libakonadi5 - en to sr translation catalogue (387 entries)

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
sr: Не могу да се повежем са сервисом управљања личним подацима.
    
    %1

en: &Configure Agent Instance
sr: &Подеси примерак агента

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
sr[0]: &Копирај %1 фасциклу
sr[1]: &Копирај %1 фасцикле
sr[2]: &Копирај %1 фасцикли
sr[3]: &Копирај фасциклу

en: &Copy Here
sr: &Копирај овде

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
sr[0]: &Копирај %1 ставку
sr[1]: &Копирај %1 ставке
sr[2]: &Копирај %1 ставки
sr[3]: &Копирај ставку

en: &Copy here
sr: &Копирај овде

en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
sr[0]: &Исеци %1 фасциклу
sr[1]: &Исеци %1 фасцикле
sr[2]: &Исеци %1 фасцикли
sr[3]: &Исеци фасциклу

en: &Cut Item | &Cut %1 Items
sr[0]: &Исеци %1 ставку
sr[1]: &Исеци %1 ставке
sr[2]: &Исеци %1 ставки
sr[3]: &Исеци ставку

en: &Delete Agent Instance
sr: &Обриши примерак агента

en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
sr[0]: &Обриши %1 фасциклу
sr[1]: &Обриши %1 фасцикле
sr[2]: &Обриши %1 фасцикли
sr[3]: &Обриши фасциклу

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
sr[0]: &Обриши %1 ставку
sr[1]: &Обриши %1 ставке
sr[2]: &Обриши %1 ставки
sr[3]: &Обриши ставку

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
sr[0]: &Обриши %1 ресурс
sr[1]: &Обриши %1 ресурса
sr[2]: &Обриши %1 ресурса
sr[3]: &Обриши ресурс

en: &Link Here
sr: По&вежи овде

en: &Modify...
sr: &Измени...

en: &Move Folder To Trash
sr: &Премести фасциклу у смеће

en: &Move Here
sr: &Премести овде

en: &Move Item To Trash
sr: &Премести ставку у смеће

en: &Move here
sr: &Премести овде

en: &Name:
sr: &Име:

en: &New Agent Instance...
sr: &Нови примерак агента...

en: &New Folder...
sr: &Нова фасцикла...

en: &New Subfolder...
sr: &Нова потфасцикла...

en: &Paste
sr: &Налепи

en: &Resource Properties
sr: Својства &ресурса

en: &Restore Collection From Trash
sr: &Врати збирку из смећа

en: &Restore Folder From Trash
sr: &Врати фасциклу из смећа

en: &Restore Item From Trash
sr: &Врати ставку из смећа

en: &Retrieve message bodies on demand
sr: Добављај &тела порука на захтев

en: &Synchronize Favorite Folders
sr: &Синхронизуј омиљене фасцикле

en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
sr[0]: &Синхронизуј %1 фасциклу
sr[1]: &Синхронизуј %1 фасцикле
sr[2]: &Синхронизуј %1 фасцикли
sr[3]: &Синхронизуј фасциклу

en: &Synchronize Folder Recursively
sr: &Синхронизуј фасциклу рекурзивно

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
sr[0]: &Синхронизуј %1 ресурс
sr[1]: &Синхронизуј %1 ресурса
sr[2]: &Синхронизуј %1 ресурса
sr[3]: &Синхронизуј ресурс

en: &Use custom icon:
sr: &Посебна иконица:

en: (c) 2008 Volker Krause <vkrause@kde.org>
sr: © 2008, Фолкер Краусе <vkrause@kde.org>

en: (c) 2009 Volker Krause <vkrause@kde.org>
sr: © 2009, Фолкер Краусе <vkrause@kde.org>

en: 0 Byte
sr: 0 бајтова

en: 0 objects
sr: без објеката

en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
sr: <p>Ваше измене су у сукобу са онима које је неко други направио у међувремену. У случају да не можете просто да одбаците једну од верзија, мораћете ручно да их уклопите.</p><p>Кликните на <a href="opentexteditor">"Отвори уређивач текста"</a> да задржите копију текстова, затим изаберите ону која више одговара, поново је отворите и додајте јој оно што недостаје.</p>

[ctx: @action:button]
en: Go Online
sr: На везу

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
sr: Задржи обе верзије

[ctx: @action:button]
en: Take my version
sr: Узми моју верзију

[ctx: @action:button]
en: Take their version
sr: Узми туђу верзију

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
en: Start
sr: Покрени

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
sr: Не могу ван везе дохватити ставку.

