian[0]: %1 фасцикла
sr@ijekavian[1]: %1 фасцикле
sr@ijekavian[2]: %1 фасцикли
sr@ijekavian[3]: %1 фасцикла

en: <b>Job Description</b>
sr@ijekavian: <b>Опис посла</b>

[ctx: @action:button]
en: Add
sr@ijekavian: Додај

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
sr@ijekavian: Не отварај

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
sr@ijekavian: Отвори само‑за‑читање

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
sr@ijekavian: Текст као преглед

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
sr@ijekavian: &Распакуј

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
sr@ijekavian: &Својства

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
sr@ijekavian: &Провери целовитост

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
sr@ijekavian: Распакуј &све

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
sr@ijekavian: Прикажи панел са подацима

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
sr@ijekavian: Компресуј

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
sr@ijekavian: Распакуј овдје

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
sr@ijekavian: Распакуј

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
sr@ijekavian: Компресуј у...

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Here (as TAR.GZ)
sr@ijekavian: Овдје (као *.tar.gz)

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Here (as ZIP)
sr@ijekavian: Овдје (као *.zip)

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
sr@ijekavian: Распакуј архиву овдје

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
sr@ijekavian: Распакуј архиву овдје, погоди потфасциклу

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
sr@ijekavian: Распакуј архиву у...

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
sr@ijekavian: Уреди &коментар

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
sr@ijekavian: Додај &коментар

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
sr@ijekavian: <filename>%1</filename> већ постоји, али није фасцикла.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
sr@ijekavian: <filename>%1</filename> је фасцикла.

[ctx: @info]
en: An archive named <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sr@ijekavian: Архива по имену <filename>%1</filename> већ постоји. Желите ли заиста да је пребришете?

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
sr@ijekavian: Архива је искварена или недовољно дозвола.

[ctx: @info]
en: Ark can only extract to local destinations.
sr@ijekavian: Арк уме да распакује само на локална одредишта.

[ctx: @info]
en: Ark could not extract <filename>%1</filename>.
sr@ijekavian: Арк не може да распакује <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Ark could not open <filename>%1</filename> for extraction.
sr@ijekavian: Арк не може да отвори <filename>%1</filename> ради распакивања.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
sr@ijekavian: Арк тренутно не подржава ИСО фајлове са фајл системом УДФ.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
sr@ijekavian: Не могу да компресујем унос, поступак обустављен.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
sr@ijekavian[0]: Не могу преместим распаковане фајлове у одредишну фасциклу.
sr@ijekavian[1]: Не могу преместим распаковане фајлове у одредишну фасциклу.
sr@ijekavian[2]: Не могу преместим распаковане фајлове у одредишну фасциклу.
sr@ijekavian[3]: Не могу преместим распаковани фајл у одредишну фасциклу.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
sr@ijekavian: Не могу да отворим архиву за уписивање уноса.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
sr@ijekavian: Не могу да пребришем <filename>%1</filename>. Проверите имате ли дозволу за писање.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
sr@ijekavian: Не могу да поставим степен компресовања.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
sr@ijekavian: Не могу да поставим метод компресовања.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
sr@ijekavian[0]: Брисање ових фајлова не може се опозвати. Желите ли заиста да их обришете?
sr@ijekavian[1]: Брисање ових фајлова не може се опозвати. Желите ли заиста да их обришете?
sr@ijekavian[2]: Брисање ових фајлова не може се опозвати. Желите ли заиста да их обришете?
sr@ijekavian[3]: Брисање овог фајла не може се опозвати. Желите ли заиста да га обришете?

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
sr@ijekavian: Распакивање пропало јер је диск пун.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
sr@ijekavian: Распакивање пропало: погрешна лозинка.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
sr@ijekavian: Не могу да направим привремени фајл за уписивање података.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
sr@ijekavian: Не могу да нађем програм <filename>%1</filename> на диску.

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
sr@ijekavian: Кобна грешка, распакивање обустављено.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
sr@ijekavian: Учитавање архиве <filename>%1</filename> није успело, уз следећу грешку:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
sr@ijekavian: Архива <filename>%1</filename> већ постоји. Желите ли да је пребришете?

