colord - en to sr translation catalogue (211 entries)

en: %B %e %Y, %I:%M:%S %p
sr: %e. %B %Y., %H:%M:%S

en: Add a metadata item to the profile
sr: Додаје ставку метаподатака у профил

en: Add a profile to a device that already exists
sr: Додаје профил уређају који већ постоји

en: Alias to %s
sr: Алијас за %s

en: Ambient
sr: Амбијент

en: Authentication is required to create a color managed device
sr: Потребно је потврђивање идентитета за стварање уређаја управљаног бојом

en: Authentication is required to create a color profile
sr: Потребно је потврђивање идентитета за стварање профила боје

en: Authentication is required to disable profile matching for a device
sr: Потребно је потврђивање идентитета за искључивање подударања профила за уређај

en: Authentication is required to install the color profile for all users
sr: Потребно је потврђивање идентитета за инсталирање профила боје за све кориснике

en: Authentication is required to modify a color profile
sr: Потребно је потврђивање идентитета за мењање профила боје

en: Authentication is required to modify the color settings for a device
sr: Потребно је потврђивање идентитета за мењање подешавања боје за уређај

en: Authentication is required to remove a color managed device
sr: Потребно је потврђивање идентитета за уклањање уређаја управљаног бојом

en: Authentication is required to remove a color profile
sr: Потребно је потврђивање идентитета за уклањање профила боје

en: Authentication is required to use the color sensor
sr: Потребно је потврђивање идентитета за коришћење сензора боје

en: Automatically fix metadata in the profile
sr: Сам поправља метаподатке у профилу

en: Blue
sr: Плава

en: CRT
sr: ЦРТ

en: Calibrate with a 3200K light source.
sr: Калибрирајте са 3200K извора светлости.

en: Calibration
sr: Калибрација

en: Capabilities
sr: Могућности

en: Clear any metadata in the profile
sr: Чисти сваки метаподатак у профилу

en: Client version:
sr: Издање програма:

en: Color
sr: Боја

en: Color Management
sr: Управљање бојом

en: Color Management D-Bus Service
sr: Услуга Д-сабирнице управљања бојом

en: Colorspace
sr: Простор боја

en: Command not found, valid commands are:
sr: Нисам пронашао наредбу, исправне наредбе су:

en: Compatible with Adobe RGB (1998)
sr: Сагласан са Адобе РГБ (1998)

en: Crayon Colors
sr: Крејон боје

en: Create a CCMX from reference and measurement data
sr: Прави ЦЦМИкс из података упуте и мерења

en: Create a CMF from CSV data
sr: Прави ЦМФ из ЦСВ података

en: Create a color managed device
sr: Направи уређај управљан бојом

en: Create a color profile
sr: Направи профил боје

en: Create a device
sr: Ствара уређај

en: Create a dummy sensor for testing
sr: Прави лажни сензор за испробавање

en: Create a profile
sr: Ствара профил

en: Create a spectrum from CSV data
sr: Прави спектар из ЦСВ података

en: Created
sr: Направљен

en: Daemon version:
sr: Издање позадинца:

en: Dark Calibration
sr: Тамна калибрација

en: Debugging Options
sr: Опције за уклањање грешака

en: Default display target whitepoint
sr: Основна бела тачка циљног екрана

en: Default gamma for the display
sr: Основна гама за екран

en: Delay between sample intervals
sr: Застој између интервала узорка

en: Deletes a device
sr: Брише уређај

en: Deletes a profile
sr: Брише профил

en: Device ID
sr: ИБ уређаја

en: Dump all debug data to a file
sr: Исписује све податке прочишћавања у датотеку

en: Embedded
sr: Угњежден

en: Enabled
sr: Укључен

en: Enables or disables the device
sr: Укључује или искључује уређај

en: Exit after a small delay
sr: Излази након краћег застоја

en: Exit after the engine has loaded
sr: Излази након учитавања погона

en: Export the tag data
sr: Извози податке ознаке

en: FOGRA27L Coated
sr: ФОГРА27Л глазиран

en: FOGRA28L Web Coated
sr: ФОГРА28Л веб глазиран

en: FOGRA29L Uncoated
sr: ФОГРА29Л неглазиран

en: FOGRA30L Uncoated Yellowish
sr: ФОГРА30Л Неглазирани жућкасти

en: FOGRA39L Coated
sr: ФОГРА39Л глазиран

en: FOGRA40L SC Paper
sr: ФОГРА40Л СЦ папир

en: FOGRA45L Lightweight Coated
sr: ФОГРА45Л лагано глазиран

en: FOGRA47L Uncoated
sr: ФОГРА47Л неглазиран

en: Failed to parse arguments
sr: Нисам успео да обрадим аргументе

en: Filename
sr: Датотека

en: Filter object properties when displaying
sr: Издвој својства предмета приликом приказивања