[ctx: @info]
en: Delete tag
sr: Обриши ознаку

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
sr: Желите ли заиста да уклоните ознаку <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
sr: Грешка при стварању ставке: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
sr: Грешка при ажурирању збирке: %1

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
sr: Добављена лоша ставка

[ctx: @info]
en: Job canceled.
sr: Посао отказан.

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
sr: Пропало ажурирање локалне збирке: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
sr: Пропало ажурирање локалних ставки: %1.

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
sr: Тражи

[ctx: @info:status]
en: Error.
sr: Грешка.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
sr: Није подешено

[ctx: @info:status]
en: Offline
sr: Ван везе.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
sr: Синхронизујем фасциклу „%1“

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
sr: Синхронизујем...

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
sr: Спреман.

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
sr[0]: %1 објекат
sr[1]: %1 објекта
sr[2]: %1 објеката
sr[3]: 1 објекат

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
sr: Идентификатор ресурса

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
sr: Име

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
sr: Име:

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
sr: Име

[ctx: @title]
en: Delete tag
sr: Брисање ознаке

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
sr: име

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
sr: име

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
sr: Опште

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
sr: Разрешење сукоба

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
sr: Обрисати примерак агента?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
sr[0]: Обрисати ресурсе?
sr[1]: Обрисати ресурсе?
sr[2]: Обрисати ресурсе?
sr[3]: Обрисати ресурс?

[ctx: @title:window]
en: Delete folder? | Delete folders?
sr[0]: Обрисати фасцикле?
sr[1]: Обрисати фасцикле?
sr[2]: Обрисати фасцикле?
sr[3]: Обрисати фасциклу?

[ctx: @title:window]
en: Delete item? | Delete items?
sr[0]: Обрисати ставке?
sr[1]: Обрисати ставке?
sr[2]: Обрисати ставке?
sr[3]: Обрисати ставку?

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
sr: Нови примерак агента

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sr: Нова фасцикла

[ctx: @title:window]
en: New Resource
sr: Нови ресурс

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
sr: Својства фасцикле %1

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
sr: Преименовање омиљене

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
sr: Фајл дневник грешака сервера МајСКуЛ‑а је нађен, али није читљив: %1

en: A&dd...
sr: &Додај...

en: Account "%1" is offline
sr: Налог „%1“ је ван везе

en: Add to Favorite
sr: Додај у омиљене

en: Add to Favorite Folders
sr: Додај у омиљене фасцикле

en: Agent identifier
sr: Идентификатор агента

en: Agent instance creation failed
sr: Неуспело стварање примерка агента

en: Agent instance creation timed out.
sr: Истекло време за стварање примерка агента.

en: Akonadi Agent
sr: Аконадијев агент

en: Akonadi Resource
sr: Аконадијев ресурс

en: Akonadi Self Test
sr: Самопроба Аконадија

en: Akonadi To XML converter
sr: Претварач из Аконадија у ИксМЛ

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
sr: Управљачки процес Аконадија није регистрован на д‑бусу.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
sr: Управљачки процес Аконадија регистрован на д‑бусу.

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
sr: Аконади не ради под кореним (администраторским) корисником, што је и препоручена постава за безбедност система.

en: Akonadi is not running as root
sr: Аконади не ради под кореном

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
sr: Серверски процес Аконадија није регистрован на д‑бусу.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
sr: Серверски процес Аконадија регистрован на д‑бусу

en: Akonadi was started as root
sr: Аконади покренут под кореном

en: Always retrieve full &messages
sr: Увек добављај &пуне поруке

en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
sr: Дошло је до грешке при покретању сервера Аконадија. Следеће самопробе требало би да помогну у откривању и решавању овог проблема. Када тражите подршку или пријављујете грешке, молимо вас да увек укључите овај извештај.

en: An error occurred while creating a new tag
sr: Грешка при стварању нове ознаке

en: At least one resource agent has been found.
sr: Нађен је бар један агент ресурса.

