okular - en to sr@latin translation catalogue (618 entries)

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
sr@latin[0]:  Učitan je dokument sa %1 stranicom.
sr@latin[1]:  Učitan je dokument sa %1 stranice.
sr@latin[2]:  Učitan je dokument sa %1 stranica.
sr@latin[3]:  Učitan je dokument sa jednom stranicom.

en: "Unique instance" control
sr@latin: Kontrola „jedinstvenog primerka“

en: %1 Properties
sr@latin: Svojstva %1

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
sr@latin[0]: %1
    
    %2 obeleživač
sr@latin[1]: %1
    
    %2 obeleživača
sr@latin[2]: %1
    
    %2 obeleživača
sr@latin[3]: %1
    
    Jedan obeleživač

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
sr@latin: &Sačuvaj ‘%1’...

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
sr@latin: Ekran %1

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 x %2 in (%3)
sr@latin: %1×%2 in (%3)

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 x %2 mm (%3)
sr@latin: %1×%2 mm (%3)

en: &Add...
sr@latin: &Dodaj...

en: &Appearance
sr@latin: &Izgled

en: &Author:
sr@latin: &Autor:

en: &Auto Fit
sr@latin: Uklopi &automatski

en: &Bookmarks
sr@latin: &Obeleživači

en: &Color:
sr@latin: &Boja:

en: &Continuous
sr@latin: &Bez prekida

en: &Default Font:
sr@latin: &Podrazumevani font:

en: &Default Zoom:
sr@latin: &Podrazumevano uveličanje:

en: &Delete
sr@latin: &Obriši

en: &Edit
sr@latin: &Uređivanje

en: &Edit...
sr@latin: &Uredi...

en: &Embedded Files
sr@latin: &Ugnežđeni fajlovi

en: &File
sr@latin: &Fajl

en: &Fonts
sr@latin: &Fontovi

en: &General
sr@latin: &Opšte

en: &Get Books From Internet...
sr@latin: &Dobavi knjige sa Interneta...

en: &Go
sr@latin: &Kretanje

en: &Help
sr@latin: &Pomoć

en: &Import PostScript as PDF...
sr@latin: &Uvezi PostScript kao PDF...

en: &Low
sr@latin: &nisko

en: &Magnifier
sr@latin: &Uveličavač

en: &Name:
sr@latin: &Ime:

en: &Obey DRM limitations
sr@latin: P&oštuj DRM ograničenja

en: &Opacity:
sr@latin: &Neprozirnost:

en: &Open Pop-up Note
sr@latin: &Otvori iskačuću belešku

en: &Orientation
sr@latin: &Orijentacija

en: &Page Up/Down overlap:
sr@latin: Preklapanje na PageUp/PageDown:

en: &Page:
sr@latin: S&tranica:

en: &Pen Width:
sr@latin: Debljina &olovke:

en: &Properties
sr@latin: &Svojstva

en: &Reload document on file change
sr@latin: Ponovo otvo&ri dokument prilikom promene fajla

en: &Remove
sr@latin: U&kloni

en: &Settings
sr@latin: &Podešavanje

en: &Toggle Change Colors
sr@latin: &Prebaci promenu boja

en: &Tools
sr@latin: &Alatke

en: &Trim Margins
sr@latin: &Saseci margine

en: &Trim View
sr@latin: &Saseci prikaz

en: &Type:
sr@latin: &Tip:

en: &View
sr@latin: &Prikaz

en: &View Mode
sr@latin: Režim &prikaza

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
sr@latin: Fajl

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
sr@latin: Izvor: %1

en: (C) 2002 Wilco Greven, Christophe Devriese
    (C) 2004-2005 Enrico Ros
    (C) 2005 Piotr Szymanski
    (C) 2004-2017 Albert Astals Cid
    (C) 2006-2009 Pino Toscano
sr@latin: © 2002, Vilko Greven, Kristof Devris
    © 2004–2005, Enriko Ros
    © 2005, Pjotr Šimanjski
    © 2004–2017, Albert Astals Sid
    © 2006–2009, Pino Toskano

en: *|All Files
sr@latin: *|Svi fajlovi

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
sr@latin: <b>Kliknite</b> da otvorite fajl ili <b>kliknite i držite</b> da izaberete nedavni fajl

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
sr@latin: <qt><strong>Greška fajla!</strong> Ne mogu da napravim privremeni fajl <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
sr@latin: <qt><strong>Greška fajla!</strong> Ne mogu da otvorim fajl <nobr><strong>%1</strong></nobr> zarad raspakivanja. Fajl neće biti učitan.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
sr@latin: <qt><strong>Greška fajla!</strong> Ne mogu da raspakujem <nobr><strong>%1</strong></nobr>. Fajl neće biti učitan.</qt>

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
sr@latin: <qt>Nađeno je više od jedne pozadine za ovaj MIME tip:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Izaberite koja će se koristiti:</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
sr@latin: <qt>Ova greška se obično javlja ako je fajl pokvaren. Ako želite da budete sigurni, pokušajte da ga raspakujete ručno pomoću naredbi iz komandne linije.</qt>

[ctx: @action:button]
en: View
sr@latin: Prikaži

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
sr@latin: &Izvadi font

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
sr@latin: Sačuvaj &kao...

[ctx: @action:inmenu]
en: &View...
sr@latin: &Prikaži...

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
sr@latin: <qt>Podesi komandu posebnog uređivača teksta.<br />
    Takođe možete da stavite i nekoliko argumenata:
    <ul>
      <li>%f - ime fajla</li>
      <li>%l - red fajla do kog treba doći</li>
      <li>%c - kolona fajla do koje treba doći</li>
    </ul>
    Ako %f nije navedeno, ime fajla će biti nadovezano na navedenu naredbu.</qt>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
sr@latin: Izaberite uređivač koji biste želeli da koristite kad Okular hoće da otvori izvorni fajl.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before.
    For files which were opened before the previous zoom is applied.
sr@latin: Određuje podrazumevani režim uveličanja za prvi put otvorene fajlove.
    Na fajlove koji su ranije otvarani primenjuje se prethodno uveličanje.

