mate-power-manager 1.25.0 - en to tr translation catalogue (391 entries)

en: %.0f second | %.0f seconds
tr[0]: %.0f saniye
tr[1]: %.0f saniye

en: %.1f day | %.1f days
tr[0]: %.1f gün
tr[1]: %.1f gün

en: %.1f hour | %.1f hours
tr[0]: %.1f saat
tr[1]: %.1f saat

en: %.1f minute | %.1f minutes
tr[0]: %.1f dakika
tr[1]: %.1f dakika

en: %2im
tr: %2id

en: %2im%02i
tr: %2id%02i

en: %d second | %d seconds
tr[0]: %d saniye
tr[1]: %d saniye

en: %i %s %i %s
tr: %i %s, %i %s

en: %i hour | %i hours
tr[0]: %i saat
tr[1]: %i saat

en: %i minute | %i minutes
tr[0]: %i dakika
tr[1]: %i dakika

en: %i%%
tr: %%%i

en: %id%02ih
tr: %ig%02is

en: %ih
tr: %is

en: %ih%02im
tr: %is%02id

en: %s %s remaining (%.1f%%)
tr: %s %s kaldı (%%%.1f)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
tr: Doluma %s %s kaldı (%%%.1f)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
tr: Doluma %s %s kaldı (%%%.1f)
    %s pil çalışması sağlar

en: %s charging (%.1f%%)
tr: %s doluyor (%%%.1f)

en: %s discharging (%.0f%%)
tr: %s şarj boşalıyor (%.0f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
tr: %s boşalıyor (%%%.1f)

en: %s empty
tr: %s boş

en: %s is fully charged
tr: %s tamamen doldu

en: %s not present
tr: %s mevcut değil

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
tr: %s yedek UPS (Kesintisiz güç kaynağı) gücü kalmıştır (%.0f%%)

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
tr: %s kalmıştır pil şarjından (%.0f%%)

en: %s remaining
tr: %s kaldı

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
tr: %s dolması bekleniyor (%%%.1f)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
tr: %s boşalması bekleniyor (%%%.1f)

en: 1 day
tr: 1 gün

en: 1 week
tr: 1 hafta

en: 10 minutes
tr: 10 dakika

en: 2 hours
tr: 2 saat

en: 6 hours
tr: 6 saat

en: AC adapter | AC adapters
tr[0]: AC adaptörü
tr[1]: AC adaptörü

en: Actions
tr: Eylemler

en: Adjusts laptop panel brightness.
tr: Dizüstü parlaklığını ayarlar.

en: Allow backlight brightness adjustment
tr: Arkaışık parlatma ayarlamasına izin ver

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
tr: Kullanıcının kendiliğinden güç korumayı önlemesine izin ver.

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
tr: Yaklaşık <b>%s</b> için UPS yedek gücü kaldı (%.0f%%)

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
tr: Yaklaşık <b>%s</b> UPS (Kesintisiz güç kaynağı) gücü kaldı (%.0f%%). Veri kaybına mani olmak için bilgisayarınızı alternatif akıma (AC) bağlayınız.

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
tr: Yaklaşık <b>%s</b> kaldı (%.0f%%)

en: Ask me
tr: Bana sor

en: Attached computer battery low
tr: Bağlı bilgisayarın pili zayıf

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
tr: Bağlı bilgisayarın pili zayıf (%.0f%%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Bağlı bilgisayarın pili çok zayıf (%.0f%%). Şarj edilmezse bu cihaz çok yakında duracaktır.

en: Attribute
tr: Öznitelik

en: Automatic sleep enabled
tr: Kendiliğinden uyutma etkin

en: Automatic sleep inhibited
tr: Kendiliğinden uyutma önlendi

en: Battery Charged | Batteries Charged
tr[0]: Pil Doldu
tr[1]: Piller Doldu

en: Battery Discharging
tr: Pil Boşalıyor

en: Battery critical low action
tr: Pil tehlikeli biçimde düşük eylemi

en: Battery critically low
tr: Pil gücü tehlikeli biçimde düşük

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
tr: Pilin kapasitesi çok düşük (%1.1f%%), ki bu bozuk ya da eski olduğu anlamına gelir.