en: Attribute: %1
sr: атрибут: %1

en: Automatically synchronize after:
sr: Аутоматски синхронизуј сваких:

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
sr: Пре синхронизовања фасцикле „%1“ неопходно је да ресурс буде на вези. Желите ли да га ставите на везу?

en: C&ancel
sr: &Одустани

en: Calculating indexed items...
sr: Рачунам индексиране ставке...

en: Cancel
sr: Одустани

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
sr: Не могу да се повежем са сервером ПостгреСКуЛ‑а.

en: Cannot connect to the Akonadi service.
sr: Не могу да се повежем са сервисом Аконадија.

en: Checks and reports state of Akonadi server
sr: Проверава и извештава о стању сервера Аконадија

en: Clear
sr: Очисти

en: Collection attributes synchronization timed out.
sr: Истекло време за синхронизацију атрибута збирке.

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
sr: Претвара Аконадијево подстабло збирке у ИксМЛ фајл.

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
sr[0]: Копирај %1 фасциклу
sr[1]: Копирај %1 фасцикле
sr[2]: Копирај %1 фасцикли
sr[3]: Копирај фасциклу

en: Copy Folder To...
sr: Копирај фасциклу у...

en: Copy Item | Copy %1 Items
sr[0]: Копирај %1 ставку
sr[1]: Копирај %1 ставке
sr[2]: Копирај %1 ставки
sr[3]: Копирај ставку

en: Copy Item To...
sr: Копирај ставку у...

en: Copy Report to Clipboard
sr: Копирај извештај у клипборд

en: Copy To
sr: Копирај у

en: Copy to This Folder
sr: Копирај у ову фасциклу

en: Could not create agent instance: %1
sr: Не могу да направим примерак агента: %1

en: Could not create folder: %1
sr: Не могу да направим фасциклу: %1

en: Could not create resource: %1
sr: Не могу да направим ресурс: %1

en: Could not delete folder: %1
sr: Не могу да обришем фасциклу: %1

en: Could not delete item: %1
sr: Не могу да обришем ставку: %1

en: Could not fetch root collection of resource %1.
sr: Не могу да добавим корену збирку ресурса „%1“.

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
sr: Не могу да нађем збирку враћања и ресурс враћања није доступан.

en: Could not open file '%1'
sr: Не могу да отворим фајл ‘%1’

en: Could not paste data: %1
sr: Не могу да налепим податке: %1

en: Create Resource
sr: Направи ресурс

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
sr: Направи нову потфасциклу унутар тренутно изабране фасцикле

en: Create new folder error
sr: Грешка у стварању нове фасцикле

en: Current Akonadi control error log found.
sr: Текући дневник грешака управљања Аконадија нађен.

en: Current Akonadi server error log found.
sr: Текући дневник грешака сервера Аконадија нађен.

en: Cut
sr: Исеци

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
sr[0]: Исеци %1 фасциклу
sr[1]: Исеци %1 фасцикле
sr[2]: Исеци %1 фасцикли
sr[3]: Исеци фасциклу

en: Cut Item | Cut %1 Items
sr[0]: Исеци %1 ставку
sr[1]: Исеци %1 ставке
sr[2]: Исеци %1 ставки
sr[3]: Исеци ставку

en: Data
sr: подаци

en: Database driver found.
sr: Драјвер базе података нађен.

en: Database driver not found.
sr: Драјвер базе података није нађен.

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
sr[0]: Обриши %1 фасциклу
sr[1]: Обриши %1 фасцикле
sr[2]: Обриши %1 фасцикли
sr[3]: Обриши фасциклу

en: Delete Item | Delete %1 Items
sr[0]: Обриши %1 ставку
sr[1]: Обриши %1 ставке
sr[2]: Обриши %1 ставки
sr[3]: Обриши ставку

en: Delete Resource | Delete %1 Resources
sr[0]: Обриши %1 ресурс
sr[1]: Обриши %1 ресурса
sr[2]: Обриши %1 ресурса
sr[3]: Обриши ресурс

en: Details
sr: Детаљи

en: Details...
sr: Детаљи...

en: Did not find other item for conflict handling
sr: Није нађена друга ставка за обраду сукоба.

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
sr: Желите ли заиста да обришете изабрани примерак агента?

