konqueror - en to ug translation catalogue (204 entries)

en: &Bookmarks
ug: خەتكۈچلەر(&B)

en: &Close Active View
ug: ئاكتىپ كۆرۈنۈشنى ياپ(&C)

en: &Close Tab
ug: بەتكۈچنى ياپ(&C)

en: &Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئادرېسىنى كۆچۈر(&C)

en: &Discard Changes
ug: ئۆزگىرىشلەرنى تاشلىۋەت(&D)

en: &Duplicate Current Tab
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى كۆپەيت(&D)

en: &Duplicate Tab
ug: بەتكۈچنى كۆپەيت(&D)

en: &Duplicate Window
ug: كۆزنەكنى كۆپەيت(&D)

en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

en: &Find File...
ug: ھۆججەت ئىزدە(&F)…

en: &Force Reload
ug: مەجبۇرىي قايتا ئوقۇ(&F)

en: &Go
ug: يۆتكەل(&G)

en: &Help
ug: ياردەم(&H)

en: &New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(&N)

en: &Open File...
ug: ھۆججەت ئاچ(&O)…

en: &Open Location
ug: ئورۇن ئاچ(&O)

en: &Open With
ug: بۇنىڭدا ئاچ(&O)

en: &Preferences...
ug: مايىللىق(&P)…

en: &Reload
ug: قايتا يۈكلە(&R)

en: &Reload All Tabs
ug: ھەممە بەتكۈچلەرنى قايتا يۈكلە(&R)

en: &Reload Tab
ug: بەتكۈچنى قايتا يۈكلە(&R)

en: &Remove Entry
ug: كىرگۈنى چىقىرىۋەت(&R)

en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

en: &Stop
ug: توختا(&S)

en: &Up
ug: يۇقىرىغا (&U)

en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

en: &Window
ug: كۆزنەك(&W)

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
ug: <html>ئورۇن بالدىقىنى تازىلا<br /><br />ئورۇن بالدىقىدىكى مەزمۇنلارنى تازىلايدۇ.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
ug: <html>يۆتكەل<br /><br />ئورۇن بالدىقىغا كىرگۈزۈلگەن بەتكە يۆتكىلىدۇ.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
ug: <html>ئورۇن بالدىقى<br /><br />تور ئادرېسى ياكى ئىزدەيدىغان ئىبارىنى كىرگۈزۈڭ.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
ug: <qt><b>%1</b> ئىناۋەتلىك ئەمەس</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
ug: <qt><center><b>%1</b></center><hr />ئەڭ ئاخىرقى زىيارەت: %2<br />تۇنجى زىيارەت: %3<br />زىيارەت قېتىم سانى: %4</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
ug: ئۆچۈر

[ctx: @action:button New session]
en: New...
ug: يېڭى…

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
ug: ئات ئۆزگەرت…

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
ug: كېيىن سورىغىن

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرمە

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
ug: ئەڭگىمەنى ئەسلىگە كەلتۈر

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
ug: كۆپ زىيارەت قىلىنغان

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
ug: يېقىندا زىيارەت قىلىنغان

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
ug: تارىخنى كۆرسەت

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
ug: تەرتىپلە

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
ug: كۆرۈش ھالىتى(&V)

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
ug: كۆزنەك %1

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
ug: ئىزنى تازىلىسۇنمۇ؟

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
ug: جەزملەش

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
ug: ئۆزگىرىشلەرنى تاشلىۋەتسۇنمۇ؟

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
ug: نىشاننى كىرگۈزۈش

[ctx: @title:window]
en: History
ug: ئىز

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
ug: ئەڭگىمەلەرنى باشقۇرۇش

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
ug: خەتكۈش قىسقۇچىنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
ug: ئەڭگىمە ئاتىنى ئۆزگەرت

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
ug: ئەڭگىمەنى ئەسلىگە كەلتۈرسۇنمۇ؟

[ctx: @title:window]
en: Save Session
ug: ئەڭگىمە ساقلا

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
ug: ئەڭگىمە مەۋجۇت. قاپلامسىز؟

[ctx: @title:window]
en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
ug: تور يان بالداق

