Xfce Apps - en to tr translation catalogue (424 entries)

en: Ad_vanced
tr: Geliş_miş

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Allow bold te_xt
tr: Kalın _metne izin ver

en: Allows the terminal to play sound to indicate some events.
tr: Bazı olayları belirtmek için uçbirimin ses çalmasını sağlar.

en: Allows the terminal to use WM's capability of urgent hint to indicate some events.
tr: Uçbirimin bazı olayları göstermek için WM'nin acil ipucu yeteneğini kullanmasına izin verir.

en: Always
tr: Her zaman

en: Always keep window on _top
tr: Pencereyi her zaman _üstte tut

en: Appearance and Animation
tr: Görünüm ve Canlandırma

en: Arabic
tr: Arapça

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Auto-detect
tr: Kendiliğinden algıla

en: Auto-hi_de mouse pointer
tr: Fare imlecini kendiliğinden _gizle

en: Automatically _copy selection to clipboard
tr: Seçimi kendiliğinden panoya _kopyala

en: B_old text color:
tr: Kalın metin rengi:

en: Background
tr: Artalan

en: Background image
tr: Artalan görüntüsü

en: Baltic
tr: Baltık

en: Behavior
tr: Davranış

en: Black
tr: Siyah

en: Black on White
tr: Beyaz üzerine Siyah

en: Block
tr: Engelle

en: Blue
tr: Mavi

en: Brown / Yellow
tr: Kahverengi / Sarı

en: C_ase sensitive
tr: Büyük küçük h_arf duyarlı

en: C_ustom command:
tr: Özel kom_ut:

en: Cell spacing:
tr: Hücre aralığı:

en: Celtic
tr: Keltik

en: Centered
tr: Ortala

en: Central European
tr: Orta Avrupa

en: Chinese Simplified
tr: Basitleştirilmiş Çince

en: Chinese Traditional
tr: Geleneksel Çince

en: Choose Terminal Font
tr: Uçbirim Yazı Tipini Seç

en: Choose background color
tr: Artalan rengini seç

en: Choose bold font color
tr: Kalın yazı tipi rengini seç

en: Choose cursor background color
tr: İmleç arka plan rengini seç

en: Choose cursor foreground color
tr: İmleç ön plan rengini seç

en: Choose tab activity color
tr: Sekme etkinliği rengini seç

en: Choose text color
tr: Metin rengini seç

en: Choose text selection background color
tr: Metin seçimi artalan rengini seç

en: Choose text selection foreground color
tr: Metin seçimi ön plan rengini seç

en: Choose title color
tr: Başlık rengini seç

en: Clipboard
tr: Pano

en: Close
tr: Kapat

en: Close Other Ta_bs
tr: Diğer _Sekmeleri Kapat

en: Close T_ab
tr: Sekmeyi K_apat

en: Close _Window
tr: Pencereyi _Kapat

en: Close all tabs?
tr: Tüm sekmeler kapatılsın mı?

en: Close tab?
tr: Sekme kapatılsın mı?

en: Close this tab
tr: Bu sekmeyi kapat

en: Close window?
tr: Pencere kapatılsın mı?

en: Co_mpatibility
tr: Uyu_mluluk

en: Color Selector
tr: Renk Seçici

en: Command
tr: Komut

en: Compatibility
tr: Uyumluluk

en: Compose Email
tr: E-posta Yaz

en: Configure Xfce Terminal
tr: Xfce Uçbirimi Yapılandır

en: Consider the following
    characters part of a _word
    when double clicking:
tr: Çift tıklandığında sözcüğün
    takip eden harflerini
    hesaba kat:

en: Context Menu
tr: Bağlam Menüsü

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
tr: '\e[5m' kaçış kodları kullanıldığında, uçbirimdeki metnin yanıp sönmesine izin verilip verilmeyeceğini denetler.