[ctx: @label:listbox %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
sr@latin: Ekran %1

[ctx: @label:listbox The current screen, for the presentation mode]
en: Current Screen
sr@latin: Trenutni ekran

[ctx: @label:listbox The default screen for the presentation mode]
en: Default Screen
sr@latin: Podrazumevani ekran

[ctx: @title:column]
en: Created
sr@latin: napravljeno

[ctx: @title:column]
en: Description
sr@latin: opis

[ctx: @title:column]
en: Modified
sr@latin: izmenjeno

[ctx: @title:column]
en: Name
sr@latin: ime

[ctx: @title:column]
en: Size
sr@latin: veličina

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
sr@latin: Ugnežđeni fajlovi

[ctx: @title:window]
en: Print
sr@latin: Štampanje

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
sr@latin: Dobar kompromis između iskorišćenja memorije i dobitka u brzini. Predučitava sledeću stranicu i ubrzava pretrage. (Tipično za sisteme sa 2 GB memorije.)

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
sr@latin: Bilo je problema pri izvršavanju naredbe „dvipng“.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
sr@latin: Bilo je problema pri izvršavanju naredbe „latex“.

en: Abort Closing
sr@latin: Obustavi zatvaranje

en: Abort Reloading
sr@latin: Obustavi učitavanje

en: About Backend
sr@latin: O pozadini

en: Accessibility
sr@latin: Pristupačnost

en: Accessibility Reading Aids
sr@latin: Pomoći za čitanje

en: Add Bookmark
sr@latin: Dodaj obeleživač

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
sr@latin: Dodaj tumačenje

[ctx: Advance every %1 seconds]
en:  second |  seconds
sr@latin[0]:  sek.
sr@latin[1]:  sek.
sr@latin[2]:  sek.
sr@latin[3]:  sek.

en: Advance every:
sr@latin: Napreduj svakih:

en: Advance to the Next Page
sr@latin: Produži na sledeću stranicu

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
sr@latin: <html>Pošto ga sačuvate, format trenutnog dokumenta zahteva da se fajl ponovo učita. Izgubićete istorijat opoziva i ponavljanja.<br />Želite li da nastavite?</html>

en: Aggr&essive
sr@latin: &agresivno

en: All files (*)
sr@latin: svi fajlovi (*)

en: All supported files (%1)
sr@latin: svi podržani fajlovi (%1)

en: Always Hidden
sr@latin: uvek skriven

en: Always Visible
sr@latin: uvek vidljiv

en: Annotation | %1 Annotations
sr@latin[0]: %1 tumačenje
sr@latin[1]: %1 tumačenja
sr@latin[2]: %1 tumačenja
sr@latin[3]: Tumačenje

en: Annotation Options
sr@latin: Opcije tumačenja

en: Annotation Properties
sr@latin: Svojstva tumačenja

en: Annotation improvements
sr@latin: Poboljšanja tumačenja

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
sr@latin: Linija slobodnom rukom

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
sr@latin: Poligon (kliknite na prvu tačku da ga zatvorite)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
sr@latin: Pravougaonik

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
sr@latin: Prava linija

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
sr@latin: Elipsa (vucite da izaberete zonu)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
sr@latin: Isticanje teksta

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
sr@latin: Utkano tekstualno tumačenje (vucite da izaberete zonu)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
sr@latin: Iskačuća beleška

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
sr@latin: Simbol pečata

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
sr@latin: Talasasto po tekstu

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
sr@latin: Precrtan tekst

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
sr@latin: Podvučen tekst

en: Annotations
sr@latin: Tumačenja

en: Annotations artwork
sr@latin: Grafika za tumačenja

en: Appearance
sr@latin: Izgled

en: Approved
sr@latin: odobreno

en: As Is
sr@latin: kao što jeste

en: Author
sr@latin: Autor

en: Author: %1
sr@latin: Autor: %1

en: Auto Fit
sr@latin: uklopljeno automatski

en: Back
sr@latin: Nazad

en: Backend Selection
sr@latin: Izbor pozadine

en: Background color:
sr@latin: Pozadinska boja:

en: Beginning of the document
sr@latin: Početak dokumenta

en: Black
sr@latin: crna

en: Blinds Horizontal
sr@latin: zakloni vodoravni

en: Blinds Vertical
sr@latin: zakloni uspravni

en: Blue
sr@latin: plava

en: Bookmark
sr@latin: obeleživač

en: Bookmarks
sr@latin: Obeleživači

en: Box In
sr@latin: kutija u

en: Box Out
sr@latin: kutija iz

en: CID TrueType
sr@latin: CID Truetype

en: CID Type 0
sr@latin: CID Type0

en: CID Type 0C
sr@latin: CID Type0C

en: CPU Usage
sr@latin: Iskorišćenje CPU‑a

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
sr@latin: Ne mogu da nađem priključak koji je u stanju da obradi prosleđeni dokument.

en: Cannot find dvipng executable.
sr@latin: Ne mogu da nađem naredbu „dvipng“.

en: Cannot find latex executable.
sr@latin: Ne mogu da nađem naredbu „latex“.

