kdelibs4support - en to sr@ijekavian translation catalogue (2324 entries)

en: 
    %1 options:
sr@ijekavian: 
    Опције за %1:
    |/|
    Опције $[ген %1]:

en: 
    Arguments:
sr@ijekavian: 
    Аргументи:

en: 
    Generic options:
sr@ijekavian: 
    Генеричке опције:

en: 
    Options:
sr@ijekavian: 
    Опције:

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
sr@ijekavian: %1 до %2|/|%1 до $[на-ријеч %2 ген]

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
sr@ijekavian[0]: Не могу да прочитам ниске икс11 РГБ боја. Испитане су сљедеће локације фајлова:
    %2
sr@ijekavian[1]: Не могу да прочитам ниске икс11 РГБ боја. Испитане су сљедеће локације фајлова:
    %2
sr@ijekavian[2]: Не могу да прочитам ниске икс11 РГБ боја. Испитане су сљедеће локације фајлова:
    %2
sr@ijekavian[3]: Не могу да прочитам ниске икс11 РГБ боја. Испитана је сљедећа локација фајлова:
    %2

en: &Add
sr@ijekavian: &Додај

en: &Add to Custom Colors
sr@ijekavian: &Додај у посебне боје

en: &Deselect All
sr@ijekavian: &Поништи избор

en: &Details
sr@ijekavian: &Детаљи

en: &Minimize
sr@ijekavian: &Минимизуј

en: &Remove
sr@ijekavian: &Уклони

en: &Restore
sr@ijekavian: &Обнови

en: &Select All
sr@ijekavian: &Изабери све

en: &Try
sr@ijekavian: &Испробај

en: 'ai_family' not supported
sr@ijekavian: „ai_family“ није подржан

en: 'ai_socktype' not supported
sr@ijekavian: „ai_socktype“ није подржано

en: (C) 2011, Peter Penz
sr@ijekavian: © 2011, Петер Пенц

en: (SA, LP, NQ, RN)
sr@ijekavian: (СА, ЛП, НКу, РН)

[ctx: (kdedt-format) Coptic, AM, full era year format used for %EY, e.g. 2000 AM]
en: %Ey %EC
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Ethiopian, AM, full era year format used for %EY, e.g. 2000 AM]
en: %Ey %EC
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Gregorian, AD, full era year format used for %EY, e.g. 2000 AD]
en: %Ey %EC
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Gregorian, BC, full era year format used for %EY, e.g. 2000 BC]
en: %Ey %EC
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Hebrew, AM, full era year format used for %EY, e.g. 2000 AM]
en: %Ey %EC
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Hijri, AH, full era year format used for %EY, e.g. 2000 AH]
en: %Ey %EC
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Indian National, SE, full era year format used for %EY, e.g. 2000 SE]
en: %Ey %EC
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Jalali, AP, full era year format used for %EY, e.g. 2000 AP]
en: %Ey %EC
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Heisei, full era year format used for %EY, year = 1, e.g. Heisei 1]
en: %EC Gannen
sr@ijekavian: ганен %EC

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Heisei, full era year format used for %EY, year > 1, e.g. Heisei 22]
en: %EC %Ey
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Meiji, full era year format used for %EY, year = 1, e.g. Meiji 1]
en: %EC Gannen
sr@ijekavian: ганен %EC

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Meiji, full era year format used for %EY, year > 1, e.g. Meiji 22]
en: %EC %Ey
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Shōwa, full era year format used for %EY, year = 1, e.g. Shōwa 1]
en: %EC Gannen
sr@ijekavian: ганен %EC

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Shōwa, full era year format used for %EY, year > 1, e.g. Shōwa 22]
en: %EC %Ey
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Taishō, full era year format used for %EY, year = 1, e.g. Taishō 1]
en: %EC Gannen
sr@ijekavian: ганен %EC

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Taishō, full era year format used for %EY, year > 1, e.g. Taishō 22]
en: %EC %Ey
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Julian, AD, full era year format used for %EY, e.g. 2000 AD]
en: %Ey %EC
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Julian, BC, full era year format used for %EY, e.g. 2000 BC]
en: %Ey %EC
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Taiwan, ROC, full era year format used for %EY, e.g. ROC 99]
en: %EC %Ey
sr@ijekavian: %Ey. %EC

[ctx: (kdedt-format) Thai, BE, full era year format used for %EY, e.g. 2000 BE]
en: %Ey %EC
sr@ijekavian: %Ey. %EC

en: *|All files
sr@ijekavian: *|Сви фајлови

en: -default-
sr@ijekavian: -подразумијевана-

en: -unnamed-
sr@ijekavian: -неименована-

en: 160 bit prime factor:
sr@ijekavian: 160‑битни прости фактор:

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
sr@ijekavian: системска грешка: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
sr@ijekavian: Непозната породица %1

en: <Error>
sr@ijekavian: <грешка>

en: <b>Issuer Information</b>
sr@ijekavian:  <b>Подаци о издавачу</b>

en: <b>Other</b>
sr@ijekavian: <b>Друго</b>

en: <b>Subject Information</b>
sr@ijekavian: <b>Подаци о предмету</b>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да напустите <b>%1</b>?</qt>|/|<qt>Желите ли заиста да напустите <b>$[аку %1]</b>?</qt>

[ctx: @action:button]
en: Configure...
sr@ijekavian: Подеси...

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
sr@ijekavian: Нова фасцикла...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sr@ijekavian: Премјести у смеће

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
sr@ijekavian: Нова фасцикла...

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sr@ijekavian: Својства

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
sr@ijekavian: „%1“ недостаје.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Frameworks: %2
    %3: %4
sr@ijekavian: КуТ: %1
    Радни оквири КДЕ‑а: %2
    %3: %4

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
sr@ijekavian: коптски

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
sr@ijekavian: етиопски

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
sr@ijekavian: грегоријански

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
sr@ijekavian: јеврејски

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
sr@ijekavian: индијски државни

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
sr@ijekavian: непостојећи календар

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
sr@ijekavian: исламски / хиџра (грађански)

[ctx: @item Calendar system]
en: Jalali
sr@ijekavian: џалали

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
sr@ijekavian: јапански

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
sr@ijekavian: јулијански

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
sr@ijekavian: тајвански

[ctx: @item Calendar system]
en: Thai
sr@ijekavian: тајландски

[ctx: @item Font name]
en: Monospace
sr@ijekavian: једноширински

[ctx: @item Font name]
en: Sans Serif
sr@ijekavian: бесерифни

[ctx: @item Font name]
en: Serif
sr@ijekavian: серифни

[ctx: @item license]
en: Artistic License
sr@ijekavian: Умјетничка лиценца|/|$[својства 
       ген     'Умјетничке лиценце'
       дат,лок 'Умјетничкој лиценци'
       аку     'Умјетничку лиценцу'
       инс     'Умјетничком лиценцом'
    ]

[ctx: @item license]
en: BSD License
sr@ijekavian: БСД лиценца|/|$[својства 
       ген     'БСД лиценце'
       дат,лок 'БСД лиценци'
       аку     'БСД лиценцу'
       инс     'БСД лиценцом'
    ]

[ctx: @item license]
en: Custom
sr@ijekavian: (посебна)

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
sr@ijekavian: Гнуова Општа јавна лиценца, верзија 2|/|$[својства 
       ген     'Гнуове Опште јавне лиценце, верзија 2'
       дат,лок 'Гнуовој Општој јавној лиценци, верзија 2'
       аку     'Гнуову Општу јавну лиценцу, верзија 2'
       инс     'Гнуовом Општом јавном лиценцом, верзија 2'
    ]

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
sr@ijekavian: Гнуова Општа јавна лиценца, верзија 3|/|$[својства 
       ген     'Гнуове Опште јавне лиценце, верзија 3'
       дат,лок 'Гнуовој Општој јавној лиценци, верзија 3'
       аку     'Гнуову Општу јавну лиценцу, верзија 3'
       инс     'Гнуовом Општом јавном лиценцом, верзија 3'
    ]

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
sr@ijekavian: Гнуова Мања општа јавна лиценца, верзија 2|/|$[својства 
       ген     'Гнуове Мање опште јавне лиценце, верзија 2'
       дат,лок 'Гнуовој Мањој општој јавној лиценци, верзија 2'
       аку     'Гнуову Мању општу јавну лиценцу, верзија 2'
       инс     'Гнуовом Мањом општом јавном лиценцом, верзија 2'
    ]

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
sr@ijekavian: Гнуова Мања општа јавна лиценца, верзија 3|/|$[својства 
       ген     'Гнуове Мање опште јавне лиценце, верзија 3'
       дат,лок 'Гнуовој Мањој општој јавној лиценци, верзија 3'
       аку     'Гнуову Мању општу јавну лиценцу, верзија 3'
       инс     'Гнуовом Мањом општом јавном лиценцом, верзија 3'
    ]

[ctx: @item license]
en: Not specified
sr@ijekavian: (није наведена)

[ctx: @item license]
en: Q Public License
sr@ijekavian: Ку јавна лиценца|/|$[својства 
       ген     'Ку јавне лиценце'
       дат,лок 'Ку јавној лиценци'
       аку     'Ку јавну лиценцу'
       инс     'Ку јавном лиценцом'
    ]

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
sr@ijekavian: Умјетничка

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
sr@ijekavian: БСД

[ctx: @item license (short name)]
en: GPL v2
sr@ijekavian: ОЈЛ в2

[ctx: @item license (short name)]
en: GPL v3
sr@ijekavian: ОЈЛ 3

[ctx: @item license (short name)]
en: LGPL v2
sr@ijekavian: МОЈЛ в2

[ctx: @item license (short name)]
en: LGPL v3
sr@ijekavian: МОЈЛ 3

[ctx: @item license (short name)]
en: QPL v1.0
sr@ijekavian: КуПЛ 1.0

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
sr@ijekavian[0]: %1 ставка
sr@ijekavian[1]: %1 ставке
sr@ijekavian[2]: %1 ставки
sr@ijekavian[3]: 1 ставка

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
sr@ijekavian[0]: %1 милисекунда
sr@ijekavian[1]: %1 милисекунде
sr@ijekavian[2]: %1 милисекунди
sr@ijekavian[3]: %1 милисекунда

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
sr@ijekavian[0]: %1 дан
sr@ijekavian[1]: %1 дана
sr@ijekavian[2]: %1 дана
sr@ijekavian[3]: 1 дан

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
sr@ijekavian[0]: %1 сат
sr@ijekavian[1]: %1 сата
sr@ijekavian[2]: %1 сати
sr@ijekavian[3]: 1 сат

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
sr@ijekavian[0]: %1 минут
sr@ijekavian[1]: %1 минута
sr@ijekavian[2]: %1 минута
sr@ijekavian[3]: 1 минут

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
sr@ijekavian[0]: %1 секунда
sr@ijekavian[1]: %1 секунде
sr@ijekavian[2]: %1 секунди
sr@ijekavian[3]: 1 секунда

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
sr@ijekavian: %1 дана

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
sr@ijekavian: %1 сати

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
sr@ijekavian: %1 минута

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
sr@ijekavian: %1 секунди

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sr@ijekavian: %1 и %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sr@ijekavian: %1 и %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sr@ijekavian: %1 и %2

[ctx: @label]
en: Add Comment...
sr@ijekavian: Додај коментар...

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
sr@ijekavian: просјечни проток

[ctx: @label]
en: Change...
sr@ijekavian: Измијени...

[ctx: @label]
en: Channels
sr@ijekavian: канала

[ctx: @label]
en: Codec
sr@ijekavian: кодек

[ctx: @label]
en: Color Depth
sr@ijekavian: дубина боје

[ctx: @label]
en: Comment
sr@ijekavian: Коментар

[ctx: @label]
en: Content
sr@ijekavian: садржај

[ctx: @label]
en: Copied From
sr@ijekavian: копирано из

[ctx: @label]
en: Creator
sr@ijekavian: стваралац

[ctx: @label]
en: Description
sr@ijekavian: опис

[ctx: @label]
en: Duration
sr@ijekavian: трајање

[ctx: @label]
en: Filename
sr@ijekavian: име фајла

[ctx: @label]
en: First Usage
sr@ijekavian: прва употреба

[ctx: @label]
en: Hash
sr@ijekavian: дисперзија

[ctx: @label]
en: Height
sr@ijekavian: висина

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
sr@ijekavian: преплитање

[ctx: @label]
en: Keyword
sr@ijekavian: кључна ријеч

[ctx: @label]
en: Last Usage
sr@ijekavian: последња употреба

[ctx: @label]
en: MIME Type
sr@ijekavian: МИМЕ тип

[ctx: @label]
en: Modified
sr@ijekavian: измијењено

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
sr@ijekavian: бројевни рејтинг

[ctx: @label]
en: Owner
sr@ijekavian: власник

[ctx: @label]
en: Performer
sr@ijekavian: извођач

[ctx: @label]
en: Permissions
sr@ijekavian: дозволе

[ctx: @label]
en: Programming Language
sr@ijekavian: програмски језик

[ctx: @label]
en: Rating
sr@ijekavian: оцена

[ctx: @label]
en: Related To
sr@ijekavian: у вези са

[ctx: @label]
en: Release Date
sr@ijekavian: датум издања

[ctx: @label]
en: Sample Rate
sr@ijekavian: узорковање

[ctx: @label]
en: Size
sr@ijekavian: величина

[ctx: @label]
en: Sub Resource
sr@ijekavian: подресурс

[ctx: @label]
en: Subject
sr@ijekavian: тема

[ctx: @label]
en: Tags
sr@ijekavian: ознаке

[ctx: @label]
en: Total Size
sr@ijekavian: укупна величина

[ctx: @label]
en: Translation Date
sr@ijekavian: датум превода

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
sr@ijekavian: датум извора превода

[ctx: @label]
en: Type
sr@ijekavian: тип

[ctx: @label]
en: Unix File Group
sr@ijekavian: уникс група фајла

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
sr@ijekavian: уникс режим фајла

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
sr@ijekavian: уникс власник фајла

[ctx: @label]
en: Usage Count
sr@ijekavian: број употреба

[ctx: @label]
en: Width
sr@ijekavian: ширина

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
sr@ijekavian: отклон експозиције

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
sr@ijekavian: експозиција

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
sr@ijekavian: блиц

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
sr@ijekavian: фокусна дужина

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
sr@ijekavian: фокусна дужина 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
sr@ijekavian: ИСО разреди брзине

[ctx: @label EXIF]
en: Make
sr@ijekavian: марка

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
sr@ijekavian: мјерење освјетљења

[ctx: @label EXIF]
en: Model
sr@ijekavian: модел

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
sr@ijekavian: усмерење

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
sr@ijekavian: баланс бијелог

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
sr@ijekavian: бленда

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
sr@ijekavian: последњи преводилац

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
sr@ijekavian: мутних порука

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
sr@ijekavian: застарјелих порука

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
sr@ijekavian: укупно порука

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
sr@ijekavian: преведених порука

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
sr@ijekavian: непреведених порука

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
sr@ijekavian: генератор

[ctx: @label creation date]
en: Created
sr@ijekavian: стварање

[ctx: @label file URL]
en: File Location
sr@ijekavian: Локација фајла

[ctx: @label file content size]
en: Size
sr@ijekavian: величина

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
sr@ijekavian: зависи

[ctx: @label file type]
en: Type
sr@ijekavian: тип

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
sr@ijekavian: измијењено

[ctx: @label music album]
en: Album
sr@ijekavian: албум

[ctx: @label music genre]
en: Genre
sr@ijekavian: жанр

[ctx: @label music title]
en: Title
sr@ijekavian: наслов

[ctx: @label music track number]
en: Track
sr@ijekavian: нумера

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
sr@ijekavian: знакова

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
sr@ijekavian: редова

[ctx: @label number of words]
en: Words
sr@ijekavian: ријечи

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
sr@ijekavian: припада

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
sr@ijekavian: ресурс створен

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
sr@ijekavian: ресурс измењен

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
sr@ijekavian: има логички дио

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
sr@ijekavian: има дио

[ctx: @label video director]
en: Director
sr@ijekavian: усмеривач

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
sr@ijekavian: Изаберите који се подаци приказују:

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
sr@ijekavian: Направи нову фасциклу у:
    ‘%1’

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
sr@ijekavian: Приказ скривених фасцикли

[ctx: @title:tab]
en: Information
sr@ijekavian: Подаци

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
sr@ijekavian: Додавање коментара

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
sr@ijekavian: Мијењање коментара

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
sr@ijekavian: Подешавање приказа података

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

[ctx: @title:window]
en: Print
sr@ijekavian: Штампање

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
sr@ijekavian: Избор фасцикле

en: A dialog box for setting preferences for debug output
sr@ijekavian: Дијалог за одређивање поставки исправљачког излаза

en: A file or folder named %1 already exists.
sr@ijekavian: Фајл или фасцикла по имену ‘%1’ већ постоји.

en: Abort on fatal errors
sr@ijekavian: Обустави при кобној грешци

en: Acquire Image
sr@ijekavian: Добави слику

en: Acre
sr@ijekavian: Акре

en: Add...
sr@ijekavian: Додај...

en: Africa/Abidjan
sr@ijekavian: Африка/Абиџан

en: Africa/Accra
sr@ijekavian: Африка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
sr@ijekavian: Африка/Адис_Абеба

en: Africa/Algiers
sr@ijekavian: Африка/Алжир

en: Africa/Asmara
sr@ijekavian: Африка/Асмара

en: Africa/Asmera
sr@ijekavian: Африка/Асмера

en: Africa/Bamako
sr@ijekavian: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
sr@ijekavian: Африка/Банги

en: Africa/Banjul
sr@ijekavian: Африка/Банжул

en: Africa/Bissau
sr@ijekavian: Африка/Бисао

en: Africa/Blantyre
sr@ijekavian: Африка/Блантир

en: Africa/Brazzaville
sr@ijekavian: Африка/Бразавил

en: Africa/Bujumbura
sr@ijekavian: Африка/Бујумбура

en: Africa/Cairo
sr@ijekavian: Африка/Каиро

en: Africa/Casablanca
sr@ijekavian: Африка/Казабланка

en: Africa/Ceuta
sr@ijekavian: Африка/Цеута

en: Africa/Conakry
sr@ijekavian: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
sr@ijekavian: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
sr@ijekavian: Африка/Дар_ес_Салам

en: Africa/Djibouti
sr@ijekavian: Африка/Џибути

en: Africa/Douala
sr@ijekavian: Африка/Дуала

en: Africa/El_Aaiun
sr@ijekavian: Африка/Ел_Ајун

en: Africa/Freetown
sr@ijekavian: Африка/Фритаун

en: Africa/Gaborone
sr@ijekavian: Африка/Габорне

en: Africa/Harare
sr@ijekavian: Африка/Хараре

en: Africa/Johannesburg
sr@ijekavian: Африка/Јоханесбург

en: Africa/Juba
sr@ijekavian: Африка/Џуба

en: Africa/Kampala
sr@ijekavian: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
sr@ijekavian: Африка/Картум

en: Africa/Kigali
sr@ijekavian: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
sr@ijekavian: Африка/Киншаса

en: Africa/Lagos
sr@ijekavian: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
sr@ijekavian: Африка/Либревил

en: Africa/Lome
sr@ijekavian: Африка/Ломе

en: Africa/Luanda
sr@ijekavian: Африка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
sr@ijekavian: Африка/Лумбаши

en: Africa/Lusaka
sr@ijekavian: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
sr@ijekavian: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
sr@ijekavian: Африка/Мапуто

en: Africa/Maseru
sr@ijekavian: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
sr@ijekavian: Африка/Мбабане

en: Africa/Mogadishu
sr@ijekavian: Африка/Могадиш

en: Africa/Monrovia
sr@ijekavian: Африка/Монровија

en: Africa/Nairobi
sr@ijekavian: Африка/Најроби

en: Africa/Ndjamena
sr@ijekavian: Африка/Нџамена

en: Africa/Niamey
sr@ijekavian: Африка/Нимај

en: Africa/Nouakchott
sr@ijekavian: Африка/Новакчот

en: Africa/Ouagadougou
sr@ijekavian: Африка/Оуагадоугоу

en: Africa/Porto-Novo
sr@ijekavian: Африка/Порто_Ново

en: Africa/Pretoria
sr@ijekavian: Африка/Преторија

en: Africa/Sao_Tome
sr@ijekavian: Африка/Св_Тома

en: Africa/Timbuktu
sr@ijekavian: Африка/Тимбукту

en: Africa/Tripoli
sr@ijekavian: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
sr@ijekavian: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
sr@ijekavian: Африка/Виндхок

