eom 1.25.0 - en to sr@latin translation catalogue (297 entries)

en:  (invalid Unicode)
sr@latin:  (neispravan Unikod)

en: %.1f (lens)
sr@latin: %.1f (objektiv)

en: %d / %d
sr@latin: %d. od %d

en: <b>%f:</b> original filename
sr@latin: <b>%f:</b> originalno ime datoteke

en: <b>%n:</b> counter
sr@latin: <b>%n:</b> brojač

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
sr@latin: Ne mogu da nađem „%s“ u smeću. Da li želite da trajno uklonite ovu sliku?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
sr@latin: Vrednost veća od 0 određuje koliko sekundi slika ostaje na ekranu pre automatskog prikaza sledeće. Nula isključuje automatsko razgledanje.

en: About this application
sr@latin: O ovom programu

en: Active plugins
sr@latin: Pokrenuti dodaci

en: All Files
sr@latin: Sve datoteke

en: All Images
sr@latin: Sve slike

en: Allow zoom greater than 100% initially
sr@latin: Dozvoli početno uvećanje veće od 100%

en: Aperture Value:
sr@latin: Otvor blende:

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
sr@latin: Da li zaista želite da premestite 
    sliku „%s“ u smeće?

en: As _background
sr@latin: Kao _pozadina

en: As check _pattern
sr@latin: Kao _kvadratići

en: As custom c_olor:
sr@latin: Kao proizvoljna b_oja:

en: As custom color:
sr@latin: Kao proizvoljna boja:

en: At least two file names are equal.
sr@latin: Najmanje dva imena datoteka su ista.

en: Author:
sr@latin: Autor:

en: Automatic orientation
sr@latin: Automatska orijentacija

en: Background
sr@latin: Pozadina

en: Background Color
sr@latin: Boja pozadine

en: Both
sr@latin: Obostrano

en: Browse and rotate images
sr@latin: Pregledaj i izvrni slike

en: Bytes:
sr@latin: Bajtova:

en: C_enter:
sr@latin: C_entar:

en: Camera
sr@latin: Fotoaparat

en: Camera Model:
sr@latin: Model aparata:

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
sr@latin: Izmeni vidljivost površi koja sadrži umanjeni prikaz celokupne zbirke slika u tekućem prozoru

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
sr@latin: Izmeni vidljivost bočne površi u tekućem prozoru

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
sr@latin: Izmeni vidljivost linije sa stanjem u tekućem prozoru

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
sr@latin: Izmeni vidljivost palete alatki u tekućem prozoru

en: Choose a folder
sr@latin: Odaberi fasciklu

en: Close _without Saving
sr@latin: Zatvori _bez čuvanja

en: Close window
sr@latin: Zatvori prozor

en: Collection
sr@latin: Kolekcija

en: Color for Transparent Areas
sr@latin: Boja za providne površine

en: Copyright:
sr@latin: Autorska prava:

en: Could not display help for Eye of MATE
sr@latin: Ne mogu da prikažem pomoć za Oči Gnoma

en: Could not load image '%s'.
sr@latin: Ne mogu da učitam sliku „%s“.

en: Couldn't access trash.
sr@latin: Ne mogu da pristupim smeću.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
sr@latin: Ne može da obezbedi memoriju za učitavanje JPEG slike

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
sr@latin: Ne mogu da napravim privremenu datoteku za čuvanje: %s

en: Couldn't delete file
sr@latin: Ne mogu da obrišem datoteku

en: Date
sr@latin: Datum

en: Date in statusbar
sr@latin: Tatum u liniji sa stanjem

en: Date/Time:
sr@latin: Datum i vreme:

en: Delay in seconds until showing the next image
sr@latin: Odloži koliko sekundi pre prikaza naredne slike

en: Description:
sr@latin: Opis:

en: Destination folder:
sr@latin: Odredišna fascikla:

en: Details
sr@latin: Detalji

en: Disable image collection
sr@latin: Isključi prikaz zbirke slika

en: EXIF not supported for this file format.
sr@latin: EXIF za ovaj oblik datoteke nije podržan.

en: E_xpand images to fit screen
sr@latin: Ra_širi sliku da pokrije ceo ekran

en: East
sr@latin: Istočni

en: Edit the application toolbar
sr@latin: Izmeni liniju sa alatkama

en: Enlarge the image
sr@latin: Uvećava pregled slike

en: Error on deleting image %s
sr@latin: Greška pri brisanju slike %s

en: Error printing file:
    %s
sr@latin: Greška pri štampanju datoteke:
    %s

en: Exposure Time:
sr@latin: Ekspozicija:

en: Extrapolate Image
sr@latin: Ekstrapoliraj sliku

en: Eye of MATE
sr@latin: Oči Gnoma

en: Eye of MATE Image Viewer
sr@latin: Oko Gnoma — preglednik slika

en: Eye of MATE Preferences
sr@latin: Postavke Oka Gnoma

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
sr@latin: Oko Gnoma ne može da odredi podržani format za upis datoteke na osnovu njenog imena.