en: Battery is full
tr: Pil seviyesi tam

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
tr: Pil tamamen doldu.
    %s dizüstü çalışması sağlar

en: Battery is low
tr: Pil seviyesi düşük

en: Battery is very low
tr: Pil seviyesi çok düşük

en: Battery low
tr: Pil zayıf

en: Battery may be broken
tr: Pil bozuk olabilir

en: Blank screen
tr: Boş ekran

en: Brightness Applet
tr: Parlaklık Uygulamacığı

en: Brightness Applet Factory
tr: Parlaklık Uygulamacığı Üreticisi

en: Cannot connect to mate-power-manager
tr: MATE Güç Yöneticisi'ne bağlanılamıyor

en: Cannot get laptop panel brightness
tr: Dizüstü parlaklığı okunamıyor

en: Capacity
tr: Kapasite

en: Capacity:
tr: Kapasite:

en: Cell charge
tr: Hücre doluluğu

en: Cell phone | Cell phones
tr[0]: Cep telefonu
tr[1]: Cep telefonu

en: Cell phone battery low
tr: Cep telefonu pili zayıf

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
tr: Cep telefonunun pili zayıf (%.0f%%)

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Cep telefonunun pili çok zayıf (%.0f%%). Şarj edilmezse bu cihaz çok yakında duracaktır.

en: Charge
tr: Şarj

en: Charge accuracy
tr: Dolum doğruluğu

en: Charge profile
tr: Dolum profili

en: Charge rate:
tr: Dolum hızı:

en: Charge time:
tr: Dolum hızı:

en: Charged
tr: Pil Doldu

en: Charging
tr: Doluyor

en: Check CPU load before sleeping
tr: Uyutmadan önce işlemci yükünü denetle

en: Computer | Computers
tr[0]: Bilgisayar
tr[1]: Bilgisayar

en: Computer failed to hibernate.
tr: Bilgisayar hazırda bekletilemedi.

en: Computer failed to suspend.
tr: Bilgisayar beklemeye alınamadı.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
tr: Elektrik şebekesine bağlanmazsa çok yakında bilgisayar hazırda beklemeye alınacaktır.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
tr: Elektrik şebekesine bağlanmazsa çok yakında bilgisayar kapanacaktır.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
tr: Elektrik şebekesine bağlanmazsa çok yakında bilgisayar beklemeye alınacaktır.

en: Configure power management
tr: Güç yönetimini yapılandır

en: Correction factor
tr: Düzeltme çarpanı

en: Could not get the maximum value of the backlight
tr: Arkaışığın azami değeri alınamadı

en: Could not get the value of the backlight
tr: Arkaışık değeri alınamadı

en: Could not set the value of the backlight
tr: Arkaışığın değeri ayarlanamadı

en: Current charge:
tr: Mevcut dolum:

en: Data length:
tr: Veri uzunluğu:

en: Description
tr: Tanımlama

en: Design charge:
tr: Tasarımsal dolum:

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Device
tr: Aygıt

en: Device History
tr: Aygıt Geçmişi

en: Device Information
tr: Aygıt Bilgisi

en: Device Profile
tr: Aygıt Profili

en: Di_m display when idle
tr: Boştayken _ekranı karart

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
tr: AC gücü ile çalışırken bir sürelik hareketsizlikten sonra ekranı karart

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
tr: Pil gücü ile çalışırken bir sürelik hareketsizlikten sonra ekranı karart

en: Discharge accuracy
tr: Boşalma doğruluğu

en: Discharge profile
tr: Boşalma profili

en: Discharge time:
tr: Boşalma süresi:

en: Discharging
tr: Boşalıyor

en: Display
tr: Görüntü

en: Display DPMS activated
tr: Görüntü DPMS'i etkinleştirildi

en: Display options for the notification icon.
tr: Uyarı simgesi için görüntüleme seçenekleri.

