kdelibs4support - en to tg translation catalogue (2316 entries)

en: 
    %1 options:
tg: 
    Имконоти %1:

en: 
    Arguments:
tg: 
    Далелҳо:

en: 
    Generic options:
tg: 
    Имконоти умумӣ:

en: 
    Options:
tg: 
    Имконот:

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
tg: %1 ба %2

en: &Add
tg: &Илова кардан

en: &Add to Custom Colors
tg: &Илова кардан ба бангҳои фармоишӣ

en: &Deselect All
tg: &Ҳамаро интихоб накардан

en: &Details
tg: &Тафсилот

en: &Minimize
tg: &Ҳадди ақал сохтан

en: &Remove
tg: &Тоза кардан

en: &Restore
tg: &Барқарор кардан

en: &Select All
tg: &Ҳамаро интихоб кардан

en: &Try
tg: &Санҷидан

en: 'ai_family' not supported
tg: "ai_family" дастгирӣ карда намешавад

en: 'ai_socktype' not supported
tg: "ai_socktype" дастгирӣ карда намешавад

en: (C) 2011, Peter Penz
tg: (C) 2011, Питер Пенз (Peter Penz)

[ctx: (kdedt-format) Coptic, AM, full era year format used for %EY, e.g. 2000 AM]
en: %Ey %EC
tg: %Ey с. %EC

[ctx: (kdedt-format) Hebrew, AM, full era year format used for %EY, e.g. 2000 AM]
en: %Ey %EC
tg: %Ey с. %EC

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Heisei, full era year format used for %EY, year = 1, e.g. Heisei 1]
en: %EC Gannen
tg: %EC ганен

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Meiji, full era year format used for %EY, year = 1, e.g. Meiji 1]
en: %EC Gannen
tg: %EC ганен

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Shōwa, full era year format used for %EY, year = 1, e.g. Shōwa 1]
en: %EC Gannen
tg: %EC ганен

[ctx: (kdedt-format) Japanese, Taishō, full era year format used for %EY, year = 1, e.g. Taishō 1]
en: %EC Gannen
tg: %EC ганен

[ctx: (kdedt-format) Thai, BE, full era year format used for %EY, e.g. 2000 BE]
en: %Ey %EC
tg: %Ey с. %EC

en: *|All files
tg: *|Ҳамаи файлҳо

en: -default-
tg: -стандартӣ-

en: -unnamed-
tg: -беном-

en: 160 bit prime factor:
tg: Таpкибкyнандаи асосии 160 бит:

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
tg: хатои низомӣ: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
tg: Оилаи %1 номаълум аст

en: <Error>
tg: <Хато>

en: <b>Issuer Information</b>
tg: <b>Иттилооти диҳанда</b>

en: <b>Other</b>
tg: <b>Дигар</b>

en: <b>Subject Information</b>
tg: <b>Иттилооти гиранда</b>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
tg: <qt>Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед <b>%1</b>-ро хориҷ кунед?</qt>

[ctx: @action:button]
en: Configure...
tg: Танзимот...

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
tg: Ҷузвадони нав...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
tg: Нест кардан

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
tg: Интиқол додан ба сабад

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
tg: Ҷузвадони нав...

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
tg: Хусусиятҳо

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
tg: '%1' вуҷуд надорад.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Frameworks: %2
    %3: %4
tg: Qt: %1
    Сохторҳои KDE: %2
    %3: %4

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
tg: Коптикӣ

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
tg: Ҳабашӣ

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
tg: Гурҷӣ

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
tg: Яҳудӣ

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
tg: Миллии ҳиндӣ

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
tg: Навъи нодурусти тақвим

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
tg: Исломӣ/Ҳиҷрӣ (Шаҳрвандӣ)

[ctx: @item Calendar system]
en: Jalali
tg: Ҷалолӣ

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
tg: Ҷопонӣ

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
tg: Ҷулиан

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
tg: Тайванӣ

[ctx: @item Calendar system]
en: Thai
tg: Тайландӣ

[ctx: @item license]
en: Artistic License
tg: Иҷозатномаи бадеӣ

[ctx: @item license]
en: BSD License
tg: Иҷозатномаи BSD

[ctx: @item license]
en: Custom
tg: Фармоишӣ

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
tg: Иҷозатномаи ҷамъиятии умумии GNU, Нашри 2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
tg: Иҷозатномаи ҷамъиятии умумии GNU, Нашри 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
tg: Иҷозатномаи ҷамъиятии умумии мухтасаршудаи GNU, Нашри 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
tg: Иҷозатномаи ҷамъиятии умумии мухтасаршудаи GNU, Нашри 3

[ctx: @item license]
en: Not specified
tg: Муайян нашудааст

[ctx: @item license]
en: Q Public License
tg: Иҷозатномаи ҷамъиятии Q

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
tg: Иҷозатномаи бадеӣ

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
tg: Иҷозатномаи BSD

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
tg[0]: %1 мавод
tg[1]: %1 мавод

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
tg[0]: %1 миллисония
tg[1]: %1 миллисония

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
tg[0]: 1 рӯз
tg[1]: %1 рӯз

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
tg[0]: 1 соат
tg[1]: %1 соат

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
tg[0]: 1 дақиқа
tg[1]: %1 дақиқа

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
tg[0]: 1 сония
tg[1]: %1 сония

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
tg: %1 рӯз

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
tg: %1 соат

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
tg: %1 дақиқа

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
tg: %1 сония

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
tg: %1 ва %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
tg: %1 ва %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
tg: %1 ва %2

[ctx: @label]
en: Add Comment...
tg: Илова кардани шарҳ...

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
tg: Суръати миёнаи бит

[ctx: @label]
en: Change...
tg: Тағйир додан...

[ctx: @label]
en: Channels
tg: Шабакаҳо

[ctx: @label]
en: Codec
tg: Кодек

[ctx: @label]
en: Color Depth
tg: Ҷукурии ранг

[ctx: @label]
en: Comment
tg: Шарҳ

[ctx: @label]
en: Content
tg: Муҳтаво

[ctx: @label]
en: Copied From
tg: Манбаи нусхабардорӣ

[ctx: @label]
en: Creator
tg: Эҷодкунанда

[ctx: @label]
en: Description
tg: Тавсиф

[ctx: @label]
en: Duration
tg: Давомнокӣ

[ctx: @label]
en: Filename
tg: Номи файл

[ctx: @label]
en: First Usage
tg: Истифодаи аввалин

[ctx: @label]
en: Hash
tg: Қимати тасодуф

[ctx: @label]
en: Height
tg: Баландӣ

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
tg: Реҷаи бофт

[ctx: @label]
en: Keyword
tg: Калидвожа

[ctx: @label]
en: Last Usage
tg: Истифодаи охирин

[ctx: @label]
en: MIME Type
tg: Навъи қиёфа

[ctx: @label]
en: Modified
tg: Санаи тағйир

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
tg: Баҳодиҳии рақамӣ

[ctx: @label]
en: Owner
tg: Соҳиб

[ctx: @label]
en: Performer
tg: Иҷрокунанда

[ctx: @label]
en: Permissions
tg: Иҷозатҳо

[ctx: @label]
en: Programming Language
tg: Забони барномарезӣ

[ctx: @label]
en: Rating
tg: Баҳодиҳӣ

[ctx: @label]
en: Related To
tg: Марбут ба

[ctx: @label]
en: Release Date
tg: Санаи барориш

[ctx: @label]
en: Sample Rate
tg: Суръати намунавӣ

[ctx: @label]
en: Size
tg: Андоза

[ctx: @label]
en: Sub Resource
tg: Зерманбаъ

[ctx: @label]
en: Subject
tg: Мавзӯъ

[ctx: @label]
en: Tags
tg: Барчаспҳо

[ctx: @label]
en: Total Size
tg: Андозаи умумӣ

[ctx: @label]
en: Translation Date
tg: Санаи тарҷума

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
tg: Санаи манбаи тарҷума

[ctx: @label]
en: Type
tg: Навъ

[ctx: @label]
en: Unix File Group
tg: Гурӯҳи файлҳо дар Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
tg: Реҷаи файлҳо дар Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
tg: Соҳиби файл дар Unix

[ctx: @label]
en: Usage Count
tg: Шумораи истифода

[ctx: @label]
en: Width
tg: Паҳноӣ

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
tg: Қимати ислоҳи намоишдиҳӣ

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
tg: Вақти намоишдиҳӣ

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
tg: Дурахш

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
tg: Дарозии фокус

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
tg: Дарозии фокус 35 мм

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
tg: Ҳассосӣ (ISO)

[ctx: @label EXIF]
en: Make
tg: Истеҳсол

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
tg: Реҷаи ченкунӣ

[ctx: @label EXIF]
en: Model
tg: Намуна

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
tg: Самт

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
tg: Мувозинати сафед

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
tg: Сӯрох

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
tg: Тарҷумони охирин

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
tg: Тарҷумаҳои сиёҳнавис

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
tg: Тарҷумаҳои куҳна

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
tg: Ҳамагӣ тарҷумаҳо

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
tg: Тарҷумашуда

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
tg: Тарҷуманашуда

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
tg: Муваллид

[ctx: @label creation date]
en: Created
tg: Санаи эҷод

[ctx: @label file URL]
en: File Location
tg: Ҷойгиршавии файл

[ctx: @label file content size]
en: Size
tg: Андоза

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
tg: Вобастагӣ

[ctx: @label file type]
en: Type
tg: Навъ

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
tg: Тағйир ёфт

[ctx: @label music album]
en: Album
tg: Албом

[ctx: @label music genre]
en: Genre
tg: Жанр

[ctx: @label music title]
en: Title
tg: Сарлавҳа

[ctx: @label music track number]
en: Track
tg: Роҳча

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
tg: Аломатҳо

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
tg: Сатрҳо

[ctx: @label number of words]
en: Words
tg: Калимаҳо

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
tg: Қисми

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
tg: Санаи эҷоди манбаъ

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
tg: Манбаъ тағйир ёфт

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
tg: Дорои қисми мантиқӣ

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
tg: Дорои қисм

[ctx: @label video director]
en: Director
tg: Директор

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
tg: Интихоб кунед, ки кадом иттилоот бояд нишон дода шавад:

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
tg: Эҷод кардани ҷузвадони нав дар:
    %1

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
tg: Намоиш додани ҷузвадонҳои пинҳоншуда

[ctx: @title:tab]
en: Information
tg: Иттилоот

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
tg: Илова кардани шарҳ

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
tg: Тағйир додани шарҳ

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
tg: Танзимоти иттилооти нишондодашуда

[ctx: @title:window]
en: New Folder
tg: Ҷузвадони нав

[ctx: @title:window]
en: Print
tg: Чоп кардан

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
tg: Интихоби ҷузвадон

en: A dialog box for setting preferences for debug output
tg: Қуттии равзанаи гуфтугӯ барои танзими хусусиятҳои барориши ислоҳи хатоҳо

en: A file or folder named %1 already exists.
tg: Файл ё ҷузвадон бо номи %1 аллакай вуҷуд дорад.

en: Abort on fatal errors
tg: Дар хатоҳои ҷиддӣ қатъ карда шавад

en: Acquire Image
tg: Нуктасанҷи тасвир

en: Acre
tg: Акри

en: Add...
tg: Илова кардан...

en: Africa/Abidjan
tg: Африка/Абиҷон

en: Africa/Accra
tg: Африка/Аккра

en: Africa/Addis_Ababa
tg: Африка/Адис_Абеба

en: Africa/Algiers
tg: Африка/Алҷазоир

en: Africa/Asmara
tg: Африка/Асмара

en: Africa/Asmera
tg: Африка/Асмера

en: Africa/Bamako
tg: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
tg: Африка/Бангуи

en: Africa/Banjul
tg: Африка/Банҷул

en: Africa/Bissau
tg: Африка/Бисау

en: Africa/Blantyre
tg: Африка/Блантир

en: Africa/Brazzaville
tg: Африка/Браззавил

en: Africa/Bujumbura
tg: Африка/Буҷумбура

en: Africa/Cairo
tg: Африка/Қоҳира

en: Africa/Casablanca
tg: Африка/Касабланка

en: Africa/Ceuta
tg: Африка/Сеута

en: Africa/Conakry
tg: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
tg: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
tg: Африка/Дар_эс_Салам

en: Africa/Djibouti
tg: Африка/Ҷибути

en: Africa/Douala
tg: Африка/Доуала

en: Africa/El_Aaiun
tg: Африка/Эл_Ааиун

en: Africa/Freetown
tg: Африка/Фритаун

en: Africa/Gaborone
tg: Африка/Габорон

en: Africa/Harare
tg: Африка/Харар

en: Africa/Johannesburg
tg: Африка/Йоханнесбург

en: Africa/Juba
tg: Африка/Ҷуба

en: Africa/Kampala
tg: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
tg: Африка/Хартум

en: Africa/Kigali
tg: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
tg: Африка/Киншаса

en: Africa/Lagos
tg: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
tg: Африка/Либервил

en: Africa/Lome
tg: Африка/Лом

en: Africa/Luanda
tg: Африка/Лаунда

en: Africa/Lubumbashi
tg: Африка/Лудумбаши

en: Africa/Lusaka
tg: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
tg: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
tg: Африка/Мапуто

en: Africa/Maseru
tg: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
tg: Африка/Мбабан

en: Africa/Mogadishu
tg: Африка/Монгабишу

en: Africa/Monrovia
tg: Африка/Монровия

en: Africa/Nairobi
tg: Африка/Найроби

en: Africa/Ndjamena
tg: Африка/Ндҷамена

en: Africa/Niamey
tg: Африка/Ниамей

en: Africa/Nouakchott
tg: Африка/Нуакшот

en: Africa/Ouagadougou
tg: Африка/Огодоуго

en: Africa/Porto-Novo
tg: Африка/Порто-Ново

en: Africa/Pretoria
tg: Африка/Претория

en: Africa/Sao_Tome
tg: Африка/Сао_Том

en: Africa/Timbuktu
tg: Африка/Тимбакту

en: Africa/Tripoli
tg: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
tg: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
tg: Африка/Виндоек

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
tg: пас аз нисфирӯзӣ

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
tg: п.н

en: Alagoas, Sergipe
tg: Алагоас, Серҷипи

en: Alaska Time
tg: Вақти минтақаи Аляска

en: Alaska Time - Alaska panhandle
tg: Аляска (минтақаи ҷануби шарқӣ)

en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
tg: Аляска (минтақаи марказӣ)

en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
tg: Минтақаи вақти Аляска — Минтақаи ҷануби шарқии Аляска (Аляска Панхэндл)

en: Alaska Time - west Alaska
tg: Вақти минтақаи Аляска - минтақаи ғарбии Аляска

en: Aleutian Islands
tg: Ҷазираҳои Алеутӣ

en: All Pictures
tg: Ҳамаи тасвирҳо

en: All Supported Files
tg: Ҳамаи файлҳои дастгиришаванда

en: Alpha:
tg: Алфа:

en: Already opened.
tg: Аллакай кушода аст.