en: Find a device from the device ID
sr: Налази уређај из ИБ-а уређаја

en: Find a device with a given property value
sr: Налази уређај са датом вредношћу својства

en: Find a profile by filename
sr: Налази профил према називу датотеке

en: Find a profile from the profile ID
sr: Налази профил из ИБ-а профила

en: Format
sr: Облик

en: GRACoL TR006 Coated
sr: ГРАЦоЛ ТР006 глазиран

en: Gamma Table
sr: Гама табела

en: Generate the VCGT calibration of a given size
sr: Ствара ВЦГТ калибрацију дате величине

en: Get a standard colorspace
sr: Добавља стандардни простор боје

en: Gets a reading from a sensor
sr: Добавља читање са сензора

en: Gets a spectral reading from a sensor
sr: Добавља спектарно читање са сензора

en: Gets all the available color profiles
sr: Добавља све профиле доступне боје

en: Gets all the available color sensors
sr: Добавља све сензоре доступне боје

en: Gets all the color managed devices
sr: Добавља све бојом управљане уређаје

en: Gets all the color managed devices of a specific kind
sr: Добавља све бојом управљане уређаје посебне врсте

en: Gets the default profile for a device
sr: Добавља основни профил за уређај

en: ICC profile creation program
sr: Програм за стварање ИЦЦ профила

en: ICC profile dump program
sr: Програм за избачај ИЦЦ профила

en: IFRA26S 2004 Newsprint
sr: ИФРА26С 2004 новинска хартија

en: ITU-R recommendation BT.709 is a high-definition television standard that was first approved in 1990. The Rec. 709 profile uses the same range of colors as sRGB although the luminance curve is different.
sr: ИТУ-Р препорука БТ.709 је стандард телевизије високе дефиниције који је први пут прихваћен 1990. Профил Рец. 709 користи исти опсег боја као сРГБ иако је крива осветљаја другачија.

en: Import a profile and install it for the user
sr: Увози профил и инсталира га за корисника

en: Inhibit color profile selection
sr: Наследи избор профила боје

en: Inhibitors
sr: Наследници

en: Inhibits color profiles for this device
sr: Наслеђује профиле боје за овај уређај

en: Initialize any metadata for the profile
sr: Покреће било који метаподатак за профил

en: Install system color profiles
sr: Инсталирај профиле боје система

en: Irradiance Calibration
sr: Сјајна калибрација

en: LCD CCFL
sr: ЛЦД ЦЦФЛ

en: LCD Generic
sr: Општи ЛЦД

en: LCD RGB LED
sr: ЛЦД РГБ ЛЕД

en: LCD White LED
sr: ЛЦД ЛЕД белог

en: LED Generic
sr: Општи ЛЕД

en: Locked
sr: Закључан

en: Locks the color sensor
sr: Закључава сензор боје

en: Makes a profile default for a device
sr: Чини профил основним за уређај

en: Metadata
sr: Метаподаци

en: Model
sr: Модел

en: Modified
sr: Измењен

en: Modify a color profile
sr: Измени профил боје

en: Modify color settings for a device
sr: Измени подешавања боје за уређај

en: Native
sr: Самосвојни

en: No connection to colord:
sr: Нема везе са колорд-ом:

en: No output filename specified
sr: Није наведен назив излазне датотеке

en: No spectral capability
sr: Нема спектарне могућности

en: Object Path
sr: Путања објекта

en: Options
sr: Опције

en: Originally designed by Eastman Kodak and called ROMM RGB, this profile can display a very large range of colors and is used by many photographers for rendering, editing and archiving RAW images. Unless you are working with 16 bits per channel precision, you may see color banding when editing images.
sr: Првобитно га је осмислио Истман Кодак и назвао га је РОММ РГБ, може да прикаже врло широк опсег боја и користе га многи фотографи за исцртавање, уређивање и архивирање сирових слика. Осим ако не радите са тачношћу од 16 бита по каналу, можете видети здруживање боја када уређујете слике.