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> cannot be copied to the specified location. The archive does not exist anymore.
sr@ijekavian: Архива <filename>%1</filename> не може да се копира на наведену локацију. Архива више не постоји.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
sr@ijekavian: Архива <filename>%1</filename> не може да се учита, пошто не може да се чита из ње.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
sr@ijekavian: Архива <filename>%1</filename> заштићена је лозинком. Морате је унијети.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
sr@ijekavian: Архива <filename>%1</filename> није нађена.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
sr@ijekavian: Архива <filename>%1</filename> биће направљена чим додате неки фајл.

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
sr@ijekavian: Архива не може да се сачува као <filename>%1</filename>. Покушајте да је сачувате на другу локацију.

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
sr@ijekavian: Архива је празна или Арк не може да отвори њен садржај.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
sr@ijekavian: Покушавате да отворите искварену архиву.<nl/>Неки фајлови могу бити неисправни или недостајати.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
sr@ijekavian: Фасцикла <filename>%1</filename> већ постоји. Желите ли заиста да распакујете у њу?

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
sr@ijekavian: Не могу да направим фасциклу <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while reading <filename>%1</filename> during extraction.
sr@ijekavian: Грешка при читању из <filename>%1</filename> током распакивања.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
sr@ijekavian: Не могу да компресујем унос.

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
sr@ijekavian: Додавање фајлова у постојеће архиве заштићене лозинком без шифровања заглавља тренутно није подржано.<nl/><nl/>Распакујте фајлове и направите нову архиву ако желите да додате још фајлова.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
sr@ijekavian: Кликните да додате фајлове у архиву.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
sr@ijekavian: Кликните да додате или уредите коментар.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
sr@ijekavian: Кликните да отворите изабрани фајл спољашњим програмом.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with the associated application
sr@ijekavian: Кликните да отворите изабрани фајл придруженим програмом.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
sr@ijekavian: Кликните да прегледате изабрани фајл.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
sr@ijekavian: Кликните да видите својства архиве.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
sr@ijekavian: Кликните да проверите целовитост архиве.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
sr@ijekavian: Провера архива заштићених лозинком без шифровања заглавља тренутно није подржана.

[ctx: @title:group]
en: Extract
sr@ijekavian: Распакивање

[ctx: @title:window]
en: Add Files
sr@ijekavian: Додавање фајлова

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
sr@ijekavian: Додавање фајлова у %1

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
sr@ijekavian: Нема прегледа фајла

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
sr@ijekavian: Искварена архива

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
sr@ijekavian[0]: Брисање фајлова
sr@ijekavian[1]: Брисање фајлова
sr@ijekavian[2]: Брисање фајлова
sr@ijekavian[3]: Брисање фајла

[ctx: @title:window]
en: Extract
sr@ijekavian: Распакивање

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
sr@ijekavian: Фајл већ постоји

[ctx: @title:window]
en: File Exists
sr@ijekavian: Фајл постоји

[ctx: @title:window]
en: File Modified
sr@ijekavian: Фајл измењен

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
sr@ijekavian: Својства — %1

[ctx: @title:window]
en: Save Archive As
sr@ijekavian: Уписивање архиве као

en: Add &Files...
sr@ijekavian: Додај &фајлове...

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
sr@ijekavian: Додај наведене фајлове у ову архиву. Направи архиву ако не постоји. Напусти по завршетку.

en: Adding comment
sr@ijekavian: Додајем коментар...

en: Adding files is not supported for this archive.
sr@ijekavian: Додавање фајлова није подржано за ову архиву.

en: Advanced Options
sr@ijekavian: Напредне опције

en: Advanced editing functionalities
sr@ijekavian: Напредне могућности уређивања

en: All &files
sr@ijekavian: &Сви фајлови

en: Andrew Smith
sr@ijekavian: Ендру Смит

en: Archive
sr@ijekavian: Архива

en: Archive name:
sr@ijekavian: Име архиве:

en: Archive type:
sr@ijekavian: Тип архиве:

en: Ark
sr@ijekavian: Арк

en: Ark cannot open symlinks.
sr@ijekavian: Арк не може да отвара симвезе.

en: Ark does not currently support testing this archive.
sr@ijekavian: Арк тренутно не подржава проверу ове архиве.

en: ArkPart
sr@ijekavian: Арк део

en: Ask for password before showing the list of files in the archive
sr@ijekavian: Тражи лозинку пре приказивања списка фајлова у архиви

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
sr@ijekavian: Аутоматски изабери име фајла, са датим суфиксом (нпр. rar, tar.gz, zip или било који други подржани)

en: Bryce Corkins
sr@ijekavian: Брус Коркинс

en: Calculating...
sr@ijekavian: Рачунам...

