mate-power-manager 1.25.0 - en to sr@latin translation catalogue (309 entries)

en: %i %s %i %s
sr@latin: %i %s, %i %s

en: %s %s remaining (%.1f%%)
sr@latin: %s %s preostalo (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
sr@latin: %s %s dok se ne napuni (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
sr@latin: %s %s dok se ne napuni (%.1f%%)
    Obezbeđuje %s trajanja baterije

en: %s charging (%.1f%%)
sr@latin: %s se puni (%.1f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
sr@latin: %s se prazni (%.0f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
sr@latin: %s se prazni (%.1f%%)

en: %s is fully charged
sr@latin: %s potpuno napunjena

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
sr@latin: Preostalo je još %s rezervnog napajanja (%.0f%%)

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
sr@latin: Preostalo je još %s rada baterije (%.0f%%)

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
sr@latin: %s čekam da se napuni (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
sr@latin: %s čekam da se isprazni (%.1f%%)

en: 1 day
sr@latin: 1 dan

en: 1 week
sr@latin: 1 nedelja

en: 10 minutes
sr@latin: 10 minuta

en: 2 hours
sr@latin: 2 sata

en: 6 hours
sr@latin: 6 sata

en: Actions
sr@latin: Radnje

en: Adjusts laptop panel brightness.
sr@latin: Šteluje osvetljenost ekrana prenosnog uređaja.

en: Allow backlight brightness adjustment
sr@latin: Ponudi podešavanje osvetljenost ekrana

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
sr@latin: Dozvoljava korisnicima da onemoguće uštedu potrošnje energije.

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
sr@latin: Imate približno još <b>%s</b> preostalog kapaciteta rezervnog napajanja (%.0f%%)

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
sr@latin: Imate približno još <b>%s</b> preostalog kapaciteta rezervnog napajanja (%.0f%%). Uključite ga u struju kako biste izbegli gubljenje podatke.

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
sr@latin: Imate još <b>%s</b> vremena sa preostalih (%.0f%%)

en: Ask me
sr@latin: Pitaj me

en: Attached computer battery low
sr@latin: Baterija prikačenog računara je skoro prazna

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
sr@latin: Prikačenom računaru su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr@latin: Prikačenom računar su kritično oslabile baterije (%.0f%%). On će uskoro prestati da radi ako mu ne dopunite baterije.

en: Attribute
sr@latin: Osobina

en: Automatic sleep enabled
sr@latin: Uspavljivanje je omogućeno

en: Automatic sleep inhibited
sr@latin: Uspavljivanje je onemogućeno

en: Battery Discharging
sr@latin: Pražnjenje baterije

en: Battery critical low action
sr@latin: Radnja kada je baterija skoro prazna

en: Battery critically low
sr@latin: Baterija je kritično prazna

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
sr@latin: Baterija ima veoma nizak kapacitet (%1.1f%%), što može da znači da je stara ili pokvarena.

en: Battery is full
sr@latin: Baterija puna

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
sr@latin: Baterija je potpuno napunjena.
    Obezbeđuje %s rada račuanra

en: Battery is low
sr@latin: Baterija skoro prazna

en: Battery is very low
sr@latin: Baterija kritično prazna

en: Battery low
sr@latin: Baterija je skoro prazna

en: Battery may be broken
sr@latin: Možda je baterija neispravna

en: Blank screen
sr@latin: Očisti ekran

en: Brightness Applet
sr@latin: Programče za osvetljenost

en: Brightness Applet Factory
sr@latin: Štelovanje osvetljenosti ekrana

en: Cannot connect to mate-power-manager
sr@latin: Ne mogu da se povežem na Gnomov upravnik potrošnje.

en: Cannot get laptop panel brightness
sr@latin: Ne mogu da dobijem tekuću vrednost osvetljenosti ekrana

en: Capacity
sr@latin: Kapacitet

en: Capacity:
sr@latin: Kapacitet:

en: Cell charge
sr@latin: Napon ćelije

en: Cell phone battery low
sr@latin: Baterija mobilnog telefona je skoro prazna

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
sr@latin: Mobilnom telefonu su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr@latin: Mobilnom telefonu su kritično oslabile baterije (%.0f%%). On će uskoro prestati da radi ako mu ne dopunite baterije.

