kio5 - en to sr@ijekavian translation catalogue (1212 entries)

en:  (Points to %1)
sr@ijekavian:  (показује на %1)

en:  day |  days
sr@ijekavian[0]:  дана
sr@ijekavian[1]:  дана
sr@ijekavian[2]:  дана
sr@ijekavian[3]:  дан

en:  days
sr@ijekavian:  дана

en:  second |  seconds
sr@ijekavian[0]:  секунда
sr@ijekavian[1]:  секунде
sr@ijekavian[2]:  секунди
sr@ijekavian[3]:  секунда

en: "vold" is not running.
sr@ijekavian: vold није покренута.

en: %1 (Error %2)
sr@ijekavian: %1 (грешка %2)

en: %1 (hidden)
sr@ijekavian: %1 (скривено)

en: %1 Item | %1 Items
sr@ijekavian[0]: %1 ставка
sr@ijekavian[1]: %1 ставке
sr@ijekavian[2]: %1 ставки
sr@ijekavian[3]: %1 ставка

en: %1 contacted. Waiting for reply...
sr@ijekavian: %1 је контактиран. Чекам одговор...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
sr@ijekavian: ‘%1’ је фајл, а очекивана је фасцикла.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
sr@ijekavian: ‘%1’ је фасцикла, а очекиван је фајл.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
sr@ijekavian: %1: неуспео ССЛ преговор

en: %1 is required by the server, but is not available.
sr@ijekavian: Сервер захтијева %1, али није доступан.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
sr@ijekavian: %1 до %2|/|%1 до $[на-ријеч %2 ген]

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
sr@ijekavian: Неочекивана грешка (%1) при покушају да се %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
sr@ijekavian: Одбијен је приступ при покушају да се %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
sr@ijekavian: Не може да се %1 зато што одредишни сервер одбија да прихвати фајл или фасциклу.|/|$[Не-може %1] зато што одредишни сервер одбија да прихвати фајл или фасциклу.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
sr@ijekavian: Не може да се %1 зато што је ресурс закључан.|/|$[Не-може %1] зато што је ресурс закључан.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
sr@ijekavian: Грешка при покушају да се %1, %2. Сажетак разлога је дат испод.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
sr@ijekavian: Неочекивана грешка (%1) при покушају да се %2.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
sr@ijekavian[0]: <p>Примљен %1 колачић са<br/><b>%2%3</b><br/>Прихватате ли или одбијате ове колачиће?</p>
sr@ijekavian[1]: <p>Примљена %1 колачића са<br/><b>%2%3</b><br/>Прихватате ли или одбијате ове колачиће?</p>
sr@ijekavian[2]: <p>Примљено %1 колачића са<br/><b>%2%3</b><br/>Прихватате ли или одбијате ове колачиће?</p>
sr@ijekavian[3]: <p>Примљен колачић са<br/><b>%2%3</b><br/>Прихватате ли или одбијате овај колачић?</p>

en: &Accept
sr@ijekavian: &Прихвати

en: &Application
sr@ijekavian: &Програм

en: &Browse...
sr@ijekavian: &Прегледај...

en: &Charset:
sr@ijekavian: &Кодирање:

en: &Copy Here
sr@ijekavian: &Копирај овде

en: &Current Session only
sr@ijekavian: Само за &текућу сесију

en: &Description:
sr@ijekavian: &Опис:

en: &Details
sr@ijekavian: &Детаљи

en: &Do not close when command exits
sr@ijekavian: Не &затварај кад се наредба заврши

en: &Edit Entry '%1'...
sr@ijekavian: &Уреди ставку „%1“...

en: &Eject '%1'
sr@ijekavian: &Избаци „%1“|/|&Избаци „$[аку %1]“

en: &Enable Web shortcuts
sr@ijekavian: &Веб пречице

en: &Execute
sr@ijekavian: &Изврши

en: &Filter:
sr@ijekavian: &Филтер:

en: &Forever
sr@ijekavian: &Заувијек

en: &Hide Entry '%1'
sr@ijekavian: &Сакриј ставку „%1“

en: &Keep cache in sync
sr@ijekavian: &Синхронизуј кеш

en: &Keyword delimiter:
sr@ijekavian: &Раздвајач кључне ријечи:

en: &Link Here
sr@ijekavian: По&вежи овде

en: &Location:
sr@ijekavian: &Локација:

en: &Management
sr@ijekavian: &Управљање

en: &Move Here
sr@ijekavian: &Премести овде

en: &Name:
sr@ijekavian: &Име:

en: &New...
sr@ijekavian: &Ново...

en: &No
sr@ijekavian: &Не

en: &Only show when using this application (%1)
sr@ijekavian: Приказуј само у оквиру &овог програма (%1)

en: &Only these cookies
sr@ijekavian: &Само ове колачиће

en: &Only this cookie
sr@ijekavian: &Само овај колачић

en: &Open
sr@ijekavian: &Отвори

en: &Open with %1
sr@ijekavian: &Отвори помоћу %1|/|&Отвори $[инс-п %1]

en: &Overwrite
sr@ijekavian: &Пребриши

en: &Paste Clipboard Contents
sr@ijekavian: &Налијепи садржај клипборда

en: &Paste File | &Paste %1 Files
sr@ijekavian[0]: &Налијепи %1 фајл
sr@ijekavian[1]: &Налијепи %1 фајла
sr@ijekavian[2]: &Налијепи %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: &Налијепи фајл

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
sr@ijekavian[0]: &Налијепи %1 УРЛ
sr@ijekavian[1]: &Налијепи %1 УРЛ‑а
sr@ijekavian[2]: &Налијепи %1 УРЛ‑ова
sr@ijekavian[3]: &Налијепи УРЛ

en: &Permissions
sr@ijekavian: &Дозволе

en: &Policy
sr@ijekavian: &смјерница

en: &Reject
sr@ijekavian: &Одбаци

en: &Release '%1'
sr@ijekavian: &Ослободи „%1“|/|&Ослободи „$[аку %1]“

en: &Reload List
sr@ijekavian: &Учитај поново списак

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
sr@ijekavian: Запамти &програм који отвара све фајлове типа
    „%1“ (%2)

en: &Remove Entry '%1'
sr@ijekavian: &Уклони ставку „%1“

en: &Rename
sr@ijekavian: &Преименуј

en: &Resume
sr@ijekavian: &Настави

en: &Safely Remove '%1'
sr@ijekavian: &Безбједно уклони „%1“|/|&Безбједно уклони „$[аку %1]“

en: &Send identification
sr@ijekavian: &Шаљи идентификацију

en: &Server response:
sr@ijekavian: &Одговор сервера:

en: &Shortcuts:
sr@ijekavian: &Пречице:

en: &Show All Entries
sr@ijekavian: &Прикажи све уносе

en: &Skip
sr@ijekavian: Пре&скочи

en: &Supported file types:
sr@ijekavian: &Подржани типови фајлова:

en: &Unmount '%1'
sr@ijekavian: &Демонтирај „%1“|/|&Демонтирај „$[аку %1]“

en: &Use cache
sr@ijekavian: Користи &кеш

en: &Use preferred shortcuts only
sr@ijekavian: &Само пожељне пречице

en: &Use the following identification:
sr@ijekavian: Користи сљедећу &идентификацију:

en: &View
sr@ijekavian: &Приказ

en: &When browsing the following site:
sr@ijekavian: Када &прегледам сљедећи сајт:

en: &Work path:
sr@ijekavian: &Радна путања:

en: &Yes
sr@ijekavian: &Да

en: '%1' not found, please type a valid program name.
sr@ijekavian: Не могу да нађем ‘%1’, унесите исправно име програма.

en: (%1, Link to %2)
sr@ijekavian: (%1, веза ка %2)

en: (Symbolic Link to %1)
sr@ijekavian: (симболичка веза ка %1)

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
sr@ijekavian: © 1998-2000,2003, програмери К‑освајача

en: *|All Files
sr@ijekavian: *|сви фајлови

en: *|All Folders
sr@ijekavian: *|Све фасцикле

[ctx: - web short cut (e.g. gg): what it refers to (e.g. Google)]
en: - %1: "%2"
sr@ijekavian: — %1: "%2"

en: 1 File | %1 Files
sr@ijekavian[0]: %1 фајл
sr@ijekavian[1]: %1 фајла
sr@ijekavian[2]: %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: 1 фајл

en: 1 Folder | %1 Folders
sr@ijekavian[0]: %1 фасцикла
sr@ijekavian[1]: %1 фасцикле
sr@ijekavian[2]: %1 фасцикли
sr@ijekavian[3]: 1 фасцикла

en: 1 day %2 | %1 days %2
sr@ijekavian[0]: %1 дан %2
sr@ijekavian[1]: %1 дана %2
sr@ijekavian[2]: %1 дана %2
sr@ijekavian[3]: 1 дан %2

en: 1 file | %1 files
sr@ijekavian[0]: %1 фајл
sr@ijekavian[1]: %1 фајла
sr@ijekavian[2]: %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: 1 фајл

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
sr@ijekavian[0]: %1 потфасцикла
sr@ijekavian[1]: %1 потфасцикле
sr@ijekavian[2]: %1 потфасцикли
sr@ijekavian[3]: 1 потфасцикла

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> на <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
sr@ijekavian: <b>Детаљи захтјева</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
sr@ijekavian: <b>Могући узроци</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
sr@ijekavian: <b>Могућа рјешења</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
sr@ijekavian: <b>Технички разлог</b>:

en: <h1>Browser Identification</h1><p>The browser-identification module allows you to have full control over how KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) will identify itself to web sites you browse.</p><p>This ability to fake identification is necessary because some web sites do not display properly when they detect that they are not talking to current versions of either Netscape Navigator or Internet Explorer, even if the browser actually supports all the necessary features to render those pages properly. For such sites, you can use this feature to try to browse them. Please understand that this might not always work, since such sites might be using non-standard web protocols and or specifications.</p><p><u>NOTE:</u> To obtain specific help on a particular section of the dialog box, simply click on the quick help button on the window title bar, then click on the section for which you are seeking help.</p>
sr@ijekavian: <qt><h1>Идентификација прегледача</h1><p>Модул идентификације прегледача даје вам пуну контролу над тиме како ће се КДЕ програми који користе протокол ХТТП (попут К‑освајача) представљати сајтовима које прегледате.</p><p>Могућност лажног представљања је неопходна зато што се неки сајтови неће приказивати исправно ако не мисле да комуницирају са текућим издањима Нетскејповог Навигатора или Интернет експлорера, чак и ако прегледач заиста подржава све потребне могућности за исправно рендеровање тих страница. У таквим случајевима, можете покушати да прегледате сајт уз лажну идентификацију. Ово међутим не мора обавезно уродити плодом, јер такви сајтови понекад користе нестандардне веб протоколе и спецификације.</p><p><i>Напомена</i>: Да бисте добили помоћ око неког дијела дијалога, кликните на дугме за брзу помоћ у наслову прозора, па на дио за који желите објашњење.</p></qt>

en: <h1>Cache</h1><p>This module lets you configure your cache settings.</p><p>This specific cache is an area on the disk where recently read web pages are stored. If you want to retrieve a web page again that you have recently read, it will not be downloaded from the Internet, but rather retrieved from the cache, which is a lot faster.</p>
sr@ijekavian: <qt><h1>Кеш</h1><p>У овом модулу задајете поставке кеша.</p><p>Овај конкретан кеш је простор на диску у којем се чувају недавно прегледане веб странице. Ако поново одете на веб страницу коју сте недавно посјетили, она неће бити сасвим преузета са Интернета, већ ће неки дијелови бити учитани из кеша, што је много брже.</p></qt>

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
sr@ijekavian: <h1>Брза помоћ за управљање колачићима</h1>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
sr@ijekavian: <qt><h1>Колачићи</h1><p>Колачићи садрже податке које КДЕ програми који користе протокол ХТТП (попут К‑освајача) складиште на вашем рачунару, а које је затражио удаљени сервер на Интернету. Ово значи да веб сервер може податке о вама и вашим активностима при прегледању страница сачувати на вашем рачунару за каснију употребу. Овакво поступање можете протумачити као нарушавање приватности.</p><p>Међутим, колачићи су веома корисни у одређеним ситуацијама. На примјер, њих често користе продавнице на Интернету, омогућавајући вам да „ставите робу у корпу“. Неки сајтови захтијевају да прегледач којим приступате подржава колачиће.</p><p>Пошто већини корисника одговара извјесна равнотежа између нивоа приватности и погодности које колачићи пружају, КДЕ вам нуди прилагођавање начина на који се рукује колачићима. На примјер, можете поставити за подразумевану смјерницу да будете питани сваки пут када сервер жели да постави колачић, или да једноставно прихватате или одбијате све.</p><p>За поједине омиљене сајтове, којима вјерујете, можете задати безусловно прихватање колачића без обзира на глобалну поставку. Да бисте учинили овако, можете једноставно отићи на сајт, и када искочи дијалог о колачићу, кликнути на <i>Овај домен</i> под језичком <i>Примијени на</i> и изабрати прихватање; или, можете ручно унијети име сајта под језичком <i>Посебне смјернице по домену</i> и задати прихватање. Овако вас КДЕ неће узнемиравати око колачића са поузданих сајтова.</p></qt>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP kioslave offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
sr@ijekavian: <qt><h1>Колачићи</h1><p>Колачићи садрже податке које КДЕ програми који користе протокол ХТТП (попут К‑освајача) складиште на вашем рачунару, а које је затражио удаљени сервер на Интернету. Ово значи да веб сервер може податке о вама и вашим активностима при прегледању страница сачувати на вашем рачунару за каснију употребу. Овакво поступање можете протумачити као нарушавање приватности.</p><p>Међутим, колачићи су веома корисни у одређеним ситуацијама. На примјер, њих често користе продавнице на Интернету, омогућавајући вам да „ставите робу у корпу“. Неки сајтови захтијевају да прегледач којим приступате подржава колачиће.</p><p>Пошто већини корисника одговара извјесна равнотежа између нивоа приватности и погодности које колачићи пружају, ХТТП У/И захват вам нуди прилагођавање начина на који се рукује колачићима. На примјер, можете поставити за подразумевану смјерницу да будете питани сваки пут када сервер жели да постави колачић, тако да одлучујете од случаја до случаја. За омиљене продајне сајтове, којима вјерујете, можете засебно задати безусловно прихватање колачића, тако да не будете увек питани за потврду.</p></qt>

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Shortcuts</h2>Web Shortcuts are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
sr@ijekavian: <qt><h1>Побољшано прегледање</h1>У овом модулу можете подесити неке КДЕ‑ове напредније могућности прегледања.<h2>Веб пречице</h2>Веб пречице су брз начин употребе веб претраживача. На примјер, унесете ли „duckduckgo:frobozz“ или „dd:frobozz“, веб прегледач ће потражити „frobozz“ помоћу Дак дак гоа. Још једноставније: притисните <b>Alt+F2</b> (ако нисте измијенили ову пречицу са тастатуре) и унесите пречицу у дијалогу <i>Изврши наредбу</i> који се буде појавио.</qt>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
sr@ijekavian: <qt><h1>Мрежне поставке</h1><p>Овдје можете дефинисати понашање КДЕ програма када користе Интернет и мрежне везе. Ако долази до истицања прековремена или се на Интернет повезујете модемом, можда ћете морати да измијените неке од поставки.</p></qt>

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
sr@ijekavian: <qt><h1>Прокси</h1><p>Прокси сервер је међупрограм који стоји између локалног рачунара и Интернета, и кешира или филтрира веб странице које посјећујете.</p><p>Кеширајући проксији дају бржи приступ сајтовима које сте већ посјетили, тако што локално смијештају садржај тих страница. Филтрирајући проксији омогућавају да блокирате рекламе, спам или било шта друго што не желите да видите.</p><p><b>Напомена:</b> Неки проксији пружају обије услуге.</p></qt>

