kmail - en to sr translation catalogue (1085 entries)

en:  Column: %1
sr:  колона: %1

en:  day |  days
sr[0]:  дан
sr[1]:  дана
sr[2]:  дана
sr[3]:  дан

en:  sec
sr:  сек.

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to KMail %1
sr: Добродошли у К‑пошту %1

en: %1 match | %1 matches
sr[0]: %1 поклапање
sr[1]: %1 поклапања
sr[2]: %1 поклапања
sr[3]: 1 поклапање

en: %1 of %2 used
sr: %1 од %2 попуњено

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
sr: %1 (подразумевани)

en: %p% full
sr: %p% попуњено

en: &Add Account...
sr: &Додај налог...

en: &Add...
sr: &Додај...

en: &Address Book
sr: &Адресар

en: &All Fields
sr: Св&а поља

en: &Archive File:
sr: Фајл &архиве:

en: &Archive Folder...
sr: &Архивирај фасциклу...

en: &Ask for action after dragging messages to another folder
sr: Питај за &радњу при превлачењу порука у другу фасциклу

en: &Assign Shortcut...
sr: &Додели пречицу...

en: &Attach
sr: &Прилагање

en: &Attach file
sr: &Приложи фајл

en: &Automatic Spellchecking
sr: &Аутоматска провера правописа

en: &BCC addresses:
sr: БЦЦ а&дресе:

en: &CC addresses:
sr: ЦЦ а&дресе:

en: &Configure Automatic Archiving...
sr: Подеси аутоматско &архивирање...

en: &Configure KMail...
sr: &Подеси К‑пошту...

en: &Configure Summary View...
sr: &Подеси приказ сажетака...

en: &Copy Global Templates
sr: &Копирај глобалне шаблоне

en: &Create Filter
sr: &Направи филтер

en: &Cryptographic Message Format
sr: &Криптографски формат порука

en: &Debug Sieve...
sr: &Исправљање сита...

en: &Delete Search
sr: О&бриши претрагу

en: &Delete folder and subfolders after completion
sr: О&бриши фасцикле и потфасцикле након завршетка

en: &Dictionary
sr: &Речник

en: &Dictionary:
sr: &Речник:

en: &Display Message
sr: &Прикажи поруку

en: &Drafts folder:
sr: Фасцикла &недовршених:

en: &Duplicate existing identity
sr: дуплирањем постојећег &идентитета

en: &Duplicate existing vCard
sr: &Дуплирањем постојећег в‑карда

en: &Edit
sr: &Уређивање

en: &Edit Recipients
sr: &Уреди примаоце

en: &Email address:
sr: &Адреса е‑поште:

en: &Encrypt Message
sr: Ш&ифруј поруку

en: &Existing identities:
sr: &Постојећи идентитети:

en: &Expiration Settings
sr: Поставке &застаревања

en: &Expire
sr: &Спроведи застаревање

en: &Expire All Folders
sr: &Застаревање у свим фасциклама

en: &File
sr: &Фајл

en: &Find Messages...
sr: &Нађи поруке...

en: &Find in Message...
sr: &Нађи у поруци...

en: &Folder:
sr: &Фасцикла:

en: &Forward
sr: &Проследи

en: &From
sr: &Од

en: &From existing vCard
sr: &Из постојећег в‑карда

en: &Go
sr: &Кретање

en: &Help
sr: П&омоћ

en: &Identity
sr: &Идентитет

en: &Identity:
sr: &Идентитет:

en: &Ignore Thread
sr: &Игнориши нит

en: &Import Messages...
sr: &Увези поруке...

en: &Import from another Email Client...
sr: &Увези из другог клијент е‑поште...

en: &Include sub-folders
sr: &Укључи и потфасцикле

en: &Insert Recent Text File
sr: Уметни &недавни текстуални фајл

en: &Insert Text File...
sr: &Уметни текстуални фајл...

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
sr: &Задржи изворно кодирање при одговарању и прослеђивању (ако је могуће)

en: &Mail Transport
sr: Транспорт &поште

en: &Mail transport:
sr: &Транспорт поште:

en: &Mailing List Management...
sr: &Управљање поштанском листом...

en: &Message
sr: &Порука

en: &Modify...
sr: Из&мени...

en: &Move All Messages to Trash
sr: &Премести све поруке у смеће

en: &Move to Trash
sr: Пре&мести у смеће

en: &New Composer
sr: &Нови састављач

en: &New Message...
sr: &Нова порука...

en: &New identity:
sr: &Нови идентитет:

en: &Next Message
sr: &Следећа порука

en: &Options
sr: &Опције

en: &Previous Message
sr: &Претходна порука

en: &Remind me later
sr: &Подсети ме касније

en: &Remove
sr: &Уклони

en: &Rename
sr: &Преименуј

en: &Reply-To address:
sr: Адреса за &одговоре:

en: &Reply...
sr: &Одговори...

en: &Request Disposition Notification
sr: &Захтевај обавештење о распоређивању

en: &Save as Draft
sr: Сачувај као &недовршену

en: &Select All
sr: Изабери &све

en: &Send Mail
sr: &Пошаљи пошту

en: &Send Mail Via
sr: Пошаљи пошту п&реко

en: &Send Now
sr: Пошаљи &одмах

en: &Send Queued Messages
sr: &Пошаљи приправне поруке

en: &Send as Is
sr: Пош&аљи како јесте

en: &Send picture with every message
sr: Пошаљи &слику са сваком поруком

en: &Sent-Mail Folder
sr: Фасцикла п&ослате поште

en: &Sent-Mail folder:
sr: Фасцикла за по&слату пошту:

en: &Settings
sr: &Подешавање

en: &Sign Message
sr: &Потпиши поруку

en: &Snippets
sr: &Исечци

en: &Specify the Subject
sr: &Наведи тему

en: &Spellchecker...
sr: &Правописар...

en: &Templates folder:
sr: Фасцикла &шаблона:

en: &Tools
sr: &Алатке

en: &Undo
sr: &Опозови

en: &Undo: "%1"
sr: &Опозови: „%1“

en: &Use System Settings values
sr: по вредностима из &Системских поставки

en: &Use custom colors
sr: &Посебне боје

en: &Use custom fonts
sr: &Посебни фонтови

en: &Use custom message templates for this identity
sr: &Посебни шаблони за поруке за овај идентитет

en: &Use custom message templates in this folder
sr: &Посебни шаблоне за поруке у овој фасцикли

en: &Use custom message-id suffix
sr: Посебан &суфикс за ид. поруке

en: &Validate certificates using CRLs
sr: &Оверавај сертификате помоћу ЦРЛ‑ова

en: &Value:
sr: &Вредност:

en: &View
sr: &Приказ

en: &Warn when trying to send unencrypted messages
sr: Упозори при покушају слања не&шифрованих порука

en: &Watch Thread
sr: &Прати нит

en: &With empty fields
sr: Са &празним пољима

en: &Wordwrap
sr: &Прелом текста

en: &Your name:
sr: &Ваше име:

en: &vCard path:
sr: &Путања в‑карда:

en: (Current system setting: %1)
sr: (Тренутна системска поставка: %1)

en: (c), 2004 Tobias Koenig
sr: © 2004, Тобијас Кениг

en: (no templates)
sr: (нема шаблона)

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
sr[0]: %1 прилог (%2)
sr[1]: %1 прилога (%2)
sr[2]: %1 прилога (%2)
sr[3]: %1 прилог (%2)

en: 1 unread message | %1 unread messages
sr[0]: %1 непрочитана порука
sr[1]: %1 непрочитане поруке
sr[2]: %1 непрочитаних порука
sr[3]: 1 непрочитана порука

en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
sr: <b>УПОЗОРЕЊЕ:</b> Дозвољавањем ХТМЛ‑а у е‑пошти повећава се ризик да систем буде компромитован садашњим или очекиваним безбедоносним злоупотребама. <a href="whatsthis1">Више о ХТМЛ пошти.</a> <a href="whatsthis2">Више о спољашњим везама.</a>

en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
sr: <b>УПОЗОРЕЊЕ:</b> Безусловно слање потврда подрива вашу приватност. <a href="whatsthis-mdn">Сазнајте више о МДН‑овима.</a>

en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
sr: <qt><p>Када је ова опција укључена, послате поруке се складиште шифроване. Ово није препоручљиво пошто нећете моћи да читате поруке када потребни сертификат истекне.</p><p>Ипак, можда постоје локална правила која налажу да укључите ову опцију. Ако нисте сигурни, питајте свог локалног администратора.</p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sr: <qt><p>Изаберите најмањи број дана током којих би сви сертификати у ланцу требало да буду важећи пре издавања упозорења.</p><p>Препоручена поставка по Сфинксу је четрнаест дана.</p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If CA Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the CA certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sr: <qt><p>Изаберите најмањи број дана током којих би ЦА сертификат требало да буде важећи пре издавања упозорења.</p><p>Препоручена поставка по Сфинксу је четрнаест дана.</p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sr: <qt><p>Изаберите најмањи број дана током којих би сертификат за шифровање требало да буде важећи пре издавања упозорења.</p><p>Препоручена поставка по Сфинксу је четрнаест дана.</p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sr: <qt><p>Изаберите најмањи број дана током којих би корени сертификат требало да буде важећи пре издавања упозорења.</p><p>Препоручена поставка по Сфинксу је четрнаест дана.</p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Signature Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the signature certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
sr: <qt><p>Изаберите најмањи број дана током којих би сертификат за потписивање требало да буде важећи пре издавања упозорења.</p><p>Препоручена поставка по Сфинксу је четрнаест дана.</p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn When Trying To Send Unencrypted Messages</h1>
    If this box is checked, you will be warned when you try to send parts of or the whole message unencrypted.
    <p>
    It is recommended to leave this option turned on for maximum integrity.
    </p></qt>
sr: <qt><p>Ако је ова опција укључена, бићете упозорени када покушате да пошаљете поруку нешифровану, по деловима или у целини.</p><p>Препоручљиво је оставити ову опцију укључену ради максималног интегритета.</p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn When Trying To Send Unsigned Messages</h1>
    If this box is checked, you will be warned when you try to send parts of or the whole message unsigned.
    <p>
    It is recommended to leave this option turned on for maximum integrity.
    </p></qt>
sr: <qt><p>Ако је ова опција укључена, бићете упозорени када покушате да пошаљете поруку непотписану, по деловима или у целини.</p><p>Препоручљиво је оставити ову опцију укључену ради максималног интегритета.</p></qt>

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
sr: <qt><a href="whatsthis1">Подаци о посебном формату...</a></qt>

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
sr: <qt><b>%1</b><br/>Укупно: %2<br/>Непрочитано: %3</qt>

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sr: <qt><h3>БЦЦ адресе (слепа копија)</h3><p>Адресе које унесете овде биће придодате одлазној пошти која се шаље са овим идентитетом. Ове адресе неће бити видљиве осталим примаоцима.</p><p>Ово се обично користи за слање копије сваке ваше поруке на неки други ваш налог.</p><p>Можете навести више од једне адресе, раздвајајући их запетама.</p><p>Ако сте у недоумици, оставите ово поље празно.</p></qt>

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sr: <qt><h3>ЦЦ адресе (копија)</h3><p>Адресе које унесете овде биће придодате одлазној пошти која се шаље са овим идентитетом.</p><p>Ово се обично користи за слање копије сваке ваше поруке на неки други ваш налог.</p><p>Можете навести више од једне адресе, раздвајајући их запетама.</p><p>Ако сте у недоумици, оставите ово поље празно.</p></qt>

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
sr: <qt><h3>Адреса е‑поште</h3><p>Ово поље треба да садржи вашу пуну адресу е‑поште.</p><p>Овде дата адреса биће примарна, коришћена за сву одлазну пошту. Ако имате још неке адресе, или направите нови идентитет, или их додајте као адресе алијасе у пољу испод.</p><p>Ако ово оставите празно, или погрешно попуните, други ће имати проблема да вам одговоре.</p></qt>