en: Copy Email Address
tr: E-posta Adresini Kopyala

en: Copy Link Address
tr: Bağlantı Adresini Kopyala

en: Copy _Input To All Tabs...
tr: _Girdiyi Tüm Sekmelere Kopyala...

en: Copy _Input:
tr: Girdiyi _Kopyala:

en: Copy as _HTML
tr: _HTML olarak kopyala

en: Copy input
tr: Girdiyi kopyala

en: Copy to clipboard
tr: Panoya koypala

en: Copy to clipboard as HTML
tr: Panoya HTML olarak kopyala

en: Cu_rsor color:
tr: _İmleç rengi:

en: Cursor
tr: İmleç

en: Cursor blinks
tr: İmleç yanıp sönmesi

en: Cursor shape:
tr: İmleç biçimi:

en: Custom Colors
tr: Özel Renkler

en: Cyan
tr: Deniz Mavisi

en: Cyrillic
tr: Kiril

en: D_uration:
tr: S_üre:

en: Dark Gray
tr: Koyu Gri

en: Dark Pastels
tr: Koyu Pastel

en: Default (%s)
tr: Öntanımlı (%s)

en: Default character e_ncoding:
tr: Varsayıla_n karakter kodlaması:

en: Default geometry:
tr: Öntanımlı geometri:

en: Disable _help window shortcut key (F1 by default)
tr: Yardım _penceresi kısayolunu devre dışı bırak (Öntanımlı olarak F1)

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
tr: Tüm me_nü erişim tuşlarını devre dışı bırak (örnek Alt+f)

en: Disable dialog (can be re-enabled in the Preferences)
tr: İletişim kutusunu devre dışı bırak (Tercihlerden yeniden etkinleştirilebilir)

en: Disable for 15 minutes
tr: 15 dakika devre dışı bırak

en: Disable for 5 minutes
tr: 5 dakika devre dışı bırak

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
tr: M_enü kısayol tuşunu devre dışı bırak (Öntanımlı olarak F10)

en: Disable until program restart
tr: Program yeniden başlatılıncaya kadar devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Devredışı

en: Display _borders around new windows
tr: Yeni pencerelerin etrafında _kenarlık göster

en: Display _menubar in new windows
tr: _Menü çubuğunu yeni pencerede göster

en: Display _toolbar in new windows
tr: Araç çubuğunu yeni pencerede gös_ter

en: Display help contents
tr: Yardım içeriğini göster

en: Display mismatch
tr: Görüntü uyuşmazlığı

en: Do _not ask me again
tr: Yeniden _sorma

en: Do not disable dialog
tr: İletişim kutusunu devre dışı bırakma

en: Double Click
tr: Çift Tıklama

en: Down
tr: Aşağı

en: Drop-do_wn
tr: _Açılır-kapanır

en: Drop-down Terminal
tr: Açılır-Kapanır Uçbirim

en: Enable _overlay scrolling (Requires Restart)
tr: _Kaplama kaydırmayı etkinleştir (Yeniden Başlatmayı Gerektirir)

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
tr: Uygulamaların uçbirim penceresi içerisinde kalın yazıyla kullanılması için
    bu seçeneği etkinleştirin.

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text to bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
tr: Metni koyu renklere ek olarak parlak renklere geçirmek için '\e[1;35m' gibi çıkış dizilerine izin vermek için bunu etkinleştirin. Devre dışı bırakılırsa, metin rengi bozulmadan kalacaktır.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
tr: Kalın metin rengini ayarlamak için bunu etkinleştirin. Etkin değilse öntanımlı metin rengi kullanılır.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
tr: İmlecin özel metin ve arka plan renklerini ayarlamak için bu seçeneği etkinleştirin. Devre dışı bırakılırsa arka plan ve metin renkleri ters çevrilir.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the selection. If disabled the background and text colors will be reversed.
tr: Seçim için özel metin ve arka plan rengi ayarlamak için bu seçeneği etkinleştirin. Devre dışı bırakılırsa arka plan ve metin renkleri ters çevrilir.

