mate-utils 1.25.1 - en to sr@latin translation catalogue (620 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
sr@latin: 
    ... Previše grešaka za prikaz ...

en:  (another copy)
sr@latin:  (drugi umnožak)

en:  (copy)
sr@latin:  (umnožak)

en:  (invalid Unicode)
sr@latin:  (neispravan Unikod)

en:  - Browse and monitor logs
sr@latin:  — Razgleda i prati izveštaje

en:  - Look up words in dictionaries
sr@latin:  - Pretraga reči u rečnicima

en: "%s" in %s
sr@latin: „%s“ kao %s

en: "%s" is not a valid folder
sr@latin: "%s"  nije direktorijum

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr@latin: %A, %-d. %B %Y. u %-H:%M:%S

en: %d lines (%s) - %s
sr@latin: broj linija: %d (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
sr@latin: %s (umnožak po redu %d)%s

en: %s (%drd copy)%s
sr@latin: %s (umnožak po redu %d)%s

en: %s (%dst copy)%s
sr@latin: %s (umnožak po redu %d)%s

en: %s (%dth copy)%s
sr@latin: %s (umnožak po redu %d)%s

en: %s (another copy)%s
sr@latin: %s (drugi umnožak)%s

en: %s (copy)%s
sr@latin: %s (umnožak)%s

en: %s - Dictionary
sr@latin: %s - Rečnik

en: (stopped)
sr@latin: (zaustavljen)

en: - the MATE Search Tool
sr@latin: — Gnomova alatka za pretraživanje

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
sr@latin: Spisak adresa particija koje će biti izdvojene iz pretraživanja.

en: A locate database has probably not been created.
sr@latin: Baza za traženje verovatno nije napravljena.

en: A_vailable options:
sr@latin: Dostupna _pravila:

en: Add Dictionary Source
sr@latin: Dodaj izvor rečnika

en: Add a new dictionary source
sr@latin: Dodaj jedan novi izvor reči

en: Add new filter
sr@latin: Dodaj novi filter

en: Add search option
sr@latin: Dodaj pravilo pretrage

en: All Files
sr@latin: Sve datoteke

en: All_ocated Space
sr@latin: Zauzet prostor

en: An error occurred
sr@latin: Dogodila se greška

en: Another search is in progress
sr@latin: Još jedna pretraga je u toku

en: Application does not accept documents on command line
sr@latin: Program ne prihvata dokumente iz komandne linije

en: Apply _effect:
sr@latin: Primeni _efekat:

en: Automatically start a search
sr@latin: Sam započni pretragu

en: Available
sr@latin: Raspoloživo

en: Available St_rategies
sr@latin: Dostupne st_rategije

en: Available _Databases
sr@latin: Dostupne baze podataka

en: Available dictionaries
sr@latin: Dostupni rečnici

en: Available options
sr@latin: Dostupna pravila

en: Available strategies
sr@latin: Dopstupne strategije

en: Background:
sr@latin: Pozadina:

en: Bad command '%s'
sr@latin: Loša naredba „%s“

en: Bad parameters for command '%s'
sr@latin: Loši parametri za naredbu „%s“

en: Bigger text size
sr@latin: Veći tekst

en: Border
sr@latin: Ivica

en: Border Effect
sr@latin: Efekat ivica

en: Browse
sr@latin: Razgledaj

en: C_opy to Clipboard
sr@latin: U_množi u ostavu

en: Calculating percentage bars...
sr@latin: Izračunavam trake procenata...

en: Can't access source file
sr@latin: Ne mogu da pristupim izvornoj datoteci

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr@latin: Ne mogu da prosledim adresu dokumenta u unos „Type=Adresa“

en: Can't read from "%s"
sr@latin: Ne mogu da čitam sa „%s“

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
sr@latin: Ne mogu da se povežem na server: morate uneti ime servera.

en: Cannot check an excluded folder!
sr@latin: Ne mogu da proverim isključenu fasciklu!

en: Cannot create pixbuf image!
sr@latin: Ne mogu da napravim pixbuf sliku!

en: Cannot scan location "%s"
sr@latin: Ne mogu da očitam lokaciju „%s“

en: Changes to your home folder will not be monitored.
sr@latin: Korisnički direktorijum neće biti nadgledan za izmene.

en: Character set conversion failed for "%s"
sr@latin: Neuspešno pretvaranje skupa znakova za „%s“

en: Chart model
sr@latin: Model grafikona

en: Chart root node
sr@latin: Korenski čvor grafikona

en: Check folder sizes and available disk space
sr@latin: Proveri veličine direktorijuma i slobodni prostor na disku

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
sr@latin: Proverite značenje reči i spelovanje u rečniku na internetu

en: Cl_ear
sr@latin: Oči_sti

en: Clear definition
sr@latin: Očisti definiciju

en: Clear the definitions found
sr@latin: Očisti pronađene definicije

en: Clear the list of available databases
sr@latin: Isprazni spisak dostupnih baza podataka

en: Clear the list of available strategies
sr@latin: Isprazni spisak dostupnih planova

en: Clear the list of similar words
sr@latin: Isprazni spisak sličnih reči

en: Clear the search string
sr@latin: Očisti reč za pretragu

en: Clear the text of the definition
sr@latin: Očisti tekst definicije

en: Click to add the selected available search option.
sr@latin: Kliknite da dodate izabrano dostupno pravilo pretrage.

en: Click to close "Search for Files".
sr@latin: Kliknite da zatvorite „Traženje datoteka“.

en: Click to display the help manual.
sr@latin: Kliknite da prikažete uputstvo.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
sr@latin: Kliknite da razgranate ili skupite spisak dostupnih pravila.

en: Click to perform a search.
sr@latin: Kliknite da počnete pretragu.

en: Click to remove the "%s" search option.
sr@latin: Kliknite da uklonite pravilo pretrage „%s“.

en: Click to stop a search.
sr@latin: Kliknite da zaustavite pretragu.

