konqueror - en to sr@latin translation catalogue (293 entries)

en: &Bookmarks
sr@latin: &Obeleživači

en: &Close Active View
sr@latin: &Zatvori aktivni prikaz

en: &Close Tab
sr@latin: &Zatvori jezičak

en: &Copy Link Address
sr@latin: &Kopiraj adresu veze

en: &Discard Changes
sr@latin: &Odbaci izmene

en: &Duplicate Current Tab
sr@latin: U&dvostruči tekući jezičak

en: &Duplicate Tab
sr@latin: U&dvostruči jezičak

en: &Duplicate Window
sr@latin: U&dvostruči prozor

en: &Edit
sr@latin: &Uređivanje

en: &File
sr@latin: &Fajl

en: &Find File...
sr@latin: &Nađi fajl...

en: &Force Reload
sr@latin: &Primoraj učitavanje

en: &Go
sr@latin: &Kretanje

en: &Help
sr@latin: Po&moć

en: &New Tab
sr@latin: &Novi jezičak

en: &Open File...
sr@latin: &Otvori fajl...

en: &Open Location
sr@latin: &Otvori lokaciju

en: &Open With
sr@latin: &Otvori pomoću

en: &Preferences...
sr@latin: &Postavke...

en: &Reload
sr@latin: &Učitaj ponovo

en: &Reload All Tabs
sr@latin: &Učitaj ponovo sve jezičke

en: &Reload Tab
sr@latin: &Učitaj ponovo jezičak

en: &Remove Entry
sr@latin: &Ukloni stavku

en: &Settings
sr@latin: P&odešavanje

en: &Stop
sr@latin: &Zaustavi

en: &Up
sr@latin: &Gore

en: &View
sr@latin: &Prikaz

en: &Window
sr@latin: Pro&zor

en: (C) 1999-2016, The Konqueror developers
sr@latin: © 1999-2016, programeri K‑osvajača

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
sr@latin: <html>Očisti traku lokacije<br/><br/>Prazni sadržaj u traci lokacije.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
sr@latin: <html>Kopiraj izabrani tekst ili stavku u sistemski klipbord.<br/><br/>Ovim se tekst ili kakva druga stavka stavljaju na raspolaganje za <i>nalepljivanje</i> u K‑osvajaču ili nekom drugom KDE programu.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
sr@latin: <html>Iseci izabrani tekst ili stavku i stavi u sistemski klipbord.<br/><br/>Ovim se tekst ili kakva druga stavka stavljaju na raspolaganje za <i>nalepljivanje</i> u K‑osvajaču ili nekom drugom KDE programu.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
sr@latin: <html>Uđi u roditeljsku fasciklu<br/><br/>Na primer, ako je trenutna lokacija <tt>file:/home/%1</tt>, klikom ovde otići ćete u <tt>file:/home</tt>.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
sr@latin: <html>Idi<br/><br/>Ide na stranicu unetu u traku lokacije.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
sr@latin: <html>Traka lokacije<br/><br/>Unesite veb adresu ili izraz za traženje.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
sr@latin: <html>Idi na moju „domaću stranicu“<br /><br />Lokaciju na koju vas ovo dugme vodi možete podesiti u <i>Podešavanje→Podesi K‑osvajač...→Opšte</i>.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
sr@latin: <html>Nalepi prethodno isečeni ili kopirani sadržaj klipborda<br/><br/>Takođe radi i sa tekstom kopiranim ili isečenim iz drugih KDE programa.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
sr@latin: <html>Štampaj tekući dokument<br/><br/>Dobićete dijalog u kojem možete podesiti razne opcije, kao što su broj kopija za štampu i koji štampač želite da koristite.<br/><br/>Dijalog takođe pruža pristup posebnim KDE servisima za štampanje, poput stvaranja PDF fajla od tekućeg dokumenta.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
sr@latin: <html>Učitaj ponovo sve prikazane dokumente u jezičcima<br/><br/>Na primer, može biti korisno za osvežavanje veb stranica izmenjenih od trenutka učitavanja, da bi se te promene iskazale.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
sr@latin: <html>Učitaj ponovo prikazani dokument<br/><br/>Na primer, može biti korisno za osvežavanje veb stranica izmenjenih od trenutka učitavanja, da bi se te promene iskazale. Sve slike na stranici se ponovo preuzimaju, čak i ako su već u kešu.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
sr@latin: <html>Učitaj ponovo prikazani dokument<br/><br/>Na primer, može biti korisno za osvežavanje veb stranica izmenjenih od trenutka učitavanja, da bi se te promene iskazale.</html>