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
sr@ijekavian: послијеподне

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: с

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
sr@ijekavian: пс.

en: Alagoas, Sergipe
sr@ijekavian: Алагоас, Сергипе

en: Alaska Time
sr@ijekavian: аљаско вријеме

en: Alaska Time - Alaska panhandle
sr@ijekavian: аљаско вријеме — Аљаска панхендл

en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
sr@ijekavian: аљаско вријеме — врат Аљаска панхендла

en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
sr@ijekavian: аљаско вријеме — југоисточни Аљаска панхендл

en: Alaska Time - west Alaska
sr@ijekavian: аљаско вријеме — западна Аљаска

en: Aleutian Islands
sr@ijekavian: Алеутска острва

en: All Pictures
sr@ijekavian: Све слике

en: All Supported Files
sr@ijekavian: Сви подржани типови фајлова

en: Alpha:
sr@ijekavian: Алфа:

en: Already opened.
sr@ijekavian: Већ отворено.

en: Amapa, E Para
sr@ijekavian: Амапа, Е Пара

en: America/Adak
sr@ijekavian: Америка/Адак

en: America/Anchorage
sr@ijekavian: Америка/Енкориџ

en: America/Anguilla
sr@ijekavian: Америка/Ангила

en: America/Antigua
sr@ijekavian: Америка/Антигва

en: America/Araguaina
sr@ijekavian: Америка/Арагвајна

en: America/Argentina/Buenos_Aires
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Буенос_Ајрес

en: America/Argentina/Catamarca
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Катамарка

en: America/Argentina/ComodRivadavia
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Комод_Ривадавија

en: America/Argentina/Cordoba
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Кордоба

en: America/Argentina/Jujuy
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Јујуј

en: America/Argentina/La_Rioja
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Ла_Риоха

en: America/Argentina/Mendoza
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Мендоза

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Рио_Гаљегос

en: America/Argentina/Salta
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Салта

en: America/Argentina/San_Juan
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Сан_Хуан

en: America/Argentina/San_Luis
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Сан_Луис

en: America/Argentina/Tucuman
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Тукуман

en: America/Argentina/Ushuaia
sr@ijekavian: Америка/Аргентина/Ушуаја

en: America/Aruba
sr@ijekavian: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
sr@ijekavian: Америка/Асунсион

en: America/Atikokan
sr@ijekavian: Америка/Атикокан

en: America/Atka
sr@ijekavian: Америка/Атка

en: America/Bahia
sr@ijekavian: Америка/Баија

en: America/Bahia_Banderas
sr@ijekavian: Америка/Баија_бандерас

en: America/Barbados
sr@ijekavian: Америка/Барбадос

en: America/Belem
sr@ijekavian: Америка/Белем

en: America/Belize
sr@ijekavian: Америка/Белиз

en: America/Blanc-Sablon
sr@ijekavian: Америка/Блан‑Саблон

en: America/Boa_Vista
sr@ijekavian: Америка/Боа_Виста

en: America/Bogota
sr@ijekavian: Америка/Богота

en: America/Boise
sr@ijekavian: Америка/Бојз

en: America/Buenos_Aires
sr@ijekavian: Америка/Буенос_Ајрес

en: America/Calgary
sr@ijekavian: Америка/Калгари

en: America/Cambridge_Bay
sr@ijekavian: Америка/Кејмбриџ_залив

en: America/Campo_Grande
sr@ijekavian: Америка/Кампо_гранде

en: America/Cancun
sr@ijekavian: Америка/Канкун

en: America/Caracas
sr@ijekavian: Америка/Каракас

en: America/Catamarca
sr@ijekavian: Америка/Катамарка

en: America/Cayenne
sr@ijekavian: Америка/Сајон

en: America/Cayman
sr@ijekavian: Америка/Кајмани

en: America/Chicago
sr@ijekavian: Америка/Чикаго

en: America/Chihuahua
sr@ijekavian: Америка/Чивава

en: America/Coral_Harbour
sr@ijekavian: Америка/Корал_харбор

en: America/Cordoba
sr@ijekavian: Америка/Кордоба

en: America/Costa_Rica
sr@ijekavian: Америка/Костарика

en: America/Creston
sr@ijekavian: Африка/Крестон

en: America/Cuiaba
sr@ijekavian: Америка/Куијаба

en: America/Curacao
sr@ijekavian: Америка/Куракао

en: America/Danmarkshavn
sr@ijekavian: Америка/Демаркшавн

en: America/Dawson
sr@ijekavian: Америка/Досон

en: America/Dawson_Creek
sr@ijekavian: Америка/Досон_Крик

en: America/Denver
sr@ijekavian: Америка/Денвер

en: America/Detroit
sr@ijekavian: Америка/Детроит

en: America/Dominica
sr@ijekavian: Америка/Доминика

en: America/Edmonton
sr@ijekavian: Америка/Едмонтон

en: America/Eirunepe
sr@ijekavian: Америка/Еирунепе

en: America/El_Salvador
sr@ijekavian: Америка/Ел_Салвадор

en: America/Ensenada
sr@ijekavian: Америка/Енсењада

en: America/Fort_Wayne
sr@ijekavian: Америка/Форт_Вејн

en: America/Fortaleza
sr@ijekavian: Америка/Форталеза

en: America/Fredericton
sr@ijekavian: Африка/Фредериктон

en: America/Glace_Bay
sr@ijekavian: Америка/Глејс_залив

en: America/Godthab
sr@ijekavian: Америка/Готаб

en: America/Goose_Bay
sr@ijekavian: Америка/Залив_гусака

en: America/Grand_Turk
sr@ijekavian: Америка/Велики_Турк

en: America/Grenada
sr@ijekavian: Америка/Гренада

en: America/Guadeloupe
sr@ijekavian: Америка/Гвадалупе

en: America/Guatemala
sr@ijekavian: Америка/Гватемала

en: America/Guayaquil
sr@ijekavian: Америка/Гвајакил

en: America/Guyana
sr@ijekavian: Америка/Гвајана

en: America/Halifax
sr@ijekavian: Америка/Халифакс

en: America/Havana
sr@ijekavian: Америка/Хавана

en: America/Hermosillo
sr@ijekavian: Америка/Ермосиљо

en: America/Indiana/Indianapolis
sr@ijekavian: Америка/Индијана/Индијанаполис

en: America/Indiana/Knox
sr@ijekavian: Америка/Индијана/Нокс

en: America/Indiana/Marengo
sr@ijekavian: Америка/Индијана/Маренго

en: America/Indiana/Petersburg
sr@ijekavian: Америка/Индијана/Питерсбург

en: America/Indiana/Tell_City
sr@ijekavian: Америка/Индијана/Тел_сити

en: America/Indiana/Vevay
sr@ijekavian: Америка/Индијана/Вивеј

en: America/Indiana/Vincennes
sr@ijekavian: Америка/Индијана/Винсенес

en: America/Indiana/Winamac
sr@ijekavian: Америка/Индијана/Винамак

en: America/Indianapolis
sr@ijekavian: Америка/Индијанаполис

en: America/Inuvik
sr@ijekavian: Америка/Инувик

en: America/Iqaluit
sr@ijekavian: Америка/Икалуит

en: America/Jamaica
sr@ijekavian: Америка/Јамајка

en: America/Jujuy
sr@ijekavian: Америка/Јујуј

en: America/Juneau
sr@ijekavian: Америка/Жуно

en: America/Kentucky/Louisville
sr@ijekavian: Америка/Кентаки/Луисвил

en: America/Kentucky/Monticello
sr@ijekavian: Америка/Кентаки/Монтичело

en: America/Knox_IN
sr@ijekavian: Америка/Нокс_ИН

en: America/Kralendijk
sr@ijekavian: Америка/Кралендајк

en: America/La_Paz
sr@ijekavian: Америка/Ла_Паз

en: America/Lima
sr@ijekavian: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
sr@ijekavian: Америка/Лос_Анђелес

en: America/Louisville
sr@ijekavian: Америка/Луисвил

en: America/Lower_Princes
sr@ijekavian: Америка/Доњи_Принсес

en: America/Maceio
sr@ijekavian: Америка/Макејо

en: America/Managua
sr@ijekavian: Америка/Манагва

en: America/Manaus
sr@ijekavian: Америка/Манаус

en: America/Marigot
sr@ijekavian: Америка/Маригот

en: America/Martinique
sr@ijekavian: Америка/Мартиник

en: America/Matamoros
sr@ijekavian: Америка/Матаморос

en: America/Mazatlan
sr@ijekavian: Америка/Мацатлан

en: America/Mendoza
sr@ijekavian: Америка/Мендоза

en: America/Menominee
sr@ijekavian: Америка/Меномини

en: America/Merida
sr@ijekavian: Америка/Мерида

en: America/Metlakatla
sr@ijekavian: Америка/Метлакатла

en: America/Mexico_City
sr@ijekavian: Америка/Мексико_Сити

en: America/Miquelon
sr@ijekavian: Америка/Микелон

en: America/Moncton
sr@ijekavian: Америка/Монктон

en: America/Monterrey
sr@ijekavian: Америка/Монтереј

en: America/Montevideo
sr@ijekavian: Америка/Монтевидео

en: America/Montreal
sr@ijekavian: Америка/Монтреал

en: America/Montserrat
sr@ijekavian: Америка/Монсерат

en: America/Nassau
sr@ijekavian: Америка/Насау

en: America/New_York
sr@ijekavian: Америка/Њујорк

en: America/Nipigon
sr@ijekavian: Америка/Нипигон

en: America/Nome
sr@ijekavian: Америка/Ном

en: America/Noronha
sr@ijekavian: Америна/Норона

en: America/North_Dakota/Beulah
sr@ijekavian: Америка/Сјеверна_Дакота/Бјула

en: America/North_Dakota/Center
sr@ijekavian: Америка/Сјеверна_Дакота/Средишња

en: America/North_Dakota/New_Salem
sr@ijekavian: Америка/Сјеверна_Дакота/Њу_Салем

en: America/Ojinaga
sr@ijekavian: Америка/Оџинага

en: America/Ontario
sr@ijekavian: Америка/Онтарио

en: America/Panama
sr@ijekavian: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
sr@ijekavian: Америка/Пангниртунг

en: America/Paramaribo
sr@ijekavian: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
sr@ijekavian: Америка/Феникс

en: America/Port-au-Prince
sr@ijekavian: Америка/Портопренс

en: America/Port_of_Spain
sr@ijekavian: Америка/Портоспејн

en: America/Porto_Acre
sr@ijekavian: Америка/Порто_Акре

en: America/Porto_Velho
sr@ijekavian: Америка/Портовељо

en: America/Puerto_Rico
sr@ijekavian: Америка/Порторико

en: America/Rainy_River
sr@ijekavian: Америка/Кишна_ријека

en: America/Rankin_Inlet
sr@ijekavian: Америка/Ранкин_увала

en: America/Recife
sr@ijekavian: Америка/Ресифе

en: America/Regina
sr@ijekavian: Америка/Регина

en: America/Resolute
sr@ijekavian: Америка/Резолјут

en: America/Rio_Branco
sr@ijekavian: Америка/Рио_Бранко

en: America/Rosario
sr@ijekavian: Америка/Розарио

en: America/Santa_Isabel
sr@ijekavian: Америка/Санта_Изабел

en: America/Santarem
sr@ijekavian: Америка/Сантарем

en: America/Santiago
sr@ijekavian: Америка/Сантијаго

en: America/Santo_Domingo
sr@ijekavian: Америка/Санто_Доминго

en: America/Sao_Paulo
sr@ijekavian: Америка/Сао_Пауло

en: America/Saskatoon
sr@ijekavian: Америка/Саскатун

en: America/Scoresbysund
sr@ijekavian: Америка/Скорсбисанд

en: America/Shiprock
sr@ijekavian: Америка/Шипрок

en: America/Sitka
sr@ijekavian: Америка/Ситка

en: America/St_Barthelemy
sr@ijekavian: Америка/Сент_Бартелеми

en: America/St_Johns
sr@ijekavian: Америка/Св_Џонс

en: America/St_Kitts
sr@ijekavian: Америка/Св_Китс

en: America/St_Lucia
sr@ijekavian: Америка/Св_Луција

en: America/St_Thomas
sr@ijekavian: Америка/Св_Томас

en: America/St_Vincent
sr@ijekavian: Америка/Св_Винсент

en: America/Swift_Current
sr@ijekavian: Америка/Брза_струја

en: America/Tegucigalpa
sr@ijekavian: Америка/Тегучигалпа

en: America/Thule
sr@ijekavian: Америка/Тула

en: America/Thunder_Bay
sr@ijekavian: Америка/Тандер_залив

en: America/Tijuana
sr@ijekavian: Америка/Тихуана

en: America/Toronto
sr@ijekavian: Америка/Торонто

en: America/Tortola
sr@ijekavian: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
sr@ijekavian: Америка/Ванкувер

en: America/Virgin
sr@ijekavian: Америка/Вирџин

en: America/Whitehorse
sr@ijekavian: Америка/Вајтхорс

en: America/Winnipeg
sr@ijekavian: Америка/Винипег

en: America/Yakutat
sr@ijekavian: Америка/Јакута

en: America/Yellowknife
sr@ijekavian: Америка/Јелоунајф

en: Amundsen-Scott Station, South Pole
sr@ijekavian: станица Амундсен‑Скот, Јужни пол

en: Andreas Hartmetz
sr@ijekavian: Андреас Хартмец

en: Antarctica/Casey
sr@ijekavian: Антарктик/Кејси

en: Antarctica/Davis
sr@ijekavian: Антарктик/Дејвис

en: Antarctica/DumontDUrville
sr@ijekavian: Антарктик/Думон_Дурвил

en: Antarctica/Macquarie
sr@ijekavian: Антарктик/Меквари

en: Antarctica/Mawson
sr@ijekavian: Антарктик/Мосон

en: Antarctica/McMurdo
sr@ijekavian: Антарктик/Мекмардо

en: Antarctica/Palmer
sr@ijekavian: Антарктик/Палмер

en: Antarctica/Rothera
sr@ijekavian: Антарктик/Ротера

en: Antarctica/South_Pole
sr@ijekavian: Антарктик/Јужни_пол

en: Antarctica/Syowa
sr@ijekavian: Антарктик/Сијова

en: Antarctica/Vostok
sr@ijekavian: Антарктик/Восток

en: Aqtobe (Aktobe)
sr@ijekavian: Актобе

en: Arctic/Longyearbyen
sr@ijekavian: Арктик/Лонгјирбјен

en: Asia/Aden
sr@ijekavian: Азија/Аден

en: Asia/Almaty
sr@ijekavian: Азија/Алмати

en: Asia/Amman
sr@ijekavian: Азија/Аман

en: Asia/Anadyr
sr@ijekavian: Азија/Анадир

en: Asia/Aqtau
sr@ijekavian: Азија/Актау

en: Asia/Aqtobe
sr@ijekavian: Азија/Актобе

en: Asia/Ashgabat
sr@ijekavian: Азија/Ашгабат

en: Asia/Ashkhabad
sr@ijekavian: Азија/Ашкабад

en: Asia/Baghdad
sr@ijekavian: Азија/Багдад

en: Asia/Bahrain
sr@ijekavian: Азија/Бахреин

en: Asia/Baku
sr@ijekavian: Азија/Баку

en: Asia/Bangkok
sr@ijekavian: Азија/Бангкок

en: Asia/Beijing
sr@ijekavian: Азија/Пекинг

en: Asia/Beirut
sr@ijekavian: Азија/Бејрут

en: Asia/Bishkek
sr@ijekavian: Азија/Бишкек

en: Asia/Brunei
sr@ijekavian: Азиа/Бринеј

en: Asia/Calcutta
sr@ijekavian: Азија/Калкута

en: Asia/Choibalsan
sr@ijekavian: Азија/Чиобалзан

en: Asia/Chongqing
sr@ijekavian: Азија/Чонгкуинг

en: Asia/Chungking
sr@ijekavian: Азија/Чунгкинг

en: Asia/Colombo
sr@ijekavian: Азија/Коломбо

en: Asia/Dacca
sr@ijekavian: Азија/Дака

en: Asia/Damascus
sr@ijekavian: Азија/Дамаск

en: Asia/Dhaka
sr@ijekavian: Азија/Дака

en: Asia/Dili
sr@ijekavian: Азија/Дили

en: Asia/Dubai
sr@ijekavian: Азија/Дубаи

en: Asia/Dushanbe
sr@ijekavian: Азија/Душанбе

en: Asia/Gaza
sr@ijekavian: Азија/Газа

en: Asia/Harbin
sr@ijekavian: Азија/Харбин

en: Asia/Hebron
sr@ijekavian: Азија/Хеброн

en: Asia/Ho_Chi_Minh
sr@ijekavian: Азија/Хо_Ши_Мин

en: Asia/Hong_Kong
sr@ijekavian: Азија/Хонгконг

en: Asia/Hovd
sr@ijekavian: Азија/Ховд

en: Asia/Irkutsk
sr@ijekavian: Азија/Иркутск

en: Asia/Jakarta
sr@ijekavian: Азија/Џакарта

en: Asia/Jayapura
sr@ijekavian: Азија/Џајапура

en: Asia/Jerusalem
sr@ijekavian: Азија/Јерусалим

en: Asia/Kabul
sr@ijekavian: Азија/Кабул

en: Asia/Kamchatka
sr@ijekavian: Азија/Камчатка

en: Asia/Karachi
sr@ijekavian: Азија/Карачи

en: Asia/Kashgar
sr@ijekavian: Азија/Кашгар

en: Asia/Kathmandu
sr@ijekavian: Азија/Катманду

en: Asia/Katmandu
sr@ijekavian: Азија/Катманду

en: Asia/Kolkata
sr@ijekavian: Азија/Калкута

en: Asia/Krasnoyarsk
sr@ijekavian: Азија/Краснојарск

en: Asia/Kuala_Lumpur
sr@ijekavian: Азија/Куалалумпур

en: Asia/Kuching
sr@ijekavian: Азија/Кучинг

en: Asia/Kuwait
sr@ijekavian: Азија/Кувајт

en: Asia/Macao
sr@ijekavian: Азија/Макао

en: Asia/Macau
sr@ijekavian: Азија/Макао

en: Asia/Magadan
sr@ijekavian: Азија/Магадан

en: Asia/Makassar
sr@ijekavian: Азија/Макасар

en: Asia/Manila
sr@ijekavian: Азија/Манила

en: Asia/Muscat
sr@ijekavian: Азија/Мускат

en: Asia/Nicosia
sr@ijekavian: Азија/Никозија

en: Asia/Novokuznetsk
sr@ijekavian: Азија/Новокузњецк

en: Asia/Novosibirsk
sr@ijekavian: Азија/Новосибирск

en: Asia/Omsk
sr@ijekavian: Азија/Омск

en: Asia/Oral
sr@ijekavian: Азија/Орал

en: Asia/Phnom_Penh
sr@ijekavian: Азија/Пном_Пен

en: Asia/Pontianak
sr@ijekavian: Азија/Понтијанак

en: Asia/Pyongyang
sr@ijekavian: Азија/Пјонгјанг

en: Asia/Qatar
sr@ijekavian: Азија/Катар

en: Asia/Qyzylorda
sr@ijekavian: Азија/Кизилорда

en: Asia/Rangoon
sr@ijekavian: Азија/Рангун

en: Asia/Riyadh
sr@ijekavian: Азија/Ријад

en: Asia/Saigon
sr@ijekavian: Азија/Сајгон

en: Asia/Sakhalin
sr@ijekavian: Азија/Сахалин

en: Asia/Samarkand
sr@ijekavian: Азија/Самарканд

en: Asia/Seoul
sr@ijekavian: Азија/Сеул

en: Asia/Shanghai
sr@ijekavian: Азија/Шангај

en: Asia/Singapore
sr@ijekavian: Азија/Сингапур

en: Asia/Taipei
sr@ijekavian: Азија/Тајпеј

en: Asia/Tashkent
sr@ijekavian: Азија/Ташкент

en: Asia/Tbilisi
sr@ijekavian: Азија/Тбилиси

en: Asia/Tehran
sr@ijekavian: Азија/Техеран

en: Asia/Tel_Aviv
sr@ijekavian: Азија/Тел_Авив

en: Asia/Thimbu
sr@ijekavian: Азија/Тимбу

en: Asia/Thimphu
sr@ijekavian: Азија/Тимфу

en: Asia/Tokyo
sr@ijekavian: Азија/Токио

en: Asia/Ujung_Pandang
sr@ijekavian: Азија/Ујунг_Панданг

en: Asia/Ulaanbaatar
sr@ijekavian: Азија/Уланбатор

en: Asia/Ulan_Bator
sr@ijekavian: Азија/Уланбатор

en: Asia/Urumqi
sr@ijekavian: Азија/Урумки

en: Asia/Vientiane
sr@ijekavian: Азија/Винтин

en: Asia/Vladivostok
sr@ijekavian: Азија/Владивосток

en: Asia/Yakutsk
sr@ijekavian: Азија/Јакутск

en: Asia/Yekaterinburg
sr@ijekavian: Азија/Јекатеринбург

en: Asia/Yerevan
sr@ijekavian: Азија/Јереван

en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
sr@ijekavian: атлантско стандардно вријеме — Квебек — Нижа северна обала