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
sr@ijekavian: Промијени текућу фасциклу на први унос, па додај све остале уносе релативно према првом.

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
sr@ijekavian: Кликните да отворите дијалог распакивања, гдје можете изабрати како треба распаковати фајлове у архиви.

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
sr@ijekavian: Кликните да отворите дијалог распакивања, гдје можете изабрати да ли ћете распаковати све фајлове или само изабране.

en: Close &Ark after extraction
sr@ijekavian: &Затвори Арк након распакивања

en: Close Ark after extraction
sr@ijekavian: Затвори Арк након распакивања

en: Close Ark after extraction.
sr@ijekavian: Затвори Арк након распакивања.

en: Closing preview
sr@ijekavian: Затварање прегледа

en: Comment
sr@ijekavian: Коментар

en: Comment has been modified.
sr@ijekavian: Коментар је измењен.

en: Compress to Archive
sr@ijekavian: Компресовање у архиву

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed
sr@ijekavian: компресовано

en: Compressing a file | Compressing %1 files
sr@ijekavian[0]: Компресујем %1 фајл
sr@ijekavian[1]: Компресујем %1 фајла
sr@ijekavian[2]: Компресујем %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: Компресујем фајл

en: Compression
sr@ijekavian: Компресија

[ctx: Compression method]
en: Method
sr@ijekavian: метод

en: Compression method(s):
sr@ijekavian: Методи компресовања:

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
sr@ijekavian: однос

en: Compression ratio:
sr@ijekavian: Степен компресовања:

en: Copying a file | Copying %1 files
sr@ijekavian[0]: Копирам %1 фајл
sr@ijekavian[1]: Копирам %1 фајла
sr@ijekavian[2]: Копирам %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: Копирам фајл

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
sr@ijekavian: Не могу да пишем у одредиште <filename>%1</filename>.<nl/>Проверите да ли имате довољне дозволе.

en: Create New Archive
sr@ijekavian: Стварање нове архиве

en: Create multi-volume archive
sr@ijekavian: Направи вишеделну архиву

en: Default action when opening archive entries.
sr@ijekavian: Подразумевана радња при отварању ставки у архиви.

en: Delete operation failed. Try upgrading p7zip or disabling the p7zip plugin in the configuration dialog.
sr@ijekavian: Поступак брисања пропао. Покушајте да надоградите П7зип или да искључите прикључак за П7зип у дијалогу за подешавање.

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
sr@ijekavian[0]: Бришем %1 фајл
sr@ijekavian[1]: Бришем %1 фајла
sr@ijekavian[2]: Бришем %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: Бришем фајл

en: Description
sr@ijekavian: опис

en: Destination
sr@ijekavian: Одредиште

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
sr@ijekavian: Одредишна фасцикла за распакивање. Ако није наведена, подразумијева се текућа путања.

en: Disable preview for files larger than:
sr@ijekavian: Искључи преглед за фајлове веће од:

en: Don't ask again.
sr@ijekavian: Не питај више

en: E&xtraction into subfolder:
sr@ijekavian: &Распакивање у потфасциклу:

en: Elvis Angelaccio
sr@ijekavian: Елвис Ангелачо

en: Emily Ezust (Corel Corporation)
sr@ijekavian: Емили Езуст, компанија Корел

en: Encryption method:
sr@ijekavian: Метод шифровања:

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
sr@ijekavian: Уноси са истим именом не могу да се налепе на исто одредиште.

en: Error during extraction
sr@ijekavian: Грешка током распакивања.