en: File Name Preview
sr@latin: Pregled imena datoteke

en: File Path Specifications
sr@latin: Odrednice putanje datoteka

en: File format is unknown or unsupported
sr@latin: Format datoteke je nepoznat ili nepodržan

en: Filename format:
sr@latin: Oblik imena datoteke:

en: Fit
sr@latin: Uklopi veličinu

en: Fit the image to the window
sr@latin: Uklapa veličinu slike kako bi stala u prozor

en: Flash:
sr@latin: Blic:

en: Flip _Horizontal
sr@latin: Obrni _vodoravno

en: Flip _Vertical
sr@latin: Obrni _uspravno

en: Focal Length
sr@latin: Žižna daljina

en: Focal Length:
sr@latin: Žižna daljina:

en: Folder
sr@latin: Fascikla

en: Fullscreen with double-click
sr@latin: Ceo ekran na dvostruki klik

en: General
sr@latin: Opšte

en: Go to a random image of the collection
sr@latin: Vodi na slučajno izabranu sliku iz zbirke

en: Go to the first image of the collection
sr@latin: Vodi na prvu sliku iz zbirke

en: Go to the last image of the collection
sr@latin: Vodi na poslednju sliku iz zbirke

en: Go to the next image of the collection
sr@latin: Vodi na narednu sliku iz zbirke

en: Go to the previous image of the collection
sr@latin: Vodi na prethodnu sliku iz zbirke

en: Height:
sr@latin: Visina:

en: Help on this application
sr@latin: Uputstvo za korišćenje programa

en: Horizontal
sr@latin: Vodoravno

en: ISO Speed Rating:
sr@latin: ISO osetljivost:

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
sr@latin: Ukoliko je uključeno, slika neće biti učitana u trenutnom prozoru, a prikazaće se korisnikove slike iz specijalnih XDG direktorijuma. Ukoliko je isključeno ili nije postavljena fascikla sa slikama, prikazaće trenutni direktorijum.

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
sr@latin: Ukoliko je uključeno, Oko Gnoma neće pitati za potvrdu prilikom premeštanja slika u smeće. Međutim, još uvek će vas pitati ukoliko ne može da premesti neku od datoteka u smeće, a može ih obrisati.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
sr@latin: Ukoliko je uključeno, detaljan spisak metapodataka iz prozorčeta za osobinama će biti premešten u zaseban list prozorčića. Na taj način će prozorče biti upotrebljivije na malim ekranima, kao što su oni na prenosnim računarima. Ukoliko je isključeno, detaljni metapodaci će biti dodati na postojeći list sa metapodacima.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
sr@latin: Ako podešavanje providnosti ima vrednost COLOR, onda ovaj ključ utvrđuje boju koja će biti korišćena za obeležavanje providnosti.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
sr@latin: Ukoliko uključite ovu opciju, boja postavljena unutar ključa background-color će biti postavljena iza slike. Ukoliko ovaj ključ nije postavljen biće iskorišćena boja iz trenutne Gtk teme.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
sr@latin: Ako je ovo postavljeno na FALSE, male slike se neće razvući u početku da stanu na ekran.

en: If you don't save, all your changes will be lost.
sr@latin: Ukoliko ne sačuvate, sve izmene će biti izgubljene.

en: If you don't save, your changes will be lost.
sr@latin: Ukoliko ne sačuvate, izmene će biti izgubljene.

en: Image
sr@latin: Slike

en: Image Data
sr@latin: Podaci o slici

en: Image Enhancements
sr@latin: Poboljšanja slike

en: Image Properties
sr@latin: Osobine slike

en: Image Settings
sr@latin: Podešavanja slike

en: Image Taking Conditions
sr@latin: Uslovi pri snimanju slike

en: Image View
sr@latin: Pregled slike

en: Image Zoom
sr@latin: Uvećanje slike

en: Image loading failed.
sr@latin: Neuspelo učitavanje slike

en: In
sr@latin: Uvećaj

en: Inches
sr@latin: Inči

en: Interpolate Image
sr@latin: Interpoliraj sliku

en: Keywords:
sr@latin: Ključne reči:

en: Leave Fullscreen
sr@latin: Ne preko celog ekrana

en: Left
sr@latin: Levi

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
sr@latin: Lista aktiviranih dodataka. Ne sadrži lokacije dodataka. Pogledaj datoteku .eom-plugin da saznaš lokaciju odabranog dodatka.