en: Atlantic Time - Labrador - most locations
sr@ijekavian: атлантско вријеме — Лабрадор — већина локација

en: Atlantic Time - New Brunswick
sr@ijekavian: атлантско вријеме — Њу Брунсвик

en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
sr@ijekavian: атлантско вријеме — Нова Скотија (већина места), ПЕИ

en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
sr@ijekavian: атлантско вријеме — Нова Скотија — мјеста која нису пратила ЧВО 1966-1971

en: Atlantic islands
sr@ijekavian: острва у Атлантику

en: Atlantic/Azores
sr@ijekavian: Атлантик/Азорска_острва

en: Atlantic/Bermuda
sr@ijekavian: Атлантик/Бермуда

en: Atlantic/Canary
sr@ijekavian: Атлантик/Канари

en: Atlantic/Cape_Verde
sr@ijekavian: Атлантик/Зеленортска_Острва

en: Atlantic/Faeroe
sr@ijekavian: Атлантик/Фарска_острва

en: Atlantic/Faroe
sr@ijekavian: Атлантик/Фарска_острва

en: Atlantic/Jan_Mayen
sr@ijekavian: Атлантик/Јан_Мајен

en: Atlantic/Madeira
sr@ijekavian: Атлантик/Мадеира

en: Atlantic/Reykjavik
sr@ijekavian: Атлантик/Рејкјавик

en: Atlantic/South_Georgia
sr@ijekavian: Атлантик/Јужна_Џорџија

en: Atlantic/St_Helena
sr@ijekavian: Атлантик/Св_Јелена

en: Atlantic/Stanley
sr@ijekavian: Атлантик/Стенли

en: Atyrau (Atirau, Gur'yev), Mangghystau (Mankistau)
sr@ijekavian: Атирау (Атирау, Гурјев), Мангхистау (Манкистау)

en: Australia/ACT
sr@ijekavian: Аустралија/АЦТ

en: Australia/Adelaide
sr@ijekavian: Аустралија/Аделејд

en: Australia/Brisbane
sr@ijekavian: Аустралија/Бризбејн

en: Australia/Broken_Hill
sr@ijekavian: Аустралија/Броукен_Хил

en: Australia/Canberra
sr@ijekavian: Аустралија/Канбера

en: Australia/Currie
sr@ijekavian: Аустралија/Кири

en: Australia/Darwin
sr@ijekavian: Аустралија/Дарвин

en: Australia/Eucla
sr@ijekavian: Аустралија/Јукла

en: Australia/Hobart
sr@ijekavian: Аустралија/Хобарт

en: Australia/LHI
sr@ijekavian: Аустралија/ЛХИ

en: Australia/Lindeman
sr@ijekavian: Аустралија/Линдерман

en: Australia/Lord_Howe
sr@ijekavian: Аустралија/Лорд_Хоу

en: Australia/Melbourne
sr@ijekavian: Аустралија/Мелбурн

en: Australia/NSW
sr@ijekavian: Аустралија/НЈВ

en: Australia/North
sr@ijekavian: Аустралија/Сјевер

en: Australia/Perth
sr@ijekavian: Аустралија/Перт

en: Australia/Queensland
sr@ijekavian: Аустралија/Квинсленд

en: Australia/South
sr@ijekavian: Аустралија/Југ

en: Australia/Sydney
sr@ijekavian: Аустралија/Сиднеј

en: Australia/Tasmania
sr@ijekavian: Аустралија/Тасманија

en: Australia/Victoria
sr@ijekavian: Аустралија/Викторија

en: Australia/West
sr@ijekavian: Аустралија/Запад

en: Australia/Yancowinna
sr@ijekavian: Аустралија/Јанковина

en: Authorization Dialog
sr@ijekavian: Дијалог за аутентификацију

en: Azores
sr@ijekavian: Азори

en: Bahia
sr@ijekavian: Баија

en: Bayan-Olgiy, Govi-Altai, Hovd, Uvs, Zavkhan
sr@ijekavian: Бајан-Олгиј, Гови‑Алтај, Ховд, Увс, Завкан

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
sr@ijekavian: пријеподне

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: р

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
sr@ijekavian: пр.

en: Blue:
sr@ijekavian: Плава:

en: Brazil/Acre
sr@ijekavian: Бразил/Акре

en: Brazil/DeNoronha
sr@ijekavian: Бразил/Де_Норона

en: Brazil/East
sr@ijekavian: Бразил/Исток

en: Brazil/West
sr@ijekavian: Бразил/Запад

en: Buenos Aires (BA, CF)
sr@ijekavian: Буенос Ајрес (БА, ЦФ)

[ctx: Calendar Era: Coptic Era of Martyrs, years > 0, LongFormat]
en: Anno Martyrum
sr@ijekavian: година мученика

[ctx: Calendar Era: Coptic Era of Martyrs, years > 0, ShortFormat]
en: AM
sr@ijekavian: љм.

[ctx: Calendar Era: Ethiopian Incarnation Era, years > 0, LongFormat]
en: Amata Mehrat
sr@ijekavian: амата мехрат

[ctx: Calendar Era: Ethiopian Incarnation Era, years > 0, ShortFormat]
en: AM
sr@ijekavian: ам.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
sr@ijekavian: прије Христа

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
sr@ijekavian: пХ.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
sr@ijekavian: љето Господње

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years > 0, ShortFormat]
en: AD
sr@ijekavian: љг.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
sr@ijekavian: прије нове ере

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
sr@ijekavian: пне.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
sr@ijekavian: нове ере

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
sr@ijekavian: не.

[ctx: Calendar Era: Hebrew Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Mundi
sr@ijekavian: година свијета

[ctx: Calendar Era: Hebrew Era, years > 0, ShortFormat]
en: AM
sr@ijekavian: гс.

[ctx: Calendar Era: Hijri Islamic Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Hegirae
sr@ijekavian: година хиџре

[ctx: Calendar Era: Hijri Islamic Era, years > 0, ShortFormat]
en: AH
sr@ijekavian: љх.

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
sr@ijekavian: ере Сака

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, ShortFormat]
en: SE
sr@ijekavian: ес.

[ctx: Calendar Era: Jalali Islamic Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Persico
sr@ijekavian: година персијска

[ctx: Calendar Era: Jalali Islamic Era, years > 0, ShortFormat]
en: AP
sr@ijekavian: лп.

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Heisei Era, LongFormat]
en: Heisei
sr@ijekavian: хајсеи

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Meiji Era, LongFormat]
en: Meiji
sr@ijekavian: мејџи

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Shōwa Era, LongFormat]
en: Shōwa
sr@ijekavian: шова

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Taishō Era, LongFormat]
en: Taishō
sr@ijekavian: тајшо

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
sr@ijekavian: прије Христа

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
sr@ijekavian: пХ.

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
sr@ijekavian: љето Господње

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years > 0, ShortFormat]
en: AD
sr@ijekavian: љг.

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
sr@ijekavian: прије нове ере

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
sr@ijekavian: пне.

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
sr@ijekavian: нове ере

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
sr@ijekavian: не.

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
sr@ijekavian: републичкокинеске ере

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, ShortFormat]
en: ROC
sr@ijekavian: рке.

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
sr@ijekavian: будистичке ере

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, ShortFormat]
en: BE
sr@ijekavian: бе.

en: Canada/Atlantic
sr@ijekavian: Канада/Атлантик

en: Canada/Central
sr@ijekavian: Канада/централна

en: Canada/East-Saskatchewan
sr@ijekavian: Канада/источна-Саскачеван

en: Canada/Eastern
sr@ijekavian: Канада/источна

en: Canada/Mountain
sr@ijekavian: Канада/планинска

en: Canada/Newfoundland
sr@ijekavian: Канада/Њуфаундленд

en: Canada/Pacific
sr@ijekavian: Канада/Пацифик

en: Canada/Saskatchewan
sr@ijekavian: Канада/Саскачеван

en: Canada/Yukon
sr@ijekavian: Канада/Јукон

en: Canary Islands
sr@ijekavian: Канарска острва

en: Casey Station, Bailey Peninsula
sr@ijekavian: станица Кејси, полуострво Бејли

en: Catamarca (CT), Chubut (CH)
sr@ijekavian: Катамарка (ЦТ), Чубут (ЦХ)

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
sr@ijekavian: Чини да програм инсталира приватну мапу боја
    на осмобитном екрану

en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
sr@ijekavian: централно стандардно вријеме — Резолјут, Нунавут

en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
sr@ijekavian: централно стандардно вријеме — Саскачеван — средњи запад

en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
sr@ijekavian: централно стандардно вријеме — Саскачеван — већина локација

en: Central Time
sr@ijekavian: централно вријеме

en: Central Time - Campeche, Yucatan
sr@ijekavian: централно вријеме — Кампече, Јукатан

en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
sr@ijekavian: централно вријеме — Коахуља, Дуранго, Нуево Леон, Тамаулипас

en: Central Time - Indiana - Perry County
sr@ijekavian: централно вријеме — Индијана — округ Пери

en: Central Time - Indiana - Pike County
sr@ijekavian: централно вријеме — Индијана — округ Пајк

en: Central Time - Indiana - Starke County
sr@ijekavian: централно вријеме — Индијана — округ Старк

en: Central Time - Manitoba & west Ontario
sr@ijekavian: централно вријеме — Манитоба и западни Онтарио

en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
sr@ijekavian: централно вријеме — Мичиген — окрузи Дикинсон, Гогебик, Ајрон и Меномини

en: Central Time - North Dakota - Mercer County
sr@ijekavian: централно вријеме — Сјеверна Дакота — округ Мерсер

en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
sr@ijekavian: централно вријеме — Сјеверна Дакота — округ Мортон (осим области Мандана)

en: Central Time - North Dakota - Oliver County
sr@ijekavian: централно вријеме — Сјеверна Дакота — округ Оливер

en: Central Time - Quintana Roo
sr@ijekavian: централно вријеме — Квинтана Ру

en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
sr@ijekavian: централно вријеме — Рејни ривер и Форт Франсес, Онтарио

en: Central Time - central Nunavut
sr@ijekavian: централно вријеме — централни Нунавут

en: Central Time - most locations
sr@ijekavian: централно вријеме — већина локација

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
sr@ijekavian: Нису могли бити нађени корени фајлови ауторитета за потписивање, стога сертификат није овјерен.

en: Ceuta & Melilla
sr@ijekavian: Сеута и Мелиља

en: Chatham Islands
sr@ijekavian: Чатамска острва

en: Chile/Continental
sr@ijekavian: Чиле/континентални

en: Chile/EasterIsland
sr@ijekavian: Чиле/Ускршње_острво

en: China Standard Time
sr@ijekavian: кинеско стандардно вријеме

en: China Xinjiang-Tibet
sr@ijekavian: Кина, Синђијанг—Тибет

en: China east
sr@ijekavian: кинеско источно

en: China mountains
sr@ijekavian: кинеско планинско

en: China north
sr@ijekavian: кинеско северно

en: China west Xinjiang
sr@ijekavian: Кина, западни Синђијанг

en: Chuuk (Truk) and Yap
sr@ijekavian: Чуук (Трук) и Јап

en: Comment
sr@ijekavian: Коментар

en: Confirm Quit From System Tray
sr@ijekavian: Потврда напуштања преко системске касете

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName]
en: Thoout
sr@ijekavian: тот

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
sr@ijekavian: тота

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName]
en: Tho
sr@ijekavian: тот.

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tho
sr@ijekavian: тот.

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName]
en: Paone
sr@ijekavian: паони

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
sr@ijekavian: паонеа

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName]
en: Pan
sr@ijekavian: пан.

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
sr@ijekavian: пан.

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName]
en: Epep
sr@ijekavian: епип

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Epep
sr@ijekavian: епипа

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::NarrowName]
en: E
sr@ijekavian: е

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName]
en: Epe
sr@ijekavian: епи.

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Epe
sr@ijekavian: епи.

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName]
en: Kouji nabot
sr@ijekavian: пикоџинабот

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName]
en: Mesore
sr@ijekavian: месори

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kouji nabot
sr@ijekavian: пикоџинабота

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mesore
sr@ijekavian: месорија

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName]
en: Kou
sr@ijekavian: пик.

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName]
en: Meo
sr@ijekavian: мес.

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meo
sr@ijekavian: мес.

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::NarrowName]
en: K
sr@ijekavian: к

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kou
sr@ijekavian: пик.

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName]
en: Paope
sr@ijekavian: паопе

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
sr@ijekavian: паопеа

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName]
en: Pao
sr@ijekavian: пао.

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
sr@ijekavian: пао.

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName]
en: Hathor
sr@ijekavian: хатор

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hathor
sr@ijekavian: хатора

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::NarrowName]
en: H
sr@ijekavian: х

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName]
en: Hat
sr@ijekavian: хат.

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hat
sr@ijekavian: хат.

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName]
en: Kiahk
sr@ijekavian: којак

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kiahk
sr@ijekavian: којака

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::NarrowName]
en: K
sr@ijekavian: к

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName]
en: Kia
sr@ijekavian: кој.

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kia
sr@ijekavian: кој.

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName]
en: Tobe
sr@ijekavian: тоби

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tobe
sr@ijekavian: тобија

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName]
en: Tob
sr@ijekavian: тоб.

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tob
sr@ijekavian: тоб.

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName]
en: Meshir
sr@ijekavian: мешир

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meshir
sr@ijekavian: мешира

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName]
en: Mes
sr@ijekavian: меш.

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
sr@ijekavian: меш.

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName]
en: Paremhotep
sr@ijekavian: паремхат

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paremhotep
sr@ijekavian: паремотепа

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: л

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName]
en: Par
sr@ijekavian: пар.

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
sr@ijekavian: пар.

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName]
en: Parmoute
sr@ijekavian: пармоте

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
sr@ijekavian: пармотеа

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName]
en: Pam
sr@ijekavian: пам.

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
sr@ijekavian: пам.

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName]
en: Pashons
sr@ijekavian: пашонс

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
sr@ijekavian: пашонса

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName]
en: Pas
sr@ijekavian: паш.

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
sr@ijekavian: паш.

[ctx: Coptic weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Pesnau
sr@ijekavian: песна

[ctx: Coptic weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Coptic weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Pes
sr@ijekavian: пес

[ctx: Coptic weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Pshoment
sr@ijekavian: пшомент

[ctx: Coptic weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Coptic weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Psh
sr@ijekavian: пшо

[ctx: Coptic weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Peftoou
sr@ijekavian: пефто

[ctx: Coptic weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Coptic weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Pef
sr@ijekavian: пеф

[ctx: Coptic weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Ptiou
sr@ijekavian: пто

[ctx: Coptic weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Coptic weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Pti
sr@ijekavian: пто

[ctx: Coptic weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Psoou
sr@ijekavian: псо

[ctx: Coptic weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Coptic weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Pso
sr@ijekavian: псо

[ctx: Coptic weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Psabbaton
sr@ijekavian: сабатон

[ctx: Coptic weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Coptic weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Psa
sr@ijekavian: саб

[ctx: Coptic weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Tkyriakē
sr@ijekavian: кирјаке

[ctx: Coptic weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Coptic weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Tky
sr@ijekavian: кир

en: Copyright 1999-2009, David Faure <faure@kde.org>
sr@ijekavian: © 2001–2011, Давид Фор <faure@kde.org>

en: Copyright 2010 Andreas Hartmetz
sr@ijekavian: © 2010, Андреас Хартмец

en: Could not load print preview part
sr@ijekavian: Не могу да учитам дио за преглед пред штампање

en: Cuba
sr@ijekavian: Куба

en: Current maintainer
sr@ijekavian: Тренутни одржавалац

en: David Faure
sr@ijekavian: Давид Фор

en: Davis Station, Vestfold Hills
sr@ijekavian: станица Дејвис, Вестфолд хилс

en: Debug Settings
sr@ijekavian: Исправљачке поставке

en: Default color
sr@ijekavian: Подразумијевана боја

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
sr@ijekavian: Област

en: Device name
sr@ijekavian: Име уређаја

en: Disable
sr@ijekavian: Искључи

en: Disable all debug output
sr@ijekavian: Без исправљачког излаза

en: Disable crash handler, to get core dumps
sr@ijekavian: Искључи руковалац рушења, за добијање пописа језгра

en: Display...
sr@ijekavian: Прикажи...

en: Do not run in the background.
sr@ijekavian: Не извршавај у позадини.

en: Dornod, Sukhbaatar
sr@ijekavian: Дорнод, Сукбатар

en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
sr@ijekavian: станица Димон д'Ирвил, Аделина земља

en: E Amazonas
sr@ijekavian: И. Амазон

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Непознат протокол „%1“

en: Easter Island & Sala y Gomez
sr@ijekavian: Ускршње острво и Сала и Гомез

en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
sr@ijekavian: источно стандардно вријеме — Атикокан, Онтарио и Саутхемптон I, Нунавут

en: Eastern Time
sr@ijekavian: источно вријеме

en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
sr@ijekavian: источно вријеме — Индијана — округ Крофорд

en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
sr@ijekavian: источно вријеме — Индијана — окрузи Давис, Дубоа, Нокс и Мартин

en: Eastern Time - Indiana - Pike County
sr@ijekavian: источно вријеме — Индијана — округ Пајк

en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
sr@ijekavian: источно вријеме — Индијана — округ Пуласки

en: Eastern Time - Indiana - Starke County
sr@ijekavian: источно вријеме — Индијана — округ Старк

en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
sr@ijekavian: источно вријеме — Индијана — округ Свисерланд

en: Eastern Time - Indiana - most locations
sr@ijekavian: источно вријеме — Индијана — већина локација

en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
sr@ijekavian: источно вријеме — Кентаки — област Луизвила

en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
sr@ijekavian: источно вријеме — Кентаки — округ Вејн

en: Eastern Time - Michigan - most locations
sr@ijekavian: источно вријеме — Мичиген — већина локација

en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
sr@ijekavian: источно вријеме — Онтарио и Квебек — мјеста која нису пратила ЧВО 1967-1973

en: Eastern Time - Ontario - most locations
sr@ijekavian: источно вријеме — Онтарио — већина локација

en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
sr@ijekavian: источно вријеме — Пангниртунг, Нунавут

en: Eastern Time - Quebec - most locations
sr@ijekavian: источно вријеме — Квебек — већина локација

en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
sr@ijekavian: источно вријеме — Резолјут, Нунавут

en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
sr@ijekavian: источно вријеме — Тандер беј, Онтарио

en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
sr@ijekavian: источно вријеме — источни Нунавут — већина локација

en: Egypt
sr@ijekavian: Египат

en: Eire
sr@ijekavian: Ирска

en: Enable
sr@ijekavian: Укључи

en: End of options
sr@ijekavian: Крај опција

en: Error
sr@ijekavian: Грешка

en: Error during rename.
sr@ijekavian: Грешка при преименовању.

