libksieve - en to sr translation catalogue (480 entries)

en:  The "ereject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
sr: Радња е‑одбијања отказује имплицитно задржавање и спречава испоруку поруке.

en:  The "reject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
sr: Радња одбијања отказује имплицитно задржавање и спречава испоруку поруке.

en:  day |  days
sr[0]:  дан
sr[1]:  дана
sr[2]:  дана
sr[3]:  дан

en:  px
sr:  пикс.

en: "else" block
sr: блок else

en: "elsif" block
sr: блок elsif

en: "foreverypart", which is an iterator that walks though every MIME part of a message, including nested parts, depth first, and applies the commands in the specified block to each of them.
sr: Петља за‑сваки‑део пролази кроз све МИМЕ делове поруке, укључујући и угнежђене (прво по дубини), и на сваки од њих примењује наредбе из задатог блока.

en: "require" missing for command "%1"
sr: Недостаје „require“ за наредбу „%1“

en: "require" missing for comparator "%1"
sr: Недостаје „require“ за упоређивач „%1“

en: "require" missing for test "%1"
sr: Недостаје „require“ за пробу „%1“

en: "require" must be first command
sr: Прва наредба мора да буде „require“

en: "sieve-test" was not found on system. Please install it. (See in Dovecot package)
sr: „sieve-test“ није нађен на систему. Инсталирајте га. (Погледајте у пакету Довкот.)

en: &Action for incoming mails:
sr: &Радња над долазним порукама:

en: &Activate vacation notifications
sr: &Укључи обавештења о одмору

en: &Resend notification only after:
sr: &Поново пошаљи обавештење тек после:

en: &Send responses for these addresses:
sr: Пош&аљи одговоре на ове адресе:

en: &Start TLS nonetheless
sr: &Свеједно покрени ТЛС

en: &Subject of the vacation mail:
sr: &Тема поруке о одмору:

en: (Account does not support Sieve)
sr: (Налог не подржава сито)

en: (No Sieve scripts available on this server)
sr: (Нема доступних сито скрипти на овом серверу)

en: (No special capabilities available)
sr: (Нису доступне посебне могућности.)

en: (This script is empty)
sr: (Ова скрипта је празна.)

en: *.siv;;sieve files (*.siv);;all files (*)
sr: *.siv;;сито фајлови (*.siv);;сви фајлови (*)

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
sr: Затвори све друге језичке

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
sr: Затвори све језичке

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sr: Затвори језичак

[ctx: @title:menu]
en: Edit
sr: Уреди

[ctx: @title:menu]
en: File
sr: Фајл

[ctx: @title:menu]
en: Tools
sr: Алатке

[ctx: @title:window]
en: Save Log To File
sr: Уписивање дневника у фајл

[ctx: @title:window]
en: Save Script
sr: Уписивање скрипте

en: A feature "%1" in condition "%2" is not supported by server
sr: Сервер не подржава могућност „%1“ у услову „%2“.

en: A variable has global scope in all scripts that have declared it with the "global" command.  If a script uses that variable name without declaring it global, the name specifies a separate, non-global variable within that script.
sr: Променљива има глобални досег у свим скриптама које су је декларисале наредбом глобалног. Ако скрипта користи променљиву без ове декларације, то је онда посебна, локална променљива у тој скрипти.

en: Action "fileinto" has "copy" argument but current server does not support it
sr: Радња „фајл у“ има аргумент копирања али текући сервер то не подржава.

en: Actions
sr: Радње

en: Activate extension with "+<name of extension>", deactivate it with "-<name of extension>"
sr: Активирајте наставак са „+[име наставка]“, деактивирајте са „-[име наставка]“.

en: Active script: '%1'
sr: Активна скрипта: „%1“

en: Add Flags
sr: Додај заставице

en: Add ForEveryPart loop
sr: Додај петљу за‑сваки‑део

en: Add comment
sr: Додај коментар

en: Add debug here
sr: Додај овде исправљање

en: Add flags:
sr: Додај заставице:

en: Add header
sr: Додај заглавље

en: Add new block:
sr: Додај нови блок:

en: Add new header:
sr: Додај ново заглавље:

en: Addflag is used to add flags to a list of [IMAP] flags.  It doesn't replace any previously set flags.  This means that multiple occurrences of addflag are treated additively.
sr: Додаје заставице на листу ИМАП заставица. Не дира постојеће заставице, тј. вишеструка понављања додавања посматрају се збирно.

en: Additional email:
sr: Додатне адресе:

en: Address
sr: Адреса

en: Advanced Mode
sr: Напредни режим

en: All Files (*)
sr: сви фајлови (*)

en: Allow out-of-office replies to be sent to messages marked as SPAM.
sr: Дозволи слање одговора ван‑канцеларије на поруке означене као спам.

en: Allow out-of-office settings to be changeable by the user.
sr: Дозволи кориснику да мења поставке ван‑канцеларије.

en: Allow users to upload out-of-office sieve scripts, but prevent them from changing any settings, such as the domain to react to or the spam reaction switch.
sr: Дозволи корисницима да отпремају сито скрипте ван‑канцеларије, али им забрани мењање поставки, као нпр. домен на који се реагује и прекидач за спам.

en: An error occurred during deleting the sieve script.
sr: Грешка при брисању сито скрипте.

en: An error occurred during loading the sieve script.
sr: Грешка при учитавању сито скрипте.

en: An error occurred during saving the sieve script.
sr: Грешка при уписивању сито скрипте.

en: An unknown error was encountered.
sr: Непозната грешка.

en: An unknown tag "%1" was found during parsing action "%2".
sr: Непозната ознака „%1“ при рашчлањивању радње „%2“.

