synaptic - en to tr translation catalogue (709 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
tr: 	%s %s fakat %s kurulacak

en: 	%s %s but it is not installable
tr: 	%s %s fakat paket kurulamaz

en: 	%s but it is a virtual package
tr: 	%s fakat sanal bir pakettir

en: 	%s but it is not going to be installed
tr: 	%s fakat paket kurulmayacak

en: 
    %s have to be downloaded
tr: 
    %s indirilmesi gerekiyor

en: 
    Completely removed the following packages:
tr: 
    Aşağıdaki paketler tamamen kaldırıldı:

en: 
    Downgraded the following packages:
tr: 
    Sıralanan paketlerin daha eski sürümü kuruldu:

en: 
    Installed the following packages:
tr: 
    Aşağıdaki paketler kuruldu:

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
tr: 
    Bütün güncelleme ve değişiklikler tamamlanamadı. Hata hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdan 'Ayrıntılar' panelini açınız.

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
tr: 
    %s paketinin kullanılabilir bir sürümü yok, fakat veritabanında kaydı bulunuyor.
    Bunun anlamı: bir paketin bağımlılık listesinde yer alıyor ve hiçbir zaman arşive yüklenmemiş, artık kullanılmıyor ya da sources.list dosyası içeriği bu dosyayı sağlayamıyor.

en: 
    Reinstalled the following packages:
tr: 
    Aşağıdaki paketler yeniden kuruldu:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
tr: 
    Sıralanan TEMEL paketler kaldırıldı:

en: 
    Removed the following packages:
tr: 
    Aşağıdaki paketler kaldırıldı:

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
tr: 
    Tüm değişiklikler başarıyla uygulandı. Pencereyi şimdi kapatabilirsiniz.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
tr: 
    Geçerli ortamdaki tüm paketler başarıyla kuruldu. Kuruluma sonraki ortam ile devam etmek için bu pencereyi kapatın.

en: 
    Upgraded the following packages:
tr: 
    Aşağıdaki paketler yükseltildi:

en: 
    While installing package %s:
tr: 
    %s paketi kurulurken:

en: 
    While preparing for installation:
tr: 
    Kurulum için hazırlanılırken:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
tr:  %s: %s %s fakat %s kurulacak

en:  or
tr:  ya da

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
tr[0]: %d yeni paket kurulacak
tr[1]: %d yeni paket kurulacak

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
tr[0]: %d yeni paket yeniden kurulacak
tr[1]: %d yeni paket yeniden kurulacak

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
tr[0]: %d paket kilitlenmiş
tr[1]: %d paket kilitlenmiş

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
tr[0]: %d paketin <b>sürümü düşürülecek</b>
tr[1]: %d paketin <b>sürümü düşürülecek</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
tr[0]: %d paket yükseltilmeyecek ve korunacak
tr[1]: %d paket yükseltilmeyecek ve korunacak

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
tr[0]: %d paket kaldırılacak
tr[1]: %d paket kaldırılacak

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
tr[0]: %d paket yükseltilecek
tr[1]: %d paket yükseltilecek

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
tr: %i paket listelendi, %i tanesi kurulu, %i tanesi bozuk. %i tanesi kurulacak/yükseltilecek, %i tanesi kaldırılacak

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
tr: %i paket listelendi, %i tanesi kurulu, %i tanesi bozuk. %i tanesi kurulacak/yükseltilecek, %i tanesi kaldırılacak; %s disk alanı boşalacak

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
tr: %i paket listelendi, %i tanesi kurulu, %i tanesi bozuk. %i tanesi kurulacak/yükseltilecek, %i tanesi kaldırılacak; %s disk alanı kullanılacak

en: %s Changelog
tr: %s Sürüm Notları

en: %s Properties
tr: %s Özellikleri

en: %s of extra space will be freed
tr: %s disk alanı boşalacak

en: %s of extra space will be used
tr: %s boş disk alanı kullanılacak

en: %s: %s but it is a virtual package
tr: %s: %s fakat sanal bir pakettir

en: %s: %s but it is not going to be installed
tr: %s: %s fakat kurulmayacak

en: (no vendor)
tr: (imzasız)

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
tr: --add-cdrom Başlangıçta bir cdrom ekle (cdrom yolu gereklidir)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
tr: --add-cdrom Bir cdrom eklensin mi diye sor ve çık

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
tr: --dist-upgrade-mode SürümYükseltmeyi başlat ve değişiklikleri görüntüle

en: --non-interactive Never prompt for user input
tr: --non-interactive Asla kullanıcı girdisi isteme

en: --task-window Open with task window
tr: --task-window Görev penceresi ile aç

en: --test-me-harder  Run test in a loop
tr: --test-me-harder  Sınamayı bir döngü içinde yürüt

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
tr: --update-at-startup Başlangıçta "Tazele"yi çalıştır

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
tr: --upgrade-mode Yükseltmeyi başlat ve değişiklikleri görüntüle

en: -f=? Give an alternative filter file
tr: -f=? Başka bir süzgeç dosyası ver

en: -h   This help text
tr: -h   Bu yardım metni

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
tr: -i=? Verilen rakama karşılık gelen başlangıç süzgeci ile başla

en: -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
tr: -o=? İsteğe bağlı bir yapılandırma seçeneği ayarla, örn -o dir::cache=/tmp

en: -r   Open in the repository screen
tr: -r  Depo ekranında aç

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
tr: -t   Farklı bir ana pencere başlığı belirle (ör. `uname -n` ile sistem adı)

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
tr: <b>%s</b> (<b>temel</b>) kaldırılacak

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
tr: <b>%s</b> (sürüm <i>%s</i>) kurulacak

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
tr: <b>%s</b> (sürüm <i>%s</i>) yeniden kurulacak

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
tr: <b>%s</b> (sürüm <i>%s</i>) paketi <i>%s</i> sürümüne yükseltilecek

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
tr: <b>%s</b> sürümü <b>düşürülecek</b>

en: <b>%s</b> will be removed
tr: <b>%s</b> kaldırılacak

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
tr: <b>%s</b> yapılandırmasıyla birlikte kaldırılacak

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
tr: <b>Kaldırılacak (TEMEL)</b>

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
tr: <b><big>Yükseltmeler akıllıca seçilsin mi?</big></b>
    
    Öntanımlı yükseltme yöntemi ek paketlere ihtiyaç duyan ya da çakışmalara yol açacak paketleri atlayacaktır.
    
    Akıllı yükseltme (dist-upgrade) çakışmaları çözmeye çalışacak ve gereken tüm bağımlılıkları sağlamaya çalışacaktır.
    
