caja 1.25.3 - en to sr@latin translation catalogue (1262 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
sr@latin: 
    
    Dodaj vezu sa montiranim diskom sa servera

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sr@latin: 
    
    Razgledajte sistem datoteka pomoću upravnika datotekama

en:  (another copy)
sr@latin:  (drugi umnožak)

en:  (copy)
sr@latin:  (umnožak)

en:  (invalid Unicode)
sr@latin:  (neispravan Unikod)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
sr@latin: „%s“ ne može da otvori „%s“ zato što „%s“ ne može da pristupi datotekama na „%s“ putanjama.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sr@latin: Ne mogu da pronađem „%s“. Možda je nedavno obrisana.

en: "%s" is an executable text file.
sr@latin: „%s“ je izvršna tekstualna datoteka.

en: "%s" selected
sr@latin: „%s“ izabran

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
sr@latin: „%s“ će biti umnožen ukoliko izaberete naredbu Ubaci

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
sr@latin: „%s“ će biti premešten ukoliko izaberete naredbu Ubaci

en: %'dnd link to %s
sr@latin: %'d. veza na %s

en: %'drd link to %s
sr@latin: %'d. veza na %s

en: %'dst link to %s
sr@latin: %'d. veza na %s

en: %'dth link to %s
sr@latin: %'d. veza na %s

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr@latin: %A, %-d. %B %Y. u %-H:%M:%S

en: %S of %S
sr@latin: %S od %S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
sr@latin: %a, %-d. %b %Y. u %-H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr@latin: %a, %-d. %b %Y. u %-H:%M:%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
sr@latin: %-d. %b %Y. u %-H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
sr@latin: %-d. %b %Y, %-H:%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
sr@latin: %-d.%m.'%y, %-H:%M

en: %m/%d/%y
sr@latin: %-d.%m.'%y.

en: %s (%'dnd copy)%s
sr@latin: %s (%'d. umnožak)%s

en: %s (%'drd copy)%s
sr@latin: %s (%'d. umnožak)%s

en: %s (%'dst copy)%s
sr@latin: %s (%'d. umnožak)%s

en: %s (%'dth copy)%s
sr@latin: %s (%'d. umnožak)%s

en: %s (%s bytes)
sr@latin: %s (%s bajta)

en: %s (another copy)%s
sr@latin: %s (drugi umnožak)%s

en: %s (copy)%s
sr@latin: %s (umnožak)%s

en: %s - File Browser
sr@latin: %s — Razgledač datoteka

en: %s Properties
sr@latin: Osobine za %s

en: %s Visible Columns
sr@latin: %s prikazanih kolona

en: %s document
sr@latin: %s dokument

en: %s's Home
sr@latin: Lična fascikla (%s)

en: %s, Free space: %s
sr@latin: %s, slobodan prostor: %s

en: (Empty)
sr@latin: (Prazno)

en: (some contents unreadable)
sr@latin: (deo sadržaja nečitljiv)

en: 00/00/00, 00:00 PM
sr@latin: 00/00/00, 00:00

en: 1 Year
sr@latin: 1 godina

en: 6 Months
sr@latin: 6 meseci

en: <b>Behavior</b>
sr@latin: <b>Ponašanje</b>

en: <b>Date</b>
sr@latin: <b>Datum</b>

en: <b>Default View</b>
sr@latin: <b>Podrazumevani prikaz</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
sr@latin: <b>Izvršne tekstualne datoteke</b>

en: <b>Folders</b>
sr@latin: <b>Fascikle</b>

en: <b>Icon Captions</b>
sr@latin: <b>Naslovi ikonica</b>

en: <b>List Columns</b>
sr@latin: <b>Kolone spiska</b>

en: <b>Media Handling</b>
sr@latin: <b>Upravljanje medijumima</b>

en: <b>Other Media</b>
sr@latin: <b>Ostali medijumi</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
sr@latin: <b>Ostale datoteke koje je moguće gledati</b>

en: <b>Sound Files</b>
sr@latin: <b>Zvučne datoteke</b>

en: <b>Text Files</b>
sr@latin: <b>Tekstualne datoteke</b>

en: <b>Trash</b>
sr@latin: <b>Smeće</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
sr@latin: <big><b>Greška pri pokretanju programa sa medijuma</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
sr@latin: <big><b>Ovaj medijum sadrži program koji se sam pokreće po ubacivanju medijuma. Želite li da ga pokrenete?</b></big>

en: ? bytes
sr@latin: ? bajtova

en: ? items
sr@latin: ? stavki

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
sr@latin: Niska koja sadrži sačuvanu veličinu i koordinate upravljačkih prozora.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
sr@latin: Lista kao niska koja određuje kako će biti skraćena imena datoteka koja se preklapaju, zavisno od stepena uvećanja. Svaki unos u listi razdvojen zapetom je oblika „Uvećanje:Ceo broj“. Za svaki stepen uvećanja (najmanje „smallest“ /33%/, manje „smaller“ /50%/, malo „small“ /66%/, obično „standard“ /100%/, veliko „large“ /150%/, veće „larger“ /200%/ i najveće „largest“ /400%/) ako je broj veći od 0 ime datoteke neće preći taj broj redova. Ako je broj 0 ili manje neće postojati limit na tom uvećanju. Dozvoljen je i unos samo celog broja što će biti primenjeno kao podrazumevana vrednost za sve stepene uvećanja. Na primer: „0“ — uvek prikaži dugačko ime; „3“ — uvek skrati ime ako prelazi tri reda; „smallest:5, smaller:4“ — skrati ime ako prelazi pet redova na najmanjem uvećanju, četiri na manjem uvećanju, inače ne skraćuj.

en: A_ll columns have the same width
sr@latin: Postavi _sve kolone na istu širinu

en: Access files
sr@latin: Pristup datotekama

en: Access was denied.
sr@latin: Pristup odbijen.

en: Access:
sr@latin: Dozvole:

en: Accessed:
sr@latin: Poslednji pristup:

en: Acti_on:
sr@latin: _Radnja:

en: Activate next tab
sr@latin: Ide na naredni list

en: Activate previous tab
sr@latin: Ide na prethodni list

en: Add Application
sr@latin: Dodaj program

en: Add Emblems...
sr@latin: Dodaj obeležja...

en: Add _bookmark
sr@latin: _Dodaj obeleživač

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sr@latin: Dodaje obeleživač za trenutnu putanju u ovaj meni

en: Add a new criterion to this search
sr@latin: Dodaj novi uslov za ovu pretragu

en: Add new...
sr@latin: Dodaj novi...

en: All columns have same width
sr@latin: Sve kolone imaju istu širinu

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sr@latin: Sve izvršne datoteke u ovoj fascikli će se pojaviti u meniju „Skripte“.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
sr@latin: Sve izvršne datoteke u ovoj fascikli će se pojaviti u meniju za Skripte. Izborom željene skripte iz menija možete je pokrenuti.
    
    Kada se izvrše iz lokalne fascikle, skripte dobijaju imena izabranih datoteka kao parametre. Kada se izvrše iz udaljenih fascikli (npr. veb ili ftp), skripte ne dobijaju nikakve parametre.
    
    U svim slučajevima, Caja će postaviti sledeće promenljive okruženja, koje skripte mogu koristiti:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: putanje izabranih datoteka u zasebnim redovima (samo ako je lokalno)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: adrese izabranih datoteka u zasebnim redovima
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: tekuća adresa
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: mesto i veličina tekućeg prozora
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: putanje za izabrane datoteke iz neaktivne površi podeljenog prozora u zasebnim redovima (samo ako je lokalno)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: adrese izabranih datoteka iz neaktivne površi podeljenog prozora u zasebnim redovima
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: adresa trenutne putanje u neaktivnoj površi podeljenog prozora

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sr@latin: Sve stavke iz smeća će biti trajno uklonjene.

en: Allow _executing file as program
sr@latin: Dozvoli _pokretanje datoteke kao programa

en: Always
sr@latin: Uvek

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
sr@latin: Uvek koristi polje za putanju, umesto trake za putanju

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
sr@latin: Celi broj koji određuje kako će biti skraćena imena datoteka koja se preklapaju na radnoj površi. Ako je broj veći od 0 imena neće preći zadati broj linija, a ako je broj 0 ili manje neće postojati limit na broj linija.

en: An invalid drag type was used.
sr@latin: Upotrebljena je neispravna vrsta prevlačenja.

en: Another link to %s
sr@latin: Dopunska veza na %s

en: Any
sr@latin: Bilo koja

en: Aperture Value
sr@latin: Otvor blende

en: Apparition
sr@latin: Utvara

en: Application does not accept documents on command line
sr@latin: Program ne prihvata dokumente iz komandne linije

en: Apply Permissions to Enclosed Files
sr@latin: Primeni ovlašćenja na sve sadržane datoteke

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
sr@latin: Sigurno želite da očistite spisak posećenih putanja?

en: Are you sure you want to open all files?
sr@latin: Sigurno želite da otvorite sve datoteke?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sr@latin: Sigurno želite da trajno uklonite „%B“ iz smeća?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
sr@latin: Sigurno želite da trajno uklonite „%B“?

en: Arran_ge Items
sr@latin: Po_ređaj stavke

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sr@latin: Pitaj pre _izbacivanja smeća ili brisanja datoteka

en: Ask what to do
sr@latin: Pitaj me

en: Autorun Prompt
sr@latin: Automatsko pokretanje

en: B_rowse media when inserted
sr@latin: _Razgledaj medijum po ubacivanju

en: Back history
sr@latin: Nazad u istorijatu

en: Background
sr@latin: Pozadina

en: Backgrounds and Emblems
sr@latin: Pozadine i obeležja

en: Basic
sr@latin: Osnovno

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
sr@latin: Pre pokretanja Cajaa, napravite ovu fasciklu, ili postavite ovlašćenja tako da je Caja može napraviti.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
sr@latin: Pre pokretanja Cajaa, napravite ove fascikle, ili postavite ovlašćenja tako da ih Caja može napraviti.

en: Behavior
sr@latin: Ponašanje

en: Black
sr@latin: Crna

en: Blue Ridge
sr@latin: Plavi greben

en: Blue Rough
sr@latin: Plava hrapavost

en: Blue Type
sr@latin: Plava vrsta

en: Bookmark for Nonexistent Location
sr@latin: Obeleživač za nepostojeću putanju

en: Bookmarks
sr@latin: Obeleživači

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr@latin: Razgledaj sve lokalne i udaljene diskove i fascikle dostupne sa ovog računara

en: Browse bookmarked and local network locations
sr@latin: Razgleda ranije obeležena i lokalna mrežna mesta

en: Browse in New _Tab
sr@latin: Razgledaj u novom _listu

en: Browse in New _Window
sr@latin: _Razgledaj u novom prozoru

en: Browse the contents of the network
sr@latin: Razgleda sadržaj na mreži

en: Browse the file system with the file manager
sr@latin: Razgledajte sistem datoteka pomoću upravljača datotekama

en: Brushed Metal
sr@latin: Brušeni metal

en: Bubble Gum
sr@latin: Žvakaća guma

en: Burlap
sr@latin: Šatorsko platno

en: By Emblems
sr@latin: Prema obeležjima

en: By Extension
sr@latin: Po ekstenziji

en: By Modification Date
sr@latin: Prema datumu izmene

en: By Modification _Date
sr@latin: Prema _datumu izmene

en: By Name
sr@latin: Prema imenu

en: By Size
sr@latin: Prema veličini

en: By T_rash Time
sr@latin: Prema datumu _brisanja

en: By Type
sr@latin: Prema vrsti

en: By _Emblems
sr@latin: Prema _obeležjima

en: By _Name
sr@latin: Prema _imenu

en: By _Size
sr@latin: Prema _veličini

en: By _Type
sr@latin: Prema vr_sti

en: CD _Audio:
sr@latin: _Zvuči disk:

en: C_ancel Remove
sr@latin: Odustani od _uklanjanja

en: C_olors
sr@latin: _Boje

en: C_onnect
sr@latin: P_oveži se

en: Caja cannot handle "%s" locations.
sr@latin: Caja ne podržava „%s“ mesta.

en: Caja cannot handle this kind of location.
sr@latin: Caja ne podržava ovaj tip mesta.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
sr@latin: Caja ne može da napravi sledeće neophodne fascikle: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
sr@latin: Ne mogu da obrazujem neophodnu fasciklu „%s“.