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing action "%2".
sr: Непозната вредност ознаке „%1“ при рашчлањивању радње „%2“.

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing condition "%2".
sr: Непозната вредност ознаке „%1“ при рашчлањивању услова „%2“.

en: Annotation:
sr: Тумачење:

en: Annotations:
sr: Тумачења:

en: Answered
sr: одговорено

en: Anychild
sr: неко дете

en: Append at the end
sr: Прикачи на крај

en: Apply Changes
sr: Примени измене

en: Argument "%1" Repeated
sr: Аргумент „%1“ је поновљен

en: Authentication failed.
    Most likely the password is wrong.
    The server responded:
    %1
sr: Неуспела аутентификација.
    Највероватније је лозинка погрешна.
    Сервер јавља:
    %1

en: Available Scripts
sr: Доступне скрипте

en: Available Sieve scripts:
sr: Доступне сито скрипте:

en: BMP
sr: БМП

en: Bcc
sr: БЦЦ

en: Block "Else"
sr: Блок else

en: Block "Elsif"
sr: Блок elsif

en: Body
sr: Тело

en: Break
sr: Испад

en: By default, the deleteheader action deletes all occurrences of the named header field.
sr: Ова радња подразумевано брише се сва понављања именованог поља заглавља.

en: Bytes
sr: бајтова

en: Cannot find item "%1" in widget "%2"
sr: Не могу да нађем ставку „%1“ у виџету „%2“.

en: Cannot use TLS since the underlying Qt library does not support it.
sr: Не могу да користим ТЛС јер га подложна КуТ библиотека не подржава.

en: Case sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Cc
sr: ЦЦ

en: Check Syntax
sr: Провери синтаксу

en: Check if there is still an active out-of-office reply configured on startup.
sr: Провери да ли је и даље активан одговор ван‑канцеларије при покретању.

en: Clear
sr: Очисти

en: Close
sr: Затвори

en: Collecting data for account '%1'...
sr: Прикупљам податке за налог „%1“...

en: Collecting diagnostic information about Sieve support...
sr: Прикупљам дијагностичке податке о подршци за сито...

en: Command "%1" not supported
sr: Наредба „%1“ није подржана

en: Command "%1" violates command ordering constraints
sr: Наредба „%1“ крши ограничења поретка наредби

en: Comment
sr: Закоментариши

en: Comparator "%1" not supported
sr: Упоређивач „%1“ није подржан

en: Conditions
sr: Услови

en: Configure vacation notifications to be sent:
sr: Подесите обавештења о одмору која се шаљу:

en: Conflicting Arguments: "%1" and "%2"
sr: Сукобљени аргументи: „%1“ и „%2“

en: Content type
sr: тип садржаја

en: Contents of script '%1':
sr: Садржај скрипте „%1“:

en: Convert
sr: Претвори

en: Copy to
sr: Копирај у

en: Could not load the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
sr: Не могу да учитам фајл %1:
    Детаљни опис грешке: %2

en: Count
sr: Број

en: Create Rules Graphically...
sr: Направи правила графички...

en: Create folder
sr: Направи фасциклу

en: Currentdate
sr: Текући датум

en: Date
sr: Датум

en: Day
sr: Дан

en: Deactivate
sr: Деактивирај

en: Deactivate Script
sr: Деактивирај скрипту

en: Debug
sr: Исправљај

en: Debug Sieve Script...
sr: Исправљај сито скрипту...

[ctx: Default description for the source]
en: My Sieve Script
sr: Моја сито скрипта

en: Default template
sr: Подразумевани шаблон

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete Script
sr: Обриши скрипту

en: Delete Sieve Script Confirmation
sr: Потврда о брисању сито скрипте

en: Delete header
sr: Обриши заглавље

en: Deleted
sr: обрисано

en: Deleting the script failed.
    The server responded:
    %1
sr: Брисање скрипте није успело.
    Сервер јавља:
    %1

en: Destroy mail posted by...
sr: уништавање поруке коју шаље...

en: Discard
sr: Одбаци

en: Discard is used to silently throw away the message.
sr: Одбацивање служи за тихо бацање поруке.

en: Display check script result...
sr: Прикажи резултат скрипте за проверу...

en: Do not send vacation replies to spam messages
sr: Не шаљи обавештења о одмору на спам поруке

en: Do you want to delete "%1" script?
sr: Желите ли да обришете скрипту „%1“?

en: Draft
sr: нацрт

en: E-Reject
sr: Е‑одбиј

en: Edit
sr: Уреди

en: Edit Script Description
sr: Уреди опис скрипте

en: Edit Script...
sr: Уреди скрипту...

en: Edit...
sr: Уреди...

en: Editor
sr: Уређивач

en: Email file must be installed locally.
sr: Фајл е‑поште мора да буде локално инсталиран.

en: Email path:
sr: Путања е‑поште:

en: Empty name is not a valid name
sr: Име не може да буде празно

en: Enclose
sr: Приложи

en: Enclose action command is defined to allow an entire message to be enclosed as an attachment to a new message.
sr: Наредба радње прилагања омогућава да се цела порука унесе као прилог у нову поруку.

