spacefm - en to sr translation catalogue (1426 entries)

en: 	%s
    	Keycode: %#4x  Modifier: %#x
sr: 	%s
    	Код тастера: %#4x  Измењивач: %#x

en: 	<b>! overwrite file with link !</b>
sr: 	<b>! пребриши датотеку са симболичком везом!</b>

en: 	<b>( link )</b>
sr: 	<b>(веза)</b>

en: 
    
    WARNING: %s is mounted.  By default, FSArchiver will only backup volumes mounted read-only.  To backup a read-write volume, you need to add --allow-rw-mounted to the command.  See 'man fsarchiver' for details.
sr: 
    
    УПОЗОРЕЊЕ: %s је прикључен.  „FSArchiver“ ће, подразумевано, само направити резервни умножак медија који су прикључени као „само за читање“. Резервни умножак медија прикључених као „читај и пиши“ захтева додавање нардеби параметра „--allow-rw-mounted“. Погледајте упутство програма за више детаља — откуцајте у терминалу „man fsarchiver“.

en: 
    
    WARNING: %s is mounted.  You may want or need to unmount it before changing the label.
sr: 
    
    УПОЗОРЕЊЕ: %s је прикључен. Искључите га пре промене његове ознаке.

en: 
    %s %s
    Error: %s
sr: 
    %s %s
    Грешка: %s

en: 
    Auto Open Tab for %s in %s
sr: 
    Aуто отварање језичка за %s у %s

en: 
    Auto-Unmount: %s
sr: 
    Само-искључивање: %s

en: 
    Autoexec: %s
sr: 
    Auto извршење: %s

en: 
    Automount: %s
sr: 
    Aуто прикључивање: %s

en: 
    Complete!
sr: 
    Завршено!

en: 
    ELEMENT:       OPTIONS & ARGUMENTS:
sr: 
    ЕЛЕМЕНАТ:       OПЦИЈЕ и АРГУМЕНТИ:

en: 
    EXAMPLE SCRIPT:
sr: 
    ПРИМЕР СКРИПТЕ:

en: 
    EXAMPLE WITH COMMANDS:
sr: 
    ПРИМЕР СА НАРЕДБАМА:

en: 
    For full documentation and examples see the SpaceFM User's Manual:
sr: 
    За потпуну документацију и примере видиte Спејс-ФМ упутство за употребу:

en: 
    INTERNAL COMMANDS:
sr: 
    УНУТАРЊЕ НАРЕДБЕ:

en: 
    In addition to the OPTIONS listed above, --compact or --expand options may be
    added to any element.  Also, a --font option may be used with most element
    types to change the element's font and font size.  For example:
        --input --font "Times New Roman 16" "Default Text"
sr: 
    Додатно, уз списак горњих ОПЦИЈА, „--compact“ или „--expand“ опције се могу да
    придруже било ком елементу. За измену словолика и његове величине за највише
    врста елемената, можете да употребљавате опцију „--font“. Нпр.:
        --input --font "FreeSerif 16" "Подразумеван текст"

en: 
    The following arguments may be used as shown above:
sr: 
    Следећи аргументи могу да се употребе према горњем примеру:

en:     #!%s
        # This script shows a Yes/No dialog
        # Use QUOTED eval to read variables output by SpaceFM Dialog:
        eval "`spacefm -g --label "Are you sure?" --button yes --button no`"
        if [[ "$dialog_pressed" == "button1" ]]; then
            echo "User pressed Yes - take some action"
        else
            echo "User did NOT press Yes - abort"
        fi
sr:     #!%s
        # Ова скрипта приказује ДА-НЕ прозорче. Употребите (под наводницима)
        # „eval“ за читање излаза променљивих у Спејс-ФМ прозорчету:
        eval "`spacefm -g --label "Да ли сте сигурни?" --button yes --button no`"
        if [[ "$dialog_pressed" == "button1" ]]; then
            echo "Корисник је притиснуо ДА - изврши неку радњу"
        else
            echo "Корисник НИЈЕ притиснуо ДА - обустави даље радње"
        fi

en:     @FILE    A text file from which to read a value.  In some cases this file
                 is monitored, so writing a new value to the file will update the
                 element.  In other cases, the file specifies an initial value.
sr:    @ДАТОТЕКА Текст. датотека за ишчитавање вредности. Понекад је надгледана,
                 па ће уписивање нових вредности у њу освежити стање елемента, а,
                 у супротном, у датотеци су представљане само почетне вредности.

en:     COMMAND  An internal command or executable followed by arguments. Separate
                 multiple commands with a -- argument.
                 The following substitutions may be used in COMMANDs:
                     %%n           Name of the current element
                     %%v           Value of the current element
                     %%NAME        Value of element named NAME (eg: %%input1)
                     %%(command)   stdout from a bash command line
                     %%%%           %%
sr:     НАРЕДБА  Унутарња или спољња наредба пропраћена аргументима. Вишеструке
                 наредбе раздвојте „--“ аргументом.
                 Употребљавајте следеће замене уз НАРЕДБЕ:
                     %%n           за назив текућег елемента
                     %%v           за вредност текућег елемента
                     %%NAME        за вредност елемента названог NAME (нпр: %%input1)
                     %%(command)   „stdout“ из „bash“ наредбене линије
                     %%%%           %%

en:     ICON     An icon name, eg:  gtk-open
sr:     IКОНА     Назив иконе, нпр.:  gtk-open

en:     LABEL    The following escape sequences in LABEL are unescaped:
                     \n   newline
                     \t   tab
                     \"   "
                     \\   \
                 In --label elements only, if the first character in LABEL is a
                 tilde (~), pango markup may be used.  For example:
                     --label '~This is plain. <b>This is bold.</b>'
sr:     ОЗНАКА   Следећи нарочити низови у ОЗНАЦИ нису истакнути:
                     \n   newline
                     \t   tab
                     \"   "
                     \\   \
                 Само у „--label“ елементу — уколико је почетни знак у ОЗНАЦИ
                 тилда (~), можете да употребите „pango“ маркерски језик. Нпр.:
                     --label '~Уобичајен тект. <b>Задебљан текст.</b>'

en:     SAVEFILE A viewer's or editor's contents are saved to this file.
sr:     SAVEFILE У овој датотеци се чувају садржаји прегледника или уредника.

en:     STOCK    %s
sr:     СКЛАДИШТЕ    %s

en:     spacefm --dialog|-g {ELEMENT [OPTIONS] [ARGUMENTS...]} ...
sr:     spacefm --dialog|-g {ЕЛЕМЕНАТ [ОПЦИЈЕ] [АРГУМЕНТИ...]} ...

en:     spacefm -g --label "A message" --button ok
sr:     spacefm -g --label "Нека порука" --button ok

en:     spacefm -g --label "Enter some text and press Enter:" \
                   --input "" set label2 %%v -- echo '# %%n = %%v' \
                   --label \
                   --button ok
sr:     spacefm -g --label "Унесите какав текст и притисните Ентер:" \
                   --input "" set label2 %%v -- echo '# %%n = %%v' \
                   --label \
                   --button ok

en:    !Link → %s (missing)
sr:    !Link → %s (недостаје)

en:    !Link → %s/ (missing)
sr:    !Link → %s/ (недостаје)

en:    !Link → ( error reading target )
sr:    !Link → (грешка откривања одредишта)

en:  %s free / %s
sr: ( %s доступно од %s )

en:  ( AN ENTIRE DEVICE )
sr:  ( ЦЕО УРЕЂАЈ )

en:  A_uto Rename
sr: С_ам преименуј

en:  As Root
sr: Уз адм. дозволе

en:  Auto Re_name All
sr: Сам пре_именуј све

en:  _Rename
sr: _Преименуј

en: !Link-> %s (missing)
sr: !Веза-> %s (недостаје)

en: # SpaceFM Session File
    
    # THIS FILE IS NOT DESIGNED TO BE EDITED - it will be read and OVERWRITTEN
    
    # If you delete all session* files, SpaceFM will be reset to factory defaults.
sr: # Датотека сесије програма Спејс-ФМ
    
    # ОВУ ДАТОТЕКУ НЕ МОЖЕТЕ МЕЊАТИ - она ће бити прочитана и ПРЕБРИСАНА
    
    # Ако уклоните све датотеке сесије*, Спејс-ФМ ће их створити према подразумеваном подешавању.

en: $ cat /home/user/example
sr: $ cat /home/user/пример

en: %d error %s
sr: %d грешка %s

en: %d errors %s
sr: %d грешке %s

en: %d file, %s | %d files, %s
sr[0]: %d датотека, %s
sr[1]: %d датотеке, %s
sr[2]: %d датотека, %s

en: %d files | %d files
sr[0]: %d датотека
sr[1]: %d датотеке
sr[2]: %d датотека

en: %d folder | %d folders
sr[0]: %d директоријум
sr[1]: %d директоријума
sr[2]: %d директоријума

en: %s	( %lu bytes )
sr: %s	( %lu бајтова )

en: %s  ( %lu bytes )
sr: %s  ( %lu бајтова )

en: %s  (%s)  %s remaining
sr: %s  (%s)  %s је преостало

en: %s %s Digital Camera
sr: %s %s дигитални фотоапарат

en: %s %s Music Player
sr: %s %s музички плејер

en: %s ( %lu bytes )
sr: %s ( %lu бајтова )

en: %s Backup %s
sr: %s Резервни умножак %s

en: %s Drive
sr: %s уређај

en: %s Removable Volume
sr: %s преносиви диск

en: %s Restore %s
sr: %s Опорављам %s

en: %s Volume
sr: %s логички диск

en: %s is currently mounted.  You must unmount it before you can check it.
sr: Тренутно, %s је прикључен. Искључите га пре његове провере.

en: %s is currently mounted.  You must unmount it before you can create a backup using Partimage.
sr: %s је тренутно прикључен, а за прављење резервног умношка  преко програма „Partimage“, неопходно је да буде искључен.

en: %s is currently mounted.  You must unmount it before you can format it.
sr: %s је тренутно прикључено.  Морате прво искључити да би могли форматирати.

en: %s is currently mounted.  You must unmount it before you can restore it.
sr: %s је тренутно прикључен.  Морате га искључити пре опоравка.

en: %s%d item   %s | %s%d items   %s
sr[0]: %s%d ставка   %s
sr[1]: %s%d ставке   %s
sr[2]: %s%d ставки   %s

en: %s%d visible (%s)   %s | %s%d visible (%s)   %s
sr[0]: %s%d видљива (%s)   %s
sr[1]: %s%d видљиве (%s)   %s
sr[2]: %s%d видљивих (%s)   %s

en: %s/%s Drive
sr: %s/%s уређај

en: %sCurrently Selected Device: %s
    Volume Label: %s
    Device ID: %s
sr: %sТренутно је одабран уређај: %s
    Ознака диска је: %s
    ИБ уређаја је: %s

en: & _Open
sr: & _Отвори

en: '%s' is not an internal command
sr: „%s“ није интерна наредба

en: ( broken link )
sr: ( оштећен линк )

en: ( file contents are not valid UTF-8 )
sr: ( садржај датотеке није исправан УТФ-8 )

en: ( leave blank for current user )
sr: (Оставите празно за текућег корисника)

en: ( multiple files )
sr: ( више датотека )

en: ( multiple types )
sr: (више врста )

en: ( no name )
sr: (безимен)

en: ( no subfolder )
sr: (без поддиректоријума)

en: ( no udev device )
sr: ( без udev уређаја )

en: ( none )
sr: (ништа)

en: ( read link error )
sr: ( читај грешку линка )

en: (no files)
sr: (без датотека)

en: (none)
sr: (ништа)

en: (requires reload)
sr: (захтева поново учитавање)

en: --dialog must be first option
sr: --dialog мора бити прва опција

en: --socket-cmd must be first option
sr: --socket-cmd мора бити прва опција

en: /home/user/Example Filename.ext
sr: /home/корисник/Неки назив датотеке.еxt

en: 1 file
sr: 1 датотека

en: 12 G free / 200 G   52 items
sr: ( 12 Г доступно од 200 Г )  52 ставке

en: :floppy
sr: :дискета

en: :optical
sr: :oптички

en: <b>( same size )</b>
sr: <b>(исте величине)</b>

en: <b>( same time )</b>
sr: <b>(исто време)</b>

en: <b>Count:</b>
sr: <b>Укупно:</b>

en: <b>E_xtension:</b>
sr: <b>Наставак на_зива датотеке:</b>

en: <b>File Content</b>
sr: <b>Садржај датотеке</b>

en: <b>File List</b>
sr: <b>Списак датотека</b>

en: <b>File Size</b>
sr: <b>Величина датотеке</b>

en: <b>File Types to Search</b>
sr: <b>Тражи по врсти датотеке</b>

en: <b>File _Name:</b>
sr: <b>_Назив датотеке:</b>

en: <b>Filename already exists.</b>  Please rename or select an action.
sr: <b>Назив датотеке већ постоји.</b>  Преименујте је или одаберите другу радњу.

en: <b>Filename:</b>
sr: <b>Назив датотеке:</b>

en: <b>Folder Name:</b>
sr: <b>Назив директоријума:</b>

en: <b>Folder _Name:</b>
sr: <b>_Назив директоријума:</b>

en: <b>Folder already exists.</b>  Please rename or select an action.
sr: <b>Директоријум већ постоји.</b>  Преименујте га или одаберите другу радњу.

en: <b>Group:</b>
sr: <b>Група:</b>

en: <b>Icons</b>
sr: <b>Иконе</b>

en: <b>Last Modified</b>
sr: <b>Последњи пут измењено</b>

en: <b>Link _Name:</b>
sr: <b>_Назив везе:</b>

en: <b>Link _Target:</b>
sr: <b>Веза _одредишта:</b>

en: <b>Margins</b>
sr: <b>Ивице</b>

en: <b>Opens _With:</b>
sr: <b>Oтвори по_моћу:</b>

en: <b>Other:</b>
sr: <b>Остали:</b>

en: <b>Owner:</b>
sr: <b>Власник:</b>

en: <b>P_ath:</b>
sr: <b>_Путања:</b>

en: <b>P_ath:</b>   <i>* create parent</i>
sr: <b>_Путања:</b>   <i>* створи наддиректоријум</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>* overwrite existing file</i>
sr: <b>П_утања:</b>   <i>* пребриши постојећу датотеку</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>exists as file</i>
sr: <b>П_утања:</b>   <i>постоји као датотека</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>exists as folder</i>
sr: <b>П_утања:</b>   <i>постоји као директоријум</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>original</i>
sr: <b>П_утања:</b>   <i>изворно</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>parent exists as file</i>
sr: <b>П_утања:</b>   <i>Наддиректоријум постоји као датотека</i>

en: <b>Places to Search</b>
sr: <b>Претражи места</b>

en: <b>Search Result:</b>
sr: <b>Пронађене су следеће датотеке:</b>

en: <b>Size On Disk:</b>
sr: <b>Заузет простор:</b>

en: <b>Total Size:</b>
sr: <b>Величина (укупно):</b>

en: <b>Type:</b>
sr: <b>Врста датотеке:</b>

en: <b>_Accessed:</b>
sr: <b>Последњи _приступ:</b>

en: <b>_Filename:</b>
sr: <b>Назив _датотеке:</b>

en: <b>_Filename:</b>   <i>* overwrite existing file</i>
sr: <b>Назив _датотеке:</b>   <i>* пребриши постојећу датотеку</i>

en: <b>_Filename:</b>   <i>exists as file</i>
sr: <b>Назив _датотеке:</b>   <i>постоји као датотека</i>

en: <b>_Filename:</b>   <i>exists as folder</i>
sr: <b>Назив _датотеке:</b>   <i>постоји као директоријум</i>

en: <b>_Filename:</b>   <i>original</i>
sr: <b>Назив _датотеке:</b>   <i>изворно</i>

en: <b>_Group:</b>
sr: <b>_Група:</b>

en: <b>_Location:</b>
sr: <b>_Место:</b>

en: <b>_Modified:</b>
sr: <b>Последња _измена:</b>

en: <b>_Name:</b>
sr: <b>_Назив:</b>

en: <b>_Name:</b>   <i>* overwrite existing file</i>
sr: <b>_Назив:</b>   <i>* пребриши постојећу датотеку</i>

en: <b>_Name:</b>   <i>exists as file</i>
sr: <b>_Назив:</b>   <i>постоји као датотека</i>

en: <b>_Name:</b>   <i>exists as folder</i>
sr: <b>_Назив:</b>   <i>постоји као директоријум</i>

en: <b>_Name:</b>   <i>original</i>
sr: <b>_Назив:</b>   <i>изворно</i>

en: <b>_Owner:</b>
sr: <b>_Власник:</b>

en: <b>_Parent:</b>
sr: <b>_Наддиректоријум:</b>

en: <b>_Parent:</b>   <i>* create parent</i>
sr: <b>_Наддиректоријум:</b>   <i>* створи наддиректоријум</i>

en: <b>_Parent:</b>   <i>original</i>
sr: <b>_Наддиректоријум:</b>   <i>изворно</i>

en: <b>_Parent:</b>   <i>parent exists as file</i>
sr: <b>_Наддиректоријум:</b>   <i>Наддиректоријум постоји као датотека</i>

en: <b>_Target:</b>
sr: <b>_Одредиште:</b>

en: <b>_Template:</b>
sr: <b>_Предложак:</b>

en: A_bove Others
sr: Изнад других

en: A_ll Apps
sr: _Сви програми

en: A_pply
sr: _Примени

en: A_s Root
sr: Уз _адм. дозволе

en: A_verage Remain
sr: П_росечно остало

en: Aborting tasks...
sr: Прекидамо задатке...

