mate-terminal 1.25.0 - en to sr@latin translation catalogue (474 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
sr@latin: „%s“ nije ispravna vrednost uvećanja

en: "%s" option given twice for the same window
sr@latin: „%s“ opcija je navedena dva puta za isti prozor

en: <b>Command</b>
sr@latin: <b>Naredba</b>

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
sr@latin: <b>Tekst, pozadina, podebljavanje i podvlačenje</b>

en: <b>Palette</b>
sr@latin: <b>Paleta</b>

en: <b>Title</b>
sr@latin: <b>Naslov</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
sr@latin: <small><i><b>Napomena:</b> Terminalima su dostupne navedene boje.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
sr@latin: <small><i><b>Napomena:</b>Ove opcije mogu prouzrokovati da neki programi ne rade kako treba. One samo dozvoljavaju da razrešite probleme sa određenim programima i operativnim sistemima koji očekuju različito ponašanje terminala.</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
sr@latin: <small><i>Potpuno</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
sr@latin: <small><i>Bez senke</i></small>

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
sr@latin: Vrednost između 0.0 i 1.0 označava koliko zatamniti sliku u pozadini. 0.0 znači da se ne zatamnjuje, a 1.0 da bude potpuno tamno. Trenutno su omogućena samo dva nivoa zatamnjenja, pa se ovo podešavanje ponaša kao istinitosna vrednost, gde 0.0 isključuje zatamnjivanje.

en: A_vailable encodings:
sr@latin: _Dostupni rasporedi:

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr@latin: Prečica za odvajanje tekućeg lista. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr@latin: Prečica za premeštanje tekučeg lista na levo. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr@latin: Prečica za premeštanje tekućeg lista na desno. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Accelerator to detach current tab.
sr@latin: Prečica sa tastature za odvajanje tekućeg lista.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
sr@latin: Prečica za premeštanje tekućeg lista na levo.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
sr@latin: Prečica za premeštanje tekućeg lista na desno.

en: Add or Remove Terminal Encodings
sr@latin: Dodajte ili uklonite zapis koji koristi terminal

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
sr@latin: Ime fonta za Pango. Primeri su "Sans 12" ili "Monospace Bold 14".

en: Append initial title
sr@latin: Dodaj na početni naslov

en: Arabic
sr@latin: Arapski

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
sr@latin: Argument za „%s“ nije ispravna naredba: %s

en: Armenian
sr@latin: Jermenski

en: Automatic
sr@latin: Automatski

en: Background
sr@latin: Pozadina

en: Background image
sr@latin: Slika u pozadini

en: Background image _scrolls
sr@latin: Pomeranje slike u pozadin_i

en: Background type
sr@latin: Vrsta pozadine

en: Baltic
sr@latin: baltički

en: Black on light yellow
sr@latin: Crna na svetlo žutoj

en: Black on white
sr@latin: Crna na beloj

en: Block
sr@latin: Blok

en: Bol_d color:
sr@latin: _Čista boja

en: Built-in _schemes:
sr@latin: Postojeće š_eme:

en: Built-in sche_mes:
sr@latin: Posto_jeće šeme:

en: C_all To…
sr@latin: _Pozovi…

en: C_lose Tab
sr@latin: Za_tvori list

en: C_lose Terminal
sr@latin: _Zatvori terminal

en: C_lose Window
sr@latin: _Zatvori prozor

en: C_reate
sr@latin: _Napravi

en: Celtic
sr@latin: keltski

en: Central European
sr@latin: centralnoevropski

en: Change _Profile
sr@latin: Izmeni _profil

en: Characters that are considered "part of a word"
sr@latin: Znaci koji se smatraju "delom reči"

en: Chinese Simplified
sr@latin: kineski pojednostavljeni

en: Chinese Traditional
sr@latin: tradicionalni kineski

en: Choose A Terminal Font
sr@latin: Izaberite slovni lik za terminal

en: Choose Palette Color %d
sr@latin: Izaberite boju u paleti %d

en: Choose Terminal Background Color
sr@latin: Izaberite boju pozadine terminala

en: Choose Terminal Text Color
sr@latin: Izaberite boju teksta u terminalu

en: Choose base profile
sr@latin: Izaberite osnovni profil

en: Click button to choose profile
sr@latin: Kliknite dugme za izbor profila

en: Close Tab
sr@latin: Zatvori list

en: Close Window
sr@latin: Zatvori prozor

en: Close tab
sr@latin: Zatvori list

en: Close this terminal?
sr@latin: Da zatvorim terminal?

en: Close this window?
sr@latin: Da zatvorim prozor?