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
sr[0]: Желите ли заиста да обришете %1 изабрану ставку?
sr[1]: Желите ли заиста да обришете %1 изабране ставке?
sr[2]: Желите ли заиста да обришете %1 изабраних ставки?
sr[3]: Желите ли заиста да обришете изабрану ставку?

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
sr[0]: Желите ли заиста да обришете %1 фасциклу и све њихове потфасцикле?
sr[1]: Желите ли заиста да обришете %1 фасцикле и све њихове потфасцикле?
sr[2]: Желите ли заиста да обришете %1 фасцикли и све њихове потфасцикле?
sr[3]: Желите ли заиста да обришете ову фасциклу и све њене потфасцикле?

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
sr[0]: Желите ли заиста да обришете %1 ресурс?
sr[1]: Желите ли заиста да обришете %1 ресурса?
sr[2]: Желите ли заиста да обришете %1 ресурса?
sr[3]: Желите ли заиста да обришете овај ресурс?

en: Do you want to remove account '%1'?
sr: Желите ли да уклоните налог „%1“?

en: Enable fulltext indexing
sr: Индексирање пуног текста

en: Error
sr: Грешка

en: Error while retrieving indexed items count
sr: Грешка при добављању броја индексираних ставки

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
sr: Извршавање сервера МајСКуЛ‑а „%1“ пропало, са следећом грешком: „%2“

en: Executing the MySQL server failed.
sr: Извршавање сервера МајСКуЛ‑а пропало.

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
sr: Не могу да подесим подразумевани ресурс преко д‑буса.

en: Failed to create a new tag
sr: Не могу да направим нову ознаку.

en: Failed to create relation.
sr: Не могу да направим релацију.

en: Failed to create tag.
sr: Не могу да направим ознаку.

en: Failed to fetch the resource collection.
sr: Не могу да добавим збирку ресурса.

en: Failed to parse Collection from response
sr: Не могу да рашчланим збирку из одговора

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
sr: Не могу да добавим збирку за синхронизовање атрибута.

en: Failed to retrieve collection for sync.
sr: Не могу да добавим збирку за синхронизовање.

en: Favorite Folders
sr: Омиљене фасцикле

en: File %1 does not exist.
sr: Фајл „%1“ не постоји.

en: Files
sr: Фајлови

en: Flags
sr: заставице

en: Folder &Properties
sr: &Својства фасцикле

en: Folder creation failed
sr: Неуспело стварање фасцикле

en: Folder deletion failed
sr: Неуспело брисање фасцикле

en: Folder type:
sr: Тип фасцикле:

en: Found unresolved orphan collections
sr: Нађене су неразрешене збирке сирочићи.

en: Incoming accounts (add at least one):
sr: Долазни налози (додајте бар један):

en: Index is no longer available
sr: Индекс више није доступан

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
sr[0]: Индексирана %1 ставка у овој фасцикли
sr[1]: Индексиране %1 ставке у овој фасцикли
sr[2]: Индексирано %1 ставки у овој фасцикли
sr[3]: Индексирана %1 ставка у овој фасцикли

en: Indexing
sr: Индексирање

en: Invalid collection
sr: Лоша збирка

en: Invalid collection given.
sr: Дата је лоша збирка.

en: Invalid collection instance.
sr: Лош примерак збирке.

en: Invalid collection passed
sr: Прослеђена лоша збирка

en: Invalid collection to copy
sr: Лоша збирка за копирање

en: Invalid collection.
sr: Лоша збирка.

en: Invalid destination collection
sr: Лоша одредишна збирка

en: Invalid file format.
sr: Лош формат фајла.

en: Invalid items passed
sr: Прослеђене лоше ставке

en: Invalid parent
sr: Лош родитељ

en: Invalid parent collection
sr: Лоша родитељска збирка

en: Invalid resource identifier '%1'
sr: Лош идентификатор ресурса „%1“.

en: Invalid resource instance.
sr: Лош примерак ресурса.

en: Item deletion failed
sr: Неуспело брисање ставке

en: Items
sr: Ставке

en: Keep message bodies locally for:
sr: Држи тела порука локално:

en: Local Subscriptions
sr: Локалне претплате

en: Locally Cached Parts
sr: Локално кеширани делови

en: Maintenance
sr: Одржавање

en: Manage Local &Subscriptions...
sr: Управљај локалним &претплатама...

