kcmkonqhtml - en to sr@ijekavian translation catalogue (315 entries)

en:  day |  days
sr@ijekavian[0]:  дан
sr@ijekavian[1]:  дана
sr@ijekavian[2]:  дана
sr@ijekavian[3]:  дан

en:  second |  seconds
sr@ijekavian[0]:  секунда
sr@ijekavian[1]:  секунде
sr@ijekavian[2]:  секунди
sr@ijekavian[3]:  секунда

en: &Black on white
sr@ijekavian: &Црна на бијелој

en: &Enable plugins globally
sr@ijekavian: &Глобално активирај прикључке

en: &Export...
sr@ijekavian: &Извези...

en: &Fixed font:
sr@ijekavian: &Фиксни фонт:

en: &Foreground:
sr@ijekavian: Боја &исписа:

en: &Host or domain name:
sr@ijekavian: &Име домаћина или домена:

en: &Import...
sr@ijekavian: &Увези...

en: &Java
sr@ijekavian: &Јава

en: &Java policy:
sr@ijekavian: &Смјерница јаве:

en: &Load plugins on demand only
sr@ijekavian: &Учитај прикључке само на захтјев

en: &Maximum completions:
sr@ijekavian: Нај&већи број допуна:

en: &Medium font size:
sr@ijekavian: Сре&дња величина фонта:

en: &New
sr@ijekavian: &Нова

en: &New...
sr@ijekavian: &Нова...

en: &Path to Java executable, or 'java':
sr@ijekavian: Путања до &извршног фајла јаве, или „java“:

en: &Plugin policy:
sr@ijekavian: Смјерница &прикључака:

en: &Remove
sr@ijekavian: &Уклони

en: &Scan for Plugins
sr@ijekavian: &Потражи прикључке

en: &Show close button on tabs
sr@ijekavian: &Дугме за затварање на језичцима

en: &Suppress images
sr@ijekavian: &Сузбиј слике

en: &Up
sr@ijekavian: &Горе

en: &Use same size for all elements
sr@ijekavian: &Иста величина за све елементе

en: &Use security manager
sr@ijekavian: Користи менаџер &безбједности

en: &White on black
sr@ijekavian: &Бијела на црној

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
sr@ijekavian: © 1999-2001, програмери К‑освајача

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
sr@ijekavian: <b>Позадина</b> <p>Иза ових врата лежи могућност избора посебне подразумијеване позадине.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
sr@ijekavian: <b>Позадина</b><p>Ова боја позадине ће подразумијевано бити приказана иза текста. Позадинска слика потискује ову поставку.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
sr@ijekavian: <b>Црна на бијелој</b><p>Ово је оно што обично видите.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
sr@ijekavian: <b>Посебно</b><p>Избором овог можете дефинисати посебну боју за подразумијевани фонт.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
sr@ijekavian: <b>Породица фонтова</b><p>Породица фонтова је група фонтова који међусобно сличе, са члановима породице који су нпр. подебљани, курзивни, или нека комбинација тога.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
sr@ijekavian: <b>Боја исписа</b><p>Боја исписа је боја којом се исписује текст.</p>

en: <b>Images</b>
sr@ijekavian: <b>Слике</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
sr@ijekavian: <qt><b>Описи стилова</b><p>Погледајте <a href="http://www.w3.org/Style/CSS">http://www.w3.org/Style/CSS</a> за више детаља о каскадним описима стилова.</p></qt>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
sr@ijekavian: <qt><b>Описи стилова</b> <p>Користите ову групу за одређивање како ће К‑освајач рендеровати описе стилова.</p></qt>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
sr@ijekavian: <b>Сузбиј позадинске слике</b> <p>Ова опција спречава К‑освајач да учитава позадинске слике.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
sr@ijekavian: <b>Сузбиј слике</b> <p>Ова опција спречава К‑освајач да учитава слике.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
sr@ijekavian: <b>Опис стила побољшане приступачности</b> <p>Овај избор ће вам омогућити да дефинишете подразумијевани фонт и његову величину и боју уз неколико једноставних кликова мишем. Свратите до дијалога <i>Прилагоди...</i> и изаберите жељене опције.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
sr@ijekavian: <b>&Подразумијевани опис стила</b> <p>Изаберите ову опцију ако желите да се користи подразумијевани опис стила.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
sr@ijekavian: <b>Иста боја за сав текст</b><p>Овом опцијом примјењујете изабрану боју на подразумијевани фонт, као и на све остале посебне фонтове наведене у опису стила.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
sr@ijekavian: <b>Иста породица за сав текст</b> <p>Овом опцијом можете свуда потиснути посебне фонтове задатим основним.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
sr@ijekavian: <b>Иста величина за све елементе</b><p>Овом опцијом све посебне величине фонтова биће потиснуте основном. Сви ће фонтови бити приказани у истој величини.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
sr@ijekavian: <b>Кориснички дефинисан опис стила</b><p>К‑освајач ће покушати да учита опис стила који је дефинисао корисник, са локације наведене испод. Опис стила вам омогућава да потпуно преуредите начин на који прегледач рендерује веб странице. Наведени фајл треба да садржи исправан опис стила (погледајте http://www.w3.org/Style/CSS за више детаља о каскадним описима стилова).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
sr@ijekavian: <b>Бијела на црној</b><p>Ово је класична изврнута шема боја.</p>

