mate-screensaver 1.26.0 - en to sr translation catalogue (173 entries)

en: "#rrggbb"
sr: „#rrggbb“

en: %A, %B %e
sr: %A, %e. %B

en: %U on %h
sr: %U на %h

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d сат
sr[1]: %d сата
sr[2]: %d сати

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
sr: Изгледа да „%s“ није исправна тема чувара екрана.

en: %s. See --help for usage information.
sr: %s. Погледајте „--help“ за податке о употреби.

en: (current) UNIX password:
sr: (тренутна) Јуникс лозинка:

en: <b>Leave a message for %R:</b>
sr: <b>Оставите поруку за „%R“:</b>

en: <b>Screensaver preview</b>
sr: <b>Преглед чувара екрана</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
sr: <b>Упозорење: екран неће бити закључан за администратора.</b>

en: <span size="small">%U on %h</span>
sr: <span size="small">%U на %h</span>

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
sr: Поп арт мрежа светлећих боја.

en: Activate when idle
sr: Покреће када мирује

en: Allow embedding a keyboard into the window
sr: Омогућава уграђивање тастатуре у прозор

en: Allow logout
sr: Омогућава одјављивање

en: Allow the session status message to be displayed
sr: Омогућава поруци стања сесије да буде приказана

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
sr: Омогућава поруци стања сесије да буде приказана када је закључан екран.

en: Allow user switching
sr: Омогућава промену корисника

en: Authentication failed.
sr: Потврђивање идентитета није успело.

en: Background picture for lock screen:
sr: Слика позадине за екран закључавања:

en: Blank screen
sr: Празан екран

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
sr: Приказује мехуриће Гномовог обележја по екрану

en: Bubbles the MATE logo around the screen
sr: Приказује мехуриће Мејтовог обележја по екрану

en: Can not get username
sr: Не могу да добавим корисничко име

en: Can't set PAM_TTY=%s
sr: Не могу да поставим „PAM_TTY=%s“

en: Causes the screensaver to exit gracefully
sr: Чини да чувар екрана буде заустављен природно

en: Checking...
sr: Проверавам...

en: Color to use for images background
sr: Боја за позадине слика

en: Command to invoke from the logout button
sr: Наредба која се позива притиском на дугме за одјаву

en: Copying file: %u of %u
sr: Умножавам датотеку: %u од %u

en: Copying files
sr: Умножавање датотека

en: Copying themes
sr: Умножавање тема

en: Cosmos
sr: Свемир

en: Could not load the main interface
sr: Не могу да учитам главно сучеље

en: Display a slideshow from your Pictures folder
sr: Приказује у низу све слике из ваше личне фасцикле

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
sr: Прикажи слике свемира у низу

en: Do not randomize pictures from location
sr: Не пушта насумично слике из путање

en: Do not try to stretch images on screen
sr: Не развлачи слике преко целог екрана

en: Don't become a daemon
sr: Не постаје позадински процес

en: Embedded keyboard command
sr: Наредба уграђене тастатуре

en: Enable debugging code
sr: Укључује режим прочишћавања

en: Enter new UNIX password:
sr: Унесите нову Јуникс лозинку:

en: Error while changing NIS password.
sr: Грешка приликом промене НИС лозинке.

en: File to use for the background image.
sr: Датотека која ће се користити за слику позадине.

en: Floating GNOME
sr: Лебдећи Гном

en: Floating MATE
sr: Лебдећи Мејт

en: Format for date on lock dialog
sr: Формат за датум у прозорчету закључавања

en: Format for time on lock dialog
sr: Формат за време у прозорчету закључавања

en: Format to display the date on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %F for ISO 8601 date format.
sr: Формат за приказ датума на прозорчету закључавања. Основно је „locale“ што користи основни формат за текући језик. Произвољне вредности треба поставити у складу са форматом g-датум-време. Покушајте %F за ИСО 8601 формат датума.

en: Format to display the time on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %R for 24H format.
sr: Формат за приказ времена на прозорчету закључавања. Основно је „locale“ што користи основни формат за текући језик. Произвољне вредности треба поставити у складу са форматом g-датум-време. Покушајте %R за 24-часовни формат.

en: From:
sr: Са:

en: Hide password
sr: Сакриј лозинку

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
sr: Ако је чувар екрана покренут зауставља га (враћа пређашњу слику на екрану)

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
sr: Ако је чувар екрана покренут прелази на други графички пример

en: Incorrect password.
sr: Неисиправна лозинка.