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
sr@latin: <html>Zaustavi učitavanje dokumenta<br/><br/>Svi mrežni prenosi biće zaustavljeni i K‑osvajač će prikazati sadržaj koji je dotle primljen.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
sr@latin: <qt><b>%1</b> nije ispravan</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
sr@latin: <qt><center><b>%1</b></center><hr/>Poslednja poseta: %2<br/>Prva poseta: %3<br/>Broj poseta: %4</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
sr@latin: Obriši

[ctx: @action:button New session]
en: New...
sr@latin: Nova...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
sr@latin: Preimenuj...

[ctx: @action:button Save current session]
en: Save Current...
sr@latin: Sačuvaj tekuću...

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
sr@latin: Pitaj kasnije

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
sr@latin: Ne vraćaj

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
sr@latin: Povrati sesiju

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
sr@latin: Najčešće posećivano

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
sr@latin: Nedavno posećeno

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
sr@latin: Prikaži istorijat

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
sr@latin: Poređaj

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
sr@latin: &Način prikaza

[ctx: @info]
en: Close
sr@latin: Zatvori

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
sr@latin: prozor %1

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
sr@latin: Učitavanje

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
sr@latin: Očistiti istorijat?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
sr@latin: Potvrda za zatvaranje drugih jezičaka

[ctx: @title:window]
en: Configure
sr@latin: Podešavanje

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sr@latin: Potvrda

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
sr@latin: Odbaciti izmene?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
sr@latin: Unos cilja

[ctx: @title:window]
en: History
sr@latin: Istorijat

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
sr@latin: Upravljanje sesijama

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
sr@latin: Otvaranje fascikle obeleživača u novim jezičcima

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
sr@latin: Preimenovanje sesije

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
sr@latin: Povratiti sesiju?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
sr@latin: Upisivanje sesije

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
sr@latin: Sesija postoji, prebrisati?

[ctx: @title:window]
en: Warning
sr@latin: Upozorenje

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
sr@latin: Bočna traka Weba

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
sr@latin: Ispraznite kućice do sesija koje ne želite da povratite.

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
sr@latin: Zaključan prikaz ne može menjati fascikle. Koristite zajedno sa „povezanim prikazom“, za istraživanje mnogih fajlova iz iste fascikle.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
sr@latin: <html>Sesija po imenu „%1“ već postoji. Želite li da je prebrišete?</html>

en: A&ll open windows
sr@latin: U &svim otvorenim prozorima

en: Access denied
sr@latin: Pristup odbijen

en: Activate Next Tab
sr@latin: Aktiviraj sledeći jezičak

en: Activate Previous Tab
sr@latin: Aktiviraj prethodni jezičak

en: Activate Tab %1
sr@latin: Aktiviraj jezičak %1

en: Add
sr@latin: Dodaj

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
sr@latin: Da li da dodam novo veb proširenje „%1“ u bočnu traku?

en: Alex Zepeda
sr@latin: Aleks Zepeda

en: Alexander Neundorf
sr@latin: Aleksander Nojndorf

en: Allan Sandfeld Jensen
sr@latin: Alan Sandfeld Jensen

en: Antti Koivisto
sr@latin: Anti Koivisto

en: Apple Safari Developers
sr@latin: Programeri Appleovog Safarija

en: Ask confirmation for deleting a file.
sr@latin: Traži potvrdu pri brisanju fajla

en: Ask confirmation for move to trash
sr@latin: Traži potvrdu pri premeštanju u smeće

en: Bookmark Toolbar
sr@latin: Traka obeleživača

en: By &Date
sr@latin: po &datumu

en: By &Name
sr@latin: po &imenu

en: C&lear History
sr@latin: &Očisti istorijat

en: C&lose Current Tab
sr@latin: &Zatvori tekući jezičak

en: Canceled.
sr@latin: Otkazano.

en: Carsten Pfeiffer
sr@latin: Karsten Pfajfer

en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
sr@latin: Popunite ovo ako želite da se naredba za brisanje daje na površi i u menijima menadžera fajlova i kontekstnim menijima. Fajlove možete brisati i kada je nema, držeći taster Shift pri izdavanju „Premesti u smeće“.