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
sr@ijekavian: <h1>К‑освајачев Адблок</h1><p>Адблок вам омогућава да саставите списак филтера који се пореде са повезаним сликама и оквирима. УРЛ‑ови који се поклопе или се одбацују или мијењају сличицом блокираног.</p>

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
sr@ijekavian: <h1>К‑освајач као прегледач</h1><p>Овдје подешавате К‑освајачеву прегледачку функционалност (док његову употребу као менаџера фајлова подешавате истоименим модулом). Можете одредити неколико поставки у вези са обрађивањем ХТМЛ кôда веб страница које К‑освајач учитава. Обично не морате ништа мијењати.</p>

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
sr@ijekavian: <qt><h1>К‑освајачеви фонтови</h1><p>На овој страници можете подесити које ће фонтове К‑освајач користити за приказивање веб страница које гледате.</p></qt>

en: <h1>Konqueror Plugins</h1> The Konqueror web browser can use Netscape plugins to show special content, just like the Navigator does. Please note that the way you have to install Netscape plugins may depend on your distribution. A typical place to install them is, for example, '/opt/netscape/plugins'.
sr@ijekavian: <h1>К‑освајачеви прикључци</h1><p>Веб прегледач К‑освајач може да користи Нетскејпове прикључке за приказ посебних садржаја, баш као Навигатор. Имајте на уму да начин на који се инсталирају Нетскејпови прикључци зависи од ваше дистрибуције. Једна уобичајена локација је <b>/opt/netscape/plugins</b>.</p>

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
sr@ijekavian: <h1>Описи стилова за К‑освајач</h1><p>У овом модулу можете задати своје вриједности за боје и фонтове у К‑освајачу, користећи описе стилова (ЦСС). Можете или бирати опције, или примијенити опис стила који сте сами написали, задавши путању до његове локације.</p><p>Ове поставке ће увијек имати предност над онима које одреди аутор сајта. Тако могу бити корисне особама ослабљеног вида или када су веб странице нечитљиве због лошег дизајна.</p>

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
sr@ijekavian: <h2>Јаваскрипт</h2><p>На овој страници можете подесити да ли ће К‑освајачу бити дозвољено да извршава јаваскриптне програме угнијежђене у веб странице.</p><h2>Јава</h2><p>Овдје можете подесити да ли ће К‑освајачу бити дозвољено да извршава јаванске аплете угнијежђене у веб странице.</p><p><b>Напомена:</b> Активни садржај је увек ризик за безбједност, зато вам је омогућено да фино подесите са којих домаћина се јавански и јаваскриптни програми смију извршавати.</p>

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
sr@ijekavian: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Наслов 1</h1>
    <h2>Наслов 2</h2>
    <h3>Наслов 3</h3>
    
    <p>Кориснички дефинисани описи стилова омогућавају бољу
    приступачност за особе ослабљеног вида.</p>
    
    </body>
    </html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
sr@ijekavian: <html><p>Одређује како К‑освајач подвлачи хипервезе:</p><ul><li><b>укључено</b>: везе су увек подвучене</li><li><b>искључено</b>: везе се никад не подвлаче</li><li><b>само при лебдењу</b>: веза је подвучена само када је показивач миша над њом</li></ul><p><i>Напомена</i>: ЦСС дефиниције на датом сајту могу потиснути ову поставку.</p></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
sr@ijekavian: <html><p>Одређује како К‑освајач приказује анимиране слике:</p><ul><li><b>укључене</b>: све анимације се пуштају</li><li><b>искључене</b>: анимације се не пуштају, већ само слика почетног кадра</li><li><b>пусти само једном</b>: анимације се пуштају, али се не понављају послије првог пута</li></ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
sr@ijekavian: <html><p>Одређује да ли К‑освајач клиза ХТМЛ странице глатко или у дискретним корацима:</p><ul><li><b>увијек</b>: увијек користи глатко клизање,</li><li><b>никад</b>: никад не клизај глатко, увијек дискретно,</li><li><b>када је ефикасно</b>: глатко клизање само оних страница са којима се то може постићи уз скромну употребу системских ресурса.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
sr@ijekavian: <html><p>Ако је ова опција укључена, К‑освајач ће аутоматски учитавати све слике угнијежђене у веб страницу. У супротном, биће само обиљежено мјесто гдје је слика требало да стоји, и можете је ручно учитати кликом на дугме на том месту.</p><p>Вјероватно ћете жељети да укључите ово, осим ако вам је веза са мрежом врло спора.</p></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
sr@ijekavian: <html><p>Ако је ово укључено, К‑освајач ће цртати оквир као мјестодржач око још увијек непотпуно учитаних слика угнијежђених на веб страници.</p><p>Вјероватно ћете жељети да укључите ово, а посебно ако вам је веза са мрежом спора.</p></html>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
sr@ijekavian: <p>Овај прозор садржи домене и домаћине којима сте поставили посебну смјерницу за јаву. Ова смјерница ће бити коришћена умјесто подразумијеване за активирање и деактивирање јаванских аплета на страницама које ови домени или домаћини шаљу.</p><p>Изаберите смјерницу и употријебите контроле десно да је измијените.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
sr@ijekavian: <p>Овај прозор садржи домене и домаћине којима сте поставили посебну смјерницу за јаваскрипт. Ова смјерница ће бити коришћена умјесто подразумијеване за активирање и деактивирање јаваскриптних аплета на страницама које ови домени или домаћини шаљу.</p><p>Изаберите смјерницу и употријебите контроле десно да је измијените.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific plugin policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling plugins on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
sr@ijekavian: <p>Овдје можете видјети домене и домаћине којима је задата посебна смјерница за прикључке. Ова смјерница ће бити коришћена умјесто подразумијеване, за укључивање и искључивање прикључака на страницама које шаљу ови домени или домаћини.</p><p>Изаберите смјерницу и употребите контроле десно да бисте је измијенили.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
sr@ijekavian: <p>Ово је тренутно изабрана породица фонтова</p>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите филтерски израз. Филтери се могу дефинисати</p><ul><li>са џокерима у стилу шкољке, нпр. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, гдје су познати џокери <tt>*?[]</tt>, или</li><li>као пуни регуларни изрази, тако што се ниска загради са ‘<tt>/</tt>’, нпр. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt>.</li></ul><p>На почетку сваког филтера може се додати <tt>@@</tt> за стављање поклопљеног УРЛ‑а на бијелу листу (дозвољено). Ово има приоритет над свим филтерима за црну листу (блокирање).</p></qt>