en: Extension:
sr@ijekavian: Наставак:

en: Extract
sr@ijekavian: Распакуј

en: Extract All Files
sr@ijekavian: Распакивање свих фајлова

en: Extract To...
sr@ijekavian: Распакуј у...

en: Extract here
sr@ijekavian: Распакуј овдје

en: Extract multiple archives
sr@ijekavian: Распакуј више архива

en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
sr@ijekavian: Распакуј у потфасциклу ако архива има више ставки горњег нивоа

en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
sr@ijekavian: Распакуј у потфасциклу ако архива има више од једне ставке горњег нивоа.

en: Extracting Files
sr@ijekavian: Распакујем фајлове...

en: Extracting all files
sr@ijekavian: Распакујем све фајлове

en: Extracting one file | Extracting %1 files
sr@ijekavian[0]: Распакујем %1 фајл
sr@ijekavian[1]: Распакујем %1 фајла
sr@ijekavian[2]: Распакујем %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: Распакујем фајл

en: Extraction Dialog
sr@ijekavian: Дијалог распакивања

en: Extraction failed due to an unknown error.
sr@ijekavian: Распакивање пропало због непознате грешке.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
sr@ijekavian: Распакивање пропало због једног или више искварених фајлова. Било који од распакованих фајлова може бити оштећен.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
sr@ijekavian: Распакивање пропало због неподржаног метода компресовања (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
sr@ijekavian: Распакивање пропало због неподржаног метода шифровања.

en: Extraction failed.
sr@ijekavian: Распакивање пропало.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
sr@ijekavian: Распакивање пропало. Проверите има ли довољно простора на диску.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
sr@ijekavian: Распакивање пропало. Проверите да ли сте унели тачну лозинку и да ли има довољно простора на диску.

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
sr@ijekavian: Распакивање ставке:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>није успело, уз следећу поруку грешке:<nl/>    %2<nl/><nl/>Желите ли да наставите распакивање?<nl/>

en: Failed to add entry: %1
sr@ijekavian: Не могу да додам ставку: %1

en: Failed to copy entry: %1
sr@ijekavian: Не могу да копирам ставку: %1

en: Failed to create directory: %1
sr@ijekavian: Не могу да направим фасциклу: %1

en: Failed to delete entry: %1
sr@ijekavian: Не могу да обришем ставку: %1

en: Failed to find all archive volumes.
sr@ijekavian: Не могу да нађем све делове архиве.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
sr@ijekavian: Не могу да учитам погодан прикључак. Проверите да ли су инсталиране све наредбе за руковање овим типом архиве.

en: Failed to locate entry: %1
sr@ijekavian: Не могу да нађем ставку: %1

en: Failed to move entry: %1
sr@ijekavian: Не могу да преместим ставку: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
sr@ijekavian: Не могу да отворим „%1“:<nl/>%2

en: Failed to open archive: %1
sr@ijekavian: Не могу да отворим архиву: %1

en: Failed to open file for writing: %1
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл за писање: %1

en: Failed to read data for entry: %1
sr@ijekavian: Не могу да учитам податке за ставку: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
sr@ijekavian: Не могу да прочитам метаподатке за ставку: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
sr@ijekavian: Не могу да поставим опције компресовања за ставку: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
sr@ijekavian: Не могу да поставим метаподатке за ставку: %1

en: Failed to write archive.
sr@ijekavian: Не могу да упишем архиву.

en: Failed to write data for entry: %1
sr@ijekavian: Не могу да упишем податке за ставку: %1

[ctx: File permissions]
en: Mode
sr@ijekavian: режим

[ctx: File version]
en: Version
sr@ijekavian: верзија

[ctx: File's group]
en: Group
sr@ijekavian: група

[ctx: File's owner username]
en: Owner
sr@ijekavian: власник

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
sr@ijekavian: Име фајла не може да садржи ‘/’ и не може да буде једнако „.“ или „..“.

en: Filename:
sr@ijekavian: Име фајла:

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
sr@ijekavian: Фајлови са наредним путањама већ постоје. Желите ли да наставите и пребришете их?