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
sr@latin: Caja nema postavljen pregledač za prikazivanje ove fascikle.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr@latin: Caja se raspodeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez podrazumevane garancije KORISNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Vidite GNU Opštu Javnu Licencu za više detalja.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr@latin: Caja je slobodan softver; možete ga raspodeljivati i/ili ga menjati pod uslovima GNU Opšte Javne Licence (GNU GPL) kako je objavljuje Zadužbina za Slobodni Softver (FSF); bilo verzije 2 te Licence, bilo (po vašem nahođenju) bilo koje novije verzije.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
sr@latin: Caja vam dozvoljava da organizujete datoteke i fascikle, bilo na vašem računaru ili na Internetu.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
sr@latin: Caja koristi ličnu fasciklu korisnika za radnu površinu

en: Caja will exit when last window destroyed.
sr@latin: Caja će izaći kada se zatvori poslednji prozor.

en: Camera Brand
sr@latin: Proizvođač foto-aparata

en: Camera Model
sr@latin: Model foto-aparata

en: Camouflage
sr@latin: Maskirna

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr@latin: Ne mogu da prosledim adresu dokumenta u unos „Type=Adresa“

en: Cancel
sr@latin: Otkaži

en: Cancel Group Change?
sr@latin: Odustani od izmene grupe?

en: Cancel Owner Change?
sr@latin: Odustani od izmene vlasnika?

en: Cannot find the autorun program
sr@latin: Ne mogu da nađem program za pokretanje na medijumu

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sr@latin: Ne mogu da prebacim datoteku u smeće, želite li da je odmah obrišete?

en: Chalk
sr@latin: Kreda

en: Change Desktop _Background
sr@latin: Iz_meni pozadinu

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
sr@latin: Izmeni ponašanje i izgled prozora upravljača datoteka

en: Change the visibility of this window's location bar
sr@latin: Menja vidljivost polja sa adresom u ovom prozoru

en: Change the visibility of this window's main toolbar
sr@latin: Menja vidljivost glavnih alatki u ovom prozoru

en: Change the visibility of this window's side pane
sr@latin: Menja vidljivost bočnog okvira u ovom prozoru

en: Change the visibility of this window's statusbar
sr@latin: Menja vidljivost stanja u podnožju ovog prozora

en: Charcoal
sr@latin: Drveni ugalj

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sr@latin: Proverite da li ste dobro ukucali i da li su postavke vašeg posrednika ispravne.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
sr@latin: Proverite da li imate ovlašćenja da obrišete ovo obeležje.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
sr@latin: Proverite da li imate ovlašćenja da obrišete ovaj obrazac.

en: Choose a program with which to open the selected item
sr@latin: Izaberi program kojim da otvorim izabranu stavku

en: Choose another application with which to open the selected item
sr@latin: Omogućava izbor nekog drugog programa za otvaranje izabrane stavke

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sr@latin: Izaberite redosled podataka koji se pojavljuju ispod imena ikonica. Više podataka će biti prikazano kada uvećate.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sr@latin: Izaberite redosled podataka pri prikazu spiska.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
sr@latin: Izaberite dodatne podatke za prikaz u u ovoj fascikli:

en: Choose what application to launch.
sr@latin: Izaberite program za pokretanje.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
sr@latin: Izaberite šta se dešava po ubacivanju medijuma ili povezivanju uređaja na sistem

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
sr@latin: Izborom skripte iz menija se ona pokreće, a sve izabrane stavke će joj biti ulaz.

en: Clea_r History
sr@latin: O_čisti istorijat

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
sr@latin: Čisti sadržaj Idi menija i spiska za Napred/Nazad

en: Click on a color to remove it
sr@latin: Kliknite na boju da je uklonite

en: Click on a pattern to remove it
sr@latin: Kliknite na obrazac da ga uklonite

en: Click on an emblem to remove it
sr@latin: Kliknite na obeležje da ga uklonite

en: Clos_e All Folders
sr@latin: Zatvori _sve fascikle

en: Close P_arent Folders
sr@latin: Zatvori _nadfascikle

en: Close _All Windows
sr@latin: Zatvori _sve prozore

en: Close all Navigation windows
sr@latin: Zatvara sve upravljačke prozore

en: Close all folder windows
sr@latin: Zatvara sve prozore razgledača

en: Close tab
sr@latin: Zatvori list

en: Close the side pane
sr@latin: Ukloni bočnu površ

en: Close this folder
sr@latin: Zatvara ovu fasciklu

en: Close this folder's parents
sr@latin: Zatvara nadfascikle ove fascikle

en: Color _name:
sr@latin: _Ime boje:

en: Color _value:
sr@latin: _Vrednost boje:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
sr@latin: Boja za uobičajenu pozadinu fascikle. Koristi se jedino ako je postavljeno background_set.

en: Colors:
sr@latin: Boje:

en: Command
sr@latin: Naredba

en: Comment
sr@latin: Komentar

en: Compact View
sr@latin: Prikaži zbijeno

en: Compact _Layout
sr@latin: Prikaži _gušće

en: Computer
sr@latin: Računar

en: Computer icon visible on desktop
sr@latin: Ikonica računara prikazana na radnoj površini

en: Concrete
sr@latin: Beton

en: Connect To This Server
sr@latin: Poveži se na ovaj server

en: Connect to Server
sr@latin: Poveži se na server

en: Connect to Server %s
sr@latin: Poveži se na server %s

en: Connect to _Server...
sr@latin: Po_veži se na server...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sr@latin: Poveži se sa udaljenim serverom ili deljenim diskom

en: Connect to the drive associated with the open folder
sr@latin: Povezuje uređaj koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Connect to the selected drive
sr@latin: Povezuje se na izabrani uređaj

en: Connecting...
sr@latin: Povezujem se...

en: Content View
sr@latin: Pregled sadržaja

en: Contents:
sr@latin: Sadržaj:

en: Cop_y to
sr@latin: Umno_ži u

en: Copy _Anyway
sr@latin: _Ipak umnoži

en: Copy the current selection to the desktop
sr@latin: Umnožava izabrano na radnu površinu

en: Copy the current selection to the home folder
sr@latin: Umnožava izabrano u ličnu fasciklu

en: Copy the current selection to the other pane in the window
sr@latin: Umnožava izabrano u drugu površ prozora

en: Copy the selected text to the clipboard
sr@latin: Ubacuje izabrani tekst među isečke

en: Copying "%B" to "%B"
sr@latin: Umnožavam „%B“ u „%B“

en: Copying Files
sr@latin: Umnožavam datoteke

en: Copyright
sr@latin: Autorska prava

en: Cork
sr@latin: Pluta

en: Could not add application
sr@latin: Ne mogu da dodam program

en: Could not add application to the application database: %s
sr@latin: Ne mogu da dodam program u bazu: %s

en: Could not determine original location of "%s"
sr@latin: Ne mogu da odredim prvobitnu putanju za „%s“

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
sr@latin: Ne mogu da prikažem „%s“ zato što nije pronađen domaćin.

en: Could not display "%s".
sr@latin: Ne mogu da prikažem „%s“.

en: Could not find "%s".
sr@latin: Ne mogu da nađem „%s“.

en: Could not find '%s'
sr@latin: Ne mogu da nađem „%s“

en: Could not find application
sr@latin: Ne mogu da nađem program

en: Could not remove application
sr@latin: Ne mogu da uklonim program

en: Could not remove emblem with name '%s'.
sr@latin: Ne mogu da uklonim obeležje „%s“.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
sr@latin: Ne mogu da uklonim datoteke iz već postojeće fascikle %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
sr@latin: Ne mogu da uklonim već postojeću datoteku „%F“.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
sr@latin: Ne mogu da uklonim već postojeću datoteku sa istim nazivom u %F.

en: Could not remove the folder %B.
sr@latin: Ne mogu da uklonim fasciklu %B.

en: Could not remove the source folder.
sr@latin: Ne mogu da uklonim izvornu fasciklu.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
sr@latin: Ne mogu da preimenujem obeležje „%s“.

en: Could not run application
sr@latin: Ne mogu da pokrenem program

en: Could not set application as the default: %s
sr@latin: Ne mogu da postavim program kao podrazumevani: %s

en: Could not set as default application
sr@latin: Ne mogu da postavim kao podrazumevani program

en: Count _number of items:
sr@latin: Pre_broj stavke:

en: Countertop
sr@latin: Protiv-vrh

en: Create Document from template "%s"
sr@latin: Napravi dokument prema šablonu „%s“

en: Create L_auncher...
sr@latin: Novi _pokretač...

en: Create _Document
sr@latin: Napravi do_kument

en: Create _Folder
sr@latin: Napravi _fasciklu

en: Create a New Color:
sr@latin: Napravite novu boju:

en: Create a New Emblem
sr@latin: Napravi jedno novo obeležje

en: Create a new empty file inside this folder
sr@latin: Obrazuje novu praznu datoteku unutar tekuće fascikle

en: Create a new empty folder inside this folder
sr@latin: Obrazuje praznu fasciklu unutar tekuće fascikle

en: Create a new launcher
sr@latin: Napravi novi pokretač

en: Create a symbolic link for each selected item
sr@latin: Obrazuje simboličku vezu za svaku izabranu stavku

en: Create and delete files
sr@latin: Stvaranje i brisanje datoteka

en: Create the initial window with the given geometry.
sr@latin: Obrazuj početni prozor sa datim dimenzijama i pozicijom.

en: Created:
sr@latin: Napravljen:

en: Creating Properties window.
sr@latin: Obrazujem prozor sa osobinama.

en: Creating links in "%B"
sr@latin: Pravim veze u „%B“

en: Creator
sr@latin: Tvorac

en: Cu_t
sr@latin: _Iseci

en: Cursor Position
sr@latin: Pozicija kurzora

en: Custom Background
sr@latin: Proizvoljna pozadina

en: Custom Side Pane Background Set
sr@latin: Izabrana je pozadina bočne površi

en: Cut the selected text to the clipboard
sr@latin: Iseca izabrani tekst i smešta ga među isečke

en: D_efault zoom level:
sr@latin: _Podrazumevano uvećanje:

en: D_uplicate
sr@latin: U_dvostruči

en: Danube
sr@latin: Dunav

en: Dark Cork
sr@latin: Tamna pluta

en: Date Accessed
sr@latin: Datum pristupa

en: Date Digitized
sr@latin: Datum digitalizacije

en: Date Format
sr@latin: Oblik datuma

en: Date Modified
sr@latin: Datum izmene

en: Date Taken
sr@latin: Datum snimanja

en: Date when file was moved to the Trash
sr@latin: Datum premeštanja datoteke u Smeće.

en: Decrease the view size
sr@latin: Umanjuje pregled

en: Deep Teal
sr@latin: Duboki grogotovac

en: Default
sr@latin: Uobičajno

en: Default Background Color
sr@latin: Podrazumevana boja pozadine

en: Default Background Filename
sr@latin: Podrazumevana datoteka za pozadinu

en: Default Side Pane Background Color
sr@latin: Podrazumevana boja pozadine bočne površi

en: Default Side Pane Background Filename
sr@latin: Podrazumevana datoteka za pozadinu bočne površi

en: Default Thumbnail Icon Size
sr@latin: Podrazumevana veličina malih prikaza

en: Default _zoom level:
sr@latin: P_odrazumevano uvećanje:

en: Default column order in the list view
sr@latin: Podrazumevan redosled kolona pri prikazu spiska

en: Default column order in the list view.
sr@latin: Podrazumevan redosled kolona pri prikazu spiska.

en: Default compact view zoom level
sr@latin: Podrazumevano uvećanje zbijenog prikaza

en: Default folder viewer
sr@latin: Uobičajeni pregledač fascikli

en: Default icon zoom level
sr@latin: Podrazumevano uvećanje ikonica

en: Default list of columns visible in the list view
sr@latin: Podrazumevano prikazane kolone pri prikazu spiska

en: Default list of columns visible in the list view.
sr@latin: Podrazumevano prikazane kolone pri prikazu spiska.

en: Default list zoom level
sr@latin: Podrazumevano uvećanje za spisak

en: Default sort order
sr@latin: Podrazumevani poredak

en: Default zoom level used by the compact view.
sr@latin: Podrazumevano uvećanje koje se koristi za zbijeni prikaz.

en: Default zoom level used by the icon view.
sr@latin: Podrazumevano uvećanje koje se koristi pri prikazu ikonica.

en: Default zoom level used by the list view.
sr@latin: Podrazumevano uvećanje koje se koristi pri prikazu spiska.