en: Do nothing
tr: Hiçbir şey yapma

en: Empty
tr: Boş

en: Energy
tr: Enerji

en: Energy (design)
tr: Enerji (tasarım)

en: Energy when empty
tr: Boş enerjisi

en: Energy when full
tr: Dolu Enerjisi

en: Excellent
tr: Mükemmel

en: Exit after a small delay (for debugging)
tr: Küçük bir beklemeden sonra çık (hata ayıklama için)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
tr: Yönetici yüklendikten sonra çık (hata ayıklama için)

en: Failed to hibernate
tr: Hazırda bekleme başarısız oldu

en: Failed to suspend
tr: Beklemeye alım başarısız oldu

en: Failure was reported as:
tr: Başarısızlık şu şekilde bildirilmiştir:

en: Fair
tr: İdare eder

en: General
tr: Genel

en: Get the current brightness
tr: Güncel parlaklık değerini al

en: Get the number of brightness levels supported
tr: Desteklenen parlaklık seviyeleri sayısını al

en: Good
tr: İyi

en: Graph type:
tr: Grafik türü:

en: Hibernate
tr: Uyku kipi

en: Hibernate button action
tr: Uyku kipi düğmesi eylemi

en: History
tr: Geçmiş

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
tr: Bekleme veya uyku kipi başarısız olduğunda bir uyarı iletisi gösterilsin.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
tr: Pil tam olarak dolduğunda bir uyarı iletisi gösterilsin.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
tr: Pil gücü azalırken bir uyarı iletisi gösterilsin.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
tr: Tercihler ve istatistik unsurlarının bağlam menüsünde gösterilip gösterilmeyeceği

en: If sounds should be used
tr: Seslerin kullanılması

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
tr: Pil düzeyi tehlikeli biçimde düşükken veya önleme istekleri kural eylemine engel olduğunda seslerin kullanılması.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
tr: Atıl eylemini gerçekleştirmeden önce işlemci yükü kontrol edilsin.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
tr: Kapak kapatıldığında ve AC gücü kesildiğinde pil olayı oluşturulsun

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
tr: Önce dizüstü kapağı kapatılıp daha sonra AC gücü kesildiğinde bir pil kapak kapatma olayı oluşturulsun (örneğin 'Pil gücü ile çalışırken kapak kapandığında Bekleme').

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
tr: Bilgisayar pil gücüyle kullandığında klavye arka aydınlatması azaltılmalı

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
tr: AC ve pil gücü arasında geçiş yapıldığında ekran parlaklığının değiştirilmesi.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
tr: AC gücü ile çalışırken bilgisayar boşta ise ekran güç tasarrufu için karartılsın.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
tr: Pil gücü ile çalışırken bilgisayar boşta ise ekran güç tasarrufu için karartılsın.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
tr: Pil gücü ile çalışırken bilgisayar boşta ise ekran güç tasarrufu için parlaklık azaltılsın.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
tr: AC gücü kesildiğinde kullanıcıya bildirim yapılsın.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
tr: Zaman temelli bildirimler yapılsın. Yanlış olarak işaretlenirse, yerine yüzde değişimi kullanılır, sorunlu bir ACPI BIOS'u için yararlı olabilir.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
tr: Bozuk bir pil için hatırlatıcı düşük kapasite uyarısı gösterilsin

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
tr: Bozuk bir pil için hatırlatıcı düşük kapasite uyarısı gösterilsin.

en: Image
tr: Resim

en: Inhibit Applet
tr: Önleme Uygulamacığı

en: Inhibit Applet Factory
tr: Önleme Uygulamacığı Üreticisi

en: Keyboard | Keyboards
tr[0]: Klavye
tr[1]: Klavye

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
tr: Fişe takıldığında tuş takımı aydınlatmasını artır

en: Keyboard battery low
tr: Klavye pil zayıf

en: LCD brightness : %d%%
tr: LCD parlaklığı : %%%d

en: LCD brightness when on AC
tr: AC gücü ile çalışırken LCD parlaklığı

en: LCD dimming amount when on battery
tr: Pil gücü ile çalışırken LCD kısma

en: Laptop battery | Laptop batteries
tr[0]: Dizüstü pili
tr[1]: Dizüstü pili

en: Laptop battery critically low
tr: Dizüstü pil gücü tehlikeli biçimde düşük

en: Laptop battery low
tr: Dizüstü pili zayıf

en: Laptop lid close action on battery
tr: Pil gücü ile çalışırken dizüstü kapağı kapatma eylemi