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
sr: Спречава покретање чувара екрана. Наредба блокира чувара екрана док год је радна.

en: Invalid screensaver theme
sr: Неисправна тема чувара екрана

en: Launch screensaver and locker program
sr: Покрените чувара екрана и програм за закључавање

en: Location to get images from
sr: Место одакле се прикупљају слике

en: Lock on activation
sr: Закључава при покретању

en: Log _Out
sr: Одјави _ме

en: Logout command
sr: Наредба одјављивања

en: MATE;screensaver;GNOME;logo;bubbles;
sr: Мејт;чувар екрана;Гном;логотип;балончићи;

en: MATE;screensaver;custom;slideshow;pictures;folder;
sr: Мејт;чувар екрана;произвољно;покретни приказ;слике;фасцикла;

en: MATE;screensaver;grid;pulsing;colors;
sr: Мејт;чувар екрана;мржа;пулсирање;боје;

en: MATE;screensaver;locker;
sr: Мејт;чувар екрана;закључавач;

en: MATE;screensaver;logo;bubbles;
sr: Мејт;чувар екрана;логотип;балончићи;

en: MATE;screensaver;preferences;
sr: Мејт;чувар екрана;поставке;

en: MATE;screensaver;slideshow;cosmos;
sr: Мејт;чувар екрана;покретни приказ;космос;

en: MAX_IMAGES
sr: НАЈВИШЕ_СЛИКА

en: MESSAGE
sr: ПОРУКА

en: Message to show in the dialog
sr: Порука за приказивање у прозорчету

en: Never
sr: Никад

en: No longer permitted to access the system.
sr: Више вам није допуштено да приступите систему.

en: No password supplied
sr: Лозинка није достављена

en: Not permitted to gain access at this time.
sr: Није вам допуштено да добијете приступ овог пута.

en: Not used
sr: Не користи се

en: Occasionally rotate images as they move
sr: Повремено заокреће слике како се крећу

en: PATH
sr: ПУТАЊА

en: Password has been already used. Choose another.
sr: Лозинка је већ у употреби. Изаберите другу.

en: Password unchanged
sr: Лозинка није промењена

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Picture Filename
sr: Датотека слике

en: Pictures folder
sr: Фасцикла са сликама

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
sr: Проверите да ли је чувар екрана правилно инсталиран

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
sr: Говори покренутом чувару екрана да опонаша рад корисника

en: Pop art squares
sr: Поп арт квадрати

en: Power _Management
sr: _Управник напајањем

en: Print out frame rate and other statistics
sr: Исписује и број оквира и осталу статистику

en: Query the length of time the screensaver has been active
sr: Пропитује време за које је чувар екрана био активан

en: Query the state of the screensaver
sr: Пропитује стање чувара екрана

en: Random
sr: Случајно

en: Regard the computer as _idle after:
sr: Сматрај рачунар _неактивним након:

en: Retype new UNIX password:
sr: Поново унесите нову Јуникс лозинку:

en: S_witch User...
sr: Промени _корисника...

en: Screensaver
sr: Чувар екрана

en: Screensaver Preferences
sr: Поставке чувара екрана

en: Screensaver Preview
sr: Преглед чувара екрана

en: Screensaver theme selection mode
sr: Режим избора теме чувара екрана

en: Screensaver themes
sr: Теме чувара екрана

en: Screensavers
sr: Чувари екрана

en: Select Background Image
sr: Изаберите слику за позадину

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
sr: Изаберите ово да покренете чувара екрана када сесија мирује.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
sr: Изаберите ово да омогућите уграђивање тастатуре у прозор када покушате да откључате. Кључ „keyboard_command“ мора бити подешен са одговарајућом наредбом.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
sr: Изаберите ово да закључате екран када се покрене чувар екрана.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
sr: Изаберите ово да понудите могућност у прозорчету откључавања где ће бити дозвољено одјављивање након одређеног времена. Кашњење се одређује у кључу „logout_delay“.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
sr: Изаберите ово да понудите могућност у прозорчету откључавања за пребацивање на налог другог корисника.

en: Set your screensaver preferences
sr: Подесите поставке чувара екрана

en: Show debugging output
sr: Приказује излаз прочишћавања

en: Show password
sr: Прикажи лозинку

en: Show paths that images follow
sr: Приказује путање које слике прате

en: Show the logout button
sr: Приказује дугме за одјаву

en: Show the switch user button
sr: Приказује дугме за промену корисника

en: Sorry, passwords do not match
sr: Лозинке се не поклапају

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
sr: Говори покренутом процесу чувара екрана да одмах закључа екран

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
sr: Говори покренутом процесу чувара екрана да одмах откључа екран