    <b>Not:</b> Yükseltmeler yalnızca işaretlenecektir. Daha sonra değişiklikleri yeniden uygulamanız gerekecek.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
tr: <b><big>Yapılan değişiklikler göz ardı edilip çıkılsın mı?</big></b>
    
    Henüz uygulanmamış değişiklikler var. 'Synaptic'ten çıkacak olursanız yapılan değişiklikler kaybedilecek.

en: <b>Appearance</b>
tr: <b>Görünüş</b>

en: <b>Applying Changes</b>
tr: <b>Değişiklikler Uygulanıyor</b>

en: <b>Colors</b>
tr: <b>Renkler</b>

en: <b>Columns</b>
tr: <b>Sütunlar</b>

en: <b>Current</b>
tr: <b>Geçerli</b>

en: <b>Fonts</b>
tr: <b>Yazı tipleri</b>

en: <b>History files</b>
tr: <b>Geçmiş Dosyaları</b>

en: <b>Installed Version</b>
tr: <b>Kurulu Sürüm</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
tr: <b>Mevcut Son Sürüm</b>

en: <b>Maintainer:</b>
tr: <b>Bakımcı:</b>

en: <b>Marked</b>
tr: <b>Seçili</b>

en: <b>Marking Changes</b>
tr: <b>Değişiklikler İşaretleniyor</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
tr: <b>Dikkat:</b> Değişiklikler hemen uygulanmaz. Önce tüm değişiklikleri işaretlemek ve daha sonra hepsini uygulamak zorundasınız.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
tr: <b>Not:</b> Öntanımlı sürüm dışında bir sürümü kurmak istiyorsanız, menüden <b>Paket -> Sürüme Zorla...</b> seçeneğini seçin.

en: <b>Other</b>
tr: <b>Diğer</b>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
tr: <b>Paket yükseltme davranışı (varsayılan dağıtım)</b>

en: <b>Package:</b>
tr: <b>Paket:</b>

en: <b>Priority:</b>
tr: <b>Öncelik:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
tr: <b>Vekil Sunucu</b>

en: <b>Section:</b>
tr: <b>Bölüm:</b>

en: <b>Source:</b>
tr: <b>Kaynak:</b>

en: <b>Status:</b>
tr: <b>Durum:</b>

en: <b>Summary</b>
tr: <b>Özet</b>

en: <b>Tags:</b>
tr: <b>Etiketler:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
tr: <b>Geçici Dosyalar</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
tr: <b>Uçbirim Çıktısı:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
tr: <b>Aşağıdaki simgeler paketin o anki durumunu göstermek için kullanılır:</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
tr: <b>ESKİ sürüme indirilecek</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
tr: <b>Tamamen kaldırılacak (yapılandırma dosyalarıyla birlikte)</b>

en: <b>To be removed</b>
tr: <b>Kaldırılacak</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
tr[0]: <b>Uyarı:</b> %d temel paket kaldırılacak
tr[1]: <b>Uyarı:</b> %d temel paket kaldırılacak

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
tr: <big><b>Gereken tüm paket dosyaları indirilemedi</b></big>
    
    Kurmak istediğiniz paketin bu sürümü artık depoda bulunmuyor olabilir ya da paket kaynağı ile ilgili bir sorun olabilir. Paket listesini tazeleyin ve paket kaynağını kontrol edin (ör. CD ya da ağ bağlantısı).

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
tr: <big><b>Tüm depo indeksleri indirilemedi</b></big>
    
    Depo artık mevcut olmayabilir veya ağ problemleri nedeniyle bağlanılamamış olabilir. Eğer mevcutsa başarısız kataloğun eski bir sürümü kullanılacak. Aksi takdirde depo yok sayılacak. Ağ bağlantınızı kontrol edin ve tercihlerdeki depo adresinin doğru olduğundan emin olun.

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
tr: <big><b>Eklemek istediğiniz deponun tam APT satırını girin</b></big>
    
    APT satırı deponun türünü, konumunu ve içeriğini kapsar. Örneğin <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Sözdiziminin ayrıntılı açıklamasını belgelendirmede bulabilirsiniz.

en: <i>Can't close while running</i>
tr: <i>Çalışırken kapatılamaz</i>

en: <i>Finished</i>
tr: <i>Tamamlandı</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
tr: <i>Paketler hazırlanıyor...</i>

en: <i>Running...</i>
tr: <i>Çalışıyor...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
tr: <span size="large" weight="bold">Bir içsel seçeneği ayarla</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
tr: <span size="large" weight="bold">Bu ayarlar sisteminizi kökten değiştirebilir. Bu nedenle yapacağınız değişiklikler üstünde iyi düşünün.</span>

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
tr: <span size="large" weight="bold">Bilgisayarınız hangi görevler için kullanılacak?</span>
    
    Bunlar her bir görev için önceden belirlenmiş paket gruplarıdır. Eğer bir görev seçerseniz, ilgili paketler kurulum için seçilecek.

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
tr: <span weight="bold" size="large">Aşağıdaki değişiklikler uygulansın mı?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
tr: <span weight="bold" size="larger">Tüm paketler kurulum ya da yükseltme için seçilemedi</span>
    
    Aşağıdaki paketlerin bağımlılıkları çözülemiyor. Gereken paket depolarını eklediğinizden ve etkin olduklarından emin olun.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
tr: <span weight="bold" size="larger">Bu CD-Rom için bir etiket girin</span>
    
    Etiketler, bu CD-Rom'dan paket kurmak istediğinizde kullanılacak. Ayrıca daha sonra kolay bulabilmeniz için bu etiketi CD-Rom üzerine yazmanız da önerilir.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
tr: <span weight="bold" size="large">CD-ROM etiketini girin</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
tr: <span weight="bold" size="larger">Gereken ek değişiklikler seçilsin mi?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
tr: <span weight="bold" size="larger">Paket bilgileri güncelliğini kaybetmiş</span>
    
    Paket bilgileri 48 saatten daha eski. Bu süre içerisinde önemli güvenlik güncelleştirmeleri yayınlanmış olabilir. Paket bilgilerinin düzenli olarak tazelenmesi önerilir.

en: A package failed to install.  Trying to recover:
tr: Bir paket kurulamadı. Geri alınmaya çalışılıyor:

en: AND
tr: VE

en: APT line:
tr: APT satırı:

en: APT system reports:
    %s
tr: APT sistem raporları:
    %s

en: A_pplication Font
tr: U_ygulama Yazı Tipi

en: A_pply Marked Changes
tr: İşaretlenen Değişiklikleri U_ygula

en: Add downloaded packages
tr: İndirilmiş paketleri ekle

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
tr: "Paket indirme betiği oluştur" özelliğiyle indirilmiş paketleri sisteme ekle

en: All
tr: Tümü

en: Alphabetic
tr: Abecesel

en: Always Ask
tr: Her Zaman Sor

en: Always prefer the highest version
tr: Her zaman en yüksek sürümü tercih et

en: Always prefer the installed version
tr: Her zaman kurulu sürümü tercih et

en: Amateur Radio
tr: Amatör Radyo

en: An error occurred
tr: Bir hata oluştu

en: An error occurred while saving configurations.
tr: Ayarlar kaydedilirken bir hata oluştu.