en: Click to view the dictionary window
sr@latin: Pritisnite da vidite prozor rečnika

en: Client Name
sr@latin: Ime računara-korisnika

en: Close this log
sr@latin: Zatvori ovaj dnevnik

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
sr@latin: Opcije ne mogu zajedno: --window i --area se ne mogu koristiti u isto vreme.

en: Connect to Server
sr@latin: Poveži se na server

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
sr@latin: Nije uspelo povezivanje na server rečnika %s:%d

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
sr@latin: Isteklo je vreme za server rečnika na '%s:%d'

en: Contains the _text
sr@latin: Sad_rži tekst

en: Contents
sr@latin: Sadržaj

en: Context
sr@latin: Sadržaj

en: Copy the selection
sr@latin: Umnoži izabrano

en: Could not analyze disk usage.
sr@latin: Nisam mogao da izanaliziram iskorišćenost diska.

en: Could not delete "%s".
sr@latin: Ne mogu da obrišem „%s“.

en: Could not detect any mount point.
sr@latin: Ne mogu da odredim mesto kačenja.

en: Could not initialize monitoring
sr@latin: Nisam mogao da započnem nadgledanje

en: Could not move "%s" to the Trash
sr@latin: Nisam mogao da premestim "%s" u đubre.

en: Could not move "%s" to trash.
sr@latin: Ne mogu da bacim „%s“ u smeće.

en: Could not move file to the Trash
sr@latin: Ne mogu da premestim u smeće

en: Could not open document "%s".
sr@latin: Ne mogu da otvorim dokument „%s“.

en: Could not open folder "%s"
sr@latin: Ne mogu da otvorim direktorijum „%s“

en: Could not open folder "%s".
sr@latin: Ne mogu da otvorim fasciklu „%s“

en: Could not open help document.
sr@latin: Ne mogu da otvorim dokument pomoći.

en: Could not open the following files:
sr@latin: Ne mogu da otvorim sledeće datoteke:

en: Could not save "%s" document to "%s".
sr@latin: Ne mogu da sačuvam dokument „%s“ u „%s“.

en: Could not save document.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam dokument.

en: Custom Location
sr@latin: Prilagođeno smeštanje

en: DAYS
sr@latin: DANA

en: Database
sr@latin: Baza podataka

en: Database `%s' selected
sr@latin: Odabrana je baza podataka `%s'

en: Database to use
sr@latin: Baza podataka koja se koristi

en: Date Modified
sr@latin: Datum izmene

en: Date modified more than
sr@latin: Promenjeno pre _više od

en: Default
sr@latin: Uobičajno

en: Default Dictionary Server
sr@latin: Podrazumevani server rečnika

en: Default Window Height
sr@latin: Podrazumevana visina prozora

en: Default Window Maximized
sr@latin: Podrazumevani prozor je uvećan do kraja

en: Default Window Width
sr@latin: Podrazumevana širina prozora

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
sr@latin: Definicija za reč %s
      iz rečnika %s:
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
sr@latin: Neuspešno brisanje „%s“: %s.

en: Description
sr@latin: Opis

en: Details: %s
sr@latin: Detalji: %s

en: Device
sr@latin: Uređaj

en: Dictionaries
sr@latin: Rečnici

en: Dictionary
sr@latin: Rečnik

en: Dictionary Look up
sr@latin: Pretraga rečnika

en: Dictionary Preferences
sr@latin: Postavke rečnika

en: Dictionary Sources
sr@latin: Izvori rečnika

en: Dictionary entry
sr@latin: Unos u rečniku

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
sr@latin: Izvor reči „%s“ ima neispravan mehanizam prenosa „%s“

en: Dictionary source `%s' selected
sr@latin: Izvor reči „%s“ je odabran

en: Dictionary source does not have name
sr@latin: Izvor reči nema ime

en: Dictionary source to use
sr@latin: Izvor reči koji se koristi

en: Dictionary sources
sr@latin: Izvori rečnika

en: Dictionary sources found
sr@latin: Pronađeni su izvori rečnika

en: Disable Quick Search
sr@latin: Isključi brzu pretragu

en: Disable Quick Search Second Scan
sr@latin: Isključi drugi pregled brze pretrage

en: Disable _Quick Search
sr@latin: Isključi _brzu pretragu

en: Disable connection to session manager
sr@latin: Onemogući vezu sa upravniko sesije

en: Disk Usage Analyzer
sr@latin: Analizer iskorišćenosti diska

en: Disk Usage Analyzer Preferences
sr@latin: Opcije programa za analizu zauzetosti diska

en: Do you want to delete "%s" permanently?
sr@latin: Da li želite da trajno uklonite „%s“?

en: Double-click on the database to use
sr@latin: Dvaput kliknite na bazu podataka koju želite da koristite

en: Double-click on the matching strategy to use
sr@latin: Dvaput kliknite na strategiju koja se poklapa i želite da je koristite

en: Double-click on the source to use
sr@latin: Dvaput kliknite na izvor koju želite da koristite

en: Double-click on the word to look up
sr@latin: Dvaput kliknite na reč koju želite da potražite

en: Drop shadow
sr@latin: Iscrtaj senku

en: Edit Dictionary Source
sr@latin: Uredi izvor rečnika

en: Edit filter
sr@latin: Izmeni filter

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
sr@latin: Efekta koji se dodaje na ivicu (senka, ivica ili ništa)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
sr@latin: Efekat koji se dodaje sa spoljne strane ivice. Moguće je izabrati "senka", "ništa", i "ivica".

en: Effect:
sr@latin: Efekat:

en: Effects
sr@latin: Efekti

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
sr@latin: Unesite ime ili deo imena datoteke sa ili bez prečica.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
sr@latin: Unesite tekstualnu vrednost za pravilo pretrage „%s“.

