mate-power-manager 1.25.0 - en to sr translation catalogue (409 entries)

en: %.0f second | %.0f seconds
sr[0]: %.0f секунда
sr[1]: %.0f секунде
sr[2]: %.0f секунди

en: %.1f day | %.1f days
sr[0]: %.1f дан
sr[1]: %.1f дана
sr[2]: %.1f дана

en: %.1f hour | %.1f hours
sr[0]: %.1f сат
sr[1]: %.1f сата
sr[2]: %.1f сати

en: %.1f minute | %.1f minutes
sr[0]: %.1f минут
sr[1]: %.1f минута
sr[2]: %.1f минута

en: %.1fV
sr: %.1f V

en: %.1fW
sr: %.1f W

en: %2im
sr: %2iм

en: %2im%02i
sr: %2iм%02i

en: %2is
sr: %2iс

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди

en: %i %s %i %s
sr: %i %s, %i %s

en: %i hour | %i hours
sr[0]: %i сат
sr[1]: %i сата
sr[2]: %i сати

en: %i minute | %i minutes
sr[0]: %i минут
sr[1]: %i минута
sr[2]: %i минута

en: %id
sr: %iд

en: %id%02ih
sr: %iд%02iч

en: %ih
sr: %iч

en: %ih%02im
sr: %iч%02iм

en: %s %s remaining (%.1f%%)
sr: %s %s преостало (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
sr: %s %s док се не напуни (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
sr: %s %s док се не напуни (%.1f%%)
    Обезбеђује %s рада на батерији

en: %s charging (%.1f%%)
sr: %s се пуни (%.1f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
sr: %s се празни (%.0f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
sr: %s се празни (%.1f%%)

en: %s empty
sr: „%s“ је празан

en: %s is fully charged
sr: %s је потпуно напуњена

en: %s not present
sr: „%s“ није присутан

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
sr: Преостало је још %s за рад на резервном напајању (%.0f%%)

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
sr: Преостало је још %s за рад на батерији (%.0f%%)

en: %s remaining
sr: преостало време: %s

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
sr: %s чека да се напуни (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
sr: %s чека да се испразни (%.1f%%)

en: 1 day
sr: 1 дан

en: 1 week
sr: 1 недеља

en: 10 minutes
sr: 10 минута

en: 2 hours
sr: 2 сата

en: 6 hours
sr: 6 сата

en: AC adapter | AC adapters
sr[0]: Напајање из електричне мреже
sr[1]: Напајања из електричне мреже
sr[2]: Напајања из електричне мреже

en: About Power Manager Brightness Applet
sr: О програмчету за штеловање осветљености екрана

en: About Power Manager Inhibit Applet
sr: О програмчету за спречавање управника потрошње

en: Actions
sr: Радње

en: Adjusts laptop panel brightness.
sr: Штелује осветљеност екрана преносног уређаја.

en: Allow backlight brightness adjustment
sr: Омогућава подешавање осветљености екрана

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
sr: Дозвољава корисницима да онемогуће самосталну уштеду напајања.

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
sr: Имате приближно још <b>%s</b> преосталог капацитета резервног напајања (%.0f%%)

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
sr: Имате приближно још <b>%s</b> преосталог капацитета резервног напајања (%.0f%%). Укључите га на ел. мрежу да избегнете губљење податке.

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
sr: Имате још <b>%s</b> времена са преосталих (%.0f%%)

en: Ask me
sr: Питај ме

en: Attached computer battery low
sr: Батерија прикаченог рачунара је скоро празна

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
sr: Прикаченом рачунару су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Прикаченом рачунар су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Он ће ускоро престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Attribute
sr: Особина

en: Automatic sleep enabled
sr: Успављивање је омогућено

en: Automatic sleep inhibited
sr: Успављивање је онемогућено

en: Battery Charged | Batteries Charged
sr[0]: Батерија је напуњена
sr[1]: Батерије су напуњене
sr[2]: Батерија је напуњено

en: Battery Discharging
sr: Батерија се празни

en: Battery critical low action
sr: Радња када је батерија скоро празна

en: Battery critically low
sr: Батерија је критично празна

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
sr: Батерија има веома низак капацитет (%1.1f%%), што може да значи да је стара или оштећена.