en: Accessing
sr: Приступање

en: Activates a menu item by emitting its shortcut key
sr: Покреће ставку изборника преко њене пречице

en: Add STOCK button, or LABEL button with ICON anywhere
sr: Додај дугме за СКЛАДИШТЕ, или дугме  ОЗНАКЕ са ИКОНОМ било где

en: Add STOCK dialog button, or LABEL button with ICON
sr: Додај дијалог дугмета за СКЛАДИШТЕ, или дугме ОЗНАКЕ са ИКОНОМ

en: Add a checkbox option
sr: Додај опцију провере

en: Add a combo list.  COMMAND run when Enter pressed.
sr: Додај комбиновану листу.  НАРЕДБА креће када се притисне ЕНТЕР.

en: Add a drop-down list.  COMMAND run when clicked.
sr: Додај падајућу листу.  НАРЕДБА креће када се кликне.

en: Add a file or pipe viewer
sr: Додајте прегледач датотеке или „pipe-а“

en: Add a horizontal line separator
sr: Додај хоризонталну линију раздвајања

en: Add a large text entry
sr: Додај велику текстуалну ставку

en: Add a list box with multiple selections
sr: Додај листу кутије са вишеструким изборим

en: Add a list box.  COMMAND run when double-clicked.
sr: Додај листу кутије.  НАРЕДБА  креће после дуплог клика.

en: Add a password entry
sr: Додај ставку лозинке

en: Add a progress bar
sr: Додај бар напретка

en: Add a radio option
sr: Додај радио опцију

en: Add a text entry
sr: Додај ставку текста

en: Add a text label
sr: Додај ознаку текста

en: Add a vertical line separator
sr: Додај вертикалну линију раздвајања

en: Add an icon
sr: Додај икону

en: Add an image
sr: Додај слику

en: Add asynchronous handler COMMAND to EVENT
sr: Додај неусклађени модул НАРЕДБЕ ДОГАЂАЈУ

en: Add following widgets to a horizontal box
sr: Додај виџете у хоризонталну кутију

en: Add following widgets to a vertical box
sr: Додај виџете у вертикалну кутију

en: Add multi-line text editor
sr: Додај више линијски текст едитор

en: Add options after METHOD to specify a specific window, panel, and/or tab.
sr: Додајте опцију након МЕТОДЕ да наведете одређени прозор, пано, и / или језичак.

en: Add synchronous handler COMMAND to EVENT, replacing default handler
sr: Додај усклађени модул НАРЕДБЕ ДОГАЂАЈУ, мењајући подразумевани модул

en: All Files and Folders
sr: Све датотеке и директоријуми

en: All _Workspaces
sr: Све _радне површи

en: Always show the tab bar
sr: Увек приказуј траку са језичцима

en: An application is preventing the volume "%s" from being unmounted
sr: Неки од програма спречава искључивање „%s“ диска

en: An error occurred copying command data files
    
    %s
sr: Дошло је до грешке у копирању наредбених података
    
    %s

en: An error occurred copying command files
    
    %s
sr: Дошло је до грешке у умножавању наредбених датотека
    
    %s

en: An error occurred creating a README file for this command.
sr: Дошло је до грешке при стварању датотеке „README“ за ову наредбу

en: An error occurred renaming this desktop item.
sr: Дошло је до грешке при преименовању ставке радне површи.

en: Any
sr: Било који

en: Application
sr: Програм

en: Archive
sr: Архива

en: Archive Handlers - Create Archive
sr: Руковаоци архиве — Прави архиву

en: Archive _Handlers
sr: Руковаоци ар_хива

en: Are you sure?
sr: Да ли сте сигурни?

en: Arrange _Icons
sr: Сложи _иконе

en: Ask
sr: Питај

en: Audio CD
sr: Звучни ЦД

en: Audio CDs cannot be mounted, use music players to play the audio tracks
sr: Звучни дискови се не прикључују. Песме са њих можете да чујете преко програма за репродукцију

en: Audio Disc
sr: Звучни диск

en: Audio Files (mp3, ogg,...)
sr: Звучне датотеке (oga, flac, mp3...)

en: Auto Rename
sr: Само-преименовање

en: Auto Run On Audio CD
sr: Само-покретање редродукције по убацивању звучног диска

en: Auto Run On Insert
sr: Само-покретање по убацивању било ког медија

en: Auto Run On Mount
sr: Само-покретање програма по само-монтирању измењивих дискова

en: Auto Run On Remove
sr: Само-покретање по уклањању

en: Auto Run On Unmount
sr: Само-покретање по демонтирању

en: Auto Run On Video DVD
sr: Само-покретање редродукције по убацивању видео диска

en: Auto See_k
sr: Сам раз_гледај

en: Auto _Run
sr: Само-покрени...

en: Auto-Mount Volumes
sr: Само-прикључивање дискова

en: Auto-_Hide Manager
sr: Само-_скривање

en: Automatic
sr: Подразумевано

en: Automatically close window after DELAY seconds
sr: Аутоматски затвори прозор после ОДЛОЖЕНИХ секунди

en: Average
sr: Просек

en: B
sr: Б

en: Back
sr: Назад

en: Background:
sr: Позадинска слика:

en: Backup
sr: Резервни умножак

en: Based on its name, the selected file appears to be an MBR backup file.  No other information is available for this type of backup.
sr: По њеном имену, рекло би се да је изабрана датотека умножак МБР датотеке. Нема додатних информација за ову врсту датотеке.

en: Blank CD-R Disc
sr: Празан ЦД-Р диск

en: Blank CD-RW Disc
sr: Празан ЦД-РВ диск

en: Blank DVD+R Disc
sr: Празан ДВД+Р диск

en: Blank DVD+RW Disc
sr: Празан ДВД+РВ диск

en: Blank DVD-R Disc
sr: Празан ДВД-Р диск

en: Blank DVD-RAM Disc
sr: Празан ДВД-РАМ диск

en: Blank DVD-RW Disc
sr: Празан ДВД-РВ диск

en: Blank discs cannot be mounted, use a CD recording application to record audio or data on the disc
sr: Празни дискови се не прикључују. Програми за нарезивање могу да створе звучне или дискове са подацима.

en: Bookmark
sr: Обележивач

en: Bookmarks Font (Panel %d)
sr: Словолик за обележиваче (Пано %d)

en: Bookmarks:
sr: Обележивачи:

en: Bottom:
sr: Доле:

en: Broken Link
sr: Неисправна веза

en: Browse
sr: Разгледај

en: Browse the file system
sr: Разгледај систем датотека

en: Browse...
sr: Разгледај...

en: Built-In Command
sr: Уграђена наредба

en: By _Date
sr: По _датуму

en: By _Name
sr: По _имену

en: By _Size
sr: По _величини

en: By _Type
sr: По _врсти

en: Bytes
sr: Бајтова

en: CD-R
sr: ЦД-Р

en: CD-R Disc
sr: ЦД-Р диск

en: CD-ROM
sr: ЦД-РОМ

en: CD-ROM Disc
sr: ЦД-РОМ диск

en: CD-RW
sr: ЦД-РВ

en: CD-RW Disc
sr: ЦД-РВ диск

en: CHECK AS ROOT
sr: ПРОВЕРИ КАО „ROOT“

en: COMMAND  command to show a custom task dialog
sr: НАРЕДБА  наредба за показивање прилагођеног дијалога задатка

en: CRemain
sr: Остатак

en: C_hoose
sr: Одабери_те

en: C_olumns
sr: К_олоне

en: C_opy
sr: _Умножи

en: C_reate
sr: Ство_ри

en: C_urrent Speed
sr: Т_екућа брзина

en: Calculating...
sr: Рачунам...

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cannot create temporary directory
sr: Не могу да створим привремен директоријум

en: Cannot set missing element '%s'
sr: Не могу да подесим недостајући елеменат „%s“

en: Case Sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Center
sr: На сред екрана

en: Change Desktop Item Name
sr: Преименуј име ставке радне површи

en: Change File Date
sr: Промени датум датотеке

en: Change Label As Root
sr: Промени ознаку као „root“

en: Change Menu Name
sr: Преименовање изборника

en: Change Volume Label
sr: Промени ознаку диска

en: Change:
sr: Промени:

en: Changing...
sr: Промена...

en: Check As Root
sr: Провери као „root“

en: Check As Root %s
sr: Провери као „root“ %s

en: Checkbox
sr: Поље за потврду

en: Choose Application
sr: Одаберите програм

en: Choose Backup For Info
sr: Одабери резервни умножак за информацију

en: Choose Backup For Restore
sr: Изабери резервни умножак за опоравак

en: Choose Custom Executable
sr: Изабери извршно

en: Choose Desktop Font
sr: Избор словолика за радну површ

en: Choose Executable
sr: Одааберите извршну датотеку

en: Choose Folder
sr: Одаберите директоријум

en: Choose HTML Browser
sr: Одаберите ХТМЛ прегледник

en: Choose Location
sr: Изабери локацију

en: Choose Plugin File
sr: Изабери датотеку додатка

en: Choose User's Manual Location
sr: Изабери место где је Упутство за употребу

en: Choose...
sr: Изабери...

en: Cl_ose
sr: За_твори

en: Click runs executables
sr: Омогући покретање програма једноструким кликом

en: Clipboard Has Files
sr: Остава садржи датотеке

en: Clipboard Has Text
sr: Остава садржи текстове

en: Close the current box of widgets
sr: Затвори тренутну кутију са виџетима

en: Close the dialog
sr: Затвори дијалог

en: Co_mpress Commands:
sr: Наредба за ар_хивирање:

en: Comm_and
sr: Наредб_а

en: Command
sr: Наредба

en: Command Dir
sr: Директоријум наредби

en: Command _Line
sr: _Линије наредбе

en: Command not found
sr: Нисам нашао ову наредбу

en: Command:
sr: Наредба:

en: Compact Flash Drive
sr: Компакт-флеш меморија

en: Con_text
sr: Кон_текст

en: Conf_igure
sr: Подес_и

en: Confirm Delete
sr: Потврда уклањања

en: Confirm Delete As Root
sr: Потврди брисање као „root“

en: Confirm Remove
sr: Потврдите уклањање

en: Confirm delete/remove
sr: Захтевај потврду при брисању/уклањању

en: Confirmation
sr: Потврда

en: Confirmation/Input Message:
sr: Потврда/Улазна порука:

en: Cont As Other
sr: Настави као остало

en: Content
sr: Према садржају

en: Continue
sr: Настави

en: Cop_y
sr: _Умножи

en: Copy
sr: Умножи

en: Copy (Ctrl+Drag)
sr: Умножи (Ctrl+Превуци)

en: Copy As Root
sr: Умножи као „root“

en: Copy Command Error
sr: Умножи грешку наредбе

en: Copy Pa_rent
sr: Умножи путању до дир._родитеља

en: Copy Target Error
sr: Умножи грешку одредишта

en: Copy _Name
sr: Умножи _назив ставке(и)

en: Copy _Path
sr: Умножи _путању до ставке(и)

en: Copy _Target
sr: _Умножи одредиште

en: Copy%s
sr: Умножи%s

en: Copy:
sr: Умножавам:

en: Copying from folder:
sr: Умножавање из директоријума:

en: Copying...
sr: Умножавање...

en: Copyright (C) 2015    GPL3+
sr: Ауторска права — 2015.    ОЈЛ в3+

en: Copy|Move|Link FILE(s) or DIR(s) to TARGET dir
sr: Умножи|Премести|Повежи ДАТОТЕКУ(е) или ДИРЕКТОРИЈУМ(е) до ОДРЕДИШТА

en: Cre_ate subfolder(s)
sr: Ство_ри поддиректоријум(е)

en: Create Archive
sr: Прави архиву

en: Create Link To
sr: Створи везу до

en: Create Link%s
sr: Створи везу%s

en: Create New File%s
sr: Створи нову датотеку%s

en: Create New Folder%s
sr: Створи нов директоријум%s

en: Create Parent Folder
sr: Створи директоријум-родитељ

en: Creating
sr: Стварање

en: Creating Dir
sr: Стварање директоријума

en: Creating Link
sr: Стварање везе

en: Creation Failed
sr: Стварање није успело

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Current
sr: Тренутно

en: Current Panel
sr: Текући пано

en: Current Re_main
sr: Тренутно ос_тало

en: Current Tab
sr: Текући језичак

en: Current: Disable
sr: Тренутно: Онемогући

en: Current: Hide
sr: Тренутно: Сакриј

en: Current: Show
sr: Тренутно: Прикажи

en: DATA LOSS WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ: МОГУЋ ЈЕ ГУБИТАК ПОДАТАКА

en: DELETE AS ROOT
sr: ОБРИШИ КАО „ROOT“

en: DIR            eg '/etc'
sr: ДИР            пр '/etc'

en: DVD+R
sr: ДВД+Р

en: DVD+R Disc
sr: ДВД+Р диск

en: DVD+RW
sr: ДВД+РВ

en: DVD+RW Disc
sr: ДВД+РВ диск

en: DVD-R
sr: ДВД±РВ

en: DVD-R Disc
sr: ДВД-Р диск

en: DVD-RAM
sr: ДВД-РАМ

en: DVD-RAM Disc
sr: ДВД-РАМ диск

en: DVD-ROM
sr: ДВД-РОМ

en: DVD-ROM Disc
sr: ДВД-РОМ диск

en: DVD-RW
sr: ДВД-РВ

en: DVD-RW Disc
sr: ДВД-РВ диск

en: D_escending
sr: О_падајуће

en: Data Dir
sr: Директоријум података

en: Date Display
sr: Приказ датума

en: Date Format:
sr: Формат датума:

en: De_vices
sr: Ур_еђаји

en: Default
sr: Подразумевано

en: Default Drag Action:
sr: Подразумевана радња при превлачењу:

en: Default Mount Options
sr: Подразумеване опције код прикључивања

en: Delete %d selected item ? | Delete %d selected items ?
sr[0]: Уклони %d изабрану ставку?
sr[1]: Уклони %d изабране ставке?
sr[2]: Уклони %d изабраних ставки?

en: Delete %d selected item as root ? | Delete %d selected items as root ?
sr[0]: Уклони %d изабрану ставку као „root“?
sr[1]: Уклони %d изабране ставке као „root“?
sr[2]: Уклони  %d изабраних ставки као „root“?

en: Delete As Root
sr: Обриши као „root“

en: Delete:
sr: Бришем:

en: Deleting...
sr: Брисање...

en: Design Mode Help
sr: Помоћ за дизајн мод

en: Desktop _Settings
sr: Подешавања Ра_дне површи

en: Destination directory "%1$s" is contained in source "%2$s"
sr: Одредишна директоријум „%1$s“ се налази у изворном „%2$s“

en: Destination same as source
sr: Дестинација иста као извор

en: Device
sr: Уређај

en: Device "%s" not found in file system device table
sr: Уређај „%s“ не постоји у табели уређаја на систему датотека

en: Device FSType
sr: Уређај ФС тип

en: Device Is Mounted
sr: Уређај је прикључен

en: Device Label
sr: Ознака уређаја

en: Device Mount Point
sr: Тачка прикључивања уређаја

en: Device Properties
sr: Особине уређаја

en: Device UDI
sr: Уређај УДИ

en: Device change         %e %f %v
sr: Уређај промењен         %e %f %v

en: Device manager key shortcuts are disabled in HAL mode
sr: Пречице за управника уређаја су искључене у „HAL“ режиму

en: Device will be (re)mounted using the options below.
    