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
ug: ئاتى «%1» بولغان ئەڭگىمە مەۋجۇت، قاپلامسىز؟

en: Activate Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچنى ئاكتىپلا

en: Activate Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچنى ئاكتىپلا

en: Activate Tab %1
ug: بەتكۈچ %1 نى ئاكتىپلا

en: Add
ug: قوش

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
ug: يېڭى تور كېڭەيتىلمىسى «%1» نى يان بالداققا قوشسۇنمۇ؟

en: Apple Safari Developers
ug: ئالما(Apple) Safari ئىجادىيەتچىلىرى

en: Ask confirmation for deleting a file.
ug: ھۆججەت ئۆچۈرگەندە ئەسكەرتىش سورىسۇن.

en: Ask confirmation for move to trash
ug: ئەخلەت ساندۇقىغا ھۆججەت يۆتكىگەندە ئەسكەرتىش سورىسۇن.

en: Bookmark Toolbar
ug: خەتكۈش قورال بالداق

en: By &Date
ug: چېسلا بويىچە

en: By &Name
ug: ئاتى بويىچە(&N)

en: C&lear History
ug: ئىزنى تازىلا(&L)

en: C&lose Current Tab
ug: ھازىرقى بەتكۈچنى ياپ(&L)

en: Canceled.
ug: بىكار قىلىندى.

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
ug: ئەڭ كامىدا ئىككى كۆرۈنمە رەسىمدىن مۇشۇ ئەزانى تاللاپ بۇ كۆرۈنمە رەسىملەرنى «ئۇلانغان» قىلىپ بەلگىلەڭ ئاندىن، سىز بىر كۆرۈنمە رەسىمدە مۇندەرىجىنى ئۆزگەرتكەندە، باشقا ئۇنىڭ بىلەن ئۇلانغان رەسىم ئاپتوماتىك يېڭىلىنىدۇ ھەمدە نۆۋەتتىكى مۇندەرىجىنى كۆرسىتىدۇ . بۇ كۆپ دانە ئوخشاش بولمىغان تىپلىق كۆرۈنمە رەسىملەردە كېرەككە كېلىدۇ، مەسىلەن سىنبەلگە كۆرۈنمە رەسىمى ياكى تەپسىلىي كۆرۈنمە رەسىم، مۇندەرىجە دەرىخى ياكى تېرمىنالىنىڭ تەقلىدى كۆزنىكىدىن پايدىلىنىش.

en: Clear Location Bar
ug: ئورۇن بالدىقىنى تازىلا

en: Close &Other Tabs
ug: باشقا بەتكۈچلەرنى ياپ(&O)

en: Close Current Tab
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ياپ

en: Close View
ug: كۆرۈنۈشنى ياپ

en: Close the current tab
ug: ھازىرقى بەتكۈچنى تاقايدۇ

en: Closed Items
ug: يېپىلغان تۈرلەر

en: Configure Extensions...
ug: كېڭەيتمىلەرنى سەپلە…

en: Configure Spell Checking...
ug: ئىملا تەكشۈرۈشنى سەپلە

en: Copy &Files...
ug: ھۆججەتلەرنى كۆچۈر(&F)…

en: Copy selected files from %1 to:
ug: %1 دىن تاللانغان ھۆججەتلەرنى كۆچۈر:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
ug: تاللانغان تېكىست ياكى تۈرلەرنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: D&etach Tab
ug: بەتكۈچنى ئاجرات(&E)

en: Detach Current Tab
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ئاجرات

en: Developer
ug: ئىجادىيەتچى

en: Developer (AdBlock filter)
ug: ئىجادىيەتچى(AdBlock سۈزگۈچى)

en: Developer (HTML rendering engine)
ug: ئىجادىيەتچى(HTML سىزىش ماتورى)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
ug: ئىجادىيەتچى(HTML سىزىش ماتورى، I/O فۇنكسىيە ئامبىرى)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
ug: ئىجادىيەتچى(HTML سىزىش ماتورى، I/O فۇنكسىيە ئامبىرى، regression سىناق framework)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
ug: ئىجادىيەتچى(HTML سىزىش ماتورى، JavaScript)