en: Charge
sr@latin: Napunjeno

en: Charge accuracy
sr@latin: Preciznosti punjenja

en: Charge profile
sr@latin: Profil punjenja

en: Charge rate:
sr@latin: Stopa punjenja:

en: Charge time:
sr@latin: Vreme punjenja:

en: Charged
sr@latin: Napunjeno

en: Charging
sr@latin: Puni se

en: Check CPU load before sleeping
sr@latin: Proveri zaposlenost procesora pre uspavljivanja

en: Computer failed to hibernate.
sr@latin: Računar ne može da se zamrzne.

en: Computer failed to suspend.
sr@latin: Računar ne može da obustavi rad.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
sr@latin: Računar će se ubrzo zamrznuti za ukoliko ga ne povežete na električnu mrežu.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
sr@latin: Računar će se uskoro ugasiti ukoliko ga ne povežete na električnu mrežu.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
sr@latin: Računar će ubrzo obustaviti rad ukoliko ga ne povežete na električnu mrežu.

en: Configure power management
sr@latin: Podesite upravljanje potrošnjom električne energije

en: Correction factor
sr@latin: Faktor korekcije

en: Could not get the maximum value of the backlight
sr@latin: Ne mogu da preuzmem najveću vrednost pozadinskog osvetljenja

en: Could not get the value of the backlight
sr@latin: Ne mogu da preuzmem vrednost pozadinskog osvetljenja

en: Could not set the value of the backlight
sr@latin: Ne mogu da postavim vrednost osvetljenja

en: Current charge:
sr@latin: Trenutna napunjenost:

en: Data length:
sr@latin: Dužina podataka:

en: Description
sr@latin: Opis

en: Design charge:
sr@latin: Fabrički kapacitet:

en: Details
sr@latin: Detalji

en: Device
sr@latin: Uređaj

en: Device History
sr@latin: Istorijat uređaja

en: Device Information
sr@latin: Podaci o uređaju

en: Device Profile
sr@latin: Profil uređaja

en: Di_m display when idle
sr@latin: Za_magli ekran nakon neaktivnosti

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
sr@latin: Zamagli ekran nakon nekog vremena neaktivnosti pri napajanju iz električne mreže

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
sr@latin: Zamagli ekran nakon nekog vremena neaktivnosti pri napajalju iz baterije

en: Discharge accuracy
sr@latin: Preciznosti pražnjenja

en: Discharge profile
sr@latin: Profil pražnjenja

en: Discharge time:
sr@latin: Vreme pražnjenja:

en: Discharging
sr@latin: Prazni se

en: Display
sr@latin: Prikaz

en: Display DPMS activated
sr@latin: Pokrenut je DPMS

en: Do nothing
sr@latin: Ništa ne radi

en: Empty
sr@latin: Prazno

en: Energy
sr@latin: Energija

en: Energy (design)
sr@latin: Energija (fabrički)

en: Energy when empty
sr@latin: Energija kada je prazno

en: Energy when full
sr@latin: Energija kada je puno

en: Excellent
sr@latin: Odlično

en: Exit after a small delay (for debugging)
sr@latin: Izađi nakon jedne male pauze (radi traženja grešaka)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
sr@latin: Izađi nakon učitavanja upravnika (radi traženja grešaka)

en: Failed to hibernate
sr@latin: Ne mogu da se zamrznem.

en: Failed to suspend
sr@latin: Ne mogu da obustavim rad.

en: Failure was reported as:
sr@latin: Izveštaj je prijavljen kao:

en: Fair
sr@latin: Upotrebljivo

en: General
sr@latin: Opšte

en: Get the current brightness
sr@latin: Preuzmi trenutno osvetljenje

en: Get the number of brightness levels supported
sr@latin: Preuzmi podržane vrednosti osvetljenja

en: Good
sr@latin: Dobro

en: Graph type:
sr@latin: Tip grafika:

en: Hibernate
sr@latin: Zamrzni

en: Hibernate button action
sr@latin: Radnja koja se preduzima nakon pritiska na dugme za zamrzavanje

en: History
sr@latin: Prethodne naredbe

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
sr@latin: Obevesti korisnika prilikom neuspešnog obustavljanja ili zamrzavanja.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
sr@latin: Obavesti korisnika kada je baterija dopunjena do kraja.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
sr@latin: Obavesti korisnika kada je baterija skoro prazna.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
sr@latin: Određuje da li treba prikazati postavke i dijagram potrošnje u priloženom meniju

en: If sounds should be used
sr@latin: Koristi zvučno obaveštavanje

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
sr@latin: Koristi zvučno obaveštavanje kada je baterija skoro prazna, ili kada su zahtevi za onemogućavanje zaustavili predviđenu radnju.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
sr@latin: Proveri uposlenost procesora pre poziva radnje kada korisnik ništa ne radi.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
sr@latin: Pokreni baterijski događaj kada se poklopac zatvori i kabl za napajanje izvuče

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
sr@latin: Reaguj pri zatvaranju poklopca (npr. obustavi) kada je poklopac prethodno bio zatvoren i isčupan kabl iz struje u vremenu nakon toga.