en: Delete _All
sr@latin: O_briši sve

en: Delete all items in the Trash
sr@latin: Izbacuje sve stavke iz smeća

en: Delete all selected items permanently
sr@latin: Trajno obriši sve izabrane stavke

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sr@latin: Uklanja izabranu stavku, bez premeštanja u smeće

en: Delete the open folder permanently
sr@latin: Trajno briše otvorenu fasciklu

en: Delete this folder, without moving to the Trash
sr@latin: Briše ovu fasciklu, bez premeštanja u smeće

en: Deleting Files
sr@latin: Brišem datoteke

en: Deleting files
sr@latin: Uklanjam datoteke

en: Description
sr@latin: Opis

en: Desktop
sr@latin: Radna površ

en: Desktop computer icon name
sr@latin: Ime za ikonicu računara na radnoj površini

en: Desktop font
sr@latin: Font radne površine

en: Desktop home icon name
sr@latin: Ime za ličnu ikonicu na radnoj površini

en: Desktop trash icon name
sr@latin: Ime za smeće na radnoj površini

en: Details:
sr@latin: Detalji:

en: Detect media in the selected drive
sr@latin: Pronalazi medijume izabranog uređaja

en: Devices
sr@latin: Uređaji

en: Disable connection to session manager
sr@latin: Onemogući vezu sa upravniko sesije

en: Disconnect the drive associated with the open folder
sr@latin: Prekida vezu sa uređajem koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Disconnect the selected drive
sr@latin: Prekida vezu sa izabranim uređajem

en: Display
sr@latin: Prikaz

en: Display Caja help
sr@latin: Prikazuje Cajaovu pomoć

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sr@latin: Prikazuje prozor za uređivanje obeleživača iz priloženog meniju

en: Display credits for the creators of Caja
sr@latin: Prikazuje zasluge za tvorce Cajaa

en: Display icons in the opposite order
sr@latin: Prikazuje ikonice u suprotnom poretku

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
sr@latin: Prikzuje obrasce, boje i obeležja kojima se može prilagoditi izgled

en: Display this location with the compact view.
sr@latin: Otvori ovu putanju u zbijenom prikazu.

en: Display this location with the icon view.
sr@latin: Otvori ovu putanju u prikazu pomoću ikonica.

en: Display this location with the list view.
sr@latin: Otvori ovu putanju u prikazu pomoću spiska.

en: Do Nothing
sr@latin: Ne radi ništa

en: Do _not Empty Trash
sr@latin: _Ne prazni Smeće

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
sr@latin: Ne upravljaj radnom površinom (zanemari sva podešavanja u prozorčetu sa postavkama).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sr@latin: Da li želite da ispraznite smeće pre nego što demontirate putanju?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sr@latin: Želite li da uklonite sve obeleživače sa nepostojeće putanje iz vašeg spiska?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sr@latin: Želite li da pokrenete „%s“, ili prikažete njen sadržaj?

en: Documents
sr@latin: Dokumenti

en: Dots
sr@latin: Tačke

en: Download location?
sr@latin: Putanja za preuzeto?

en: Drag a color to an object to change it to that color
sr@latin: Prevucite boju na objekat da ga izmenite u tu boju

en: Drag a pattern tile to an object to change it
sr@latin: Prevucite obrazac popločavanja na objekat da ga izmenite

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
sr@latin: Prevucite obeležje na objekat da mu ga dodate

en: Drag and drop is not supported.
sr@latin: Prevlačenje i puštanje nije podržano.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sr@latin: Prevlačenje i puštanje je podržano samo za lokalne sisteme datoteka.

en: Duplicate each selected item
sr@latin: Udvostručava svaku izabranu stavku

en: Duplicating "%B"
sr@latin: Udvostručujem „%B“

en: E_mpty Trash
sr@latin: Iz_baci smeće

en: E_xecute
sr@latin: _Izvršavanje

en: E_xtra Pane
sr@latin: _Dodatna površ

en: Eclipse
sr@latin: Pomračenje

en: Edit
sr@latin: Uređivanje

en: Edit Bookmarks
sr@latin: Uredi obeleživače

en: Edit Caja preferences
sr@latin: Uređuje postavke za Caja

en: Edit the saved search
sr@latin: Izmenite sačuvanu pretragu

en: Eject the selected volume
sr@latin: Izbacuje izabrani disk

en: Eject the volume associated with the open folder
sr@latin: Izbacuje disk koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Eject the volume associated with this folder
sr@latin: Izbacuje disk koji je pridružen ovoj fascikli

en: Emblems
sr@latin: Obeležja

en: Emblems:
sr@latin: Obeležja:

en: Empty Trash
sr@latin: Izbaci smeće

en: Empty _Trash
sr@latin: Izbaci _smeće

en: Empty all items from Trash?
sr@latin: Da li da izbacim sve stavke iz smeća?

en: Emptying Trash
sr@latin: Praznim smeće

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
sr@latin: Uključuje obično ponašanje Cajaa, gde su svi prozori razgledači

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sr@latin: Unesite opisno ime pored svakog obeležja. Ovo ime će se koristiti na drugim mestima za prepoznavanje obeležja.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sr@latin: Unesite opisno ime pored obeležja. Ovo ime će se koristiti na drugim mestima za prepoznavanje obeležja.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
sr@latin: Unesite novo ime za prikazano obeležje:

en: Envy
sr@latin: Zavist

en: Erase
sr@latin: Obriši

en: Error starting autorun program: %s
sr@latin: Greška pri pokretanju programa sa medijuma: %s

en: Error while copying "%B".
sr@latin: Greška pri umnožavanju „%B“.

en: Error while copying to "%B".
sr@latin: Greška pri umnožavanju u „%B“.

en: Error while copying.
sr@latin: Greška pri umnožavanju.

en: Error while creating directory %B.
sr@latin: Greška pri obrazovanju direktorijuma %B.

en: Error while creating file %B.
sr@latin: Greška pri obrazovanju datoteke %B.

en: Error while creating link to %B.
sr@latin: Greška pri pravljenju veze ka „%B“.

en: Error while deleting.
sr@latin: Greška pri brisanju.

en: Error while moving "%B".
sr@latin: Greška pri premeštanju „%B“.

en: Error while moving files to trash.
sr@latin: Greška pri premeštanju datoteka u smeće.

en: Error while moving.
sr@latin: Greška pri premeštanju.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
sr@latin: Greška: %s
    Izaberite neki drugi pregledač i pokušajte ponovo.

en: Examples:
sr@latin: Primeri:

en: Execute:
sr@latin: Pokretanje:

en: Exposure Program
sr@latin: Program ekspozicije

en: Exposure Time
sr@latin: Dužina ekspozicije

en: Extension
sr@latin: Proširenje

en: FILE
sr@latin: DATOTEKA

en: FTP (with login)
sr@latin: FTP (sa prijavom)

en: Failed to load image information
sr@latin: Ne mogu da učitam podatke o slici

en: Fibers
sr@latin: Vlakna

en: File Browser
sr@latin: Preglednik datoteka

en: File Management
sr@latin: Upravljanje datotekama

en: File Management Preferences
sr@latin: Postavke za upravljanje datotekama

en: File Manager
sr@latin: Upravnik datotekama

en: File Operations
sr@latin: Radnje nad datotekama

en: File Permissions:
sr@latin: Ovlašćenja nad datotekom:

en: File System
sr@latin: Sistem datoteka

en: File Type
sr@latin: Vrsta datoteke

en: File access:
sr@latin: Dozvole za datoteku:

en: File conflict
sr@latin: Sadržaj datoteke

en: File is not a valid .desktop file
sr@latin: Nije ispravna .desktop datoteka

en: File not found
sr@latin: Datoteka nije nađena

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
sr@latin: Ime datoteke za uobičajenu pozadinu bočne površi. Koristi se jedino ako je postavljeno side_background_set.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sr@latin: Ne mogu da umnožim datoteke u fasciklu „%B“ zato što nemate ovlašćenja za njihov prikaz.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sr@latin: Ne mogu da uklonim datoteke iz fascikle „%B“ jer nemate ovlašćenja da je čitate.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sr@latin: Ne mogu da umnožim datoteku „%B“ zato što nemate ovlašćenja za njen prikaz.

en: Filesystem type:
sr@latin: Sistem datoteka:

en: Fire Engine
sr@latin: Vatrena mašina

en: Flash Fired
sr@latin: Upotreba blica

en: Fleur De Lis
sr@latin: Cvetni detalji

en: Floral
sr@latin: Biljni

en: Focal Length
sr@latin: Žižna daljina

en: Folder Permissions:
sr@latin: Ovlašćenja nad fasciklom:

en: Folder access:
sr@latin: Dozvole za fasciklu:

en: Folder:
sr@latin: Fascikla:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
sr@latin: Određuje da li da se primenjuje radnja miša za dugmiće „Nazad“ i „Napred“ unutar Cajaa.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sr@latin: Određuje koje dugme miša izvršava neredbu „Nazad“ unutar preglednika. Moguće su vrednosti od 6 do 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sr@latin: Određuje koje dugme miša izvršava neredbu „Napred“ unutar pregledača. Moguće su vrednosti od 6 do 14.

en: Format the selected volume
sr@latin: Formatira izabrani disk

en: Format the volume associated with the open folder
sr@latin: Formatira disk koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Format the volume associated with this folder
sr@latin: Formatira disk koji je pridružen ovoj fascikli

en: Forward history
sr@latin: Napred u istorijatu

en: Fossil
sr@latin: Fosilni

en: Free space:
sr@latin: Slobodan prostor:

en: Free space: %s
sr@latin: Slobodan prostor: %s

en: GEOMETRY
sr@latin: GEOMETRIJA

en: Go
sr@latin: Idi

en: Go To:
sr@latin: Idi u:

en: Go to the location specified by this bookmark
sr@latin: Idi na putanju navedenu u ovom obeleživaču

en: Go to the next visited location
sr@latin: Idi na sledeće posećeno mesto

en: Go to the previous visited location
sr@latin: Idi na prethodno posećeno mesto

en: Go to the same location as in the extra pane
sr@latin: Ide na istu putanju koja je otvorena u dodatnoj površi

en: Granite
sr@latin: Granit

en: Grapefruit
sr@latin: Grejpfrut

en: Green Weave
sr@latin: Zeleni talas

en: Group
sr@latin: Grupa

en: Group:
sr@latin: Grupa:

en: History
sr@latin: Prethodne naredbe

en: Home Folder
sr@latin: Lična fascikla

en: Home icon visible on desktop
sr@latin: Prikazuje ličnu ikonicu na radnoj površini

en: ID
sr@latin: IB

en: ISO Speed Rating
sr@latin: ISO osetljivost

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sr@latin: _Uključi i naredbu za brisanje koja zaobilazi smeće

en: Ice
sr@latin: Led

en: Icon
sr@latin: Ikona

en: Icon View
sr@latin: Prikaži kao ikone

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, Caja će prikazati jedino fascikle u bočnoj površi. Inače, prikazivaće i fascikle i datoteke.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, u novotvorenim prozorima će se prikazivati polje za unos adrese.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, u novotvorenim prozorima će se prikazivati površ postrance.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, u novotvorenim prozorima će se prikazivati stanje u podnožju.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, u novotvorenim prozorima će se prikazivati glavne alatke.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, razgledački prozori Cajaa će uvek koristiti tekstualno polje za unos putanje umesto trake sa dugmićima putanje.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, Caja će vam omogućiti da uredite i pogledate dozvole nad datotekama na način bliži uniksu, dajući vam pristup egzotičnijim opcijama.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, Caja će prikazati fascikle pre prikazivanja datoteka pri prikazu pomoću ikonica ili spiska.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, Caja će tražiti odobrenje pri brisanju datoteka ili pražnjenju smeća.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, Caja će sam montirati medijume kao što su čvrsti diskovi (dostupni korisniku) i uklonjivi medijumi nakon njihovog priključivanja.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, Caja će sam otvoriti fasciklu nakon montiranja medijuma. Ovo se odnosi samo na medijume za koje se ne zna sadržaj (x-content/*), dok za medijume sa poznatim sadržajem morate postaviti željenu radnju.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, Caja će sadržati mogućnost za trenutno brisanje datoteka, umesto premeštanja u smeće. Ova mogućnost može biti opasna, pa koristite uz dosta pažnje.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, Caja neće sam pokretati programe niti pitati po ubacivanju medijuma.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, Caja će koristiti ličnu fasciklu korisnika za radnu površinu. Ukoliko nije postavljeno, onda će koristiti ~/Desktop za radnu površinu.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, kada tekst postane preširok vršiće se prelom reda.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
sr@latin: Ukoliko je ovo postavljeno na „true“, ikonica koja ukazuje na mrežna mesta će biti stavljena na radnu površinu.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
sr@latin: Ukoliko je ovo postavljeno na „true“, ikonica koja ukazuje na putanju računara će biti stavljena na radnu površinu.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
sr@latin: Ukoliko je ovo postavljeno na „true“, ikonica koja ukazuje na ličnu fasciklu će biti stavljena na radnu površinu.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
sr@latin: Ukoliko je ovo postavljeno na „true“, ikonica koja ukazuje na smeće će biti stavljena na radnu površinu.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
sr@latin: Ukoliko je ovo postavljeno na „true“, ikonica koja ukazuje na montirane diskove će biti stavljena na radnu površinu.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, sve kolone u zbijenom pregledu će imati istu širinu. U suprotnom, širina svake kolone se određuje zasebno.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, datoteke u novim prozorima će biti poređane u obrnutom redosledu. Npr. ako su uređene po imenu, onda će se umesto ređanja od „a“ do „š“, ređati od „š“ do „a“; ukoliko su uređene po veličini, umesto u rastućem, biće u opadajućem poretku.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, ikonice će uobičajeno biti zgusnuto izložene u novim prozorima.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“, oznake će biti smeštene pored ikonica umesto ispod njih.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sr@latin: Ukoliko obrišete stavku, ona će biti trajno uklonjena.

