eom 1.25.0 - en to sr translation catalogue (338 entries)

en:  (invalid Unicode)
sr:  (неисправан Уникод)

en: %.1f (35mm film)
sr: %.1f (35mm филм)

en: %.1f (lens)
sr: %.1f (објектив)

en: %a, %d %B %Y
sr: %a, %d. %B %Y.

en: %a, %d %B %Y  %X
sr: %a, %d. %B %Y.  %X

en: %d / %d
sr: %d. од %d

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
sr[0]: %i × %i пиксел
sr[1]: %i × %i пиксела
sr[2]: %i × %i пиксела

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
sr[0]: %i × %i пиксел  %s    %i%%
sr[1]: %i × %i пиксела  %s    %i%%
sr[2]: %i × %i пиксела  %s    %i%%

en: <b>%f:</b> original filename
sr: <b>%f:</b> оригинално име датотеке

en: <b>%n:</b> counter
sr: <b>%n:</b> бројач

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
sr: Не могу да нађем корпу за „%s“. Да ли желите трајно да уклоните ову слику?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
sr: Вредност већа од 0 одређује колико секунди слика остаје на екрану пре аутоматског приказа следеће. Нула искључује аутоматско разгледање.

en: About Eye of MATE
sr: О Мејтовом оку

en: About this application
sr: О овом програму

en: Active plugins
sr: Покренути прикључци

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Images
sr: Све слике

en: Allow zoom greater than 100% initially
sr: Дозвољава почетно увећање веће од 100%

en: Aperture
sr: Отвор бленде

en: Aperture Value:
sr: Отвор бленде:

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
sr: Да ли заиста желите да преместите 
    слику „%s“ у смеће?

en: Are you sure you want to move
    the %d selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
sr[0]: Да ли заиста желите да преместите
    %d изабрану слику у смеће?
sr[1]: Да ли заиста желите да преместите
    %d изабране слике у смеће?
sr[2]: Да ли заиста желите да преместите
    %d изабраних слика у смеће?

en: As _background
sr: Као _позадина

en: As check _pattern
sr: Као _шаховски шаблон

en: As custom c_olor:
sr: Као произвољна б_оја:

en: As custom color:
sr: Као произвољна боја:

en: At least two file names are equal.
sr: Најмање два назива датотека су иста.

en: Author:
sr: Аутор:

en: Automatic orientation
sr: Аутоматска оријентација

en: Background
sr: Позадина

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: Both
sr: Обострано

en: Browse and rotate images
sr: Прегледајте и окрените слике

en: Bytes:
sr: Тежина:

en: C_enter:
sr: _Средина:

en: Camera
sr: Фотоапарат

en: Camera Model:
sr: Модел апарата:

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
sr: Измените видљивост површи збирке слика у текућем прозору

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
sr: Измените видљивост бочне површи у текућем прозору

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
sr: Измените видљивост траке стања у текућем прозору

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
sr: Измените видљивост траке алата у текућем прозору

en: Choose a folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: Close main window without asking to save changes.
sr: Затвориће главни прозор а неће тражити да сачувате измене.

en: Close window
sr: Затворите прозор

en: Collection
sr: Збирка

en: Color for Transparent Areas
sr: Боја за провидне површине

en: Copy the selected image to the clipboard
sr: Умножите изабрану слику у оставу

en: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2000-2010 Фондација слободног софтвера, Доо.
    Ауторска права © 2011 Перберос
    Ауторска права © 2012-20201 Програмери Мејта

en: Copyright:
sr: Ауторска права:

en: Could not display help for Eye of MATE
sr: Не могу да прикажем помоћ за Мејтово око

en: Could not load image '%s'.
sr: Не могу да учитам слику „%s“.

en: Couldn't access trash.
sr: Не могу да приступим смећу.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
sr: Не могу да доделим меморију за учитавање ЈПЕГ слике

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку за чување: %s

en: Couldn't delete file
sr: Не могу да обришем датотеку

en: Date
sr: Датум

en: Date in statusbar
sr: Датум у траци стања

en: Date/Time:
sr: Датум и време:

en: Delay in seconds until showing the next image
sr: Застој у секундама пре приказа наредне слике

en: Description:
sr: Опис:

en: Destination folder:
sr: Одредишна фасцикла:

en: Details
sr: Појединости

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
sr: Утврђује начин приказивања провидних делова. Исправне вредности су: „checked“ (шаховница), „color“ (боја) и „none“ (ништа). Ако је изабрана вредност „color“, онда кључ „trans-color“ одређује која ће боја бити коришћена.

