kaddressbook - en to sr translation catalogue (159 entries)

en: &Action
sr: &Радња

en: &Configure KAddressBook...
sr: &Подеси К‑адресар...

en: &Edit
sr: &Уређивање

en: &Export
sr: &Извоз

en: &File
sr: &Фајл

en: &New
sr: &Ново

en: &Settings
sr: &Подешавање

en: &Themes
sr: &Теме

en: &Tools
sr: &Алатке

en: &View
sr: При&каз

en: (All)
sr: (све)

en: (Groups)
sr: (групе)

en: (None)
sr: (ништа)

en: (Untagged)
sr: (неозначено)

en: <qt>Category filter: %1
sr: <qt>Филтер категорија: %1</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sr: <qt>Ово ће потпуно сакрити траку менија. Можете је касније вратити притиском %1.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
sr: Очисти филтер категорија

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
sr: Ресетуј филтер категорија

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
sr: Следећи

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
sr: Претходни

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
sr: Нова група контаката...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
sr: Нови контакт...

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
sr: Једноставно (једна колона)

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
sr: Три колоне

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
sr: Две колоне

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
sr: %1 од %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
sr: Пређите на следећи контакт на списку.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
sr: Пређите на претходни контакт на списку.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
sr: Потражите контакте на списку.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
sr: Изаберите главно поље за ређање.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
sr: Изаберите стил штампања.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
sr: Изаберите редослед ређања.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
sr: Овом опцијом бирате да ли контакте ређати растућим или опадајућим редоследом. Поље контакта по којем се ређа задајете опцијом Критеријум:.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
sr: Изаберите жељени стил штампања. Слика прегледа ће вам помоћи да одлучите.

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
sr: Кроз овај списак можете изабрати поље по којем ће контакти бити поређани при штампању. Редослед ређања, растући или опадајући, задајете опцијом Редослед:.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
sr: Кликните на ово дугме да пређете на следећи контакт на списку.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
sr: Кликните на ово дугме да пређете на претходни контакт на списку.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
sr: Одштампајте цео адресар или само изабране контакте.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
sr: Почните да куцате у овом пољу ниску за тражење, и добићете списак контаката који се поклапају. Ово је брз начин за налажење жељених контаката.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
sr: Појавиће се дијалог у коме можете да подесите пречице у оквиру програма.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
sr: Појавиће се дијалог у коме можете да направите нову групу контаката.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
sr: Појавиће се дијалог у коме можете да направите нови контакт.

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
sr: растуће

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
sr: опадајуће

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
sr: (Преглед није доступан.)

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
sr: Критеријум:

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
sr: Редослед:

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
sr: Како би отисак требало да изгледа?
    К‑адресар пружа неколико стилова штампања, за различите намене.
    Изаберите испод стил који вам одговара.

[ctx: @title:group]
en: Print Style
sr: Стил штампања

[ctx: @title:group]
en: Sorting
sr: Ређање

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
sr: Избор стила штампања

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
sr: Својства фасцикле адресара %1

en: Address Book
sr: Адресар

en: All EMails
sr: све е‑поште

en: Alternating the background color
sr: Наизменична боја позадине

en: Appearance
sr: Изглед

en: Appearance Page
sr: Страница изгледа

en: Birthday
sr: Рођендан

en: Business Address
sr: пословна адреса

en: Category filter
sr: Филтер категорија

en: Change the background color of every row
sr: Мења боју позадине на свакој наредној врсти.

en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
sr: Попуните ову кућицу да би се штампали рођендани контаката.

en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
sr: Попуните ову кућицу да би се штампале адресе е‑поште контаката.

en: Check this box if you want contact notes to be printed.
sr: Попуните ову кућицу да би се штампале белешке контакта.

en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
sr: Попуните ову кућицу да би се штампале организације контаката.

en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
sr: Попуните ову кућицу да би се штампали бројеви телефона контаката.

en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
sr: Попуните ову кућицу да би се штампале адресе контаката.

en: Choose Contacts to Print
sr: Избор контаката за штампање

en: Choose Printing Style
sr: Избор стила штампања

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
sr: Кликом на ово дугме позивате бирач боја у којем можете поставити боју позадине за наслове.