en: Battery is full
sr: Батерија је пуна

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
sr: Батерија је потпуно напуњена.
    Обезбеђује %s рада преносног рачунара

en: Battery is low
sr: Батерија је скоро празна

en: Battery is very low
sr: Батерија је скоро празна

en: Battery low
sr: Батерија је скоро празна

en: Battery may be broken
sr: Батерија је можда неисправна

en: Blank screen
sr: Празан екран

en: Brightness Applet
sr: Програмче за осветљеност

en: Brightness Applet Factory
sr: Штеловање осветљености екрана

en: Cannot connect to mate-power-manager
sr: Не могу да се повежем са Мејтовим управником напајања

en: Cannot get laptop panel brightness
sr: Не могу да добавим осветљеност екрана

en: Capacity
sr: Капацитет

en: Capacity:
sr: Капацитет:

en: Cell charge
sr: Напон ћелије

en: Cell phone | Cell phones
sr[0]: Мобилни телефон
sr[1]: Мобилни телефони
sr[2]: Мобилни телефони

en: Cell phone battery low
sr: Батерија мобилног телефона је скоро празна

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
sr: Мобилном телефону су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Мобилном телефону су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Он ће ускоро престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Charge
sr: Пуњење

en: Charge accuracy
sr: Прецизност пуњења

en: Charge profile
sr: Профил пуњења

en: Charge rate:
sr: Стопа напуњености:

en: Charge time:
sr: Време пуњења:

en: Charged
sr: Напуњена

en: Charging
sr: Пуни се

en: Check CPU load before sleeping
sr: Проверава оптерећење процесора пре успављивања

en: Computer | Computers
sr[0]: Рачунар
sr[1]: Рачунари
sr[2]: Рачунара

en: Computer failed to hibernate.
sr: Рачунар није успео да се замрзне.

en: Computer failed to suspend.
sr: Рачунар није успео да обустави рад.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
sr: Рачунар ће се убрзо замрзнути за уколико га не повежете на електричну мрежу.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
sr: Рачунар ће се ускоро угасити уколико га не повежете на електричну мрежу.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
sr: Рачунар ће убрзо обуставити рад уколико га не повежете на електричну мрежу.

en: Configure power management
sr: Подесите управљање напајањем

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2006 Бенџамин Кану
    Ауторска права © 2011-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2006-2007 Ричард Хјуз
    Ауторска права © 2011-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2011-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2011-2021 Програмери Мејта

en: Correction factor
sr: Чинилац поправке

en: Could not get the maximum value of the backlight
sr: Не могу да добавим највећу вредност позадинског осветљења

en: Could not get the value of the backlight
sr: Не могу да добавим вредност позадинског осветљења

en: Could not set the value of the backlight
sr: Не могу да поставим вредност осветљења

en: Current charge:
sr: Тренутна напуњеност:

en: Data length:
sr: Време праћења:

en: Description
sr: Опис

en: Design charge:
sr: Фабричка напуњеност:

en: Details
sr: Појединости

en: Device
sr: Уређај

en: Device History
sr: Историјат уређаја

en: Device Information
sr: Подаци о уређају

en: Device Profile
sr: Профил уређаја

en: Di_m display when idle
sr: За_магли екран када мирује

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
sr: Замагљује екран након времена неактивности при напајању из електричне мреже

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
sr: Замагљује екран након времена неактивности при напајању из батерије

en: Discharge accuracy
sr: Прецизност пражњења

en: Discharge profile
sr: Профил пражњења

en: Discharge time:
sr: Време пражњења:

en: Discharging
sr: Празни се

en: Display
sr: Приказ

en: Display DPMS activated
sr: Покренут је ДМПС екрана

en: Display options for the notification icon.
sr: Могућности приказивања иконице обавештења.