en: Disable image collection
sr: Искључује приказ збирке слика

en: EXIF not supported for this file format.
sr: ЕХИФ за овај облик датотеке није подржан.

en: E_xpand images to fit screen
sr: Рашири слику да покрије цео _екран

en: East
sr: Источни

en: Edit Image
sr: Уредите слику

en: Edit the application toolbar
sr: Измените траку алата

en: Edit the current image using %s
sr: Уредите слику користећи „%s“

en: Enlarge the image
sr: Увећајте преглед слике

en: Error launching appearance preferences dialog:
sr: Грешка приликом покретања прозорчета поставки изгледа:

en: Error on deleting image %s
sr: Грешка при брисању слике %s

en: Error printing file:
    %s
sr: Грешка при штампању датотеке:
    %s

en: Exposure
sr: Изложеност

en: Exposure Time:
sr: Време излагања:

en: External program to use for editing images
sr: Спољни програм за уређивање фотографија

en: Extrapolate Image
sr: Екстраполација слике

en: Eye of MATE
sr: Мејтово око

en: Eye of MATE Image Viewer
sr: Прегледач слика Мејтово око

en: Eye of MATE Preferences
sr: Поставке Мејтовог ока

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
sr: Прегледник слика не може да одреди подржани запис за упис датотеке на основу њеног назива.

en: Eye of MATE is a simple graphics viewer for the MATE Desktop Environment.
sr: Око Мејта је једноставан графички прегледач за Мејтово радно окружење.

en: Eye of MATE is a simple viewer for browsing images on your computer. Once an image is loaded, you can zoom and rotate the image, and also view subsequent images in the directory the image was loaded from.
sr: Мејтово око је једноставан прегледач за разгледање слика на вашем рачунару. Након учитавања слике, можете да је увећате и окренете, а такође и да видите преостале слике у директоријуму из ког сте ту слику учитали.

en: File Name Preview
sr: Преглед назива датотеке

en: File Path Specifications
sr: Одреднице путање датотека

en: File Size
sr: Величина датотеке

en: File format is unknown or unsupported
sr: Формат датотеке је непознат или неподржан

en: Filename format:
sr: Облик имена датотеке:

en: Fit
sr: Испуни

en: Fit the image to the window
sr: Уклопите величину слике у прозор

en: Flash:
sr: Блиц:

en: Flip _Horizontal
sr: Обрни _водоравно

en: Flip _Vertical
sr: Обрни _усправно

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Focal Length:
sr: Жижна даљина:

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Fullscreen with double-click
sr: Цео екран на двоструки клик

en: GPS Data
sr: ГПС подаци

en: General
sr: Опште

en: Go to a random image of the collection
sr: Идите на случајно изабрану слику из збирке

en: Go to the first image of the collection
sr: Идите на прву слику из збирке

en: Go to the last image of the collection
sr: Идите на последњу слику из збирке

en: Go to the next image of the collection
sr: Идите на наредну слику из збирке

en: Go to the previous image of the collection
sr: Идите на претходну слику из збирке

en: Height:
sr: Висина:

en: Help on this application
sr: Упутство за коришћење програма

en: Horizontal
sr: Водоравно

en: ISO
sr: ИСО

en: ISO Speed Rating:
sr: ИСО осетљивост:

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
sr: Уколико је укључено а ниједна слика није учитана у радном прозору, бирач датотека ће приказати слике из корисникове фасцикле користећи специјалне ХДГ директоријуме корисника. Уколико је искључено или није постављена фасцикла са сликама, приказаће тренутни радни директоријум.

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
sr: Уколико је укључено, Мејтово око неће тражити потврду приликом премештања слика у смеће. Међутим, још увек ће питати уколико неку од датотека неће моћи да премести у смеће, а која би уместо тога требала да буде обрисана.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
sr: Уколико је укључено, детаљан списак метаподатака из прозорчета особина ће бити премештен у засебан лист прозорчета. На тај начин ће прозорче бити употребљивије на малим екранима, као што су они на преносним рачунарима. Уколико је искључено, елемент ће бити придодат страници са метаподацима.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
sr: Ако кључ за подешавање провидности има вредност „COLOR“, онда овај кључ утврђује боју која ће бити коришћена за обележавање провидности.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
sr: Уколико је укључено, боја постављена у кључу „background-color“ (боја позадине) ће бити коришћена да испуни област иза слике. Уколико овај кључ није постављен, биће коришћена боја из тренутне Гтк+ теме.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
sr: Уколико није изабрано, мале слике неће бити развучене да би испуниле цео екран.

en: If you don't save, all your changes will be lost.
sr: Уколико не сачувате, све измене ће бити изгубљене.