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
tr: Yeni yaratılan uçbirim penceresinde menü çubuğunu göstermeyi etkinleştir.

en: Enable this option to show the toolbar in newly created terminal windows.
tr: Yeni yaratılan uçbirim penceresinde araç çubuğunu göstermeyi etkinleştir.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
tr: Yeni oluşturulan pencerelerin etrafında pencere desenini gösterme seçeneğini etkinleştirir.

en: Enable this option to use system-wide monospace font.
tr: Sistem geneli eşaralıklı yazı tipini kullanmak için bu seçeneği etkinleştirin.

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
tr: Uçbirim penceresinde aşağı kaydırmak için herhangi bir tuşa basılmasını etkinleştir

en: Encoding
tr: Kodlama

en: Enter the text to be copied to all tabs
tr: Tüm sekmelere kopyalanacak metni girin

en: Enter the title for the current terminal tab
tr: Aktif uçbirim sekmesine başlık gir

en: Erase TTY
tr: TTY Sil

en: Escape sequence
tr: Esc tuş dizisi

en: Failed to connect to session manager: %s
tr: Oturum yöneticisine bağlanılamadı: %s

en: Failed to create the regular expression
tr: Düzenli ifade oluşturulamadı

en: Failed to execute child
tr: Alt komutu çalıştırırken hata oluştu

en: Failed to open the URL '%s'
tr: `%s' bağlantı adresi açılamadı

en: Failed to save terminal contents
tr: Uçbirim içerikleri kaydedilemedi

en: Failed to set encoding %s
tr: Kodlama ayarlanamadı %s

en: Filled
tr: Dolu

en: Find
tr: Bul

en: Find Ne_xt
tr: Sonrakini B_ul

en: Find Pre_vious
tr: Ö_ncekini Bul

en: Font
tr: Yazı Tipi

en: General
tr: Genel

en: General Options
tr: Genel Seçenekler

en: Georgian
tr: Gürcüce

en: Go to Tab 1
tr: Sekme 1'e git

en: Go to Tab 2
tr: Sekme 2'ye git

en: Go to Tab 3
tr: Sekme 3'e git

en: Go to Tab 4
tr: Sekme 4'e git

en: Go to Tab 5
tr: Sekme 5'e git

en: Go to Tab 6
tr: Sekme 6'ya git

en: Go to Tab 7
tr: Sekme 7'ye git

en: Go to Tab 8
tr: Sekme 8'e git

en: Go to Tab 9
tr: Sekme 9'a git

en: Goes after initial title
tr: İlk başlıktan sonra gider

en: Goes before initial title
tr: İlk başlıktan önce gider

en: Greek
tr: Yunanca

en: Green
tr: Yeşil

en: Green on Black
tr: Siyah üzerine Yeşil

en: He_ight:
tr: Yüksekl_ik:

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Help
tr: Yardım

en: If disabled, URLs can be opened by Ctrl + left mouse click.
tr: Devre dışı olduğunda, adresler yalnızca Ctrl + sol tık ile açılabilir.

en: If disabled, new tab will be opened in the rightmost position.
tr: Devre dışı olduğunda, yeni sekme sağ üst konumda açılacaktır.

en: If enabled, the shortcut to open and retract the window will give focus, rather than closing it, if it has previously lost focus
tr: Etkinse; pencereyi gösteren ve arkaya atan kısayol, daha önceden odağı yitirmişse de pencereyi kapatmak yerine odağa alacaktır.