en: Do nothing
sr: Не ради ништа

en: Empty
sr: Празна

en: Energy
sr: Енергија

en: Energy (design)
sr: Енергија (фабричка)

en: Energy when empty
sr: Енергија празне

en: Energy when full
sr: Енергија пуне

en: Excellent
sr: Одлично

en: Exit after a small delay (for debugging)
sr: Излази након мање паузе (ради прочишћавања)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
sr: Излази након учитавања управника (ради прочишћавања)

en: Failed to hibernate
sr: Нисам успео да се замрзнем

en: Failed to suspend
sr: Нисам успео да обуставим рад

en: Failure was reported as:
sr: Неуспех је пријављен као:

en: Fair
sr: Употребљиво

en: General
sr: Опште

en: Get the current brightness
sr: Добавља тренутно осветљење

en: Get the number of brightness levels supported
sr: Добавља подржане вредности осветљења

en: Good
sr: Добро

en: Graph type:
sr: Врста графика:

en: Hibernate
sr: Замрзни

en: Hibernate button action
sr: Радња дугмета за замрзавање

en: History
sr: Претходне наредбе

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
sr: Да ли треба да обевести корисника приликом неуспешног обустављања или замрзавања.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
sr: Да ли треба да прикаже поруку обавештења када је батерија напуњена до краја.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
sr: Да ли треба да обавести корисника када је батерија скоро празна.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
sr: Одређује да ли треба приказати поставке и статистику у приручном изборнику

en: If sounds should be used
sr: Да ли користи звучно обавештавање

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
sr: Да ли треба да користи звучно обавештавање када је батерија скоро празна, или када су захтеви за спречавање зауставили предвиђену радњу.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
sr: Да ли треба да се провери оптерећење процесора обављања радње мировања.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
sr: Да ли треба да дође до догађаја батерије када се поклопац спусти и када се искључи напајање

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
sr: Да ли треба да дође до догађаја затварања поклопца (нпр. „Обустави при затварању поклопца када ради на батерији“) када је поклопац претходно био затворен а мрежно напајање искључено у каснијем времену.

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
sr: Да ли јачина позадинског светла тастатуре треба бити смањена када се рачунар напаја из батерије

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
sr: Да ли осветљење екрана треба да се промени када се прелази са батеријског на напајање из електричне мреже и обрнуто.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
sr: Да ли екран треба да буде замагљен зарад уштеде енергије када се рачунар не користи а напаја се из електричне мреже.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
sr: Да ли екран треба да буде замагљен зарад уштеде енергије када се рачунар не користи а напаја се из батерија.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
sr: Да ли треба да се смањи осветљеност екрана када се рачунар напаја из батерије.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
sr: Да ли треба да обавести корисника када се искључи напајање из ел. мреже.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
sr: Да ли треба да се користе обавештења на основу протеклог времена. Ако није постављено, тада се прати процентуално стање, што може да поправи оштећени АЦПИ БИОС.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
sr: Да ли да прикаже упозорење о испражњеној батерији и када јој се стање не може очитати

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
sr: Да ли треба да прикаже упозорење о испражњеној батерији и када јој се стање не може очитати.

en: Image
sr: Слике

en: Inhibit Applet
sr: Програмче за онемогућавање уштеде

en: Inhibit Applet Factory
sr: Програмче за онемогућавање уштеде

en: Keyboard | Keyboards
sr[0]: Тастатура
sr[1]: Тастатуре
sr[2]: Тастатура

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
sr: Јачина позадинског светла тастатуре када се напаја из мреже.