en: End date:
sr: Датум краја:

en: Envelope
sr: Омотач

en: Environment
sr: Окружење

en: Equal to
sr: Једнако

en: Error during importing script. Do you want to switch to text mode?
sr: Грешка при увозу скрипте. Желите ли да пребаците на текстуални режим?

en: Error during load page about %1
sr: Грешка при учитавању странице о %1

en: Error during parsing
sr: Грешка у рашчлањивању

en: Error writing "MASTER" script on server.
    The server responded:
    %1
sr: Грешка при уписивању скрипте ‘MASTER’ на серверу.
    Сервер јавља:
    %1

en: Error writing "User" script on server.
    The server responded:
    %1
sr: Грешка при уписивању скрипте ‘User’ на серверу.
    Сервер јавља:
    %1

en: Errors reported:
sr: Пријављене грешке:

en: Exists
sr: Постоји

en: Extension:
sr: Наставак:

en: Extract Text
sr: Извуци текст

en: Failed to fetch the list of scripts
sr: Не могу да преузмем списак скрипти

en: Failed to get the list of Sieve scripts.
    The server responded:
    %1
sr: Добављање листе сито скрипти није успело.
    Сервер јавља:
    %1

en: False
sr: Нетачно

en: File Into
sr: Фајл у

en: Filter on Mailing List-ID
sr: филтрирање по ИД‑а поштанске листе

en: Filter on Spamassassin
sr: филтрирање по Спамасасину

en: Filter on Subject
sr: филтрирање по теми

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
sr: Следеће

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
sr: Претходно

[ctx: Find text]
en: F&ind:
sr: &Нађи:

en: Flag messages
sr: означавање порука

en: Flagged
sr: означено

en: ForEveryPart
sr: За сваки део

en: Forward Message
sr: прослеђивање поруке

en: Forward Message and add copy
sr: прослеђивање поруке и додавање копије

en: From
sr: од

en: From:
sr: из:

en: Global Variable
sr: Глобална променљива

en: Go to Line
sr: Иди на ред

en: Greater than
sr: Веће од

en: Greater than or equal
sr: Веће од или једнако

en: Has Flag
sr: Има заставицу

en: Header
sr: Заглавље

en: Help
sr: Помоћ

en: Help about: %1
sr: Помоћ за: %1

en: Help about: '%1'
sr: Помоћ за: ‘%1’

en: Hour
sr: Сат

en: I am out of office till %1.
    
    In urgent cases, please contact Mrs. "vacation replacement"
    
    email: "email address of vacation replacement"
    phone: +49 711 1111 11
    fax.:  +49 711 1111 12
    
    Yours sincerely,
    -- "enter your name and email address here"
sr: Бићу ван канцеларије до %1.
    
    У хитним случајевима, обратите се гђи [замена].
    
    е‑пошта: [адреса е‑поште ваше замене]
    телефон: +381 11 111 111
    факс: +381 11 111 112
    
    С поштовањем,
    -- [упишите своје име и адресу е‑поште]
    |/|Бићу ван канцеларије до $[на-реч %1 ген].
    
    У хитним случајевима, обратите се гђи [замена].
    
    е‑пошта: [адреса е‑поште ваше замене]
    телефон: +381 11 111 111
    факс: +381 11 111 112
    
    С поштовањем,
    -- [упишите своје име и адресу е‑поште]

en: IHave
sr: Поседује

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it merely files or redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
sr: Ако се дода опциона кључна реч „:copy“, означена наредба не отказује имплицитно задржавање. Уместо тога просто заводи или преусмерава копију, у додатак било чему другом што се догађа с поруком.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
sr: Ако се дода опциона кључна реч „:copy“, означена наредба не отказује имплицитно задржавање. Уместо тога преусмерава копију, у додатак било чему другом што се догађа с поруком.

en: If the optional ":create" argument is specified, it instructs the Sieve interpreter to create the specified mailbox, if needed, before attempting to deliver the message into the specified mailbox.
sr: Ако се дода опциони аргумент „:create“, интерпретатор сита ће направити задато сандуче, ако је потребно, пре него што покуша да испоручи поруке у њега.

en: Ignore
sr: Игнориши

en: Import Script
sr: Увоз скрипте

en: Import...
sr: Увези...

en: Impossible to start job
sr: Не може да се покрене посао.

en: In variable:
sr: У променљивој:

en: Include:
sr: Укључи:

en: Includes
sr: Укључења

en: Incompatible Actions "%1" and "%2" requested
sr: Захтеване су несагласне радње „%1“ и „%2“

en: Insert at the beginning
sr: Уметни на почетак

en: Invalid Argument "%1" to "%2"
sr: Лош аргумент „%1“ за „%2“

en: Item:
sr: Ставка:

en: JPEG
sr: ЈПЕГ

en: Julian
sr: Јулијански

en: Jump to next match
sr: Скочи на следеће поклапање

en: Jump to previous match
sr: Скочи на претходно поклапање

en: KMail's Out of Office Reply functionality relies on server-side filtering. You have not yet configured an IMAP server for this. You can do this on the "Filtering" tab of the IMAP account configuration.
sr: К‑поштина функционалност одговора ван‑канцеларије ослања се на филтрирање на страни сервера. Још нисте подесили неки ИМАП сервер за ово. То можете учинити под језичком „Филтрирање“ у постави ИМАП налога.