en: Illustration
sr@latin: Crtež

en: Image
sr@latin: Slike

en: Image Type:
sr@latin: Vrsta slike:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sr@latin: Za slike koje prelaze ovu veličinu (u bajtovima) neće biti prikazana umanjena slika. Svrha ovoga je da se izbegne umanjivanje velikih slika što može oduzeti mnogo vremena ili memorije.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sr@latin: Morate isprazniti smeće kako biste oslobodili prostor na ovom uređaju. Sve stavke iz smeća će biti trajno izgubljene.

en: Increase the view size
sr@latin: Povećava pregled

en: Information
sr@latin: Podaci

en: Justification
sr@latin: Slaganje redova

en: Keep icons lined up on a grid
sr@latin: Raspoređuje ikonice u zamišljenu mrežu

en: Keep icons sorted by emblems in rows
sr@latin: Ikonice uređene prema obeležjima u redovima

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sr@latin: Ikonice uređene prema datumu izmene u redovima

en: Keep icons sorted by name in rows
sr@latin: Ikonice uređene prema imenu u redovima

en: Keep icons sorted by size in rows
sr@latin: Ikonice uređene prema veličini u redovima

en: Keep icons sorted by trash time in rows
sr@latin: Ikonice uređene prema datumu brisanja u redovima

en: Keep icons sorted by type in rows
sr@latin: Ikonice uređene prema vrsti u redovima

en: Keywords
sr@latin: Ključne reči

en: Last changed:
sr@latin: Poslednja promena:

en: Last modified:
sr@latin: Datum izmene:

en: Leaf
sr@latin: Lišće

en: Leave icons wherever they are dropped
sr@latin: Postavlja ikonice gde god su spuštene

en: Lemon
sr@latin: Limun

en: Less common media formats can be configured here
sr@latin: Ovde možete podesiti neuobičajene vrste medija

en: Line wrap
sr@latin: Prelom reda

en: Link _name:
sr@latin: _Ime veze:

en: Link target:
sr@latin: Meta veze:

en: Link to %s
sr@latin: Veza na %s

en: List Columns
sr@latin: Kolone spiska

en: List View
sr@latin: Pregled u spisku

en: List files only
sr@latin: Samo prikaz liste datoteka

en: List of possible captions on icons
sr@latin: Spisak dostupnih oznaka ikonica

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
sr@latin: Spisak vrsta sadržaja (x-content/*) za koje je izabrano „Ne radi ništa“ u postavkama. Nikakvo pitanje neće biti postavljeno niti će odgovarajući program biti pokrenut po ubacivanju medijuma sa ovim sadržajem.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
sr@latin: Spisak vrsta sadržaja (x-content/*) za koje je izabrano „Otvori fasciklu“ u postavkama. Nakon ubacivanja ovakvog medijuma biće pokrenut prozor sa njegovim sadržajem.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
sr@latin: Spisak vrsta sadržaja (x-content/*) za koje je u postavkama izabrano da se pokrene određen program. Nakon ubacivanja ovakvog medijuma biće pokrenut izabrani program.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
sr@latin: Spisak vrsta sadržaja (x-content/*) postavljenih na „Ne radi ništa“

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
sr@latin: Spisak vrsta sadržaja (x-content/*) postavljenih na „Otvori fasciklu“

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
sr@latin: Spisak vrsta sadržaja (x-content/*) za koje se pokreće odgovarajući program

en: Loading...
sr@latin: Učitavam...

en: Local Files Only
sr@latin: Samo za lokalne datoteke

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sr@latin: Pronaći dokumente ili direktorijume na računaru pomiću imena ili sadržaja

en: Location
sr@latin: Mesto

en: Location _Bar
sr@latin: Polje sa _putanjom

en: Location:
sr@latin: Mesto:

en: Lock the drive associated with the open folder
sr@latin: Zaključava uređaj koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Lock the selected drive
sr@latin: Zaključava izabrani uređaj

en: MIME Type
sr@latin: MIME vrsta

en: M_ove to
sr@latin: Preme_sti u

en: Make a _Link
sr@latin: Napravi _vezu

en: Make a permanent connection to this server
sr@latin: Pravi trajnu vezu sa ovim serverom

en: Make the selected icon resizable
sr@latin: Omogućava promenu veličine izabrane ikonice

en: Manila Paper
sr@latin: Manila papir

en: Mark as _Trusted
sr@latin: _Označi kao poverljivo

en: Maximum image size for thumbnailing
sr@latin: Najveća veličina slike za prikazivanje umanjenog primerka

en: Media
sr@latin: Medijumi

en: Merge
sr@latin: Spoji

en: Merge _All
sr@latin: S_poji sve

en: Merge folder "%s"?
sr@latin: Da li da spojim fasciklu „%s“?

en: Metering Mode
sr@latin: Način merenja

en: Mo_ve to Trash
sr@latin: Ba_ci u smeće

en: Modified:
sr@latin: Izmenjen:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
sr@latin: sre, 23. sep 2003. u 14:34

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
sr@latin: sre, 23. sep 2003. u 14:34:27

en: Moss Ridge
sr@latin: Greben mahovine

en: Mount and open %s
sr@latin: Montiraj i otvori %s

en: Mount the selected volume
sr@latin: Montira izabrani disk

en: Mount the volume associated with the open folder
sr@latin: Montira disk koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Mount the volume associated with this folder
sr@latin: Montira disk koji je pridružen ovoj fascikli

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
sr@latin: Dugme miša za radnju „Nazad“ u pregledniku

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
sr@latin: Dugme miša za radnju „Napred“ u pregledniku

en: Move Dow_n
sr@latin: Premesti _dole

en: Move Tab _Left
sr@latin: Premesti list u_levo

en: Move Tab _Right
sr@latin: Premesti list u_desno

en: Move _Up
sr@latin: Pomeri _gore

en: Move current tab to left
sr@latin: Pomera tekući list ulevo

en: Move current tab to right
sr@latin: Pomera tekući list udesno

en: Move each selected item to the Trash
sr@latin: Premešta svaku izabranu stavku u smeće

en: Move focus to the other pane in a split view window
sr@latin: Aktivira drugu površ podeljenog prozora

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sr@latin: Premešta ili umnožava datoteke izabrane naredbom Iseci ili Umnoži

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sr@latin: Premešta ili umnožava datoteke izabrane naredbom Iseci ili Umnoži u izabranu fasciklu

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
sr@latin: Premešta ili umnožava datoteke izabrane pomoću naredbe Iseci ili Umnoži u ovu fasciklu

en: Move the current selection to the desktop
sr@latin: Premešta izabrano na radnu površinu

en: Move the current selection to the home folder
sr@latin: Premešta izabrano u ličnu fasciklu

en: Move the current selection to the other pane in the window
sr@latin: Premešta izabrano u drugu površ prozora

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
sr@latin: Premesti otvorenu fasciklu iz smeća u „%s“

en: Move the open folder to the Trash
sr@latin: Premešta otvorenu fasciklu u Smeće

en: Move this folder to the Trash
sr@latin: Premešta ovu fasciklu u Smeće

en: Move to _Trash
sr@latin: Premesti u s_meće

en: Moving "%B" to "%B"
sr@latin: Premeštam „%B“ u „%B“

en: Moving Files
sr@latin: Premeštam datoteke

en: Moving files to trash
sr@latin: Premeštam datoteke u smeće

en: Mud
sr@latin: Mulj

en: Music
sr@latin: Muzika

en: Name
sr@latin: Ime

en: Network
sr@latin: Mreža

en: Network Servers
sr@latin: Mrežni serveri

en: Network Servers icon visible on the desktop
sr@latin: Ikonica mrežnih mesta je prikazana na radnoj površini

en: Network servers icon name
sr@latin: Ime ikonice za mrežne servere

en: Never
sr@latin: Nikad

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sr@latin: Ne pokreći programe i ne pitaj po ubacivanju medijuma

en: New _Tab
sr@latin: Novi _list

en: New _Window
sr@latin: Novi _prozor

en: No applications found
sr@latin: Nisu nađeni programi

en: No applications selected
sr@latin: Nisu izabrani programi

en: No bookmarks defined
sr@latin: Nema obeleživača

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sr@latin: Nema drugih radnji za ovaj tip datoteka.  Ukoliko je prebacite na vaš računar, možda ćete moći da je otvorite.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sr@latin: Nema drugih programa koji mogu da pregledaju ovu datoteku.  Ukoliko je prebacite na vaš računar, možda ćete moći da je otvorite.

en: No templates installed
sr@latin: Nisu instalirani šabloni

en: None
sr@latin: Ništa

en: None of the files could be added as emblems.
sr@latin: Nijedna od datoteka nije dodata kao obeležje.

en: Normal Si_ze
sr@latin: _Uobičajena veličina

en: Not a launchable item
sr@latin: Ovaj tip je nemoguće pokrenuti

en: Not allowed to set group
sr@latin: Nemate dozvolu da postavite grupu

en: Not allowed to set owner
sr@latin: Nemate dozvolu da menjate vlasništvo

en: Not allowed to set permissions
sr@latin: Nemate dozvolu da postavite ovlašćenja

en: Notes
sr@latin: Beleške

en: Numbers
sr@latin: Brojevi

en: Ocean Strips
sr@latin: Okeanske pruge

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
sr@latin: 23. sep 2003. u 14:34

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
sr@latin: 23. sep 2003, 14:24

en: Octal Permissions
sr@latin: Ovlašćenja u oktalnom zapisu

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sr@latin: Obrazuj prozore samo za izričito navedene adrese.

en: Only show folders in the tree side pane
sr@latin: Prikaži samo fascikle u bočnoj površi

en: Onyx
sr@latin: Oniks

en: Open %s
sr@latin: Otvori %s

en: Open %s and other "%s" files with:
sr@latin: Otvori %s i ostale „%s“ datoteke pomoću:

en: Open %s and other %s document with:
sr@latin: Otvori %s i ostale „%s“ dokumente pomoću:

en: Open %s with:
sr@latin: Otvori %s pomoću:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
sr@latin: Otvaranje neuspešno, želite li da izaberete neku drugu akciju?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
sr@latin: Neuspešno otvaranje, želite li da izaberete drugi program?

en: Open File and Close window
sr@latin: Otvori datoteku i zatvori prozor

en: Open Folder
sr@latin: Otvori fasciklu

en: Open Folder W_indow
sr@latin: Otvori prozor _fascikle

en: Open Location
sr@latin: Otvori putanju

en: Open Wit_h
sr@latin: Otvori po_moću

en: Open With
sr@latin: Otvori pomoću

en: Open With %s
sr@latin: Otvori pomoću %s

en: Open With Other _Application...
sr@latin: Otvori nekim drugim _programom...

en: Open _Location...
sr@latin: Otvori _putanju...