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
sr@ijekavian: Фајлови са наредним путањама већ постоје. Уклоните их ако заиста желите да буду пребрисани.

en: Files/Folders to Compress
sr@ijekavian: Фајлови и фасцикле за компресовање

en: Folder exists
sr@ijekavian: Фасцикла постоји

en: Folder:
sr@ijekavian: Фасцикла:

en: Folders can't be moved into themselves.
sr@ijekavian: Фасцикле не могу да се преместе на саме себе.

en: Former Maintainer
sr@ijekavian: Бивши одржавалац

en: Former maintainer
sr@ijekavian: Бивши одржавалац

en: Francois-Xavier Duranceau
sr@ijekavian: Франсоа Ксавје Дурансо

en: Georg Robbers
sr@ijekavian: Георг Роберс

en: Group:
sr@ijekavian: Група:

en: Harald Hvaal
sr@ijekavian: Харалд Вол

en: Has comment:
sr@ijekavian: Има коментар:

en: Helio Chissini de Castro
sr@ijekavian: Хелио Ћисини де Кастро

en: Henrique Pinto
sr@ijekavian: Енрике Пинто

en: How the main window is divided.
sr@ijekavian: Како се дели главни прозор.

en: Icons
sr@ijekavian: Иконице

en: Ideas, help with the icons
sr@ijekavian: Идеје, помоћ са иконицама

en: Incorrect password, please try again.
sr@ijekavian: Погрешна лозинка, покушајте поново.

en: Incorrect password.
sr@ijekavian: Погрешна лозинка.

en: Information Panel
sr@ijekavian: Панел с подацима

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
sr@ijekavian: Није могуће задати степен компресовања за формат %1.|/|Није могуће задати степен компресовања за формат $[ном %1].

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
sr@ijekavian: Није могуће задати метод компресовања за формат %1.|/|Није могуће задати метод компресовања за формат $[ном %1].

en: Job Tracker
sr@ijekavian: Пратилац послова

en: KDE Archiving tool
sr@ijekavian: КДЕ‑ова алатка за архивирање

en: Last modified:
sr@ijekavian: Последња измена:

en: Level:
sr@ijekavian: Ниво:

en: Liam Smit
sr@ijekavian: Лијам Смит

en: Listing the archive failed.
sr@ijekavian: Листање архиве пропало.

en: Loading archive
sr@ijekavian: Учитавам архиву

en: MD5 hash:
sr@ijekavian: МД5 дисперзија:

en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Maintainer
sr@ijekavian: Одржавалац

en: Maintainer, KF5 port
sr@ijekavian: Одржавалац, пренос на КФ5

en: Max
sr@ijekavian: највиши

en: Method:
sr@ijekavian: Метод:

en: Michael Jarrett (Corel Corporation)
sr@ijekavian: Мајкл Џарет, компанија Корел

en: Mime-type:
sr@ijekavian: МИМЕ тип:

en: Min
sr@ijekavian: најмањи

en: Moving a file | Moving %1 files
sr@ijekavian[0]: Премештам %1 фајл
sr@ijekavian[1]: Премештам %1 фајла
sr@ijekavian[2]: Премештам %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: Премештам фајл

en: Moving a folder into itself
sr@ijekavian: Премештање фасцикле на саму себе

en: Multi-volume Archive
sr@ijekavian: Вишеделне архиве

en: Multi-volume:
sr@ijekavian: Вишеделна:

en: Name
sr@ijekavian: име

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
sr@ijekavian: име

en: No archive loaded
sr@ijekavian: Архива није учитана

en: No input files were given.
sr@ijekavian: Није дат ниједан улазни фајл.

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
sr@ijekavian: Нема погодног прикључка. Изгледа да Арк не подржава овај тип фајла.

en: Not enough memory for loading the archive.
sr@ijekavian: Нема довољно меморије за учитавање архиве.

en: Number of entries:
sr@ijekavian: Број ставки:

en: One file selected | %1 files selected
sr@ijekavian[0]: %1 фајл је изабран
sr@ijekavian[1]: %1 фајла су изабрана
sr@ijekavian[2]: %1 фајлова је изабрано
sr@ijekavian[3]: 1 фајл је изабран

en: One or more wrong checksums
sr@ijekavian: Једна или више погрешних контролних сума

en: Open &destination folder after extraction
sr@ijekavian: Отвори одредишну &фасциклу по распакивању

en: Open an archive
sr@ijekavian: Отвори архиву

en: Open destination folder after extraction
sr@ijekavian: Отвори одредишну фасциклу по распакивању

en: Open destination folder after extraction.
sr@ijekavian: Отвори одредишну фасциклу по распакивању.

