kate - en to ug translation catalogue (141 entries)

en:  [read only]
ug:  [ئوقۇشقىلا]

en: &Behavior
ug: ھەرىكەت(&B)

en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

en: &Help
ug: ياردەم(&H)

en: &Ignore Changes
ug: ئۆزگەرتىشكە پەرۋا قىلما(&I)

en: &Manage Sessions...
ug: ئەڭگىمەلەرنى باشقۇر(&M)…

en: &Manually choose a session
ug: ئەڭگىمەنى قولدا تاللا(&M)

en: &Open
ug: ئاچ(&O)

en: &Other...
ug: باشقا(&O)...

en: &Plugins Handbook
ug: قىستۇرمىلار قوللانمىسى(&P)

en: &Reload
ug: قايتا يۈكلە(&R)

en: &Reload All
ug: ھەممىنى قايتا يۈكلە(&R)

en: &Rename...
ug: ئات ئۆزگەرت(&R)…

en: &Save Session
ug: ئەڭگىمەنى ساقلا(&S)

en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

en: &Start new session
ug: يېڭى ئەڭگىمە باشلا(&S):

en: &Tools
ug: قوراللار(&T)

en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

en: &View Difference
ug: پەرقىنى كۆرۈش(&V)

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
ug: <p>پۈتۈك «%1» ئۆزگەرتىلىپتۇ، بىراق ساقلانماپتۇ. </p><p>ساقلامسىز ياكى تاشلىۋېتەمسىز؟</p>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
ug: <qt>تۆۋەندىكى پۈتۈك ئۆزگەرتىلىپتۇ. يېپىشتىن بۇرۇن ساقلىغۇڭىز بارمۇ؟</qt>

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
ug: مەن ئاتىنى ئاتاشنى ئۇنتۇپ قالغان بارلىق تۆھپىكار كىشىلەر

en: Behavior
ug: ھەرىكەت

en: Bottom Sidebar
ug: ئاستى يان بالداق

en: Cl&ose Current View
ug: نۆۋەتتىكى كۆرۈنۈشنى ياپ(&O)

en: Clos&e All
ug: ھەممىنى ياپ(&E)

en: Close
ug: ياپ

en: Close Document
ug: پۈتۈك ياپ

en: Close Orphaned
ug: يېتىم قالغانلىرىنى ياپ

en: Close Other
ug: باشقىلارنى يېپىش

en: Close all documents
ug: بارلىق پۈتۈكلەرنى ياپ

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
ug: تىزىمدىكى قايتا ئاچقىلى بولمىغان ھەممە پۈتۈكلەرنى ياپىدۇ. چۈنكى ئۇلارنى ئەمدى قايتا زىيارەت قىلىش مۇمكىن ئەمەس.

en: Close all open documents.
ug: بارلىق ئوچۇق پۈتۈكلەرنى ياپىدۇ.

en: Close other open documents.
ug: باشقا ئوچۇق پۈتۈكلەرنى ياپىدۇ.

en: Close the current document.
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى ياپ.

en: Close this window
ug: بۇ كۆزنەكنى ياپىدۇ

en: Closing Aborted
ug: يېپىش توختىتىلدى

en: Configure
ug: سەپلە

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
ug: پروگراممىنىڭ تېزلەتمە تەقسىملىنىشىنى سەپلەيدۇ.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
ug: قورال بالداقتا قايسى تۈرلەرنىڭ كۆرسىتىلىدىغانلىقىنى سەپلەيدۇ

en: Core Developer
ug: غوللۇق ئىجادىيەتچىلەر

en: Could not save the document 
    '%1'
ug: پۈتۈكنى ساقلىغىلى بولمىدى 
    «%1»

en: Create a new document
ug: يېڭى پۈتۈك قۇر

en: Created
ug: قۇرغان ۋاقتى

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
ug: ساقلاشنى تەلەپ قىلغان سانلىق-مەلۇمات يېزىلمىدى. قانداق قىلىش كېرەكلىكىنى تاللاڭ.

en: Deleted
ug: ئۆچۈرۈلدى

en: Diff Output
ug: پەرقىنى چىقىرىش

en: Documents
ug: پۈتۈكلەر

en: Documents Modified on Disk
ug: دىسكىدىكى تۈزىتىلگەن پۈتۈكلەر

en: Error Creating Diff
ug: پەرقىنى ھاسىللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Former Core Developer
ug: بۇرۇنقى غوللۇق ئىجادىيەتچىلەر

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
ug: بۇ يەردە Kate نىڭ بار بولغان قىستۇرمىلىرىنى كۆرەلەيسىز. توغرا بەلگىسى قويۇلغانلىرى يۈكلەنگەن بولۇپ، كېيىنكى قېتىم Kate باشلانغاندىمۇ يەنە يۈكلىنىدۇ.

