mate-settings-daemon 1.25.1 - en to sr@latin translation catalogue (228 entries)

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sr@latin: Faktor ubrzanja za kretanje miša. Uobičajena sistemska vrednost je -1.

en: Accessibility
sr@latin: Pristupačnost

en: Accessibility Keyboard
sr@latin: Pristupačnost tastature

en: Accessibility keyboard plugin
sr@latin: Dodatak za pristupačnost tastature

en: Activate
sr@latin: Pokreni

en: Antialiasing
sr@latin: Umekšavanje ivica

en: Background
sr@latin: Pozadina

en: Background plugin
sr@latin: Dodatak za pozadinu

en: Binding to eject an optical disc.
sr@latin: Vezujem za izbacivanje optičkog diska.

en: Binding to enable or disable the touchpad.
sr@latin: Vezujem uključivanje/isključivanje dodirne table.

en: Binding to launch the calculator.
sr@latin: Vezujem za pokretanje kalkulatora.

en: Binding to launch the email client.
sr@latin: Vezujem za pokretanje programa za e-poštu.

en: Binding to launch the help browser.
sr@latin: Vezujem za pokretanje pregledača pomoći.

en: Binding to launch the media player.
sr@latin: Vezujem za pokretanje programa za zvuk i video.

en: Binding to launch the search tool.
sr@latin: Vezujem za pokretanje programa za pretragu.

en: Binding to launch the web browser.
sr@latin: Vezujem za pokretanje internet preglednika.

en: Binding to lock the screen.
sr@latin: Vezujem za zaključavanje ekrana.

en: Binding to log out.
sr@latin: Vezujem za odjavu sa sistema.

en: Binding to lower the system volume.
sr@latin: Vezujem za utišavanje zvuka.

en: Binding to mute the system volume.
sr@latin: Vezujem za isključivanje zvuka.

en: Binding to open the Home folder.
sr@latin: Vezujem za otvaranje lične fascikle.

en: Binding to pause playback.
sr@latin: Vezujem za pauziranje muzike/filma.

en: Binding to raise the system volume.
sr@latin: Vezujem za pojačavanje zvuka.

en: Binding to skip to next track.
sr@latin: Vezujem za prelazak na narednu numeru.

en: Binding to skip to previous track.
sr@latin: Vezujem za prelazak na prethodnu numeru.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
sr@latin: Vezujem za puštanje muzike/filma (ili puštanje/pauzu).

en: Binding to stop playback.
sr@latin: Vezujem za zaustavljanje muzike/filma.

en: Cannot determine user's home directory
sr@latin: Ne mogu da odredim korisnikov lični direktorijum

en: Change system time
sr@latin: Promeni vreme na sistemu

en: Change system time zone
sr@latin: Promeni vremensku zonu

en: Clipboard
sr@latin: Spisak isečaka

en: Clipboard plugin
sr@latin: Dodatak za spisak isečaka

en: Configure display settings
sr@latin: Podesi ekran

en: Configure hardware clock
sr@latin: Podesi sat na računaru

en: Could not apply the stored configuration for monitors
sr@latin: Ne mogu da primenim sačuvana podešavanja ekrana

en: Could not enable mouse accessibility features
sr@latin: Ne mogu da uključim pristupačnost miša

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
sr@latin: Ne mogu da nađem podrazumevani terminal. Proverite da li je naredba za terminal postavljena i da li pokazuje na postojeći program.

en: Could not refresh the screen information: %s
sr@latin: Ne mogu da osvežim podatke o ekranu: %s

en: Could not restore the display's configuration
sr@latin: Ne mogu da vratim podešavanja ekrana

en: Could not restore the display's configuration from a backup
sr@latin: Ne mogu da vratim podešavanja ekrana iz rezervnih podešavanja

en: Could not save monitor configuration
sr@latin: Ne mogu da sačuvam podešavanja monitora

en: Could not switch the monitor configuration
sr@latin: Ne mogu da učitam podešavanja monitora

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
sr@latin: Ne mogu da izvršim naredbu: %s
    Proverite da li je ovo ispravna naredba.

