mate-panel 1.25.3 - en to sr translation catalogue (625 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
sr: „%s“ је неочекивано окончан

en: %A %B %d (%%s)
sr: %A, %d. %B (%%s)

en: %A, %B %d %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: %a %b %e
sr: %a., %e. %B

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
sr: Програмче %s заправо нема намену. Само заузима простор на диску и продужава превођење, и уколико је учитано такође заузима значајан простор на панелу и у меморији. Уколико се пронађе неко ко га користи, одмах мора отићи на психијатријски преглед.

en: %s the Fish
sr: Риба звана %s

en: %s the Fish Says:
sr: Риба звана %s каже:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sr: Риба звана %s, савремена пророчица

en: %s the Fish, the fortune teller
sr: Риба звана %s, краљица међу пророчицама

en: %s, feels like %s
sr: %s, изгледа као да је %s

en: (empty)
sr: (празно)

en: (with minor help from George)
sr: (уз малу помоћ Џорџа)

en: - Edit .desktop files
sr: — Измените „.desktop“ датотеке

en: <i>(optional)</i>
sr: <i>(изборно)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
sr: <small><i>Унесите назив града, области или државе и појавиће се прозор за избор тог места.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
sr: <small>Непровидно</small>

en: <small>Set...</small>
sr: <small>Подеси...</small>

en: <small>Set</small>
sr: <small>Подеси</small>

en: <small>Transparent</small>
sr: <small>Провидно</small>

en: A compact menu
sr: Сажети изборник

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sr: Риба без имена је прилично тупава риба. Оживите вашу рибу дајући јој име.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Списак ИИБ-ова програмчића које ће панел занемаривати. На овај начин можете да спречите учитавање или приказивање у изборнику неких програмчића. На пример, да искључите програмче мали-наредник, додајте „OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet“ у овај списак. Панел мора бити поново покренут да би ово ступило на снагу.

en: A list of locations to display in the calendar window.
sr: Списак места за приказивање у прозору календара.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
sr: Списак ИБ-а панела. Сваки ИБ одређује један панел првог нивоа. Подешавања за сваки од ових панела се налазе у „/apps/panel/toplevels/$(id)“.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
sr: Списак ИБ-а предмета на панелу. Сваки ИБ одређује један предмет на панелу (нпр. покретач, дугме радње или траку/дугме са изборником). Подешавања за сваки предмет се налазе у „/apps/panel/objects/$(id)“.

en: A pop out drawer to store other items in
sr: Искачућа фиока за смештање других ставки

en: A separator to organize the panel items
sr: Раздвојник између ставки на панелу

en: A simple applet for testing the MATE panel
sr: Једноставно програмче за испробавање Мејтовог панела

en: A_bout Panels
sr: О _панелима

en: About Clock
sr: О Часовнику

en: About Fish
sr: О Рибици

en: About Notification Area
sr: О Обавештајној зони

en: About Show Desktop Button
sr: О Дугмету за приказивање радног простора

en: About Window List
sr: О Списку прозора

en: About Window Selector
sr: О Изборнику прозора

en: About Workspace Switcher
sr: О Измењивачу радних простора

en: About the MATE Panel
sr: О Мејтовом панелу

en: Access documents, folders and network places
sr: Приступите документима, фасциклама и мрежним местима

en: Action button type
sr: Врста радње дугмета

en: Ad_just Date & Time
sr: Подеси _датум и време

en: Add this as _drawer to panel
sr: Додај ово као _фиоку на панел

en: Add this as _menu to panel
sr: Додај ово на панел као _изборник

en: Add this launcher to _desktop
sr: Додај овај покретач на _радну површ

en: Add this launcher to _panel
sr: Додај овај покретач на _панел

en: Add to Drawer
sr: Додај у фиоку

en: Add to Panel
sr: Додај на панел

en: Allow workspace _wrap around in switcher
sr: Допусти кружење _радног простора у пребацивачу

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
sr: Дошло је до грешке при покушају отварања „%s“.

en: And many, many others…
sr: И многи, многи други…

en: Animation
sr: Анимација

en: Animation speed
sr: Брзина анимације

en: Applet IID
sr: ИИБ програмчета

en: Applet IIDs to disable from loading
sr: ИИБ-ови програмчета за искључивање учитавања

en: Application
sr: Програм

en: Application Launcher...
sr: Покретач програма...

en: Application does not accept documents on command line
sr: Програм не прихвата документе из линије наредби

en: Application in Terminal
sr: Програм у терминалу

en: Applications
sr: Програми

en: Area where notification icons appear
sr: Област где се приказују иконице обавештења

en: Arro_ws on hide buttons
sr: Стрелице на _дугмићима за скривање

en: Autoclose drawer
sr: Самозатварајућа фиока

en: Automatically hide panel into corner
sr: Сам скрива панел у ћошак

en: Background
sr: Позадина

en: Background _image:
sr: _Слика за позадину:

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background color opacity
sr: Непровидност боје позадине

en: Background image
sr: Слика у позадини

en: Background type
sr: Врста позадине

en: Behaviour
sr: Понашање

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Bottom Panel
sr: Доњи панел

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr: Разгледајте све месне и удаљене дискове и фасцикле којима се може приступити са овог рачунара

en: Browse and run installed applications
sr: Разгледајте и покрените неки од инсталираних програма

en: Browse bookmarked and local network locations
sr: Разгледајте обележена и месна мрежна места

en: C_lear
sr: _Очисти

en: Calendar
sr: Календар

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Не могу да проследим адресе докумената на „Type=Link“ унос

en: Cannot delete this panel
sr: Не могу да уклоним овај панел

en: Cannot find an empty spot
sr: Не могу да нађем празно место

en: Center panel on x-axis
sr: Поставља панел водоравно по средини

en: Center panel on y-axis
sr: Поставља панел усправно по средини

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
sr: Промените изглед и понашање радног простора, затражите помоћ или се одјавите

en: Choose Location
sr: Изаберите место

en: Choose a file to append to the command...
sr: Изаберите датотеку коју желите да придодате наредби...

en: Choose a file...
sr: Изабери датотеку...