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
sr@latin: Unesite vrednost kao %s za pravilo pretrage „%s“.

en: Entry changed called for a non entry option!
sr@latin: Pozvana je promena unosa za opciju koja se ne tiče unosa!

en: Error loading the help page
sr@latin: Greška u učitavanju strane sa pomoći

en: Error parsing the search command.
sr@latin: Greška prilikom obrade naredbe za pretragu.

en: Error running the search command.
sr@latin: Greška prilikom pokretanja naredbe za pretragu.

en: Error while looking up definition
sr@latin: Greška prilikom pretrage definicije

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
sr@latin: Greška pri pretrazi definicije za „%s“:
    %s

en: Error while matching
sr@latin: Greška se dogodila prilikom uprarivanja

en: Error while reading reply from server:
    %s
sr@latin: Greška prilikom čitanja odgovora sa servera:
    %s

en: Error while retrieving the definition
sr@latin: Greška prilikom preuzimanja definicije

en: Error while saving screenshot
sr@latin: Greška pri čuvanju snimka

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
sr@latin: Greška prilikom otpakovanja Gzip dnevnika. Možda je oštećena datoteka.

en: Error while writing to '%s'
sr@latin: Greška prilikom upisa na „%s“

en: Error: %s
sr@latin: Greška: %s

en: Exclude other filesystems
sr@latin: Isključi ostale sisteme datoteka

en: Excluded partitions URIs
sr@latin: Lokacije izdvojenih particija

en: FILE
sr@latin: DATOTEKA

en: FLAGS
sr@latin: ZASTAVICE

en: FTP (with login)
sr@latin: FTP (sa prijavom)

en: F_ind:
sr@latin: Na_đi:

en: Failed to parse command line arguments: %s
sr@latin: Ne mogu da obradim argumente iz komandne linije: %s

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
sr@latin: Neuspešno postavljanje grupnog IB-a procesa sadržanog %d: %s.

en: File already exists
sr@latin: Datoteka već postoji

en: File is empty
sr@latin: Datoteka je prazna

en: File is not a valid .desktop file
sr@latin: Nije ispravna .desktop datoteka

en: Filename
sr@latin: Ime datoteke

en: Filesystem Type
sr@latin: Tip sistema datoteka

en: Filter name is empty!
sr@latin: Ime filtera je prazno!

en: Filter name may not contain the ':' character
sr@latin: Ime filtera ne zme da sadrži „:“

en: Filters
sr@latin: Filteri

en: Find Ne_xt
sr@latin: Pronađi _sledeće

en: Find Next
sr@latin: Nađi _sledeće

en: Find Pre_vious
sr@latin: Traži pre_thodno

en: Find Previous
sr@latin: Nađi pret_hodno

en: Find a word or phrase in the document
sr@latin: Nađi reč ili izraz u dokumentu

en: Find a word or phrase in the log
sr@latin: Pronađi reč ili frazu unutar dnevnika

en: Find next occurrence of the search string
sr@latin: Traži sledeći izraz u nizu za pretraživanje

en: Find previous occurrence of the search string
sr@latin: Traži prethodan izraz u nizu za pretraživanje

en: Folder
sr@latin: Fascikla

en: Follow symbolic links
sr@latin: Prati simboličke veze

en: Foreground:
sr@latin: Prednji plan:

en: GDict Options
sr@latin: Opcije rečnika

en: GDict debugging flags to set
sr@latin: Zastavice za otklanjanje grešaka u rečniku za uključivanje

en: GDict debugging flags to unset
sr@latin: Zastavice za otklanjanje grešaka u rečniku za isključivanje

en: GROUP
sr@latin: GRUPA

en: Go to the first definition
sr@latin: Idi na prvu definiciju

en: Go to the last definition
sr@latin: Idi na poslednju definiciju

en: Go to the next definition
sr@latin: Idi na sledeću definiciju

en: Go to the previous definition
sr@latin: Idi na prethodnu definiciju

en: Grab _after a delay of
sr@latin: _Uhvati posle pauze od

en: Grab a window instead of the entire screen
sr@latin: Snimite prozor umesto čitavog ekrana

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
sr@latin: Uhvati oblast ekrana umesto prozor umesto čitavog ekrana

en: Grab the current _window
sr@latin: Uhvati _trenutni prozor

en: Grab the whole _desktop
sr@latin: Uhvati celu _radnu površinu

en: H_ostname:
sr@latin: I_me računara:

en: Height of the main window in pixels
sr@latin: Visina glavnog prozora u tačkama

en: Hide
sr@latin: Sakriveno

en: Highlight
sr@latin: Istaknuto

en: Hostname
sr@latin: Ime računara

en: ID
sr@latin: IB

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sr@latin: Ukoliko zamenite postojeću datoteku, njen sadržaj će biti presnimljen.

en: Impossible to open the file %s
sr@latin: Nije moguće otvoriti datoteku %s

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam snimak ekrana u „%s“.
    Greška: %s.
    Odaberite drugo mesto i pokušajte ponovo.

en: Include Border
sr@latin: Uključi ivicu

en: Include Pointer
sr@latin: Uključi pokazivač

en: Include _pointer
sr@latin: Uključi _pokazivač

en: Include the pointer in the screenshot
sr@latin: Uključi pokazivač u snimak ekrana

en: Include the window _border
sr@latin: Uključi _ivicu prozora

en: Include the window border with the screenshot
sr@latin: Uključi ivice prozora u snimak ekrana

en: Include the window manager border along with the screenshot
sr@latin: Uključi ivicu upravnika prozora u snimak ekrana

en: Interactively set options
sr@latin: Interaktivno postavlja opcije

en: Invalid database '%s'
sr@latin: Neispravna baza podataka „%s“

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
sr@latin: Predata je neispravna opcija argumentu naredbe „sortby“.

en: Invalid strategy '%s'
sr@latin: Neispravna strategija „%s“

en: Invalid transport type '%d'
sr@latin: Neispravan način prenosa „%d“

en: KILOBYTES
sr@latin: KILOBAJTA

en: List View
sr@latin: Pregled u spisku

en: Loading...
sr@latin: Učitavam...