en: Cursor size
sr@latin: Veličina kursora

en: Cursor theme
sr@latin: Tema kursora

en: DPI
sr@latin: TPI

en: Deactivate
sr@latin: Obustavi

en: Disable touchpad while typing
sr@latin: Isključi dodirnu tablu dok kucam

en: Distance before a drag is started.
sr@latin: Rastojanje pre početka prevlačenja.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sr@latin: Rastojanje u tačkama koje pokazivač mora da pređe pre nego što se pokrene ubrzano kretanje miša. Uobičajena sistemska vrednost je -1.

en: Do you want to activate Slow Keys?
sr@latin: Želite li da uključite spore tastere?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
sr@latin: Želite li da uključite lepljive tastere?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
sr@latin: Želite li da uključite spore tastere?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
sr@latin: Želite li da isključite lepljive tastere?

en: Do_n't activate
sr@latin: Ne pokreć_i

en: Do_n't deactivate
sr@latin: Ne obust_avljaj

en: Does the display look OK?
sr@latin: Da li ekran izgleda kako treba?

en: Don't activate
sr@latin: Ne pokreći

en: Don't become a daemon
sr@latin: Nemoj biti pozadinski proces

en: Don't deactivate
sr@latin: Ne obustavljaj

en: Don't show any warnings again
sr@latin: Ne prikazuj nikakva upozorenja

en: Don't show any warnings again for this file system
sr@latin: Ne prikazuj upozorenja za ovaj sistem datoteka

en: Double Click Time
sr@latin: Vreme dvostrukog pritiska

en: Drag Threshold
sr@latin: Prag prevlačenja

en: Dummy
sr@latin: Lažnjak

en: Dummy plugin
sr@latin: Dodatak za lažnjaka

en: Eject
sr@latin: Izbacivanje medijuma

en: Empty Trash
sr@latin: Izbaci smeće

en: Empty all of the items from the trash?
sr@latin: Izbaciti sve stavke iz smeća?

en: Emptying the trash
sr@latin: Izbacujem smeće

en: Enable debugging code
sr@latin: Omogući ispis za traženje grešaka

en: Enable mouse clicks with touchpad
sr@latin: Uključi klik na dodirnoj tabli

en: Enable touchpad
sr@latin: Uključi dodirnu površ

en: Enhance _contrast in colors
sr@latin: Pojačaj _kontrast boja

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
sr@latin: Greška pri pokretanju (%s)
    koje je povezano sa tasterom (%s)

en: Examine…
sr@latin: Ispitaj…

en: Exit after a time (for debugging)
sr@latin: Izađi nakon određenog vremena (za traženje grešaka)

en: File for default configuration for RandR
sr@latin: Datoteka za podrazumevana RandR podešavanja

en: File name of the bell sound to be played.
sr@latin: Ime datoteke u kojoj se nalazi zvuk zvona koji treba pustiti.

en: Free percentage notify threshold
sr@latin: Prag obaveštenja o procentu slobodnog prostora

en: Free space no notify threshold
sr@latin: Prag obaveštenja o slobodnom prostoru

en: From:
sr@latin: Od:

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
sr@latin: Ističe trenutnu poziciju pokazivača kada se pritisne ili otpusti Control taster.

en: Hinting
sr@latin: Saveti

en: Home folder
sr@latin: Otvaranje lične fascikle

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sr@latin: Ukoliko izbacite smeće, sve stavke iz njega će biti trajno uklonjene. Primetite da svaku možete zasebno izbaciti.

en: Ignore
sr@latin: Zanemari

en: Key binding (%s) is incomplete
sr@latin: Nije potpuna veza sa tasterom (%s)

en: Key binding (%s) is invalid
sr@latin: Nije ispravna veza sa tasterom (%s)

en: Keybindings
sr@latin: Prečice na tastaturi

en: Keybindings plugin
sr@latin: Dodatak za prečice na tastaturi

en: Keyboard
sr@latin: Tastatura

en: Keyboard Bell Custom Filename
sr@latin: Izbor datoteke za zvuk zvona tastature

en: Keyboard _Preferences
sr@latin: _Postavke tastature

en: Keyboard plugin
sr@latin: Dodatak za tastaturu

en: Launch calculator
sr@latin: Pokretanje kalkulatora

en: Launch email client
sr@latin: Pokretanje program za e-poštu

en: Launch help browser
sr@latin: Pokretanje pregledača pomoći

en: Launch media player
sr@latin: Pokretanje programa za zvuk i filmove

en: Launch web browser
sr@latin: Pokretanje Internet preglednika

en: Left
sr@latin: Levi

en: Length of a double click.
sr@latin: Dužina dvostrukog pritiska.