[ctx: Caption for a rich media annotation]
en: Rich Media
sr@latin: Bogati medijum

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
sr@latin: Ekran

[ctx: Caption for a widget annotation]
en: Widget
sr@latin: Vidžet

en: Caret
sr@latin: Kapica

en: Caret Properties
sr@latin: Svojstva kapice

en: Case Sensitive
sr@latin: Razlikuj veličinu slova

en: Case sensitive
sr@latin: Razlikuj veličinu slova

en: Category
sr@latin: Kategorija

en: Center
sr@latin: sredina

en: Change &colors
sr@latin: Promeni &boje

en: Change Dark & Light Colors
sr@latin: Izmeni tamne i svetle boje

en: Change Paper Color
sr@latin: Promeni boju papira

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
sr@latin: Namesti tumačenje

en: Click to begin
sr@latin: Kliknite da počnete

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
sr@latin: Kliknite da otvorite fajl
    Kliknite i držite da otvorite nedavni fajl

en: Click to see the magnified view.
sr@latin: Kliknite za uveličan prikaz.

en: Close
sr@latin: Zatvori

en: Close &Find Bar
sr@latin: Zatvori traku za &pretragu

en: Close Document
sr@latin: Zatvaranje dokumenta

en: Close Tabs
sr@latin: Zatvori jezičke

en: Close this note
sr@latin: Zatvori ovu belešku

en: Color mode:
sr@latin: Režim boje:

en: Color:
sr@latin: Boja:

en: Command:
sr@latin: Naredba:

en: Comment
sr@latin: komentar

en: Confidential
sr@latin: poverljivo

en: Configure Annotations...
sr@latin: Podesi tumačenja...

en: Configure Backends
sr@latin: Podešavanje pozadina

en: Configure Backends...
sr@latin: Podesi pozadine...

en: Configure Okular...
sr@latin: Podesi Okular...

en: Configure Viewer
sr@latin: Podešavanje prikazivača

en: Configure Viewer Backends
sr@latin: Podešavanje prikazivačkih pozadina

en: Configure Viewer Backends...
sr@latin: Podesi prikazivačke pozadine...

en: Configure Viewer...
sr@latin: Podesi prikazivač...

en: Configure Web Shortcuts...
sr@latin: Podesi veb prečice...

en: Confirm Close
sr@latin: Potvrda zatvaranja

en: Contents
sr@latin: Sadržaj

en: Continue
sr@latin: Nastavi

en: Continue Closing
sr@latin: Nastavi zatvaranje

en: Continue Reloading
sr@latin: Nastavi učitavanje

en: Continue losing changes
sr@latin: Nastavi uz gubljenje izmena

en: Continuing search from beginning
sr@latin: Nastavljam pretragu od početka

en: Continuing search from bottom
sr@latin: Nastavljam pretragu sa dna

en: Contrast:
sr@latin: Kontrast:

en: Convert to Black & White
sr@latin: Pretvori u crno‑belo

en: Copy Link Address
sr@latin: Kopiraj adresu veze

en: Copy Text
sr@latin: Kopiraj tekst

en: Copy forbidden by DRM
sr@latin: DRM brani kopiranje

en: Copy to Clipboard
sr@latin: Kopiraj u klipbord

en: Copyright
sr@latin: Autorska prava

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
sr@latin: Ne mogu da nađem pogodnu naredbu za štampanje. Obezbedite da lpr iz CUPS‑a bude dostupna.

en: Could not load print preview part
sr@latin: Ne mogu da učitam deo za pregled pred štampanje

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
sr@latin: Ne mogu da otvorim ‘%1’ za pisanje. Fajl nije sačuvan.

en: Could not open %1. Reason: %2
sr@latin: Ne mogu da otvorim „%1“. Razlog: %2

en: Could not open '%1' (%2)
sr@latin: Ne mogu da otvorim „%1“ (%2)

en: Could not open '%1'. File does not exist
sr@latin: Ne mogu da otvorim „%1“. Fajl ne postoji.

en: Could not open a temporary file
sr@latin: Ne mogu da otvorim privremeni fajl.

en: Could not open the temporary file for saving.
sr@latin: Ne mogu da otvorim privremeni fajl za upisivanje.

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
sr@latin: Ne mogu da odštampam dokument. Greška je „%1“. Prijavite ovo na bugs.kde.org.

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
sr@latin: Ne mogu da odštampam dokument. Nepoznata greška. Prijavite ovo na bugs.kde.org.

en: Create annotation tool
sr@latin: Stvaranje alatke tumačenja

en: Create drawing tool
sr@latin: Stvaranje alatke crtanja

en: Created
sr@latin: Napravljen

en: Created Okular from KPDF codebase
sr@latin: Napravio Okular od KPDF‑ovog izvornog koda

en: Creator
sr@latin: Stvaralac

en: Current document only
sr@latin: Samo tekući dokument

en: Dark color:
sr@latin: Tamna boja:

en: Default Drawing Tool #%1
sr@latin: Podrazumevana alatka crtanja #%1

en: Default transition:
sr@latin: Podrazumevani prelaz:

en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
sr@latin: Određuje koliko će od trenutno prikazanog područja ostati vidljivo po pritisku na taster PageUp ili PageDown.

en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before.
    For files which were opened before the previous zoom is applied.
sr@latin: Određuje podrazumevani režim uveličanja za prvi put otvorene fajlove.
    Na fajlove koji su ranije otvarani primenjuje se prethodno uveličanje.

en: Departmental
sr@latin: za odeljenje

en: Description
sr@latin: Opis

en: Description:
sr@latin: Opis:

en: Developer
sr@latin: Programer

en: Display document title in titlebar if available
sr@latin: Naslov dokumenta u naslovnoj traci (ako ga ima)

en: Display file name only
sr@latin: prikaži samo ime fajla

en: Display full file path
sr@latin: prikaži celu putanju fajla

en: Dissolve
sr@latin: razlaganje

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
sr@latin: Želite li da sačuvate izmene u „%1“ ili da ih odbacite?

en: Document Password
sr@latin: Lozinka dokumenta

en: Document shared successfully
sr@latin: Dokument uspešno podeljen.

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
sr@latin: Dokumenti za otvaranje. Zadajte ‘-’ za čitanje sa stdul.

en: Draft
sr@latin: nacrt

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
sr@latin: Iscrtajte pravougaonik oko dela stranice koji želite da bude vidljiv.