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
sr@latin: Određuje da li da se promeni osvetljenje ekrana pri prelasku sa baterijskog na napajanje iz električne mreže i obrnuto.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
sr@latin: Zamagli ekran, radi uštede energije, kada se računar ne koristi a napajanje se obezbeđuje iz električne mreže.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
sr@latin: Zamagli ekran, radi uštede energije, kada se računar ne koristi a napajanje se obezbeđuje iz baterija.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
sr@latin: Zamagljivanje ekrana, radi uštede energije, kada se računar ne koristi a napajanje se obezbeđuje iz baterija.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
sr@latin: Obavesti korisnika kada se ukloni kabl za napajanje iz električne mreže.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
sr@latin: Koristi obaveštenja na osnovi proteklog vremena. Ako je postavljeno na false (netačno), tada se prati procentualno stanje, što ponekad popravlja netačan ACPI/BIOS odziv.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
sr@latin: Prikaži upozorenje o ispražnjenoj bateriji i kada joj se stanje ne može očitati

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
sr@latin: Prikaži upozorenje o ispražnjenoj bateriji i kada joj se stanje ne može očitati

en: Image
sr@latin: Slike

en: Inhibit Applet
sr@latin: Programče za onemogućavanje uštede

en: Inhibit Applet Factory
sr@latin: Programče za onemogućavanje uštede

en: Keyboard battery low
sr@latin: Baterija tastature je skoro prazna

en: LCD brightness : %d%%
sr@latin: Osvetljenost tankog ekrana : %d%%

en: LCD brightness when on AC
sr@latin: Vrednost osvetljenja tankog ekrana pri napajanju iz električne mreže

en: LCD dimming amount when on battery
sr@latin: Zamagljenje tankog ekrana pri baterijskom napajanju

en: Laptop battery critically low
sr@latin: Baterija prenosnog uređaja je skoro prazna

en: Laptop battery low
sr@latin: Baterija prenosnog računara je skoro prazna

en: Laptop lid close action on battery
sr@latin: Radnja koja se obavlja kada se poklopac prenosnog računara zatvori pri baterijskom napajanju

en: Laptop lid close action when on AC
sr@latin: Radnja koja se obavlja kada se poklopac prenosnog računara zatvori pri napajanju iz električne mreže

en: Laptop lid is closed
sr@latin: Poklopac prenosnog računara je zatvoren

en: Last full charge:
sr@latin: Poslednja potpuna napunjenost:

en: Lead acid
sr@latin: Olovni akumulator

en: Lid has closed
sr@latin: Zatvoren poklopac

en: Lid has opened
sr@latin: Otvoren poklopac

en: Lithium Ion
sr@latin: Litijum jonska

en: Lithium Iron Phosphate
sr@latin: Litijum gvožđe-fosfatna

en: Lithium Polymer
sr@latin: Litijum polimerna

en: Lock screen on hibernate
sr@latin: Zaključava ekran kada korisnik zamrzne računar

en: Lock screen on suspend
sr@latin: Zaključava ekran kada korisnik obustavi rad računara

en: Lock screen when blanked
sr@latin: Zaključava ekran kada korisnik zatamni ekran

en: MATE Power Manager
sr@latin: Gnomov upravnik potrošnjom energije

en: MATE Power Manager Backlight Helper
sr@latin: Pomoćnik za pozadinsko osvetljenje upravnika potrošnje

en: MATE Power Preferences
sr@latin: Postavke potrošnje energije

en: Make Default
sr@latin: Označi podrazumevano

en: Manual inhibit
sr@latin: Ručno onemogućavanje

en: Media player battery low
sr@latin: Baterija plejera je skoro prazna

en: Media player is low in power (%.0f%%)
sr@latin: Plejeru su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr@latin: Plejeru su kritično oslabile baterije (%.0f%%). On će uskoro prestati da radi ako mu ne dopunite baterije.