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
sr: <qt><h3>Алијаси е‑поште</h3><p>Ово поље садржи адресе алијасе, које такође треба узети као да припадају овом идентитету (за разлику од оних које представљају различит идентитет).</p><p>Пример:</p><table><tr><th>примарна адреса:</th><td>pera.peric@nikadodjija.org</td></tr><tr><th>алијаси:</th><td>pera@nikadodjija.org<br />peric@nikadodjija.org</td></tr></table><p>Уносите један алијас по реду.</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
sr: <qt><h3>Смерница за обавештавања о распоређивању порука</h3><p>МДН‑ови су уопштење онога што се обично зове <b>потврда о читању</b>. Писац поруке захтева да се пошаље обавештење о распоређивању поруке, и поштански програм примаоца шаље одговор из кога писац може да сазна шта се догодило са његовом поруком. Уобичајене врсте распоређивања укључују <b>приказана</b> (тј. прочитана), <b>обрисана</b> или <b>отпослата</b> (нпр. прослеђена).</p><p>За управљање слањем МДН‑ова у К‑пошти дате су следеће опције:</p><ul><li><i>игнориши</i>: игнорише све захтеве за обавештавање о распоређивању. Ниједан МДН никада неће бити послат аутоматски (препоручљиво).</li><li><i>питај</i>: одговара на захтев тек пошто се затражи дозвола од корисника. На овај начин можете слати МДН‑ове за изабране поруке, док ћете их игнорисати или одбијати за остале.</li><li><i>одбиј</i>: увек шаље обавештење <b>одбијена</b>. Ово је тек <em>мало</em> боље од безусловног слања МДН‑ова, јер ће писац и даље знати да је нешто урађено са поруком. Једино што не може видети да ли је обрисана, прочитана, итд.</li><li><i>шаљи увек</i>: увек шаље обавештење о распоређивању. Ово значи да писац поруке сазнаје чим је нешто са њом урађено, и још шта је тачно урађено (приказана, обрисана, итд). Ова опција се никако не препоручује, али пошто има донекле смисла нпр. за поспешивање односа са муштеријама, дата је на избор.</li></ul></qt>

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
sr: <qt><h3>Организација</h3><p>Ово поље треба да садржи име ваше организације, ако желите да оно буде садржано у заглављу послате поруке.</p><p>Слободно можете (и тако је уобичајено) ово оставити непопуњено.</p></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
sr: <qt><h3>Адреса за одговоре</h3><p>Ово поставља заглавље <tt>Одговор на:</tt> тако да садржи другачију адресу е‑поште од уобичајене адресе у <tt>Од:</tt>.</p><p>Ово може бити корисно када сте део групе људи у којој сви имају сличне улоге. На пример, можете желети да поруке које шаљете имају вашу адресу у пољу <tt>Од:</tt>, а да одговори иду на групну адресу.</p><p>Ако сте у недоумици, оставите ово поље празно.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
sr: <qt><h3>Ваше име</h3><p>Ово поље треба да садржи ваше име, онако како желите да се појављује у заглављу послатих порука.</p><p>Ако поље оставите празно, ваше име се неће јављати у заглављу, већ само адреса е‑поште.</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
sr: <qt><p><strong>За датум могу бити коришћени ови изрази:</strong></p><ul><li>d — дан као број без водеће нуле (1–31)</li><li>dd — дан као број са водећом нулом (01–31)</li><li>ddd — скраћено име дана (пон–нед)</li><li>dddd — пуно име дана (понедељак–недеља)</li><li>M — месец као број без водеће нуле (1–12)</li><li>MM — датум као број са водећом нулом (01–12)</li><li>MMM — скраћено име месеца (јан–дец)</li><li>MMMM — пуно име месеца (јануар–децембар)</li><li>yy — година као двоцифрени број (00–99)</li><li>yyyy — година као четвороцифрени број (0000–9999)</li></ul><p><strong>За време могу бити коришћени ови изрази:</strong></p><ul><li>h — час без водеће нуле (0–23 или 1–12 у AM/PM приказу)</li><li>hh — час са водећим нулом (00–23 или 01–12 у AM/PM приказу)</li><li>m — минути без водеће нуле (0–59)</li><li>mm — минути са водећом нулом (00–59)</li><li>s — секунде без водеће нуле (0–59)</li><li>ss — секунде са водећом нулом (00–59)</li><li>z — милисекунде без водећих нула (0–999)</li><li>zzz — милисекунде са водећим нулама (000–999)</li><li>AP — AM/PM приказ (AP ће бити замењено са „AM“ или „PM“)</li><li>ap — AM/PM приказ (ap ће бити замењено са „am“ или „pm“)</li><li>Z — временска зона у бројевном облику (-0500)</li></ul><p><strong>Сви остали знакови ће бити игнорисани.</strong></p></qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
sr: <qt><p>Укључите ову опцију ако желите да К‑пошта захтева обавештења о распоређивању поруке (МДН‑ове) за сваку вашу одлазећу поруку.</p><p>Ова опција утиче само на подразумевано; у састављачу увек можете укључити или искључити захтевање МДН‑а за дату поруку, преко ставке менија <i>Опције→Захтевај обавештење о распоређивању</i>.</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
sr: <qt><p>Да бисте могли да потпишете ову поруку, прво морате да одредите кључ (опенПГП или С/МИМЕ) за потписивање који треба да се користи.</p><p>Изаберите кључ за потписивање у постави идентитета.</p></qt>

en: <qt><p>Messages sometimes come in both formats. This option controls whether you want the HTML part or the plain text part to be displayed.</p><p>Displaying the HTML part makes the message look better, but at the same time increases the risk of security holes being exploited.</p><p>Displaying the plain text part loses much of the message's formatting, but makes it almost <em>impossible</em> to exploit security holes in the HTML renderer (Konqueror).</p><p>The option below guards against one common misuse of HTML messages, but it cannot guard against security issues that were not known at the time this version of KMail was written.</p><p>It is therefore advisable to <em>not</em> prefer HTML to plain text.</p><p><b>Note:</b> You can set this option on a per-folder basis from the <i>Folder</i> menu of KMail's main window.</p></qt>
sr: <qt><p>Понекад поруке стижу у оба формата. Ова опција одређује да ли желите да се прикаже ХТМЛ део или обични текст.</p><p>Приказивање ХТМЛ делова чини да порука изгледа лепше, али понекад повећава ризик злоупотребе безбедносних рупа.</p><p>Приказивањем обичног текста губи се доста од форматирања поруке, али се добија на томе што постаје готово <em>немогуће</em> злоупотребити безбедносне рупе у ХТМЛ рендереру (К‑освајачу).</p><p>Опција испод штити од једне уобичајене злоупотребе ХТМЛ порука, али не и од безбедоносних пропуста који нису били познати у време писања ове верзије К‑поште.</p><p>Због претходно наведеног, саветујемо да <em>не</em> дајете предност ХТМЛ‑у у односу на обични текст.</p><p><b>Напомена:</b> Ову опцију можете поставити за сваку фасциклу понаособ у менију <i>Фасцикла</i> у главном прозору К‑поште.</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
sr: <qt><p>Изаберите да ли желите да К‑пошта шаље све поруке из отпремног сандучета при ручној или при свим проверама поште, или да уопште аутоматски не шаље поруке.</p></qt>

en: <qt><p>Some mail advertisements are in HTML and contain references to, for example, images that the advertisers employ to find out that you have read their message ("web bugs").</p><p>There is no valid reason to load images off the Internet like this, since the sender can always attach the required images directly to the message.</p><p>To guard from such a misuse of the HTML displaying feature of KMail, this option is <em>disabled</em> by default.</p><p>However, if you wish to, for example, view images in HTML messages that were not attached to it, you can enable this option, but you should be aware of the possible problem.</p></qt>
sr: <qt><p>Рекламна пошта је понекад у ХТМЛ‑у и садржи везе ка, на пример, сликама које оглашивачи користе да би сазнали да ли сте прочитали њихове поруке („веб бубице“).</p><p>Нема ваљаног разлога за учитавање слика са Интернета на овај начин, пошто пошиљалац увек може приложити неопходне слике директно у поруци.</p><p>Ради заштите од такве злоупотребе, К‑поштина могућност приказивања ХТМЛ‑а подразумевано је <em>искључена</em>.</p><p>Ову опцију можете укључити ако ипак желите, на пример, да у ХТМЛ порукама видите слике које нису приложене уз поруку, али будите свесни могућих проблема.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
sr: <qt><p>С/МИМЕ (Икс.509) сертификат који изаберете овде биће коришћен за дигитално потписивање ваших порука.</p><p>Можете оставити ово непопуњено, али онда К‑пошта неће моћи да дигитално потписује ваше поруке С/МИМЕ‑ом. Ово неће утицати на уобичајене поштанске функције.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
sr: <qt><p>С/МИМЕ сертификат који одаберете овде биће коришћен за шифровање порука вама самима и за могућност прилагања вашег сертификата у састављачу.</p><p>Можете оставити ово поље непопуњено, али онда К‑пошта неће моћи да шифрује копије одлазних порука вама самима С/МИМЕ‑ом. Ово неће утицати на уобичајене поштанске функције.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
sr: <qt><p>Подразумевани домен се користи за довршавање адреса е‑поште које се састоје само од корисничког имена.</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
sr: <qt><p>Захтевали сте да се поруке шифрују вама самима, али тренутно изабрани идентитет не одређује кључ за шифровање (опенПГП или С/МИМЕ) за ову сврху.</p><p>Изаберите кључеве за шифровање у постави идентитета.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
sr: <qt>Желите ли заиста да обришете празну фасциклу „%1“?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sr: <qt><p>Желите ли заиста да обришете празну фасциклу „%1“ и све њене потфасцикле? Потфасцикле можда нису празне, а њихов садржај ће такође бити обрисан.</p><p><b>Пазите</b>, одбачене поруке се не премештају у фасциклу за смеће, већ се трајно бришу.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sr: <qt><p>Желите ли заиста да обришете фасциклу „%1“ и све њене потфасцикле, одбацујући њихов садржај?</p><p><b>Пазите</b>, одбачене поруке се не премештају у фасциклу за смеће, већ се трајно бришу.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
sr: <qt><p>Желите ли заиста да обришете фасциклу „%1“, одбацујући њен садржај?</p><p><b>Пазите</b>, одбачене поруке се не премештају у фасциклу за смеће, већ се трајно бришу.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
sr: <qt>Желите ли заиста да обришете претрагу <b>%1</b>? <br/>Поруке приказане унутар ње неће бити обрисане пошто су складиштене у својој изворној фасцикли.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
sr: <qt>Желите ли заиста да спроведете застаревање у фасцикли <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
sr: <qt>Желите ли заиста да преместите све поруке из фасцикле <b>%1</b> у смеће?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
sr[0]: <qt>Желите ли заиста да обришете %1 изабрану поруку?<br/>Не можете их вратити пошто их обришете.</qt>
sr[1]: <qt>Желите ли заиста да обришете %1 изабране поруке?<br/>Не можете их вратити пошто их обришете.</qt>
sr[2]: <qt>Желите ли заиста да обришете %1 изабраних порука?<br/>Не можете их вратити пошто их обришете.</qt>
sr[3]: <qt>Желите ли заиста да обришете изабрану поруку?<br/>Не можете је вратити пошто је обришете.</qt>

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
sr: <qt>Желите ли заиста да уклоните идентитет <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>KMail can send a small (48x48 pixels), low-quality, monochrome picture with every message. For example, this could be a picture of you or a glyph. It is shown in the recipient's mail client (if supported).</qt>
sr: <qt>К‑пошта може да шаље мале слике (48×48 пиксела), ниског квалитета и црно‑беле, са сваком поруком. На пример, то може бити ваша слика или неки симбол. Приказује се у поштанском клијенту примаоца (ако је подржано).</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sr: <qt>Ово ће потпуно сакрити траку менија. Можете је поново приказати притиском на %1.</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
sr: <qt>Да бисте одредили тастер или комбинацију тастера којом се бира текућа фасцикла, кликните на дугме испод а затим притисните један или више тастера које желите да придружите овој фасцикли.</qt>

[ctx: @action]
en: Archive
sr: Архивирај

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
sr: О&бриши

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
sr: &Ново

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
sr: О&бриши

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
sr: О&бриши

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
sr: &Тражи

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message...
sr: Нова порука...