en: Laptop lid close action when on AC
tr: AC gücü ile çalışırken dizüstü kapağı kapatma eylemi

en: Laptop lid is closed
tr: Dizüstü kapağı kapatıldı

en: Last full charge:
tr: En son tam dolum:

en: Lead acid
tr: Kurşun asit

en: Lid has closed
tr: Kapak kapatıldı

en: Lid has opened
tr: Kapak açıldı

en: Lithium Ion
tr: Lityum İyon

en: Lithium Iron Phosphate
tr: Lityum Demir Fosfat

en: Lithium Polymer
tr: Lityum Polimer

en: Lock GNOME keyring on sleep
tr: Uykudayken GNOME anahtarlığını kilitle

en: Lock screen on hibernate
tr: Uyku kipinde ekranı kilitle

en: Lock screen on suspend
tr: Beklemede ekranı kilitle

en: Lock screen when blanked
tr: Boş ekranda ekranı kilitle

en: MATE Power Manager
tr: MATE Güç Yöneticisi

en: MATE Power Manager Backlight Helper
tr: MATE Güç Yönetimi Arkaışık Yardımcısı

en: MATE Power Preferences
tr: MATE Güç Tercihleri

en: Make Default
tr: Varsayılan Olarak Tanımla

en: Manual inhibit
tr: El ile önleme

en: Media player | Media players
tr[0]: Ortam oynatıcı
tr[1]: Ortam oynatıcı

en: Media player battery low
tr: Medya oynatıcısının pili zayıf

en: Media player is low in power (%.0f%%)
tr: Medya oynatıcısının pili zayıf (%.0f%%)

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Medya oynatıcısının pili çok zayıf (%.0f%%). Şarj edilmezse bu cihaz çok yakında duracaktır.

en: Method used to blank screen on AC
tr: AC gücü ile çalışırken ekranı boşaltmak için kullanılan yöntem

en: Method used to blank screen on battery
tr: Pil gücü ile çalışırken ekranı boşaltmak için kullanılan yöntem

en: Missing
tr: Eksik

en: Monitor | Monitors
tr[0]: Ekran
tr[1]: Ekran

en: Mouse | Mice
tr[0]: Fare
tr[1]: Fare

en: Mouse battery low
tr: Fare pili zayıf

en: Never
tr: Asla

en: Nickel Cadmium
tr: Nikel Kadmiyum

en: Nickel metal hydride
tr: Nikel metal hidrit

en: No
tr: Hayır

en: No backlights were found on your system
tr: Sisteminizde hiçbir arkaışık bulunamadı

en: No valid option was specified
tr: Geçerli bir seçenek belirtilmedi

en: Notification Area
tr: Uyarı Alanı

en: Notify on a low power
tr: Düşük güç durumunu bildir

en: Notify on a sleep failure
tr: Uyku başarısızlığını bildir

en: Notify on low capacity of mouse battery
tr: Fare pilinin kapasitesi azaldığında bildirimde bulun

en: Notify when AC adapter is disconnected
tr: AC adaptörü ayrıldığında bildir

en: Notify when fully charged
tr: Pil tam dolduğunda bildir

en: Observe power management
tr: Güç yönetimini izle

en: On AC Power
tr: AC Gücünde

en: On Battery Power
tr: Pil Gücünde

en: On UPS Power
tr: UPS Gücünde

en: On battery power
tr: Pil gücü ile çalışıyor

en: Online
tr: Çevrimiçi

en: Only display an icon when a battery is p_resent
tr: Sadece pil mevcut iken bir simge göste_rilsin

en: Only display an icon when charging or _discharging
tr: Sadece pil _doluyor veya boşalıyorsa bir simge gösterilsin

en: PDA battery low
tr: PDA pili zayıf

en: PDA is low in power (%.0f%%)
tr: PDA pili zayıf (%.0f%%)

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: PDA pili çok zayıf (%.0f%%). Şarj edilmezse bu cihaz çok yakında duracaktır.

en: Percent brightness to set keyboard backlight at when on AC power. Legal values are between 0 and 100.
tr: AC gücü ile çalışırken klavye arka aydınlatması oranı ayarlaması. Geçerli değerler 0 ile 100 arasındadır.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
tr: Boşdayken klavye arka aydınlatması azaltma oranı.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
tr: Pil gücündeyken klavye arka aydınlatması azaltma oranı.