en: Method used to blank screen on AC
sr@latin: Metod za zatamnjenje ekrana kada je napajanje iz električne mreže

en: Method used to blank screen on battery
sr@latin: Metod za zatamnjenje ekrana kada je napajanje baterijsko

en: Missing
sr@latin: Nedostaje

en: Mouse battery low
sr@latin: Baterija miša je skoro prazna

en: Never
sr@latin: Nikad

en: Nickel Cadmium
sr@latin: Nikal kadminumska

en: Nickel metal hydride
sr@latin: Nikal metal-hidridna

en: No
sr@latin: Ne

en: No backlights were found on your system
sr@latin: Nisu pronađena pozadinska osvetljenja

en: No valid option was specified
sr@latin: Nije određena ispravna opcija

en: Notification Area
sr@latin: Obaveštajna zona

en: Notify on a low power
sr@latin: Obavesti ako je baterija prazna

en: Notify on a sleep failure
sr@latin: Obavesti pri neuspelom uspavljivanju

en: Notify when AC adapter is disconnected
sr@latin: Obavesti pri gubitku napajanja iz električne mreže

en: Notify when fully charged
sr@latin: Obavesti kada je baterija napunjena do kraja

en: Observe power management
sr@latin: Posmatranje potrošnje električne energije

en: On AC Power
sr@latin: Napajanje preko električne mreže

en: On Battery Power
sr@latin: Napajanje preko baterije

en: On UPS Power
sr@latin: Napajanje preko rezervnog izvora

en: On battery power
sr@latin: Napajanje iz baterije

en: Online
sr@latin: U mreži

en: Only display an icon when a battery is p_resent
sr@latin: Jedino prikaži ikonicu kada je _prisutna baterija

en: Only display an icon when charging or _discharging
sr@latin: Jedino prikaži ikonicu pri punjenju i_li pražnjenju

en: PDA battery low
sr@latin: Baterija PDA uređaja je skoro prazna

en: PDA is low in power (%.0f%%)
sr@latin: PDA uređaju su oslabile baterije (%.0f%%)

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr@latin: PDA uređaju su kritično oslabile baterije (%.0f%%). On će uskoro prestati da radi ako mu ne dopunite baterije.

en: Percentage
sr@latin: Procenat

en: Percentage action is taken
sr@latin: Radnja vezana za procenat napunjenosti je sprovedena

en: Percentage charge:
sr@latin: Procenat napunjenosti:

en: Percentage considered critical
sr@latin: Procenat koji se smatra kritičnim

en: Percentage considered low
sr@latin: Procenat koji se smatra niskim

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
sr@latin: Priključite kabl napajanja kako bi izbegli gubitak podataka.

en: Poor
sr@latin: Jedva upotrebljivo

en: Power
sr@latin: Električna energija

en: Power Information
sr@latin: Podaci o potrošnji

en: Power Management
sr@latin: Upravnik potrošnjom energije

en: Power Management Preferences
sr@latin: Postavke upravljanja potrošnjom

en: Power Manager
sr@latin: Upravnik potrošnjom električne energije

en: Power Manager Brightness Applet
sr@latin: Programče za štelovanje osvetljenosti ekrana

en: Power Manager Inhibit Applet
sr@latin: Programče za onemogućavanje uštede energije

en: Power Statistics
sr@latin: Dijagram potrošnje električne energije

en: Power button action
sr@latin: Radnja koja se preduzima nakon pritiska na dugme za paljenje/gašenje računara

en: Power management daemon
sr@latin: Pozadinski proces za upravljanje potrošnjom

en: Power plugged in
sr@latin: Uključen u struju

en: Power unplugged
sr@latin: Isključen iz struje

en: Predicted time
sr@latin: Procenjeno vreme

en: Prediction accuracy
sr@latin: Tačnost predviđanja

en: Present
sr@latin: Prisutno

en: Product:
sr@latin: Proizvod:

en: Put _display to sleep when inactive for:
sr@latin: Uspavaj _ekran (ako se ne koristi) nakon:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
sr@latin: Uspavaj _računar (ako se ne koristi) nakon:

en: Rate
sr@latin: Stopa

en: Rechargeable
sr@latin: Punjivo

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
sr@latin: Smanjuje pozadinsko osvetljenje pri baterijskom napajanju

en: Refreshed
sr@latin: Osveženo

en: Resumed
sr@latin: Nastavljeno

en: Select this device at startup
sr@latin: Izaberi ovaj uređaj pri pokretanju

en: Serial number
sr@latin: Serijski broj

en: Serial number:
sr@latin: Serijski broj:

en: Set display _brightness to:
sr@latin: Postavi osvetljenje e_krana na:

en: Set the current brightness
sr@latin: Postavi trenutno osvetljenje

en: Show data points
sr@latin: Prikaži tačke sa podacima

en: Show version of installed program and exit
sr@latin: Ispiši instaliranu verziju programa i izađi

en: Shutdown
sr@latin: Isključi

en: Sleep timeout computer when on AC
sr@latin: Vreme za uspavljivanje računara pri napajanju iz električne mreže

en: Sleep timeout computer when on UPS
sr@latin: Vreme za uspavljivanje računara kada je na rezervnom napajanju

en: Sleep timeout computer when on battery
sr@latin: Vreme za uspavljivanje računara pri napajanju iz baterije

en: Sleep timeout display when on AC
sr@latin: Vreme za uspavljivanje ekrana pri napajanje iz električne mreže

en: Sleep timeout display when on UPS
sr@latin: Vreme za uspavljivanje ekrana kada je na rezervnom napajanju

en: Sleep timeout display when on battery
sr@latin: Vreme za uspavljivanje ekrana pri napajanju iz baterije

en: State
sr@latin: Savezna pokrajina

en: Statistics
sr@latin: Statistika

en: Status:
sr@latin: Stanje:

en: Supply
sr@latin: Zalihe

en: Suspend
sr@latin: Obustavi

en: Suspend button action
sr@latin: Naredba dugmeta za obustavljanje

en: Suspend failed
sr@latin: Neuspelo obustavljanje

en: Suspend started
sr@latin: Računar obustavljen

en: Tablet battery low
sr@latin: Baterija na tabli za crtanje je skoro prazna

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
sr@latin: Tabli za crtanje su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr@latin: Tabli za crtanje su kritično oslabile baterije (%.0f%%). Ona će uskoro prestati da radi ako joj ne dopunite baterije.

en: Technology
sr@latin: Tehnologija

en: Technology:
sr@latin: Vrsta:

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr@latin: Stanje rezervnog napajanja je ispod kritičnog nivoa pa će računar biti zamrznut.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr@latin: Stanje rezervnog napajanja je ispod kritičnog nivoa i računar će biti ugašen.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
sr@latin: Stanje rezervnog napajanja je ispod kritičnog nivoa pa će računar biti <b>ugašen</b> kada se rezervno napajanje potpuno istroši.

en: The URI to show to the user on sleep failure
sr@latin: Adresa koja se prikazuje korisniku po neuspelom uspavljivanju

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
sr@latin: Vreme neaktivnosti u sekundama pre uspavljivanja ekrana pri napajanju iz elektirčne mreže.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
sr@latin: Vreme neaktivnosti u sekundama pre uspavljivanja računara pri napajanju iz električne mreže.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
sr@latin: Vreme neaktivnosti u sekundama pre pokušaja uspavljivanja računara kada se koristi rezervno napajanje.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
sr@latin: Vreme neaktivnosti u sekundama pre pokušaja uspavljivanja ekrana kada se koristi rezervno napajanje.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
sr@latin: Vreme neaktivnosti u sekundama pre pokušaja uspavljivanja računara pri napajanju iz baterije.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
sr@latin: Vreme neaktivnosti u sekundama pre pokušaja uspavljivanja ekrana pri napajanju iz baterije.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
sr@latin: Zamagljenost ekrana kada se računar napaja iz baterije. Moguće vrednosti leže su između 0 i 100.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr@latin: Stanje baterije je ispod kritičnog nivoa pa će računar biti zamrznut.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr@latin: Stanje baterije je ispod kritičnog nivoa pa će računar biti ugašen.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
sr@latin: Stanje baterije je ispod kritičnog nivoa pa će računar biti preveden u stanje pripravnosti. <br><b>Napomena:</b> Potrebna je mala količina energije za održavanje računara u obustavljenom stanju.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
sr@latin: Stanje baterije je ispod kritičnog nivoa i računar će biti <b>ugašen</b>kada se ona u potpunosti istroši.

en: The brightness of the screen when idle
sr@latin: Osvetljenost ekrana ako korisnik ništa ne radi

en: The default amount of time to dim the screen after idle
sr@latin: Vreme neaktivnosti pre nego što zamaglim ekran