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB kioslave (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
sr@ijekavian: <h1>Виндоуз дељења</h1><p>Програми који користе СМБ У/И захват (попут К‑освајача) могу да приступају дељеним виндоуз фајл системима, када су правилно подешени.</p><p>Овде можете да задате акредитиве за приступ удаљеним ресурсима. Лозинке ће бити складиштене локално, и испреметане тако да буду нечитљиве људском оку. Можете желети да избегнете ово из безбедносних разлога, пошто су уноси с лозинкама јасно означени као такви.</p>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p>Активира или деактивира веб пречице.</p><p>Веб пречицама можете брзо приступити информацијама или их потражити, на вези или на локалном диску.</p><p>Уз КДЕ стижу многе предефинисане веб пречице. На пример, једна од њих је пречица за претраживање Гуглом. Користите је тако што унесете <tt>gg</tt> праћено раздвајачем кључне речи и изразом за претрагу, попут <code>gg:KDE</code>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p>Лако препознатљив назив веб пречице.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p>Изаберите подразумевану веб пречицу. </p><p>Ово омогућава програмима да аутоматски претворе унесену реч или израз који се не може протумачити као правилан УРЛ у упит веб пречицом.</p><p>Ако не желите ову функционалност, изаберите <i>ниједна</i> са списка.</p></body></html>

en: <li>Additional information: %1</li>
sr@ijekavian: <li>Додатни подаци: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
sr@ijekavian: <li>Датум и вријеме: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
sr@ijekavian: <li>Протокол: %1</li>

en: <li>URL: %1</li>
sr@ijekavian: <li>УРЛ: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
sr@ijekavian: <p>Аутоматско прихватање привремених колачића значи да они истичу по завршетку текуће сесије. Такви колачићи неће бити сачувани на локалном хард‑диску или другој складишној јединици, већ ће бити обрисани када затворите све програме (нпр. прегледач) који их користе.</p><p><u>Напомена:</u> Укључивањем ове опције потискују се подразумијеване смјернице колачића као и оне посебне за сајтове.</p>

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
sr@ijekavian: <p>Контролне суме се не поклапају.</p>Разлог овоме може бити лоше преузимање. Покушајте поново да преузмете фајл.<br/>Ако овера и после тога не пролази, обратите се некоме на извору фајла.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
sr@ijekavian: <qt><p>Означи дјелимично отпремљене фајлове.</p><p>Када је ова опција укључена, дјелимично отпремљени фајлови ће имати наставак <tt>.part</tt>. Овај наставак ће бити уклоњен када се пренос оконча.</p></qt>

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
sr@ijekavian: <qt><p>Означи дјелимично отпремљене фајлове преко СМБ‑а, ФТП‑а и других протокола.</p><p>Када је ова опција укључена, дјелимично отпремљени фајлови ће имати наставак <tt>.part</tt>. Овај наставак ће бити уклоњен када се пренос оконча.</p></qt>

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
sr@ijekavian: <p>КДЕ‑ово руковање смећем подешено је да користи <b>Налазачево</b> смеће.</p>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Укључи подршку за колачиће. Највјероватније ћете хтјети да су колачићи укључени, уз извјесна прилагођавања ради приватности.</p><p>Имајте на уму да искључивање подршке за колачиће чини многе данашње веб сајтове неупотребљивим.</p></qt>

en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите запетама раздвојен списак имена домаћина или ИП адреса за које не треба користити горње поставке проксија.</p><p>Ако желите да искључите све домаћине за одређени домен, једноставно унесите име домена са тачком испред. На пример, да искључите сва имена домаћина под <tt>kde.org</tt>, унесите <tt>.kde.org</tt>. Џокерски знакови попут ‘*’ и ‘?’ нису подржани и неће имати никаквог дејства.</p><p>Поред овога, можете унети и ИП адресе, нпр. 127.0.0.1, или ИП адресе са подмрежом, нпр. 192.168.0.1/24.</p></qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Попуните ову кућицу ако желите да се горње поставке проксија односе само на адресе наведене на списку изузетака.</qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Одређује како ће колачићи примљени са удаљеног рачунара бити обрађени:</p><ul><li><i>Тражи потврду</i>: бићете упитани сваки пут када сервер хоће да остави колачић.</li><li><i>Прихвати све колачиће</i>: сви колачићи се прихватају без питања.</li><li><i>Прихвати до краја сесије</i>: сви колачићи се прихватају, али тако да истекну на крају сесије.</li><li><i>Одбаци све колачиће</i>: сви колачиће се одбацују без питања.</li></ul><p><u>Напомена:</u> Посебне смјернице за домене, које се могу задати испод, увијек имају предност над подразумијеваном смјерницом.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите УРИ којим се упит шаље претраживачу.</p><p>Цио текст за тражење задаје се као <tt>\{@}</tt> или <tt>\{0}</tt>; препоручљиво је <tt>\{@}</tt>, јер уклања све промјенљиве упита (<tt>ime=vrednost</tt>), док ће <tt>\{0}</tt> бити уметнуто без измијена у ниску упита.</p><p>За навођење појединих ријечи из упита користите <tt>\{1}...\{n}</tt>, а <tt>\{ime}</tt> за вриједност дату паром <tt>ime=vrednost</tt> у упиту.</p><p>Могуће је и вишеструко упућивати (имена, бројеви и ниске) као <tt>\{ime1,ime2,...,"niska"}</tt>. Притом се за смјену у резултујућем УРИ‑ју користи прва поклопљена вриједност (гледано с лијева). Ниска под наводницима се узима за подразумијевану вриједност ако се ништа лијево од ње не уклопи.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите име промјенљиве окружења, нпр. <tt>NO_PROXY</tt>, која садржи адресе сајтова за које не треба користити прокси.</p><p>Другачије, можете кликнути на дугме <i>Откриј аутоматски</i> како би се покушало аутоматско откривање одговарајуће промјенљиве.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>Унесите име домаћина или домена на који се ова смјерница односи, нпр. <tt>www.kde.org</tt> или <tt>.kde.org</tt>.</qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите име промјенљиве окружења, нпр. <tt>FTP_PROXY</tt>, која садржи адресу ФТП проксија.</p><p>Другачије, можете кликнути на дугме <i>Откриј аутоматски</i> како би се покушало аутоматско откривање одговарајуће промјенљиве.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите име промјенљиве окружења, нпр. <tt>HTTPS_PROXY</tt>, која садржи адресу ХТТПС проксија.</p><p>Другачије, можете кликнути на дугме <i>Откриј аутоматски</i> како би се покушало аутоматско откривање одговарајуће промјенљиве.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите име промјенљиве окружења, нпр. <tt>HTTP_PROXY</tt>, која садржи адресу ХТТП проксија.</p><p>Другачије, можете кликнути на дугме <i>Откриј аутоматски</i> како би се покушало аутоматско откривање одговарајуће промјенљиве.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите име промјенљиве окружења, нпр. <tt>SOCKS_PROXY</tt>, која садржи адресу СОКС проксија.</p><p>Другачије, можете кликнути на дугме <i>Откриј аутоматски</i> како би се покушало аутоматско откривање одговарајуће промјенљиве.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the site or domain name where a fake browser identification should be used.<p>
    <u>NOTE:</u> Wildcard syntax such as \"*,?\" is NOT allowed: instead, use the top level address of a site to make generic matches; for example, if you want all KDE sites to receive a fake browser identification, you would enter <code>kde.org</code> - the fake identity would then be sent to any KDE site that ends with <code>kde.org</code>.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите име сајта или домена на коме ће се користити лажни идентитет прегледача.</p><p><i>Напомена</i>: Поклапање џокерима, попут \"*,?\", није дозвољено. Умјесто тога за вишеструка поклапања задајте адресу на врху сајта. На примјер, ако желите да сви КДЕ‑ови сајтови примају лажну идентификацију, унесите <tt>kde.org</tt>; тада ће сваки сајт који се завршава на <tt>kde.org</tt> добити лажни идентитет.</p></qt>

en: <qt>
    Here you can modify the default browser-identification text or set a site <code>(eg. www.kde.org)</code> or a domain <code>(eg. kde.org)</code> specific identification text.<p>
    To add a new site-specific identification text, click the <code>New</code> button and supply the necessary information. To change an existing site-specific entry, click on the <code>Change</code> button. The <code>Delete</code> button will remove the selected site-specific identification text, causing the default setting to be used for that site or domain.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Овдје можете измијенити подразумијевани идентификациони текст прегледача или поставити посебни за сајт (нпр. <tt>www.kde.org</tt>) или домен (нпр. <tt>kde.org</tt>).</p><p>Идентификацију посебну за сајт додајете тако што кликнете на дугме <i>Ново...</i> и задате неопходне податке. Постојеће посебне идентификације уређујете дугметом <i>Измијени...</i>. Дугме <i>Обриши</i> уклања изабрану посебну идентификацију, при чему тај сајт односно домен поново спада на подразумијевану.</p></qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>Списак сајтова за које сте поставили посебне смјернице колачића. Оне имају предност над подразумијеваном смјерницом, за наведене сајтове.</qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>Одбаци тзв. колачиће са странице: оне који не стижу са сајта који тренутно прегледате. На примјер, ако посјетите <tt>www.foobar.com</tt> док је ова опција укључена, само колачићи који потичу са тог сајта ће бити обрађивани по вашим поставкама, док ће они који не стижу с њега бити одбацивани. Ово умањује изгледе да неко сакупља профил ваших дневних навика у прегледању Интернета.</qt>

en: <qt>
    Select the browser identification to use whenever contacting the site you specified above.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>Изаберите идентификацију прегледача која ће се слати увијек када се оствари веза са сајтом наведеним изнад.</qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Изаберите жељену смјерницу:</p><ul><li><i>прихвати</i>: овај сајт може да поставља колачиће.</li><li><i>прихвати до краја сесије</i>: колачићи са овог сајта се прихватају, али тако да истекну на крају сесије.</li><li><i>одбаци</i>: одбијају се колачићи које би сајт да постави.</li><li><i>питај</i>: бићете упитани када сајт покуша да постави колачић.</li></ul></qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>Изаберите претраживач за поља уноса која пружају аутоматско тражење када упишете обичне ријечи или изразе умјесто УРЛ‑а. Ову могућност можете искључити избором <i>ниједна</i> са списка.</qt>

en: <qt>
    Send the browser identification to web sites.<p>
    <u>NOTE:</u> Many sites rely on this information to display pages properly, hence, it is highly recommended that you do not totally disable this feature but rather customize it.<p>
    By default, only minimal identification information is sent to remote sites. The identification text that will be sent is shown below.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Шаљи идентификацију прегледача сајтовима.</p><p>Многи сајтови се ослањају на овај податак како би исправно приказали странице, зато је врло препоручљиво да не искључите могућност потпуно, већ да је прилагодите својим потребама.</p><p>Подразумијевано се удаљеним сајтовима шаље минималан број података. Идентификациони текст који се шаље можете видјети испод.</p></qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Постава проксија.</p><p>Прокси сервер је међурачунар који стоји између локалног рачунара и Интернета, и кешира или филтрира веб странице које посјећујете. Кеширајући проксији дају бржи приступ веб сајтовима које сте већ посјетили, тако што локално смијештају садржај тих страница. Филтрирајући проксији омогућавају да блокирате рекламе, спам или било шта друго што не желите да видите.</p><p>Ако нисте сигурни треба ли да користите прокси за повезивање на Интернет, погледајте у упутству провајдера, или упитајте систем-администратора.</p></qt>

en: <qt>
    The actual browser identification text that will be sent to the remote machine.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>Стварни текст идентификације прегледача који ће бити послат удаљеном рачунару.</qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>Овдје задате пречице користе се као псеудо‑УРИ шеме у КДЕ‑у. На примјер, пречица <tt>av</tt> може се употријебити као <tt>av: moja pretraga</tt>.</qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>Да бисте додали нову смјерницу, кликните на <i>Додај...</i> и унесите потребне податке. За измјену постојеће смјернице, кликните на <i>Измијени...</i> и изаберите смјерницу из дијалога. Кликом на дугме <i>Обриши</i> уклањате тренутно изабрану смјерницу, чиме ће њени домени спасти на подразумијевану смјерницу. Дугме <i>Обриши све</i> уклања све посебне смјернице за сајтове.</qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
sr@ijekavian: <qt><b>%1</b> нема домаћу фасциклу.</qt>

en: <qt><center>Found an existing identification for<br/><b>%1</b><br/>Do you want to replace it?</center></qt>
sr@ijekavian: <qt><center>Нађена је постојећа идентификација за<br/><b>%1</b><br/>Желите ли да је замијените?</center></qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Овај списак би требало да приказује типове фајлова којима програм умије да рукује. Уређен је по <u>МИМЕ типовима</u>.</p>
    <p>МИМЕ (енг. <i>Multipurpose Internet (e)Mail Extension</i>) стандардни је протокол за одређивање типа фајлова на основу наставка имена и придруженог <u>МИМЕ типа</u>. На примјер: дио имена <tt>bmp</tt> који долази послије тачке у <tt>krokodilcic.bmp</tt> указује на одређени тип слике, <u>image/x-bmp</u>. Да би знао којим програмом се отвара који тип фајла, систем треба да буде обавијештен о способностима сваког програма за руковање овим наставцима и МИМЕ типовима.</p>
    <p>Ако желите да повежете овај програм са једним или више МИМЕ типова који нису на списку, притисните дугме <b>Додај</b>. Ако једним или више типова овај програм не зна да рукује, можете их уклонити са списка кликом на дугме <b>Уклони</b> испод.</p></qt>

en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Коришћење поставки проксија дефинисаних системом.</p><p>Неке платформе нуде податке о постави проксија важеће широм система, и они се могу употребити избором ове опције.</p><p>На МекОС платформама</p><p>На виндоуз платформама</p><p>На уникс и линукс платформама, системске поставке проксија обично су дате променљивама окружења: <tt>$HTTP_PROXY</tt>, <tt>$HTTPS_PROXY</tt>, <tt>$FTP_PROXY</tt>, <tt>$NO_PROXY</tt>.</p></qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Већ постоји смјерница за<center><b>%1</b></center>Желите ли да је замијените?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Покушај аутоматског откривања промјенљивих окружења које задају поставке проксија важеће широм система.</p><p>Ова могућност ради тако што се потраже промјенљиве обично коришћене у ту сврху, као што су <tt>$HTTP_PROXY</tt>, <tt>$FTP_PROXY</tt> и <tt>$NO_PROXY</tt>.</p></qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да промијеним власништво над фајлом <tt>%1</tt>. Немате довољно дозвола за овакву промјену.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Није могуће сачувати својства. Немате одговарајуће дозволе за упис у <tt>%1</tt>.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите име промјенљиве окружења, нпр. <tt>NO_PROXY</tt>, која садржи адресе сајтова за које не треба користити горње поставке проксија.</p><p>Другачије, можете кликнути на дугме <i>Откриј аутоматски</i> како би се покушало аутоматско откривање одговарајуће промјенљиве.</p></qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите име промјенљиве окружења, нпр. <tt>SOCKS_PROXY</tt>, која садржи адресу СОКС проксија.</p><p>Другачије, можете кликнути на дугме <i>Откриј аутоматски</i> како би се покушало аутоматско откривање одговарајуће промјенљиве.</p></qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Изаберите програм. Ако програм није на списку, унесите његово име или кликните на дугме за прегледање.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Изаберите програм за тип фајла: <b>%1</b>. Ако програм није на списку, унесите његово име или кликните на дугме за прегледање.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Изаберите програм којим ће се отворити <b>%1</b>. Ако програм није на списку, унесите његово име или кликните на дугме за прегледање.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
sr@ijekavian[0]: <qt>Изаберите програм којим желите да отворите %1 фајл.</qt>
sr@ijekavian[1]: <qt>Изаберите програм којим желите да отворите %1 фајла.</qt>
sr@ijekavian[2]: <qt>Изаберите програм којим желите да отворите %1 фајлова.</qt>
sr@ijekavian[3]: <qt>Изаберите програм којим желите да отворите фајл.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
sr@ijekavian: <qt>Изаберите програм којим желите да отворите фајл<br/>%1</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Поставите ово ако желите да се ставка приказује само кад се користи текући програм (%1).<br /><br />У супротном, ставка ће бити доступна у свим програмима.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Фајл шаблона <tt>%1</tt> не постоји.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Корисник <b>%1</b> не постоји.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Овим дугметом можете додати обиљеживач за одређену локацију. По клику на њега, отвориће вам се мени у коме можете додавати, уређивати или бирати обиљеживаче.<br /><br />Ови обиљеживачи су посебни за дијалог фајлова, али се иначе понашају као било где другдје у КДЕ‑у.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ово је филтер који се примјењује на списак фајлова. Имена фајлова која се не уклапају у филтер неће бити приказана.</p><p>Можете изабрати један од предефинисаних филтера, или унијети неки посебан директно у поље за текст.</p><p>Дозвољени су џокери попут * и ?.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Ово је иконица која ће се стајати уз ставку у панелу Мјеста.<br /><br />Кликните на дугме да изаберете неку другу.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Ово је локација придружена ставки. Може бити задат било који исправан УРЛ, на примјер:<br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Кликом на дугме поред поља за унос текста можете прегледати наведени УРЛ.</qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ово је текст који ће се појавити у панелу Мјеста.</p><p>Етикета би требало да буде једна или двије ријечи које ће вас подсјетити на шта ова ставка упућује. Ако је не унесете, биће изведена из УРЛ‑а локације.</p></qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да извршим задату наредбу. Фајл или фасцикла <b>%1</b> не постоји.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Док куцате у пољу за текст, може вам се предочити списак могућих поклапања. Ову могућност можете контролисати десним кликом и избором пожељног режима из менија <i>Допуна текста</i>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
sr@ijekavian: Рачунам...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
sr@ijekavian: Испразни смеће