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
sr@latin: Iscrtajte pravougaonik oko tabele, pa klikćite blizu ivica da je izdelite; pritisnite Esc da očistite.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
sr@latin: Iscrtajte pravougaonik oko teksta/grafike za kopiranje.

en: Draw border around &Images
sr@latin: Crtaj ivicu oko s&lika

en: Draw border around &Links
sr@latin: Crtaj ivicu oko &veza

en: Drawing Tool Configuration
sr@latin: Postava alatke crtanja

en: Drawing Tool: %1
sr@latin: Alatka crtanja: %1

en: Duplicated Name
sr@latin: Duplikat imena

en: E&xport As
sr@latin: I&zvezi kao

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
sr@latin: Uredi izbore padajućeg spiska u formularu

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
sr@latin: Uredi izbore spiska u formularu

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
sr@latin: Uredi sadržaj tumačenja

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
sr@latin: Uredi sadržaj formulara

en: Edit annotation tool
sr@latin: Uređivanje alatke tumačenja

en: Edit drawing tool
sr@latin: Uređivanje alatke crtanja

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
sr@latin: Uredi stanja dugmeta u formularu

en: Editor
sr@latin: Uređivač

en: Editor Options
sr@latin: Opcije uređivača

en: Editor:
sr@latin: Uređivač:

en: Ellipse
sr@latin: elipsa

en: Embedded (subset)
sr@latin: ugnežđen (podskup)

en: Embedded: %1
sr@latin: Ugnežđen: %1

en: Enable &transparency effects
sr@latin: Uključi efekte &providnosti

en: Enable Graphics Antialias
sr@latin: Omekšavanje grafike

en: Enable Text Antialias
sr@latin: Omekšavanje teksta

en: Enable Text Hinting
sr@latin: Navođenje teksta

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
sr@latin: Razlikuj veličinu slova

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
sr@latin: Regularni izraz

en: Enable transitions
sr@latin: Omogući prelaze

en: End Presentation
sr@latin: Završi prezentaciju

en: End of the document
sr@latin: Kraj dokumenta

en: Enter at least 3 letters to filter pages
sr@latin: Unesite bar tri slova za filtriranje stranica

en: Enter the new name of the bookmark:
sr@latin: Unesite ime novog obeleživač:

en: Eraser
sr@latin: Brisač

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
sr@latin: Greška: uz opciju --page može da se otvori samo jedan dokument

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
sr@latin: Greška: uz opciju --presentation može da se otvori samo jedan dokument

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
sr@latin: Greška: uz opciju --print može da se otvori samo jedan dokument

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
sr@latin: Greška: uz opciju --unique može da se otvori samo jedan dokument

en: Execute '%1'...
sr@latin: Izvrši '%1'...

en: Exit Presentation Mode
sr@latin: Izađi iz režima prezentacije

en: Experimental
sr@latin: eksperimentalno

en: Fade
sr@latin: pretapanje

en: File
sr@latin: fajl

en: File Attachment
sr@latin: Priloženi fajl

en: File Attachment Properties
sr@latin: Svojstva priloženog fajla

en: File Changed
sr@latin: Fajl izmenjen

en: File Path
sr@latin: Putanja fajla

en: File Size
sr@latin: Veličina fajla

en: File could not be saved in '%1'. %2
sr@latin: Fajl ne može da se sačuva u '%1'. %2

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
sr@latin: Fajl nije mogao biti sačuvan u ‘%1’. Greška: ‘%2’. Pokušajte da ga sačuvate na drugom mestu.

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
sr@latin: Fajl nije mogao biti sačuvan u ‘%1’. Pokušajte da ga sačuvate na drugom mestu.

en: File not saved.
sr@latin: Fajl nije sačuvan.

en: Filled form contents
sr@latin: sadržaj popunjenih formulara

en: Filter Options
sr@latin: Opcije filtera

en: Final
sr@latin: konačno

en: Find Next
sr@latin: Naći sledeće

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
sr@latin: Sledeće

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
sr@latin: Prethodno

en: Find as you type
sr@latin: Traži dok kucam

[ctx: Find text]
en: F&ind:
sr@latin: &Nađi

en: Find...
sr@latin: Nađi...

en: First Page
sr@latin: Prva stranica

en: Fit &Page
sr@latin: Uklopi &stranicu

en: Fit &Width
sr@latin: Uklopi &širinu

en: Fit Page
sr@latin: uklopljena stranica

en: Fit Wi&ndow to Page
sr@latin: Uklopi prozor na &stranicu

en: Fit Width
sr@latin: uklopljena širina

en: Follow This Link
sr@latin: Prati ovu vezu

en: For Comment
sr@latin: za komentarisanje

[ctx: For Presentation]
en: Pause
sr@latin: Pauziraj

[ctx: For Presentation]
en: Play
sr@latin: Pusti

en: For Public Release
sr@latin: za javnost

en: Former maintainer
sr@latin: Bivši održavalac

en: Forward
sr@latin: Napred

en: Freehand Line
sr@latin: Linija slobodnom rukom

en: Freehand Line Properties
sr@latin: Svojstva linije slobodnom rukom

en: From current page
sr@latin: Od tekuće stranice

en: Fully embedded
sr@latin: potpuno ugnežđen

en: G&reedy
sr@latin: &pohlepno

en: General
sr@latin: Opšte

en: General Options
sr@latin: Opšte opcije

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
sr@latin: Uredi tekst

en: Geometrical shape
sr@latin: Geometrijski oblik

en: Geometry
sr@latin: Geometrija

en: Geometry Properties
sr@latin: Svojstva geometrije

en: Glitter Down
sr@latin: svetlucanje nadole

en: Glitter Right
sr@latin: svetlucanje udesno

en: Glitter Right-Down
sr@latin: svetlucanje udesno‑nadole

en: Go To Page...
sr@latin: Idi na stranicu...

