krusader - en to ug translation catalogue (343 entries)

en: %1 (Link)
ug: %1 (ئۇلانما)

en: %1 free
ug: %1 بوش

en: &Add
ug: قوش(&A)

en: &Advanced
ug: ئالىي(&A)

en: &Cancel
ug: ۋاز كەچ(&C)

en: &Case sensitive
ug: چوڭ-كىچىكلىكىگە قارىسۇن(&C)

en: &Close
ug: ياپ(&C)

en: &Connect
ug: باغلان(&C)

en: &Custom
ug: ئىختىيارى(&C)

en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

en: &Detach Tab
ug: بەتكۈچنى ئاجرات(&D)

en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

en: &Eject
ug: چىقار(&E)

en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

en: &General
ug: ئادەتتىكى(&G)

en: &Go
ug: يۆتكەل(&G)

en: &Help
ug: ياردەم(&H)

en: &Invert Selection
ug: ئەكسىچە تاللا(&I)

en: &Load
ug: يۈكلە(&L)

en: &Mount
ug: ئېگەرلە(&M)

en: &Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ(&N)

en: &Open
ug: ئاچ(&O)

en: &Options
ug: تاللانما(&O)

en: &Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا(&P)

en: &Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ(&P)

en: &Properties...
ug: خاسلىق(&P)…

en: &Reload
ug: قايتا يۈكلە(&R)

en: &Results
ug: نەتىجە(&R)

en: &Search...
ug: ئىزدە(&S)…

en: &Search:
ug: ئىزدە(&S):

en: &Select All
ug: ھەممىنى تاللا(&S)

en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

en: &Skip
ug: ئاتلا(&S)

en: &Start
ug: باشلا(&S)

en: &Text:
ug: تېكىست(&T):

en: &Tools
ug: قوراللار(&T)

en: &Trash
ug: ئەخلەت(&T)

en: &Unmount
ug: ئېگەرسىزلە(&U)

en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

en: &Window
ug: كۆزنەك(&W)

en: *.xml|XML files
    *|All files
ug: *.xml|XML ھۆججەتلىرى
    *|بارلىق ھۆججەتلەر

en: ...
ug: …

en: ?
ug: ؟

[ctx: @title:column]
en: Date
ug: چېسلا

[ctx: @title:column]
en: Size
ug: چوڭلۇقى

[ctx: @title:column file name]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: @title:menu]
en: Locate
ug: ئورۇن بەلگىلە

en: A&ll
ug: ھەممىسى(&L)

en: Active
ug: ئاكتىپ

en: Add
ug: قوش

en: Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش

en: Advanced
ug: ئالىي

en: Advanced Properties
ug: ئالىي خاسلىق

en: Again
ug: قايتا

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەتلەر

en: Alphabetical
ug: ئېلىپبە تەرتىپى

en: An error occurred while accessing '%1'
ug: '%1' نى زىيارەت قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
ug: '%1' ئېلىپ بېرىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى، سىستېما ئىنكاسى: %2

en: Any Character
ug: خالىغان بىر ھەرپ

en: Append
ug: قوش

en: Application
ug: پروگرامما

en: Archives
ug: ئارخىپلار

en: At Least
ug: ئاز دېگەندە

en: At Most
ug: كۆپ بولغاندا

en: Audio Files
ug: ئۈن ھۆججەتلىرى

en: Background:
ug: تەگلىك:

en: Black
ug: قارا

en: Blue
ug: كۆك

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: Both
ug: ئىككىلىسى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Buttons
ug: توپچىلار

en: Byte
ug: بايت

en: Camera
ug: كامېرا

en: Capacity: %1
ug: سىغىمى:%1

en: Carriage Return
ug: قايتۇرۇش(Return)

en: Case Sensitive
ug: چوڭ-كىچىك يېزىلىشى پەرقلەندۈر

en: Case sensitive
ug: چوڭ كىچىك يېزىلىشنى پەرقلەندۈر

en: Category:
ug: تۈرى:

en: Chan&ge...
ug: ئۆزگەرت(&G)…

en: Character code
ug: ھەرپ كودى

en: Classic
ug: كلاسسىك

en: Clear
ug: تازىلا

en: Close
ug: ياپ

en: Close Current Tab
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ياپ

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Columns
ug: ئىستونلار

en: Command:
ug: بۇيرۇق:

en: Compact
ug: ئىخچام

en: Compare
ug: سېلىشتۇر

en: Confirmations
ug: جەزملە

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Copy to Clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: Copying files
ug: ھۆججەتلەرنى كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Count:
ug: سانى:

en: Create New
ug: يېڭىدىن قۇر

en: Current
ug: نۆۋەتتىكى

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Cyan
ug: توق يېشىل

en: Dark Blue
ug: قارامتۇل كۆك

en: Dark Gray
ug: قېنىق كۈلرەڭ

en: Dark Red
ug: توق قىزىل

en: Date
ug: چېسلا

en: De&lete
ug: ئۆچۈر(&L)

[ctx: Default color]
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: Default encoding]
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: Default layout]
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Deleting files
ug: ھۆججەت ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Dependencies
ug: بېقىنىشچانلىق

en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

en: Details
ug: تەپسىلاتلار

en: Developer
ug: ئىجادىيەتچى

en: Digit
ug: رەقەم

en: Disk Usage
ug: دىسكىنىڭ ئىشلىتىلىشى

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
ug[0]: بۇ %1 تۈرنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
ug[0]: سىز راستلا %1 تۈرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەمسىز؟

en: Edit
ug: تەھرىرلەش

en: Edit File
ug: ھۆججەت تەھرىر

en: Editor
ug: تەھرىرلىگۈچ

en: Editor:
ug: تەھرىرلىگۈچ:

en: Eject
ug: چىقار

en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاش

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Encoding:
ug: كودلاش:

en: End of Line
ug: قۇر ئاخىرى

en: Equals
ug: تەڭلىك

en: Error
ug: خاتالىق

en: Error: %1
ug: خاتالىق: %1

en: Exclude
ug: سىرتىدا

en: Extension:
ug: كېڭەيتىلمە:

en: File
ug: ھۆججەت

en: File Already Exists
ug: ھۆججەت مەۋجۇت

en: File Name
ug: ھۆججەت ئاتى

[ctx: File property]
en: Group
ug: گۇرۇپپا

[ctx: File property]
en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى

[ctx: File property]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: File property]
en: Owner
ug: ئىگىسى

[ctx: File property]
en: Size
ug: چوڭلۇقى

[ctx: File property]
en: Type
ug: تىپى

en: Files:
ug: ھۆججەتلەر:

en: Floppy
ug: يۇمشاق دىسكا

en: Folder name:
ug: مۇندەرىجە ئاتى:

en: Folders
ug: قىسقۇچلار

en: Follow symlinks
ug: بەلگە ئۇلىنىشىغا ئەگىشىش

en: Foreground:
ug: ئالدى كۆرۈنۈش:

en: Format
ug: پىچىمى

en: Found
ug: تاپتى

[ctx: Frame color]
en: None
ug: يوق

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
ug: ھالەت بالداق

[ctx: Frame shadow]
en: None
ug: يوق

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
ug: كۆتۈرۈلگەن

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
ug: ئويمان

[ctx: Frame shape]
en: Box
ug: كۆزنەكچە

[ctx: Frame shape]
en: None
ug: يوق

[ctx: Frame shape]
en: Panel
ug: تاختا

en: GByte
ug: گىگابايت

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: GiB
ug: گىگابايت

en: Gray
ug: كۈلرەڭ

en: Green
ug: يېشىل

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: Hard Disk
ug: قاتتىق دىسكا

en: Hash
ug: ئالاھىدىلىك كودى

en: Hexadecimal
ug: ئون ئالتىلىك سان

en: High Contrast
ug: يۇقىرى ئاق-قارىلىقى

en: History
ug: ئىز

en: Host:
ug: كومپيۇتېر:

en: Identifier:
ug: بەلگە:

en: Image Files
ug: رەسىم ھۆججەتلەر

en: Inactive
ug: ئاكتىپسىز

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Jump to next match
ug: كېيىنكى ماس كەلگەندە ئاتلا

en: Jump to previous match
ug: ئالدىنقى ماس كەلگەندە ئاتلا

en: KDE
ug: ك د ئې(KDE)

en: KiB
ug: كىلوبايت

en: Kill
ug: ئاخىرلاشتۇر

en: Last modified:
ug: ئاخىرقى ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت:

en: Layout
ug: جايلاشتۇرۇش

en: Layout:
ug: جايلاشتۇرۇش:

en: Left
ug: سول

en: Light Gray
ug: ئاچ كۈلرەڭ

en: Lines
ug: سىزىقلار

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Local Network
ug: يەرلىك تور

en: Locate
ug: ئورۇن بەلگىلە

en: MB
ug: مېگابايت

en: MByte
ug: مېگابايت

en: MIME Type
ug: MIME تىپى

en: Magenta
ug: ھال رەڭ

en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Malformed URL:
    %1
ug: بۇزۇق URL:
    %1

en: Media
ug: ۋاسىتە

en: Merge
ug: بىرىكتۈر

en: MiB
ug: مېگابايت

en: Minimum font size
ug: ئەڭ كىچىك خەت چوڭلۇقى

en: Missing Plugin
ug: قىستۇرما يوق

en: Modify search behavior
ug: ئىزدەش ئۇسۇلىنى ئۆزگەرت

en: Mount
ug: ئېگەرلەش

en: Move
ug: يۆتكە

en: Move to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە

en: Moving files
ug: ھۆججەت يۆتكەۋاتىدۇ

en: Name
ug: ئاتى

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Name: %1
ug: ئاتى: %1

en: New Folder
ug: يېڭى قىسقۇچ

[ctx: New MIME]
en: &New...
ug: يېڭى(&N)…

en: New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

[ctx: New file]
en: &New...
ug: يېڭى(&N)…

[ctx: New path]
en: &New...
ug: يېڭى(&N)…

[ctx: New protocol]
en: &New...
ug: يېڭى(&N)…

en: New search
ug: يېڭىدىن ئىزدە

en: Newline
ug: يېڭى قۇر

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ

[ctx: No shortcut]
en: None
ug: يوق

en: Not used
ug: ئىشلىتىلمىگەن

en: Note
ug: ئىزاھات

en: O&wner
ug: ئىگىدار(&W)

en: Open
ug: ئاچ

en: Open With
ug: بۇنىڭدا ئېچىش

en: Open in New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: Optional
ug: تاللاشچان

en: Options
ug: تاللانما

en: Other
ug: باشقا

en: Other...
ug: باشقا…

en: Output
ug: چىقار

en: Overwrite Existing File?
ug: مەۋجۇت ھۆججەتنى قاپلىسۇنمۇ؟

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Owner:
ug: ئىگىدار:

en: Ownership
ug: ئىگىدارلىق

en: P&ermissions
ug: ھوقۇق چېكى(&E):

en: Pack
ug: بوغچا

en: Packing
ug: بوغچىلاۋاتىدۇ

en: Panel
ug: تاختا

en: Password
ug: ئىم

en: Password:
ug: ئىم:

en: Path
ug: يول

en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

en: Percent
ug: پىرسەنت

en: Permissions
ug: ئىمتىيازلار

en: Permissions:
ug: ھوقۇقى:

en: Port:
ug: ئېغىز:

en: Position:
ug: ئورنى:

en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Preview not available
ug: ئالدىن كۆزىتەلمەيدۇ

en: Preview:
ug: ئالدىن كۆزەت:

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ

en: Print...
ug: باس…

en: Protocol
ug: كېلىشىم

en: Protocol:
ug: كېلىشىم:

en: Protocols
ug: كېلىشىم

en: Question:
ug: سوئال:

en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر

en: Rainbow
ug: ھەسەن-ھۈسەن

en: Ready.
ug: تەييار.