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
sr@latin: Prikazi se mogu povezati popunjavanjem ove kućice uz najmanje dva prikaza. Tada će, kada promenite aktivnu fasciklu u jednom prikazu, automatski biti ažuriran sadržaj svih ostalih povezanih prikaza. Ovo je naročito korisno ako koristite različite tipove prikaza, kao na primer stablo fascikli sa ikonicama ili detaljima, i možda prozor emulatora terminala.

en: Clear Location Bar
sr@latin: Očisti traku lokacije

en: Close
sr@latin: Zatvori

en: Close &Other Tabs
sr@latin: Zatvori &druge jezičke

en: Close Current Tab
sr@latin: Zatvori tekući jezičak

en: Close View
sr@latin: Zatvori prikaz

en: Close the current tab
sr@latin: Zatvori tekući jezičak

en: Closed Items
sr@latin: Zatvoreno

en: Configure Extensions...
sr@latin: Podesi proširenja...

en: Configure Spell Checking...
sr@latin: Podesi proveru pravopisa...

en: Copy &Files...
sr@latin: &Kopiraj fajlove...

en: Copy selected files from %1 to:
sr@latin: Kopiraj izabrane fajlove iz %1 u:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
sr@latin: Kopiraj izabrani tekst ili stavku u klipbord

en: Current maintainer
sr@latin: trenutni održavalac

en: D&etach Tab
sr@latin: &Otkači jezičak

en: David Faure
sr@latin: David For

en: Dawit Alemayehu
sr@latin: Davit Alemajehu

en: Detach Current Tab
sr@latin: Otkači tekući jezičak

en: Developer
sr@latin: programer

en: Developer (AdBlock filter)
sr@latin: programer (AdBlockovi filteri)

en: Developer (HTML rendering engine)
sr@latin: programer (motor za renderovanje HTML‑a)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
sr@latin: programer (motor za renderovanje HTML‑a, U/I biblioteka)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
sr@latin: programer (motor za renderovanje HTML‑a, U/I biblioteka, radni okvir regresionih proba)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
sr@latin: programer (motor za renderovanje HTML‑a, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
sr@latin: programer (U/I biblioteka)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
sr@latin: programer (U/I biblioteka, podrška za autentifikaciju)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
sr@latin: programer (podrška za menadžer bezbednosti Jave 2, 
    i druga bitna poboljšanja podrške za aplete)

en: Developer (Java applet support)
sr@latin: programer (podrška za javanske aplete)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
sr@latin: programer (javanski apleti i drugi ugnežđeni objekti)

en: Developer (JavaScript)
sr@latin: programer (JavaScript)

en: Developer (List views)
sr@latin: programer (prikazi spiskova)

en: Developer (List views, I/O library)
sr@latin: programer (prikazi spiskova, U/I biblioteka)

en: Developer (Netscape plugin support)
sr@latin: programer (podrška za Netscapeove priključke)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
sr@latin: programer (SSL, Netscapeovi priključci)

en: Developer (framework)
sr@latin: programer (radni okvir)

en: Developer (framework, parts)
sr@latin: programer (radni okvir, delovi)

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
sr@latin: programer (radni okvir, delovi, JavaScript, U/I biblioteka) i bivši održavalac

en: Developer (misc stuff)
sr@latin: programer (razno)

en: Developer (navigation panel framework)
sr@latin: programer (radni okvir panela za navigaciju)

en: Dirk Mueller
sr@latin: Dirk Miler

en: Do Not Add
sr@latin: Nemoj da dodaš

en: Do not ask again
sr@latin: Ne pitaj više

en: Do you really want to clear the entire history?
sr@latin: Želite li zaista da ispraznite ceo istorijat?

en: Do you really want to close all other tabs?
sr@latin: Želite li stvarno da zatvorite sve druge jezičke?