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
sr: Синхронизуј пошту

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
sr: &уткано...

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
sr: Следећа

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
sr: Претходна

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
sr: &Хитно

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
sr: &уткано...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
sr: као &прилог...

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
sr: Т&ема

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
sr: све

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
sr: У смеће

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
sr: Нова

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
sr: Прикажи пуну путању сваке фасцикле

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
sr: Изаберите ову опцију да синхронизујете групверску е‑пошту.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
sr: Овим позивате дијалог у коме можете да изаберете које сажетке желите да видите, као и да их подесите по жељи.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
sr: Укључите ову опцију ако желите да видите пуну путању за све набројане фасцикле у сажетку. Ако је опција искључена, видећете само основну путању фасцикле.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
sr: Добићете дијалог у коме можете да сачините и пошаљете нову поруку е‑поште.

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
sr: уткано

[ctx: @item:inlistbox Show default value.]
en: Default
sr: подразумевано

[ctx: @item:inlistbox Show receiver.]
en: Receiver
sr: прималац

[ctx: @item:inlistbox Show sender.]
en: Sender
sr: пошиљалац

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
sr: &Име:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
sr: &Тема:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
sr: име

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
sr: вредност

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
sr: има прикључка сажетка

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
sr: фасцикла

[ctx: @title:group]
en: Format
sr: Формат

[ctx: @title:group]
en: Recipients
sr: Примаоци

[ctx: @title:group]
en: Signature
sr: Потпис

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
sr: Ново

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
sr: Напредно

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
sr: Опште

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
sr: Поштанска листа

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
sr: Пречица

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
sr: Примање

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
sr: Слање

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
sr: Идентитети

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
sr: Приказ

[ctx: @title:window]
en: Insert File
sr: Уметање фајла

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
sr: Својства фасцикле %1

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
sr: Архивирање фасцикле

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
sr: Могуће је периодично правити резервну копију текста у прозору састављача. Овде се поставља период на који се резерва прави. Аутоматско уписивање можете искључити постављањем периода на 0.

en: A list of all the recently used URLs
sr: Списак свих недавно коришћених УРЛ‑ова

en: A list of all the recently used encodings
sr: Списак свих недавно коришћених кодирања

en: A&dd...
sr: &Додај...

en: A&pply Filter
sr: Пр&имени филтере

en: A&vailable Tags
sr: &Доступне ознаке

en: Abort Current Operation
sr: Прекини текући поступак

en: About to send email...
sr: Припремам слање е‑поште...

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
sr: Налог је тренутно ван везе. Кликните <a href="kmail:goResourceOnline">овде</a> да пређете на везу...

en: Action Item Message
sr: порука за радњу

en: Add
sr: Додај

en: Add 'header' to message. This can be repeated
sr: Додај заглавље поруци. Може се понављати.

en: Add Favorite Folder...
sr: Додај омиљену фасциклу...

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
sr[0]: Додај фајлове као &прилог
sr[1]: Додај фајлове као &прилог
sr[2]: Додај фајлове као &прилог
sr[3]: Додај фајл као &прилог

en: Add Followup Reminder...
sr: Додај подсетник на одговор...

en: Add Mail Account...
sr: &Додај поштански налог...

en: Add Markup Plain Text
sr: Додај обични текст обележавања

en: Add New Tag...
sr: Додај нову ознаку...

en: Add Note...
sr: Додај белешку...

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
sr[0]: Додај УРЛ‑ове у поруку
sr[1]: Додај УРЛ‑ове у поруку
sr[2]: Додај УРЛ‑ове у поруку
sr[3]: Додај УРЛ у поруку

en: Add a new identity
sr: Додај нови идентитет

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
sr: Додај прилог поруци. Може се понављати.

en: Add as &Attachment
sr: Додај као &прилог

en: Add as &Inline Image
sr: Додај као &уткану слику

en: Add new tag
sr: Додај нову ознаку

en: Add new tag...
sr: Додај нову ознаку...

en: Add to Address Book
sr: Додај у адресар

en: Add to Existing Contact
sr: Додај у постојећи контакт

en: Add...
sr: Додај...

en: Added Check for Phishing URL
sr: Додата провера против преварантских УРЛ‑ова

en: Address type:
sr: Врста адресе:

en: Aggregation
sr: Груписање

en: Akonadi Agents
sr: Аконадијеви агенти

en: All folders selected are empty or were not indexed.
sr: Све изабране фасцикле или су празне или нису индексиране.

en: Allow local flags in read-only folders
sr: Дозволи локалне заставице у фасциклама само‑за‑читање

en: Allow messages to load external references from the Internet
sr: Дозволи порукама да учитавају &спољашње везе са Интернета

en: Allow to start specific folder
sr: Покретање на одређеној фасцикли

en: Always
sr: увек

en: Always send
sr: шаљи увек

en: Always show the encryption keys &for approval
sr: Увек тражи &одобрење за кључеве за шифровање

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
sr: На систему је нађен други поштар. Желите ли да увезете податке из њега?

en: Anti-virus support
sr: Противвирусна подршка

en: Append S&ignature
sr: Додај &потпис

en: Appl&y All Filters
sr: Примени с&ве филтере

en: Apply &to:
sr: Примени &на:

en: Apply All Filters
sr: Примени све филтере

en: Apply Filters on Folder
sr: Примени филтере на фасциклу

en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
sr: Примени филтер на фасциклу и све потфасцикле

en: Archive Mail Agent was not registered.
sr: Агент за архивирање поште није регистрован.

en: Archive all subfolders
sr: Архивирај све потфасцикле

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
sr: Фасцикла архиве није дефинисана. Проверите поставке налога %1.

en: Are you sure you want to delete this vCard?
sr: Желите ли заиста да обришете овај в‑кард?

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
sr: Желите ли заиста да испразните фасциклу смећа?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
sr: Желите ли заиста да спроведете застаревање порука?

en: As Attachment
sr: као прилог

en: As icons
sr: у виду иконица

en: As list
sr: у виду списка

en: Ask
sr: питај

en: Ask Before Sending
sr: Питај пре слања

en: Attach Folder
sr: Прилагање фасцикле

en: Attach my vCard to message
sr: Приложи мој в‑кард уз поруку

en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
sr: Покушај да дешифрујеш шифроване поруке када се прикажу

en: Auto Resize Image
sr: Аутом. величина слике

en: Autocorrection
sr: Самоисправљање

en: Autocorrection language:
sr: Језик самоисправљања:

en: Automatically encrypt messages when possible
sr: Аутоматски шифруј поруке кад је то могуће

en: Automatically import keys and certificate
sr: Аутоматски увози кључеве и сертификате

en: Automatically insert the configured signature
    when starting to compose a message
sr: <p>Аутоматски умеће подешени потпис на почетку састављања поруке.</p>

en: Automatically request &message disposition notifications
sr: Ауто&матски захтевај обавештења о распоређивању поруке

en: Automatically save the message at this specified interval
sr: Аутоматски уписује поруку по задатом периоду.

en: Automatically sign messages
sr: Аутоматски потписуј поруке

en: Autosave Message Failed
sr: Аутоматско уписивање поруке није успело

en: Autosave interval:
sr: Период аутоматског уписивања:

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
sr: бзип2 компресована тар архива (.tar.bz2)

en: Beta testing of PGP 6 support
sr: Бета‑тестирање подршке за ПГП 6

en: Bookmark This Link
sr: Обележи ову везу

en: Browser
sr: прегледач

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
sr: Подразумевано ГнуПГ користи фајл ‘~/.gnupg/policies.txt’ да провери да ли је смерница сертификата дозвољена. Ако је ова опција изабрана, смернице неће бити провераване.

en: By default, request an MDN when starting to compose a message.
    You can select this on a per-message basis using "Options - Request Disposition Notification"
sr: <p>Подразумевано се тражи МДН на почетку састављања поруке. Ово можете изабрати и по поруци, преко <i>Опције→Захтевај обавештење о распоређивању</i>.</p>

en: C&ustom format:
sr: &посебан формат:

en: Cannot copy item. %1
sr: Не могу да копирам ставку. %1

en: Cannot fetch collection. %1
sr: Не могу да добавим збирку. %1

en: Cannot get search result. %1
sr: Не могу да добавим резултат претраге. %1

en: Cannot move message. %1
sr: Не могу да преместим поруку. %1

en: Cannot move messages.
sr: Не могу да преместим поруке.

en: Certificate && Key Bundle Attachments
sr: Прилози са сертификатима и свежњевима кључева

en: Certificate Manager
sr: Менаџер сертификата

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
sr: Промена глобалне поставке ХТМЛ‑а потиснуће све вредности посебне по фасциклама.

en: Charset
sr: Кодирање

en: Check &Mail
sr: Провери &пошту

en: Check Before Send Plugins
sr: Прикључци за проверу пре слања

en: Check Mail
sr: Провери пошту

en: Check Mail In
sr: Провери пошту у

en: Check URL With Phishing Google System
sr: Проверавај УРЛ‑ове Гугловим системом против превара

en: Check mail on startup
sr: Провери пошту по покретању

en: Check spelling before send
sr: Провери правопис пре слања

en: Check spelling before sending
sr: Провери правопис пре слања

en: Check this box if you want KMail to add a so-called X-Face header to messages written with this identity. An X-Face is a small (48x48 pixels) black and white image that some mail clients are able to display.
sr: Укључите ово ако желите да К‑пошта дода тзв. „лице“, заглавље X-Face, порукама писаним под овим идентитетом. Оно дефинише малу (48×48 пиксела) црно‑белу слику, коју неки е‑поштански клијенти могу да прикажу.

en: Check to be warned when sending unencrypted messages.
sr: Укључите ово да бисте били упозорени на слање нешифрованих порука.

en: Check to be warned when sending unsigned messages.
sr: Укључите ово да бисте били упозорени на слање непотписаних порука.

en: Check to store messages encrypted
sr: Попуните да бисте складиштили поруке у шифрованом облику.

en: Checking index status...
sr: Проверавам стање индекса...

en: Cl&ean Spaces
sr: Уклони &размаке

en: Clear Selection
sr: Очисти избор

en: Click on the widgets below to obtain help on the input methods.
sr: Кликћите на виџете испод за помоћ о начинима уноса.

en: Close Composer
sr: Затварање састављача

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
sr: Затвори прозор поруке након одговарања или прослеђивања поруке.

en: Close to quota threshold:
sr: Праг измака квоте:

en: Collapse all threads in the current folder
sr: Сажима све нити у текућој фасцикли.

en: Collapse the current thread or group
sr: Сажима текућу нит или групу.

en: Colors
sr: Боје

en: Common Options
sr: Уобичајене опције

en: Composer
sr: Састављач

en: Composer Plugins
sr: Прикључци састављача

en: Composing
sr: Састављање

en: Compressed Zip Archive (.zip)
sr: компресована ЗИП архива (.zip)

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
sr: Прилози

en: Configure &Filters...
sr: Подеси &филтере...

en: Configure &Notifications...
sr: Подеси &обавештења...

en: Configure Completion...
sr: Подеси довршавање...

en: Configure KMail...
sr: Подеси К‑пошту...

en: Configure shortcut
sr: Подешавање пречице

en: Configure the summary view
sr: Подеси приказ сажетака

en: Confirm &before send
sr: Потврди &пре слања

en: Contact cannot be stored: %1
sr: Контакт не може да се ускладишти: %1

en: Contact created successfully
sr: Контакт је успешно направљен.

en: Contact modified successfully
sr: Контакт је успешно измењен.

