kmail - en to ug translation catalogue (224 entries)

en:  Column: %1
ug:  ئىستون: %1

en:  day |  days
ug[0]:  كۈن

en:  sec
ug:  سېكۇنت

en: %1 match | %1 matches
ug[0]: ماس كەلگىنى %1

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
ug: %1 (كۆڭۈلدىكى)

en: &Add...
ug: قوش(&A)…

en: &Address Book
ug: ئادرېس دەپتىرى(&A)

en: &Attach
ug: قوشۇل(&A)

en: &Automatic Spellchecking
ug: ئاپتوماتىك ئىملا تەكشۈرۈش(&A)

en: &Dictionary
ug: لۇغەت(&D)

en: &Dictionary:
ug: لۇغەت(&D):

en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

en: &Email address:
ug: ئېلخەت ئادرېسى(&E):

en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

en: &Find in Message...
ug: خەتتىن تاپ(&F)…

en: &Folder:
ug: قىسقۇچ(&F):

en: &Forward
ug: ئالدىغا(&F)

en: &Go
ug: يۆتكەل(&G)

en: &Help
ug: ياردەم(&H)

en: &Identity
ug: كىملىك(&I)

en: &Identity:
ug: كىملىك(&I):

en: &Modify...
ug: ئۆزگەرت(&M)...

en: &Move to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە(&M)

en: &New Message...
ug: يېڭى ئۇچۇر(&N)…

en: &Options
ug: تاللانما(&O)

en: &Remove
ug: چىقىرىۋەت(&R)

en: &Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(&R)

en: &Save as Draft
ug: دەسلەپكى نۇسخىدا ساقلا(&S)

en: &Send Now
ug: ھازىر ئەۋەت(&S)

en: &Send as Is
ug: مۇشۇ پېتى يوللا(&S)

en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

en: &Tools
ug: قوراللار(&T)

en: &Use custom colors
ug: ئىختىيارى رەڭلەرنى ئىشلەت(&U)

en: &Value:
ug: قىممىتى(&V):

en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

en: (Current system setting: %1)
ug: (نۆۋەتتىكى سىستېما تەڭشىكى: %1)

en: 1 unread message | %1 unread messages
ug[0]: %1 ئۇقۇلمىغان ئۇچۇر

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
ug: يېڭى(&W)

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
ug: ئىزدە(&S)

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
ug: سىڭدۈر(&I)…

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
ug: كېيىنكى

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
ug: ئالدىنقى

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
ug: سىڭدۈر(&I)…

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
ug: قوشۇلما سۈپىتىدە(&A)…

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
ug: يېڭى

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
ug: سىڭدۈر

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
ug: ئاتى(&N):

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
ug: ماۋزۇ(&U):

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
ug: قىممەت

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
ug: قىسقۇچ

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
ug: يېڭى

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
ug: ئالىي

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
ug: قوبۇللاۋاتىدۇ

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
ug: يوللاۋاتىدۇ

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
ug: كۆرۈنۈش

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
ug: قىسقۇچ ‹%1› نىڭ خاسلىقى

en: A&dd...
ug: قوش(&D)…

en: Add
ug: قوش

en: Add a new identity
ug: يېڭى كىملىك قوشىدۇ

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
ug: ئېلخەتكە قوشۇلما قوشىدۇ. بۇنى قايتا-قايتا قىلىشقا بولىدۇ

en: Add as &Attachment
ug: قوشۇلما سۈپىتىدە قوش(&A)

en: Add new tag
ug: يېڭى خەتكۈش قوش

en: Add to Address Book
ug: ئادرېس دەپتىرىگە قوش

en: Add...
ug: قوش…

en: Always
ug: ھەمىشە

en: Always send
ug: ھەمىشە يوللا

en: Ask
ug: سورا

en: Autocorrection
ug: ئۆزلۈكىدىن تۈزەت

en: Autosave interval:
ug: ئاپتوماتىك ساقلاش ئىنتېرۋالى:

en: Bookmark This Link
ug: بۇ ئۇلانمىنى خەتكۈچكە قوش

en: Browser
ug: توركۆرگۈ

en: Certificate Manager
ug: گۇۋاھنامە باشقۇرغۇچ

en: Charset
ug: بەلگە توپلىمى

en: Check Mail
ug: ئېلخەت تەكشۈر

en: Clear Selection
ug: تاللانمىنى تازىلا

en: Close Composer
ug: Composer نى يېپىش

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Composer
ug: مۇزىكىسىنى ئىشلىگۈچى