en: Manage Local Subscriptions
sr: Управљај локалним претплатама

en: Modification Time
sr: време измене

en: Move Folder To Trash
sr: Премести фасциклу у смеће

en: Move Folder To...
sr: Премести фасциклу у...

en: Move Item To Trash
sr: Премести ставку у смеће

en: Move Item To...
sr: Премести ставку у...

en: Move To
sr: Премести у

en: Move to This Folder
sr: Премести у ову фасциклу

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
sr: Премештање у збирку смећа није успело, обустављам поступак бацања.

en: MySQL error log not readable.
sr: Дневник грешака МајСКуЛ‑а није читљив.

en: MySQL found with unexpected name.
sr: МајСКуЛ нађен с неочекиваним именом.

en: MySQL server configuration is usable.
sr: Постава сервера МајСКуЛ‑а употребљива.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
sr: Постава сервера МајСКуЛ‑а није нађена или није читљива.

en: MySQL server configuration not tested.
sr: Постава сервера МајСКуЛ‑а није испробана.

en: MySQL server custom configuration found.
sr: Посебна постава сервера МајСКуЛ‑а нађена.

en: MySQL server custom configuration not available.
sr: Посебна постава сервера МајСКуЛ‑а није доступна.

en: MySQL server custom configuration not readable.
sr: Посебна постава сервера МајСКуЛ‑а није читљива.

en: MySQL server default configuration found.
sr: Подразумевана постава сервера МајСКуЛ‑а нађена.

en: MySQL server default configuration not found.
sr: Подразумевана постава сервера МајСКуЛ‑а није нађена.

en: MySQL server error log not tested.
sr: Дневник грешака сервера МајСКуЛ‑а није испробан.

en: MySQL server executable not tested.
sr: Извршни фајл сервера МајСКуЛ‑а није испробан.

en: MySQL server found.
sr: Сервер МајСКуЛ‑а нађен.

en: MySQL server found: %1
sr: Сервер МајСКуЛ‑а нађен: %1

en: MySQL server is executable.
sr: Сервер МајСКуЛ‑а је извршан.

en: MySQL server log contains errors.
sr: Дневник сервера МајСКуЛ‑а садржи грешке.

en: MySQL server log contains no errors.
sr: Дневник сервера МајСКуЛ‑а не садржи грешке.

en: MySQL server log contains warnings.
sr: Дневник сервера МајСКуЛ‑а садржи упозорења.

en: MySQL server not executable.
sr: Сервер МајСКуЛ‑а није извршив.

en: MySQL server not found.
sr: Сервер МајСКуЛ‑а није нађен.

en: MySQL server not readable.
sr: Сервер МајСКуЛ‑а није читљив.

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
sr: %1 типа %2

en: New
sr: Нова

en: No Folder
sr: нема фасцикле

en: No current Akonadi control error log found.
sr: Текући дневник грешака управљања Аконадија није нађен.

en: No current Akonadi server error log found.
sr: Текући дневник грешака сервера Аконадија није нађен.

en: No current MySQL error log found.
sr: Нема текућег дневника грешака МајСКуЛ‑а.

en: No data loaded.
sr: Нема учитаних података.

en: No description available
sr: Нема описа

en: No filename specified
sr: Није наведено име фајла.

en: No item available for this index
sr: Ставка није доступна за овај индекс

en: No objects specified for moving
sr: Нису задати објекти за премештање

en: No previous Akonadi control error log found.
sr: Претходни дневник грешака управљања Аконадија нађен.

en: No previous Akonadi server error log found.
sr: Претходни дневник грешака сервера Аконадија нађен.

en: No resource ID given.
sr: ИД ресурса није нађен.

en: No resource agents found.
sr: Агенти ресурса нису нађени.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
sr: Ниједан агент ресурса није нађен, а Аконади се не може користити без бар једног. Ово обично значи или да агенти ресурса нису инсталирани или да постоји проблем у постави. Претражене су следеће путање: „%1“. Променљива окружења $XDG_DATA_DIRS постављена је на „%2“, проверите укључује ли ово све путање где су инсталирани агенти Аконадија.

en: No session available for this index
sr: Сесија није доступна за овај индекс

en: No such collection.
sr: Нема такве збирке.

en: No valid collection or empty itemlist
sr: Нема добре збирке или празан списак ставки.

en: No valid destination specified
sr: Није наведено добро одредиште

en: Open collection dialog
sr: Отвори дијалог збирке

en: Paste
sr: Налепи

en: Paste failed
sr: Неуспело налепљивање

en: Payload part '%1' is not available for this index
sr: Товарни део „%1“ није доступан за овај индекс

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
sr: Сервис за управљање личним подацима надограђује базу...