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
sr: Контактирај власника

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
sr: Услов садржања не може да се употреби са мање од 4 знака.

en: Copy Decrypted To...
sr: Копирај дешифровано у...

en: Copy Message | Copy %1 Messages
sr[0]: Копирај %1 поруку
sr[1]: Копирај %1 поруке
sr[2]: Копирај %1 порука
sr[3]: Копирај поруку

en: Copy Message To...
sr: Копирај поруку у...

en: Copy Message to Folder
sr: Копирај поруку у фасциклу

en: Copying messages canceled.
sr: Копирање порука је отказано.

en: Copying messages failed.
sr: Копирање порука није успело.

en: Copying messages...
sr: Копирам поруке...

en: Copyright © 2004–2010 Tobias Koenig
sr: © 2004–2010, Тобијас Кениг

en: Core developer
sr: Средишњи програмер

en: Cornelius Schumacher
sr: Корнелијус Шумахер

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
sr: Не могу да покренем менаџер сертификата. Проверите да ли је Клеопатра правилно инсталирана.

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
sr: Не могу да покренем чаробњак за увоз. Проверите да ли је чаробњак за увоз правилно инсталиран.

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
sr: Не могу да покренем чаробњак за налоге. Проверите да ли је чаробњак за налоге правилно инсталиран.

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
sr: Не могу да покренем чаробњак за увоз. Проверите инсталацију.

en: Could not start the import wizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
sr: Не могу да покренем чаробњак за увоз. Проверите да ли је чаробњак за увоз правилно инсталиран.

en: Create Follow Up Reminder...
sr: Направи подсетник на одговор...

en: Create...
sr: Направи...

en: Cryptography
sr: Криптографија

en: Custom Account...
sr: Посебан налог...

en: Custom Templates
sr: Посебни шаблони

en: Custom message-&id suffix:
sr: Суф&икс:

en: Customize accounts order...
sr: Прилагоди редослед налога...

en: Cut Message | Cut %1 Messages
sr[0]: Исеци %1 поруку
sr[1]: Исеци %1 поруке
sr[2]: Исеци %1 порука
sr[3]: Исеци поруку

en: D&ictionary:
sr: &Речник:

en: Date
sr: Датум

en: Date Display
sr: Приказ датума

en: Decrease tag priority
sr: Смањи приоритет ознаке

en: Defa&ult send method:
sr: Подраз&умевани начин слања:

en: Defaul&t domain:
sr: Подра&зумевани домен:

en: Default aggregation:
sr: Подразумевано груписање:

en: Default forwarding type:
sr: Подразумевани начин прослеђивања:

en: Default theme:
sr: Подразумевана тема:

en: Define custom mime header fields:
sr: Дефинишите посебна МИМЕ поља заглавља:

en: Delayed Messages...
sr: Одложене поруке...

en: Delete Folder
sr: Брисање фасцикле

en: Delete Message
sr: Брисање поруке

en: Delete Messages
sr: Брисање порука

en: Delete Search
sr: Брисање претраге

en: Delete T&hread
sr: Обриши &нит

en: Delete current vCard
sr: Обриши текући в‑кард

en: Delete vCard
sr: Брисање в‑карда

en: Deleting messages
sr: Бришем поруке

en: Deleting messages canceled.
sr: Брисање порука је отказано.

en: Deleting messages failed.
sr: Брисање порука није успело.

en: Deleting messages...
sr: Бришем поруке...

en: Deny
sr: одбиј

en: Deta&iled new mail notification
sr: Дет&аљно обавештење о новој пошти

en: Detect Automatically
sr: Откриј аутоматски

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
sr: Речник није нађен. Проверите да ли користите исправан речник.

en: Display KMail's Welcome Page
sr: Прикажи К‑поштину страницу добродошлице

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
sr[0]: Дистрибуционе листе %2 празне су и не могу се користити.
sr[1]: Дистрибуционе листе %2 празне су и не могу се користити.
sr[2]: Дистрибуционе листе %2 празне су и не могу се користити.
sr[3]: Дистрибуциона листа %2 празна је и не може се користити.

en: Do not Loop
sr: не кружи

en: Do not check certificate policies
sr: Не проверавај смернице сертификата

en: Do not perform any HTTP requests
sr: Не извршавај ниједан ХТТП захтев

en: Do not perform any LDAP requests
sr: Не извршавај ниједан ЛДАП захтев

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
sr: Не шаљи МДН‑ове у одговор на шифроване поруке

en: Do not show a message preview pane
sr: Не приказуј окно за преглед поруке

en: Do you want to attach this folder "%1"?
sr: Желите ли да приложите фасциклу „%1“?

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
sr: Желите ли да проследите изабране поруке као прилоге у једној поруци (као МИМЕ сажетак) или као појединачне поруке?

en: Do you want to remove tag '%1'?
sr: Желите ли да уклоните ознаку „%1“?

en: Do you want to save the message for later or discard it?
sr: Желите ли да сачувате поруку за касније или да је одбаците?

[ctx: Document/application separator in titlebar]
en:  –
sr:  —

en: Documentation
sr: Документација

en: Done
sr: Готово.

en: E&mpty Trash
sr: И&спразни смеће

en: E&nable detection of missing attachments
sr: Откривање &недостајућих прилога

en: E&xclude important messages from expiry
sr: &Искључи важне поруке из застаревања

en: E-mails Scams
sr: Преваре преко е‑поште

en: Edit "Out of Office" Replies...
sr: Уреди одговоре ван‑канцеларије...

en: Edit Note...
sr: Уреди белешку...

en: Edit Search...
sr: Уреди претрагу...

en: Edit contact...
sr: Уреди контакт...

en: Edit...
sr: Уреди...

en: Editor Plugins
sr: Прикључци уређивача

en: Email Address
sr: адреса е‑поште

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
sr: Нема адресе е‑поште у кључу или сертификатима

en: Email Address:
sr: Адреса е‑поште:

en: Email a&liases:
sr: &Алијаси е‑поште:

en: Email added successfully.
sr: Адреса е‑поште успешно додата.

en: Empty Trash
sr: Испразни смеће

en: Empty local &trash folder on program exit
sr: Испразни локалну фасциклу за &смеће при изласку из програма

en: Empty the local trash folder on program exit
sr: Испразни локалну фасциклу за смеће при изласку из програма

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
sr: Аутоматско преламање текста на задатој ширини

en: Enable system tray icon
sr: Иконица у системској касети

[ctx: Encodings menu]
en: us-ascii
sr: САД‑аски

en: Encrypt
sr: Шифруј

en: Encrypted Messages
sr: Шифроване поруке

en: Encrypting
sr: Шифровање

en: Enter charset:
sr: Унесите кодирање:

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
sr: Овде унесите адресу сервера за проверу сертификата на вези (ОЦСП респондера). УРЛ обично почиње са http://.

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
sr: Унесите овде локацију ХТТП проксија који треба користити за све ХТТП захтеве у вези са С/МИМЕ‑ом. Синтакса је domacin:port, нпр. mojproksi.nigde.com:3128.

en: Enter new forward prefix:
sr: Унесите нови префикс у прослеђивањима:

en: Enter new key word:
sr: Унесите нову кључну реч:

en: Enter new reply prefix:
sr: Унесите нови префикс у одговорима:

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
sr: Сви ЛДАП захтеви ће прво ићи на ЛДАП сервер који овде унесете. Прецизније, ова поставка потискује домаћин и порт наведен у ЛДАП УРЛ‑у, а користи се и када су домаћин и порт изостављени из УРЛ‑а. Други ЛДАП сервери користе се само ако повезивање са проксијем не успе.
    Синтакса је „domacin“ или „domacin:port“. Ако се порт изостави, узима се 389 (стандардни ЛДАП порт).

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
sr: Потпуно искључује употребу ХТТП‑а за С/МИМЕ.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
sr: Потпуно искључује употребу ЛДАП‑а за С/МИМЕ.

en: Error occurred during removing duplicate emails: '%1'
sr: Грешка при уклањању дупликата порука: „%1“

en: Error while generating new key pair: %1
sr: Грешка при генерисању новог пара кључева: %1

en: Error while removing duplicates
sr: Грешка при уклањању дупликата.

en: Expand all threads in the current folder
sr: Проширује све нити у текућој фасцикли.

en: Expand the current thread or group
sr: Проширује текућу нит или групу.

en: Expire
sr: Спроведи застаревање

en: Expire Folder
sr: Застаревање у фасцикли

en: Expire Old Messages?
sr: Спровести застаревање порука?

en: Expire...
sr: Спроведи застаревање...

en: Extend Selection to Next Message
sr: Прошири избор на следећу поруку

en: Extend Selection to Previous Message
sr: Прошири избор на претходну поруку

en: External editor was started.
sr: Покренут је спољашњи уређивач.

en: F&older
sr: &Фасцикла

en: F&ormat:
sr: Ф&ормат:

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
sr: Не могу да отворим аутоматски сачувани фајл из %1.
    Разлог: %2

en: Failed to store contact
sr: Не могу да ускладиштим контакт

en: Fetch missing issuer certificates
sr: Добави недостајуће сертификате издавача

en: Filter %1
sr: Примени филтер %1

en: Filter &Log Viewer...
sr: Приказивач дневника &филтрирања...

en: Filter on &Cc...
sr: Филтрирај по &ЦЦ‑у...

en: Filter on &From...
sr: Филтрирај по пошиљаоцу...

en: Filter on &Subject...
sr: Филтрирај по &теми...

en: Filter on &To...
sr: Филтрирај по примаоцу...

en: Filter on Mailing-&List...
sr: Филтрирај по поштанској &листи...

en: Filter on Mailing-List %1...
sr: Филтрирај по поштанској листи „%1“...

en: Filter on Mailing-List...
sr: Филтрирај по поштанској листи...

en: Filtering message %1 of %2
sr: Филтрирам поруку %1 од %2

en: Filtering messages
sr: Филтрирам поруке

en: Fixed Width Font
sr: једноширински фонт

en: Focus on First Folder
sr: Фокусирај прву фасциклу

en: Focus on Last Folder
sr: Фокусирај последњу фасциклу

en: Focus on Next Folder
sr: Фокусирај следећу фасциклу

en: Focus on Next Message
sr: Фокусирај следећу поруку

en: Focus on Previous Folder
sr: Фокусирај претходну фасциклу

en: Focus on Previous Message
sr: Фокусирај претходну поруку

en: Folder List
sr: списак фасцикли

en: Folder Shortcut %1
sr: Пречица фасцикле %1

en: Folder Tooltips
sr: Облачићи фасцикле

en: Folder holds a mailing list
sr: Фасцикла садржи поштанску листу

en: Folder name not defined.
sr: Име фасцикле није дефинисано.

en: Folders
sr: Фасцикле

en: Followup Reminder Agent was not registered.
sr: Агент подсетника на одговор није регистрован.

en: Followup Reminder Messages...
sr: Поруке подсетника на одговор...

en: Fonts
sr: Фонтови

en: For Encryption
sr: За шифровање

en: For Signing
sr: За потписивање

en: For intermediate CA certificates:
sr: За посредничке ЦА сертификате:

en: For&ward Subject Prefixes
sr: Пре&фикси теме у прослеђивањима

en: Format the plain text part of a message from the HTML markup.
    Bold, italic and underlined text, lists, and external references
    are supported.
sr: <p>Форматира обичнотекстуални део поруке из ХТМЛ обележавања. Подржан је курзив, подебљано, подвучено, листе и спољашње везе.</p>

en: Former co-maintainer
sr: Ранији коодржавалац

en: Former core developer
sr: Ранији средишњи програмер

en: Former maintainer
sr: Ранији одржавалац

en: Forward Inline As Default.
sr: Подразумевано прослеђуј уткано

en: Forward To...
sr: Проследи на...