en: Open _Parent
sr@latin: Ot_vori nadfasciklu

en: Open a folder window for the displayed location
sr@latin: Otvara prikazanu putanju u prozoru razgledača

en: Open all "%s" files with:
sr@latin: Otvori sve „%s“ datoteke pomoću:

en: Open all %s documents with:
sr@latin: Otvori sve „%s“ datoteke pomoću:

en: Open all files of type "%s" with:
sr@latin: Otvori sve „%s“ datoteke pomoću:

en: Open an extra folder view side-by-side
sr@latin: Otvara dodatni pregled fascikle pored trenutnog

en: Open another Caja window for the displayed location
sr@latin: Otvara novi prozor Cajaa za prikazanu putanju

en: Open another tab for the displayed location
sr@latin: Otvara dodatni list za prikazanu putanju

en: Open each _folder in its own window
sr@latin: Otvaraj _fascikle u zasebnim prozorima

en: Open each selected item in a folder window
sr@latin: Otvara svaku izabranu stavku u novom prozoru

en: Open each selected item in a navigation window
sr@latin: Otvara svaku izabranu stavku u upravljačkom prozoru

en: Open each selected item in a new tab
sr@latin: Otvara svaku izabranu stavku u novom listu

en: Open in Navigation Window
sr@latin: Otvori u upravljačkom prozoru

en: Open in New _Tab
sr@latin: Otvori u novom _listu

en: Open in New _Window
sr@latin: Otvori novi _prozor

en: Open in _Folder Window
sr@latin: Otvori u _novom prozoru

en: Open the contents of the File System
sr@latin: Prikazuje sadržaj sistema datoteka

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr@latin: Otvori radnu površ kao fasciklu

en: Open the parent folder
sr@latin: Otvori nadfasciklu

en: Open the selected item in this window
sr@latin: Otvara izabranu stavku u ovom prozoru

en: Open the trash
sr@latin: Otvori smeće

en: Open this folder in a folder window
sr@latin: Otvara fasciklu u novom prozoru

en: Open this folder in a navigation window
sr@latin: Otvara ovu fasciklu u upravljačkom prozoru

en: Open this folder in a new tab
sr@latin: Otvara fasciklu u novom listu

en: Open with other Application...
sr@latin: Otvori nekim drugim programom...

en: Open your personal folder
sr@latin: Otvorite svoju ličnu fasciklu

en: Open your personal templates folder
sr@latin: Otvara fasciklu sa šablonima

en: Open your personal trash folder
sr@latin: Otvara fasciklu sa smećem

en: Opening "%s".
sr@latin: Otvaram „%s“.

en: Orange
sr@latin: Narandžasta

en: Original Location
sr@latin: Prvobitna putanja

en: Original file
sr@latin: Izvorna datoteka

en: Original location of file before moved to the Trash
sr@latin: Prvobitna putanja do datoteke pre nego što je premeštena u Smeće.

en: Other Type...
sr@latin: Neka druga vrsta...

en: Other _Application...
sr@latin: Otvori drugim _programom...

en: Others
sr@latin: Ostali

en: Others:
sr@latin: Ostali:

en: Owner
sr@latin: Vlasnik

en: Owner:
sr@latin: Vlasnik:

en: Pale Blue
sr@latin: Bledo-plava

en: Password:
sr@latin: Lozinka:

en: Paste the text stored on the clipboard
sr@latin: Ubacuje tekst iz spiska isečaka

en: Patterns:
sr@latin: Obrasci:

en: Pdf / Postscript
sr@latin: PDF / Postskript

en: Perform a quick set of self-check tests.
sr@latin: Sprovedi skup brzih samoprovera.

en: Perform or update the search
sr@latin: Izvedi ili osveži pretragu

en: Permissions
sr@latin: Ovlašćenja

en: Picture
sr@latin: Slika

en: Places
sr@latin: Prečice

en: Please check the spelling and try again.
sr@latin: Proverite da li ste dobro ukucali i pokušajte ponovo.

en: Please choose a different emblem name.
sr@latin: Izaberite neko drugo ime za obeležje.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sr@latin: Prevucite samo jednu sliku da biste postavili ikonicu.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
sr@latin: Dozvoljene vrednosti su „single“ za pokretanje datoteka pomoću jednog klika, ili „double“ za pokretanje pomoću dvostrukog klika.

en: Prefere_nces
sr@latin: Pos_tavke

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sr@latin: Priprema izabrane datoteke za umnožavanje pomoću naredbe Ubaci

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sr@latin: Priprema izabrane datoteke za premeštanje pomoću naredbe Ubaci

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
sr@latin: Priprema ovu fasciklu za umnožavanje pomoću naredbe Ubaci

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
sr@latin: Priprema ovu fasciklu za premeštanje pomoću naredbe Ubaci

en: Preparing
sr@latin: Priprema

en: Preparing to Move to "%B"
sr@latin: Priprema za premeštanje u „%B“

en: Presentation
sr@latin: Prezentacija

en: Preview
sr@latin: Pregled

en: Preview _sound files:
sr@latin: Pusti _zvučnie datoteke:

en: Properties
sr@latin: Osobine

en: Public FTP
sr@latin: Javni FTP

en: Purple Marble
sr@latin: Ljubičasti mermer

en: Put labels beside icons
sr@latin: Postavi oznake pored ikonica

en: Quit Caja.
sr@latin: Napusti Caja.

en: Rating
sr@latin: Ocena

en: Re_name
sr@latin: P_reimenuj

en: Re_versed Order
sr@latin: O_brni redosled

en: Read and write
sr@latin: Čitanje i upisivanje

en: Read-only
sr@latin: Samo čitanje

en: Redo the last undone action
sr@latin: Ponovi poslednju opozvanu radnju

en: Reload
sr@latin: Osveži

en: Reload the current location
sr@latin: Osvežava tekuću putanju

en: Remove
sr@latin: Ukloni

en: Remove this criterion from the search
sr@latin: Ukloni ovaj uslov iz pretrage

en: Rename
sr@latin: Preimenuj

en: Rename Emblem
sr@latin: Preimenuj obeležje

en: Rename selected item
sr@latin: Menja naziv izabrane stavke

en: Rename...
sr@latin: Preimenuj...

en: Renaming "%s" to "%s".
sr@latin: Preimenujem „%s“ u „%s“.

en: Replace
sr@latin: Zameni

en: Replace _All
sr@latin: Z_ameni sve

en: Replace file "%s"?
sr@latin: Da li da zamenim datoteku „%s“?

en: Replace folder "%s"?
sr@latin: Da li da zamenim fasciklu „%s“?

en: Replace with
sr@latin: Zameni sa

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sr@latin: Ređa ikonice tako da bolje stanu u prozor i izbegavaj preklapanje

en: Reset
sr@latin: Ponovo postavi

en: Reset View to _Defaults
sr@latin: Postavi pregle_d na podrazumevano

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
sr@latin: Ponovno postavljanje je naročita slika koja se ne može obrisati.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sr@latin: Vraća poredak i uvećanje prema postavkama za ovaj pregled

en: Resize Icon...
sr@latin: Rastegni ikonicu...

en: Restore Icon's Original Si_ze
sr@latin: Vrati izvornu veličinu ikonice

en: Restore Icons' Original Si_zes
sr@latin: Vrati izvorne veličine ikona

en: Restore Selected Items
sr@latin: Vrati izabrane stavke

en: Restore each selected icon to its original size
sr@latin: Vraća sve izabrane ikonice na izvornu veličinu

en: Restore selected items to their original position
sr@latin: Vraća sve izabrane ikonice na njihovo prvobitno mesto

en: Reverse sort order in new windows
sr@latin: Obrni uređenje u novim prozorima

en: Ridged Paper
sr@latin: Izgrebani papir

en: Rough Paper
sr@latin: Neravan papir

en: Ruby
sr@latin: Rubin

en: Run "%s" on any selected items
sr@latin: Pokreni „%s“ na svakoj izabranoj stavci

en: Run in _Terminal
sr@latin: Pokreni u _terminalu

en: Run or manage scripts from %s
sr@latin: Pokreni ili upravljaj skriptama iz %s

en: SELinux Context
sr@latin: SELinuks kontekst

en: SELinux context:
sr@latin: SELinuks kontekst:

en: S_how Search
sr@latin: Prika_ži pretragu

en: S_kip All
sr@latin: P_reskoči sve

en: S_witch to Other Pane
sr@latin: Preba_ci se na drugu površ

en: Sa_me Location as Other Pane
sr@latin: Puta_nja iz drugog prozora

en: Sa_ve Search
sr@latin: _Sačuvaj pretragu

en: Sa_ve Search As...
sr@latin: _Sačuvaj pretragu kao...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
sr@latin: Bezbedno uklanja uređaj koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Safely remove the selected drive
sr@latin: Bezbedno uklanja izabrani uređaj

en: Save Search as
sr@latin: Sačuvaj pretragu kao

en: Save the current search as a file
sr@latin: Čuva tekuću pretragu kao datoteku

en: Save the edited search
sr@latin: Čuva izmenjenu pretragu

en: Saved search
sr@latin: Sačuvana pretraga

en: Sea Foam
sr@latin: Morka pena

en: Search
sr@latin: Pretraga

en: Search Folder
sr@latin: Fascikla za pretragu

en: Search _name:
sr@latin: Ime za p_retragu:

en: Search documents and folders by name
sr@latin: Traži dokumente i fascikle na osnovu imena

en: Search for "%s"
sr@latin: Pronađi „%s“

en: Search results
sr@latin: Rezultati pretrage

en: Search:
sr@latin: Traži:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sr@latin: Bezbedni WebDAV (HTTPS)

en: Select All
sr@latin: Izaberi sve

en: Select Custom Icon
sr@latin: Izaberite vašu ikonicu

en: Select Folder to Save Search In
sr@latin: Izaberite fasciklu za čuvanje pretrage

en: Select I_tems Matching...
sr@latin: Označi s_tavke po uslovu...

en: Select Items Matching
sr@latin: Označi stavke po uslovu

en: Select _All
sr@latin: Izaberi _sve

en: Select a Category:
sr@latin: Izaberite kategoriju:

en: Select a Color to Add
sr@latin: Izaberite boju koju dodajete

en: Select all and only the items that are not currently selected
sr@latin: Pravi izbor od svih stavki osim onih koje su trenutno izabrane

en: Select all items in this window
sr@latin: Bira sve stavke u ovom prozoru

en: Select all the text in a text field
sr@latin: Bira sav tekst iz polja

en: Select an Application
sr@latin: Izaberite program

en: Select an Image File for the New Emblem
sr@latin: Izaberite sliku za novo obeležje

en: Select an Image File to Add as a Pattern
sr@latin: Izaberite sliku da je dodate kao obrazac popunjavanja

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
sr@latin: Izaberite program koji će otvoriti %s i ostale „%s“ datoteke

en: Select an application to view its description.
sr@latin: Izaberite program da vidite njegov opis.

en: Select folder to search in
sr@latin: Izaberite fasciklu u kojoj se obavlja pretraga

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sr@latin: Izaberite način za otvaranje „%s“ i da li da se ova radnja ponavlja za ostale „%s“ medijume.

en: Select items in this window matching a given pattern
sr@latin: Pravi izbor od stavki koje odgovaraju datom obrascu u tekućem prozoru

en: Select the columns visible in this folder
sr@latin: Bira kolone prikazane u ovoj fascikli

en: Select type
sr@latin: Izaberite vrstu

en: Selection Bound
sr@latin: Granica izbora

en: Session management options:
sr@latin: Opcije upravnika sesijom:

en: Set _user ID
sr@latin: Postavi _IB korisnika (SUID)

en: Set as _Background
sr@latin: Postavi za _pozadinu

en: Set as background for _all folders
sr@latin: Postavi kao pozadinu za _sve fascikle

en: Set as background for _this folder
sr@latin: Postavi kao pozadinu za _ovu fasciklu

en: Set gro_up ID
sr@latin: Postavi IB _grupe (SGID)

en: Set the zoom level of the current view
sr@latin: Postavi nivo uvećanja tekućeg pregleda

en: Setting permissions
sr@latin: Postavljam ovlašćenja

en: Shale
sr@latin: Škriljac

en: Show Emblems
sr@latin: Prikaži obeležja

en: Show History
sr@latin: Prikaži istorijat

en: Show Information
sr@latin: Prikaži obaveštenje

en: Show Notes
sr@latin: Prikaži beleške

en: Show Places
sr@latin: Prikaži mesta

en: Show Tree
sr@latin: Prikaži stablo

en: Show _Hidden Files
sr@latin: Prikaži _skrivene datoteke

en: Show _only folders
sr@latin: P_rikaži samo fascikle

en: Show _thumbnails:
sr@latin: Prikaži _umanjeni pregled:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
sr@latin: Prikazuje prozor koji omogućava da izbor obrasca za popunjavanja pozadine ili boju

en: Show advanced permissions in the file property dialog
sr@latin: Prikaži napredne postavke dozvola u prozorčetu sa osobinama datoteke

en: Show folders first in windows
sr@latin: Prikaži prvo fascikle u prozorima

en: Show location bar in new windows
sr@latin: Prikaži polje za adresu u novim prozorima

en: Show more _details
sr@latin: Prikaži još _detalja

en: Show mounted volumes on the desktop
sr@latin: Prikaži montirane diskove na radnoj površini

en: Show search
sr@latin: Prikaži pretragu

en: Show session management options
sr@latin: Prikaži opcije upravnika sesijom

en: Show side pane in new windows
sr@latin: Prikaži bočnu površ u novim prozorima

en: Show status bar in new windows
sr@latin: Prikaži liniju sa stanjem u novim prozorima

en: Show te_xt in icons:
sr@latin: Prikaži _tekst sa ikonicama:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
sr@latin: Prikazuje fasciklu koji sadrži skripte iz ovog menija

en: Show the version of the program.
sr@latin: Prikaži izdanje programa.