en: Amapa, E Para
tg: Амапа, Пара

en: America/Adak
tg: Америка/Абак

en: America/Anchorage
tg: Америка/Анкориҷ

en: America/Anguilla
tg: Америка/Ангуилла

en: America/Antigua
tg: Америка/Антигуя

en: America/Araguaina
tg: Америка/Арагуяна

en: America/Argentina/Buenos_Aires
tg: Америка/Аргентина/Буйнес_Айрес

en: America/Argentina/Catamarca
tg: Америка/Аргентина/Катамарка

en: America/Argentina/ComodRivadavia
tg: Америка/Аргентина/Комод_Ривадавио

en: America/Argentina/Cordoba
tg: Америка/Аргентина/Кордова

en: America/Argentina/Jujuy
tg: Америка/Аргентина/Ҷуйҷу

en: America/Argentina/La_Rioja
tg: Америка/Аргентина/Ла_Риоха

en: America/Argentina/Mendoza
tg: Америка/Аргентина/Мендоза

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
tg: Америка/Аргентина/Рио_Галлегос

en: America/Argentina/Salta
tg: Америка/Аргентина/Салта

en: America/Argentina/San_Juan
tg: Америка/Аргентина/Сан_Ҷуан

en: America/Argentina/San_Luis
tg: Америка/Аргентина/Сан_Луис

en: America/Argentina/Tucuman
tg: Америка/Аргентина/Тукуман

en: America/Argentina/Ushuaia
tg: Америка/Аргентина/Ӯшуйя

en: America/Aruba
tg: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
tg: Америка/Асунсион

en: America/Atikokan
tg: Америка/Атикокан

en: America/Atka
tg: Америка/Атка

en: America/Bahia
tg: Америка/Боа_Виста

en: America/Bahia_Banderas
tg: Америка/Баҳя_Бандерас

en: America/Barbados
tg: Америка/Барбадос

en: America/Belem
tg: Америка/Белем

en: America/Belize
tg: Америка/Белиз

en: America/Blanc-Sablon
tg: Америка/Бланк_Салбон

en: America/Boa_Vista
tg: Америка/Боа_Виста

en: America/Bogota
tg: Америка/Боггота

en: America/Boise
tg: Америка/Боис

en: America/Buenos_Aires
tg: Америка/Буйнес_Айрес

en: America/Calgary
tg: Америка/Калгари

en: America/Cambridge_Bay
tg: Америка/Кембриҷ_Бэй

en: America/Campo_Grande
tg: Америка/Каймон

en: America/Cancun
tg: Америка/Канкун

en: America/Caracas
tg: Америка/Каракос

en: America/Catamarca
tg: Америка/Катамарка

en: America/Cayenne
tg: Америка/Кауин

en: America/Cayman
tg: Америка/Каймон

en: America/Chicago
tg: Америка/Чикаго

en: America/Chihuahua
tg: Америка/Чихуахуа

en: America/Coral_Harbour
tg: Америка/Бандари_Марҷон

en: America/Cordoba
tg: Америка/Кордова

en: America/Costa_Rica
tg: Америка/Коста_Рика

en: America/Creston
tg: Америка/Крестон

en: America/Cuiaba
tg: Америка/Куйяба

en: America/Curacao
tg: Америка/Куракао

en: America/Danmarkshavn
tg: Америка/Данмаркшавн

en: America/Dawson
tg: Америка/Довсон

en: America/Dawson_Creek
tg: Америка/Довсон_Крик

en: America/Denver
tg: Америка/Денвер

en: America/Detroit
tg: Америка/Детройд

en: America/Dominica
tg: Америка/Доминика

en: America/Edmonton
tg: Америка/Эдмонтон

en: America/Eirunepe
tg: Америка/Эйрунеп

en: America/El_Salvador
tg: Америка/Ал_Салвадор

en: America/Ensenada
tg: Америка/Энсенада

en: America/Fort_Wayne
tg: Америка/Форт_Вейн

en: America/Fortaleza
tg: Америка/Форталеза

en: America/Fredericton
tg: Америка/Фредериктон

en: America/Glace_Bay
tg: Америка/Глей_Бэй

en: America/Godthab
tg: Америка/Готхаб

en: America/Goose_Bay
tg: Америка/Гусс_Бэй

en: America/Grand_Turk
tg: Америка/Гранд_Турк

en: America/Grenada
tg: Америка/Гренада

en: America/Guadeloupe
tg: Америка/Гваделупа

en: America/Guatemala
tg: Америка/Гватемала

en: America/Guayaquil
tg: Америка/Гуаяквил

en: America/Guyana
tg: Америка/Гаяна

en: America/Halifax
tg: Америка/Халифакс

en: America/Havana
tg: Америка/Гавана

en: America/Hermosillo
tg: Америка/Хермосилло

en: America/Indiana/Indianapolis
tg: Америка/Индиана/Индианаполис

en: America/Indiana/Knox
tg: Америка/Индиана/Кнокс

en: America/Indiana/Marengo
tg: Америка/Индиана/Маренго

en: America/Indiana/Petersburg
tg: Америка/Индиана/Петербург

en: America/Indiana/Tell_City
tg: Америка/Индиана/Телл_Сити

en: America/Indiana/Vevay
tg: Америка/Индиана/Вивей

en: America/Indiana/Vincennes
tg: Америка/Индиана/Винсеннс

en: America/Indiana/Winamac
tg: Америка/Индиана/Винамак

en: America/Indianapolis
tg: Америка/Индианаполис

en: America/Inuvik
tg: Америка/Инувик

en: America/Iqaluit
tg: Америка/Икалуит

en: America/Jamaica
tg: Америка/Ҷамайка

en: America/Jujuy
tg: Америка/Ҷуҷуй

en: America/Juneau
tg: Америка/Ҷуниу

en: America/Kentucky/Louisville
tg: Америка/Кентуки/Луисвилл

en: America/Kentucky/Monticello
tg: Америка/Кентуки/Монтиселло

en: America/Knox_IN
tg: Америка/Кнокс_Индиана

en: America/Kralendijk
tg: Америка/Кралендейк

en: America/La_Paz
tg: Америка/Ла_Паз

en: America/Lima
tg: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
tg: Америка/Лос Анҷелес

en: America/Louisville
tg: Америка/Луисвил

en: America/Lower_Princes
tg: Америка/Шоҳдухтари_Поён

en: America/Maceio
tg: Америка/Матсейё

en: America/Managua
tg: Америка/Манагуа

en: America/Manaus
tg: Америка/Манаус

en: America/Marigot
tg: Америка/Маригот

en: America/Martinique
tg: Америка/Мартиник

en: America/Matamoros
tg: Америка/Матаморос

en: America/Mazatlan
tg: Америка/Мазатлон

en: America/Mendoza
tg: Америка/Медоза

en: America/Menominee
tg: Америка/Меномини

en: America/Merida
tg: Америка/Мерида

en: America/Metlakatla
tg: Америка/Метлакатла

en: America/Mexico_City
tg: Америка/Мексико_Сити

en: America/Miquelon
tg: Америка/Микелон

en: America/Moncton
tg: Америка/Монктон

en: America/Monterrey
tg: Америка/Монтерей

en: America/Montevideo
tg: Америка/Монтевидео

en: America/Montreal
tg: Америка/Монтреал

en: America/Montserrat
tg: Америка/Монтсерат

en: America/Nassau
tg: Америка/Нассау

en: America/New_York
tg: Америка/Ню_Йорк

en: America/Nipigon
tg: Америка/Нипигон

en: America/Nome
tg: Америка/Ном

en: America/Noronha
tg: Америка/Норонха

en: America/North_Dakota/Beulah
tg: Америка/Дакотаи_Шимолӣ/Бюлаҳ

en: America/North_Dakota/Center
tg: Америка/Дакотаи_Шимоли/Сентер

en: America/North_Dakota/New_Salem
tg: Америка/Дакотаи_Шимолӣ/Салеми_Нав

en: America/Ojinaga
tg: Америка/Оҷинага

en: America/Ontario
tg: Америка/Онтарио

en: America/Panama
tg: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
tg: Америка/Пангниртанг

en: America/Paramaribo
tg: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
tg: Америка/Феникс

en: America/Port-au-Prince
tg: Америка/Порт-о-Пренс

en: America/Port_of_Spain
tg: Америка/Порт_оф_Спейн

en: America/Porto_Acre
tg: Америка/Порту_Акри

en: America/Porto_Velho
tg: Америка/Порт_Велхо

en: America/Puerto_Rico
tg: Америка/Пуерто_Рико

en: America/Rainy_River
tg: Америка/Рейни Ривер

en: America/Rankin_Inlet
tg: Америка/Ранкин Инлет

en: America/Recife
tg: Америка/Рекиф

en: America/Regina
tg: Америка/Регина

en: America/Resolute
tg: Америка/Резолют

en: America/Rio_Branco
tg: Америка/Рио_Бранко

en: America/Rosario
tg: Америка/Росарио

en: America/Santa_Isabel
tg: Америка/Санта_Изабел

en: America/Santarem
tg: Америка/Сантарем

en: America/Santiago
tg: Америка/Сантяго

en: America/Santo_Domingo
tg: Америка/Санто_Доминго

en: America/Sao_Paulo
tg: Америка/Сао_Пауло

en: America/Saskatoon
tg: Америка/Саскатун

en: America/Scoresbysund
tg: Америка/Скорсбисанд

en: America/Shiprock
tg: Америка/Шипрок

en: America/Sitka
tg: Америка/Ситка

en: America/St_Barthelemy
tg: Америка/Сент_Бартелми

en: America/St_Johns
tg: Америка/Сент_Ҷонс

en: America/St_Kitts
tg: Америка/Сент_Киттс

en: America/St_Lucia
tg: Америка/Сент_Люсия

en: America/St_Thomas
tg: Америка/Сент_Томас

en: America/St_Vincent
tg: Америка/Сент_Винсент

en: America/Swift_Current
tg: Америка/Свифт_Карент

en: America/Tegucigalpa
tg: Америка/Тегусигалпа

en: America/Thule
tg: Америка/Тул

en: America/Thunder_Bay
tg: Америка/Тандер_Бэй

en: America/Tijuana
tg: Америка/Тиҷуана

en: America/Toronto
tg: Америка/Тортола

en: America/Tortola
tg: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
tg: Америка/Ванкувер

en: America/Virgin
tg: Америка/Вирҷин

en: America/Whitehorse
tg: Америка/Вайтхорс

en: America/Winnipeg
tg: Америка/Виннипег

en: America/Yakutat
tg: Америка/Якутат

en: America/Yellowknife
tg: Америка/Еллоунайф

en: Amundsen-Scott Station, South Pole
tg: Истгоҳи Амундсен-Скотт, Қутби Ҷанубӣ

en: Andreas Hartmetz
tg: Андреас Хартметз (Andreas Hartmetz)

en: Antarctica/Casey
tg: Антарктика/Кэйси

en: Antarctica/Davis
tg: Антарктика/Дэвис

en: Antarctica/DumontDUrville
tg: Антарктика/Думонт_Де_Урвилле

en: Antarctica/Macquarie
tg: Антарктида/Маккуори

en: Antarctica/Mawson
tg: Антарктика/Мовсон

en: Antarctica/McMurdo
tg: Антарктика/Мак_Мурдо

en: Antarctica/Palmer
tg: Антарктика/Палмер

en: Antarctica/Rothera
tg: Антарктика/Ротера

en: Antarctica/South_Pole
tg: Антарктика/Яхбастаи_Шимолӣ

en: Antarctica/Syowa
tg: Антарктика/Суёва

en: Antarctica/Vostok
tg: Антарктика/Восток

en: Aqtobe (Aktobe)
tg: Вилояти Актоб (Актоб)

en: Arctic/Longyearbyen
tg: Арктика/Лонгербен

en: Asia/Aden
tg: Осиё/Аден

en: Asia/Almaty
tg: Осиё/Алмато

en: Asia/Amman
tg: Осиё/Уммон

en: Asia/Anadyr
tg: Осиё/Анадир

en: Asia/Aqtau
tg: Осиё/Актау

en: Asia/Aqtobe
tg: Осиё/Актоб

en: Asia/Ashgabat
tg: Осиё/Ашқобод

en: Asia/Ashkhabad
tg: Осиё/Ашқобод

en: Asia/Baghdad
tg: Осиё/Бағдод

en: Asia/Bahrain
tg: Осиё/Баҳрайн

en: Asia/Baku
tg: Осиё/Баку

en: Asia/Bangkok
tg: Осие/Бангкок

en: Asia/Beijing
tg: Осиё/Бейҷинг

en: Asia/Beirut
tg: Осиё/Бейрут

en: Asia/Bishkek
tg: Осиё/Бишкек

en: Asia/Brunei
tg: Осие/Бруней

en: Asia/Calcutta
tg: Осиё/Калкатта

en: Asia/Choibalsan
tg: Осиё/Чойбалсан

en: Asia/Chongqing
tg: Осие/Чонгкинг

en: Asia/Chungking
tg: Осиё/Чунгкинг

en: Asia/Colombo
tg: Осиё/Коломбо

en: Asia/Dacca
tg: Осиё/Дакка

en: Asia/Damascus
tg: Осиё/Димишқ

en: Asia/Dhaka
tg: Осиё/Дака

en: Asia/Dili
tg: Осиё/Дили

en: Asia/Dubai
tg: Осиё/Дубай

en: Asia/Dushanbe
tg: Осиё/Душанбе

en: Asia/Gaza
tg: Осие/Газа

en: Asia/Harbin
tg: Осие/Харбин

en: Asia/Hebron
tg: Осиё/Ҳеброн

en: Asia/Ho_Chi_Minh
tg: Осиё/Ҳо_Чи_Минҳ

en: Asia/Hong_Kong
tg: Осиё/Ҳонконг

en: Asia/Hovd
tg: Осиё/Ховд

en: Asia/Irkutsk
tg: Осиё/Иркутск

en: Asia/Jakarta
tg: Осиё/Ҷакарта

en: Asia/Jayapura
tg: Осиё/Ҷаяпура

en: Asia/Jerusalem
tg: Осиё/Иерусалим

en: Asia/Kabul
tg: Осиё/Кобул

en: Asia/Kamchatka
tg: Осиё/Камчатка

en: Asia/Karachi
tg: Осиё/Қарочи

en: Asia/Kashgar
tg: Осие/Кашгар

en: Asia/Kathmandu
tg: Осиё/Катманду

en: Asia/Katmandu
tg: Осиё/Катманду

en: Asia/Kolkata
tg: Осиё/Калкутта

en: Asia/Krasnoyarsk
tg: Осиё/Красноярск

en: Asia/Kuala_Lumpur
tg: Осие/Куала_Лумпур

en: Asia/Kuching
tg: Осиё/Кучинг

en: Asia/Kuwait
tg: Осиё/Қувайт

en: Asia/Macao
tg: Осиё/Макао

en: Asia/Macau
tg: Осиё/Макау

en: Asia/Magadan
tg: Осиё/Магадан

en: Asia/Makassar
tg: Осиё/Макассар

en: Asia/Manila
tg: Осие/Манила

en: Asia/Muscat
tg: Осие/Мускат

en: Asia/Nicosia
tg: Осие/Никосия

en: Asia/Novokuznetsk
tg: Осиё/Новокузнетск

en: Asia/Novosibirsk
tg: Осиё/Новосибирск

en: Asia/Omsk
tg: Осиё/Омск

en: Asia/Oral
tg: Осиё/Орал

en: Asia/Phnom_Penh
tg: Осиё/Пномпен

en: Asia/Pontianak
tg: Осиё/Понтианак

en: Asia/Pyongyang
tg: Осиё/Пуонгуёнг

en: Asia/Qatar
tg: Осиё/Қатар

en: Asia/Qyzylorda
tg: Осиё/Қизилорда

en: Asia/Rangoon
tg: Осиё/Рангун

en: Asia/Riyadh
tg: Осиё/Рияд

en: Asia/Saigon
tg: Осиё/Сайгон

en: Asia/Sakhalin
tg: Осиё/Сахалин

en: Asia/Samarkand
tg: Осиё/Самарқанд

en: Asia/Seoul
tg: Осиё/Сеул

en: Asia/Shanghai
tg: Осие/Шанхай

en: Asia/Singapore
tg: Осиё/Сингапур

en: Asia/Taipei
tg: Осие/Тайпей

en: Asia/Tashkent
tg: Осиё/Тошканд

en: Asia/Tbilisi
tg: Осиё/Тбилиси

en: Asia/Tehran
tg: Осиё/Теҳрон

en: Asia/Tel_Aviv
tg: Осиё/Тел_Авив

en: Asia/Thimbu
tg: Осиё/Тимбу

en: Asia/Thimphu
tg: Осиё/Тимфу

en: Asia/Tokyo
tg: Осиё/Токио

en: Asia/Ujung_Pandang
tg: Осиё/Уҷунг Панданг

en: Asia/Ulaanbaatar
tg: Осиё/Улан-Батор

en: Asia/Ulan_Bator
tg: Осиё/Улан_Батор

en: Asia/Urumqi
tg: Осиё/Урумчи

en: Asia/Vientiane
tg: Осиё/Ветнам

en: Asia/Vladivostok
tg: Осиё/Владивосток

en: Asia/Yakutsk
tg: Осиё/Якутск

en: Asia/Yekaterinburg
tg: Осиё/Екатеринбург

en: Asia/Yerevan
tg: Осиё/Ереван

en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
tg: Вақти стандартии минтақаи атлантиқӣ — Квебек, минтақаи поёнии соҳили шимолӣ

en: Atlantic Time - Labrador - most locations
tg: Вақти минтақаи атлантиқӣ — Лабрадор (қитъаи бештар)

en: Atlantic Time - New Brunswick
tg: Вақти минтақаи атлантиқӣ — Ню-Брансуик

en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
tg: Вақти минтақаи атлантиқӣ — Шотландияи Нав, Ҷазираи Принс Эдвард

en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
tg: Вақти минтақаи атлантиқӣ — Шотландияи Нав, минтақаҳои берун аз Санади оид ба вақти ягона (1966)

en: Atlantic islands
tg: Ҷазираҳои Атлантик

en: Atlantic/Azores
tg: Атлантик/Азор

en: Atlantic/Bermuda
tg: Атлантик/Бермуд

en: Atlantic/Canary
tg: Атлантик/Канар

en: Atlantic/Cape_Verde
tg: Атлантик/Кабо-Верде

en: Atlantic/Faeroe
tg: Атлантик/Ҷазираҳои_Фарер

en: Atlantic/Faroe
tg: Атлантик/Фарер

en: Atlantic/Jan_Mayen
tg: Атлантика/Ян_Майен

en: Atlantic/Madeira
tg: Атлантик/Мадейра

en: Atlantic/Reykjavik
tg: Атлантик/Рекявик

en: Atlantic/South_Georgia
tg: Атлантик/Ҷорҷияи_Ҷануби

en: Atlantic/St_Helena
tg: Атлантик/Сент_Хелена

en: Atlantic/Stanley
tg: Атлантик/Стенли

en: Atyrau (Atirau, Gur'yev), Mangghystau (Mankistau)
tg: Вилояти Атирау (Атирау, Гурев) ва Мангистау (Манкистау)

en: Australia/ACT
tg: Австралия/Минтақаи_пойтахти_Австралия

en: Australia/Adelaide
tg: Австралия/Аделаида

en: Australia/Brisbane
tg: Австралия/Брисбен

en: Australia/Broken_Hill
tg: Австралия/Брокен_Хил

en: Australia/Canberra
tg: Австралия/Канберра

en: Australia/Currie
tg: Австралия/Курри

en: Australia/Darwin
tg: Австралия/Дарвин

en: Australia/Eucla
tg: Австралия/Юкла

en: Australia/Hobart
tg: Австралия/Хобарт

en: Australia/LHI
tg: Австралия/Лорд_Хау

en: Australia/Lindeman
tg: Австралия/Линдеман

en: Australia/Lord_Howe
tg: Австралия/Лорд_Хоу

en: Australia/Melbourne
tg: Австралия/Мелбурн

en: Australia/NSW
tg: Австралия/Уэлси Ҷанубии Нав

en: Australia/North
tg: Австралия/Шимолӣ

en: Australia/Perth
tg: Австралия/Перт

en: Australia/Queensland
tg: Австралия/Квинсленд

en: Australia/South
tg: Австралия/Ҷанубӣ

en: Australia/Sydney
tg: Австралия/Сидней

en: Australia/Tasmania
tg: Австралия/Тасмания

en: Australia/Victoria
tg: Австралия/Виктория

en: Australia/West
tg: Австралия/Ғарбӣ

en: Australia/Yancowinna
tg: Австралия/Янковина

en: Authorization Dialog
tg: Равзанаи гуфтугӯи санҷиши ҳаққоният

en: Azores
tg: Ҷазираҳои Азор

en: Bahia
tg: Баҳя

en: Bayan-Olgiy, Govi-Altai, Hovd, Uvs, Zavkhan
tg: Баян-Улэгэй, Гоби-Алтай, Ҳовд, Увс ва Завхан