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details...)</a>
sr: Нађене могуће преварантске адресе е‑поште <a href="phishingdetails">(детаљи...)</a>

en: From
sr: Од

en: Full message
sr: цела порука

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
sr: гзип компресована тар архива (.tar.gz)

en: General
sr: Опште

[ctx: General options for the message list.]
en: General
sr: Опште

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
sr: Опште

en: Generate a new key pair
sr: Генериши нови пар кључева

en: Generating new key pair...
sr: Генеришем нови пар кључева...

en: GnuPG Configure Module Error
sr: Грешка модула за подешавање ГнуПГ‑а

en: GnuPG Settings...
sr: Поставке ГнуПГ‑а...

en: GnuPG support
sr: Подршка за ГнуПГ

en: Go to Archive
sr: Иди на архиву

en: Go to the next folder with unread messages
sr: Иди на следећу фасциклу са непрочитаним порукама

en: Go to the next message
sr: Иди на следећу поруку

en: Go to the next unread message
sr: Иди на следећу непрочитану поруку

en: Go to the next unread text
sr: Иди на следећи непрочитани текст

en: Go to the previous folder with unread messages
sr: Иди на претходну фасциклу са непрочитаним порукама

en: Go to the previous message
sr: Иди на претходну поруку

en: Go to the previous unread message
sr: Иди на претходну непрочитану поруку

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
sr: Следећи непрочитани &текст

en: HTML Messages
sr: ХТМЛ поруке

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
sr: боја позадине ХТМЛ траке стања — ХТМЛ порука

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
sr: боја позадине ХТМЛ траке стања — није ХТМЛ порука

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
sr: боја исписа ХТМЛ траке стања — ХТМЛ порука

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
sr: боја исписа ХТМЛ траке стања — није ХТМЛ порука

en: HTML Toolbar
sr: ХТМЛ трака

en: HTTP Requests
sr: ХТТП захтеви

en: Header Style Plugins
sr: Прикључци стила заглавља

en: Headers
sr: Заглавља

en: Hide attachment list
sr: Сакриј списак прилога

en: Hide menu bar
sr: Сакриј траку менија

en: High security encryption will be used for this recipient (the encryption key is fully trusted). Click the icon for details.
sr: Шифровање високе безбедности биће коришћено за овог примаоца (кључ за шифровање је потпуно поуздан). Кликните на иконицу за детаље.

en: INS
sr: УМЕ

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
sr: &Непрочитано:

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
sr: &Обично:

en: Identity Name
sr: име идентитета

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
sr: Идентитет није нађен. Проверите да ли користите исправан идентитет.

en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
sr: Ако је број прималаца већи од ове вредности, К‑пошта ће вас упозорити и тражити потврду пре слања поште. Упозорење се може искључити.

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
sr: Ако је ова опција укључена, листе опозивања сертификата никада се не користе за проверу С/МИМЕ сертификата.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
sr: Ако је ова опција укључена, недостајући сертификати издавача преузимају се када је потребно (ово важи за оба метода провере, ЦРЛ‑ове и ОЦСП)

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
sr: Ако је ова опција изабрана, С/МИМЕ сертификати се оверавају на вези помоћу протокола за стање сертификата на вези (ОЦСП). Попуните испод УРЛ ОЦСП респондера.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
sr: Ако је ова опција изабрана, С/МИМЕ сертификати се оверавају помоћу листи опозивања сертификата (ЦРЛ‑ови).

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
sr: Ако је ова опција изабрана, вредност ХТТП проксија приказана лево (узета из променљиве окружења http_proxy) биће коришћена за све ХТТП захтеве.

en: Ignore
sr: игнориши

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
sr: Игнориши ХТТП дистрибуциону тачку ЦРЛ‑ова у сертификату

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
sr: Игнориши ЛДАП дистрибуциону тачку ЦРЛ‑ова у сертификату

en: Ignore service URL of certificates
sr: Игнориши сервисни УРЛ сертификата

en: Image
sr: Слика

en: Import/Export KMail Data...
sr: Увези/извези К‑поштине податке...

en: Important Message
sr: важна порука

en: Important changes since last version:
sr: Важне измене од претходног издања:

en: Improved HTML support
sr: Побољшана подршка ХТМЛ‑а

en: Improved searches
sr: побољшане претраге

en: Increase tag priority
sr: Повећај приоритет ознаке

en: Indexing Collections...
sr: Индексирам збирке...

en: Informs if message reading is a suspected email scam
sr: Обавести ако постоји сумња да је порука нека превара

en: Initiating sending process...
sr: Започињем поступак слања...

en: Insert Signature At C&ursor Position
sr: Уметни потпис на месту &курсора

en: Insert clipboard text as attachment
sr: Уметање текста из клипборда као прилога

en: Insert the RFC-compliant signature separator
    (two dashes and a space on a line) before the signature
sr: <p>Умеће раздвајач потписа по РФЦ‑у (две цртице и размак у реду) пре потписа.</p>

en: Insert the signature above any quoted text
sr: Уметни потпис изнад цитираног текста

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
sr[0]:  минут
sr[1]:  минута
sr[2]:  минута
sr[3]:  минут

en: Invalid Email Address
sr: Лоша адреса е‑поште

en: Invalid Email Alias "%1"
sr: Лош алијас е‑поште „%1“

en: Invitations
sr: Позивнице

en: Invoke Handler
sr: Позови руковалац

en: Jump to First Unread Message
sr: скочи на прву непрочитану поруку

en: Jump to Folder...
sr: Скочи на фасциклу...

en: Jump to Last Selected Message
sr: скочи на последње изабрану поруку

en: Jump to Newest Message
sr: скочи на најновију поруку

en: Jump to Oldest Message
sr: скочи на најстарију поруку

en: Jump to original folder
sr: Скочи на изворну фасциклу

en: KDE Email Client
sr: КДЕ‑ов е‑поштански клијент

en: KDE Kontact Summary
sr: Сажеци за КДЕ‑ов Контакт

en: KMail
sr: К‑пошта

en: KMail &Introduction
sr: &Увод у К‑пошту

en: KMail Error
sr: Грешка К‑поште

en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
sr: К‑пошта може да анализира поруке за уобичајеним преварантским техникама.

en: KMail has many powerful features that are described in the <a href='help:/kmail2/index.html'>documentation</a>.
sr: К‑пошта има мноштво напредних могућности, описаних у <a href='help:/kmail2/index.html'>документацији</a>.

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
sr: К‑пошта је тренутно ван везе. Кликните <a href="kmail:goOnline">овде</a> да пређете на везу...

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
sr: К‑пошта је тренутно ван везе. Како желите да се настави?

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
sr: К‑пошта је сада заснована на Аконадију, радном оквиру за управљање личним подацима, што доноси многе новине.

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
sr: К‑пошта је постављена ван везе. Сви мрежни послови су суспендовани.

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
sr: К‑пошта је постављена на везу. Сви мрежни послови су настављени.

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
sr: К‑пошта је постављена на везу. Сви мрежни послови биће настављени када се открије веза са мрежом.

en: KMail is the email client by KDE. It is designed to be fully compatible with Internet mailing standards including IMAP, POP3 and SMTP.
sr: К‑пошта је КДЕ‑ов клијент е‑поште. Пројектована је да буде потпуно сагласна са интернет стандардима за пошту, као што су ИМАП, ПОП3 и СМТП.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
sr: К‑пошта не може да открије поштанску листу у овој фасцикли.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
sr: К‑пошта не може потпуно да открије поштанску листу у овој фасцикли. Испуните адресе ручно.

en: KMail2
sr: К‑пошта 2

en: Key Generation Error
sr: Грешка при генерисању кључа

en: Kontact Summary
sr: Контактови сажеци

en: Kontact Summary View
sr: Приказ сажетака у Контакту

en: LDAP Requests
sr: ЛДАП захтеви

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
sr: Укључи у ручну проверу поште

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
sr: Пребаци ван везе при гашењу К‑поште

en: Last Search
sr: последња претрага

en: Layout
sr: Распоред

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
sr: одзивније сучеље, провера поште иде у позадини

en: Link
sr: Веза

en: List Archives
sr: Архиве листе

en: List Help
sr: Помоћ листе

en: List of collections is empty. %1
sr: Списак збирки је празан. %1

en: Load E&xternal References
sr: Учитај спољашње &везе

en: Load External References
sr: Учитавај спољашње везе

en: Load external reference when mail comes for this contact
sr: Учитај спољашње везе у порукама од овог контакта

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
sr: Учитавање спољашњих веза у ХТМЛ пошти вас чини рањивијим на спам и може повећати изгледе да ваш систем буде компромитован другим присутним и очекиваним безбедоносним злоупотребама.

en: Locali&zed format (%1)
sr: &локализовани формат (%1)

en: Long folder list
sr: Дуг списак фасцикли

en: Loop in All Folders
sr: кружи у свим фасциклама

en: Loop in All Marked Folders
sr: кружи у свим означеним фасциклама

en: Loop in Current Folder
sr: кружи у текућој фасцикли

en: Lose Formatting
sr: Уклони форматирање

en: Lose the formatting?
sr: Уклонити форматирање?

en: Low security encryption will be used for this recipient (the encryption key is untrusted). Click the icon for details.
sr: Шифровање ниске безбедности биће коришћено за овог примаоца (кључ за шифровање је непоуздан). Кликните на иконицу за детаље.

en: M&ove Thread to Trash
sr: Пр&емести нит у смеће

en: Mail Summary Configuration Dialog
sr: Дијалог за подешавање сажетка поште

en: Mailing List Name: %1
sr: Назив поштанске листе: %1

en: Mailing list description:
sr: Опис поштанске листе:

en: Main Toolbar
sr: Главна трака

en: Maintainer
sr: Одржавалац

en: Manage &Sieve Scripts...
sr: Управљај &сито скриптама...

en: Mar&k Message
sr: О&значи поруку

en: Mar&k selected message as read after
sr: Означи изабрану пору&ку прочитаном након

en: Mark &Thread
sr: Означи &нит

en: Mark All Messages As Read in This Folder and All its Subfolder
sr: Означи прочитаним све поруке у овој фасцикли и њеним потфасциклама

en: Mark Thread as &Action Item
sr: Означи нит ставком &радње

en: Mark Thread as &Important
sr: Означи нит &важном

en: Mark Thread as &Read
sr: Означи нит &прочитаном

en: Mark Thread as &Unread
sr: Означи нит &непрочитаном

en: Mark all messages in the selected thread as read
sr: Означи све поруке у изабраној нити прочитаним

en: Mark all messages in the selected thread as unread
sr: Означи све поруке у изабраној нити непрочитаним

en: Maximum Attachment Size:
sr: Највећа величина прилога:

en: Maximum recent addresses retained:
sr: Највише упамћених недавних адреса:

en: Medium security encryption will be used for this recipient (the encryption key is marginally trusted). Click the icon for details.
sr: Шифровање средње безбедности биће коришћено за овог примаоца (кључ за шифровање је гранично поуздан). Кликните на иконицу за детаље.

[ctx: Menu item]
en: Encoding
sr: Кодирање

en: Message
sr: Порука

en: Message Body
sr: тело поруке

en: Message Default Format
sr: Подразумевани формат порука

en: Message Disposition Notifications
sr: Обавештења о распоређивању порука

en: Message From &Template
sr: Порука према ша&блону

en: Message List
sr: Списак порука

en: Message List - Action Item Messages
sr: списак порука — радње

en: Message List - Important Messages
sr: списак порука — важне

en: Message List - Unread Messages
sr: списак порука — непрочитане

en: Message Preview Pane
sr: Окно за преглед поруке

en: Message Tag: %1
sr: Ознака поруке: %1

en: Message Tags
sr: Ознаке порука

en: Message Viewer
sr: Приказивач порука

en: Message Window
sr: Прозор за поруке

en: Message template for forward
sr: Шаблон поруке за прослеђивање

en: Message template for new message
sr: Шаблон поруке за нову поруку

en: Message template for reply
sr: Шаблон поруке за одговор

en: Message template for reply to all
sr: Шаблон поруке за одговор свима

en: Message will be encrypted
sr: Порука ће бити шифрована

en: Message will be signed
sr: Порука ће бити потписана

en: Message will not be encrypted
sr: Порука неће бити шифрована

en: Message will not be signed
sr: Порука неће бити потписана

[ctx: Message->]
en: &Forward
sr: &Проследи

[ctx: Message->]
en: &Reply
sr: &Одговори

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
sr: Поштанска &листа

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
sr: &преусмерено...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
sr: као &прилог...

en: Messages archived
sr: Поруке архивиране.

en: Messages copied successfully.
sr: Поруке су успешно копиране.

en: Messages deleted successfully.
sr: Поруке су успешно обрисане.

en: Messages moved successfully.
sr: Поруке су успешно премештене.

en: Messages moved to trash successfully.
sr: Поруке су успешно премештене у смеће.