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
sr: Програм који спречава чувара екрана

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
sr: Наредба која ће бити покренута, ако је изабран кључ „embedded_keyboard_enabled“, за уграђивање тастатуре у прозор. Ова наредба треба да примени сучеље „XEMBED“ прикључка и да испише „ИксИБ“ прозора на стандардном излазу.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
sr: Наредба за призивање када се притисне дугме одјављивања. Ова наредба треба једноставно да одјави корисника без икаквогОвај кључ има дејства само ако је изабран кључ „logout_enable“. међудејства.

en: The initial size and position of window
sr: Почетна величина и положај прозора

en: The maximum number of images to keep on screen
sr: Највећи број слика које треба држати на екрану

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
sr: Број минута за закључавање екрана након покретања чувара екрана.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
sr: Број минута пре појављивања могућности одјављивања у прозорчету откључавања након покретања чувара екрана. Овај кључ има дејства само ако је изабран кључ „logout_enable“.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
sr: Број минута након кога ће се променити тема чувара екрана.

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
sr: Број секунди неактивности пре обавештавања управника напајањем. Овај кључ подешава и одржава агент управљања напајањем сесије.

en: The reason for inhibiting the screensaver
sr: Разлог спречавања чувара екрана

en: The screensaver has been active for %d seconds.
sr: Чувар екрана је био покренут %d секунде.

en: The screensaver is %s
sr: Чувар екрана је %s

en: The screensaver is being inhibited by:
sr: Чувара екрана је спречио:

en: The screensaver is not currently active.
sr: Чувар екрана тренутно није покренут.

en: The screensaver is not inhibited
sr: Чувар екрана је није спречен

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
sr: Режим избора који користи чувар екрана. Може бити „blank-only“ за укључивање чувара екрана без коришћења ни једне теме при покретању, „single“ за укључивање чувара екрана који ће користити само једну тему при покретању (одређено је у кључу „themes“), и „random“ за укључивање чувара екрана који ће користити насумичну тему при покретању.

en: The source image to use
sr: Полазна слика која се користи

en: Theme for lock dialog
sr: Тема за прозорче закључавања

en: Theme to use for the lock dialog
sr: Тема која ће се користити за прозорче закључавања

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
sr: Овај кључ наводи списак тема које ће користити чувар екрана. Занемарује се када је „blank-only“, треба да обезбеди назив теме када је „single“, и треба да обезбеди списак тема када је „random“.

en: Time before locking
sr: Време пре закључавања

en: Time before logout option
sr: Време пре могућности одјављивања

en: Time before power management baseline
sr: Време пре основног реда управника напајањем

en: Time before theme change
sr: Време пре промене теме

en: Time has expired.
sr: Време је истекло.

en: To:
sr: На:

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
sr: Укључује чувара екрана (чисти екран)

en: Unable to establish service %s: %s
sr: Не могу да успоставим услугу „%s“: %s

en: Username:
sr: Корисник:

en: Version of this application
sr: Издање овог програма

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
sr: ШИРИНАxВИСИНА+X+Y

en: You are required to change your password immediately (password aged)
sr: Потребно је да одмах промените вашу лозинку (лозинка је стара)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
sr: Потребно је да одмах промените вашу лозинку (администратор то тражи)

en: You have the Caps Lock key on.
sr: Укључен је тастер за велика слова.

en: You must choose a longer password
sr: Морате да изаберете дужу лозинку

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
sr: Морате навести слику. Погледајте „--help“ за податке о употреби.

en: You must wait longer to change your password
sr: Морате да сачекате дуже за промену ваше лозинке

en: Your account has expired; please contact your system administrator
sr: Ваш налог је истекао; обратите се администратору система

en: _Activate screensaver when computer is idle
sr: _Покрени чувара екрана када се ништа не ради

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Leave Message
sr: _Остави поруку

en: _Lock screen when screensaver is active
sr: _Закључај екран када чувар екрана ради

en: _Log Out
sr: Одјави _ме

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Preview
sr: _Претпреглед

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Screensaver theme:
sr: _Тема чувара екрана:

en: _Switch User
sr: Промени _корисника

en: _Unlock
sr: От_кључај

en: active
sr: покренут

en: failed to register with the message bus
sr: нисам успео да се упишем на сабирницу порука

en: image - floats images around the screen
sr: image — разбацује слике по екрану

en: inactive
sr: угашен

en: not connected to the message bus
sr: нисам повезан на сабирницу порука

en: screensaver already running in this session
sr: чувар екрана је већ покренут у овој сесији