en: Keep
sr: Задржи

en: Keep a copy
sr: Задржи копију

en: Length
sr: дужина

en: Less than
sr: Мање од

en: Less than or equal
sr: Мање од или једнако

en: Lower
sr: мала слова

en: Lower first letter
sr: мало прво слово

en: Mail Loop detected
sr: Откривена је поштанска петља

en: Mailbox exists
sr: Сандуче постоји

en: Mailbox:
sr: Сандуче:

en: Main block
sr: Главни блок

en: Match a&ll of the following
sr: Поклопи &све наредно

en: Match all messages
sr: Поклопи све поруке

en: Match an&y of the following
sr: Поклопи &бар једно од наредног

en: Message Id
sr: ИД поруке

en: Message subject:
sr: Тема поруке:

en: Meta Data
sr: Метаподаци

en: Metadata exists
sr: Метаподаци постоје

en: Minute
sr: Минут

en: Modify search behavior
sr: Измените понашање претраге.

en: Month
sr: Месец

en: More information
sr: Више информација

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
sr: Надоле

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
sr: Дно

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
sr: Врх

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
sr: Нагоре

en: Name (optional):
sr: Име (опционо):

en: Name:
sr: Име:

en: Network down.
sr: Мрежа је недоступна.

en: New Script
sr: Нова скрипта

en: New Script...
sr: Нова скрипта...

en: New Sieve Script
sr: Нова сито скрипта

en: No IMAP resource found.
sr: Нема ниједног ИМАП ресурса.

en: No IMAP server configured...
sr: Није подешен ниједан ИМАП сервер.

en: No Sieve URL configured
sr: Није подешен сито УРЛ

en: No errors found.
sr: Нема грешака.

en: None
sr: ништа

en: Not enough arguments for SelectConvertParameterWidget. Expected 2 arguments.
sr: Недовољно аргумената за SelectConvertParameterWidget, очекивана 2.

en: Not equal to
sr: Није једнако

en: Notify
sr: Обавести

en: Number of characters:
sr: Број знакова:

en: Once
sr: Једном

en: Only react to mail coming from domain
sr: Реагуј само на пошту са домена

en: Optional
sr: Опционо

en: Options
sr: Опције

en: Out of office till %1
sr: Ван канцеларије до %1|/|Ван канцеларије до $[на-реч %1 ген]

en: Out-of-office reply still active
sr: Одговор ван‑канцеларије још увек активан

en: PNG
sr: ПНГ

en: Parameters
sr: параметри

en: Parameters:
sr: Параметри:

en: Parse error: Carriage Return (CR) without Line Feed (LF)
sr: Грешка у рашчлањивању: повратак реда (ЦР) без увода линије (ЛФ).

en: Parse error: Expected ';' or '{', got something else
sr: Грешка у рашчлањивању: очекивано је ‘;’ или ‘{’, а наишло нешто треће.

en: Parse error: Expected Command, got something else
sr: Грешка у рашчлањивању: очекивана је наредба, наишло нешто друго.

en: Parse error: Illegal Character
sr: Грешка у рашчлањивању: недопуштен знак.

en: Parse error: Invalid UTF-8 sequence
sr: Грешка у рашчлањивању: неисправан УТФ‑8 низ.

en: Parse error: Missing ',' between Strings in String List
sr: Грешка у рашчлањивању: недостаје ‘,’ између ниски у листи.

en: Parse error: Missing ',' between Tests in Test List
sr: Грешка у рашчлањивању: недостаје ‘,’ између проба у листи.

en: Parse error: Missing ';' or Block
sr: Грешка у рашчлањивању: недостаје ‘;’ или блок.

en: Parse error: Missing Whitespace
sr: Грешка у рашчлањивању: недостаје празнина.

en: Parse error: Number out of Range (must be smaller than %1)
sr: Грешка у рашчлањивању: број изван опсега (мора бити мањи од %1).

en: Parse error: Only Strings allowed in String Lists
sr: Грешка у рашчлањивању: само су ниске дозвољене у листама ниски.

en: Parse error: Only Tests allowed in Test Lists
sr: Грешка у рашчлањивању: само су пробе дозвољене у листама проба.

en: Parse error: Only whitespace and #comments may follow "text:" on the same line
sr: Грешка у рашчлањивању: само празнине и #коментари могу да следе ‘text:’ у истом реду.

en: Parse error: Premature end of Block (missing closing '}')
sr: Грешка у рашчлањивању: прерани крај блока (недостаје затварајућа ‘}’).

en: Parse error: Premature end of Multiline String (did you forget the '.'?)
sr: Грешка у рашчлањивању: прерани крај вишередне ниске (да није изостављена ‘.’?).

en: Parse error: Premature end of Quoted String (missing closing '"')
sr: Грешка у рашчлањивању: прерани крај ниске под наводницима (недостаје затварајући ‘"’).

en: Parse error: Premature end of String List (missing closing ']')
sr: Грешка у рашчлањивању: прерани крај листе ниски (недостаје затварајућа ‘]’).

en: Parse error: Premature end of Test List (missing closing ')')
sr: Грешка у рашчлањивању: прерани крај листе проба (недостаје затварајућа ‘)’).

en: Parse error: Tag Name has leading Digits
sr: Грешка у рашчлањивању: име ознаке почиње цифрама.

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in String List
sr: Грешка у рашчлањивању: водеће, пратеће или дупле запете у листи ниски.