en: Choose an application...
sr: Изабери програм...

en: Choose an icon
sr: Изаберите иконицу

en: City Name
sr: Име града

en: City Time Zone
sr: Временска зона

en: Classic Menu
sr: Класични изборник

en: Clear Recent Documents
sr: Очисти скорашње документе

en: Clear Recent Documents...
sr: Очисти скорашње документе...

en: Clear all items from the recent documents list
sr: Очистите све ставке из списка скорашњих докумената

en: Clear the Recent Documents list?
sr: Да очистим списак скорашњих докумената?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sr: Притисните овде да прикријете све прозоре и видите радну површ.

en: Click here to restore hidden windows.
sr: Притисните овде да прикажете прикривене прозоре.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sr: Кликните на прозор да приморате програм да изађе. Да откажете, притисните <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sr: Кликните ово дугме да пронађете датотеку чији назив желите да придодате наредби.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sr: Кликните ово дугме да покренете изабрани програм или наредбу из поља за унос наредбе.

en: Click to hide month calendar
sr: Кликните да сакријете месечни календар

en: Click to view month calendar
sr: Кликните да прикажете месечни календар

en: Clock
sr: Часовник

en: Clock Applet Factory
sr: Производња програмчета за часовник

en: Clock Format
sr: Облик сата

en: Clock Preferences
sr: Поставке часовника

en: Co_lor:
sr: _Боја:

en: Co_mmand to run when clicked:
sr: Наредба за _извршење по притиску:

en: Co_mment:
sr: _Напомена:

en: Comm_and:
sr: _Наредба:

en: Command icon
sr: Икона наредбе

en: Command to execute on click
sr: Наредба за извршење по клику

en: Compact Menu
sr: Сажети изборник

en: Complete panel lockdown
sr: Потпуно закључавање панела

en: Computer
sr: Рачунар

en: Computer Clock
sr: Часовник рачунара

en: Confirm panel removal
sr: Потврђује уклањање панела

en: Connect to Server...
sr: Повежи се са сервером...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sr: Повежите се на удаљени рачунар или дељени диск

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
sr: Управља највећом величином историјата у прозорчету „Покрени програм“. 0 искључује историјат.

en: Copy _Date
sr: Умножи _датум

en: Copy _Time
sr: Умножи _време

en: Copy a launcher from the applications menu
sr: Умножите покретач из изборника програма

en: Copyright © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2004 Vincent Untz
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 1997–2003 Фондација слободног софтвера, Доо.
    Ауторска права © 2004 Винсент Унц
    Ауторска права © 2011–2020 Програмери Мејта

en: Copyright © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2002-2005 Vincent Untz
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 1998–2002 Фондација слободног софтвера, Доо.
    Ауторска права © 2002–2005 Винсент Унц
    Ауторска права © 2012–2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 1998–2004 Фондација слободног софтвера, Доо.
    Ауторска права © 2012–2020 Програмери Мејта

en: Copyright © 2000 Helix Code, Inc.
    Copyright © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2000 Хеликс Код, Доо.
    Ауторска права © 2001 Фондација слободног софтвера, Доо.
    Ауторска права © 2003 Сан Микросистеми, Доо.
    Ауторска права © 2011 Перберос
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2003-2006 Vincent Untz
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2002 Ред Хет, Доо.
    Ауторска права © 2003-2006 Винсент Унц
    Ауторска права © 2011 Перберос
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2002 Ред Хет, Доо.
    Ауторска права © 2011 Перберос
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Could not connect to server
sr: Не могу да се повежем на сервер

en: Could not convert '%s' from UTF-8
sr: Не могу да претворим „%s“ из УТФ-8

en: Could not display help document
sr: Не могу да прикажем документ помоћи

en: Could not display help document '%s'
sr: Не могу да прикажем документ помоћи „%s“

en: Could not execute '%s'
sr: Не могу да покренем „%s“

en: Could not launch '%s'
sr: Не могу да покренем „%s“

en: Could not launch application
sr: Не могу да покренем програм

en: Could not open location '%s'
sr: Не могу да отворим место „%s“

en: Could not open recently used document "%s"
sr: Не могу да отворим недавно коришћени документ „%s“

en: Could not run command '%s'
sr: Не могу да покренем наредбу „%s“

en: Could not save directory properties
sr: Не могу да сачувам особине директоријума

en: Could not save launcher
sr: Не могу да направим покретач

en: Could not show this URL
sr: Не могу да прикажем ову интернет адресу

en: Could not use dropped item
sr: Не могу да користим отпуштену ставку

en: Create Launcher
sr: Направи покретач

en: Create _Launcher
sr: Направи _покретач

en: Create a new launcher
sr: Направите нови покретач

en: Create new file in the given directory
sr: Направи нову датотеку у датом директоријуму

en: Current Time:
sr: Тренутно време:

en: Custom Application Launcher
sr: Покретач произвољног програма

en: Custom format of the clock
sr: Произвољан облик часовника

en: D_elete
sr: _Обриши

en: D_on't Delete
sr: _Не уклањај

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sr: Одређује када ће бити груписани прозори истог програма у списку прозора. Дозвољене вредности су „never“ (никад), „auto“ (самостално) и „always“ (увек).

en: Default panel layout
sr: Основни распоред панела

en: Delete this drawer?
sr: Да обришем ову фиоку?

en: Delete this panel?
sr: Да обришем овај панел?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
sr: Радна површ

en: Directory Properties
sr: Особине директоријума

en: Disable Force Quit
sr: Искључује принудно затварање

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Display
sr: Приказ

en: Display a swimming fish or another animated creature
sr: Прикажите рибу како плива или неко друго анимирано створење

en: Display all workspaces
sr: Приказује све радне просторе

en: Display workspace names
sr: Приказује називе радних простора

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
sr: Приказује историјат обрнутим редом. Обезбеђује доследан преглед за кориснике терминала где тастер стрелице на горе бира најновији унос.

en: Do you want to create a launcher for it or use it as the panel's background?
sr: Да ли желите да направите покретач за њу или да је користите као позадину панела?