en: Owner
sr: Власник

en: Plasma
sr: Плазма

en: Printer
sr: Штампач

en: Profile
sr: Профил

en: Profile ID
sr: ИБ профила

en: Profile to create
sr: Профил за стварање

en: Projector
sr: Пројектор

en: Put the device in a dark place and press enter.
sr: Поставите уређај на тамно место и притисните унеси.

en: Put the device on the color to be measured and press enter.
sr: Поставите уређај над бојом која ће се мерити и притисните унеси.

en: Qualifier
sr: Означавач

en: Remove a color managed device
sr: Уклони уређај управљан бојом

en: Remove a color profile
sr: Уклони профил боје

en: Remove a metadata item from the profile
sr: Уклања ставку метаподатака из профила

en: Returns all the profiles that match a qualifier
sr: Враћа све профиле који одговарају означавачу

en: SNAP TR002 Newsprint
sr: СНАП ТР002 новинска хартија

en: SWOP TR003 Coated
sr: СВОП ТР003 глазиран

en: SWOP TR005 Coated
sr: СВОП ТР005 глазиран

en: Scope
sr: Домет

en: Seat
sr: Смештај

en: Sensor
sr: Сензор

en: Sensor ID
sr: ИБ сензора

en: Serial
sr: Серијски

en: Serial number
sr: Серијски број

en: Set the ICC profile version
sr: Подешава издање ИЦЦ профила

en: Set the device to the calibrate position and press enter.
sr: Подесите уређај на положај за калибрацију и притисните унеси.

en: Set the device to the surface position and press enter.
sr: Подесите уређај на положај површине и притисните унеси.

en: Sets extra properties on the profile
sr: Поставља додатна својства на профилу

en: Sets one or more sensor options
sr: Поставља опције једног или више сензора

en: Sets the copyright string
sr: Поставља ниску ауторских права

en: Sets the description string
sr: Поставља ниску описа

en: Sets the device kind
sr: Поставља врсту уређаја

en: Sets the device model
sr: Поставља модел уређаја

en: Sets the device serial
sr: Поставља серију уређаја

en: Sets the device vendor
sr: Поставља продавца уређаја

en: Sets the manufacturer string
sr: Поставља ниску проивођача

en: Sets the model string
sr: Поставља ниску модела

en: Show client and daemon versions
sr: Приказује издања програма и позадинца

en: Show debugging information for all files
sr: Прикажи податке о грешкама за све датотеке

en: Show debugging options
sr: Прикажи опције за уклањање грешака

en: Show extra debugging information
sr: Приказује додатне податке за уклањање грешака

en: Show the value without any header
sr: Прикажи вредност без заглавља

en: Spectral
sr: Спектар

en: Spot
sr: Тачка

en: State
sr: Стaњe

en: Swapped Red and Green
sr: Размењена црвена и зелена

en: System Wide
sr: Свеопште системски

en: System model:
sr: Модел система:

en: System vendor:
sr: Продавац система:

en: The URI of the web service that allows the calibration tools to upload a specific profile to the Internet.
sr: Путања веб услуге која омогућава алатима калибрације да отпреме посебан профил на Интернет.

en: The default target gamma value for the display. Common values are 1.8, 2.2 and 2.4.
sr: Основна вредност циљне гаме за екран. Опште вредности су 1.8, 2.2 и 2.4.

en: The default target whitepoint in Kelvin for display calibration, with 0 meaning display native. Common values are 6500 for D65 and 5000 for D50.
sr: Основна циљна бела тачка у Келвинима за калибрацију екрана, где 0 значи изворно екрана. Опште вредности су 6500 за Д65 и 5000 за Д50.

en: The locale to use when setting localized text
sr: Језик за коришћење приликом подешавања локализованог текста

en: There are no supported sensors attached
sr: Нема прикачених подржаних сензора

en: This ISO 12647-2 compliant profile is used for printing on 115 gsm uncoated white (paper type 4) for 60 l/cm sheetfed offset printing.
sr: Овај профил сагласан са ИСО 12647-2 користи се за штампање на неглазираном белом 115 g/m<sup>2</sup> (папиру врсте 4) за штампање на 60 l/cm хранилици листова папира.