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in Test List
sr: Грешка у рашчлањивању: водеће, пратеће или дупле запете у листи проба.

en: Parse error: Unexpected Character, probably a missing space?
sr: Грешка у рашчлањивању: неочекивани знак, вероватно недостаје размак?

en: Parse error: Unquoted Slash ('/') without Asterisk ('*'). Broken Comment?
sr: Грешка у рашчлањивању: нецитирано кроз (/) без звездице (*). Искварен коментар?

en: ParseUserScriptJob failed: %1
sr: Пропало рашчлањивање корисничке скрипте: %1

en: Path is not specified.
sr: Путања није задата.

en: Percent
sr: Процената

en: Phrase not found
sr: Израз није нађен

en: Please enter a name for the new Sieve script:
sr: Унесите име за нову сито скрипту:

en: Please enter your authentication details for your sieve account (usually the same as your email password):
sr: Унесите детаље за аутентификацију на сито налогу (обично исто као лозинка е‑поште):

en: Please select an action.
sr: Изаберите радњу.

en: Please select an condition.
sr: Изаберите услов.

en: Protect special character
sr: Заштити посебан знак

en: Quote wildcard
sr: џокер цитирања

en: Really delete script "%1" from the server?
sr: Заиста обрисати скрипту „%1“ са сервера?

en: Redirect
sr: Преусмери

en: Redirect to
sr: Преусмери у

en: Reject
sr: Одбиј

en: Remove Flags
sr: Уклони заставице

en: Removeflag is used to remove flags from a list of [IMAP] flags. Removeflag clears flags previously set by "set"/"addflag". Calling removeflag with a flag that wasn't set before is not an error and is ignored.
sr: Уклања заставице са листе ИМАП заставица. Овим се чисте претходно постављене или додате заставице. Уколико се покуша уклањање непостојеће заставице, то се не сматра грешком и радња се занемарује.

en: Rename Script
sr: Преименуј скрипту

en: Rename Script...
sr: Преименуј скрипту...

en: Replace
sr: Замени

en: Reply To
sr: одговори на

en: Resent From
sr: Послато поново од

en: Resent To
sr: Послато поново за

en: Retrieving the script failed.
    The server responded:
    %1
sr: Добављање скрипте није успело.
    Сервер јавља:
    %1

en: Return
sr: Повратак

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: Save Web Page
sr: Уписивање веб странице

en: Script Name:
sr: Име скрипте:

en: Script contains unsupported feature "%1"
sr: Скрипта садржи неподржану могућност „%1“.

en: Script is modified. Do you want to close editor ?
sr: Скрипта је измењена. Желите ли да затворите уређивач?

en: Script name already used "%1".
sr: Име скрипте је већ употребљено „%1“.

en: Script name:
sr: Име скрипте:

en: Script needs regex support, but server does not have it.
sr: Скрипта захтева подршку региза, али је сервер нема.

en: Script part %1
sr: Део скрипте %1

en: Script should always have just one "Else" block. We cannot add another one.
sr: Скрипта може да има само један блок else. Не може да се дода још један.

en: Script still contains debug method. Remove it please.
sr: Скрипта и даље садржи исправљачки метод. Уклоните га.

en: Script text is empty.
sr: Текст скрипте је празан.

en: Second
sr: Секунда

en: Seen
sr: погледано

en: Select multiple headers...
sr: Изабери више заглавља...

en: Send out-of-office replies to mails coming from this domain only.
sr: Шаљи одговоре ван‑канцеларије само на поруке пристигле са овог домена.

en: Sender
sr: пошиљалац

en: Server Meta Data
sr: Серверски метаподаци

en: Server Meta Data Exists
sr: Серверски метаподаци постоје

en: Set Flags
sr: Постави заставице

en: Set value to:
sr: Постави вредност:

en: Setflag is used for setting [IMAP] system flags or keywords. Setflag replaces any previously set flags.
sr: Поставља ИМАП системске заставице и кључне речи. Ако је заставица раније постављена, биће замењена.

en: Share...
sr: Дели...

en: Show result from "check syntax"
sr: Прикажи резултате провере синтаксе

en: Sieve Authentication Details
sr: Детаљи аутентификације ситом

en: Sieve Editor Error
sr: Грешка сито уређивача

en: Sieve Error
sr: Сито грешка

en: Sieve Files (*.siv);;All Files (*)
sr: сито фајлови (*.siv);;сви фајлови (*)

en: Sieve Script
sr: Сито скрипта

en: Sieve Script Upload
sr: Отпремање сито скрипте

en: Sieve Template:
sr: Сито шаблон:

en: Sieve capabilities:
sr: Сито могућности:

en: Sieve implementations that implement the "spamtest" test use an identifier of either "spamtest" or "spamtestplus" for use with the capability mechanism.
sr: Изведбе сита које пружају пробу спама пружају један од идентификатора „spamtest“ и „spamtestplus“ за употребу у механизму способности.

en: Sieve implementations that implement the "virustest" test have an identifier of "virustest" for use with the capability mechanism.
sr: Изведбе сита које пружају пробу вируса пружају идентификатор „virustest“ за употребу у механизму способности.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply has been deactivated.
sr: Сито скрипта је успешно инсталирана на сервер „%1“.
    Одговори ван‑канцеларије су деактивирани.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply is now active.
sr: Сито скрипта је успешно инсталирана на сервер „%1“.
    Одговори ван‑канцеларије сада су активни.