en: Another synaptic is running
tr: Synaptic zaten çalışıyor

en: Apply
tr: Uygula

en: Apply all marked changes
tr: Seçili tüm değişiklikleri uygula

en: Apply changes in a terminal window
tr: Değişiklikleri bir uçbirim penceresinde uygula

en: Applying Changes
tr: Değişiklikler Uygulanıyor

en: Applying marked changes. This may take a while...
tr: Seçili değişiklikler uygulanıyor. Bu işlem biraz zaman alabilir...

en: Architecture
tr: Mimari

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
tr: Diğer paketleri etkileyen değişikler için onay iste

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
tr: Değişiklikler başarıyla uygulandığında programdan çıkmak için sor

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
tr: Synaptic Paket Yöneticisi'ni çalıştırmak için yetkilendirme gerekiyor

en: Automatic install
tr: Otomatik kurulum

en: Automatic removable
tr: Kendiliğinden kaldırılabilir

en: Automatically
tr: Otomatik Olarak

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
tr: Değişiklikler başarıyla uygulandığında pencereyi kapat

en: Automatically installed
tr: Otomatik olarak kurulan

en: Available versions:
tr: Kullanılabilir sürümler:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
tr: BasitGörünüm (ReducedView) dosyası içinde hatalı düzenli ifade: '%s'

en: Base System
tr: Temel Sistem

en: Binary (deb)
tr: İkili (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
tr: Özellik ölçütleri arasındaki mantık işleci:

en: Breaks
tr: Kopmalar

en: Broken
tr: Bozuk

en: Broken dependencies
tr: Sağlanamayan bağımlılıklar

en: Broken:
tr: Bozuk:

en: Can't read %s
tr: %s okunamıyor

en: Can't write %s
tr: %s yazılamıyor

en: Cannot read vendors.list file
tr: "vendors.list" dosyası okunamıyor

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
tr: Yapılandırma aracı başlatılamıyor!
    Gerekli olan 'libgnome2-perl' paketini kurmanız gerekiyor.

en: Changes applied
tr: Değişiklikler uygulandı

en: Choose font
tr: Yazı tipi seç

en: Choose the action from the context menu of the package.
tr: Paketin içerik menüsünden eylemi seçin

en: Cleaning package lists...
tr: Paket listeleri temizleniyor...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
tr: Tüm eylemlerin yer aldığı menüyü açmak için durum simgesine tıklayın.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
tr: Durum simgesine tıklama en çok kullanılan eylemi uygular

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
tr: Değişiklikler başarıyla uygulandığında bu pencereyi kapat

en: Color
tr: Renk

en: Color packages by their status
tr: Paketleri durumlarına göre renklendir

en: Color selection
tr: Renk seçimi

en: Colors
tr: Renkler

en: Columns and Fonts
tr: Sütunlar ve Yazı Tipleri

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
tr: Vekil Sunucu kullanarak bağlantı kurulmasını istemediğiniz alan ve sistemleri virgül ile ayırarak girin (ör. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
tr: Genel

en: Communication
tr: İletişim

en: Community Maintained (installed)
tr: Topluluk Tarafından Sağlanan (yüklendi)

en: Complete changelog of the latest version:
tr: Son sürüm için tam değişim günlüğü:

en: Completely
tr: Tamamen

en: Component
tr: Bileşen

en: Conflicting packages
tr: Çakışan paketler

en: Conflicts
tr: Çakışanlar

en: Consider recommended packages as dependencies
tr: Önerilen paketleri bağımlılık olarak kabul et

en: Converted From RPM by Alien
tr: Alien ile RPM'den Dönüştürülen

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copying package lists...
tr: Paket listeleri kopyalanıyor...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
tr: Değişiklikler uygulanamıyor!
    Öncelikle bozuk paketleri düzeltin.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
tr: Sistem yükseltilemiyor!
    Öncelikle bozuk paketleri düzeltin.

en: Couldn't identify disc.
tr: Disk tanımlanamadı.

en: Cross Platform
tr: Çoklu Platform

en: Ctrl-c pressed
tr: Ctrl-c basıldı

en: Currently in broken policy state
tr: Şu anda bozuk ilke durumda

en: Custom
tr: Özel

en: Databases
tr: Veri tabanları

en: Debug
tr: Hata ayıklama

en: Default Upgrade
tr: Öntanımlı Yükseltme

en: Delete _History files older than:
tr: Şu tarihten eski _Geçmiş dosyalarını sil:

en: Delete all cache package files now.
tr: Önbellekteki tüm paketleri şimdi sil.

en: Dependants
tr: Bağımlılar

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Dependencies of the Latest Version
tr: Son Sürüm Bağımlılıkları

en: Dependency of
tr: Bağımlılıklar

en: Dependent packages
tr: Bağımlı paketler

en: Depends
tr: Bağımlılıklar

en: Description
tr: Açıklama

en: Description %s
tr: %s Açıklaması

en: Description and Name
tr: Açıklama ve Ad

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Development
tr: Geliştirme

en: Difference between the files
tr: Dosyalar arasındaki fark

en: Direct connection to the Internet
tr: İnternete doğrudan bağlantı

en: Disc Label
tr: Disk Etiketi

en: Disc label:
tr: Disk etiketi:

en: Disc not successfully scanned.
tr: Disk taraması başarısız oldu.

en: Distribution
tr: Dağıtım

en: Distribution:
tr: Dağıtım:

en: Do you want to add another CD-ROM?
tr: Bir CD-ROM daha eklemek ister misiniz?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
tr: Bu paketleri gözardı ederek devam etmek istiyor musunuz?

en: Do you want to quit Synaptic?
tr: Synaptic'ten çıkmak istiyor musunuz?

en: Documentation
tr: Belgelendirme

en: Done
tr: Tamamlandı

en: Done!
tr: Tamamlandı!

en: Double click on the package name.
tr: Paket adına çift tıklayın.

en: Download
tr: İndir

en: Download Size
tr: İndirme Boyutu

en: Download rate: %s/s - %s remaining
tr: İndirme hızı: %s/s - %s kaldı

en: Download rate: ...
tr: İndirme oranı: ...

en: Download:
tr: İndir:

en: Downloading Changelog
tr: Sürüm Notları İndiriliyor

en: Downloading Package Files
tr: Paket dosyaları indiriliyor

en: Downloading Package Information
tr: Paket Bilgisi İndiriliyor

en: Downloading file %li of %li
tr: Dosya indiriliyor: %li / %li

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
tr: HATA: Yönetici için geçerli olan parola alınamadı

en: ERROR: could not create configuration directory %s
tr: HATA: yapılandırma dizini %s oluşturulamadı

en: ERROR: could not create log directory %s
tr: HATA: günlük dizini %s oluşturulamadı

en: ERROR: could not create state directory %s
tr: HATA: durum dizini %s oluşturulamadı

en: ERROR: could not create tmp directory %s
tr: HATA: geçici dizin %s oluşturulamadı

en: ERROR: couldn't open %s for writing
tr: HATA: %s yazma amacıyla açılamıyor

en: Editors
tr: Düzenleyiciler

en: Education
tr: Eğitim

en: Electronics
tr: Elektronik

en: Email
tr: E-posta

en: Embedded Devices
tr: Gömülü Aygıtlar

en: Empty disc name.
tr: Boş disk adı.