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
tg: пеш аз нисфирӯзӣ

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en: A
tg: п

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
tg: п.н

en: Blue:
tg: Кабуд:

en: Brazil/Acre
tg: Бразилия/Акри

en: Brazil/DeNoronha
tg: Бразилия/Ди_Норонха

en: Brazil/East
tg: Бразилия/Шарқӣ

en: Brazil/West
tg: Бразилия/Ғарбӣ

en: Buenos Aires (BA, CF)
tg: Буэнос Айрес (BA, CF)

[ctx: Calendar Era: Coptic Era of Martyrs, years > 0, LongFormat]
en: Anno Martyrum
tg: Мабдаи таърихи Диоклетиан

[ctx: Calendar Era: Coptic Era of Martyrs, years > 0, ShortFormat]
en: AM
tg: м.т.Д

[ctx: Calendar Era: Ethiopian Incarnation Era, years > 0, LongFormat]
en: Amata Mehrat
tg: даври раҳм

[ctx: Calendar Era: Ethiopian Incarnation Era, years > 0, ShortFormat]
en: AM
tg: д. р.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
tg: то Мавлуди Исо

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
tg: то М. И.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
tg: баъд аз Мавлуди Исо

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years > 0, ShortFormat]
en: AD
tg: б. М. И.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
tg: то даври мо

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
tg: то д. м.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
tg: даври мо

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
tg: д. м.

[ctx: Calendar Era: Hebrew Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Mundi
tg: аз таърихи эҷоди дунё

[ctx: Calendar Era: Hebrew Era, years > 0, ShortFormat]
en: AM
tg: дунё

[ctx: Calendar Era: Hijri Islamic Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Hegirae
tg: аз Хиҷрӣ

[ctx: Calendar Era: Hijri Islamic Era, years > 0, ShortFormat]
en: AH
tg: Х.

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
tg: даври Сака

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, ShortFormat]
en: SE
tg: д. С.

[ctx: Calendar Era: Jalali Islamic Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Persico
tg: хиҷрӣ

[ctx: Calendar Era: Jalali Islamic Era, years > 0, ShortFormat]
en: AP
tg: х.

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Heisei Era, LongFormat]
en: Heisei
tg: Хэйсэй

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Meiji Era, LongFormat]
en: Meiji
tg: Мэйдзи

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Shōwa Era, LongFormat]
en: Shōwa
tg: Сёва

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Taishō Era, LongFormat]
en: Taishō
tg: Тайсё

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
tg: то Мавлуди Исо

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
tg: то М. И.

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
tg: баъд аз Мавлуди Исо

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years > 0, ShortFormat]
en: AD
tg: б. М. И.

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
tg: то даври мо

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
tg: то д. м.

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
tg: даври мо

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
tg: д. м.

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
tg: Мабдаи таърихи Ҷумҳурии Хитой

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, ShortFormat]
en: ROC
tg: МТҶХ

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
tg: Мабдаи таърихи буддоӣ

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, ShortFormat]
en: BE
tg: м.т.б

en: Canada/Atlantic
tg: Канада/Уқёнуси_Атлантикӣ

en: Canada/Central
tg: Канада/Марказӣ

en: Canada/East-Saskatchewan
tg: Канада/Саскачевани_Шарқӣ

en: Canada/Eastern
tg: Канада/Шарқӣ

en: Canada/Mountain
tg: Канада/Кӯҳистонӣ

en: Canada/Newfoundland
tg: Канада/Нюфаундленд

en: Canada/Pacific
tg: Канада/Уқёнуси_Ором

en: Canada/Saskatchewan
tg: Канада/Саскачеван

en: Canada/Yukon
tg: Канада/Юкон

en: Canary Islands
tg: Ҷазираҳои Канар

en: Casey Station, Bailey Peninsula
tg: Истгоҳи Кейси, нимҷазираи Бэйли

en: Catamarca (CT), Chubut (CH)
tg: Катамарка (CT), Чубут (CH)

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
tg: Барномаро маҷбур мекунад, то харитаи рангҳои хусусиро
    дар дисплейи 8-бит насб намояд

en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
tg: Вақти марказии стандартӣ— Резолют, Нунавут

en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
tg: Вақти марказии стандартӣ — Саскачеван — Минтақаи ғарби марказӣ

en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
tg: Вақти марказии стандартӣ — Саскачеван — қитъаи бештар

en: Central Time
tg: Вақти минтақаи марказӣ

en: Central Time - Campeche, Yucatan
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Кампече, Юкатан

en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Коауила, Дуранго, Нуэво-Леон, Тамаулипас

en: Central Time - Indiana - Perry County
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Индиана, Вилояти Перри

en: Central Time - Indiana - Pike County
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Индиана, Вилояти Пайк

en: Central Time - Indiana - Starke County
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Индиана, Вилояти Старк

en: Central Time - Manitoba & west Ontario
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Манитоба ва Онтариои Ғарбӣ

en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Мичиган — Вилояти Дикинсон, Гогибик, Айрон ва Миномини

en: Central Time - North Dakota - Mercer County
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Дакотаи Шимолӣ, Вилояти Мерсер

en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Дакотаи Шимолӣ, Вилояти Мортон (ба ғайр аз Мандана)

en: Central Time - North Dakota - Oliver County
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Дакотаи Шимолӣ, Вилояти Оливер

en: Central Time - Quintana Roo
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Кинтана-Роо

en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Онтарио, Рейни Ривер ва Форт Франс

en: Central Time - central Nunavut
tg: Вақти минтақаи марказӣ — Нунавути Марказӣ

en: Central Time - most locations
tg: Вақти минтақаи марказӣ — қитъаи бештар

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
tg: Файлҳои решагии имзокунии маркази гувоҳиномадиҳӣ ёфт карда намешаванд, бинобар ин гувоҳинома беэътибор аст.

en: Ceuta & Melilla
tg: Сеута ва Мелиля

en: Chatham Islands
tg: Ҷазираҳои Чатем

en: Chile/Continental
tg: Чили/Хушкӣ

en: Chile/EasterIsland
tg: Чили/Ҷазираи_Писҳо

en: China Standard Time
tg: Вақти стандартии Хитой

en: China Xinjiang-Tibet
tg: Хитой - Синтсзян - Тибет

en: China east
tg: Хитойи Шарқӣ

en: China mountains
tg: Хитойи Кӯҳистонӣ

en: China north
tg: Хитойи Шимолӣ

en: China west Xinjiang
tg: Минтақаи ғарбии Хитой - Синтсзян

en: Chuuk (Truk) and Yap
tg: Чуук (Трук) ва Яп

en: Comment
tg: Шарҳ

en: Confirm Quit From System Tray
tg: Тасдиқи хориҷкунӣ аз лавҳаи низом

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName]
en: Thoout
tg: Тот

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
tg: тота

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName]
en: Tho
tg: Тот

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tho
tg: тот

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName]
en: Paone
tg: Пайни

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
tg: пайни

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName]
en: Pan
tg: Пай

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
tg: пай

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName]
en: Epep
tg: Эпифи

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Epep
tg: эпифи

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::NarrowName]
en: E
tg: э

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName]
en: Epe
tg: Эпи

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Epe
tg: эпи

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName]
en: Kouji nabot
tg: Куҷи-набот

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName]
en: Mesore
tg: Месори

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kouji nabot
tg: куҷи-набота

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mesore
tg: месори

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName]
en: Kou
tg: Куд

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName]
en: Meo
tg: Мес

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meo
tg: мес

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::NarrowName]
en: K
tg: к

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kou
tg: куд

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName]
en: Paope
tg: Фаофи

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
tg: фаофи

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: ф

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName]
en: Pao
tg: Фао

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
tg: фао

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName]
en: Hathor
tg: Атир

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hathor
tg: атира

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::NarrowName]
en: H
tg: а

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName]
en: Hat
tg: Ати

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hat
tg: ати

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName]
en: Kiahk
tg: Хойяк

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kiahk
tg: хойяка

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::NarrowName]
en: K
tg: х

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName]
en: Kia
tg: Хоя

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kia
tg: хоя

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName]
en: Tobe
tg: Тиби

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tobe
tg: тиби

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName]
en: Tob
tg: Тиб

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tob
tg: тиб

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName]
en: Meshir
tg: Мехир

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meshir
tg: мехира

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName]
en: Mes
tg: Мех

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
tg: мех

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName]
en: Paremhotep
tg: Фаменот

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paremhotep
tg: фаменота

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName]
en: Par
tg: Фам

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
tg: фам

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName]
en: Parmoute
tg: Фармути

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
tg: фармути

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName]
en: Pam
tg: Фар

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
tg: фар

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName]
en: Pashons
tg: Пахон

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
tg: пахона

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName]
en: Pas
tg: Пах

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
tg: пах

[ctx: Coptic weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Pesnau
tg: Фесно

[ctx: Coptic weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Coptic weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Pes
tg: Фес

[ctx: Coptic weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Pshoment
tg: Фсхомент

[ctx: Coptic weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Coptic weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Psh
tg: Фсх

[ctx: Coptic weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Peftoou
tg: Фефту

[ctx: Coptic weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Coptic weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Pef
tg: Феф

[ctx: Coptic weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Ptiou
tg: Фтиу

[ctx: Coptic weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Coptic weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Pti
tg: Фти

[ctx: Coptic weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Psoou
tg: Фсуу

[ctx: Coptic weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Coptic weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Pso
tg: Фсу

[ctx: Coptic weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Psabbaton
tg: Фсабатон

[ctx: Coptic weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Coptic weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Psa
tg: Фса

[ctx: Coptic weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Tkyriakē
tg: Ткириаке

[ctx: Coptic weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Coptic weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Tky
tg: Тки

en: Copyright 1999-2009, David Faure <faure@kde.org>
tg: Ҳуқуқи муаллиф 1999-2009, Дэвид Фауре (David Faure) <faure@kde.org>

en: Copyright 2010 Andreas Hartmetz
tg: Ҳуқуқи муаллиф 2010 Андреас Хартметз (Andreas Hartmetz)

en: Could not load print preview part
tg: Қисми пешнамоиши чоп бор карда нашуд

en: Cuba
tg: Куба

en: Current maintainer
tg: Муассиси ҷорӣ

en: David Faure
tg: Дэвид Фауре (David Faure)

en: Davis Station, Vestfold Hills
tg: Истгоҳи Дейвис, Вестфолд_Хиллз

en: Debug Settings
tg: Танзимоти ислоҳи хатоҳо

en: Default color
tg: Ранги стандартӣ

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
tg: Минтақа

en: Device name
tg: Номи дастгоҳ

en: Disable
tg: Ғайрифаъол кардан

en: Disable all debug output
tg: Ғайрифаъол кардани барориши ҳамаи ислоҳоти хатоҳо

en: Disable crash handler, to get core dumps
tg: Ғайрифаъол кардани дастгузори вайроншавӣ барои гирифтани дастгирии пойгоҳ

en: Display...
tg: Намоиш...

en: Do not run in the background.
tg: Дар замина иҷро карда нашавад.

en: Dornod, Sukhbaatar
tg: Дорнод, Сухэ-Батор

en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
tg: Истгоҳи Дюмон д'Юрвил, Замини Адел

en: E Amazonas
tg: Минтақаи шарқии иёлоти Амазонас

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
tg: ХАТО: Протоколи '%1' номаълум аст

en: Easter Island & Sala y Gomez
tg: Ҷазираи Писҳо ва Сала-и-Гомес

en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
tg: Вақти стандартии шарқӣ - Атикокан, Онтарио ва Саутгемптон I, Нунавут

en: Eastern Time
tg: Вақти минтақаи шарқӣ

en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Индиана, Вилояти Кроуфорд

en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Индиана, Вилояти Дейвиесс, Дюбуа, Нокс, Мартин

en: Eastern Time - Indiana - Pike County
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Индиана, Вилояти Пайк

en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Индиана, Вилояти Пуласки

en: Eastern Time - Indiana - Starke County
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Индиана, Вилояти Старк

en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Индиана, Вилояти Швейтсария

en: Eastern Time - Indiana - most locations
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Индиана (қитъаи бештар)

en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
tg: Минтақаи вақти шарқӣ - Кентуки - Луисвилл

en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Кентукки, Вилояти Уэйн

en: Eastern Time - Michigan - most locations
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Мичиган (қитъаи бештар)

en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Онтарио ва Квебек, минтақаҳои берун аз Санади оид ба вақти ягона (1966)

en: Eastern Time - Ontario - most locations
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Онтарио (қитъаи бештар)

en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Пангниртунг, Нунавут

en: Eastern Time - Quebec - most locations
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Квебек (қитъаи бештар)

en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Резолют, Нунавут

en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Тандер_Бей, Онтарио

en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
tg: Вақти минтақаи шарқӣ — Нунавути Шарқӣ (қитъаи бештар)

en: Egypt
tg: Миср

en: Eire
tg: Эйре

en: Enable
tg: Фаъол кардан

en: End of options
tg: Анҷоми имконот

en: Error
tg: Хато

en: Error during rename.
tg: Ҳангоми ивази ном хато ба вуҷуд омад.

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName]
en: Meskerem
tg: Мескерем

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meskerem
tg: мескерема

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Mes
tg: Мех

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
tg: мех

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName]
en: Sene
tg: Сэнэ

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sene
tg: сэнэ

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Sen
tg: Сэн

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sen
tg: сэн

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName]
en: Hamle
tg: Хамлэ

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
tg: хамлэ

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: H
tg: а

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Ham
tg: Хам

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ham
tg: хам

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName]
en: Nehase
tg: Нахасэ

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nehase
tg: нахасэ

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: N
tg: н

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Neh
tg: Нах

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Neh
tg: нах

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName]
en: Pagumen
tg: Эпагомен

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pagumen
tg: эпагомена

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName]
en: Pag
tg: Эпа

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pag
tg: эпа

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName]
en: Tequemt
tg: Текемт

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tequemt
tg: текемта

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Teq
tg: Тек

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Teq
tg: тек

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName]
en: Hedar
tg: Хедар

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hedar
tg: хедара

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::NarrowName]
en: H
tg: х

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Hed
tg: Хед

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hed
tg: хед

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName]
en: Tahsas
tg: Тахсас

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
tg: тахсаса

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tah
tg: Тах

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tah
tg: тах

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName]
en: Ter
tg: Тер

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ter
tg: тер

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName]
en: Ter
tg: Тер

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ter
tg: тер

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName]
en: Yakatit
tg: Якатит

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
tg: якатита

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: Y
tg: я

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Yak
tg: Яка

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
tg: яка

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName]
en: Magabit
tg: Магабит

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Magabit
tg: магабита

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Mag
tg: Маг

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mag
tg: маг

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName]
en: Miyazya
tg: Миязия

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Miyazya
tg: миязии

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Miy
tg: Мия

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Miy
tg: мия

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName]
en: Genbot
tg: Генбот

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
tg: генбота

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: G
tg: г

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Gen
tg: Ген

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
tg: ген

[ctx: Ethiopian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Segno
tg: Сегно

[ctx: Ethiopian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Ethiopian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Seg
tg: Сег

[ctx: Ethiopian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Maksegno
tg: Максегно

[ctx: Ethiopian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Ethiopian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Mak
tg: Мак

[ctx: Ethiopian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Rob
tg: Роб

[ctx: Ethiopian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: R
tg: р

[ctx: Ethiopian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Rob
tg: Роб

[ctx: Ethiopian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Hamus
tg: Хамус

[ctx: Ethiopian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: H
tg: х

[ctx: Ethiopian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Ham
tg: Хам

[ctx: Ethiopian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Arb
tg: Арб

[ctx: Ethiopian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Ethiopian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Arb
tg: Арб

[ctx: Ethiopian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Qedame
tg: Кедам