en: If you don't save, your changes will be lost.
sr: Ако не сачувате, ваше измене ће бити изгубљене.

en: Image
sr: Слике

en: Image Data
sr: Подаци о слици

en: Image Enhancements
sr: Побољшања слике

en: Image Properties
sr: Особине слике

en: Image Settings
sr: Подешавања слике

en: Image Taking Conditions
sr: Услови при снимању слике

en: Image View
sr: Преглед слике

en: Image Zoom
sr: Увећање слике

en: Image collection pane position.
sr: Положај области збирке слика.

en: Image loading failed.
sr: Учитавање слике није успело.

en: In
sr: Увећај

en: Inches
sr: Инчи

en: Interpolate Image
sr: Интерполација слике

en: Keywords:
sr: Кључне речи:

en: Leave Fullscreen
sr: Напусти цео екран

en: Left
sr: Лево

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
sr: Списак покренутих прикључака. Не садржи „Место“ покренутих прикључака. Погледајте датотеку „.eom-plugin“ да сазнате где се налази дати прикључак.

en: Location:
sr: Место:

en: Loop through the image sequence
sr: Врти низ слика

en: Maker Note
sr: Белешка ствараоца

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
sr: Сакри_ј

en: Metadata
sr: Метаподаци

en: Metering
sr: Мерење светла

en: Metering Mode:
sr: Мерење светла:

en: Millimeters
sr: Милиметри

en: Mirror the image horizontally
sr: Изврните слику по хоризонтали

en: Mirror the image vertically
sr: Изврните слику по вертикали

en: Move the selected image to the trash folder
sr: Преместите изабрану слику у корпу за смеће

en: Move the selected item on the toolbar
sr: Преместите изабрану ставку на палету алата

en: Move to _Trash
sr: Премести у _смеће

en: Name:
sr: Назив:

en: No image loaded.
sr: Слика није учитана.

en: No images found in '%s'.
sr: Нису пронађене слике у „%s“.

en: None
sr: Ништа

en: Normal
sr: Обична

en: North
sr: Северни

en: Open Containing _Folder
sr: Отвори садржајну _фасциклу

en: Open Folder
sr: Отворите фасциклу

en: Open Image
sr: Отворите слику

en: Open _with
sr: Отвори _са

en: Open a file
sr: Отворите датотеку

en: Open in fullscreen mode
sr: Отвара преко целог екрана

en: Open in slideshow mode
sr: Отвара у режиму покретног приказа

en: Open the selected image with a different application
sr: Отворите изабрану слику другим програмом

en: Opening image "%s"
sr: Отварам слику „%s“

en: Options
sr: Могућности

en: Other
sr: Други

en: Out
sr: Умањи

en: Page Setup
sr: Подешавање странице

en: Pause Slideshow
sr: Паузирај приказ

en: Pause or resume the slideshow
sr: Паузирајте или наставите покретни приказ слика

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
sr: Пробајте са другачијим проширењем као што је „.png“ или „.jpg“.

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Position
sr: Положај

en: Prefere_nces
sr: Пос_тавке

en: Preferences for Eye of MATE
sr: Поставке Мејтовог ока

en: Preview
sr: Претпреглед

en: Print the selected image
sr: Одштампајте изабрану слику

en: Prope_rties
sr: _Особине

en: Properties
sr: Особине

en: Question
sr: Питање

en: Randomize the image sequence
sr: Насумичан низ слика

en: Reload Image
sr: Освежи слику

en: Reload current image
sr: Поново учитава текућу слику

en: Remove the selected item from the toolbar
sr: Уклоните изабрану ставку са палете алата

en: Remove the selected toolbar
sr: Уклоните изабрану палету алата

en: Rename from:
sr: Преименуј од:

en: Replace spaces with underscores
sr: Замени размаке подвлаком

en: Right
sr: Десно

en: Rotate Counterc_lockwise
sr: Окрени су_протно смеру казаљке на сату

en: Rotate the image 90 degrees to the left
sr: Окрените слику за 90 степени улево

en: Rotate the image 90 degrees to the right
sr: Окрените слику за 90 степени удесно

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: Покрените „%s --help“ да видите читав списак доступних опција линије наредби.

en: S_elect the images you want to save:
sr: _Изаберите слике које желите да сачувате:

en: S_lideshow
sr: _Покретни приказ

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save Image
sr: Сачувајте слику

en: Save _As
sr: Сачувај _као

en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: Save changes in currently selected images
sr: Сачувајте измене на тренутно изабраној слици

en: Save changes to image "%s" before closing?
sr: Да сачувам измене на слици „%s“ пре затварања?