en: Keyboard battery low
sr: Батерија тастатуре је скоро празна

en: LCD brightness : %d%%
sr: Осветљеност екрана са течним кристалима : %d%%

en: LCD brightness when on AC
sr: Осветљеност екрана са течним кристалима при напајању из електричне мреже

en: LCD dimming amount when on battery
sr: Замагљење екрана са течним кристалима када ради на батерији

en: Laptop battery | Laptop batteries
sr[0]: Батерија рачунара
sr[1]: Батерије рачунара
sr[2]: Батерије рачунара

en: Laptop battery critically low
sr: Батерија преносног рачунара је критично празна

en: Laptop battery low
sr: Батерија рачунара је скоро празна

en: Laptop lid close action on battery
sr: Радња затварања поклопца преносног рачунара на батерији

en: Laptop lid close action when on AC
sr: Радња затварања поклопца преносног рачунара на мрежном напајању

en: Laptop lid is closed
sr: Поклопац преносног рачунара је затворен

en: Last full charge:
sr: Последња потпуна напуњеност:

en: Lead acid
sr: Оловни акумулатор

en: Lid has closed
sr: Поклопац је спуштен

en: Lid has opened
sr: Поклопац је подигнут

en: Lithium Ion
sr: Литијум јонска

en: Lithium Iron Phosphate
sr: Литијум гвожђе-фосфатна

en: Lithium Polymer
sr: Литијум полимерна

en: Lock GNOME keyring on sleep
sr: Закључава Гномов привезак кључева приликом спавања

en: Lock screen on hibernate
sr: Закључава екран приликом замрзавања

en: Lock screen on suspend
sr: Закључава екран приликом обустављања

en: Lock screen when blanked
sr: Закључава екран приликом затамњивања

en: MATE Power Manager
sr: Мејтов Управник напајањем

en: MATE Power Manager Backlight Helper
sr: Помоћник позадинског осветљења Мејтовог управника потрошњом

en: MATE Power Preferences
sr: Поставке Мејтовог напајања

en: MATE;power;management;preferences;settings;
sr: Мејт;напајање;управљање;поставке;подешавање;

en: Make Default
sr: Учини основним

en: Manual inhibit
sr: Ручно онемогућавање

en: Media player | Media players
sr[0]: Музички уређај
sr[1]: Музички уређаји
sr[2]: Музички уређаји

en: Media player battery low
sr: Батерија медијског уређаја је скоро празна

en: Media player is low in power (%.0f%%)
sr: Медијском уређају су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Медијском уређају су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Он ће ускоро престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Method used to blank screen on AC
sr: Начин затамњења екрана када се напаја из електричне мреже

en: Method used to blank screen on battery
sr: Начин затамњења екрана када се напаја из батерије

en: Missing
sr: Недостаје

en: Model
sr: Модел

en: Model:
sr: Модел:

en: Monitor | Monitors
sr[0]: Монитор
sr[1]: Монитори
sr[2]: Монитори

en: Mouse | Mice
sr[0]: Миш
sr[1]: Миша
sr[2]: Мишева

en: Mouse battery low
sr: Батерија миша је скоро празна

en: Never
sr: Никад

en: Nickel Cadmium
sr: Никал кадмијумска

en: Nickel metal hydride
sr: Никал метал-хидридна

en: No
sr: Не

en: No backlights were found on your system
sr: Нисам пронашао позадинска осветљења на систему

en: No valid option was specified
sr: Није наведена исправна опција

en: Notification Area
sr: Обавештајна зона

en: Notify on a low power
sr: Обавештава ако је батерија празна

en: Notify on a sleep failure
sr: Обавештава о неуспелом успављивању

en: Notify on low capacity of mouse battery
sr: Обавештава о ниском капацитету батерије миша

en: Notify when AC adapter is disconnected
sr: Обавештава када се искључи напајање из ел. мреже

en: Notify when fully charged
sr: Обавештава када је батерија напуњена до краја

en: Observe power management
sr: Посматрајте потрошњу електричне енергије

en: On AC Power
sr: Напајање из ел. мреже

en: On Battery Power
sr: Напајање из батерије

en: On UPS Power
sr: Напајање из резервног извора

en: On battery power
sr: Напајање на батерији

en: Online
sr: Прикључен

en: Only display an icon when a battery is p_resent
sr: Прикажи иконицу само када је присутна _батерија