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
sr: Да ли желите да уклоните ово програмче из ваших подешавања?

en: Do you want to use it as the panel's background?
sr: Да ли желите да је користите као позадину панела?

en: Draw arrow in menu button
sr: Приказује стрелице на дугмићима изборника

en: Drawer
sr: Фиока

en: Drawer Properties
sr: Особине фиоке

en: E_xpand
sr: _Рашири

en: East
sr: Источни

en: Edit
sr: Уреди

en: Edit Location
sr: Измените место

en: Enable SNI support
sr: Укључује СНИ подршку

en: Enable animations
sr: Укључи анимације

en: Enable arrows on hide buttons
sr: Приказује стрелице на дугмићима за скривање

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
sr: Укључује самодовршавање у прозорчету за покретање наредби

en: Enable hide buttons
sr: Укључује дугмиће за скривање

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sr: Приказује списак програма у прозорчету за покретање наредби

en: Enable tooltips
sr: Укључује облачиће упутства

en: Error
sr: Грешка

en: Error displaying help document
sr: Грешка приказивања помоћи

en: Execute the run dialog
sr: Изврши прозорче покретања

en: Expand list of locations
sr: Шири списак места

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sr: Шири списак програма у прозорчету за покретање наредби

en: Expand to occupy entire screen width
sr: Шири да заузме целу ширину екрана

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Factory for Test DBus Applet
sr: Фабрика програмчета за испробавање Дсабирнице

en: Factory for clock applet
sr: Израда програмчета за часовник

en: Factory for notification area
sr: Израда обавештајне зоне

en: Factory for the window navigation related applets
sr: Производња програмчета за избор прозора

en: Failed to load %s: %s
sr: Нисам успео да учитавам „%s“: %s

en: Failed to load applet %s
sr: Нисам успео да учитавам програмче %s

en: Failed to set the system time
sr: Нисам успео да подесим време система

en: Failed to set the system timezone
sr: Нисам успео да подесим временску зону система

en: File System
sr: Систем датотека

en: File is not a valid .desktop file
sr: Ово није исправна „.desktop“ датотека

en: Find an _item to add to "%s":
sr: Нађи _ставку за додавање на „%s“:

en: Find an _item to add to the drawer:
sr: Нађи _ставку за додавање у фиоку:

en: Find an _item to add to the panel:
sr: Нађи _ставку за додавање на панел:

en: Fish
sr: Риба

en: Fish Preferences
sr: Поставке за Рибу

en: Fit image to panel
sr: Испуњава слику на панелу

en: Force Quit
sr: Приморај затварање

en: Force a misbehaving application to quit
sr: Приморај недолични програм на затварање

en: Force this application to exit?
sr: Да приморам овај програм на затварање?

en: Frames in fish's animation
sr: Број сличица за анимацију рибе

en: From Whence That Stupid Fish Came
sr: Одакле ли се само појави ова тупава риба

en: General
sr: Опште

en: Get the current time and date
sr: Сазнај тренутно време и датум

en: Group windows when _space is limited
sr: Групиши прозоре када је простор _ограничен

en: Hide Panel
sr: Сакриј панел

en: Hide application windows and show the desktop
sr: Сакријте прозоре програма и прикажите радну површ

en: Highlight launchers on mouseover
sr: Осветли покретаче при преласку мишем

en: History for "Run Application" dialog
sr: Историјат у прозорчету за покретање програма

en: Home Folder
sr: Лична фасцикла

en: Hour format
sr: Врста часовника

en: ID
sr: ИБ

en: Icon '%s' not found
sr: Нисам нашао иконицу „%s“

en: Icon not found
sr: Иконица није нађена

en: Icon to show in menu bar
sr: Иконица за приказивање на траци изборника

en: Icon used for object's button
sr: Иконица коришћена за дугме предмета

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sr: Уколико је постављено, приказује се прозорче у којем се тражи одобрење корисника за уклањање панела.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
sr: Уколико је постављено, фиока ће се сама затворити када корисник кликне покретач на њој.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
sr: Уколико је постављено, покретач се осветљава када корисник пређе мишем преко њега.

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
sr: Уколико је постављено, стрелица се исцртава преко иконице дугмета изборника. Уколико није постављено, дугме изборника садржи само иконицу.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sr: Уколико је постављено, стрелице ће се сместити на дугмиће за скривање. Ова поставка је значајна једино ако је постављен кључ „enable_buttons“ (укључи_дугмиће).

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
sr: Уколико је постављено, самодовршавање ће бити доступно у прозорчету за покретање наредби.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sr: Уколико је постављено, са сваке стране панела ће се приказати дугмићи којима се панел може померити на ивицу екрана, тако да само дугме остане приказано.

en: If true, display a weather icon.
sr: Уколико је постављено, приказује иконицу са временским приликама.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sr: Уколико је постављено, приказиваће датум у часовнику, као додатак времену.

en: If true, display seconds in time.
sr: Уколико је постављено, приказује секунде у времену.

en: If true, enable mouse scrolling in window list, otherwise disable mouse scrolling in window list.
sr: Уколико је изабрано, укључиће премицање миша на списку прозора, у супротном ће га искључити.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
sr: Уколико је постављено, проширује списак места у календару.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
sr: Уколико је постављено, скривање и откривање овог панела ће бити анимирано уместо да се одигра тренутно.

en: If true, show applications item in menu bar.
sr: Уколико је постављено, приказује ставку програма на траци изборника.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sr: Уколико је постављено, приказује облачић када се мишем пређе преко часовника.

en: If true, show desktop item in menu bar.
sr: Уколико је постављено, приказује ставку радне површи на траци изборника.

en: If true, show icon in menu bar.
sr: Уколико је постављено, приказује иконицу на траци изборника.

en: If true, show places item in menu bar.
sr: Уколико је постављено, приказује ставку пречица на траци изборника.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
sr: Уколико је постављено, приказује температуру поред временских прилика.

en: If true, show week numbers in the calendar.
sr: Уколико је постављено, приказује бројеве недеља у календару.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sr: Уколико је постављено, списак познатих програма у прозорчету за покретање програма је разгранат. Ово подешавање је значајно једино ако је постављен кључ „enable_program_list“ (укључи_списак_програма).