en: Open the fi&le with associated application
sr@ijekavian: &Отвори фајл придруженим програмом

en: Opened read-only:
sr@ijekavian: Отворено само‑за‑читање:

en: Options
sr@ijekavian: Опције

en: Owner:
sr@ijekavian: Власник:

en: Packed size:
sr@ijekavian: Спакована величина:

en: Password Protection
sr@ijekavian: Заштита лозинком

en: Password-protected:
sr@ijekavian: Заштићено лозинком:

en: Please check your permissions to create it.
sr@ijekavian: Провјерите имате ли дозволе да је направите.

en: Please wait while the preview is being closed...
sr@ijekavian: Сачекајте док се преглед не затвори...

en: Pre&view the file with internal previewer
sr@ijekavian: &Прикажи фајл унутрашњим приказивачем

en: Preserve paths when extracting
sr@ijekavian: Очувај путање при распакивању

en: Preserve paths when extracting.
sr@ijekavian: Очувај путање при распакивању.

en: Preview file size limit in megabytes.
sr@ijekavian: Ограничење величине фајла за преглед у мегабајтима.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
sr@ijekavian: Заштита архиве лозинком није могућа за формат %1.|/|Заштита архиве лозинком није могућа за формат $[ном %1].

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
sr@ijekavian: Заштита списка фајлова није могућа за формат %1.|/|Заштита списка фајлова није могућа за формат $[ном %1].

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
sr@ijekavian: Питај корисника за име фајла архиве и додај наведене фајлове у њу. Напусти по завршетку.

en: Quick Extract To...
sr@ijekavian: Брзо распакуј у...

en: Ragnar Thomsen
sr@ijekavian: Рагнар Томсен

en: Raphael Kubo da Costa
sr@ijekavian: Рафаел Куба да Коста

en: Retry
sr@ijekavian: Покушај поново

en: Robert Palmbos
sr@ijekavian: Роберт Палмбос

en: Roberto Selbach Teixeira
sr@ijekavian: Роберто Селбах Теjксеира

en: SHA-1 hash:
sr@ijekavian: СХА‑1 дисперзија:

en: SHA-256 hash:
sr@ijekavian: СХА‑256 дисперзија:

en: Save
sr@ijekavian: Сачувај

en: Sele&cted files only
sr@ijekavian: Само &изабрани фајлови

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
sr@ijekavian: Прикажи дијалог за одређивање опција поступка (распакивање/додавање)

en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
sr@ijekavian: Упозори када се прави ЗИП архива са АЕС шифровањем

en: Some Information about the job
sr@ijekavian: Неки подаци о послу

en: Source archive
sr@ijekavian: Изворна архива

en: Symbolic Link
sr@ijekavian: симболичка веза

en: Target:
sr@ijekavian: Циљ:

en: Test Results
sr@ijekavian: Резултати провере

en: Testing archive
sr@ijekavian: Испитујем архиву...

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
sr@ijekavian: Формат %1 не подржава вишеделне архиве.|/|Формат $[ном %1] не подржава вишеделне архиве.

en: The archive failed the integrity test.
sr@ijekavian: Архива није прошла проверу целовитости.

en: The archive passed the integrity test.
sr@ijekavian: Архива је прошла проверу целовитости.

en: The archive reader could not be initialized.
sr@ijekavian: Не могу да припремим читач архиве.

en: The archive writer could not be initialized.
sr@ijekavian: Не могу да припремим писач архиве.

en: The chosen password does not match the given verification password.
sr@ijekavian: Изабрана лозинка не одговара задатој лозинци за оверу.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
sr@ijekavian: Арк не подржава тип компресовања „%1“.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
sr@ijekavian: Аргумент одредишта ће бити постављен на путању првог задатог фајла.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
sr@ijekavian: Фајл <filename>%1</filename> је измењен. Желите ли да ажурирате архиву?

en: The following files could not be extracted:
sr@ijekavian: Фајлови који се не могу распаковати:

en: The internal viewer cannot preview this file.
sr@ijekavian: Фајл се не може прегледати унутрашњим приказивачем.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
sr@ijekavian: Унутрашњи приказивач не може да да̂ преглед овог типа фајла<nl/>(%1).<nl/><nl/>Желите ли да се прикаже као обични текст?