    In addition to regular options, you can also specify options to be added or removed for a specific filesystem type by using the form OPTION+FSTYPE or OPTION-FSTYPE.
    
    Example:  nosuid, sync+vfat, sync+ntfs, noatime, noatime-ext4
    This will add nosuid and noatime for all filesystem types, add sync for vfat and ntfs only, and remove noatime for ext4.
    
    Note: Some options, such as nosuid, may be added by the mount program even if you don't include them.  Options in fstab take precedence.  pmount ignores options set here.
sr: (Де)Монтираћу уређај примењујући доње опције.
    
    Осим уобичајених опција, можете постављати или уклањати опције за одређену врсту система датотека користећи образац: ОПЦИЈА+ВРСТА_СИСТЕМА_ДАТОТЕКА или ОПЦИЈА-ВРСТА_СИСТЕМА_ДАТОТЕКА.
    
    Нпр.:  nosuid, sync+vfat, sync+ntfs, noatime, noatime-ext4
    За резултат имамо: „nosuid“ и „noatime“ се односи на све врсте система датотека, „sync“ само на vfat и ntfs, а на ext4 се не односи „noatime“.
    НАПОМЕНА:
    Неке опције (нпр. nosuid), могу бити додате од стране програма, чак и ако их нисте навели овде. Опције из „fstab“ датотеке имају предност, а програм „pmount“ игнорише опције постављене овде.

en: Devices Font (Panel %d)
sr: Словолик за уређаје (Пано %d)

en: Dialog Message
sr: Дијалог поруке

en: Dir Write Access
sr: Дир приступ писању

en: Directory
sr: Директоријум

en: Directory Missing
sr: Директоријум недостаје

en: Directory doesn't exist
    
    %s
sr: Директоријум не постоји
    
    %s

en: Disable
sr: Онемогући

en: Disable element NAME
sr: Искључи емемент ИМЕ

en: Don't know how to open the file
sr: Не знам како да отворим ову датотеку

en: Don't load saved tabs
sr: Не учитавај сачуване језичке

en: Done
sr: Готово

en: Drive
sr: Уређај

en: Dynamic resize requires width and height > 0
sr: Динамичка промена величине захтева ширину и висину > 0

en: EVENTS
    ------
sr: ДОГАЂАЈИ
    ------

en: E_dit As Root
sr: Ур_еди уз адм. дозволе

en: E_xecute
sr: И_зврши

en: E_xit
sr: _Изађи

en: E_xport
sr: И_звези

en: Edi_t
sr: Изме_ни

en: Edit %s
sr: Измени %s

en: Edit As _Root
sr: Уре_ди уз адм. дозволе

en: Edit Command Line
sr: Измени командну линију

en: Edit Rule
sr: Измени правило

en: Edit u_devil.conf
sr: Уреди „u_devil.conf“

en: Editor Font
sr: Уредник словолика

en: Editor Not Set
sr: Едитор није подешен

en: Editor:
sr: Уредник текста:

[ctx: Edit|CopyTo|]
en: _Panel
sr: _Пано

[ctx: Edit|CopyTo|]
en: _Tab
sr: _Језичак

[ctx: Edit|MoveTo|]
en: _Panel
sr: _Пано

[ctx: Edit|MoveTo|]
en: _Tab
sr: _Језичак

en: Elapsed
sr: Протекло

en: Empty File
sr: Празна датотека

en: Empty Folder
sr: Празан директоријум

en: Enable
sr: Омогући

en: Enable element NAME if previously disabled
sr: Омогући елемент ИМЕ ако је претходно онемогућено

en: Enter %s backup command:
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    	%%%%s	backup file ( %s )%s
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root
sr: Унесите %s наредбу за резевни умножак:
    
    Користи:
    	%%%%v	датотека уређаја ( %s )
    	%%%%s	датотека резервне копије ( %s )%s
    
    ПАЖЉИВО УРЕЂУЈТЕ — Ова наредба је покренута као „root“

en: Enter Plugin URL
sr: Унеси УРЛ додатка

en: Enter SpaceFM Plugin URL:
    
    (wget will be used to download the plugin file)
sr: Унеси УРЛ Спејс-ФМ додатка:
    
    (употребићу програм „wget“ за преузимање датотеке додатка)

en: Enter URL in the format:
    	PROTOCOL://USERNAME:PASSWORD@HOST:PORT/SHARE
    
    Examples:
    	ftp://mirrors.kernel.org
    	smb://user:pass@10.0.0.1:50/docs
    	ssh://user@sys.domain
    
    Including a password is unsafe.  To bookmark a URL, right-click on the mounted network in Devices and select Bookmark.
sr: Унесите УРЛ у облику:
    	ПРОТОКОЛ://КОРИСНИЧКО_ИМЕ:ЛОЗИНКА@ДОМАЋИН:ПРИКЉУЧАК/ДЕЉЕЊЕ
    
    Примери:
    	ftp://mirrors.kernel.org
    	smb://user:pass@10.0.0.1:50/docs
    	ssh://user@sys.domain
    
    Укључивање лозинке није безбедно. Десним кликом на прикључену мрежу, под Уређаји и избором Обележивач, можете да додате тај УРЛ-а у обележиваче.

en: Enter browser name or bash command line to be used to display HTML files and URLs:
    
    Use:
    	%%u	url
    
    (Leave blank for automatic browser detection)
sr: Унесите назив прегледника или линију наредбе за приказивање ХТМЛ датотека и Интернет адреса (УРЛ-а):
    
    Употреба:
    	%%u	url
    
    (Оставите празно за само-откривање прегледника)

en: Enter change label command for fstype '%s':
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    	%%%%l	new label ( "%s" )
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root%s
sr: Унесите наредбу за промену ознаке система датотека „%s“:
    
    Употреба:
    	%%%%v	за датотеку уређаја ( %s )
    	%%%%l	за нову ознаку ( „%s“ )
    
    УРЕДИТЕ ПАЖЉИВО   Ова наредба је покренута као root%s

en: Enter filesystem check command:
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root
sr: Унесите наредбу за проверу система датотека:
    
    Употреба:
    	%%%%v	за датотеку уређаја ( %s )
    
    ПАЖЉИВО УРЕЂУЈТЕ — Ова наредба је покренута уз адм. дозволе

en: Enter local file path or remote URL for the SpaceFM User's Manual:
    
    (Leave blank for default)
sr: Унесите путању до локалне датотеке или УРЛ до Спејс-ФМ упутства за употребу:
    
    (Оставите празно за подразумевано)

en: Enter mount command:
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    	%%%%o	volume-specific mount options
    		( %s )
    
    Note: fstab overrides some options
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root
sr: Унеси наредбу прикључивања:
    
    Употреба:
    	%%%%v	за датотеку уређаја ( %s )
    	%%%%o	за посебне опције уређаја
    		( %s )
    
    Напомена: „fstab“ ће заменити неке опције
    
    ПАЖЉИВО УРЕЂУЈТЕ — Ова наредба је покренута као „root“

en: Enter new desktop item name:
    
    Changing the name of this desktop item requires modifying the contents of desktop file %s
sr: Унеси ново име за ставку радне површи:
    
    Мењање имена за ставку радне површи захтева измену садржаја датотеке радне површи %s

en: Enter program or bash command line to be run automatically after a removable drive or data disc is auto-mounted:
    
    Use:
    	%%v	device (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену по само-монтирању измењивог диска или диска са подацима:
    
    Употреба:
    	%%v	за уређај (нпр. /dev/sda1)
    	%%l	за ознаку уређаја
    	%%m	за тачку прикључивања уређаја (нпр. /media/disk)

en: Enter program or bash command line to be run automatically when a SpaceFM instance exits:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_exit)
sr: Унесите назив програма или линију наредбе које желите да покренем при заустављању примерка Спејс-ФМ програма:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_exit)

en: Enter program or bash command line to be run automatically when a SpaceFM instance starts:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_start)
sr: Унесите назив програма или линију наредбе које желите да покренем при покретањима примерка Спејс-ФМ програма:
    
    Употреба:
    	%%e	event type  (evt_start)

en: Enter program or bash command line to be run automatically when a video DVD is auto-mounted:
    
    Use:
    	%%v	device (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену по само-монтирању видео диска (ДВД и сл.):
    
    Употреба:
    	%%v	за уређај (нпр. /dev/sda1)
    	%%l	за ознаку уређаја
    	%%m	за тачку прикључивања уређаја (нпр. /media/disk)

en: Enter program or bash command line to be run automatically when an audio CD is inserted in a qualified device:
    
    Use:
    	%%v	device (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену по убацивању звучног диска у погодан уређај:
    
    Употреба:
    	%%v	за уређај (нпр. /dev/sda1)
    	%%l	за ознаку уређаја
    	%%m	за тачку прикључивања уређаја (нпр. /media/disk)

en: Enter program or bash command line to be run automatically when any device is inserted:
    
    Use:
    	%%v	device added (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену по убацивању било ког медија у уређај:
    
    Употреба:
    	%%v	за додат уређај (нпр. /dev/sda1)
    	%%l	за ознаку уређаја
    	%%m	за тачку прикључивања уређаја (нпр. /media/disk)

en: Enter program or bash command line to be run automatically when any device is removed (ejection of media does not qualify):
    
    Use:
    	%%v	device removed (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену по уклањању уређаја (не значи и избацивање медија):
    
    Употреба:
    	%%v	за уклоњен уређај (нпр. /dev/sda1)
    	%%l	за ознаку уређаја
    	%%m	за тачку прикључивања уређаја (нпр. /media/disk)

en: Enter program or bash command line to be run automatically when any device is unmounted by any means:
    
    Use:
    	%%v	device unmounted (eg /dev/sda1)
    	%%l	device label
    	%%m	device mount point (eg /media/disk)
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену по демонтирању уређаја на било који начин:
    
    Употреба:
    	%%v	за искључен уређај (нпр. /dev/sda1)
    	%%l	за ознаку уређаја
    	%%m	за тачку прикључивања уређаја (нпр. /media/disk)

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a SpaceFM window gets focus:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_focus)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
sr: Унесите назив програма или линију наредбе које желите да се покрену кад год је Спејс-ФМ прозор у фокусу:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_win_focus)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за језичак
    
    Постављене „bash“ променљиве окружења (нпр. $fm_pwd, итд.) се могу употребити у овој наредби.

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a SpaceFM window is closed:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_close)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену кад год се отвара нови Спејс-ФМ прозор:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_win_new)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за језичак
    
    Постављене „bash“ променљиве окружења (нпр. $fm_pwd, итд.) се могу употребити у овој наредби.

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a SpaceFM window is moved or resized:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_move)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
    
    Note: This command may be run multiple times during resize.
sr: Унесите назив програма или линију наредбе које желите да се покрену кад год се Спејс-ФМ прозор помера или му се мења величина:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_win_move)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за језичак
    
    Постављене „bash“ променљиве окружења (нпр. $fm_pwd, итд.) се могу употребити у овој наредби.
    НАПОМЕНА:
    Ова команда ће се више пута покретати при промени величине прозора.

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a device state changes:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_device)
    	%%f	device file
    	%%v	change  (added|removed|changed)
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену при промени стања уређаја:
    
    Употреба:
    	%%v	за врсту догађаја (evt_device)
    	%%l	за датотеку уређаја
    	%%m	за промену  (додат|уклоњен|измењен)

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a key is pressed:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_key)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    	%%k	key code  (key pressed)
    	%%m	modifier  (modifier keys)
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command when no asterisk prefix is used.
    
    Prefix your command with an asterisk (*) and conditionally return exit status 0 to inhibit the default handler.  For example:
    *if [ "%%k" != "0xffc5" ]; then exit 1; fi; spacefm -g --label "\nKey F8 was pressed." --button ok &
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену кад год је притиснут неки тастер:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_win_key)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за језичак
    	%%k	за код тастера  (тастер је притиснуто)
    	%%m	modifier  (modifier keys)
    	%%f	за фокус  (елемент на који је кликнуто)
    
    Постављене „bash“ променљиве окружења (нпр. $fm_pwd, итд.) се могу употребити у овој наредби ако се не користи звездица као префикс.
    
    Употребите звездицу (*) пре команде и условно вратите вредност излазног статуса на 0 да би спречили подразумевани управник. На пример:
    *if [ "%%k" != "0xffc5" ]; then exit 1; fi; spacefm -g --label "\nТастер F8 је био притиснут." --button ok &

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a new SpaceFM window is opened:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_new)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
sr: Унесите назив програма или линију наредбе које желите да се покрену кад год се отвара нови Спејс-ФМ прозор:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_win_new)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за језичак
    
    Постављене „bash“ променљиве окружења (нпр. $fm_pwd, итд.) се могу употребити у овој наредби.

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a new tab is opened:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_tab_new)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену по отварању новог језичка:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_tab_new)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за језичак
    
    Постављене „bash“ променљиве окружења (нпр. $fm_pwd, итд.) се могу употребити у овој наредби.

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a panel gets focus:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_pnl_focus)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену кад год је пано у фокусу:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_pnl_focus)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за језичак
    
    Постављене „bash“ променљиве окружења (нпр. $fm_pwd, итд.) се могу употребити у овој наредби.

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a panel or panel element is shown or hidden:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_pnl_show)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    	%%f	focus  (element shown or hidden)
    	%%v	visible  (1 or 0)
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену кад год се пано или њ. елементи приказују или скривају:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_pnl_show)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за језичак
    	%%f	за фокус  (елеменат је приказан или скривен)
    	%%v	за видљивост  (1 or 0)
    
    Постављене „bash“ променљиве окружења (нпр. $fm_pwd, итд.) се могу употребити у овој наредби.