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Percentage action is taken
tr: Eylem için yüzde

en: Percentage charge:
tr: Dolum yüzdesi:

en: Percentage considered critical
tr: Tehlikeli biçimde düşük sayılan yüzde

en: Percentage considered low
tr: Düşük sayılan yüzde

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
tr: Veri kaybı yaşamamak için AC adaptörünü fişe takın.

en: Poor
tr: Zayıf

en: Power
tr: Üs

en: Power Information
tr: Güç Bilgisi

en: Power Management
tr: Güç Yönetimi

en: Power Management Preferences
tr: Güç Yönetimi Tercihleri

en: Power Manager
tr: Güç Yöneticisi

en: Power Manager Brightness Applet
tr: Güç Yöneticisi Parlaklık Uygulamacığı

en: Power Manager Inhibit Applet
tr: Güç Yöneticisi Önleme Uygulamacığı

en: Power Statistics
tr: Güç İstatistikleri

en: Power button action
tr: Güç düğmesi eylemi

en: Power management daemon
tr: Güç yönetimi servisi

en: Power plugged in
tr: Güç takılı

en: Power unplugged
tr: Güç takılı değil

en: Predicted time
tr: Tahmini süre

en: Prediction accuracy
tr: Tahmin doğruluğu

en: Present
tr: Mevcut

en: Product:
tr: Ürün:

en: Put _display to sleep when inactive for:
tr: _Ekranın uyuması için etkisiz geçmesi gereken süre:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
tr: _Bilgisayarın uyuması için etkisiz geçmesi gereken süre:

en: Rate
tr: Oran

en: Rechargeable
tr: Şarj edilebilir

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
tr: Pil gücü ile çalışırken arka aydınlatma parlaklığını düşür

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
tr: Pil kullanılırken tuş takımı arka aydınlatmasını azalt.

en: Refreshed
tr: Tazelendi

en: Resumed
tr: Geri açıldı

en: Select this device at startup
tr: Başlangıçta bu cihazı seç

en: Serial number
tr: Seri numarası

en: Serial number:
tr: Seri numarası:

en: Set display _brightness to:
tr: Görüntü parlaklığının _değeri:

en: Set the current brightness
tr: Güncel parlaklığı ayarla

en: Show data points
tr: Veri noktalarını göster

en: Show version of installed program and exit
tr: Kurulu olan programın sürümünü göster ve çık

en: Shutdown
tr: Kapat

en: Sleep timeout computer when on AC
tr: AC gücü ile çalışırken bilgisayar için uyku zaman aşımı

en: Sleep timeout computer when on UPS
tr: UPS ile çalışırken bilgisayar için uyku zaman aşımı

en: Sleep timeout computer when on battery
tr: Pil gücü ile çalışırken bilgisayar için uyku zaman aşımı

en: Sleep timeout display when on AC
tr: AC gücü ile çalışırken ekran için uyku zaman aşımı

en: Sleep timeout display when on UPS
tr: UPS ile çalışırken ekran için uyku zaman aşımı

en: Sleep timeout display when on battery
tr: Pil gücü ile çalışırken ekran için uyku zaman aşımı

en: State
tr: Eyalet

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Status:
tr: Dürüm:

en: Supply
tr: Kaynak

en: Suspend
tr: Askıya al

en: Suspend button action
tr: Bekleme düğmesi eylemi

en: Suspend failed
tr: Bekleme başarısız

en: Suspend started
tr: Bekleme başlatıldı

en: Tablet battery low
tr: Tabletin pili zayıf

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
tr: Tabletin pili zayıf (%.0f%%)

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Tabletin pili çok zayıf (%.0f%%). Şarj edilmezse bu cihaz çok yakında duracaktır.

en: Technology
tr: Teknoloji

en: Technology:
tr: Teknoloji:

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
tr: AC gücü ile çalışırken ekranı boşaltmada kullanılacak DPMS yöntemi.