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
sr@ijekavian: Унутрашњи приказивач не може да да̂ преглед овог непознатог типа фајла.<nl/><nl/>Желите ли да се прикаже као обични текст?

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
sr@ijekavian: Прикључак не може да се инсталира зато што недостаје једна или више неопходних наредби. Проверите инсталацију.

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
sr@ijekavian: Име фасцикле не може да садржи знак ‘/’.

en: This archive contains archive entries with absolute paths, which are not supported by Ark.
sr@ijekavian: Ова архива садржи ставке са апсолутним путањама, што Арк не подржава.

en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
sr@ijekavian: Овај метод шифровања можда не подржава старији софтвер за архивирање.

[ctx: Timestamp]
en: Date
sr@ijekavian: датум

en: Type archive name...
sr@ijekavian: Унесите име архиве...

en: Type to search...
sr@ijekavian: Куцајте за претрагу...

en: Type:
sr@ijekavian: Тип:

en: URLs to open.
sr@ijekavian: УРЛ‑ови за отварање.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
sr@ijekavian: Не могу да нађем компоненту Арка дела; провјерите инсталацију.

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Size
sr@ijekavian: величина

en: Unknown file type
sr@ijekavian: Непознат тип фајла

en: Unknown size
sr@ijekavian: непозната величина

en: Unpacked size:
sr@ijekavian: Распакована величина:

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
sr@ijekavian: ‘unrar’ пријављује не‑РАР архиву. Инсталирано издање ‘unrar’ (%1) превише је старо. Покушајте да инсталирате новије.

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
sr@ijekavian: Пакетно сучеље умјесто уобичајеног дијалошког. Ова опција се претпоставља кад се зада више од једног УРЛ‑а.

en: Vladyslav Batyrenko
sr@ijekavian: Владислав Батиренко

en: Volume size:
sr@ijekavian: Величина делова:

en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
sr@ijekavian: Када се кликне на фајл у архиви или притисне тастер Return:

en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
sr@ijekavian: Да ли да кућица за распакивање у потфасциклу буде подразумевано попуњена у дијалогу распакивања, када архива има више од једне ставке горњег нивоа.

en: Whether to limit the preview according to file size.
sr@ijekavian: Да ли ограничити преглед према величини фајла.

en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
sr@ijekavian: Да ли приказати упозорење кад се прави ЗИП архива са АЕС шифровањем.

en: Whether to show the information panel.
sr@ijekavian: Да ли приказати панел са подацима.

en: Wrong password.
sr@ijekavian: Погрешна лозинка.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
sr@ijekavian: Морате или задати име фајла за архиву или суфикс (као што су rar, tar.gz, итд.) уз опцију --autofilename.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
sr@ijekavian: Наредба ‘unrar’ је издања %1, што је престаро за руковање овом архивом. Инсталирајте новије издање.

[ctx: action, to open an archive]
en: Open
sr@ijekavian: Отвори

en: bkisofs code
sr@ijekavian: Кôд за bkisofs

[ctx: extraction folder]
en: Destination
sr@ijekavian: Одредиште

en: no
sr@ijekavian: не

en: only file contents (%1)
sr@ijekavian: само садржај фајлова (%1)

[ctx: open a file with external program]
en: &Open
sr@ijekavian: &Отвори

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
sr@ijekavian: Отвори &помоћу...

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
sr@ijekavian: непознат

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
sr@ijekavian: Аутоматски додај .%1

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
sr@ijekavian: Отварање архиве

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
sr@ijekavian: П&рикажи

en: yes
sr@ijekavian: да

en: yes (%1 volumes)
sr@ijekavian: да (%1 делова)|/|да (%1 $[множ ^1 део дела делова])

en: yes (%1)
sr@ijekavian: да (%1)
