konqueror - en to sr@ijekavian translation catalogue (296 entries)

en: &Bookmarks
sr@ijekavian: &Обиљеживачи

en: &Close Active View
sr@ijekavian: &Затвори активни приказ

en: &Close Tab
sr@ijekavian: &Затвори језичак

en: &Copy Link Address
sr@ijekavian: &Копирај адресу везе

en: &Discard Changes
sr@ijekavian: &Одбаци измјене

en: &Duplicate Current Tab
sr@ijekavian: У&двостручи текући језичак

en: &Duplicate Tab
sr@ijekavian: У&двостручи језичак

en: &Duplicate Window
sr@ijekavian: У&двостручи прозор

en: &Edit
sr@ijekavian: &Уређивање

en: &File
sr@ijekavian: &Фајл

en: &Find File...
sr@ijekavian: &Нађи фајл...

en: &Force Reload
sr@ijekavian: &Приморај учитавање

en: &Go
sr@ijekavian: &Кретање

en: &Help
sr@ijekavian: По&моћ

en: &New Tab
sr@ijekavian: &Нови језичак

en: &Open File...
sr@ijekavian: &Отвори фајл...

en: &Open Location
sr@ijekavian: &Отвори локацију

en: &Open With
sr@ijekavian: &Отвори помоћу

en: &Preferences...
sr@ijekavian: &Поставке...

en: &Reload
sr@ijekavian: &Учитај поново

en: &Reload All Tabs
sr@ijekavian: &Учитај поново све језичке

en: &Reload Tab
sr@ijekavian: &Учитај поново језичак

en: &Remove Entry
sr@ijekavian: &Уклони ставку

en: &Settings
sr@ijekavian: П&одешавање

en: &Stop
sr@ijekavian: &Заустави

en: &Up
sr@ijekavian: &Горе

en: &View
sr@ijekavian: &Приказ

en: &Window
sr@ijekavian: Про&зор

en: (C) 1999-2016, The Konqueror developers
sr@ijekavian: © 1999-2016, програмери К‑освајача

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
sr@ijekavian: <html>Очисти траку локације<br/><br/>Празни садржај у траци локације.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
sr@ijekavian: <html>Копирај изабрани текст или ставку у системски клипборд.<br/><br/>Овим се текст или каква друга ставка стављају на располагање за <i>наљепљивање</i> у К‑освајачу или неком другом КДЕ програму.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
sr@ijekavian: <html>Исијеци изабрани текст или ставку и стави у системски клипборд.<br/><br/>Овим се текст или каква друга ставка стављају на располагање за <i>наљепљивање</i> у К‑освајачу или неком другом КДЕ програму.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
sr@ijekavian: <html>Уђи у родитељску фасциклу<br/><br/>На примјер, ако је тренутна локација <tt>file:/home/%1</tt>, кликом овдје отићи ћете у <tt>file:/home</tt>.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
sr@ijekavian: <html>Иди<br/><br/>Иде на страницу унијету у траку локације.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
sr@ijekavian: <html>Трака локације<br/><br/>Унесите веб адресу или израз за тражење.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
sr@ijekavian: <html>Иди на моју „домаћу страницу“<br /><br />Локацију на коју вас ово дугме води можете подесити у <i>Подешавање→Подеси К‑освајач...→Опште</i>.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
sr@ijekavian: <html>Налијепи претходно исјечени или копирани садржај клипборда<br/><br/>Такође ради и са текстом копираним или исјеченим из других КДЕ програма.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
sr@ijekavian: <html>Штампај текући документ<br/><br/>Добићете дијалог у којем можете подесити разне опције, као што су број копија за штампу и који штампач желите да користите.<br/><br/>Дијалог такође пружа приступ посебним КДЕ сервисима за штампање, попут стварања ПДФ фајла од текућег документа.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
sr@ijekavian: <html>Учитај поново све приказане документе у језичцима<br/><br/>На примјер, може бити корисно за освјежавање веб страница измјењених од тренутка учитавања, да би се те промјене исказале.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
sr@ijekavian: <html>Учитај поново приказани документ<br/><br/>На примјер, може бити корисно за освјежавање веб страница измијењених од тренутка учитавања, да би се те промјене исказале. Све слике на страници се поново преузимају, чак и ако су већ у кешу.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
sr@ijekavian: <html>Учитај поново приказани документ<br/><br/>На примјер, може бити корисно за освјежавање веб страница измијењених од тренутка учитавања, да би се те промјене исказале.</html>

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
sr@ijekavian: <html>Заустави учитавање документа<br/><br/>Сви мрежни преноси биће заустављени и К‑освајач ће приказати садржај који је дотле примљен.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
sr@ijekavian: <qt><b>%1</b> није исправан</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
sr@ijekavian: <qt><center><b>%1</b></center><hr/>Посљедња посјета: %2<br/>Прва посјета: %3<br/>Број посијета: %4</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: @action:button New session]
en: New...
sr@ijekavian: Нова...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
sr@ijekavian: Преименуј...