en: Color p_alette:
sr@latin: Paleta _boja:

en: Colors
sr@latin: Boje

en: Compatibility
sr@latin: Usklađivanje

en: Contents
sr@latin: Sadržaj

en: Contributors:
sr@latin: Doprinosiocu:

en: Control-H
sr@latin: CTRL-H

en: Copy
sr@latin: Umnoži

en: Could not open the address “%s”
sr@latin: Ne mogu da otvorim adresu „%s“

en: Could not save contents
sr@latin: Ne mogu sačuvam sadržaj

en: Croatian
sr@latin: hrvatski

en: Current Locale
sr@latin: Izabrani raspored

en: Cursor _shape:
sr@latin: Oblik _kursora:

en: Custom
sr@latin: Proizvoljno

en: Custom co_mmand:
sr@latin: Proizvoljna nared_ba:

en: Custom command to use instead of the shell
sr@latin: Prilagođena naredba koja se koristi umesto ljuske

en: Cyrillic
sr@latin: Ćirilični

en: Cyrillic/Russian
sr@latin: ćirilični/ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
sr@latin: ćirilični/ukrajinski

en: DIRNAME
sr@latin: IME DIREKTORIJUMA

en: Default color of bold text in the terminal
sr@latin: Podrazumevana boja podebljanog teksta u terminalu

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
sr@latin: Podrazumevana boja podebljanog teksta u terminalu, kao navod boje (može biti data kao HTML boja pomoću heksadekadnih cifara, ili ime boje na engleskom jeziku kao što je „red“ za crvenu). Ovo će biti zanemareno ukoliko je bold_color_same_as_fg postavljen na „true“ (tačno).

en: Default color of terminal background
sr@latin: Podrazumevana boja pozadine terminala

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sr@latin: Podrazumevana boja pozadine terminala, kao navod boje (može biti data kao HTML boja pomoću heksadekadnih cifara, ili ime boje na engleskom jeziku kao što je „red“ za crvenu).

en: Default color of text in the terminal
sr@latin: Podrazumevana boja teksta u terminalu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sr@latin: Podrazumevana boja teksta u terminalu, kao navod boje (može biti data kao HTML boja pomoću heksadekadnih cifara, ili ime boje na engleskom jeziku kao što je „red“ za crvenu).

en: Default number of columns
sr@latin: Podrazumevani broj kolona

en: Default number of rows
sr@latin: Podrazumevani broj redova

en: Default size:
sr@latin: Podrazumevana veličina:

en: Delete Profile
sr@latin: Obriši profil

en: Delete profile “%s”?
sr@latin: Obrisati profil „%s“?

en: Detach Tab
sr@latin: Odvoj list

en: Disable connection to session manager
sr@latin: Onemogući vezu sa upravniko sesije

en: Disabled
sr@latin: Onemogućeno

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
sr@latin: Ne prijavljuj se na server za pokretanje, ne koristi isti pokrenuti terminal

en: E_ncodings shown in menu:
sr@latin: Ra_sporedi znakova prikazani u meniju:

en: Edit
sr@latin: Uređivanje

en: Editing Profile “%s”
sr@latin: Uređivanje profila „%s“

en: Effect of the Backspace key
sr@latin: Dejstvo tastera Backspace

en: Effect of the Delete key
sr@latin: Dejstvo tastera Delete

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
sr@latin: Omogući _prečicu za meni (F10 podrazumevano)

en: Error parsing command: %s
sr@latin: Greška pri obradi komande: %s

en: Escape sequence
sr@latin: Oznaka za zvonce

en: Execute the argument to this option inside the terminal
sr@latin: Izvrši argument ove mogućnosti unutar terminala.

en: Exit the terminal
sr@latin: Izađi iz terminala

en: FILE
sr@latin: DATOTEKA

en: Failed to parse arguments: %s
sr@latin: Ne mogu da obradim argumente: %s

en: File
sr@latin: Datoteka

en: Filename of a background image.
sr@latin: Datoteka sa slikom za pozadinu.

en: Find
sr@latin: Pronađi

en: Find Ne_xt
sr@latin: Pronađi _sledeće

en: Find Next
sr@latin: Nađi _sledeće

en: Find Pre_vious
sr@latin: Traži pre_thodno

en: Find Previous
sr@latin: Nađi pret_hodno

en: Full Screen
sr@latin: Preko celog ekrana

en: Full-screen the window
sr@latin: Postavi preko celog ekrana

en: GEOMETRY
sr@latin: GEOMETRIJA

en: General
sr@latin: Opšte

en: Georgian
sr@latin: Gruzijski

en: Go to _Line...
sr@latin: Idi _u liniju...