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
sr@ijekavian: <qt><p>Формат за извоз филтера је обични текстуални фајл. Почиње заглавним редом <tt>[AdBlock]</tt>, а затим слиједе сви филтери, сваки у једном реду.</p></qt>

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
sr@ijekavian: <qt><p>Формат за увоз филтера је обични текстуални фајл. Игноришу се празни редови, редови коментари који почињу са ‘<tt>!</tt>’ и заглавни ред <tt>[AdBlock]</tt>. Сви остали редови се додају као филтерски изрази.</p></qt>

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
sr@ijekavian: <qt>Филтерски израз (нпр. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">више детаља</a>):</qt>

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
sr@ijekavian: <qt>Више детаља о <a href="importhelp">увозном</a> и <a href="exporthelp">извозном</a> формату.</qt>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
sr@ijekavian: празне странице

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
sr@ijekavian: уводне странице

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
sr@ijekavian: мојих обиљеживача

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
sr@ijekavian: моје почетне странице

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
sr@ijekavian: &К‑освајач креће од:

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
sr@ijekavian: Посе&бно за домен

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
sr@ijekavian: Посеб&но за домен

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
sr@ijekavian: Разно

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
sr@ijekavian: Фонтови

[ctx: @title:tab]
en: General
sr@ijekavian: Опште

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
sr@ijekavian: Описи стилова

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
sr@ijekavian: Измјена смјернице јаве

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
sr@ijekavian: Измјена смјернице јаваскрипта

[ctx: @title:window]
en: Change Plugin Policy
sr@ijekavian: Измјена смјернице прикључака

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
sr@ijekavian: Посебне смјернице по домену

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
sr@ijekavian: Нова смјерница јаве

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
sr@ijekavian: Нова смјерница јаваскрипта

[ctx: @title:window]
en: New Plugin Policy
sr@ijekavian: Нова смјерница прикључака

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
sr@ijekavian: Избор домаће странице

[ctx: @title:window]
en: Select Plugin Scan Folder
sr@ijekavian: Избор фасцикле за тражење прикључака

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
sr@ijekavian: Избор почетне странице

en: A&nimations:
sr@ijekavian: &Анимације:

en: A&utomatically load images
sr@ijekavian: &Аутоматски учитај слике

en: Accept
sr@ijekavian: Прихвати

en: Accept all popup window requests.
sr@ijekavian: Прихвати све захтјеве за искачућим прозорима.

en: Accept character sets:
sr@ijekavian: Прихватљива кодирања:

en: Accept languages:
sr@ijekavian: Прихватљиви језици:

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
sr@ijekavian: Прихвати захтјеве за искачућим прозорима само када су везе активиране изричитим кликом миша или преко тастатуре.

en: Activate previously used tab when closing the current tab
sr@ijekavian: &На претходно коришћени језичак при затварању текућег

en: Additional Java a&rguments:
sr@ijekavian: Додатни &аргументи за јаву:

en: Allow
sr@ijekavian: дозволи

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
sr@ijekavian: Аутоматско одгођено &освјежавање/преусмјеравање

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
sr@ijekavian: Дозволи скриптама да измијене текст у траци стања.

en: Allow scripts to change the window position.
sr@ijekavian: Дозволи скриптама да промијене положај прозора.