[ctx: Ethiopian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: Q
tg: к

[ctx: Ethiopian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Qed
tg: Кед

[ctx: Ethiopian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Ehud
tg: Эхуд

[ctx: Ethiopian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: E
tg: э

[ctx: Ethiopian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Ehu
tg: Эху

en: Europe/Amsterdam
tg: Аврупо/Амстердам

en: Europe/Andorra
tg: Аврупо/Андорра

en: Europe/Athens
tg: Аврупо/Афина

en: Europe/Belfast
tg: Аврупо/Белфаст

en: Europe/Belgrade
tg: Аврупо/Белград

en: Europe/Berlin
tg: Аврупо/Берлин

en: Europe/Bratislava
tg: Аврупо/Братислава

en: Europe/Brussels
tg: Аврупо/Брюссел

en: Europe/Bucharest
tg: Аврупо/Бухарест

en: Europe/Budapest
tg: Аврупо/Будапешт

en: Europe/Chisinau
tg: Аврупо/Чисинау

en: Europe/Copenhagen
tg: Аврупо/Копенгаген

en: Europe/Dublin
tg: Аврупо/Дублин

en: Europe/Gibraltar
tg: Аврупо/Гиблартар

en: Europe/Guernsey
tg: Аврупо/Гернси

en: Europe/Helsinki
tg: Аврупо/Хелсинки

en: Europe/Isle_of_Man
tg: Аврупо/Ҷазираи_Мэн

en: Europe/Istanbul
tg: Аврупо/Истанбул

en: Europe/Jersey
tg: Аврупо/Ҷерси

en: Europe/Kaliningrad
tg: Аврупо/Калининград

en: Europe/Kiev
tg: Аврупо/Киев

en: Europe/Lisbon
tg: Аврупо/Лисабон

en: Europe/Ljubljana
tg: Аврупо/Любляна

en: Europe/London
tg: Аврупо/Лондон

en: Europe/Luxembourg
tg: Аврупо/Люксембург

en: Europe/Madrid
tg: Аврупо/Мадрид

en: Europe/Malta
tg: Аврупо/Малта

en: Europe/Mariehamn
tg: Аврупо/Мариамн

en: Europe/Minsk
tg: Аврупо/Минск

en: Europe/Monaco
tg: Аврупо/Монако

en: Europe/Moscow
tg: Аврупо/Москав

en: Europe/Oslo
tg: Аврупо/Осло

en: Europe/Paris
tg: Аврупо/Париж

en: Europe/Podgorica
tg: Аврупо/Подгоритса

en: Europe/Prague
tg: Аврупо/Прага

en: Europe/Riga
tg: Аврупо/Рига

en: Europe/Rome
tg: Аврупо/Рум

en: Europe/Samara
tg: Аврупо/Самара

en: Europe/San_Marino
tg: Аврупо/Сан_Марино

en: Europe/Sarajevo
tg: Аврупо/Сараево

en: Europe/Simferopol
tg: Аврупо/Симферопол

en: Europe/Skopje
tg: Аврупо/Скопе

en: Europe/Sofia
tg: Аврупо/София

en: Europe/Stockholm
tg: Аврупо/Столкголм

en: Europe/Tallinn
tg: Аврупо/Таллин

en: Europe/Tirane
tg: Аврупо/Тиране

en: Europe/Tiraspol
tg: Аврупо/Тираспол

en: Europe/Uzhgorod
tg: Аврупо/Узгород

en: Europe/Vaduz
tg: Аврупо/Вадус

en: Europe/Vatican
tg: Аврупо/Ватикан

en: Europe/Vienna
tg: Аврупо/Венна

en: Europe/Vilnius
tg: Аврупо/Вилнюс

en: Europe/Volgograd
tg: Аврупо/Волгоград

en: Europe/Warsaw
tg: Аврупо/Варшава

en: Europe/Zagreb
tg: Аврупо/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
tg: Аврупо/Запорожие

en: Europe/Zurich
tg: Аврупо/Тсурих

en: Exponent: 0x
tg: Таъбиркунанда: 0x

en: Fatal Error
tg: Хатои ҷиддӣ

en: File
tg: Файл

en: File '%1' is not readable
tg: Файли '%1' хонда намешавад

en: Filename:
tg: Номи файл:

en: GB
tg: БК

en: GB-Eire
tg: БК-Эйре

en: Galapagos Islands
tg: Ҷазираҳои Галапагос

en: Gambier Islands
tg: Ҷазираҳои Гэмбиер

en: Gaza Strip
tg: Минтақаи (Сектор) Газа

en: Get help...
tg: Гирифтани кумак...

en: Gilbert Islands
tg: Ҷазираҳои Гилберт

en: Green:
tg: Сабз:

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
tg: Январ

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
tg: январ

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
tg: Я

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
tg: Янв

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
tg: янв

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
tg: Октябр

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
tg: октябр

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
tg: О

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
tg: Окт

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
tg: окт

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
tg: Ноябр

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
tg: ноябр

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
tg: Н

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
tg: Ноя

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
tg: ноя

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
tg: Декабр

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
tg: декабр

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
tg: Д

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
tg: Дек

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
tg: дек

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
tg: Феврал

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
tg: феврал

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
tg: Ф

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
tg: Фев

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
tg: фев

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
tg: Март

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
tg: март

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: М

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
tg: Мар

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
tg: мар

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
tg: Апрел

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
tg: апрел

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: А

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
tg: Апр

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
tg: апр

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
tg: Май

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
tg: май

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: М

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
tg: Май

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
tg: май

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
tg: Июн

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
tg: июн

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
tg: И

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
tg: Июн

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
tg: июн

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
tg: Июл

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
tg: июл

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
tg: И

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
tg: Июл

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
tg: июл

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
tg: Август

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
tg: август

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: А

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
tg: Авг

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
tg: авг

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
tg: Сентябр

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
tg: сентябр

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: С

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
tg: Сен

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
tg: сен

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
tg: Душанбе

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: Д

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
tg: Дшб

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
tg: Сешанбе

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: С

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
tg: Сшб

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
tg: Чоршанбе

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
tg: Ч

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
tg: Чшб

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
tg: Панҷшанбе

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: П

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
tg: Пшб

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
tg: Ҷумъа

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
tg: Ҷ

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
tg: Ҷум

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
tg: Шанбе

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: Ш

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
tg: Шнб

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
tg: Якшанбе

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: Я

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
tg: Яшб

en: Hawaii
tg: Гавай

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName]
en: Tishrey
tg: Тишри

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
tg: тишри

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName]
en: Tis
tg: Тиш

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tis
tg: тиш

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName]
en: Tamuz
tg: Тамуз

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
tg: тамуз

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName]
en: Tam
tg: Там

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tam
tg: там

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName]
en: Av
tg: Ав

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
tg: ав

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName]
en: Av
tg: Ав

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
tg: ава

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName]
en: Elul
tg: Элул

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
tg: элул

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::NarrowName]
en: E
tg: э

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName]
en: Elu
tg: Элу

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Elu
tg: элу

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName]
en: Adar I
tg: Адар I

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
tg: адар I

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName]
en: Ad1
tg: Ад1

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad1
tg: ад1

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName]
en: Adar II
tg: Адар II

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
tg: адар II

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName]
en: Ad2
tg: Ад2

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad2
tg: ад2

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName]
en: Heshvan
tg: Хешван

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
tg: хешван

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::NarrowName]
en: H
tg: х

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName]
en: Hes
tg: Хеш

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hes
tg: хеш

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName]
en: Kislev
tg: Кислев

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
tg: кислев

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::NarrowName]
en: K
tg: х

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName]
en: Kis
tg: Кис

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kis
tg: кис

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName]
en: Tevet
tg: Тевет

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
tg: тевет

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tev
tg: Тев

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tev
tg: тев

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName]
en: Shvat
tg: Шват

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
tg: шват

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: ш

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName]
en: Shv
tg: Шва

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shv
tg: шва

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName]
en: Adar
tg: Адар

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
tg: адар

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName]
en: Ada
tg: Ада

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ada
tg: ада

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName]
en: Nisan
tg: Нисан

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
tg: нисан

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::NarrowName]
en: N
tg: н

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName]
en: Nis
tg: Нис

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nis
tg: нис

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName]
en: Iyar
tg: Ияр

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
tg: ияр

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::NarrowName]
en: I
tg: и

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName]
en: Iya
tg: Ияр

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Iya
tg: ияр

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName]
en: Sivan
tg: Сиван

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
tg: сиван

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName]
en: Siv
tg: Сив

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Siv
tg: сив

en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
tg: Хэйлунтсзян (ба ғайр аз Мохе), Тсзилин

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName]
en: Muharram
tg: Муҳаррам

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
tg: Муҳаррам

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName]
en: Muh
tg: Мух

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Muh
tg: Мух

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName]
en: Shawwal
tg: Шаввол

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
tg: Шаввол

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName]
en: Shw
tg: Шав

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shw
tg: Шав

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName]
en: Thu al-Qi`dah
tg: Зул-ул-Қиъдах

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
tg: Зул-ул-Қаъдах

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::NarrowName]
en: Q
tg: к

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName]
en: Qid
tg: Қид

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Qid
tg: Қид

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName]
en: Thu al-Hijjah
tg: Зул-ул-Хиҷҷа

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
tg: Зул-ул-Хиҷҷа

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::NarrowName]
en: H
tg: Х

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName]
en: Hij
tg: Хид

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hij
tg: Хиҷ

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName]
en: Safar
tg: Сафар

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
tg: Сафар

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName]
en: Saf
tg: Саф

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Saf
tg: Саф

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Awal
tg: Рабеъ-ул-Аввал

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
tg: Раби-ул-Аввал

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName]
en: R.A
tg: Р.а

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.A
tg: Р.а

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Thaani
tg: Рабеъ-ул-Ахир

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
tg: Раби-ул-Ахир

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName]
en: R.T
tg: Р.х

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.T
tg: Р.х

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Awal
tg: Ҷумад-ул-Аввал

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
tg: Ҷумад-ул-Аввал

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName]
en: J.A
tg: Д.а

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.A
tg: Д.а

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Thaani
tg: Ҷумад-ул-Ахир

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
tg: Ҷумад-ул-Ахир

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName]
en: J.T
tg: Д.х

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.T
tg: Д.х

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName]
en: Rajab
tg: Раҷаб

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
tg: Раҷаб

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::NarrowName]
en: R
tg: р

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName]
en: Raj
tg: Раҷ

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Raj
tg: Рад

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName]
en: Sha`ban
tg: Шаъбон

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
tg: Шаъбон

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName]
en: Sha
tg: Шаа

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
tg: Шаа

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName]
en: Ramadan
tg: Рамадан

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
tg: Рамадан

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::NarrowName]
en: R
tg: р

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName]
en: Ram
tg: Рам

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ram
tg: Рам

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Ithnain
tg: Йаум ал-Иснаи

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: I
tg: и

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Ith
tg: исн

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Yau al-Thulatha
tg: Йаум ал-Саласа

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: т

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Thl
tg: сал

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Arbi'a
tg: Йаум ал-Арбиъа

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Arb
tg: арб

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Khamees
tg: Йаум ал-Хамис

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: K
tg: к

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Kha
tg: хам

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Jumma
tg: Йаум ал-Ҷумъа

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: J
tg: ҷ

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Jum
tg: ҷум

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Sabt
tg: Йаум ал-Сабт

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sab
tg: саб

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Ahad
tg: Йаум ал-Аҳад

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Ahd
tg: аха

en: Hongkong
tg: Ҳонконг

en: Hue:
tg: Тобиш:

en: Iceland
tg: Исландия

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName]
en: Chaitra
tg: Чайтра

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
tg: Чайтра

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::NarrowName]
en: C
tg: ч

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName]
en: Cha
tg: Чай

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
tg: Чай

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName]
en: Paush
tg: Пауза

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
tg: Пауза

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName]
en: Pau
tg: Пау

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
tg: Пау

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName]
en: Māgh
tg: Магха

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
tg: Магха

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName]
en: Māg
tg: Маг

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
tg: Маг

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName]
en: Phālgun
tg: Пхалгуна

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
tg: Пхалгуна

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::NarrowName]
en: P
tg: п

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName]
en: Phā
tg: Пха

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
tg: Пха

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName]
en: Vaishākh
tg: Ваисакха

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
tg: Ваисакха

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::NarrowName]
en: V
tg: в

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName]
en: Vai
tg: Ваи

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
tg: Ваи

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName]
en: Jyaishtha
tg: Джанштха

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
tg: Ҷанштха

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::NarrowName]
en: J
tg: д

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName]
en: Jya
tg: Ҷа

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
tg: Ҷа

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName]
en: Āshādha
tg: Асадха

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
tg: Асадха

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::NarrowName]
en: Ā
tg: а

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName]
en: Āsh
tg: Аса

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
tg: Аса

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName]
en: Shrāvana
tg: Сравана

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
tg: Сравана

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName]
en: Shr
tg: Сра

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
tg: Сра

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName]
en: Bhādrapad
tg: Бхадра

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
tg: Бхадра

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::NarrowName]
en: B
tg: б

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName]
en: Bhā
tg: Бха

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
tg: Бха

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName]
en: Āshwin
tg: Азвина

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
tg: Азвина

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::NarrowName]
en: Ā
tg: а

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName]
en: Āsw
tg: Азв

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
tg: Азв

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName]
en: Kārtik
tg: Картика

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
tg: Картика

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::NarrowName]
en: K
tg: к

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName]
en: Kār
tg: Кар

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
tg: Кар

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName]
en: Agrahayana
tg: Аграхайана

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
tg: Аграхайана

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName]
en: Agr
tg: Агр

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
tg: Агр

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Somavãra
tg: Сома Ваара

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Som
tg: Сом

[ctx: Indian National weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Mañgalvã
tg: Мангала Ваара

[ctx: Indian National weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Indian National weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Mañ
tg: Ман

[ctx: Indian National weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Budhavãra
tg: Будха Ваара

[ctx: Indian National weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: B
tg: б

[ctx: Indian National weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Bud
tg: Буд

[ctx: Indian National weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Guruvãra
tg: Гуру Ваара

[ctx: Indian National weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: G
tg: г

[ctx: Indian National weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Gur
tg: Гур

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Sukravãra
tg: Шукра Ваара

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Suk
tg: Шук

[ctx: Indian National weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Sanivãra
tg: Шани Ваара

[ctx: Indian National weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: в

[ctx: Indian National weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: San
tg: Шан

[ctx: Indian National weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Raviãra
tg: Бхану Ваара

[ctx: Indian National weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: R
tg: р

[ctx: Indian National weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Rav
tg: Бха

en: Indian/Antananarivo
tg: Уқёнуси Ҳинд/Антанариво

en: Indian/Chagos
tg: Уқёнуси Ҳинд/Чагос

en: Indian/Christmas
tg: Уқёнуси Ҳинд/Кристмас

en: Indian/Cocos
tg: Уқёнуси Ҳинд/Кокос

en: Indian/Comoro
tg: Уқёнуси Ҳинд/Коморо

en: Indian/Kerguelen
tg: Уқёнуси Ҳинд/Кергулен

en: Indian/Mahe
tg: Уқёнуси Ҳинд/Махе

en: Indian/Maldives
tg: Уқёнуси Ҳинд/Малдив

en: Indian/Mauritius
tg: Уқёнуси Ҳинд/Мавритиус

en: Indian/Mayotte
tg: Уқёнуси Ҳинд/Майотт

en: Indian/Reunion
tg: Уқёнуси Ҳинд/Реюнион

en: Information
tg: Иттилоот

en: Insufficient permissions in target directory.
tg: Иҷозатҳои нокифоя дар ҷузвадони ниҳоӣ.

en: Internally added if launched from Finder
tg: Агар тавассути Ҷуянда оғоз карда шавад, аз дохили он илова карда мешавад

en: Iran
tg: Эрон

en: Irian Jaya & the Moluccas
tg: Ҷазираи Молуккс ва Ириан-Ҷая

en: Israel
tg: Исроил

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName]
en: Farvardin
tg: Фарвардин

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
tg: Фарвардин

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::NarrowName]
en: F
tg: ф

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName]
en: Far
tg: Фар

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
tg: Фар

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName]
en: Dei
tg: Дай

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
tg: Дай

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::NarrowName]
en: D
tg: д

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName]
en: Dei
tg: Дай

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
tg: Дай

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName]
en: Bahman
tg: Баҳман

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
tg: Баҳман

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::NarrowName]
en: B
tg: б

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName]
en: Bah
tg: Бах

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
tg: Бах

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName]
en: Esfand
tg: Эсфанд

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
tg: Эсфанд

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::NarrowName]
en: E
tg: э

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName]
en: Esf
tg: Эсф

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
tg: Эсф

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName]
en: Ordibehesht
tg: Урдибиҳишт

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
tg: Урдибиҳишт

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::NarrowName]
en: O
tg: о

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName]
en: Ord
tg: Орд

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
tg: Орд

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName]
en: Khordad
tg: Хурдод