en: Locate Pointer
sr@latin: Nalaženje pokazivača

en: Lock screen
sr@latin: Zaključavanje ekrana

en: Log out
sr@latin: Odjavi se

en: Low Disk Space
sr@latin: Malo prostora na disku

en: MATE Settings Daemon
sr@latin: Uslužni program za podešavanje Gnoma

en: Make _text larger and easier to read
sr@latin: _Uvećaj tekst radi lakšeg čitanja

en: Manage X Settings
sr@latin: Uredi podešavanja Iksa

en: Manage the X resource database
sr@latin: Upravljanje Iksovom bazom resursa

en: Media keys
sr@latin: Multimedijalni tasteri

en: Media keys plugin
sr@latin: Dodatak za multimedijalne tastere

en: Minimum notify period for repeated warnings
sr@latin: Najmanji period obaveštavanja za ponovljena upozorenja

en: Module
sr@latin: Modul

en: Module Path
sr@latin: Putanja do modula

en: Motion Threshold
sr@latin: Prag kretanja

en: Mount paths to ignore
sr@latin: Putanje za montiranje koje treba zanemariti

en: Mouse
sr@latin: Miš

en: Mouse Preferences
sr@latin: Podešavanje miša

en: Mouse button orientation
sr@latin: Zamena dugmeta miša

en: Mouse plugin
sr@latin: Dodatak za miša

en: NSS security system could not be initialized
sr@latin: Ne mogu da pokrenem NSS sigurnosni sistem

en: Next track
sr@latin: Puštanje naredne numere

en: Normal
sr@latin: Obično

en: On-screen keyboard
sr@latin: Tastatura na ekranu

en: Pause playback
sr@latin: Pauziranje numere

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
sr@latin: Prag zauzetosti u procentima pri kome se ispisuju upozorenja o malo slobodnog prostora na disku. Ukoliko procenat padne ispod ove vrednosti, upozorenje će biti prikazano.

en: Play (or play/pause)
sr@latin: Puštanje (ili puštanje/pauziranje)

en: Preparing to empty trash…
sr@latin: Pripremam se da izbacim smeće…

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
sr@latin: _Dugo pritisni taster (spori tasteri)

en: Previous track
sr@latin: Puštanje prethodne numere

en: Privileges are required to change the system time zone.
sr@latin: Potrebna su ovlašćenja za promenu vremenske zone na sistemu.

en: Privileges are required to change the system time.
sr@latin: Potrebna su ovlašćenja za promenu vremena na sistemu.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
sr@latin: Potrebna su ovlašćenja za podešavanje sata na računaru.

en: RGBA order
sr@latin: Redosled RGBA

en: Remember NumLock state
sr@latin: Zapamti stanje numeričke tastature

en: Removing item %lu of %lu
sr@latin: Uklanjam %lu stavku od %lu

en: Removing: %s
sr@latin: Uklanjam: %s

en: Right
sr@latin: Desni

en: Rotation not supported
sr@latin: Nije podržano rotiranje

en: Screen magnifier
sr@latin: Lupa

en: Screen reader
sr@latin: Čitač ekrana

en: Search
sr@latin: Pretraga

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
sr@latin: Postavite na „TRUE“ (tačno) ukoliko slučajno zakačinjete dodirnu tablu u toku kucanja.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
sr@latin: Postavite na „TRUE“ (tačno) da uključite levi klik miša tapkanjem na dodirnoj tabli.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
sr@latin: Postavite na „TRUE“ (tačno) da uključite sve dodirne table.