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
sr@ijekavian: Покушај поново

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
sr@ijekavian: Испразни смеће

[ctx: @action:inmenu]
en: More
sr@ijekavian: Више

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
sr@ijekavian: Налијепи

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
sr@ijekavian: Налијепи садржај клипборда...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
sr@ijekavian: Налијепи један фајл

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
sr@ijekavian: Налијепи једну фасциклу

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
sr@ijekavian[0]: Налијепи %1 ставку
sr@ijekavian[1]: Налијепи %1 ставке
sr@ijekavian[2]: Налијепи %1 ставки
sr@ijekavian[3]: Налијепи једну ставку

[ctx: @action:inmenu Search for <text> with]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[ген %1]

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
sr@ijekavian: <p>Управо ћете се пријавити на сајт „%1“ са корисничким именом „%2“, али овај сајт не захтева аутентификацију. Неко можда покушава да вас превари.</p><p>Да ли је „%1“ сајт који желите да посетите?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознат

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
sr@ijekavian: (непознат)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
sr@ijekavian: (непознат)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
sr@ijekavian: непозната величина

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web shortcut as preferred.<nl/>Preferred web shortcuts are used in places where only a few select shortcuts can be shown at one time.
sr@ijekavian: <para>Попуните ову кућицу да изаберете истакнуту веб пречицу као пожељну.</para><para>Пожељне веб пречице користе се на местима где се истовремено може приказати само мали број пречица.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
sr@ijekavian: Израчуната контролна сума разликује се од очекиване.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
sr@ijekavian: Израчуната контролна сума поклапа се са очекиваном.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
sr@ijekavian: Дати унос није правилна МД5, СХА‑1 или СХА‑256 контролна сума.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
sr@ijekavian: <para>Попуните ову кућицу да дозволите <emphasis strong='true'>аутоматско брисање</emphasis> фајлова старијих од задате вриједности. Оставите празно ако <emphasis strong='true'>не</emphasis> желите аутоматско брисање послије одређеног времена.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
sr@ijekavian: <para>Попуните ову кућицу да ограничите смеће на највише онолико простора на диску колико задате испод. У супротном, нема ограничења.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
sr@ijekavian: <p>Пражњењем КДЕ‑овог смећа биће уклоњене само КДЕ ставке, док ће пражњење смећа преко Налазача обрисати све.</p><p>КДЕ‑ове ставке смећа видеће се у фасцикли по имену <tt>KDE.trash</tt>, у корпи за смеће.</p>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web shortcuts feature. Web shortcuts allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
sr@ijekavian: <para>У овом модулу подешавате могућности веб пречица. Оне вам омогућавају брзо тражење информација и ријечи на Интернету. На примјер, за тражење страница о пројекту КДЕ‑а Гуглом, једноставно упишите <icode>gg:KDE</icode> или <icode>google:KDE</icode>.</para><para>Ако изаберете подразумијевани претраживач, можете да тражите обичне ријечи и изразе тако што их једноставно унесете у улазни виџет програма који подржава ову могућност, попут К‑освајача.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
sr@ijekavian: <para>Број дана који фајлови могу да проведу у смећу. Фајлови који га премаше аутоматски се бришу.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
sr@ijekavian: <para>Прорачунати највећи простор на диску који се може користити за смеће.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
sr@ijekavian: <para>Највећи проценат простора на диску који се може користити за смеће.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
sr@ijekavian: <para>Када се достигне ограничење простора, прво ће се брисати фајлови типа који задате. Ако је постављено упозоравање, бићете упозорени прије аутоматског брисања фајлова.</para>

[ctx: @item]
en: Devices
sr@ijekavian: Уређаји

[ctx: @item]
en: Places
sr@ijekavian: Мјеста

[ctx: @item]
en: Remote
sr@ijekavian: Удаљено

[ctx: @item]
en: Removable Devices
sr@ijekavian: Уклоњиви уређаји

[ctx: @item]
en: Search For
sr@ijekavian: Претрага

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
sr@ijekavian: ниједна

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
sr@ijekavian: подразумијевани

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
sr@ijekavian: Уређаји

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
sr@ijekavian: Друго

[ctx: @item:inmenu]
en: Subversion
sr@ijekavian: Субверзија

[ctx: @item:inmenu Create New]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[аку %1]

[ctx: @item:inmenu Open With, %1 is application name]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[ген %1]

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
sr@ijekavian:  [прекодоменски]

[ctx: @title job]
en: Copying
sr@ijekavian: Копирање

[ctx: @title job]
en: Creating directory
sr@ijekavian: Стварање фасцикле

[ctx: @title job]
en: Deleting
sr@ijekavian: Брисање

[ctx: @title job]
en: Examining
sr@ijekavian: Испитивање

[ctx: @title job]
en: Mounting
sr@ijekavian: Монтирање

[ctx: @title job]
en: Moving
sr@ijekavian: Премијештање

[ctx: @title job]
en: Transferring
sr@ijekavian: Преношење

[ctx: @title job]
en: Unmounting
sr@ijekavian: Демонтирање

[ctx: @title:column]
en: Date
sr@ijekavian: датум

[ctx: @title:column]
en: Group
sr@ijekavian: група

[ctx: @title:column]
en: Name
sr@ijekavian: име

[ctx: @title:column]
en: Owner
sr@ijekavian: власник

[ctx: @title:column]
en: Permissions
sr@ijekavian: дозволе

[ctx: @title:column]
en: Preferred
sr@ijekavian: пожељно

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
sr@ijekavian: пречице

[ctx: @title:column]
en: Size
sr@ijekavian: величина

[ctx: @title:column]
en: Type
sr@ijekavian: тип

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
sr@ijekavian: име

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en: Terminal
sr@ijekavian: Терминал

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
en: Startup
sr@ijekavian: Покретање

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
sr@ijekavian: Корисник

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
sr@ijekavian: &Радње

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
sr@ijekavian: &Отвори помоћу

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
sr@ijekavian: &Отвори помоћу...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
sr@ijekavian: Копирај овде

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
sr@ijekavian: Копирај у

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
sr@ijekavian: домаћу фасциклу

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
sr@ijekavian: Премјести овде

[ctx: @title:menu]
en: Move To
sr@ijekavian: Премјести у

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
sr@ijekavian: корену фасциклу

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
sr@ijekavian: Прегледај...

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
sr@ijekavian: &Контролне суме

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
sr@ijekavian: &Опште

[ctx: @title:window]
en: Add Identification
sr@ijekavian: Додавање идентификације

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
sr@ijekavian: Промјена смјернице колачића

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
sr@ijekavian: Потврда приступа веб сајту

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Identification
sr@ijekavian: Удвостручавање идентификације

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
sr@ijekavian: Удвостручавање смјернице

[ctx: @title:window]
en: Modify Identification
sr@ijekavian: Измјена идентификације

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
sr@ijekavian: Нова смјерница колачића

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

[ctx: @title:window]
en: Places
sr@ijekavian: Мјеста

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
sr@ijekavian: Ажурирање није успјело

en: A file named %1 already exists.
sr@ijekavian: Фајл по имену ‘%1’ већ постоји.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
sr@ijekavian: Фајл или фасцикла не може да се превуче сама на себе.

en: A file or folder named %1 already exists.
sr@ijekavian: Фајл или фасцикла по имену ‘%1’ већ постоји.

en: A folder cannot be moved into itself
sr@ijekavian: Фасцикла не може да се премести сама у себе.

en: A folder named %1 already exists.
sr@ijekavian: Фасцикла по имену ‘%1’ већ постоји.

en: A more recent item named '%1' already exists.
sr@ijekavian: Новија ставка по имену ‘%1’ већ постоји.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
sr@ijekavian: Мрежни заштитни зид (уређај који ограничава интернет захтјеве), или штитећи вашу или мрежу сервера, можда је интервенисао и спријечио захтјев.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
sr@ijekavian: Можда је дошло до грешке у протоколу, која је проузроковала да сервер у одговор затвори везу.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
sr@ijekavian: Можда је дошло до грешке или несагласности протокола.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
sr@ijekavian: Ресурс не може бити направљен на одредишту све док се једна или више посредишних збирки (фасцикли) не направи.

en: A similar file named '%1' already exists.
sr@ijekavian: Сличан фајл по имену ‘%1’ већ постоји.

en: A&dvanced Permissions
sr@ijekavian: &Напредне дозволе

en: Above File Name
sr@ijekavian: изнад имена фајла|/|$[својства списковно 'иконице изнад имена фајла']

en: Accep&t all cookies
sr@ijekavian: &Прихвати све колачиће

en: Accept
sr@ijekavian: прихвати

en: Accept &until end of session
sr@ijekavian: Прихвати до &краја сесије

en: Accept For Session
sr@ijekavian: Прихвати током сесије

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
sr@ijekavian: Прихвати колачиће до краја текуће сесије

en: Accept for this &session
sr@ijekavian: Прихвати за ову &сесију

en: Accept until end of session
sr@ijekavian: прихвати до краја сесије

en: Access Denied
sr@ijekavian: Приступ је одбијен

en: Access Permissions
sr@ijekavian: Дозволе приступа

en: Access denied
sr@ijekavian: Приступ одбијен

en: Access denied to %1.
sr@ijekavian: Одбијен приступ до ‘%1’.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
sr@ijekavian: Приступ одбијен.
    Не могу да пишем у ‘%1’.

en: Access to restricted port in POST denied.
sr@ijekavian: Одбијен приступ ограниченом порту у ПОСТ‑у.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
sr@ijekavian: Приступ задатом ресурсу <strong>%1</strong> је одбијен.

en: Accessed:
sr@ijekavian: Приступ:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава приступање фајловима.

en: Acme Co.
sr@ijekavian: сзр. Биртија

en: Acme Sundry Products Company
sr@ijekavian: Биро за тихоокеанске јахте

en: Ad&vanced Options
sr@ijekavian: &Напредне опције

en: Add &machine (processor) type
sr@ijekavian: &Тип процесора

en: Add Entry...
sr@ijekavian: Додај ставку...

en: Add File Type for %1
sr@ijekavian: Додај тип фајла за %1

en: Add Network Folder
sr@ijekavian: Додај мрежну фасциклу

en: Add Places Entry
sr@ijekavian: Додавање ставке у Мјеста

en: Add a new Web shortcut
sr@ijekavian: Додај нову веб пречицу

en: Add lang&uage information
sr@ijekavian: &Језичка подешавања

en: Add new identification text for a site.
sr@ijekavian: Додај нову идентификацију за сајт.

en: Add operating s&ystem name
sr@ijekavian: Име &оперативног система

en: Add operating system &version
sr@ijekavian: &Верзија оперативног система

en: Add...
sr@ijekavian: Додај...

en: Advanced Options for %1
sr@ijekavian: Напредне опције за %1

en: Advanced Permissions
sr@ijekavian: Напредне дозволе

en: All &cookies
sr@ijekavian: Све &колачиће

en: All Files
sr@ijekavian: сви фајлови

en: All Supported Files
sr@ijekavian: сви подржани типови фајлова

en: All cookies from this do&main
sr@ijekavian: Све колачиће са овог &домена

en: Already Exists as Folder
sr@ijekavian: Већ постоји као фасцикла

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
sr@ijekavian: Иако је успостављена веза са <strong>%1</strong>, затворена је на неочекиваној тачки комуникације.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
sr@ijekavian: <qt>Иако је сервер контактиран, одговор није примљен у оквиру времена додељеног за захтјев на сљедећи начин: <ul><li>прековријеме за успостављање везе: %1 сек.</li><li>прековријеме за пријем одговора: %2 сек.</li><li>прековријеме за приступ прокси серверима: %3 сек.</li></ul>Имајте на уму да ове вриједности можете измијенити у Системским поставкама КДЕ‑а, под <i>Мрежне поставке→Поставке повезивања</i>.</qt>

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
sr@ijekavian: Иако мало вјероватно, можда је дошло до хардверске грешке.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
sr@ijekavian: Иако сте можда навели исправне податке за аутентификацију, она није успјела зато што КДЕ програм који који изводи протокол %1 не подржава метод који сервер користи.

en: Always use documents from the cache when available. You can still use the reload button to synchronize the cache with the remote host.
sr@ijekavian: Документи из кеша се користе увијек када су доступни. И даље ћете моћи да синхронизујете кеш са удаљеним домаћином дугметом за поновно учитавање.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavian: Промјена дозвола за наведени ресурс <strong>%1</strong> није успела.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavian: Промјена власништва над наведеним ресурсом <strong>%1</strong> није успела.

en: An attempt to create the requested folder failed.
sr@ijekavian: Прављење захтијеване фасцикле није успело.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavian: Брисање наведеног ресурса <strong>%1</strong> није успјело.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
sr@ijekavian: Одређивање податка о стању ресурса <strong>%1</strong> (назив, тип, величина, итд.) није успјело.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
sr@ijekavian: Пријављивање ради извођења захтијеваног поступка није успело.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
sr@ijekavian: Уклањање задате фасцикле <strong>%1</strong> није успело.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavian: Преименовање наведеног ресурса <strong>%1</strong> није успело.

en: An error occurred while accessing '%1'
sr@ijekavian: Грешка при приступу „%1“|/|Грешка при приступу „$[дат %1]“

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
sr@ijekavian: Грешка при приступу „%1“, систем јавља: %2|/|Грешка при приступу „$[дат %1]“, систем јавља: %2

en: An older item named '%1' already exists.
sr@ijekavian: Старија ставка по имену ‘%1’ већ постоји.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
sr@ijekavian: Грешка „непознат домаћин“ указује да сервер са захтијеваним именом, <strong>%1</strong>, не може бити пронађен на Интернету.

en: Appl&y to All
sr@ijekavian: Примени на &све

en: Apply Choice To
sr@ijekavian: Примијени избор на

en: Apply changes to all subfolders and their contents
sr@ijekavian: Примијени измјене на све потфасцикле и њихов садржај

en: Ask
sr@ijekavian: питај

en: Ask &for confirmation
sr@ijekavian: &Тражи потврду

en: At least %1
sr@ijekavian: Барем %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
sr@ijekavian: Изабрана је бар једна фасцикла и један фајл. Изабрани фајлови ће бити игнорисани, а фасцикла излистана

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
sr@ijekavian: Покушајте да нађете други начин за постизање истог исхода.

en: Authentication Dialog
sr@ijekavian: Дијалог за аутентификацију

en: Authentication Failed.
sr@ijekavian: Аутентификација није успјела.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
sr@ijekavian: Аутентификација није неуспјела: метод %1 није подржан

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
sr@ijekavian: Овлашћивање пропало, аутентификација %1 није подржана

en: Authorization failed.
sr@ijekavian: Аутентификација није успела.

en: Auto D&etect
sr@ijekavian: Откриј &аутоматски

en: Automaticall&y accept session cookies
sr@ijekavian: &Аутоматски прихвати колачиће сесије

en: Automatically select filename e&xtension
sr@ijekavian: Аутоматски изабери &наставак имена фајла

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
sr@ijekavian: Аутоматски изабери &наставак имена фајла (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
sr@ijekavian: Слободно %1 од %2 (%3% попуњено)

en: Bernhard Rosenkraenzer
sr@ijekavian: Бернхард Розенкренцер

en: Blocked request.
sr@ijekavian: Блокиран захтјев.

en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

en: C&ancel
sr@ijekavian: &Одустани

en: C&lear Cache
sr@ijekavian: &Очисти кеш

en: C&onnect
sr@ijekavian: &Повежи

en: C&ontinue
sr@ijekavian: &Настави

en: C&ontinue Loading
sr@ijekavian: Настави &учитавање

en: Calculate
sr@ijekavian: Израчунај

en: Calculating...
sr@ijekavian: Рачунам...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
sr@ijekavian: Рачунам... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
sr@ijekavian: приказ и измјена садржаја

en: Can View/Read & Modify/Write
sr@ijekavian: приказ/читање и измјена/писање

en: Can not create socket for launching io-slave for protocol '%1'.
sr@ijekavian: Не могу да направим сокет за покретање У/И захват за протокол „%1“.