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sr: Уколико је постављено, приказује се списак познатих програма у прозорчету за покретање програма. Да ли ће списак бити разгранат при приказивању прозорчета подешава се кључем „show_program_list“ (прикажи_списак_програма).

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sr: Уколико је постављено, слика за позадину ће бити окренута када је панел усмерен усправно.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
sr: Уколико је постављено, кључ „custom_icon“ се користи као произвољна иконица за дугме. Уколико није постављено, кључ „custom_icon“ се занемарује. Ово подешавање је значајно једино ако је за кључ „object_type“ (врста_објекта) постављено „menu-object“ или „drawer-object“.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sr: Уколико је постављено, анимација рибе ће бити окренута када је панел усмерен усправно.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sr: Уколико је постављено, слика ће бити увећана на висину панела (ако је водораван) тако да се сачува однос висине и ширине.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
sr: Уколико је постављено, слика ће се развући тако да одговара димензијама панела. Неће се очувати однос висине и ширине слике.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
sr: Уколико је постављено, подешавање menu_path се користи као путања из које се извлачи садржај изборника. Уколико није постављено, занемарује се подешавање menu_path. Ово је значајно једино уколико је врста објекта „menu-object“.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sr: Уколико је постављено, када показивач миша напусти површину панела, он се сам скрива у ћошак екрана. Померањем показивача у тај ћошак поново ће се приказати панел.

en: If true, the panel provides support for SNI.
sr: Ако је изабрано, панел обезбеђује подршку за СНИ.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити кориснику да принудно затвори програм уклањањем дугмета за принудно затварање.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити измене у подешавањима панела. Појединачни програмчићи се могу засебно закључати. Панел мора бити поново покренут да би ово ступило на снагу.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sr: Уколико је постављено, панел ће заузети целу ширину екрана (висину ако се ради о усправном панелу). На овај начин се панел може поставити једино уз ивицу екрана. Уколико није постављено, панел ће бити таман толики да на њега може да стане свако програмче, покретач и дугме.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
sr: Уколико је постављено, корисник не може да премести програмче уколико претходно не ослободи предмет помоћу ставке „Одвежи“ из изборника.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sr: Уколико је ово укључено, списак прозора приказује прозоре са свих радних простора, а иначе само са текућег.

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
sr: Уколико је постављено, пребацивач радног прозора ће омогућити преламање унаоколо, што значи пребацивање са првог на последњи радни простор и обрнуто путем клизања.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sr: Уколико је изабрано, пребацивач радних простора ће приказивати све радне просторе. Иначе ће приказати само тренутни.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
sr: Уколико је изабрано, радни простори у пребацивачу истих ће приказивати називе радних простора. Иначе ће приказивати прозоре на радном простору. Ово ради само ако се користи Марко као управљач прозорима.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
sr: Уколико је постављено, занемарује се водоравни положај наведен у кључевима „x“ и „x_right“ и панел се поставља водоравно по средини. Уколико се измени величина панела, остаће на истом положају — порашће са сваке стране. Уколико није постављено, кључеви „x“ и „x_right“ одређују положај панела.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
sr: Уколико је постављено, занемарује се усправни положај наведен у кључевима „y“ и „y_bottom“ и панел се поставља усправно по средини. Уколико се измени величина панела, остаће на истој позицији — порашће са сваке стране. Уколико није постављено, кључеви „y“ и „y_bottom“ одређују положај панела.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sr: Уколико је изабрано, када поништите умањени прозор, пребациће га на текућу радни простор. Иначе, пребациће га на његову матичну радну површину.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
sr: Уколико је постављено, приказују се кратка упутства за објекте на панелу.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
sr: Ако одлучите да приморате затварање овог програма, можете изгубити несачуване документе.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
sr: Уколико очистите списак скорашњих докумената, чистите следеће:
    • Све из изборника Пречице → Скорашњи документи.
    • Све из списка скорашњих докумената у свим програмима.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
sr: Уколико поново учитате предмет панела, сам ће бити додат назад на панел.

en: Image Background Details
sr: Детаљи слике за позадину

en: Images
sr: Слике

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sr: Када се користи Ксинерама, можете имати панеле на сваком екрану. Овај кључ одређује текући екран на којем се приказује панел.

en: Key %s is not set, cannot load launcher
sr: Кључ „%s“ није постављен, не могу да учитам покретач

en: L_atitude:
sr: Г. _ширина:

en: L_ongitude:
sr: Г. _дужина:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sr: Покреће остале програме и обезбеђује разне алате за управљање прозорима, приказ времена, итд.

en: Launcher Properties
sr: Поставке покретача

en: Launcher location
sr: Положај покретача

en: Left Panel
sr: Леви панел

en: List of known applications
sr: Списак познатих програма

en: List of locations
sr: Списак места

en: Loc_k To Panel
sr: _Закључај на панел

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sr: Пронађите документа и фасцикле на овом рачунару према називу или садржају

en: Location
sr: Место

en: Locations
sr: Места

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Lock the object to the panel
sr: Закључава предмет на панелу

en: Log Out %s...
sr: Одјави корисника „%s“...

en: Log Out...
sr: Одјави ме...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
sr: Одјавите се као „%s“ да бисте се пријавили као неки други корисник

en: Log out of this session to log in as a different user
sr: Одјавите се да бисте се пријавили као неки други корисник

en: Look at today's date!
sr: Види бре који је датум!

en: Main Menu
sr: Главни изборник

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
sr: Највећа величина историјата у прозорчету за покретање програма

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
sr: Највећи број ставки изборника (нпр. обележивача) које се приказују без пребацивања у подизборник.

en: Maximum number of recent documents displayed in the Places menu
sr: Највећи број скорашњих докумената приказаних у изборнику „Пречице“

en: Maximum number of recent documents that are displayed in the Places menu at a time. If this is set to -1, all known recent documents will be displayed.
sr: Највећи број скорашњих докумената који се у истом тренутку приказују у изборнику „Пречице“. Ако је ово постављено на -1, сви познати скорашњи документи биће приказани.