en: Local Only
sr@latin: Samo lokalno

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sr@latin: Pronaći dokumente ili direktorijume na računaru pomiću imena ili sadržaja

en: Log File Viewer
sr@latin: Pregledač sistemskog dnevnika

en: Log Viewer
sr@latin: Pregled sistemskog dnevnika

en: Log file to open up on startup
sr@latin: Datoteka dnevnika koju treba otvoriti prilikom pokretanja

en: Log files to open up on startup
sr@latin: Datoteka dnevnika koju treba otvoriti prilikom pokretanja

en: Longdo Thai-English Dictionaries
sr@latin: Longdo Thai - engleski rečnici

en: Look _up:
sr@latin: _Pronađi:

en: Look in Folder
sr@latin: Traži u fascikli

en: Look in folder
sr@latin: Traži u fascikli

en: Look up words in a dictionary
sr@latin: Pretraga reči u rečniku

en: Look up words in dictionaries
sr@latin: Pronađi reči u rečnicima

en: Lookup failed for host '%s': %s
sr@latin: Nije uspela pretraga za računar „%s“: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
sr@latin: Pretraga za računar „%s“ nije uspela: računar nije pronađen

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
sr@latin: Nije uspela pretraga računara „%s“: nije pronađen podesan resurs

en: Manage Filters
sr@latin: Uredi filtere

en: Manage filters
sr@latin: Uredi filtere

en: Maximum depth
sr@latin: Maksimalna dubina

en: Mo_ve to Trash
sr@latin: Ba_ci u smeće

en: Mount Point
sr@latin: Mesto priključivanja uređaja

en: Move to parent folder
sr@latin: Premesti u fasciklu iznad

en: Moving "%s" failed: %s.
sr@latin: Neuspešno premeštanje „%s“: %s.

en: Na_me does not contain
sr@latin: I_me ne sadrži

en: Name
sr@latin: Ime

en: Name contains
sr@latin: Ime sadrži

en: Name matches regular e_xpression
sr@latin: Ime odgovara regularnom i_zrazu

en: New look up
sr@latin: Nova pretraga

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
sr@latin: Nije pronađena grupa „%s“ unutar definicije izvora reči

en: No Files Found
sr@latin: Nijedna datoteka nije nađena

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
sr@latin: Nije uspostavljena veza sa serverom rečnika „%s:%d“

en: No context available for source '%s'
sr@latin: Nije dostupan kontekst za izvor „%s“

en: No databases found on dictionary server at '%s'
sr@latin: Nije pronađena nijedna baza podataka na serveru rečnika „%s“

en: No definitions found
sr@latin: Nije pronađena nijedna definicija

en: No definitions found for '%s'
sr@latin: Nije pronađena nijedna definicija za „%s“

en: No dictionary source available with name '%s'
sr@latin: Nije dostupan izvor reči po imenu „%s“

en: No files found
sr@latin: Nijedna datoteka nije nađena

en: No hostname defined for the dictionary server
sr@latin: Nije navedeno ime računara za server rečnika

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
sr@latin: Nije pronađena nijedna strategija na serveru rečnika „%s“

en: None
sr@latin: Ništa

en: Normal text size
sr@latin: Obična veličina teksta

en: Not a launchable item
sr@latin: Ovaj tip je nemoguće pokrenuti

en: Not found
sr@latin: Nije pronađeno

en: Only show lines that match one of the given filters
sr@latin: Prikazuje samo linije koje se poklapaju sa jednim od zadatih filtera

en: Open Log
sr@latin: _Otvori dnevnik

en: Open Wit_h
sr@latin: Otvori po_moću

en: Open a log from file
sr@latin: Otvorite dnevnik iz datoteke

en: Open the help contents for the log viewer
sr@latin: Otvori sadržaj pomoći za pregledač dnevnika

en: Open with %s
sr@latin: Otvori pomoću %s

en: Optional information:
sr@latin: Dodatne informacije:

en: Owned by _group
sr@latin: Vlasništvo _grupe

en: Owned by _user
sr@latin: Vlasništvo _korisnika

en: Owner is unrecognized
sr@latin: Vlasnik je neprepoznatljiv

en: PATH
sr@latin: PUTANJA

en: PATTERN
sr@latin: OBRAZAC

en: P_review...
sr@latin: _Pregled...

en: Paths
sr@latin: Putanje

en: Please enter a name and try again.
sr@latin: Unesite ime i probajte opet.

en: Please specify either foreground or background color!
sr@latin: Izaberite boju pozadine ili boju slova!

en: Please wait until the current search ends.
sr@latin: Molim sačekajte dok se ne obavi tekuća pretraga.

en: Preferences
sr@latin: Postavke

en: Preview this document
sr@latin: Pregled dokumenta

en: Print
sr@latin: Štampaj

en: Print definition
sr@latin: Štampaj definiciju reči

en: Print result to the console
sr@latin: Odštampaj rezultat u konzoli

en: Print the definitions found
sr@latin: Odštampaj pronađene definicije

en: Print the text of the definition
sr@latin: Štampaj tekst tekuće definicije

en: Print this document
sr@latin: Odštampaj ovaj dokument

en: Public FTP
sr@latin: Javni FTP

en: Quick Search Excluded Paths
sr@latin: Isključenje putanje iz brze pretrage

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
sr@latin: Isključenje putanje iz drugog pregleda brze pretrage

en: Quit the log viewer
sr@latin: Zatvori pregledač dnevnika

en: Ready
sr@latin: Spreman

en: Refresh
sr@latin: Osveži

en: Regular expression is empty!
sr@latin: Regularni izraz je prazan!

en: Regular expression is invalid: %s
sr@latin: Regularni izraz nije ispravan: %s

en: Reload the list of available databases
sr@latin: Ponovi učitaj spisak dostupnih baza podataka

en: Reload the list of available sources
sr@latin: Ponovo učitaj spisak dostupnih izvora

en: Reload the list of available strategies
sr@latin: Ponovo učitaj spisak dostupnih planova

en: Remove "%s"
sr@latin: Ukloni „%s“

en: Remove "%s"?
sr@latin: Želite da uklonite „%s“?