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
sr@ijekavian: Не могу да пронађем У/И захват за протокол „%1“.

en: Canada
sr@ijekavian: Недођија

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
sr@ijekavian: Не могу да припремим протокол %1

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
sr@ijekavian: Не могу да покренем процес захтеван протоколом %1|/|Не могу да покренем процес захтеван протоколом $[ном %1]

en: Cannot Open Resource For Reading
sr@ijekavian: Не могу да отворим ресурс за читање

en: Cannot Open Resource For Writing
sr@ijekavian: Не могу да отворим ресурс за уписивање

en: Cannot Read From Resource
sr@ijekavian: Не могу да читам из ресурса

en: Cannot Save Cookies
sr@ijekavian: Колачићи не могу да се сачувају

en: Cannot Write to Resource
sr@ijekavian: Не могу да пишем у ресурс

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
sr@ijekavian: Не могу да копирам фајл из %1 у %2. (бр.грешке: %3)

en: Cannot open file
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл

en: Cannot talk to klauncher: %1
sr@ijekavian: Не могу да причам К‑лансеру: %1

en: Certificate chain:
sr@ijekavian: Ланац сертификата

en: Chan&ge...
sr@ijekavian: &Измијени...

en: Change the selected identifier text.
sr@ijekavian: Измени изабрану идентификацију.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава мијењање атрибута фајловима.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава мијењање власништва над фајловима.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
sr@ijekavian: Увјерите се да ниједан програм не приступа уређају, па покушајте поново.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
sr@ijekavian: Провјерите да ли је уређај спреман; уклоњиве јединице морају имати убачен медијум, а преносни уређаји морају бити повезани и укључени; затим покушајте поново.

en: Check this box if you want the web pages you visit to be stored on your hard disk for quicker access. The stored pages will only be updated as needed instead of on every visit to that site. This is especially useful if you have a slow connection to the Internet.
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу ако желите да веб странице које посјетите буду сачуване на локални диск ради бржег приступа. Сачуване странице ће бити ажуриране само када је то потребно, умјесто при свакој посети сајта. Ово је посебно корисно ако вам је веза ка Интернету спора.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију ако програм који желите да покренете ради у текстуалном режиму или ако желите да видите информације које исписује у прозору терминала.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију ако текстуални програм исписује битне информације при изласку. Задржавши прозор терминала отвореним, моћи ћете да их прегледате.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију ако желите да тачно видите када је програм покренут. Визуелни одзив може бити заузети показивач или у траци задатака.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију ако желите да покрећете овај програм са другим корисничким ИД‑ом. Сваки процес има придружен различит кориснички ИД, број који одређује приступ фајловима и друге дозволе. За ову опцију потребна је лозинка дотичног корисника.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
sr@ijekavian: Провјерите да ли неки други програм или корисник користи дати фајл или га је закључао.

en: Check your access permissions on this resource.
sr@ijekavian: Провјерите ваша права приступа за овај ресурс.

en: Check your network connection status.
sr@ijekavian: Провјерите стање везе ка мрежи.

en: Checksums match.
sr@ijekavian: Контролне суме се поклапају.

en: Choose Application
sr@ijekavian: Избор програма

en: Choose Application for %1
sr@ijekavian: Изаберите програм за %1

en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
sr@ijekavian: Изаберите раздвајач за означавање кључне речи веб пречице.

en: Choose a different filename for the destination file.
sr@ijekavian: Изаберите другачије име за одредишни фајл.

en: Choose an &icon:
sr@ijekavian: Изаберите &иконицу:

en: Choose an alternate filename for the new file.
sr@ijekavian: Изаберите друго име за нови фајл.

en: Choose an alternate name for the new folder.
sr@ijekavian: Изаберите друго име за нову фасциклу.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
sr@ijekavian: Изаберите знак раздвајач кључне ријечи од израза или ријечи која се тражи.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
sr@ijekavian: Изаберите име програма којим ће се отворити изабрани фајлови.

en: City:
sr@ijekavian: Град:

en: Class
sr@ijekavian: класа

en: Click for Location Navigation
sr@ijekavian: Кликните за кретање кроз локације

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
sr@ijekavian: Прегледајте по фајл систему како бисте нашли жељени извршни фајл.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
sr@ijekavian: Кликните овдје да измијените како се програм покреће, обавјештење о покретању, опције д‑буса, или покретање под другим корисником.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
sr@ijekavian: Кликните овдје да додате тип фајла (МИМЕ тип) којим програм уме да рукује.

en: Click this button to create a new folder.
sr@ijekavian: Кликните овдје да направите нову фасциклу.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
sr@ijekavian: Кликните овдје да одете један корак уназад у историјату прегледања.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
sr@ijekavian: Кликните овде да одете један корак унапријед у историјату прегледања.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
sr@ijekavian: Кликните овдје да поново учитате садржај текуће локације.

en: Click to Edit Location
sr@ijekavian: Кликните за уређивање локације

en: Click to copy the checksum to the clipboard.
sr@ijekavian: Кликните да копирате контролну суму у клипборд.

en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
sr@ijekavian: Кликните да налепите контролну суму из клипборда у поље уноса.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава затварање веза.

en: Co&mmand:
sr@ijekavian: &Наредба:

en: Co&ntinue
sr@ijekavian: Нас&тави

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
sr@ijekavian: двотачка

en: Comm&ent:
sr@ijekavian: &Коментар:

en: Command to execute
sr@ijekavian: Наредба за извршавање

en: Common name:
sr@ijekavian: Уобичајено име:

en: Communication with the local password server failed
sr@ijekavian: Пропала комуникација са локалним сервером лозинки.

en: Configure &Policy...
sr@ijekavian: Подеси &смјерницу...

en: Configure Web Shortcuts...
sr@ijekavian: Подеси веб пречице...

en: Configure enhanced browsing features
sr@ijekavian: Подешавање могућности побољшаног прегледања

en: Connect to the Internet directly.
sr@ijekavian: Повежи се на Интернет директно.

en: Connected to host %1
sr@ijekavian: Повезан са домаћином %1

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
sr@ijekavian: Веза са сервером је неочекивано затворена

en: Connection to Server Refused
sr@ijekavian: Веза ка серверу је одбијена

en: Connection to host %1 is broken.
sr@ijekavian: Прекинута веза са домаћином %1.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
sr@ijekavian: Обратите се администратору сервера ради даље помоћи.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
sr@ijekavian: Обратите се администратору сервера да бисте му указали на проблем.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
sr@ijekavian: Обратите се подршци ради даље помоћи, било да се ради о систем-администратору или групи за техничку подршку.

en: Contents:
sr@ijekavian: Садржај:

en: Cookie Alert
sr@ijekavian: Упозорење на колачић

en: Cookie Details
sr@ijekavian: Детаљи о колачићу

en: Cookie Name
sr@ijekavian: име колачића

en: Copy
sr@ijekavian: Копирај

en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
sr@ijekavian: <html>Копирајте па налепите контролну суму у поље испод.<br/>Контролну суму обично можете наћи на веб сајту са којег сте преузели фајл.</html>

en: Copying files within %1 is not supported.
sr@ijekavian: Копирање фајлова унутар %1 није подржано.|/|Копирање фајлова унутар $[ген %1] није подржано.

en: Could Not Accept Network Connection
sr@ijekavian: Не могу да прихватим мрежну везу

en: Could Not Alter Permissions of Resource
sr@ijekavian: Не могу да измијеним дозволе ресурса

en: Could Not Bind
sr@ijekavian: Не могу да повежем

en: Could Not Cancel Listing
sr@ijekavian: Не могу да откажем листање

en: Could Not Change Ownership of Resource
sr@ijekavian: Не могу да промијеним власништво над ресурсом

en: Could Not Create Folder
sr@ijekavian: Не могу да направим фасциклу

en: Could Not Create Link
sr@ijekavian: Не могу да направим везу

en: Could Not Create Network Connection
sr@ijekavian: Не могу да остварим мрежну везу

en: Could Not Create Socket
sr@ijekavian: Не могу да створим сокет

en: Could Not Create Symbolic Link
sr@ijekavian: Не могу да направим симболичку везу

en: Could Not Delete Original File
sr@ijekavian: Не могу да обришем изворни фајл

en: Could Not Delete Resource
sr@ijekavian: Не могу да обришем ресурс

en: Could Not Delete Temporary File
sr@ijekavian: Не могу да обришем привремени фајл

en: Could Not Determine Resource Status
sr@ijekavian: Не могу да одредим стање ресурса

en: Could Not Listen
sr@ijekavian: Не могу да слушам

en: Could Not Listen for Network Connections
sr@ijekavian: Не могу да слушам за мрежним везама

en: Could Not Login: %1
sr@ijekavian: Не могу да се пријавим: %1

en: Could Not Mount Device
sr@ijekavian: Не могу да монтирам уређај

en: Could Not Remove Folder
sr@ijekavian: Не могу да уклоним фасциклу

en: Could Not Rename Original File
sr@ijekavian: Не могу да преименујем изворни фајл

en: Could Not Rename Resource
sr@ijekavian: Не могу да преименујем ресурс

en: Could Not Rename Temporary File
sr@ijekavian: Не могу да преименујем привремени фајл

en: Could Not Resume File Transfer
sr@ijekavian: Не могу да наставим пренос фајла

en: Could Not Stat Resource
sr@ijekavian: Не могу да испитам ресурс

en: Could Not Unmount Device
sr@ijekavian: Не могу да демонтирам уређај

en: Could not accept %1.
sr@ijekavian: Не могу да прихватим %1.

en: Could not access %1.
sr@ijekavian: Не могу да приступим до %1.

en: Could not bind %1.
sr@ijekavian: Не могу да вежем %1.

en: Could not change ownership for %1.
sr@ijekavian: Не могу да промијеним власништво над ‘%1’.

en: Could not change permissions for
    %1
sr@ijekavian: Не могу да измијеним дозволе за
    ‘%1’

en: Could not change permissions for %1.
sr@ijekavian: Не могу да промијеним дозволе за ‘%1’.

en: Could not communicate with password server
sr@ijekavian: Не могу да комуницирам са сервером лозинки

en: Could not connect to host %1.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са домаћином %1.

en: Could not create directory %1
sr@ijekavian: Не могу да направим фасциклу %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
sr@ijekavian: Не могу да направим сокет за приступ ‘%1’.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavian: Не могу да направим симболичку везу ‘%1’.
    Провјерите дозволе.

en: Could not delete file %1.
sr@ijekavian: Не могу да обришем фајл ‘%1’.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavian: Не могу да обришем изворни фајл ‘%1’.
    Провјерите дозволе.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavian: Не могу да обришем дјелимични фајл ‘%1’.
    Провјерите дозволе.

en: Could not download the proxy configuration script
sr@ijekavian: Не могу да преузмем скрипту поставе проксија

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
sr@ijekavian: Не могу да преузмем скрипту поставе проксија:
    %1

en: Could not enter folder %1.
sr@ijekavian: Не могу да уђем у фасциклу ‘%1’.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
sr@ijekavian: Не могу да извучем извршно име из ‘%1’, унесите исправно име програма.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
sr@ijekavian: Не могу да нађем ни FindProxyForURL ни FindProxyForURLEx.

en: Could not find a usable proxy configuration script
sr@ijekavian: Не могу да пронађем употребљиву скрипту поставе проксија

en: Could not find any application or handler for %1
sr@ijekavian: Не могу да нађем ниједан програм нити руковалац за %1.

en: Could not find filename %1 in %2.
sr@ijekavian: Не могу да пронађем име фајла %1 у %2.

en: Could not find program "mount"
sr@ijekavian: Не могу да пронађем наредбу mount

en: Could not find program "umount"
sr@ijekavian: Не могу да пронађем наредбу umount

en: Could not find the program '%1'
sr@ijekavian: Не могу да нађем програм „%1“.

en: Could not get group id for given group name %1
sr@ijekavian: Не могу да добавим групни ИД за дато име групе %1

en: Could not get user id for given user name %1
sr@ijekavian: Не могу да добавим кориснички ИД за дато име корисника %1.

en: Could not listen %1.
sr@ijekavian: Не могу да слушам %1.

en: Could not login to %1.
sr@ijekavian: Не могу да се пријавим на %1.

en: Could not make folder %1.
sr@ijekavian: Не могу да направим фасциклу ‘%1’.

en: Could not modify the ownership of file %1
sr@ijekavian: Не могу да измијеним власништво над фајлом ‘%1’

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
sr@ijekavian: Не могу да монтирам уређај.
    Пријављена је грешка:
    %1

en: Could not read %1.
sr@ijekavian: Не могу да читам ‘%1’.

en: Could not read file %1.
sr@ijekavian: Не могу да читам фајл ‘%1’.

en: Could not remove %1, check permissions
sr@ijekavian: Не могу да уклоним %1, проверите дозволе.

en: Could not remove folder %1.
sr@ijekavian: Не могу да уклоним фасциклу ‘%1’.

en: Could not rename file %1.
sr@ijekavian: Не могу да преименујем фајл ‘%1’.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavian: Не могу да преименујем изворни фајл ‘%1’.
    Провјерите дозволе.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavian: Не могу да преименујем дјелимични фајл ‘%1’.
    Провјерите дозволе.

en: Could not resume file %1.
sr@ijekavian: Не могу да наставим фајл ‘%1’.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
sr@ijekavian: Није могуће сачувати својства. Подржане су само ставке на локалним фајл системима.

en: Could not start process %1.
sr@ijekavian: Не могу да покренем процес %1.

en: Could not terminate listing %1.
sr@ijekavian: Не могу да прекинем испис %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
sr@ijekavian: Не могу да демонтирам уређај.
    Пријављена је грешка:
    %1

en: Could not write to %1.
sr@ijekavian: Није могу да пишем у ‘%1’.

en: Could not write to file %1.
sr@ijekavian: Не могу да пишем у фајл ‘%1’.

en: Country:
sr@ijekavian: Држава:

en: Create New
sr@ijekavian: Направи

en: Create New File Type
sr@ijekavian: Направи нови тип фајла

en: Create Symlink
sr@ijekavian: Стварање симвезе

en: Create link to URL
sr@ijekavian: Стварање везе ка УРЛ‑у

en: Created:
sr@ijekavian: Стварање:

en: Creating directory
sr@ijekavian: Правим фасциклу

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава стварање фасцикли.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава стварање симболичких веза.

en: Current connection is not secured with SSL.
sr@ijekavian: Текућа веза није обезбјеђена ССЛ‑ом.

en: Current connection is secured with SSL.
sr@ijekavian: Текућа веза је обезбјеђена ССЛ‑ом.

en: Custom Path
sr@ijekavian: Посебна путања

en: Cyclic Link Detected
sr@ijekavian: Откривена је кружна веза

en: Cyclic Link Detected During Copy
sr@ijekavian: Откривена је кружна веза при копирању

en: D&elete
sr@ijekavian: &Обриши

en: D-Bus Communication Error
sr@ijekavian: Грешка у д‑бус комуникацији

en: D-Bus registration:
sr@ijekavian: Д‑бус регистрација:

en: Data format:
sr@ijekavian: Формат података:

en: Date: %1
sr@ijekavian: Датум: %1

en: David Faure
sr@ijekavian: Давид Фор

en: De&lete
sr@ijekavian: &Обриши

en: De&vice
sr@ijekavian: &Уређај

en: Default Identification
sr@ijekavian: Подразумијевана идентификација

en: Default Policy
sr@ijekavian: Подразумијевана смјерница

en: Default Web &shortcut:
sr@ijekavian: &Подразумевана веб пречица:

en: Default for new files in this folder
sr@ijekavian: Подразумијевано за нове фајлове у овој фасцикли

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
sr@ijekavian: нова‑фасцикла

en: Default password:
sr@ijekavian: Подразумијевана лозинка:

en: Default user name:
sr@ijekavian: Подразумијевано корисничко име:

en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

en: Delete A&ll
sr@ijekavian: Обриши &све

en: Delete Biggest Files From Trash
sr@ijekavian: обриши из смећа највеће

en: Delete Entry
sr@ijekavian: Обриши ставку

en: Delete Files
sr@ijekavian: Брисање фајлова

en: Delete Oldest Files From Trash
sr@ijekavian: обриши из смећа најстарије

en: Delete all identifiers.
sr@ijekavian: Обриши све идентификације.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
sr@ijekavian: Обришите један дио петље тако да више не буде бесконачна, па покушајте поново.