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
tr: Pil gücü ile çalışırken ekranı boşaltmada kullanılacak DPMS yöntemi.

en: The ID of the last device selected
tr: Son seçilen cihazın kimliği

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
tr: UPS tehlikeli seviyenin altında ve bu bilgisayar uyku kipine geçmek üzere.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
tr: UPS tehlikeli seviyenin altında ve bu bilgisayar kapatılmak üzere.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
tr: UPS tehlikeli seviyenin altında ve bu bilgisayar UPS tamamen boşaldığında <b>kapanacak</b>.

en: The URI to show to the user on sleep failure
tr: Uyuma hatasında kullanıcıya göstermek için URI

en: The action to take when the UPS is critically low.
tr: UPS gücü tehlikeli biçimde düşük iken uygulanacak eylem.

en: The action to take when the UPS is low.
tr: UPS gücü düşük iken uygulanacak eylem.

en: The action to take when the battery is critically low.
tr: Pil gücü tehlikeli biçimde düşük iken uygulanacak eylem.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
tr: AC gücü ile çalışırken dizüstü kapağı kapatıldığında uygulanacak eylem.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
tr: Pil gücü ile çalışırken dizüstü kapağı kapatıldığında uygulanacak eylem.

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
tr: Uyku kipi düğmesine basıldığında uygulanacak eylem.

en: The action to take when the system power button is pressed.
tr: Sistem güç düğmesine basıldığında uygulanacak eylem.

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
tr: Sistem askıya alma düğmesine basıldığında uygulanacak eylem.

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
tr: AC gücü ile çalışırken ekranın uyutulması için gereken zaman aşımı. (saniye cinsinden).

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
tr: AC gücü ile çalışırken bilgisayarın uyutulması için gereken hareketsizlik süresi. (saniye cinsinden).

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
tr: UPS ile çalışırken bilgisayarın uyutulması için gereken saniye cinsinden hareketsizlik süresi.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
tr: UPS ile çalışırken ekranın uyutulması için gereken saniye·cinsinden zaman aşımı.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
tr: Pil gücü ile çalışırken bilgisayarın uyutulması için gereken hareketsizlik süresi. (saniye·cinsinden).

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
tr: Pil gücü ile çalışırken ekranın uyutulması için gereken zaman aşımı. (saniye·cinsinden).

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
tr: Pil gücü ile çalışırken ekran parlaklığının azaltılma değeri. Olası değerler 0 ile 100 arasındadır.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
tr: Pil gücü tehlikeli seviyenin altında ve bu bilgisayar uyku kipine geçmek üzere.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
tr: Pil gücü tehlikeli seviyenin altında ve bu bilgisayar kapatılmak üzere.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
tr: Pil gücü tehlikeli sınırın altında ve bu bilgisayar askıya alınmak üzere.<br><b>NOT:</b> Bilgisayarınızı askıda tutmak için az miktarda bir güç yeterlidir.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
tr: Pil gücü tehlikeli sınırın altında ve bu bilgisayar pil tamamen boşaldığında <b>kapanacak</b>.

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
tr: AC gücü ile çalışırken ekran parlaklığı. Olası değerler 0.0 ilâ 100.0 arasındadır.

en: The brightness of the screen when idle
tr: Boşta iken ekran parlaklığı

en: The default amount of time to dim the screen after idle
tr: Boştayken ekranı karartmak için öntanımlı geçmesi gereken süre

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
tr: Boştayken ekranı karartmak için öntanımlı geçmesi gereken süre.

en: The default graph type to show for history
tr: Tarihçe için gösterilecek varsayılan grafik türü

en: The default graph type to show for stats
tr: İstatistikler için gösterilecek varsayılan grafik türü

en: The default graph type to show in the history window.
tr: Tarihçe penceresinde gösterilecek varsayılan grafik türü.

en: The default graph type to show in the stats window.
tr: İstatistikler penceresinde gösterilecek varsayılan grafik türü.

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
tr: Odağı doğru cihaza geri döndürmek için kullanılan son aygıtın tanımlayıcısı.

en: The index of the page number to show by default
tr: Varsayılan olarak gösterilecek sayfa numarasının indisi

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
tr: Odağı doğru sayfaya geri döndürmek için kullanılan varsayılan olarak gösterilecek sayfa numarasının indisi.