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enhances
tr: Geliştirmeler

en: Error failed to fork pty
tr: fork pty'de hata oluştu

en: Error in package %s
tr: %s paketi hatalı

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
tr: Temel paketler kaldırılacak.
    Bu işlem sisteminizi kullanılmaz hale getirebilir!

en: Exclude
tr: Hariç Tut

en: Exclude selected sections
tr: Seçili bölümleri hariç tut

en: Excludes
tr: Hariç Tutulanlar

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
tr: İfade bulundu, eşleşen girdiler için soldaki listeyi gözden geçirin.

en: Extra output was generated during Package Manager operation
tr: Paket Yöneticisi işlemi sırasında ek bir çıktı üretildi

en: FTP proxy:
tr: FTP vekili:

en: Failed
tr: Başarısız

en: Failed to fetch %s
      %s
tr: %s adresinden indirme başarısız
      %s

en: Failed to initialize GTK.
tr: GTK başlatılamadı.

en: Failed to mark all available upgrades!
tr: Kullanılabilir tüm yükseltmeler seçilemedi!

en: Failed to mount the cdrom.
tr: CD-ROM bağlanamadı.

en: Failed to open %s.new
tr: %s.new açılırken hata

en: Failed to rename
tr: Yeniden adlandırma başarısız oldu

en: Failed to rename %s.new to %s
tr: %s.new dosyası %s olarak değiştirilemiyor

en: Failed to resolve dependency problems!
tr: Bağımlılık sorunları çözülemedi!

en: Failed to stat %s%s
tr: Stat başarısız %s%s

en: Field
tr: Alan

en: File
tr: Dosya

en: Files
tr: Dosyalar

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Find
tr: Bul

en: Fonts
tr: Yazı biçimleri

en: For installation or upgrade
tr: Kurulacak ya da yükseltilecek

en: For removal
tr: Kaldırılacak

en: Force version:
tr: Sürüme zorla:

en: Found %i packages
tr: %i paket bulundu

en: GNOME Desktop Environment
tr: GNOME Masaüstü Ortamı

en: GNU R statistical system
tr: GNU R istatiksel sistem

en: GObject Introspection data
tr: GObject Introspection verisi

en: Games and Amusement
tr: Oyunlar ve Eğlence

en: General
tr: Genel

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
tr: Seçili paketleri başka bir bilgisayarda indirebilmek için kabuk betiği oluştur

en: Generate package download script
tr: Paket indirme betiği oluştur

en: Get Changelog
tr: Sürüm Notlarını Al

en: Get Screenshot
tr: Ekran Görüntüsü Al

en: Gnustep Desktop Environment
tr: Gnustep Masaüstü Ortamı

en: Go Programming Language
tr: Go Programlama Dili

en: Graphics
tr: Grafik

en: HTTP authentication
tr: HTTP kimlik denetimi

en: HTTP proxy:
tr: HTTP vekili:

en: Haskell Programming Language
tr: Haskell Programlama Dili

en: History
tr: Geçmiş

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
tr: Kurulmuş, yükseltilmiş ve kaldırılmış yazılım paketleri geçmişi.

en: Hit
tr: Başarılı

en: Hold Current Version
tr: Mevcut Sürümü Tut

en: IP address or host name of the ftp proxy server
tr: FTP vekil sunucusunun makine adı ya da IP adresi

en: IP address or host name of the http proxy server
tr: HTTP vekil sunucusunun makine adı ya da IP adresi

en: Icon Legend
tr: Simge Açıklamaları

en: Icon _Legend
tr: Simge _Açıklamaları

en: Identifying disc...
tr: Disk tanımlanıyor...

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
tr: "sources.list" dosyasındaki geçersiz kayıt(lar) göz ardı ediliyor!

en: Include
tr: Dahil et

en: Include selected sections only
tr: Yalnızca seçili bölümleri kapsa

en: Includes
tr: Dahil Edilenler

en: Insert a disc in the drive.
tr: Sürücüye bir disk yerleştirin.

en: Install, remove and upgrade software packages
tr: Yazılım paketlerini kur, kaldır veya yükselt

en: Installed
tr: Kurulu

en: Installed (auto removable)
tr: Kurulu (kendiliğinden kaldırılabilir)

en: Installed (local or obsolete)
tr: Kurulu (yerel ya da eski)

en: Installed (locked to the current version)
tr: Kurulu (mevcut sürüme kilitlenmiş)

en: Installed (locked):
tr: Kurulu (kilitlenmiş):

en: Installed (manual)
tr: Kurulu (elle)

en: Installed (unsupported)
tr: Kurulu (desteklenmeyen)

en: Installed (upgradable)
tr: Kurulu (yükseltilebilir)

en: Installed Files
tr: Kurulu Dosyalar

en: Installed Version
tr: Kurulu Sürüm

en: Installed packages that are up-to-date
tr: Güncel kurulu paketler

en: Installed packages that are upgradable
tr: Yükseltilebilir durumda olan kurulu paketler

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
tr: Daha yeni sürümlerine yükseltilebilir durumda olan kurulu paketler

en: Installed:
tr: Kurulu:

en: Installing and removing software
tr: Yazılım kuruluyor ya da kaldırılıyor

en: Installing software
tr: Yazılım kuruluyor

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
tr: Dahili Hata, HepsiniYükselt bir şeyleri bozdu. Lütfen hatayı bildirin.

en: Internal Error, non-zero counts
tr: Dahili hata, sıfır olmayan sonuç

en: Internal error
tr: Dahili hata

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
tr: Önbellek açılırken dahili hata (%d). Lütfen hatayı bildirin.

en: Internationalization and localization
tr: Uluslararasılaştırma ve yerelleştirme

en: Interpreted Computer Languages
tr: Yorumlanan Bilgisayar Dilleri

en: Invalid disc name!
tr: Geçersiz disk adı!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
tr: Tercihler dosyasında geçersiz kayıt, Paket başlığı yok

en: Java Programming Language
tr: Java Programlama Dili

en: JavaScript Programming Language
tr: JavaScript Programlama Dili

en: KDE Desktop Environment
tr: KDE Masaüstü Ortamı

en: Keep Configuration
tr: Yapılandırmayı Sakla

en: Kernel and modules
tr: Çekirdek ve birimler

en: Label:
tr: Etiket:

en: Latest Version
tr: Son Sürüm

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
tr: Synaptic en uygun sürümü seçsin. Ne yaptığınızdan emin değilseniz bu seçeneği kullanın.