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a tab gets focus:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_tab_focus)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену кад год је језичак у фокусу:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_tab_focus)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за језичак
    
    Постављене „bash“ променљиве окружења (нпр. $fm_pwd, итд.) се могу употребити у овој наредби.

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever a tab is closed:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_tab_close)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	closed tab
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену по затварању језичка:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_tab_close)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за затворени језичак

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever the file selection changes:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_pnl_sel)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command.
    
    Prefix your command with an asterisk (*) and conditionally return exit status 0 to inhibit the default handler.
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену при промени избора датотеке:
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_pnl_sel)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за језичак
    
    Постављене „bash“ променљиве окружења (нпр. $fm_pwd, итд.) се могу употребити у овој наредби.
    
    Употребите звездицу (*) пре команде и условно вратите вредност излазног статуса на 0 да би спречили подразумевани управник.

en: Enter program or bash command line to be run automatically whenever the mouse is clicked:
    
    Use:
    	%%e	event type  (evt_win_click)
    	%%w	window id  (see spacefm -s help)
    	%%p	panel
    	%%t	tab
    	%%b	button  (mouse button pressed)
    	%%m	modifier  (modifier keys)
    	%%f	focus  (element which received the click)
    
    Exported bash variables (eg $fm_pwd, etc) can be used in this command when no asterisk prefix is used.
    
    Prefix your command with an asterisk (*) and conditionally return exit status 0 to inhibit the default handler.  For example:
    *if [ "%%b" != "2" ]; then exit 1; fi; spacefm -g --label "\nMiddle button was clicked in %%f" --button ok &
sr: Унесите име програма или линију наредбе које желите да се покрену кад год је притиснуто дугме миша (клик):
    
    Употреба:
    	%%e	за врсту догађаја  (evt_win_click)
    	%%w	за ИБ прозора  (видите spacefm -s help)
    	%%p	за пано
    	%%t	за језичак
    	%%b	за дугме  (притиснуто је дугме миша)
    	%%m	modifier  (modifier keys)
    	%%f	за фокус  (елемент на који је кликнуто)
    
    Постављене „bash“ променљиве окружења (нпр. $fm_pwd, итд.) се могу употребити у овој наредби ако се не користи звездица као префикс.
    
    Употребите звездицу (*) пре команде и условно вратите вредност излазног статуса на 0 да би спречили подразумевани управник. На пример:
    *if [ "%%b" != "2" ]; then exit 1; fi; spacefm -g --label "\nТочкић на мишу је био притиснут %%f" --button ok &

en: Enter program or bash command line(s):
    
    Use:
    	%F	selected files  or  %f first selected file
    	%N	selected filenames  or  %n first selected filename
    	%d	current directory
    	%v	selected device (eg /dev/sda1)
    	%m	device mount point (eg /media/dvd);  %l device label
    	%b	selected bookmark
    	%t	selected task directory;  %p task pid
    	%a	menu item value
    	$fm_panel, $fm_tab, $fm_command, etc
sr: Унесите име програма или „bash“ наредбу(е):
    
    Употреба:
    - %%F	за изабране датотеке или  %%f  за прву
    		изабрану датотеку
    - %%N	за имена изабраних датотека или  %%n  за
    		име прве изабране датотеке
    - %%d	за текући директоријум
    - %%v	за изабрани уређај (нпр. /dev/sda1)
    - %%m	за тачку прикључивања уређаја (нпр. /media/dvd)
    - %%l 	за ознаку уређаја
    - %%b	за изабрани обележивач
    - %%t	за изабрани директоријум  са задацима
    		 или %%p за ИБ задатка (PID)
    - %%a	за вредност ставке изборника
    - $fm_panel, $fm_tab, $fm_command, итд.

en: Enter program or bash command line:
    
    Use:
    	%%F	selected files  or  %%f first selected file
    	%%N	selected filenames  or  %%n first selected filename
    	%%d	current directory
    	%%v	selected device (eg /dev/sda1)
    	%%m	device mount point (eg /media/dvd);  %%l device label
    	%%b	selected bookmark
    	%%t	selected task directory;  %%p task pid
    	%%a	menu item value
    	$fm_panel, $fm_tab, $fm_command, etc
sr: Унесите име програма или линију наредби љуске („bash“):
    
    Употреба:
    - %%F	за изабране датотеке или  %%f  за прву
    		изабрану датотеку
    - %%N	за имена изабраних датотека или  %%n  за
    		име прве изабране датотеке
    - %%d	за текући директоријум
    - %%v	за изабрани уређај (нпр. /dev/sda1)
    - %%m	за тачку прикључивања уређаја (нпр /media/dvd)
    - %%l 	за ознаку уређаја
    - %%b	за изабрани обележивач
    - %%t	за изабрани директоријум  са задацима
    		 или %%p за ИБ задатка (PID)
    - %%a	за вредност ставке изборника
    - $fm_panel, $fm_tab, $fm_command, итд.

en: Enter remove label command for fstype '%s':
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    	%%%%l	new label ( "%s" )
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root%s
sr: Унесите наредбу за уклањање ознаке система датотека „%s“:
    
    Употреба:
    	%%%%v	за датотеку уређаја ( %s )
    	%%%%l	за нову ознаку ( „%s“ )
    
    УРЕДИТЕ ПАЖЉИВО   Ова наредба је покренута као root%s

en: Enter submenu name:
    
    Precede a character with an underscore (_) to underline that character as a shortcut key if desired.
sr: Унесите име за под-изборник:
    
    Стављање подвлаке (_) испред карактера у имену наглашава пречицу до ставке по жељи.

en: Enter the message to be displayed in this dialog:
    
    Use:
    	\n	newline
    	\t	tab
sr: Унесите поруку за приказ у овом дијалогу:
    
    Употреба:
    	\n	нова_линија
    	\t	језичак

en: Enter unmount command:
    
    Use:
    	%%%%v	device file ( %s )
    
    EDIT WITH CARE   This command is run as root
sr: Унеси наредбу искључивања:
    
    Употребите:
    	%%%%v	за датотеку уређаја ( %s )
    
    ПАЖЊЉИВО УРЕЂУЈТЕ — Наредба покренута уз адм. дозволе

en: Enter volume label for %s:%s
sr: Унеси ознаку диска за %s:%s

en: Enter your comma- or space-separated list of default mount options below (to be used for all mounts).
    
    In addition to regular options, you can also specify options to be added or removed for a specific filesystem type by using the form OPTION+FSTYPE or OPTION-FSTYPE.
    
    Example:  nosuid, sync+vfat, sync+ntfs, noatime, noatime-ext4
    This will add nosuid and noatime for all filesystem types, add sync for vfat and ntfs only, and remove noatime for ext4.
    
    Note: Some options, such as nosuid, may be added by the mount program even if you don't include them.  Options in fstab take precedence.  pmount ignores options set here.
sr: Унесите испод запетом или размаком-раздвојен списак подразумеваних опција код прикључивања (примениће се на сва прикључивања).
    
     Осим уобичајених опција, можете постављати или уклањати опције за одређену врсту система датотека користећи образац: ОПЦИЈА+ВРСТА_СИСТЕМА_ДАТОТЕКА или ОПЦИЈА-ВРСТА_СИСТЕМА_ДАТОТЕКА.
    
    Нпр.:  nosuid, sync+vfat, sync+ntfs, noatime, noatime-ext4
    За резултат имамо: „nosuid“ и „noatime“ се односи на све врсте система датотека, „sync“ само на vfat и ntfs, а на ext4 се не односи „noatime“.
    НАПОМЕНА:
    Неке опције (нпр. nosuid), могу бити додате од стране програма, чак и ако их нисте навели овде. Опције из „fstab“ датотеке имају предност, а програм „pmount“ игнорише опције постављене овде.

en: Err_ors
sr: Гре_шке

en: Error
sr: Грешка

en: Error  ( Stop If First )
sr: Грешка  (Заустави ако је прва)

en: Error  ( Stop On Any )
sr: Грешка  (Заустави на било коју

en: Error <i>%s</i>
sr: Грешка <i>%s</i>

en: Error Creating Temp Directory
sr: Грешка при стварању привременог директоријума

en: Error creating parent folder
    
    %s
sr: Грешка при стварању директоријума-родитеља
    
    %s

en: Error determining link's target
sr: Грешка при одређивању одредишта везе

en: Error executing '%s'
    See stdout (run spacefm in a terminal) for debug info
sr: Грешка при извршавању „%s“
    Погледајте „stdout“ (покрените „spacefm“ у терминалу) за додатне информације

en: Error hiding files
sr: Не могу да сакријем датотеке

en: Error reading plugin file %s
sr: Дошло је до грешке при читању датотеке додатка %s

en: Error reading root settings from /etc/spacefm/  Commands run as root may present a security risk
sr: Не могу да прочитам системске поставке из „/etc/spacefm/“, па наредбе покренуте са „root“ дозволама представљају сигурносни ризик

en: Error renaming file
    
    %s
sr: Грешка при преименовању датотеке
    
    %s

en: Error saving file
sr: Не могу да сачувам датотеку

en: Error writing temporary file
sr: Грешка при уписивању привремене датотеке

en: Error: Unable to establish connection with FAM.
    
    Do you have "FAM" or "Gamin" installed and running?
sr: Грешка: Не могу да се повежем са „FAM“ програмом.
    
    Имате ли постављен и покренут програм „FAM“ или „Gamin“?

en: Error: Unable to initialize inotify file change monitor.
    
    Do you have an inotify-capable kernel?
sr: Грешка: Не могу да припремим пратилац промена датотеке „inotify“.
    
    Имате ли у кернелу постављену подршку за „inotify“?

en: Error: Unable to save session file
    
    ( %s )
sr: Грешка: Не могу да сачувам датотеку сесије
    
    ( %s )

en: Error: Unable to save session file.  Do you want to exit without saving?
    
    ( %s )
sr: Грешка: Не могу да сачувам датотеку сесије. Желите ли да изађете без чувања?
    
    ( %s )

en: Errors
sr: Грешке

en: Example  1.1 M  file  -rwxr--r--  user:group  2011-01-01 01:11
sr: Пример  1.1 M  file  -rwxr--r--  user:group  2011-01-01 01:11

en: Example Bookmark Name
sr: Пример назива обележивача

en: Example Input 0123456789
sr: Пример улаза 0123456789

en: Example Item 0123456789
sr: Пример ставке 0123456789

en: Example Output 0123456789
sr: Пример излаза 0123456789

en: Example:
sr: Нпр.:

en: Example:
sr: Пример:

en: Examples
sr: Примери

en: Execute
sr: Извршна

en: Export Error
sr: Извези грешку

en: Export Plugin
sr: Извези додатак

en: External %s
sr: Спољашњи %s

en: Extract %s
sr: Распакивам %s

en: Extract To
sr: Распакуј у

en: Extract _To
sr: Распакуј у...

en: FILE...  Files copied to clipboard
sr: ДАТОТЕКА...  Датотеке умножене у оставу

en: FILE...  Files cut to clipboard
sr: ДАТОТЕКА...  Датотеке исечене у оставу

en: F_ilename
sr: Наз_ив датотеке

en: F_iles First
sr: Нај_пре датотеке

en: F_ocus
sr: Пребаци _на

en: Failed to connect to the HAL daemon: %s
sr: Не могу позвати „HAL“ позадински процес: %s

en: Fil_ename
sr: Назив датотек_е

en: File
sr: Датотека

en: File Contains:
sr: У датотеци се налази:

en: File Is Dir
sr: Датотека је директоријум

en: File Is Link
sr: Датотека је веза

en: File Is Text
sr: Датотека је текст

en: File List Font (Panel %d)
sr: Словолик за списак датотека (Пано %d)

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: File Properties
sr: Особине датотеке

en: File System
sr: Систем датотека

en: File Type:
sr: Врста датотеке:

en: File _Info
sr: Подаци о _датотеци

en: File doesn't exist
sr: Датотека не постоји

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Filename Encoding:
sr: Кодирање назива датотеке:

en: Filename Exists
sr: Назив датотеке већ постоји

en: Find Files
sr: Пронађи датотеке

en: Finished with %d error | Finished with %d errors
sr[0]: Завршено са %d грешком
sr[1]: Завршено са %d грешке
sr[2]: Завршено са  %d грешака

en: Finished with error
sr: Завршено са грешком

en: Finished with error  ( exit status %d )
sr: Завршено са грешком  (излазно стање %d)

en: Fit
sr: Прилагоди величини екрана

en: Floppy Drive
sr: Флопи уређај

en: Floppy Mounted
sr: Дискета је прикључена

en: Floppy Unmounted
sr: Дискета је искључена

en: Fo_cus
sr: Преба_ци на...

en: Focus element NAME, or raise dialog window
sr: Фокусирај елемент ИМЕ, или подигни прозор за дијалог

en: Fol_der
sr: _Директоријум

en: Folder
sr: Директоријум

en: Folder Exists
sr: Директоријум постоји

en: Folders Fi_rst
sr: Најпре дире_кторијуми

en: Font:
sr: Словолик:

en: For full documentation and examples see the SpaceFM User's Manual:
sr: За потпуну документацију и примере погледајте Спејс-ФМ упутство за употребу:

en: Format
sr: Формат

en: Format %s
sr: Формат %s

en: Forward
sr: Напред

en: From:
sr: Из:

en: G
sr: Г

en: GB
sr: ГБ

en: General
sr: Опште

en: Gets a property
sr: Добави особину

en: Gets a task property
sr: Добави особину задатка

en: Given device "%s" is not a volume or drive
sr: Дати уређај „%s“ није уређај за складиштење

en: Go to folder
sr: Иди у директоријум

[ctx: Go|]
en: _Tab
sr: _Језичак

en: Graphical SU Not Available
sr: Није доступан програм „su“ за граф. сучеље

en: Graphical SU:
sr: Адм. дозволе у граф. сучељу преко:

en: Greater Than:
sr: Веће од:

en: Handler Not Found
sr: Нисам нашао руковаоца

en: Help Not Available
sr: Помоћ није доступна

en: Hidden _Last
sr: Скривене датотеке на _крају

en: Hide
sr: Сакриј

en: Hide 'Close Tab' buttons
sr: Не приказуј дугмад за затварање на језичцима

en: Hide File
sr: Сакриј датотеку

en: Hide element NAME
sr: Сакриј елемент ИМЕ

en: Highlight _Bar
sr: Истакнута _трака

en: Highlight _Text
sr: Истакнути тек_ст

en: Home
sr: Почетна

en: Hover selects
sr: Одабир задршком показивача изнад датотека

en: I_nterface
sr: Су_чеље

en: Icon:
sr: Икона:

en: If enabled, use as handler for:
sr: Ако је омогућено, употреби руковаоца за:

en: Ignore _Hide Policy
sr: занемарујући „_Hide Policy“

en: Ignore _No Policy
sr: занемарујући „_No Policy“

en: Image Files (jpg, png,...)
sr: Слике (png, jpg, svg...)

en: In _Panel
sr: У _паноу

en: In _Tab
sr: У _језичку

en: In folder:
sr: У директоријуму:

en: In_cluded
sr: Ук_ључен

en: Input
sr: Улаз

en: Input Font
sr: Словолик за улаз

en: Insert as
sr: Убаци као...