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
ug: قوشۇلمىلار

en: Configure &Notifications...
ug: ئۇقتۇرۇش سەپلىمە(&N)…

en: Contact cannot be stored: %1
ug: ئالاقەداشنى ساقلىغىلى بولمىدى: %1

en: Core developer
ug: غوللۇق ئىجادىيەتچىلەر

en: Create...
ug: قۇر…

en: Date
ug: چېسلا

en: Delete Folder
ug: قىسقۇچ ئۆچۈر

en: Delete Message
ug: ئۇچۇر ئۆچۈر

en: Delete Search
ug: ئىزدەشنى ئۆچۈرۈش

en: Deny
ug: رەت قىل

en: Do not check certificate policies
ug: ئىسپاتنامە تۈزۈمىنى تەكشۈرمە

en: Do not perform any HTTP requests
ug: ھېچقانداقHTTP ئىلتىماسىنى ئىجرا قىلما

en: Do not perform any LDAP requests
ug: ھېچقانداقLDAP ئىلتىماسىنى ئىجرا قىلما

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
ug: شىفىرلانغان ئۇچۇرلارغا جاۋابەن MDNs نى ئەۋەتمە

en: Do you want to save the message for later or discard it?
ug: كېيىن ئىشلىتىش ئۈچۈن ئۇچۇرنى ساقلامسىز ياكى تاشلىۋېتەمسىز؟

en: Documentation
ug: قوللانمىلار

en: Done
ug: تامام

en: E&mpty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلا(&M)

en: Edit...
ug: تەھرىر…

en: Email Address
ug: ئېلخەت ئادرېسلىرى

en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاش

en: Enable system tray icon
ug: سىستېما قونداق سىنبەلگىسىنى ئىناۋەتلىك قىل

[ctx: Encodings menu]
en: us-ascii
ug: UTF-8

en: Encrypt
ug: شىفىر

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
ug: S/MIME ئۈچۈن HTTP ئىشلىتىشنى تولۇق چەكلەيدۇ.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
ug: LDAP ئۈچۈن HTTP ئىشلىتىشنى تولۇق چەكلەيدۇ.

en: Expire
ug: ئىناۋەتلىك ۋاقتى

en: F&ormat:
ug: پىچىمى(&O):

en: Failed to store contact
ug: ئالاقەداشنى ساقلاش مەغلۇپ بولدى

en: Filter %1
ug: سۈزگۈچ %1

en: Filtering message %1 of %2
ug: ئۇچۇرنى سۈزۈۋاتىدۇ %1/%2

en: Filtering messages
ug: ئۇچۇرلارنى سۈزۈۋاتىدۇ

en: Focus on Next Folder
ug: كېيىنكى قىسقۇچقا فوكۇسلىنىش

en: Focus on Previous Folder
ug: ئالدىنقى قىسقۇچقا فوكۇسلىنىش

en: Folder List
ug: قىسقۇچ تىزىملىكى

en: Folders
ug: قىسقۇچلار

en: Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرى

en: Former maintainer
ug: بۇرۇنقى مەسئۇل ئادەم

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Full message
ug: تولۇق ئۇچۇر

en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Go to the next unread message
ug: كېيىنكى ئوقۇلمىغان ئۇچۇرغا يۆتكىلىدۇ

en: Go to the previous unread message
ug: ئالدىنقى ئوقۇلمىغان ئۇچۇرغا يۆتكىلىدۇ

en: HTML Messages
ug: HTML ئۇچۇرلىرى

en: HTML Toolbar
ug: HTML قورال بالداق

en: Headers
ug: بەت قېشى

en: Hide menu bar
ug: تىزىملىك بالدىقىنى يوشۇر

en: Identity Name
ug: كىملىك ئاتى

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: Insert
ug: قىستۇر

en: Invalid Email Address
ug: ئىناۋەتسىز ئېلخەت ئادرېسى

en: Invitations
ug: تەكلىپلەر

en: KMail Error
ug: KMail  خاتالىقى

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
ug: KMail  ھازىر تورسىز ھالەتتە. قانداق قىلىسىز؟

en: Layout
ug: جايلاشتۇرۇش

en: Link
ug: ئۇلانما

en: Lose Formatting
ug: پىچىمىنى يوق قىلىش

en: Lose the formatting?
ug: پىچىمىنى يوق قىلامسىز؟

en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

[ctx: Menu item]
en: Encoding
ug: كودلاش

en: Message Body
ug: ئۇچۇر گەۋدىسى

en: Message List
ug: ئۇچۇر تىزىمى

en: Message template for new message
ug: يېڭى ئۇچۇرلارنىڭ قېلىپى

en: Message template for reply
ug: جاۋاب ئۇچۇرنىڭ قېلىپى

en: Message template for reply to all
ug: ھەممىگە جاۋاب قايتۇرۇش ئۇچۇرىنىڭ قېلىپى

en: Message will be encrypted
ug: ئۇچۇر شىفىرلىنىدۇ

en: Message will be signed
ug: ئۇچۇرغا ئىمزا قويۇلىدۇ

[ctx: Message->]
en: &Forward
ug: ئالدىغا(&F)