en: Image Files
tr: Resim Dosyaları

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
tr: "--dynamic-title-mode" için geçersiz parametre: %s

en: Invalid geometry string "%s"
tr: Geçersiz geometri dizgesi "%s"

en: Isn't displayed
tr: Gösterilemiyor

en: Japanese
tr: Japonca

en: Keep window open when it loses focus
tr: Odağı yitirdiğinde pencereyi açık tut

en: Korean
tr: Korece

en: L_eft
tr: S_ol

en: Last _Active Tab
tr: Son _Etkin Sekme

en: Light Blue
tr: Açık Mavi

en: Light Cyan
tr: Açık Deniz Mavisi

en: Light Gray
tr: Açık Gri

en: Light Green
tr: Açık Yeşil

en: Light Magenta
tr: Açık Kızılımsı Mor

en: Light Red
tr: Açık Kırmızı

en: Load Presets...
tr: Öntanımlılar Yükleniyor...

en: Magenta
tr: Kızılımsı Mor

en: Match _entire word only
tr: Yalnızca tüm sözcüğü _eşle

en: Match as _regular expression
tr: Düzenli ifade ola_rak eşle

en: Misc
tr: Türlü

en: Move Tab _Left
tr: Sekmeyi So_la Taşı

en: Move Tab _Right
tr: Sekmeyi _Sağa Taşı

en: Move to monitor with poi_nter
tr: İmleci_n bulunduğu monitöre kaydır.

en: Narrow
tr: Dar

en: Never
tr: Asla

en: None (use solid color)
tr: Hiçbiri (katı renk kullan)

en: Nordic
tr: İskandinav

en: Note: Ctrl+click for color editor.
tr: Not: Renk düzenleyici için Ctrl+tıklama kullan.

en: OPTION
tr: SEÇENEK

en: On the left side
tr: Sol tarafta

en: On the right side
tr: Sağ tarafta

en: Opacity setting is not available since compositing is either disabled
    or not supported by your Window Manager.
tr: Görüntü birleştirme devre dışı bırakıldığından, opaklık ayarı kullanılamıyor
    veya Pencere Yöneticiniz tarafından desteklenmiyor.

en: Open Link
tr: Bağlantıyı Aç

en: Open T_erminal
tr: _Uçbirim Aç

en: Open _Tab
tr: _Sekme Aç

en: Open a dialog to specify the color
tr: Renk belirlemek için pencere aç

en: Open a new terminal tab
tr: Yeni bir uçbirim sekmesi aç

en: Open a new terminal window
tr: Yeni uçbirim penceresi aç

en: Open new tab to the _right of the active tab
tr: Etkin sekmenin _sağında yeni sekme aç

en: Open the preferences dialog
tr: Tercihler penceresini aç

en: Open the shortcuts dialog
tr: Kısayollar iletişim kutusunu aç

en: Opening New Windows
tr: Yeni Pencereler Aç

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
tr: "%s" seçeneği parametre olarak renk belirtmeyi gerektirir

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
tr: "--command/-e" seçeneği parametre olarak çalışacak komutu ister

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
tr: "--default-display" seçeneği parametre olarak öntanımlı X ekranını ister

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
tr: "--default-working-directory" seçeneği parametre olarak öntanımlı çalışma dizini ister

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
tr: "--display" seçeneği parametre olarak belirlenen X ekranını gerektirir

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
tr: "--dynamic-title-mode" seçeneği dinamik başlık kipini bir parametre olarak belirtmeyi gerektirir

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line separated from "--execute/-x"
tr: "--execute/-x" seçeneği, komut satırının geri kalanında çalışacak komutun "--execute/-x" ögesinden ayrılmasını gerektirir.

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
tr: "--font" seçeneği ile parametre olarak yazı tipi adını da kullanmak gereklidir

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
tr: "--geometry" seçeneği parametre olarak pencere biçimini ister.