en: Red
ug: قىزىل

en: Refresh
ug: يېڭىلا

en: RegExp
ug: مۇنتىزىم ئىپادە

en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

en: Repeats, One or More Times
ug: بىر ياكى ئۇنىڭدىن جىق تەكرارلىنىدۇ

en: Repeats, Zero or More Times
ug: 0 ياكى ئۇنىڭدىن جىق تەكرارلىنىدۇ

en: Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Results
ug: نەتىجە

en: Resume
ug: داۋاملاشتۇر

en: Right
ug: ئوڭ

en: Root
ug: غول مۇندەرىجە

en: Run
ug: ئىجرا

en: Run in terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل

en: Save as...
ug: باشقا ئاتتا ساقلا…

en: Scheme
ug: نۇسخا

en: Search
ug: ئىزدە

en: Search for files
ug: ھۆججەت ئىزدە

en: Search for:
ug: ئىزدە:

en: Search results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Search:
ug: ئىزدە:

en: Select Files
ug: ھۆججەت تاللاش

en: Select Remote Charset
ug: يىراقتىكى كودلىنىشىنى تاللاش

en: Selection Mode
ug: تاللىغان شەكلى

en: Set of Characters
ug: ھەرپ بەلگە توپلىمى

en: Show hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت

en: Show space information
ug: بوشلۇق ئۇچۇرىنى كۆرسەت

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

en: Slovak translation
ug: سىلوۋاكچە تەرجىمىسى

en: Spanish translation
ug: ئىسپانچە تەرجىمىسى

en: Start of Line
ug: قۇر بېشى

en: Startup
ug: قوزغىلىش

en: Status
ug: ھالىتى

en: Step into
ug: باسقۇچلۇق ئىلگىرىلە

en: Stop
ug: توختا

en: Symbolic Link
ug: بەلگە ئۇلىنىشى

en: Symbolic link
ug: بەلگە ئۇلىنىشى

en: Synchronize
ug: قەدەمداش

en: Tabs
ug: بەتكۈچلەر

en: Term
ug: مۇددەت

en: Terminal
ug: تېرمىنال

en: Text Files
ug: تېكىست ھۆججەتلەر

en: Text position:
ug: تېكىست ئورنى:

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Title:
ug: ماۋزۇ:

en: Tool
ug: قورال

en: Tooltip:
ug: كۆرسەتمە:

en: Top
ug: ئۈستى

en: Total Size
ug: ئومۇمىي سىغىمى

en: Total Size:
ug: ئومۇمىي سىغىمى:

en: Total size
ug: جەمئىي چوڭلۇقى

en: Transparent
ug: سۈزۈك

en: Type
ug: تىپى

en: Type:
ug: تىپى:

en: URL to open
ug: ئاچىدىغان URL

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
ug: نامەلۇم

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unmount
ug: ئېگەرسىزلەش

en: Unpacking
ug: بوغچا يېشىۋاتىدۇ

en: User Defined
ug: ئىشلەتكۈچى بەلگىلىگەن

en: User Interface
ug: كۆرۈنمەيۈز

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: Video Files
ug: سىن ھۆججەتلىرى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: View:
ug: كۆرۈنۈش:

en: Viewer
ug: كۆرگۈچ

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: White
ug: ئاق

en: White Space
ug: بوشلۇق

en: Yellow
ug: سېرىق

en: Zoom In
ug: چوڭايت

en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

en: day
ug: كۈن

en: days
ug: كۈن

en: disabled
ug: چەكلەنگەن

en: enabled
ug: چەكلەنمىگەن

en: hour
ug: سائەت

en: min
ug: مىنۇت

en: months
ug: ئاي

en: sec
ug: سېكۇنت

[ctx: setting 'show size']
en: Always
ug: ھەمىشە

[ctx: setting 'show size']
en: Never
ug: ھەرگىز

en: weeks
ug: ھەپتە

en: years
ug: يىل