en: Gray on black
sr@latin: Siva na crnoj

en: Greek
sr@latin: Grčki

en: Green on black
sr@latin: Zelena na crnoj

en: Hebrew
sr@latin: Hebrejski

en: Hebrew Visual
sr@latin: hebrejski visual

en: Help
sr@latin: Pomoć

en: Hide and Show menubar
sr@latin: Ukloni i prikaži glavni meni

en: Highlight S/Key challenges
sr@latin: Istakni S/Key

en: Hindi
sr@latin: hindi

en: Hold the terminal open
sr@latin: Drži terminal otvorenim

en: How much to darken the background image
sr@latin: Koliko da zatamni sliku u pozadini

en: Human-readable name of the profile
sr@latin: Čoveku razumljivo ime profila

en: Human-readable name of the profile.
sr@latin: Čoveku razumljivo ime profila.

en: I-Beam
sr@latin: Uspravna crtica

en: ID
sr@latin: IB

en: Icelandic
sr@latin: islandski

en: Icon for terminal window
sr@latin: Ikona za prozor terminala

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
sr@latin: Ikona koja se koristi u listovima/prozorima koji sadrži ovaj profil.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
sr@latin: Ako program u terminalu postavi naslov (najčešće ljudi postave njihove ljuske da to urade), tako postavljen naslov može obrisati podešeni naslov, ići ispred njega, iza njega, ili ga zameniti. Dozvoljene vrednosti su „replace“, „before“, „after“ i „ignore“.

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
sr@latin: Ako je postavljeno na „true“ (tačno) dozvoljava programima u terminalu da zacrne tekst.

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
sr@latin: Ako je postavljeno na „true“ (tačno) podebljani tekst će biti ispisan u istoj boji kao i uobičajeni tekst.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
sr@latin: Ako je postavljeno na „true“ (tačno) ne pravi buku kada programi pošalju oznaku za zvonce.

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno na „true“ (tačno) novi prozor terminala će imati proizvoljnu veličinu na osnovu ključeva „default_size_columns“ (broj kolona) i „default_size_rows“ (broj redova).

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sr@latin: Ako je postavljeno na „true“ (tačno) pritisak na taster prebacuje na kraj terminala.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
sr@latin: Ako je postavljeno na „true“ (tačno) pomera sliku u pozadini zajedno sa tekstom; ako nije postavljeno, zadrži sliku na utvrđenom mestu i pomera tekst preko nje.

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
sr@latin: Ako je postavljeno na „true“ (tačno) ispisane linije neće biti zaboravljane. Istorijat se čuva privremeno na disk, tako da možete ostati bez prostora na disku ako ima puno linija u terminalu.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
sr@latin: Ako je postavljeno na „true“ (tačno) naredba unutar terminala će biti pokrenuta kao prijavna ljuska. (argv[0] će sadržati crticu na početku.)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sr@latin: Ako je postavljeno na „true“ (tačno) terminal će koristiti opšti font radne površine ako je on utvrđene širine (ili najsličniji font koji pronađe u suprotnom).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
sr@latin: Ako je postavljeno na „true“ (tačno) koristiće boje iz teme za polja za unos teksta u terminalu, umesto boja koje je podesio korisnik.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
sr@latin: Ako je postavljeno na „true“ (tačno) vrednost custom_command će se koristiti umesto pokretanja ljuske.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
sr@latin: Ako je postavljeno na „true“ (tačno) kada god ima novog izlaza, terminal će vas prebaciti na kraj.

en: Image _file:
sr@latin: _Datoteka slike:

en: Images
sr@latin: Slike

en: Incompatible terminal config file version.
sr@latin: Neispravno izdanje datoteke sa podešavanjima terminala.

en: Initial _title:
sr@latin: Početni _naslov:

en: Invalid geometry string "%s"
sr@latin: Netačan podatak o geometriji „%s“

en: Japanese
sr@latin: japanski

en: Keep initial title
sr@latin: Zadrži početni naslov

en: Keyboard Shortcuts
sr@latin: Prečice na tastaturi

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za pozivanje prozorčeta za pravljenje profila. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za zatvaranje lista. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za zatvaranje prozora. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za ubacivanje izabranog teksta u spisak isečaka. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prikazivanje pomoći. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za uvećanje fonta. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za umanjivanje fonta. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za postavljanje obične veličine fonta. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za otvaranje novog lista. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za otvaranje novog prozora. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 1. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 10. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 11. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 12. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 2. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 3. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 4. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 5. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 6. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 7. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 8. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 9. list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na režim celog ekrana. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za resetovanje i čišćenje terminala. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za resetovanje terminala. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za čuvanje sadržaja trenutnog lista u datoteku. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za postavljanje naslova terminala. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na sledeći list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za prebacivanje na prethodni list. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr@latin: Prečica za izmenu vidljivosti glavnog menija. Izražava se kao niska na isti način kako se koristi i u datotekama sa Gtk+ resursima. Ukoliko postavite opciju na „disabled“ (onemogućeno) neće biti dodeljena prečica ovoj akciji.