en: Menu bar icon size
sr: Величина иконице траке изборника

en: Menu content path
sr: Путања садржаја изборника

en: Menu items icon size
sr: Величина иконице ставки изборника

en: Minimum icon size
sr: Најмања величина иконице

en: Mount %s
sr: Прикачи %s

en: Mouse Scrolling
sr: Премицање миша

en: Move windows to current workspace when unminimized
sr: Пребацује умањене прозоре на тренутни радни простор

en: Name to identify panel
sr: Назив за распознавање панела

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Places
sr: Мрежна места

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sr: Није наведена путања у датотеци покретача панела

en: No URL was specified.
sr: Није задана интернет адреса.

en: No application to handle search folders is installed.
sr: Нема инсталираних програма за претрагу директоријума.

en: North
sr: Северни

en: Not a launchable item
sr: Није ставка за покретање

en: Not compatible with Wayland
sr: Није саобразно са Вејландом

en: Not compatible with X11
sr: Није саобразно са „X11“

en: Notification Area
sr: Обавештајна зона

en: Notification Area Factory
sr: Фабрика за обавештајну зону

en: Notification Area Preferences
sr: Поставке обавештајне зоне

en: Number of _workspaces:
sr: _Број радних простора:

en: Object's position on the panel
sr: Положај објекта на панелу

en: Open '%s'
sr: Отвори „%s“

en: Open URL: %s
sr: Отвори адресу: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr: Прикажите садржај радне површи у фасцикли

en: Open your personal folder
sr: Отворите вашу личну фасциклу

[ctx: Orientation]
en: Bottom
sr: Доле

[ctx: Orientation]
en: Left
sr: Лево

[ctx: Orientation]
en: Right
sr: Десно

[ctx: Orientation]
en: Top
sr: Горе

en: Panel
sr: Панел

en: Panel Display
sr: Приказ на панелу

en: Panel ID list
sr: Списак ИБ-а панела

en: Panel Notification Area
sr: Обавештајна зона панела

en: Panel Properties
sr: Особине панела

en: Panel attached to drawer
sr: Панел припојен овој фиоци

en: Panel autohide delay
sr: Застој самоскривања панела

en: Panel autounhide delay
sr: Време откривања панела

en: Panel object ID list
sr: Списак ИБ-а предмета на панелу

en: Panel object has quit unexpectedly
sr: Објекат панела је неочекивано окончан

en: Panel object type
sr: Врста предмета на панелу

en: Panel orientation
sr: Усмерење панела

en: Panel size
sr: Величина панела

en: Pause per frame
sr: Застој по сличици

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: Places
sr: Места

en: Protect your computer from unauthorized use
sr: Заштитите ваш рачунар од неовлашћене употребе

en: Recent Documents
sr: Скорашњи документи

en: Removable Media
sr: Измењиви дискови

en: Replace a currently running panel
sr: Замени постојећи панел

en: Rescan %s
sr: Поново очитај „%s“

en: Reset all panels?
sr: Да повратим поставке свих панела?

en: Reset the panel configuration to default
sr: Врати подешавања панела на основна

en: Restore to current _workspace
sr: Прикажи на _текућем радном простору

en: Restore to na_tive workspace
sr: Прикажи на _матичној радној површини

en: Restoring Minimized Windows
sr: Показује умањене прозоре

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
sr: Обрнутост историјата у прозорчету за покретање програма

en: Right Panel
sr: Десни панел

en: Rotate image on vertical panels
sr: Заокреће слику на усправним панелима

en: Rotate image when panel is _vertical
sr: Заокрени слику ако је панел _усправан

en: Rotate on vertical panels
sr: Заокреће на усправним панелима

en: Rows in workspace switcher
sr: Број редова у пребацивачу радних простора

en: Run Application
sr: Покрени програм

en: Run Application...
sr: Покрени програм...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
sr: Покрените програм уносом наредбе или избором са списка

en: Run in _terminal
sr: Покрени у _терминалу

en: Run with _file...
sr: Покрени уз _датотеку...

en: S_tyle:
sr: _Врста:

en: Search
sr: Потражи

en: Search for Files...
sr: Тражи датотеке...

en: Select an animation
sr: Изаберите једну анимацију

en: Select an application to view its description.
sr: Изаберите програм да видите његов опис.

en: Select background
sr: Изаберите позадину

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sr: Означите ову кућицу да бисте покренули наредбу у терминалу.

en: Separator
sr: Раздвајач

en: Session management options:
sr: Могућности управљања сесијом:

en: Set System Time
sr: Подеси системско време

en: Set System Time...
sr: Подеси системско време...

en: Set _Background Image
sr: Постави _слику позадине

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
sr: Поставите место као тренутно место и користите дату временску зону на рачунару

en: Set the default panel layout
sr: Подеси основни распоред панела

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Подешава величину иконице коришћене у траци изборника. Панел мора бити поново покренут да би ово ступило у дејство.

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Подешава величину иконица коришћених у изборнику. Панел мора бити поново покренут да би ово ступило у дејство.

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
sr: Поставља назив теме иконице за коришћење на траци изборника.

en: Sh_ow windows from current workspace
sr: Прикажи прозоре са _текућег радног простора

en: Show Desktop
sr: Прикажи радну површ

en: Show Desktop Button
sr: Дугме за приказивање радног простора

en: Show _all workspaces in:
sr: Прикажи _све радне просторе у:

en: Show _only the current workspace
sr: Прикажи само _текући радни простор

en: Show _temperature
sr: Прикажи _температуру

en: Show _thumbnails on hover
sr: _Прикажи сличице приликом лебдења

en: Show _weather
sr: Прикажи _временске прилике

en: Show applications menu
sr: Приказује изборник програма

en: Show date in clock
sr: Приказ датума у часовнику

en: Show date in tooltip
sr: Приказ датума у облачићу

en: Show desktop menu
sr: Приказује изборник радне површи

en: Show hide _buttons
sr: Прикажи дугмиће за _скривање

en: Show icon
sr: Приказује иконицу

en: Show list of known _applications
sr: Прикажи списак познатих про_грама

en: Show places menu
sr: Приказује изборник пречица

en: Show seco_nds
sr: Прикажи _секунде

en: Show session management options
sr: Приказује могућности управљања сесијом

en: Show temperature in clock
sr: Приказ температуре у часовнику

en: Show the _date
sr: Прикажи _датум

en: Show time with seconds
sr: Приказ времена са секундама

en: Show weather in clock
sr: Приказ временских прилика у часовнику

en: Show wee_k numbers in calendar
sr: Прикажи _бројеве недеља у календару

en: Show week numbers in calendar
sr: Приказ бројева недеља у календару

en: Show windows from a_ll workspaces
sr: Прикажи прозоре са _свих радних простора

en: Show windows from all workspaces
sr: Приказује прозоре са свих радних простора

en: Show workspace _names in switcher
sr: Прикажи _називе радних простора у пребацивачу

en: Shut Down...
sr: Искључи рачунар...