en: Save the selected images with a different name
sr: Сачувајте изабрану слику под другим називом

en: Saving image "%s" (%u/%u)
sr: Чувам слику „%s“ (%u/%u)

en: Saving image locally…
sr: Чувам слику локално…

en: Scroll wheel zoom
sr: Точкић на мишу увећава

en: Separator
sr: Раздвајач

en: Sequence
sr: Низ

en: Set as _Desktop Background
sr: Постави за позадину _радне површи

en: Set the selected image as the desktop background
sr: Поставите изабрану слику за позадину радне површи

en: Show the application's version
sr: Приказује издање програма

en: Show the current image in fullscreen mode
sr: Прикажите текућу слику преко целог екрана

en: Show the folder which contains this file in the file manager
sr: Прикажите фасциклу која садржи овај документ у управнику датотека

en: Show the image at its normal size
sr: Прикажите слику у њеној пуној величини

en: Show the properties and metadata of the selected image
sr: Прикажите особине и мета податке о изабраној слици

en: Show “_%s”
sr: Прикажи „_%s“

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
sr: Приказује/скрива дугмиће за листање у површи са збирком слика.

en: Show/Hide the image collection pane.
sr: Приказује/скрива област са збирком слика.

en: Show/Hide the window side pane.
sr: Приказује/скрива бочну површ прозора.

en: Show/Hide the window statusbar.
sr: Приказује/скрива траку стања.

en: Show/Hide the window toolbar.
sr: Приказује/скрива траку алата.

en: Shrink the image
sr: Умањите преглед слике

en: Side _Pane
sr: Бочна _површ

en: Simple image viewer
sr: Једноставан прегледач слика

en: Size
sr: Величина

en: Slideshow
sr: Покретни приказ

en: Smooth images when zoomed-_in
sr: Изглади слику при у_већању

en: Smooth images when zoomed-_out
sr: Изглади слику при у_мањењу

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
sr: Неке од изабраних слика не могу да преместим у смеће, стога ће бити трајно уклоњене. Да ли желите да наставите?

en: South
sr: Јужни

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
sr: Отвара нови примерак програма уместо да користи већ постојећи

en: Start a slideshow view of the images
sr: Покрените покретни приказ слика

en: Start counter at:
sr: Покрени бројач на:

en: T_oolbar
sr: Трака _алата

en: Tag
sr: Ознака

en: Taken on
sr: Сликано

en: Temporary file creation failed.
sr: Стварање привремене датотеке није успело.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
sr: Боја која се користи за испуњавање области иза слике. Уколико није постављен кључ „use-background-color“ (користи боју позадине) иза слике ће бити приказана подразумевана боја из тренутне Гтк+ теме.

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
sr: Назив датотеке радне површи (укључујући и „.desktop“) програма који ће бити коришћен за уређивање слика (када кликнете на дугме „Уреди слику“ на траци алата). Оставите празним поље за унос уколико желите да искључите ову могућност.

en: The given locations contain no images.
sr: Наведено место не садржи слике.

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
sr: Слика „%s“ је измењена у спољном програму.
    Да ли желите да освежите њен приказ?

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
sr: Слика „%s“ је постављена као позадина радне површине.
    Да ли желите да измените њен изглед?

en: The image whose printing properties will be set up
sr: Слика чије ће поставке штампе бити подешене

en: The information for the page where the image will be printed
sr: Подаци о страници на којој ће слика бити штампана

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
sr: Фактор множења који ће бити примењен када се точкић на мишу користи за увећање. Ова вредност одређује корак увећања или умањења који одговара сваком померају точкића. На пример, 0.05 ће резултирати увећањем од 5% при сваком померају точкића, а 1.00 ће резултирати увећањем од 100%.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
sr[0]: Постоји %d слика са несачуваним изменама. Да сачувам измене пре затварања?
sr[1]: Постоје %d слике са несачуваним изменама. Да сачувам измене пре затварања?
sr[2]: Постоји %d слика са несачуваним изменама. Да сачувам измене пре затварања?