en: Allow scripts to change the window size.
sr@ijekavian: Дозволи скриптама да промијене величину прозора.

en: Allow scripts to focus the window.
sr@ijekavian: Дозволи скриптама да фокусирају прозор.

en: Ask
sr@ijekavian: питај

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
sr@ijekavian: Питај за име и фасциклу када се обиљеживач додаје

en: Automatic Filter
sr@ijekavian: Аутоматско филтрирање

en: Automatic update interval:
sr@ijekavian: Период аутоматског ажурирања:

en: Bac&kground:
sr@ijekavian: По&задина:

en: Base family:
sr@ijekavian: Основна породица:

en: Base font si&ze:
sr@ijekavian: &Основна величина фонта:

en: Boo&kmarks
sr@ijekavian: &Обиљеживачи

en: C&ursive font:
sr@ijekavian: &Курзивни фонт:

en: CPU priority for plugins: %1
sr@ijekavian: ЦПУ приоритет за прикључке: %1

en: Chan&ge cursor over links
sr@ijekavian: &Промијени показивач над везом

en: Chan&ge...
sr@ijekavian: И&змијени...

en: Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу ако желите да саопштите веб сајту да не желите да прати ваше навике у прегледању Веба.

en: Click here to scan for newly installed Netscape plugins now.
sr@ijekavian: Кликните овдје да бисте потражили новоинсталиране Нетскејпове прикључке.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
sr@ijekavian: Овим дугметом уређујете смјерницу за домаћин или домен изабрану у списку.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
sr@ijekavian: Овим дугметом бришете смјерницу за домаћин или домен изабрану у списку.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
sr@ijekavian: Овим дугметом ручно додајете посебну смјерницу за домаћин или домен.

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
sr@ijekavian: Кликните овдје да изаберете фајл који садржи смјернице за јаву. Учитане смјернице ће бити стопљене са постојећима. У случају да иста смјерница већ постоји, нова ће бити игнорисана.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
sr@ijekavian: Кликните овдје да изаберете фајл који садржи смјернице за јаваскрипт. Учитане смјернице ће бити стопљене са постојећима. У случају да иста смјерница већ постоји, нова ће бити игнорисана.

en: Click this button to choose the file that contains the plugin policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
sr@ijekavian: Овим дугметом увозите фајл који садржи смјернице за прикључке. Учитане смјернице ће бити стопљене са постојећим; када иста смјерница већ постоји, нова ће бити игнорисана.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
sr@ijekavian: Кликните овде да сачувате смјерницу за јаву као компресован фајл, по имену <b>java_policy.tgz</b>, и смјештен на локацији по вашем избору.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
sr@ijekavian: Кликните овдје да сачувате смјерницу за јаваскрипт као компресован фајл, по имену <b>javascript_policy.tgz</b>, и смјештен на локацији по вашем избору.

en: Click this button to save the plugin policy to a zipped file. The file, named <b>plugin_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
sr@ijekavian: Кликните овдје да сачувате смјерницу прикључака као компресован фајл, по имену <b>plugin_policy.tgz</b>, и смјештен на локацији по вашем избору.

en: Colors
sr@ijekavian: Боје

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
sr@ijekavian: &Потврди затварање прозора са више језичака

en: Cus&tom
sr@ijekavian: &Посебна

en: Custom&ize...
sr@ijekavian: &Прилагоди...

en: Daniel Molkentin
sr@ijekavian: Данијел Молкентин

en: David Faure
sr@ijekavian: Давид Фор

en: De&lete
sr@ijekavian: &Обриши

en: Debugging
sr@ijekavian: Исправљање

en: Default encoding:
sr@ijekavian: Подразумијевано кодирање:

en: Default web browser engine:
sr@ijekavian: Подразумијевани мотор веб прегледача:

en: Deny
sr@ijekavian: одбиј

en: Description
sr@ijekavian: Опис

en: Dirk Mueller
sr@ijekavian: Дирк Милер

en: Do you want to apply your changes before the scan? Otherwise the changes will be lost.
sr@ijekavian: Желите ли да примијените измјене прије претраге? Ако их не примијените, биће изгубљене.

en: Do&wn
sr@ijekavian: &Доље

en: Doma&in-Specific
sr@ijekavian: Посебно за &домен

en: Domain-Specific JavaScript Policies
sr@ijekavian: смјернице јаваскрипта посебне за домен

en: Domain-Specific Settin&gs
sr@ijekavian: &Посебне поставке по домену

en: Dra&w frame around not completely loaded images
sr@ijekavian: &Оквир око непотпуно учитаних слика

en: Ena&ble JavaScript globally
sr@ijekavian: А&ктивирај јаваскрипт глобално

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
sr@ijekavian: Активација &приступних тастера тастером Ctrl

en: Enable Ja&va globally
sr@ijekavian: Активирај &јаву глобално

en: Enable debu&gger
sr@ijekavian: Укључи &исправљач

en: Enable filters
sr@ijekavian: Укључи филтере

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
sr@ijekavian: Укључите или искључите Адблокове филтере. Када је укључено, да би блокирање радило у списку филтера треба да буде дефинисан скуп израза над УРЛ‑овима.