en: Dump Debug Info
sr@latin: Popiši ispravljačke podatke

en: Enter the parent folder
sr@latin: Uđi u roditeljsku fasciklu

en: Error: %1
sr@latin: Greška: %1

en: Extensions
sr@latin: Proširenja

en: Extra Toolbar
sr@latin: Dodatna traka

en: File Management
sr@latin: Upravljanje fajlovima

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
sr@latin: Za URL‑ove koji ukazuju na fajlove, otvara fasciklu i bira fajl, umesto da otvori sâm fajl

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
sr@latin: Primoraj ponovno učitavanje trenutno prikazanog dokumenta i svih slika u njemu

en: George Staikos
sr@latin: Džordž Stajkos

en: Germain Garand
sr@latin: Žermen Garan

en: Go
sr@latin: Idi

en: Graphics/icons
sr@latin: grafika (ikonice)

en: Harri Porten
sr@latin: Hari Porten

en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
sr@latin: Ovde možete zadati da li želite da iskačući prozor sadrži veći pregled fajla, kad pomerite miš nad njega.

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
sr@latin: Ovde možete zadati da li će pri pomeranju miša nad fajl iskočiti mali prozor sa dopunskim podacima o fajlu.

en: Home
sr@latin: Domaća

en: Home Folder
sr@latin: Domaća fascikla

en: Home Page
sr@latin: Domaća stranica

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
sr@latin: Ako je uključeno, K‑osvajač otvara novi prozor kad otvorite fasciklu, umesto da prikaže njen sadržaj u tekućem prozoru.

en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
sr@latin: Ako je uključeno, pri otvaranju sesije iz dijaloga sesija jezičci će biti otvoreni u tekućem prozoru.

en: Ivor Hewitt
sr@latin: Ajvor Hjuit

en: Joseph Wenninger
sr@latin: Jozef Veninger

en: KFM author
sr@latin: autor KFM‑a

en: Kon&queror Introduction
sr@latin: Uvod u &K‑osvajač

en: Konqueror
sr@latin: K‑osvajač

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
sr@latin: K‑osvajač nije pravilno zatvoren. Želite li da povratite ove prethodne sesije?

en: Koos Vriezen
sr@latin: Kos Vrizen

en: L&ocation:
sr@latin: &Lokacija:

en: Lars Knoll
sr@latin: Lars Knol

en: List available sessions
sr@latin: Nabroji dostupne sesije

en: Local
sr@latin: Lokalno

en: Location Bar
sr@latin: Traka lokacije

en: Location Toolbar
sr@latin: Traka lokacije

en: Location to open
sr@latin: Lokacija za otvaranje

en: Lock to Current Location
sr@latin: Zaključaj na trenutnoj lokaciji

en: Lubos Lunak
sr@latin: Luboš Lunjak

en: M&ove Files...
sr@latin: &Premesti fajlove...

en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

en: Maks Orlovich
sr@latin: Maksim Orlovič

en: Manage...
sr@latin: Upravljaj...

en: Matt Koss
sr@latin: Matej Kos

en: Matthias Welk
sr@latin: Matijas Velk

en: Maximum number of Closed Items
sr@latin: Najveći broj zatvorenih stavki

en: Maximum number of history items per view
sr@latin: Najveći broj stavki istorijata po prikazu

en: Michael Brade
sr@latin: Mihael Brade

en: Michael Reiher
sr@latin: Mihael Rajher

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
sr@latin: MIME tip za ovaj URL (npr. „text/html“ ili „inode/directory“)

en: Miscellaneous
sr@latin: Razno

en: Move Tab Left
sr@latin: Pomeri jezičak ulevo

en: Move Tab Right
sr@latin: Pomeri jezičak udesno

en: Move backwards one step in the browsing history
sr@latin: Korak unazad u istorijatu pregledanja

en: Move backwards one step in the closed tabs history
sr@latin: Korak unazad u istorijatu zatvorenih jezičaka

en: Move forward one step in the browsing history
sr@latin: Korak unapred u istorijatu pregledanja

en: Move selected files from %1 to:
sr@latin: Premesti izabrane fajlove iz %1 u:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
sr@latin: Premesti izabrani tekst ili stavku u klipbord

en: Navigate to your 'Home Folder'
sr@latin: Idi na moju „domaću fasciklu“

en: Navigate to your 'Home Page'
sr@latin: Idi na moju „domaću stranicu“

en: Navigate to your local 'Home Folder'
sr@latin: Idi na moju lokalnu „domaću fasciklu“