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Овај програм се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без подразумеване гаранције КОРИСНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Видите ГНУ Општу Јавну Лиценцу за више детаља.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или га мењати под условима ГНУ Опште Јавне Лиценце (GNU GPL) како је објављује Задужбина за Слободни Софтвер (FSF); било верзије 2 те Лиценце, било (по вашем нахођењу) било које новије верзије.

en: Time
sr: Време

en: To:
sr: На:

en: Toolbar Editor
sr: Уређивање палете алата

en: Transformation failed.
sr: Претварање није успело.

en: Transformation on unloaded image.
sr: Претварање на неучитаној слици.

en: Transparency color
sr: Боја провидности

en: Transparency indicator
sr: Обележивач провидности

en: Transparent Parts
sr: Провидни делови

en: Trash images without asking
sr: Слање слика у смеће без питања

en: Type
sr: Врста

en: Type:
sr: Врста:

en: Undo the last change in the image
sr: Опозовите последњу измену над сликом

en: Unknown
sr: Непознато

en: Use "%s" to open the selected image
sr: Користи „%s“ да отвориш одабрану слику

en: Use a custom background color
sr: Коришћење произвољне боје позадине

en: Value
sr: Вредност

en: Vertical
sr: Усправно

en: Viewing a slideshow
sr: Прегледање у покретном приказу

en: West
sr: Запад

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
sr: Да ли бирач датотека да прикаже фасциклу са сликама корисника уколико нису учитане слике.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
sr: Да ли површ збирке слика треба да буде променљиве величине.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
sr: Да ли слика треба да буде екстраполирана приликом увећања. Таква слика изгледа мутније и учитава се спорије него слике без екстраполације.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
sr: Да ли слика треба да буде интраполира приликом увећања. Таква слика изгледа боље, али се учитава спорије него слике без интерполације.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
sr: Да ли ће слика бити аутоматски окренута на основу ЕХИФ записа.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
sr: Да ли ће списак метаподатака у прозорчету особина бити приказан у засебном листу.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
sr: Да ли ће точкић на мишу бити коришћен за увећање приказа.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
sr: Да ли ће низ слика бити приказиван без престанка.

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
sr: Да ли ће низ слика бити приказиван насумичним редом.

en: Width:
sr: Ширина:

en: XMP Exif
sr: ХМП Ехиф

en: XMP IPTC
sr: ХМП ИПТЦ

en: XMP Other
sr: ХМП Остало

en: XMP Rights Management
sr: ХМП Управљање правима

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце
    уз овај програм. Ако нисте, пишите Задужбини слободног
    софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA“.

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom multiplier
sr: Фактор увећања

en: [FILE…]
sr: [ДАТОТЕКА…]

en: _About
sr: _О програму

en: _Automatic orientation
sr: _Самостално усмерење

en: _Best Fit
sr: _Најбоље уклапање

en: _Bottom:
sr: До_ле:

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Contents
sr: _Садржаји

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Delete Toolbar
sr: _Обриши палету алата

en: _Do not ask again during this session
sr: Не _питај поново током ове сесије

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _First Image
sr: Пр_ва слика

en: _Fullscreen
sr: _Цео екран

en: _Go
sr: _Иди

en: _Height:
sr: _Висина:

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Image
sr: _Слика

en: _Image Collection
sr: _Збирка слика

en: _Last Image
sr: По_следња слика

en: _Left:
sr: Ле_во:

en: _Loop sequence
sr: _Врти низ

en: _Move on Toolbar
sr: _Премести на палету алата

en: _Next
sr: _Следећи

en: _Next Image
sr: _Следећа слика

en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

en: _Open Background Preferences
sr: О_твори подешавања позадине

en: _Open…
sr: _Отвори…

en: _Previous
sr: _Претходни

en: _Previous Image
sr: _Претходна слика

en: _Print…
sr: _Штампај…

en: _Random Image
sr: _Насумична слика

en: _Random sequence
sr: _Насумичан низ

en: _Reload
sr: _Освежи

en: _Remove from Toolbar
sr: Уклони са палете алата

en: _Reset to Default
sr: Врати на _основно

en: _Retry
sr: _Пробај поново

en: _Right:
sr: Де_сно:

en: _Rotate Clockwise
sr: Окрени у с_меру казаљке на сату

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Scaling:
sr: _Размера:

en: _Statusbar
sr: Трака _стања

en: _Switch image after:
sr: _Промени слику после:

en: _Toolbar
sr: Трака _алата

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Top:
sr: Го_ре:

en: _Undo
sr: Опо_зови

en: _Unit:
sr: _Јединица:

en: _View
sr: _Преглед

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: _Zoom In
sr: У_већај

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
sr: Смеће

en: as is
sr: у тренутном стању

en: image;viewer;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;photos;browse;thumbnails;rotate;
sr: слика;прегледач;ЈПЕГ;ПНГ;ТИФФ;СВГ;Мејт;фотографије;разгледај;сличице;заокрени;

en: pixel | pixels
sr[0]: тачкица
sr[1]: тачкице
sr[2]: тачкица

en: seconds
sr: секунде