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Mod&ify...
sr: &Измени...

en: Modify the selected identity
sr: Измени изабрани идентитет

en: Modify...
sr: Измени...

en: More...
sr: Више...

en: Move Message | Move Messages
sr[0]: Премести поруке
sr[1]: Премести поруке
sr[2]: Премести поруке
sr[3]: Премести поруку

en: Move Message To...
sr: Премести поруку у...

en: Move Message to Folder
sr: Премести поруку у фасциклу

en: Move To Trash
sr: Премести у смеће

en: Move message to trashcan
sr: Премести поруку у смеће

en: Move thread to trashcan
sr: Премести нит у смеће

en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

en: Moved all messages to the trash
sr: Све поруке су премештене у смеће

en: Moving messages
sr: Премештам поруке

en: Moving messages canceled.
sr: Премештање порука је отказано.

en: Moving messages failed.
sr: Премештање порука није успело.

en: Moving messages to trash canceled.
sr: Премештање порука у смеће је отказано.

en: Moving messages to trash failed.
sr: Премештање порука у смеће није успело.

en: Moving messages to trash...
sr: Премештам поруке у смеће...

en: Moving messages...
sr: Премештам поруке...

en: Multiple encryption keys per address
sr: Вишеструки кључеви за шифровање по адреси

en: Name of the attachment:
sr: Име прилога:

en: Network connection detected, all network jobs resumed
sr: Откривена је веза са мрежом, сви мрежни послови су настављени.

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
sr: Мрежа није повезана. Подаци о фасцикли не могу да се ажурирају.

en: Never
sr: никад

en: Never Automatically
sr: никада аутоматски

en: Never consult a CRL
sr: Никада не разматрај ЦРЛ

en: New AddressBook Contact...
sr: Нови контакт у адресару...

en: New HTML renderer (QtWebEngine)
sr: Нови рендерер ХТМЛ‑а (КуТ‑вебенџин)

en: New Mail Notification
sr: Обавештење о новој пошти

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
sr: Нови агент извештавача о пристиглој е‑пошти није регистрован. Обратите се систем-администратору.

en: New Message From &Template
sr: Нова порука према ша&блону

en: New Message To...
sr: Нова порука за...

en: New Message t&o Mailing-List...
sr: Нова порука за &поштанску листу...

en: New Messages
sr: Нове поруке

en: New Messages In
sr: Нове поруке у

en: New message list and new folder tree
sr: Нов списак порука и ново стабло фасцикли

en: Next &Unread Message
sr: Следећа &непрочитана порука

en: Next Unread &Folder
sr: Следећа непрочитана &фасцикла

en: No Picture
sr: Нема слике

en: No Subject
sr: Без теме

en: No Subject Specified
sr: Није наведена тема

en: No To: specified
sr: Није наведено „За:“

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
sr: ништа

en: No autosave
sr: ништа

en: No folder returned.
sr: Није враћена ниједна фасцикла.

en: No folder selected
sr: Фасцикла није изабрана

en: No key
sr: Нема кључа

en: No limit
sr: без ограничења

en: No messages selected.
sr: Није изабрана ниједна порука.

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
sr: Није откривена веза са мрежом, сви мрежни послови су суспендовани.

en: No picture set for your address book entry.
sr: Слика није постављена за ваш унос у адресару.

en: No unread messages in your monitored folders
sr: Нема непрочитаних порука у надгледаним фасциклама.

en: Not available
sr: недоступно

en: Not available.
sr: Није доступно.

en: Nothing
sr: никакво

en: OCSP responder URL:
sr: УРЛ ОЦСП респондера:

en: OCSP responder signature:
sr: Потпис ОЦСП респондера:

en: OVR
sr: ПРЕ

en: Obtain pic&ture from:
sr: Добави &слику из:

en: Offline
sr: Ван везе

en: On All Mail Checks
sr: при свим проверама поште

en: On Manual Mail Checks
sr: при ручним проверама поште

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
sr: Један од подешених опенПГП кључева за шифровање не садржи ниједан кориснички ИД са подешеном адресом е‑поште за овај идентитет (%1).

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
sr: Један од подешених опенПГП кључева за потписивање не садржи ниједан кориснички ИД са подешеном адресом е‑поште за овај идентитет (%1).
    Ово може проузроковати упозорења на страни примаоца приликом покушаја провере потписа насталих по овој постави.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
sr: Један од подешених С/МИМЕ сертификата за шифровање не садржи подешену адресу е‑поште за овај идентитет (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
sr: Један од подешених С/МИМЕ сертификата за потписивање не садржи подешену адресу е‑поште за овај идентитет (%1).
    Ово може проузроковати упозорења на страни примаоца приликом покушаја провере потписа насталих по овој постави.

en: Online Certificate Validation
sr: Овера сертификата на вези

en: Online status (unknown)
sr: Стање на вези (непознато)

en: Online/Offline
sr: На вези, ван везе

en: Only allow this many recipients to be specified for the message.
    This applies to doing a "Reply to All", entering recipients manually
    or using the "Select..." picker.  Setting this limit helps you to
    avoid accidentally sending a message to too many people.  Note,
    however, that it does not take account of distribution lists or
    mailing lists.
sr: <p>Дозвољено је само оволико прималаца по поруци. Важи за <i>Одговори свима...</i>, ручно уношење прималаца и унос преко <i>Изабери...</i>. Постављањем овог ограничења спречава се да случајно пошаљете поруку превеликом броју људи. Пазите, међутим, да се ово не односи на дистрибуционе и поштанске листе.</p>

en: Only check for new mail
sr: Само провери има ли нове поште

en: Only headers
sr: само заглавља

en: Only open composer window
sr: Само отвори прозор састављача

en: Open &Message
sr: Отвори &поруку

en: Open &Search Folder
sr: &Отвори фасциклу претраге

en: Open Address Book
sr: Отвори адресар

en: Open Folder: "%1"
sr: Отвори фасциклу: „%1“

en: Open Message
sr: Отварање поруке

en: Open Message in List Archive
sr: Отвори поруку у архиви листе

en: Open in Address Book
sr: Отвори у адресару

en: Open this folder on &startup:
sr: Отвори ову фасциклу при покретању:

en: OpenPGP encryption key:
sr: ОпенПГП кључ за шифровање:

en: OpenPGP signing key:
sr: ОпенПГП кључ за потписивање:

en: Opening Autosave File Failed
sr: Отварање аутоматски сачуваног фајла није успело

en: Organi&zation:
sr: Ор&ганизација:

en: Original author
sr: Првобитни аутор

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
sr:  Првобитна подршка за шифровање, подршка за ПГП 2 и ПГП 5

en: Other Actio&ns...
sr: Друге &радње...

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
sr[0]: Одговор ван‑канцеларије је активан на серверима
sr[1]: Одговор ван‑канцеларије је активан на серверима
sr[2]: Одговор ван‑канцеларије је активан на серверима
sr[3]: Одговор ван‑канцеларије је активан на серверу

en: Outgoing Account:
sr: Одлазни налог:

en: Outgoing accounts (add at least one):
sr: Одлазни налози (додајте бар један):

en: Outlook-compatible attachment naming
sr: Именовање прилога сагласно са Аутлуком

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
sr: Подршка за ПГП 6 и даља побољшања подршке за шифровање

en: POP filters
sr: ПОП филтери

en: Paste as Attac&hment
sr: Налепи као при&лог

en: Picture
sr: Слика

en: Please select the folder that should be archived.
sr: Изаберите фасциклу коју треба архивирати.

en: Please take a moment to fill in the KMail configuration panel at Settings->Configure KMail. You need to create at least a default identity and incoming as well as outgoing mail account.
sr: Одвојите нешто времена за подешавање К‑поште, кроз „Подешавање→Подеси К‑пошту...“. Морате да направите барем један подразумевани идентитет, као и по један одлазни и долазни поштански налог.

en: Please wait . . .
sr: Сачекајте...

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
sr[0]: Сачекајте док се пренесе %1 порука
sr[1]: Сачекајте док се пренесу %1 поруке
sr[2]: Сачекајте док се пренесе %1 порука
sr[3]: Сачекајте док се пренесе порука

en: Plugin Editor Information
sr: Подаци уређивача прикључака

en: Plugins support
sr: Подршка за прикључке

en: Post New Message
sr: Пошаљи нову поруку

en: Post to List
sr: Пошаљи на листу

en: Pr&epend Signature
sr: Додај п&отпис на почетак

en: Prefer &HTML to Plain Text
sr: Предност &ХТМЛ‑у уместо обичном тексту

en: Prefer &Plain Text to HTML
sr: Предност &обичном тексту уместо ХТМЛ‑у

en: Prefer HTML to plain text
sr: Предност ХТМЛ‑у у односу на обични текст

en: Prefer HTML to text
sr: Предност ХТМЛ‑у уместо текста

en: Prefer text to HTML
sr: Предност &тексту уместо ХТМЛ‑у

en: Preferred handler:
sr: Жељени руковалац:

en: Preview
sr: Преглед

en: Previous Unread &Message
sr: Претходна неп&рочитана порука

en: Previous Unread F&older
sr: Претходна непрочитана ф&асцикла

en: Primary host for LDAP requests:
sr: Примарни домаћин за ЛДАП захтеве:

en: Printing
sr: Штампање

en: Printing Output
sr: штампани излаз

en: Push email (IMAP IDLE)
sr: гурање е‑поште (ИМАП наредба IDLE)

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
sr: Приправи

en: Quota
sr: Квота

en: Quote characters
sr: Знакови цитирања

en: Quote original message:
sr: Цитирање оригиналне поруке:

en: Quoted Text - First Level
sr: цитат — први ниво

en: Quoted Text - Second Level
sr: цитат — други ниво

en: Quoted Text - Third Level
sr: цитат — трећи ниво

en: Re&move
sr: Ук&лони

en: Re&save as Template
sr: Сачувај као &шаблон

en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
sr: Поново укључи сва искључена упозорења

en: Read message body from 'file'
sr: Читај тело поруке из фајла

en: Reading
sr: Читање

[ctx: Receiver of the email]
en: To
sr: За

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
sr: Препознај намеру да се приложи фајл по некој од следећих кључних речи:

en: Recognize any sequence of the following prefixes
    (entries are case-insensitive regular expressions):
sr: Препознај било који низ следећих префикса
    (ставке су регуларни изрази без разликовања величине слова):

en: Recycle colors on deep &quoting
sr: Кружи боје код дубоког &цитирања

en: Reindex
sr: Индексирај поново

en: Remember recent addresses entered,
    and offer them for recipient completion
sr: <p>Памти недавно уношене адресе и нуди их при допуни прималаца.</p>

en: Remo&ve
sr: &Уклони

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove &Action Item Thread Mark
sr: Уклони ознаку ставке &радње са нити

en: Remove &Important Thread Mark
sr: &Уклони ознаку важности са нити

en: Remove Duplicates in This Folder and All its Subfolder
sr: Уклони дупликате у овој фасцикли и њеним потфасциклама

en: Remove Shortcut
sr: Уклони пречицу

en: Remove selected tag
sr: Уклони изабрану ознаку

en: Remove the selected identity
sr: Уклони изабрани идентитет

en: Removing duplicates
sr: Уклањам дупликате...

en: Rename
sr: Преименуј

en: Rename the selected identity
sr: Преименуј изабрани идентитет

en: Repl&y Subject Prefixes
sr: Преф&икси теме у одговорима

en: Reply Special
sr: Одговори посебно

en: Reply To...
sr: Одговори на...

en: Reply Without &Quote...
sr: Одговори без &цитата...