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
tr: "--icon/-I" seçeneği parametre olarak bir simge adı veya dosya adı gerektirir

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
tr: "--initial-title" seçeneği başlangıç başlığını parametre olarak belirtmeyi gerektirir

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
tr: "--role" seçeneği parameter olarak pencere rolünü ister

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
tr: "--sm-client-id" seçeneği parametre olarak belirlenen oturum kimliğini ister

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
tr: "--startup-id" seçeneği parametre olarak başlangıç kimliğini ister

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
tr: "--title/-T" seçeneği parametre olarak başlığı ister

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
tr: "--working-directory" seçeneği parametre olarak çalışma dizininiister

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
tr: "--zoom" seçeneği ile yakınlaştırmanın (%d .. %d) parametre olarak kullanılması gerekir

en: Other
tr:  Diğer

en: Palette
tr: Palet

en: Paste Clipboard
tr: Panodan Yapıştır

en: Paste Selection
tr: Seçimi Yapıştır

en: Paste _Selection
tr: _Seçileni Yapıştır

en: Paste _Selection Alt
tr: _Seçimi Yapıştır Alt

en: Paste from clipboard
tr: Panodan yapıştır

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
tr: Bu metni uçbirime yapıştırmak, olası kök erişimi ('sudo') içeren bazı komutlar içerebileceğinden tehlikeli olabilir.

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed.
tr: Bu metni uçbirime yapıştırmak, bazı komutlar yürütülebilir gibi göründüğü için tehlikeli olabilir.

en: Please report bugs to <%s>.
tr: Lütfen hataları <%s>'e bildiriniz.

en: Position
tr: Konum

en: Pr_eferences...
tr: _Özellikler...

en: Presets
tr: Önayarlar

en: Re_wrap terminal contents on resize
tr: Uçbirim boyutu değişince içeriği _yeniden kaydır

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
tr: Hatalı renk verisi alındı: Hatalı biçim (%d) veya uzunluk (%d)

en: Red
tr: Kırmızı

en: Replaces initial title
tr: İlk başlığı değiştir

en: Rese_t
tr: Sı_fırla

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset cell spacing values to defaults
tr: Hücre aralığı değerlerini öntanımlılara döndür

en: Reset double click options to defaults
tr: Çift tıklama seçeneklerini öntanımlılara sıfırla

en: Reset tab activity _indicator after
tr: Sekme etkinliği _göstergesini sıfırla

en: Right
tr: Sağ

en: Right click action:
tr: Sağ tıklama eylemi:

en: Romanian
tr: Rumence

en: Run a _custom command instead of my shell
tr: Kabuğum yerine _özel komut çalıştır

en: Sa_ve Contents...
tr: İçeriği Ko_pyala...

en: Save contents...
tr: İçeriği kopyala...

en: Scaled
tr: Ölçekle

en: Scr_ollbar is:
tr: Kaydı_rma çubuğu:

en: Scroll on _Output
tr: _Çıktıyı Kaydır

en: Scroll on _keystroke
tr: Tuşa basara_k kaydır

en: Scroll on ou_tput
tr: Çıktıyı kaydırm_a

en: Scroll_back:
tr: Geriye_kaydır:

en: Scrolling
tr: Kaydırma

en: Search terminal contents
tr: Uçbirim içeriklerini ara

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
tr: Yukarıdaki seçeneklerin tam açıklamaları için %s man sayfasına bakınız.

en: Select Background Image File
tr: Artalan Görüntü Dosyasını Seç

en: Select _All
tr: _Tümünü Seç

en: Select this option to allow commands that use utmp/wtmp records (such as `write` or `wall`) to work.
tr: Utmp/wtmp kayıtlarını (örneğin `write` veya` wall`) kullanan komutların çalışması için bu seçeneği seçin.

en: Select this option to force Terminal to run custom command instead of your shell when you open new terminals.
tr: Yeni uçbirim açtığınızda, Uçbirim uygulamasının kabuğunuz yerine özel komutu çalıştırmasını sağlamak için bu seçeneği seçin.

