Xfce Apps - en to sr translation catalogue (299 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
sr: 
    Извођач садржаја Часноречац %s
    
    Део добрица ИксФЦЕ-а
    https://goodies.xfce.org
    
    Под ГНУ ОЈЛ.
    
    Молим, грешке пријављујте на <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: 0:00
sr: 0.00

en: 16:9 (Widescreen)
sr: 16:9 (широки екран)

en: 20:9 (DVB)
sr: 20:9 (ДВБ)

en: 4:3 (TV)
sr: 4:3 (ТВ)

en: <b>Audio Visualization</b>
sr: <b>Звучни утисци</b>

en: <b>Color Balance</b>
sr: <b>Равнотежа боја</b>

en: <b>Keyboard</b>
sr: <b>Тастатура</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
sr: <b>Поставке музичког списка</b>

en: <b>Screensaver</b>
sr: <b>Чувар·екрана</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
sr: <b>Поставке превода</b>

en: <b>Video Output</b>
sr: <b>Видео излаз</b>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
sr: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Непознати извођач</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
sr: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Непознати албум</span></big>

en: <i>by</i>
sr: <i>од</i>

en: <i>on</i>
sr: <i>на</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
sr: <span color='#F4F4F4'><b><big>Непозната песма</big></b></span>

en: A modern simple media player for the Xfce Desktop Environment.
sr: Савремени једноставни извођач садржаја за радно окружење ИксФЦЕ.

en: A_ngle Menu
sr: _Изборник угла посматрања

en: About
sr: Опширније

en: Add
sr: Додај

en: Add files to playlist
sr: Додај датотеке у списак нумера

en: Add to playlist...
sr: Додај списку за извођење...

en: Additional software is required.
sr: Потребни су додатни програми.

en: Advanced Stream Redirector (%s)
sr: Напредни преусмеравач токова (%s)

en: All files
sr: Све датотеке

en: All supported files
sr: Све подржане датотеке

en: Always minimize to tray when window is closed
sr: Увек спусти у обавештајну област при затварању прозора

en: Always replace playlist with opened files
sr: Увек замени списак за пуштање отвореним датотекама

en: Arabic
sr: Арапски

en: Are you sure you want to quit?
sr: Да ли сте сигурни да желите да изађете?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
sr: Да ли сте сигурни да желите очистити скорашње ставке? Чишћење се не може поништити.

en: Armenian
sr: Јерменски

en: Audio
sr: Звук

en: Audio CD
sr: Звучни ЦД

en: Audio Track #%d
sr: Звучна нумера #%d

en: Audio Track:
sr: Звучни запис:

en: Audio and video
sr: Звук и видео

en: Auto
sr: Самостално

en: Automatic
sr: Самостално

en: Automatically show subtitles when playing movie file
sr: Самостално прикажи преводе при извођењу филма

en: Baltic
sr: Балтички

en: Brightness:
sr: Осветљење:

en: Buffering
sr: Смештам у међумеморију

en: Buffering (0%)
sr: Смештам у међумеморију (0%)

en: Cancel
sr: Одустани

en: Celtic
sr: Келтски

en: Central European
sr: Средњоевропски

en: Chapter %i
sr: Поглавље %i

en: Check and remove duplicate media entries
sr: Провери и уклони двоструке ставке звука и видеа

en: Chinese Simplified
sr: Кинески поједностављени

en: Chinese Traditional
sr: Кинески традиционални

en: Clear
sr: Очисти

en: Clear History
sr: Очисти историјат

en: Clear Recent Items
sr: Очисти скорашње ставке

en: Clear playlist
sr: Очисти музички списак

en: Close
sr: Затвори

en: Clutter (OpenGL)
sr: Клатeр (ОпенГЛ)

en: Configure your media player
sr: Подесите извођача звука и видеа

en: Continue
sr: Настави

en: Contrast:
sr: Контраст:

en: Croatian
sr: Хрватски

en: Current Locale
sr: Текући локалитет

en: Cyrillic
sr: Азбучни

en: Cyrillic/Russian
sr: Азбучни/руски

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: Азбучни/украјински

en: Decrease volume
sr: Смањи звук

en: Disable screensaver when playing movies
sr: Онемогући чувара екрана приликом извођења филмова

en: Disc Playlist
sr: Списак нумера диска

en: Display
sr: Приказ

en: Display Parole user manual
sr: Прикажи упутство Часноречца

en: Do not load plugins
sr: Не учитавај прикључке

en: Do you want to continue loading or stop?
sr: Желите ли да наставим учитавање или да га зауставим?