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
sr: Кликом на ово дугме позивате бирач боја у којем можете поставити боју текста у насловима.

en: Compact Printing Style
sr: Сажети стил штампања

en: Compact Style
sr: Сажето

en: Configure Plugins
sr: Подешавање прикључака

en: Contact Headers
sr: Заглавља контаката

en: Current maintainer
sr: Тренутни одржавалац

en: Detailed Print Style - Appearance
sr: Детаљан стил штампања — изглед

en: Detailed Style
sr: Детаљан стил

en: Domestic Address
sr: Домаћа адреса

en: Email address:
sr: Адреса е‑поште:

en: Email addresses
sr: Адресе е‑поште

en: Email addresses:
sr: Адресе е‑поште:

en: Export
sr: Извези

en: Family Name
sr: презиме

en: Fields
sr: Поља

en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
sr: Фајлови или УРЛ‑ови. Корисник се пита да ли да се увезе.

[ctx: Finished printing]
en: Done
sr: Готово.

en: Full Name
sr: име и презиме

en: Given Name
sr: име

en: Headline background color:
sr: Боја позадине наслова:

en: Headline text color:
sr: Боја текста наслова:

en: Hide menu bar
sr: Сакривање траке менија

en: Home Address
sr: кућна адреса

en: Import
sr: Увези

en: Import the given file
sr: Увези дати фајл

en: Import/Export Plugins
sr: Прикључци за извоз/увоз

en: International Address
sr: Међународна адреса

en: KAddressBook
sr: К‑адресар

en: Laurent Montel
sr: Лорен Монтел

en: Main Toolbar
sr: Главна трака

en: Mike's Printing Style
sr: Мајков стил штампања

en: Note
sr: Белешке

en: Note:
sr: Белешка:

en: Notes:
sr: Белешке:

en: Organization
sr: Организација

en: Organization:
sr: Организација:

en: Parcel Address
sr: Адреса за испоруке

en: Phone Numbers
sr: бројеви телефона

en: Phone numbers
sr: Бројеви телефона

en: Postal Address
sr: Поштанске адресе

en: Postal addresses
sr: Адресе

en: Preferred Address
sr: Пожељна адреса

en: Preferred EMail
sr: пожељна е‑пошта

en: Previous maintainer
sr: Претходни одржавалац

en: Print Contact's Information
sr: Подаци о контакту који се штампају

en: Print Progress
sr: Напредак штампања

en: Print contact birthdays
sr: Штампај рођендане контаката

en: Print contact email addresses
sr: Штампај адресе е‑поште контаката

en: Print contact notes
sr: Штампај белешке контаката

en: Print contact organizations
sr: Штампај организације контаката

en: Print contact phone numbers
sr: Штампај бројеве телефона контаката

en: Print contact street addresses
sr: Штампај адресе

en: Print the birthday
sr: Штампа рођендан.

en: Print the e-mail and e-mail2 fields
sr: Штампа поља е‑поште и е‑поште 2.

en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
sr: Штампа кућну адресу, са кућним и мобилним бројем телефона.

en: Printing
sr: Штампам...

en: Printout for Ring Binders
sr: Отисак за регистраторе

en: Progress
sr: Напредак

en: Quick search
sr: Брза претрага

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
sr: Регистраторски стил штампања — изглед

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select all contacts in the current address book view.
sr: Изаберите све контакте у текућем приказу адресара.

en: Select the headline text background color
sr: Изаберите боју позадине насловног текста.

en: Select the headline text color
sr: Изаберите боју насловног текста.

en: Serverside Subscription...
sr: Претплата на страни сервера...

en: Set Focus to Quick Search
sr: Фокус на брзу претрагу

en: Setting up colors
sr: Постављам боје...

en: Setting up document
sr: Постављам документ...

en: Setting up fields
sr: Постављам поља...

en: Show QR Codes
sr: Прикажи КуР кодове

en: Show QR Codes in the contact.
sr: Приказ КуР кодова у контакту.

en: Show a simple mode of the address book view.
sr: Једноставан режим приказа адресара.

en: Telephone:
sr: Телефон:

en: Telephones:
sr: Телефони:

en: The KDE Address Book Application
sr: Програм КДЕ‑овог адресара

en: Tobias Koenig
sr: Тобијас Кениг

en: Tools Plugins
sr: Алатни прикључци

en: Web page:
sr: Веб страница:

en: Which contacts do you want to print?
sr: Које контакте желите да одштампате?

en: Work Address
sr: Адреса на послу

en: first color
sr: Прва боја

en: print the business address, with business phone number
sr: Штампа пословну адресу, са пословним бројем телефона.

en: second color
sr: Друга боја

en: the first color, if alternating color is checked
sr: Прва боја, када је укључена наизменична боја.

en: the second color, if alternating color is checked
sr: Друга боја, када је укључена наизменична боја.

en: with birthday
sr: Са рођенданом

en: with business address
sr: Са пословном адресом

en: with e-mail
sr: Са е‑поштом

en: with home address
sr: Са кућном адресом