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
ug: قوشۇلما سۈپىتىدە(&A)…

en: Modify...
ug: ئۆزگەرت…

en: More...
ug: تېخىمۇ كۆپ…

en: Move message to trashcan
ug: ئۇچۇرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكە

en: Move to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە

en: Moving messages
ug: ئۇچۇرلار يۆتكىلىۋاتىدۇ.

en: Never
ug: ھەرگىز

en: Never consult a CRL
ug: ھەرگىز CRL نى تەكشۈرمە

en: No Subject
ug: تېما يوق

en: No autosave
ug: ئاپتوماتىك ساقلىمىسۇن

en: No limit
ug: چەك يوق

en: Not available
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Not available.
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Nothing
ug: يوق

en: OCSP responder URL:
ug: OCSP ئىنكاسچىنىڭ URL:

en: OCSP responder signature:
ug: OCSP ئىنكاسچىنىڭ ئىمزاسى:

en: Online Certificate Validation
ug: توردا گۇۋاھنامە دەلىللەش

en: Online/Offline
ug: توردا / توردا يوق

en: Original author
ug: ئەسلى ئاپتور

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Printing
ug: بېسىش

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
ug: قاتار

en: Quota
ug: نورما

en: Quote characters
ug: نەقىل ھەرپلىرى

en: Re&move
ug: چىقىرىۋەت(&M)

en: Read message body from 'file'
ug: ‹ھۆججەتتىن› ئۇچۇر گەۋدىسىنى ئوقۇش

en: Reading
ug: ئوقۇش

[ctx: Receiver of the email]
en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: Remo&ve
ug: چىقىرىۋەت(&V)

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

en: Retrieval Options
ug: ئېلىش تاللانمىلىرى

en: Save &As...
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(&A)…

en: Save as &Draft
ug: دەسلەپكى نۇسخىدا ساقلاش(&D)

en: Searching...
ug: ئىزدەۋاتىدۇ…

en: Security Warning
ug: بىخەتەرلىك ئاگاھلاندۇرۇشى

en: Select Folder with Focus
ug: قىسقۇچنى فوكۇستا تاللاش

en: Send
ug: يوللا

en: Send &Later
ug: كېيىن ئەۋەت(&L)

en: Send Confirmation
ug: ئەۋەتىشنى جەزملە

en: Send Later
ug: كېيىن ئەۋەتىش

en: Send policy:
ug: ئەۋەتىش تۈزۈمى:

en: Set as Default
ug: كۆڭۈلدىكى قىلىپ بەلگىلە

en: Set body of message
ug: ئۇچۇرنىڭ گەۋدىسىنى بەلگىلە

en: Set subject of message
ug: ئۇچۇرنىڭ ماۋزۇسىنى بەلگىلە

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
ug: تېما

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
ug:  قۇر: %1

en: Sign
ug: ئىمزا

en: Signature
ug: ئىمزا

en: Spellchecker
ug: ئىملا تەكشۈرگۈچ

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
ug: ئارخىپلاش

en: Starting...
ug: باشلاۋاتىدۇ…

en: Status:
ug: ھالىتى:

en: System Tray
ug: سىستېما قوندىقى

en: Templates
ug: قېلىپلار

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
ug: بۇ تاللانما dirmngr >= 0.9.0 بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
ug: HTML ھالىتى تاقالسا تېكىستنىڭ پىچىمى يوقىلىدۇ. شۇنداق بولسا بولامدۇ؟

en: Unable to start account wizard
ug: ھېسابات يېتەكچىسىنى باشلىغىلى بولمىدى

en: Unread Message
ug: ئوقۇلمىغان ئۇچۇر

en: Usage:
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:

en: Use Fi&xed Font
ug: تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسى(&X)

en: Use custom &icons
ug: ئىختىيارى سىنبەلگىلىرىنى ئىشلەت(&I)

en: Work Offline
ug: تورسىز خىزمەت

en: Work Online
ug: توردىكى خىزمەت

en: no proxy
ug: ۋاكالەتچى يوق

[ctx: sender address field]
en: &From:
ug: ئورنى(&F):

[ctx: spinbox suffix: unit for kilobyte]
en:  kB
ug:  كىلوبايت

en: unnamed
ug: ئاتسىز