en: Remove the currently selected dictionary source
sr@latin: Ukloni trenutno označeni izvor rečnika

en: Remove the window border from the screenshot
sr@latin: Ukloni ivice prozora iz snimka ekrana

en: Rescan your home folder?
sr@latin: Da ponovo pretražim Vaš korisnički direktorijum?

en: STRING
sr@latin: NISKA

en: S_can Remote Folder...
sr@latin: _Udaljena fascikla...

en: S_earch results:
sr@latin: R_ezultati pretrage:

en: S_ize at least
sr@latin: Veličina naj_manje

en: S_tatusbar
sr@latin: Statusni bar

en: Save Screenshot
sr@latin: Sačuvaj snima ekrana

en: Save Search Results As...
sr@latin: Sačuvaj rezultate pretrage kao...

en: Save Snapshot
sr@latin: Sačuvaj sliku ekrana

en: Save a Copy
sr@latin: Sačuvaj kopiju

en: Save definition
sr@latin: Sačuvaj definiciju reči

en: Save images of your desktop or individual windows
sr@latin: Sačuvaj slike desktopa ili pojedinačnih prozora

en: Save in _folder:
sr@latin: Sačuvaj u _fascikli:

en: Save screenshot
sr@latin: Sačuvaj snimak ekrana

en: Save the definitions found
sr@latin: Sačuvaj pronađene definicije

en: Save the text of the definition to a file
sr@latin: Sačuvaj tekst definicije reči u neku datoteku

en: Saving file...
sr@latin: Spremanje datoteke...

en: Scan
sr@latin: Brz pregled

en: Scan F_older...
sr@latin: _Fascikla...

en: Scan Filesystem
sr@latin: Sistem datoteka

en: Scan Folder
sr@latin: Fascikla

en: Scan Home
sr@latin: Lična facikla

en: Scan Remote Folder
sr@latin: Udaljena fascikla

en: Scan _Filesystem
sr@latin: Sistem _datoteka

en: Scan _Home Folder
sr@latin: _Lična fascikla

en: Scan a folder
sr@latin: Fascikla

en: Scan a remote folder
sr@latin: Udaljena fascikla

en: Scan filesystem
sr@latin: Sistem datoteka

en: Scan home folder
sr@latin: Lična fascikla

en: Scanning...
sr@latin: Brz pregled...

en: Screenshot delay
sr@latin: Čekanje na snimak

en: Screenshot directory
sr@latin: Fascikla za snimke

en: Screenshot taken
sr@latin: Snimak je uhvaćen

en: Screenshot.png
sr@latin: snimak-ekrana.png

en: Search Result Columns Order
sr@latin: Redosled kolona rezultata pretrage

en: Search for Files
sr@latin: Potraži datoteke

en: Search paths used by this object
sr@latin: Putanje za pretragu koje koristi ovaj objekat

en: Searching for '%s'...
sr@latin: Tražim „%s“...

en: Searching...
sr@latin: Tražim...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sr@latin: Bezbedni WebDAV (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
sr@latin: Za upotrebu pogledati mate-dictionary --help

en: Select Folder
sr@latin: Odaberite direktorijum

en: Select _All
sr@latin: Izaberi _sve

en: Select _area to grab
sr@latin: Izaberi _oblast za hvatanje

en: Select _devices to include in filesystem scan:
sr@latin: Izaberite _uređaje koji će biti uključeni u pregled:

en: Select a folder
sr@latin: Izaberite direktorijum

en: Select a search option from the drop-down list.
sr@latin: Izaberite pravilo pretrage iz padajućeg spiska.

en: Select and set the "%s" search option
sr@latin: Izaberi i postavi pravilo pretrage „%s“

en: Select more _options
sr@latin: Prikaži još _opcija

en: Select more options
sr@latin: Odaberite više opcija

en: Select the "%s" search option
sr@latin: Izaberi pravilo pretrage „%s“

en: Select the entire log
sr@latin: Izaberi čitav dnevnik

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
sr@latin: Izaberite fasciklu ili uređaj od kojeg želite početi pretragu.

en: Service _type:
sr@latin: _Tip servisa:

en: Session management options:
sr@latin: Opcije upravnika sesijom:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
sr@latin: Koristi opadajući poredak, uobičajeno je rastući

en: Set the font used for printing the definitions
sr@latin: Postavite slovni lik namenjen za štampu definicija

en: Set the model of the chart
sr@latin: Postavi model grafikona

en: Set the root node from the model
sr@latin: Postaviti čvor root-a iz modela

en: Set the text of "Look in folder" search option
sr@latin: Postavi tekst za opciju „traži u fascikli“

en: Set the text of "Name contains" search option
sr@latin: Postavi tekst za opciju „ime sadrži“

en: Show Additional Options
sr@latin: Prikaži dodatne mogućnosti

en: Show GDict Options
sr@latin: Prikaži dodatne opcije rečnika

en: Show Side Pane
sr@latin: Prikaži bočnu površ

en: Show Status Bar
sr@latin: Prikaži liniju sa stanjem

en: Show hidden and backup files
sr@latin: Prikaži sakrivene i rezervne datoteke

en: Show matches only
sr@latin: Pokaži samo poklapanja

en: Show more _details
sr@latin: Prikaži još _detalja

en: Show or hide the definition window
sr@latin: Prikaži ili sakrij prozor sa definicijama

en: Show session management options
sr@latin: Prikaži opcije upravnika sesijom

en: Show the about dialog for the log viewer
sr@latin: Prikaži prozor sa informacijama o pregledaču dnevnika

en: Show the application's version
sr@latin: Prikaži verziju programa

en: Show version
sr@latin: Prikaži izdanje

en: Show version of the application
sr@latin: Prikaži izdanje programa

en: Si_ze at most
sr@latin: Veličina na_jviše

en: Side _Pane
sr@latin: Bočna _površ

en: Similar _Words
sr@latin: Slične reči

en: Similar words
sr@latin: Slične reči

en: Size
sr@latin: Veličina

en: Size of the font used to display the log
sr@latin: Veličina slovnog lika koji se koristi za prikaz dnevnika

en: Smaller text size
sr@latin: Manji tekst

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
sr@latin: Poređaj datoteke prema nekom od sledećih: po imenu, fascikli, veličini, vrsti, ili datumu

en: Source
sr@latin: Izvor reči

en: Source Name
sr@latin: Ime izvora reči

en: Sources
sr@latin: Izvori

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
sr@latin: Određuje spisak dnevnika koji se otvaraju pri pokretanju. Podrazumevani spisak se stvara čitanjem iz /etc/syslog.conf datoteke.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
sr@latin: Zadaje visinu glavnog prozora preglednika dnevnika (u tačkama).