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
tg: Хурдод

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::NarrowName]
en: K
tg: к

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName]
en: Kho
tg: Хор

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
tg: Хор

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName]
en: Tir
tg: Тир

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
tg: Тир

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: тт

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tir
tg: Тир

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
tg: Тир

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName]
en: Mordad
tg: Мурдод

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
tg: Мурдод

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName]
en: Mor
tg: Мор

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
tg: Мор

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName]
en: Shahrivar
tg: Шаҳривар

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
tg: Шаҳривар

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName]
en: Sha
tg: Шах

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
tg: Шах

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName]
en: Mehr
tg: Меҳр

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
tg: Меҳр

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName]
en: Meh
tg: Мех

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
tg: Мех

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName]
en: Aban
tg: Обон

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
tg: Обон

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aba
tg: Аба

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
tg: Аба

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName]
en: Azar
tg: Озар

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
tg: Озар

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName]
en: Aza
tg: Аза

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
tg: Азе

[ctx: Jalali weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Do shanbe
tg: Душанбе

[ctx: Jalali weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: 2sh
tg: 2

[ctx: Jalali weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Se shanbe
tg: Сешанбе

[ctx: Jalali weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: 3sh
tg: 3

[ctx: Jalali weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Chahar shanbe
tg: Чоршанбе

[ctx: Jalali weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: 4sh
tg: 4

[ctx: Jalali weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Panj shanbe
tg: Панҷшанбе

[ctx: Jalali weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: 5sh
tg: 5

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Jumee
tg: Ҷумъа

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: J
tg: ҷ

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Jom
tg: ҷум

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Shanbe
tg: Шанбе

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Shn
tg: шан

[ctx: Jalali weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yek-shanbe
tg: Якшанбе

[ctx: Jalali weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: 1sh
tg: 1

en: Jamaica
tg: Ҷамайка

en: Japan
tg: Япония

[ctx: Japanese year 1 of era]
en: Gannen
tg: Ганен

en: Java & Sumatra
tg: Ява ва Суматра

en: Johnston Atoll
tg: Ҷонстон Атолл

en: Jujuy (JY)
tg: Ҷуҷуй (JY)

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
tg: Январ

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
tg: январ

[ctx: Julian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
tg: ҷ

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
tg: Янв

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
tg: янв

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
tg: Октябр

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
tg: октябр

[ctx: Julian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
tg: о

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
tg: Окт

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
tg: окт

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
tg: Ноябр

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
tg: ноябр

[ctx: Julian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
tg: н

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
tg: Ноя

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
tg: ноя

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
tg: Декабр

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
tg: декабр

[ctx: Julian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
tg: д

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
tg: Дек

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
tg: дек

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
tg: Феврал

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
tg: феврал

[ctx: Julian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
tg: ф

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
tg: Фев

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
tg: фев

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
tg: Март

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
tg: март

[ctx: Julian month 3 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
tg: Мар

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
tg: мар

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
tg: Апрел

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
tg: апрел

[ctx: Julian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
tg: Апр

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
tg: апр

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
tg: Май

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
tg: май

[ctx: Julian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: м

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
tg: Май

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
tg: май

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
tg: Май

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
tg: июн

[ctx: Julian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
tg: ҷ

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
tg: Июн

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
tg: июн

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
tg: Июл

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
tg: июл

[ctx: Julian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
tg: ҷ

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
tg: Июл

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
tg: июл

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
tg: Август

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
tg: август

[ctx: Julian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
tg: а

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
tg: Авг

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
tg: авг

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
tg: Сентябр

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
tg: сентябр

[ctx: Julian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: с

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
tg: Сен

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
tg: сен

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
tg: Душанбе

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
tg: Д

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
tg: Дшб

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
tg: Сешанбе

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: С

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
tg: Сшб

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
tg: Чоршанбе

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
tg: Ч

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
tg: Чшб

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
tg: Панҷшанбе

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
tg: П

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
tg: Пшб

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
tg: Ҷумъа

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
tg: Ҷ

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
tg: Ҷум

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
tg: Шанбе

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: Ш

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
tg: Шнб

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
tg: Якшанбе

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
tg: Я

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
tg: Яшб

en: KDE Application
tg: Барномаи KDE

en: KDE Test Program
tg: Барномаи санҷишии KDE

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
tg: KFileMetaDataReader метавонад барои хониши иттилооти хусусии файл истифода шавад

en: Key type: DSA (%1 bit)
tg: Навъи калид: DSA (%1 бит)

en: Key type: RSA (%1 bit)
tg: Навъи калид: RSA (%1 бит)

en: Kosrae
tg: Косрае

en: Kwajalein
tg: Квайалейн

en: La Rioja (LR)
tg: Ла Риоха (LR)

en: Library "%1" not found
tg: Китобхонаи "%1" ёфт нашуд

en: Libya
tg: Ливия

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
tg: Шумораи рангҳои муайяншударо дар мукааби
    рангҳои дисплейи 8-бит маҳдуд мекунад, агар барнома
    хусусияти ранги QApplication::ManyColor-ро
    истифода барад

en: Line Islands
tg: Ҷазираҳои Хат

en: List of URLs where the meta-data should be read from
tg: Рӯйхати нишониҳои URL, ки аз он иттилооти хусусӣ бояд хонда шавад

en: Lord Howe Island
tg: Лорд-Хау

en: MD5 digest
tg: Ҷамъбасти санҷишии MD5

en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
tg: Истгоҳи Маккуори, Ҷазираи Маккуори

en: Madeira Islands
tg: Ҷазираҳои Мадейра

en: Maintainer
tg: Муассис

en: Marquesas Islands
tg: Ҷазираҳои Маркизас

en: Mato Grosso
tg: Мату-Гросу

en: Mato Grosso do Sul
tg: Мату-Гросу-ду-Сул

en: Mawson Station, Holme Bay
tg: Истгоҳи Моусон, халиҷи Холм

en: McMurdo Station, Ross Island
tg: Истгоҳи Мак Мурдо, Ҷазираи Росса

en: Mendoza (MZ)
tg: Мендоза (MZ)

en: Message Box
tg: Қуттии паёмҳо

en: Metlakatla Time - Annette Island
tg: Вақти минтақаи Метлакатла — Ҷазираи Аннет-Айленд

en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
tg: Вақти минтақаи марказии Мексика — Баия-де-Бандерас

en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
tg: Мексиканское Вақти минтақаи марказӣ — Коауила, Дуранго, Нуэво-Леон, Тамаулипас дур аз сарҳади ИМА

en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
tg: Вақти зимистонаи Мексика — Чихуахуа берун аз сарҳади ИМА

en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
tg: Вақти минтақаи Уқёнуси Ороми Мексика — Баҳа Калифорния берун аз сарҳади ИМА

en: Mexico/BajaNorte
tg: Мексика/Калифорнияи_Поён

en: Mexico/BajaSur
tg: Мексика/Калифорнияи_Поёни_Ҷанубӣ

en: Mexico/General
tg: Мексика/Минтақаи_асосӣ

en: Midway Islands
tg: Ҷазираҳои Мидуэй

en: Minimize
tg: Ҳадди ақал сохтан

en: Modulus:
tg: Модулӣ:

en: Moscow+00 - Caspian Sea
tg: Москва +00 - Баҳри Хазар

en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
tg: Москва +00 - Самара, Удмуртия

en: Moscow+00 - west Russia
tg: Москва +00 - Минтақаи ғарбии Россия

en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
tg: Москва +01 - Самара, Удмуртия

en: Moscow+02 - Urals
tg: Москва +02 - Урал

en: Moscow+03 - Novokuznetsk
tg: Москва+03 - Новокузнетск

en: Moscow+03 - Novosibirsk
tg: Москва+03 - Новосибирск

en: Moscow+03 - west Siberia
tg: Москва +03 - Минтақаи ғарбии Сибир

en: Moscow+04 - Yenisei River
tg: Москва+04 — дарёи Енисей

en: Moscow+05 - Lake Baikal
tg: Москва+05 — Кӯли Байкал

en: Moscow+06 - Lena River
tg: Москва +06 - Дарёи Лена

en: Moscow+07 - Amur River
tg: Москва +07 - Дарёи Амур

en: Moscow+07 - Sakhalin Island
tg: Москва +07 - Ҷазираи Сахалин

en: Moscow+08 - Bering Sea
tg: Москва+08 — Баҳри Беринг

en: Moscow+08 - Kamchatka
tg: Москва+08 — Камчатка

en: Moscow+08 - Magadan
tg: Москва +08 - Магадан

en: Moscow+09 - Kamchatka
tg: Москва+09 — Камчатка

en: Moscow+10 - Bering Sea
tg: Москва+10 — Баҳри Беринг

en: Moscow-01 - Kaliningrad
tg: Москва-01 - Калининград

en: Mountain Standard Time - Arizona
tg: Вақти стандартии зимистона — Аризона

en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
tg: Вақти стандартии зимистона — Крестон, Колумбияи Британӣ

en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
tg: Вақти стандартии зимистона — Доусон-Крик ва Форт-Сент-Джон, Колумбияи Британӣ

en: Mountain Standard Time - Sonora
tg: Вақти стандартии зимистона — Сонора

en: Mountain Time
tg: Вақти зимистона

en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
tg: Вақти зимистона — Алберта, Колумбияи Британии Шарқӣ ва Саскачевани Ғарбӣ

en: Mountain Time - Chihuahua
tg: Вақти зимистона — Чихуахуа

en: Mountain Time - Navajo
tg: Вақти зимистона — Наваҳо

en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
tg: Вақти зимистона — С Баҳа, Наярит, Синалоа

en: Mountain Time - central Northwest Territories
tg: Вақти зимистона — қисми марказии минтақаҳои шимолу ғарбӣ

en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
tg: Вақти зимистона — Айдаҳои Ҷанубӣ ва Орегони Шарқӣ

en: Mountain Time - west Northwest Territories
tg: Вақти зимистона — қисми ғарбии минтақаҳои шимолу ғарбӣ

en: Mountain Time - west Nunavut
tg: Вақти зимистона — Нунавути Ғарбӣ

en: Move &Down
tg: &Ба поён

en: Move &Up
tg: &Ба боло

en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
tg: Минтақаи шимоли шарқии Бразилия (MA, PI, CE, RN, PB)

en: NZ
tg: Зеландияи Нав

en: NZ-CHAT
tg: Чатем (Зеландияи Нав)

en: Name:
tg: Ном:

en: Named Colors
tg: Рангҳои номдор

en: Navajo
tg: Наваҳо

en: New South Wales - Yancowinna
tg: Уэлси Ҷанубии Нав - Янковинна

en: New South Wales - most locations
tg: Уэлси Ҷанубии Нав (қитъаи бештар)

en: Newfoundland Time, including SE Labrador
tg: Минтақаи вақти Нюфаундленд, аз он ҷумла минтақаи ҷануби шарқии Лабрадор

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
tg: Барои истифодабарии ин барнома, ягон шартномаи иҷозатномавӣ муайн карда нашудааст.
    Барои гирифтани маълумоти муфассал оид ба шарту шароити иҷозатномавӣ, ҳуҷҷатҳои барномаро
    истифода баред.

en: No metainfo for %1
tg: Ягон иттилооти хусусӣ барои %1 нест

en: No target filename has been given.
tg: Ягон номи файли ниҳоӣ дода нашудааст.

en: None
tg: Ҳеҷ чиз

en: Northern Territory
tg: Минтақаи шимолӣ

en: OCR Image
tg: Ташхиси тасвир (OCR)

en: Only the meta data that is part of the file is read
tg: Танҳо иттилооти хусусие, ки қисми файл мебошад, хонда мешавад

en: Open
tg: Кушодан

en: OpenSSL could not be verified.
tg: OpenSSL тасдиқ карда нашуд.

en: Organization / Common Name
tg: Ташкилот / Номи умумӣ

en: Organizational Unit
tg: Воҳиди ташкилотӣ

en: Output to:
tg: Барориш ба:

en: P&review
tg: &Пешнамоиш

en: PRC
tg: Хитой

en: Pacific Time
tg: Вақти Уқёнуси Ором

en: Pacific Time - north Yukon
tg: Вақти Уқёнуси Ором — минтақаи шимолии Юкон

en: Pacific Time - south Yukon
tg: Вақти Уқёнуси Ором — минтақаи ҷанубии Юкон

en: Pacific Time - west British Columbia
tg: Вақти Уқёнуси Ором — минтақаи ғарбии Колумбияи Британӣ

en: Pacific/Apia
tg: Уқёнуси Ором/Апиа

en: Pacific/Auckland
tg: Уқёнуси Ором/Аукленд

en: Pacific/Chatham
tg: Уқёнуси Ором/Чатом

en: Pacific/Chuuk
tg: Уқёнуси_Ором/Чуук

en: Pacific/Easter
tg: Уқёнуси Ором/Истер

en: Pacific/Efate
tg: Уқёнуси Ором/Эфейт

en: Pacific/Enderbury
tg: Уқёнуси Ором/Эндербари

en: Pacific/Fakaofo
tg: Уқёнуси Ором/Факаофо

en: Pacific/Fiji
tg: Уқёнуси Ором/Фиҷи

en: Pacific/Funafuti
tg: Уқёнуси Ором/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
tg: Уқёнуси Ором/Галапагос

en: Pacific/Gambier
tg: Уқёнуси Ором/Гамбиер

en: Pacific/Guadalcanal
tg: Уқёнуси Ором/Гуадалканал

en: Pacific/Guam
tg: Уқёнуси Ором/Гуам

en: Pacific/Honolulu
tg: Уқёнуси Ором/Ганолулу

en: Pacific/Johnston
tg: Уқёнуси Ором/Ҷонстон

en: Pacific/Kiritimati
tg: Уқёнуси Ором/Киритимати

en: Pacific/Kosrae
tg: Уқёнуси Ором/Фиҷи

en: Pacific/Kwajalein
tg: Уқёнуси Ором/Кваҷалейн

en: Pacific/Majuro
tg: Уқёнуси Ором/Маҷуро

en: Pacific/Marquesas
tg: Уқёнуси Ором/Маркесас

en: Pacific/Midway
tg: Уқёнуси Ором/Мидуэй

en: Pacific/Nauru
tg: Уқёнуси Ором/Науру

en: Pacific/Niue
tg: Уқёнуси Ором/Ниу

en: Pacific/Norfolk
tg: Уқёнуси Ором/Норфолк

en: Pacific/Noumea
tg: Уқёнуси Ором/Ноумеа

en: Pacific/Pago_Pago
tg: Уқёнуси Ором/Паго-Паго

en: Pacific/Palau
tg: Уқёнуси Ором/Палау

en: Pacific/Pitcairn
tg: Уқёнуси Ором/Питкаирн

en: Pacific/Pohnpei
tg: Уқёнуси_Ором/Понпеи

en: Pacific/Ponape
tg: Уқёнуси Ором/Понап

en: Pacific/Port_Moresby
tg: Уқёнуси Ором/Порт_Морсби

en: Pacific/Rarotonga
tg: Уқёнуси Ором/Раротонга

en: Pacific/Saipan
tg: Уқёнуси Ором/Сиапон

en: Pacific/Samoa
tg: Уқёнуси_Ором/Самоа

en: Pacific/Tahiti
tg: Уқёнуси Ором/Таити

en: Pacific/Tarawa
tg: Уқёнуси Ором/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
tg: Уқёнуси Ором/Тонгатапу

en: Pacific/Truk
tg: Уқёнуси Ором/Трук

en: Pacific/Wake
tg: Уқёнуси Ором/Уэйк

en: Pacific/Wallis
tg: Уқёнуси Ором/Уоллис

en: Pacific/Yap
tg: Уқёнуси Ором/Яп

en: Palmer Station, Anvers Island
tg: Истгоҳи Палмер, Ҷазираи Анверс

en: Pernambuco
tg: Пернамбуку

en: Peter Penz
tg: Питер Пенз (Peter Penz)

en: Phoenix Islands
tg: Ҷазираҳои Феникс

en: Pick Certificates
tg: Интихоби гувоҳиномаҳо

en: Please report bugs to %1.
tg: Лутфан, гузоришро дар бораи хато ба %1 фиристонед.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
tg: Барои фиристодани гузориш дар бораи хато, лутфан, аз сомонаи https://bugs.kde.org истифода баред.

en: Pohnpei (Ponape)
tg: Понпеи (Понап)

en: Poland
tg: Полша

en: Ponape (Pohnpei)
tg: Понап (Понпеи)

en: Portugal
tg: Португалия

en: Prime:
tg: Асосӣ:

en: Print Preview
tg: Пешнамоиши чоп

en: Private key test failed.
tg: Санҷиши калиди махфӣ иҷро нашуд.

en: Public key:
tg: Калиди ҷамъиятӣ:

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
tg: Иттилооти ислоҳкунандаи QML JS. Барои фаъол кардани ислоҳкунанда
    барнома бояд дар асоси -DQT_DECLARATIVE_DEBUG барномарезӣ
    карда шавад

en: Queensland - Holiday Islands
tg: Квинсленд - Ҷазираҳои Холидэй

en: Queensland - most locations
tg: Квинсленд (қитъаи бештар)

en: Qyzylorda (Kyzylorda, Kzyl-Orda)
tg: Қизилорда (Қизилорда, Қизил-Орда)

en: Red:
tg: Сурх:

en: Redo
tg: Дубора анҷом додан

en: Remove
tg: Тоза кардан

en: Restore the application for the given 'sessionId'
tg: Барқарор кардани барнома барои 'sessionId'-и ҷорӣ