en: Delete the current file and try again.
sr@ijekavian: Обришите тренутни фајл и покушајте поново.

en: Delete the current folder and try again.
sr@ijekavian: Обришите тренутну фасциклу и покушајте поново.

en: Delete the highlighted Web shortcut
sr@ijekavian: Обришите истакнуту веб пречицу.

en: Delete the selected identifier text.
sr@ijekavian: Обриши изабрану идентификацију.

en: Deleting
sr@ijekavian: Бришем

en: Deleting files from %1 is not supported.
sr@ijekavian: Брисање фајлова преко %1 није подржано.|/|Брисање фајлова преко $[ген %1] није подржано.

en: Descending
sr@ijekavian: опадајуће

en: Description
sr@ijekavian: Опис

en: Destination
sr@ijekavian: Одредиште

en: Detailed Tree View
sr@ijekavian: Детаљни приказ стабла

en: Detailed View
sr@ijekavian: Детаљан приказ

en: Details
sr@ijekavian: Детаљи

en: Details:
sr@ijekavian: Детаљи:

en: Detect proxy configuration automatically
sr@ijekavian: Аутоматски откриј поставу проксија

en: Device
sr@ijekavian: Уређај

en: Device (/dev/fd0):
sr@ijekavian: Уређај (/dev/fd0):

en: Device:
sr@ijekavian: Уређај:

en: Directory
sr@ijekavian: Фасцикла

en: Disable Passive FTP
sr@ijekavian: Искључи пасивни ФТП

en: Discrete GPU
sr@ijekavian: Дискретни ГПУ

en: Disk Full
sr@ijekavian: Диск је пун

en: Disk cache &size:
sr@ijekavian: Величина кеша на &диску:

en: Display SSL &Information
sr@ijekavian: &Прикажи податке о ССЛ‑у

en: Do Not Delete
sr@ijekavian: Не бриши

en: Do Not Know
sr@ijekavian: Не знам

en: Do Not Upload
sr@ijekavian: Не отпремај

en: Do not ask again
sr@ijekavian: Не питај више

en: Do not close when command exits
sr@ijekavian: Не &затварај кад се наредба заврши

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
sr@ijekavian: Не копирај нити премијештај овај фајл, пријеђи на сљедећу ставку

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
sr@ijekavian: Не копирај нити премијештај ову фасциклу, пријеђи на сљедећу ставку

en: Do not fetch web pages that are not already stored in the cache. Offline mode prevents you from viewing pages that you have not previously visited.
sr@ijekavian: Не добављају се веб странице које већ нису у кешу. У режиму ван везе не можете прегледати странице које нисте претходно посјетили.

en: Do you want to retry?
sr@ijekavian: Желите ли да покушате поново?

en: Domain
sr@ijekavian: Домен

en: Domain:
sr@ijekavian: Домен:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
sr@ijekavian: Провјерите да ли сте унијели тачну локацију и покушајте поново.

en: Double-check your proxy settings and try again.
sr@ijekavian: Пажљиво провјерите поставке проксија и покушајте поново.

en: Drive: %1
sr@ijekavian: Јединица: %1

en: Drop the item into a different file or folder.
sr@ijekavian: Превуците ставку на различит фајл или фасциклу.

en: Edit
sr@ijekavian: Уреди

en: Edit ACL Entry
sr@ijekavian: Уреди АЦЛ ставку

en: Edit Entry...
sr@ijekavian: Уреди ставку...

en: Edit Places Entry
sr@ijekavian: Уређивање ставке у Мјестима

en: Edit mode
sr@ijekavian: Режим уређивања

en: Effective
sr@ijekavian: Ефективни

en: Eject
sr@ijekavian: Избаци

en: Empty the contents of the trash
sr@ijekavian: Испразни садржај смећа

en: Enable coo&kies
sr@ijekavian: Активирај &колачиће

en: Enable launch feedback
sr@ijekavian: Укључи одзив покретања

en: Enable passive &mode (PASV)
sr@ijekavian: Укључи &пасивни режим

en: Enable this flag to allow entering the folder.
sr@ijekavian: Поставите ову заставицу да дозволите улазак у фасциклу.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
sr@ijekavian: Поставите ову заставицу да дозволите извршавање фајла као програма.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију да дозволите само власнику да брише или преименује садржане фајлове и фасцикле. Остали корисници могу само да додају нове фајлове, ако је дата дозвола за измјену садржаја.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију да означите фајл као извршан. Ово има смисла само за програме и скрипте, и неопходно је ако желите да их извршавате.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
sr@ijekavian: Укључује „пасивни“ режим ФТП‑а. Ово је неопходно да би ФТП радио иза заштитних зидова.

en: Encoding:
sr@ijekavian: Кодирање:

en: Encryption:
sr@ijekavian: Шифровање:

en: End of Session
sr@ijekavian: Крај сесије

en: End of session
sr@ijekavian: Крај сесије

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
sr@ijekavian: Увјерите се да фасцикла постоји и да је празна, па покушајте поново.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
sr@ijekavian: Увјерите се да ресурс постоји и покушајте поново.

en: Enter descriptive label here
sr@ijekavian: Овдје иде описна етикета

[ctx: Enter folder]
en: Enter
sr@ijekavian: улаз

en: Enter the address for the proxy configuration script.
sr@ijekavian: Унесите адресу поставне скрипте проксија.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
sr@ijekavian: Унесите адресу ФТП проксија.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
sr@ijekavian: Унесите адресу ХТТП прокси сервера.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
sr@ijekavian: Унесите адресу ХТТПС проксија.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
sr@ijekavian: Унесите адресу СОКС прокси сервера.

en: Enter the certificate password:
sr@ijekavian: Унесите лозинку сертификата:

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
sr@ijekavian: Унесите име домаћина или домена (нпр. .kde.org) на који се ова смјерница односи.

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
sr@ijekavian: Кориснику читљив назив претраживача.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
sr@ijekavian: Унесите број порта ФТП прокси сервера.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
sr@ijekavian: Унесите број порта ХТТП прокси сервера.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
sr@ijekavian: Унесите број порта ХТТПС прокси сервера.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
sr@ijekavian: Унесите број порта СОКС прокси сервера.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
sr@ijekavian: Унесите овдје име корисника с којим желите да се овај програм покреће.

en: Enter the user name you want to run the application as.
sr@ijekavian: Унесите име корисника с којим желите да се овај програм покреће.

en: Entry Type
sr@ijekavian: Тип ставке

en: Error saving image to %1
sr@ijekavian: Грешка при уписивању слике у %1

en: Error. Out of memory.
    %1
sr@ijekavian: Грешка. Нема више меморије.
    %1

en: Exceptions:
sr@ijekavian: Изузеци:

en: Exec
sr@ijekavian: извршна

en: Expected checksum (MD5, SHA1 or SHA256)...
sr@ijekavian: Нека контролна сума (МД5, СХА‑1, СХА‑256)...

en: Expires:
sr@ijekavian: Истиче:

en: Exposure:
sr@ijekavian: Изложеност:

en: FIXME: Document this
sr@ijekavian: ПОПРАВИМЕ: Документуј ово

en: FTP Options
sr@ijekavian: Опције ФТП‑а

en: FTP Proxy:
sr@ijekavian: ФТП прокси:

en: File
sr@ijekavian: Фајл

en: File Already Exists
sr@ijekavian: Фајл већ постоји

en: File Changed
sr@ijekavian: Фајл је измијењен

en: File Expected
sr@ijekavian: Очекиван је фајл

en: File Type Options
sr@ijekavian: Опције типа фајла

en: File name:
sr@ijekavian: Име фајла:

en: File not found: %1
sr@ijekavian: Фајл није нађен: %1

en: File or Folder Does Not Exist
sr@ijekavian: Фајл или фасцикла не постоји

en: File or Folder dropped onto itself
sr@ijekavian: Фајл или фасцикла превучена сама на себе

[ctx: File permission]
en: Sticky
sr@ijekavian: љепљива

en: File system:
sr@ijekavian: Фајл систем:

en: Filename for clipboard content:
sr@ijekavian: Име фајла за садржај клипборда:

en: Filename for dropped contents:
sr@ijekavian: Име фајла за превучен садржај:

en: Files and folders selected
sr@ijekavian: Изабрани фајлови и фасцикле

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
sr@ijekavian: Фајлови и фасцикле биће копирани у постојећу фасциклу, поред тамо већ присутног садржаја.
    Поново ћете бити упитани у случају сукоба са постојећим фајлом у тој фасцикли.

en: Folder Already Exists
sr@ijekavian: Фасцикла већ постоји

en: Folder Expected
sr@ijekavian: Очекивана је фасцикла

en: Folder Listing Unavailable
sr@ijekavian: Листање фасцикле није доступно

en: Folder moved into itself
sr@ijekavian: Фасцикла премештена сама у себе

en: Folders First
sr@ijekavian: прво фасцикле

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
sr@ijekavian: Уз наредбу се могу задати неки мјестодржачи који ће бити замијењени стварним вриједностима кад се покрене програм:
    %f — једно име фајла
    %F — списак фајлова; користи се за програме који могу да отворе више локалних фајлова одједном
    %u — један УРЛ
    %U — списак УРЛ‑ова
    %d — фасцикла фајла који се отвара
    %D — списак фасцикли
    %i — иконица
    %m — мини‑иконица
    %c — коментар

en: Found a cyclic link in %1.
sr@ijekavian: Пронађена кружна веза у ‘%1’.

en: Found a cyclic link while copying %1.
sr@ijekavian: Пронађена кружна веза приликом копирања ‘%1’.

en: Fraud Department
sr@ijekavian: Одјељење за завлачење

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
sr@ijekavian: Ослободите довољно простора на диску, тако што ћете 1) побрисати нежељене и привремене фајлове, 2) архивирати неке на уклоњиви медијум попут ЦД‑а, или 3) набавити већи диск.

en: Global Options
sr@ijekavian: Глобалне опције

en: Gro&up:
sr@ijekavian: &Група:

en: Group
sr@ijekavian: Група

en: Group:
sr@ijekavian: Група:

en: Group:
sr@ijekavian: Група:

en: HTTP Proxy:
sr@ijekavian: ХТТП прокси:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
sr@ijekavian: Помоћна наредба за руковање смећем у КДЕ‑у.
    Напомена: да бисте премијештали фајлове у смеће, не користите ktrash, већ „kioclient move 'url' trash:/“

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
sr@ijekavian[0]: Овдје можете подесити вриједности прековремена. Можда ћете жељети да их измијените ако радите на врло спорој вези. Највећа дозвољена вриједност је %1 секунда.
sr@ijekavian[1]: Овдје можете подесити вриједности прековремена. Можда ћете жељети да их измијените ако радите на врло спорој вези. Највећа дозвољена вриједност је %1 секунде.
sr@ijekavian[2]: Овдје можете подесити вриједности прековремена. Можда ћете жељети да их измијените ако радите на врло спорој вези. Највећа дозвољена вриједност је %1 секунди.
sr@ijekavian[3]: Овдје можете подесити вриједности прековремена. Можда ћете жељети да их измијените ако радите на врло спорој вези. Највећа дозвољена вриједност је 1 секунда.

en: Hide Section
sr@ijekavian: Сакриј одељак

en: Home Folder
sr@ijekavian: Домаћа фасцикла

en: IP address:
sr@ijekavian: ИП адреса:

en: Icon Position
sr@ijekavian: Положај иконица

en: Icon file too big, download aborted
sr@ijekavian: Фајл иконице превелик, преузимање обустављено

en: Icon size: %1 pixels
sr@ijekavian: Величина иконица: %1 пиксела

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
sr@ijekavian: Величина иконица: %1 пиксела (стандардна)

en: Identification
sr@ijekavian: идентификација

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
sr@ijekavian: Ако је љепљива заставица додијељена фасцикли, само власник и коријен могу брисати и преименовати фајлове. Иначе, сви са дозволом писања могу то да раде.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
sr@ijekavian: Ако је фајл извршни, уз ову заставица ће бити извршаван са дозволама групе.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
sr@ijekavian: Ако је фајл извршни, уз ову заставицу ће бити извршаван са дозволама власника.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
sr@ijekavian: Са овом заставицом група фасцикле ће бити коришћена за све нове фајлове.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
sr@ijekavian: Са овом заставицом власник фасцикле ће бити власник свих нових фајлова.

en: If you do not trust this program, click Cancel
sr@ijekavian: Ако не вјерујете програму, кликните на „Одустани“.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
sr@ijekavian: Ако знате ко су аутори програма на серверу, пошаљите извештај директно њима.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
sr@ijekavian: Ако желите да уклоните тип фајла (МИМЕ тип) којим програм умије да рукује, изаберите га са горњег списка и кликните овдје.

en: Improperly Formatted URL
sr@ijekavian: Неправилно форматиран УРЛ

en: Includes your language settings in the browser identification text to obtain localized versions of the page.
sr@ijekavian: Укључује језичке поставке у текст идентификације прегледача, ради добијања локализованих верзија страница.

en: Includes your machine's CPU type in the browser identification text.
sr@ijekavian: Укључује тип процесора у рачунару у текст идентификације прегледача.

en: Includes your operating system's name in the browser identification text.
sr@ijekavian: Укључује име оперативног система у текст идентификације прегледача.

en: Includes your operating system's version number in the browser identification text.
sr@ijekavian: Укључује верзију оперативног система у текст идентификације прегледача.

en: Information
sr@ijekavian: Информација

en: Information Lookup Failure
sr@ijekavian: Неуспјела потрага за подацима

en: Insert query placeholder
sr@ijekavian: Уметни мјестодржач упита

en: Internal Error
sr@ijekavian: Унутрашња грешка

en: Internal Error in Server
sr@ijekavian: Унутрашња грешка у серверу

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
sr@ijekavian: Унутрашња грешка у „copyOrMove“, није требало да се догоди.

en: Internal error in server
    %1
sr@ijekavian: Унутрашња грешка у серверу
    %1

en: Invalid Filenames
sr@ijekavian: Неисправна имена фајлова

en: Invalid URL: %1
sr@ijekavian: Лош УРЛ: %1

en: Invalid checksum.
sr@ijekavian: Неправилна контролна сума.

en: Is &executable
sr@ijekavian: &Извршно

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
sr@ijekavian[0]: %1 ставка
sr@ijekavian[1]: %1 ставке
sr@ijekavian[2]: %1 ставки
sr@ijekavian[3]: 1 ставка

en: KDE SSL Information
sr@ijekavian: КДЕ‑ови подаци о ССЛ‑у

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
sr@ijekavian: КДЕ умије да комуницира кроз протокол унутар протокола. Овај захтјев је навео протокол који треба тако употријебити, али наведени протокол то не може учинити. Ово је риједак догађај, и врло вјероватно указује на грешку у програмирању.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
sr@ijekavian: КДЕ уме да комуницира кроз протокол унутар протокола; наведени протокол је за коришћење само у таквим случајевима, али ово није један од тих. Ово је риједак догађај, и врло вјероватно указује на грешку у програмирању.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
sr@ijekavian: Документи

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
sr@ijekavian: Домаће

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Images
sr@ijekavian: Слике

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
sr@ijekavian: Мрежа

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
sr@ijekavian: Смеће

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
sr@ijekavian: Видео

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
sr@ijekavian: К‑У/И‑извршавач — отвара удаљене фајлове, надгледа промјене, пита за отпремање

en: KIOExec
sr@ijekavian: К‑У/И‑извршавач

en: Keep It
sr@ijekavian: Остави тако

en: Known Applications
sr@ijekavian: Познати програми

en: L&abel:
sr@ijekavian: &Етикета:

en: Lakeridge Meadows
sr@ijekavian: Каменовац

en: Launching %1
sr@ijekavian: Покрећем %1

en: Link
sr@ijekavian: Веза

en: Link to Device
sr@ijekavian: везу ка уређају

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава листање фасцикли.

en: Location:
sr@ijekavian: Локација:

en: Login OK
sr@ijekavian: Пријава у реду

en: Looking up correct file
sr@ijekavian: Трагам за правим фајлом

en: Looking up section
sr@ijekavian: Трагам за одијељком

en: MD5 digest:
sr@ijekavian: МД5 сажетак:

en: MD5:
sr@ijekavian: МД5:

en: Malformed URL
    %1
sr@ijekavian: Лоше формиран УРЛ
    %1

en: Malformed URL %1
sr@ijekavian: Неисправан УРЛ %1

en: Malformed URL %1.
sr@ijekavian: Лоше формиран УРЛ %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
sr@ijekavian: Унесите ручно податке за подешавање прокси сервера.