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Libraries - Development
tr: Kütüphaneler - Geliştirme

en: Libraries - Old
tr: Kütüphaneler - Eski

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
tr: Artık ihtiyaç duyulmayan kitaplık paketleri (deborphan gerektirir)

en: Line %u too long in markings file.
tr: Seçim dosyasındaki %u satırı çok uzun.

en: Lisp Programming Language
tr: Lisp Programlama Dili

en: Local
tr: Yerel

en: Localization
tr: Yerelleştirme

en: Look in:
tr: Arama yeri:

en: Maintainer
tr: Projeyi Yürüten

en: Malformed line %u in markings file
tr: Seçim dosyasındaki %u satırı bozuk

en: Manual installed
tr: El ile kurulmuş

en: Manual proxy configuration
tr: Özel vekil sunucu yapılandırması

en: Mark All Upgrades
tr: Tüm Yükseltmeleri Seç

en: Mark Packages by _Task...
tr: Paketleri _Göreve Göre Seç...

en: Mark Recommended for Installation
tr: Önerilenleri Kurmak İçin İşaretle

en: Mark Suggested for Installation
tr: Teklif Edilenleri Kurmak İçin İşaretle

en: Mark all possible upgrades
tr: Mümkün olan tüm paket yükseltmelerini seç

en: Mark for Co_mplete Removal
tr: _Tamamen Kaldırmak İçin İşaretle

en: Mark for Complete Removal
tr: Tamamen Kaldırma İçin İşaretle

en: Mark for Installation
tr: Kurulum İçin İşaretle

en: Mark for R_einstallation
tr: _Yeniden Kurulum İçin İşaretle

en: Mark for Reinstallation
tr: Yeniden Kurulum İçin İşaretle

en: Mark for Removal
tr: Kaldırma İçin İşaretle

en: Mark for Upgrade
tr: Yükseltme için İşaretle

en: Mark for _Installation
tr: K_urulum İçin İşaretle

en: Mark for _Removal
tr: _Kaldırmak İçin İşaretle

en: Mark for _Upgrade
tr: Yükse_ltme İçin İşaretle

en: Marked Changes
tr: Seçili Değişiklikler

en: Marked for complete removal
tr: Tamamen kaldırılmak için seçilmiş

en: Marked for complete removal:
tr: Tamamen kaldırılmak üzere seçilmiş:

en: Marked for downgrade
tr: Alçaltma için seçilmiş

en: Marked for downgrade:
tr: Eski sürüme dönüş için seçilmiş:

en: Marked for installation
tr: Kurulum için seçilmiş

en: Marked for installation:
tr: Kurulum için seçilmiş:

en: Marked for re-installation
tr: Yeniden kurulum için seçilmiş

en: Marked for reinstallation:
tr: Yeniden kurulum için seçilmiş:

en: Marked for removal
tr: Kaldırma için seçilmiş

en: Marked for removal:
tr: Kaldırmak için seçilmiş:

en: Marked for upgrade
tr: Yükseltme için seçilmiş

en: Marked for upgrade:
tr: Yükseltme için seçilmiş:

en: Marking all available upgrades...
tr: Kullanılabilir tüm yükseltmeler seçiliyor...

en: Mathematics
tr: Matematik

en: Meta Packages
tr: Meta Paketler

en: Miscellaneous - Graphical
tr: Çeşitli - Grafiksel

en: Miscellaneous - Text Based
tr: Çeşitli - Metin Tabanlı

en: Missing Recommends
tr: Kayıp Öneriler

en: Mono/CLI Infrastructure
tr: Mono/CLI Altyapısı

en: Mounting CD-ROM...
tr: CD-ROM bağlanıyor...

en: Move D_own
tr: _Aşağı Taşı

en: Move _Up
tr: _Yukarı Taşı

en: Multimedia
tr: Çoklu Ortam

en: N/A
tr: Yok

en: NOT AUTHENTICATED
tr: DOĞRULANMAMIŞ

en: Name
tr: Ad

en: Network
tr: Ağ

en: Networking
tr: Ağ İletişimi

en: Never show this message again
tr: Bu iletiyi bir daha gösterme

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
tr: Asla yeni bir sürüme otomatik olarak yükseltme. Güvenlik güncelleştirmelerini otomatik olarak almayacağınız için bu seçeneği kullanırken _çok_ dikkatli olun! Eğer bir sürümü elle kurarsanız, paket sürümü seçili dağıtımı takip edecektir.

en: New Filter %i
tr: Yeni Süzgeç %i

en: New in repository
tr: Depoda yeni olanlar

en: New in repository:
tr: Depoda yeni olanlar:

en: Newsgroup
tr: Haber Grubu

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
tr: Yardım görüntüleyici yüklü değil!
    
    synaptic kılavuzunu görüntüleyebilmek için GNOME yardım görüntüleyicisi 'yelp', 'konqueror' veya 'firefox' tarayıcısı gereklidir.
    
    Ayrıca, komut satırından 'man synaptic' komutu ile man dosyasını açabilir veya html sürümüne 'synaptic/html' klasöründen ulaşabilirsiniz.

en: No package is selected.
tr: Herhangi bir paket seçili değil.

en: No proxy for:
tr: Vekil sunucu kullanma:

en: Not automatic:
tr: Kendiğilinden değil:

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Not installable
tr: Kurulabilir değil

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Not installed (locked)
tr: Kurulu değil (kilitli)

en: Not installed (locked):
tr: Kurulu değil (kilitli):

en: Not installed (new in repository)
tr: Kurulmamış (depoya yeni girmiş)

en: Not installed (residual config)
tr: Kurulu olmayan (yarım kalmış yapılandırma)

en: Not installed (unsupported)
tr: Kurulu değil (desteklenmeyen)

en: Not installed packages
tr: Kurulu olmayan paketler

en: Not installed:
tr: Kurulu değil:

en: Not marked
tr: İşaretlenmemiş

en: Number of undo operations:
tr: Geri alma sayısı:

en: OCaml Programming Language
tr: OCaml Programlama Dili

en: OR
tr: VEYA

en: Obsoletes
tr: Artık Kullanılmayanlar

en: Only experts should use this.
tr: Bunu sadece uzmanlar kullanmalıdır.

en: Open changes
tr: Değişiklikleri aç

en: Operator
tr: Operatör

en: Origin
tr: Köken

en: Orphaned
tr: Gereksiz

en: PHP Programming Language
tr: PHP Programlama Dili

en: Package
tr: Paket

en: Package Manager
tr: Paket Yöneticisi

en: Package Manager output
tr: Paket Yöneticisi çıktısı

en: Package Name
tr: Paket Adı

en: Package changes
tr: Paket değişiklikleri

en: Package is supported
tr: Paket destekleniyor

en: Package management software using apt. 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki 
    