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
tg: Бозёбии РЛГ (Рӯйхати лағвкунии гувоҳиномаҳо) қатъ шуд. Ин маънои онро дорад, ки рӯйхати гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) ёфт нашуд.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
tg: Бозёбии диҳандаи гувоҳинома қатъ шуд. Ин маънои онро дорад, ки гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) ёфт нашуд.

en: Rondonia
tg: Рондония

en: Roraima
tg: Рорайма

en: Rothera Station, Adelaide Island
tg: Истгоҳи Ротера, Ҷазираи Аделаида

en: Ruthenia
tg: Рутения

en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
tg: Минтақаи ҷанубӣ ва ҷануби шарқии Бразилия (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: SHA1 digest
tg: Ҷамъбасти санҷишии SHA1

en: SSL Configuration Module
tg: Модули танзимоти SSL

en: SSL Signers
tg: Имзокунандагони SSL

en: SSL support was not found.
tg: Дастгирии SSL ёфт нашуд.

en: Sabah & Sarawak
tg: Сабаҳ ва Саравак

en: San Juan (SJ)
tg: Сан Хуан (SJ)

en: San Luis (SL)
tg: Сан Луис (SL)

en: Santa Cruz (SC)
tg: Санта-Круз (SC)

en: Saturation:
tg: Сершавӣ:

en: Save As
tg: Нигоҳ доштан ҳамчун

en: Scoresbysund / Ittoqqortoormiit
tg: Иттоккортоормиит (дат. Скоресбисунд)

en: Select Color
tg: Интихоби ранг

en: Select Font
tg: Интихоби ҳуруф

en: Serial number
tg: Рақами силсилавӣ

en: Shell
tg: Восит

en: Show %1 specific options
tg: Намоиш додани имконоти махсус барои %1

en: Show Hidden Folders
tg: Намоиш додани ҷузвадонҳои пинҳоншуда

en: Show all options
tg: Намоиш додани ҳамаи имконот

en: Show author information
tg: Намоиш додани маълумоти муаллиф

en: Show help about options
tg: Намоиш додани кумак барои имконот

en: Show license information
tg: Намоиш додани маълумоти иҷозатнома

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
tg: Нишон додани равзанаи гуфтугӯи комилҳуқуқ ба ивази равзанаи гуфтугӯи рӯйхати стандартӣ

en: Show version information
tg: Намоиш додани маълумоти нашр

en: Signature Algorithm:
tg: Маҷмӯи амалиёти имзо:

en: Signature Contents:
tg: Муҳтавои имзо:

en: Singapore
tg: Сингапур

en: Society Islands
tg: Ҷазираҳои Ҷамъиятӣ

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
tg: нишонӣ аллакай дар истифода аст

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
tg: бастагоҳ аллакай пайваст карда шуд

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
tg: бастагоҳ аллакай эҷод карда шуд

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
tg: пайвастшавӣ фаъолона қатъ шуда истодааст

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
tg: вақти интизори пайваст ба анҷом расид

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
tg: амалиёт аллакай дар ҳоли иҷро аст

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
tg: ҷустуҷӯи ном қатъ карда шуд

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
tg: хатои шабака ба миён омад

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
tg: хато нест

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
tg: бастагоҳ ёфт нашуд

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
tg: бастагоҳ ҳоло эҷод карда шуд

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
tg: амалиёт дастгирӣ карда намешавад

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
tg: мизбони дурдаст пайвастро қатъ кард

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
tg: вақти интизори амалиёти ҳангомгашта ба анҷом расид

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
tg: хатои номаълум/ногаҳон ба миён омад

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
tg: амал бояд қатъ карда шавад

en: South Australia
tg: Австралияи Ҷанубӣ

en: Synchronization to disk failed
tg: Ҳамоҳангсозӣ бо диск қатъ шуд

en: Syowa Station, E Ongul I
tg: Истгоҳи Сёва, Ҷазираи Ист-Онгул

en: Syslog
tg: Қайди рӯйдодҳои низомӣ

en: System certificates
tg: Гувоҳиномаҳои низом

en: Tasmania - King Island
tg: Тасмания - Ҷазираи Кинг

en: Tasmania - most locations
tg: Тасмания (қитъаи бештар)

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
tg: Рақами мушаххаси калид ва номи гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) ба рақами мушаххаси калид ва ном дар қисмати 'Диҳанда' барои гувоҳиномае, ки мехоҳед аз он истифода баред, мувофиқат намекунад.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
tg: Рақами мушаххаси калиди гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) ба рақами мушаххаси калид дар қисмати 'Диҳанда' барои гувоҳиномае, ки мехоҳед аз он истифода баред, мувофиқат намекунад.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
tg: Гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) ёфт карда намешавад. Эзтимол аст, ки занҷири эътибории шумо вайрон шудааст.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
tg: РЛГ (Рӯйхати лағвкунии гувоҳиномаҳо) то ҳол беэътибор аст.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
tg: Имзои РЛГ (Рӯйхати лағвкунии гувоҳиномаҳо) беэътибор аст Ин маънои онро дорад, ки РЛГ тасдиқ карда нашуд.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
tg: Ҳофизаи раванди OpenSSL аз меъёраш афзуд.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
tg: Гувоҳинома тасдиқ карда намешавад, зеро ки он дар занҷири эътимодӣ гувоҳиномаи ягона мебошад ва ба таври мустақилона ба имзо нарасид. Агар шумо гувоҳиномаро ба таври мустақилона ба имзо расед, мутмаин шавед, ки онро ба рӯйхати гувоҳиномаҳои боэътимод ворид намоед.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
tg: Занҷири гувоҳинома назар ба чуқурии ҳадди акcаpи муайяншуда дарозтар аст.

en: The certificate has been revoked.
tg: Салоҳияти гувоҳинома лағв карда шуд.

en: The certificate has not been issued for this host.
tg: Гувоҳинома барои мизбони ҷорӣ бароварда нашуд.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
tg: Гувоҳинома барои мақсаде, ки мехоҳед аз он истифода баред, ба имзо нарасид. Ин маънои онро дорад, ки гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) чунин истифодабариро иҷозат намедиҳад.

en: The certificate is invalid.
tg: Гувоҳинома беэътибор аст.

en: The certificate is not valid, any more.
tg: Гувоҳинома дигар боэътибор намебошад.

en: The certificate is not valid, yet.
tg: Гувоҳинома то ҳол беэътибор аст.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
tg: Гувоҳинома ба таври мустақилона ба имзо расид ва ба рӯйхати гувоҳиномаҳои боэътибор илова нашудааст. Агар шумо хоҳед, ки ин гувоҳиномаро қабул кунед, онро ба рӯйхати гувоҳиномаҳои боэътибор ворид намоед.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
tg: Гувоҳинома ба таври мустақилона ба имзо расид. Зеро ки занҷири эътиборӣ сохта нашуд, решаи гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) ёфт карда намешавад.

en: The certificate is valid.
tg: Гувоҳинома боэътибор аст.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
tg: Гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) ба номи МГ-и гувоҳинома мувофиқат намекунад.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
tg: Гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) беэътимод аст.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
tg: Гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) барои ба имзо расонидани гувоҳиномаҳо иҷозат надорад.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
tg: Имзои гувоҳинома беэътибор аст. Ин маънои онро дорад, ки гувоҳинома тасдиқ карда нашуд.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
tg: Раванди рамзкушоӣ барои калиди ҷамъиятии диҳанда қатъ шуд. Ин маънои онро дорад, ки гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) барои тасдиқ кардани гувоҳиномае, ки мехоҳед татбиқ кунед, истифода бурда намешавад.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
tg: Раванди рамзкушоӣ барои имзои РЛГ (Рӯйхати лағвкунии гувоҳиномаҳо) қатъ шуд. Ин маънои онро дорад, ки он ҳатто барои мувофиқсозии натиҷаи мунтазир ҳисоб карда намешавад.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
tg: Раванди рамзкушоӣ барои имзои гувоҳинома қатъ шуд. Ин маънои онро дорад, ки он ҳатто барои мувофиқсозии натиҷаи мунтазир ҳисоб карда намешавад.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
tg: Файлҳо/нишониҳои URL-и кушодашуда аз ҷониби барнома баъд аз истифода нест карда мешаванд

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
tg: Дарозии занҷири эътимодӣ аз яке аз хосиятҳои 'pathlength'-и гувоҳиномаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) дарозтар мебошад ва ҳамаи имзоҳои минбаъдаро беэътимод мекунад.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
tg: Решаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) барои мақсаде, ки мехоҳед аз он истифода баред, дар ҳоли бекоршавӣ қарор дорад.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
tg: Решаи МГ (Маркази гувоҳиномадиҳӣ) барои мақсаде, ки мехоҳед аз он истифода баред, беэътимод аст.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
tg: Санҷиши имзокунии гувоҳиномаи зерин қатъ карда шуд. Ин маънои онро дорад, ки эҳтимол имзои гувоҳиномаи зерин ё ягон имзои дигар дар масири эътимодии дохилӣ беэътимод аст, рамзкушоӣ карда намешавад ё ин ки РЛГ (Рӯйхати лағвкунии гувоҳиномаҳо) тасдиқ карда намешавад. Агар шумо паёми мазкурро такроран бинед, лутфан, ба муаллифи барнома бо паёми ботафсил дар бораи хато хабар диҳед, ки ин масъала бояд ҳал карда шавад.

en: The style '%1' was not found
tg: Услуби '%1' ёфт нашуд

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
tg: Формати вақт дар майдони 'lastUpdate'-и РЛГ (Рӯйхати лағвкунии гувоҳиномаҳо) беэътибор аст.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
tg: Формати вақт дар майдони 'nextUpdate'-и РЛГ (Рӯйхати лағвкунии гувоҳиномаҳо) беэътибор аст.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
tg: Формати вақт дар майдони 'notAfter'-и гувоҳинома беэътибор аст.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
tg: Формати вақт дар майдони 'notBefore'-и гувоҳинома беэътибор аст.

en: The windowing system platform (e.g. xcb or wayland)
tg: Пойгоҳи низоми равзанадиҳӣ (масалан, низоми графикии xcb ё wayland)

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
tg: Ин барнома аз тарафи шахсе навишта шудааст, ки намехоҳад номи худро ошкор намояд.

en: This certificate is not relevant.
tg: Гувоҳиномаи ҷорӣ дахлдор намебошад.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
tg: Гувоҳиномаи зерин ё ягон гувоҳиномаи дигар дар масири эътимодии дохилӣ ё ин ки РЛГ (Рӯйхати лағвкунии гувоҳиномаҳо) беэътимод аст. Эҳтимол аст, ки онҳо то ҳол беэътиборанд ё дигар эътибор намебошанд. Агар шумо паёми мазкурро такроран бинед, лутфан, ба муаллифи барнома бо паёми ботафсил дар бораи хато хабар диҳед, ки ин масъала бояд ҳал карда шавад.

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
tg: Қимат:

en: This program is distributed under the terms of the %1.
tg: Ин барнома дар асоси шарту шароитҳои %1 паҳн карда шудааст.

en: Thule / Pituffik
tg: Тул / Питуффик

en: Tierra del Fuego (TF)
tg: Замини Оташ (TF)

[ctx: Time zone]
en: Region
tg: Ноҳия

en: Timed out trying to connect to remote host
tg: Вақти интизори пайваст ба мизбони дурдаст ба анҷом расид

en: Tocantins
tg: Токантинс

en: Today
tg: Имрӯз

en: Truk (Chuuk) and Yap
tg: Трук (Чуук) ва Яп

en: Tucuman (TM)
tg: Тукуман (TM)

en: Turkey
tg: Туркия

en: Turn area off
tg: Хомӯш кардани минтақа

en: Turn area on
tg: Фаъол кардани минтақа

en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
tg: Вақти минтақаи марказӣ ИМА — Коауила, Дуранго, Нуэво-Леон, Тамаулипас (дар назди сарҳади ИМА)

en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
tg: Вақти зимистона ИМА — Чихуахуа дар назди сарҳади ИМА

en: US Pacific Time - Baja California near US border
tg: Вақти минтақаи Уқёнуси Ороми ИМА — Баҳа Калифорния дар назди сарҳади ИМА

en: US/Alaska
tg: ИМА/Аляска

en: US/Aleutian
tg: ИМА/Алеут

en: US/Arizona
tg: ИМА/Аризона

en: US/Central
tg: ИМА/Марказӣ

en: US/East-Indiana
tg: ИМА/Индианаи_Шаркӣ

en: US/Eastern
tg: ИМА/Шарқӣ

en: US/Hawaii
tg: ИМА/Гавай

en: US/Indiana-Starke
tg: ИМА/Индианаи_Старк

en: US/Michigan
tg: ИМА/Мичиган

en: US/Mountain
tg: ИМА/Кӯҳистонӣ

en: US/Pacific
tg: ИМА/Уқёнуси_Ором

en: US/Samoa
tg: ИМА/Самоа

en: Unable to open temporary file.
tg: Кушодани файли муваққатӣ имконнопазир аст.

en: Undo
tg: Ботил сохтан

en: Unexpected argument '%1'.
tg: Далели '%1' ногаҳон аст.

en: Unknown
tg: Номаълум

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
tg: Калиди маҷмӯи амалиёти номаълум

en: Unknown option '%1'.
tg: Имкони '%1' номаълум аст.

en: Usage: %1 %2
tg: Тарзи истифода: %1 %2

en: Use 'caption' as name in the titlebar
tg: Дар навори унвон 'caption'-ро ҳамчун ном истифода баред

en: Use 'icon' as the application icon
tg: Аз 'icon' ҳамчун нишонаи барнома истифода баред

en: Use --help to get a list of available command line options.
tg: Барои намоиш додани рӯйхати имконоти сатри фармонҳои дастрас аз --help истифода баред.

en: Use alternative configuration file
tg: Истифодаи файли танзимии имконпазир

en: Use the X-server display 'displayname'
tg: Истифодаи дисплейи X-server 'displayname'

en: User-added certificates
tg: Гувоҳиномаҳои иловашудаи корбарӣ

en: Validity period
tg: Муҳлати эътиборнокӣ

en: Victoria
tg: Виктория

en: Vostok Station, Lake Vostok
tg: Истгоҳи Восток, Кӯли Восток

en: Vostok Station, S Magnetic Pole
tg: Истгоҳи Восток, Қутби магнитии ҷанубӣ

en: W Amazonas
tg: Минтақаи ғарбии иёлоти Амазонас

en: W Para
tg: Параи Ғарбӣ

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
tg: Мудири равзанаҳоро бо дастгирии WM_NET мунтазир мекунад

en: Wake Island
tg: Ҷазираи Уэйк

en: Warning
tg: Огоҳӣ

en: West Bank
tg: Соҳили ғарбӣ

en: West Kazakhstan
tg: Қазоқистони Ғарбӣ

en: Western Australia - Eucla area
tg: Австралияи Ғарбӣ - минтақаи Юкла

en: Western Australia - most locations
tg: Австралияи ғарбӣ (қитъаи бештар)

en: Yesterday
tg: Дирӯз

en: You do not have permission to create that folder.
tg: Шумо барои эҷод кардани ҷузвадони зерин иҷозат надоред.

en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
tg: Запорожие, Луганск / Запорожие, Луганск

en: [%1-options]
tg: [%1-имконот]

en: [options]
tg: [имконот]

en: address family for nodename not supported
tg: оилаи нишонӣ барои номи гиреҳ дастгирӣ карда намешавад

en: am
tg: п.н

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
tg: ҷадвали услубҳои Qt-ро ба виҷетҳои барнома татбиқ мекунад

en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
tg: Хитойи Марказӣ — Сичуан, Юннан, Гуанси, Шэнси, Гуйчжоу ва ғ.

en: central Crimea
tg: Минтақаи марказии Крим

[ctx: color]
en: AliceBlue
tg: Кабуди Элис

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
tg: Сафеди атиқа

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
tg: Сафеди атиқа 1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
tg: Сафеди атиқа 2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
tg: Сафеди атиқа 3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
tg: Сафеди атиқа 4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
tg: Бодоми бӯрранг

[ctx: color]
en: BlueViolet
tg: Бунафши кабуд

[ctx: color]
en: CadetBlue
tg: Кабуди хокистариранг

[ctx: color]
en: CadetBlue1
tg: Кабуди хокистариранг 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
tg: Кабуди хокистариранг 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
tg: Кабуди хокистариранг 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
tg: Кабуди хокистариранг 4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
tg: Кабуди тугмагул

[ctx: color]
en: DarkBlue
tg: Кабуди сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkCyan
tg: Фирӯзагии сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
tg: Заррингули сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
tg: Заррингули сиёҳтоб 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
tg: Заррингули сиёҳтоб 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
tg: Заррингули сиёҳтоб 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
tg: Заррингули сиёҳтоб 4

[ctx: color]
en: DarkGray
tg: Хокистариранги сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkGreen
tg: Сабзи сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkGrey
tg: Хокистариранги сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkKhaki
tg: Хокиранги сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkMagenta
tg: Лоҷуварди сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
tg: Зайтуни сабзи сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
tg: Зайтуни сабзи сиёҳтоб 1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
tg: Зайтуни сабзи сиёҳтоб 2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
tg: Зайтуни сабзи сиёҳтоб 3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
tg: Зайтуни сабзи сиёҳтоб 4