en: Mark &partially uploaded files
sr@ijekavian: Означи &дјелимично отпремљене фајлове

en: Mark partially uploaded files
sr@ijekavian: Означи дјелимично отпремљене фајлове

en: Mask
sr@ijekavian: Маска

en: Menu
sr@ijekavian: Мени

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
sr@ijekavian: Порука је послата.
    Пријава с корисничким именом: %1 и лозинком: [скривено]
    
    Сервер је одговорио:
    %2

en: Mimetype
sr@ijekavian: МИМЕ тип

en: Modified:
sr@ijekavian: Измјена:

en: Modify Web Shortcut
sr@ijekavian: Измјена веб пречице

en: Modify the highlighted Web shortcut
sr@ijekavian: Измијените истакнуту веб пречицу.

en: More than one file provided
sr@ijekavian: Задато више од једног фајла

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
sr@ijekavian: Изабрано је више од једне фасцикле, а како овај дијалог не прихвата фасцикле, није могуће одлучити у коју да се уђе. Изаберите само једну да је излистате.

en: More than one folder provided
sr@ijekavian: Задато више од једне фасцикле

en: Mount
sr@ijekavian: Монтирај

en: Mount point (/mnt/floppy):
sr@ijekavian: Тачка монтирања (/mnt/floppy):

en: Mount point:
sr@ijekavian: Тачка монтирања:

en: Mounted on:
sr@ijekavian: Монтирање:

en: Mountpoint
sr@ijekavian: Тачка монтирања

en: Move the item into a different folder.
sr@ijekavian: Преместите ставку у различиту фасциклу.

en: Move to Trash
sr@ijekavian: Премјести у смеће

en: Moving
sr@ijekavian: Премијештам

en: Multiple Instances
sr@ijekavian: вишеструки примјерци

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава вишеструко дохватање.

en: Name
sr@ijekavian: Име

en: Name:
sr@ijekavian: Име:

en: Named group
sr@ijekavian: Именована група

en: Named user
sr@ijekavian: Именовани корисник

en: Navigate
sr@ijekavian: Навигација

en: New Folder...
sr@ijekavian: Нова фасцикла...

en: New Web Shortcut
sr@ijekavian: Нова веб пречица

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
sr@ijekavian: &Сљедећи >>

en: Next to File Name
sr@ijekavian: поред имена фајла|/|$[својства списковно 'иконице поред имена фајла']

en: No Content
sr@ijekavian: Без садржаја

en: No Media inserted or Media not recognized.
sr@ijekavian: Медијум није убачен или није препознатљив.

en: No Proxy
sr@ijekavian: Без проксија

en: No favicon found for %1
sr@ijekavian: Нема фавиконице за %1

en: No host specified.
sr@ijekavian: Домаћин није наведен.

en: No hostname specified.
sr@ijekavian: Није наведено име домаћина.

en: No media in device for %1
sr@ijekavian: Нема медијума у уређају за %1

en: No preferred search providers were found.
sr@ijekavian: Није нађен ниједан пожељни претраживач.

en: No search providers were found.
sr@ijekavian: Није нађен ниједан претраживач.

en: None
sr@ijekavian: никаква

en: Not specified
sr@ijekavian: Није наведен

en: Nothing to Delete
sr@ijekavian: Ничег за брисање

en: Nothing to Trash
sr@ijekavian: Ничег за смеће

en: O&ffline browsing mode
sr@ijekavian: Прегледање &ван везе

en: O&thers:
sr@ijekavian: &Остали:

en: O&wner:
sr@ijekavian: &Власник:

en: Only acce&pt cookies from originating server
sr@ijekavian: &Прихвати само колачиће са изворног сервера

en: Only executables on local file systems are supported.
sr@ijekavian: Извршни фајлови су подржани само на локалном фајл систему.

en: Only own&er can rename and delete folder content
sr@ijekavian: Само в&ласник може да преименује и брише садржај

en: Only the owner can change permissions.
sr@ijekavian: Само власник може да мијења дозволе.

en: Open
sr@ijekavian: Отвори

en: Open &with %1
sr@ijekavian: Отвори &помоћу %1|/|Отвори $[инс-п %1]

en: Open With
sr@ijekavian: Отвори помоћу

en: Open file dialog
sr@ijekavian: Дијалог за отварање фајла

en: Opening connection to host %1
sr@ijekavian: Отварам везу са домаћином %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава отварање веза.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава отварање фајлова.

en: Options
sr@ijekavian: Опције

en: Organization:
sr@ijekavian: Организација:

en: Organizational unit:
sr@ijekavian: Организациона јединица:

en: Oswald Buddenhagen
sr@ijekavian: Освалд Буденхаген

en: Others
sr@ijekavian: Остали

en: Otherwise, the request would have succeeded.
sr@ijekavian: Иначе, захтјев би успио.

en: Out of Memory
sr@ijekavian: Нема више меморије

en: Overwrite File?
sr@ijekavian: Пребрисати фајл?

en: Owner
sr@ijekavian: Власник

en: Ownership
sr@ijekavian: Власништво

en: Owning Group
sr@ijekavian: Власничка група

en: Parent Folder
sr@ijekavian: Родитељска фасцикла

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
sr@ijekavian[0]: %1‑битног кључа
sr@ijekavian[1]: %1‑битног кључа
sr@ijekavian[2]: %1‑битног кључа
sr@ijekavian[3]: %1‑битног кључа

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
sr@ijekavian[0]: користи %1 бит
sr@ijekavian[1]: користи %1 бита
sr@ijekavian[2]: користи %1 битова
sr@ijekavian[3]: користи %1 бит

en: Paste
sr@ijekavian: Налијепи

en: Path:
sr@ijekavian: Путања:

en: Points to:
sr@ijekavian: Веза ка:

en: Policy
sr@ijekavian: Смјерница

en: Policy:
sr@ijekavian: Смјерница:

en: Port:
sr@ijekavian: Порт:

en: Preparing document
sr@ijekavian: Припремам документ

en: Pro&xy connect:
sr@ijekavian: Повезивање &проксија:

en: Properties
sr@ijekavian: Својства

en: Properties for %1
sr@ijekavian: Својства за %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
sr@ijekavian[0]: Својства за %1 изабрану ставку
sr@ijekavian[1]: Својства за %1 изабране ставке
sr@ijekavian[2]: Својства за %1 изабраних ставки
sr@ijekavian[3]: Својства изабране ставке

en: Protocol %1 does not support action %2.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава радњу %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
sr@ijekavian: Протокол %1 није фајл систем

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
sr@ijekavian: Протокол %1 није филтерски протокол

en: Protocol is a Filter Protocol
sr@ijekavian: Протокол је филтерски протокол

en: Proxy Authentication Failed.
sr@ijekavian: Аутентификација проксија није успјела.

en: Proxy:
sr@ijekavian: Прокси:

en: Quebec
sr@ijekavian: Пустарија

en: Re&ject all cookies
sr@ijekavian: &Одбаци све колачиће

en: Read
sr@ijekavian: читање

en: Read only
sr@ijekavian: само за читање

en: Real identification:
sr@ijekavian: Стварна идентификација:

en: Receiving corrupt data.
sr@ijekavian: Примљени искварени подаци.

en: Refresh
sr@ijekavian: Освјежи

en: Reject
sr@ijekavian: одбаци

en: Reload
sr@ijekavian: Учитај поново

en: Remote Files Not Accepted
sr@ijekavian: Удаљени фајлови се не прихватају

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
sr@ijekavian: Удаљени УРЛ %1
    није дозвољен уз прекидач --tempfiles

en: Remote files not accepted
sr@ijekavian: Удаљени фајлови се не прихватају

en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

en: Rename:
sr@ijekavian: Преименуј:

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
sr@ijekavian: Преименовање или премијештање фајлова унутар %1 није подржано.|/|Преименовање или премијештање фајлова унутар $[ген %1] није подржано.

en: Replace
sr@ijekavian: Замијени

en: Request Aborted
sr@ijekavian: Захтјев је отказан

en: Request Aborted By User
sr@ijekavian: Корисник је обуставио захтјев

en: Restore a trashed file to its original location
sr@ijekavian: Врати фајл из смећа на његову изворну локацију

en: Retrieving %1 from %2...
sr@ijekavian: Добављам %1 са %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
sr@ijekavian: Преузимање података преко %1 није подржано.|/|Преузимање података преко $[ген %1] није подржано.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
sr@ijekavian: Добављање податка о МИМЕ типу преко %1 није подржано.|/|Добављање податка о МИМЕ типу преко $[ген %1] није подржано.

en: Retry
sr@ijekavian: Покушај поново

en: Retry Authentication
sr@ijekavian: Понављање аутентификације

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
sr@ijekavian: Поновите захтјев и увјерите се да су детаљи за аутентификацију исправно унијети.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
sr@ijekavian: Поновите захтјев без покушаја да се пренос настави.

en: Retry the request.
sr@ijekavian: Поново покушајте захтјев.

en: Run Until Finished
sr@ijekavian: ради док не заврши

en: Run as a different user
sr@ijekavian: Покрени под другим корисником

en: Run in &terminal
sr@ijekavian: Покрени у &терминалу

en: Run in terminal
sr@ijekavian: Покрени у терминалу

en: Run using dedicated graphics card
sr@ijekavian: Покрени преко наменске графичке карте

en: SHA1 digest:
sr@ijekavian: СХА‑1 сажетак:

en: SHA1:
sr@ijekavian: СХА‑1:

en: SHA256:
sr@ijekavian: СХА‑256:

en: SOCKS Proxy:
sr@ijekavian: СОКС прокси:

en: SSL
sr@ijekavian: ССЛ

en: SSL Certificate Password
sr@ijekavian: Лозинка ССЛ сертификата

en: SSL Proxy:
sr@ijekavian: ССЛ прокси:

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
sr@ijekavian: ССЛ сертификат се одбацује по захтјеву. Ово можете искључити у Системским поставкама КДЕ‑а.

en: SSL version:
sr@ijekavian: Верзија ССЛ‑а:

en: Save As
sr@ijekavian: Сачувај као

en: Saving to cache
sr@ijekavian: Уписујем у кеш

en: Search
sr@ijekavian: Тражи

en: Search F&ilters
sr@ijekavian: &Филтери претраге

en: Search for '%1' with
sr@ijekavian: Потражи „%1“ преко

en: Search for shortcut
sr@ijekavian: Потражи пречицу

en: Search interactively for domains
sr@ijekavian: Интерактивно тражите домене

en: Search interactively for domains and hosts
sr@ijekavian: Интерактивно тражите домене и домаћине

en: Secure servers only
sr@ijekavian: Само безбједни сервери

en: Secure servers, page scripts
sr@ijekavian: Безбједни сервери, скрипте на страницама

en: Secure:
sr@ijekavian: Безбједно:

en: Security Information
sr@ijekavian: Информација о безбједности

en: See or modify the cookie information
sr@ijekavian: Погледајте или измијените податке у колачићу

en: Select one or more file types to add:
sr@ijekavian: Одаберите један или више типова за додавање:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
sr@ijekavian: Кодирање којим се шаље упит за претрагу.

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
sr@ijekavian: Кодирање којим се шаље упит за претрагу.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
sr@ijekavian: Изаберите ову опцију да бисте прихватили или одбили све колачиће са овог сајта. Додаће се нова смјерница за сајт са кога колачић потиче, која ће бити трајна док је ручно не измијените у Системским поставкама.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
sr@ijekavian: Изаберите ову опцију да бисте прихватили или одбили све колачиће, одакле год да потичу. Овим мијењате глобалну смјерницу за колачиће, све док је поново ручно не промијените у Системским поставкама.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
sr@ijekavian: Изаберите ову опцију да бисте прихватили или одбили само овај колачић. Бићете поново питани кад примите наредни колачић.

en: Sending data to %1
sr@ijekavian: Шаљем податке на %1

en: Sending login information
sr@ijekavian: Шаљем податке за пријаву

en: Serial number:
sr@ijekavian: Серијски број:

en: Server Authentication
sr@ijekavian: Аутентификација сервера

en: Server co&nnect:
sr@ijekavian: Повезивање &сервера:

en: Server processing request, please wait...
sr@ijekavian: Сервер обрађује захтјев, сачекајте...

en: Servers
sr@ijekavian: Сервери

en: Servers, page scripts
sr@ijekavian: Сервери, скрипте на страницама

en: Set GID
sr@ijekavian: стави ГИД

en: Set UID
sr@ijekavian: стави УИД

en: Sets the working directory for your application.
sr@ijekavian: Поставља радну фасциклу за програм.

en: Setting ACL for %1
sr@ijekavian: Постављам АЦЛ за %1

en: Short View
sr@ijekavian: Сажети приказ

en: Shortcut &URL:
sr@ijekavian: &УРЛ пречице:

en: Shortcut &name:
sr@ijekavian: &Име пречице:

en: Show
    Entries
sr@ijekavian: приказ

en: Show Full Path
sr@ijekavian: Пуна путања

en: Show Hidden Files
sr@ijekavian: Скривени фајлови

en: Show Preview
sr@ijekavian: Преглед

en: Show details of the next cookie
sr@ijekavian: Прикажи детаље о сљедећем колачићу

en: Show the &value of the environment variables
sr@ijekavian: Прикажи &вриједности промјенљивих окружења

en: Single Instance
sr@ijekavian: један примјерак

en: Site
sr@ijekavian: сајт

en: Site Name
sr@ijekavian: име сајта

en: Site Policy
sr@ijekavian: смјерница сајта

en: Site Specific Identification
sr@ijekavian: Посебне идентификације за сајтове

en: Site name:
sr@ijekavian: Име сајта:

en: Site:
sr@ijekavian: Сајт:

en: Size:
sr@ijekavian: Величина:

en: Size: %1
sr@ijekavian: Величина: %1

en: Skip
sr@ijekavian: Прескочи

en: Soc&ket read:
sr@ijekavian: Читање со&кета:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
sr@ijekavian: Нешто од овог документа обезбјеђено је ССЛ‑ом, али главнина није.

en: Sorry
sr@ijekavian: Извините

en: Sorting
sr@ijekavian: Ређање

en: Source
sr@ijekavian: Извор

en: Source and Destination Files Identical
sr@ijekavian: Изворни и одредишни фајл су истовјетни

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
sr@ijekavian: размак

en: Special
sr@ijekavian: посебно

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
sr@ijekavian: Посебна заставица. Тачно значење можете видјети у десној колони.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
sr@ijekavian: Посебна заставица. Важи за цијелу фасциклу, тачно значење можете видјети у десној колони.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
sr@ijekavian: Одређује радње које су дозвољене свим другим корисницима, који нису ни власник ни чланови групе.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
sr@ijekavian: Одређује радње које су дозвољене члановима групе.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
sr@ijekavian: Одређује радње које су дозвољене власнику.

en: State:
sr@ijekavian: Република:

en: Stephan Kulow
sr@ijekavian: Штефан Кулов

en: Stop
sr@ijekavian: Заустави

en: Suggest New &Name
sr@ijekavian: Предложи &ново име

en: Suggested file name for the downloaded file
sr@ijekavian: Предложено име за преузети фајл

en: Terminal options
sr@ijekavian: Опције терминала

en: Terminal options:
sr@ijekavian: Опције терминала:

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
sr@ijekavian: Униформни ресурсни локатор (УРЛ) који сте унели не упућује на неки одређени ресурс.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
sr@ijekavian: Униформни ресурсни локатор (УРЛ) који сте унијели не упућује на исправан механизам за приступање датом ресурсу, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
sr@ijekavian: <qt><strong>У</strong>ниформни <strong>р</strong>есурсни <strong>л</strong>окатор (УРЛ) који сте унијели није исправно форматиран. Формат УРЛ‑а је у општем случају овакав: <blockquote><tt>protokol://korisnik:lozinka@www.primjer.org:port/fascikla/ime.nastavak?upit=vrijednost</tt></blockquote></qt>

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
sr@ijekavian: Заставица читања омогућава приказивање садржаја фајла.