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
sr@latin: Određuje datoteku dnevnika koja se otvara prilikom pokretanja. Podrazumevana je ili /var/adm/messages ili /var/log/messages, zavisno od vašeg operativnog sistema.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
sr@latin: Zadaje veličinu slovnog lika srazmerne širine za prikazivanje dnevnika u glavnom pregledu stabla. Podrazumevana vrednost se preuzima iz terminala.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
sr@latin: Zadaje širinu glavnog prozora preglednika dnevnika izraženu u tačkama.

en: Specify file containing saved configuration
sr@latin: Odredite datoteku koja sadrži sačuvana podešavanja

en: Specify session management ID
sr@latin: Odredite IB upravnika sesijom

en: St_atusbar
sr@latin: _Statusna linija

en: Starting %s
sr@latin: Pokreće se %s

en: Status
sr@latin: Stanje

en: Stop scanning
sr@latin: Zaustavi

en: Strategies
sr@latin: Planovi

en: Strategy
sr@latin: Strategija:

en: Strategy `%s' selected
sr@latin: Plan `%s' je odabran

en: System Log Viewer
sr@latin: Pregled sistemskog dnevnika

en: Take Screenshot
sr@latin: Snimak ekrana

en: Take _Screenshot
sr@latin: Slikaj ekran

en: Take a picture of the screen
sr@latin: Uzmite snimak ekrana vašeg radnog okruženja

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
sr@latin: Snimi ekran nakon navedenog vremena (u sekundama)

en: Thai
sr@latin: Tajlandski

en: The GdictContext bound to this source
sr@latin: GdictContext privezan na ovaj izvor

en: The GdictContext object used to get the word definition
sr@latin: GdictContext objekat koji se koristi za dobijanje definicije reči

en: The caja file manager is not running.
sr@latin: Upravljač datoteka Caja nije pokrenut.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
sr@latin: Pozvani proces za čuvanje je neočekivano završen. Ne možemo da upišemo snimak ekrana na disk.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
sr@latin: Promenio se sadržaj vašeg korisničkog direktorijuma. Izaberite ponovni pregled da biste ažurirali deralje iskorišćenosti diska.

en: The database used to query the GdictContext
sr@latin: Baza podataka koja se koristi za GdictContext upit

en: The default database to use
sr@latin: Podrazumevana baza podataka koja se koristi

en: The default search strategy to use
sr@latin: Koji način pretrage se koristi

en: The description of this dictionary source
sr@latin: Opis ovog izvora reči

en: The directory the last screenshot was saved in.
sr@latin: Fascikla u koju je stavljen poslednji uzeti snimak.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
sr@latin: Dokument „%s“ već postoji.  Želite li da ga zamenite?

en: The document does not exist.
sr@latin: Dokument ne postoji.

en: The document name you selected is a folder.
sr@latin: Ime dokumenta koji ste izabrali predstavlja fasciklu.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
sr@latin: Datoteka „%s“ već postoji.  Želite li da je zamenite?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
sr@latin: Datoteka nije obična niti tekstualna datoteka.

en: The filename used by this dictionary source
sr@latin: Datoteka koju koristi ovaj izvor reči

en: The folder does not exist.
sr@latin: Ne postoji direktorijum.

en: The font to be used when printing
sr@latin: Slovni lik namenjen za štampu

en: The font to be used when printing a definition.
sr@latin: Slovni lik namenjen za štampu defininicija.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
sr@latin: Ime računara servera rečnika na koji se povezujem

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
sr@latin: Maksimalna dubina koja se iscrtava u grafikonu počev od korena

en: The name of the client of the context object
sr@latin: Ime računara-korisnika kontekst objekta

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
sr@latin: Ime pojedinačne ili meta baze podataka koja se koristi na serveru rečnika.  Uzvičnik „!“ označava da bi trebalo pretražiti sve baze podataka sadržane u izvoru reči.

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
sr@latin: Ime podrazumevane strategije pretrage koja se koristi na nekom izvoru reči, ukoliko je strategija dostupna. Podrazumevana vrednost je „puna reč“, koja znači da se traži potpuno podudaranje reči.

en: The name of the dictionary source used
sr@latin: Ime za izvor reči koji se koristi

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
sr@latin: Ime izvora reči koje se koristi za pretraživanje definicija reči.

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
sr@latin: Vreme do uzimanja snimka ekrana.

en: The port of the dictionary server to connect to
sr@latin: Port servera rečnika na koji se povezujem

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
sr@latin: Rezultati pretrage mogu biti neispravni.  Došlo je do grešaka pri ovoj pretrazi.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
sr@latin: Rezultati pretrage mogu biti zastareli ili neispravni.  Želite li da isključite mogućnost brze pretrage?

en: The status code as returned by the dictionary server
sr@latin: Povratna vrednost koju vraća server rečnika

en: The strategy used to query the GdictContext
sr@latin: Plan je iskorišćen za upit GdictContext-u

en: The transport mechanism used by this dictionary source
sr@latin: Prenosni mehanizam koji se koristi za ovaj izvor reči

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
sr@latin: Nema postavljenog prikazivača za dokument.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
sr@latin: Ni jedan pregledač nije instaliran

en: There was an error displaying help.
sr@latin: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći.

en: There was an error displaying help: %s
sr@latin: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: %s

en: There was an error while displaying help
sr@latin: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
sr@latin: Ovaj ključ određuje podrazumevanu vrednost elementa „traži u fascikli“