en: Location:
sr@latin: Mesto:

en: Loop through the image sequence
sr@latin: Vrti kroz niz slika

en: Maker Note
sr@latin: Beleška tvorca

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
sr@latin: Sakri_j

en: Metadata
sr@latin: Meta podaci

en: Metering Mode:
sr@latin: Merenje svetla:

en: Millimeters
sr@latin: Milimetri

en: Mirror the image horizontally
sr@latin: Izvrće sliku po horizontali

en: Mirror the image vertically
sr@latin: izvrće sliku po vertikali

en: Move the selected image to the trash folder
sr@latin: Premešta izabranu sliku u kantu za smeće

en: Move the selected item on the toolbar
sr@latin: Premesti izabrani predmet na paletu alatki

en: Move to _Trash
sr@latin: Premesti u s_meće

en: Name:
sr@latin: Ime:

en: No image loaded.
sr@latin: Slika nije učitana.

en: No images found in '%s'.
sr@latin: Nisu pronađene slike u „%s“.

en: None
sr@latin: Ništa

en: Normal
sr@latin: Obično

en: North
sr@latin: Severni

en: Open Folder
sr@latin: Otvori fasciklu

en: Open Image
sr@latin: Otvori sliku

en: Open _with
sr@latin: Otvori _sa

en: Open a file
sr@latin: Otvori datoteku

en: Open in fullscreen mode
sr@latin: Otvori preko celog ekrana

en: Open in slideshow mode
sr@latin: Otvori u automatskom pokretnom prikazu

en: Open the selected image with a different application
sr@latin: Otvara izabranu sliku drugim programom

en: Opening image "%s"
sr@latin: Otvaram sliku „%s“

en: Options
sr@latin: Mogućnosti

en: Other
sr@latin: Ostalo

en: Out
sr@latin: Umanji

en: Page Setup
sr@latin: Podešavanje stranice

en: Pause Slideshow
sr@latin: Pauziraj prikaz

en: Pause or resume the slideshow
sr@latin: Pauzira i nastavlja pokretni prikaz slika

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
sr@latin: Molim probaj sa drugačijom ekstenzijom poput „.png“ ili „.jpg“.

en: Plugins
sr@latin: Dodaci

en: Position
sr@latin: Pozicija

en: Prefere_nces
sr@latin: Pos_tavke

en: Preferences for Eye of MATE
sr@latin: Postavke Oka Gnoma

en: Preview
sr@latin: Pregled

en: Print the selected image
sr@latin: Štampa tekuću sliku

en: Prope_rties
sr@latin: _Osobine

en: Properties
sr@latin: Osobine

en: Question
sr@latin: Pitanje

en: Reload Image
sr@latin: Osveži sliku

en: Reload current image
sr@latin: Ponovo učitava tekuću sliku

en: Remove the selected item from the toolbar
sr@latin: Ukloni izabrani element sa palete alatki

en: Remove the selected toolbar
sr@latin: Uklanja izabranu paletu alatki

en: Rename from:
sr@latin: Preimenuj od:

en: Replace spaces with underscores
sr@latin: Zameni razmake podvlakom

en: Right
sr@latin: Desni

en: Rotate Counterc_lockwise
sr@latin: Rotiraj suprotno od smera _kazaljke na satu

en: Rotate the image 90 degrees to the left
sr@latin: Rotira sliku za 90 stepeni ulevo

en: Rotate the image 90 degrees to the right
sr@latin: Rotira sliku za 90 stepeni udesno

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr@latin: Pokrenite „%s --help“ za spisak svih opcija iz komandne linije.

en: S_elect the images you want to save:
sr@latin: _Izaberite slike koje želite da sačuvate:

en: Save As
sr@latin: Sačuvaj kao

en: Save Image
sr@latin: Sačuvaj sliku

en: Save _As…
sr@latin: Sačuvaj _kao...

en: Save changes in currently selected images
sr@latin: Čuva promene nad tekućom slikom

en: Save changes to image "%s" before closing?
sr@latin: Da sačuvam izmene na slici „%s“ pre zatvaranja?

en: Save the selected images with a different name
sr@latin: Čuva izabranu sliku pod drugim nazivom

en: Saving image "%s" (%u/%u)
sr@latin: Čuvam sliku „%s“ (%u/%u)

en: Saving image locally…
sr@latin: Čuvam sliku lokalno...