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
sr@ijekavian: <html>УРЛ пречице не садржи мјестодржач <tt>\{...}</tt> за кориснички упит. Ово значи да се увијек посјећује иста страница, без обзира на текст унет уз пречицу.</html>

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
sr@ijekavian: Љепљива заставица на фајлу се игнорише под Линуксом, али се може користити на другим системима.

en: The URL %1
    is malformed
sr@ijekavian: УРЛ %1
    лоше је формиран

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
sr@ijekavian: Заставица за писање омогућава измјену садржаја фајла.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
sr@ijekavian: Издавач

en: The browser identification text sent to the sites you visit. Use the provided options to customize it.
sr@ijekavian: Текст идентификације прегледача који ће бити послат сајтовима које посјећујете. Употријебите присутне опције да га прилагодите.

en: The browser identification text sent to the sites you visit. You can customize it using the options provided below.
sr@ijekavian: Текст идентификације прегледача који ће бити послат сајтовима које посјећујете. Можете га прилагодити помоћу опција испод.

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
sr@ijekavian: НЕ, дошло је до грешака:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
sr@ijekavian: да

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
sr@ijekavian: Изабрана имена фајлова
    не дјелују исправно.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
sr@ijekavian: Клипборд је измијењен од када сте посљедњи пут налијепили нешто: изабрани формат података више није примјењив. Копирајте поново то што желите да налијепите.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
sr@ijekavian: Фајл уноса површи
    %1
    није добар.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
sr@ijekavian: Фајл уноса површи
    %1
    типа је „FSDevice“, али нема унос „Dev=...“.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
sr@ijekavian: Фајл уноса површи
    %1
    типа је везе, али нема унос „URL=...“.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
sr@ijekavian: Фајл уноса површи ‘%1’ нема унос „Type=...“.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
sr@ijekavian: Унос површи типа
    %1
    није познат.

en: The desktop is offline
sr@ijekavian: Површ је ван везе

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
sr@ijekavian: Одредиште

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
sr@ijekavian: Одредишни ресурс нема довољно простора да запише стање ресурса послије извршења ове методе.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
sr@ijekavian: Уређај „%1“ није диск и не може се избацити.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
sr@ijekavian: Уређај је можда заузет, тј. још увек га користи програм или корисник. Чак и отворен прозор прегледача на локацији на овом уређају може да изазове овакво заузеће.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
sr@ijekavian: Уређај можда није спреман, нпр. можда није убачен медијум у ЦД јединицу; или, ако се ради о периферном/преносном уређају, можда није исправно повезан.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
sr@ijekavian: Изгледа да фасцикла %1 више не постоји, тако ову ставку није могуће вратити на изворну локацију. Можете или поново направити ту фасциклу па поновити наредбу, или превући ставку било гдје другдје да бисте је вратили.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
sr@ijekavian: Фајл
    %1
    измијењен је.
    Желите ли да отпремите измјене?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
sr@ijekavian: Фајл ‘%1’ већ постоји. Желите ли да га пребришете?

en: The file "%1" could not be found
sr@ijekavian: Не могу да нађем фајл ‘%1’

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
sr@ijekavian: Фајл %1
    измијењен је. Желите ли да отпремите измјене?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
sr@ijekavian: <html>Фајл <tt>%1</tt> је копиран из <tt>%2</tt>, али је отада очито измијењен у <tt>%3</tt>.
    Опозив копирања обрисаће фајл, чиме ће све измјене бити изгубљене.
    Желите ли заиста да обришете <tt>%4</tt>?</html>

en: The file is too large to be trashed.
sr@ijekavian: Фајл је превелик за смеће.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
sr@ijekavian: Фајл можда користи неки други корисник или програм (због чега је закључан).

en: The file or folder %1 does not exist.
sr@ijekavian: Фајл или фасцикла ‘%1’ не постоји.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
sr@ijekavian: Следеће пречице су већ додијељене. Изаберите неке друге.
    %1

en: The io-slave which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
sr@ijekavian: У/И захват који обезбјеђује приступ протоколу <strong>%1</strong> не може да се покрене. Ово је обично из техничких разлога.|/|У/И захват који обезбјеђује приступ протоколу <strong>$[ном %1]</strong> не може да се покрене. Ово је обично из техничких разлога.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
sr@ijekavian: Локација гдје је фасцикла требало да се направи можда не постоји.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
sr@ijekavian: Главнина овог документа обезбјеђена је ССЛ‑ом, али неки дијелови нису.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
sr@ijekavian: Име које сте унијели, %1, можда не постоји: можда је погрешно унијето.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
sr@ijekavian: Мрежна веза није можда добро подешена, или можда мрежно сучеље није укључено.

en: The new file name is empty.
sr@ijekavian: Ново име фајла је празно.

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
sr@ijekavian: Поступак није могао бити довршен зато што не може да се комуницира са сервисом за захтевање лозинки (kpasswdserver).

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
sr@ijekavian: Поступак није могао бити довршен зато што су изворни и одредишни фајл или фасцикла једно те исто.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
sr@ijekavian: Поступак није могао бити довршен зато што су изворни и одредишни фајл један те исти.

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
sr@ijekavian: Поступак није могао бити довршен зато што извор не може да се премести сам у себе.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
sr@ijekavian: Ланац парњака за ССЛ сертификате делује искварено.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
sr@ijekavian: Поступак за постављање сертификата клијента за сесију није успио.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
sr@ijekavian: Процес протокола %1 је неочекивано умро.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
sr@ijekavian: Програм на серверу који обезбјеђује приступ протоколу <strong>%1</strong> пријавио је унутрашњу грешку: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који обезбјеђује приступ протоколу <strong>%1</strong> не може да се нађе или покрене. Ово је обично из техничких разлога.|/|Програм на вашем рачунару који обезбјеђује приступ протоколу <strong>$[ном %1]</strong> не може да се нађе или покрене. Ово је обично из техничких разлога.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који обезбјеђује приступ протоколу <strong>%1</strong> није могао да добије меморију потребну за наставак.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који обезбјеђује приступ протоколу <strong>%1</strong> пријавио је унутрашњу грешку.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који пружа приступ протоколу <strong>%1</strong> пријавио је прекид непознатог типа: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који пружа приступ протоколу <strong>%1</strong> пријавио је непознату грешку: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који обезбјеђује приступ протоколу <strong>%1</strong> неочекивано је прекинут.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
sr@ijekavian: Програм који обезбјеђује сагласност са овим протоколом можда није ажуриран при посљедњој надоградњи КДЕ‑а. То може изазвати несагласност програма са текућом верзијом и стога онемогућити покретање.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
sr@ijekavian: Протокол %1 не имплементира сервис фасцикли.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
sr@ijekavian: Протокол %1 није филтерски протокол.

en: The protocol %1 is not supported.
sr@ijekavian: Протокол %1 није подржан.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
sr@ijekavian: Протокол %1 је само филтерски протокол.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
sr@ijekavian: КДЕ програми тренутно инсталирани на овом рачунару не подржавају протокол <strong>%1</strong>.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
sr@ijekavian: Протокол, или сервер, можда не подржава наставак преноса.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
sr@ijekavian: Скрипта поставе проксија није исправна:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
sr@ijekavian: Скрипта поставе проксија је вратила грешку:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
sr@ijekavian: Предмет

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
sr@ijekavian: Удаљени домаћин није послао ниједан ССЛ сертификат.
    Обустављам јер се идентитет домаћина не може утврдити.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
sr@ijekavian: <qt>Захтјев је очекивао фајл, али умјесто тога је пронађена фасцикла <tt>%1</tt>.</qt>

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
sr@ijekavian: <qt>Захтјев је очекивао фасциклу, али умјесто тога је пронађен фајл <tt>%1</tt>.</qt>

en: The request was not completed because it was aborted.
sr@ijekavian: Захтјев није довршен зато што га је корисник обуставио.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
sr@ijekavian: КДЕ програм који имплементира протокол <strong>%1</strong> не подржава захтијевану радњу.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
sr@ijekavian: Захтијевани уређај није могао бити припремљен („монтиран“). Пријављена грешка је: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
sr@ijekavian: Захтијевани уређај није могао бити отпуштен („демонтиран“). Пријављена грешка је: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
sr@ijekavian: <qt>Захтијевани фајл <tt>%1</tt> није могао да буде записан јер нема довољно простора на диску.</qt>

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
sr@ijekavian: Захтијевани фајл не може бити направљен зато што истоимени фајл већ постоји.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
sr@ijekavian: Захтијевана фасцикла не може бити направљена зато што истоимена фасцикла већ постоји.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
sr@ijekavian: <html>Захтијевани фајл помоћи није могао бити рашчлањен:<br/>%1</html>

en: The requested lock could not be granted. %1
sr@ijekavian: Тражено закључавање није било одобрено. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
sr@ijekavian: <qt>Поступак је захтијевао стварање привременог фајла <tt>%1</tt>, али се то није могло извести.</qt>

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
sr@ijekavian: <qt>Поступак је захтијевао стварање привременог фајла у који би се уписивао садржај који се преузима. Тај привремени фајл <tt>%1</tt> није могао бити обрисан.</qt>

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
sr@ijekavian: <qt>Поступак је захтијевао брисање изворног фајла, највјероватније на крају поступка премијештања. Изворни фајл <tt>%1</tt> није могао бити обрисан.</qt>

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
sr@ijekavian: <qt>Поступак је захтијевао преименовање изворног фајла <tt>%1</tt>, али се то није могло извести.</qt>

en: The requested protocol may not be supported.
sr@ijekavian: Захтијевани протокол можда није подржан.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
sr@ijekavian: <qt>Захтијевана симболичка веза <tt>%1</tt> није могла бити направљена.</qt>

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
sr@ijekavian: Неопходан податак о величини садржаја није дат уз ПОСТ поступак.

en: The resource cannot be deleted.
sr@ijekavian: Ресурс се не може обрисати.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
sr@ijekavian: Сервер <strong>%1</strong> је одбио да дозволи овом рачунару да направи везу.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
sr@ijekavian: Сервер не подржава протокол вебДАВ.

en: The server does not support the request type of the body.
sr@ijekavian: Сервер не подржава тип захтијева у телу.

en: The server failed the authenticity check (%1).
sr@ijekavian: Сервер није прошао аутентификацију (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
sr@ijekavian: Сервер је био презаузет одговарањем на друге захтјеве да би одговорио.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element
     or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten.
     %1
sr@ijekavian: Сервер није могао да одржи у животу својства набројана у ИксМЛ елементу propertybehavior
    или сте покушали да пребришете фајл иако сте захтијевали да се фајлови не пребрисују.
    %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
sr@ijekavian: Сервер, док је тренутно повезан на Интернет, не може бити подешен да дозвољава захтјеве.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
sr@ijekavian: На серверу, док је тренутно повезан на Интернет, можда није покренут захтијевани сервис (%1).

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
sr@ijekavian: Пречица „%1“ већ се користи за „%2“. Изаберите неку другу.

en: The source and destination are the same file.
    %1
sr@ijekavian: Изворни и одредишни фајл су један те исти.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
sr@ijekavian: Извор

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
sr@ijekavian: <qt>Назначени фајл или фасцикла <tt>%1</tt> не постоји.</qt>

en: The specified folder does not exist or was not readable.
sr@ijekavian: Наведена фасцикла не постоји или се не може читати.

en: The specified folder may not be empty.
sr@ijekavian: Задата фасцикла можда није празна.

en: The specified folder may not exist.
sr@ijekavian: Задата фасцикла можда не постоји.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
sr@ijekavian: <qt>Задати захтјев је затражио да се пренос фајла <tt>%1</tt> настави од одређене тачке. То није било могуће.</qt>

en: The specified resource may not exist.
sr@ijekavian: Наведени ресурс можда не постоји.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
sr@ijekavian: Задати ресурс можда не постоји или није приступачан.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
sr@ijekavian: Наизглед привремени фајл
    %1
    измијењен је.
    Желите ли још увијек да га обришете?

en: The trash has reached its maximum size!
    Cleanup the trash manually.
sr@ijekavian: Смеће је досегло максималну величину!
    Почистите га ручно.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
sr@ijekavian: Верзије протокола %1 које подржавају овај рачунар и сервер можда нису сагласне.

en: There are no special actions available for protocol %1.
sr@ijekavian: Нема никаквих посебних радњи за протокол %1.

en: There is no documentation available for %1.
sr@ijekavian: Нема доступне документације за %1.|/|Нема доступне документације за $[аку %1].

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
sr@ijekavian: Можда постоји проблем у некој тачки дуж мрежног пута између сервера и овог рачунара.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
sr@ijekavian: Можда постоји проблем у мрежној постави, прецизније са именом домаћина проксија. Ако сте недавно приступали Интернету без проблема, ово је мало вјероватно.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
sr@ijekavian: Можда постоји проблем у мрежној постави. Ако сте недавно без проблема приступали Интернету, ово је мало вјероватно.

en: There may have been a problem with your network connection.
sr@ijekavian: Можда постоји проблем са вашом везом ка мрежи.

en: These files use advanced permissions.
sr@ijekavian: Ови фајлови користе напредне дозволе.

en: These settings apply to network browsing only.
sr@ijekavian: Ове се поставке односе само на прегледање мреже.

en: This action was prevented by another error.
sr@ijekavian: Ова радња је спријечена другом грешком.

en: This action will overwrite the destination.
sr@ijekavian: Ова радња ће пребрисати одредиште.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
sr@ijekavian: Ова радња би пребрисала ‘%1’ самим собом.
    Унесите ново име фајла:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
sr@ijekavian: Ова грешка врло зависи од КДЕ програма. Додатне информације би требало да вам пруже више увида него што је доступно КДЕ‑овој улазно/излазној архитектури.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
sr@ijekavian[0]: Сви фајлови су везе и немају дозволе.
sr@ijekavian[1]: Сви фајлови су везе и немају дозволе.
sr@ijekavian[2]: Сви фајлови су везе и немају дозволе.
sr@ijekavian[3]: Овај фајл је веза и нема дозволе.

en: This file is already in the trash bin.
sr@ijekavian: Овај фајл је већ у смећу.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
sr@ijekavian[0]: Ови фајлови користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[1]: Ови фајлови користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[2]: Ови фајлови користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[3]: Овај фајл користи напредне дозволе.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
sr@ijekavian: Ова заставица омогућава додавање, преименовање и брисање фајлова. Брисање и преименовање могу бити ограничени љепљивом заставицом.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
sr@ijekavian: Ова заставица омогућава приказивање садржаја фасцикле.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
sr@ijekavian[0]: Ове фасцикле користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[1]: Ове фасцикле користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[2]: Ове фасцикле користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[3]: Ова фасцикла користи напредне дозволе.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
sr@ijekavian: Ово је прилично техничка грешка у којој потребни уређај за мрежну комуникацију (сокет) није могао бити створен.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
sr@ijekavian: Ово је прилично техничка грешка у којој потребни уређај за мрежну комуникацију (сокет) није могао бити успостављен тако да слуша долазеће мрежне везе.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
sr@ijekavian: Ово је прилично техничка грешка до које је дошло приликом покушаја да се прихвати долазећа мрежна веза.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
sr@ijekavian: Ово је највјероватније проузроковано грешком у програму. Размислите о слању извјештаја о грешци као што је описано испод.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
sr@ijekavian: Ово је највјероватније изазвано грешком у програму на серверу. Размислите о слању извјештаја о грешци као што је објашњено испод.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
sr@ijekavian: Ово је списак фајлова за отварање. Више фајлова се може задати навођењем њихових имена раздвојених размацима.

en: This is the name of the file to open.
sr@ijekavian: Ово је име фајла који треба отворити.

en: This is the name to save the file as.
sr@ijekavian: Ово је име под којим ће се фајл сачувати.

en: This may be an error on the server side.
sr@ijekavian: Ово је можда грешка на страни сервера.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
sr@ijekavian: Ово значи да је упућен захтјев који захтијева утврђивање садржаја фасцикле, а КДЕ програм који подржава овај протокол не може да то уради.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
sr@ijekavian: Ово значи да иако је ресурс <strong>%1</strong> могао бити отворен, дошло је до грешке при читању садржаја из њега.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
sr@ijekavian: Ово значи да иако је ресурс <strong>%1</strong> могао бити отворен, дошло је до грешке при упису садржаја у њега.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
sr@ijekavian: <qt>Ово значи да је покушај уласка (другим ријечима отварања) у захтијевану фасциклу <tt>%1</tt> одбијен.</qt>

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
sr@ijekavian: <qt>Ово значи да је покушај уписа у фајл <tt>%1</tt> одбијен.</qt>

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
sr@ijekavian: <qt>Ово значи да садржај захтијеваног фајла или фасцикле <tt>%1</tt> не може бити добављен јер није могао бити обезбјеђен приступ за читање.</qt>

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
sr@ijekavian: Ово значи да фајл <tt>%1</tt> не може бити записан као што је захтијевано, зато што се не може добити приступ за упис.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
sr@ijekavian: <qt>Ова опција даје неке згодне могућности за чување фајлова са наставцима:<ol><li>Наставак наведен у пољу <i>%1</i> биће ажуриран ако промијените тип фајла који желите да сачувате.</li><li>Ако наставак није дат у пољу <i>%2</i>, када кликнете на <i>Сачувај</i>, %3 ће бити додато на крај имена фајла (ако име већ не постоји); овај наставак је заснован на типу фајла који сте одабрали да сачувате.</li><li>Ако не желите да КДЕ одреди наставак имена, можете или искључити ову опцију или је сузбити додавањем тачке (.) на крај имена фајла (тачка ће бити аутоматски уклоњена).</li></ol>Ако нисте сигурни, оставите ову опцију укљученом јер је тако лакше руковати фајловима.</qt>

en: Timeout Error
sr@ijekavian: Грешка прековремена

en: Timeout Values
sr@ijekavian: Вриједности прековремена

en: Timeout on server
    %1
sr@ijekavian: Истекло вријеме на серверу
    %1

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
sr@ijekavian: Узми УРЛ‑ове за локалне фајлове и затим их обриши

en: Tree View
sr@ijekavian: Приказ стабла

en: Trusted:
sr@ijekavian: Поуздан:

en: Try again, either now or at a later time.
sr@ijekavian: Покушајте поново, одмах или мало касније.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
sr@ijekavian: Премјестите тренутни фајл негдје другдје, па покушајте поново.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
sr@ijekavian: Премјестите тренутну фасциклу негдје другдје, па покушајте поново.