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the history graph.
tr: Geçmiş grafiğinin x ekseni üzerinde gösterilecek azami süre.

en: The maximum time displayed for history
tr: Tarihçe için gösterilecek azami süre

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
tr: Pilin tehlikeli biçimde düşük sayılacağı yüzde. Sadece use_time_for_policy anahtarı yanlış olarak işaretliyse geçerlidir.

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
tr: Pilin düşük sayılacağı yüzde. Sadece use_time_for_policy anahtarı yanlış olarak işaretliyse geçerlidir.

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
tr: Pil bitme tehlikesi eyleminin uygulanacağı yüzde. Sadece use_time_for_policy anahtarı yanlış olarak işaretliyse geçerlidir.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when idle. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% when idle. Legal values are between 0 and 100.
tr: Klavye arka aydınlatması oranını boştayken azaltmak içindir. Örneğin, eğer '60' değerini ayarlarsanız, arka aydınlatması %40 oranında azalacaktır. Geçerli değerler 0 ve 100 arasındadır.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when on battery power. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% on battery power. Legal values are between 0 and 100.
tr: Klavye arka aydınlatması oranını pil gücündeyken azaltmak içindir. Örneğin, eğer '60' değerini ayarlarsanız, arka aydınlatması %40 oranında azalacaktır. Geçerli değerler 0 ve 100 arasındadır.

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
tr: Pil bitme tehlikesi eyleminin uygulanacağı kalan pil zamanı (saniye cinsinden). Sadece use_time_for_policy anahtarı doğru olarak işaretliyse geçerlidir.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
tr: Pilin tehlikeli biçimde düşük sayılacağı kalan pil zamanı (saniye cinsinden). Sadece use_time_for_policy anahtarı doğru olarak işaretliyse geçerlidir.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
tr: Pilin düşük sayılacağı kalan pil zamanı (saniye cinsinden). Sadece use_time_for_policy anahtarı doğru olarak işaretliyse geçerlidir.

en: The time remaining when action is taken
tr: Eylem uygulanacağı zaman kalan zaman

en: The time remaining when critical
tr: Tehlikeli biçimde düşükken kalan zaman

en: The time remaining when low
tr: Düşükken kalan zaman

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
tr: Bilgisayar hareketsiz iken uygulanacak uyku tipi.

en: There is no data to display.
tr: Gösterilecek veri yok.

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use-time-for-policy is true.
tr: Oturum boşta iken kullanılacak dizüstü paneli parlaklığı. Sadece use_time_for_policy anahtarı doğru olarak işaretliyse geçerlidir.

en: This program can only be used by the root user
tr: Bu program sadece root tarafından kullanılabilir

en: This program must only be run through pkexec
tr: Bu program sadece pkexec vasıtasıyla çalıştırılmalıdır

en: Time elapsed
tr: Geçen süre

en: Time to empty
tr: Boşalma zamanı

en: Time to full
tr: Dolma zamanı

en: Type
tr: Tür

en: UPS Discharging
tr: UPS Boşalıyor

en: UPS critical low action
tr: UPS tehlikeli biçimde düşük güç eylemi

en: UPS critically low
tr: UPS tehlikeli biçimde zayıf

en: UPS low
tr: UPS zayıf

en: UPS low power action
tr: UPS düşük güç eylemi

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown state
tr: Bİlinmeyen durum

en: Unknown technology
tr: Bilinmeyen teknoloji

en: Unknown time
tr: Bilinmeyen zaman

en: Use mate-screensaver lock setting
tr: mate-screensave kilitleme ayarını kullan

en: Use smoothed line
tr: Yumuşatılmış çizgi kullan

en: Value
tr: Değer

en: Vendor
tr: Üretici

en: Vendor:
tr: Üretici:

en: Visit help page
tr: Yardım sayfasına bakın

en: Voltage
tr: Voltaj

en: Waiting to charge
tr: Şarj olmayı bekliyor

en: Waiting to discharge
tr: Şarjın boşalmasını bekliyor

en: When UPS power is _critically low:
tr: UPS _gücü tehlikeli biçimde düştüğünde:

en: When UPS power is l_ow:
tr: _UPS gücü düştüğünde:

en: When battery po_wer is critically low:
tr: _Pil gücü tehlikeli biçimde düştüğünde:

en: When laptop lid is cl_osed:
tr: _Dizüstü kapağı kapatıldığında:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
tr: Uyku başarısız olduğunda durumu düzeltmeye yardım olması için kullanıcıya bir düğme gösterebiliriz. Eğer düğme görüntülenmemeliyse bunu boş bırakın.