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
tr: Yeni uçbirimleri açtığınızda, uçbirimi, kullandığınız kabuğu oturum açılış kabuğu olarak çalıştırmasına zorlamak için bu seçeneği kullanın. Etkileşimli kabuk ve  Oturum açılış kabuğu arasındaki farkların ayrıntıları için kullandığınız kabuğun belgelerine bakınız.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
tr: Yeni uçbirimlerin (sekme veya pencerelerin) özel çalışma dizinini kullanması için bu seçeneği seçin. Aksi halde geçerli çalışma dizini kullanılacaktır.

en: Set Title Co_lor...
tr: Başlık _Rengini Ayarla...

en: Set _Encoding
tr: Karakter _Kodlamasını Ayarla

en: Short_cuts...
tr: Kısa_yollar...

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: Show Window _Borders
tr: Pencere _Sınırlarını Göster

en: Show _Menubar
tr: _Menü Çubuğunu Göster

en: Show _Toolbar
tr: _Araç Çubuğunu Göster

en: Show _status icon in notification area
tr: Bildirim alanında durum _simgesini göster

en: Show a dialog that allows to edit text that is considered unsafe for pasting.
tr: Yapıştırma için riskli olduğu düşünülen metni düzenlemeye izin veren iletişim kutusu göster.

en: Show bold text in b_right colors
tr: Pa_rlak renklerle kalın metinleri göster

en: Show unsafe _paste dialog
tr: Riskli _yapıştırma iletişim kutusunu göster

en: Show window _borders
tr: Pencere _kenarlıklarını göster

en: Show/hide the menubar
tr: Menü çubuğunu göster/gizle

en: Show/hide the toolbar
tr: Araç çubuğununu göster/gizle

en: Show/hide the window decorations
tr: Pencere dekorasyonunu gizle/göster

en: Solarized (dark)
tr: Güneşli (koyu)

en: Solarized (light)
tr: Güneşli (açık)

en: South-Eastern Europe
tr: Güney-Doğu Avrupa

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
tr: Kaydırma çubuğunda kaç satır geriye gidileceğini belirler.

en: St_yle:
tr: _Biçim:

en: Stretched
tr: Genişlet

en: Switch to last active tab
tr: Son etkin sekmeye geç

en: Switch to next tab
tr: Sonraki sekmeye atla

en: Switch to previous tab
tr: Önceki sekmeye atla

en: T_abs
tr: S_ekmeler

en: Tab Options
tr: Sekme Seçenekleri

en: Tab activit_y color:
tr: Sekme et_kinliği rengi:

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Terminal
tr: Uçbirim

en: Terminal Emulator
tr: Uçbirim Öykünücüsü

en: Terminal Preferences
tr: Uçbirim Tercihleri

en: Text _selection color:
tr: Metin _seçimi rengi:

en: Text blinks:
tr: Metin yanıp sönüyor:

en: Thai
tr: Tayland Dili

en: The Xfce development team. All rights reserved.
tr: Xfce geliştirme takımı. Tüm hakları saklıdır.

en: The child process exited normally with status %d.
tr: Çocuk süreç normal olarak sonlandı, durum iletisi %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
tr: Çocuk süreç iptal edildi, durum iletisi %d.

en: The child process was aborted.
tr: Çocuk süreç iptal edildi.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
tr: Rastgele renk, aynı parlaklığı koruyarak seçilen artalan rengine dayanır.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
tr: Diğer sekmelerde çalışan süreçler var.
    Bu pencereyi kapatmak onları da sonlandıracaktır.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
tr: Çalışan süreç var.
    Bu sekmeyi kapatmak onu da sonlandıracaktır.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
tr: Çalışan süreç var.
    Bu pencereyi kapatmak onu da sonlandıracaktır.

