ark - en to sr@latin translation catalogue (322 entries)

en:  megabytes
sr@latin:  megabajta

en: %1 file | %1 files
sr@latin[0]: %1 fajl
sr@latin[1]: %1 fajla
sr@latin[2]: %1 fajlova
sr@latin[3]: %1 fajl

en: &Archive
sr@latin: &Arhiva

en: &Automatically create subfolders
sr@latin: &Automatski stvaraj potfascikle

en: &File
sr@latin: &Fajl

en: &Preserve paths when extracting
sr@latin: &Očuvaj putanje pri raspakivanju

en: &Settings
sr@latin: Po&dešavanje

en: , %1 folder | , %1 folders
sr@latin[0]: %1 fascikla
sr@latin[1]: %1 fascikle
sr@latin[2]: %1 fascikli
sr@latin[3]: %1 fascikla

en: <b>Job Description</b>
sr@latin: <b>Opis posla</b>

[ctx: @action:button]
en: Add
sr@latin: Dodaj

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
sr@latin: Ne otvaraj

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
sr@latin: Otvori samo‑za‑čitanje

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
sr@latin: Tekst kao pregled

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
sr@latin: &Raspakuj

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
sr@latin: &Svojstva

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
sr@latin: &Proveri celovitost

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
sr@latin: Raspakuj &sve

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
sr@latin: Prikaži panel sa podacima

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
sr@latin: Kompresuj

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
sr@latin: Raspakuj ovde

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
sr@latin: Raspakuj

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
sr@latin: Kompresuj u...

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Here (as TAR.GZ)
sr@latin: Ovde (kao *.tar.gz)

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Here (as ZIP)
sr@latin: Ovde (kao *.zip)

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
sr@latin: Raspakuj arhivu ovde

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
sr@latin: Raspakuj arhivu ovde, pogodi potfasciklu

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
sr@latin: Raspakuj arhivu u...

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
sr@latin: Uredi &komentar

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
sr@latin: Dodaj &komentar

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
sr@latin: <filename>%1</filename> već postoji, ali nije fascikla.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
sr@latin: <filename>%1</filename> je fascikla.

[ctx: @info]
en: An archive named <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sr@latin: Arhiva po imenu <filename>%1</filename> već postoji. Želite li zaista da je prebrišete?

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
sr@latin: Arhiva je iskvarena ili nedovoljno dozvola.

[ctx: @info]
en: Ark can only extract to local destinations.
sr@latin: Ark ume da raspakuje samo na lokalna odredišta.

[ctx: @info]
en: Ark could not extract <filename>%1</filename>.
sr@latin: Ark ne može da raspakuje <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Ark could not open <filename>%1</filename> for extraction.
sr@latin: Ark ne može da otvori <filename>%1</filename> radi raspakivanja.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
sr@latin: Ark trenutno ne podržava ISO fajlove sa fajl sistemom UDF.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
sr@latin: Ne mogu da kompresujem unos, postupak obustavljen.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
sr@latin[0]: Ne mogu premestim raspakovane fajlove u odredišnu fasciklu.
sr@latin[1]: Ne mogu premestim raspakovane fajlove u odredišnu fasciklu.
sr@latin[2]: Ne mogu premestim raspakovane fajlove u odredišnu fasciklu.
sr@latin[3]: Ne mogu premestim raspakovani fajl u odredišnu fasciklu.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
sr@latin: Ne mogu da otvorim arhivu za upisivanje unosa.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
sr@latin: Ne mogu da prebrišem <filename>%1</filename>. Proverite imate li dozvolu za pisanje.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
sr@latin: Ne mogu da postavim stepen kompresovanja.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
sr@latin: Ne mogu da postavim metod kompresovanja.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
sr@latin[0]: Brisanje ovih fajlova ne može se opozvati. Želite li zaista da ih obrišete?
sr@latin[1]: Brisanje ovih fajlova ne može se opozvati. Želite li zaista da ih obrišete?
sr@latin[2]: Brisanje ovih fajlova ne može se opozvati. Želite li zaista da ih obrišete?
sr@latin[3]: Brisanje ovog fajla ne može se opozvati. Želite li zaista da ga obrišete?