    This program comes with absolutely no warranty. 
    Released using the GNU General Public License, version 2 or later
tr: Apt kullanarak paket yönetim yazılımı.
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
    
    Bu program kesinlikle hiçbir garanti vermiyor.
    GNU Genel Kamu Lisansı, sürüm 2 veya üzeri kullanılarak yayınlandı

en: Package name
tr: Paket adı

en: Package with Debconf
tr: Debconf destekli paket

en: Packages installed automatically as part of a dependency
tr: Bağımlılıkların parçası olarak otomatik yüklenen paketler

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
tr: Otomatik yüklenen ancak artık başka bir paket için gerekli olmayan paketler

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
tr: El ile yüklenen paketler (başka bir paketin bağımlısı olmayarak)

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
tr: Son "Tazele" işleminden bu yana depoya yeni girmiş olan paketler

en: Packages that are not available in any repository
tr: Hiçbir depoda bulunmayan paketler

en: Packages that will be installed or upgraded
tr: Kurulacak ya da yükseltilecek paketler

en: Packages that will be removed
tr: Kaldırılacak paketler

en: Packages that will never be upgraded
tr: Asla yükseltilmeyecek olan paketler

en: Packages that won't be changed
tr: Değişmeyecek olan paketler

en: Packages with broken dependencies
tr: Kırık bağımlılıklar içeren paketler

en: Password
tr: Parola

en: Pattern
tr: Desen

en: Perl Programming Language
tr: Perl Programlama Dili

en: Pinned
tr: Sabitlenmiş

en: Please insert a disc in the drive.
tr: Lütfen sürücüye bir disk yerleştirin.

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
tr: Lütfen %s etiketli diski
    %s
    sürücüsüne yerleştirin

en: Please restart your session without Wayland, or run Synaptic without root permission
tr: Lütfen oturumunuzu Wayland olmadan yeniden başlatın veya Synaptic'i root izni olmadan çalıştırın

en: Please select a directory
tr: Lütfen bir dizin seçin

en: Policy broken
tr: İlke bozuk

en: Port number of the ftp proxy server
tr: Ftp vekil sunucu bağlantı noktası numarası

en: Port number of the http proxy server
tr: Http vekil sunucu bağlantı noktası numarası

en: Port:
tr: Bağ. Nok. (Port):

en: PreDepends
tr: ÖnBağımlılıklar

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
tr: Paketleri yükseltirken seçili dağıtımın paket sürümlerini tercih et. Eğer başka bir dağıtımdan bir sürümün kurulumu istenirse, paket ana dağıtıma girene kadar bu dağıtımın paket sürümünü takip edecek.

en: Prefer versions from:
tr: Buradaki sürümleri tercih et:

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Preparing...
tr: Hazırlanıyor...

en: Priority
tr: Öncelik

en: Probably you're running Synaptic on Wayland with root permission.
tr: Muhtemelen Synaptic'i Wayland'da root izniyle çalıştırıyorsunuz.

en: Properties
tr: Özellikler

en: Provided Packages
tr: Sağlanan Paketler

en: Provided packages
tr: Sağlanan paketler

en: Provides
tr: Sağlananlar

en: Python Programming Language
tr: Python Programlama Dili

en: Queued
tr: Sırada

en: Quick Introduction
tr: Kısa Tanıtım

en: Quick filter
tr: Hızlı süzgeç

en: Rebuilding search index
tr: Arama dizini yeniden oluşturuluyor

en: Recommendations
tr: Öneriler

en: Recommends
tr: Önerilenler

en: Reduced View
tr: Basit Görünüm

en: ReducedView
tr: BasitGörünüm

en: Registering disc...
tr: Disk kayda alınıyor...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
tr: Bazı depoların yayım dosyaları indirilemiyor veya geçerliliği doğrulanamıyor. Bu depolar göz ardı edilecektir.

en: Reload
tr: Tazele

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
tr: Yeni, kaldırılan ya da yükseltilen paketler hakkında bilgi edinmek için paket bilgilerini tazele.

en: Reloading outdated package information:
tr: Güncel olmayan paket bilgisi tazeleniyor:

en: Reloading package information...
tr: Paket bilgileri tazeleniyor...

en: Remember my answer for future upgrades
tr: Yanıtı sonraki yükseltmeler için hatırla

en: Remember the answer
tr: Cevabı hatırla

en: Removal of packages:
tr: Kaldırılacak paketler:

en: Remove Including Orphaned Dependencies
tr: Gereksiz Bağımlılıklarıyla Birlikte Kaldır

en: Removed packages that have left configuration files on the system
tr: Geride yapılandırma dosyaları kalan kaldırılmış paketler

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
tr: "%s" paketini kaldırmak sistemi kullanılmaz yapabilir.
    Bunu yapmak istediğinize emin misiniz?

en: Removing software
tr: Yazılım kaldırılıyor

en: Replace configuration file
    '%s'?
tr: Yapılandırma dosyası değiştirilsin mi?
    '%s'?

en: Replaced packages
tr: Değiştirilen paketler

en: Replaces
tr: Değiştirilenler

en: Repositories
tr: Depolar

en: Repositories changed
tr: Depolar değişti

en: Residual config
tr: Yapılandırması yarım kalan

en: Return to the main screen
tr: Ana ekrana dön

en: ReverseDepends
tr: TersBağımlılıklar

en: Ruby Programming Language
tr: Ruby Programlama Dili

en: Rust Programming Language
tr: Rust Programlama Dili

en: S
tr: D

en: S_earch Results
tr: Arama _Sonuçları

en: S_tatus
tr: _Durum

en: Save Markings _As...
tr: Seçimi _Farklı Kaydet...

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Save full state, not only changes
tr: Sadece değişikliği değil, tüm durumu kaydet

en: Save script
tr: Betiği kaydet

en: Scanning CD-ROM
tr: CD-ROM Taranıyor

en: Scanning disc...
tr: Disk taranıyor...

en: Science
tr: Bilim

en: Search
tr: Ara

en: Search Filter
tr: Arama Süzgeci

en: Search History
tr: Arama Geçmişi

en: Search for packages
tr: Paketler için ara

en: Search:
tr: Ara:

en: Searching
tr: Aranıyor

en: Section
tr: Bölüm

en: Section(s)
tr: Bölüm(ler)

en: Section(s):
tr: Bölüm(ler):

en: Sections
tr: Bölümler

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Select directory
tr: Dizin seçin

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
tr: Paketi seçin, ardından 'Paket' menüsünden uygulanacak eylemi seçin.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
tr: %s paketinin kurulmaya zorlanacak sürümünü seçin

en: Setting markings...
tr: Seçimler yapılıyor...