en: Sieve script:
sr: Сито скрипта:

en: Sieve server supports:
sr: Сито сервер подржава:

en: Simple Mode
sr: Једноставни режим

en: Site Policy Limit Violation: Block nesting too deep (max. %1)
sr: Кршење месне смернице: блок је предубоко угнежђен (макс. %1)

en: Site Policy Limit Violation: Test nesting too deep (max. %1)
sr: Кршење месне смернице: проба је предубоко угнежђена (макс. %1)

en: Site Policy Limit Violation: Too many Actions requested (max. %1)
sr: Прекршај месне смернице: захтевано је превише радњи (макс. %1)

en: Size
sr: Величина

en: Some errors were found during parsing. <a href="sieveerrordetails">(Details...)</a>
sr: Нађене су неке грешке током рашчлањивања. <a href="sieveerrordetails">(Детаљи...)</a>

en: Someone (probably you) changed the vacation script on the server. KMail is no longer able to determine the parameters for the autoreplies. Default values will be used.
sr: Неко (вероватно ви) је на серверу променио скрипту за одмор. К‑пошта више није у могућности да одреди параметре за аутоматске одговоре. Биће коришћене подразумеване вредности.

en: Spam Test
sr: Проба спама

en: Start date:
sr: Датум почетка:

en: Stop
sr: Заустави

en: Stored in variable name:
sr: Складишти у променљиву:

en: Subject
sr: тема

en: Subject:
sr: Тема:

en: Subtype
sr: подтип

en: TIFF
sr: ТИФФ

en: TLS encryption requested, but not supported by server.
sr: Затражено шифровање ТЛС‑ом, али га сервер не подржава.

en: TLS encryption was requested, but your Sieve server does not advertise TLS in its capabilities.
    You can choose to try to initiate TLS negotiations nonetheless, or cancel the operation.
sr: <p>Затражено је шифровање ТЛС‑ом, али сито сервер не наводи ТЛС међу својим могућностима.</p><p>Можете изабрати да се свеједно започну ТЛС преговори, или одустанете од поступка.</p>

en: Template
sr: Шаблон

en: Test "%1" not supported
sr: Проба „%1“ није подржана

en: Text Files (*.txt);;All Files (*)
sr: текстуални фајлови (*.txt);;сви фајлови (*)

en: Text to search for
sr: Текст за тражење

en: The "address" test matches Internet addresses in structured headers that contain addresses.  It returns true if any header contains any key in the specified part of the address, as modified by the comparator and the match keyword.
sr: Проба адресе поклапа интернет адресе у структурираним заглављима која садрже адресе. Враћа тачно ако бар једно заглавље садржи иједан кључ у задатом делу адресе, након измена по кључним речима поређења и поклапања.

en: The "convert" action specifies that all body parts with a media type equal to "media-type" be converted to the media type in "media-type" using conversion parameters.
sr: Радња претварања одређује да се сви делови тела са датим типом медијума претворе у други тип, према задатим параметрима претварања.

en: The "envelope" test is true if the specified part of the [SMTP] (or equivalent) envelope matches the specified key.
sr: Проба омотача даје тачно ако задати део СМТП (или еквивалентног) омотача поклапа задати кључ.

en: The "exists" test is true if the headers listed in the header-names argument exist within the message.  All of the headers must exist or the test is false.
sr: Проба постојања враћа тачно ако заглавља набројана аргументом имена заглавља постоје у поруци. Ако бар једно заглавље не постоји, враћа нетачно.

en: The "extracttext" action may be used within the context of a "foreverypart" loop and is used to store text into a variable
sr: Радња извлачења текста може да се употреби у контексту петље за‑сваки‑део, за складиштење текста у променљиву.

en: The "false" test always evaluates to false.
sr: Ова проба увек враћа нетачно.

en: The "fileinto" action delivers the message into the specified mailbox.
sr: Радња „фајл у“ испоручује поруку у задато сандуче.

en: The "header" test evaluates to true if the value of any of the named headers, ignoring leading and trailing whitespace, matches any key.
sr: Проба заглавља враћа тачно ако вредност бар једног именованог заглавља, занемарујући водеће и пратеће празнине, поклапа бар један кључ.

en: The "ihave" test provides a means for Sieve scripts to test for the existence of a given extension prior to actually using it.
sr: Проба поседовања пружа сито скриптама начин да провере постоји ли одређено проширење пре него што покушају да га употребе.

en: The "include" command takes an optional "location" parameter, an optional ":once" parameter, an optional ":optional" parameter, and a single string argument representing the name of the script to include for processing at that point.
sr: Наредба укључивања прима опциони параметар локације, опционе параметре „:once“ и „:optional“, и један аргумент ниске која представља име скрипте за укључивање у обраду у тој тачки.

en: The "keep" action is whatever action is taken in lieu of all other actions, if no filtering happens at all; generally, this simply means to file the message into the user's main mailbox.
sr: Задржавање означава радњу која се изводи уместо свих осталих, уколико не дође ни до каквог филтрирања. Обично је то просто завођење поруке у корисниково главно сандуче.

en: The "mailboxexists" test is true if all mailboxes listed in the "mailbox-names" argument exist in the mailstore, and each allows the user in whose context the Sieve script runs to "deliver" messages into it.
sr: Проба постојања сандучета враћа тачно ако сва сандучад набројана аргументом „mailbox-names“ постоје у складишту поште, и свако дозвољава кориснику у чијем контексту се извршава сито скрипта да испоручује поруке у њега.

en: The "metadataexists" test is true if all of the annotations listed in the "annotation-names" argument exist for the specified mailbox.
sr: Проба постојања метаподатака враћа тачно ако сва тумачења набројана аргументом „annotation-names“ постоје за задато сандуче.