en: Install Plugin
sr: Постави додатак

en: Instance exit         %e
sr: Пример излаза         %e

en: Instance start        %e
sr: Пример почетка        %e

en: Internal Mounted
sr: Унутрашњи диск је прикључен

en: Internal Unmounted
sr: Унутрашњи диск је искључен

en: Invalid Destination
sr: Неважећа дестинација

en: Invalid Group
sr: Не постоји група

en: Invalid Plugin Filename
sr: Неважећи назив датотеке додатка

en: Invalid URL
sr: УРЛ није ваљан

en: Invalid User
sr: Не постоји корисник

en: Invalid destination
sr: Неважећа дестинација

en: Invalid mount option when attempting to mount the volume "%s"
sr: Погрешне поставке код покушаја прикључивања диска „%s“

en: Item
sr: Ставка

en: Jaz Drive
sr: ЏЕЗ уређај

en: K
sr: К

en: KB
sr: КБ

en: Keep Terminal Open
sr: Држи отворен прозор терминала

en: Key:
sr: Тастер:

en: Kill As Other
sr: Уклони као остало

en: LABEL AS ROOT
sr: ОЗНАЧИ КАО „ROOT“

en: L_ast Location
sr: _Последње место

en: L_ocation
sr: _Место...

en: Label As Root %s
sr: Означи као „root“ %s

en: Large Icons:
sr: Величина већих икона:

en: Last Modified
sr: Последњи пут измењено

en: Launch desktop manager daemon
sr: Покрени управник радне површи у позадини

en: Left:
sr: Лево:

en: Lin_k
sr: _Веза

en: Lin_k Target
sr: По_вежи одредиште

en: Link
sr: Веза

en: Link (Ctrl+Shift+Drag)
sr: Повежи (Ctrl+Shift+Превуци)

en: Link Tar_get
sr: _Одредиште везе

en: Link Target
sr: Веза одредишта

en: Link Target Error
sr: Грешка одредишта везе

en: Link-> %s
sr: Веза-> %s

en: Link:
sr: Повезујем:

en: Linking from folder:
sr: Повезивање из директоријума:

en: Linking...
sr: Повезивање...

en: Local Volumes
sr: Локални дискови

en: M
sr: М

en: MB
sr: МБ

en: MBR File
sr: МБР датотека

en: METHODS
    -------
sr: MЕТОДЕ
    -------

en: MIME Type
sr: MIME врста

en: MIME Type Has Handler
sr: МИМЕ врста има руковаоца

en: MOUNT AS ROOT
sr: ПРИКЉУЧИ уз АДМ. ДОЗВОЛЕ

en: Make contents user-_writable
sr: Учини да садржај буде у_писив

en: Manual Opened ?
sr: Упутство отворено?

en: Max Pic Size To Thumbnail:
sr: Не прави умањени приказ датотека чија величина прелази:

en: Memory Stick Drive
sr: Меморијски стик

en: Menu Item Properties
sr: Особине ставке изборника

en: Mi_xed
sr: Изме_шано

en: Mkdir Error
sr: „Mkdir“ грешка

en: Mode:
sr: Режим позадинске слике:

en: Modified
sr: Измењено

en: Mount %s
sr: Прикључи %s

en: Mount As Root
sr: Прикључи уз адм. дозволе

en: Mount As Root %s
sr: Прикључи уз адм. дозволе %s

en: Mount DEVICE or URL
sr: Прикључи УРЕЂАЈ или УРЛ

en: Mount _Optical
sr: _оптичке уређаје

en: Mount _Volumes...
sr: _дискове...

en: Mounted Network
sr: Мрежа је прикључена

en: Mounted Other
sr: Друго је прикључено

en: Mounted _Networks
sr: Прикључене _мреже

en: Mounted _Other
sr: Прикључено _остало

en: Mounting a network share requires a udev (--disable-hal) build of SpaceFM.
sr: Прикључивање мрежног дељења захтева Спејс-ФМ издање са „udev“ подршком (--disable-hal).

en: Mouse click           %e %w %p %t %b %m %f
sr: Клик мишем           %e %w %p %t %b %m %f

en: Mov_e
sr: Пре_мести

en: Move
sr: Премести

en: Move (Shift+Drag)
sr: Премести (Shift+Превуци)

en: Move As Root
sr: Премести као „root“

en: Move Dialog Font
sr: Словолик за прозорче премештања

en: Move _To
sr: Пре_мести у

en: Move%s
sr: Премести%s

en: Move:
sr: Премештам:

en: Moving from folder:
sr: Померање из директоријума:

en: Moving...
sr: Премештање...

en: Multiple Selected
sr: Вишеструко изабрано

en: N_ew
sr: Н_ов

en: Name
sr: Назив

en: Name already exists.
    
    Please input a new one:
sr: Овај назив већ постоји.
    
    Унесите какав другачији:

en: Name:
sr: Назив:

en: Nat_ural
sr: При_родно

en: New
sr: Нов

en: New Context Command
sr: Нова контекстна наредба

en: New File
sr: Нова датотека

en: New Folder
sr: Нов директоријум

en: New Tab
sr: Нови лист

en: New Tab Here
sr: Нови језичак овде

en: New _Command
sr: Нова _наредба

en: New _Submenu
sr: Нови _под-изборник

en: New _Window
sr: Нов _прозор

en: New filename:
sr: Ново име датотеке:

en: New folder name:
sr: Ново име директоријума:

[ctx: New|]
en: _Bookmark
sr: О_бележивач

[ctx: New|]
en: _Tab
sr: _Језичак

[ctx: New|Radio]
en: Fil_e
sr: Дато_тека

[ctx: New|Radio]
en: Fol_der
sr: _Директоријум

[ctx: New|Radio]
en: _Link
sr: _Веза

en: No files are selected
sr: Нема одабраних датотека

en: No function - for compatibility only
sr: Без функције — само због компатибилности

en: No operation - does nothing but evaluate arguments
sr: Без радње — проверава аргументе али не ради ништа

en: No root settings found in /etc/spacefm/  Setting a root editor in Preferences should remove this warning on startup.   Otherwise commands run as root may present a security risk.
sr: Нема системских поставки у „/etc/spacefm/“. Подесите „Уредник текста за администраторе“ под „Преглед|Поставке|Напредно“ за уклањање овог упозорења при покретању програма. У супротном, наредбе покренуте са адм. дозволама представљају сигурносни ризик.

en: Normal
sr: Нормалан

en: OPTIONS
    -------
sr: ОПЦИЈЕ
    -------

en: OVERWRITE WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ О ПРЕБРИСАВАЊУ

en: On _Audio CD
sr: _звучни диск...

en: On _Insert
sr: по _убацивању медија...

en: On _Mount
sr: из_мењиве дискове...

en: On _Remove
sr: по _уклањању...

en: On _Unmount
sr: по _демонтирању...

en: On _Video DVD
sr: _видео диск...

en: Open Containing _Folder
sr: _Отвори директоријум где се ово налази

en: Open DIR or default in a new tab
sr: Отвори ДИР или подразумевано у новом језичку

en: Open FILE in user's or root's text editor
sr: Отвори ДАТОТЕКУ у корисничком или „root“ текст едитору

en: Open In Browser:
sr: Отвори у прегледнику

en: Open In Current Tab
sr: Отвори у текућем језичку

en: Open In New Tab
sr: Отвори у новом језичку

en: Open In _Editor
sr: Отвори у _уреднику

en: Open Root Window
sr: Отвори „root“ прозор

en: Open Terminal
sr: Отвори терминал

en: Open URL
sr:  Отвори УРЛ

en: Open URL %s
sr: Отвори УРЛ %s

en: Open URL in user's web browser
sr: Отвори УРЛ у корисничком веб читачу

en: Open With _Default
sr: Отвори по_дразумеваним

en: Open _Tab
sr: и отвори у _језичку

en: Open _URL
sr: Отвори _УРЛ

en: Open folder
sr: Отвори директоријум

en: Open folder in current tab of last used window
sr: Отвори директоријум у текућем језичку последњег коришћеног прозора

en: Open folders in new tab of last window (default)
sr: Отвори директоријуме у новом језичку последњег прозора (подразумевано)

en: Open folders in new window
sr: Отвори директоријуме у новом прозору

en: Open folders in panel 'P' (1-4)
sr: Отвори директоријуме у паноу 'P' (1-4)

en: Open folders using associated MIME application
sr: Отварај директоријуме МИМЕ-придруженим програмом

en: Opened in Terminal
sr: Отворено у терминалу

en: Opt_ions
sr: Опц_ије

en: Optical Has Media
sr: Садржи мултимедију

en: Optical Mounted
sr: Оптички диск је прикључен

en: Optical No Media
sr: Не садржи мултимедију

en: Optio_ns
sr: _Опције

en: Option --config-dir contains invalid chars - cannot start
sr: Опција --config-dir садржи неисправна слова - не може почети

en: Option --config-dir ignored - an instance is already running
sr: Опција --config-dir игнорисана - пример је већ покренут

en: Options: [--save] [--dir] [--multi] [--filter F[:F...]]
sr: Oпције: [--сачувај] [--дир] [--мулти] [--филтер F[:F...]]

en: Otherwise the current tab of the current panel in the last window is used.
sr: Иначе, користиће се текући језичак, текућег паноа у последњем прозору.

en: Overwrite All
sr: Препиши све

en: Overwrite Existing File
sr: Пребриши постојећу датотеку

en: Overwrite Plugin ?
sr: Да ли да препишем датотеку додатка?

en: Overwrite Script?
sr: Пребриши скрипту?

en: Overwrite _All
sr: Пребриши _све

en: Overwrite?
sr: Пребриши?

en: Owner
sr: Власник

en: PROPERTIES
    ----------
sr: СВОЈСТВА
    ----------

en: P_ath
sr: П_утања

en: Pa_rent
sr: Наддиректоријум

en: Pa_use
sr: Пау_за

en: Panel 1 Device
sr: Пано 1 уређаја

en: Panel 1 Directory
sr: Директоријум Паноа 1

en: Panel 1 Has Sel
sr: Пано 1 је изабрао

en: Panel 2 Device
sr: Пано 2 уређаја

en: Panel 2 Directory
sr: Директоријум Паноа 2

en: Panel 2 Has Sel
sr: Пано 2 је изабрао

en: Panel 3 Device
sr: Пано 3 уређаја

en: Panel 3 Directory
sr: Директоријум Паноа 3

en: Panel 3 Has Sel
sr: Пано 3 је изабрао

en: Panel 4 Device
sr: Пано 4 уређаја

en: Panel 4 Directory
sr: Директоријум Паноа 4

en: Panel 4 Has Sel
sr: Пано 4 је изабрао

en: Panel Count
sr: Број паноа

en: Panel _1
sr: Пано _1

en: Panel _2
sr: Пано _2

en: Panel _3
sr: Пано _3

en: Panel _4
sr: Пано _4

en: Panel _Bar
sr: Прикажи _траку паноа

en: Panel focus           %e %w %p %t
sr: Фокусирање паноа            %e %w %p %t

en: Panel show/hide       %e %w %p %t %f %v
sr: Пркажи/сакриј пано       %e %w %p %t %f %v

en: Paste _As
sr: Убаци к_ао

en: Paste _Link
sr: Убаци _везу

en: Paste _Target
sr: Убаци _одредиште

en: Path Bar Font (Panel %d)
sr: Словолик за путање (Пано %d)

en: Path Bar _Help
sr: Помоћ за _траку путање

en: Path contains linefeeds
sr: Путања садржи линије извора

en: Pause
sr: Пауза

en: Paused
sr: Паузирано

en: Paused  ( exit status %d )
sr: Паузирано (излазно стање %d)

en: Paused  ( pid %d )
sr: Паузирано  (pid %d)

en: Pen Drive
sr: ПЕН уређај

en: Permission
sr: Дозволе

en: Plain Text Files
sr: Обичне датотеке са текстом

en: Please choose an application or enter a command:
sr: Одаберите програм или унесите наредбу:

en: Please choose an application:
sr: Одаберите програм:

en: Please configure a valid Graphical SU command in View|Preferences|Advanced
sr: Поставите ваљан програм „su“ за граф. сучеље под Преглед|Поставке|Напредно

en: Please configure a valid Terminal SU command in View|Preferences|Advanced
sr: Поставите ваљан програм „su“ за терминал под Преглед|Поставке|Напредно

en: Please install /usr/bin/sha256sum so I can improve your security while running root commands
sr: За безбеднији рад са наредбама покренутим уз адм. дозволе поставите програм „sha256sum“ на путању „/usr/bin/sha256sum“

en: Please select an image file
sr: Изаберите датотеку са сликом

en: Please set a valid terminal program in View|Preferences|Advanced
sr: Поставите ваљан емулатор терминала под Преглед|Поставке|Напредно

en: Please set root's editor in View|Preferences|Advanced
sr: Подесите ваш „root“ уређивач у „Преглед|Подставке|Напредно“

en: Please set your editor in View|Preferences|Advanced
sr: Подесите жељени уређивач у „Преглед|Поставке|Напредно“

en: Please set your terminal program in View|Preferences|Advanced
sr: Подесите жељени емулатор терминала у Преглед|Поставке|Напредно

en: Plugin Dir
sr: Директоријум додатака

en: Popup Error
sr: Грешка у искачућем прозору

en: Popup Output
sr: Излаз у искачућем прозору

en: Popup Task
sr: Задатак у искачућем прозору

en: Popup _All Tasks
sr: Искачући _прозори свих задатака

en: Preferences
sr: Поставке

en: Press button named BUTTON-NAME
sr: Притисни дугме под називом ДУГМЕ-ИМЕ

en: Progress
sr: Напредак

en: Progress:
sr: Напредак:

en: Propert_ies
sr: _Особине

en: Properties %s
sr: Особине %s

en: Q_ueue
sr: Р_едослед

en: Qu_eue
sr: Р_едослед

en: Queued
sr: На чекању

en: Queued  ( exit status %d )
sr: На чекању  (излазно стање %d)

en: Queued  ( pid %d )
sr: На чекању  (pid %d)

en: R_oot
sr: Админист_ратор

en: R_oot Window
sr: _Отвори уз адм. дозволе

en: Re/mount With Options
sr: Поново/прикључи са опцијама

en: Re_/mount
sr: Поново _/прикључи

en: Re_al Path
sr: Стварн_а путања

en: Re_fresh
sr: О_свежи

en: Re_load
sr: Поново _учитај

en: Re_vert
sr: По_врати

en: Read
sr: Читање

en: Read the user's manual online?
    
    The local copy of the SpaceFM user's manual was not found.  Click Yes to read it online, or click No and then set the correct location in Help|Options|Manual Location.
sr: Читајте Упутство за употребу преко мреже?
    