[ctx: @action:button Save current session]
en: Save Current...
sr@ijekavian: Сачувај текућу...

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
sr@ijekavian: Питај касније

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
sr@ijekavian: Не враћај

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
sr@ijekavian: Поврати сесију

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
sr@ijekavian: Најчешће посјећивано

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
sr@ijekavian: Недавно посјећено

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
sr@ijekavian: Прикажи историјат

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
sr@ijekavian: Поређај

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
sr@ijekavian: &Начин приказа

[ctx: @info]
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
sr@ijekavian: прозор %1

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
sr@ijekavian: Учитавање

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
sr@ijekavian: Очистити историјат?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
sr@ijekavian: Потврда за затварање других језичака

[ctx: @title:window]
en: Configure
sr@ijekavian: Подешавање

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sr@ijekavian: Потврда

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
sr@ijekavian: Одбацити измјене?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
sr@ijekavian: Унос циља

[ctx: @title:window]
en: History
sr@ijekavian: Историјат

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
sr@ijekavian: Управљање сесијама

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
sr@ijekavian: Отварање фасцикле обиљеживача у новим језичцима

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
sr@ijekavian: Преименовање сесије

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
sr@ijekavian: Повратити сесију?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
sr@ijekavian: Уписивање сесије

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
sr@ijekavian: Сесија постоји, пребрисати?

[ctx: @title:window]
en: Warning
sr@ijekavian: Упозорење

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
sr@ijekavian: Бочна трака Веба

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
sr@ijekavian: Испразните кућице до сесија које не желите да повратите.

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
sr@ijekavian: Закључан приказ не може мијењати фасцикле. Користите заједно са „повезаним приказом“, за истраживање многих фајлова из исте фасцикле.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
sr@ijekavian: <html>Сесија по имену „%1“ већ постоји. Желите ли да је пребришете?</html>

en: A&ll open windows
sr@ijekavian: У &свим отвореним прозорима

en: Access denied
sr@ijekavian: Приступ одбијен

en: Activate Next Tab
sr@ijekavian: Активирај сљедећи језичак

en: Activate Previous Tab
sr@ijekavian: Активирај претходни језичак

en: Activate Tab %1
sr@ijekavian: Активирај језичак %1

en: Add
sr@ijekavian: Додај

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
sr@ijekavian: Да ли да додам ново веб проширење „%1“ у бочну траку?

en: Alex Zepeda
sr@ijekavian: Алекс Зепеда

en: Alexander Neundorf
sr@ijekavian: Александер Нојндорф

en: Allan Sandfeld Jensen
sr@ijekavian: Алан Сандфелд Јенсен

en: Antti Koivisto
sr@ijekavian: Анти Коивисто

en: Apple Safari Developers
sr@ijekavian: Програмери Епловог Сафарија

en: Ask confirmation for deleting a file.
sr@ijekavian: Тражи потврду при брисању фајла

en: Ask confirmation for move to trash
sr@ijekavian: Тражи потврду при премијештању у смеће

en: Bookmark Toolbar
sr@ijekavian: Трака обиљеживача

en: By &Date
sr@ijekavian: по &датуму

en: By &Name
sr@ijekavian: по &имену

en: C&lear History
sr@ijekavian: &Очисти историјат

en: C&lose Current Tab
sr@ijekavian: &Затвори текући језичак

en: Canceled.
sr@ijekavian: Отказано.

en: Carsten Pfeiffer
sr@ijekavian: Карстен Пфајфер

en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
sr@ijekavian: Попуните ово ако желите да се наредба за брисање даје на површи и у менијима менаџера фајлова и контекстним менијима. Фајлове можете брисати и када је нема, држећи тастер Shift при издавању „Премести у смеће“.