en: Enables builtin JavaScript debugger.
sr@ijekavian: Укључује уграђени исправљач јаваскрипта.

en: Enables the execution of plugins that can be contained in HTML pages, e.g. Macromedia Flash. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
sr@ijekavian: Активира извршавање прикључака који могу бити потребни ХТМЛ страницама, као што је нпр. Макромедијин флеш. Имајте у виду да, као и код било ког другог прегледача, дозвољавање активног садржаја може бити безбједносни проблем.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
sr@ijekavian: Омогућава извршавање скрипти написаних у јаваскрипту, које ХТМЛ странице могу садржати. Имајте у виду да, као и код било ког другог прегледача, дозвољавање активног садржаја може бити безбедносни проблем.

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
sr@ijekavian: Омогућава извршавање скрипти написаних у јави, које ХТМЛ странице могу садржати. Имајте у виду да, као и код било ког другог прегледача, дозвољавање активног садржаја може бити безбједносни проблем.

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
sr@ijekavian: Укључује извјештавање о грешкама до којих долази при извршавању јаваскриптног кôда.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
sr@ijekavian: Укључени менаџер сигурности значи да се јава‑машина покреће са њим у погону. Ово ће спријечити аплете да читају и пишу по фајл систему, праве произвољне сокете, и друге радње које се могу злоупотријебити за компромитовање система. Ову опцију искључујете на сопствени ризик. Можете измијенити фајл <b>$HOME/.java.policy</b> јавином алатком <tt>policytool</tt> да бисте дали веће дозволе аплетима преузетим са одређених сајтова.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
sr@ijekavian: Укључивањем овога јава‑машини се задаје да користи К‑У/И за мрежни пренос.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
sr@ijekavian: Унесите име домаћина (нпр. www.kde.org) или име домена, које почиње тачком (нпр. .kde.org или .org)

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
sr@ijekavian: Унесите путању до извршног фајла јаве. Ако желите да користите јаванско окружење већ у путањи, оставите у овом пољу само „java“. Ако желите неко друго, унесите или путању до њега (на пример <tt>/usr/lib/jdk/bin/java</tt>), или до фасцикле која садржи <tt>bin/java</tt> (нпр. <tt>/opt/IBMJava2-13</tt>).

en: Export...
sr@ijekavian: Извези...

en: Fantas&y font:
sr@ijekavian: Фанта&зијски фонт:

en: Focus window:
sr@ijekavian: Фокусирање прозора:

en: Folders
sr@ijekavian: Фасцикле

en: Font &size adjustment for this encoding:
sr@ijekavian: &Корекција величине фонта за ово кодирање:

en: Font Family
sr@ijekavian: Породица фонтова

en: Font Si&ze
sr@ijekavian: &Величина фонта

en: Font Size
sr@ijekavian: Величина фонта

en: Form Com&pletion
sr@ijekavian: Допуна &формулара

en: Global JavaScript Policies
sr@ijekavian: Глобалне смјернице јаваскрипта

en: Global Settings
sr@ijekavian: Глобалне поставке

en: Here you can see a list of the Netscape plugins KDE has found.
sr@ijekavian: Овдје можете видети списак Нетскејпових прикључака који су пронађени.

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
sr@ijekavian: Овдје можете одабрати колико ће вриједности за поље формулара К‑освајач памтити.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
sr@ijekavian: Овдје можете подесити посебне смјернице за јаву за одређене домаћине и домене. Да бисте додали нову смјерницу, кликните на дугме <i>Нова...</i> и унесите податке које дијалог затражи. Да бисте измијенили постојећу смјерницу, кликните на <i>Измијени...</i> и изаберите смерницу са списка. Кликом на дугме <i>Обриши</i> уклањате изабрану смјерницу, чиме домен под њом спада на подразумијевану смјерницу.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
sr@ijekavian: Овдје можете подесити посебне смјернице за јаваскрипт за одређене домаћине и домене. Да бисте додали нову смјерницу, кликните на дугме <i>Нова...</i> и унесите податке које дијалог затражи. Да бисте измијенили постојећу смјерницу, кликните на <i>Измијени...</i> и изаберите смјерницу са списка. Кликом на дугме <i>Обриши</i> уклањате изабрану смјерницу, чиме домен под њом спада на подразумијевану смјерницу. Дугмадима <i>Увези...</i> и <i>Извези...</i> можете лако дијелити своје смјернице са другима, тако што ћете их уписивати и добављати из фајла архиве.

en: Here you can set specific plugin policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain.
sr@ijekavian: Овдје можете подесити посебне смјернице прикључака за одређене домаћине и домене. Да бисте додали нову смјерницу, кликните на дугме <i>Нова...</i> и унесите податке које дијалог затражи. Да бисте измијенили постојећу смјерницу, кликните на <i>Измијени...</i> и изаберите смјерницу са списка. Кликом на дугме <i>Обриши</i> уклањате изабрану смјерницу, чиме домен под њом спада на подразумијевану смјерницу.

en: Hide filtered images
sr@ijekavian: Сакриј филтриране слике

en: Hide the tab bar when only one tab is open
sr@ijekavian: Сакриј траку са језичцима када има само један

en: Home page:
sr@ijekavian: Домаћа страница:

en: Host/Domain
sr@ijekavian: домаћин/домен

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
sr@ijekavian: Ако је ово укључено, К‑освајач ће вам омогућити да промијените наслов обиљеживача и одаберете фасциклу у коју желите да га додате.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
sr@ijekavian: Ако је ова кућица попуњена, К‑освајач ће памтити податке које уносите у веб формуларе, па их предлагати у сличним пољима других формулара.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
sr@ijekavian: Ако је ово укључено, К‑освајач ће у траци обиљеживача давати само оне обиљеживаче које сте означили за приказ у уређивачу обиљеживача.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
sr@ijekavian: Ако је ова кућица попуњена, можете ићи уназад кроз историјат десним кликом у прозору К‑освајача. За приступ контекстном менију, притисните десно дугме миша и помјерите.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
sr@ijekavian: Ако је ово укључено, можете отварати УРЛ‑ове у избору средњим кликом у прозору К‑освајача.

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
sr@ijekavian: Ако је ова опција укључена, изглед показивача ће се промијенити (најчешће у шаку) када се налази изнад хипервезе.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
sr@ijekavian: <p>Ако искључите ово, К‑освајач неће извршавати јаваскриптну наредбу <tt>window.open()</tt>. Веома корисно ако често посјећујете сајтове који пуно користе искачуће прозоре за приказ реклама.</p><p><b>Напомена:</b> Забрана ове наредбе може онемогућити рад појединих сајтова којима је неопходна за правилно функционисање. Стога користите пажљиво ову могућност.</p>

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
sr@ijekavian: Унесите овдје посебне аргументе које желите да прослиједите виртуелној машини.

en: Ignore
sr@ijekavian: игнориши

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
sr@ijekavian: Игнориши покушаје скрипти да промијене текст у траци стања. Веб странице ће <i>мислити</i> да је текст промијењен, док у ствари није.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
sr@ijekavian: Игнориши покушаје скрипти да промијене положај прозора. Веб странице ће <i>мислити</i> да је прозор помјерен, док у ствари није.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
sr@ijekavian: Игнориши покушаје скрипти да промијене величину прозора. Веб странице ће <i>мислити</i> да је величина промијењена, док у ствари није.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
sr@ijekavian: Игнориши покушаје скрипти да фокусирају прозор. Веб странице ће <i>мислити</i> да је прозор фокусиран, док у ствари није.

en: Images
sr@ijekavian: Слике

en: Import...
sr@ijekavian: Увези...

en: Information
sr@ijekavian: Подаци

en: Insert
sr@ijekavian: Уметни

en: Java Runtime Settings
sr@ijekavian: Поставке јава‑машине

en: Java&Script
sr@ijekavian: &Јаваскрипт

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
sr@ijekavian: Контроле приступа јаваскрипта
    Проширења смјерница по домену

en: JavaScript policy:
sr@ijekavian: Смјерница јаваскрипта:

en: Konqueror Browsing Control Module
sr@ijekavian: Контролни модул К‑освајача као прегледача|/|$[својства дат 'Контролном модулу К‑освајача као прегледача']

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
sr@ijekavian: К‑освајач никада неће приказивати текст у величини мањој од ове, без обзира на било коју другу поставку.

en: Lars Knoll
sr@ijekavian: Ларс Кнол

en: Leo Savernik
sr@ijekavian: Лео Саверник

en: M&iddle click opens URL in selection
sr@ijekavian: &Средњи клик отвара УРЛ у избору

en: M&inimum font size:
sr@ijekavian: Нај&мања величина фонта:

en: MIME type
sr@ijekavian: МИМЕ тип

en: Manual Filter
sr@ijekavian: Ручно филтрирање

en: Matthias Kalle Dalheimer
sr@ijekavian: Матијас Кале Далхајмер

en: Middle-click on a tab to close it
sr@ijekavian: Средњи клик на језичак затвара га

en: Modify status bar text:
sr@ijekavian: Мијењање текста траке стања:

en: Mouse Beha&vior
sr@ijekavian: Понашање &миша

en: Move window:
sr@ijekavian: Помијерање прозора:

en: Name
sr@ijekavian: име

en: Netscape Plugins
sr@ijekavian: Нетскејпови прикључци

en: O&pen new tabs in the background
sr@ijekavian: Отвори нови језичак у &позадини

en: Offer to save website passwords
sr@ijekavian: Нуди уписивање лозинке веб сајта

en: Only allow &HTTP and HTTPS URLs for plugins
sr@ijekavian: Дозволи само &ХТТП и ХТТПС УРЛ‑ове за прикључке

en: Only on Hover
sr@ijekavian: само при лебдјењу

en: Open &links in new tab instead of in new window
sr@ijekavian: Отвори &везу у новом језичку умјесто у новом прозору

en: Open &new tab after current tab
sr@ijekavian: Отвори &нови језичак послије текућег