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
sr@latin: Raspakivanje propalo jer je disk pun.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
sr@latin: Raspakivanje propalo: pogrešna lozinka.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
sr@latin: Ne mogu da napravim privremeni fajl za upisivanje podataka.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
sr@latin: Ne mogu da nađem program <filename>%1</filename> na disku.

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
sr@latin: Kobna greška, raspakivanje obustavljeno.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
sr@latin: Učitavanje arhive <filename>%1</filename> nije uspelo, uz sledeću grešku:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
sr@latin: Arhiva <filename>%1</filename> već postoji. Želite li da je prebrišete?

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> cannot be copied to the specified location. The archive does not exist anymore.
sr@latin: Arhiva <filename>%1</filename> ne može da se kopira na navedenu lokaciju. Arhiva više ne postoji.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
sr@latin: Arhiva <filename>%1</filename> ne može da se učita, pošto ne može da se čita iz nje.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
sr@latin: Arhiva <filename>%1</filename> zaštićena je lozinkom. Morate je uneti.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
sr@latin: Arhiva <filename>%1</filename> nije nađena.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
sr@latin: Arhiva <filename>%1</filename> biće napravljena čim dodate neki fajl.

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
sr@latin: Arhiva ne može da se sačuva kao <filename>%1</filename>. Pokušajte da je sačuvate na drugu lokaciju.

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
sr@latin: Arhiva je prazna ili Ark ne može da otvori njen sadržaj.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
sr@latin: Pokušavate da otvorite iskvarenu arhivu.<nl/>Neki fajlovi mogu biti neispravni ili nedostajati.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
sr@latin: Fascikla <filename>%1</filename> već postoji. Želite li zaista da raspakujete u nju?

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
sr@latin: Ne mogu da napravim fasciklu <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while reading <filename>%1</filename> during extraction.
sr@latin: Greška pri čitanju iz <filename>%1</filename> tokom raspakivanja.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
sr@latin: Ne mogu da kompresujem unos.

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
sr@latin: Dodavanje fajlova u postojeće arhive zaštićene lozinkom bez šifrovanja zaglavlja trenutno nije podržano.<nl/><nl/>Raspakujte fajlove i napravite novu arhivu ako želite da dodate još fajlova.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
sr@latin: Kliknite da dodate fajlove u arhivu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
sr@latin: Kliknite da dodate ili uredite komentar.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
sr@latin: Kliknite da otvorite izabrani fajl spoljašnjim programom.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with the associated application
sr@latin: Kliknite da otvorite izabrani fajl pridruženim programom.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
sr@latin: Kliknite da pregledate izabrani fajl.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
sr@latin: Kliknite da vidite svojstva arhive.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
sr@latin: Kliknite da proverite celovitost arhive.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
sr@latin: Provera arhiva zaštićenih lozinkom bez šifrovanja zaglavlja trenutno nije podržana.

[ctx: @title:group]
en: Extract
sr@latin: Raspakivanje

[ctx: @title:window]
en: Add Files
sr@latin: Dodavanje fajlova

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
sr@latin: Dodavanje fajlova u %1

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
sr@latin: Nema pregleda fajla

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
sr@latin: Iskvarena arhiva

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
sr@latin[0]: Brisanje fajlova
sr@latin[1]: Brisanje fajlova
sr@latin[2]: Brisanje fajlova
sr@latin[3]: Brisanje fajla

[ctx: @title:window]
en: Extract
sr@latin: Raspakivanje

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
sr@latin: Fajl već postoji

[ctx: @title:window]
en: File Exists
sr@latin: Fajl postoji

[ctx: @title:window]
en: File Modified
sr@latin: Fajl izmenjen

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
sr@latin: Svojstva — %1

[ctx: @title:window]
en: Save Archive As
sr@latin: Upisivanje arhive kao

en: Add &Files...
sr@latin: Dodaj &fajlove...