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
sr@ijekavian: Прикази се могу повезати попуњавањем ове кућице уз најмање два приказа. Тада ће, када промијените активну фасциклу у једном приказу, аутоматски бити ажуриран садржај свих осталих повезаних приказа. Ово је нарочито корисно ако користите различите типове приказа, као на примјер стабло фасцикли са иконицама или детаљима, и можда прозор емулатора терминала.

en: Clear Location Bar
sr@ijekavian: Очисти траку локације

en: Close
sr@ijekavian: Затвори

en: Close &Other Tabs
sr@ijekavian: Затвори &друге језичке

en: Close Current Tab
sr@ijekavian: Затвори текући језичак

en: Close View
sr@ijekavian: Затвори приказ

en: Close the current tab
sr@ijekavian: Затвори текући језичак

en: Closed Items
sr@ijekavian: Затворено

en: Configure Extensions...
sr@ijekavian: Подеси проширења...

en: Configure Spell Checking...
sr@ijekavian: Подеси провјеру правописа...

en: Copy &Files...
sr@ijekavian: &Копирај фајлове...

en: Copy selected files from %1 to:
sr@ijekavian: Копирај изабране фајлове из %1 у:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
sr@ijekavian: Копирај изабрани текст или ставку у клипборд

en: Current maintainer
sr@ijekavian: тренутни одржавалац

en: D&etach Tab
sr@ijekavian: &Откачи језичак

en: David Faure
sr@ijekavian: Давид Фор

en: Dawit Alemayehu
sr@ijekavian: Давит Алемајеху

en: Detach Current Tab
sr@ijekavian: Откачи текући језичак

en: Developer
sr@ijekavian: програмер

en: Developer (AdBlock filter)
sr@ijekavian: програмер (Адблокови филтери)

en: Developer (HTML rendering engine)
sr@ijekavian: програмер (мотор за рендеровање ХТМЛ‑а)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
sr@ijekavian: програмер (мотор за рендеровање ХТМЛ‑а, У/И библиотека)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
sr@ijekavian: програмер (мотор за рендеровање ХТМЛ‑а, У/И библиотека, радни оквир регресионих проба)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
sr@ijekavian: програмер (мотор за рендеровање ХТМЛ‑а, јаваскрипт)

en: Developer (I/O library)
sr@ijekavian: програмер (У/И библиотека)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
sr@ijekavian: програмер (У/И библиотека, подршка за аутентификацију)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
sr@ijekavian: програмер (подршка за менаџер безбједности јаве 2, 
    и друга битна побољшања подршке за аплете)

en: Developer (Java applet support)
sr@ijekavian: програмер (подршка за јаванске аплете)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
sr@ijekavian: програмер (јавански аплети и други угнијежђени објекти)

en: Developer (JavaScript)
sr@ijekavian: програмер (јаваскрипт)

en: Developer (List views)
sr@ijekavian: програмер (прикази спискова)

en: Developer (List views, I/O library)
sr@ijekavian: програмер (прикази спискова, У/И библиотека)

en: Developer (Netscape plugin support)
sr@ijekavian: програмер (подршка за Нетскејпове прикључке)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
sr@ijekavian: програмер (ССЛ, Нетскејпови прикључци)

en: Developer (framework)
sr@ijekavian: програмер (радни оквир)

en: Developer (framework, parts)
sr@ijekavian: програмер (радни оквир, дијелови)

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
sr@ijekavian: програмер (радни оквир, дијелови, јаваскрипт, У/И библиотека) и бивши одржавалац

en: Developer (misc stuff)
sr@ijekavian: програмер (разно)

en: Developer (navigation panel framework)
sr@ijekavian: програмер (радни оквир панела за навигацију)

en: Dima Rogozin
sr@ijekavian: Дима Рогозин

en: Dirk Mueller
sr@ijekavian: Дирк Милер

en: Do Not Add
sr@ijekavian: Немој да додаш

en: Do not ask again
sr@ijekavian: Не питај више

en: Do you really want to clear the entire history?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да испразните цио историјат?

en: Do you really want to close all other tabs?
sr@ijekavian: Желите ли стварно да затворите све друге језичке?