en: This ISO 12647-2:2004 compliant profile is used for printing on improved light-weight coated (LWC) paper for 60 l/cm heatset web offset printing. It replaces FOGRA28L.
sr: Овај профил сагласан са ИСО 12647-2:2004 користи се за штампање на побољшаном лагано глазираном (LWC) папиру за штампање на 60 l/cm термичком влакну у ролнама. Мења ФОГРА28Л.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB and is suitable for images with highly saturated colors often used in advertisements.
sr: Овај простор уређивања може да прикаже засићеније боје него Адобе РГБ и пригодан је за слике са врло засићеним бојама често коришћеним у рекламама.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB and is suitable for images with highly saturated colors often used in advertisements. It is very similar to DonRGB4, but can show super-saturated red colors sometimes present in Fujichrome Velvia.
sr: Овај простор уређивања може да прикаже засићеније боје него Адобе РГБ и пригодан је за слике са врло засићеним бојама често коришћеним у рекламама. Врло је сличан са ДонРГБ4, али може да прикаже супер-засићене црвене боје понекад присутне у Фуџикром Велвији.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB. It is less prone to quantisation errors compared to ProPhoto RGB, although more shadow detail is preserved. In most instances ProPhoto RGB is probably a better choice.
sr: Овај простор уређивања може да прикаже засићеније боје него Адобе РГБ. Мање је подложан грешкама квантизације у поређењу са Профото РГБ-ом, иако се очува више појединости сенке. У већини примерака Профото РГБ је вероватно бољи избор.

en: This editing space was designed as SMPTE-240M and encompasses most of the possible colors available on a CMYK color printer. This is a popular choice for editing photographs and for use in printing, as all the SWOP colors can be reproduced.
sr: Овај простор уређивања је осмишљен као СМПТЕ-240М и обухвата већину могићих боја доступних на штампачима ЦМЈК боје. Ово је популаран избор за уређивање фотографија и за коришћење у штампању, јер све СВОП боје могу бити произведене.

en: This editing space was designed by Adobe Systems to capture many more colors than Adobe RGB. This profile is used to print to devices such as film recorders and can define many colors that cannot be displayed on a computer screen. Unless you are working with 16 bits per channel precision, you may see color banding when editing images.
sr: Овај простор уређивања је осмислио Адобе Систем за снимање више боја него Адобе РГБ. Овај профил се користи за штампање на уређајима као што су снимачи филмова и може да одреди више боја него што може бити приказано на екранима рачунара. Осим ако не радите са тачношћу од 16 бита по каналу, можете видети здруживање боја када уређујете слике.

en: This general purpose profile was designed by Hewlett-Packard and Microsoft and lives on as the default profile on the Internet for untagged RGB colors and used in HDTV. Most uncalibrated displays are able to display most of the colors available in sRGB, although this profile is sometimes a poor choice for printing.
sr: Овај профил опште сврхе је осмислио Хевлет-Пакард и Мајкрософт и постоји као основни профил на Интернету за неозначене РГБ боје и користи се у телевизији високе дефиниције. Већина некалибрисаних екрана може да прикаже већину боја доступних у сРГБ-у, мада је овај профул понекад лош избор за штампање.

en: This is an ANSI CGATS/SNAP TR 002-2007 based profile for printing on newsprint in the U.S., coldset offset. The TVI (dot gain) is 26%.
sr: Ово је профил заснован на АНСИ ЦГАТС/СНАП ТР 002-2007 за штампање на новинској хартији у САД-у, хладни офсет. ПВТ (појачање тачке) је 26%.

en: This is an RGB editing space for use with Adobe Photoshop 5.0 and later. It was designed as an output-centric compromise between ColorMatch RGB and Adobe RGB and used to be preferred by some photograph printing services.
sr: Ово је простор уређивања РГБ-а за коришћење са Адобе Фотошопом 5.0 или новијим. Осмишљен је као излазно-средишњи компромис између Колор-меч РГБ-а и Адобе РГБ-а и коришћен да би био омиљен код неких услуга штампања фотографија.