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName]
en: Meskerem
sr@ijekavian: мескерем

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meskerem
sr@ijekavian: мескерема

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Mes
sr@ijekavian: меш.

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
sr@ijekavian: меш.

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName]
en: Sene
sr@ijekavian: сене

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sene
sr@ijekavian: сенеа

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Sen
sr@ijekavian: сен.

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sen
sr@ijekavian: сен.

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName]
en: Hamle
sr@ijekavian: хамле

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
sr@ijekavian: хамлеа

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: H
sr@ijekavian: х

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Ham
sr@ijekavian: хам.

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ham
sr@ijekavian: хам.

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName]
en: Nehase
sr@ijekavian: нехасе

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nehase
sr@ijekavian: нехасеа

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: N
sr@ijekavian: н

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Neh
sr@ijekavian: нех.

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Neh
sr@ijekavian: нех.

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName]
en: Pagumen
sr@ijekavian: пагумен

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pagumen
sr@ijekavian: пагумена

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName]
en: Pag
sr@ijekavian: паг.

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pag
sr@ijekavian: паг.

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName]
en: Tequemt
sr@ijekavian: теквемт

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tequemt
sr@ijekavian: теквемта

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Teq
sr@ijekavian: тек.

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Teq
sr@ijekavian: тек.

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName]
en: Hedar
sr@ijekavian: хедар

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hedar
sr@ijekavian: хедара

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::NarrowName]
en: H
sr@ijekavian: х

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Hed
sr@ijekavian: хед.

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hed
sr@ijekavian: хед.

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName]
en: Tahsas
sr@ijekavian: тахсас

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
sr@ijekavian: тахсаса

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tah
sr@ijekavian: тах.

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tah
sr@ijekavian: тах.

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName]
en: Ter
sr@ijekavian: тер.

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ter
sr@ijekavian: тер.

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName]
en: Ter
sr@ijekavian: тер.

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ter
sr@ijekavian: тер.

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName]
en: Yakatit
sr@ijekavian: јакатит

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
sr@ijekavian: јакатита

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: Y
sr@ijekavian: ј

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Yak
sr@ijekavian: јак.

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
sr@ijekavian: јак.

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName]
en: Magabit
sr@ijekavian: магабит

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Magabit
sr@ijekavian: магабита

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Mag
sr@ijekavian: маг.

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mag
sr@ijekavian: маг.

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName]
en: Miyazya
sr@ijekavian: мијазја

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Miyazya
sr@ijekavian: мијазје

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Miy
sr@ijekavian: миј.

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Miy
sr@ijekavian: миј.

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName]
en: Genbot
sr@ijekavian: генбот

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
sr@ijekavian: генбота

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: G
sr@ijekavian: г

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Gen
sr@ijekavian: ген.

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
sr@ijekavian: ген.

[ctx: Ethiopian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Segno
sr@ijekavian: сегно

[ctx: Ethiopian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Ethiopian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Seg
sr@ijekavian: сег

[ctx: Ethiopian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Maksegno
sr@ijekavian: максегно

[ctx: Ethiopian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Ethiopian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Mak
sr@ijekavian: мак

[ctx: Ethiopian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Rob
sr@ijekavian: роб

[ctx: Ethiopian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: R
sr@ijekavian: р

[ctx: Ethiopian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Rob
sr@ijekavian: роб

[ctx: Ethiopian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Hamus
sr@ijekavian: хамус

[ctx: Ethiopian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: H
sr@ijekavian: х

[ctx: Ethiopian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Ham
sr@ijekavian: хам.

[ctx: Ethiopian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Arb
sr@ijekavian: арб.

[ctx: Ethiopian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Ethiopian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Arb
sr@ijekavian: арб.

[ctx: Ethiopian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Qedame
sr@ijekavian: кедаме

[ctx: Ethiopian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: Q
sr@ijekavian: к

[ctx: Ethiopian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Qed
sr@ijekavian: кед

[ctx: Ethiopian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Ehud
sr@ijekavian: ехуд

[ctx: Ethiopian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: E
sr@ijekavian: е

[ctx: Ethiopian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Ehu
sr@ijekavian: еху

en: Europe/Amsterdam
sr@ijekavian: Европа/Амстердам

en: Europe/Andorra
sr@ijekavian: Европа/Андора

en: Europe/Athens
sr@ijekavian: Европа/Атина

en: Europe/Belfast
sr@ijekavian: Европа/Белфаст

en: Europe/Belgrade
sr@ijekavian: Европа/Београд

en: Europe/Berlin
sr@ijekavian: Европа/Берлин

en: Europe/Bratislava
sr@ijekavian: Европа/Братислава

en: Europe/Brussels
sr@ijekavian: Европа/Брисел

en: Europe/Bucharest
sr@ijekavian: Европа/Букурешт

en: Europe/Budapest
sr@ijekavian: Европа/Будимпешта

en: Europe/Chisinau
sr@ijekavian: Европа/Чисинау

en: Europe/Copenhagen
sr@ijekavian: Европа/Копенхаген

en: Europe/Dublin
sr@ijekavian: Европа/Даблин

en: Europe/Gibraltar
sr@ijekavian: Европа/Гибралтар

en: Europe/Guernsey
sr@ijekavian: Европа/Гернси

en: Europe/Helsinki
sr@ijekavian: Европа/Хелсинки

en: Europe/Isle_of_Man
sr@ijekavian: Европа/Острво_Ман

en: Europe/Istanbul
sr@ijekavian: Европа/Истамбул

en: Europe/Jersey
sr@ijekavian: Европа/Џерси

en: Europe/Kaliningrad
sr@ijekavian: Европа/Калињинград

en: Europe/Kiev
sr@ijekavian: Европа/Кијев

en: Europe/Lisbon
sr@ijekavian: Европа/Лисабон

en: Europe/Ljubljana
sr@ijekavian: Европа/Љубљана

en: Europe/London
sr@ijekavian: Европа/Лондон

en: Europe/Luxembourg
sr@ijekavian: Европа/Луксембург

en: Europe/Madrid
sr@ijekavian: Европа/Мадрид

en: Europe/Malta
sr@ijekavian: Европа/Малта

en: Europe/Mariehamn
sr@ijekavian: Европа/Марихамн

en: Europe/Minsk
sr@ijekavian: Европа/Минск

en: Europe/Monaco
sr@ijekavian: Европа/Монако

en: Europe/Moscow
sr@ijekavian: Европа/Москва

en: Europe/Oslo
sr@ijekavian: Европа/Осло

en: Europe/Paris
sr@ijekavian: Европа/Париз

en: Europe/Podgorica
sr@ijekavian: Европа/Подгорица

en: Europe/Prague
sr@ijekavian: Европа/Праг

en: Europe/Riga
sr@ijekavian: Европа/Рига

en: Europe/Rome
sr@ijekavian: Европа/Рим

en: Europe/Samara
sr@ijekavian: Европа/Самара

en: Europe/San_Marino
sr@ijekavian: Европа/Сан_Марино

en: Europe/Sarajevo
sr@ijekavian: Европа/Сарајево

en: Europe/Simferopol
sr@ijekavian: Европа/Севастопољ

en: Europe/Skopje
sr@ijekavian: Европа/Скопље

en: Europe/Sofia
sr@ijekavian: Европа/Софија

en: Europe/Stockholm
sr@ijekavian: Европа/Штокхолм

en: Europe/Tallinn
sr@ijekavian: Европа/Талин

en: Europe/Tirane
sr@ijekavian: Европа/Тирана

en: Europe/Tiraspol
sr@ijekavian: Европа/Тираспољ

en: Europe/Uzhgorod
sr@ijekavian: Европа/Ужгород

en: Europe/Vaduz
sr@ijekavian: Европа/Вадуц

en: Europe/Vatican
sr@ijekavian: Европа/Ватикан

en: Europe/Vienna
sr@ijekavian: Европа/Беч

en: Europe/Vilnius
sr@ijekavian: Европа/Вилнус

en: Europe/Volgograd
sr@ijekavian: Европа/Волгоград

en: Europe/Warsaw
sr@ijekavian: Европа/Варшава

en: Europe/Zagreb
sr@ijekavian: Европа/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
sr@ijekavian: Европа/Запорожје

en: Europe/Zurich
sr@ijekavian: Европа/Цирих

en: Exponent: 0x
sr@ijekavian: Изложилац: 0x

en: Fatal Error
sr@ijekavian: Кобна грешка

en: File
sr@ijekavian: Фајл

en: File '%1' is not readable
sr@ijekavian: Фајл „%1“ није читљив

en: Filename:
sr@ijekavian: Име фајла:

en: GB
sr@ijekavian: ВБ

en: GB-Eire
sr@ijekavian: ВБ‑Ирска

en: GMT
sr@ijekavian: ГМТ

en: Galapagos Islands
sr@ijekavian: Галапагоска острва

en: Gambier Islands
sr@ijekavian: Гамбијеова острва

en: Gaza Strip
sr@ijekavian: појас Газе

en: Get help...
sr@ijekavian: Тражи помоћ...

en: Gilbert Islands
sr@ijekavian: Гилбертова острва

en: Green:
sr@ijekavian: Зелена:

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
sr@ijekavian: јануар

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
sr@ijekavian: јануара

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
sr@ijekavian: ј

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
sr@ijekavian: јан.

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
sr@ijekavian: јан.

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
sr@ijekavian: октобар

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
sr@ijekavian: октобра

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
sr@ijekavian: о

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
sr@ijekavian: окт.

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
sr@ijekavian: окт.

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
sr@ijekavian: новембар

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
sr@ijekavian: новембра

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
sr@ijekavian: н

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
sr@ijekavian: нов.

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
sr@ijekavian: нов.

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
sr@ijekavian: децембар

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
sr@ijekavian: децембра

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
sr@ijekavian: д

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
sr@ijekavian: дец.

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
sr@ijekavian: дец.

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
sr@ijekavian: фебруар

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
sr@ijekavian: фебруара

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
sr@ijekavian: ф

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
sr@ijekavian: феб.

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
sr@ijekavian: феб.

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
sr@ijekavian: март

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
sr@ijekavian: марта

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
sr@ijekavian: мар.

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
sr@ijekavian: мар.

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
sr@ijekavian: април

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
sr@ijekavian: априла

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
sr@ijekavian: апр.

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
sr@ijekavian: апр.

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
sr@ijekavian: мај

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
sr@ijekavian: маја

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
sr@ijekavian: мај.

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
sr@ijekavian: мај.

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
sr@ijekavian: јун

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
sr@ijekavian: јуна

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
sr@ijekavian: ј

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
sr@ijekavian: јун.

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
sr@ijekavian: јун.

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
sr@ijekavian: јул

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
sr@ijekavian: јула

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
sr@ijekavian: ј

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
sr@ijekavian: јул.

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
sr@ijekavian: јул.

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
sr@ijekavian: август

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
sr@ijekavian: августа

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
sr@ijekavian: авг.

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
sr@ijekavian: авг.

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
sr@ijekavian: септембар

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
sr@ijekavian: септембра

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
sr@ijekavian: сеп.

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
sr@ijekavian: сеп.

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
sr@ijekavian: понедјељак

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: п

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
sr@ijekavian: пон

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
sr@ijekavian: уторак

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: у

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
sr@ijekavian: уто

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
sr@ijekavian: сриједа

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
sr@ijekavian: с

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
sr@ijekavian: сри

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
sr@ijekavian: четвртак

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: ч

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
sr@ijekavian: чет

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
sr@ijekavian: петак

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
sr@ijekavian: п

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
sr@ijekavian: пет

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
sr@ijekavian: субота

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
sr@ijekavian: суб

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
sr@ijekavian: недјеља

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: н

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
sr@ijekavian: нед

en: HTML:
sr@ijekavian: ХТМЛ:

en: Hawaii
sr@ijekavian: Хаваји

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName]
en: Tishrey
sr@ijekavian: тишри

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
sr@ijekavian: тишрија

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName]
en: Tis
sr@ijekavian: тис.

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tis
sr@ijekavian: тиш.

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName]
en: Tamuz
sr@ijekavian: тамуз

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
sr@ijekavian: тамуза

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName]
en: Tam
sr@ijekavian: там.

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tam
sr@ijekavian: там.

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName]
en: Av
sr@ijekavian: ав

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
sr@ijekavian: ава

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName]
en: Av
sr@ijekavian: ав

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
sr@ijekavian: ава

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName]
en: Elul
sr@ijekavian: елул

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
sr@ijekavian: елула

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::NarrowName]
en: E
sr@ijekavian: е

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName]
en: Elu
sr@ijekavian: елу.

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Elu
sr@ijekavian: елу.

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName]
en: Adar I
sr@ijekavian: адар 1.

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
sr@ijekavian: адара 1.

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName]
en: Ad1
sr@ijekavian: ад1.

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad1
sr@ijekavian: ад1.

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName]
en: Adar II
sr@ijekavian: адар 2.

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
sr@ijekavian: адара 2.

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName]
en: Ad2
sr@ijekavian: ад2.

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad2
sr@ijekavian: ад2.

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName]
en: Heshvan
sr@ijekavian: хешеван

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
sr@ijekavian: хешевана

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::NarrowName]
en: H
sr@ijekavian: х

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName]
en: Hes
sr@ijekavian: хеш.

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hes
sr@ijekavian: хеш.

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName]
en: Kislev
sr@ijekavian: кислев

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
sr@ijekavian: кислева

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::NarrowName]
en: K
sr@ijekavian: к

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName]
en: Kis
sr@ijekavian: кис.

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kis
sr@ijekavian: кис.

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName]
en: Tevet
sr@ijekavian: тевет

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
sr@ijekavian: тевета

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tev
sr@ijekavian: тев.

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tev
sr@ijekavian: тев.

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName]
en: Shvat
sr@ijekavian: шват

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
sr@ijekavian: швата

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: ш

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName]
en: Shv
sr@ijekavian: шва.

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shv
sr@ijekavian: шва.

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName]
en: Adar
sr@ijekavian: адар

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
sr@ijekavian: адара

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName]
en: Ada
sr@ijekavian: ада.

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ada
sr@ijekavian: ада.

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName]
en: Nisan
sr@ijekavian: нисан

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
sr@ijekavian: нисана

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::NarrowName]
en: N
sr@ijekavian: н

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName]
en: Nis
sr@ijekavian: нис.

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nis
sr@ijekavian: нис.

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName]
en: Iyar
sr@ijekavian: ијар

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
sr@ijekavian: ијара

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::NarrowName]
en: I
sr@ijekavian: и

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName]
en: Iya
sr@ijekavian: ија.

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Iya
sr@ijekavian: ија.

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName]
en: Sivan
sr@ijekavian: сиван

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
sr@ijekavian: сивана

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName]
en: Siv
sr@ijekavian: сив.

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Siv
sr@ijekavian: сив.

en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
sr@ijekavian: Хејлонгђијанг (осим Мохе), Ђилин

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName]
en: Muharram
sr@ijekavian: мухарам

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
sr@ijekavian: мухарама

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName]
en: Muh
sr@ijekavian: мух.

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Muh
sr@ijekavian: мух.

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName]
en: Shawwal
sr@ijekavian: шавал

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
sr@ijekavian: шавала

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: ш

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName]
en: Shw
sr@ijekavian: шав.

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shw
sr@ijekavian: шав.

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName]
en: Thu al-Qi`dah
sr@ijekavian: тху‑ал‑кидах

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
sr@ijekavian: тху‑ал‑кидаха

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::NarrowName]
en: Q
sr@ijekavian: к

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName]
en: Qid
sr@ijekavian: кид.

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Qid
sr@ijekavian: кид.

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName]
en: Thu al-Hijjah
sr@ijekavian: тху‑ал‑хиџах

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
sr@ijekavian: тху‑ал‑хиџаха

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::NarrowName]
en: H
sr@ijekavian: х

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName]
en: Hij
sr@ijekavian: хиџ.

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hij
sr@ijekavian: хиџ.

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName]
en: Safar
sr@ijekavian: сафар

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
sr@ijekavian: сафара

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName]
en: Saf
sr@ijekavian: саф.

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Saf
sr@ijekavian: саф.

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Awal
sr@ijekavian: раби‑ал‑авал

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
sr@ijekavian: раби‑ал‑авала

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName]
en: R.A
sr@ijekavian: р.ав.

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.A
sr@ijekavian: р.ав.

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Thaani
sr@ijekavian: раби‑ал‑тани

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
sr@ijekavian: раби‑ал‑танија

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName]
en: R.T
sr@ijekavian: р.та.

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.T
sr@ijekavian: р.та.

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Awal
sr@ijekavian: џумада‑ал‑авал

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
sr@ijekavian: џумада‑ал‑авала

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName]
en: J.A
sr@ijekavian: џ.ав.

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.A
sr@ijekavian: џ.ав.

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Thaani
sr@ijekavian: џумада‑ал‑тани

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
sr@ijekavian: џумада‑ал‑танија

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName]
en: J.T
sr@ijekavian: џ.та.

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.T
sr@ijekavian: џ.та.

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName]
en: Rajab
sr@ijekavian: раџаб

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
sr@ijekavian: раџаба

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::NarrowName]
en: R
sr@ijekavian: р

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName]
en: Raj
sr@ijekavian: раџ.

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Raj
sr@ijekavian: раџ.

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName]
en: Sha`ban
sr@ijekavian: шабан

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
sr@ijekavian: шабана

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: ш

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName]
en: Sha
sr@ijekavian: шаб.

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
sr@ijekavian: шаб.

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName]
en: Ramadan
sr@ijekavian: рамадан

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
sr@ijekavian: рамадана

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::NarrowName]
en: R
sr@ijekavian: р

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName]
en: Ram
sr@ijekavian: рам.

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ram
sr@ijekavian: рам.

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Ithnain
sr@ijekavian: јаум‑ал‑итнаин

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: I
sr@ijekavian: и

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Ith
sr@ijekavian: итн.