en: Dump Debug Info
sr@ijekavian: Попиши исправљачке податке

en: Eduardo Robles Elvira
sr@ijekavian: Едуардо Роблес Елвира

en: Enter the parent folder
sr@ijekavian: Уђи у родитељску фасциклу

en: Error: %1
sr@ijekavian: Грешка: %1

en: Extensions
sr@ijekavian: Проширења

en: Extra Toolbar
sr@ijekavian: Додатна трака

en: File Management
sr@ijekavian: Управљање фајловима

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
sr@ijekavian: За УРЛ‑ове који указују на фајлове, отвара фасциклу и бира фајл, умјесто да отвори сâм фајл

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
sr@ijekavian: Приморај поновно учитавање тренутно приказаног документа и свих слика у њему

en: George Staikos
sr@ijekavian: Џорџ Стајкос

en: Germain Garand
sr@ijekavian: Жермен Гаран

en: Go
sr@ijekavian: Иди

en: Graphics/icons
sr@ijekavian: графика (иконице)

en: Harri Porten
sr@ijekavian: Хари Портен

en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
sr@ijekavian: Овдје можете задати да ли желите да искачући прозор садржи већи преглед фајла, кад помјерите миш над њега.

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
sr@ijekavian: Овдје можете задати да ли ће при помијерању миша над фајл искочити мали прозор са допунским подацима о фајлу.

en: Home
sr@ijekavian: Домаћа

en: Home Folder
sr@ijekavian: Домаћа фасцикла

en: Home Page
sr@ijekavian: Домаћа страница

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
sr@ijekavian: Ако је укључено, К‑освајач отвара нови прозор кад отворите фасциклу, умјесто да прикаже њен садржај у текућем прозору.

en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
sr@ijekavian: Ако је укључено, при отварању сесије из дијалога сесија језичци ће бити отворени у текућем прозору.

en: Ivor Hewitt
sr@ijekavian: Ајвор Хјуит

en: Joseph Wenninger
sr@ijekavian: Јозеф Венингер

en: KFM author
sr@ijekavian: аутор КФМ‑а

en: Kon&queror Introduction
sr@ijekavian: Увод у &К‑освајач

en: Konqueror
sr@ijekavian: К‑освајач

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
sr@ijekavian: К‑освајач није правилно затворен. Желите ли да повратите ове претходне сесије?

en: Koos Vriezen
sr@ijekavian: Кос Вризен

en: L&ocation:
sr@ijekavian: &Локација:

en: Lars Knoll
sr@ijekavian: Ларс Кнол

en: Leo Savernik
sr@ijekavian: Лео Саверник

en: List available sessions
sr@ijekavian: Наброји доступне сесије

en: Local
sr@ijekavian: Локално

en: Location Bar
sr@ijekavian: Трака локације

en: Location Toolbar
sr@ijekavian: Трака локације

en: Location to open
sr@ijekavian: Локација за отварање

en: Lock to Current Location
sr@ijekavian: Закључај на тренутној локацији

en: Lubos Lunak
sr@ijekavian: Лубош Луњак

en: M&ove Files...
sr@ijekavian: &Премјести фајлове...

en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Maks Orlovich
sr@ijekavian: Максим Орлович

en: Manage...
sr@ijekavian: Управљај...

en: Matt Koss
sr@ijekavian: Матеј Кос

en: Matthias Welk
sr@ijekavian: Матијас Велк

en: Maximum number of Closed Items
sr@ijekavian: Највећи број затворених ставки

en: Maximum number of history items per view
sr@ijekavian: Највећи број ставки историјата по приказу

en: Michael Brade
sr@ijekavian: Михаел Браде

en: Michael Reiher
sr@ijekavian: Михаел Рајхер

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
sr@ijekavian: МИМЕ тип за овај УРЛ (нпр. „text/html“ или „inode/directory“)

en: Miscellaneous
sr@ijekavian: Разно

en: Move Tab Left
sr@ijekavian: Помјери језичак улијево

en: Move Tab Right
sr@ijekavian: Помјери језичак удесно

en: Move backwards one step in the browsing history
sr@ijekavian: Корак уназад у историјату прегледања

en: Move backwards one step in the closed tabs history
sr@ijekavian: Корак уназад у историјату затворених језичака

en: Move forward one step in the browsing history
sr@ijekavian: Корак унапријед у историјату прегледања

en: Move selected files from %1 to:
sr@ijekavian: Премјести изабране фајлове из %1 у:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
sr@ijekavian: Премјести изабрани текст или ставку у клипборд