en: Show toolbar in new windows
sr@latin: Prikaži glavne alatke u novim prozorima

en: Side pane view
sr@latin: Pregled u bočnoj površi

en: Silver
sr@latin: Srebro

en: Size
sr@latin: Veličina

en: Size:
sr@latin: Veličina:

en: Sky
sr@latin: Nebo

en: Sky Ridge
sr@latin: Nebeski greben

en: Slashes are not allowed in filenames
sr@latin: Kose crte nisu dozvoljene u nazivu datoteka

en: Snow Ridge
sr@latin: Snežni greben

en: Software
sr@latin: Programi

en: Some of the files could not be added as emblems.
sr@latin: Ne mogu da dodam neke datoteke kao obeležja.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
sr@latin: Nažalost, „%s“ nije upotrebljiva slika.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
sr@latin: Ne mogu da obrišem obeležje %s.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
sr@latin: Ključne reči obeležja mogu sadržati samo slova, razmake i brojeve.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
sr@latin: Ne mogu da obrišem obrazac %s.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
sr@latin: Ne mogu da instaliram obrazac %s.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
sr@latin: Već postoji obeležje zvano „%s“.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sr@latin: Nažalost, ne možete izvršavati naredbe sa udaljenog mesta.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
sr@latin: Ne možete zameniti sliku za ponovno postavljanje.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
sr@latin: Nažalost, morate navesti nepraznu ključnu reč za novo obeležje.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
sr@latin: Morate uneti neko ime za novu boju.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
sr@latin: Morate uneti nekorišćeno ime za novu boju.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
sr@latin: Ne mogu da promenim grupu za „%s“: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
sr@latin: Ne mogu da promenim vlasnika „%s“: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
sr@latin: Ne mogu da promenim ovlašćenja za „%s“: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
sr@latin: Ne mogu da prikažem sav sadržaj „%s“: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
sr@latin: Ne mogu da preimenujem „%s“ u „%s“: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
sr@latin: Ne moge da sačuvam ime prilagođenog obeležja.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam prilagođeno obeležje.

en: Sort _folders before files
sr@latin: Poređaj _fascikle pre datoteka

en: Special flags:
sr@latin: Naročite oznake:

en: Specified group '%s' doesn't exist
sr@latin: Izabrana grupa „%s“ ne postoji

en: Specified owner '%s' doesn't exist
sr@latin: Izabrani vlasnik „%s“ ne postoji

en: Specify a location to open
sr@latin: Otvara navedenu putanju

en: Specify file containing saved configuration
sr@latin: Odredite datoteku koja sadrži sačuvana podešavanja

en: Specify session management ID
sr@latin: Odredite IB upravnika sesijom

en: Spreadsheet
sr@latin: Tabela

en: St_atusbar
sr@latin: _Statusna linija

en: Start the drive associated with the open folder
sr@latin: Pokreće uređaj koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
sr@latin: Pokreće uređaj sa više diskova koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Start the selected drive
sr@latin: Pokreni izabrani uređaj

en: Start the selected multi-disk drive
sr@latin: Pokreće izabrani uređaj sa više diskova

en: Start the selected volume
sr@latin: Pokreće izabrani disk

en: Start the volume associated with the open folder
sr@latin: Pokreće disk koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Start the volume associated with this folder
sr@latin: Pokreće disk koji je pridružen ovoj fascikli

en: Starting %s
sr@latin: Pokreće se %s

en: Stop loading the current location
sr@latin: Prekida učitavanje tekuće putanje

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
sr@latin: Zaustavlja uređaj sa više diskova koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Stop the selected drive
sr@latin: Zaustavlja izabrani uređaj

en: Stop the selected multi-disk drive
sr@latin: Zaustavlja izabrani uređaj sa više diska

en: Stop the selected volume
sr@latin: Zaustavlja izabrani disk

en: Stop the volume associated with the open folder
sr@latin: Zaustavlja disk koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Stop the volume associated with this folder
sr@latin: Zaustavlja disk koji je pridružen ovoj fascikli

en: Stucco
sr@latin: Gipsani malter

en: Symbolic links only supported for local files
sr@latin: Simboličke veze su moguće samo nad lokalnim datotekama

en: T_emplates
sr@latin: _Šabloni

en: Tags
sr@latin: Oznake

en: Tangerine
sr@latin: Mandarina

en: Terracotta
sr@latin: Pečena zemlja

en: Text
sr@latin: Tekst

en: Text Ellipsis Limit
sr@latin: Skraćivanje teksta

en: Text File
sr@latin: Tekstualna datoteka

en: Text view:
sr@latin: Tekstualni pregled:

en: The Link "%s" is Broken.
sr@latin: Veza „%s“ je neispravna.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
sr@latin: Veza „%s“ je neispravna. Da li želite da je bacite u smeće?

en: The SELinux security context of the file.
sr@latin: Sigurnosni kontekst datoteke za SELinuks.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
sr@latin: Poravnanje linija teksta oznake u međusobnom odnosu. Ovo ne utiče na poravnanje oznake na njoj dodeljenom prostoru. Pogledajte GtkMisc::xalign za to.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
sr@latin: Pokretač programa „%s“ je označen kao poverljiv. Ukoliko ne znate odakle vam ova datoteka možda nije bezbedno da je pokrenete.

en: The color cannot be installed.
sr@latin: Boja se ne može postaviti.

en: The compact view encountered an error while starting up.
sr@latin: Zbijeni prikaz je naišao na grešku pri pokretanju.

en: The compact view encountered an error.
sr@latin: Zbijeni prikaz je naišao na grešku.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
sr@latin: Tekuća pozicija kurzora za unos kao broj znakova.

en: The date the file was accessed.
sr@latin: Datum kada je pristupano datoteci.

en: The date the file was modified.
sr@latin: Datum kada je datoteka izmenjena.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
sr@latin: Podrazumevana radnja ne može da otvori „%s“ zato što ne može da pristupi datotekama u „%s“ putanjama.

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
sr@latin: Podrazumevana veličina malog prikaza pri prikazu ikonica.

en: The default width of the side pane in new windows.
sr@latin: Podrazumevana širina bočne površi u novim prozorima.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
sr@latin: Pregled radne površi je naišao na grešku pri pokretanju.

en: The desktop view encountered an error.
sr@latin: Pregled radne površi je naišao na grešku.

en: The destination folder is inside the source folder.
sr@latin: Odredišna fascikla je unutar polazne fascikle.

en: The destination is not a folder.
sr@latin: Odredište nije fascikla.

en: The destination is read-only.
sr@latin: Odredište možete samo čitati.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
sr@latin: Prevučena datoteka nije ispravna slika.

en: The emblem cannot be added.
sr@latin: Ne mogu da dodam obeležje.

en: The emblem cannot be installed.
sr@latin: Ne mogu da postavim obeležje.

en: The emblems do not appear to be valid images.
sr@latin: Izgleda da obeležja nisu ispravne slike.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr@latin: Ne mogu da umnožim datoteku „%B“ zato što nemate ovlašćenja da je čitate.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
sr@latin: Me mogu da premestim datoteku „%B“ u smeće.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
sr@latin: Datoteka „%s“ nije ispravna slika.

en: The file is not an image.
sr@latin: Ova datoteka nije slika.

en: The file is of an unknown type
sr@latin: Nije poznata ova vrsta datoteke

en: The file that you dropped is not an image.
sr@latin: Datoteka koju ste pustili nije slika.

en: The file that you dropped is not local.
sr@latin: Datoteka koju ste pustili nije lokalna.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sr@latin: Ne mogu da umnožim fasciklu „%B“ zato što nemate ovlašćenja da je napravite u odredištu.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sr@latin: Ne mogu da umnožim fasciklu „%B“ zato što nemate ovlašćenja da je čitate.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sr@latin: Ne mogu da obrišem fasciklu „%B“ jer nemate ovlašćenja za njeno čitanje.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr@latin: Ne mogu da umnožim datoteku „%B“ zato što nemate ovlašćenja da je čitate.

en: The folder contents could not be displayed.
sr@latin: Ne mogu da prikažem sadržaj fascikle.

en: The font description used for the icons on the desktop.
sr@latin: Opis fonta koji se koristi za ikonice na radnoj površini.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
sr@latin: Oblik datuma datoteka. Dopuštene vrednosti su „locale“, „iso“ i „informal“.

en: The geometry string for a navigation window.
sr@latin: Niska sa veličinom upravljačkog prozora.

en: The group could not be changed.
sr@latin: Grupa se ne može izmeniti.

en: The group of the file.
sr@latin: Grupa datoteke.

en: The history location doesn't exist.
sr@latin: Putanja istorijata više ne postoji.

en: The icon view encountered an error while starting up.
sr@latin: Prikaz ikonica je naišao na grešku pri pokretanju.

en: The icon view encountered an error.
sr@latin: Prikaz ikonica je naišao na grešku.

en: The item cannot be restored from trash
sr@latin: Ne mogu da vratim stavku iz smeća

en: The item could not be renamed.
sr@latin: Stavka se ne može preimenovati.

en: The list view encountered an error while starting up.
sr@latin: Prikaz spiska je naišao na grešku pri pokretanju.

en: The list view encountered an error.
sr@latin: Prikaz spiska je naišao na grešku.

en: The location "%s" does not exist.
sr@latin: Putanja „%s“ više ne postoji.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
sr@latin: Putanja se ne može prikazati ovim pregledačem.

en: The location is not a folder.
sr@latin: Putanja nije fascikla.

en: The media contains digital photos.
sr@latin: Medijum sadrži digitalne slike.

en: The media contains software.
sr@latin: Medijum sadrži programe.

en: The media has been detected as "%s".
sr@latin: Medijum je prepoznat kao „%s“.

en: The mime type of the file.
sr@latin: MIME vrsta datoteke.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sr@latin: Već je u upotrebi ime „%s“ u ovoj fascikli. Uzmite neko drugo ime.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sr@latin: Ime „%s“ je neispravno zato što sadrži znak „/“. Koristite neko drugo ime.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sr@latin: Ime „%s“ je neispravno. Koristite neko drugo ime.

en: The name and icon of the file.
sr@latin: Ime i ikonica datoteke.

en: The owner could not be changed.
sr@latin: Vlasnik se ne može izmeniti.

en: The owner of the file.
sr@latin: Vlasnik datoteke.

en: The permissions could not be changed.
sr@latin: Ovlašćenja se ne mogu promeniti.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sr@latin: Ne može utvrditi ovlašćenja za „%s“.

en: The permissions of the file, in octal notation.
sr@latin: Ovlašćenja datoteke, u oktalnom zapisu.

en: The permissions of the file.
sr@latin: Ovlašćenja datoteke.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sr@latin: Ne može utvrditi ovlašćenja za izabranu datoteku.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
sr@latin: Pozicija suprotnog kraja izbora kao broj znakova od kurzora.

en: The selection rectangle
sr@latin: Pravougaonik izbora

en: The side pane view to show in newly opened windows.
sr@latin: Pregled u bočnoj površi koji se prikazuje u novootvorenim prozorima.

en: The size of the file.
sr@latin: Veličina datoteke.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
sr@latin: Ovaj program će se sam pokrenuti sa medijuma „%s“. Nemojte pokretati programe u koje nemate poverenja.
    
    Ukoliko se dvoumite izaberite „Odustani“.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sr@latin: Ovom datotekom ćete prepisati izvornu datoteku.

en: The target doesn't support symbolic links.
sr@latin: Odredište ne podržava simboličke veze.

en: The text of the label.
sr@latin: Sadržaj oznake.

en: The type of the file.
sr@latin: Vrsta datoteke.

en: There is %S available, but %S is required.
sr@latin: Dostupno je %S, neophodno je %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sr@latin: Ne postoji „%s“ u ovoj fascikli. Možda je upravo premešteno ili obrisano?

en: There is no application installed for %s files
sr@latin: Ne postoji program za otvaranje %s datoteka

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
sr@latin: Ne postoji program za otvaranje %s datoteka.
    Da li želite da potražite program koji može da otvori ovu datoteku?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sr@latin: Nema dovoljno mesta u odredištu. Pokušajte da uklonite neke datoteke.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sr@latin: Nema ništa u spisku isečaka za ubacivanje.

en: There was an error copying the file into %F.
sr@latin: Došlo je do greške pri umnožavanju datoteke u %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
sr@latin: Došlo je do greške pro obrazovanju direktorijuma u %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
sr@latin: Došlo je do greške pri pravljenju fascikle „%B“.

en: There was an error creating the symlink in %F.
sr@latin: Došlo je do greške pri obrazovanju simboličke veze u %F.

en: There was an error deleting %B.
sr@latin: Javila se greška pri brisanju %B.

en: There was an error displaying help.
sr@latin: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr@latin: Došlo je do greške u prikazivanju pomoći: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
sr@latin: Greška pri dobijanju podataka o „%B“.

en: There was an error getting information about the destination.
sr@latin: Javila se greška pri u dobijanju podataka o odredištu.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sr@latin: Javila se greška pri dobijanju podataka o datotekama u fascikli „%B“.

en: There was an error launching the application.
sr@latin: Došlo je do greške pri pokretanju programa.

en: There was an error moving the file into %F.
sr@latin: Došlo je do greške pri premeštanju u %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
sr@latin: Javila se greška pri čitanju fascikle „%B“.

en: There was an internal error trying to search for applications:
sr@latin: Došlo je do greške prilikom traženja odgovarajućeg programa:

en: These files are on a Photo CD.
sr@latin: Disk sa fotografijama sadrži sledeće datoteke.

en: These files are on a Picture CD.
sr@latin: Dosk sa slikama sadrži sledeće datoteke.

en: These files are on a Super Video CD.
sr@latin: Super video CD sadrži sledeće datoteke.

en: These files are on a Video CD.
sr@latin: Video CD sadrži sledeće datoteke.

en: These files are on a Video DVD.
sr@latin: Video DVD sadrži sledeće datoteke.

en: These files are on a digital audio player.
sr@latin: Digitalni zvučni uređaj sadrži ove datoteke.

en: These files are on an Audio CD.
sr@latin: Zvučni CD sadrži sledeće datoteke.

en: These files are on an Audio DVD.
sr@latin: Zvučni DVD sadrži sledeće datoteke.

en: This drop target only supports local files.
sr@latin: Ovo odredište prevlačenja podržava samo lokalne datoteke.

en: This file cannot be ejected
sr@latin: Ne mogu da izbacim datoteku

en: This file cannot be mounted
sr@latin: Ne mogu da montiram datoteku

en: This file cannot be started
sr@latin: Ne mogu da pokrenem datoteku

en: This file cannot be stopped
sr@latin: Ne mogu da zaustavim datoteku

en: This file cannot be unmounted
sr@latin: Ne mogu da demontiram datoteku

en: This is disabled due to security considerations.
sr@latin: Ovo je onemogućeno iz bezbednosnih razloga.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
sr@latin: Razlog ovome je verovatno to što je obeležje trajno, a ne neko koje ste sami dodali.

en: This link cannot be used, because it has no target.
sr@latin: Ne možete koristiti ovu vezu zato što nema odredište.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
sr@latin: Ne možete koristiti vezu zato što njeno odredište „%s“ ne postoji.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
sr@latin: Ovo ime se može postaviti ukoliko želite prilagođeno ime za ikonicu računara na radnoj površini.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
sr@latin: Ovo ime se može postaviti ukoliko želite prilagođeno ime za ličnu ikonicu na radnoj površini.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
sr@latin: Ovo ime se može postaviti ukoliko želite prilagođeno ime za ikonicu mrežnih servera na radnoj površi.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
sr@latin: Ovo ime se može postaviti ukoliko želite prilagođeno ime za smeće na radnoj površini.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sr@latin: Da biste otvorili udaljene datoteke, prebacite ih u lokalnu fasciklu, i prevucite ih ponovo.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sr@latin: Da biste otvorili udaljene datoteke, prebacite ih u lokalnu fasciklu, i prevucite ih ponovo. Lokalne datoteke koje ste prevukli su već otvorene.

en: Toggle the display of hidden files in the current window
sr@latin: Određuje da li da se prikazuju skrivene datoteke u tekućem prozoru

en: Toggle using a tighter layout scheme
sr@latin: Koristi zbijeniji raspored stavki

en: Toplevel files cannot be renamed
sr@latin: Ne možete da preimenujete datoteke najvišeg nivoa

en: Total capacity:
sr@latin: Ukupan kapacitet:

en: Trash
sr@latin: Smeće

en: Trash icon visible on desktop
sr@latin: Ikonica za smeće se nalazi na radnoj površini

en: Trashed On
sr@latin: Smeće je izbačeno

en: Trashing Files
sr@latin: Šaljem u smeće

en: Tree
sr@latin: Stablo

en: Type
sr@latin: Vrsta

en: Type of click used to launch/open files
sr@latin: Vrsta klika kojom se pokreću/otvaraju datoteke

en: Type:
sr@latin: Vrsta:

en: URL
sr@latin: Adresa

en: U_nlock Drive
sr@latin: _Otključaj uređaj

en: Unable to eject %V
sr@latin: Ne mogu da izbacim %V

en: Unable to eject %s
sr@latin: Ne mogu da izbacim %s

en: Unable to eject location
sr@latin: Me mogu da izbacim putanju

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
sr@latin: Ne mogu da označim pokretač kao poverljiv

en: Unable to mount %s
sr@latin: Ne mogu da montiram %s

en: Unable to mount location
sr@latin: Me mogu da montiram putanju

en: Unable to mount the location.
sr@latin: Ne mogu da montiram mesto.

en: Unable to poll %s for media changes
sr@latin: Ne mogu da pratim promene na %s

en: Unable to rename desktop file
sr@latin: Ne mogu da preimenujem desktop datoteku

en: Unable to rename desktop icon
sr@latin: Ne mogu da preimenujem desktop ikonicu

en: Unable to search for application
sr@latin: Ne mogu da nađem program

en: Unable to start %s
sr@latin: Ne mogu da pokrenem %s

en: Unable to start location
sr@latin: Me mogu da pokrenem putanju

en: Unable to stop %s
sr@latin: Ne mogu da zaustavim %s

en: Unable to stop drive
sr@latin: Ne mogu da zaustavim uređaj

en: Unable to unmount %V
sr@latin: Ne mogu da demontiram %V

en: Unable to unmount location
sr@latin: Me mogu da demontiram putanju

en: Undo
sr@latin: Opozovi

en: Undo the last action
sr@latin: Opozovi poslednju radnju

en: Unknown
sr@latin: Nepoznat

en: Unknown error
sr@latin: Nepoznata greška

en: Unlock the drive associated with the open folder
sr@latin: Otključava uređaj koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Unlock the selected drive
sr@latin: Otključava izabrani uređaj

en: Unmount the selected volume
sr@latin: Demontira izabrani disk

en: Unmount the volume associated with the open folder
sr@latin: Demontira disk koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: Unmount the volume associated with this folder
sr@latin: Demontira disk koji je pridružen ovoj fascikli

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr@latin: Nepoznato izdanje desktop datoteke „%s“

en: Unrecognized launch option: %d
sr@latin: Nepoznata opcija pri pokretanju: %d

en: Untrusted application launcher
sr@latin: Nepoverljiv pokretač programa

en: Use De_fault
sr@latin: Koristi podra_zumevano

en: Use _Default Background
sr@latin: Koristi podrazu_mevanu pozadinu

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
sr@latin: Koristi dodatne dugmiće miša za radnje u Cajau

en: Use the normal view size
sr@latin: Vraća pregled na uobičajenu veličinu

en: Use tighter layout in new windows
sr@latin: Koristi zgusnuti raspored u novim prozorima

en: View _new folders using:
sr@latin: Pregledaj _nove fascikle pomoću:

en: View of the current folder
sr@latin: Pregled tekuće fascikle

en: View or modify the properties of each selected item
sr@latin: Pogledajte ili izmenite osobine svake izabrane stavke

en: View or modify the properties of the open folder
sr@latin: Pogledajte ili izmenite osobine otvorene fascikle

en: View or modify the properties of this folder
sr@latin: Prikazuje ili menja osobine ove fascikle

en: Views
sr@latin: Pregledi

en: Violet
sr@latin: Ljubičasto

en: Visible _Columns...
sr@latin: Prikazane _kolone...

en: Volume:
sr@latin: Disk:

en: Wavy White
sr@latin: Talasasto belo

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
sr@latin: sreda, 23. septembar 2003. u 14:34:27

en: What to do with executable text files when activated
sr@latin: Šta treba uraditi kada se aktiviraju izvršne tekstualne datoteke

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
sr@latin: Šta treba da uradi sa izvršnim tekstualnim datotekama pri njihovom aktiviranju (jednostruki ili dvostruki klik). Moguće vrednosti su „launch“ za pokretanje istih kao programa, „ask“ za postavljanje pitanja pomoću prozorčeta, i „display“ za prikazivanje kao tekstualnih datoteka.

en: When to show number of items in a folder
sr@latin: Kada prikazati broj stavki u fascikli

en: When to show preview text in icons
sr@latin: Kada prikazati sadržaj teksta u ikonicama

en: When to show thumbnails of image files
sr@latin: Kada prikazati umanjene slike

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
sr@latin: Gde smestiti nove listove u prozoru razgledača.

en: Whether a custom default folder background has been set.
sr@latin: Da li je postavljena proizvoljna podrazumevana pozadina fascikle.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
sr@latin: Da li je postavljena proizvoljna podrazumevana pozadina za bočnu površ.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
sr@latin: Da li da upravljački prozor bude podrazumevano uvećan.

en: Whether the navigation window should be maximized.
sr@latin: Da li da upravljački prozor bude podrazumevano umanjen.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
sr@latin: Da li tražiti odobrenje pri brisanju datoteka ili pražnjenju smeća?

en: Whether to automatically mount media
sr@latin: Da li da sam montiram medijume

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
sr@latin: Da li da sam otvorim fasciklu montiranog medijuma

en: Whether to enable immediate deletion
sr@latin: Da li da omogućim trenutno brisanje

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
sr@latin: Da li da puštam zvuk pri prelasku mišem preko ikonice

en: Whether to show backup files
sr@latin: Da li da prikazujem rezervne primerke datoteka

en: Whether to show hidden files
sr@latin: Da li da prikazujem sakrivene datoteke

en: White
sr@latin: Belo

en: Width of the side pane
sr@latin: Širina bočne površi

en: Windows share
sr@latin: Windows-ove deljene omotnice

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sr@latin: Niste vlasnik, pa ne možete izmeniti ova ovlašćenja.

en: You can choose another view or go to a different location.
sr@latin: Možete da izaberete neki drugi pregled ili da odete na drugu putanju.

en: You can download it or make a link to it.
sr@latin: Možete ga preuzeti ili napraviti vezu do njega.

en: You can only use images as custom icons.
sr@latin: Možete koristiti slike samo za proizvoljne ikonice.

en: You can only use local images as custom icons.
sr@latin: Možete koristiti samo lokalne slike za ikonice.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sr@latin: Možete zaustaviti ovu operaciju pritiskom na „otkaži“.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sr@latin: Ne možete u isto vreme dodeliti više od jedne proizvoljne ikonice!