en: Don't Install
sr: Не уграђуј

en: Empty
sr: Празно

en: Enable keyboard multimedia keys
sr: Омогућава дугмад тастатуре за управљање извођењем

en: Encoding:
sr: Кодирање:

en: Error
sr: Грeшкa

en: Error saving playlist file
sr: Грешка чувања музичког списка

en: Exit fullscreen
sr: Прекини цео екран

en: Extend your media player
sr: Проширите програм за пуштање звука и видеа

en: Font:
sr: Словни лик:

en: Fullscreen
sr: Преко целог екрана

en: GStreamer Error
sr: Грешка Гстримера

en: GStreamer backend error
sr: Грешка Гстример позадине

en: General
sr: Опште

en: Georgian
sr: Грузијски

en: Go
sr: Иди

en: Go back 1 minute
sr: Врати 1 минут

en: Go back 10 minutes
sr: Врати 10 минута

en: Go back 10 seconds
sr: Иди назад 10 секунди

en: Go forward 1 minute
sr: Прескочи 1 минут

en: Go forward 10 minutes
sr: Прескочи 10 минута

en: Go forward 10 seconds
sr: Врати 10 секунди

en: Go to position
sr: Иди на положај

en: Greek
sr: Грчки

en: Gujarati
sr: Гуџарати

en: Gurmukhi
sr: Гурмуки

en: Hebrew
sr: Јеврејски

en: Hebrew Visual
sr: Јеврејски визуелни

en: Hindi
sr: Хинди

en: Hue:
sr: Прелив:

en: Icelandic
sr: Исландски

en: Increase volume
sr: Појачај звук

en: Insert Disc
sr: Убаците диск

en: Install
sr: Угради

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Leave Fullscreen
sr: Напусти цео екран

en: Leave _Fullscreen
sr: Напусти _цео екран

en: Lower volume
sr: Утишава звука

en: M3U Playlist (%s)
sr: Списак за извођење М3У (%s)

en: MPRIS2
sr: МПРИС2

en: MPRIS2 remote control
sr: Даљинско управљање МПРИС2

en: Media stream is not seekable
sr: Ток се не може претраживати

en: Media to play
sr: Ставка за извођење

en: Message
sr: Порука

en: Mini Mode
sr: Мали приказ

en: Minimize to tray
sr: Спусти у обавештајну област

en: Move Down
sr: Помери наниже

en: Move Up
sr: Помери навише

en: Mute
sr: Умукни

en: Mute volume
sr: Искључује звук

en: Next Track
sr: Следећи запис

en: Next track
sr: Следећа ставка

en: No available plugin installer was found.
sr: Нисам нашао одговарајућег уграђивача прикључака.

en: No installed plugins found on this system
sr: Нисам успео да пронађем уграђене прикључке на систему

en: None
sr: Ништа

en: Nordic
sr: Норвешки

en: Notify
sr: Обавештења

en: OK
sr: У реду

en: Open
sr: Отвори

en: Open Containing Folder
sr: Отвори фасциклу садржаја

en: Open Media Files
sr: Отвори датотеке звука и видеа

en: Open Network Location
sr: Отвори место на мрежи

en: Open _Location...
sr: Отвори _место...

en: Open _Recent
sr: Отвори _скорашње

en: Open a new instance
sr: Отворите нови примерак

en: Open file
sr: Отвори датотеку

en: Open location
sr: Отвори место

en: PLS Playlist (%s)
sr: Списак за извођење ПЛС (%s)

en: P_lugins
sr: _Прикључци

en: P_revious Track
sr: _Претходна ставка

en: Parole Media Player
sr: Програм за извођење звука и видеа Часноречац

en: Parole Media Player cannot start.
sr: Нисам успео да покренем Часноречца.

en: Parole Plugins
sr: Прикључци Часноречца

en: Parole Settings
sr: Подешавања Часноречца

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
sr: Часноречац може бити умањен у обавештајну област.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
sr: Часноречац подржава извођење датотека, укључујући снимке са преводима, звучне ЦД-је, ДВД снимке и живе токове. Могућности Часноречца су прошириве преко прикључака.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
sr: Часноречац је савремени једноставни извођач садржаја заснован на Гстримеру и написан са циљем да се лепо уклопи у ИксФЦЕ окружење. Обликован је са замислима да буде једноставан, брз и лаган.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
sr: Часноречац је већ покренут, користите „-i“ за отварање новог примерка

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
sr: Часноречцу је ради извођења ове датотеке потребан <b>%s</b>.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
sr: Часноречцу је ради извођења ове датотеке потребан <b>%s</b>.
    Може бити самостално уграђен.