en: Navigate to your 'Home Folder'
sr@ijekavian: Иди на моју „домаћу фасциклу“

en: Navigate to your 'Home Page'
sr@ijekavian: Иди на моју „домаћу страницу“

en: Navigate to your local 'Home Folder'
sr@ijekavian: Иди на моју локалну „домаћу фасциклу“

en: New &Window
sr@ijekavian: Нови &прозор

en: Number of Open With items in the File menu
sr@ijekavian: Број ставки за отварање помоћу у менију Фајл

en: Onl&y current window
sr@ijekavian: Само у &текућем прозору

en: Open a new tab
sr@ijekavian: Отвори нови језичак

en: Open folders in separate windows
sr@ijekavian: Отварај фасцикле у засебним прозорима

en: Open in &New Tab
sr@ijekavian: Отвори у новом &језичку

en: Open in New &Window
sr@ijekavian: Отвори у новом &прозору

en: Open in New Tab
sr@ijekavian: Отвори у новом језичку

en: Open in T&his Window
sr@ijekavian: Отвори у &овом прозору

en: Open tabs inside current window
sr@ijekavian: Отварај језичке у текућем прозору

en: Open the document in a new tab
sr@ijekavian: Отвори документ у новом језичку

en: Open the document in a new window
sr@ijekavian: Отвори документ у новом прозору

en: Open the document in current window
sr@ijekavian: Отвори документ у текућем прозору

en: Open with %1
sr@ijekavian: Отвори помоћу %1|/|Отвори $[инс-п %1]

en: Other Tabs
sr@ijekavian: Други језичци

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
sr@ijekavian: Део који се користи (нпр. khtml или kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
sr@ijekavian: Налијепи садржај клипборда

en: Peter Kelly
sr@ijekavian: Питер Кели

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
sr@ijekavian: Предучитај за касније. Овај режим не подржава УРЛ‑ове у командној линији.

en: Preview &in %1
sr@ijekavian: Преглед &у %1|/|Преглед &у $[лок %1]

en: Print the current document
sr@ijekavian: Штампај текући документ

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
sr@ijekavian: Профил за отварање (ПРЕВАЗИЂЕНО, ИГНОРИСАНО)

en: Reload all currently displayed document in tabs
sr@ijekavian: Учитај поново све приказане документе у језичцима

en: Reload the currently displayed document
sr@ijekavian: Учитај поново приказани документ

en: Resend
sr@ijekavian: Пошаљи поново

en: Richard Moore
sr@ijekavian: Ричард Мур

en: S&end File...
sr@ijekavian: Пошаљи &фајл...

en: Save As...
sr@ijekavian: Сачувај као...

en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
sr@ijekavian: Сачувај &отворене језичке и прозоре ради лакшег обнављања

en: Search in history
sr@ijekavian: Тражи у историјату

en: Send &Link Address...
sr@ijekavian: Пошаљи адресу &везе...

en: Session n&ame:
sr@ijekavian: &Име сесије:

en: Session to open
sr@ijekavian: Сесија за отварање

en: Sessions
sr@ijekavian: Сесије

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
sr@ijekavian: Задаје да је приказ „повезан“. Повезани приказ прати све промјене фасцикле учињене у другим повезаним приказима.

en: Show %1
sr@ijekavian: Прикажи %1|/|Прикажи $[аку %1]

en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
sr@ijekavian: Брисање у менијима заобилази смеће

en: Show file tips
sr@ijekavian: Облачићи фајлова

en: Show previews in file tips
sr@ijekavian: Прегледи у облачићима фајлова

en: Simon Hausmann
sr@ijekavian: Симон Хаусман

en: Split View &Left/Right
sr@ijekavian: Подели приказ &лијево/десно

en: Split View &Top/Bottom
sr@ijekavian: Подијели приказ &горе/доље

en: Stalled
sr@ijekavian: Застој

en: Standard font
sr@ijekavian: Стандардни фонт

en: Start Page
sr@ijekavian: Почетна страница

en: Start without a default window, when called without URLs
sr@ijekavian: Покрени без подразумијеваног прозора при позиву без УРЛ‑ова

en: Stefan Schimanski
sr@ijekavian: Штефан Шимански

en: Stefano Crocco
sr@ijekavian: Стефано Кроко

en: Stephan Binner
sr@ijekavian: Штефан Бинер

en: Stephan Kulow
sr@ijekavian: Штефан Кулов

en: Stop loading the document
sr@ijekavian: Заустави учитавање документа

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sr@ijekavian: Фајлови/УРЛ‑ови које програм отвори биће обрисани по употреби

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
sr@ijekavian: Страница коју покушавате да погледате резултат је послатих података. Ако их поново пошаљете, биће поновљене све радње које је формулар извршио (као што је претрага или куповина на вези).