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
tr: Bu seçenekler bazı uygulamaların hatalı çalışmasına neden
    olabilir. Farklı uçbirim ayarlarına gereksinim duyan özel
    uygulamalar ve işletim sistemlerinin çalıştırılması için
    bu seçenekler bulunmaktadır.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
tr: Bu seçenek, imlecin yanıp sönmesini denetler.

en: This option controls whether the scrollbar is drawn as an overlay (auto-hide) or not.
tr: Bu seçenek, kaydırma çubuğunun bir kaplama (kendiliğinden gizle) olarak çizilip çizilmediğini denetler.

en: This option controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
tr: Bu seçenek, uçbirimin aşağı kaydırılmasında sınır olup olmamasını denetler.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
tr: Uçbirim içinde çalışan komut yeni çıktı oluşturduğunda, bu seçenekle kendiliğinden aşağı kayması denetlenir.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
tr: Bu pencere açık %d sekme içeriyor. Bu pencereyi kapatmak
    tüm sekmeleri de kapatacak.

en: Tiled
tr: Kapla

en: Title
tr: Başlık

en: Toggle Drop-down Terminal
tr: Açılır-Kapanır Uçbirimi Aç/Kapat

en: Toggle fullscreen mode
tr: Tam ekran kipine geç

en: Toggle read-only mode
tr: Salt okunur kipe geç

en: Toggle scroll on output
tr: Çıktıyı kaydırma kipine geç

en: Transparent background
tr: Şeffaf artalan

en: Turkish
tr: Türkçe

en: U_p
tr: Yu_karı

en: Unable to determine your login shell.
tr: Giriş kabuğunuzun belirlenmesi mümkün değil

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
tr: Mozilla URL'sini uçbirime düşüremiyor: Hatalı biçim (%d) veya uzunluk (%d)

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
tr: URI listesini uçbirime düşüremiyor: Hatalı biçim (%d) veya uzunluk (%d)

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
tr: Seçilmiş metin veya düz yazıyı uçbirime düşüremiyor: Hatalı biçim (%d) veya uzunluk (%d)

en: Unable to parse color: %s
tr: Renk ayrıştırılamadı: %s

en: Unable to register terminal service: %s
tr: %s uçbirim hizmeti kayıt edilmiyor.

en: Underline
tr: Altını Çiz

en: Unicode
tr: Evrensel

en: Unknown option "%s"
tr: Bilinmeyen seçenek "%s"

en: Unknown option "-%c"
tr: Bilinmeyen seçenek "-%c"

en: Unli_mited scrollback
tr: Sınırsız kaydır_ma

en: Untitled
tr: Adsız

en: Usage:
tr: Kullanım:

en: Use _middle mouse click to close tabs
tr: Sekmeleri _kapatmak için farenin orta tuşunu kullan

en: Use custom styling to make tabs _slim (restart required)
tr: Sekmeleri inceltmek için özel biçim kullan (yeniden başlatma gerekli)

en: Use middle mouse click to open _URLs
tr: _Adresleri açmak için fare orta tuşunu kullan

en: Use shortcut to _focus visible window
tr: Görünür pencereye _odaklanmak için kısayol kullan

en: Use system _font
tr: Sistem _yazı tipini kullan

en: User id mismatch
tr: Uyumsuz kullanıcı kimliği

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: Visit Xfce Terminal website
tr: Xfce Uçbirim sitesini ziyaret et

en: Warning
tr: Uyarı

en: Warning: Potentially Unsafe Paste
tr: Uyarı: Olası Güvensiz Yapıştırma

en: Western European
tr: Batı Avrupa

en: When focused
tr: Odaklandığında

en: When unfocused
tr: Odak değiştirildiğinde

en: White
tr: Beyaz

en: White on Black
tr: Siyah üzerinde Beyaz

en: Wi_dth:
tr: Ge_nişlik:

en: Wide
tr: Geniş

en: Window Options
tr: Pencere Seçenekleri

en: Window or Tab Separators
tr: Pencere veya Sekme Ayırıcıları

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
tr: Benedikt Meurer tarafından yazılmıştır <benny@xfce.org>,