en: Go back to the Previous Page
sr@latin: Vrati se na prethodnu stranicu

en: Go to '%1'
sr@latin: Idi na „%1“

en: Go to Page
sr@latin: Idi na stranicu

en: Go to This Bookmark
sr@latin: Idi na ovaj obeleživač

en: Go to page %1
sr@latin: Idi na stranicu %1

en: Go to the next bookmark
sr@latin: Idi na sledeći obeleživač

en: Go to the place you were after
sr@latin: Idite na mesto na kome ste bili posle.

en: Go to the place you were before
sr@latin: Idite na mesto na kome ste bili pre.

en: Go to the previous bookmark
sr@latin: Idi na prethodni obeleživač

en: Green
sr@latin: zelena

en: Group by Author
sr@latin: Grupiši po autoru

en: Group by Page
sr@latin: Grupiši po stranicama

en: Help
sr@latin: pomoć

en: Hidden After Delay
sr@latin: skriven posle zastoja

en: Hide Forms
sr@latin: Sakrij formulare

en: Highlight
sr@latin: istaknuto

en: Highlighter
sr@latin: isticač

en: Identity
sr@latin: Identitet

en: Image (%1 by %2 pixels)
sr@latin: Slika (%1×%2 piksela)

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
sr@latin: Slika [%1×%2] kopirana je u klipbord.

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
sr@latin: Slika [%1×%2] sačuvana je u fajl ‘%3’.

en: Images (*.png *.jpeg)
sr@latin: slike (*.png *.jpeg)

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
sr@latin: Uvozim PS fajl kao PDF (može da potraje)...

en: Incorrect password. Try again:
sr@latin: Netačna lozinka. Pokušajte ponovo:

en: Information
sr@latin: informacija

en: Inline Note
sr@latin: Utkana beleška

en: Inline Note Properties
sr@latin: Svojstva utkane beleške

en: Insert
sr@latin: umetanje

en: Invert Colors
sr@latin: Izvrni boje

en: JavaScript Script
sr@latin: JavaScript skripta

en: Jump to next match
sr@latin: Skoči na sledeće poklapanje

en: Jump to previous match
sr@latin: Skoči na prethodno poklapanje

en: KPDF developer
sr@latin: Programer KPDF‑a

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
sr@latin: Drži sve u memoriji. Predučitava sledeće stranice i ubrzava pretrage. (Za sisteme sa više od 4 GB memorije.)

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
sr@latin: Koristi što je manje memorije moguće. Ne koristi ništa ponovo. (Za sisteme sa malo memorije.)

en: Key
sr@latin: taster

en: Keywords
sr@latin: Ključne reči

en: LaTeX rendering failed
sr@latin: Renderovanje LaTeXa nije uspelo

en: Last Page
sr@latin: Poslednja stranica

en: Layers
sr@latin: Slojevi

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
sr@latin: od

en: Left
sr@latin: levo

en: Light color:
sr@latin: Svetla boja:

en: Link the &thumbnails with the page
sr@latin: Poveži s&ličice sa stranicom

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
sr@latin: Učitava i zadržava sve u memoriji. Predučitava sve stranice. (Upotrebiće najviše 50% od ukupne memorije ili od slobodne memorije, šta je veće.)

en: Loop after last page
sr@latin: U krug posle zadnje stranice

en: Lots of framework work, ODT and FictionBook backends
sr@latin: Mnogo posla na radnom okviru, pozadine za ODT i FictionBook

en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

en: Match All Words
sr@latin: Poklopi sve reči

en: Match Any Word
sr@latin: Poklopi neku reč

en: Match Phrase
sr@latin: Poklopi frazu

en: Memory Usage
sr@latin: Iskorišćenje memorije

en: Mime Type
sr@latin: MIME tip

en: Modified
sr@latin: Izmenjen

en: Modified: %1
sr@latin: Izmenjen: %1

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
sr@latin: Izmeni svojstva tumačenja

en: Modify search behavior
sr@latin: Izmeni ponašanje pretrage

en: Mouse cursor:
sr@latin: Pokazivač miša:

en: Move &Down
sr@latin: Pomeri na&dole

en: Move &Up
sr@latin: Pomeri na&gore

en: Moves to the beginning of the document
sr@latin: Pomera na početak dokumenta

en: Moves to the end of the document
sr@latin: Pomera na kraj dokumenta

en: Moves to the next page of the document
sr@latin: Pomera na sledeću stranicu dokumenta

en: Moves to the previous page of the document
sr@latin: Pomera na prethodnu stranicu dokumenta

en: Movie
sr@latin: Film

en: Movie Properties
sr@latin: Svojstva filma

en: Name
sr@latin: ime

en: Navigation
sr@latin: Navigacija

en: New Text Note
sr@latin: Tekst nove beleške

en: Next Bookmark
sr@latin: Sledeći obeleživač

en: Next Page
sr@latin: Sledeća stranica

en: Next Tab
sr@latin: Sledeći jezičak

[ctx: Next page]
en: Next
sr@latin: Sledeća

en: No
sr@latin: ne

en: No Bookmarks
sr@latin: Nema obeleživača

en: No application found for opening file of mimetype %1.
sr@latin: Nije nađen nijedan program za otvaranje fajla MIME tipa %1.

en: No description available.
sr@latin: Opis nije dostupan.

en: Nor&mal (default)
sr@latin: &normalno (podrazumevano)

en: Not Approved
sr@latin: nije odobreno

en: Not For Public Release
sr@latin: nije za javnost

[ctx: Not available size]
en: N/A
sr@latin: Nije dostupno

en: Not raise window
sr@latin: Ne podiži prozor

en: Note
sr@latin: Beleška

[ctx: OT means OpenType]
en: CID TrueType (OT)
sr@latin: CID Truetype (OT)

[ctx: OT means OpenType]
en: CID Type 0C (OT)
sr@latin: CID Type0C (OT)

[ctx: OT means OpenType]
en: TrueType (OT)
sr@latin: Truetype (OT)

[ctx: OT means OpenType]
en: Type 1C (OT)
sr@latin: Type1C (OT)

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
sr@latin: Okular ne može da kopira %1 na zadato mesto.
    