[ctx: color]
en: DarkOrange
tg: Норинҷи сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkOrange1
tg: Норинҷи сиёҳтоб 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
tg: Норинҷи сиёҳтоб 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
tg: Норинҷи сиёҳтоб 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
tg: Норинҷи сиёҳтоб 4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
tg: Саҳлаби сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
tg: Саҳлаби сиёҳтоб 1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
tg: Саҳлаби сиёҳтоб 2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
tg: Саҳлаби сиёҳтоб 3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
tg: Саҳлаби сиёҳтоб 4

[ctx: color]
en: DarkRed
tg: Сурхи сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkSalmon
tg: Норанҷи сурхтоби сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
tg: Сабзи баҳрии сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
tg: Сабзи баҳрии сиёҳтоб 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
tg: Сабзи баҳрии сиёҳтоб 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
tg: Сабзи баҳрии сиёҳтоб 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
tg: Сабзи баҳрии сиёҳтоб 4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
tg: Кабудии варақсанги сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
tg: Хокистариранги варақсанги сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
tg: Хокистариранги варақсанги сиёҳтоб 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
tg: Хокистариранги варақсанги сиёҳтоб 2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
tg: Хокистариранги варақсанги сиёҳтоб 3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
tg: Хокистариранги варақсанги сиёҳтоб 4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
tg: Хокистариранги варақсанги сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
tg: Фирӯзагуни сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DarkViolet
tg: Бунафши сиёҳтоб

[ctx: color]
en: DeepPink
tg: Гулдори равшан

[ctx: color]
en: DeepPink1
tg: Гулдори равшан 1

[ctx: color]
en: DeepPink2
tg: Гулдори равшан 2

[ctx: color]
en: DeepPink3
tg: Гулдори равшан 3

[ctx: color]
en: DeepPink4
tg: Гулдори равшан 4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
tg: Кабуди осмонии чуқур

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
tg: Кабуди осмонии чуқур 1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
tg: Кабуди осмонии чуқур 2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
tg: Кабуди осмонии чуқур 3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
tg: Кабуди осмонии чуқур 4

[ctx: color]
en: DimGray
tg: Хокистариранги камнур

[ctx: color]
en: DimGrey
tg: Хокистариранги камнур

[ctx: color]
en: DodgerBlue
tg: Кабуди нилгун

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
tg: Кабуди нилгун 1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
tg: Кабуди нилгун 2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
tg: Кабуди нилгун 3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
tg: Кабуди нилгун 4

[ctx: color]
en: FloralWhite
tg: Сафеди гулӣ

[ctx: color]
en: ForestGreen
tg: Сабзи ҷангалӣ

[ctx: color]
en: GhostWhite
tg: Сафеди рӯҳ

[ctx: color]
en: GreenYellow
tg: Зарди сабз

[ctx: color]
en: HotPink
tg: Гулдори тез

[ctx: color]
en: HotPink1
tg: Гулдори тез 1

[ctx: color]
en: HotPink2
tg: Гулдори тез 2

[ctx: color]
en: HotPink3
tg: Гулдори тез 3

[ctx: color]
en: HotPink4
tg: Гулдори тез 4

[ctx: color]
en: IndianRed
tg: Сурхи ҳиндӣ

[ctx: color]
en: IndianRed1
tg: Сурхи ҳиндӣ 1

[ctx: color]
en: IndianRed2
tg: Сурхи ҳиндӣ 2

[ctx: color]
en: IndianRed3
tg: Сурхи ҳиндӣ 3

[ctx: color]
en: IndianRed4
tg: Сурхи ҳиндӣ 4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
tg: Лавандаи сурхи сафед

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
tg: Лавандаи сурхи сафед 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
tg: Лавандаи сурхи сафед 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
tg: Лавандаи сурхи сафед 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
tg: Лавандаи сурхи сафед 4

[ctx: color]
en: LawnGreen
tg: Сабзи чаман

[ctx: color]
en: LemonChiffon
tg: Шифони лимӯранг

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
tg: Шифони лимӯранг 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
tg: Шифони лимӯранг 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
tg: Шифони лимӯранг 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
tg: Шифони лимӯранг 4

[ctx: color]
en: LightBlue
tg: Кабуди равшан

[ctx: color]
en: LightBlue1
tg: Кабуди равшан 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
tg: Кабуди равшан 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
tg: Кабуди равшан 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
tg: Кабуди равшан 4

[ctx: color]
en: LightCoral
tg: Марҷонии равшан

[ctx: color]
en: LightCyan
tg: Фирӯзагии равшан

[ctx: color]
en: LightCyan1
tg: Фирӯзагии равшан 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
tg: Фирӯзагии равшан 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
tg: Фирӯзагии равшан 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
tg: Фирӯзагии равшан 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
tg: Заррингули равшан

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
tg: Заррингули равшан 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
tg: Заррингули равшан 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
tg: Заррингули равшан 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
tg: Заррингули равшан 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
tg: Зарди заррингули равшан

[ctx: color]
en: LightGray
tg: Хокистариранги равшан

[ctx: color]
en: LightGreen
tg: Сабзи равшан

[ctx: color]
en: LightGrey
tg: Хокистариранги равшан

[ctx: color]
en: LightPink
tg: Гулдори равшан

[ctx: color]
en: LightPink1
tg: Гулдори равшан 1

[ctx: color]
en: LightPink2
tg: Гулдори равшан 2

[ctx: color]
en: LightPink3
tg: Гулдори равшан 3

[ctx: color]
en: LightPink4
tg: Гулдори равшан 4

[ctx: color]
en: LightSalmon
tg: Норанҷи сурхтоби равшан

[ctx: color]
en: LightSalmon1
tg: Норанҷи сурхтоби равшан1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
tg: Норанҷи сурхтоби равшан 2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
tg: Норанҷи сурхтоби равшан 3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
tg: Норанҷи сурхтоби равшан 4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
tg: Сабзи баҳрии равшан

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
tg: Кабуди осмонии равшан

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
tg: Кабуди осмонии равшан 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
tg: Кабуди осмонии равшан 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
tg: Кабуди осмонии равшан 3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
tg: Кабуди осмонии равшан 4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
tg: Кабуди варақсанги равшан

[ctx: color]
en: LightSlateGray
tg: Хокистариранги варақсанги равшан

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
tg: Хокистариранги варақсанги равшан

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
tg: Кабуди оҳанранги равшан

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
tg: Кабуди оҳанранги равшан 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
tg: Кабуди оҳанранги равшан 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
tg: Кабуди оҳанранги равшан 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
tg: Кабуди оҳанранги равшан 4

[ctx: color]
en: LightYellow
tg: Зарди равшан

[ctx: color]
en: LightYellow1
tg: Зарди равшан 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
tg: Зарди равшан 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
tg: Зарди равшан 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
tg: Зарди равшан 4

[ctx: color]
en: LimeGreen
tg: Сабзи лимӯранг

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
tg: Осмониранги сабзтоби шаффофи миёнагӣ

[ctx: color]
en: MediumBlue
tg: Кабуди миёнагӣ

[ctx: color]
en: MediumOrchid
tg: Саҳлаби миёнагӣ

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
tg: Саҳлаби миёнагӣ 1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
tg: Саҳлаби миёнагӣ 2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
tg: Саҳлаби миёнагӣ 3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
tg: Саҳлаби миёнагӣ 4

[ctx: color]
en: MediumPurple
tg: Лоҷуварди миёнагӣ

[ctx: color]
en: MediumPurple1
tg: Лоҷуварди миёнагӣ 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
tg: Лоҷуварди миёнагӣ 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
tg: Лоҷуварди миёнагӣ 3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
tg: Лоҷуварди миёнагӣ 4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
tg: Сабзи баҳрии миёнагӣ

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
tg: Кабуди варақсанги миёнагӣ

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
tg: Забзи баҳории миёнагӣ

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
tg: Фирӯзагуни миёнагӣ

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
tg: Сурхи бунафши миёнагӣ

[ctx: color]
en: MidnightBlue
tg: Кабуди нимашабӣ

[ctx: color]
en: MintCream
tg: Қаймоқиранги пудинагӣ

[ctx: color]
en: MistyRose
tg: Садбарги тира

[ctx: color]
en: MistyRose1
tg: Садбарги тира 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
tg: Садбарги тира 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
tg: Садбарги тира 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
tg: Садбарги тира 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
tg: Сафеди навахо

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
tg: Сафеди навахо 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
tg: Сафеди навахо 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
tg: Сафеди навахо 3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
tg: Сафеди навахо 4

[ctx: color]
en: NavyBlue
tg: Кабуди ҳарбии баҳрӣ

[ctx: color]
en: OldLace
tg: Канораи тӯрини куҳна

[ctx: color]
en: OliveDrab
tg: Зайтуни беранг

[ctx: color]
en: OliveDrab1
tg: Зайтуни беранг 1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
tg: Зайтуни беранг 2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
tg: Зайтуни беранг 3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
tg: Зайтуни беранг 4

[ctx: color]
en: OrangeRed
tg: Норанҷи сурх

[ctx: color]
en: OrangeRed1
tg: Норанҷи сурх1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
tg: Норанҷи сурх 2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
tg: Норанҷи сурх 3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
tg: Норанҷи сурх 4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
tg: Заррингули камранг

[ctx: color]
en: PaleGreen
tg: Сабзи камранг

[ctx: color]
en: PaleGreen1
tg: Сабзи камранг 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
tg: Сабзи камранг 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
tg: Сабзи камранг 3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
tg: Сабзи камранг 4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
tg: Фирӯзагуни камранг

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
tg: Фирӯзагуни камранг 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
tg: Фирӯзагуни камранг 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
tg: Фирӯзагуни камранг 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
tg: Фирӯзагуни камранг 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
tg: Сурхи бунафши камранг

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
tg: Сурхи бунафши камранг 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
tg: Сурхи бунафши камранг 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
tg: Сурхи бунафши камранг 3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
tg: Сурхи бунафши камранг 4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
tg: Қамчин нахли харбуза

[ctx: color]
en: PeachPuff
tg: Абри шафтолу

[ctx: color]
en: PeachPuff1
tg: Абри шафтолу 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
tg: Абри шафтолу 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
tg: Абри шафтолу 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
tg: Абри шафтолу 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
tg: Упои кабуд

[ctx: color]
en: RosyBrown
tg: Гулдори қаҳвагун

[ctx: color]
en: RosyBrown1
tg: Гулдори қаҳвагун 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
tg: Гулдори қаҳвагун 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
tg: Гулдори қаҳвагун 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
tg: Гулдори қаҳвагун 4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
tg: Кабуди бошукӯҳ

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
tg: Кабуди бошукӯҳ 1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
tg: Кабуди бошукӯҳ 2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
tg: Кабуди бошукӯҳ 3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
tg: Кабуди бошукӯҳ 4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
tg: Зини қаҳвагун

[ctx: color]
en: SandyBrown
tg: Регии қаҳвагун

[ctx: color]
en: SeaGreen
tg: Сабзи баҳрӣ

[ctx: color]
en: SeaGreen1
tg: Сабзи баҳрӣ 1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
tg: Сабзи баҳрӣ 2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
tg: Сабзи баҳрӣ 3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
tg: Сабзи баҳрӣ 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
tg: Кабуди осмонӣ

[ctx: color]
en: SkyBlue1
tg: Кабуди осмонӣ 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
tg: Кабуди осмонӣ 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
tg: Кабуди осмонӣ 3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
tg: Кабуди осмонӣ 4

[ctx: color]
en: SlateBlue
tg: Кабудии варақсанг

[ctx: color]
en: SlateBlue1
tg: Кабудии варақсанг 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
tg: Кабудии варақсанг 2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
tg: Кабудии варақсанг 3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
tg: Кабудии варақсанг 4

[ctx: color]
en: SlateGray
tg: Хокистариранги варақсанг

[ctx: color]
en: SlateGray1
tg: Хокистариранги варақсанг 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
tg: Хокистариранги варақсанг 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
tg: Хокистариранги варақсанг 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
tg: Хокистариранги варақсанг 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
tg: Хокистариранги варақсанг

[ctx: color]
en: SpringGreen
tg: Сабзи баҳорӣ

[ctx: color]
en: SpringGreen1
tg: Сабзи баҳорӣ 1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
tg: Сабзи баҳорӣ 2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
tg: Сабзи баҳорӣ 3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
tg: Сабзи баҳорӣ 4

[ctx: color]
en: SteelBlue
tg: Кабуди оҳанранг

[ctx: color]
en: SteelBlue1
tg: Кабуди оҳанранг 1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
tg: Кабуди оҳанранг 2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
tg: Кабуди оҳанранг 3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
tg: Кабуди оҳанранг 4

[ctx: color]
en: VioletRed
tg: Сурхи бунафш

[ctx: color]
en: VioletRed1
tg: Сурхи бунафш 1

[ctx: color]
en: VioletRed2
tg: Сурхи бунафш 2

[ctx: color]
en: VioletRed3
tg: Сурхи бунафш 3

[ctx: color]
en: VioletRed4
tg: Сурхи бунафш 4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
tg: Дуди сафед

[ctx: color]
en: YellowGreen
tg: Сабзи зардтоб

[ctx: color]
en: aquamarine
tg: осмониранги сабзтоби шаффоф

[ctx: color]
en: aquamarine1
tg: осмониранги сабзтоби шаффоф 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
tg: осмониранги сабзтоби шаффоф 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
tg: осмониранги сабзтоби шаффоф 3

[ctx: color]
en: aquamarine4
tg: осмониранги сабзтоби шаффоф 4

[ctx: color]
en: azure
tg: кабудӣ

[ctx: color]
en: azure1
tg: кабудӣ 1

[ctx: color]
en: azure2
tg: кабудӣ 2

[ctx: color]
en: azure3
tg: кабудӣ 3

[ctx: color]
en: azure4
tg: кабудӣ 4

[ctx: color]
en: beige
tg: қаҳваранг

[ctx: color]
en: bisque
tg: саратонранг

[ctx: color]
en: bisque1
tg: саратонранг 1

[ctx: color]
en: bisque2
tg: саратонранг 2

[ctx: color]
en: bisque3
tg: саратонранг 3

[ctx: color]
en: bisque4
tg: саратонранг 4

[ctx: color]
en: black
tg: сиёҳ

[ctx: color]
en: blue
tg: кабуд

[ctx: color]
en: blue1
tg: кабуд 1

[ctx: color]
en: blue2
tg: кабуд 2

[ctx: color]
en: blue3
tg: кабуд 3

[ctx: color]
en: blue4
tg: кабуд 4

[ctx: color]
en: brown
tg: бӯр

[ctx: color]
en: brown1
tg: бӯр 1

[ctx: color]
en: brown2
tg: бӯр 2

[ctx: color]
en: brown3
tg: бӯр 3

[ctx: color]
en: brown4
tg: бӯр 4

[ctx: color]
en: burlywood
tg: чӯбини қаҳваранги равшан

[ctx: color]
en: burlywood1
tg: чӯбини қаҳваранги равшан 1

[ctx: color]
en: burlywood2
tg: чӯбини қаҳваранги равшан 2

[ctx: color]
en: burlywood3
tg: чӯбини қаҳваранги равшан 3

[ctx: color]
en: burlywood4
tg: чӯбини қаҳваранги равшан 4

[ctx: color]
en: chartreuse
tg: Зарду сабзнамо

[ctx: color]
en: chartreuse1
tg: Зарду сабзнамо 1

[ctx: color]
en: chartreuse2
tg: Зарду сабзнамо 2

[ctx: color]
en: chartreuse3
tg: Зарду сабзнамо 3

[ctx: color]
en: chartreuse4
tg: Зарду сабзнамо 4

[ctx: color]
en: chocolate
tg: шакалод

[ctx: color]
en: chocolate1
tg: шакалод 1

[ctx: color]
en: chocolate2
tg: шакалод 2

[ctx: color]
en: chocolate3
tg: шакалод 3

[ctx: color]
en: chocolate4
tg: шакалод 4

[ctx: color]
en: coral
tg: марҷонӣ

[ctx: color]
en: coral1
tg: марҷонӣ 1

[ctx: color]
en: coral2
tg: марҷонӣ 2

[ctx: color]
en: coral3
tg: марҷонӣ 3

[ctx: color]
en: coral4
tg: марҷонӣ 4

[ctx: color]
en: cornsilk
tg: абрешими ҷуворимакка

[ctx: color]
en: cornsilk1
tg: абрешими ҷуворимакка 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
tg: абрешими ҷуворимакка 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
tg: абрешими ҷуворимакка 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
tg: абрешими ҷуворимакка 4