en: Only display an icon when charging or _discharging
sr: Прикажи иконицу само приликом пуњења _или пражњења

en: PDA | PDAs
sr[0]: ПДА уређај
sr[1]: ПДА уређаја
sr[2]: ПДА уређаји

en: PDA battery low
sr: Батерија ПДА уређаја је скоро празна

en: PDA is low in power (%.0f%%)
sr: ПДА уређају су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: ПДА уређају су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Он ће ускоро престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Percent brightness to set keyboard backlight at when on AC power. Legal values are between 0 and 100.
sr: Проценат јачине за постављање позадинског светла тастатуре када се напаја из мреже. Дозвољене вредности су између 0 и 100.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
sr: Проценат за смањење позадинског светла тастатуре када мирује.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
sr: Проценат за смањење позадинског светла тастатуре када ради на батерији.

en: Percentage
sr: Проценат

en: Percentage action is taken
sr: Радња за проценат напуњености се спроводи

en: Percentage charge:
sr: Проценат напуњености:

en: Percentage considered critical
sr: Проценат који се сматра критичним

en: Percentage considered low
sr: Проценат који се сматра ниским

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
sr: Прикључите напајање из ел. мреже да избегнете губитак података.

en: Poor
sr: Јадно

en: Power
sr: Напајање

en: Power Information
sr: Подаци о напајању

en: Power Management
sr: Управљање напајањем

en: Power Management Preferences
sr: Поставке управљања напајањем

en: Power Manager
sr: Управник напајања

en: Power Manager Brightness Applet
sr: Програмче за штеловање осветљености екрана

en: Power Manager Inhibit Applet
sr: Програмче за спречавање управника потрошње

en: Power Manager is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Управник напајања се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без подразумеване гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову општу јавну дозволу за више детаља.

en: Power Manager is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Управник напајања је слободан програм; можете га прослеђивати и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина слободног софтвера; било верзије 2 лиценце или (по вашем избору) било које новије верзије.

en: Power Statistics
sr: Статистика напајања

en: Power button action
sr: Радња дугмета за напајање

en: Power management daemon
sr: Услужник управљања напајањем

en: Power plugged in
sr: Напајање је укључено

en: Power unplugged
sr: Нпајање је искључено

en: Predicted time
sr: Предвиђено време

en: Prediction accuracy
sr: Тачност предвиђања

en: Present
sr: Присутна

en: Product:
sr: Производ:

en: Put _display to sleep when inactive for:
sr: Успавај _екран ако се не користи након:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
sr: Успавај _рачунар ако се не користи након:

en: Rate
sr: Стопа

en: Rechargeable
sr: Допуњива

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
sr: Смањује позадинско осветљење при батеријском напајању

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
sr: Смањује позадинско светло тастатуре када ради на батерији

en: Refreshed
sr: Освежено пре

en: Resumed
sr: Настављено је

en: Select this device at startup
sr: Изабери овај уређај при покретању

en: Serial number
sr: Серијски број

en: Serial number:
sr: Серијски број:

en: Set display _brightness to:
sr: Постави _осветљење екрана на:

en: Set the current brightness
sr: Поставља тренутно осветљење

en: Show data points
sr: Прикажи тачке са подацима

en: Show version of installed program and exit
sr: Исписује издање програма и излази

en: Shutdown
sr: Искључи

en: Sleep timeout computer when on AC
sr: Време за успављивање рачунара при напајању из електричне мреже

en: Sleep timeout computer when on UPS
sr: Време за успављивање рачунара када је на резервном напајању

en: Sleep timeout computer when on battery
sr: Време за успављивање рачунара при напајању из батерије

en: Sleep timeout display when on AC
sr: Време за успављивање екрана при напајању из електричне мреже

en: Sleep timeout display when on UPS
sr: Време за успављивање екрана када је на резервном напајању