    Умножак Спејс-ФМ упутства за употребу није пронађен на рачунару. Кликните „Да“ да би га читали преко мреже, или „Не“ али онда подесите исправну путању до њега (у Помоћ|Опција|Место).

en: Recursive (apply changes to folders and their contents)
sr: Рекурзиво (примени радњу на поддиректоријумe и њихов садржај)

en: Recursively delete FILE(s) or DIR(s)
sr: Рекурзивно уклони ДАТОТЕКУ(е) или ДИРЕКТОРИЈУМ(е)

en: Refresh
sr: Освежи

en: Reload %s
sr: Поново учитај %s

en: Remain
sr: Остатак

en: Remo_ve / Eject
sr: Укло_ни / Избаци

en: Remount %s
sr: Поново прикључи %s

en: Removable Mounted
sr: Измењиви диск је прикључен

en: Removable Unmounted
sr: Измењиви диск је искључен

en: Remove %s
sr: Уклони %s

en: Remove Text Type Association
sr: Уклоните тип текста

en: Remove handler COMMAND from EVENT
sr: Растави модул НАРЕДБЕ од ДОГАЂАЈА

en: Removing
sr: Брисање

en: Rename Error
sr: Грешка при преименовању

en: Rename Required
sr: Преименовање је неопходно

en: Renaming
sr: Преименовање

en: Reor_der
sr: Преу_реди

en: Reorder Columns Help
sr: Поново промени колоне помоћи

en: Res_ume
sr: На_стави

en: Restore
sr: Опорави

en: Restore Info
sr: Информација о опоравку

en: Restore MBR
sr: Опорави МБР

en: Right click shows WM menu
sr: Омогући изборник управника прозора код десног клика на радну површ

en: Right:
sr: Десно:

en: Root Editor Not Set
sr: „Root“ едитор није подешен

en: Root's Editor:
sr: Уредник текста за администратора:

en: Run As Task
sr: Покрени као задатак

en: Run As User
sr: Покрени као корисник

en: Run As User:
sr: Покрени као корисник:

en: Run COMMAND in DIR
sr: Покрени НАРЕДБУ у ДИРЕКТОРИЈУМУ

en: Run COMMAND on window close attempt
sr: Покрени НАРЕДБУ на затварању прозора

en: Run COMMAND when a key combination is pressed
sr: Покрени НАРЕДБУ кад је комбинација притиснута

en: Run In Terminal
sr: Покрени у терминалу

en: Run Options
sr: _Опције покретања

en: Run as a daemon
sr: Покрени као позадински процес

en: Run editor in terminal
sr: Покрени уредник у терминалу

en: Run root's editor in terminal
sr: Покрени адм. уредник у терминалу

en: Run this command as username:
    
    ( Leave blank for current user )
sr: Покрени ову наредбу као корисничко_име:
    
    ( Остави празно за текућег корисника )

en: Run:
sr: Покренуто:

en: Running with %d error | Running with %d errors
sr[0]: Извршава се са %d грешком
sr[1]: Извршава се са %d грешке
sr[2]: Извршава се са %d грешака

en: Running...
sr: Покретање...

en: Running...  ( exit status %d )
sr: Извршава се...  (излазно стање %d)

en: Running...  ( pid %d )
sr: Извршава се...  (pid %d)

en: SD/MMC Drive
sr: СД/ММЦ уређај

en: SI File Sizes (1K = 1000) (requires restart)
sr: „SI“ величине датотеке (1K = 1000) (захтева поновно покретање)

en: S_elect
sr: И_забери

en: S_elect By Pattern
sr: Изабери _образац

en: S_eparator
sr: _Раздвајач

en: S_how
sr: При_кажи

en: S_kip All
sr: П_рескочи све

en: Save %s Backup
sr: Сачувај %s резервни умножак

en: Save As Plugin File
sr: Сачувај као датотеку додатка

en: Save Modified Script?
sr: Желите ли да сачувам измењену скрипту?

en: Save Root Settings
sr: Сачувај „root“ подешавања

en: Save Session Error
sr: Сачувај грешку сесије

en: Save Ta_bs
sr: Сачувај _језичке

en: Save files and write source output to FILE
sr: Сачувај датотеке и упиши излаз извора у ДАТОТЕКА

en: Save your changes to the command script?
sr: Желите ли да сачувам измене у скрипту наредби?

en: Scroll Output
sr: Клизећи излаз

en: Search Again
sr: Тражи поново

en: Search for files and folders
sr: Претрага датотека и директоријума

en: Search hidden files
sr: Претражи и скривене датотеке

en: Search in subfolders
sr: Тражи у поддиректоријумима

en: Select By Pattern
sr: Изабери образац

en: Select Link Target
sr: Одабери везу одредишта

en: Select Template File
sr: Одаберите датотеку предлошка

en: Select Template Folder
sr: Одаберите директоријум са предлошцима

en: Select a folder
sr: Изаберите директоријум

en: Select item VALUE (or first/all) in element NAME
sr: Изабери ставку ВРЕДНОСТ (или прво/све) у елементу ИМЕ

en: Selected Device Handler
sr: Одабран руковаоц уређаја

en: Selected Protocol Handler
sr: Одабран руковаоц протокола

en: Selection changed     %e %w %p %t
sr: Избори промењен     %e %w %p %t

en: Send a socket command (See -s help)
sr: Пошаљи сокет-наредбу (види -s help)

en: Separator
sr: Раздвајач

en: Set
sr: Постави

en: Set Click Command
sr: Подеси наредбу за клик мишем

en: Set Device Command
sr: Подеси наредбе уређаја

en: Set Display Name Format
sr: Подесите облик приказа имена

en: Set GID
sr: Постави ГИД

en: Set Icon
sr: Подеси икону

en: Set Instance Exit Command
sr: Подеси наредбу при заустављању примерка

en: Set Instance Startup Command
sr: Подеси наредбу при покретању примерка

en: Set Key
sr: Поставите пречицу са тастатуре

en: Set New Tab Command
sr: Подеси наредбу за Нови језичак

en: Set New Window Command
sr: Подеси нову наредбу

en: Set Panel Focus Command
sr: Подеси наредбу за фокусирање паноа

en: Set Panel Select Command
sr: Подеси наредбу за „Изабери пано“

en: Set Panel Show Command
sr: Подеси наредбу за „Прикажи пано“

en: Set Submenu Name
sr: Подеси име под-изборника

en: Set Tab Close Command
sr: Подеси наредбу за Затвори језичак

en: Set Tab Focus Command
sr: Подеси наредбу за Фокусирање језичака

en: Set UID
sr: Постави УИД

en: Set Window Close Command
sr: Подеси наредбу за затварање прозора

en: Set Window Focus Command
sr: Подеси наредбу за фокус

en: Set Window Icon
sr: Подеси икону прозора

en: Set Window Keypress Command
sr: Подеси наредбу за притисак за тастер

en: Set Window Move/Resize Command
sr: Подеси наредбу за Померање/Промену величине прозора

en: Set Window Title Format
sr: Подеси формат наслова прозора

en: Set base variable name  (Default: "dialog")
sr: Подеси основну вариаблу имена  (Подразумевано: "дијалог")

en: Set desktop wallpaper to FILE
sr: Поставите тапету радне површи у FILE

en: Set element NAME to VALUE
sr: Подеси елемент ИМЕ у ВРЕДНОСТ

en: Set minimum width, height, padding (-1 = don't change)
sr: Подеси минимум ширине, висине (-1 = не мењај)

en: Set properties with METHOD 'set', or get the value with 'get'.
sr: Подесите својства са МЕТОДОМ 'set', или добијте вредност са 'get'.

en: Set window icon
sr: Подеси икону прозора

en: Set window title
sr: Подеси наслов прозора

en: Sets a property
sr: Подеси особину

en: Sets a task property
sr: Подеси особину задатка

en: Setti_ngs
sr: Подеша_вања...

en: Shadow:
sr: Сенка:

en: Sho_w Output
sr: Прика_жи излаз

en: Show
sr: Прикажи

en: Show File Search
sr: Прикажи претрагу датотека

en: Show Panel %d
sr: Прикажи пано %d

en: Show Preferences ('N' is the Pref tab number)
sr: Прикажи подешавања ('N' је број језичка)

en: Show Thumbnails
sr: Прикажи умањени приказ датотека

en: Show _Manager
sr: При_кажи

en: Show a custom dialog (See -g help)
sr: Прикажи прилагођени дијалог (види -g help)

en: Show desktop settings
sr: Прикажи подешавања радне површи

en: Show element NAME if previously hidden
sr: Покажи елемент ИМЕ ако је претходно сакривен

en: Show root user indicator color
sr: Бојом означи програм ако га употребљавам уз адм. дозволе

en: Show version information
sr: Прикажи информације о издању

en: Show/Hide Volumes
sr: Прикажи/Сакриј дискове

en: Shows custom submenu named MENUNAME as a popup menu
sr: Покажи прилагођени подизборник (НАЗИВИЗБОРНИКА) као искачући изборник

en: Shows this help reference.  (Also see manual link below.)
sr: Покажи ову референцу помоћи.  (Погледајте и везу до упутства испод.)

en: Single click opens files
sr: Отварај датотеке једноструким кликом

en: Size
sr: Величина

en: Size & Date
sr: Према величини и датуму

en: Skip All
sr: Прескочи све

en: Small Icons:
sr: Величина мањих икона:

en: Smaller Than:
sr: Мање од:

en: Smart Media Drive
sr: Смарт медија уређај

en: SpaceFM
sr: Спејс-ФМ

en: SpaceFM - Copyright (C) 2015   GPL3+
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    USE AT YOUR OWN RISK.  This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    The 'exo' libraries and source code used by this software are licensed under the GNU General Public License and the GNU Lesser General Public License version 3 (LGPL3).
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License and the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.
sr: Ауторска права — 2015. Спејс-ФМ програмери
    
    Овај програм је слободни софтвер. Можете га расподелити и/или мењати под одредбама ГНУ-ове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина за слободни софтвер, и то или верзије 3 ове лиценце, или (по вашем избору) било које следеће верзије.
    
    УПОТРЕБЉАВАТЕ ПРОГРАМ НА СОПСТВЕНУ ОДГОВОРНОСТ. Овај програм се расподељује у намери да буде користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ, чак и без имплицитне гаранције КОМЕРЦИЈАЛНЕ ВРЕДНОСТИ или ИСПУЊАВАЊА ОДРЕЂЕНЕ ПОТРЕБЕ. Погледајте ГНУ-ову општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    „Еxo“ библиотеке и изворни код употребљени у овом програму су објављени под условима ГНУ-ове опште јавне лиценце и ГНУ-ове мање опште јавне лиценце верзије 3 (МОЈЛ в3).
    
    Требало би да уз овај програм примите и примерак ГНУ-ове опште јавне лиценце. Ако то није случај, погледајте <http://www.gnu.org/licenses/>

en: SpaceFM Dialog creates a custom GTK dialog based on the GUI elements you
    specify on the command line, features run-time internal/external commands which
    can modify elements, and outputs evaluatable/parsable results.
sr: Спејс-ФМ дијалог ствара прилагођен ГТК дијалог од графичких елемената које сте
    навели у линији наредби и тренутно обезбеђује унутрашње/спољне наредбе које
    могу да мењају елементе и приказују проверљиве-претраживе резултате.

en: SpaceFM Error
sr: Грешка програма

en: SpaceFM Error: Unable to autosave session file ( %s )
sr: Грешка програма: Аутоматско чување датотеке сесије „%s“ није могуће

en: SpaceFM File Search
sr: Спејс-ФМ — Нађи датотеку

en: SpaceFM Open Folder
sr: Спејс-ФМ — Отвори директоријум

en: SpaceFM _News
sr: Спејс-ФМ _Новости

en: SpaceFM icons and logo by Goran Simovic
    
    Additional icons were taken from the Tango Desktop Project icon set
sr: Спејс-ФМ иконе и лого је створио Горан Симовић
    
    Додатне иконе су узете из пројекта иконе за Танго радну површ

en: SpaceFM requires bash to be installed.  Other shells are NOT equivalent as SpaceFM uses features only found in genuine bash (v4+).
    
    The program %s was not found.  Install bash or use configure option --with-bash-path to specify a custom location at build time.
sr: За рад пограма потребан је програм „bash“ (БАШ љуска). Друге љуске су неодговарајуће, јер Спејс-ФМ употребљава делове 
    из изворне БАШ љуске (издања 4+).
    
    Нисам пронашао програм „%s“. Поставите БАШ или поново изградите програм употребљавајући као „configure“ параметар 
    „--with-bash-path“ са прилагођеном путањом до БАШ поставке.

en: Specify panel 1-4.  eg:
sr: Специфичан пано 1-4.  пр:

en: Specify tab 1-...  eg:
sr: Специфичан језичак 1-...  пр:

en: Specify window.  eg:
sr: Специфичан прозор.  пр:

en: Sta_rted
sr: Зап_очето

en: Started
sr: Покренуто

en: Starts a new task
sr: Покрени нови задатак

en: Status
sr: Стање

en: Status Bar Font (Panel %d)
sr: Словолик за траку стања (Пано %d)

en: Status Bar Highlight Color
sr: Боја статусне траке

en: Status Bar Text Highlight Color
sr: Боја текста статусне траке

en: Status:
sr: Стање:

en: Stay On _Top
sr: Остани на _врху

en: Sticky
sr: Лепљиво

en: Stop As Other
sr: Заустави као остало

en: Stop If Error First
sr: Заустави код прве грешке

en: Stop If _First
sr: Заустави код _прве

en: Stop On Any Error
sr: Заустави на било коју грешку

en: Stop On _Any
sr: Заустави код _било које

en: Stop all tasks running in this window?
sr: Заустави све задатке покренуте у овом прозору?

en: Stopped
sr: Заустављено

en: Stopped with %d error | Stopped with %d errors
sr[0]: Заустављено са %d грешком
sr[1]: Заустављено са %d грешке
sr[2]: Заустављено са %d грешака

en: Stretch
sr: Растегни преко целог екрана

en: Styl_e
sr: Изгл_ед

en: Style
sr: Изглед

en: Sub_menu
sr: Под_изборник

en: Submenu
sr: Под-изборник

en: Sync
sr: Синхронизуј

en: T
sr: Т

en: TASK PROPERTIES
    ---------------
sr: ЗАДАТАК ОСОБИНЕ
    ---------------

en: TASK TYPES
    ----------
sr: ТИПОВИ ЗАДАТКА
    ----------

en: T_otal
sr: У_купно

en: T_ree
sr: С_табло директоријума

en: Ta_rget
sr: Од_редиште

en: Tab 1_0
sr: Језичак 1_0

en: Tab Count
sr: Број језичка

en: Tab Font (Panel %d)
sr: Словолик за језичке (Пано %d)

en: Tab _1
sr: Језичак _1

en: Tab _2
sr: Језичак _2

en: Tab _3
sr: Језичак _3

en: Tab _4
sr: Језичак _4

en: Tab _5
sr: Језичак _5

en: Tab _6
sr: Језичак _6

en: Tab _7
sr: Језичак _7

en: Tab _8
sr: Језичак _8

en: Tab _9
sr: Језичак _9

en: Tab _Here
sr: Отвори у _језичку

en: Tab close             %e %w %p %t
sr: Затвори језичак             %e %w %p %t

en: Tab focus             %e %w %p %t
sr: Језичак у фокусу             %e %w %p %t

en: Tab new               %e %w %p %t
sr: Нови језичак               %e %w %p %t

en: Target
sr: Одредиште

en: Target:  (a .desktop or executable file)
sr: Одредишта:  (програм радне површи или извршна датотека)

en: Targets:  (a semicolon-separated list of paths or URLs)
sr: Одредишта:  (тачком и запетом раздвојен списак путања или УРЛ-ова)

en: Task Count
sr: Број задатка

en: Task Directory
sr: Директоријум задатка

en: Task Manager Font
sr: Словолик управника задатака

en: Task Name
sr: Назив задатка

en: Task Popup Font (affects new tasks)
sr: Словолик искачућег прозорчета (утиче на нове задатке)

en: Task Type
sr: Врста задатка

en: Te_mplate
sr: Предло_жак

en: Template Missing
sr: Недостаје предложак

en: Terminal Not Available
sr: Терминал није доступан

en: Terminal SU Not Available
sr: Није доступан програм „su“ за терминал

en: Terminal SU:
sr: Адм. дозволе у терминалу преко:

en: Terminal:
sr: Емулатор терминала:

en: Text:
sr: Текст:

en: The '%s' plugin has been copied to the design clipboard.  Use View|Design Mode to paste it into a menu.
    
    Because it has not been installed, this plugin will not appear in the Plugins menu, and its contents are not protected by root (once pasted it will be saved with normal ownership).
    