en: New &Window
sr@latin: Novi &prozor

en: Number of Open With items in the File menu
sr@latin: Broj stavki za otvaranje pomoću u meniju Fajl

en: Onl&y current window
sr@latin: Samo u &tekućem prozoru

en: Open a new tab
sr@latin: Otvori novi jezičak

en: Open folders in separate windows
sr@latin: Otvaraj fascikle u zasebnim prozorima

en: Open in &New Tab
sr@latin: Otvori u novom &jezičku

en: Open in New &Window
sr@latin: Otvori u novom &prozoru

en: Open in New Tab
sr@latin: Otvori u novom jezičku

en: Open in T&his Window
sr@latin: Otvori u &ovom prozoru

en: Open tabs inside current window
sr@latin: Otvaraj jezičke u tekućem prozoru

en: Open the document in a new tab
sr@latin: Otvori dokument u novom jezičku

en: Open the document in a new window
sr@latin: Otvori dokument u novom prozoru

en: Open the document in current window
sr@latin: Otvori dokument u tekućem prozoru

en: Open with %1
sr@latin: Otvori pomoću %1|/|Otvori $[ins-p %1]

en: Other Tabs
sr@latin: Drugi jezičci

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
sr@latin: Deo koji se koristi (npr. khtml ili kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
sr@latin: Nalepi sadržaj klipborda

en: Peter Kelly
sr@latin: Piter Keli

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
sr@latin: Predučitaj za kasnije. Ovaj režim ne podržava URL‑ove u komandnoj liniji.

en: Preview &in %1
sr@latin: Pregled &u %1|/|Pregled &u $[lok %1]

en: Print the current document
sr@latin: Štampaj tekući dokument

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
sr@latin: Profil za otvaranje (PREVAZIĐENO, IGNORISANO)

en: Reload all currently displayed document in tabs
sr@latin: Učitaj ponovo sve prikazane dokumente u jezičcima

en: Reload the currently displayed document
sr@latin: Učitaj ponovo prikazani dokument

en: Resend
sr@latin: Pošalji ponovo

en: Richard Moore
sr@latin: Ričard Mur

en: S&end File...
sr@latin: Pošalji &fajl...

en: Save As...
sr@latin: Sačuvaj kao...

en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
sr@latin: Sačuvaj &otvorene jezičke i prozore radi lakšeg obnavljanja

en: Search in history
sr@latin: Traži u istorijatu

en: Send &Link Address...
sr@latin: Pošalji adresu &veze...

en: Session n&ame:
sr@latin: &Ime sesije:

en: Session to open
sr@latin: Sesija za otvaranje

en: Sessions
sr@latin: Sesije

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
sr@latin: Zadaje da je prikaz „povezan“. Povezani prikaz prati sve promene fascikle učinjene u drugim povezanim prikazima.

en: Show %1
sr@latin: Prikaži %1|/|Prikaži $[aku %1]

en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
sr@latin: Brisanje u menijima zaobilazi smeće

en: Show file tips
sr@latin: Oblačići fajlova

en: Show previews in file tips
sr@latin: Pregledi u oblačićima fajlova

en: Simon Hausmann
sr@latin: Simon Hausman

en: Split View &Left/Right
sr@latin: Podeli prikaz &levo/desno

en: Split View &Top/Bottom
sr@latin: Podeli prikaz &gore/dole

en: Stalled
sr@latin: Zastoj

en: Standard font
sr@latin: Standardni font

en: Start Page
sr@latin: Početna stranica

en: Start without a default window, when called without URLs
sr@latin: Pokreni bez podrazumevanog prozora pri pozivu bez URL‑ova

en: Stefan Schimanski
sr@latin: Štefan Šimanski

en: Stefano Crocco
sr@latin: Stefano Kroko

en: Stephan Binner
sr@latin: Štefan Biner

en: Stephan Kulow
sr@latin: Štefan Kulov

en: Stop loading the document
sr@latin: Zaustavi učitavanje dokumenta

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sr@latin: Fajlovi/URL‑ovi koje program otvori biće obrisani po upotrebi

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
sr@latin: Stranica koju pokušavate da pogledate rezultat je poslatih podataka. Ako ih ponovo pošaljete, biće ponovljene sve radnje koje je formular izvršio (kao što je pretraga ili kupovina na vezi).