en: Shells
tr: Kabuklar

en: Show individual files
tr: Bireysel dosyaları göster

en: Show package properties in the main window
tr: Ana pencerede paket özelliklerini göster

en: Show this dialog at startup
tr: Bu pencereyi başlangıçta göster

en: Size
tr: Boyut

en: Size:
tr: Boyut:

en: Smart Upgrade
tr: Akıllı Yükseltme

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
tr: Bazı paketler sunucu(lar)dan alınamadı.

en: Source (deb-src)
tr: Kaynak (deb-src)

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
tr: "Synaptic Paket Yöneticisi" yönetici ayrıcalıkları olmadan başlatılıyor

en: Starting help viewer...
tr: Yardım görüntüleyicisi başlatılıyor...

en: Starting package configuration tool...
tr: Paket yapılandırma aracı başlatılıyor...

en: Starting package documentation viewer...
tr: Paket belgelendirme görüntüleyicisi başlatılıyor...

en: Stat failed for %s
tr: %s için durum bilgisi başarısız

en: Status
tr: Durum

en: Successfully fixed dependency problems
tr: Bağımlılık sorunları başarıyla çözümlendi

en: Successfully marked available upgrades
tr: Kullanılabilir yükseltmeler başarıyla seçildi

en: Suggestions
tr: Önerilenler

en: Suggests
tr: Öneriler

en: Summary
tr: Özet

en: Supported
tr: Destekleniyor

en: Synaptic Package Manager
tr: Synaptic Paket Yöneticisi

en: Synaptic Package Manager
tr: Synaptic Paket Yöneticisi

en: Syntax error in line %s
tr: %s satırında sözdizimi hatası

en: System Administration
tr: Sistem Yönetimi

en: System upgrade:
tr: Sistem yükseltmesi:

en: Tags
tr: Etiketler

en: Tasks
tr: Görevler

en: TeX Authoring
tr: TeX Yayımcılık

en: Text Be_side Icons
tr: Simge _Yanında Metin

en: Text _Below Icons
tr: Simge _Altında Metin

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
tr: Sürüm notları, her paket sürümünde yapılan değişiklikler ve düzeltilen hatalar ile ilgili bilgi içerir.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
tr: Seçilen eylem başka paketleri etkiliyor. Devam etmek için aşağıdaki değişikliklerin yapılması gerekiyor.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
tr: %s yapılandırma dosyasında değişiklikler yapılmış (siz ya da bir betik tarafından). Paket içinde dosyanın güncelleştirilmiş bir sürümü bulunuyor. Kendi mevcut dosyanızı korumak isterseniz 'Koru' yanıtını verin. Mevcut dosyayı değiştirmek ve paket bakımcısı tarafından oluşturulmuş yeni yapılandırma dosyasını kurmak istiyor musunuz?

en: The following details are provided:
tr: Aşağıdaki ayrıntılar belirtilmektedir:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
tr: Bu etiket, ileride paketleri kurmak isterseniz CD-ROM'u tanıyabilmek için kullanılacak.

en: The list of installed files is only available for installed packages
tr: Kurulmuş dosyalar listesi sadece kurulu paketler için mevcuttur

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
tr: Seçilen değişiklikler şimdi uygulanacak. Bu işlem zaman alabilir. Lütfen bekleyin.

en: The package files will be downloaded, but not installed
tr: Paket dosyaları indirilecek, fakat kurulmayacak

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
tr: Paket yöneticisi her zaman mevcut en uygun sürümü seçecektir. Öntanımlı olan dışında başka bir sürümün kurulumunu zorlarsanız, bağımlılık yönetiminde sorunlar çıkabilir.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
tr: Paket depoları, yeni, kaldırılmış ya da yükseltilmiş yazılım paketlerini bulmak için taranacak.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
tr: Depo bilgileri değişti. Değişikliklerin etkin olabilmesi için "Tazele" tuşuna basın.

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
tr: Sisteminizdeki yazılımlar, <i>paketler</i> halinde düzenlenmiştir. Paket yöneticisi; yazılım paketlerini kurma, kaldırma ve yükseltme işlemlerini yapabilmenizi sağlamaktadır.

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
tr: Başka bir synaptic hali hazırda etkileşimli kipte çalışıyor. Lütfen öncelikle onu kapatın.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
tr: Başka bir synaptic hali hazırda etkileşimsiz kipte çalışıyor. Lütfen sonlanmasını bekleyin.

en: This application is supported by the distribution
tr: Bu uygulama dağıtım tarafından desteklenmektedir

en: This behavior can be changed in the preferences later.
tr: Bu davranış daha sonra tercihler bölümünden değiştirilebilir.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
tr: Bu, yapılacak değişiklikleri uygulamadan önce bir kez daha gözden geçirmek için son şansınız.

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
tr: Bu, genellikle başka bir paket yönetim uygulamasının (apt-get veya aptitude gibi) halihazırda çalışıyor olduğu anlamına gelir. Lütfen önce o uygulamayı kapatın.

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
tr: Bu, işlemi durduracak ve sistemi bozuk bir durumda bırakabilir. Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: To be downgraded
tr: Önceki sürüme düşürülecek

en: To be installed
tr: Kurulacak

en: To be kept
tr: Korunacak

en: To be re-installed
tr: Yeniden kurulacak

en: To be removed
tr: Kaldırılacak

en: To be upgraded
tr: Yükseltilecek

en: Trying to recover from package failure
tr: Paket hatası düzeltilmeye çalışılıyor

en: Type
tr: Tür

en: U_nmark
tr: _İşareti Kaldır

en: U_nmark All
tr: Tümünün İşaretini _Kaldır

en: Unable to change to %s
tr: %s olarak değiştirilemiyor

en: Unable to correct dependencies
tr: Bağımlılıklar düzeltilemiyor

en: Unable to correct missing packages
tr: Eksik paketler düzeltilemiyor

en: Unable to create a tmp file
tr: Geçici dosya oluşturulamıyor

en: Unable to get exclusive lock
tr: İlgili kilide erişilemiyor

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
tr: Herhangi bir paket dosyası bulunamadı. Belki de diskte APT etkin değildir.

en: Unable to lock the download directory
tr: İndirme dizini kilitlenemiyor

en: Unable to lock the list directory
tr: Liste dizini kilitlenemiyor

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
tr: Yükseltmeler seçilemiyor
    Sisteminizi hatalara karşı denetleyin.

en: Unable to read %s
tr: %s okunamıyor

en: Unable to read the cdrom database %s
tr: CD-ROM veri tabanı %s okunamıyor

en: Unchanged
tr: Değişmemiş

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown source type
tr: Bilinmeyen kaynak türü

en: Unmark
tr: İşareti Kaldır

en: Unmounting CD-ROM...
tr: CD-ROM ayrılıyor...