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
sr@latin: Vreme neaktivnosti pre nego što zamaglim ekran.

en: The time remaining when action is taken
sr@latin: Vreme nakon koga se preduzima radnja

en: The time remaining when critical
sr@latin: Vreme nakon koga je baterija kritično prazna

en: The time remaining when low
sr@latin: Vreme nakon koga je baterija skoro prazna

en: There is no data to display.
sr@latin: Nema podataka za prikaz.

en: This program can only be used by the root user
sr@latin: Samo administrator može da pokrene ovaj program

en: This program must only be run through pkexec
sr@latin: Morate da pokrenete program kroz pkexec

en: Time elapsed
sr@latin: Preostalo vreme

en: Time to empty
sr@latin: Vreme do pražnjenja

en: Time to full
sr@latin: Vreme do punjenja

en: Type
sr@latin: Vrsta

en: UPS Discharging
sr@latin: Pražnjenje rezervnog napajanja

en: UPS critical low action
sr@latin: Radnja kada je rezervno napajanje kritično prazno

en: UPS critically low
sr@latin: Rezervno napajanje je kritično prazno

en: UPS low
sr@latin: Rezervno napajanje je skoro prazno

en: UPS low power action
sr@latin: Radnja kada je rezervno napajanje skoro prazno

en: Unknown
sr@latin: Nepoznat

en: Unknown technology
sr@latin: Nepoznata tehnologija

en: Unknown time
sr@latin: Nepoznato vreme

en: Use mate-screensaver lock setting
sr@latin: Koristi podešavanja zaključavanja Čuvara ekrana

en: Use smoothed line
sr@latin: Koristi uglađenu liniju

en: Value
sr@latin: Vrednost

en: Vendor
sr@latin: Proizvođač

en: Vendor:
sr@latin: Proizvođač:

en: Visit help page
sr@latin: Poseti Internet stranicu

en: Voltage
sr@latin: Napon

en: Waiting to charge
sr@latin: Čekam da se napuni

en: Waiting to discharge
sr@latin: Čekam da se isprazni

en: When UPS power is _critically low:
sr@latin: Kada je rezervno napajanje _kritično prazno:

en: When UPS power is l_ow:
sr@latin: Kada je rezervno napajanje _skoro prazno:

en: When battery po_wer is critically low:
sr@latin: Kada je baterija _kritično prazna:

en: When laptop lid is cl_osed:
sr@latin: Kada se _poklopac prenosnog računara zatvori:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
sr@latin: Kada računar ne uspe da se uspava, može se prikazati dugme za ispravljanje ovog problema. Ostavite ovo prazno ukoliko ne želite da se se prikaže dugme.

en: When the _suspend button is pressed:
sr@latin: Kada je pritisnuto _dugme za obustavljanje:

en: When the power _button is pressed:
sr@latin: Kada je pritisnuto d_ugme za paljenje/gašenje:

en: When to show the notification icon
sr@latin: Kada da prikažem obaveštajnu ikonicu

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
sr@latin: Da li Otpravnik Mreže treba da prekine vezu pre obustavljanja ili zamrzavanja i uspostavi vezu nakon povratka.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
sr@latin: Zamrzni, obustavi ili da ne radi ništa prilikom neaktivnosti

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
sr@latin: Koristi podešavanje zaključavanja ekrana Čuvara ekrana radi odluke o zaključavanju nakon povratka iz zamrznutog ili obustavljenog stanja i nakon zatamnjenja ekrana.

en: Whether to use time-based notifications
sr@latin: Prikazuj obaveštenja na osnovu proteklog vremena

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
sr@latin: Bežičnoj tastaturi su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr@latin: Bežičnoj tastaturi su kritično oslabile baterije (%.0f%%). Ona će uskoro prestati da radi ako joj ne dopunite baterije.

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
sr@latin: Bežičnom mišu su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr@latin: Bežičnom mišu su kritično oslabile baterije (%.0f%%). On će uskoro prestati da radi ako mu ne dopunite baterije.

en: Yes
sr@latin: Da

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Always display an icon
sr@latin: _Uvek prikaži ikonicu

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _Never display an icon
sr@latin: _Nikad ne prikazuj ikonicu

en: _Only display an icon when battery power is low
sr@latin: Prikaži ikonicu kada je baterija _kritično prazna

en: _Preferences
sr@latin: Po_stavke

en: _Reduce backlight brightness
sr@latin: _Smanji pozadinsko osvetljenje