en: The "notify" action specifies that a notification should be sent to a user.
sr: Радња обавештавања задаје да се пошаље обавештење кориснику.

en: The "redirect" action is used to send the message to another user at a supplied address, as a mail forwarding feature does.  The "redirect" action makes no changes to the message body or existing headers, but it may add new headers.
sr: Радња преусмеравања служи за слање поруке другом кориснику на задату адресу, исто као и могућност прослеђивања е‑поште. Притом се не мења ни заглавље ни тело поруке, мада се могу додати нова поља заглавља.

en: The "replace" command is defined to allow a MIME part to be replaced with the text supplied in the command.
sr: Наредба замене је дефинисана да омогући смењивање неког МИМЕ дела текстом задатим уз наредбу.

en: The "return" command stops processing of the immediately included script only and returns processing control to the script that includes it.
sr: Наредба повратка зауставља обраду само непосредно укључене скрипте, и враћа ток обраде скрипти која ју је укључила.

en: The "servermetadataexists" test is true if all of the server annotations listed in the "annotation-names" argument exist.
sr: Проба постојања серверских метаподатака враћа тачно ако сва тумачења сервера набројана аргументом „annotation-names“ постоје.

en: The "set" action stores the specified value in the variable identified by name.
sr: Радња постављања складишти задату вредност у именовану променљиву.

en: The "size" test deals with the size of a message.  It takes either a tagged argument of ":over" or ":under", followed by a number representing the size of the message.
sr: Проба величине се бави величином поруке. Прима један од означавајућих аргумената „:over“ или „:under“, па затим број који представља величину поруке.

en: The "stop" action ends all processing.  If the implicit keep has not been cancelled, then it is taken.
sr: Радња за заустављање даљег обрађивања. Ако имплицитно задржавање није било отказано, прелази се на њега.

en: The "true" test always evaluates to true.
sr: Ова проба увек враћа тачно.

en: The "vacation" action implements a vacation autoresponder similar to the vacation command available under many versions of Unix. Its purpose is to provide correspondents with notification that the user is away for an extended period of time and that they should not expect quick responses.
sr: Радња одмора изводи аутоматски одзивник налик на наредбу vacation под многим верзијама Уникса. Служи да обавести пошиљаоце да ће корисник бити одустан дужи временски период, те да не треба да очекују брзе одговоре.

en: The Sieve script was successfully uploaded.
sr: Сито скрипта је успешно отпремљена.

en: The addheader action adds a header field to the existing message header.
sr: Радња за додавање поља заглавља у постојеће заглавље поруке.

en: The body test matches content in the body of an email message, that is, anything following the first empty line after the header.  (The empty line itself, if present, is not considered to be part of the body.)
sr: Проба тела поклапа садржај тела е‑поштанске поруке, тј. све што следи испод првог празног реда после заглавља. (Сам празан ред, ако га има, не сматра се делом тела.)

en: The break command terminates the closest enclosing loop.
sr: Наредба испада обуставља најближу обухватајућу петљу.

en: The currentdate test is similar to the date test, except that it operates on the current date/time rather than a value extracted from the message header.
sr: Проба текућег датума слична је проби датума, осим што ради над текућим датумом-временом уместо над вредношћу извученом из заглавља поруке.

en: The date test matches date/time information derived from headers containing date-time values.
sr: Проба датума поклапа датум-време изведено из неког заглавља које садржи вредности тог типа.

en: The environment test retrieves the item of environment information specified by the name string and matches it to the values specified in the key-list argument.
sr: Проба окружења дохвата податак из ставке окружења задате именском ниском, па је поклапа са вредношћу задатом у аргументу листе кључева.

en: The hasflag test evaluates to true if any of the variables matches any flag name.
sr: Проба имања заставице враћа тачно ако се бар једна променљива поклапа бар једно име заставице.

en: The script did not upload successfully.
    The script may contain errors.
sr: Скрипта није успешно отпремила.
    Можда садржи неке грешке.

en: The script did not upload successfully.
    This is probably due to errors in the script.
    The server responded:
    %1
sr: Скрипта није успешно отпремила.
    Ово је вероватно због грешака у скрипти.
    Сервер јавља:
    %1

en: The server does not seem to support TLS. Disable TLS if you want to connect without encryption.
sr: Изгледа да сервер не подржава ТЛС. Искључите ТЛС ако желите да се повежете без шифровања.

en: There is still an active out-of-office reply configured.
    Do you want to edit it?
sr: Још увек је подешен активан одговор ван‑канцеларије.
    Желите ли да га уредите?

en: This extension defines a ":seconds" parameter to provide more granularity for such situations.
sr: За такве ситуације ово проширење дефинише параметар „:seconds“, који омогућава финије задавање.

en: This modifier adds the necessary quoting to ensure that the expanded text will only match a literal occurrence if used as a parameter to :regex.  Every character with special meaning (. , *, ? , etc.) is prefixed with \ in the expansion
sr: Овај модификатор додаје неопходне наводнике тако да проширени текст, иако параметар уз :regex, и даље поклапа само дословна појављивања. Сваки знак са посебним значењем (., *, ?, итд.) у проширењу добија префикс \.

en: This test retrieves the value of the mailbox annotation "annotation-name" for the mailbox "mailbox". The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
sr: Ова проба дохвата вредност тумачења сандучета „annotation-name“ из сандучета „mailbox“, па је упоређује са „key-list“. Проба је тачна ако тумачење постоји и вредност му поклапа бар један кључ.