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
sr@latin: Dodaj navedene fajlove u ovu arhivu. Napravi arhivu ako ne postoji. Napusti po završetku.

en: Adding comment
sr@latin: Dodajem komentar...

en: Adding files is not supported for this archive.
sr@latin: Dodavanje fajlova nije podržano za ovu arhivu.

en: Advanced Options
sr@latin: Napredne opcije

en: Advanced editing functionalities
sr@latin: Napredne mogućnosti uređivanja

en: All &files
sr@latin: &Svi fajlovi

en: Andrew Smith
sr@latin: Endru Smit

en: Archive
sr@latin: Arhiva

en: Archive name:
sr@latin: Ime arhive:

en: Archive type:
sr@latin: Tip arhive:

en: Ark cannot open symlinks.
sr@latin: Ark ne može da otvara simveze.

en: Ark does not currently support testing this archive.
sr@latin: Ark trenutno ne podržava proveru ove arhive.

en: ArkPart
sr@latin: Ark deo

en: Ask for password before showing the list of files in the archive
sr@latin: Traži lozinku pre prikazivanja spiska fajlova u arhivi

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
sr@latin: Automatski izaberi ime fajla, sa datim sufiksom (npr. rar, tar.gz, zip ili bilo koji drugi podržani)

en: Bryce Corkins
sr@latin: Brus Korkins

en: Calculating...
sr@latin: Računam...

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
sr@latin: Promeni tekuću fasciklu na prvi unos, pa dodaj sve ostale unose relativno prema prvom.

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
sr@latin: Kliknite da otvorite dijalog raspakivanja, gde možete izabrati kako treba raspakovati fajlove u arhivi.

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
sr@latin: Kliknite da otvorite dijalog raspakivanja, gde možete izabrati da li ćete raspakovati sve fajlove ili samo izabrane.

en: Close &Ark after extraction
sr@latin: &Zatvori Ark nakon raspakivanja

en: Close Ark after extraction
sr@latin: Zatvori Ark nakon raspakivanja

en: Close Ark after extraction.
sr@latin: Zatvori Ark nakon raspakivanja.

en: Closing preview
sr@latin: Zatvaranje pregleda

en: Comment
sr@latin: Komentar

en: Comment has been modified.
sr@latin: Komentar je izmenjen.

en: Compress to Archive
sr@latin: Kompresovanje u arhivu

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed
sr@latin: kompresovano

en: Compressing a file | Compressing %1 files
sr@latin[0]: Kompresujem %1 fajl
sr@latin[1]: Kompresujem %1 fajla
sr@latin[2]: Kompresujem %1 fajlova
sr@latin[3]: Kompresujem fajl

en: Compression
sr@latin: Kompresija

[ctx: Compression method]
en: Method
sr@latin: metod

en: Compression method(s):
sr@latin: Metodi kompresovanja:

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
sr@latin: odnos

en: Compression ratio:
sr@latin: Stepen kompresovanja:

en: Copying a file | Copying %1 files
sr@latin[0]: Kopiram %1 fajl
sr@latin[1]: Kopiram %1 fajla
sr@latin[2]: Kopiram %1 fajlova
sr@latin[3]: Kopiram fajl

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
sr@latin: Ne mogu da pišem u odredište <filename>%1</filename>.<nl/>Proverite da li imate dovoljne dozvole.

en: Create New Archive
sr@latin: Stvaranje nove arhive

en: Create multi-volume archive
sr@latin: Napravi višedelnu arhivu

en: Default action when opening archive entries.
sr@latin: Podrazumevana radnja pri otvaranju stavki u arhivi.

en: Delete operation failed. Try upgrading p7zip or disabling the p7zip plugin in the configuration dialog.
sr@latin: Postupak brisanja propao. Pokušajte da nadogradite p7zip ili da isključite priključak za p7zip u dijalogu za podešavanje.

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
sr@latin[0]: Brišem %1 fajl
sr@latin[1]: Brišem %1 fajla
sr@latin[2]: Brišem %1 fajlova
sr@latin[3]: Brišem fajl

en: Description
sr@latin: opis

en: Destination
sr@latin: Odredište

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
sr@latin: Odredišna fascikla za raspakivanje. Ako nije navedena, podrazumeva se tekuća putanja.

en: Disable preview for files larger than:
sr@latin: Isključi pregled za fajlove veće od:

en: Don't ask again.
sr@latin: Ne pitaj više

en: E&xtraction into subfolder:
sr@latin: &Raspakivanje u potfasciklu:

en: Elvis Angelaccio
sr@latin: Elvis Angelačo

en: Emily Ezust (Corel Corporation)
sr@latin: Emili Ezust, kompanija Corel

en: Encryption method:
sr@latin: Metod šifrovanja:

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
sr@latin: Unosi sa istim imenom ne mogu da se nalepe na isto odredište.

en: Error during extraction
sr@latin: Greška tokom raspakivanja.

en: Extension:
sr@latin: Nastavak:

en: Extract
sr@latin: Raspakuj

en: Extract All Files
sr@latin: Raspakivanje svih fajlova

en: Extract To...
sr@latin: Raspakuj u...

en: Extract here
sr@latin: Raspakuj ovde

en: Extract multiple archives
sr@latin: Raspakuj više arhiva

en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
sr@latin: Raspakuj u potfasciklu ako arhiva ima više stavki gornjeg nivoa

en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
sr@latin: Raspakuj u potfasciklu ako arhiva ima više od jedne stavke gornjeg nivoa.

en: Extracting Files
sr@latin: Raspakujem fajlove...

en: Extracting all files
sr@latin: Raspakujem sve fajlove

en: Extracting one file | Extracting %1 files
sr@latin[0]: Raspakujem %1 fajl
sr@latin[1]: Raspakujem %1 fajla
sr@latin[2]: Raspakujem %1 fajlova
sr@latin[3]: Raspakujem fajl

en: Extraction Dialog
sr@latin: Dijalog raspakivanja

en: Extraction failed due to an unknown error.
sr@latin: Raspakivanje propalo zbog nepoznate greške.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
sr@latin: Raspakivanje propalo zbog jednog ili više iskvarenih fajlova. Bilo koji od raspakovanih fajlova može biti oštećen.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
sr@latin: Raspakivanje propalo zbog nepodržanog metoda kompresovanja (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
sr@latin: Raspakivanje propalo zbog nepodržanog metoda šifrovanja.

en: Extraction failed.
sr@latin: Raspakivanje propalo.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
sr@latin: Raspakivanje propalo. Proverite ima li dovoljno prostora na disku.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
sr@latin: Raspakivanje propalo. Proverite da li ste uneli tačnu lozinku i da li ima dovoljno prostora na disku.

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
sr@latin: Raspakivanje stavke:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>nije uspelo, uz sledeću poruku greške:<nl/>    %2<nl/><nl/>Želite li da nastavite raspakivanje?<nl/>

en: Failed to add entry: %1
sr@latin: Ne mogu da dodam stavku: %1

en: Failed to copy entry: %1
sr@latin: Ne mogu da kopiram stavku: %1

en: Failed to create directory: %1
sr@latin: Ne mogu da napravim fasciklu: %1

en: Failed to delete entry: %1
sr@latin: Ne mogu da obrišem stavku: %1

en: Failed to find all archive volumes.
sr@latin: Ne mogu da nađem sve delove arhive.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
sr@latin: Ne mogu da učitam pogodan priključak. Proverite da li su instalirane sve naredbe za rukovanje ovim tipom arhive.

en: Failed to locate entry: %1
sr@latin: Ne mogu da nađem stavku: %1

en: Failed to move entry: %1
sr@latin: Ne mogu da premestim stavku: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
sr@latin: Ne mogu da otvorim „%1“:<nl/>%2

en: Failed to open archive: %1
sr@latin: Ne mogu da otvorim arhivu: %1

en: Failed to open file for writing: %1
sr@latin: Ne mogu da otvorim fajl za pisanje: %1

en: Failed to read data for entry: %1
sr@latin: Ne mogu da učitam podatke za stavku: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
sr@latin: Ne mogu da pročitam metapodatke za stavku: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
sr@latin: Ne mogu da postavim opcije kompresovanja za stavku: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
sr@latin: Ne mogu da postavim metapodatke za stavku: %1

en: Failed to write archive.
sr@latin: Ne mogu da upišem arhivu.

en: Failed to write data for entry: %1
sr@latin: Ne mogu da upišem podatke za stavku: %1

[ctx: File permissions]
en: Mode
sr@latin: režim

[ctx: File version]
en: Version
sr@latin: verzija

[ctx: File's group]
en: Group
sr@latin: grupa

[ctx: File's owner username]
en: Owner
sr@latin: vlasnik

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
sr@latin: Ime fajla ne može da sadrži ‘/’ i ne može da bude jednako „.“ ili „..“.

en: Filename:
sr@latin: Ime fajla:

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
sr@latin: Fajlovi sa narednim putanjama već postoje. Želite li da nastavite i prebrišete ih?

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
sr@latin: Fajlovi sa narednim putanjama već postoje. Uklonite ih ako zaista želite da budu prebrisani.

en: Files/Folders to Compress
sr@latin: Fajlovi i fascikle za kompresovanje

en: Folder exists
sr@latin: Fascikla postoji

en: Folder:
sr@latin: Fascikla:

en: Folders can't be moved into themselves.
sr@latin: Fascikle ne mogu da se premeste na same sebe.

en: Former Maintainer
sr@latin: Bivši održavalac

en: Former maintainer
sr@latin: Bivši održavalac

en: Francois-Xavier Duranceau
sr@latin: Fransoa Ksavje Duranso

en: Georg Robbers
sr@latin: Georg Robers

en: Group:
sr@latin: Grupa:

en: Harald Hvaal
sr@latin: Harald Vol

en: Has comment:
sr@latin: Ima komentar:

en: Helio Chissini de Castro
sr@latin: Helio Ćisini de Kastro

en: Henrique Pinto
sr@latin: Enrike Pinto

en: How the main window is divided.
sr@latin: Kako se deli glavni prozor.

en: Icons
sr@latin: Ikonice

en: Ideas, help with the icons
sr@latin: Ideje, pomoć sa ikonicama

en: Incorrect password, please try again.
sr@latin: Pogrešna lozinka, pokušajte ponovo.

en: Incorrect password.
sr@latin: Pogrešna lozinka.

en: Information Panel
sr@latin: Panel s podacima

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
sr@latin: Nije moguće zadati stepen kompresovanja za format %1.|/|Nije moguće zadati stepen kompresovanja za format $[nom %1].

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
sr@latin: Nije moguće zadati metod kompresovanja za format %1.|/|Nije moguće zadati metod kompresovanja za format $[nom %1].

en: Job Tracker
sr@latin: Pratilac poslova

en: KDE Archiving tool
sr@latin: KDE‑ova alatka za arhiviranje

en: Last modified:
sr@latin: Poslednja izmena:

en: Level:
sr@latin: Nivo:

en: Liam Smit
sr@latin: Lijam Smit

en: Listing the archive failed.
sr@latin: Listanje arhive propalo.

en: Loading archive
sr@latin: Učitavam arhivu

en: MD5 hash:
sr@latin: MD5 disperzija:

en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

en: Maintainer
sr@latin: Održavalac

en: Maintainer, KF5 port
sr@latin: Održavalac, prenos na KF5

en: Max
sr@latin: najviši

en: Method:
sr@latin: Metod:

en: Michael Jarrett (Corel Corporation)
sr@latin: Majkl Džaret, kompanija Corel

en: Mime-type:
sr@latin: MIME tip:

en: Min
sr@latin: najmanji

en: Moving a file | Moving %1 files
sr@latin[0]: Premeštam %1 fajl
sr@latin[1]: Premeštam %1 fajla
sr@latin[2]: Premeštam %1 fajlova
sr@latin[3]: Premeštam fajl

en: Moving a folder into itself
sr@latin: Premeštanje fascikle na samu sebe

en: Multi-volume Archive
sr@latin: Višedelne arhive

en: Multi-volume:
sr@latin: Višedelna:

en: Name
sr@latin: ime

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
sr@latin: ime

en: No archive loaded
sr@latin: Arhiva nije učitana

en: No input files were given.
sr@latin: Nije dat nijedan ulazni fajl.