en: Scroll wheel zoom
sr@latin: Točkić na mišu uvećava

en: Separator
sr@latin: Razdvajač

en: Sequence
sr@latin: Niz

en: Set as _Desktop Background
sr@latin: Postavi kao _pozadinu

en: Set the selected image as the desktop background
sr@latin: Postavlja izabranu sliku u pozadinu radne površine

en: Show the application's version
sr@latin: Prikaži verziju programa

en: Show the current image in fullscreen mode
sr@latin: Prikazuje tekuću sliku preko celog ekrana

en: Show the image at its normal size
sr@latin: Prikazuje sliku u njenoj punoj veličini

en: Show the properties and metadata of the selected image
sr@latin: Prikazuje osobine i meta podatke o izabranoj slici

en: Show “_%s”
sr@latin: Prikaži „_%s“

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
sr@latin: Prikazuje/sakriva dugmiće za listanje u površi sa zbirkom slika.

en: Show/Hide the image collection pane.
sr@latin: Prikazuje/sakriva oblast sa zbirkom slika.

en: Show/Hide the window side pane.
sr@latin: Prikazuje/sakriva površ sa strane prozora.

en: Show/Hide the window statusbar.
sr@latin: Prikazuje/sakriva liniju sa stanjem.

en: Show/Hide the window toolbar.
sr@latin: Prikazuje/sakriva paletu za alatke.

en: Shrink the image
sr@latin: Umanjuje pregled slike

en: Side _Pane
sr@latin: Bočna _površ

en: Size
sr@latin: Veličina

en: Slideshow
sr@latin: Slike u nizu

en: Smooth images when zoomed-_in
sr@latin: Izgladi sliku pri uve_ćanju

en: Smooth images when zoomed-_out
sr@latin: Izgladi sliku pri _smanjenju

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
sr@latin: Ne mogu da premestim u smeće neke od izabranih slika, pa će biti trajno uklonjene. Da li želite da nastavite?

en: South
sr@latin: Južni

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
sr@latin: Otvori novi program umesto korišćenja tekućeg

en: Start a slideshow view of the images
sr@latin: Započinje pokretni prikaz slika

en: Start counter at:
sr@latin: Počni brojač na:

en: T_oolbar
sr@latin: _Alatke

en: Tag
sr@latin: Oznaka

en: Taken on
sr@latin: Slikano

en: Temporary file creation failed.
sr@latin: Neuspešno obrazovanje privremene datoteke.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
sr@latin: Boja koja se koristi za ispunjavanje oblasti iza slike. Ukoliko nije postavljen ključ use-background-color (koristi boju pozadine) iza slike će biti prikazana podrazumevana boja iz trenutne Gtk+ teme.

en: The given locations contain no images.
sr@latin: Navedena lokacija ne sadrži slike.

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
sr@latin: Slika „%s“ je postavljena kao pozadina radne površine.
    Da li želite da izmenite njen izgled?

en: The image whose printing properties will be set up
sr@latin: Slika čije će postavke štampe biti podešene

en: The information for the page where the image will be printed
sr@latin: Podaci o stranici na kojoj će slika biti štampana

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
sr@latin: Faktor množenja koji će se primeniti kada se točkić na mišu koristi za uvećanje. Vrednost definiše korak uvećanja ili umanjenja na svaki pomeraj točkića. Na primer, 0.05 znači 5% uvećanja na svaki pomeraj točkića, a 1.00 znači 100% uvećanja.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr@latin: Ovaj program se raspodeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez podrazumevane garancije KORISNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Vidite GNU Opštu Javnu Licencu za više detalja.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr@latin: Ovaj program je slobodan softver; možete ga raspodeljivati i/ili ga menjati pod uslovima GNU Opšte Javne Licence (GNU GPL) kako je objavljuje Zadužbina za Slobodni Softver (FSF); bilo verzije 2 te Licence, bilo (po vašem nahođenju) bilo koje novije verzije.

en: Time
sr@latin: Vreme

en: To:
sr@latin: Na:

en: Toolbar Editor
sr@latin: Uređivanje palete alatki

en: Transformation failed.
sr@latin: Neuspela transformacija.

en: Transformation on unloaded image.
sr@latin: Transformacija neučitane slike.