en: Highlighting for Ferite
ug: Ferite ئۈچۈن يورۇتۇش

en: Highlighting for ILERPG
ug: ILERPG ئۈچۈن

en: Highlighting for LaTeX
ug: LaTeX ئۈچۈن يورۇتۇش

en: Highlighting for Makefiles, Python
ug: Makefiles، Python ئۈچۈن يورۇتۇش

en: Highlighting for Python
ug: Python ئۈچۈن يورۇتۇش

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
ug: RPM Spec-Files، Perl، Diff ۋە باشقىلار ئۈچۈن يورۇتۇش

en: Highlighting for SQL
ug: SQL ئۈچۈن يورۇتۇش

en: Highlighting for Scheme
ug: Scheme ئۈچۈن يورۇتۇش

en: Highlighting for VHDL
ug: VHDL ئۈچۈن يورۇتۇش

en: Include &window configuration
ug: كۆزنەك سەپلىمىسىنى ئوز ئىچىگە ئالسۇن(&W)

en: Internal error: there is more than one instance open for a given session.
ug: ئىچكى خاتالىق: بېرىلگەن ئەڭگىمەنىڭ بىردىن ئارتۇق ئۈلگىسى ئوچۇق.

en: KWrite Author
ug: KWrite ئاپتورى

en: KWrite Undo History, Kspell integration
ug: KWrite نىڭ يېنىۋېلىش ئىزى، Kspell يۈرۈشلەشتۈرمىسى

en: KWrite XML Syntax highlighting support
ug: KWrite نىڭ XML گرامماتىكىلىق يورۇتۇشنى قوللىشى

en: KWrite port to KParts
ug: KWrite نى KParts قا كۆچۈرۈش(port)

en: Kate - Advanced Text Editor
ug: Kate - ئالىي تېكىست تەھرىرلىگۈچ

en: Keep &meta-information past sessions
ug: بۇرۇنقى ئەڭگىمەلەردىكى مېتا-ئۇچۇرلارنى ساقلاپ قال(&M)

en: Left Sidebar
ug: سول يان بالداق

en: Location
ug: ئورنى

en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

en: Make the next split view the active one.
ug: كېيىنكى بۆلۈنمە كۆرۈنۈشنى ئاكتىپلايدۇ.

en: Make the previous split view the active one.
ug: ئالدىنقى بۆلۈنمە كۆرۈنۈشنى ئاكتىپلايدۇ.

en: Manage Sessions
ug: ئەڭگىمەلەرنى باشقۇرۇش

en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى

en: Move Splitter Down
ug: بۆلگۈچنى ئاستىغا يۆتكە

en: Move Splitter Left
ug: بۆلگۈچنى سولغا يۆتكە

en: Move Splitter Right
ug: بۆلگۈچنى ئونغا يۆتكە

en: Move Splitter Up
ug: بۆلگۈچنى ئۈستىگە يۆتكە

en: Move To
ug: يۆتكە

en: Move the splitter of the current view down
ug: نۆۋەتتىكى كۆرۈنۈشنىڭ بۆلگۈچىسىنى تۆۋەنگە يۆتكەيدۇ

en: Move the splitter of the current view to the left
ug: نۆۋەتتىكى كۆرۈنۈشنىڭ بۆلگۈچىسىنى سولغا يۆتكەيدۇ

en: Move the splitter of the current view to the right
ug: نۆۋەتتىكى كۆرۈنۈشنىڭ بۆلگۈچىسىنى ئونغا يۆتكەيدۇ

en: Move the splitter of the current view up
ug: نۆۋەتتىكى كۆرۈنۈشنىڭ بۆلگۈچىسىنى ئۈستىگە يۆتكەيدۇ

en: Name
ug: ئاتى

en: New Session
ug: يېڭى ئەڭگىمە

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
ug: Kate نى يېپىۋاتقاندا يېڭى ھۆججەت ئېچىلدى. Kate نى يېپىش توختىتىلدى.

en: Next Split View
ug: كېيىنكى بۆلۈنمە كۆرۈنۈش

en: Open File
ug: ھۆججەت ئاچ

en: Open W&ith
ug: كۆرسىتىلگەندە ئاچ(&I)

en: Open an existing document for editing
ug: مەۋجۇت پۈتۈكنى تەھرىرلەش ئۈچۈن ئاچ

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى، ئۇنىڭ تىپىغا خەتىلىتىلگەن باشقا پروگرامما بىلەن ياكى سىز تاللىغان پروگرامما بىلەن ئاچىدۇ.