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
sr@ijekavian: Изгледа да је нешто лоше подешено. Придружили сте К‑освајач типу фајла %1, којим не може руковати.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
sr@ijekavian: Грешка при учитавању модула %1.
    Дијагноза:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
sr@ijekavian: Ова трака садржи списак тренутно отворених језичака. Кликните на неки од њих да га активирате. Такође можете користити пречице са тастатуре за кретање кроз језичке. Текст на језичку одсликава садржај под њим; у случају да је скраћен због дужине, ставите показивач миша преко језичка да бисте видјели пун наслов.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the \"Home\" button is pressed.
sr@ijekavian: Ово је УРЛ веб странице на коју ће К‑освајач скочити када се притисне дугме домаће странице.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will start from.
sr@ijekavian: УРЛ веб странице коју ће К‑освајач приказати по покретању.

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
sr@ijekavian: Фонт којим се приказује текст у прозорима К‑освајача.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
sr@ijekavian: Испразни историјат затвореног

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
sr@ijekavian: По&вежи приказ

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
sr@ijekavian: Ова опција налаже К‑освајачу да затражи потврду када бришете фајл заобилазећи фасциклу за смеће. Имајте у виду да се обрисани фајлови не могу повратити, па је препоручљиво да оставите тражење потврде активно.

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
sr@ijekavian: Ова опција говори К‑освајачу да ли да тражи потврду када премијештате фајл у фасциклу смећа, одакле се може лако повратити.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
sr@ijekavian: Страница садржи измене које нису предате.
    Затварањем прозора измјене ће бити одбачене.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
sr@ijekavian: Страница садржи измјене које нису предате.
    Поновним учитавањем странице измјене ће бити одбачене.

en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
sr@ijekavian: Задаје највећи број затворених ставки које се смијештају у меморију. Ово ограничење неће бити премашено.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
sr@ijekavian: Језичак садржи измјене које нису предате.
    Затварањем осталих језичака измјене ће бити одбачене.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
sr@ijekavian: Језичак садржи измјене које нису предате.
    Затварањем језичка измјене ће бити одбачене.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
sr@ijekavian: Језичак садржи измене које нису предате.
    Затварањем прозора измјене ће бити одбачене.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
sr@ijekavian: Језичак садржи измјене које нису предате.
    Откачивањем језичка измјене ће бити одбачене.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
sr@ijekavian: Језичак садржи измјене које нису предате.
    Поновним учитавањем свих језичака измјене ће бити одбачене.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
sr@ijekavian: Приказ садржи измјене које нису предате.
    Затварањем приказа измјене ће бити одбачене.

en: Throbber
sr@ijekavian: Куцало

en: Tobias Anton
sr@ijekavian: Тобијас Антон

en: Torben Weis
sr@ijekavian: Торбен Вајс

en: Torsten Rahn
sr@ijekavian: Торстен Ран

en: Und&o
sr@ijekavian: Опо&зови

en: Und&o: Closed Tab
sr@ijekavian: &Опозови: затворени језичак

en: Und&o: Closed Window
sr@ijekavian: &Опозови: затворени прозор

en: Waldo Bastian
sr@ijekavian: Валдо Бастијан

en: Web Browsing
sr@ijekavian: Прегледање Веба

en: Web browser, file manager and document viewer.
sr@ijekavian: Веб прегледач, менаџер фајлова и приказивач докумената.

en: Wynn Wilkes
sr@ijekavian: Вин Вилкс

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
sr@ijekavian: Прозор има неколико отворених језичака, желите ли заиста напустите програм?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
sr@ijekavian: Затражили сте отварање више од 20 обиљеживача у језичцима. То може потрајати. Наставити?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
sr@ijekavian: Бочна трака није функционална или није доступна. Нова ставка не може бити додата.

en: Zack Rusin
sr@ijekavian: Зaк Расин

en: mimetype
sr@ijekavian: МИМЕ‑тип

en: no name
sr@ijekavian: безимено

en: profile
sr@ijekavian: профил

en: service
sr@ijekavian: сервис

en: session
sr@ijekavian: сесија