en: Keyboard shortcut to close a tab
sr@latin: Prečica za zatvaranje lista

en: Keyboard shortcut to close a window
sr@latin: Prečica za zatvaranje prozora

en: Keyboard shortcut to copy text
sr@latin: Prečica za umnožavanje teksta

en: Keyboard shortcut to create a new profile
sr@latin: Prečica za obrazovanje novih profila

en: Keyboard shortcut to launch help
sr@latin: Prečica za prikazivanje pomoći

en: Keyboard shortcut to make font larger
sr@latin: Prečica za uvećanje slovnog lika

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
sr@latin: Prečica za postavljanje obične veličine slovnog lika

en: Keyboard shortcut to make font smaller
sr@latin: Prečica za umanjivanje veličine slovnog lika

en: Keyboard shortcut to open a new tab
sr@latin: Prečica za otvaranje novog lista

en: Keyboard shortcut to open a new window
sr@latin: Prečica za otvaranje novog prozora

en: Keyboard shortcut to paste text
sr@latin: Prečica za ubacivanje teksta

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
sr@latin: Prečica za resetovanje i čišćenje terminala

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
sr@latin: Prečica za resetovanje terminala

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
sr@latin: Prečica za obrazovanje novih profila

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
sr@latin: Prečica za postavljanje naslova terminala

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 1. list

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 10. list

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 11. list

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 12. list

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 2. list

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 3. list

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 4. list

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 5. list

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 6. list

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 7. list

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 8. list

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
sr@latin: Prečica za prebacivanje na 9. list

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
sr@latin: Prečica za prebacivanje na sledeći list

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
sr@latin: Prečica za prebacivanje na prethodni list

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
sr@latin: Prečica za prebacivanje u režim prikaza preko celog ekrana

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
sr@latin: Prečica za izmenu vidljivosti glavnog menija

en: Korean
sr@latin: korejski

en: L_eave Full Screen
sr@latin: _Napusti ceo ekran

en: Linux console
sr@latin: Linuks konzola

en: List of available encodings
sr@latin: Spisak dostupnih rasporeda

en: List of profiles
sr@latin: Spisak profila

en: Load a terminal configuration file
sr@latin: Učitaj datoteku sa podešavanjima terminala

en: MATE Terminal
sr@latin: Gnom terminal

en: MATE Terminal Emulator
sr@latin: Gnomov emulator terminala

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr@latin: Gnomov terminal se raspodeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez podrazumevane garancije KORISNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Vidite GNU Opštu Javnu Licencu za više detalja.

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sr@latin: Gnomov terminal je slobodan softver; možete ga raspodeljivati i/ili ga menjati pod uslovima GNU Opšte Javne Licence (GNU GPL) kako je objavljuje Zadužbina za Slobodni Softver (FSF); bilo verzije 3 te Licence, bilo (po vašem nahođenju) bilo koje novije verzije.

en: Match _entire word only
sr@latin: Upor_edi samo cele reči

en: Match as _regular expression
sr@latin: Poklopi kao _regularni izraz

en: Maximize the window
sr@latin: Uvećava prozor

en: Move Tab _Left
sr@latin: Premesti list u_levo

en: Move Tab _Right
sr@latin: Premesti list u_desno

en: Move Tab to the Left
sr@latin: Premesti list na levo

en: Move Tab to the Right
sr@latin: Premesti list na desno

en: New Profile
sr@latin: Novi profil

en: New Tab
sr@latin: Novi list

en: New Window
sr@latin: Novi prozor

en: New _Profile…
sr@latin: Novi _profil…

en: No such profile "%s", using default profile
sr@latin: Ne postoji profil „%s“, koristim podrazumevani

en: Nordic
sr@latin: norveški

en: Normal Size
sr@latin: Normalna veličina

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
sr@latin: Obično možete pristupiti glavnom meniju sa F10. Ovo se može prilagoditi i pomoću gtkrc (gtk-menu-bar-accell = "šta god"). Ova opcija omogućava da se isključi standardna prečica za glavni meni.

en: Not a valid terminal config file.
sr@latin: Neispravna datoteka sa podešavanjima terminala.

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sr@latin: Broj kolona u novim prozorima terminala. Ključ se zanemaruje ukoliko „use_custom_default_size“ (koristi podravumevanu proizvoljnu veličinu) nije postavljen.

en: Number of lines to keep in scrollback
sr@latin: Broj linija koje se pamte

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sr@latin: Broj redova u novim prozorima terminala. Ključ se zanemaruje ukoliko „use_custom_default_size“ (koristi podravumevanu proizvoljnu veličinu) nije postavljen.