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
sr@latin: Postavite na „none“ (ništa), „lock_screen“ (zaključaj ekran) ili „force_logout“ (primoraj odjavu). Ove radnje se primenjuju kada se korisnik prijavljuje putem pametne kartice.

en: Set up screen size and rotation settings
sr@latin: Podešavanje veličine i rotacije ekrana

en: Show Displays in Notification Area
sr@latin: Prikaži ekrane u obaveštajnoj zoni

en: Show _Current Layout
sr@latin: Prika_ži trenutni raspored

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
sr@latin: Veličina kursora na koju ukazuje tema kursora.

en: Slot ID
sr@latin: IB slota

en: Slot Series
sr@latin: Niz slotova

en: Slow Keys Alert
sr@latin: Upozorenje o sporim tasterima

en: Smartcard removal action
sr@latin: Radnja pru uklanjanju pametne kartice

en: Sound
sr@latin: Zvuk

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
sr@latin: Izaberite spisak montiranih putanja koje treba zanemariti ako preostane malo slobodnog prostora.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
sr@latin: Odredite vreme u minutima. Upozorenja za disk se neće ponovo prikazati pre isteka ovog vremena.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
sr@latin: Odredite veličinu u gigabajtima. Upozorenja se neće prikazivati ukoliko je slobodan prostor veći od ove vrednosti.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
sr@latin: Odredite koliko procenta od slobodnog prostora treba popuniti pre nego što se ponovo ispiše upozorenje.

en: Sticky Keys Alert
sr@latin: Upozorenje o lepljivim tasterima

en: Stop playback
sr@latin: Zaustavljanje numere

en: Subsequent free percentage notify threshold
sr@latin: Prag za ponovnog obaveštenja o procentu slobodnog prostora

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
sr@latin: Zameni levo i desno dugme miša, za levoruke.

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
sr@latin: IksRandR dodatak će tražiti podrazumevana podešavanja u datoteci iz ovog ključa. Ovo je slično kao ~/.config/monitors.xml koja se obično čuva u ličnom direktorijumu korisnika. Datoteka iz ovog ključa se koristi ukoliko nema takve datoteke, ili se ona ne poklapa sa podešavanjima ekrana.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
sr@latin: Redosled elemenata za doterivanje ispod piksela na LCD ekranu. Koristi se samo kada je umekšavanje ivica postavljeno na „rgba“. Moguće vrednosti su: „rgb“ za crvenu sleva (najkorišćenije), „bgr“ za zelenu sleva, „vrgb“ za crvenu odozgo i „vbgr“ za crvenu odozdo.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
sr@latin: Rezolucija koja se koristi za prevođenje veličine fontova na veličinu slike (u tačkama po inču)

en: The selected configuration for displays could not be applied
sr@latin: Ne mogu da primenim izabrana podešavanja ekrana

en: The slot the card is in
sr@latin: Slot u kome je kartica

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
sr@latin: Vrsta umekšavanja ivica prilikom iscrtavanja fontova. Dozvoljene vrednosti su: „none“ za isključivanje umekšavanja, „grayscale„ za standardno umekšavanje u sivim tonovima i „rgba„ za doterivanje ispod piksela (samo za LCD ekrane).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
sr@latin: Vrsta doterivanja prilikom iscrtavanja fontova. Moguće vrednosti su: „none“ za isključivanje doterivanja, „slight“ za osnovno doterivanje, „medium“ za srednji nivo doterivanja i „full“ za najveće doterivanje (može da napravi izobličenja u formama pisma).

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
sr@latin: Disk „%s“ ima samo %s preostalog prostora.

en: There was an error displaying help: %s
sr@latin: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: %s

en: This computer has only %s disk space remaining.
sr@latin: Računar ima samo %s preostalog prostora.

en: Toggle magnifier
sr@latin: Prikaz lupe

en: Toggle on-screen keyboard
sr@latin: Prikaz tastature na ekranu

en: Toggle screen reader
sr@latin: Prikaz čitača ekrana

en: Toggle touchpad
sr@latin: Uključivanje/isključivanje dodirne table

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
sr@latin: Pokušavam da ipak učitam podešavanja monitora.

en: Turn on external monitor after system boot
sr@latin: Uključi spoljni ekran nakon pokretanja

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
sr@latin: Uključuje spoljni ekran pri podizanju sistema ukoliko ga korisnik priključi.

en: Turn on laptop monitor after system boot
sr@latin: Uključi ekran prenosnog računara nakon pokretanja

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
sr@latin: Uključuje ekran prenosnog računara pri podizanju sistema ukoliko korisnik priključi spoljni ekran.