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
sr@latin: Nema pogodnog priključka. Izgleda da Ark ne podržava ovaj tip fajla.

en: Not enough memory for loading the archive.
sr@latin: Nema dovoljno memorije za učitavanje arhive.

en: Number of entries:
sr@latin: Broj stavki:

en: One file selected | %1 files selected
sr@latin[0]: %1 fajl je izabran
sr@latin[1]: %1 fajla su izabrana
sr@latin[2]: %1 fajlova je izabrano
sr@latin[3]: 1 fajl je izabran

en: One or more wrong checksums
sr@latin: Jedna ili više pogrešnih kontrolnih suma

en: Open &destination folder after extraction
sr@latin: Otvori odredišnu &fasciklu po raspakivanju

en: Open an archive
sr@latin: Otvori arhivu

en: Open destination folder after extraction
sr@latin: Otvori odredišnu fasciklu po raspakivanju

en: Open destination folder after extraction.
sr@latin: Otvori odredišnu fasciklu po raspakivanju.

en: Open the fi&le with associated application
sr@latin: &Otvori fajl pridruženim programom

en: Opened read-only:
sr@latin: Otvoreno samo‑za‑čitanje:

en: Options
sr@latin: Opcije

en: Owner:
sr@latin: Vlasnik:

en: Packed size:
sr@latin: Spakovana veličina:

en: Password Protection
sr@latin: Zaštita lozinkom

en: Password-protected:
sr@latin: Zaštićeno lozinkom:

en: Please check your permissions to create it.
sr@latin: Proverite imate li dozvole da je napravite.

en: Please wait while the preview is being closed...
sr@latin: Sačekajte dok se pregled ne zatvori...

en: Pre&view the file with internal previewer
sr@latin: &Prikaži fajl unutrašnjim prikazivačem

en: Preserve paths when extracting
sr@latin: Očuvaj putanje pri raspakivanju

en: Preserve paths when extracting.
sr@latin: Očuvaj putanje pri raspakivanju.

en: Preview file size limit in megabytes.
sr@latin: Ograničenje veličine fajla za pregled u megabajtima.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
sr@latin: Zaštita arhive lozinkom nije moguća za format %1.|/|Zaštita arhive lozinkom nije moguća za format $[nom %1].

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
sr@latin: Zaštita spiska fajlova nije moguća za format %1.|/|Zaštita spiska fajlova nije moguća za format $[nom %1].

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
sr@latin: Pitaj korisnika za ime fajla arhive i dodaj navedene fajlove u nju. Napusti po završetku.

en: Quick Extract To...
sr@latin: Brzo raspakuj u...

en: Ragnar Thomsen
sr@latin: Ragnar Tomsen

en: Raphael Kubo da Costa
sr@latin: Rafael Kuba da Kosta

en: Retry
sr@latin: Pokušaj ponovo

en: Roberto Selbach Teixeira
sr@latin: Roberto Selbah Tejkseira

en: SHA-1 hash:
sr@latin: SHA‑1 disperzija:

en: SHA-256 hash:
sr@latin: SHA‑256 disperzija:

en: Save
sr@latin: Sačuvaj

en: Sele&cted files only
sr@latin: Samo &izabrani fajlovi

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
sr@latin: Prikaži dijalog za određivanje opcija postupka (raspakivanje/dodavanje)

en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
sr@latin: Upozori kada se pravi ZIP arhiva sa AES šifrovanjem

en: Some Information about the job
sr@latin: Neki podaci o poslu

en: Source archive
sr@latin: Izvorna arhiva

en: Symbolic Link
sr@latin: simbolička veza

en: Target:
sr@latin: Cilj:

en: Test Results
sr@latin: Rezultati provere

en: Testing archive
sr@latin: Ispitujem arhivu...

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
sr@latin: Format %1 ne podržava višedelne arhive.|/|Format $[nom %1] ne podržava višedelne arhive.

en: The archive failed the integrity test.
sr@latin: Arhiva nije prošla proveru celovitosti.

en: The archive passed the integrity test.
sr@latin: Arhiva je prošla proveru celovitosti.

en: The archive reader could not be initialized.
sr@latin: Ne mogu da pripremim čitač arhive.

en: The archive writer could not be initialized.
sr@latin: Ne mogu da pripremim pisač arhive.

en: The chosen password does not match the given verification password.
sr@latin: Izabrana lozinka ne odgovara zadatoj lozinci za overu.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
sr@latin: Ark ne podržava tip kompresovanja „%1“.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
sr@latin: Argument odredišta će biti postavljen na putanju prvog zadatog fajla.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
sr@latin: Fajl <filename>%1</filename> je izmenjen. Želite li da ažurirate arhivu?

en: The following files could not be extracted:
sr@latin: Fajlovi koji se ne mogu raspakovati:

en: The internal viewer cannot preview this file.
sr@latin: Fajl se ne može pregledati unutrašnjim prikazivačem.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
sr@latin: Unutrašnji prikazivač ne može da dâ̂ pregled ovog tipa fajla<nl/>(%1).<nl/><nl/>Želite li da se prikaže kao obični tekst?