    If this plugin contains su commands or will be run as root, installing it to and running it only from the Plugins menu is recommended to improve your system security.
sr: Додатак „%s“ је умножен у оставу за дизајн.  Употребите Преглед|Дизајн мод да би га убацили у изборник.
    
    Овај додатак се неће појавити под ставком „Додаци“ док га не инсталирате. По инсталацији ће имати дозволе обичног корисника (не администраторске).
    
    Ако додтак садржи „su“ програм, пожељно је да се, системске безбедности ради, инсталира и покреће само из ставке изборника „Додаци“.

en: The '%s' plugin has been copied to the design clipboard.  Use View|Design Mode to paste it into a menu.
    
    Because it has not been installed, this plugin will not appear in the Plugins menu.
sr: Додатак „%s“ је умножен у оставу за дизајн.  Употребите Преглед|Дизајн мод да би га убацили у изборник.
    
    Додатак се неће појавити под ставком „Додаци“ док га не инсталирате.

en: The /etc/udevil directory was not found.  Is udevil installed?
sr: Директоријум /etc/udevil није пронађен.  Да ли је udevil  инсталиран?

en: The SpaceFM user's manual should have opened in your browser.  If it didn't open, or if you would like to use a different browser, set your browser in Help|Options|Browser.
    
    This message will not repeat.
sr: Спејс-ФМ упутство за употребу требало би да се отвори у вашем прегледнику. Ако се није отворило или ако користите посебан веб-прегледник, подесите га у Помоћ|Oпције|Прегледник.
    
    Ова порука се неће поновити.

en: The archive creation command is empty.  Please enter a command.
sr: Није унета наредба за стварање архиве. Унесите је.

en: The command script on disk has changed.
    
    Do you want to overwrite it?
sr: Измењена је скрипта наредби на диску .
    
    Желите ли да препишете преко ње?

en: The entered URL is not valid.
sr: Унети УРЛ није ваљан

en: The file path exists.  Overwrite existing file?
sr: Путања до датотеке постоји. Желите ли да пребришем постојећу датотеку?

en: The imported plugin folder does not contain a valid plugin.
    
    (%s/)
sr: Увежени директоријум додатка не садржи исправан додатак.
    
    (%s/)

en: The new file cannot be created
sr: Не могу да створим нову датотеку

en: The parent folder does not exist.  Create it?
sr: Директоријум-родитељ не постоји — Да ли да га створим?

en: The selected backup already exists.  Overwrite?
sr: Обабран резервни умножак већ постоји. Да ли да пишем преко њега?

en: The selected file is not a recognized backup file.
    
    FSArchiver filenames contain 'fsarchiver' or end in '.fsa'.  Partimage filenames contain 'partimage' or end in '.000'.  MBR filenames end in '.mbr', '.mbr.bin', or '-MBR-back' and are 512 bytes in size.  If you are SURE this file is a valid backup, you can rename it to avoid this error.
sr: Одабрали сте датотеку резервне копије која није подржана.
    
    FSArchiver-ове датотеке у имену садрже реч „fsarchiver“ или имају наставак имена „.fsa“.  Partimage-ове датотеке у имену садрже реч „partimage“ или имају наставак имена „.000“.  MBR-ове датотеке имају наставак имена „.mbr“, „.mbr.bin“ или „-MBR-back“ и величину од 512 бајтова.  Ако сте СИГУРНИ да је одабрана датотека исправан резервни умножак, можете је преименовати и тако заобићи ову грешку.

en: The specified template does not exist
sr: Овај предложак не постоји

en: The volume "%s" is not mounted
sr: Диск „%s“ није прикључен

en: The volume "%s" uses the <i>%s</i> file system which is not supported by your system
sr: Ваш систем не подржава <i>%s</i> систем датотека који се налази на „%s“ диску

en: The volume "%s" was probably mounted manually on the command line
sr: Вероватно је „%s“ диск прикључен ручно у терминалу

en: There is already a plugin installed as '%s'.  Overwrite ?
    
    Tip: You can also rename this plugin file to install it under a different name.
sr: Већ постоји додатак постављен као „%s“. Да ли да препишем преко њега?
    Савет: Можете да преименујете датотеку додатка и поставите је под другим називом.

en: These files have been copied to the clipboard
sr: Ове датотеке су били копирани у клипборд

en: This build of SpaceFM has desktop integration disabled
sr: Ово је издање програма које не може да управља радном површи

en: This plugin does not include a README file.
sr: Прикључак не у укључује датотеку ПРОЧИТАЈ МЕ.

en: This plugin's filename is invalid.  Please rename it using alpha-numeric ASCII characters and try again.
sr: Није ваљан назив датотеке додатка. Преименујте га уз употребу ASCII знакова те покушајте поново.

en: This symlink's target is missing or you do not have permission to access it:
    %s
    
    Target: %s
sr: Недостаје одредиште симболичке везе или немате дозволу да му приступите:
    %s
    
    Одредиште: %s

en: Tile
sr: Поплочај екран

en: Timed out calculating total size
sr: Пауза у рачунању укупне величине

[ctx: Title|]
en: Create New
sr: Створи нов

[ctx: Title|CreateNew|]
en: File
sr: Датотека

[ctx: Title|CreateNew|]
en: Folder
sr: Директоријум

[ctx: Title|CreateNew|]
en: Link
sr: Веза

en: To
sr: За

en: To change the order of the columns, drag the column header to the desired location.
sr: Да би променили редослед колона, превуците заглавље колоне на жељену локацију.

en: To folder:
sr: У директоријум:

en: To force or prevent automounting of some volumes, overriding other settings, you can specify the devices, volume labels, or device IDs in the space-separated list below.
    
    Example:  +/dev/sdd1 -Label With Space +ata-OCZ-part4
    This would cause /dev/sdd1 and the OCZ device to be auto-mounted when detected, and the volume with label "Label With Space" to be ignored.
    
    There must be a space between entries and a plus or minus sign directly before each item.  This list is case-sensitive.
sr: Занемарвши остала подешавања, можете спречити само-прикључивање неких медија наводећи уређај, ознаку медија или ИБ уређаја у размаком-одвојеној листи испод.
    
    Нпр.:  +/dev/sdd1 -Ознака са размаком +ata-OCZ-part4
    Као резултат имамо: /dev/sdd1 и OCZ уређај ће бити само-прикључен по откривању, а медиј са ознаком "Ознака са размаком"  не.
    
    Знак плус и минус морају бити непосредно пре уноса који, опет, морају бити раздвојени размаком. Величина слова у листи је важна.

en: To force showing or hiding of some volumes, overriding other settings, you can specify the devices, volume labels, or device IDs in the space-separated list below.
    
    Example:  +/dev/sdd1 -Label With Space +ata-OCZ-part4
    This would cause /dev/sdd1 and the OCZ device to be shown, and the volume with label "Label With Space" to be hidden.
    
    There must be a space between entries and a plus or minus sign directly before each item.  This list is case-sensitive.
sr: Занемарвши остала подешавања, можете приказати/скрити медије наводећи уређај, ознаку медија или ИБ уређаја у размаком-одвојеној листи испод.
    
    Нпр.:  +/dev/sdd1 -Ознака са размаком +ata-OCZ-part4
    Као резултат имамо: /dev/sdd1 и OCZ уређај ће се приказати, а медиј са ознаком "Ознака са размаком"  не.
    
    Знак плус и минус морају бити непосредно пре уноса који, опет, морају бити раздвојени размаком. Величина слова у листи је важна.

en: To:
sr: У место:

en: Too many columns (>%d) in %s
sr: Превише колона (>%d) у %s

en: Toolbar Icons:
sr: Величина икона у алатници:

en: Toolbar Item Properties
sr: Особине ставке алатне траке

en: Top:
sr: Горе:

en: Total
sr: Укупно

en: Transparency Requirements
sr: Неопходно за провидност

en: Transparent
sr: Провидно

en: Trash:
sr: Премештам у Непотребно:

en: Trashing...
sr: Бацање...

en: Typ_e
sr: Врс_та

en: Type
sr: Врста

en: Type:
sr: Врста:

en: UNMOUNT AS ROOT
sr: ИСКЉУЧИ уз АДМ. ДОЗВОЛЕ

en: Unable To Rename
sr: Не могу да преименујем

en: Unable to access %s
    
    %s
sr: Не могу да приступим %s
    
    %s

en: Unable to create temporary directory
sr: Не могу да створим привремени директоријум

en: Unable to create temporary files
sr: Онемогући стварање привремене датотеке

en: Unable to eject device
sr: Не могу да избацим уређај

en: Unable to mount device
sr: Не могу да прикључим уређај

en: Unable to open file:
    "%s"
    %s
sr: Не могу да отворим датотеку:
    „%s“
    %s

en: Unable to unmount device
sr: Не могу да искључим уређај

en: Uninstall Plugin
sr: Уклони додатак

en: Uninstall the '%s' plugin?
    
    ( %s )
sr: Уклони „%s“ додатак?
    
    ( %s )

en: Unknown Type
sr: Непозната врста

en: Unmount %s
sr: Искључи %s

en: Unmount As Root
sr: Искључи уз адм. дозволе

en: Unmount As Root %s
sr: Искључи уз адм. дозволе %s

en: Unmount DEVICE or mount point DIR
sr: Искључи УРЕЂАЈ или тачку прикључења ДИРЕКТОРИЈУМА

en: Unmount-If-Mounted: %s
sr: Искључи-ако-прикључено: %s

en: Unselect item VALUE (or all) in element NAME
sr: Уклони ставку ВРЕДНОСТ (или све) у елементу ИМЕ

en: Unset
sr: Уклони

en: Up
sr: Горе

en: Usage:
sr: Употреба:

en: Usage:
sr: Употреба:

en: Use DIR as configuration directory
sr: Користи ДИР као директоријум са подешавањима

en: Use Regular Expression
sr: Користи регуларне изразе

en: User Is Root
sr: Корисник је „root“

en: User's Manual Not Found
sr: Нисам пронашао Упутство за употребу

en: Value:
sr: Вредност:

en: Video Files (avi, mpg,...)
sr: Видео датотеке (ogv, mkv, avi...)

[ctx: View|Events|]
en: _Tab
sr: _Језичак

[ctx: View|Events|Panel|]
en: _Show
sr: _Прикажи

[ctx: View|Events|Tab|]
en: _Close
sr: _Затвори

[ctx: View|Events|Window|]
en: _New
sr: _Ново

en: Volume
sr: Логички диск

en: Wallpaper:
sr: Позадинска слика:

en: Wi_ndow Title
sr: Наслов прозора

en: Window close          %e %w %p %t
sr: Прозор затвори          %e %w %p %t

en: Window focus          %e %w %p %t
sr: Фокус прозора          %e %w %p %t

en: Window keypress       %e %w %p %t %k %m
sr: Прозор притисак на тастер       %e %w %p %t %k %m

en: Window move/resize    %e %w %p %t
sr: Прозор помери/промени величину    %e %w %p %t

en: Window new            %e %w %p %t
sr: Нови прозор            %e %w %p %t

en: Within One Day
sr: У једном дану

en: Within One Month
sr: У једном месецу

en: Within One Week
sr: У једној недељи

en: Within One Year
sr: У једној години

en: Within Selected Date Range
sr: У оквиру изабраног опсега датума

en: Write
sr: Писање

en: Writing
sr: Писање

en: You are not privileged to eject the volume "%s"
sr: Немате дозволе за избацивање диска „%s“

en: You are not privileged to mount the volume "%s"
sr: Немате дозволе за прикључивање диска „%s“

en: You are not privileged to unmount the volume "%s"
sr: Немате дозволе за искључивање диска „%s“

en: You will now be asked for your root password to save the root settings for this user to a file in /etc/spacefm/  Supplying the password in the next window is recommended.  Because SpaceFM runs some commands as root via su, these settings are best protected by root.
sr: Упитаћу Вас сада за администраторску лозинку да бих сачувао подешавања за овог корисника у „/etc/spacefm/“. Саветујем Вам да у следећем прозору унесете лозинку, јер Спејс-ФМ покреће неке наредбе са администраторским дозволама преко „su“ програма, па су и ове поставке бити најбоље заштићене.

en: Your input is invalid because it contains linefeeds
sr: Ваш улаз је оштећен јер садржи линије извора

en: Zip Drive
sr: ЗИП уређај

en: Zoom
sr: Прикажи увећано

en: [ SNIP - additional errors above have been trimmed from this log ]
sr: [ SNIP - додатне грешке изнад су из овог дневника ]

en: [DIR | FILE | URL]...
sr: [ДИР | ДАТОТЕКА | УРЛ]...

en: [FILENAME...]
sr: [ИМЕ ДАТОТЕКЕ...]

en: [PATTERN]      eg '*.jpg'
sr: [ОБРАЗАЦ]      нпр '*.jpg'

en: [audio]
sr: [аудио]

en: [blank]
sr: [празан]

en: [no media]
sr: [без медија]

en: _About
sr: _О програму

en: _Actions
sr: Р_адње

en: _Add
sr: _Додај

en: _Add...
sr: _Додај

en: _Advanced
sr: Н_апредно

en: _All Tasks
sr: _Сви задаци

en: _Application
sr: _Програм

en: _Archive
sr: _Архива

en: _Archive Format:
sr: Врста _архиве:

en: _As Root
sr: Уз адм. дозволе

en: _Ascending
sr: _Растуће

en: _Associated Apps
sr: _Придружени програми

en: _Auto Mount
sr: С_ам прикључи...

en: _Average Speed
sr: _Просечна брзина

en: _Back
sr: _Назад

en: _Backup
sr: _Резервни умножак

en: _Bookmark
sr: О_бележивач

en: _Bookmarks
sr: О_бележивачи

en: _Browse
sr: _Разгледај

en: _Browser
sr: _Прегледник

en: _Case Sensitive
sr: Осетљиво на величину _слова

en: _Change Detection
sr: Измени правила открива_ња

en: _Check
sr: _Провери

en: _Choose...
sr: _Изабери...

en: _Click
sr: _Клик

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Columns
sr: _Колоне

en: _Command
sr: _Наредба

en: _Command:
sr: _Наредба:

en: _Compact
sr: _Збијено

en: _Confirm Create
sr: _Потврди стварање

en: _Continue
sr: _Настави радњу

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Copy To
sr: Умножи _у

en: _Count
sr: _Бројач

en: _Create Subfolder
sr: Створи под_директоријум

en: _Custom
sr: Прилаго_ђено

en: _Default
sr: _Подразумевано

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Descending
sr: _Опадајуће

en: _Design Mode
sr: _Дизајн мод

en: _Desktop
sr: Ра_дна површ

en: _Desktop Application
sr: Програм ра_дне површи

en: _Desktop Folder
sr: _Директоријум Радне површи

en: _Detailed
sr: _Детаљно

en: _Detailed Stats
sr: _Детаљна статистика

en: _Device
sr: _Уређај

en: _Device Handlers
sr: Руковаоци _уређаја

en: _Devices
sr: _Уређаји

en: _Display Name
sr: уређивач за приказ _имена

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Edit Command
sr: _Уреди наредбу

en: _Edit Script
sr: _Уреди скрипту

en: _Edit fstab
sr: Ур_еди „fstab“

en: _Eject
sr: _Избаци

en: _Elapsed
sr: _Протекло

en: _Empty Drives
sr: _празне дискове

en: _Error Option
sr: _Опције грешке

en: _Event Manager
sr: Управник догађаја

en: _Exit
sr: _Излаз

en: _Extract
sr: _Распакуј

en: _FAQ
sr: _ЧПП (Често постављана питања)

en: _File
sr: _Датотека

en: _File List
sr: Списак _датотека

en: _File Search
sr: Пре_трага датотека

en: _Focus
sr: _Фокус

en: _Folder
sr: _Директоријум

en: _Font
sr: Слово_лик

en: _Format
sr: _Формат

en: _Forward
sr: _Напред

en: _From File
sr: _Из датотеке

en: _Fullscreen
sr: Користи _цео екран

en: _General
sr: Оп_ште

en: _Get Plugins
sr: Преузми _додатке

en: _Go
sr: _Иди

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Hidden Files
sr: _Сакривене датотеке

en: _Hidden First
sr: Скривене датотеке на _почетку

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: _Hide Panel
sr: _Сакриј пано

en: _Home
sr: _Почетна

en: _Homepage
sr: _Почетна страна

en: _Icon
sr: _Икона

en: _Icon:
sr: _Икона:

en: _Icons
sr: _Иконе

en: _Ignore Context / Show All  (global setting)
sr: _Игнориши контекст /Прикажи све (глобално)

en: _Import
sr: Увез_и из

en: _Info
sr: Подац_и

en: _Install
sr: Постав_и из

en: _Instance
sr: _Пример

en: _Internal Drives
sr: _унутрашње дискове

en: _Invert Selection
sr: _Обрни избор

en: _Item
sr: _Ставка

en: _Key Shortcut
sr: Пречица на _тастатури

en: _Keypress
sr: Притисак на тастер

en: _Label
sr: _Ознака

en: _Large Icons
sr: _Веће иконе

en: _Link
sr: _Веза

en: _List Contents
sr: _Листа садржаја

en: _Location
sr: _Место...