en: Pause
sr: Застанак

en: Permission denied
sr: Приступ је одбијен

en: Persian
sr: Персијски

en: Play
sr: Изведи

en: Play Disc
sr: Извођење диска

en: Play opened files
sr: Пусти отворене датотеке

en: Play or pause if already playing
sr: Наставите или застаните са извођењем

en: Play your media
sr: Изведи садржај

en: Play/Pause
sr: Изведи/застани

en: Playback
sr: Извођење

en: Playlist
sr: Списак нумера

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
sr[0]: Музички списак (%i поглавље)
sr[1]: Музички списак (%i поглавља)
sr[2]: Музички списак (%i поглавља)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
sr[0]: Музички списак (%i ставка)
sr[1]: Музички списак (%i ставке)
sr[2]: Музички списак (%i ставки)

en: Playlist files
sr: Датотеке списка

en: Please check your installation
sr: Проверите уградњу

en: Please check your installation.
sr: Проверите уградњу.

en: Please choose a supported playlist format
sr: Изаберите подржани облик музичког списка

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
sr: Идите на https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs ради пријаве грешака, молим.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
sr: Покрените поново Часноречца да би се измене примениле.

en: Plugin
sr: Прикључак

en: Plugin failed to load
sr: Нисам успео да учитам прикључак

en: Preferences
sr: Својства

en: Previous Track
sr: Претходна ставка

en: Previous track
sr: Претходна ставка

en: Print version information and exit
sr: Исписује податке о издању и излази

en: Quit
sr: Напусти

en: Raise volume
sr: Појачава звук

en: Remember my choice
sr: Запамти мој избор

en: Remember playlist
sr: Запамти списак нумера

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove selected item
sr: Уклони изабрану ставку

en: Remove selected media
sr: Уклони изабрани садржај

en: Repeat
sr: Понови

en: Replace playlist when opening files
sr: Замени списак нумера приликом отварања датотека

en: Reset to defaults
sr: Врати на подразумеване вредности

en: Romanian
sr: Румунски

en: Saturation:
sr: Засићење:

en: Save
sr: Сачувај

en: Save Playlist as...
sr: Сачувај списак за извођење као...

en: Select Subtitle File
sr: Одабери датотеку превода

en: Select Text Subtitles...
sr: Одабери писмени превод...

en: Select next item
sr: Изабери наредну ставку

en: Select previous item
sr: Изабери претходну ставку

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
sr: Постави путању звучног-ЦД/ВЦД/ДВД уређаја

en: Shareable Playlist (%s)
sr: Дељиви списак за извођење (%s)

en: Show Playlist
sr: Приказуј музички списак

en: Show icon in the system tray
sr: Прикажи иконицу у обавештајној области

en: Show menubar
sr: Приказуј траку изборника

en: Show notifications for currently playing tracks
sr: Приказуј обавештења о тренутно извођеним датотекама

en: Show visual effects when an audio file is played
sr: Приказуј видне утиске при извођењу звучних записа

en: Shuffle
sr: Насумично

en: South European
sr: Јужноевропски

en: Square
sr: Квадратни

en: Start in embedded mode
sr: Покрећи у збијеном стању

en: Start in fullscreen mode
sr: Покрећи у стању преко целог екрана

en: Start playing opened files
sr: Почни извођење отворених датотека

en: Stop
sr: Заустави

en: Subtitle #%d
sr: Превод #%d

en: Subtitle Files
sr: Датотеке превода

en: Subtitles
sr: Преводи

en: Subtitles:
sr: Преводи:

en: Thai
sr: Тајландски

en: The stream is taking too much time to load
sr: Току је потребно превише времена за учитавање

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
sr: Овом развојном издању је придодат мали начин рада и могућност да изводи или понавља садржај кликом на сличицу. Постављање тема је упрошћено и имена датотека се приказују и  кад нема пронађених ознака ИД3.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
sr: Ово развојно издање исправља неколико бубица, грешака писма, и превазиђених појединости у документацији. Ознаке се сада обрађују у датотекама отпремљеним преко ХТТП/С. Класни позадинац приказа је онемогућен за ГТК+ 3.22 и новије због измена АПИ-а.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
sr: Ово развојно издање је големо чишћење складишта кôда, што чини Часноречца лакшим и лакшим за побољшавања. Све адресе су преправљене у ХТТПС. Велики број грешака је исправљен и нови помоћник пречица је представљен.

en: This is a minor bugfix release.
sr: Ово је издање са малим бројем исправки грешака.

en: This is a minor translations-only release.
sr: Ово је мало издање које садржи само исправљене преводе.

en: This release adds support for automatic codec installation.
sr: Ово издање додаје подршку за самосталну уградњу кодека.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
sr: Ово издање доноси потпуни прелаз на ГТК+3 алате, побољшање у корисничком сучељу (течније изборнике) боље музичке спискове. Постојећи прикључци су побољшани и нови су додати (МПРИС2). Већи део уметничких радова су обновљени за ово издање и подразумевано се користи Гстример1.0.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
sr: Ово издање исправља потешкоћу са препознавањем уређаја читача ДВД-ја.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
sr: Ово издање олакшава начин градње програма и укључује неколико исправки грешака. Ово ново стабилно издање је препоручиво за надоградњу свим корисницима.