en: Shut down the computer
sr: Искључите рачунар

[ctx: Size]
en: Large
sr: Велике

[ctx: Size]
en: Medium
sr: Средње

[ctx: Size]
en: Small
sr: Мале

[ctx: Size]
en: X Large
sr: Огромни

[ctx: Size]
en: X Small
sr: Мајушни

[ctx: Size]
en: XX Large
sr: Дивовски

[ctx: Size]
en: XX Small
sr: Патуљасти

en: Solid c_olor
sr: Пуна _боја

en: Some of these properties are locked down
sr: Неке од ових особина су закључане

en: South
sr: Јужни

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
sr: Наводи боју позадине панела у облику #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sr: Одређује датотеку која се користи као слика за позадину. Ако је слика полупровидна, онда ће се укомпоновати са позадинском сликом радног простора.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач уђе на површ панела пре откривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач напусти површ панела пре скривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је постављен кључ „auto_hide“ (сам_сакриј).

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико је тачака видљиво када је панел скривен у ћошку. Ова поставка је значајна једино ако је постављен кључ „auto_hide“ (сам_сакриј).

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
sr: Одређује прозрачност записа позадинске боје. Ако боја није потпуно непровидна (вредност мања од 65535), боја ће бити састављена на позадинској слици радне површи.

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
sr: Наведите путању гподешавања у којој треба сместити поставке за програмче

en: Specify an applet IID to load
sr: Наведите ИИБ програмчета за учитавање

en: Specify file containing saved configuration
sr: Наводи датотеку која садржи сачувана подешавања

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
sr: Наведите почетно усмерење програмчета (горе, доле, лево или десно)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
sr: Наведите почетну величину програмчета (веома мало, средње, велико, итд.)

en: Speed unit
sr: Јединица брзине

en: St_retch
sr: _Развуци

en: Starting %s
sr: Покрећем „%s“

en: Stretch image to panel
sr: Развлачи слику на панелу

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
sr: Сунце је изашло у %s, залази у %s

en: Switch between open windows using a menu
sr: Мењајте отворене прозоре користећи изборник

en: Switch between open windows using buttons
sr: Мењајте отворене прозоре користећи дугмад

en: Switch between workspaces
sr: Пребацујте се између радних простора

en: Switcher
sr: Пребацивач

en: System
sr: Систем

en: Temperature unit
sr: Јединица температуре

en: Test DBus Applet
sr: Испробај програмче Дсабирнице

en: Test DBus Applet Factory
sr: Испробај фабрику програмчета Дсабирнице

en: Test applet utility
sr: Алат за испробавање програмчета

en: The Clock displays the current time and date
sr: Часовник приказује текуће време и датум

en: The MATE Panel
sr: Мејтов панел

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
sr: Списак прозора приказује списак свих прозора у скупу дугмади и омогућава да их прегледате.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
sr: Избирач прозора приказује списак свих прозора у изборнику и омогућава да их прегледате.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
sr: Измена радне површине приказује мање издање ваших радних површина што вам омогућава да уредите ваше прозоре.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
sr: Врста радње коју представља ово дугме. Могуће вредности су „lock“ (закључај), „logout“ (одјави), „run“ (покрени), „search“ (потражи) и „screenshot“ (снимак екрана). Ово подешавање је значајно једино ако је за кључ „object_type“ (врста_објекта) постављено „action-applet“.

en: The classic Applications, Places and System menu bar
sr: Класична трака изборника Програма, Места и Система

en: The command of the launcher is not set.
sr: Наредба коју овај покретач извршава није постављена.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
sr: Подешена наредба не ради и замењена је са: %s

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
sr:  Основни распоред панела за коришћење приликом прављења панела или поновног постављања.

en: The fish's animation pixmap
sr: Сличица за анимацију рибе

en: The fish's name
sr: Име рибе

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sr: Висина (ширина за усправне панеле) панела. У току рада панел ће одредити најмању величину на основу величине словног лика и осталих показатеља. Највећа величина је утврђена на четвртину висине (ширине) екрана.

en: The icon of the command to be run.
sr: Икона наредбе коју треба извршити.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
sr: Одредник панела припојеног овој фиоци. Ово подешавање је значајно једино ако је за кључ „object_type“ (врста_објекта) постављено „drawer-object“.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sr: Одредник панела првог нивоа који садржи овај предмет.

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
sr: ИБ примене програмчета — нпр. „ClockAppletFactory::ClockApplet“. Ово подешавање је значајно једино ако је за кључ „object_type“ (врста_објекта) постављено „external-applet“ (или застарело „matecomponent-applet“).