en: When the _suspend button is pressed:
tr: _Askıya alma düğmesine basıldığında:

en: When the power _button is pressed:
tr: Güç düğmesine _basıldığında:

en: When to show the notification icon
tr: Uyarı simgesinin ne zaman gösterileceği

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
tr: NetworkManager uyku zamanı bağlantıyı kesip tekrar bağlansın.

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
tr: NetworkManager askıya alma veya uyku kipi öncesi bağlantıyı kesip uyanmadan sonra bağlansın.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
tr: Bilgisayar uyku kipine geçmeden önce GNOME anahtarlığının kilitlenmesi. Bu sistem uyandığında anahtarlık kilidinin açılması gerektiği anlamına gelir.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
tr: Bilgisayar askıya alınmadan önce GNOME anahtarlığının kilitlenmesi. Bu sistem uyandığında anahtarlık kilidinin açılması gerektiği anlamına gelir.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
tr: Bilgisayar uyku kipinden geri döndüğünde ekran kilitlensin. Sadece lock_use_screensaver_settings anahtarı yanlış olarak işaretliyse kullanılır.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock-use-screensaver is false.
tr: Bilgisayar askıya almadan sonra uyandığında ekran kilitlensin. Sadece lock_use_screensaver_settings anahtarı yanlış olarak ayarlanmışsa kullanılır.

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock-use-screensaver is false.
tr: Ekran kapatıldığında ekran kilitlensin. Sadece lock_use_screensaver_settings anahtarı yanlış olarak işaretliyse kullanılır.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
tr: Hareketsiz iken uyku kipine geçme, askıya alma ya da hiçbir şeyin yapılmaması

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
tr: Bir uyku kipi, askıya alma veya boş ekrandan sonra ekranı kilitleyip kilitlememesine karar verirken mate ekran koruyucusu ekran kilitleme ayarı esas alınsın.

en: Whether to use time-based notifications
tr: Zaman temelli bildirimler yapılsın

en: Whether we should show the history data points
tr: Veri noktalarının tarihçesinin gösterilmesi

en: Whether we should show the history data points in the statistics window.
tr: İstatistikler penceresinde geçmiş veri noktalarının gösterilip gösterilmeyeceği.

en: Whether we should show the stats data points
tr: İstatistik veri noktalarının gösterilip gösterilmeyeceği

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
tr: İstatistikler penceresinde istatistik veri noktalarının gösterilip gösterilmeyeceği.

en: Whether we should smooth the history data
tr: Tarihçe verilerinin yumuşatılması

en: Whether we should smooth the history data in the graph.
tr: Tarihçe verilerinin grafikte yumuşatılıp yumuşatılmayacağını ayarlar.

en: Whether we should smooth the stats data
tr: İstatistik verilerinin yumuşatılması

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
tr: Grafikteki istatistik verlerinin yumuşatılıp yumuşatılmayacağını ayarlar.

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
tr: Telsiz klavyenin pili zayıf (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Telsiz klavyenin pili çok zayıf (%.0f%%). Şarj edilmezse bu cihaz çok yakında duracaktır.

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
tr: Telsiz farenin pili zayıf (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Telsiz farenin pili çok zayıf (%.0f%%). Şarj edilmezse bu cihaz yakında duracaktır.

en: Yes
tr: Evet

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Always display an icon
tr: Her z_aman bir simge göster

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Never display an icon
tr: Hiçbir _zaman bir simge gösterme

en: _Only display an icon when battery power is low
tr: _Sadece pil düşük iken bir simge gösterilsin

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Reduce backlight brightness
tr: _Arka ışık parlaklığını azalt

en: hour | hours
tr[0]: saat
tr[1]: saat

en: minute | minutes
tr[0]: dakika
tr[1]: dakika