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Yau al-Thulatha
sr@ijekavian: јау‑ал‑тулата

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Thl
sr@ijekavian: тул.

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Arbi'a
sr@ijekavian: јаум‑ал‑арбија

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Arb
sr@ijekavian: арб.

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Khamees
sr@ijekavian: јаум‑ал‑камес

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: K
sr@ijekavian: к

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Kha
sr@ijekavian: кам.

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Jumma
sr@ijekavian: јаум‑ал‑џума

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: J
sr@ijekavian: џ

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Jum
sr@ijekavian: џум.

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Sabt
sr@ijekavian: јаум‑ал‑сабт

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sab
sr@ijekavian: саб.

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Ahad
sr@ijekavian: јаум‑ал‑ахад

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Ahd
sr@ijekavian: ахд.

en: Hongkong
sr@ijekavian: Хонгконг

en: Hue:
sr@ijekavian: Нијанса:

en: Iceland
sr@ijekavian: Исланд

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName]
en: Chaitra
sr@ijekavian: чајтра

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
sr@ijekavian: чајтре

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::NarrowName]
en: C
sr@ijekavian: ч

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName]
en: Cha
sr@ijekavian: чај.

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
sr@ijekavian: чај.

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName]
en: Paush
sr@ijekavian: пауш

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
sr@ijekavian: пауша

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName]
en: Pau
sr@ijekavian: пау.

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
sr@ijekavian: пау.

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName]
en: Māgh
sr@ijekavian: маг

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
sr@ijekavian: мага

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName]
en: Māg
sr@ijekavian: маг.

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
sr@ijekavian: маг.

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName]
en: Phālgun
sr@ijekavian: фалгун

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
sr@ijekavian: фалгуна

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::NarrowName]
en: P
sr@ijekavian: п

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName]
en: Phā
sr@ijekavian: фал.

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
sr@ijekavian: фал.

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName]
en: Vaishākh
sr@ijekavian: вајшак

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
sr@ijekavian: вајшака

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::NarrowName]
en: V
sr@ijekavian: в

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName]
en: Vai
sr@ijekavian: вај.

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
sr@ijekavian: вај.

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName]
en: Jyaishtha
sr@ijekavian: џијајшта

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
sr@ijekavian: џијајште

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::NarrowName]
en: J
sr@ijekavian: џ

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName]
en: Jya
sr@ijekavian: џиј.

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
sr@ijekavian: џиј.

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName]
en: Āshādha
sr@ijekavian: ашада

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
sr@ijekavian: ашаде

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::NarrowName]
en: Ā
sr@ijekavian: а

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName]
en: Āsh
sr@ijekavian: аша.

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
sr@ijekavian: аша.

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName]
en: Shrāvana
sr@ijekavian: шравана

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
sr@ijekavian: шраване

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: ш

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName]
en: Shr
sr@ijekavian: шра.

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
sr@ijekavian: шра.

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName]
en: Bhādrapad
sr@ijekavian: бадрапад

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
sr@ijekavian: бадрапада

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::NarrowName]
en: B
sr@ijekavian: в

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName]
en: Bhā
sr@ijekavian: бад.

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
sr@ijekavian: бад.

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName]
en: Āshwin
sr@ijekavian: ашвин

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
sr@ijekavian: ашвина

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::NarrowName]
en: Ā
sr@ijekavian: а

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName]
en: Āsw
sr@ijekavian: ашв.

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
sr@ijekavian: ашв.

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName]
en: Kārtik
sr@ijekavian: картик

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
sr@ijekavian: картика

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::NarrowName]
en: K
sr@ijekavian: к

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName]
en: Kār
sr@ijekavian: кар.

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
sr@ijekavian: кар.

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName]
en: Agrahayana
sr@ijekavian: аграхајана

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
sr@ijekavian: аграхајане

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName]
en: Agr
sr@ijekavian: агр.

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
sr@ijekavian: агр.

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Somavãra
sr@ijekavian: сомавара

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Som
sr@ijekavian: сом

[ctx: Indian National weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Mañgalvã
sr@ijekavian: мангалва

[ctx: Indian National weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Indian National weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Mañ
sr@ijekavian: ман

[ctx: Indian National weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Budhavãra
sr@ijekavian: будавара

[ctx: Indian National weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: B
sr@ijekavian: в

[ctx: Indian National weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Bud
sr@ijekavian: буд

[ctx: Indian National weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Guruvãra
sr@ijekavian: гурувара

[ctx: Indian National weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: G
sr@ijekavian: г

[ctx: Indian National weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Gur
sr@ijekavian: гур

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Sukravãra
sr@ijekavian: сукравара

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Suk
sr@ijekavian: сук

[ctx: Indian National weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Sanivãra
sr@ijekavian: санивара

[ctx: Indian National weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Indian National weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: San
sr@ijekavian: сан

[ctx: Indian National weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Raviãra
sr@ijekavian: равијара

[ctx: Indian National weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: R
sr@ijekavian: р

[ctx: Indian National weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Rav
sr@ijekavian: рав

en: Indian/Antananarivo
sr@ijekavian: Индијски_океан/Антанариво

en: Indian/Chagos
sr@ijekavian: Индијски_океан/Чагос

en: Indian/Christmas
sr@ijekavian: Индијска/Божићна_острва

en: Indian/Cocos
sr@ijekavian: Индијска/Кокос

en: Indian/Comoro
sr@ijekavian: Индијски_океан/Коморо

en: Indian/Kerguelen
sr@ijekavian: Индија/Кергвелен

en: Indian/Mahe
sr@ijekavian: Индија/Махе

en: Indian/Maldives
sr@ijekavian: Индијски_океан/Малдиви

en: Indian/Mauritius
sr@ijekavian: Индијски_океан/Маурицијус

en: Indian/Mayotte
sr@ijekavian: Индија/Мајота

en: Indian/Reunion
sr@ijekavian: Индија/Реунион

en: Information
sr@ijekavian: Информација

en: Insufficient permissions in target directory.
sr@ijekavian: Недовољне дозволе у циљној фасцикли.

en: Internally added if launched from Finder
sr@ijekavian: Додаје се изнутра када се покрене из Налазача

en: Iran
sr@ijekavian: Иран

en: Irian Jaya & the Moluccas
sr@ijekavian: Иријска Јаја и Молукас

en: Israel
sr@ijekavian: Израел

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName]
en: Farvardin
sr@ijekavian: фарвардин

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
sr@ijekavian: фарвардина

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::NarrowName]
en: F
sr@ijekavian: ф

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName]
en: Far
sr@ijekavian: фар.

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
sr@ijekavian: фар.

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName]
en: Dei
sr@ijekavian: деи.

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
sr@ijekavian: деи.

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::NarrowName]
en: D
sr@ijekavian: д

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName]
en: Dei
sr@ijekavian: деи.

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
sr@ijekavian: деи.

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName]
en: Bahman
sr@ijekavian: баман

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
sr@ijekavian: бахмана

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::NarrowName]
en: B
sr@ijekavian: в

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName]
en: Bah
sr@ijekavian: бах.

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
sr@ijekavian: бах.

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName]
en: Esfand
sr@ijekavian: есфанд

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
sr@ijekavian: есфанда

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::NarrowName]
en: E
sr@ijekavian: е

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName]
en: Esf
sr@ijekavian: есф.

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
sr@ijekavian: есф.

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName]
en: Ordibehesht
sr@ijekavian: ордибехешт

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
sr@ijekavian: ордибехешта

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::NarrowName]
en: O
sr@ijekavian: о

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName]
en: Ord
sr@ijekavian: орд.

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
sr@ijekavian: орд.

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName]
en: Khordad
sr@ijekavian: кордад

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
sr@ijekavian: кордада

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::NarrowName]
en: K
sr@ijekavian: к

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName]
en: Kho
sr@ijekavian: кор.

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
sr@ijekavian: кор.

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName]
en: Tir
sr@ijekavian: тир.

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
sr@ijekavian: тир.

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: т

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tir
sr@ijekavian: тир.

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
sr@ijekavian: тир.

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName]
en: Mordad
sr@ijekavian: мордад

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
sr@ijekavian: мордада

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName]
en: Mor
sr@ijekavian: мор.

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
sr@ijekavian: мор.

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName]
en: Shahrivar
sr@ijekavian: шахривар

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
sr@ijekavian: шахривара

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: ш

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName]
en: Sha
sr@ijekavian: шах.

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
sr@ijekavian: шах.

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName]
en: Mehr
sr@ijekavian: мер

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
sr@ijekavian: мехра

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName]
en: Meh
sr@ijekavian: мех.

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
sr@ijekavian: мех.

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName]
en: Aban
sr@ijekavian: абан

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
sr@ijekavian: абана

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aba
sr@ijekavian: аба.

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
sr@ijekavian: аба.

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName]
en: Azar
sr@ijekavian: азар

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
sr@ijekavian: азара

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName]
en: Aza
sr@ijekavian: аза.

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
sr@ijekavian: аза.

[ctx: Jalali weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Do shanbe
sr@ijekavian: до‑шанбе

[ctx: Jalali weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: 2sh
sr@ijekavian: 2ш

[ctx: Jalali weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Se shanbe
sr@ijekavian: се‑шанбе

[ctx: Jalali weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: 3sh
sr@ijekavian: 3ш

[ctx: Jalali weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Chahar shanbe
sr@ijekavian: чахар-шанбе

[ctx: Jalali weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: 4sh
sr@ijekavian: 4ш

[ctx: Jalali weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Panj shanbe
sr@ijekavian: пањ‑шанбе

[ctx: Jalali weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: 5sh
sr@ijekavian: 5ш

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Jumee
sr@ijekavian: џуми

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: J
sr@ijekavian: џ

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Jom
sr@ijekavian: џум

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Shanbe
sr@ijekavian: шанбе

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: ш

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Shn
sr@ijekavian: шан

[ctx: Jalali weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yek-shanbe
sr@ijekavian: јел‑шанбе

[ctx: Jalali weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: 1sh
sr@ijekavian: 1ш

en: Jamaica
sr@ijekavian: Јамајка

en: Japan
sr@ijekavian: Јапан

[ctx: Japanese year 1 of era]
en: Gannen
sr@ijekavian: ганен

en: Java & Sumatra
sr@ijekavian: Јава и Суматра

en: Johnston Atoll
sr@ijekavian: Џонстон Атол

en: Jujuy (JY)
sr@ijekavian: Жужуи (ЈИ)

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
sr@ijekavian: јануар

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
sr@ijekavian: јануара

[ctx: Julian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
sr@ijekavian: ј

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
sr@ijekavian: јан.

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
sr@ijekavian: јан.

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
sr@ijekavian: октобар

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
sr@ijekavian: октобра

[ctx: Julian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
sr@ijekavian: о

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
sr@ijekavian: окт.

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
sr@ijekavian: окт.

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
sr@ijekavian: новембар

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
sr@ijekavian: новембра

[ctx: Julian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
sr@ijekavian: н

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
sr@ijekavian: нов.

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
sr@ijekavian: нов.

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
sr@ijekavian: децембар

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
sr@ijekavian: децембра

[ctx: Julian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
sr@ijekavian: д

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
sr@ijekavian: дец.

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
sr@ijekavian: дец.

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
sr@ijekavian: фебруар

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
sr@ijekavian: фебруара

[ctx: Julian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
sr@ijekavian: ф

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
sr@ijekavian: феб.

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
sr@ijekavian: феб.

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
sr@ijekavian: март

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
sr@ijekavian: марта

[ctx: Julian month 3 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
sr@ijekavian: мар.

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
sr@ijekavian: мар.

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
sr@ijekavian: април

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
sr@ijekavian: априла

[ctx: Julian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
sr@ijekavian: апр.

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
sr@ijekavian: апр.

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
sr@ijekavian: мај

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
sr@ijekavian: маја

[ctx: Julian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: м

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
sr@ijekavian: мај.

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
sr@ijekavian: мај.

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
sr@ijekavian: јун

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
sr@ijekavian: јуна

[ctx: Julian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
sr@ijekavian: ј

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
sr@ijekavian: јун.

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
sr@ijekavian: јун.

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
sr@ijekavian: јул

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
sr@ijekavian: јула

[ctx: Julian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
sr@ijekavian: ј

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
sr@ijekavian: јул.

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
sr@ijekavian: јул.

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
sr@ijekavian: август

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
sr@ijekavian: августа

[ctx: Julian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
sr@ijekavian: а

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
sr@ijekavian: авг.

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
sr@ijekavian: авг.

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
sr@ijekavian: септембар

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
sr@ijekavian: септембра

[ctx: Julian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
sr@ijekavian: сеп.

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
sr@ijekavian: сеп.

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
sr@ijekavian: понедјељак

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
sr@ijekavian: п

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
sr@ijekavian: пон

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
sr@ijekavian: уторак

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: у

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
sr@ijekavian: уто

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
sr@ijekavian: сриједа

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
sr@ijekavian: с

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
sr@ijekavian: сри

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
sr@ijekavian: четвртак

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
sr@ijekavian: ч

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
sr@ijekavian: чет

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
sr@ijekavian: петак

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
sr@ijekavian: п

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
sr@ijekavian: пет

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
sr@ijekavian: субота

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: с

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
sr@ijekavian: суб

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
sr@ijekavian: недјеља

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
sr@ijekavian: н

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
sr@ijekavian: нед

en: KDE
sr@ijekavian: КДЕ

en: KDE Application
sr@ijekavian: КДЕ програм

en: KDE Test Program
sr@ijekavian: Пробни КДЕ програм

en: KDE-tempfile
sr@ijekavian: Привремени фајл КДЕ‑а

en: KDebugDialog
sr@ijekavian: К‑исправљачки-дијалог

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
sr@ijekavian: KFileMetaDataReader може послужити за читање метаподатака фајла

en: Key type: DSA (%1 bit)
sr@ijekavian: Тип кључа: ДСА (%1‑битни)

en: Key type: RSA (%1 bit)
sr@ijekavian: Тип кључа: РСА (%1‑битни)

en: Kosrae
sr@ijekavian: Косре

en: Kwajalein
sr@ijekavian: Квајалајн

en: La Rioja (LR)
sr@ijekavian: Ла Риоха (ЛР)

en: Library "%1" not found
sr@ijekavian: Библиотека „%1“ није пронађена

en: Libya
sr@ijekavian: Либија

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
sr@ijekavian: Ограничава број боја које су придружене коцки
    боја на осмобитном екрану, ако програм користи
    спецификацију „QApplication::ManyColor“

en: Line Islands
sr@ijekavian: Линијска острва

en: List of URLs where the meta-data should be read from
sr@ijekavian: Списак УРЛ‑ова за које треба прочитати метаподатке

en: Lord Howe Island
sr@ijekavian: острво Лорда Хоува

en: MD5 digest
sr@ijekavian: МД5 сажетак

en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
sr@ijekavian: острвска станица Меквари, острво Меквари

en: Madeira Islands
sr@ijekavian: Мадеирска острва

en: Maintainer
sr@ijekavian: Одржавалац

en: Marquesas Islands
sr@ijekavian: острва Маркезас

en: Mato Grosso
sr@ijekavian: Мато Гросо

en: Mato Grosso do Sul
sr@ijekavian: Мато Гросо до Сул

en: Mawson Station, Holme Bay
sr@ijekavian: станица Мосон, залив Холм

en: McMurdo Station, Ross Island
sr@ijekavian: станица Мекмардо, острво Рос

en: Mendoza (MZ)
sr@ijekavian: Мендоза (МЗ)

en: Message Box
sr@ijekavian: дијалог с поруком

en: Metlakatla Time - Annette Island
sr@ijekavian: метлаклатско вријеме — острво Анет

en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
sr@ijekavian: мексичко централно вријеме — Баија де бандерас

en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
sr@ijekavian: мексичко централно вријеме — Коахуља, Дуранго, Нуево Леон, Тамаулипас даље од границе САД

en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
sr@ijekavian: мексичко планинско вријеме — Чивава даље од границе САД

en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
sr@ijekavian: мексичко пацифичко вријеме — Баха Калифорнија даље од границе САД

en: Mexico/BajaNorte
sr@ijekavian: Мексико/Баха_норте

en: Mexico/BajaSur
sr@ijekavian: Мексико/Баха_сур

en: Mexico/General
sr@ijekavian: Мексико/Опште

en: Midway Islands
sr@ijekavian: Мидвејска острва

en: Minimize
sr@ijekavian: Минимизуј

en: Modulus:
sr@ijekavian: Модуло:

en: Moscow+00 - Caspian Sea
sr@ijekavian: Москва+0 — Каспијско језеро

en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
sr@ijekavian: Москва+0 — Самара, Удмуртија

en: Moscow+00 - west Russia
sr@ijekavian: Москва+0 — западна Русија

en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
sr@ijekavian: Москва+1 — Самара, Удмуртија

en: Moscow+02 - Urals
sr@ijekavian: Москва+2 — Урал

en: Moscow+03 - Novokuznetsk
sr@ijekavian: Москва+3 — Новокузњецк

en: Moscow+03 - Novosibirsk
sr@ijekavian: Москва+3 — Новосибирск

en: Moscow+03 - west Siberia
sr@ijekavian: Москва+3 — западни Сибир

en: Moscow+04 - Yenisei River
sr@ijekavian: Москва+4 — река Јенисеј

en: Moscow+05 - Lake Baikal
sr@ijekavian: Москва+5 — Бајкалско језеро

en: Moscow+06 - Lena River
sr@ijekavian: Москва+6 — ријека Лена

en: Moscow+07 - Amur River
sr@ijekavian: Москва+7 — река Амур

en: Moscow+07 - Sakhalin Island
sr@ijekavian: Москва+8 — острво Сахалин

en: Moscow+08 - Bering Sea
sr@ijekavian: Москва+8 — Берингово море

en: Moscow+08 - Kamchatka
sr@ijekavian: Моксва+8 — Камчатка

en: Moscow+08 - Magadan
sr@ijekavian: Москва+8 — Магадан

en: Moscow+09 - Kamchatka
sr@ijekavian: Моксва+9 — Камчатка

en: Moscow+10 - Bering Sea
sr@ijekavian: Москва+10 — Берингово море

en: Moscow-01 - Kaliningrad
sr@ijekavian: Москва‑1 — Калињинград

en: Mountain Standard Time - Arizona
sr@ijekavian: планинско стандардно вријеме — Аризона

en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
sr@ijekavian: планинско средње вријеме — Крестон, Британска Колумбија

en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
sr@ijekavian: планинско средње вријеме — Досон Крик и Форт Синџон, Британска Колумбија

en: Mountain Standard Time - Sonora
sr@ijekavian: планинско средње вријеме — Сонора

en: Mountain Time
sr@ijekavian: планинско вријеме

en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
sr@ijekavian: планинско вријеме — Алберта, источна Британска Колумбија и западни Саскачеван

en: Mountain Time - Chihuahua
sr@ijekavian: планинско вријеме — Чивава

en: Mountain Time - Navajo
sr@ijekavian: планинско вријеме — Навахо

en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
sr@ijekavian: планинско вријеме — С Баја, Најарит, Синалоа

en: Mountain Time - central Northwest Territories
sr@ijekavian: планинско вријеме — централне Сјевернозападне територије

en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
sr@ijekavian: планинско вријеме — јужни Ајдахо и источни Орегон

en: Mountain Time - west Northwest Territories
sr@ijekavian: планинско вријеме — западне Сјеверозападне територије

en: Mountain Time - west Nunavut
sr@ijekavian: планинско вријеме — западни Нунавут

en: Move &Down
sr@ijekavian: Помјери на&доље

en: Move &Up
sr@ijekavian: Помјери на&горе

en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
sr@ijekavian: СИ Бразил (МА, ПИ, ЦЕ, РН, ПБ)

en: NZ
sr@ijekavian: НЗ

en: NZ-CHAT
sr@ijekavian: НЗ‑ЧАТ

en: Name:
sr@ijekavian: Име:

en: Named Colors
sr@ijekavian: Именоване боје

en: Navajo
sr@ijekavian: Навахо

[ctx: Negative symbol as used for year numbers, e.g. -5 = 5 BC]
en: -
sr@ijekavian: –

en: New South Wales - Yancowinna
sr@ijekavian: Нови јужни Велс — Јанковина

en: New South Wales - most locations
sr@ijekavian: Нови јужни Велс — већина локација

en: Newfoundland Time, including SE Labrador
sr@ijekavian: њуфаундлендско вријеме, укључујући ЈИ Лабрадор