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sr: Место „.desktop“ датотеке која описује покретач. Ово подешавање је значајно једино ако је за кључ „object_type“ (врста_објекта) постављено „launcher-object“.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
sr: Место датотеке слике која се користи као иконица за дугме предмета. Ово подешавање је значајно једино ако је за кључ „object_type“ (врста_објекта) постављено „drawer-object“ или „menu-object“ а изабран је и кључ „use_custom_icon“.

en: The location of the launcher is not set.
sr: Место у коме се покретач извршава није постављено.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Положај панела на водоравној оси у односу на десну ивицу екрана. Ако се постави на -1, вредност се занемарује и користи се вредност кључа „x“. Ако је вредност већа од 0, онда се вредност кључа „x“ занемарује. Ова вредност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању ова вредност се занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмерењу.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Положај панела на водоравној оси. Ова вредност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању ова вредност се занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмерењу.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Положај панела на усправној оси у односу на доњу ивицу екрана. Ако се постави на -1, вредност се занемарује и користи се вредност кључа „y“. Ако је вредност већа од 0, онда се вредност кључа „y“ занемарује. Ова вредност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању ова вредност се занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмерењу.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Положај панела на усправној оси. Ова вредност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању ова вредност се занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмерењу.

en: The minimum size an icon can have.
sr: Најмања величина коју може да има иконица.

en: The name of the directory is not set.
sr: Назив директоријума није постављен.

en: The name of the launcher is not set.
sr: Назив овог покретача није постављен.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sr: Усмерење панела. Постоје четири дозвољене вредности: „top“ (горе), „bottom“ (доле), „left“ (лево) и „right“ (десно). При раширеном приказивању, ова вредност означава уз коју ивицу се поставља панел. При нераширеном приказивању, разлика између „top“ и „bottom“ је мање значајна — оба означавају да се ради о водоравном панелу — али ипак даје и наговештај како неки објекти на панелу треба да се понашају. На пример, на горњем панелу ће се изборници приказивати испод панела, док ће се на доњем панелу изборници приказивати изнад панела.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sr: Овај панел је наишао на неприлику при учитавању „%s“.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
sr: Путања из које се изграђују садржаји изброника. Ово подешавање је значајно једино ако је кључ „use_menu_path“ (користи_путању_изборника) постављен а за кључ „object_type“ (врста_објекта) постављено „menu-object“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sr: Положај овог објекта на панелу. Наводи се као број тачака у односу на леву (или горњу — ако је усправан) ивицу панела.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sr: Брзина којом се одвијају анимације. Постоје три могуће вредности: „slow“ (споро), „medium“ (средње) и „fast“ (брзо). Ова поставка је значајна једино када је постављен кључ „enable_animations“ (укључи_анимације).

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
sr: Текст за приказивање у облачићу за ову фиоку или за овај изборник. Ово подешавање је значајно једино ако је за кључ „object_type“ (врста_објекта) постављено „drawer-object“ или „menu-object“.

en: The type of this panel object.
sr: Врста овог предмета на панелу.

en: The unit to use when showing temperatures.
sr: Јединица која се користи за температуру.

en: The unit to use when showing wind speed.
sr: Јединица која се користи за брзину ветра.

en: The water needs changing
sr: Потребно је променити воду

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
sr: Ово дугме вам омогућава да прикријете све прозоре и прикажете радну површ.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sr: Ово је људима разумљив назив који можете користити за распознавање панела. Његова једина сврха је да служи као наслов прозора панела што може помоћи при бирању панела.

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
sr: Ово је списак наредби коришћених у прозорчету „Покрени програм“. Наредбе су поређане опадајућим редом почевши од скоријих (тј. недавно коришћене наредбе су на првом месту).

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sr: Овај кључ одређује у колико редова (за водоравно пружање) или колона (за усправно пружање) ће пребацивач приказивати радне просторе. Овај кључ има значаја једино ако је постављен кључ „display_all_workspaces“ (прикажи_све_радне_просторе).

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sr: Овај кључ наводи наредбу која ће бити извршена по клику на рибу.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sr: Овај кључ наводи назив датотеке са сликом која се користи за анимацију рибе, дату у односу на директоријум са сликама.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
sr: Овај кључ наводи облик часовника који се користи у програмчету када је облик постављен на „custom“. Можете користити ознаке које разуме функција „strftime()“ ради добијања жељеног облика. Погледајте упутство за „strftime()“ за појединости.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
sr: Овај кључ наводи облик часа који користи програмче са часовником. Дозвољене вредности су „12-hour“, „24-hour“, „internet“, „unix“ и „custom“. Уколико је постављено на „internet“, сат ће приказивати Интернет време. Систем Интернет времена дели дан на 1.000 „откуцаја“. У овом систему нема временских зона, па је време исто у целом свету. Уколико је постављено на „unix“, сат ће приказивати протекло време у секундама од Епохе, тј. 1. јануара 1970. Ако је постављено на „custom“, сат ће приказивати време у складу са обликом наведеним у кључу custom_format.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
sr: Овај кључ наводи број сличица које ће бити приказане у анимацији рибе.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sr: Овај кључ наводи колико ће се секунди приказивати свака сличица.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
sr: Овај програм је задужен за покретање других програма и обезбеђује корисне алатке.

en: Threshold of menu items before submenu is created
sr: Померај ставки изборника пре стварања подизборника

en: Thumbnail width in pixels. Window aspect ratio will be maintained.
sr: Ширина сличице у пикселима. Однос сразмере прозора биће задржан.

en: Thumbnail width:
sr: Ширина сличице:

en: Time & Date
sr: Датум и време

en: Time _Settings
sr: _Подешавање времена

en: Tooltip displayed for drawer or menu
sr: Облачић приказан за фиоку или изборник

en: Top Panel
sr: Горњи панел

en: Toplevel panel containing object
sr: Панел првог нивоа који садржи овај предмет

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
sr: Списак адреса пуштен на прозорче за покретање је био неисправног облика (%d) или дужине (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sr: Не могу да извршим „%s“
    
    Детаљи: %s

en: Unable to locate the command to execute
sr: Не могу да пронађем наредбу за извршавање

en: Unable to mount %s
sr: Не могу да прикачим „%s“

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sr: Не могу да отворим датотеку радне површи „%s“ за покретача панела%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
sr: Не могу да читам из „%s“
    
    Детаљи: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
sr: Не могу да прочитам излаз наредбе
    
    Детаљи: %s

en: Unable to scan %s for media changes
sr: Не могу да очитам „%s“ за променама медија

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Непозната датотека радне површи издање „%s“