en: Transparency color
sr@latin: Boja providnosti

en: Transparency indicator
sr@latin: Obeleživač providnosti

en: Transparent Parts
sr@latin: Providni delovi

en: Trash images without asking
sr@latin: Pošalji u smeće bez pitanja

en: Type
sr@latin: Vrsta

en: Type:
sr@latin: Vrsta:

en: Undo the last change in the image
sr@latin: Opoziva poslednju izmenu nad slikom

en: Unknown
sr@latin: Nepoznat

en: Use "%s" to open the selected image
sr@latin: Koristi „%s“ da otvoriš odabranu sliku

en: Use a custom background color
sr@latin: Upotrebi proizvoljnu boju pozadine

en: Value
sr@latin: Vrednost

en: Vertical
sr@latin: Uspravno

en: West
sr@latin: Zapadni

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
sr@latin: Da li da prikazuje fasciklu sa slikama korisnika ukoliko nisu učitane slike.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
sr@latin: Da li da oblast sa zbirkom slika bude promenljive veličine.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
sr@latin: Da li da ekstrapolira sliku prilikom uvećanja. Takva slika izgleda mutnije i učitava se sporije nego prikaz bez ekstrapolacije.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
sr@latin: Da li da intrapolira sliku prilikom uvećanja. Takva slika izgleda bolje, ali se učitava sporije nego prikaz bez interpolacije.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
sr@latin: Da li sliku treba automatski okrenuti na osnovu EXIF zapisa.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
sr@latin: Da li prikazati spisak metapodataka u zasebnom prozorčetu.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
sr@latin: Da li se točkić na mišu koristi za uvećanje prikaza.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
sr@latin: Da li da se ponovo vrti jedan isti niz slika.

en: Width:
sr@latin: Širina:

en: XMP Other
sr@latin: XMP Ostalo

en: XMP Rights Management
sr@latin: XMP Upravljanje pravima

en: Zoom _Out
sr@latin: U_manji

en: Zoom multiplier
sr@latin: Faktor uvećanja

en: [FILE…]
sr@latin: [DATOTEKA...]

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Automatic orientation
sr@latin: _Automatska orijentacija

en: _Best Fit
sr@latin: Naj_bolje uklapanje

en: _Bottom:
sr@latin: D_ole:

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Contents
sr@latin: Sad_ržaj

en: _Copy
sr@latin: _Umnoži

en: _Delete Toolbar
sr@latin: _Obriši paletu alatki

en: _Do not ask again during this session
sr@latin: _Ne pitaj ponovo tokom ove sesije

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _First Image
sr@latin: Prv_a slika

en: _Fullscreen
sr@latin: _Ceo ekran

en: _Go
sr@latin: _Idi

en: _Height:
sr@latin: _Visina:

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _Image
sr@latin: _Slika

en: _Image Collection
sr@latin: Celokupna z_birka

en: _Last Image
sr@latin: Z_adnja slika

en: _Left:
sr@latin: _Levo:

en: _Loop sequence
sr@latin: _Vrti niz

en: _Move on Toolbar
sr@latin: _Premesti na paletu alatki

en: _Next
sr@latin: _Sledeći

en: _Next Image
sr@latin: _Sledeća slika

en: _Normal Size
sr@latin: _Normalna veličina

en: _Open Background Preferences
sr@latin: O_tvori podešavanja pozadine

en: _Open…
sr@latin: _Otvori...

en: _Previous
sr@latin: _Prethodni

en: _Previous Image
sr@latin: _Prethodna slika

en: _Print…
sr@latin: _Štampaj...

en: _Random Image
sr@latin: _Nasumična slika

en: _Reload
sr@latin: _Osveži

en: _Remove from Toolbar
sr@latin: _Ukloni sa palete alatki

en: _Reset to Default
sr@latin: _Vrati na podrazumevano

en: _Retry
sr@latin: _Probaj ponovo

en: _Right:
sr@latin: _Desno:

en: _Rotate Clockwise
sr@latin: Rotiraj u s_meru kazaljke na satu

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: _Scaling:
sr@latin: _Razmera:

en: _Statusbar
sr@latin: Linija sa _stanjem

en: _Switch image after:
sr@latin: _Promeni sliku posle:

en: _Toolbar
sr@latin: _Linija sa ikonicama

en: _Tools
sr@latin: Ala_ti

en: _Top:
sr@latin: _Gore:

en: _Undo
sr@latin: Opo_zovi

en: _Unit:
sr@latin: _Jedinica:

en: _View
sr@latin: P_regled

en: _Width:
sr@latin: _Širina:

en: _Zoom In
sr@latin: U_većaj

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
sr@latin: Smeće

en: as is
sr@latin: u trenutnom stanju

en: seconds
sr@latin: sekunde