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
sr: Сервис за управљање личним подацима надограђује базу.
    До овога долази после ажурирања софтвера и неопходно је ради оптимизације перформанси.
    У зависности од количине личних података, ово може потрајати неколико минута.

en: Personal information management service is shutting down...
sr: Гасим сервис за управљање личним подацима...

en: Personal information management service is starting...
sr: Покрећем сервис за управљање личним подацима...

en: PostgreSQL server found.
sr: Сервер ПостгреСКуЛ‑а нађен.

en: Previous Akonadi control error log found.
sr: Претходни дневник грешака управљања Аконадија нађен.

en: Previous Akonadi server error log found.
sr: Претходни дневник грешака сервера Аконадија нађен.

en: Properties
sr: Својства

en: Protocol version check not possible.
sr: Није могуће проверити верзију протокола.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
sr: Несагласне верзије протокола. Верзија на серверу (%1) новија је од наше (%2). Ако сте недавно ажурирали систем, поново покрените све програме из КДЕ‑ПИМ‑а.

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
sr: Несагласне верзије протокола. Верзија на серверу (%1) старија је од наше (%2). Ако сте недавно ажурирали систем, поново покрените сервер Аконадија.

en: Quota
sr: Квота

en: R&emove
sr: &Уклони

en: Recent Folder
sr: Недавна фасцикла

en: Reindex folder
sr: Поново индексирај фасциклу

en: Remember that indexing can take some minutes.
sr: Имајте на уму да индексирање може потрајати неколико минута.

en: Remove account?
sr: Уклонити налог?

en: Remove from Favorite
sr: Уклони из омиљених

en: Remove from Favorite Folders
sr: Уклони из омиљених фасцикли

en: Rename
sr: Преименуј

en: Rename Favorite...
sr: Преименуј омиљену...

en: Resource agents found.
sr: Агенти ресурса нађени.

en: Resource creation failed
sr: Неуспело стварање ресурса

en: Resource synchronization timed out.
sr: Истекло време за синхронизацију ресурса.

en: Restart
sr: Покрени поново

en: Restore Collection From Trash
sr: Врати збирку из смећа

en: Restore Folder From Trash
sr: Врати фасциклу из смећа

en: Restore Item From Trash
sr: Врати ставку из смећа

en: Retrieval
sr: Добављање

en: Retrieval Options
sr: Опције добављања

en: Retrieving indexed items count ...
sr: Добављам број индексираних ставки...

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
sr: Извршавање програма окренутих Интернету под кореном (администраторским налогом) излаже вас многим безбедносним ризицима. МајСКуЛ, који користи ова инсталација Аконадија, неће допустити извршавање под кореном да би вас заштитио од ових ризика.

en: Save Report...
sr: Сачувај извештај...

en: Save Test Report
sr: Уписивање извештаја о пробама

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
sr: Дефиниција шеме не може да се учита и рашчлани.

en: Search:
sr: Тражи:

en: Server protocol version is too new.
sr: Верзија протокола сервера превише нова.

en: Server protocol version is too old.
sr: Верзија протокола сервера превише стара.

en: Server protocol version matches.
sr: Верзија протокола сервера одговара.

en: Size:
sr: Величина:

en: Starting Akonadi server...
sr: Покрећем сервер Аконадија...

en: Statistics
sr: Статистика

en: Stopping Akonadi server...
sr: Заустављам сервер Аконадија...