en: Typing Break
sr@latin: Odmor od kucanja

en: Typing break plugin
sr@latin: Dodatak za odmor prilikom kucanja

en: Universal Access Preferences
sr@latin: Postavke opšte pristupačnosti

en: Upside Down
sr@latin: Izvrnuto

en: Use on-screen _keyboard
sr@latin: Koristi _tastaturu na ekranu

en: Use screen _magnifier
sr@latin: Koristi _lupu

en: Use screen _reader
sr@latin: Koristi _čitač ekrana

en: Volume down
sr@latin: Utišavanje zvuka

en: Volume mute
sr@latin: Isključivanje zvuka

en: Volume step
sr@latin: Korak jačine zvuka

en: Volume step as percentage of volume.
sr@latin: Korak jačine zvuka kao postotak jačine.

en: Volume up
sr@latin: Pojačavanje zvuka

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
sr@latin: Kada je uključeno, Gnom će zapamtiti stanje lampice numeričke tastature između sesija.

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
sr@latin: Određuje da li da se prikazuje ikonica sa stavkama vezanim za ekrane unutar panela.

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
sr@latin: Određuje da li je uključena tastatura na ekranu.

en: Whether the screen magnifier is turned on.
sr@latin: Određuje da li je uključena lupa.

en: Whether the screen reader is turned on.
sr@latin: Određuje da li je uključen čitač ekrana.

en: X Resource Database
sr@latin: Iksova baza resursa

en: X Settings
sr@latin: Podešavanja Iksa

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
sr@latin: Možete osloboditi prostor na disku izbacivanjem smeća, uklanjanjem nepotrebnih programa ili datoteka ili premeštanjem datoteka na spoljni disk.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
sr@latin: Možete osloboditi prostor na disku izbacivanjem smeća, uklanjanjem nepotrebnih programa ili datoteka ili premeštanjem datoteka na drugi disk ili particiju.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
sr@latin: Možete osloboditi prostor na disku uklanjanjem nepotrebnih programa ili datoteka ili premeštanjem datoteka na spoljni disk.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
sr@latin: Možete osloboditi prostor na disku uklanjanjem nepotrebnih programa ili datoteka ili premeštanjem datoteka na drugi disk ili particiju.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr@latin: Upravo ste držali taster Shift pritisnut 8 sekundi.  Ovo je prečica za mogućnost sporih tastera, koja utiče na to kako radi vaša tastatura.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr@latin: Upravo ste pritisnuli taster Shift pet puta zaredom.  Ovo je prečica za mogućnost lepljivih tastera, koja utiče na način rada vaše tastature.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr@latin: Upravo ste pritisnuli dva tastera istovremeno, ili ste pristisnuli Shift 5 puta zaredom.  Ovo isključuje mogućnost lepljivih tastera, što utiče na to kako vaša tastatura radi.

en: _Activate
sr@latin: _Uspostavi

en: _Configure Display Settings…
sr@latin: Podesi _ekrane…

en: _Deactivate
sr@latin: Pre_kini

en: _Empty Trash
sr@latin: Iz_baci smeće

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
sr@latin: _Zanemari dvostruke pritiske (odskačući tasteri)

en: _Keep This Configuration
sr@latin: _Zadrži ova podešavanja

en: _Layouts
sr@latin: _Rasporedi

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
sr@latin: P_ritisni po jedan taster za prečicu (lepljivi tasteri)

en: _Restore Previous Configuration
sr@latin: _Vrati prethodna podešavanja

en: could not watch for incoming card events - %s
sr@latin: ne mogu da pratim priključivanje kartice — %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
sr@latin: neočekivana greška pri čekanju na priključivanje pametne kartice

en: name
sr@latin: ime

en: no suitable smartcard driver could be found
sr@latin: ne postoji odgovarajući drajver za pametne kartice

en: path to smartcard PKCS #11 driver
sr@latin: putanja do PKCS #11 putanje drajvera za pametne kartice

en: per-slot card identifier
sr@latin: identifikazija kartica po slotovima

en: possible values are "on", "off", and "custom".
sr@latin: dozvoljene vrednosti su „on“, „off“ i „custom“.

en: received error or hang up from event source
sr@latin: greška ili prekid sa izvorom događaja

en: smartcard driver
sr@latin: drajver za pametne kartice

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
sr@latin: ne mogu da učitam drajver „%s“ za pametne kartice