en: Sleep timeout display when on battery
sr: Време за успављивање екрана при напајању из батерије

en: State
sr: Савезна покрајина

en: Statistics
sr: Статистика

en: Status:
sr: Стање:

en: Supply
sr: Залихе

en: Suspend
sr: Обустави

en: Suspend button action
sr: Радња дугмета за обустављање

en: Suspend failed
sr: Обустављање није успело

en: Suspend started
sr: Обустављање је започело

en: Tablet | Tablets
sr[0]: Таблет
sr[1]: Таблети
sr[2]: Таблети

en: Tablet battery low
sr: Батерија табличног рачунара је скоро празна

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
sr: Табличном рачунару су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Табличном рачунару су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Он ће ускоро престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Technology
sr: Технологија

en: Technology:
sr: Технологија:

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
sr: ДПМС начин који се користи за затамњење екрана када се напаја из ел. мреже.

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
sr: ДПМС начин који се користи за затамњење екрана када се напаја из батерије.

en: The ID of the last device selected
sr: ИБ последњег изабраног уређаја

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr: Стање резервног напајања је испод критичног нивоа па ће рачунар бити замрзнут.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr: Стање резервног напајања је испод критичног нивоа и рачунар ће бити угашен.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
sr: Стање резервног напајања је испод критичног нивоа па ће рачунар бити <b>угашен</b> када се резервно напајање потпуно истроши.

en: The URI to show to the user on sleep failure
sr: Путања која се приказује кориснику по неуспелом успављивању

en: The action to take when the UPS is critically low.
sr: Радња која ће се обавити када резервно напајање буде било скоро празно.

en: The action to take when the UPS is low.
sr: Радња која ће се обавити када резервно напајање буде било празно.

en: The action to take when the battery is critically low.
sr: Радња која ће се обавити када батерија буде била скоро празна.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
sr: Радња која ће бити предузета када се затвори поклопац преносног рачунара када се напаја из електричне мреже.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
sr: Радња која ће бити предузета када се затвори поклопац преносног рачунара када се напаја из батерије.

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
sr: Радња која ће бити предузета када се притисне дугме за замрзавање система.

en: The action to take when the system power button is pressed.
sr: Радња која ће бити предузета када се притисне дугме за напајање система.

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
sr: Радња која ће бити предузета када се притисне дугме за обустављање система.

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
sr: Време неактивности у секундама пре успављивања екрана при напајању из електирчне мреже.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
sr: Време неактивности у секундама пре успављивања рачунара при напајању из електричне мреже.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
sr: Време неактивности у секундама пре покушаја успављивања рачунара када се користи резервно напајање.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
sr: Време неактивности у секундама пре покушаја успављивања екрана када се користи резервно напајање.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
sr: Време неактивности у секундама пре покушаја успављивања рачунара при напајању из батерије.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
sr: Време неактивности у секундама пре покушаја успављивања екрана при напајању из батерије.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
sr: Колико ће екран бити замагљен када се рачунар напаја из батерије. Могуће вредности су између 0 и 100.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr: Стање батерије је испод критичног нивоа па ће рачунар бити замрзнут.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr: Стање батерије је испод критичног нивоа па ће рачунар бити угашен.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
sr: Стање батерије је испод критичног нивоа па ће рачунар бити преведен у стање приправности. <br><b>Напомена:</b> Потребна је мала количина енергије за одржавање рачунара у стању обуставе.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
sr: Стање батерије је испод критичног нивоа и рачунар ће бити <b>угашен</b> када се она у потпуности истроши.