    Dokument više ne postoji.

en: Okular, a universal document viewer
sr@latin: Okular, univerzalni prikazivač dokumenata

en: Open Document
sr@latin: Otvaranje dokumenta

en: Open external file
sr@latin: Otvori spoljni fajl

en: Open new files in &tabs
sr@latin: Otvaraj nove fajlove pod &jezičcima

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
sr@latin: Otvori dokument

en: Options
sr@latin: Opcije

en: Options for Presentation Mode
sr@latin: Opcije za režim prezentacije

en: Original Orientation
sr@latin: Prvobitna orijentacija

en: Overview &columns:
sr@latin: Kolone &pregleda:

en: P&resentation
sr@latin: &Prezentacija

en: Page %1
sr@latin: Stranica %1

en: Page Number
sr@latin: Broj stranice

en: Page Size
sr@latin: Veličina stranice

en: Page of the document to be shown
sr@latin: Stranica dokumenta za prikazivanje

en: Pages
sr@latin: Stranica

en: Pages: %1
sr@latin: Stranice: %1

en: Paper color:
sr@latin: Boja papira:

en: Paragraph
sr@latin: pasus

en: Pause movie
sr@latin: Pauziraj film

en: Performance
sr@latin: Performanse

en: Performance Tuning
sr@latin: Štelovanje performansi

en: Placement
sr@latin: Pozicioniranje

en: Plain &Text...
sr@latin: Obični &tekst...

en: Play movie
sr@latin: Pusti film

en: Play movie...
sr@latin: Pusti film...

en: Play sound...
sr@latin: Odsviraj zvuk...

en: Play this Sound
sr@latin: Odsviraj ovaj zvuk

en: Play/Pause Presentation
sr@latin: Pusti/pauziraj prezentaciju

en: Please enter the password to read the document:
sr@latin: Unesite lozinku za čitanje dokumenta:

en: Polygon
sr@latin: Poligon

en: Polygon Properties
sr@latin: Svojstva poligona

en: Pop-up Note
sr@latin: Iskačuća beleška

en: Pop-up Note Properties
sr@latin: Svojstva iskačuće beleške

en: PostScript files (%1)
sr@latin: PostScript fajlovi (%1)

en: Presentation
sr@latin: Prezentacija

en: Previous Bookmark
sr@latin: Prethodni obeleživač

en: Previous Page
sr@latin: Prethodna stranica

en: Previous Tab
sr@latin: Prethodni jezičak

[ctx: Previous page]
en: Previous
sr@latin: Prethodna

en: Print Preview
sr@latin: Pregled pred štampanje

en: Print conversion failed
sr@latin: Pretvaranje za štampu nije uspelo.

en: Printer was in invalid state
sr@latin: Štampač je u pogrešnom stanju.

en: Printing process could not start
sr@latin: Štamparski proces ne može da se pokrene.

en: Printing process crashed
sr@latin: Štamparski proces se srušio.

en: Printing this document is not allowed.
sr@latin: Štampanje ovog dokumenta nije dozvoljeno.

en: Printing to file failed
sr@latin: Štampanje u fajl nije uspelo.

en: Producer
sr@latin: Proizvođač

en: Program Features
sr@latin: Mogućnosti programa

en: Quit
sr@latin: Napusti

en: Random Transition
sr@latin: slučajan prelaz

en: Reading font information...
sr@latin: Čitam informacije o fontu...

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
sr@latin: Prezentacija u toku

en: Rectangle
sr@latin: pravougaonik

en: Red
sr@latin: crvena

en: Reloa&d
sr@latin: &Ponovo učitaj

en: Reload the current document from disk.
sr@latin: Učitaj dokument ponovo sa diska.

en: Reloading the document...
sr@latin: Ponovo učitavam dokument...

en: Remove Bookmark
sr@latin: Ukloni obeleživač

en: Remove Bookmarks
sr@latin: Ukloni obeleživače

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
sr@latin: Ukloni tumačenje

en: Remove this Bookmark
sr@latin: Ukloni ovaj obeleživač

en: Rename Bookmark
sr@latin: Preimenuj obeleživač

en: Rename the current bookmark
sr@latin: Preimenuj tekući obeleživač

en: Rename this Bookmark
sr@latin: Preimenuj ovaj obeleživač

en: Rendering
sr@latin: Renderovanje

en: Replace
sr@latin: zamena

en: Resume movie
sr@latin: Nastavi film

en: Reviews
sr@latin: Pregledi

en: Right
sr@latin: desno

en: Right to left reading direction
sr@latin: Smer čitanja zdesna ulevo

en: Rotate &Left
sr@latin: Rotiraj u&levo

en: Rotate &Right
sr@latin: Rotiraj u&desno

[ctx: Rotate left]
en: Left
sr@latin: Ulevo

[ctx: Rotate right]
en: Right
sr@latin: Udesno

en: S&earch:
sr@latin: &Traži:

en: S&hare
sr@latin: Po&deli

en: Save - Warning
sr@latin: Upozorenje o upisivanju

en: Save As
sr@latin: Upisivanje kao

en: Save as Okular document archive...
sr@latin: Sačuvaj kao Okularovu arhivu dokumenata...

en: Save file
sr@latin: Upisivanje fajla

en: Save to File...
sr@latin: Sačuvaj u fajl...