en: This release improves thumbnail management and storage and fixes volume hotkeys when viewing fullscreen content.
sr: Ово издање побољшава управљање умањеним сличицама, складиштење и поправља пречице управљања звуком при прегледу садржаја у пуном приказу.

en: This release inhibits power management during video playback.
sr: Ово издање замрзава управљање потрошњом приликом извођења видеа.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
sr: Ово је прва стабилна верзија из серије 1.0. Нови аутоматски избор излаза је додат како би унапредио коришћење у виртуелним машинама и слабијим уређајима. Велики број грешака је исправљен, што чини ову верзију погодном за све кориснике.

en: This release refreshes the playlist and dialog look and feel. Shuffling the playlist is more efficient and can be reversed. DVD support has also been improved and will no longer freeze when started.
sr: Ово издање освежава списак за извођење, изглед прозорчића и општи утисак. Мешање списка за извођење има бољи учинак и може бити преобрнуто. Подршка за ДВД је побољшана и бише се не кочи при покретању.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
sr: У ово нестабилно развојно издање је додат нови позадински програм за погон и очишћена су застарела знамења ГТК-а. Такође, додата је могућност да „иде на положај“ и исправљено је неколико грешака.

en: Toggle fullscreen
sr: Прекидач целог екрана

en: Toggle menubar
sr: Прекидач траке изборника

en: Toggle playlist
sr: Прекидач списка за извођење

en: Track %i
sr: Звучна нумера #%d

en: Tray icon
sr: Иконица обавештајне области

en: Tray icon plugin
sr: Прикључак иконице системске касете

en: Turkish
sr: Турски

en: Type %s --help to list all available command line options
sr: Укуцајте %s --help за списак доступних могућности наредбене линије

en: Unable to install missing codecs.
sr: Нисам успео да уградим недостајуће кодеке.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
sr: Нисам успео да учитам прикључак „%s“. Проверите уградњу Гстримера.

en: Unable to open default web browser
sr: Нисам успео да покренем подразумеваног веб прегледника

en: Unicode
sr: Уникод

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown Album
sr: Непознат албум

en: Unknown Artist
sr: Непознат извођач

en: Unknown Song
sr: Непозната песма

en: Unknown playlist format
sr: Непознати облик музичког списка

en: Unmute
sr: Гласније

en: Unmute (restore) volume
sr: Укључује звук (у пређашњем стању)

en: Video
sr: Видео

en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

en: View
sr: Преглед

en: Visit Parole website
sr: Посетите веб страницу Часноречца

en: Visualization type:
sr: Врста утиска:

en: Volume
sr: Гласноћа

en: Volume _Down
sr: _Тише

en: Volume _Up
sr: _Гласније

en: Western
sr: Западни

en: X Window System (No Xv)
sr: Систем прозора икс (без ИксВ)

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
sr: Систем прозора икс (X11/XShm/Xv)

en: [FILES...] - Play movies and songs
sr: [FILES...] - Изводи филмове и песме

en: _About
sr: _О програму

en: _Aspect Ratio
sr: _Однос ширине и висине

en: _Audio
sr: _Звук

en: _Audio Menu
sr: _Звучни изборник

en: _Audio Track
sr: _Звучна стаза

en: _Chapter Menu
sr: _Изборник поглавља

en: _Chapters
sr: _Поглавља

en: _Clear recent items...
sr: Очисти_ скорашње ставке...

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _DVD
sr: ДВД

en: _DVD Menu
sr: Изборник _ДВД-а

en: _Fullscreen
sr: _Преко целог екана

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице _дугмади

en: _Leave Fullscreen
sr: _Остани на пуном екрану

en: _Media
sr: _Датотека

en: _Mute
sr: _Мук

en: _Next
sr: _Следеће

en: _Next Track
sr: _Следећа ставка

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: _Pause
sr: _Застанак

en: _Play
sr: _Изведи

en: _Playback
sr: _Извођење

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Previous
sr: _Претходно

en: _Quit
sr: _Напусти

en: _Repeat
sr: _Понови

en: _Report a Bug...
sr: Пријавите_ грешку...

en: _Save Playlist...
sr: Сачувај_ списак за извођење...

en: _Shuffle
sr: _Мешај

en: _Subpicture Menu
sr: _Подсликовни изборник

en: _Subtitles
sr: _Преводи

en: _Title Menu
sr: _Изборник наслова

en: _Tools
sr: _Прибор

en: _Video
sr: _Видео

en: by
sr: од

en: on
sr: на