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
sr@ijekavian: Нису наведени услови лиценцирања за овај програм.
    Провјерите да ли су услови лиценцирања наведени у
    документацији или изворном коду.

en: No metainfo for %1
sr@ijekavian: Нема метаподатака за %1

en: No target filename has been given.
sr@ijekavian: Није дато име циљног фајла.

en: None
sr@ijekavian: никаква

en: Northern Territory
sr@ijekavian: Сјеверна територија

[ctx: Numeric IDs of scripts for font previews]
en: 1
sr@ijekavian: 1,3

en: OCR Image
sr@ijekavian: ОЦР слика

en: Only the meta data that is part of the file is read
sr@ijekavian: Читају се само метаподаци који су део фајла

en: Open
sr@ijekavian: отвори

en: OpenSSL could not be verified.
sr@ijekavian: ОпенССЛ се не може овјерити.

en: Organization / Common Name
sr@ijekavian: Организација / обично име

en: Organizational Unit
sr@ijekavian: Организациона јединица

en: Output to:
sr@ijekavian: Излаз у:

en: P&review
sr@ijekavian: П&реглед

en: PRC
sr@ijekavian: Нар. Реп. Кина

en: Pacific Time
sr@ijekavian: пацифичко вријеме

en: Pacific Time - north Yukon
sr@ijekavian: пацифичко вријеме — сјеверни Јукон

en: Pacific Time - south Yukon
sr@ijekavian: пацифичко вријеме — јужни Јукон

en: Pacific Time - west British Columbia
sr@ijekavian: пацифичко вријеме — западна Британска Колумбија

en: Pacific/Apia
sr@ijekavian: Пацифик/Апија

en: Pacific/Auckland
sr@ijekavian: Пацифик/Оукленд

en: Pacific/Chatham
sr@ijekavian: Пацифик/Чатам

en: Pacific/Chuuk
sr@ijekavian: Пацифик/Чуук

en: Pacific/Easter
sr@ijekavian: Пацифик/Ускршња_острва

en: Pacific/Efate
sr@ijekavian: Пацифик/Ефат

en: Pacific/Enderbury
sr@ijekavian: Пацифик/Ендербури

en: Pacific/Fakaofo
sr@ijekavian: Пацифик/Факаофо

en: Pacific/Fiji
sr@ijekavian: Пацифик/Фиџи

en: Pacific/Funafuti
sr@ijekavian: Пацифик/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
sr@ijekavian: Пацифик/Галапагос

en: Pacific/Gambier
sr@ijekavian: Пацифик/Гамбјер

en: Pacific/Guadalcanal
sr@ijekavian: Пацифик/Гвадалканал

en: Pacific/Guam
sr@ijekavian: Пацифик/Гуам

en: Pacific/Honolulu
sr@ijekavian: Пацифик/Хонолулу

en: Pacific/Johnston
sr@ijekavian: Пацифик/Џонстон

en: Pacific/Kiritimati
sr@ijekavian: Пацифик/Киритимати

en: Pacific/Kosrae
sr@ijekavian: Пацифик/Косре

en: Pacific/Kwajalein
sr@ijekavian: Пацифик/Квајалајн

en: Pacific/Majuro
sr@ijekavian: Пацифик/Мајуро

en: Pacific/Marquesas
sr@ijekavian: Пацифик/Маркесас

en: Pacific/Midway
sr@ijekavian: Пацифик/Мидвеј

en: Pacific/Nauru
sr@ijekavian: Пацифик/Науру

en: Pacific/Niue
sr@ijekavian: Пацифик/Ниује

en: Pacific/Norfolk
sr@ijekavian: Пацифик/Норфолк

en: Pacific/Noumea
sr@ijekavian: Пацифик/Нума

en: Pacific/Pago_Pago
sr@ijekavian: Пацифик/Паго_Паго

en: Pacific/Palau
sr@ijekavian: Пацифик/Палау

en: Pacific/Pitcairn
sr@ijekavian: Пацифик/Питкарн

en: Pacific/Pohnpei
sr@ijekavian: Пацифик/Понпеј

en: Pacific/Ponape
sr@ijekavian: Пацифик/Понап

en: Pacific/Port_Moresby
sr@ijekavian: Пацифик/Порт_Моресби

en: Pacific/Rarotonga
sr@ijekavian: Пацифик/Раротонга

en: Pacific/Saipan
sr@ijekavian: Пацифик/Сајпан

en: Pacific/Samoa
sr@ijekavian: Пацифик/Самоа

en: Pacific/Tahiti
sr@ijekavian: Пацифик/Тахити

en: Pacific/Tarawa
sr@ijekavian: Пацифик/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
sr@ijekavian: Пацифик/Тонгатапу

en: Pacific/Truk
sr@ijekavian: Пацифик/Трук

en: Pacific/Wake
sr@ijekavian: Пацифик/Вејк

en: Pacific/Wallis
sr@ijekavian: Пацифик/Волис

en: Pacific/Yap
sr@ijekavian: Пацифик/Јап

en: Palmer Station, Anvers Island
sr@ijekavian: станица Палмер, острво Анверс

en: Pernambuco
sr@ijekavian: Пернамбуко

en: Peter Penz
sr@ijekavian: Петер Пенц

en: Phoenix Islands
sr@ijekavian: острва Феникс

en: Pick Certificates
sr@ijekavian: Избор сертификата

en: Please report bugs to %1.
sr@ijekavian: Пријавите грешке на %1.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
sr@ijekavian: Користите http://bugs.kde.org за пријаву грешака.

en: Pohnpei (Ponape)
sr@ijekavian: Понпеј (Понапе)

en: Poland
sr@ijekavian: Пољска

en: Ponape (Pohnpei)
sr@ijekavian: Понапе (Понпеј)

en: Portugal
sr@ijekavian: Португал

en: Prime:
sr@ijekavian: Прост бр.:

en: Print Preview
sr@ijekavian: Преглед пред штампање

en: Private key test failed.
sr@ijekavian: Проба приватног кључа није успјела.

en: Public key:
sr@ijekavian: Јавни кључ:

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
sr@ijekavian: Подаци о исправљачу КуМЛ јаваскрипта.
    Програм мора да буде изграђен са -DQT_DECLARATIVE_DEBUG
    да би исправљач био активиран.

en: Qt
sr@ijekavian: КуТ

en: Queensland - Holiday Islands
sr@ijekavian: Квинсленд — Празнична острва

en: Queensland - most locations
sr@ijekavian: Квинсленд — већина локација

en: Qyzylorda (Kyzylorda, Kzyl-Orda)
sr@ijekavian: Кизилорда (Кзил‑Орда)

en: ROC
sr@ijekavian: Реп. Кина

en: ROK
sr@ijekavian: Реп. Кореја

en: Red:
sr@ijekavian: Црвена:

en: Redo
sr@ijekavian: Понови

en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

en: Restore the application for the given 'sessionId'
sr@ijekavian: Обнови програм за дато „sessionId“

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
sr@ijekavian: Неуспио дохват ЦРЛ‑а (списка повлачења сертификата). Ово значи да се не може наћи ЦРЛ сертификат ЦА‑а (ауторитета за сертификате).

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
sr@ijekavian: Неуспио дохват сертификата издавача. Ово значи да се сертификат ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не може наћи.

en: Rondonia
sr@ijekavian: Рондонија

en: Roraima
sr@ijekavian: Рорајима

en: Rothera Station, Adelaide Island
sr@ijekavian: станица Ротера, острво Аделејд

en: Ruthenia
sr@ijekavian: Рутенија

en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
sr@ijekavian: Ј и ЈИ Бразил (ГО, ДФ, МГ, ЕС, РЈ, СП, ПР, СЦ, РС)

en: SHA1 digest
sr@ijekavian: СХА‑1 сажетак

en: SSL Configuration Module
sr@ijekavian: Модул за подешавање ССЛ‑а

en: SSL Signers
sr@ijekavian: ССЛ потписивачи

en: SSL support was not found.
sr@ijekavian: Није пронађена подршка за ССЛ.

en: Sabah & Sarawak
sr@ijekavian: Сабах и Саравак

en: San Juan (SJ)
sr@ijekavian: Сан Хуан (СЈ)

en: San Luis (SL)
sr@ijekavian: Сан Луис (СЛ)

en: Santa Cruz (SC)
sr@ijekavian: Санта Круз (СЦ)

en: Saturation:
sr@ijekavian: Засићење:

en: Save As
sr@ijekavian: Сачувај као

en: Scoresbysund / Ittoqqortoormiit
sr@ijekavian: Скоресбисунд / Итокортормит

en: Select Color
sr@ijekavian: Избор боје

en: Select Font
sr@ijekavian: Избор фонта

en: Serial number
sr@ijekavian: Серијски број

en: Shell
sr@ijekavian: шкољку

en: Show %1 specific options
sr@ijekavian: Прикажи опције посебне за %1.|/|Прикажи опције посебне за $[аку %1].

en: Show Hidden Folders
sr@ijekavian: Скривене фасцикле

en: Show all options
sr@ijekavian: Прикажи све опције.

en: Show author information
sr@ijekavian: Прикажи податке о ауторима.

en: Show help about options
sr@ijekavian: Прикажи помоћ за опције.

en: Show license information
sr@ijekavian: Прикажи податке о лиценци.

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
sr@ijekavian: Прикажи детаљни дијалог умјесто подразумијеваног са списком

en: Show version information
sr@ijekavian: Прикажи податке о издању.

en: Signature Algorithm:
sr@ijekavian: Алгоритам потписивања:

en: Signature Contents:
sr@ijekavian: Садржај потписа:

en: Singapore
sr@ijekavian: Сингапур

en: Society Islands
sr@ijekavian: Друштвена острва

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
sr@ijekavian: адреса је већ у употреби

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
sr@ijekavian: сокет је већ везан

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
sr@ijekavian: сокет је већ створен

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
sr@ijekavian: веза је активно одбијена

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
sr@ijekavian: истекло је вријеме за везу

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
sr@ijekavian: поступак је већ у току

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
sr@ijekavian: потрага имена није успјела

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
sr@ijekavian: грешка у мрежи

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
sr@ijekavian: нема грешке

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
sr@ijekavian: сокет није везан

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
sr@ijekavian: сокет није створен

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
sr@ijekavian: поступак није подржан

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
sr@ijekavian: удаљени домаћин је прекинуо везу

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
sr@ijekavian: истекло је вријеме за временски ограничени поступак

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
sr@ijekavian: непозната/неочекивана грешка

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
sr@ijekavian: поступак би блокирала

en: South Australia
sr@ijekavian: Јужна Аустралија

en: Synchronization to disk failed
sr@ijekavian: Неуспјела синхронизација на диск.

en: Syowa Station, E Ongul I
sr@ijekavian: станица Сиова, Е Онгул I

en: Syslog
sr@ijekavian: системски дневник

en: System certificates
sr@ijekavian: Системски сертификати

en: Tasmania - King Island
sr@ijekavian: Тасманија — острво Кинг

en: Tasmania - most locations
sr@ijekavian: Тасманија — већина локација

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
sr@ijekavian: ИД кључа и име сертификата ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не одговара ИД‑у кључа и имену у одијељку „Issuer“ сертификата који покушавате да употријебите.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
sr@ijekavian: ИД кључа сертификата ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не одговара ИД‑у кључа у одијељку „Issuer“ сертификата који покушавате да употријебите.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
sr@ijekavian: Сертификат корјеног ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не може бити нађен. Највјероватније вам је искварен ланац повјерења.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
sr@ijekavian: ЦРЛ (списак повлачења сертификата) још увијек не важи.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
sr@ijekavian: Неисправан потпис ЦРЛ‑а (списка повлачења сертификата). Ово значи да се ЦРЛ не може овјерити.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
sr@ijekavian: Нема више меморије за процес ОпенССЛ‑а.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
sr@ijekavian: Сертификат се не може овјерити зато што је једини у ланцу поверења и без самопотписа. Ако самопотпишете сертификат, постарајте се и да га увезете у списак поузданих.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
sr@ijekavian: Ланац сертификата је дужи од задате највеће дубине.

en: The certificate has been revoked.
sr@ijekavian: Сертификат је опозван.

en: The certificate has not been issued for this host.
sr@ijekavian: Сертификат није није био издат за овај домаћин.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
sr@ijekavian: Сертификат није потписан за намјену у коју сте покушали да га употријебите. Ово значи да ЦА (ауторитет за сертификате) не дозвољава такву употребу.

en: The certificate is invalid.
sr@ijekavian: Сертификат није ваљан.

en: The certificate is not valid, any more.
sr@ijekavian: Сертификат више не важи.

en: The certificate is not valid, yet.
sr@ijekavian: Сертификат још увијек не важи.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
sr@ijekavian: Сертификат је самопотписан и није на списку поузданих. Ако желите да прихватите овај сертификат, увезите га у списак поузданих.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
sr@ijekavian: Сертификат је самопотписан. Док се ланац повјерења може изградити, сертификат корјеног ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не може бити нађен.

en: The certificate is valid.
sr@ijekavian: Сертификат је ваљан.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
sr@ijekavian: ЦА (ауторитет за сертификате) овог сертификата не одговара имену ЦА‑а у сертификату.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
sr@ijekavian: ЦА (ауторитет за сертификате) сертификата није ваљан.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
sr@ijekavian: ЦА‑у (ауторитету за сертификате) овог сертификата није допуштено да потписује сертификате.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
sr@ijekavian: Неисправан потпис сертификата. Ово значи да се сертификат не може овјерити.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
sr@ijekavian: Неуспјело декодирање јавног кључа издавача. Ово значи да се сертификат ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не може употријебити за овјеру сертификата који сте жељели да користите.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
sr@ijekavian: Неуспјело дешифровање потписа ЦРЛ‑а (списка повлачења сертификата). Ово значи да се чак није могао ни срачунати, не само да се не слаже са очекиваним резултатом.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
sr@ijekavian: Неуспјело дешифровање потписа сертификата. Ово значи да се чак није могао ни срачунати, не само да се не слаже са очекиваним резултатом.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sr@ijekavian: Фајлови/УРЛ‑ови које је програм отворио биће обрисани након коришћења

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
sr@ijekavian: Дужина ланца поверења премашила је један од параметарâ „pathlength“ ЦА‑а (ауторитета за сертификате), што чини све наредне потписе неваљаним.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
sr@ijekavian: Корјени ЦА (ауторитет за сертификате) означен је за одбацивање за намјену у коју сте покушали да га употријебите.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
sr@ijekavian: Корјени ЦА (ауторитет за сертификате) није поуздан за намјену у коју сте покушали да употријебите сертификат.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
sr@ijekavian: Проба потписа за сертификат није прошла. Ово може значити да потпис овог сертификата или било ког у његовој путањи повјерења није исправан, не може се декодирати, или се не може овјерити ЦРЛ (списак повлачења сертификата). Ако видите ову поруку, обавијестите аутора софтвера који користите да би требало да дода нове, прецизније поруке о грешкама.

en: The style '%1' was not found
sr@ijekavian: Стил „%1“ није пронађен

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
sr@ijekavian: Неисправан формат времена у пољу ЦРЛ‑а (списка повлачења сертификата) „lastUpdate“.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
sr@ijekavian: Неисправан формат времена у пољу ЦРЛ‑а (списка повлачења сертификата) „nextUpdate“.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
sr@ijekavian: Неисправан формат времена у пољу сертификата „notAfter“.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
sr@ijekavian: Неисправан формат времена у пољу сертификата „notBefore“.

en: The windowing system platform (e.g. xcb or wayland)
sr@ijekavian: Платформа прозорског система (нпр. ИксЦБ или вејланд)

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
sr@ijekavian: Овај програм је написао неко ко жели да остане анониман.

en: This certificate is not relevant.
sr@ijekavian: Сертификат није релевантан.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
sr@ijekavian: Овај сертификат, неки у његовој путањи повјерења, или ЦРЛ (списак повлачења сертификата) његовог ЦА‑а (ауторитета за сертификате), не важи. Можда важност тек треба да почне, или је истекла. Ако видите ову поруку, обавијестите аутора софтвера који користите да би требало да дода нове, прецизније поруке о грешкама.