en: Screen:
sr@latin: Ekran:

en: Scroll Down
sr@latin: Klizaj nadole

en: Scroll Page Down
sr@latin: Klizaj stranicu nadole

en: Scroll Page Up
sr@latin: Klizaj stranicu nagore

en: Scroll Up
sr@latin: Klizaj nagore

en: Search Options
sr@latin: Opcije pretrage

en: Search for '%1' with
sr@latin: Potraži „%1“ pomoću

en: Select text
sr@latin: Izaberi tekst

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
sr@latin: Izaberite oblast uveličanja. Kliknite desnim za umanjenje.

en: Share
sr@latin: Deljenje

en: Show &Page Bar
sr@latin: Prikaži &traku stranica

en: Show &hints and info messages
sr@latin: &Saveti i info poruke

en: Show &progress indicator
sr@latin: Prikaži pokazatelj &napretka

en: Show Forms
sr@latin: Prikaži formulare

en: Show backend selection dialog
sr@latin: Prikaži dijalog za izbor pozadine

en: Show bookmarked pages only
sr@latin: Prikaži samo obeležene stranice

en: Show s&ummary page
sr@latin: Prikaži stranicu &sažetka

en: Show scroll&bars
sr@latin: &Klizačke trake

en: Sold
sr@latin: prodato

en: Sound
sr@latin: Zvuk

en: Sound Properties
sr@latin: Svojstva zvuka

en: Speak Current Page
sr@latin: Izgovori tekuću stranicu

en: Speak Text
sr@latin: Izgovori tekst

en: Speak Whole Document
sr@latin: Izgovori ceo dokument

en: Split Horizontal In
sr@latin: podela vodoravna u

en: Split Horizontal Out
sr@latin: podela vodoravna iz

en: Split Vertical In
sr@latin: podela uspravna u

en: Split Vertical Out
sr@latin: podela uspravna iz

en: Squiggle
sr@latin: talasasto

en: Stamp
sr@latin: Pečat

en: Stamp Properties
sr@latin: Svojstva pečata

en: Start Presentation
sr@latin: Počni prezentaciju

en: Start the document in presentation mode
sr@latin: Otvori dokument u režimu prezentacije

en: Start with print dialog
sr@latin: Pokreni na dijalogu za štampanje

en: Stop Sound
sr@latin: Ugasi zvuk

en: Stop Speaking
sr@latin: Prestani da govoriš

en: Stop movie
sr@latin: Zaustavi film

en: Straight Line
sr@latin: Prava linija

en: Straight Line Properties
sr@latin: Svojstva prave linije

en: Strike Out
sr@latin: precrtano

en: Strike out
sr@latin: precrtano

en: Subject
sr@latin: Tema

[ctx: Suffix for the pen width, eg '10 px']
en:  px
sr@latin:  piks.

en: Switch Blackscreen Mode
sr@latin: Režim crnog ekrana

en: Switch Screen
sr@latin: Promeni ekran

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
sr@latin: ništa

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
sr@latin: graf

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
sr@latin: spajalica

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
sr@latin: pribadača

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
sr@latin: oznaka

en: Table selection tool
sr@latin: Alatka izbora tabele

en: TeX Font Metric
sr@latin: TeX‑ova metrika fonta

en: TeX FreeType-handled
sr@latin: TeX‑ov preko FreeTypea

en: TeX PK
sr@latin: TeX‑ov PK

en: TeX virtual
sr@latin: TeX‑ov virtuelni

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
sr@latin[0]: Tekst (%1 znak)
sr@latin[1]: Tekst (%1 znaka)
sr@latin[2]: Tekst (%1 znakova)
sr@latin[3]: Tekst (1 znak)

en: Text Markup Properties
sr@latin: Svojstva obeležavanja teksta

[ctx: Text editor]
en: Custom Text Editor
sr@latin: Poseban uređivač teksta

[ctx: Text editor]
en: Emacs client
sr@latin: Emacs (klijent)

[ctx: Text editor]
en: Lyx client
sr@latin: LyX (klijent)

en: Text markup
sr@latin: Obeležavanje teksta

en: Text of the new note:
sr@latin: Tekst nove beleške:

en: Text to search for
sr@latin: Tekst koji se traži

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
sr@latin: <html>Trenutni dokument je zaštićen lozinkom.<br />Da biste ga sačuvali, fajl mora ponovo da se učita. Ponovo će vam biti zatražena lozinka i izgubićete istorijate opoziva i ponavljanja.<br />Želite li da nastavite?</html>

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
sr@latin: Dokument pokušava da izvrši spoljašnji program, što zbog vaše bezbednosti Okular ne dozvoljava.

en: The file '%1' has been modified by another program, which means it can no longer be saved.
sr@latin: Neki drugi program je izmenio fajl „%1“, što znači da više ne može da se sačuva.

en: The loading of %1 has been canceled.
sr@latin: Učitavanje %1 je otkazano.

en: The page print size is invalid
sr@latin: Veličina stranice nije dobra.

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
sr@latin: Naredba ‘ps2pdf’ nije nađena, pa Okular ne može da uveze PS fajlove pomoću nje.

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
sr@latin: Postoje dva načina da se izađe iz režima prezentacije. Možete pritisnuti taster Esc; ili kliknuti na dugme za napuštanje koje se pojavljuje kad pokazivač miša dovedete u gornji desni ugao. Naravno, možete i kružiti kroz prozore (podrazumevano je Alt+Tab).

en: There are unsaved changes, and the file '%1' has been modified by another program. Your changes will be lost, because the file can no longer be saved.<br>Do you want to continue closing the file?
sr@latin: <html>Fajl „%1“ ima nesačuvanih izmena a i izmenio ga je drugi program. Izmene će biti izgubljene zato što fajl više ne može da se sačuva.<br />Želite li da nastavite sa zatvaranjem?</html>

en: There are unsaved changes, and the file '%1' has been modified by another program. Your changes will be lost, because the file can no longer be saved.<br>Do you want to continue reloading the file?
sr@latin: <html>Fajl „%1“ ima nesačuvanih izmena a i izmenio ga je drugi program. Izmene će biti izgubljene zato što fajl više ne može da se sačuva.<br />Želite li da nastavite sa ponovnim učitavanjem?</html>

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
sr@latin: Jedinstveni primerak Okulara već je u pogonu. Ovaj primerak neće biti jedinstveni.

en: There was a problem sharing the document: %1
sr@latin: Problem pri deljenju dokumenta: %1

en: There was no file to print
sr@latin: Nema fajla za štampanje.

en: There's already a tool with that name. Using a default one
sr@latin: Već postoji alatka sa takvim imenom, uzimam podrazumevano.