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
sr@ijekavian: Покушајте ресетујете сесију површи, или потражите грешке у дневнику kiod.

en: Type
sr@ijekavian: Тип

en: Type any comment you think is useful here.
sr@ijekavian: Унесите овдје какав год користан коментар.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
sr@ijekavian: Овдје унесите наредбу за покретање програма.
    
    Уз наредбу се могу задати неки мјестодржачи који ће бити замијењени стварним вриједностима кад се покрене програм:
    %f — једно име фајла
    %F — списак фајлова; користи се за програме који могу да отворе више локалних фајлова одједном
    %u — један УРЛ
    %U — списак УРЛ‑ова
    %d — фасцикла фајла који се отвара
    %D — списак фасцикли
    %i — иконица
    %m — мини‑иконица
    %c — коментар

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
sr@ijekavian: Унесите овдје опис програма, на основу његове намјене. На примјер: програм за модемско позивање на Интернет (КППП) могао би се описати као „Модемом на Интернет“.

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
sr@ijekavian: Унесите овдје име које желите да дате програму. Програм ће се јављати под овим именом у менију програма и у панелу.

en: Type:
sr@ijekavian: Тип:

en: U&RL
sr@ijekavian: УРЛ

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
sr@ijekavian: Уникс окружења обично могу да повежу фајл или фасциклу са другим именом и/или локацијом. У току захтијеваног копирања, КДЕ је открио везу или низ веза које резултују бесконачном петљом — тј. фајл је (можда неким изоколним путем) повезан са самим собом.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
sr@ijekavian: Уникс окружења обично могу да повежу фајл или фасциклу са другим именом и/или локацијом. КДЕ је открио везу или низ веза које резултују бесконачном петљом — тј. фајл је (можда неким изоколним путем) повезан са самим собом.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
sr@ijekavian: УРЛ не упућује на ресурс.

en: URL Resource Invalid
sr@ijekavian: УРЛ ресурс је неисправан

en: URL cannot be listed
    %1
sr@ijekavian: Садржај УРЛ‑а се не може исписати
    %1

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
sr@ijekavian: УРЛ‑ови или локални фајлови употријебљени за „command“.

en: URL:
sr@ijekavian: УРЛ:

en: Unable to Create io-slave
sr@ijekavian: Не могу да направим У/И захват

en: Unable to Enter Folder
sr@ijekavian: Не могу да уђем у фасциклу

en: Unable to Initialize Input/Output Device
sr@ijekavian: Не могу да припремим улазно/излазни уређај

en: Unable to Launch Process
sr@ijekavian: Не могу да покренем процес

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
sr@ijekavian: Не могу да отпустим улазно/излазни уређај

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
sr@ijekavian: Не могу да комуницирам са сервисом за руковање колачићима.
    Промјене које сте начинили неће ступити на снагу док не покренете сервис поново.

en: Unable to create io-slave. %1
sr@ijekavian: Не могу да направим У/И захват. %1

en: Unable to create io-slave: %1
sr@ijekavian: Не могу да направим У/И захват: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
sr@ijekavian: Не могу да обришем све колачиће као што је захтијевано.

en: Unable to delete cookies as requested.
sr@ijekavian: Не могу да обришем колачиће као што је захтијевано.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
sr@ijekavian: Не могу да отворим сертификат. Да покушате с новом лозинком?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
sr@ijekavian: Не могу да добавим податке о колачићима смјештеним на овом рачунару.

en: Und&o
sr@ijekavian: О&позови

en: Und&o: Batch Rename
sr@ijekavian: Опозови па&кетно преименовање

en: Und&o: Copy
sr@ijekavian: О&позови копирање

en: Und&o: Create File
sr@ijekavian: О&позови стварање фајла

en: Und&o: Create Folder
sr@ijekavian: О&позови стварање фасцикле

en: Und&o: Create Folder(s)
sr@ijekavian: О&позови стварање фасцикли

en: Und&o: Link
sr@ijekavian: О&позови повезивање

en: Und&o: Move
sr@ijekavian: О&позови премијештање

en: Und&o: Rename
sr@ijekavian: О&позови преименовање

en: Und&o: Trash
sr@ijekavian: О&позови бацање

en: Undo File Copy Confirmation
sr@ijekavian: Потврда опозива копирања фајлова

en: Undocumented Error
sr@ijekavian: Недокументована грешка

en: Unexpected Program Termination
sr@ijekavian: Неочекивано окончање програма

en: Unknown Authorization method.
sr@ijekavian: Непознат метод аутентификације.

en: Unknown Error
sr@ijekavian: Непозната грешка

en: Unknown HTTP verb.
sr@ijekavian: Непознат ХТТП глагол.

en: Unknown Host
sr@ijekavian: Непознат домаћин

en: Unknown Interruption
sr@ijekavian: Непознат прекид

en: Unknown Proxy Host
sr@ijekavian: Непознат прокси домаћин

en: Unknown error
    %1
sr@ijekavian: Непозната грешка
    %1

en: Unknown host %1
sr@ijekavian: Непознат домаћин %1

en: Unknown interrupt
    %1
sr@ijekavian: Непознат прекид
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
sr@ijekavian: Непознат протокол „%1“.

en: Unknown proxy host
    %1
sr@ijekavian: Непознат прокси домаћин
    %1

en: Unmount
sr@ijekavian: Демонтирај

en: Unsupported Action: %1
sr@ijekavian: Неподржана радња: %1

en: Unsupported Protocol %1
sr@ijekavian: Протокол %1 није подржан

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
sr@ijekavian: Ажурирајте програм на најновију верзију. Ваша дистрибуција би требало да обезбјеђује алатке за ажурирање програмâ.

en: Updating System Configuration
sr@ijekavian: Ажурирање поставе система

en: Updating system configuration.
sr@ijekavian: Ажурирам поставу система...

en: Upload
sr@ijekavian: Отпреми

en: Use cache whenever &possible
sr@ijekavian: Користи кеш када је &могуће

en: Use manually specified proxy configuration:
sr@ijekavian: Користи ручно задату поставу проксија:

en: Use proxy auto configuration URL:
sr@ijekavian: УРЛ за аутоматско подешавање проксија:

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
sr@ijekavian: Поставке проксија важе само за адресе на списку изузетака

en: Use system proxy configuration:
sr@ijekavian: Системска постава проксија:

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
sr@ijekavian: Користи задату скрипту за подешавање поставки проксија.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
sr@ijekavian: &Овај прокси сервер важи за све протоколе

en: User
sr@ijekavian: Корисник

en: User Agent
sr@ijekavian: кориснички агент

en: User canceled action
    %1
sr@ijekavian: Корисник је одустао од радње
    %1

en: User:
sr@ijekavian: Корисник:

en: User:
sr@ijekavian: Корисник:

en: Username:
sr@ijekavian: Корисничко име:

en: Using cached version
sr@ijekavian: Користим кеширану верзију

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
sr@ijekavian: %1 не подржава употребу под‑УРЛ‑ова.

en: Validity period:
sr@ijekavian: Период важења:

en: Value:
sr@ijekavian: Вриједност:

en: Varying (No Change)
sr@ijekavian: Промјенљиво (без измјене)

en: Verify whether the cached web page is valid before attempting to fetch the web page again.
sr@ijekavian: Провјери да ли је кеширана веб страница важећа прије покушаја њеног поновног преузимања.

en: Waldo Bastian
sr@ijekavian: Валдо Бастијан

en: Web Shortcuts
sr@ijekavian: Веб пречице

[ctx: Web page address]
en: Address:
sr@ijekavian: Адреса:

en: What do you wish to do with this executable file?
sr@ijekavian: Шта желите да урадите са овим извршним фајлом?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
sr@ijekavian: <qt>Када су ФТП везе пасивне клијент се повезује на сервер, умјесто обрнуто, тако да заштитни зидови не блокирају везу. Стари ФТП сервери понекад не подржавају пасивни режим.</qt>

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
sr@ijekavian: Ако је ово попуњено, избор начињен кликом на дугме биће примијењен и на све наредне сукобе у оквиру текућег посла.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
sr@ijekavian: Ако је ово попуњено, избор начињен кликом на дугме биће примијењен и на све наредне сукобе фасцикли у оквиру текућег посла.
    Ако не кликнете на „Прескочи“, поново ћете бити питани при наредном сукобу са постојећим фајлом у овој фасцикли.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
sr@ijekavian: <qt>Док се отпрема фајл ће имати наставак <tt>.part</tt>. Када се пренос заврши биће му враћено стварно име.</qt>

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
sr@ijekavian: За вријеме добављања информације о задатом прокси домаћину, <strong>%1</strong>, дошло је до грешке „непознат домаћин“. Ова грешка значи да захтијевано име није могло да се пронађе на Интернету.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
sr@ijekavian: Желите ли да прихватите овај сертификат заувијек, без питања убудуће?

en: Write
sr@ijekavian: упис

en: Write
    Entries
sr@ijekavian: упис

en: Write Access Denied
sr@ijekavian: Приступ за упис је одбијен

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
sr@ijekavian: &Упиши унутра

en: Writing to %1 is not supported.
sr@ijekavian: Упис у %1 није подржан.|/|Упис у $[аку %1] није подржан.

en: Yes
sr@ijekavian: Да

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
sr@ijekavian: Управо ћете ступити у безбједни режим. Сви преноси ће бити шифровани, осим ако се не одреди другачије.
    Ово значи да нико са стране неће моћи лако да посматра ваше податке током преноса.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
sr@ijekavian: Управо ћете изаћи из безбједног режима. Преноси више неће бити шифровани.
    Ово значи да неко са стране може да посматра ваше податке током преноса.

en: You are not authorized to execute this file.
sr@ijekavian: Нисте овлашћени да извршите овај фајл.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
sr@ijekavian: Нисте овлашћени да изаберете програм за отварање овог фајла.

en: You can only select local files
sr@ijekavian: Можете бирати само локалне фајлове.

en: You can only select local files.
sr@ijekavian: Можете бирати само локалне фајлове.

en: You can only select one file
sr@ijekavian: Можете изабрати само један фајл.

en: You did not select a file to delete.
sr@ijekavian: Нисте изабрали фајл за брисање.

en: You did not select a file to trash.
sr@ijekavian: Нисте изабрали фајл за бацање у смеће.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
sr@ijekavian: Немате дозволу за приступ протоколу %1.

en: You do not have permission to create that folder.
sr@ijekavian: Немате дозволу да направите ту фасциклу.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
sr@ijekavian: Назначили сте да желите да прихватите овај сертификат, али није издат серверу који га представља. Желите ли да наставите учитавање?

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
sr@ijekavian: Морате поново покренути КДЕ да би измјене ступиле на снагу.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
sr@ijekavian: Морате поново покренути програме у погону да би ове измјене ступиле на снагу.

en: You may have encountered a bug in the program.
sr@ijekavian: Можда сте наишли на грешку у програму.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
sr@ijekavian: Можда сте навели нетачне детаље за аутентификацију или их уопште нисте ни навели.

en: You may not have permissions to accept the connection.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе за прихватање ове везе.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе да припремите („монтирате“) уређај. На уникс системима често су потребна овлашћења систем-администратора за припремање уређаја.

en: You may not have permissions to read from the resource.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе за читање из овог ресурса.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе да читате фајл или отворите фасциклу.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе за отпуштање („демонтирање“) уређаја. На уникс системима често су потребна овлашћења систем-администратора за отпуштање уређаја.

en: You may not have permissions to write to the resource.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе за писање у овај ресурс.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
sr@ijekavian: Морате навести корисничко име и лозинку за прокси сервер наведен испод прије него што вам се дозволи приступ било ком сајту.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
sr@ijekavian: Морате навести корисничко име и лозинку за приступ овом сајту.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
sr@ijekavian: Можда су вам права приступа недовољна за извођење захтијеваног поступка над овим ресурсом.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
sr@ijekavian: Ваш налог нема дозволу да приступа датом ресурсу.

en: Zoom in
sr@ijekavian: Увеличај

en: Zoom out
sr@ijekavian: Умањи

en: [padlock]
sr@ijekavian: [катанац]

en: a suitable extension
sr@ijekavian: прикладан наставак

[ctx: execute permission]
en: x
sr@ijekavian: и

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol.This means you may have an outdated version of the plugin.
sr@ijekavian: К‑лансер не може да нађе или покрене прикључак који обезбјеђује протокол. Ово значи да имате застарелу верзију прикључка.

en: klauncher said: %1
sr@ijekavian: К‑лансер одговара: %1

en: mounting is not supported by wince.
sr@ijekavian: Виндоуз ЦЕ не подржава монтирање.

en: not supported
sr@ijekavian: није подржано

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
sr@ijekavian: Оверавам контролну суму...

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
sr@ijekavian: Ово ће покренути програм:

[ctx: read permission]
en: r
sr@ijekavian: ч

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
sr@ijekavian: копира наведени фајл или фасцикла|/|$[својства Не-може 'Наведени фајл или фасцикла не може да се копира']

[ctx: request type]
en: create the requested folder
sr@ijekavian: направи захтијевана фасцикла|/|$[својства Не-може 'Фасцикла не може да се направи']

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
sr@ijekavian: обрише наведени фајл или фасцикла|/|$[својства Не-може 'Наведени фајл или фасцикла не може да се обрише']

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
sr@ijekavian: закључа наведени фајл или фасцикла|/|$[својства Не-може 'Наведени фајл или фасцикла не може да се закључа']

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
sr@ijekavian: помјери наведени фајл или фасцикла|/|$[својства Не-може 'Наведени фајл или фасцикла не може да се помјери']

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
sr@ijekavian: упита сервер за способности|/|$[својства Не-може 'Сервер не може да се упита за способности']

[ctx: request type]
en: retrieve property values
sr@ijekavian: добаве вриједности својства|/|$[својства Не-може 'Вриједности својства не могу да се добаве']

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
sr@ijekavian: добави садржај наведеног фајла или фасцикле|/|$[својства Не-може 'Садржај наведеног фајла или фасцикле не може да се добави']

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
sr@ijekavian: изврши извјештај у наведеној фасцикли|/|$[својства Не-може 'У наведеној фасцикли не може да се изврши извјештај']

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
sr@ijekavian: тражи у наведеној фасцикли|/|$[својства Не-може 'У наведеној фасцикли не може да се тражи']

[ctx: request type]
en: set property values
sr@ijekavian: постави вредности својства|/|$[својства Не-може 'Вриједности својства не могу да се поставе']

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
sr@ijekavian: откључа наведени фајл или фасцикла|/|$[својства Не-може 'Наведени фајл или фасцикла не може да се откључа']

[ctx: request type]
en: upload %1
sr@ijekavian: отпреми %1|/|$[својства Не-може %1' не може да се отпреми']

en: the extension <b>%1</b>
sr@ijekavian: наставак <b>%1</b>

en: unmounting is not supported by wince.
sr@ijekavian: Виндоуз ЦЕ не подржава демонтирање.

[ctx: write permission]
en: w
sr@ijekavian: п