en: PHP Keyword/Datatype list
ug: PHP ھالقىلىق سوز/سانلىق-مەلۇمات تىپى تىزىمى

en: Patches and more
ug: ياماقلار ۋە باشقىلار

en: Plugin Manager
ug: قىستۇرما باشقۇرغۇچ

en: Plugins
ug: قىستۇرما

en: Previous Split View
ug: ئالدىنقى بۆلۈنمە كۆرۈنۈش

en: Reload all open documents.
ug: ھەممە ئوچۇق پۈتۈكلەرنى قايتا ئوقۇيدۇ.

en: Reopening files from the last session...
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئەڭگىمەدىن ھۆججەتلەرنى قايتا ئېچىۋاتىدۇ…

en: Right Sidebar
ug: ئوڭ يان بالداق

en: Save A&ll
ug: ھەممىنى ساقلا(&L)

en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

en: Save As (%1)
ug: باشقا نامدا ساقلا(%1)

en: Save Documents
ug: پۈتۈكلەرنى ساقلا

en: Save Session &As...
ug: ئەڭگىمەنى باشقا ئاتتا ساقلا(&A)…

en: Save all open, modified documents to disk.
ug: ھەممە ئوچۇق، تۈزىتىلگەن پۈتۈكلەرنى دىسكىغا ساقلايدۇ.

en: Se&lect All
ug: ھەممىنى تاللا(&L)

en: Sess&ions
ug: ئەڭگىمەلەر(&I)

en: Session Chooser
ug: ئەڭگىمە تاللىغۇچ

en: Session Management
ug: ئەڭگىمە باشقۇرۇش

en: Session Name
ug: ئەڭگىمە ئاتى

en: Session Renaming
ug: ئەڭگىمە ئاتىنى ئۆزگەرتىش

en: Session name:
ug: ئەڭگىمە ئاتى:

en: Show %1
ug: %1 كۆرسەت

en: Show Side&bars
ug: سان بالداقنى كۆرسەت(&B)

en: Show the complete document path in the window caption
ug: كۆزنەك بېشىدا پۈتۈكنىڭ تولۇق يولىنى كۆرسىتىدۇ

en: Split &Horizontal
ug: توغرا يۆنىلىشتە پارچىلا(&H)

en: Split Ve&rtical
ug: تىك يۆنىلىشتە پارچىلا(&R)

en: Split View
ug: كۆرۈنۈشنى پارچىلا

en: Split the currently active view horizontally into two views.
ug: نۆۋەتتىكى ئاكتىپ كۆرۈنۈشنى توغرا يۆنىلىشتە ئىككى كۆرۈنۈشكە پارچىلايدۇ.

en: Split the currently active view vertically into two views.
ug: نۆۋەتتىكى ئاكتىپ كۆرۈنۈشنى تىك يۆنىلىشتە ئىككى كۆرۈنۈشكە پارچىلايدۇ.

en: Starting Up
ug: باشلاۋاتىدۇ

en: Status on Disk
ug: دىسكا ھالىتى

en: Testing, ...
ug: سىناش،…

en: The Editing Commands
ug: تەھرىرلەش بۇيرۇقلىرى

en: The cool buffersystem
ug: ياخشى يىغلەك سىستېمىسى

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
ug: «diff» بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى. diff(1) ئورنىتىلغانمۇ ھەم ئۇ PATH نىڭ ئىچىدە بارمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
ug: ھۆججەت «%1» نى ئاچقىلى بولمىدى: ئۇ نورمال ھۆججەت ئەمەس، بەلكى قىسقۇچ.

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en:  day |  days
ug[0]:  كۈن

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
ug: بۇ سىز يېقىندا ئاچقان ھۆججەتلەرنى تىزىپ كۆرسىتىپ، ئۇنى يەنە ئېچىشىڭىزنى ئاسانلاشتۇرىدۇ.

en: This shows help files for various available plugins.
ug: بار بولغان ھەر خىل قىستۇرمىلارنىڭ ياردەملىرىنى كۆرسىتىدۇ.

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
ug: ھەممە ئېچىلغان پۈتۈكلەرنى ياپىدۇ. داۋاملاشتۇرسۇنمۇ؟

en: To save a session, you must specify a name.
ug: ئەڭگىمەنى ساقلاش ئۈچۈن چوقۇم ئاتىنى بەلگىلەپ بېرىشىڭىز كېرەك.

en: Tool &Views
ug: قورال كۆرۈنۈشلىرى(&V)

en: Top Sidebar
ug: ئۇستى يان بالداق

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
ug: ھالەت بالدىقىنى كۆرسىتىش ياكى يوشۇرۇش ئۈچۈن بۇ بۇيرۇقنى ئىشلىتىڭ

en: Very nice help
ug: بەك ياخشى ياردەم