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Непозната опција покретања: %d

en: Use custom icon for object's button
sr: Користи произвољну иконицу за дугме објекта

en: Use custom path for menu contents
sr: Користи путању по избору за садржај изборника

en: Visible pixels when hidden
sr: Број видљивих тачака када је скривен

en: Wanda Factory
sr: Вандина производња

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sr: Упозорење:  Наредба изгледа као нешто заправо врло корисно.
    Како је ово бескорисно програмче, можда не желите да ово урадите.
    Строго вам саветујемо да не користите „%s“ за било шта што
     би ово програмче учинило „практичним“ или корисним.

en: Weather
sr: Временске прилике

en: West
sr: Запад

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
sr: Када је обрисана, фиока и њене поставке се
    неповратно губе.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
sr: Када је обрисан, панел и његове поставке се 
    неповратно губе.

en: When the panels are reset, all 
    custom settings are lost.
sr: Када се поврате поставке панела, сва
    произвољна подешавања се губе.

en: When to group windows
sr: Када груписати прозоре

en: Whether to enable mouse scrolling in the switch window list
sr: Да ли ће укључити премицање миша на списку пребацивача прозора

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
sr: Одређује које је врсте позадина овог панела. Дозвољене вредности су „none“ — користи уобичајену позадина за Гтк+ елементе; „color“ — користи постављену боју за позадину; или „image“ — користи изабрану слику као позадину.

en: Will run command: '%s'
sr: Извршићу наредбу: „%s“

en: Window Grouping
sr: Груписање прозора

en: Window List
sr: Списак прозора

en: Window List Content
sr: Садржај списка прозора

en: Window List Preferences
sr: Поставке списка прозора

en: Window Navigation Applet Factory
sr: Производња програмчета за избор прозора

en: Window Selector
sr: Изборник прозора

en: Window Thumbnails
sr: Сличице прозора

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
sr: У систему са више екрана, можете имати панеле на сваком од екрана. Овај кључ одређује текући екран на ком се приказује панел.

en: Workspace Names
sr: Називи радних простора

en: Workspace Switcher
sr: Измењивач радних простора

en: Workspace Switcher Preferences
sr: Поставке пребацивача радних простора

en: Workspace na_mes:
sr: _Називи радних простора:

en: Workspaces
sr: Радни простори

en: Wrap around on scroll
sr: Прелама унаоколо приликом клизања

en: X co-ordinate of panel
sr: Водоравна координата панела

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
sr: Водоравна координата панела, у односу на десну страну екрана

en: X screen where the panel is displayed
sr: Икс екран на којем је приказан панел

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sr: Ксинерама екран на којем је приказан панел

en: Y co-ordinate of panel
sr: Усправна координата панела

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
sr: Усправна координата панела, у односу на дно екрана

en: You dropped an image on the panel, what do you want to do?
sr: Набацили сте слику на панел, шта желите да урадите?

en: You dropped the image "%s" on the panel.
sr: Набацили сте слику „%s“ на панел.

en: You must always have at least one panel.
sr: Морате увек имати барем један панел.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sr: Ваш управник прозорима не подржава приказивање радне површи, или не користите управника прозора.

en: [FILE...]
sr: [ДАТОТЕКА...]

en: _12 hour format
sr: _12 часа

en: _24 hour format
sr: _24 часа

en: _About
sr: _О програму

en: _Activate Screensaver
sr: _Покрени чување екрана

en: _Add
sr: _Додај

en: _Add to Drawer...
sr: _Додај у фиоку...

en: _Add to Panel…
sr: _Додај на панел…

en: _Always group windows
sr: _Увек групиши прозоре

en: _Applet:
sr: _Програмче:

en: _Autohide
sr: _Сам сакриј

en: _Back
sr: _Назад

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Delete
sr: _Избриши

en: _Delete This Panel
sr: _Уклони овај панел

en: _Don't Reload
sr: _Не учитавај

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Edit Menus
sr: _Уреди изборнике

en: _Enable mouse scrolling
sr: _Укључи премицање миша

en: _Entire menu
sr: Цео _изборник

en: _Execute
sr: _Изврши

en: _File:
sr: _Датотека:

en: _Force quit
sr: _Обавезно изађи

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Icon:
sr: _Иконица:

en: _Launch
sr: По_крени

en: _Location Name:
sr: _Назив места:

en: _Location:
sr: _Место:

en: _Lock Screen
sr: _Закључај екран

en: _Minimum Icon Size:
sr: _Најмања величина иконице:

en: _Move
sr: _Премести

en: _Name of fish:
sr: _Име рибе:

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Never group windows
sr: _Никад не групиши прозоре

en: _New Panel
sr: _Нови панел

en: _None (use system theme)
sr: _Ништа (користи системску тему)

en: _OK
sr: У _реду

en: _Ok
sr: _У реду

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Orientation:
sr: _Усмерење:

en: _Pause per frame:
sr: _Застој по кадру:

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Prefs Path:
sr: _Путања поставки:

en: _Pressure unit:
sr: Јединица _притиска:

en: _Properties
sr: _Својства

en: _Reload
sr: _Освежи

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Remove From Panel
sr: _Уклони са панела

en: _Reset All Panels
sr: _Поврати поставке свих панела

en: _Reset Panels
sr: _Поврати поставке панела

en: _Revert
sr: _Врати

en: _Rotate on vertical panels
sr: _Заокрени на усправним панелима

en: _Run
sr: _Покрени

en: _Scale
sr: _Увећај

en: _Set System Time
sr: _Подеси системско време

en: _Size:
sr: _Величина:

en: _Speak again
sr: _Реци опет

en: _System Monitor
sr: _Праћење система

en: _Temperature unit:
sr: Јединица _температуре:

en: _Tile
sr: _Поплочај

en: _Time:
sr: _Време:

en: _Timezone:
sr: Временска _зона:

en: _Total frames in animation:
sr: _Укупно кадрова у анимацији:

en: _Type:
sr: _Врста:

en: _Visibility unit:
sr: Јединица _видљивости:

en: _Wind speed unit:
sr: Јединица _брзине ветра:

en: columns
sr: колоне

en: file
sr: датотека

en: frames
sr: кадрова

en: pixels
sr: тачкица

en: px
sr: тчк

en: rows
sr: реда

en: seconds
sr: секунде