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
sr@ijekavian: Отвори спољашњи УРЛ као језичак у постојећем К‑освајачу

en: Open new windows:
sr@ijekavian: Отварање нових прозора:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
sr@ijekavian: &Искачући прозори у новом језичку умјесто прозору

en: Plugin
sr@ijekavian: Прикључци

en: Plugins
sr@ijekavian: Прикључци

en: Policy
sr@ijekavian: Смјерница

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
sr@ijekavian: Притисак на тастер Ctrl при прегледању веб странице укључује приступне тастере. Ову могућност можете овдје искључити (К‑освајач се мора поново покренути да би измјена ступила на снагу).

en: Preview
sr@ijekavian: Преглед

en: Prompt every time a popup window is requested.
sr@ijekavian: Питај сваки пут када је захтијеван искачући прозор.

en: Reject
sr@ijekavian: Одбаци

en: Reject all popup window requests.
sr@ijekavian: Одбаци све захтјеве за искачућим прозорима.

en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

en: Report &errors
sr@ijekavian: Пријави &грешке

en: Resize window:
sr@ijekavian: Промјена величине прозора:

en: Right click goes &back in history
sr@ijekavian: Десним кликом &уназад кроз историјат

en: S&erif font:
sr@ijekavian: С&ерифни фонт:

en: S&mooth scrolling:
sr@ijekavian: &Глатко клизање:

en: S&tandard font:
sr@ijekavian: &Стандардни фонт:

en: Sa&ns serif font:
sr@ijekavian: Бесерифни фонт:

en: Scanning for plugins
sr@ijekavian: Тражим прикључке

en: Search:
sr@ijekavian: Тражи:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
sr@ijekavian: Изаберите смјерницу јаве за горњи домаћин или домен.

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
sr@ijekavian: Изаберите смјерницу за горњи домаћин или домен.

en: Select a plugin policy for the above host or domain.
sr@ijekavian: Изаберите смјерницу прикључака за домаћин или домен изнад.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
sr@ijekavian: <qt>Изаберите подразумијевано кодирање. У већини случајева пристајаће <i>кодирање језика</i>, те га немојте мијењати без посебне потребе.</qt>

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
sr@ijekavian: Шаљи ДНТ заглавље веб сајтовима (које каже да не желим да ме прате)

en: Show Only Once
sr@ijekavian: пусти само једном

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
sr@ijekavian: Прикажи само обиљежене обиљеживаче у траци обиљеживача

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
sr@ijekavian: &Искључи сервер аплета када није активан дуже од

en: Smart
sr@ijekavian: паметно

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
sr@ijekavian: Неке веб странице захтијевају аутоматско поновно учитавање или преусмјеравање послије извјесног времена. Искључивањем ове опције, К‑освајач ће игнорисати овакве захтјеве.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
sr@ijekavian: Неки веб сајтови мијењају текст у траци стања постављајући промјенљиве <tt>window.status</tt> или <tt>window.defaultStatus</tt>, чиме могу спријечити очитавање стварних УРЛ‑ова хипервеза. Овом опцијом одређујете шта се чини са таквим покушајима.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
sr@ijekavian: Неки веб сајтови самостално мијењају положај прозора наредбама <tt>window.moveBy()</tt> или <tt>window.moveTo()</tt>. Овом опцијом одређујете како ће се обрађивати такви покушаји.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
sr@ijekavian: Неки веб сајтови самостално мијењају величину прозора наредбама <tt>window.resizeBy()</tt> или <tt>window.resizeTo()</tt>. Овом опцијом одређујете како ће се обрађивати такви покушаји.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
sr@ijekavian: Неки веб сајтови самостално фокусирају свој прозор прегледача наредбом <tt>window.focus()</tt>. Ово обично значи да ће прозор бити помјерен испред, прекидајући посао којим се тренутно бавите. Овом опцијом одређујете како ће се обрађивати такви покушаји.

en: Stylesheets
sr@ijekavian: Описи стилова

en: Suffixes
sr@ijekavian: Суфикси

en: Suppress background images
sr@ijekavian: Сузбиј позадинске слике

en: Tabbed Browsing
sr@ijekavian: Прегледање са језичцима

en: The nspluginscan executable cannot be found. Netscape plugins will not be scanned.
sr@ijekavian: Наредба nspluginscan не може да се пронађе. Нетскејпови прикључци неће бити потражени.

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
sr@ijekavian: УРЛ веб странице коју ће К‑освајач приказати по покретању.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
sr@ijekavian: УРЛ веб странице на коју ће К‑освајач отићи када се притисне дугме „Домаћа“.