en: Developer (I/O library)
ug: ئىجادىيەتچى( I/O فۇنكسىيە ئامبىرى)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
ug: ئىجادىيەتچى(I/O فۇنكسىيە ئامبىرى، كىملىك دەلىللەشنى قوللاش)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
ug: ئىجادىيەتچى(Java 2 بىخەتەرلىك باشقۇرغۇچىنى قوللاش)،
    ۋە باشقا قوللانچاق(applet) قوللاشنى ياخشىلاش)

en: Developer (Java applet support)
ug: ئىجادىيەتچى(Java قوللانچاقلىرىنى قوللاش)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
ug: ئىجادىيەتچى(Java قوللانچاقلىرى ۋە باشقا سىڭدۈرمە نەڭلەر)

en: Developer (JavaScript)
ug: ئىجادىيەتچى(JavaScript)

en: Developer (List views)
ug: ئىجادىيەتچى(تىزىم كۆرۈنۈشى)

en: Developer (List views, I/O library)
ug: ئىجادىيەتچى(تىزىم كۆرۈنۈشى، I/O فۇنكسىيە ئامبىرى)

en: Developer (Netscape plugin support)
ug: ئىجادىيەتچى(Netscape قىستۇرمىلىرىنى قوللاش)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
ug: ئىجادىيەتچى(SSL، Netscape قىستۇرمىلىرى)

en: Developer (framework)
ug: ئىجادىيەتچى(framework)

en: Developer (framework, parts)
ug: ئىجادىيەتچى(framework، بۆلەكلەر)

en: Developer (misc stuff)
ug: ئىجادىيەتچى(باش ئىشلار)

en: Developer (navigation panel framework)
ug: ئىجادىيەتچى(يولباشچى تاختا framework)

en: Do Not Add
ug: قوشما

en: Do not ask again
ug: قايتا سورىما

en: Do you really want to clear the entire history?
ug: پۈتۈن ئىزنى تازىلىۋېتەمسىز؟

en: Do you really want to close all other tabs?
ug: راستلا ھەممە بەتكۈچلەرنى ياپامسىز؟

en: Dump Debug Info
ug: سازلاش ئۇچۇرىنى تولۇق كۆرسەت

en: Enter the parent folder
ug: ئاتا قىسقۇچنى كىرگۈزۈڭ

en: Extensions
ug: كېڭەيتمىلەر

en: Extra Toolbar
ug: قوشۇمچە قورال بالداق

en: Go
ug: يۆتكەل

en: Graphics/icons
ug: گرافىكلار/سىنبەلگىلەر

en: Home
ug: ماكان

en: Home Folder
ug: ماكان مۇندەرىجە

en: Home Page
ug: باش بەت

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، Konqueror قىسقۇچ مەزمۇنىنى نۆۋەتتىكى كۆزنەك ئاستىدا كۆرسەتمەستىن قىسقۇچنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچىدۇ.

en: KFM author
ug: KFM ئاپتورى

en: Kon&queror Introduction
ug: Konqueror نى تونۇشتۇرۇش(&Q)

en: L&ocation:
ug: ئورۇن(&O):

en: List available sessions
ug: بار ئەڭگىمەلەرنى تىزىپ كۆرسەت

en: Local
ug: يەرلىك

en: Location Bar
ug: ئادرېس ئىستونى

en: Location Toolbar
ug: ئورۇن قورال بالدىقى

en: Location to open
ug: ئاچىدىغان ئورۇن

en: Lock to Current Location
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇننى قۇلۇپلا

en: M&ove Files...
ug: ھۆججەتلەرنى يۆتكە(&O)…

en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Manage...
ug: باشقۇر…

en: Maximum number of Closed Items
ug: يېپىلغان تۈرلەرنىڭ ئەڭ چوڭ سانى

en: Maximum number of history items per view
ug: ھەر بىر كۆرۈنۈشتىكى تارىخنىڭ ئەڭ چوڭ سانى