[ctx: color]
en: cyan
tg: фирӯзагун

[ctx: color]
en: cyan1
tg: фирӯзагун 1

[ctx: color]
en: cyan2
tg: фирӯзагун 2

[ctx: color]
en: cyan3
tg: фирӯзагун 3

[ctx: color]
en: cyan4
tg: фирӯзагун 4

[ctx: color]
en: firebrick
tg: хишти оташбардор

[ctx: color]
en: firebrick1
tg: хишти оташбардор 1

[ctx: color]
en: firebrick2
tg: хишти оташбардор 2

[ctx: color]
en: firebrick3
tg: хишти оташбардор 3

[ctx: color]
en: firebrick4
tg: хишти оташбардор 4

[ctx: color]
en: gainsboro
tg: хокистариранги равшантар

[ctx: color]
en: gold
tg: тиллоранг

[ctx: color]
en: gold1
tg: тиллоранг 1

[ctx: color]
en: gold2
tg: тиллоранг 2

[ctx: color]
en: gold3
tg: тиллоранг 3

[ctx: color]
en: gold4
tg: тиллоранг 4

[ctx: color]
en: goldenrod
tg: заррингул

[ctx: color]
en: goldenrod1
tg: заррингул 1

[ctx: color]
en: goldenrod2
tg: заррингул 2

[ctx: color]
en: goldenrod3
tg: заррингул 3

[ctx: color]
en: goldenrod4
tg: заррингул 4

[ctx: color]
en: green
tg: сабз

[ctx: color]
en: green1
tg: сабз 1

[ctx: color]
en: green2
tg: сабз 2

[ctx: color]
en: green3
tg: сабз 3

[ctx: color]
en: green4
tg: сабз 4

[ctx: color]
en: honeydew
tg: шабнами асал

[ctx: color]
en: honeydew1
tg: шабнами асал 1

[ctx: color]
en: honeydew2
tg: шабнами асал 2

[ctx: color]
en: honeydew3
tg: шабнами асал 3

[ctx: color]
en: honeydew4
tg: шабнами асал 4

[ctx: color]
en: ivory
tg: оҷ

[ctx: color]
en: ivory1
tg: оҷ 1

[ctx: color]
en: ivory2
tg: оҷ 2

[ctx: color]
en: ivory3
tg: оҷ 3

[ctx: color]
en: ivory4
tg: оҷ 4

[ctx: color]
en: khaki
tg: хокӣ

[ctx: color]
en: khaki1
tg: хокӣ 1

[ctx: color]
en: khaki2
tg: хокӣ 2

[ctx: color]
en: khaki3
tg: хокӣ 3

[ctx: color]
en: khaki4
tg: хокӣ 4

[ctx: color]
en: lavender
tg: лаванда

[ctx: color]
en: linen
tg: зағирӣ

[ctx: color]
en: magenta
tg: лоҷувардӣ

[ctx: color]
en: magenta1
tg: лоҷувардӣ 1

[ctx: color]
en: magenta2
tg: лоҷувардӣ 2

[ctx: color]
en: magenta3
tg: лоҷувардӣ 3

[ctx: color]
en: magenta4
tg: лоҷувардӣ 4

[ctx: color]
en: maroon
tg: хурмоӣ

[ctx: color]
en: maroon1
tg: хурмоӣ 1

[ctx: color]
en: maroon2
tg: хурмоӣ 2

[ctx: color]
en: maroon3
tg: хурмоӣ 3

[ctx: color]
en: maroon4
tg: хурмоӣ 4

[ctx: color]
en: moccasin
tg: мокасин

[ctx: color]
en: navy
tg: ҳарбии баҳрӣ

[ctx: color]
en: orange
tg: норинҷ

[ctx: color]
en: orange1
tg: норинҷ 1

[ctx: color]
en: orange2
tg: норинҷ 2

[ctx: color]
en: orange3
tg: норинҷ 3

[ctx: color]
en: orange4
tg: норинҷ 4

[ctx: color]
en: orchid
tg: саҳлаб

[ctx: color]
en: orchid1
tg: саҳлаб 1

[ctx: color]
en: orchid2
tg: саҳлаб 2

[ctx: color]
en: orchid3
tg: саҳлаб 3

[ctx: color]
en: orchid4
tg: саҳлаб 4

[ctx: color]
en: peru
tg: сояи норинҷ

[ctx: color]
en: pink
tg: гулдор

[ctx: color]
en: pink1
tg: гулдор 1

[ctx: color]
en: pink2
tg: гулдор 2

[ctx: color]
en: pink3
tg: гулдор 3

[ctx: color]
en: pink4
tg: гулдор 4

[ctx: color]
en: plum
tg: олугин

[ctx: color]
en: plum1
tg: олугин 1

[ctx: color]
en: plum2
tg: олугин 2

[ctx: color]
en: plum3
tg: олугин 3

[ctx: color]
en: plum4
tg: олугин 4

[ctx: color]
en: purple
tg: лоҷувард

[ctx: color]
en: purple1
tg: лоҷувард 1

[ctx: color]
en: purple2
tg: лоҷувард 2

[ctx: color]
en: purple3
tg: лоҷувард 3

[ctx: color]
en: purple4
tg: лоҷувард 4

[ctx: color]
en: red
tg: сурх

[ctx: color]
en: red1
tg: сурх 1

[ctx: color]
en: red2
tg: сурх 2

[ctx: color]
en: red3
tg: сурх 3

[ctx: color]
en: red4
tg: сурх 4

[ctx: color]
en: salmon
tg: норанҷи сурхтоб

[ctx: color]
en: salmon1
tg: норанҷи сурхтоб 1

[ctx: color]
en: salmon2
tg: норанҷи сурхтоб 2

[ctx: color]
en: salmon3
tg: норанҷи сурхтоб 3

[ctx: color]
en: salmon4
tg: норанҷи сурхтоб 4

[ctx: color]
en: seashell
tg: гӯшмоҳӣ

[ctx: color]
en: seashell1
tg: гӯшмоҳӣ 1

[ctx: color]
en: seashell2
tg: гӯшмоҳӣ 2

[ctx: color]
en: seashell3
tg: гӯшмоҳӣ 3

[ctx: color]
en: seashell4
tg: гӯшмоҳӣ 4

[ctx: color]
en: sienna
tg: сиена

[ctx: color]
en: sienna1
tg: сиена 1

[ctx: color]
en: sienna2
tg: сиена 2

[ctx: color]
en: sienna3
tg: сиена 3

[ctx: color]
en: sienna4
tg: сиена 4

[ctx: color]
en: snow
tg: барфӣ

[ctx: color]
en: snow1
tg: барфӣ 1

[ctx: color]
en: snow2
tg: барфӣ 2

[ctx: color]
en: snow3
tg: барфӣ 3

[ctx: color]
en: snow4
tg: барфӣ 4

[ctx: color]
en: tan
tg: сурхи қаҳвагӣ

[ctx: color]
en: tan1
tg: сурхи қаҳвагӣ 1

[ctx: color]
en: tan2
tg: сурхи қаҳвагӣ 2

[ctx: color]
en: tan3
tg: сурхи қаҳвагӣ 3

[ctx: color]
en: tan4
tg: сурхи қаҳвагӣ 4

[ctx: color]
en: thistle
tg: хори каррок

[ctx: color]
en: thistle1
tg: хори каррок 1

[ctx: color]
en: thistle2
tg: хори каррок 2

[ctx: color]
en: thistle3
tg: хори каррок 3

[ctx: color]
en: thistle4
tg: хори каррок 4

[ctx: color]
en: tomato
tg: томат

[ctx: color]
en: tomato1
tg: томат 1

[ctx: color]
en: tomato2
tg: томат 2

[ctx: color]
en: tomato3
tg: томат 2

[ctx: color]
en: tomato4
tg: томат 4

[ctx: color]
en: turquoise
tg: фирӯзагун

[ctx: color]
en: turquoise1
tg: фирӯзагун 1

[ctx: color]
en: turquoise2
tg: фирӯзагун 2

[ctx: color]
en: turquoise3
tg: фирӯзагун 3

[ctx: color]
en: turquoise4
tg: фирӯзагун 4

[ctx: color]
en: violet
tg: бунафш

[ctx: color]
en: wheat
tg: гандумӣ

[ctx: color]
en: wheat1
tg: гандумӣ 1

[ctx: color]
en: wheat2
tg: гандумӣ 2

[ctx: color]
en: wheat3
tg: гандумӣ 3

[ctx: color]
en: wheat4
tg: гандумӣ 4

[ctx: color]
en: white
tg: сафед

[ctx: color]
en: yellow
tg: зард

[ctx: color]
en: yellow1
tg: зард 1

[ctx: color]
en: yellow2
tg: зард 2

[ctx: color]
en: yellow3
tg: зард 3

[ctx: color]
en: yellow4
tg: зард 4

en: defines the application font
tg: ҳуруфи барномаро муайян мекунад

[ctx: digit set]
en: Arabic
tg: Арабӣ

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
tg: Ҳиндӣ-арабӣ

[ctx: digit set]
en: Bengali
tg: Банголӣ

[ctx: digit set]
en: Devanagari
tg: Девонагарӣ

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
tg: Ҳиндӣ-арабии шарқӣ

[ctx: digit set]
en: Gujarati
tg: Гуҷаротӣ

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
tg: Гурумукӣ

[ctx: digit set]
en: Kannada
tg: Каннадӣ

[ctx: digit set]
en: Khmer
tg: Кхмерӣ

[ctx: digit set]
en: Malayalam
tg: Малаяламӣ

[ctx: digit set]
en: Oriya
tg: Ориёӣ

[ctx: digit set]
en: Tamil
tg: Тамилӣ

[ctx: digit set]
en: Telugu
tg: Телугӣ

[ctx: digit set]
en: Thai
tg: Тайландӣ

en: disable XIM
tg: ғайрифаъол кардани XIM

en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, west Timor
tg: Минтақаи шарқӣ ва ҷанубии Борнео, Селебес, Бали, Нуса Тенггара, Тимори Ғарбӣ

en: east & south Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, west Timor
tg: Минтақаи шарқӣ ва ҷанубии Борнео, Сулавеси (Селебес), Бали, Нуса Тенггара, Тимори Ғарбӣ

en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
tg: Хитойи Ғарбӣ — Бейҷинг, Гуандун, Шанхай ва ғ.

en: east Dem. Rep. of Congo
tg: Минтақаи шарқии Ҷумҳурии Демократии Конго

en: east Uzbekistan
tg: Ӯзбекистони Шарқӣ

en: east coast, north of Scoresbysund
tg: соҳили шарқӣ, минтақаи шимолии Скоресбисунда

[ctx: folder name]
en: New Folder
tg: Ҷузвадони нав

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
tg: барномаро барои истифодаи намоиши TrueColor-ро
    дар дисплейи 8-бит маҷбур мекунад

en: invalid flags
tg: байрақҳои беэътибор

en: invalid value for 'ai_flags'
tg: қимати нодуруст барои "ai_flags"

en: load the testability framework
tg: сохторро бо қобили баррасӣ бор мекунад

en: mainland
tg: қитъаи асосӣ

en: memory allocation failure
tg: хатои тахсисдиҳии ҳофиза

[ctx: memory size in 1024 bytes]
en: %1 KB
tg: %1 КБ

[ctx: memory size in 2^20 bytes]
en: %1 MB
tg: %1 МБ

[ctx: memory size in 2^30 bytes]
en: %1 GB
tg: %1 ГБ

[ctx: memory size in 2^40 bytes]
en: %1 TB
tg: %1 ТБ

[ctx: memory size in 2^50 bytes]
en: %1 PB
tg: %1 ПБ

[ctx: memory size in 2^60 bytes]
en: %1 EB
tg: %1 ЕБ

[ctx: memory size in 2^70 bytes]
en: %1 ZB
tg: %1 ЗБ

[ctx: memory size in 2^80 bytes]
en: %1 YB
tg: %1 БЮ

en: mirrors the whole layout of widgets
tg: тарҳбандии пурраи виҷетҳоро инъиқос мекунад

en: modified
tg: тағир дода шуд

en: most locations
tg: қитъаи бештар

en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
tg: қитъаи бештар (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
tg: қитъаи бештар (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: most of Tibet & Xinjiang
tg: Қитъаи бештари Тибет ва Синтсзян-Вилояти Худмухтори Уйгур

en: name or service not known
tg: ном ё хидмат номаълум аст

en: no address associated with nodename
tg: ягон нишонӣ ба номи гиреҳ мувофиқат намекунад

en: no error
tg: хато нест

en: non-recoverable failure in name resolution
tg: хатои ислоҳнашаванда дар қарордоди ном

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
tg: * Рангҳои фармоишӣ *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
tg: * Рангҳои охирин *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
tg: Чил ранг

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
tg: Рангҳои оксиген

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
tg: Рангҳои рангинкамон

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
tg: Рангҳои шоҳаншоҳӣ

[ctx: palette name]
en: Web Colors
tg: Рангҳои сомона

en: peninsular Malaysia
tg: Малайзияи Ғарбӣ

en: pm
tg: п.н

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
tg: <p>Ташаккур гуфта ба ҳамаи гурӯҳҳои тарҷумонон аз тамоми дунё, KDE ба бисёр забонҳо тарҷума карда шуд.</p><p>Барои гирифтани маълумоти муфассал оид ба тарҷумаҳои байналмилалии низоми KDE ба <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a> гузаред</p>

en: request was canceled
tg: дархост қатъ карда шуд

en: requested family not supported
tg: оилаи дархостшуда дастгирӣ карда намешавад

en: requested family not supported for this host name
tg: оилаи дархостшуда барои ин номи мизбон дастгирӣ карда намешавад

en: requested service not supported for this socket type
tg: хидмати дархостшуда барои ин навъи бастагоҳ дастгирӣ карда намешавад

en: requested socket type not supported
tg: навъи бастагоҳи дархостшуда дастгирӣ карда намешавад

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
tg: иҷрокунӣ дар зери ислоҳкунанда метавонад
    аз -nograb истифода барад, барои бартарӣ доштан аз -dograb истифода баред

en: servname not supported for ai_socktype
tg: номи хизмат барои "ai_socktype" дастгирӣ карда намешавад

en: set XIM server
tg: хизматрасони XIM-ро танзим мекунад

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
tg: услуби вуруди XIM (X Input Method)-ро танзим мекунад.
    Қиматҳои имконпазир: onthespot, overthespot, offthespot ва
    root

en: sets the application GUI style
tg: услуби қиёфаи графикии барнома (GUI)-ро танзим мекунад

en: sets the application name
tg: номи барномаро танзим мекунад

en: sets the application title (caption)
tg: сарлавҳаи барномаро танзим мекунад (навиштаҷот)

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
tg: ҳандасаи мизоҷии виҷети асосиро танзим мекунад - барои формати асос ба "man X" нигаред (дар бисёр маврид WidthxHeight+XPos+YPos)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
tg: ранги стандартии замина ва рангубори барномаро
    танзим мекунад (сояҳои равшану торик ба ҳисоб
    мераванд)

en: sets the default button color
tg: ранги стандартии тугмаро танзим мекунад

en: sets the default foreground color
tg: ранги стандартии пешзаминаро танзим мекунад

[ctx: size in 1000 bytes]
en: %1 kB
tg: %1 кБ

[ctx: size in 1024 bytes]
en: %1 KiB
tg: %1 КиБ

[ctx: size in 10^12 bytes]
en: %1 TB
tg: %1 ТБ

[ctx: size in 10^15 bytes]
en: %1 PB
tg: %1 ПБ

[ctx: size in 10^18 bytes]
en: %1 EB
tg: %1 ЕБ

[ctx: size in 10^21 bytes]
en: %1 ZB
tg: %1 ЗБ

[ctx: size in 10^24 bytes]
en: %1 YB
tg: %1 БЮ

[ctx: size in 10^6 bytes]
en: %1 MB
tg: %1 МБ

[ctx: size in 10^9 bytes]
en: %1 GB
tg: %1 ГБ

[ctx: size in 2^20 bytes]
en: %1 MiB
tg: %1 МиБ

[ctx: size in 2^30 bytes]
en: %1 GiB
tg: %1 ГиБ

[ctx: size in 2^40 bytes]
en: %1 TiB
tg: %1 ТиБ

[ctx: size in 2^50 bytes]
en: %1 PiB
tg: %1 ПиБ

[ctx: size in 2^60 bytes]
en: %1 EiB
tg: %1 ЕиБ

[ctx: size in 2^70 bytes]
en: %1 ZiB
tg: %1 ЗиБ

[ctx: size in 2^80 bytes]
en: %1 YiB
tg: %1 ЮиБ

[ctx: size in bytes]
en: %1 B
tg: %1 Б

en: switches to synchronous mode for debugging
tg: барои ислоҳкунии хатоҳо ба реҷаи ҳамгом табдил дода мешавад

en: system error
tg: хатои низомӣ

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
tg: фармоиш диҳед, то Qt ҳеҷ гоҳ муш ё клавиатураро дошта нагирад

en: temporary failure in name resolution
tg: хатои муваққатӣ дар қарордоди ном

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
tg: %1 аз ҷониби
    %2 навишта шудааст

en: unknown error
tg: хатои номаълум

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
tg: низоми графикии дигаргунро ба ивази низоми стандартӣ истифода мебарад, имконоти дастрас: raster ва opengl (озмоишӣ)

en: west & central Borneo
tg: Минтақаи ғарбӣ ва марказии Борнео

en: west Dem. Rep. of Congo
tg: Минтақаи ғарбии Ҷумҳурии Демократии Конго

en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
tg: Папуаи Ғарбӣ (Ириан-Ҷая) ва Ҷазираи Молуккс

en: west Tibet & Xinjiang
tg: Минтақаи ғарбии Тибет ва Синтсзян-Вилояти Худмухтори Уйгур

en: west Uzbekistan
tg: Ӯзбекистони Ғарбӣ