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
sr@latin: Ne možete dodeliti više od jedne proizvoljne ikonice.

en: You cannot copy a file over itself.
sr@latin: Ne možete umnožiti datoteku u istu datoteku.

en: You cannot copy a folder into itself.
sr@latin: Ne možete umnožiti fasciklu u sebe samu.

en: You cannot move a file over itself.
sr@latin: Ne možete premestiti datoteku u istu datoteku.

en: You cannot move a folder into itself.
sr@latin: Ne možete premestiti fasciklu u sebe samu.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sr@latin: Nemate ovlašćenja za pristup ciljnoj fascikli.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sr@latin: Niste ovlašćeni da promenite grupu za „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sr@latin: Niste ovlašćeni da preimenujete „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sr@latin: Niste ovlašćeni da pregledate sadržaj „%s“.

en: You have just inserted a Photo CD.
sr@latin: Ubacili ste CD sa fotografijama.

en: You have just inserted a Picture CD.
sr@latin: Ubacili ste CD sa slikama.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sr@latin: Ubacili ste super video CD.

en: You have just inserted a Video CD.
sr@latin: Ubacili ste video CD.

en: You have just inserted a Video DVD.
sr@latin: Ubacili ste video DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sr@latin: Ubacili ste prazan Blu-rej disk.

en: You have just inserted a blank CD.
sr@latin: Ubacili ste prazan CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
sr@latin: Ubacili ste prazan DVD.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sr@latin: Ubacili ste prazan HD DVD.

en: You have just inserted a digital audio player.
sr@latin: Ubacili ste muzički uređaj.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sr@latin: Ubacili ste medijum sa digitalnim fotografijama.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sr@latin: Ubacili ste medijum sa programima koji se sami pokreću.

en: You have just inserted a medium.
sr@latin: Ubacili ste medijum.

en: You have just inserted an Audio CD.
sr@latin: Ubacili ste zvučni CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sr@latin: Ubacili ste zvučni DVD.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sr@latin: Trebali ste da primite primerak GNU Opšte Javne Licence uz Caja; ako niste, pišite Zadužbini za Slobodni Softver (Free Software Foundation, Inc.), 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom
sr@latin: Uvećaj

en: Zoom In
sr@latin: Uvećaj

en: Zoom Out
sr@latin: Umanji

en: Zoom _In
sr@latin: U_većaj

en: Zoom _Out
sr@latin: U_manji

en: Zoom to Default
sr@latin: Podrazumevano uvećanje

en: [URI...]
sr@latin: [Adresa...]

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Add
sr@latin: _Dodaj

en: _Add Bookmark
sr@latin: _Dodaj obeleživač

en: _Add a New Color...
sr@latin: _Dodaj novu boju...

en: _Add a New Emblem...
sr@latin: _Dodaj novo obeležje

en: _Add a New Pattern...
sr@latin: _Dodaj novi obrazac...

en: _Always perform this action
sr@latin: _Uvek izvrši ovu radnju

en: _Arrange items:
sr@latin: _Poređaj stavke:

en: _Ask each time
sr@latin: _Pitaj svaki put

en: _Back
sr@latin: _Nazad

en: _Backgrounds and Emblems...
sr@latin: Pozadine i obe_ležja...

en: _Bookmarks
sr@latin: _Obeleživači

en: _Browse...
sr@latin: _Razgledaj...

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Close Tab
sr@latin: _Zatvori list

en: _Compact
sr@latin: Zbij_eno

en: _Computer
sr@latin: _Računar

en: _Connect
sr@latin: _Poveži se

en: _Connect Drive
sr@latin: _Poveži uređaj

en: _Contents
sr@latin: Sad_ržaj

en: _Copy
sr@latin: _Umnoži

en: _Copy Here
sr@latin: _Umnoži ovde

en: _DVD Video:
sr@latin: Video _DVD:

en: _Default zoom level:
sr@latin: _Podrazumevano uvećanje:

en: _Delete
sr@latin: _Ukloni

en: _Delete Permanently
sr@latin: _Trajno obriši

en: _Desktop
sr@latin: _Radna površ

en: _Detect Media
sr@latin: Pro_nađi medijum

en: _Disconnect
sr@latin: _Prekini vezu

en: _Disconnect Drive
sr@latin: _Otkači uređaj

en: _Display
sr@latin: _Prikaži

en: _Double click to open items
sr@latin: _Dvoklik za otvaranje stavki

en: _Download
sr@latin: Preu_zmi

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _Edit Bookmarks...
sr@latin: _Uredi obeleživače...

en: _Eject
sr@latin: I_zbaci

en: _Emblems
sr@latin: _Obeležja

en: _Empty File
sr@latin: Pr_azna datoteka

en: _File
sr@latin: _Datoteka

en: _Folder:
sr@latin: _Direktorijum:

en: _Format
sr@latin: _Formatiraj

en: _Format:
sr@latin: _Oblik:

en: _Forward
sr@latin: Na_pred

en: _Go
sr@latin: _Idi

en: _Group:
sr@latin: _Grupa:

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _Home
sr@latin: _Lični

en: _Home Folder
sr@latin: _Lična fascikla

en: _Icons
sr@latin: _Ikonice

en: _Image:
sr@latin: _Slika:

en: _Invert Selection
sr@latin: O_brni izbor

en: _Keep Aligned
sr@latin: Ču_vaj raspored

en: _Keyword:
sr@latin: _Ključna reč:

en: _Launch Anyway
sr@latin: _Ipak pokreni

en: _Link Here
sr@latin: Ovde _napravi vezu

en: _List
sr@latin: Spis_ak

en: _Location...
sr@latin: P_utanja...

en: _Location:
sr@latin: _Mesto:

en: _Lock Drive
sr@latin: _Zaključaj uređaj

en: _Main Toolbar
sr@latin: _Glavne alatke

en: _Manually
sr@latin: _Ručno

en: _Mount
sr@latin: _Montiraj

en: _Move Here
sr@latin: _Premesti ovde

en: _Music Player:
sr@latin: _Muzički uređaj:

en: _Network
sr@latin: M_reža

en: _Never prompt or start programs on media insertion
sr@latin: _Ne pokreći programe po ubacivanju medijuma

en: _Next Tab
sr@latin: _Sledeći list

en: _Only for files smaller than:
sr@latin: _Samo za datoteke manje od:

en: _Open
sr@latin: _Otvori

en: _Open Scripts Folder
sr@latin: _Otvori fasciklu sa skriptama

en: _Open With %s
sr@latin: O_tvori pomoću %s

en: _Organize Desktop by Name
sr@latin: P_osredi prema imenu datoteka

en: _Organize by Name
sr@latin: Pore_đaj prema imenu

en: _Other pane
sr@latin: _Druga površ

en: _Owner:
sr@latin: _Vlasnik:

en: _Paste
sr@latin: U_baci

en: _Paste Into Folder
sr@latin: U_baci datoteke u fasciklu

en: _Pattern:
sr@latin: M_ustra:

en: _Patterns
sr@latin: _Obrasci

en: _Photos:
sr@latin: _Fotografije:

en: _Places
sr@latin: _Mesta

en: _Power On
sr@latin: _Uključi

en: _Previous Tab
sr@latin: Pret_hodni list

en: _Properties
sr@latin: _Osobine

en: _Read
sr@latin: _Čitanje

en: _Redo
sr@latin: _Ponovi

en: _Reload
sr@latin: _Osveži

en: _Remember this application for "%s" files
sr@latin: _Uvek otvori „%s“ datoteke ovim programom

en: _Remember this application for %s documents
sr@latin: _Uvek otvori „%s“ dokumente ovim programom

en: _Remove
sr@latin: _Ukloni

en: _Remove a Color...
sr@latin: _Uklonite boju...

en: _Remove a Pattern...
sr@latin: _Uklonite obrazac...

en: _Remove an Emblem...
sr@latin: _Uklonite obeležje...

en: _Remove...
sr@latin: _Ukloni...

en: _Rename...
sr@latin: Preimenu_j...

en: _Restore
sr@latin: _Vrati

en: _Retry
sr@latin: _Probaj ponovo

en: _Revert
sr@latin: _Vrati

en: _Run
sr@latin: Pok_reni

en: _Run executable text files when they are opened
sr@latin: _Pokreni izvršne tekstualne datoteke pri otvaranju

en: _Safely Remove Drive
sr@latin: _Bezbedno ukloni uređaj

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: _Scripts
sr@latin: _Skripte

en: _Search
sr@latin: _Pretraga

en: _Search for Files...
sr@latin: _Traži datoteke...

en: _Search for:
sr@latin: _Traži:

en: _Select Application
sr@latin: I_zaberi program

en: _Side Pane
sr@latin: _Bočna površ

en: _Single click to open items
sr@latin: _Jednostruki klik za otvaranje stavki

en: _Skip
sr@latin: _Preskoči

en: _Skip files
sr@latin: _Preskoči datoteke

en: _Software:
sr@latin: _Programi:

en: _Start
sr@latin: _Pokreni

en: _Start Multi-disk Device
sr@latin: Po_kreni uređaj sa više diskova

en: _Start Multi-disk Drive
sr@latin: _Pokreni uređaj sa više diskova

en: _Sticky
sr@latin: _Lepljiv

en: _Stop
sr@latin: _Zaustavi

en: _Stop Multi-disk Device
sr@latin: _Zaustavi uređaj sa više diskova

en: _Stop Multi-disk Drive
sr@latin: Zaustavi uređaj sa više diska

en: _Stop the drive associated with the open folder
sr@latin: Zaustavlja uređaj koji je pridružen otvorenoj fascikli

en: _Tabs
sr@latin: _Listovi

en: _Text beside icons
sr@latin: Ispiši _tekst pored ikonica

en: _Trash
sr@latin: _Smeće

en: _Type:
sr@latin: _Vrsta:

en: _Undo
sr@latin: Opo_zovi

en: _Unlock Drive
sr@latin: O_tključaj uređaj

en: _Unmount
sr@latin: _Demontiraj

en: _Up
sr@latin: _Gore

en: _Use a custom command
sr@latin: Koristi _proizvoljnu naredbu

en: _Use compact layout
sr@latin: _Koristi zbijeni raspored

en: _View
sr@latin: P_regled

en: _View As
sr@latin: Pre_gledaj kao

en: _View executable text files when they are opened
sr@latin: _Pregledaj izvršne tekstualne datoteke pri otvaranju

en: _Write
sr@latin: _Upis

en: _Zoom
sr@latin: _Uvećaj

en: access
sr@latin: pristupanje

en: by Modification _Date
sr@latin: Prema _datumu izmene

en: by T_rash Time
sr@latin: prema _datumu brisanja

en: by _Emblems
sr@latin: prema _obeležjima

en: by _Name
sr@latin: po _imenu

en: by _Size
sr@latin: po _veličini

en: by _Type
sr@latin: prema v_rsti

en: create/delete
sr@latin: stvaranje/brisanje

en: dropped data
sr@latin: Prevučeni podaci

en: dropped text.txt
sr@latin: Prevučeno.txt

en: free
sr@latin: slobodno

en: link
sr@latin: veza

en: link (broken)
sr@latin: veza (neispravna)

en: list
sr@latin: listanje

en: loading...
sr@latin: učitava...

en: nd copy)
sr@latin: drugi umnožak)

en: new file
sr@latin: nova datoteka

en: no
sr@latin: zabranjeno

en: nothing
sr@latin: ništa

en: on the desktop
sr@latin: na radnoj površini

en: pointing at "%s"
sr@latin: pokazuje na „%s“

en: rd copy)
sr@latin: treći umnožak)

en: read
sr@latin: čitanje

en: st copy)
sr@latin: prvi umnožak)

en: th copy)
sr@latin: i umnožak)

en: today
sr@latin: danas

en: today at %-I:%M %p
sr@latin: danas u %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
sr@latin: danas u %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
sr@latin: danas u 14:33

en: today at 00:00:00 PM
sr@latin: danas u 14:33:24

en: today, %-I:%M %p
sr@latin: danas, %-H:%M

en: today, 00:00 PM
sr@latin: danas, 14:33

en: unknown
sr@latin: nepoznati

en: unknown MIME type
sr@latin: nepoznat MIME tip

en: unknown type
sr@latin: nepoznata vrsta

en: unreadable
sr@latin: nečitljiv

en: untitled folder
sr@latin: nova fascikla

en: used
sr@latin: zauzeto

en: write
sr@latin: upis

en: yesterday
sr@latin: juče

en: yesterday at %-I:%M %p
sr@latin: juče u %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
sr@latin: juče u %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
sr@latin: juče u 14:22

en: yesterday at 00:00:00 PM
sr@latin: juče u 14:12:34

en: yesterday, %-I:%M %p
sr@latin: juče, %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
sr@latin: juče, 14:22