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
sr@latin: Ovo tumačenje možda sadrži LaTeX kod.
    Kliknite ovde da se izrenderuje.

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
sr@latin: Ova dokument sadrži tumačenja ili podatke formulara sačuvane interno nekim prethodnim izdanjem Okulara. Interno skladištenje <b>više nije podržano</b>.<br/>Sačuvajte u fajl da biste ih premestili ako želite da nastavite sa uređivanjem dokumenta.

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
sr@latin: Ovaj dokument ima XFA formulare, koji trenutno <b>nisu</b> podržani.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
sr@latin: Ovaj dokument sadrži ugnežđene fajlove. <a href="okular:/embeddedfiles">Kliknite ovde da ih vidite</a> ili idite do <i>Fajl→Ugnežđeni fajlovi</i>.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
sr@latin: Ovaj dokument sadrži formulare. Kliknite na dugme da interagujete sa njima ili koristite „Prikaz→Prikaži formulare“.

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
sr@latin: ODT

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
sr@latin: Ova veza pokazuje na radnju zatvaranja dokumenta koja ne radi kada se koristi ugnežđeni prikazivač.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
sr@latin: Ova veza pokazuje na radnju napuštanja programa koja ne radi kada se koristi ugnežđeni prikazivač.

en: Threshold:
sr@latin: Prag:

en: Thumbnails
sr@latin: Sličice

en: Title
sr@latin: Naslov

en: Title: %1
sr@latin: Naslov: %1

en: Tools
sr@latin: Alatke

en: Top Secret
sr@latin: strogo poverljivo

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
sr@latin: Pomeri tumačenje

en: Trim To &Selection
sr@latin: Saseci na &izbor

en: TrueType
sr@latin: Truetype

en: Type
sr@latin: tip

en: Type 1
sr@latin: Type1

en: Type 1C
sr@latin: Type1C

en: Type 3
sr@latin: Type3

en: Type:
sr@latin: Tip:

en: Unable to find file to print
sr@latin: Ne mogu da nađem fajl za štampanje.

en: Unable to find the Okular component.
sr@latin: Ne mogu da pronađem deo Okulara.

en: Unable to find the Okular component: %1
sr@latin: Ne mogu da pronađem komponentu Okulara: %1

en: Underline
sr@latin: podvučeno

en: Unknown File
sr@latin: Nepoznat fajl

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
sr@latin: nepoznat

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
sr@latin: nepoznat

en: Unknown font
sr@latin: Nepoznat font

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
sr@latin: nepoznat

en: Use custom background color
sr@latin: Posebna pozadinska boja

en: User annotations
sr@latin: korisnička tumačenja

en: View Options
sr@latin: Opcije prikaza

en: Viewer Toolbar
sr@latin: Traka prikazivača

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
sr@latin: Upozori me na pokušaj zatvaranja više jezičaka

en: Warning
sr@latin: Upozorenje

en: Warning: these options can badly affect drawing speed.
sr@latin: Upozorenje: Ove opcije mogu loše uticati na brzinu iscrtavanja.

en: Welcome
sr@latin: Dobro došli

en: When not displaying document title:
sr@latin: Ako nema naslova dokumenta:

en: Where do you want to save %1?
sr@latin: Gde želite da sačuvate ‘%1’?

en: White
sr@latin: bela

en: Wipe Down
sr@latin: brisanje nadole

en: Wipe Left
sr@latin: brisanje ulevo

en: Wipe Right
sr@latin: brisanje udesno

en: Wipe Up
sr@latin: brisanje nagore

en: Yellow
sr@latin: žuta

en: Yes
sr@latin: da

en: Yes (subset)
sr@latin: da (podskup)

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
sr@latin: Ovim ćete zatvoriti %1 jezičaka. Želite li zaista da nastavite?|/|Ovim ćete zatvoriti %1 $[množ ^1 jezičak jezička jezičaka]. Želite li zaista da nastavite?

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
sr@latin: Pošli ste da sačuvate izmene, ali format trenutnog fajl ne podržava upisivanje narednih elemenata. Upotrebite format <i>Okularova arhiva dokumenata</i> da ih ne izgubite.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
sr@latin: Pošli ste da sačuvate izmene, ali format trenutnog fajl ne podržava upisivanje narednih elemenata. Upotrebite format <i>Okularova arhiva dokumenata</i> da ih ne izgubite. Kliknite na <i>Nastavi</i> da sačuvate dokument i odbacite ove elemente.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
sr@latin: Pošli ste da sačuvate izmene, ali format trenutnog fajl ne podržava upisivanje narednih elemenata. Upotrebite format <i>Okularova arhiva dokumenata</i> da ih ne izgubite. Kliknite na <i>Nastavi uz gubljenje izmena</i> da sačuvate svejedno, ali ćete izgubiti ove elemente kao i istorijat opoziva i ponavljanja.

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
sr@latin: Podeljeni dokument možete naći na: <a href="%1">%1</a>

en: Zoom
sr@latin: Uveličaj

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
sr@latin: %1 – prezentacija

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
sr@latin: ne postoji

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
sr@latin: Pauziraj

en: ps2pdf not found
sr@latin: ‘ps2pdf’ nije nađena

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
sr@latin: Ukloni tumačenja

[ctx: start the movie playback]
en: Play
sr@latin: Pusti

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
sr@latin: Zaustavi