en: Storage Size
sr: Складишна величина

en: Subfolder Storage Size
sr: Складишна величина потфасцикле

en: Synchronize
sr: Синхронизуј

en: Synchronize Favorite Folders
sr: Синхронизуј омиљене фасцикле

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
sr[0]: Синхронизуј %1 фасциклу
sr[1]: Синхронизуј %1 фасцикле
sr[2]: Синхронизуј %1 фасцикли
sr[3]: Синхронизуј фасциклу

en: Synchronize Folder Tree
sr: Синхронизуј стабло фасцикли

en: Synchronize Recursively
sr: Синхронизуј рекурзивно

en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
sr[0]: Синхронизуј %1 ресурс
sr[1]: Синхронизуј %1 ресурса
sr[2]: Синхронизуј %1 ресурса
sr[3]: Синхронизуј ресурс

en: Synchronize when selecting this folder
sr: Синхронизуј фасциклу када се изабере

en: Tag
sr: Ознака

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
sr: Управљачки процес Аконадија није пријавио ниједну грешку при текућем покретању.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
sr: Управљачки процес Аконадија није пријавио ниједну грешку током претходног покретања.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
sr: Управљачки процес Аконадија није регистрован на д‑бусу, што обично значи или да није покренут, или да је на покретању дошло до кобне грешке.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
sr: Управљачки процес Аконадија регистрован је на д‑бусу, што обично значи да је оперативан.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
sr: Управљачки процес Аконадија пријавио је грешке током текућег покретања. Дневник се налази у ‘%1’.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
sr: Управљачки процес Аконадија пријавио је грешке током претходног покретања. Дневник се налази у ‘%1’.

en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
sr: Аконади, радни оквир за управљање личним подацима, није оперативан.
    Кликните на „Детаљи“ за детаљне информације о овом проблему.

en: The Akonadi personal information management service is not operational.
sr: Аконади, сервис за управљање личним подацима, није оперативан.

en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
sr: Аконади, сервис за управљање личним подацима, није у погону. Овај програм се не може користити без њега.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
sr: Сервер Аконадија није пријавио ниједну грешку током текућег покретања.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
sr: Сервер Аконадија није пријавио ниједну грешку током претходног покретања.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
sr: Серверски процес Аконадија није регистрован на д‑бусу, што обично значи или да није покренут, или да је на покретању дошло до кобне грешке.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
sr: Серверски процес Аконадија регистрован је на д‑бусу, што обично значи да је оперативан.

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
sr: Верзија протокола сервера Аконадија разликује се од верзије коју користи овај програм.
    Ако сте недавно ажурирали систем, одјавите се и поново се пријавите да би сви програми почели да користе праву верзију протокола.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
sr: Сервер Аконадија пријавио је грешке током текућег покретања. Дневник се налази у ‘%1’.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
sr: Сервер Аконадија пријавио је грешке при претходном покретању. Дневник се налази у ‘%1’.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
sr: Постава сервера МајСКуЛ‑а нађена је код ‘%1’ и читљива је.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
sr: Постава за сервер МајСКуЛ‑а или није нађена или није читљива.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
sr: Сервер МајСКуЛ‑а није пријавио ниједну грешку током овог покретања. Дневник се налази у ‘%1’.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
sr: Фајл дневника грешака сервера МајСКуЛ‑а ‘%1’ садржи грешке.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
sr: Фајл дневника сервера МајСКуЛ‑а ‘%1’ садржи упозорења.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
sr: Фајл дневника сервера МајСКуЛ‑а ‘%1’ не садржи ни грешке ни упозорења.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
sr: Сервер ПостгреСКуЛ‑а је нађен и веза ради.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
sr: Текућа постава сервера Аконадија захтева драјвер КуТ‑СКуЛ‑а „%1“; нађен је на систему.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
sr: Текућа постава сервера Аконадија захтева драјвер КуТ‑СКуЛ‑а „%1“.
    Инсталирани су следећи драјвери: %2.
    Побрините се да и захтевани буде инсталиран.

en: The current Protocol version is %1.
sr: Тренутна верзија протокола је %1.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
sr: Тренутна постава не захтева унутрашњи сервер МајСКуЛ‑а.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
sr: Посебна постава за сервер МајСКуЛ‑а нађена је и читљива код ‘%1’.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
sr: Посебна постава за сервер МајСКуЛ‑а нађена је код ‘%1’, али није читљива. Проверите права приступа.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
sr: Посебна постава за сервер МајСКуЛ‑а није нађена, али је опциона.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
sr: Подразумевана постава за сервер МајСКуЛ‑а нађена је и читљива код ‘%1’.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
sr: Подразумевана постава за сервер МајСКуЛ‑а није нађена или није читљива. Проверите да ли је инсталација Аконадија потпуна, и да ли имате неопходна права приступа.