en: Reply to &All...
sr: Одговори &свима...

en: Reply to A&uthor...
sr: Одговори &аутору...

en: Reply to Mailing-&List...
sr: Одговори на поштанску &листу...

en: Request Help
sr: Затражи помоћ

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
sr: Поново сачувај ову поруку у фасцикли за шаблоне. Тада се може касније употребити.

en: Restore default domain name
sr: Поврати подразумевано име домена

en: Retrieval Options
sr: Опције добављања

en: Retrieving Folder Contents
sr: Добављам садржај фасцикле

en: Retrieving folder properties
sr: Добављам својства фасцикле...

en: Rich Text
sr: Богати текст

en: Rich Text Editing
sr: Уређивање богатог текста

en: S&end as Is
sr: &Пошаљи како јесте

en: S/MIME Validation
sr: С/МИМЕ оверавање

en: S/MIME encryption certificate:
sr: С/МИМЕ сертификат за шифровање:

en: S/MIME signing certificate:
sr: С/МИМЕ сертификат за потписивање:

en: Safe Browsing
sr: Безбедно прегледање

en: Save &As...
sr: Сачувај к&ао...

en: Save &Distribution List...
sr: Сачувај &дистрибуциону листу...

en: Save A&ttachments...
sr: Сачувај &прилоге...

en: Save Attachments...
sr: Сачувај прилоге...

en: Save Image On Disk...
sr: Сачувај слику на диск...

en: Save Link As...
sr: Сачувај везу као...

en: Save To File
sr: Сачувај у фајл

en: Save as &Draft
sr: Сачувај као &недовршену

en: Save as &File
sr: Сачувај у &фајл

en: Save as &Template
sr: Сачувај као ша&блон

en: Save email as text or html file
sr: Сачувај поруку као текст или ХТМЛ фајл

en: Save email in Draft folder
sr: Сачувај поруку у фасцикли недовршених

en: Save email in Template folder
sr: Сачувај поруку у фасцикли шаблона

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
sr: Сачувај ову поруку у фасциклу за недовршене. Тада се може касније уредити и послати.

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
sr: Клиза текућу поруку надоле. Кад стигне до краја поруке, скаче на следећу непрочитану поруку.

en: Search &only in:
sr: Тражи &само у:

en: Search Anyway
sr: Тражи свеједно

en: Search complete.
sr: Претрага завршена.

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
sr: Претрага пропала због следећих грешака:<ul><li>%1</li></ul>

en: Search failed.
sr: Претрага пропала.

en: Search folder &name:
sr: &Име фасцикле претраге:

en: Search in &all folders
sr: Тражи у &свим фасциклама

en: Search stopped.
sr: Претрага заустављена.

en: Search tag
sr: Тражи ознаку

en: Searching...
sr: Тражим...

en: Security Warning
sr: Упозорење о безбедности

en: Select
sr: Изабери

en: Select &All Messages
sr: &Изабери све поруке

en: Select &Recipients...
sr: Изабери &примаоце...

en: Select File...
sr: Изабери фајл...

en: Select First Message
sr: Изабери прву поруку

en: Select Folder with Focus
sr: Изабери фасциклу у фокусу

en: Select Last Message
sr: Изабери последњу поруку

en: Select Message with Focus
sr: Изабери поруку у фокусу

en: Select a cryptographic format for this message
sr: Изаберите криптографски формат за ову поруку

en: Select email to put in whitelist:
sr: Е‑пошта за стављање на белу листу:

en: Select specific folders:
sr: Избор појединих фасцикли:

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
sr: Избор речника који се користи при провери правописа ове поруке

en: Select the number of days here
sr: Овде изаберите број дана

en: Select the outgoing account to use for sending this message
sr: Избор одлазног налога за ову поруку

en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
sr: Изаберите прикључак за давање сажетака на страници сажетака.

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
sr: Избор фасцикле послате поште где ће се копија ове поруке сачувати

en: Send
sr: Пошаљи

en: Send &Later
sr: Пошаљи &касније

en: Send &Later Via
sr: Пошаљи касније пр&еко

en: Send &messages in outbox folder:
sr: Пошаљи &поруке из отпремне фасцикле:

en: Send A&gain...
sr: Пош&аљи поново...

en: Send As Digest
sr: Пошаљи као сажетак

en: Send BCC: to 'address'
sr: Пошаљи БЦЦ на адресу

en: Send CC: to 'address'
sr: Пошаљи ЦЦ на адресу

en: Send Confirmation
sr: Пошаљи потврду

en: Send Individually
sr: Пошаљи појединачно

en: Send Later
sr: пошаљи касније

en: Send Later Agent was not registered.
sr: Агент за касније слање није регистрован.

en: Send Now
sr: пошаљи одмах

en: Send Queued Messages Via
sr: Пошаљи приправне поруке преко

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
sr: Пошаљи поруку на адресу и приложи фајл на који УРЛ указује

en: Send policy:
sr: Смерница слања:

en: Send queued mail on mail check
sr: Пошаљи приправне поруке при провери поште

en: Sending Message Failed
sr: Слање поруке није успело

en: Sending Without Confirmation
sr: Пошаљи без потврде

en: Sending messages
sr: Шаљем поруке

en: Sent-mail &folder:
sr: Фасцикла &послатих:

en: Serverside Subscription...
sr: Претплата на страни сервера...

en: Set Focus to Quick Search
sr: Фокусирај брзу претрагу

en: Set From Address Book
sr: Постави из адресара

en: Set a subject for this message
sr: Постављање теме поруке

en: Set as &Default
sr: Ово је по&дразумевани

en: Set as Default
sr: Ово је подразумевани

en: Set body of message
sr: Постави тело поруке

en: Set identity
sr: Постави идентитет

en: Set replyTo to 'address'
sr: Постави одговор‑на на адресу

en: Set subject of message
sr: Постави тему поруке

en: Set the "From:" email address for this message
sr: Постављање адресе е‑поште у пољу „Од:“ ове поруке

en: Set the default forwarded message format
sr: Поставите подразумевани формат прослеђивања поруке.

en: Set the maximum number of recipients for the warning
sr: Поставите највећи број прималаца за упозорење.

en: Set the text width for automatic word wrapping
sr: Ширина за аутоматско преламање текста

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
sr: Тема

en: Share image...
sr: Подели слику...

en: Sho&w column:
sr: При&кажи колону:

en: Short folder list
sr: Кратак списак фасцикли

en: Show Favorite Folders View
sr: Приказ омиљених фасцикли

en: Show HTML Format
sr: Прикажи ХТМЛ формат

en: Show HTML format when mail comes from this contact
sr: Прикажи ХТМЛ формат у порукама од овог контакта

en: Show Sender/Receiver Column in List of Messages
sr: Прикажи колону пошиљаоца или примаоца у листи порука

en: Show attachment list
sr: Прикажи списак прилога

en: Show crypto label indicator
sr: Показатељ шифрирања

en: Show folder quick search field
sr: Прикажи поље брзе претраге фасцикле

en: Show folder quick search line edit
sr: Прикажи поље брзе претраге фасцикле

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
sr: Прикажи за сваку фасциклу број новопристиглих порука

en: Show full path for folders
sr: Пуна путања фасцикли

en: Show sign/encrypt indicator in editor
sr: Показатељ потписивања/шифровања у уређивачу

en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
sr: Прикажи панел за уметање и управљање исечцима текста у састављачу.

en: Show the message preview pane below the message list
sr: Окно за преглед поруке испод списка порука

en: Show the message preview pane next to the message list
sr: Окно за преглед поруке поред списка порука

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
sr:  ред: %1

en: Sign
sr: Потпиши

en: Signature
sr: Потпис

en: Smart for&mat (%1)
sr: &елегантни формат (%1)

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
sr: Нека посебна фасцикла за идентитет не постоји (више). Зато ће се користити подразумеване фасцикле.

en: Some of the folders you want to search in are not fully indexed yet or have been excluded from indexing. All the folders checked below will be scheduled for priority reindexing. If you uncheck a folder it may still be indexed later, unless it was manually excluded from indexing.
sr: Неке од фасцикла у којима желите да тражите још нису потпуно индексиране, или су искључене из индексирања. Све испод изабране фасцикле биће распоређене за хитно индексирање. Ако уклоните из избора неку фасциклу, свеједно ће бити касније индексирана, осим ако није ручно искључена из индексирања.

en: Some of the new features in this release of KMail include:
sr: Неке од нових могућности у овом издању К‑поште:

en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
sr: Број посебних МИМЕ поља заглавља који се умећу у поруке (само за унутрашњу употребу)

en: Specifies the policy used when displaying policy
sr: Смерница која се користи при приказивању смернице

en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr: Ширина поља збирке у прозору дијалога претраге (само за унутрашњу употребу)

en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr: Ширина поља датума у прозору дијалога претраге (само за унутрашњу употребу)

en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr: Ширина поља фасцикле у прозору дијалога претраге (само за унутрашњу употребу)

en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr: Ширина поља примаоца у прозору дијалога претраге (само за унутрашњу употребу)

en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr: Ширина поља пошиљаоца у прозору дијалога претраге (само за унутрашњу употребу)

en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
sr: Ширина поља теме у прозору дијалога претраге (само за унутрашњу употребу)

en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
sr: Да ли се застаревање у фасциклама спроводи у позадини (само за унутрашњу употребу)

en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
sr: Да ли је ово први пут како се покреће овај програм (само за унутрашњу употребу)

en: Specify e&ditor:
sr: &Уређивач:

en: Specify the folder to open when the program is started
sr: Фасцикла која се отвара по покретању програма

en: Spellcheck: off
sr: провера правописа: искључена

en: Spellcheck: on
sr: провера правописа: укључена

en: Spellchecker
sr: Правописар

en: Sta&ndard format (%1)
sr: &стандардни формат (%1)

en: Standard Templates
sr: Стандардни шаблони

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
sr: arhiva

en: Starting...
sr: Почињем...

en: Status:
sr: Стање:

en: Store sent messages encry&pted
sr: Складишти послате поруке ши&фровано

en: Subscribe to List
sr: Претплати се на листу

en: Summary for %1
sr: Сажетак за: %1

en: Support for adding notes (annotations) to mails
sr: подршка за додавање белешки (тумачења) порукама

en: Sven Lueppken
sr: Свен Липкен

en: Sync All
sr: Синхронизуј све

en: System Tray
sr: Системска касета

en: System tray notification
sr: Обавештење у системској касети

en: Ta&g Settings
sr: &Поставке ознака

en: Tag not Found
sr: Ознака није нађена

en: Templates
sr: Шаблони

en: Text Direction Toolbar
sr: Трака усмерења текста

en: Thank you,
sr: Са захвалношћу,

en: The KDE Mail Client
sr: КДЕ‑ов поштански клијент

en: The KMail Team
sr: тим К‑поште

en: The email to this recipient will be encrypted, but the security of the encryption is unknown (the encryption key could not be verified). Click the icon for details.
sr: Порука овом примаоцу биће шифрована, али је безбедност шифровања непозната (кључ за шифровање не може да се овери). Кликните на иконицу за детаље.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
sr: Фајл садржи више порука, приказана је само прва.

en: The file does not contain a message.
sr: Фајл не садржи поруку.

en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
sr: Висина дијалога за подешавање К‑поште (само за унутрашњу употребу)

en: The height of the search window (for internal use only)
sr: Висина прозора претраге (само за унутрашњу употребу)

en: The maximum number of recently entered addresses that will
    be remembered for completion
sr: <p>Највећи број недавно унетих адреса које ће бити памћене ради допуне.</p>

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
sr: Изгледа да порука коју сте саставили помиње приложени фајл, али ништа нисте приложили. Желите ли да приложите фајл уз поруку?

en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by Kleopatra.
sr: Недостаје модул, проверите инсталацију. Овај модул треба да долази уз Клеопатру.