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
sr@latin: Izgleda da je nešto loše podešeno. Pridružili ste K‑osvajač tipu fajla %1, kojim ne može rukovati.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
sr@latin: Greška pri učitavanju modula %1.
    Dijagnoza:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
sr@latin: Ova traka sadrži spisak trenutno otvorenih jezičaka. Kliknite na neki od njih da ga aktivirate. Takođe možete koristiti prečice sa tastature za kretanje kroz jezičke. Tekst na jezičku odslikava sadržaj pod njim; u slučaju da je skraćen zbog dužine, stavite pokazivač miša preko jezička da biste videli pun naslov.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the \"Home\" button is pressed.
sr@latin: Ovo je URL veb stranice na koju će K‑osvajač skočiti kada se pritisne dugme domaće stranice.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will start from.
sr@latin: URL veb stranice koju će K‑osvajač prikazati po pokretanju.

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
sr@latin: Font kojim se prikazuje tekst u prozorima K‑osvajača.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
sr@latin: Isprazni istorijat zatvorenog

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
sr@latin: Po&veži prikaz

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
sr@latin: Ova opcija nalaže K‑osvajaču da zatraži potvrdu kada brišete fajl zaobilazeći fasciklu za smeće. Imajte u vidu da se obrisani fajlovi ne mogu povratiti, pa je preporučljivo da ostavite traženje potvrde aktivno.

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
sr@latin: Ova opcija govori K‑osvajaču da li da traži potvrdu kada premeštate fajl u fasciklu smeća, odakle se može lako povratiti.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
sr@latin: Stranica sadrži izmene koje nisu predate.
    Zatvaranjem prozora izmene će biti odbačene.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
sr@latin: Stranica sadrži izmene koje nisu predate.
    Ponovnim učitavanjem stranice izmene će biti odbačene.

en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
sr@latin: Zadaje najveći broj zatvorenih stavki koje se smeštaju u memoriju. Ovo ograničenje neće biti premašeno.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
sr@latin: Jezičak sadrži izmene koje nisu predate.
    Zatvaranjem ostalih jezičaka izmene će biti odbačene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
sr@latin: Jezičak sadrži izmene koje nisu predate.
    Zatvaranjem jezička izmene će biti odbačene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
sr@latin: Jezičak sadrži izmene koje nisu predate.
    Zatvaranjem prozora izmene će biti odbačene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
sr@latin: Jezičak sadrži izmene koje nisu predate.
    Otkačivanjem jezička izmene će biti odbačene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
sr@latin: Jezičak sadrži izmene koje nisu predate.
    Ponovnim učitavanjem svih jezičaka izmene će biti odbačene.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
sr@latin: Prikaz sadrži izmene koje nisu predate.
    Zatvaranjem prikaza izmene će biti odbačene.

en: Throbber
sr@latin: Kucalo

en: Tobias Anton
sr@latin: Tobijas Anton

en: Torben Weis
sr@latin: Torben Vajs

en: Torsten Rahn
sr@latin: Torsten Ran

en: Und&o
sr@latin: Opo&zovi

en: Und&o: Closed Tab
sr@latin: &Opozovi: zatvoreni jezičak

en: Und&o: Closed Window
sr@latin: &Opozovi: zatvoreni prozor

en: Waldo Bastian
sr@latin: Valdo Bastijan

en: Web Browsing
sr@latin: Pregledanje Weba

en: Web browser, file manager and document viewer.
sr@latin: Veb pregledač, menadžer fajlova i prikazivač dokumenata.

en: Wynn Wilkes
sr@latin: Vin Vilks

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
sr@latin: Prozor ima nekoliko otvorenih jezičaka, želite li zaista napustite program?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
sr@latin: Zatražili ste otvaranje više od 20 obeleživača u jezičcima. To može potrajati. Nastaviti?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
sr@latin: Bočna traka nije funkcionalna ili nije dostupna. Nova stavka ne može biti dodata.

en: Zack Rusin
sr@latin: Zak Rasin

en: mimetype
sr@latin: MIME-tip

en: no name
sr@latin: bezimeno

en: profile
sr@latin: profil

en: service
sr@latin: servis

en: session
sr@latin: sesija