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
sr@latin: Broj linija koje se pamte. Možete ići unazad u terminalu za ovaj broj linija; linije koje nisu stale se zanemaruju. Budite pažljivi sa ovim podešavanjem; ono je osnovni činilac koji određuje koliko memorije vaš terminal koristi.

en: On the left side
sr@latin: Na levoj strani

en: On the right side
sr@latin: Na desnoj strani

en: Open Ta_b
sr@latin: Otvori _list

en: Open _Terminal
sr@latin: Otvori _terminal

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
sr@latin: Otvori novi list u poslednjem otvorenom prozoru koristeći podrazumevani profil.

en: Open a new window containing a tab with the default profile
sr@latin: Otvori novi prozor sa listom koristeći podrazumevani profil

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
sr@latin: Mogućnost „%s“ više nije podržana u ovom izdanju Gnomovog terminala; možda želite da napravite profil sa željenim podešavanjima, i koristite „--profile“mogućnost

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
sr@latin: Mogućnost „%s“ zahteva zadavanje naredbe na kraju linije za naredbe

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
sr@latin: Mogućnosti otvaranja terminala u listovima; možete odrediti više od jednog lista:

en: PROFILE-NAME
sr@latin: NAZIV PROFILA

en: P_rofiles
sr@latin: Profili

en: P_rofiles…
sr@latin: Pro_fili…

en: Palette entry %d
sr@latin: Boja u paleti %d

en: Palette for terminal applications
sr@latin: Paleta za terminalske programe

en: Paste
sr@latin: Ubaci

en: Paste _Filenames
sr@latin: Ubaci nazive _datoteka

en: Persian
sr@latin: persijski

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
sr@latin: Iskače prozorče kada se prepozna odgovor na S/Key challenge upit i kada se klikne na njega. Ukucavanje lozinke u prozorče će je poslati terminalu.

en: Position of the scrollbar
sr@latin: Mesto za klizač

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
sr@latin: Dozvoljene vrednosti su „close“ za zatvaranje terminala i „restart“ za ponovno pokretanje naredbe.

en: Pr_ofile Preferences
sr@latin: _Postavke profile

en: Prepend initial title
sr@latin: Ukloni početni naslov

en: Profile Editor
sr@latin: Uređivač profila

en: Profile _name:
sr@latin: Ime _postavke:

en: Profile list
sr@latin: Spisak profila

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
sr@latin: Profil koji se koristi pri otvaranju novog prozora ili lista. Mora biti u profile_list.

en: Profile to use for new terminals
sr@latin: Profil koji se koristi za nove terminale

en: Profiles
sr@latin: Profili

en: ROLE
sr@latin: ULOGA

en: Replace initial title
sr@latin: Zameni početni naslov

en: Reset
sr@latin: Ponovo postavi

en: Reset and C_lear
sr@latin: Ponovo postavi i o_čisti

en: Reset and Clear
sr@latin: Ponovo postavi i očisti

en: Restart the command
sr@latin: Ponovi naredbu

en: Romanian
sr@latin: rumunski

en: Ru_n a custom command instead of my shell
sr@latin: Po_kreni ovu naredbu umesto naredbe ljuske

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
sr@latin: Pokreni ovu naredbu umesto ljuske, ako je postavljeno use_custom_command.

en: S/Key Challenge Response
sr@latin: S/Key Challenge odgovor

en: S_hade transparent or image background:
sr@latin: O_senči sliku koja se vidi kroz terminal ili sliku u pozadini:

en: Save Contents
sr@latin: Sadržaj

en: Save as...
sr@latin: Sačuvaj kao...

en: Save the terminal configuration to a file
sr@latin: Sačuvaj podešavanja terminala u datoteku

en: Scroll on _keystroke
sr@latin: Pomeraj na pritisak _tastera

en: Scroll on _output
sr@latin: Po_meraj pri ispisu

en: Scroll_back:
sr@latin: _Zadržavanje:

en: Scrolling
sr@latin: Klizanje

en: Search
sr@latin: Pretraga

en: Search _backwards
sr@latin: Traži u_nazad

en: Select All
sr@latin: Izaberi sve

en: Select Background Image
sr@latin: Izaberite sliku za pozadinu

en: Select _All
sr@latin: Izaberi _sve

en: Select-by-_word characters:
sr@latin: Znakovi koji obrazuju _reči:

en: Session management options:
sr@latin: Opcije upravnika sesijom:

en: Set Title
sr@latin: Postavi naslov

en: Set _Character Encoding
sr@latin: Postavi _kodiranje znakova

en: Set the last specified tab as the active one in its window
sr@latin: Postavi poslednje navedeni list kao aktivan u svom prozoru

en: Set the terminal title
sr@latin: Postavi naslov prozora

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
sr@latin: Postavi vrednost uvećanja (1.0 = normalan prikaz)

en: Set the window role
sr@latin: Postavi ulogu prozora

en: Set the working directory
sr@latin: Postavi radni direktorijum

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
sr@latin: Postavlja koji kod šalje Backspace taster. Dozvoljene vrednosti su „ascii-del“ za ASCII DEL znak, „control-h“ za Control-H (ili ASCII BS znak), „escape-sequence“ za niz koji je obično vezan za Backspace ili Delete. „ascii-del“ se obično smatra ispravnim podešavanjem za Backspace taster.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
sr@latin: Postavlja koji kod šalje Delete taster. Dozvoljene vrednosti su „ascii-del“ za ASCII DEL znak, „control-h“ za Control-H (ili ASCII BS znak), „escape-sequence“ za niz koji je obično vezan za Backspace ili Delete. „escape-sequence“ se obično smatra ispravnim podešavanjem za Delete taster.

en: Shortcut _Key
sr@latin: _Taster za prečicu

en: Show MATE Terminal options
sr@latin: Prikaži mogućnosti Gnomovog terminala

en: Show _Menubar
sr@latin: Prikaži m_eni

en: Show _menubar by default in new terminals
sr@latin: Prikazivanje _menija je podrazumevano za novi terminal

en: Show per-terminal options
sr@latin: Opcije prikaza po terminalu

en: Show per-window options
sr@latin: Opcije prikaza po prozoru

en: Show session management options
sr@latin: Prikaži opcije upravnika sesijom

en: Show terminal options
sr@latin: Prikaži mogućnosti terminala

en: South European
sr@latin: južnoevropski

en: Specify file containing saved configuration
sr@latin: Odredite datoteku koja sadrži sačuvana podešavanja

en: Specify session management ID
sr@latin: Odredite IB upravnika sesijom

en: Switch to Next Tab
sr@latin: Pređi na sledeći list

en: Switch to Previous Tab
sr@latin: Pređi na prethodni list

en: Switch to Tab 1
sr@latin: Pređi na list 1

en: Switch to Tab 10
sr@latin: Pređi na list 10

en: Switch to Tab 11
sr@latin: Pređi na list 11

en: Switch to Tab 12
sr@latin: Pređi na list 12

en: Switch to Tab 2
sr@latin: Pređi na list 2

en: Switch to Tab 3
sr@latin: Pređi na list 3

en: Switch to Tab 4
sr@latin: Pređi na list 4

en: Switch to Tab 5
sr@latin: Pređi na list 5

en: Switch to Tab 6
sr@latin: Pređi na list 6

en: Switch to Tab 7
sr@latin: Pređi na list 7

en: Switch to Tab 8
sr@latin: Pređi na list 8

en: Switch to Tab 9
sr@latin: Pređi na list 9

en: Switch to this tab
sr@latin: Pređi na ovaj list

en: TITLE
sr@latin: NASLOV

en: TTY Erase
sr@latin: TTY brisanje

en: Ta_bs
sr@latin: _Listovi

en: Tabs
sr@latin: Listovi

en: Terminal _bell
sr@latin: Omog_ući zvuk u terminalu

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
sr@latin: Mogućnosti terminala; ukoliko se koristi pre argumenata --window ili --tab postavlja se podrazumevano za sve terminale:

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
sr@latin: Terminali imaju 16-bojnu paletu koju mogu da koriste programi unutar terminala. Ovo je ta paleta, gde su date boje razdvojene dvotačkom. Imena boja treba da budu u heksadekadnom zapisu, npr. „#FF00FF“

en: Thai
sr@latin: Tajlandski

en: The child process exited normally with status %d.
sr@latin: Nasleđeni proces je normalno napušten sa stanjem %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
sr@latin: Nasleđeni proces je napušten uz signal %d.

en: The child process was terminated.
sr@latin: Nasleđeni proces je napušten.

en: The cursor appearance
sr@latin: Izgled kursora

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
sr@latin: Dozvoljene vrednosti su „block“ za kvadratni kursor, „ibeam“ za kursor u vidu vertikalne crte ili „underline“ za kursor u vidu donje crte.

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
sr@latin: Dozvoljene vrednosti su „system“ koja koristi opšta podešavanja treptanja kursora ili „on“ i „off“ za neposredno uključivanje ili isključivanje treperenja.