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
sr@ijekavian: Ово је фонт који се користи за приказ фиксног (тј. непропорционалног) текста.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
sr@ijekavian: Ово је фонт који се користи за приказ обичног текста на веб страници.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
sr@ijekavian: Ово је фонт који се користи за приказ текста обиљеженог као фантазијски.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
sr@ijekavian: Ово је фонт који се користи за приказ текста обиљеженог као курзивни.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
sr@ijekavian: Ово је фонт који се користи за приказ текста обиљеженог као бесерифни.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
sr@ijekavian: Ово је фонт који се користи за приказ текста обиљеженог као серифни.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
sr@ijekavian: Ово је списак филтера над УРЛ‑овима који ће бити примијењени на све угнијежђене слике и друге медијуме.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
sr@ijekavian: Ово је релативна величина фонта коју К‑освајач користи за приказ веб сајтова.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
sr@ijekavian: Ово ће вас упитати да ли заиста желите да затворите прозор када је у њему отворено више језичака.

en: This will display close buttons inside each tab.
sr@ijekavian: Овим ће се унутар језичака налазити дугме за затварање.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
sr@ijekavian: Ово ће приказивати траку са језичцима само уколико постоје два или више језичка. Иначе, трака ће се увијек приказивати.

en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
sr@ijekavian: Ово ће отварати нове језичке у позадини умјесто на лицу мјеста.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
sr@ijekavian: У неким ситуацијама, као што је клик на везу или фасциклу средњим дугметом миша, овим ће се отворити нови језичак умјесто новог прозора.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
sr@ijekavian: Ово ће отворити нови језичак одмах иза текућег, умјесто иза посљедњег.

en: U&se accessibility stylesheet
sr@ijekavian: Опис стила по&бољшане приступачности

en: URL
sr@ijekavian: УРЛ

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
sr@ijekavian: Испразните ову кућицу ако не желите да будете питани да ли сачувати лозинку веб сајта.

en: Und&erline links:
sr@ijekavian: &Подвучене везе:

en: Update
sr@ijekavian: Ажурирај

en: Us&e default stylesheet
sr@ijekavian: &Подразумијевани опис стила

en: Use &KIO
sr@ijekavian: Користи &К‑У/И

en: Use &user-defined stylesheet
sr@ijekavian: &Кориснички дефинисан опис стила

en: Use Global
sr@ijekavian: Користи глобално

en: Use Language Encoding
sr@ijekavian: кодирање језика

en: Use global
sr@ijekavian: Користи глобално

en: Use same color for all text
sr@ijekavian: Иста боја за сав текст

en: Use same family for all text
sr@ijekavian: Иста породица за сав текст

en: Use setting from global policy.
sr@ijekavian: Користи поставке из глобалне смјернице.

en: Value
sr@ijekavian: Вриједност

en: Waldo Bastian
sr@ijekavian: Валдо Бастијан

en: When Efficient
sr@ijekavian: када је ефикасно

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
sr@ijekavian: Када су сви аплети уништени, сервер аплета би требало да буде угашен. Ипак, само покретање јава‑машине одузима пуно времена, па ако желите да је оставите да ради и послије тога, овдје можете да задате жељено прековријеме. Да би јава‑машина била у погону док је год и процес К‑освајача, испразните кућицу <i>Искључи сервер аплета када није активан дуже од</i>.

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
sr@ijekavian: Ако укључите ово, када затворите текући језичак, умјесто првог десног биће активиран посљедњи претходно коришћени или отворени језичак.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
sr@ijekavian: Када је укључено, блокиране слике ће бити потпуно уклоњене са странице, у супротном ће на мјесту блокиране слике стајати натпис „блокирано“.

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
sr@ijekavian: <qt>Када кликнете на УРЛ у неком другом КДЕ програму, или позовете <tt>kfmclient</tt> да бисте отворили УРЛ, и уколико је на површи покренут К‑освајач, УРЛ ће бити отворен као нови језичак унутар њега. У супротном, биће отворен нови прозор К‑освајача са траженим УРЛ‑ом.</qt>

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
sr@ijekavian: Кликнете ли на језичак средњим дугметом миша (или точкићем), он ће се затворити.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
sr@ijekavian: Да ли ће се јаваскриптни искачући прозори отварати у новом језичку или новом прозору.

en: Wynn Wilkes
sr@ijekavian: Вин Вилкс

en: You must first enter a domain name.
sr@ijekavian: Прво морате унијети име домена.

en: You must first select a policy to be changed.
sr@ijekavian: Прво морате одабрати коју полису желите да промијените.

en: You must first select a policy to delete.
sr@ijekavian: Прво морате изабрати смјерницу коју желите да обришете.

[ctx: animations]
en: Disabled
sr@ijekavian: искључене

[ctx: animations]
en: Enabled
sr@ijekavian: укључене

[ctx: high priority]
en: high
sr@ijekavian: висок

[ctx: highest priority]
en: highest
sr@ijekavian: највиши

[ctx: low priority]
en: low
sr@ijekavian: низак

[ctx: lowest priority]
en: lowest
sr@ijekavian: најнижи

[ctx: medium priority]
en: medium
sr@ijekavian: средњи

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
sr@ijekavian: Увијек

[ctx: soft scrolling]
en: Never
sr@ijekavian: никад

[ctx: underline]
en: Disabled
sr@ijekavian: искључено

[ctx: underline]
en: Enabled
sr@ijekavian: укључено