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
ug: مەزكۇر URL دا ئىشلىتىلىدىغان Mime تىپى(مەسىلەن: text/html ياكى inode/directory دېگەندەك)

en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

en: Move Tab Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە

en: Move Tab Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە

en: Move backwards one step in the browsing history
ug: كۆرۈش ئىزىنىڭ كەينىگە بىر قەدەم يانىدۇ

en: Move backwards one step in the closed tabs history
ug: يېپىلغان بەتكۈچلەر ئىزىنىڭ كەينىگە بىر قەدەم يانىدۇ

en: Move forward one step in the browsing history
ug: كۆرۈش ئىزىنىڭ ئالدىغا بىر قەدەم ماڭىدۇ

en: Move selected files from %1 to:
ug: تاللانغان ھۆججەتنى %1 دىن يۆتكە:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
ug: تاللانغان تېكىست ياكى تۇرنى چاپلاش تاختىسىغا يۆتكە

en: Navigate to your 'Home Folder'
ug: «ماكان مۇندەرىجە» گە باشلايدۇ

en: Navigate to your 'Home Page'
ug: «باش بەت»كە باشلايدۇ

en: Navigate to your local 'Home Folder'
ug: يەرلىكتىكى «ماكان مۇندەرىجە» گە باشلايدۇ

en: New &Window
ug: يېڭى كۆزنەك(&W)

en: Open a new tab
ug: يېڭى بەتكۈچتىن بىرنى ئاچىدۇ

en: Open folders in separate windows
ug: قىسقۇچلارنى ئايرىم كۆزنەكلەرنى ئاچسۇن

en: Open in &New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(&N)

en: Open in New &Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(&W)

en: Open in New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

en: Open in T&his Window
ug: مەزكۇر كۆزنەكتە ئاچ(&H)

en: Open tabs inside current window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەك ئىچىدە بەتكۈچلەرنى ئاچ

en: Open the document in a new tab
ug: پۈتۈكنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچىدۇ

en: Open the document in a new window
ug: پۈتۈكنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچىدۇ

en: Open the document in current window
ug: پۈتۈكنى مەزكۇر كۆزنەكتە ئاچىدۇ

en: Open with %1
ug: %1 نىڭ بىلەن ئاچ

en: Other Tabs
ug: باشقا بەتكۈچلەر

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
ug: ئىشلىتىلىدىغان بۆلەك(مەسىلەن: khtml ياكى kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
ug: چاپلاش تاختىسىنىڭ مەزمۇنلىرىنى چاپلا

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
ug: كېيىنلىكنى ئويلاپ ئالدىن ئوقۇش. بۇ ھالەت بۇيرۇق قۇرىدا URLs نى قوللىمايدۇ

en: Preview &in %1
ug: %1 نىڭدا ئالدىن كۆزەت

en: Print the current document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى باس

en: Reload all currently displayed document in tabs
ug: بەتكۈچلەردىكى نۆۋەتتە كۆرسىتىلگەن مەزمۇننى قايتا ئوقۇيدۇ

en: Reload the currently displayed document
ug: نۆۋەتتە كۆرسىتىلگەن مەزمۇننى قايتا ئوقۇيدۇ

en: Resend
ug: قايتا يوللا

en: S&end File...
ug: ھۆججەت ئەۋەت(&E)…

en: Save As...
ug: باشقا ئاتتا ساقلا…

en: Search in history
ug: ئىزدىن ئىزدە

en: Send &Link Address...
ug: ئۇلانما ئادرېسىنى ئەۋەت(L)…

en: Session to open
ug: ئاچىدىغان ئەڭگىمە

en: Sessions
ug: ئەڭگىمە

en: Show %1
ug: %1 كۆرسەت

en: Split View &Left/Right
ug: كۆرۈنۈشنى پارچىلا سول/ئوڭ(&L)

en: Split View &Top/Bottom
ug: كۆرۈنۈشنى پارچىلا ئۇستى/ئاستى(&T)

en: Stalled
ug: توختىتىلدى

en: Standard font
ug: ئۆلچەملىك خەت نۇسخىسى

en: Start without a default window, when called without URLs
ug: URLs يوق ھالەتتە چاقىرغاندا، كۆڭۈلدىكى كۆزنەكسىز ھالەتتە باشلايدۇ