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
sr@latin: Prečica „%s“ je već vezana za radnju „%s“

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
sr@latin: Tekst koji ste pritisnuli izgleda da nije ispravan S/Key upit.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
sr@latin: Tekst koji ste pritisnuli izgleda da nije S/Key upit.

en: There was an error creating the child process for this terminal
sr@latin: Dogodila se greška pri stvaranju sadržanog procesa ovog terminala

en: There was an error displaying help
sr@latin: Greška u prikazu pomoći

en: Title and Command
sr@latin: Naslov i naredba

en: Title for terminal
sr@latin: Naslov za terminal

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
sr@latin: Naslov koji se prikazuje za prozor ili list terminala. Ovaj naslov se može zameniti ili udružiti sa naslovom koji postavlja program unutar terminala, u zavisnosti od podešavanja title_mode.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
sr@latin: Postavljeno ako glavni meni treba da bude prikazanu novim prozorima, za prozore/listove sa ovim profilom.

en: Turkish
sr@latin: turski

en: Turn off the menubar
sr@latin: Ukloni glavni meni

en: Turn on the menubar
sr@latin: Prikaži glavni meni

en: Two roles given for one window
sr@latin: Dve uloge navedene za jedan prozor

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
sr@latin: Vrsta pozadine terminala. Može biti „solid“ za čistu boju, „image“ za sliku ili „transparent“ za oponašanje bilo prave providnosti (ukoliko je pokrenut kompozitni upravnik prozorima) ili lažne providnosti (u suprotnom).

en: Underline
sr@latin: Podvučen

en: Unicode
sr@latin: unikod

en: Unnamed
sr@latin: Neimanovani

en: Use custom default terminal si_ze
sr@latin: Kori_sti proizvoljnu podrazumevanu veličinu

en: Use the command line
sr@latin: Koristite liniju naredbi

en: Use the given profile instead of the default profile
sr@latin: Koristi ovaj profil umesto podrazumevanog

en: User Defined
sr@latin: korisnik odredio

en: Vietnamese
sr@latin: vijetnamski

en: View
sr@latin: Pregled

en: Western
sr@latin: zapadni

en: What to do with dynamic title
sr@latin: Šta da radi sa dinamičkim naslovom

en: What to do with the terminal when the child command exits
sr@latin: Šta da radi sa terminalom kada se izvrši zavisna naredba

en: When command _exits:
sr@latin: Nakon izvršenja naredb_e:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
sr@latin: Kada se bira tekst prema reči, niz ovih znakova se posmatra kao pojedinačna reč. Opseg može biti dat kao „A-Š“. Crtica (koja ne označava opseg) treba da bude prvi navedeni znak.

en: When terminal commands set their o_wn titles:
sr@latin: Kada komande postave sopstveni naslov:

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
sr@latin: Gde da smesti klizač terminala. Moguće je „left“ (levo), „right“ (desno) i „hidden“ (sakriveno).

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
sr@latin: Broj linija koje se pamte

en: Whether bold text should use the same color as normal text
sr@latin: Da li je podebljani tekst iste boje kao i uobičajeni tekst

en: Whether the menubar has access keys
sr@latin: Da li glavni meni sadrži prečice

en: Whether to allow bold text
sr@latin: Da li da dozvoli zacrnjen tekst

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
sr@latin: Da li da traži potvrdu pre zatvaranja prozora terminala

en: Whether to blink the cursor
sr@latin: Da li kursor da trepće

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
sr@latin: Da li da koristi Alt+slovo prečice za glavni meni. One mogu da se sudaraju sa nekim programima koji se pokreću unutar terminala pa ih je moguće isključiti.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
sr@latin: Da li da pokrene naredbu u terminalu kao prijavnu ljusku

en: Whether to run a custom command instead of the shell
sr@latin: Da li da pokrene naredbu po izboru umesto ljuske

en: Whether to scroll background image
sr@latin: Da li da pomera sliku u pozadini

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sr@latin: Da li da pomeri na dno kada se pritisne taster

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
sr@latin: Da li da pomeri na dno kada ima novog izlaza

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
sr@latin: Da li da prikazuje glavni meni u novim prozorima/listovima

en: Whether to silence terminal bell
sr@latin: Da li da isključi terminalsko zvonce

en: Whether to use custom terminal size for new windows
sr@latin: Da li da postavim proizvoljnu veličinu novih prozora

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sr@latin: Da li da koristi boje iz teme za terminalski element

en: Whether to use the system font
sr@latin: Da li da koristi sistemski slovni lik

en: White on black
sr@latin: Bela na crnoj

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
sr@latin: Mogućnosti prozora; ukoliko se koristi pre argumenata --window ili --tab postavlja se podrazumevano za sve prozore:

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
sr@latin: Već imate profil nazvan „%s“. Želite li da napravite drugi profil pod istim nazivom?