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
sr: Колико ће екран бити осветљен када се рачунар напаја из батерије. Могуће вредности су између 0 и 100.

en: The brightness of the screen when idle
sr: Осветљеност екрана приликом неактивности

en: The default amount of time to dim the screen after idle
sr: Основни износ времена за замагљивање екрана након мировања

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
sr: Након колико времена ће се замаглити екрана ако рачунар мирује.

en: The default graph type to show for history
sr: Основна врста графика који се приказује у историјату

en: The default graph type to show for stats
sr: Основна врста графика који се приказује у статистикама

en: The default graph type to show in the history window.
sr: Основна врста графика који се приказује у прозору за историјат.

en: The default graph type to show in the stats window.
sr: Основна врста графика који се приказује у прозору за статистику.

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
sr: Одредник последњег уређаја који је коришћен за враћање фокуса на одговарајући уређај.

en: The index of the page number to show by default
sr: Индекс броја странице за приказ по основи

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
sr: Индекс броја странице који бива приказан по основи који је коришћен за враћање фокуса на одговарајућу страницу.

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the history graph.
sr: Највећи временски период који се приказује на апсциси графика историјата.

en: The maximum time displayed for history
sr: Највећи временски период за историјат

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
sr: Проценат напуњености батерије када се сматра критичним. Користи се само ако није изабран кључ „use-time-for-policy“.

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
sr: Проценат напуњености батерије када се сматра ниским. Користи се само ако није изабран кључ „use-time-for-policy“.

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
sr: Проценат напуњености батерије када се спроводи радња критичног стања. Користи се само ако није изабран кључ „use-time-for-policy“.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when idle. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% when idle. Legal values are between 0 and 100.
sr: Проценат за смањење позадинског светла тастатуре када мирује. На пример, ако је постављено на 60, позадинско светло биће умањено за 40% приликом мировања. Дозвољене вредности су између 0 и 100.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when on battery power. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% on battery power. Legal values are between 0 and 100.
sr: Проценат за смањење позадинског светла тастатуре када ради на батерији. На пример, ако је постављено на 60, позадинско светло биће умањено за 40% приликом напајања из батерије. Дозвољене вредности су између 0 и 100.

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
sr: Преостало време у секундама напуњености батерије када се спроводи радња критичности. Користи се само ако није изабран кључ „use-time-for-policy“.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
sr: Преостало време у секундама напуњености батерије када се сматра критичним. Користи се само ако није изабран кључ „use-time-for-policy“.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
sr: Преостало време у секундама напуњености батерије када се сматра ниским. Користи се само ако није изабран кључ „use-time-for-policy“.

en: The time remaining when action is taken
sr: Преостало време када се предузима радња

en: The time remaining when critical
sr: Преостало време када је батерија критично празна

en: The time remaining when low
sr: Преостало време када је батерија скоро празна

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
sr: Врста успављивања која треба да се обави када рачунар не ради ништа.

en: There is no data to display.
sr: Нема података за приказ.

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use-time-for-policy is true.
sr: Одређује осветљеност екрана преносног рачунара приликом мировања сесије. Користи се само када је постављено „use-time-for-policy“.

en: This program can only be used by the root user
sr: Само администратор може да покрене овај програм

en: This program must only be run through pkexec
sr: Морате да покренете програм кроз „pkexec“

en: Time elapsed
sr: Протекло време

en: Time to empty
sr: Време до пражњења

en: Time to full
sr: Време до пуњења

en: Type
sr: Врста

en: UPS | UPSs
sr[0]: Резервно напајање
sr[1]: Резервна напајања
sr[2]: Резервна напајања

en: UPS Discharging
sr: Резервно напајање се празни

en: UPS critical low action
sr: Радња ниског резервног напајања

en: UPS critically low
sr: Резервно напајање је критично празно

en: UPS low
sr: Резервно напајање је скоро празно

en: UPS low power action
sr: Радња празног резервног напајања

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown state
sr: Непознато стање

en: Unknown technology
sr: Непозната технологија

en: Unknown time
sr: Непознато време

en: Use mate-screensaver lock setting
sr: Користи подешавања закључавања мејтовог чувара екрана

en: Use smoothed line
sr: Користи углађену линију

en: Value
sr: Вредност

en: Vendor
sr: Произвођач

en: Vendor:
sr: Произвођач:

en: Visit help page
sr: Посетите страницу помоћи

en: Voltage
sr: Напон

en: Waiting to charge
sr: Чекам да се напуни

en: Waiting to discharge
sr: Чекам да се испразни

en: When UPS power is _critically low:
sr: Када је резервно напајање _критично празно:

en: When UPS power is l_ow:
sr: Када је резервно напајање _скоро празно:

en: When battery po_wer is critically low:
sr: Када је батерија _критично празна:

en: When laptop lid is cl_osed:
sr: Када се _поклопац преносног рачунара затвори:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
sr: Када рачунар не успе да се успава, може приказати дугме за исправљање овог проблема. Оставите ово празно уколико не желите да се се прикаже дугме.

en: When the _suspend button is pressed:
sr: Када је притиснуто дугме за _обустављање:

en: When the power _button is pressed:
sr: Када је притиснуто дугме за _паљење/гашење:

en: When to show the notification icon
sr: Када да прикаже иконицу обавештења

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
sr: Да ли Управник мреже треба да се повеже и прекине везу приликом успављивања.

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
sr: Да ли Управник мреже треба да прекине везу пре обустављања или замрзавања и успостави везу након повратка.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
sr: Да ли се Гномов привезак кључева закључава пре него што рачунар замрзне рад. Ово значи да привезак кључева мора бити откључан након наставка рада.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
sr: Да ли се Гномов привезак кључева закључава пре него што рачунар обустави рад. Ово значи да привезак кључева мора бити откључан након наставка рада.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
sr: Да ли ће се екран закључати када се рачун пробуди из замрзавања. Користи се само ако „lock-use-screensaver“ није постављено.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock-use-screensaver is false.
sr: Да ли ће се екран закључати када се рачун пробуди из обустављања. Користи се само ако „lock-use-screensaver“ није постављено.

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock-use-screensaver is false.
sr: Да ли ће се екран закључати приликом његовог искључивања. Користи се само ако „lock-use-screensaver“ није постављено.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
sr: Да ли да замрзне, обустави или да не ради ништа приликом неактивности

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
sr: Да ли ће да користи подешавање закључавања екрана мејтовог чувара екрана како би одлучио да ли је екран закључан након замрзавања, обустављања или затамњења екрана.

en: Whether to use time-based notifications
sr: Обавештења на основу протеклог времена

en: Whether we should show the history data points
sr: Да ли да приказује тачке са подацима у историјату

en: Whether we should show the history data points in the statistics window.
sr: Да ли да приказује тачке са подацима у историјату унутар прозора са статистиком.

en: Whether we should show the stats data points
sr: Да ли да приказује тачке са подацима у статистици

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
sr: Да ли треба да приказује тачке са подацима у статистици унутар прозора са статистиком.

en: Whether we should smooth the history data
sr: Да ли да углади податке о историјату

en: Whether we should smooth the history data in the graph.
sr: Да ли да приказује углађене податке о историјату унутар графика.

en: Whether we should smooth the stats data
sr: Да ли да углади податаке о статистици

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
sr: Да ли да приказује углађене податке о статистици унутар графика.

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
sr: Бежичној тастатури су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Бежичној тастатури су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Она ће ускоро престати да ради ако јој не допуните батерије.

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
sr: Бежичном мишу су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Бежичном мишу су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Он ће ускоро престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Yes
sr: Да

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Требали сте да примите примерак ГНУ Опште јавне лиценце уз овај програм; ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“.

en: _About
sr: _О програму

en: _Always display an icon
sr: _Увек прикажи иконицу

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Never display an icon
sr: _Никад не приказуј иконицу

en: _Only display an icon when battery power is low
sr: Прикажи иконицу када је батерија _критично празна

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Reduce backlight brightness
sr: _Смањи позадинско осветљење

en: _Reduce keyboard backlight
sr: _Смањи позадинско осветљење тастатуре

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сата
sr[2]: сати

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута