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
sr@latin: Ovaj ključ definiše redosled kolona u rezultatima pretrage. Korisnik ne bi trebao da menja vrednost ovog ključa.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
sr@latin: Ovaj ključ određuje putanje koje će alat za pretragu izbaciti iz brze pretrage. Zamene „*“ i „?“ su podržane. Podrazumevane vrednosti su /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, i /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
sr@latin: Ovaj ključ određuje putanje koje će alat za pretragu izbaciti iz drugog pregleda brze pretrage. Drugi pregled koristi naredbu „find“ za traženje, i njegova svrha je da nađe datoteke koje nisu popisane. Zamene „*“ i „?“ su podržane. Podrazumevane vrednosti su /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
sr@latin: Ovaj ključ određuje visinu prozora i koristi se za pamćenje veličine alata za pretragu između sesija. Postavljanjem vrednosti na „-1“ znači da alat za pretragu ima podrazumevanu visinu.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
sr@latin: Ovaj ključ određuje širinu prozora i koristi se za pamćenje veličine alata za pretragu između sesija. Postavljanjem vrednosti na „-1“ znači da alat za pretragu ima podrazumevanu širinu.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Sadrži tekst“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Datum izmene je manje od“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Datum izmene je više od“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Iskljiči ostale sisteme datoteka“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Datoteka je prazna“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Prati simboličke veze“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Ime ne sadrži“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Ime odgovara regularnom izrazu“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „U vlasništvu je grupe“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „U vlasništvu je korisnika“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Korisnik je neprepoznat“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Prikaži sakrivene datoteke i fascikle“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Veličina najmanje“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
sr@latin: Ovaj ključ određuj da li je pravilo „Veličina najviše“ izabrano kada se pokrene alat za pretragu.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
sr@latin: Ovaj ključ određuje da li alat za pretragu onemogućava upotrebu naredbe „find“ nakon završetka brze pretrage.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
sr@latin: Ovaj ključ određuje da li alat za pretragu onemogućava upotrebu naredbe „locate“ pri obavljanju jednostavne pretrage za imenom datoteke.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
sr@latin: Ovaj ključ određuje da li će prozor alata za pretragu biti prikazan u punoj veličini.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr@latin: Ovaj program se raspodeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez podrazumevane garancije KORISNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Vidite GNU Opštu Javnu Licencu za više detalja.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr@latin: Ovaj program je slobodan; možete ga raspodeljivati i/ili menjati pod uslovima GNU Opšte Javne Licence (GNU GPL) kako je objavljuje Zadužbina za Slobodni Softver (FSF); bilo verzije 2 te Licence, bilo (po vašem nahođenju) bilo koje novije verzije.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
sr@latin: Ovo izdanje sistemskog dnevnika ne podržava zapakovani upis (gzip).

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
sr@latin: Ovo će trajno ukloniti izvor rečnika sa spiska.

en: Toggle dictionary window
sr@latin: Pali/gasi prozor rečnika

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
sr@latin: Ima previše argumenata. Možete odrediti samo jedan direktorijum.

en: Toolbar is Visible
sr@latin: Traka sa alatkama je vidljiva

en: Total Size
sr@latin: Ukupna veličina

en: Total filesystem capacity
sr@latin: Veličina sistema datoteka

en: Total filesystem capacity:
sr@latin: Ukupni kapacitet sistema datoteka:

en: Total filesystem usage
sr@latin: Zauzetost sistema datoteka

en: Transport
sr@latin: Prenosni mehanizam

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
sr@latin: Smeće je nedostupno. Ne mogu da bacim „%s“ u smeće.

en: Type
sr@latin: Vrsta

en: Type the word you want to look up
sr@latin: Ukucajte onu reč koju tražite

en: USER
sr@latin: KORISNIK

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
sr@latin: Ne mogu da ispraznim privremeni direktorijum:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
sr@latin: Ne mogu da se povežem na server rečnika „%s:%d“

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
sr@latin: Ne mogu da se povežem na server rečnika „%s:%d“. Odgovor servera je kod %d (server je oboren)

en: Unable to create a context
sr@latin: Ne mogu da obrazujem kontekst

en: Unable to create a source file
sr@latin: Ne mogu da napravim izvornu datoteku

en: Unable to create socket
sr@latin: Ne mogu da napravim mrežnu utičnicu

en: Unable to create the data directory '%s': %s
sr@latin: Ne mogu da napravim direktorijum „%s“ za podatke: %s

en: Unable to display the preview: %s
sr@latin: Ne mogu da prikažem pregled: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
sr@latin: Ne mogu da pronađem podesan izvor reči

en: Unable to find dictionary source
sr@latin: Ne mogu da pronađem izvor rečnika

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
sr@latin: Ne mogu da dobijem ključ „%s“ unutar datoteke definicije izvora reči: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
sr@latin: Ne mogu da dobijem ključ „%s“ unutar definicije izvora reči: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
sr@latin: Ne mogu da raščlanim odgovor servera rečnika
    : „%s“

en: Unable to remove source '%s'
sr@latin: Ne mogu da uklonim izvor „%s“

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
sr@latin: Ne mogu da preimenujem datoteku „%s“ u „%s“: %s

en: Unable to save source file
sr@latin: Ne mogu da sačuvam izvornu datoteku

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
sr@latin: Ne mogu da postavim kanal kao ne blokirajući: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
sr@latin: Nisam mogao da slikam trenutni prozor

en: Unknown error saving screenshot to disk
sr@latin: Nepoznata greška pri čuvanju snimka ekrana na disk

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr@latin: Nepoznato izdanje desktop datoteke „%s“

en: Unrecognized launch option: %d
sr@latin: Nepoznata opcija pri pokretanju: %d

en: Untitled document
sr@latin: Neimenovan dokument

en: Usage
sr@latin: Upotreba

en: VALUE
sr@latin: VREDNOST

en: Version:
sr@latin: Izdanje:

en: View as Rings Chart
sr@latin: Prikaži kao prstene

en: View as Treemap Chart
sr@latin: Prikaži kao stablo

en: View or monitor system log files
sr@latin: Razgleda ili pratiti sistemske dnevike

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
sr@latin: Da li treba nadgledati izmene korisničkog direktorijuma.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
sr@latin: Da li se za kontekst koriste samo lokalni rečnici ili ne

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
sr@latin: Da li traka statusa treba da bude vidljiva u glavnom prozoru.