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
sr: Најскорије изабрана фасцикла у дијалогу за избор фасцикли.

en: The signature file is not valid
sr: Фајл потписа није добар

en: The size of the identity dialog (for internal use only)
sr: Величина дијалога за идентитете (само за унутрашњу употребу)

en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
sr: Праг упозоравања корисника да се фасцикла ближи ограничењу квоте.

en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
sr: Ширина дијалога за подешавање К‑поште (само за унутрашњу употребу)

en: The width of the search window (for internal use only)
sr: Ширина прозора претраге (само за унутрашњу употребу)

en: Theme
sr: Тема

en: There are no unread messages
sr: Нема непрочитаних порука

en: There is nothing to undo.
sr: Нема радњи за опозивање.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
sr: Проблем при преименовању фасцикле претраге. До овога обично дође када већ постоји истоимена фасцикла претраге. Враћена грешка „%1“.

en: This charset is not supported.
sr: Ово кодирање није подржано.

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
sr: Фасцикла %1 је само за читање. Проверите поставу налога %2.

en: This folder does not have any expiry options set
sr: Ова фасцикла нема постављене опције застаревања.

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
sr[0]: Овај %1 идентитет је пребачен на подразумевани транспорт:
sr[1]: Ова %1 идентитета су пребачена на подразумевани транспорт:
sr[2]: Ових %1 идентитета је пребачено на подразумевани транспорт:
sr[3]: Овај идентитет је пребачен на подразумевани транспорт:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
sr[0]: Овај %1 идентитет је пребачен на измењени транспорт:
sr[1]: Ова %1 идентитета су пребачена на измењени транспорт:
sr[2]: Ових %1 идентитета је пребачено на измењени транспорт:
sr[3]: Овај идентитет је пребачен на измењени транспорт:

en: This is a preview of the picture selected/entered below.
sr: Ово је преглед слике изабране или унесене испод.

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
sr: Ова листа се проверава одозго надоле за сваку одлазећу поруку, док се не нађе прво кодирање који садржи све неопходне знаке.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
sr: Ова опција захтева ‘dirmngr’ >= 0.9.0

en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
sr: Спречава застаревање порука у фасцикли које су означене као важне или као ставка радње, и самим тим и њихово брисање или премештање у фасциклу архиве.

en: This shortcut allows to send mail directly. Mail can be send accidentally. What do you want to do?
sr: Ова пречица омогућава непосредно слање поште. Може се догодити да пошту пошаљете случајно. Шта желите да урадите?

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
sr: Овом вредношћу се одређује да ли се приказује „Увод у К‑пошту“.

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
sr: Временска ознака за поруке стања „Пренос је завршен“

en: To: field is empty. Send message anyway?
sr: Поље „За:“ је празно. Да ипак пошаљем поруку?

en: Tobias Koenig
sr: Тобијас Кениг

en: Toggle Message Tag: %1
sr: Обрни ознаку поруке: %1

en: Toggle rich text editing mode
sr: Обрни режим уређивања богатог текста

en: Too many recipients
sr: Превише прималаца

en: Tools Plugins
sr: Алатни прикључци

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
sr: Транспорт није нађен. Проверите да ли користите исправан транспорт поште.

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
sr: Укључите ову опцију ако желите да Аутлук разуме имена прилога која садрже неенглеске слова.

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
sr: Искључивање ХТМЛ режима довешће до губитка форматирања текста. Јесте ли сигурни?

en: Unable to create folder. %1
sr: Не могу да направим фасциклу. %1

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
sr: Не могу да добавим фасциклу. Пријављена грешка: %1

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
sr: Не могу да добавим родитељску фасциклу. Пријављена грешка: %1

en: Unable to return list of folders.
sr: Не могу да вратим списак фасцикли.

en: Unable to start ImportWizard
sr: Не могу да покренем чаробњак за увоз

en: Unable to start account wizard
sr: Не могу да покренем чаробњак за налоге

en: Unable to start import wizard
sr: Не могу да покренем чаробњак за увоз

en: Uncompressed Archive (.tar)
sr: некомпресована архива (.tar)

en: Undefined Encryption Key
sr: Неодређен кључ за шифровање

en: Undefined Signing Key
sr: Неодређен кључ за потписивање

en: Unread Message
sr: непрочитана порука

en: Unselect All
sr: &Поништи сав избор

en: Unsubscribe From List
sr: Откажи претплату на листу

en: Unsubscribe from List
sr: Откажи претплату на листу

en: Usability tests and improvements
sr: Тестирање употребљивости и побољшања

en: Usage:
sr: Попуњеност:

en: Use &this proxy for HTTP requests:
sr: Користи &овај прокси за ХТТП захтеве:

en: Use Fi&xed Font
sr: &Користи фонт фиксне ширине

en: Use Global Setting
sr: По глобалној поставци

en: Use Global Settings
sr: По глобалним поставкама

en: Use HTML
sr: Приказуј ХТМЛ

en: Use custom &icons
sr: Посебне &иконице

en: Use default aggregation
sr: Подразумевано груписање

en: Use default theme
sr: Подразумевана тема

en: Use e&xternal editor instead of composer
sr: &Спољашњи уређивач уместо састављача

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
sr: Приказивање ХТМЛ‑а у пошти вас чини рањивијим на спам и може повећати изгледе да ваш систем буде компромитован другим присутним и очекиваним безбедоносним злоупотребама.

en: Use s&ystem HTTP proxy:
sr: Користи &системски ХТТП прокси:

en: Use the selected identity by default
sr: Користи изабрани идентитет као подразумевани

en: Use this field to enter an arbitrary X-Face string.
sr: У ово поље можете унети произвољну ниску за X-Face.

en: Use this to select an image file to create the picture from. The image should be of high contrast and nearly quadratic shape. A light background helps improve the result.
sr: Употребите ово да изаберете фајл са сликом према коме ће бити направљена црно‑бела слика. Слика у фајлу би требало да има висок контраст и скоро квадратну пропорцију. Светла позадина такође побољшава резултат.

en: Validate Send Default Shortcut
sr: Овери пречицу подразумеваног слања

en: Validate certificates online (OCSP)
sr: Овери сертификате на вези (ОЦСП)

en: View the given message file
sr: Прикажи задати фајл поруке

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
sr: &Сажми нит/групу

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
sr: &Рашири нит/групу

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
sr: Саж&ми све нити

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
sr: Р&ашири све нити

en: Warn if the number of recipients is more than:
sr: Упозори ако је прималаца више од:

en: Warn if too many recipients are specified
sr: Упозори ако је наведено превише прималаца

en: Warn when trying to send &unsigned messages
sr: Упозори при покушају слања не&потписаних порука

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
sr: Ознака није направљена, истоимена ознака већ постоји.

en: We cannot delete vCard file.
sr: Овај в‑кард не може да се обрише.

en: We hope that you will enjoy KMail.
sr: Надамо се да ћете уживати са К‑поштом.

en: Webengine Plugins
sr: Прикључци веб мотора

en: What's next?
sr: Шта је следеће?

en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
sr: Ако је попуњено, послате поруке биће складиштене шифровано

en: When encrypting emails, always also encr&ypt to the certificate of my own identity
sr: Када се шифрују поруке, увек ш&ифруј и за сертификат мог идентитета

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sr: При тражењу локације ЦРЛ‑а, сертификат који се испитује обично садржи уносе за такозване „дистрибуционе тачке ЦРЛ‑ова“. То су УРЛ‑ови који описују начин приступа ЦРЛ‑овима. Користи се први пронађени унос. Овом опцијом игноришу се сви уноси који користе ХТТП шему при тражењу погодне дистрибуционе тачке.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sr: При тражењу локације ЦРЛ‑а, сертификат који се испитује обично садржи уносе за такозване „дистрибуционе тачке ЦРЛ‑ова“. То су УРЛ‑ови који описују начин приступа ЦРЛ‑овима. Користи се први пронађени унос. Овом опцијом игноришу се сви уноси који користе ЛДАП шему при тражењу погодне дистрибуционе тачке.

en: When replying or forwarding, quote the message
    in the original format it was received.
    If unchecked, the reply will be as plain text by default.
sr: <p>У одговору или прослеђивању цитира поруку у изворном формату у коме је примљена. Иначе (ако није попуњено) цитира као да се подразумева обични текст.</p>

en: When replying, add quote signs in front of all lines of the quoted text,
    even when the line was created by adding an additional line break while
    word-wrapping the text.
sr: <p>У одговору додаје наводнике испред сваког реда цитираног текста, чак и када је ред настао преламањем текста на одређеној ширини.</p>

en: When replying, do not quote any existing signature
sr: Не цитирај постојеће потписе при одговарању

en: When replying, only quote the selected text
    (instead of the complete message), if
    there is text selected in the message window.
sr: <p>У одговору цитира само изабрани текст уместо целе поруке, ако је у прозору поруке изабран део текста.</p>

en: When sa&ving as draft, sign/encrypt as indicated
sr: При уписивању &недовршених потпиши/шифруј како је задато

en: When this option is enabled, the application will always show you a list of public keys from which you can choose the one it will use for encryption. If it is off, the application will only show the dialog if it cannot find the right key or if there are several which could be used.
sr: Када је ова опција укључена, програм ће вам увек приказати списак јавних кључева са којег можете изабрати онај којим ће се шифровати. Ако је искључена, програм ће приказати дијалог само ако не може да нађе прави кључ или ако их има неколико који могу бити употребљени.

en: When this option is enabled, the message/file will not only be encrypted with the receiver's public key, but also with your key. This will enable you to decrypt the message/file at a later time. This is generally a good idea.
sr: Када је ова опција укључена, порука или фајл неће бити шифровани само примаочевим јавним кључем, већ и вашим. Ово ће вам омогућити да касније дешифрујете те поруке и фајлове, што је обично добра идеја.

en: Whitelist:
sr: Бела листа:

en: Work Offline
sr: Ради ван везе

en: Work Online
sr: Ради на вези

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
sr: Покушавате да пошаљете пошту за више од %1 корисника. Желите ли заиста ово да учините?

en: You can use a scaled-down version of the picture you have set in your address book entry.
sr: Можете употребити умањену верзију слике коју сте поставили уз свој унос у адресару.

en: You did not selected a valid folder.
sr: Нисте добро изабрали фасциклу.

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
sr: Нисте навели тему. Да ипак пошаљем поруку?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
sr: Нисте дефинисали сопствени контакт у адресару.

en: You forgot to add conditions.
sr: Заборавили сте да додате услове.

en: You forgot to define condition.
sr: Заборавили сте да задате услов.

en: You forgot to select collections.
sr: Заборавили сте да изаберете збирке.

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
sr: <p>Изабрали сте да кодирате имена прилога која садрже неенглеска слова на начин који ће разумети Аутлук и други поштански клијенти који не подржавају имена прилога у складу са стандардом.</p><p>К‑пошта сада може правити поруке које нису по стандарду, због чега је могуће да ваше поруке неће разумети поштански клијенти сагласни са стандардом. Зато, осим уколико немате другог избора, не би требало да укључујете ову опцију.</p>

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
sr: Морате унети своју адресу е‑поште у пољу „Од:“. Такође би требало да поставите адресу е‑поште за све идентитете, тако да не морате да је уносите за сваку поруку.

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
sr: Морате навести бар једног примаоца да би нацрт могао бити шифрован.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
sr: Морате навести бар једног примаоца, или у пољу „За:“ или као ЦЦ или БЦЦ.

[ctx: continuation of "obtain picture from"]
en: External Source
sr: спољашњег извора

[ctx: continuation of "obtain picture from"]
en: Input Field Below
sr: доњег поља за унос

en: email
sr: е‑пошта

en: kontactsummary
sr: Контактови сажеци

en: no proxy
sr: без проксија

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
sr: Жељени формат:

[ctx: sender address field]
en: &From:
sr: &Од:

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
en: When &trying to find unread messages:
sr: &При покушају проналажења непрочитаних порука:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
en: When ente&ring a folder:
sr: По &уласку у фасциклу:

en: unnamed
sr: безимено

en: web
sr: веб

en: Ägypten and Kroupware project management
sr: Управљање Египтенових и Крупверових пројектима