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
sr: Наредба %1, за управљање сервером Аконадија, нађена је и успешно извршена.
    Резултат:
    %2

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
sr: Наредба %1, за управљање сервером Аконадија, нађена је али није могла бити успешно извршена.
    Резултат:
    %2
    Проверите да ли је сервер Аконадија исправно инсталиран.

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
sr: Наредба akonadictl мора бити доступна у путањи. Проверите да ли је сервер Аконадија инсталиран.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
sr: Несагласна верзија протокола на серверу Аконадија. Морате инсталирати сагласну.

en: The requested item no longer exists
sr: Захтевана ставка више не постоји.

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
sr: Верзија протокола сервера је %1, али клијент захтева верзију %2. Ако сте недавно ажурирали КДЕ ПИМ‑а, поново покрените и Аконади и ПИМ програме.

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
sr: Циљна збирка „%1“ већ садржи
    збирку по имену „%2“.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
sr: Нема ниједног агента Аконадија. Проверите инсталацију КДЕ‑ПИМ‑а.

en: Timeout trying to get lock.
sr: Прековреме при покушају закључавања.

en: Total Messages
sr: Укупно порука

en: Total items:
sr: Укупно ставки:

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
sr: Не могу да приступим д‑бус сучељу створеног агента.

en: Unable to create agent instance.
sr: Не могу да направим примерак агента.

en: Unable to create schema parser context.
sr: Не могу да направим контекст рашчлањивача шеме.

en: Unable to create schema validation context.
sr: Не могу да направим контекст овере шемом.

en: Unable to create schema.
sr: Не могу да направим шему.

en: Unable to fetch item for index
sr: Не могу да добавим ставку за индекс

en: Unable to find collection %1
sr: Не могу да нађем збирку „%1“.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
sr: Не могу да приступим д‑бус сучељу за ресурс „%1“.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
sr: Не могу да добавим тип агента „%1“.

en: Unable to open data file '%1'.
sr: Не могу да отворим фајл са подацима „%1“.

en: Unable to parse data file '%1'.
sr: Не могу рашчланим фајл са подацима „%1“.

en: Unable to parse data file: %1
sr: Не могу да рашчланим фајл са подацима: %1

en: Unable to register object at dbus: %1
sr: Не могу да региструјем објекат на д‑бусу: %1

en: Unexpected response
sr: Неочекиван одзив.

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: Unnamed plugin
sr: неименовани прикључак

en: Unread Messages
sr: Непрочитаних порука

en: Unread items:
sr: Непрочитаних ставки:

en: Use folder by default
sr: Подразумевано користи фасциклу

en: Use options from parent folder or account
sr: Користи опције родитељске фасцикле или налога

en: User canceled operation.
sr: Корисник отказа поступак.

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
sr: Име фасцикле не може да почиње нити да се завршава тачком.

en: We can not add "/" in folder name.
sr: Име фасцикле не може да садржи „/“.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
sr: Без везе са сервером није могуће проверити да ли верзија протокола испуњава захтеве.

en: Work Offline
sr: Ради ван везе

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
sr: Тренутно сте подесили Аконади да користи сервер МајСКуЛ‑а „%1“.
    Побрините се да је заиста инсталиран, поставите исправно путању и проверите да ли имате неопходна права читања и извршавања за извршни фајл сервера. Обично се зове mysqld, а тачна локација зависи од дистрибуције.

en: akonadictl found and usable
sr: akonadictl нађена и употребљива

en: akonadictl found but not usable
sr: akonadictl нађена али неупотребљива

en: akonadictl not found
sr: akonadictl није нађена

[ctx: collection size]
en: Size
sr: величина

en: folder
sr: фасцикла

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута
sr[3]: минут

en: minutes
sr: минута

[ctx: never check the cache]
en: Never
sr: никад

[ctx: no cache timeout]
en: Forever
sr: заувек

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
sr: укупно

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
sr: непрочитано

[ctx: object names]
en: Content:
sr: Садржај:

en: unknown
sr: непознато