en: This is the current standard used by North America and Japan for studio recording. You should only use this profile to encode or decode video.
sr: Ово је текући стандард који се користи у Северној Америци и Јапану за студијска снимања. Требало би да користите овај профил само за кодирање или декодирање снимака.

en: This is the delay between setting the sample color and asking the measuring instrument to take a sample. It is required because both the graphics driver and the display itself introduce latency.
sr: Ово је застој између подешавања боје узорка и тражења од мерног инструмента да узме узорак. Потребно је да би и графички управљачки програм и сам приказ увели кашњење.

en: This legacy profile was originally created by Adobe for use with Photoshop and Illustrator. As it is based on the original Apple 13" RGB monitor and is similar to sRGB, it should not be used as a display profile or for new images.
sr: Овај стари профил изворно је направио Адобе за употребу са Фотошопом и Илустратором. Зато што је заснован на изворном Епловом 13" РГБ монитору и зато што је сличан са сРГБ-ом, не треба да се користи као профил приказа или за нове слике.

en: This named color profile contains all the Crayola crayon colors in popular use. It is a test profile designed for testing embedding named colors into documents.
sr: Овај профил именоване боје садржи све крејон боје Крејоле у употреби. То је пробни профил осмишљен за испробавање уграђивања именованих боја у документима.

en: This named color profile contains all the colors defined by X11, assuming the source colors were supposed to be sRGB.
sr: Овај именовани профил боје садржи све боје које је одредио Х11, претпостављајући да боје извора требају бити сРГБ.

en: This profile defines the range of colors used with the NTSC video standard. It is an obsolete standard that has been replaced by SMTE-C. You should only use this profile to decode archived video.
sr: Овај профил одређује опсег боја коришћених са НТСЦ видео стандардом. То је застарели стандард који је замењен СМТЕ-Цом. Требало би да користите овај профил само за декодирање архивираних снимака.

en: This profile defines the range of colors used with the PAL and SECAM video standards and is very similar to sRGB. You should only use this profile to encode or decode video.
sr: Овај профил одређује опсег боја коришћених са ПАЛ и СЕЦАМ видео стандардима и врло је сличан сРГБ-у. Требало би да користите овај профил само за кодирање или декодирање снимака.

en: This profile is free of known copyright restrictions
sr: Овај профил је ослобођен познатих ограничења ауторских права

en: This profile is recommended by the ECI (European Color Initiative) as a editing space for professional image editing and aims to cover all colors that can be printed on printing presses. This is sometimes used as a color data exchange format between publishers and printing houses.
sr: Овај профил препоручује ЕЦИ (Европско прегалаштво боје) као простор уређивања за професионално уређивање слика и има за циљ да покрије све боје које могу бити одштампане на штампарским пресама. Понекад се користи као запис размене података боје између издавача и штампарских кућа.

en: This profile is use for printing on newsprint, and is an ISO12647-3:2005 compliant profile designed for a printing press exhibiting 26% TVI (dot gain). It is recommended by WAN-IFRA for coldset printing on newsprint worldwide.
sr: Овај профил се користи за штампање на новинској хартији, и јесте профил сагласан са ИСО12647-3:2005 осмишљен за штампање излагањем пресе 26% ПВТ (појачање тачке). Препоручује га „WAN-IFRA“ за хладно штампање на новинској хартији широм света.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 3 (LWC), webfed offset. This profile should no longer be used for production, use FOGRA45 instead.
sr: Овај профил се користи за превлачење позитива, за штампање на папиру врсте 3 (LWC), офсет хранилице ролни папира. Овај скуп профила не би требао више да се користи за производњу, користите ФОГРА45.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 4 (uncoated white), sheetfed offset. This profile should no longer be used for production, use FOGRA47 instead.
sr: Овај профил се користи за превлачење позитива, за штампање на папиру врсте 4 (неглазираном белом), офсет хранилице листова папира. Овај скуп профила не би требао више да се користи за производњу, користите ФОГРА47.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 5 (uncoated yellowish), sheetfed offset.
sr: Овај профил се користи за превлачење позитива, за штампање на папиру врсте 5 (неглазираном жућкастом), офсет хранилице листова папира.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper types 1 and 2 (coated or matte), sheetfed offset. This profile set should no longer be used for production, use FOGRA39L instead.
sr: Овај профил се користи за превлачење позитива, за штампање на папиру врсте 1 и 2 (глазираном или храпавом), офсет хранилице листова папира. Овај скуп профила не би требао више да се користи за производњу, користите ФОГРА39Л.