en: Xfce Terminal
tr: Xfce Uçbirim

en: Xfce Terminal Emulator
tr: Xfce Uçbirim Öykünücüsü

en: Xfce Terminal Settings
tr: Xfce Uçbirim Ayarları

en: Yellow
tr: Sarı

en: Zoom In Alt
tr: Yakınlaştır Alt

en: Zoom Out Alt
tr: Uzaklaştır Alt

en: Zoom _In
tr: _Yakınlaştır

en: Zoom _Out
tr: _Uzaklaştır

en: Zoom in with larger font
tr: Daha büyük yazı tipi ile görüntüle

en: Zoom out with smaller font
tr: Daha küçük yazı tipi ile görüntüle

en: Zoom to default size
tr: Öntanımlı boyuta döndür

en: _About
tr: H_akkında

en: _Always show tabs
tr: _Sekmeleri _her zaman göster

en: _Ambiguous-width characters:
tr: _Belirsiz genişlikteki karakterler:

en: _Appearance
tr: _Görünüm

en: _Audible bell
tr: _Sesli uyarı

en: _Background color:
tr: _Artalan rengi:

en: _Backspace key generates:
tr: _Geri tuşuna basıldığında:

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Clear Scrollback and Reset
tr: Geri Kaydırmayı _Temizle ve Sıfırla

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Colors
tr: Re_nkler

en: _Contents
tr: _İçerikler

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Delete key generates:
tr: _Sil tuşuna basıldığında:

en: _Detach Tab
tr: Sekmeyi _Ayır

en: _Dynamically-set title:
tr: _Dinamik başlığı belirle:

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _File
tr: _Dosya

en: _File:
tr: _Dosya:

en: _Find...
tr: _Bul...

en: _Fullscreen
tr: _Tam Ekran

en: _General
tr: _Genel

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Initial title:
tr: _İlk başlık:

en: _Keep window open when it loses focus
tr: Odağı yitirdiğinde pencereyi açık _tut

en: _Next
tr: _Sonraki

en: _Next Tab
tr: _Sonraki Sekme

en: _Normal Size
tr: _Normal Boyut

en: _Normal Size Alt
tr: _Olağan Boyut Alt

en: _Opacity:
tr: _Matlık:

en: _Paste
tr: Ya_pıştır

en: _Paste Alt
tr: _Yapıştır Alt

en: _Previous
tr: _Önceki

en: _Previous Tab
tr: _Önceki Sekme

en: _Read-Only
tr: _Salt Okunur

en: _Relaunch
tr: _Yeniden Başlat

en: _Reset
tr: Sıfı_rla

en: _Reset compatibility options to defaults
tr: Uyumluluk seçeneklerini öntanımlılara _sıfırla

en: _Run command as login shell
tr: Komutu oturum açılış kabuğunda _çalıştır

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Search for:
tr: _Ara:

en: _Set Title...
tr: Başlığı _Ayarla...

en: _Shading:
tr: _Gölgelendirme:

en: _Terminal
tr: _Uçbirim

en: _Text color:
tr: _Metin rengi:

en: _Title:
tr: _Başlık:

en: _Undo Close Tab
tr: Kapatılan Sekmeyi _Geri Al

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
tr: _Komut başladığında utmp/wtmp kayıtlarını güncelle

en: _Use system theme colors for text and background
tr: Metin ve artalan için sistem teması renklerini _kullan

en: _Vary the background color for each tab
tr: Her sekmeye farklı artalan rengi _ver

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Visual bell
tr: _Görsel uyarı

en: _Working directory:
tr: _Çalışma dizini:

en: _Wrap around
tr: _Etrafını sar

en: _Zoom
tr: _Yakınlaştır

en: c_olumns
tr: _sütunlar

en: color
tr: renk

en: command
tr: komut

en: directory
tr: dizin

en: display
tr: göster

en: font
tr: yazı tipi

en: geometry
tr: geometri

en: icon
tr: simge

en: mode
tr: kip

en: role
tr: rol

en: row_s
tr: _satırlar

en: seconds
tr: saniye

en: string
tr: dizgi

en: title
tr: başlık

en: x height
tr: x yükseklik

en: x width
tr: x genişlik

en: zoom
tr: yakınlaştır