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
sr@latin: Unutrašnji prikazivač ne može da dâ̂ pregled ovog nepoznatog tipa fajla.<nl/><nl/>Želite li da se prikaže kao obični tekst?

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
sr@latin: Priključak ne može da se instalira zato što nedostaje jedna ili više neophodnih naredbi. Proverite instalaciju.

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
sr@latin: Ime fascikle ne može da sadrži znak ‘/’.

en: This archive contains archive entries with absolute paths, which are not supported by Ark.
sr@latin: Ova arhiva sadrži stavke sa apsolutnim putanjama, što Ark ne podržava.

en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
sr@latin: Ovaj metod šifrovanja možda ne podržava stariji softver za arhiviranje.

[ctx: Timestamp]
en: Date
sr@latin: datum

en: Type archive name...
sr@latin: Unesite ime arhive...

en: Type to search...
sr@latin: Kucajte za pretragu...

en: Type:
sr@latin: Tip:

en: URLs to open.
sr@latin: URL‑ovi za otvaranje.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
sr@latin: Ne mogu da nađem komponentu Arka dela; proverite instalaciju.

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Size
sr@latin: veličina

en: Unknown file type
sr@latin: Nepoznat tip fajla

en: Unknown size
sr@latin: nepoznata veličina

en: Unpacked size:
sr@latin: Raspakovana veličina:

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
sr@latin: ‘unrar’ prijavljuje ne-RAR arhivu. Instalirano izdanje ‘unrar’ (%1) previše je staro. Pokušajte da instalirate novije.

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
sr@latin: Paketno sučelje umesto uobičajenog dijaloškog. Ova opcija se pretpostavlja kad se zada više od jednog URL‑a.

en: Vladyslav Batyrenko
sr@latin: Vladislav Batirenko

en: Volume size:
sr@latin: Veličina delova:

en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
sr@latin: Kada se klikne na fajl u arhivi ili pritisne taster Return:

en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
sr@latin: Da li da kućica za raspakivanje u potfasciklu bude podrazumevano popunjena u dijalogu raspakivanja, kada arhiva ima više od jedne stavke gornjeg nivoa.

en: Whether to limit the preview according to file size.
sr@latin: Da li ograničiti pregled prema veličini fajla.

en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
sr@latin: Da li prikazati upozorenje kad se pravi ZIP arhiva sa AES šifrovanjem.

en: Whether to show the information panel.
sr@latin: Da li prikazati panel sa podacima.

en: Wrong password.
sr@latin: Pogrešna lozinka.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
sr@latin: Morate ili zadati ime fajla za arhivu ili sufiks (kao što su rar, tar.gz, itd.) uz opciju --autofilename.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
sr@latin: Naredba ‘unrar’ je izdanja %1, što je prestaro za rukovanje ovom arhivom. Instalirajte novije izdanje.

[ctx: action, to open an archive]
en: Open
sr@latin: Otvori

en: bkisofs code
sr@latin: Kôd za bkisofs

[ctx: extraction folder]
en: Destination
sr@latin: Odredište

en: no
sr@latin: ne

en: only file contents (%1)
sr@latin: samo sadržaj fajlova (%1)

[ctx: open a file with external program]
en: &Open
sr@latin: &Otvori

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
sr@latin: Otvori &pomoću...

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
sr@latin: nepoznat

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
sr@latin: Automatski dodaj .%1

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
sr@latin: Otvaranje arhive

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
sr@latin: P&rikaži

en: yes
sr@latin: da

en: yes (%1 volumes)
sr@latin: da (%1 delova)|/|da (%1 $[množ ^1 deo dela delova])

en: yes (%1)
sr@latin: da (%1)