en: This profile is used for printing on SC (supercalendered) paper, webfed offset. There is no known U.S. equivalent.
sr: Овај профил се користи за штампање на СЦ-у (суперпресованом) папиру, офсет хранилице ролни папира. Не постоји познати амерички еквивалент.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 1 and 2 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is the U.S. equivalent of FOGRA39.
sr: Овај профил се користи за штампање на америчком глазираном папиру степена 1 и 2, офсету хранилице листова папира и гравури. Амерички је еквивалент за ФОГРА39.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 3 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is used for high quality magazine printing with white paper.
sr: Овај профил се користи за штампање на америчком глазираном папиру степена 3, офсету хранилице листова папира и гравури. Користи се за врло квалитетно штампање часописа на белој хартији.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 5 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is use for standard magazine printing with yellowish paper.
sr: Овај профил се користи за штампање на америчком глазираном папиру степена 5, офсету хранилице листова папира и гравури. Користи се за уобичајено штампање часописа на жућкастој хартији.

en: This profile is used for printing on paper types 1 and 2 (coated or matte), sheetfed offset. This profile is not significantly different from U.S. GRACoL 2006 (TR 006).
sr: Овај профил се користи за штампање на папиру врсте 1 и 2 (глазираном или храпавом), офсет хранилице листова папира. Овај профил не разликује се значајно од америчког ГРАЦоЛ-а 2006 (ТР 006).

en: This profile was designed by Radius for the PressView monitor. Only use this profile as a display profile or as a editing space as the profile is not significantly different to sRGB. You should only need to use this profile if viewing images created on a PressView monitor.
sr: Овај профил је осмислио Радијус за „PressView“ монитор. Користите овај профил само као профил приказа или као простор уређивања јер као профил се не разликује значајно од сРГБ-а. Требало би да користите овај профил само ако прегледате слике направљене на „PressView“ монитору.

en: This profile was designed for storing archives of scanned transparency film. It is suitable for storing images from color negatives, although nowadays ProPhoto RGB is a more popular profile for archival.
sr: Овај профил је осмишљен за складиштење архиве скенираног филма прозрачности. Погодан је за чување слика са негатива боје, иако је данас Профото РГБ популарнији профил за архивирање.

en: This profile was designed with a lightness gamma curve which means the monitor will have to be also calibrated in the same way. This profile is only useful for advanced users and is not recommended for general use.
sr: Овај профил је осмишљен са кривом гамута светлине што значи да и монитор мора бити калибрисан на исти начин. Овај профил је користан само напредним корисницима и не препоручује се за општу употребу.

en: This test profile is used to make all colors on the screen slightly more blue by altering the video card lookup table. This allows the user to check the calibration is being applied correctly.
sr: Овај пробни профил се користи да учини све боје на екрану незнатно плављим мењајући табелу тражења видео картице. Ово омогућава кориснику да провери да ли је калибрација исправно примењена.

en: This test profile swaps the red and green channels and is useful as a visual check that profiles are being applied correctly. If this profile is applied twice, the image looks unchanged.
sr: Овај профил пробе размењује црвене и зелене канале и користан је као видна провера да су профили исправно примењени. Ако је овај профил примењен два пута, слика изгледа неизмењена.

en: This theoretical profile is designed for use in color experiments. You probably don't want to use this profile as a editing space or a display profile.
sr: Овај теоријски профил је осмишљен за коришћење у експериментима боје. Вероватно нећете желети да користите овај профил као простор уређивања или као профил приказа.

en: Title
sr: Наслов

en: Type
sr: Врста

en: Unknown
sr: Непознато

en: Use color sensor
sr: Користи сензор боје

en: Vendor
sr: Продавац

en: Warning
sr: Упозорење

en: Web service profile upload URI
sr: Путања веб услуге отпремања профила

en: Wide Gamut LCD CCFL
sr: ЛЦД ЦЦФЛ широког распона

en: Wide Gamut LCD RGB LED
sr: ЛЦД РГБ ЛЕД широког распона

en: Wide Gamut RGB
sr: РГБ широког распона

en: X11 Colors
sr: X11 боје