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
sr@latin: Trebali ste da primite primerak GNU Opšte Javne Licence uz Caja; ako niste, pišite Zadužbini za Slobodni Softver (Free Software Foundation, Inc.), 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: ZOOM
sr@latin: UVEĆANJE

en: Zoom In
sr@latin: Uvećaj

en: Zoom Out
sr@latin: Umanji

en: Zoom _In
sr@latin: U_većaj

en: Zoom _Out
sr@latin: U_manji

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
sr@latin: Vrednost uvećanja „%g“ je prevelika, koristim %g

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
sr@latin: Vrednost uvećanja „%g“ je premala, koristim %g

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Action
sr@latin: _Radnja

en: _Add or Remove…
sr@latin: _Dodaj ili ukloni…

en: _Allow bold text
sr@latin: _Dozvoli zacrnjen tekst

en: _Background color:
sr@latin: Boja poza_dine:

en: _Background image
sr@latin: _Pozadinska slika

en: _Backspace key generates:
sr@latin: Backspace taster _ostvaruje:

en: _Base on:
sr@latin: Osno_va je:

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Clear Highlight
sr@latin: _Očisti isticanje

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Close Window
sr@latin: _Zatvori prozor

en: _Contents
sr@latin: Sad_ržaj

en: _Copy
sr@latin: _Umnoži

en: _Copy Call Address
sr@latin: _Umnoži broj za poziv

en: _Copy E-mail Address
sr@latin: _Umnoži adresu elektronske pošte

en: _Copy Link Address
sr@latin: Umnoži adres_u veze

en: _Delete
sr@latin: _Ukloni

en: _Delete key generates:
sr@latin: Delete _taster ostvaruje:

en: _Description
sr@latin: _Opis

en: _Detach tab
sr@latin: _Odvoji list

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
sr@latin: Omogući p_rečicu za pristup meniju (kao što je Alt+F za otvaranje menija Datoteka)

en: _Encoding
sr@latin: _Zapis

en: _File
sr@latin: _Datoteka

en: _Find...
sr@latin: _Nađi...

en: _Full Screen
sr@latin: _Preko celog ekrana

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _Incremental Search...
sr@latin: _Rastuća pretraga...

en: _Input Methods
sr@latin: _Načini unosa

en: _Keyboard Shortcuts…
sr@latin: Prečice sa _tastature…

en: _Match case
sr@latin: _Uporedi mala i velika slova

en: _New
sr@latin: _Nova

en: _Next Tab
sr@latin: _Sledeći list

en: _Normal Size
sr@latin: _Normalna veličina

en: _Open Link
sr@latin: Otvo_ri vezu

en: _Password:
sr@latin: _Lozinka:

en: _Paste
sr@latin: U_baci

en: _Previous Tab
sr@latin: Pret_hodni list

en: _Profile Preferences
sr@latin: _Postavke profile

en: _Profile name:
sr@latin: _Ime profila:

en: _Profile used when launching a new terminal:
sr@latin: Pri pokretanju pro_grama, koristi ovaj profil:

en: _Relaunch
sr@latin: Po_novo pokreni

en: _Reset
sr@latin: Po_novo postavi

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
sr@latin: _Vrati opcije usklađivanja na podrazumevana

en: _Run command as a login shell
sr@latin: _Pokreni naredbu kao ljusku za prijavu

en: _Same as text color
sr@latin: Boja _teksta:

en: _Save Contents
sr@latin: _Sadržaj

en: _Scrollbar is:
sr@latin: _Klizač je:

en: _Search
sr@latin: _Pretraga

en: _Search for:
sr@latin: _Traži:

en: _Send Mail To…
sr@latin: Pošalji _e-poruku…

en: _Set Title…
sr@latin: Postavi _naslov…

en: _Shortcut keys:
sr@latin: _Prečice na tastaturi:

en: _Solid color
sr@latin: _Čista boja

en: _Text color:
sr@latin: Boja _teksta:

en: _Title:
sr@latin: _Titula:

en: _Transparent background
sr@latin: Providna poz_adina

en: _Underline color:
sr@latin: Boja donje _crtice:

en: _Unlimited
sr@latin: _Neograničeno

en: _Use colors from system theme
sr@latin: _Koristi boje koje koristi sistem

en: _Use the system fixed width font
sr@latin: _Koristi sistemski slovni lik fiksne širine

en: _View
sr@latin: P_regled

en: _Wrap around
sr@latin: Pre_lamaj oko

en: columns
sr@latin: kolone

en: lines
sr@latin: linija

en: rows
sr@latin: redovi