en: Upgradable
tr: Yükseltilebilir

en: Upgradable (upstream)
tr: Yükseltilebilir (üst sürüm)

en: Upgradable:
tr: Yükseltilebilir:

en: Usage: synaptic [options]
tr: Kullanım: synaptic [seçenekler]

en: Use custom application font
tr: Uygulama için özel yazı tipi kullan

en: Use custom terminal font
tr: Özel uçbirim yazı tipi kullan

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Utilities
tr: Araçlar

en: Value:
tr: Değer:

en: Variable:
tr: Değişken:

en: Vendor
tr: Sağlayıcı

en: Vendor block %s is invalid
tr: Satıcı öbeği %s geçersiz

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
tr: Paket sağlayıcıları paketlerin kaynağını ve bütünlüğünü doğrulamak için paketleri imzalamaktadır. Doğrulamayı iptal etmek güvenlik riski oluşturur.

en: Vendors...
tr: Sağlayıcılar...

en: Version
tr: Sürüm

en: Version Control Systems
tr: Sürüm Denetim Sistemleri

en: Version number
tr: Sürüm numarası

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Versions
tr: Sürümler

en: Video software
tr: Video yazılımı

en: View package properties
tr: Paket özelliklerini görüntüle

en: Visible
tr: Görünür

en: Visit %s
tr: %s ' i ziyaret edin

en: Visit Homepage
tr: Ana Sayfayı Ziyaret Edin

en: Waiting for disc...
tr: Disk bekleniyor...

en: Warning
tr: Uyarı

en: Web servers
tr: Ağ sunucuları

en: Word Processing
tr: Kelime İşleme

en: World Wide Web
tr: Dünyayı Saran Ağ (WWW)

en: Writing sources list...
tr: Kaynak listesi yazılıyor...

en: Xfce Desktop Environment
tr: Xfce Masaüstü Ortamı

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
tr: <b>Doğrulanamayan</b> yazılımlar kurmak üzeresiniz! Bu, sisteminizin zarar görmesine ya da kontrolünün kötü niyetli birisi tarafından ele geçirilmesine neden olabilir.

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
tr: "universe" bileşenini ekliyorsunuz.
    
     Bu bileşen içindeki yazılım paketleri desteklenmiyor. Emin misiniz?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
tr: Paketleri kurulum, yükseltme ve kaldırma için seçmenin birkaç yolu var:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
tr[0]: Sisteminizde %d bozuk paket bulunuyor!
    "Bozuk" süzgecini kullanarak bunu görebilirsiniz.
tr[1]: Sisteminizde %i bozuk paket bulunuyor!
    "Bozuk" süzgecini kullanarak bunları görebilirsiniz.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
tr: Bir paketin belgelendirmesini görüntülemek için "dwww" paketinin kurulu olması gerekmektedir

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
tr: Paket bilgilerini belirli aralıklarla tazelemelisiniz. Yoksa önemli güvenlik güncellemelerini kaçırabilirsiniz.

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
tr: Değişiklikleri uygulamanız mümkün olmayacak, ancak seçili değişiklikleri dışarı aktarma veya yine seçililerden indirme betiği oluşturma işlemlerini yapabilirsiniz.

en: Zope/Plone Environment
tr: Zope/Plone Ortamı

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Add CD-ROM...
tr: CD-ROM _ekle...

en: _Add Repository
tr: Depo _Ekle

en: _Apply
tr: _Uygula

en: _Architecture
tr: _Mimari

en: _Browse Documentation
tr: Belgelendirmeye _Gözat

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Configure...
tr: _Yapılandır...

en: _Contents
tr: _İçindekiler

en: _Custom Filters
tr: Ö_zel Süzgeçler

en: _Default Upgrade
tr: _Öntanımlı Yükseltme

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Delete Cached Package Files
tr: Önbellekte Saklanan Paketleri _Sil

en: _Delete downloaded packages after installation
tr: İndirilen paketi kurulumdan sonra _sil

en: _Description
tr: _Açıklama

en: _Deselect All
tr: Tüm Seçimleri _Kaldır

en: _Down
tr: _Aşağı

en: _Download Changelog
tr: Sürüm Notlarını _İndir

en: _Download package files only
tr: Yalnızca paket dosyalarını _indir

en: _Edit
tr: Düz_en

en: _File
tr: _Dosya

en: _Filters
tr: _Süzgeçler

en: _Find
tr: _Bul

en: _Fix Broken Packages
tr: Bozuk Paketleri _Düzelt

en: _Force Version
tr: Sürüme _Zorla

en: _Force Version...
tr: Sürüme _Zorla...

en: _Help
tr: Ya_rdım

en: _Hide
tr: _Gizle

en: _Hide Details
tr: Ayrıntıları _Gizle

en: _History
tr: _Geçmiş

en: _Icons Only
tr: Sadece _Simgeler

en: _Invert All
tr: _Seçimi Tersine Çevir

en: _Keep
tr: _Koru

en: _Keep history
tr: Geçmişi sa_kla

en: _Leave all downloaded packages in the cache
tr: İndirilen paketleri önbellekte _bırak

en: _Lock Version
tr: Sürümü _Kilitle

en: _Mark
tr: _İşaretle

en: _Mark All Upgrades...
tr: Tü_m Yükseltmeleri İşaretle...

en: _New
tr: _Yeni

en: _OK
tr: _Tamam

en: _Only delete packages which are no longer available
tr: S_adece artık mevcut olmayan paketleri sil

en: _Open
tr: _Aç

en: _Package
tr: _Paket

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Properties
tr: _Özellikler

en: _Quick Introduction
tr: _Kısa Tanıtım

en: _Quit
tr: Çı_k

en: _Read Markings...
tr: İşaretlileri _Oku...

en: _Redo
tr: _Yinele

en: _Reload
tr: _Tazele

en: _Reload Package Information
tr: Paket Bilgilerini _Tazele

en: _Replace
tr: _Değiştir

en: _Repositories
tr: _Depolar

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Save Markings
tr: Seçili Olanları _Kaydet

en: _Search
tr: _Ara

en: _Search...
tr: _Ara...

en: _Sections
tr: _Bölümler

en: _Select All
tr: Tümünü _Seç

en: _Set Internal Option...
tr: İç Seçenek _Ata...

en: _Settings
tr: _Ayarlar

en: _Show Details
tr: _Ayrıntıları göster

en: _Smart Upgrade
tr: _Akıllı Yükseltme

en: _Terminal Font
tr: _Uçbirim Yazı Tipi

en: _Text Only
tr: Sadece _Metin

en: _Toolbar
tr: _Araç Çubuğu

en: _Undo
tr: _Geri Al

en: _Up
tr: _Yukarı

en: _Verify package signatures
tr: Paket imzalarını _doğrula

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
tr: bzip2 başarısız oldu, disk dolu olabilir.

en: contrib
tr: katkı

en: couldn't open %s for writing
tr: %s yazmak için açılamıyor

en: days
tr: gün

en: dist upgrade Failed
tr: sürüm yükseltme başarısız

en: non free
tr: özgür olmayan

en: or dependency
tr: ya da bağımlılık