en: Stop loading the document
ug: پۈتۈكنى ئوقۇشنى توختىتىدۇ

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
ug: سىز تەكشۈرمەكچى بولغان بەت يۈزى جەدۋەل سانلىق-مەلۇماتلىرى تاپشۇرغان نەتىجىدىن ئىبارەت. ئەگەر قايتىدىن سانلىق-مەلۇمات يوللىسىڭىز، بۇ جەدۋەل ئىجرا قىلغان ھەر قانداق مەشغۇلات (مەسىلەن ئاختۇرۇش ياكى لىنىيىدە سېتىۋېلىشلارنىڭ )ھەممىسى تەكرارلىنىدۇ.

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
ug: سەپلىمە خاتالىق كۆرۈلگەندەك قىلىدۇ. سىز Konqueror بىلەن %1 نى باغلاپسىز، بىراق Konqueror بۇ تىپتىكى ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
ug: بۆلەك %1 نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.
    دىئاگنوز نەتىجىسى:
    %2

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
ug: بۇ خەت نۇسخىسى Konqueror كۆزنەكلىرىدىكى تېكىستلەرنى كۆرسىتىشتە ئىشلىتىلىدۇ.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
ug: يېپىلغان تۇر ئىزىنى قۇرۇقدا

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
ug: كۆرۈنۈشنى ئۇلا(&K)

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ug: بۇ بەتتە تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگىرىشلەر بار ئىكەن.
    بىر كۆزنەك يېپىلسا ئۆزگىرىشلەر تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
ug: بۇ بەتتە تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگىرىشلەر بار ئىكەن.
    بىر profile نى قايتا ئوقۇسا ئۆزگىرىشلەر تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
ug: بۇ بەتكۈچتە تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگىرىشلەر بار ئىكەن.
    باشقا بەتكۈچلەر يېپىلسا ئۆزگىرىشلەر تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
ug: بۇ بەتكۈچتە تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگىرىشلەر بار ئىكەن.
    بۇ بەتكۈچ يېپىلسا ئۆزگىرىشلەر تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ug: بۇ بەتكۈچتە تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگىرىشلەر بار ئىكەن.
    بىر كۆزنەك يېپىلسا ئۆزگىرىشلەر تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
ug: بۇ بەتكۈچتە تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگىرىشلەر بار ئىكەن.
    بۇ بەتكۈچ ئاجرىتىلسا ئۆزگىرىشلەر تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
ug: بۇ بەتكۈچتە تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگىرىشلەر بار ئىكەن.
    ھەممە بەتكۈچلەرنى قايتا ئوقۇسا ئۆزگىرىشلەر تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
ug: بۇ كۆرۈنۈشتە تاپشۇرۇلمىغان ئۆزگىرىشلەر بار ئىكەن.
    بۇ كۆرۈنۈش يېپىلسا ئۆزگىرىشلەر تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: Und&o
ug: يېنىۋال(&O)

en: Und&o: Closed Tab
ug: يېنىۋال(&O): يېپىلغان بەتكۈچ

en: Und&o: Closed Window
ug: يېنىۋال(&O): يېپىلغان كۆزنەك

en: Web browser, file manager and document viewer.
ug: توركۆرگۈ، ھۆججەت باشقۇرغۇ ۋە پۈتۈك كۆرگۈ.

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
ug: بۇ كۆزنەكتە ئېچىقلىق بەتكۈچىڭىزدىن بىر نەچچىسى بار، راستلا چېكىنەمسىز؟

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
ug: بەتكۈچلەردە 20 دىن ئارتۇق خەتكۈشنى ئېچىشنى تەلەپ قىلدىڭىز. بۇنىڭ ئازراق ۋاقىت كېتىدۇ. داۋاملاشتۇرسۇنمۇ؟

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
ug: يان بالدىقىڭىز ئىشلىمىدى ياكى يوق. يېڭى كىرگۈنى قوشقىلى بولمايدۇ.

en: no name
ug: ئاتسىز