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
sr@ijekavian: Вриједност:

en: This program is distributed under the terms of the %1.
sr@ijekavian: Овај програм се дистрибуира у складу са условима %1.|/|Овај програм се дистрибуира у складу са условима $[ген %1].

en: Thule / Pituffik
sr@ijekavian: Тула/Питуфик

en: Tierra del Fuego (TF)
sr@ijekavian: Огњена земља (ТФ)

[ctx: Time zone]
en: Region
sr@ijekavian: Регија

en: Timed out trying to connect to remote host
sr@ijekavian: Истекло је вријеме за повезивање на удаљени домаћин

en: Tocantins
sr@ijekavian: Токантинс

en: Today
sr@ijekavian: данас

en: Truk (Chuuk) and Yap
sr@ijekavian: Трук (Чуук) и Јап

en: Tucuman (TM)
sr@ijekavian: Тукуман (ТМ)

en: Turkey
sr@ijekavian: Турска

en: Turn area off
sr@ijekavian: Искључи област

en: Turn area on
sr@ijekavian: Укључи област

en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
sr@ijekavian: САД централно вријеме — Коахуља, Дуранго, Нуево Леон, Тамаулипас близу границе САД

en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
sr@ijekavian: САД планинско вријеме — Чивава близу границе САД

en: US Pacific Time - Baja California near US border
sr@ijekavian: САД пацифичко вријеме — Баха Калифорнија близу границе САД

en: US/Alaska
sr@ijekavian: САД/Аљаска

en: US/Aleutian
sr@ijekavian: САД/Алеути

en: US/Arizona
sr@ijekavian: САД/Аризона

en: US/Central
sr@ijekavian: САД/централне

en: US/East-Indiana
sr@ijekavian: САД/источне-Индијана

en: US/Eastern
sr@ijekavian: САД/источне

en: US/Hawaii
sr@ijekavian: САД/Хаваји

en: US/Indiana-Starke
sr@ijekavian: Сад/Индијана-Старк

en: US/Michigan
sr@ijekavian: САД/Мичиген

en: US/Mountain
sr@ijekavian: САД/планинске

en: US/Pacific
sr@ijekavian: САД/Пацифик

en: US/Samoa
sr@ijekavian: САД/Самоа

en: Unable to open temporary file.
sr@ijekavian: Не могу да отворим привремени фајл.

en: Undo
sr@ijekavian: Опозови

en: Unexpected argument '%1'.
sr@ijekavian: Неочекивани аргумент „%1“.

en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
sr@ijekavian: непознат алгоритам кључа

en: Unknown option '%1'.
sr@ijekavian: Непозната опција „%1“.

en: Usage: %1 %2
sr@ijekavian: Употреба: %1 %2

en: Use 'caption' as name in the titlebar
sr@ijekavian: Користи „caption“ за садржај насловне траке

en: Use 'icon' as the application icon
sr@ijekavian: Користи „icon“ за иконицу програма

en: Use --help to get a list of available command line options.
sr@ijekavian: Задајте --help за списак опција на располагању у командној линији.

en: Use alternative configuration file
sr@ijekavian: Користи алтернативни поставни фајл

en: Use the X-server display 'displayname'
sr@ijekavian: Користи приказ икс‑сервера „displayname“

en: User-added certificates
sr@ijekavian: Кориснички додати сертификати

en: Validity period
sr@ijekavian: Период важења

en: Victoria
sr@ijekavian: Викторија

en: Vostok Station, Lake Vostok
sr@ijekavian: станица Восток, језеро Восток

en: Vostok Station, S Magnetic Pole
sr@ijekavian: станица Восток, јужни магнетни пол

en: W Amazonas
sr@ijekavian: З. Амазон

en: W Para
sr@ijekavian: З. Пара

en: W-SU
sr@ijekavian: В‑СУ

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
sr@ijekavian: Чека на менаџер прозора сагласан ВМ_НЕТ‑у

en: Wake Island
sr@ijekavian: острва Вејк

en: Warning
sr@ijekavian: Упозорење

en: West Bank
sr@ijekavian: Западна обала

en: West Kazakhstan
sr@ijekavian: западни Казахстан

en: Western Australia - Eucla area
sr@ijekavian: Западна Аустралија — област Јукле

en: Western Australia - most locations
sr@ijekavian: Западна Аустралија — већина локација

en: Yesterday
sr@ijekavian: јуче

en: You do not have permission to create that folder.
sr@ijekavian: Немате дозволу да направите ту фасциклу.

en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
sr@ijekavian: Запорожје, И. Лугањск

en: [%1-options]
sr@ijekavian: [%1‑опције]

en: [options]
sr@ijekavian: [опције]

en: address family for nodename not supported
sr@ijekavian: породица адреса за име чвора није подржана

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
sr@ijekavian: примјењује КуТ‑ов опис стила на програмске виџете

en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
sr@ijekavian: централна Кина — Сичуан, Јунан, Гуанђи, Шанђи, Гуижоу, итд.

en: central Crimea
sr@ijekavian: централни Крим

[ctx: color]
en: AliceBlue
sr@ijekavian: алисаплава

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
sr@ijekavian: античкобијела

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
sr@ijekavian: античкобијела1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
sr@ijekavian: античкобијела2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
sr@ijekavian: античкобијела3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
sr@ijekavian: античкобијела4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
sr@ijekavian: испранобадемска

[ctx: color]
en: BlueViolet
sr@ijekavian: плавољубичаста

[ctx: color]
en: CadetBlue
sr@ijekavian: кадетскоплава

[ctx: color]
en: CadetBlue1
sr@ijekavian: кадетскоплава1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
sr@ijekavian: кадетскоплава2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
sr@ijekavian: кадетскоплава3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
sr@ijekavian: кадетскоплава4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
sr@ijekavian: кукурузноплава

[ctx: color]
en: DarkBlue
sr@ijekavian: тамноплава

[ctx: color]
en: DarkCyan
sr@ijekavian: тамноцијан

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
sr@ijekavian: тамнозлатнолива

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
sr@ijekavian: тамнозлатнолива1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
sr@ijekavian: тамнозлатнолива2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
sr@ijekavian: тамнозлатнолива3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
sr@ijekavian: тамнозлатнолива4

[ctx: color]
en: DarkGray
sr@ijekavian: тамносива

[ctx: color]
en: DarkGreen
sr@ijekavian: тамнозелена

[ctx: color]
en: DarkGrey
sr@ijekavian: тамносива

[ctx: color]
en: DarkKhaki
sr@ijekavian: тамнокаки

[ctx: color]
en: DarkMagenta
sr@ijekavian: тамномагента

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
sr@ijekavian: тамномаслинастозелена

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
sr@ijekavian: тамномаслинастозелена1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
sr@ijekavian: тамномаслинастозелена2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
sr@ijekavian: тамномаслинастозелена3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
sr@ijekavian: тамномаслинастозелена4

[ctx: color]
en: DarkOrange
sr@ijekavian: тамнонаранџаста

[ctx: color]
en: DarkOrange1
sr@ijekavian: тамнонаранџаста1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
sr@ijekavian: тамнонаранџаста2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
sr@ijekavian: тамнонаранџаста3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
sr@ijekavian: тамнонаранџаста4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
sr@ijekavian: тамноорхидејска

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
sr@ijekavian: тамноорхидејска1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
sr@ijekavian: тамноорхидејска2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
sr@ijekavian: тамноорхидејска3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
sr@ijekavian: тамноорхидејска4

[ctx: color]
en: DarkRed
sr@ijekavian: тамноцрвена

[ctx: color]
en: DarkSalmon
sr@ijekavian: тамнолосос

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
sr@ijekavian: тамноморскозелена

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
sr@ijekavian: тамноморскозелена1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
sr@ijekavian: тамноморскозелена2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
sr@ijekavian: тамноморскозелена3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
sr@ijekavian: тамноморскозелена4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
sr@ijekavian: тамношкриљчаноплава

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
sr@ijekavian: тамношкриљчаносива

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
sr@ijekavian: тамношкриљчаносива1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
sr@ijekavian: тамношкриљчаносива2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
sr@ijekavian: тамношкриљчаносива3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
sr@ijekavian: тамношкриљчаносива4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
sr@ijekavian: тамношкриљчаносива

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
sr@ijekavian: тамнотиркизна

[ctx: color]
en: DarkViolet
sr@ijekavian: тамнољубичаста

[ctx: color]
en: DeepPink
sr@ijekavian: дубокорозе

[ctx: color]
en: DeepPink1
sr@ijekavian: дубокорозе1

[ctx: color]
en: DeepPink2
sr@ijekavian: дубокорозе2

[ctx: color]
en: DeepPink3
sr@ijekavian: дубокорозе3

[ctx: color]
en: DeepPink4
sr@ijekavian: дубокорозе4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
sr@ijekavian: дубоконебескоплава

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
sr@ijekavian: дубоконебескоплава1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
sr@ijekavian: дубоконебескоплава2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
sr@ijekavian: дубоконебескоплава3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
sr@ijekavian: дубоконебескоплава4

[ctx: color]
en: DimGray
sr@ijekavian: блиједосива

[ctx: color]
en: DimGrey
sr@ijekavian: блиједосива

[ctx: color]
en: DodgerBlue
sr@ijekavian: доџерплава

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
sr@ijekavian: доџерплава1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
sr@ijekavian: доџерплава2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
sr@ijekavian: доџерплава3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
sr@ijekavian: доџерплава4

[ctx: color]
en: FloralWhite
sr@ijekavian: цвјетнобијела

[ctx: color]
en: ForestGreen
sr@ijekavian: шумскозелена

[ctx: color]
en: GhostWhite
sr@ijekavian: утварнобијела

[ctx: color]
en: GreenYellow
sr@ijekavian: зеленожута

[ctx: color]
en: HotPink
sr@ijekavian: врелорозе

[ctx: color]
en: HotPink1
sr@ijekavian: врелороза1

[ctx: color]
en: HotPink2
sr@ijekavian: врелороза2

[ctx: color]
en: HotPink3
sr@ijekavian: врелороза3

[ctx: color]
en: HotPink4
sr@ijekavian: врелороза4

[ctx: color]
en: IndianRed
sr@ijekavian: индијанскоцрвена

[ctx: color]
en: IndianRed1
sr@ijekavian: индијанскоцрвена1

[ctx: color]
en: IndianRed2
sr@ijekavian: индијанскоцрвена2

[ctx: color]
en: IndianRed3
sr@ijekavian: индијанскоцрвена3

[ctx: color]
en: IndianRed4
sr@ijekavian: индијанскоцрвена4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
sr@ijekavian: лавандскорумена

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
sr@ijekavian: лавандскорумена1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
sr@ijekavian: лавандскорумена2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
sr@ijekavian: лавандскорумена3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
sr@ijekavian: лавандскорумена4

[ctx: color]
en: LawnGreen
sr@ijekavian: пашњачкозелена

[ctx: color]
en: LemonChiffon
sr@ijekavian: лимуношифонска

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
sr@ijekavian: лимуношифонска1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
sr@ijekavian: лимуношифонска2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
sr@ijekavian: лимуношифонска3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
sr@ijekavian: лимуношифонска4

[ctx: color]
en: LightBlue
sr@ijekavian: свијетлоплава

[ctx: color]
en: LightBlue1
sr@ijekavian: свијетлоплава1

[ctx: color]
en: LightBlue2
sr@ijekavian: свијетлоплава2

[ctx: color]
en: LightBlue3
sr@ijekavian: свијетлоплава3

[ctx: color]
en: LightBlue4
sr@ijekavian: свијетлоплава4

[ctx: color]
en: LightCoral
sr@ijekavian: свијетлокорална

[ctx: color]
en: LightCyan
sr@ijekavian: свијетлоцијан

[ctx: color]
en: LightCyan1
sr@ijekavian: свијетлоцијан1

[ctx: color]
en: LightCyan2
sr@ijekavian: свијетлоцијан2

[ctx: color]
en: LightCyan3
sr@ijekavian: свијетлоцијан3

[ctx: color]
en: LightCyan4
sr@ijekavian: свијетлоцијан4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
sr@ijekavian: свијетлозлатнолива

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
sr@ijekavian: свијетлозлатнолива1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
sr@ijekavian: свијетлозлатнолива2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
sr@ijekavian: свијетлозлатнолива3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
sr@ijekavian: свијетлозлатнолива4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
sr@ijekavian: свијетлозлатноливожута

[ctx: color]
en: LightGray
sr@ijekavian: свијетлосива

[ctx: color]
en: LightGreen
sr@ijekavian: свијетлозелена

[ctx: color]
en: LightGrey
sr@ijekavian: свијетлосива

[ctx: color]
en: LightPink
sr@ijekavian: свијетлорозе

[ctx: color]
en: LightPink1
sr@ijekavian: свијетлорозе1

[ctx: color]
en: LightPink2
sr@ijekavian: свијетлорозе2

[ctx: color]
en: LightPink3
sr@ijekavian: свијетлорозе3

[ctx: color]
en: LightPink4
sr@ijekavian: свијетлорозе4

[ctx: color]
en: LightSalmon
sr@ijekavian: свијетлолосос

[ctx: color]
en: LightSalmon1
sr@ijekavian: свијетлолосос1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
sr@ijekavian: свијетлолосос2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
sr@ijekavian: свијетлолосос3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
sr@ijekavian: свијетлолосос4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
sr@ijekavian: свијетломорскозелена

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
sr@ijekavian: свијетлонебескоплава

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
sr@ijekavian: свијетлонебескоплава1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
sr@ijekavian: свијетлонебескоплава2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
sr@ijekavian: свијетлонебескоплава3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
sr@ijekavian: свијетлонебескоплава4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
sr@ijekavian: свијетлошкриљчаноплава

[ctx: color]
en: LightSlateGray
sr@ijekavian: свијетлошкриљчаносива

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
sr@ijekavian: свијетлошкриљчаносива

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
sr@ijekavian: свијетлочеличноплава

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
sr@ijekavian: свијетлочеличноплава1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
sr@ijekavian: свијетлочеличноплава2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
sr@ijekavian: свијетлочеличноплава3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
sr@ijekavian: свијетлочеличноплава4

[ctx: color]
en: LightYellow
sr@ijekavian: свијетложута

[ctx: color]
en: LightYellow1
sr@ijekavian: свијетложута1

[ctx: color]
en: LightYellow2
sr@ijekavian: свијетложута2

[ctx: color]
en: LightYellow3
sr@ijekavian: свијетложута3

[ctx: color]
en: LightYellow4
sr@ijekavian: свијетложута4

[ctx: color]
en: LimeGreen
sr@ijekavian: кречнозелена

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
sr@ijekavian: средњоаквамаринска

[ctx: color]
en: MediumBlue
sr@ijekavian: средњоплава

[ctx: color]
en: MediumOrchid
sr@ijekavian: средњоорхидејска

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
sr@ijekavian: средњоорхидејска1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
sr@ijekavian: средњоорхидејска2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
sr@ijekavian: средњоорхидејска3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
sr@ijekavian: средњоорхидејска4

[ctx: color]
en: MediumPurple
sr@ijekavian: средњопурпурна

[ctx: color]
en: MediumPurple1
sr@ijekavian: средњопурпурна1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
sr@ijekavian: средњопурпурна2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
sr@ijekavian: средњопурпурна3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
sr@ijekavian: средњопурпурна4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
sr@ijekavian: средњоморскозелена

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
sr@ijekavian: средњошкриљчаноплава

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
sr@ijekavian: средњопрољећнозелена

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
sr@ijekavian: средњотиркизна

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
sr@ijekavian: средњољубичастоцрвена

[ctx: color]
en: MidnightBlue
sr@ijekavian: поноћноплава

[ctx: color]
en: MintCream
sr@ijekavian: ментокремаста

[ctx: color]
en: MistyRose
sr@ijekavian: магловиторозе

[ctx: color]
en: MistyRose1
sr@ijekavian: магличасторозе1

[ctx: color]
en: MistyRose2
sr@ijekavian: магличасторозе2

[ctx: color]
en: MistyRose3
sr@ijekavian: магличасторозе3

[ctx: color]
en: MistyRose4
sr@ijekavian: магличасторозе4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
sr@ijekavian: навахобијела

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
sr@ijekavian: навахобијела1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
sr@ijekavian: навахобијела2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
sr@ijekavian: навахобијела3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
sr@ijekavian: навахобијела4

[ctx: color]
en: NavyBlue
sr@ijekavian: морнарскоплава

[ctx: color]
en: OldLace
sr@ijekavian: старочипкаста

[ctx: color]
en: OliveDrab
sr@ijekavian: маслинастомрка

[ctx: color]
en: OliveDrab1
sr@ijekavian: маслинастомрка1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
sr@ijekavian: маслинастомрка2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
sr@ijekavian: маслинастомрка3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
sr@ijekavian: маслинастомрка4

[ctx: color]
en: OrangeRed
sr@ijekavian: наранџастоцрвена

[ctx: color]
en: OrangeRed1
sr@ijekavian: наранџастоцрвена1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
sr@ijekavian: наранџастоцрвена2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
sr@ijekavian: наранџастоцрвена3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
sr@ijekavian: наранџастоцрвена4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
sr@ijekavian: блиједозлатнолива

[ctx: color]
en: PaleGreen
sr@ijekavian: блиједозелена

[ctx: color]
en: PaleGreen1
sr@ijekavian: бледозелена1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
sr@ijekavian: блиједозелена2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
sr@ijekavian: блиједозелена3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
sr@ijekavian: бледозелена4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
sr@ijekavian: блиједотиркизна

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
sr@ijekavian: блиједотиркизна1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
sr@ijekavian: блиједотиркизна2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
sr@ijekavian: бледотиркизна3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
sr@ijekavian: блиједотиркизна4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
sr@ijekavian: бледољубичастоцрвена

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
sr@ijekavian: блиједољубичастоцрвена1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
sr@ijekavian: блиједољубичастоцрвена2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
sr@ijekavian: блиједољубичастоцрвена3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
sr@ijekavian: блиједољубичастоцрвена4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
sr@ijekavian: папајабич

[ctx: color]
en: PeachPuff
sr@ijekavian: пуфнобрексва

[ctx: color]
en: PeachPuff1
sr@ijekavian: пуфнобрексва1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
sr@ijekavian: пуфнобрексва2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
sr@ijekavian: пуфнобрексва3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
sr@ijekavian: пуфнобрексва4

[ctx: color]
en: PowderBlue
sr@ijekavian: зрнастоплава

[ctx: color]
en: RosyBrown
sr@ijekavian: розесмеђа

[ctx: color]
en: RosyBrown1
sr@ijekavian: розесмеђа1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
sr@ijekavian: розесмеђа2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
sr@ijekavian: розесмеђа3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
sr@ijekavian: розесмеђа4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
sr@ijekavian: краљевскоплава

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
sr@ijekavian: краљевскоплава1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
sr@ijekavian: краљевскоплава2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
sr@ijekavian: краљевскоплава3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
sr@ijekavian: краљевскоплава4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
sr@ijekavian: седлосмеђа

[ctx: color]
en: SandyBrown
sr@ijekavian: пјесковитосмеђа

[ctx: color]
en: SeaGreen
sr@ijekavian: морскозелена

[ctx: color]
en: SeaGreen1
sr@ijekavian: морскозелена1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
sr@ijekavian: морскозелена2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
sr@ijekavian: морскозелена3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
sr@ijekavian: морскозелена4

[ctx: color]
en: SkyBlue
sr@ijekavian: небескоплава

[ctx: color]
en: SkyBlue1
sr@ijekavian: небескоплава1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
sr@ijekavian: небескоплава2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
sr@ijekavian: небескоплава3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
sr@ijekavian: небескоплава4

[ctx: color]
en: SlateBlue
sr@ijekavian: шкриљчаноплава1

[ctx: color]
en: SlateBlue1
sr@ijekavian: шкриљчаноплава1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
sr@ijekavian: шкриљчаноплава2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
sr@ijekavian: шкриљчаноплава3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
sr@ijekavian: шкриљчаноплава4

[ctx: color]
en: SlateGray
sr@ijekavian: шкриљчаносива

[ctx: color]
en: SlateGray1
sr@ijekavian: шкриљчаносива1

[ctx: color]
en: SlateGray2
sr@ijekavian: шкриљчаносива2

[ctx: color]
en: SlateGray3
sr@ijekavian: шкриљчаносива3

[ctx: color]
en: SlateGray4
sr@ijekavian: шкриљчаносива4

[ctx: color]
en: SlateGrey
sr@ijekavian: шкриљчаносива

[ctx: color]
en: SpringGreen
sr@ijekavian: прољећнозелена

[ctx: color]
en: SpringGreen1
sr@ijekavian: прољећнозелена1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
sr@ijekavian: прољећнозелена2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
sr@ijekavian: прољећнозелена3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
sr@ijekavian: прољећнозелена4

[ctx: color]
en: SteelBlue
sr@ijekavian: челичноплава

[ctx: color]
en: SteelBlue1
sr@ijekavian: челичноплава1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
sr@ijekavian: челичноплава2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
sr@ijekavian: челичноплава3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
sr@ijekavian: челичноплава4

[ctx: color]
en: VioletRed
sr@ijekavian: љубичастоцрвена

[ctx: color]
en: VioletRed1
sr@ijekavian: љубичастоцрвена1

[ctx: color]
en: VioletRed2
sr@ijekavian: љубичастоцрвена2

[ctx: color]
en: VioletRed3
sr@ijekavian: љубичастоцрвена3

[ctx: color]
en: VioletRed4
sr@ijekavian: љубичастоцрвена4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
sr@ijekavian: бјелодимна

[ctx: color]
en: YellowGreen
sr@ijekavian: жутозелена

[ctx: color]
en: aquamarine
sr@ijekavian: аквамарин

[ctx: color]
en: aquamarine1
sr@ijekavian: аквамарин1

[ctx: color]
en: aquamarine2
sr@ijekavian: аквамарин2

[ctx: color]
en: aquamarine3
sr@ijekavian: аквамарин3

[ctx: color]
en: aquamarine4
sr@ijekavian: аквамарин4

[ctx: color]
en: azure
sr@ijekavian: азурна

[ctx: color]
en: azure1
sr@ijekavian: азурна1

[ctx: color]
en: azure2
sr@ijekavian: азурна2

[ctx: color]
en: azure3
sr@ijekavian: азурна3

[ctx: color]
en: azure4
sr@ijekavian: азурна4

[ctx: color]
en: beige
sr@ijekavian: беж

[ctx: color]
en: bisque
sr@ijekavian: биск

[ctx: color]
en: bisque1
sr@ijekavian: биск1

[ctx: color]
en: bisque2
sr@ijekavian: биск2

[ctx: color]
en: bisque3
sr@ijekavian: биск3

[ctx: color]
en: bisque4
sr@ijekavian: биск4

[ctx: color]
en: black
sr@ijekavian: црна

[ctx: color]
en: blue
sr@ijekavian: плава

[ctx: color]
en: blue1
sr@ijekavian: плава1

[ctx: color]
en: blue2
sr@ijekavian: плава2

[ctx: color]
en: blue3
sr@ijekavian: плава3

[ctx: color]
en: blue4
sr@ijekavian: плава4

[ctx: color]
en: brown
sr@ijekavian: смеђа

[ctx: color]
en: brown1
sr@ijekavian: смеђа1

[ctx: color]
en: brown2
sr@ijekavian: смеђа2

[ctx: color]
en: brown3
sr@ijekavian: смеђа3

[ctx: color]
en: brown4
sr@ijekavian: смеђа4

[ctx: color]
en: burlywood
sr@ijekavian: даска

[ctx: color]
en: burlywood1
sr@ijekavian: даска1

[ctx: color]
en: burlywood2
sr@ijekavian: даска2

[ctx: color]
en: burlywood3
sr@ijekavian: даска3

[ctx: color]
en: burlywood4
sr@ijekavian: даска4

[ctx: color]
en: chartreuse
sr@ijekavian: шартрез

[ctx: color]
en: chartreuse1
sr@ijekavian: шартрез1

[ctx: color]
en: chartreuse2
sr@ijekavian: шартрез2

[ctx: color]
en: chartreuse3
sr@ijekavian: шартрез3

[ctx: color]
en: chartreuse4
sr@ijekavian: шартрез4

[ctx: color]
en: chocolate
sr@ijekavian: чоколада

[ctx: color]
en: chocolate1
sr@ijekavian: чоколада1

[ctx: color]
en: chocolate2
sr@ijekavian: чоколада2

[ctx: color]
en: chocolate3
sr@ijekavian: чоколада3

[ctx: color]
en: chocolate4
sr@ijekavian: чоколада4

[ctx: color]
en: coral
sr@ijekavian: корална

[ctx: color]
en: coral1
sr@ijekavian: корална1

[ctx: color]
en: coral2
sr@ijekavian: корална2

[ctx: color]
en: coral3
sr@ijekavian: корална3

[ctx: color]
en: coral4
sr@ijekavian: корална4

[ctx: color]
en: cornsilk
sr@ijekavian: кукурузносвилена

[ctx: color]
en: cornsilk1
sr@ijekavian: кукурузносвилена1

[ctx: color]
en: cornsilk2
sr@ijekavian: кукурузносвилена2

[ctx: color]
en: cornsilk3
sr@ijekavian: кукурузносвилена3

[ctx: color]
en: cornsilk4
sr@ijekavian: кукурузносвилена4

[ctx: color]
en: cyan
sr@ijekavian: цијан

[ctx: color]
en: cyan1
sr@ijekavian: цијан1

[ctx: color]
en: cyan2
sr@ijekavian: цијан2

[ctx: color]
en: cyan3
sr@ijekavian: цијан3

[ctx: color]
en: cyan4
sr@ijekavian: цијан4

[ctx: color]
en: firebrick
sr@ijekavian: цигла

[ctx: color]
en: firebrick1
sr@ijekavian: цигла1

[ctx: color]
en: firebrick2
sr@ijekavian: цигла2

[ctx: color]
en: firebrick3
sr@ijekavian: цигла3

[ctx: color]
en: firebrick4
sr@ijekavian: цигла4

[ctx: color]
en: gainsboro
sr@ijekavian: гејнсборо

[ctx: color]
en: gold
sr@ijekavian: златна

[ctx: color]
en: gold1
sr@ijekavian: златна1

[ctx: color]
en: gold2
sr@ijekavian: златна2

[ctx: color]
en: gold3
sr@ijekavian: златна3

[ctx: color]
en: gold4
sr@ijekavian: златна4

[ctx: color]
en: goldenrod
sr@ijekavian: златнолива

[ctx: color]
en: goldenrod1
sr@ijekavian: златнолива1

[ctx: color]
en: goldenrod2
sr@ijekavian: златнолива2

[ctx: color]
en: goldenrod3
sr@ijekavian: златнолива3

[ctx: color]
en: goldenrod4
sr@ijekavian: златнолива4

[ctx: color]
en: green
sr@ijekavian: зелена

[ctx: color]
en: green1
sr@ijekavian: зелена1

[ctx: color]
en: green2
sr@ijekavian: зелена2

[ctx: color]
en: green3
sr@ijekavian: зелена3

[ctx: color]
en: green4
sr@ijekavian: зелена4

[ctx: color]
en: honeydew
sr@ijekavian: меденоросна

[ctx: color]
en: honeydew1
sr@ijekavian: меденоросна1

[ctx: color]
en: honeydew2
sr@ijekavian: меденоросна2

[ctx: color]
en: honeydew3
sr@ijekavian: меденоросна3

[ctx: color]
en: honeydew4
sr@ijekavian: меденоросна4

[ctx: color]
en: ivory
sr@ijekavian: слоновача

[ctx: color]
en: ivory1
sr@ijekavian: слоновача1

[ctx: color]
en: ivory2
sr@ijekavian: слоновача2

[ctx: color]
en: ivory3
sr@ijekavian: слоновача3

[ctx: color]
en: ivory4
sr@ijekavian: слоновача4

[ctx: color]
en: khaki
sr@ijekavian: каки

[ctx: color]
en: khaki1
sr@ijekavian: каки1

[ctx: color]
en: khaki2
sr@ijekavian: каки2

[ctx: color]
en: khaki3
sr@ijekavian: каки3

[ctx: color]
en: khaki4
sr@ijekavian: каки4

[ctx: color]
en: lavender
sr@ijekavian: лавандска

[ctx: color]
en: linen
sr@ijekavian: платно

[ctx: color]
en: magenta
sr@ijekavian: магента

[ctx: color]
en: magenta1
sr@ijekavian: магента1

[ctx: color]
en: magenta2
sr@ijekavian: магента2

[ctx: color]
en: magenta3
sr@ijekavian: магента3

[ctx: color]
en: magenta4
sr@ijekavian: магента4

[ctx: color]
en: maroon
sr@ijekavian: кестењаста

[ctx: color]
en: maroon1
sr@ijekavian: кестењаста1

[ctx: color]
en: maroon2
sr@ijekavian: кестењаста2

[ctx: color]
en: maroon3
sr@ijekavian: кестењаста3

[ctx: color]
en: maroon4
sr@ijekavian: кестењаста4

[ctx: color]
en: moccasin
sr@ijekavian: мокасина

[ctx: color]
en: navy
sr@ijekavian: морнарска

[ctx: color]
en: orange
sr@ijekavian: наранџаста

[ctx: color]
en: orange1
sr@ijekavian: наранџаста1

[ctx: color]
en: orange2
sr@ijekavian: наранџаста2

[ctx: color]
en: orange3
sr@ijekavian: наранџаста3

[ctx: color]
en: orange4
sr@ijekavian: наранџаста4

[ctx: color]
en: orchid
sr@ijekavian: орхидејска

[ctx: color]
en: orchid1
sr@ijekavian: орхидејска1

[ctx: color]
en: orchid2
sr@ijekavian: орхидејска2

[ctx: color]
en: orchid3
sr@ijekavian: орхидејска3

[ctx: color]
en: orchid4
sr@ijekavian: орхидејска4

[ctx: color]
en: peru
sr@ijekavian: перу

[ctx: color]
en: pink
sr@ijekavian: розе

[ctx: color]
en: pink1
sr@ijekavian: розе1

[ctx: color]
en: pink2
sr@ijekavian: розе2

[ctx: color]
en: pink3
sr@ijekavian: розе3

[ctx: color]
en: pink4
sr@ijekavian: розе4

[ctx: color]
en: plum
sr@ijekavian: шљива

[ctx: color]
en: plum1
sr@ijekavian: шљива1

[ctx: color]
en: plum2
sr@ijekavian: шљива2

[ctx: color]
en: plum3
sr@ijekavian: шљива3

[ctx: color]
en: plum4
sr@ijekavian: шљива4

[ctx: color]
en: purple
sr@ijekavian: пурпурна

[ctx: color]
en: purple1
sr@ijekavian: пурпурна1

[ctx: color]
en: purple2
sr@ijekavian: пурпурна2

[ctx: color]
en: purple3
sr@ijekavian: пурпурна3

[ctx: color]
en: purple4
sr@ijekavian: пурпурна4

[ctx: color]
en: red
sr@ijekavian: црвена

[ctx: color]
en: red1
sr@ijekavian: црвена1

[ctx: color]
en: red2
sr@ijekavian: црвена2

[ctx: color]
en: red3
sr@ijekavian: црвена3

[ctx: color]
en: red4
sr@ijekavian: црвена4

[ctx: color]
en: salmon
sr@ijekavian: лосос

[ctx: color]
en: salmon1
sr@ijekavian: лосос1

[ctx: color]
en: salmon2
sr@ijekavian: лосос2

[ctx: color]
en: salmon3
sr@ijekavian: лосос3

[ctx: color]
en: salmon4
sr@ijekavian: лосос4

[ctx: color]
en: seashell
sr@ijekavian: шкољка

[ctx: color]
en: seashell1
sr@ijekavian: шкољка1

[ctx: color]
en: seashell2
sr@ijekavian: шкољка2

[ctx: color]
en: seashell3
sr@ijekavian: шкољка3

[ctx: color]
en: seashell4
sr@ijekavian: шкољка4

[ctx: color]
en: sienna
sr@ijekavian: сијена

[ctx: color]
en: sienna1
sr@ijekavian: сијена1

[ctx: color]
en: sienna2
sr@ijekavian: сијена2

[ctx: color]
en: sienna3
sr@ijekavian: сијена3

[ctx: color]
en: sienna4
sr@ijekavian: сијена4

[ctx: color]
en: snow
sr@ijekavian: сњежна

[ctx: color]
en: snow1
sr@ijekavian: сњежна1

[ctx: color]
en: snow2
sr@ijekavian: сњежна2

[ctx: color]
en: snow3
sr@ijekavian: сњежна3

[ctx: color]
en: snow4
sr@ijekavian: сњежна4

[ctx: color]
en: tan
sr@ijekavian: мрка

[ctx: color]
en: tan1
sr@ijekavian: мрка1

[ctx: color]
en: tan2
sr@ijekavian: мрка2

[ctx: color]
en: tan3
sr@ijekavian: мрка3

[ctx: color]
en: tan4
sr@ijekavian: мрка4

[ctx: color]
en: thistle
sr@ijekavian: чичак

[ctx: color]
en: thistle1
sr@ijekavian: чичак1

[ctx: color]
en: thistle2
sr@ijekavian: чичак2

[ctx: color]
en: thistle3
sr@ijekavian: чичак3

[ctx: color]
en: thistle4
sr@ijekavian: чичак4

[ctx: color]
en: tomato
sr@ijekavian: парадајз

[ctx: color]
en: tomato1
sr@ijekavian: парадајз1

[ctx: color]
en: tomato2
sr@ijekavian: парадајз2

[ctx: color]
en: tomato3
sr@ijekavian: парадајз3

[ctx: color]
en: tomato4
sr@ijekavian: парадајз4

[ctx: color]
en: turquoise
sr@ijekavian: тиркизна

[ctx: color]
en: turquoise1
sr@ijekavian: тиркизна1

[ctx: color]
en: turquoise2
sr@ijekavian: тиркизна2

[ctx: color]
en: turquoise3
sr@ijekavian: тиркизна3

[ctx: color]
en: turquoise4
sr@ijekavian: тиркизна4

[ctx: color]
en: violet
sr@ijekavian: љубичаста

[ctx: color]
en: wheat
sr@ijekavian: жито

[ctx: color]
en: wheat1
sr@ijekavian: жито1

[ctx: color]
en: wheat2
sr@ijekavian: жито2

[ctx: color]
en: wheat3
sr@ijekavian: жито3

[ctx: color]
en: wheat4
sr@ijekavian: жито4

[ctx: color]
en: white
sr@ijekavian: бијела

[ctx: color]
en: yellow
sr@ijekavian: жута

[ctx: color]
en: yellow1
sr@ijekavian: жута1

[ctx: color]
en: yellow2
sr@ijekavian: жута2

[ctx: color]
en: yellow3
sr@ijekavian: жута3

[ctx: color]
en: yellow4
sr@ijekavian: жута4

en: defines the application font
sr@ijekavian: дефинише фонт програма

[ctx: digit set]
en: Arabic
sr@ijekavian: арапски

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
sr@ijekavian: арапскоиндијски

[ctx: digit set]
en: Bengali
sr@ijekavian: бенгалски

[ctx: digit set]
en: Devanagari
sr@ijekavian: деванагари

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
sr@ijekavian: источни арапскоиндијски

[ctx: digit set]
en: Gujarati
sr@ijekavian: гуџарати

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
sr@ijekavian: гурмуки

[ctx: digit set]
en: Kannada
sr@ijekavian: канада

[ctx: digit set]
en: Khmer
sr@ijekavian: кмерски

[ctx: digit set]
en: Malayalam
sr@ijekavian: малајалам

[ctx: digit set]
en: Oriya
sr@ijekavian: оријски

[ctx: digit set]
en: Tamil
sr@ijekavian: тамилски

[ctx: digit set]
en: Telugu
sr@ijekavian: телугу

[ctx: digit set]
en: Thai
sr@ijekavian: тајландски

en: disable XIM
sr@ijekavian: искључује ИксИМ

en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, west Timor
sr@ijekavian: источни и јужни Борнео, Целебес, Бали, Нуса Тенгара, западни Тимор

en: east & south Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, west Timor
sr@ijekavian: источни и јужни Борнео, Сулавеси (Целебес), Бали, Нуса Тенгара, западни Тимор

en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
sr@ijekavian: источна Кина — Пекинг, Гуангдонг, Шангај, итд.

en: east Dem. Rep. of Congo
sr@ijekavian: источна Дем. Реп. Конго

en: east Uzbekistan
sr@ijekavian: источни Узбекистан

en: east coast, north of Scoresbysund
sr@ijekavian: источна обала, северно од Скоресбисунда

[ctx: folder name]
en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
sr@ijekavian: приморава програм да користи пун колор на
    осмобитном екрану

en: invalid flags
sr@ijekavian: неисправне заставице

en: invalid value for 'ai_flags'
sr@ijekavian: неправилна вриједност за „ai_flags“

en: load the testability framework
sr@ijekavian: учитава радни оквир за испробавање

en: mainland
sr@ijekavian: копно

en: memory allocation failure
sr@ijekavian: резервисање меморије није успјело

en: mirrors the whole layout of widgets
sr@ijekavian: изврће у огледалу читав распоред виџета

en: modified
sr@ijekavian: измијењен

en: most locations
sr@ijekavian: већина локација

en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
sr@ijekavian: већина локација (ЦГ, ЦЦ, ЦН, ЕР, ФМ, ЛП, МН, НКу, РН, СА, СЕ, СФ)

en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
sr@ijekavian: већина локација (ЦБ, ЦЦ, ЦН, ЕР, ФМ, МН, СЕ, СФ)

en: most of Tibet & Xinjiang
sr@ijekavian: већи дио Тибета и Синђијанг

en: name or service not known
sr@ijekavian: непознато име или сервис

en: no address associated with nodename
sr@ijekavian: ниједна адреса није придружена имену чвора

en: no error
sr@ijekavian: нема грешке

en: non-recoverable failure in name resolution
sr@ijekavian: неповратна грешка при одређивању имена

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
sr@ijekavian: * Посебне боје *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
sr@ijekavian: * Недавне боје *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
sr@ijekavian: Четрдесет боја

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
sr@ijekavian: Боје Кисеоника

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
sr@ijekavian: Боје дуге

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
sr@ijekavian: Краљевске боје

[ctx: palette name]
en: Web Colors
sr@ijekavian: Боје Веба

en: peninsular Malaysia
sr@ijekavian: полуострвска Малезија

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
sr@ijekavian: <html><p>О преводу КДЕ‑а на српски језик можете читати на страницама <a href="http://sr.l10n.kde.org">sr.l10n.kde.org</a>. Међу њима се налазе <a href="http://sr.l10n.kde.org/pojmovnik.php">појмовник</a> и <a href="http://sr.l10n.kde.org/trapnakron/">трапнакрон</a>, који вам могу послужити да разјасните појмове и повежете преведене с изворним изразима када год вам то затреба.</p><p>За детаљније информације о локализацији КДЕ‑а уопште, посјетите <a href="http://l10n.kde.org">l10n.kde.org</a>.</p></html>

en: request was canceled
sr@ijekavian: захтјев је отказан

en: requested family not supported
sr@ijekavian: захтијевана породица није подржана

en: requested family not supported for this host name
sr@ijekavian: захтијевана породица није подржана за ово име домаћина

en: requested service not supported for this socket type
sr@ijekavian: захтијевани сервис није подржан за овај тип сокета

en: requested socket type not supported
sr@ijekavian: захтијевани тип сокета није подржан

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
sr@ijekavian: покретање под исправљачем може изазвати имплицитно
    „-nograb“, користите „-dograb“ како бисте то избјегли

en: servname not supported for ai_socktype
sr@ijekavian: „servname“ није подржано за „ai_socktype“

en: set XIM server
sr@ijekavian: подешава ИксИМ сервер

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
sr@ijekavian: задаје ИксИМ стил (икс метод уноса). Могуће
    вриједности су: „onthespot“, „overthespot“,
    „offthespot“ и „root“

en: sets the application GUI style
sr@ijekavian: поставља ГУИ стил програма

en: sets the application name
sr@ijekavian: поставља име програма

en: sets the application title (caption)
sr@ijekavian: поставља насловну линију програма

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
sr@ijekavian: поставља геометрију клијента главног виџета; погледајте „man X“ за формат аргумената (обично ширина×висина+x‑положај+y‑положај)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
sr@ijekavian: поставља подразумијевану боју позадине и
    палету програма (свијетле и тамне нијансе се
    прорачунавају)

en: sets the default button color
sr@ijekavian: поставља подразумијевану боју дугмади

en: sets the default foreground color
sr@ijekavian: поставља подразумијевану боју исписа

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
sr@ijekavian: Začuđeni jež ćuškajući њушком досађује џиновском љутићу

en: switches to synchronous mode for debugging
sr@ijekavian: пребацује у синхрони режим за исправљање

en: system error
sr@ijekavian: системска грешка

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
sr@ijekavian: говори КуТ‑у да никада не захвата миш или тастатуру

en: temporary failure in name resolution
sr@ijekavian: привремени неуспјех одређивања имена

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
sr@ijekavian: %1 написали:
    %2|/|$[аку %1] написали:
    %2

en: unknown error
sr@ijekavian: непозната грешка

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
sr@ijekavian: неки други умјесто подразумијеваног графичког система, опције су „raster“ и „opengl“ (експериментално)

en: west & central Borneo
sr@ijekavian: западни и централни Борнео

en: west Dem. Rep. of Congo
sr@ijekavian: западна Дем. Реп. Конго

en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
sr@ijekavian: западна Нова Гвинеја (Иријан џаја) и Малукус (Молукас)

en: west Tibet & Xinjiang
sr@ijekavian: западни Тибет и Синђијанг

en: west Uzbekistan
sr@ijekavian: западни Узбекистан