en: _Manual Location
sr: Складиште _Упутства за употребу

en: _Menu Item
sr: Ставка изборника

en: _Middle Click
sr: _Средњи клик

en: _Modified
sr: _Измењено

en: _Mount
sr: _Прикључи

en: _Mount Options
sr: _Опције прикључивања

en: _Mount Removable
sr: из_мењиве уређаје

en: _Move
sr: Пре_мести

en: _Move To
sr: Пре_мести у

en: _Move/Resize
sr: _Помери/Промени величину

en: _Name
sr: _Назив

en: _New
sr: _Ново

en: _New Tab
sr: _Нов језичак

en: _Next
sr: _Следеће

en: _OK
sr: _ОК

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Open With App
sr: Отвори по_моћу

en: _Option
sr: _Опција

en: _Options
sr: _Опције

en: _Overwrite
sr: _Пребриши

en: _Overwrite Option
sr: _Пребриши подешавања

en: _Owner
sr: _Власник

en: _Panel
sr: _Пано

en: _Parent
sr: Наддиректо_ријум

en: _Partition Tables
sr: _табеле партиција

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Path Bar
sr: _Места

en: _Pause
sr: _Пауза

en: _Pause On Error
sr: Заустави код _грешке

en: _Permission
sr: _Дозволе

en: _Permissions
sr: _Дозволе

en: _Plugins
sr: _Додаци

en: _Popups
sr: _Искачући прозори

en: _Preferences
sr: Пос_тавке

en: _Prev
sr: _Претходно

en: _Progress
sr: _Напредак

en: _Properties
sr: _Особине

en: _Protocol Handlers
sr: _Протокол-руковаоци

en: _Queue
sr: _Ред

en: _Queue New Tasks
sr: Поређај нове _задатке

en: _Quick
sr: _Брза промена дозвола

en: _Recursive
sr: _Рекурзивно

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Rename
sr: П_реименуј

en: _Reorder
sr: Пре_сложи

en: _Restore
sr: _Поврати

en: _Resume
sr: _Поврати

en: _Root
sr: Промена уз _адм. дозволе

en: _Root Editor
sr: Адм. у_редник

en: _Root Terminal
sr: Отво_ри терминал уз адм. дозволе

en: _Rubberband Select
sr: _Изабери „Rubberband“

en: _Script
sr: _Скрипта

en: _Select All
sr: _Изабери све

en: _Set As Default
sr: _Постави као подразумевано

en: _Set Default
sr: _Постави као подразумевано

en: _Set as default application for this file type
sr: _Означи као подразумевани програм за ову врсту датотека

en: _Settings
sr: _Поставке

en: _Side Toolbar
sr: _Бочна трака алата

en: _Single Click
sr: _Једноструки клик

en: _Size
sr: _Величина

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: _Smart Queue
sr: _Мудро поређај

en: _Sort
sr: _Сложи

en: _Startup
sr: _Покретање

en: _Status
sr: _Стање

en: _Stop
sr: Зау_стави

en: _Sync
sr: У_склади

en: _Task Manager
sr: Управник _задатака

en: _Terminal
sr: _Терминал

en: _To
sr: _За

en: _Tool
sr: _Алатке

en: _Toolbar
sr: Ала_тница

en: _Toolbar Item
sr: Ставка алатне _траке

en: _Tools
sr: _Алатке

en: _Tree
sr: _Стабло

en: _Type
sr: _Врста

en: _URL
sr: _УРЛ-а

en: _Unmount
sr: _Искључи

en: _Unmount On Exit
sr: и _искључи при излазу

en: _Unselect All
sr: _Одзначи све

en: _Unset
sr: _Измени подешавање

en: _Up
sr: _Горе

en: _User's Manual
sr: _Упутство за употребу

en: _Verbose
sr: _Детаљно

en: _View
sr: П_реглед

en: _Volume Management
sr: Упра_вљање логичким дисковима

en: _Volumes...
sr: _дискове...

en: _Window
sr: _Прозор

en: _Window Icon
sr: _Икона прозора

en: _Write Access
sr: Дозволе за у_писивање

en: begins with
sr: почиње са

en: by IgnorantGuru
sr: приредио: IgnorantGuru

en: changing
sr: мењање

en: contains
sr: садржи

en: contents of Elapsed task column (read-only)
sr: садржај колоне преостали задатак (само читање)

en: contents of Started task column (read-only)
sr: садржај колоне почети задатак (само читање)

en: contents of Status task column  (read-only)
sr: садржај колоне Статусни задатак  (само читање)

en: copy
sr: умножи

en: copying
sr: копирање

en: copying  File  1:15  65.2 M  30.2 M/s
sr: умножавање  датотеке  1:15  65.2 M  30.2 M/s

en: custom tmp_dir contains invalid chars - reverting to /tmp
sr: прилагођени tmp_dir не садржи ваљана слова - повратак у /tmp

en: custom tmp_dir does not exist - reverting to /tmp
sr: Путања за прилагођени „tmp_dir“ не постоји па је постављам на „/tmp“

en: deleting
sr: уклањање

en: devices
sr: уређаји

en: doesn't begin with
sr: не почиње са

en: doesn't contain
sr: не садржи

en: doesn't end with
sr: на завршава се са

en: doesn't equal
sr: неједнак

en: doesn't match
sr: не одговара

en: doesn't match all rules:
sr: не одговарају сва правила:

en: doesn't match any rule:
sr: не одговара било које правило:

en: eg '100'
sr: нпр. „100“

en: eg '100x50'
sr: нпр. „100×50“

en: eg '1024x768'  (read-only)
sr: нпр. „1024×768“  (само-читање)

en: eg '800x600'
sr: нпр. „800×600“

en: eg 'Current Status: Example'
sr: пр 'Тренутни статус: Пример'

en: eg 'Some\nlines\nof text'
sr: нпр 'неке\nlines\nof text'

en: eg 'gtk-open'
sr: нпр 'gtk-open'

en: eg '~/copy-file-contents-to-clipboard.txt'
sr: н.пр. '~/умножи-садржај-датотеке-у-оставу.txt'

en: element '%s' does not exist
sr: не постоји елеменат „%s“

en: ends with
sr: завршава се са

en: equals
sr: једнак

en: error creating file %s: %s
sr: грешка при стварању датотеке %s: %s

en: error reading file %s: %s
sr: грешка у читању датотеке %s: %s

en: error writing file %s: %s
sr: грешка при уписивању датотеке %s: %s

en: file '%s' contents are not valid UTF-8
sr: датотека „%s“ садржи неисправан УТФ-8

en: file '%s' is not a regular file
sr: датотека „%s“ није регуларна датотека

en: file '%s' is not a regular file or a pipe
sr: датотека „%s“ није регуларна датотека или цев

en: files
sr: датотеке

en: focus element (panelN|filelist|devices|bookmarks|dirtree|pathbar)
sr: фокусирај елемент (паноN|листа датотека|уређаји|обележивачи|стабло|локација)

en: focus element is visible (0 or 1, or device state change)
sr: фокус елемента је видљив (0 или 1, или стање уређаја промењено)

en: hidden | hidden
sr[0]: скривена
sr[1]: скривене
sr[2]: скривених

en: internal command %s requires an argument
sr: за интерну наредбу %s неопходан је аргуменат

en: internal command press is invalid for non-button %s
sr: интерна наредба „притисни“ се не примењује на не-дугме %s

en: internal command un/select is invalid for %s
sr: интерна наредба (не)избора се не примењује за %s

en: invalid dialog option
sr: неважећа опција дијалога

en: is greater than
sr: је веће него

en: is less than
sr: је мање него

en: item if context
sr: ставка ако је у контексту

en: key code  (eg 0x63)
sr: кључ кода  (пр 0x63)

en: larger
sr: већи

en: linking
sr: линковање

en: matches
sr: одговара

en: matches all rules:
sr: одговарају сва правила:

en: matches any rule:
sr: одговара било које правило:

en: mount
sr: прикључи

en: mouse button (0=double 1=left 2=middle 3=right ...)
sr: дугме миша (0=двоструко 1=лево 2=средње 3=десно ...)

en: moving
sr: померање

en: new
sr: ново

en: newer
sr: новији

en: none
sr: ништа

en: older
sr: старији

en: panel number (1-4)
sr: број паноа (1-4)

en: paused
sr: паузирано

en: pipe '%s' data is not valid UTF-8
sr: подаци из „%s“ цеви нису исправан УТФ-8

en: prefix '%s' is not a valid variable name
sr: предложак „%s“ није ваљан назив променљиве

en: queued
sr: на чеканју

en: running
sr: покретање

en: smaller
sr: мањи

en: spacefm-auth not found in path - this reduces your security
sr: Нисам нашао програм „spacefm-auth“ — ово угрожава безбедност

en: spacefm: %s requires a directory path
sr: spacefm: %s захтева путању до директоријума

en: spacefm: %s requires a file path
sr: spacefm: %s захтефа путању до датотеке

en: spacefm: %s requires two arguments
sr: spacefm: %s захтева два аргумента

en: spacefm: --socket-cmd requires an argument
sr: spacefm: --улаз-cmd захтева аргумент

en: spacefm: Error: Unable to save session
           %s
sr: spacefm: Грешка: Не могу да сачувам сесију
           %s

en: spacefm: argument is not valid UTF-8
sr: spacefm: аргумент није валидан UTF-8

en: spacefm: command %s requires an argument
sr: spacefm: наредба %s захтева аргумент

en: spacefm: command set requires an argument
sr: spacefm: наредба захтева аргумент

en: spacefm: could not connect to socket (not running? or DISPLAY not set?)
sr: spacefm: не могу да се повежем на сокет (није покренут? или променљива „DISPLAY“ није постављена?)

en: spacefm: could not create socket
sr: spacefm: не могу да створим сокет

en: spacefm: custom submenu '%s' not found
sr: spacefm: прилагођени под-изборник „%s“ није пронађен

en: spacefm: directory '%s' does not exist
sr: spacefm: директоријум '%s' не постоји

en: spacefm: error reading file '%s'
sr: spacefm: грешка приликом читања датотеке '%s'

en: spacefm: event handler not found
sr: spacefm: руководилац догађаја није пронађен

en: spacefm: file '%s' does not contain valid UTF-8 text
sr: spacefm: датотека '%s' не садржи исправан УТФ-8 текст

en: spacefm: internal task %s is read-only
sr: spacefm: интерни задатак %s је само за читање

en: spacefm: invalid %s task option '%s'
sr: spacefm: неважећа %s опција задатка '%s'

en: spacefm: invalid %s value
sr: spacefm: неисправна %s вредност

en: spacefm: invalid column name '%s'
sr: spacefm: неисправно име колоне '%s'

en: spacefm: invalid column width
sr: spacefm: неисправна ширина колоне

en: spacefm: invalid keycode '%s'
sr: spacefm: неисправан код тастера „%s“

en: spacefm: invalid option '%s'
sr: spacefm: неважећа опција '%s'

en: spacefm: invalid panel %d
sr: spacefm: неважећи пано %d

en: spacefm: invalid panel number
sr: spacefm: неисправан број паноа

en: spacefm: invalid property %s
sr: spacefm: неисправна својства %s

en: spacefm: invalid queue_state '%s'
sr: spacefm: неисправно стање_реда '%s'

en: spacefm: invalid response from socket
sr: spacefm: неисправан одзив од улаза

en: spacefm: invalid slider value
sr: spacefm: неисправан клизач вредности

en: spacefm: invalid socket command
sr: spacefm: неважећа улазна наредба

en: spacefm: invalid socket method '%s'
sr: spacefm: нисправан метод улаза '%s'

en: spacefm: invalid tab %d
sr: spacefm: неважећи језичак %d

en: spacefm: invalid tab number
sr: spacefm: неисправан број језичка

en: spacefm: invalid task '%s'
sr: spacefm: неисправан задатак '%s'

en: spacefm: invalid task property '%s'
sr: spacefm: неисправан задатак својства '%s'

en: spacefm: invalid task type '%s'
sr: spacefm: неуспео тип задатка '%s'

en: spacefm: invalid window
sr: spacefm: неважећи прозор

en: spacefm: invalid window %s
sr: spacefm: неважећи прозор %s

en: spacefm: menu '%s' context hidden or disabled
sr: spacefm: садржај изборника „%s“ је невидљив или искључен

en: spacefm: no such directory '%s'
sr: spacefm: нема таквог директоријума '%s'

en: spacefm: no such file '%s'
sr: spacefm: датотека '%s' не постоји

en: spacefm: option %s requires an argument
sr: spacefm: опција %s захтева аргумент

en: spacefm: panel %d is not visible
sr: spacefm: пано %d није видљив

en: spacefm: relative path '%s' requires %s option --dir DIR
sr: spacefm: релативна путања '%s' захтева %s опцију --dir DIR

en: spacefm: task property '%s' is read-only
sr: spacefm: задатак својства '%s' је само за читање

en: spacefm: task type %s requires FILE argument(s)
sr: spacefm: задатак типа %s захтева ДАТОТЕКА аргумент(е)

en: spacefm: text is not valid UTF-8
sr: spacefm: текст није исправан UTF-8

en: sr0 [no media] :EXAMPLE
sr: sr0 [без медија] :ПРИМЕР

en: stalled
sr: у застоју

en: tab number (1-...)
sr: број језичка (1-...)

en: text to show in Average task column
sr: текст за показивање у колони просечан задатак

en: text to show in CRemain task column
sr: текст за показивање у колони преостали задаци

en: text to show in Count task column
sr: текст за показивање у колони задатак бројања

en: text to show in Current task column
sr: текст за показивање у колони тренутни задатак

en: text to show in Folder task column
sr: текст за показивање у колони задатак директоријума

en: text to show in Item task column
sr: текст за показивање у колони задатак ставке

en: text to show in Remain task column
sr: текст за показивање у колони преостали задатак

en: text to show in To task column
sr: текст за показивање у колони задатака

en: text to show in Total task column
sr: текст за показивање у колони тотал задатака

en: trashing
sr: бацање

en: udev Not Configured
sr: удев није подешен

en: unmount
sr: искључи

en: window ID
sr: ИБ прозора