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
sr@latin: Da li da se iscrtavaju saveti podfascikli iz odabrane fascikle.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
sr@latin: Da li traka sa alatkama treba da bude vidljiva u glavnom prozoru.

en: Width of the main window in pixels
sr@latin: Širina glavnog prozora izražena u tačkama

en: Windows share
sr@latin: Windows-ove deljene omotnice

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
sr@latin: Bez mesta kačenja, zauzeće prostora na disku ne može biti analizirano.

en: Word `%s' selected
sr@latin: Odabrana je reč `%s'

en: Words to look up
sr@latin: Reči koje tražite

en: Words to match
sr@latin: Reči za uparivanje

en: Wrapped
sr@latin: Omotač

en: You did not select a document name.
sr@latin: Ne mogu da izaberem ime dokumenta.

en: You don't have enough permissions to read the file.
sr@latin: Nemate ovlašćenja za čitanje datoteke.

en: You may not have write permissions to the document.
sr@latin: Možda nemate ovlašćenja za pisanje dokumenta.

en: Zoom _In
sr@latin: U_većaj

en: Zoom _Out
sr@latin: U_manji

en: Zoom in
sr@latin: Uvećaj

en: Zoom out
sr@latin: Umanji

en: [DIRECTORY]
sr@latin: [DIREKTORIJUM]

en: [LOGFILE...]
sr@latin: [DNEVNIK...]

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Analyzer
sr@latin: _Analizator

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Collapse All
sr@latin: _Skupi sve

en: _Contents
sr@latin: Sad_ržaj

en: _Copy
sr@latin: _Umnoži

en: _Date modified less than
sr@latin: Promenjeno pre manje o_d

en: _Description:
sr@latin: _Opis:

en: _Domain Name:
sr@latin: Ime _domena:

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _Expand All
sr@latin: _Proširi sve

en: _File
sr@latin: _Datoteka

en: _Filters
sr@latin: _Filteri:

en: _Find...
sr@latin: _Nađi...

en: _Find:
sr@latin: Na_đi:

en: _First Definition
sr@latin: _Prva definicija

en: _Folder:
sr@latin: _Direktorijum:

en: _Go
sr@latin: _Idi

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _Image type:
sr@latin: Tip slike:

en: _Last Definition
sr@latin: Pos_lednja definicija

en: _Location (URI):
sr@latin: Položaj (URI):

en: _Look Up Selected Text
sr@latin: _Pronađi odabrani tekst...

en: _Look in folder:
sr@latin: _Tražite u fascikli:

en: _Monitor changes to your home folder
sr@latin: Nadgledaj izmene na korisničkom direktorijumu

en: _Mount
sr@latin: _Montiraj

en: _Name contains:
sr@latin: _Naziv sadrži:

en: _Name:
sr@latin: _Ime:

en: _New
sr@latin: _Nova

en: _Next
sr@latin: _Sledeći

en: _Next Definition
sr@latin: S_ledeća definicija

en: _Normal Size
sr@latin: _Normalna veličina

en: _Open
sr@latin: _Otvori

en: _Open Folder
sr@latin: _Otvori direktorijum

en: _Open with %s
sr@latin: _Otvori pomoću %s

en: _Open...
sr@latin: _Otvori...

en: _Preferences
sr@latin: Po_stavke

en: _Previous
sr@latin: _Prethodni

en: _Previous Definition
sr@latin: Pretho_dna definicija

en: _Print
sr@latin: _Štampaj

en: _Print font:
sr@latin: _Slovni lik za štampu:

en: _Print...
sr@latin: _Štampaj...

en: _Quit
sr@latin: _Izađi

en: _Regular Expression:
sr@latin: _Regularni izraz:

en: _Replace
sr@latin: _Zameni

en: _Rescan
sr@latin: _Ponovo pretraži

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: _Save Results As...
sr@latin: _Sačuvaj rezultate kao...

en: _Save a Copy...
sr@latin: Saču_vaj primerak...

en: _Scan
sr@latin: _Brz pregled

en: _Select a dictionary source for looking up words:
sr@latin: _Izaberite jedan izvor reči za pretragu reči:

en: _Share:
sr@latin: _Deo:

en: _Show hidden folders
sr@latin: _Prikaži skrivene direktorijume

en: _Sidebar
sr@latin: Paleta sa strane

en: _Statusbar
sr@latin: Linija sa _stanjem

en: _Toolbar
sr@latin: _Linija sa ikonicama

en: _Transport:
sr@latin: Prenosni _mehanizam:

en: _User Name:
sr@latin: _Korisničko ime:

en: _View
sr@latin: P_regled

en: available:
sr@latin: dostupno:

en: contains hardlinks for:
sr@latin: sadrži čvrste veze za:

en: days
sr@latin: dana

en: db
sr@latin: baza podataka

en: effect
sr@latin: Efekat ivica

en: kilobytes
sr@latin: kilobajta

en: last update: %s
sr@latin: poslednje ažuriranje: %s

en: link (broken)
sr@latin: veza (neispravna)

en: link to %s
sr@latin: veza na %s

en: nd copy)
sr@latin: drugi umnožak)

en: rd copy)
sr@latin: treći umnožak)

en: seconds
sr@latin: sekunde

en: source
sr@latin: izvor

en: st copy)
sr@latin: prvi umnožak)

en: th copy)
sr@latin: i umnožak)

en: today at %-I:%M %p
sr@latin: danas u %-H:%M

en: used:
sr@latin: iskorišćeno:

en: word
sr@latin: reč

en: yesterday at %-I:%M %p
sr@latin: juče u %-H:%M