en: This test retrieves the value of the server annotation "annotation-name".  The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
sr: Ова проба дохвата вредност тумачења сервера „annotation-name“, па је упоређује са „key-list“. Проба је тачна ако тумачење постоји и вредност му поклапа бар један кључ.

en: Through the ":days" parameter, it limits the number of auto-replies to the same sender to one per [n] days, for a specified number of days. But there are cases when one needs more granularity, if one would like to generate "vacation" replies more frequently.
sr: Преко параметра „:days“ ограничава се број аутоматских одговора истом пошиљаоцу, на један у n дана, за задати број дана. Понекад, међутим, потребно је финије одређење.

en: Time
sr: Време

en: To
sr: за

en: To:
sr: у:

en: Too many argument found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
sr: Превише аргумената за „%1“, највећа вредност је %2, нађен број вредности %3 за %4.

en: Too many arguments for SelectConvertParameterWidget, "%1"
sr: Превише аргумената за SelectConvertParameterWidget, „%1“.

en: True
sr: Тачно

en: Type
sr: тип

en: Unable to get the info
sr: Не могу да добавим податке.

en: Uncomment
sr: Откоментариши

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown location type "%1" during parsing includes
sr: Непознат тип локације „%1“ при рашчлањивању укључивања.

en: Unknown tag "%1" during loading loop "for"
sr: Непозната ознака „%1“ у петљи учитавања for.

en: Unknown tag "%1" during loading of variables.
sr: Непозната ознака „%1“ при учитавању променљивих.

en: Unknown tag "%1" during parsing condition "%2"
sr: Непозната ознака „%1“ при рашчлањивању услова „%2“.

en: Unknown tagValue "%1" during loading loop "for"
sr: Непознато tagValue „%1“ у петљи учитавања for.

en: Uploading script to server for checking it, please wait...
sr: Отпремам скрипту на сервер ради провере, сачекајте...

en: Uploading the Sieve script failed.
    The server responded:
    %1
sr: Отпремање сито скрипте није успело.
    Сервер јавља:
    %1

en: Upper
sr: велика слова

en: Upper first letter
sr: велико прво слово

en: Use "," to separate capabilities
sr: Раздвајајте могућности запетом (,).

en: Use ; to separate emails
sr: Раздвајајте адресе помоћу ;

en: Use list
sr: Користи листу

en: Vacation
sr: Одмор

en: Vacation reason:
sr: Разлог за одмор:

en: Vacations
sr: одмори

en: Value
sr: Вредност

en: Value:
sr: Вредност:

en: Variable
sr: Променљива

en: Variable name
     (if empty it uses internal variable):
sr: Име променљиве
    (ако је празно узима се унутрашња):

en: Variable name:
sr: Променљива:

en: Virus Test
sr: Проба вируса

en: We can not add more includes elements.
sr: Не може да се дода више елемената укључивања.

en: We cannot parse script. We cannot switch to graphical mode
sr: Не могу да рашчланим скрипту. Не могу да пребацим на графички режим.

en: We detected a loop if in a loop if. It's not supported
sr: Откривена условна петља у условној петљи. То није подржано.

en: Weekday
sr: Дан у седмици

en: With value:
sr: С вредношћу:

en: Wordwrap
sr: Преламај редове

en: XML Files (*.xml);;All Files (*)
sr: ИксМЛ фајлови (*.xml);;сви фајлови (*)

en: Year
sr: Година

en: You can drag and drop element on editor to import template
sr: Шаблоне можете увозити превлачењем на уређивач.

en: You cannot use protected name.
sr: Не можете да користите заштићено име.

en: You will overwrite script. Do you want to continue?
sr: Пребрисаћете скрипту. Желите ли да наставите?

en: Your server did not list "vacation" in its list of supported Sieve extensions;without it, KMail cannot install out-of-office replies for you.Please contact your system administrator.
sr: Ваш сервер не помиње „vacation“ (одмор) у списку подржаних сито проширења. Без њега, К‑пошта не може да инсталира одговоре ван‑канцеларије за вас. Обратите се свом систем-администратору.

en: Zone
sr: Зона

en: address:
sr: адреса:

en: all
sr: све

en: contains
sr: садржи

en: content
sr: садржај

[ctx: create a new sieve script]
en: New...
sr: Нова...

en: day:
sr: дан:

en: days
sr: дана

en: detail
sr: детаљи

en: domain
sr: домен

en: exists
sr: постоји

en: false
sr: нетачно

en: forEveryPart is not supported by your server
sr: Сервер не подржава forEveryPart.

en: from:
sr: од:

en: global
sr: глобално

en: header:
sr: заглавље:

en: headers:
sr: заглавља:

en: high importance
sr: висока важност

en: is
sr: је

en: iso8601
sr: ИСО 8601

en: localpart
sr: локални део

en: low importance
sr: ниска важност

en: matches
sr: поклапа

en: message:
sr: порука:

en: method:
sr: метод:

en: normal importance
sr: нормална важност

en: not contains
sr: не садржи

en: not exists
sr: не постоји

en: not is
sr: није

en: not matches
sr: не поклапа

en: not regex
sr: није региз

en: over
sr: изнад

en: personal
sr: лично

en: raw
sr: сирово

en: regex
sr: региз

en: seconds
sr: секунди

en: std11
sr: стд‑11

en: text
sr: текст

en: text:
sr: текст:

en: true
sr: тачно

en: under
sr: испод

en: unnamed
sr: безимена

en: user
sr: корисник

en: value:
sr: вредност:
