mate-utils 1.25.1 - en to ug translation catalogue (608 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
ug: 
    … خاتالىق بەك كۆپ تولۇق كۆرسىتەلمەيدۇ …

en:  (another copy)
ug:  (باشقا كۆچۈر)

en:  (copy)
ug:  (كۆچۈر)

en:  (invalid Unicode)
ug:  (ئىناۋەتسىز يۇنىكود)

en:  - Browse and monitor logs
ug:  - كۆز يۈگۈرت ۋە كۆزەت خاتىرىسى

en:  - Look up words in dictionaries
ug:  - لۇغەتتىن سۆز ئىزدە

en: "%s" in %s
ug: %2$s نىڭدىكى %1$s

en: "%s" is not a valid folder
ug: "%s" ئىناۋەتلىك قىسقۇچ ئەمەس

en: %d lines (%s) - %s
ug: %d قۇر (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
ug: %s (%d نۇسخا)%s

en: %s (%drd copy)%s
ug: %s (%d نۇسخا)%s

en: %s (%dst copy)%s
ug: %s (%d نۇسخا)%s

en: %s (%dth copy)%s
ug: %s (%d نۇسخا)%s

en: %s (another copy)%s
ug: %s (باشقا كۆچۈر)%s

en: %s (copy)%s
ug: %s (كۆچۈر)%s

en: %s - Dictionary
ug: %s - لۇغەت

en: (stopped)
ug: (توختىدى)

en: - the MATE Search Tool
ug: - MATE ئىزدەش قورالى

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
ug: تەكشۈرگەندە سىرتتا قالدۇرۇلىدىغان دىسكا رايونىنىڭ URI سى كۆرسىتىلىدۇ.

en: A locate database has probably not been created.
ug: يەرلىك ساندان توغرا قۇرۇلمىغان.

en: A_vailable options:
ug: ئىشلىتىلىشچان تاللانما(_V):

en: Add Dictionary Source
ug: لۇغەت مەنبەسى قوش

en: Add a new dictionary source
ug: يېڭى لۇغەت مەنبەسىدىن بىرنى قوش

en: Add new filter
ug: يېڭى سۈزگۈچ قوش

en: Add search option
ug: ئىزدەش تاللانما قوش

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: All_ocated Space
ug: تەقسىملەنگەن بوشلۇق(_C)

en: Another search is in progress
ug: يەنە بىر ئىزدەش ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ

en: Application does not accept documents on command line
ug: قوللىنىشچان پروگرامما بۇيرۇق قۇرىدا پۈتۈككە يول قويمايدۇ

en: Apply _effect:
ug: ئۈنۈم قوللان(_E):

en: Automatically start a search
ug: ئىزدەشنى ئۆزلۈكىدىن باشلا

en: Available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Available St_rategies
ug: ئىشلىتىلىشچان تەدبىر(_R)

en: Available _Databases
ug: ئىشلىتىلىشچان ساندان(_D)

en: Available dictionaries
ug: ئىشلىتىلىشچان لۇغەتلەر

en: Available options
ug: ئىشلىتىلىشچان تاللانما

en: Available strategies
ug: ئىشلىتىلىشچان تەدبىرلەر

en: Background:
ug: تەگلىك:

en: Bad command '%s'
ug: '%s' خاتا بۇيرۇق

en: Bad parameters for command '%s'
ug: '%s' بۇيرۇقنىڭ خاتا پارامېتىرى

en: Bigger text size
ug: چوڭراق تېكىست

en: Border
ug: گىرۋەك

en: Border Effect
ug: گىرۋەك ئۈنۈمى

en: Browse
ug: كۆز يۈگۈرت

en: C_opy to Clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر(_O)

en: Calculating percentage bars...
ug: پىرسەنت بالداقنى ھېسابلاۋاتىدۇ…

en: Can't access source file
ug: مەنبە ھۆججەتنى زىيارەت قىلالمىدى

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ug: پۈتۈك URI نى 'Type=Link' ئۈستەليۈزى تۈرىگە يوللىيالمىدى.

en: Can't read from "%s"
ug: "%s" دىن ئوقۇيالمىدى

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
ug: مۇلازىمېتىرغا ئۇلىنالمىدى. مۇلازىمېتىرنىڭ ئاتىدىن بىرنى كىرگۈزۈشىڭىز لازىم.

en: Cannot check an excluded folder!
ug: شاللىۋەتكەن قىسقۇچنى تەكشۈرەلمىدى!

en: Cannot create pixbuf image!
ug: نۇقتا تەسۋىر سۈرەت قۇرالمىدى!

en: Cannot scan location "%s"
ug: "%s"ئورۇننى تەكشۈرەلمىدى

en: Changes to your home folder will not be monitored.
ug: ماكان مۇندەرىجە ئۆزگەرتىشلىرىنى كۆزىتەلمەيدۇ.

en: Character set conversion failed for "%s"
ug: "%s" ھەرپ توپلىمىنى ئايلاندۇرالمىدى

en: Chart model
ug: دىئاگرامما مودېلى

en: Chart root node
ug: دىئاگرامما غول نۇقتىسى

en: Check folder sizes and available disk space
ug: قىسقۇچ چوڭلۇقى ۋە ئىشلىتىلىشچان دىسكا بوشلۇقىنى تەكشۈر

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
ug: توردىكى لۇغەتتىن سۆز ئېنىقلىمىسى ۋە ئىملاسىنى تەكشۈر

en: Cl_ear
ug: تازىلا(_E)

en: Clear definition
ug: ئېنىقلىما تازىلا

en: Clear the definitions found
ug: تېپىلغان ئېنىقلىمىنى تازىلا

en: Clear the list of available databases
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان سانداننى تازىلا

en: Clear the list of available strategies
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان تەدبىرلەرنى تازىلا

en: Clear the list of similar words
ug: ئوخشىشىپ كېتىدىغان سۆزلەرنى تازىلا

en: Clear the search string
ug: ئىزدەش ھەرپ تىزمىسىنى تازىلا

en: Clear the text of the definition
ug: ئېنىقلىما بېرىلگەن تېكىستنى تازىلا

en: Click to add the selected available search option.
ug: چېكىلسە تاللانغان ئىشلىتىلىشچان ئىزدەش تاللانما قوشۇلىدۇ.

en: Click to close "Search for Files".
ug: چېكىلسە «ھۆججەت ئىزدە» يېپىلىدۇ.

en: Click to display the help manual.
ug: چېكىلسە ياردەمنى قوللانمىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
ug: چېكىلسە ئىشلىتىلىشچان تاللانما تىزىملىكى يېيىلىدۇ ياكى قاتلىنىدۇ.

en: Click to perform a search.
ug: چېكىلسە ئىزدە ئىجرا قىلىنىدۇ.

en: Click to remove the "%s" search option.
ug: چېكىلسە "%s" ئىزدەش تاللانمىسىنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: Click to stop a search.
ug: چېكىلسە ئىزدەش توختايدۇ.

en: Click to view the dictionary window
ug: چېكىلسە لۇغەت كۆزنىكى كۆرۈنىدۇ

en: Client Name
ug: خېرىدار ئاتى

en: Close this log
ug: بۇ خاتىرىنى ياپ

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
ug: توقۇنۇش تاللانما: -- كۆزنەك ۋە -- دائىرە بىر ۋاقىتتا بولمىسا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Connect to Server
ug: مۇلازىمېتىرغا ئۇلا

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
ug: %s:%d لۇغەت مۇلازىمېتىرىغا ئۇلىنالمىدى

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
ug: '%s:%d' لۇغەت مۇلازىمېتىرىغا ئۇلىنىش ۋاقىت ھالقىدى

en: Contains the _text
ug: ئۆز ئىچىگە ئالغان تېكىست(_T)

en: Contents
ug: مەزمۇن

en: Context
ug: تىل مۇھىتى

en: Copy the selection
ug: تاللىغاننى كۆچۈر

en: Could not analyze disk usage.
ug: دىسكا ئىشلىتىلىشىنى تەھلىل قىلالمىدى.

en: Could not delete "%s".
ug: "%s" ئۆچۈرەلمەيدۇ.

en: Could not detect any mount point.
ug: ھېچقانداق يۈكلەش نۇقتىسى بايقالمىدى.

en: Could not initialize monitoring
ug: كۆزىتىشنى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى

en: Could not move "%s" to the Trash
ug: "%s" نى ئەخلەتخاناغا يۆتكىيەلمەيدۇ

en: Could not move "%s" to trash.
ug: "%s" نى ئەخلەتخاناغا يۆتكىيەلمەيدۇ.

en: Could not move file to the Trash
ug: ھۆججەتنى ئەخلەتخاناغا يۆتكىيەلمەيدۇ

en: Could not open document "%s".
ug: "%s" پۈتۈكنى ئاچالمايدۇ.

en: Could not open folder "%s"
ug: "%s" قىسقۇچنى ئاچالمايدۇ

en: Could not open folder "%s".
ug: "%s" قىسقۇچنى ئاچالمايدۇ.

en: Could not open help document.
ug: ياردەم پۈتۈكنى ئاچالمايدۇ.

en: Could not open the following files:
ug: تۆۋەندىكى ھۆججەتنى ئاچالمايدۇ:

en: Could not save "%s" document to "%s".
ug: "%s" پۈتۈكنى "%s" غا ساقلىيالمايدۇ.

en: Could not save document.
ug: پۈتۈكنى ساقلىيالمايدۇ.

en: Custom Location
ug: ئىختىيارى ئورۇن

en: Database
ug: ساندان

en: Database `%s' selected
ug: `%s' ساندان تاللاندى

en: Database to use
ug: ئىشلىتىدىغان ساندان

en: Date Modified
ug: ئۆزگەرتكەن چېسلا

en: Date modified more than
ug: ئۆزگەرتكەن ۋاقتىدىن كېيىن(_D)

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Default Dictionary Server
ug: كۆڭۈلدىكى لۇغەت مۇلازىمېتىرى

en: Default Window Height
ug: كۆڭۈلدىكى كۆزنەك ئېگىزلىكى

en: Default Window Maximized
ug: كۆڭۈلدىكى كۆزنەك چوڭايتىلغان

en: Default Window Width
ug: كۆڭۈلدىكى كۆزنەك كەڭلىكى

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
ug: '%s' نىڭ ئېنىقلىمىسى
    :ئورنى %s
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
ug: "%s"نى ئۆچۈرەلمىدى: %s.

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Details: %s
ug: تەپسىلاتى: %s

en: Device
ug: ئۈسكىنە

en: Dictionaries
ug: لۇغەتلەر

en: Dictionary
ug: لۇغەت

en: Dictionary Look up
ug: لۇغەت ئىزدەش

en: Dictionary Preferences
ug: لۇغەت مايىللىقى

en: Dictionary Sources
ug: لۇغەت مەنبەسى

en: Dictionary entry
ug: لۇغەت تۈرى

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
ug: '%s' لۇغەت مەنبەسىنىڭ '%s' يوللاش ئىناۋەتسىز

en: Dictionary source `%s' selected
ug: `%s' لۇغەت مەنبەسى تاللاندى

en: Dictionary source does not have name
ug: لۇغەت مەنبەسىنىڭ ئاتى يوق

en: Dictionary source to use
ug: ئىشلىتىدىغان لۇغەت مەنبەسى

en: Dictionary sources
ug: لۇغەت مەنبەلىرى

en: Dictionary sources found
ug: لۇغەت مەنبەسى تېپىلدى

en: Disable Quick Search
ug: تېز ئىزدەشنى چەكلە

en: Disable Quick Search Second Scan
ug: تېز ئىزدەشنى ئىككىنچى قېتىم تەكشۈرۈشنى چەكلە

en: Disable _Quick Search
ug: تېز ئىزدەشنى چەكلە(_Q)

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا ئۇلىنىشنى چەكلە

en: Disk Usage Analyzer
ug: دىسكا ئىشلىتىش تەھلىلچىسى

en: Disk Usage Analyzer Preferences
ug: دىسكا ئىشلىتىش تەھلىلچى مايىللىقى

en: Do you want to delete "%s" permanently?
ug: "%s" نى راستىنىلا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟

en: Double-click on the database to use
ug: ئىشلىتىدىغان سانداننى قوش چېكىڭ

en: Double-click on the matching strategy to use
ug: ئىشلىتىشكە ماس كەلگەن تەدبىرنى قوش چېكىڭ

en: Double-click on the source to use
ug: ئىشلىتىدىغان مەنبەنى قوش چېكىڭ

en: Double-click on the word to look up
ug: ئىزدەيدىغان سۆزنى قوش چېكىڭ

en: Drop shadow
ug: سايە

en: Edit Dictionary Source
ug: لۇغەت مەنبە تەھرىر

en: Edit filter
ug: سۈزگۈچ تەھرىر

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
ug: گىرۋەككە قوشىدىغان ئۈنۈم(سايە، گىرۋەك ياكى يوق)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
ug: گىرۋەككە قوشۇلىدىغان ئۈنۈم. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى "shadow"(سايە)، "none"(يوق) ۋە "border"(گىرۋەك)

en: Effect:
ug: ئۈنۈم:

en: Effects
ug: ئۈنۈملەر

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
ug: ھۆججەت ئاتى ياكى قىسمەن ھۆججەت ئاتىنى كىرگۈزۈڭ ئورتاق بەلگە ئىشلىتىشكە بولىدۇ

en: Enter a text value for the "%s" search option.
ug: "%s" نىڭ ئىزدەش تاللانما تېكىست قىممىتىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
ug: %s دىكى"%s" نىڭ ئىزدەش تاللانما تېكىست قىممىتىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Entry changed called for a non entry option!
ug: ئۆزگەرتىلگەن تۈر غەيرىي تۈر تاللانما چاقىردى!

en: Error loading the help page
ug: ياردەم بەتنى يۈكلەشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error parsing the search command.
ug: ئىزدەش بۇيرۇقىنى تەھلىل قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error running the search command.
ug: ئىزدەش بۇيرۇقىنى ئىجرا قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while looking up definition
ug: ئېنىقلىما ئىزدەشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
ug: "%s" نىڭ ئېنىقلىمىسىنى ئىزدىگەندە خاتالىق كۆرۈلدى:
    %s

en: Error while matching
ug: ماسلاشتۇرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error while reading reply from server:
    %s
ug: مۇلازىمېتىردىن ئىنكاس ئوقۇش خاتالىقى:
    %s

en: Error while retrieving the definition
ug: ئېنىقلىمىغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error while saving screenshot
ug: ئېكران كەسمىسى ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
ug: GZipped خاتىرىنى پرېستىن يېشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى. ئۇ ھۆججەت بۇزۇلغان بولۇشى مۇمكىن.

en: Error while writing to '%s'
ug: '%s' يازغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error: %s
ug: خاتالىق: %s

en: Exclude other filesystems
ug: باشقا ھۆججەت سىستېمىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: Excluded partitions URIs
ug: سىرتتا قالدۇرۇلىدىغان دىسكا رايونىنىڭ URI سى

en: FILE
ug: ھۆججەت

en: FLAGS
ug: بەلگە

en: FTP (with login)
ug: FTP (تىزىمغا كىرىش زۆرۈر)

en: F_ind:
ug: ئىزدە(_I):

en: Failed to parse command line arguments: %s
ug: بۇيرۇق قۇرى پارامېتىرىنى تەھلىل قىلالمىدى: %s

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
ug: تارماق %d نىڭ كىملىكىنى تەڭشىيەلمىدى: %s.

en: File already exists
ug: ھۆججەت مەۋجۇت

en: File is empty
ug: ھۆججەت بوش

en: File is not a valid .desktop file
ug: ھۆججەت ئىناۋەتلىك .desktop ھۆججىتى ئەمەس.

en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Filesystem Type
ug: ھۆججەت سىستېما تىپى

en: Filter name is empty!
ug: سۈزگۈچ ئاتى بوش!

en: Filter name may not contain the ':' character
ug: سۈزگۈچ ئاتىدا ':' ھەرپ بولسا بولمايدۇ

en: Filters
ug: سۈزگۈچ

en: Find Ne_xt
ug: كېيىنكىنى ئىزدە(_X)

en: Find Next
ug: كېيىنكىنى ئىزدە

en: Find Pre_vious
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(_V)

en: Find Previous
ug: كېيىنكىنى ئىزدە

en: Find a word or phrase in the document
ug: پۈتۈكتىكى سۆز ياكى سۆز بىرىكمىسىنى ئىزدە

en: Find a word or phrase in the log
ug: خاتىرىدىكى سۆز ياكى سۆز بىرىكمىسىنى ئىزدە

en: Find next occurrence of the search string
ug: ئاياق تەرەپكە قاراپ ئىزدە

en: Find previous occurrence of the search string
ug: باش تەرەپكە قاراپ ئىزدە

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: Follow symbolic links
ug: بەلگە ئۇلىنىشىغا ئەگەش

en: Foreground:
ug: ئالدى كۆرۈنۈش:

en: GDict Options
ug: GDict تاللانما

en: GDict debugging flags to set
ug: تەڭشەيدىغان GDict سازلاش بەلگىسى

en: GDict debugging flags to unset
ug: تەڭشەمەيدىغان GDict سازلاش بەلگىسى

en: Go to the first definition
ug: بىرىنچى ئېنىقلىمىغا يۆتكەل

en: Go to the last definition
ug: ئاخىرقى ئېنىقلىمىغا يۆتكەل

en: Go to the next definition
ug: كېيىنكى ئېنىقلىمىغا يۆتكەل

en: Go to the previous definition
ug: ئالدىنقى ئېنىقلىمىغا يۆتكەل

en: Grab _after a delay of
ug: تۇتۇشتىن ئىلگىرىكى كېچىكتۈرۈش ۋاقتى(_A)

en: Grab a window instead of the entire screen
ug: پۈتۈن ئېكراننى ئەمەس كۆزنەكنى تۇت

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
ug: ئېكراننى ئەمەس ئېكراننىڭ مەلۇم دائىرىسىنى تۇت

en: Grab the current _window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكنى تۇت(_W)

en: Grab the whole _desktop
ug: پۈتكۈل ئۈستەل ئۈستىنى تۇت(_D)

en: H_ostname:
ug: كومپيۇتېر ئاتى(_O):

en: Height of the main window in pixels
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ ئېگىزلىكى پىكسېل

en: Hide
ug: يوشۇر

en: Highlight
ug: يورۇت

en: Hostname
ug: كومپيۇتېر ئاتى

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ug: ئەگەر مەۋجۇت ھۆججەتنى ئالماشتۇرۇۋەتسىڭىز، ئۇ ھۆججەتنىڭ ھەممە مەزمۇنى قاپلىنىدۇ.

en: Impossible to open the file %s
ug: %s ھۆججەتنى ئاچالمايدۇ

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
ug: تۇتقان ئېكران كەسمىسىنى %s غا ساقلىيالمايدۇ.
    خاتالىق %s.
    باشقا ئورۇننى تاللاپ قايتا سىناڭ.

en: Include Border
ug: گىرۋەك بار

en: Include Pointer
ug: نۇر بەلگە بار

en: Include _pointer
ug: نۇر بەلگە بار(_P)

en: Include the pointer in the screenshot
ug: ئېكران كەسمىسىدە نۇر بەلگىمۇ بار

en: Include the window _border
ug: كۆزنەك گىرۋىكىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ(_B)

en: Include the window border with the screenshot
ug: ئېكران كەسمىسىدە كۆزنەك گىرۋىكىمۇ بار

en: Include the window manager border along with the screenshot
ug: ئېكران كەسمىسىدە كۆزنەك باشقۇرغۇچ گىرۋىكىمۇ بار

en: Interactively set options
ug: ئۆزئارا تەسىرچان تەڭشەك تاللانما

en: Invalid database '%s'
ug: '%s' ئىناۋەتسىز ساندان

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
ug: بۇيرۇق قۇرى پارامېتىرى sortby نىڭ تاللانمىسى ئىناۋەتسىز.

en: Invalid strategy '%s'
ug: '%s' ئىناۋەتسىز تەدبىر

en: Invalid transport type '%d'
ug: ئىناۋەتسىز يوللاش تىپى '%d'

en: List View
ug: تىزىملىك كۆرۈنۈش

en: Loading...
ug: يۈكلەۋاتىدۇ…

en: Local Only
ug: يەرلىكلا

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ug: بۇ كومپيۇتېردىكى پۈتۈك ۋە قىسقۇچلارنى ئاتى ياكى مەزمۇنى بويىچە ئورۇن بېكىتىدۇ

en: Log File Viewer
ug: خاتىرە ھۆججەت كۆرگۈچ

en: Log Viewer
ug: خاتىرە كۆرگۈچ

en: Log file to open up on startup
ug: قوزغالغاندا ئاچقان خاتىرە ھۆججەت

en: Log files to open up on startup
ug: قوزغالغاندا ئاچقان خاتىرە ھۆججەت

en: Longdo Thai-English Dictionaries
ug: Longdo تايلاندچە-ئىنگلىزچە لۇغەتلەر

en: Look _up:
ug: ئىزدەش(_L):

en: Look in Folder
ug: قىسقۇچنى ئىزدە

en: Look in folder
ug: قىسقۇچنى ئىزدە

en: Look up words in a dictionary
ug: لۇغەتتىن سۆز ئىزدە

en: Look up words in dictionaries
ug: لۇغەتلەردىن سۆز ئىزدە

en: Lookup failed for host '%s': %s
ug: '%s' كومپيۇتېرنى ئىزدىيەلمىدى:%s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
ug: '%s' كومپيۇتېرنى ئىزدىيەلمىدى: كومپيۇتېر تېپىلمىدى

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
ug: '%s' كومپيۇتېر ئاتىنى ئىزدىيەلمىدى: مۇۋاپىق مەنبە تېپىلمىدى

en: Manage Filters
ug: سۈزگۈچ باشقۇرۇش

en: Manage filters
ug: سۈزگۈچ باشقۇرۇش

en: Maximum depth
ug: ئەڭ يۇقىرى چوڭقۇرلۇقى

en: Mo_ve to Trash
ug: ئەخلەتخاناغا يۆتكە(_V)

en: Mount Point
ug: يۈكلەش نۇقتىسى

en: Move to parent folder
ug: ئاتا قىسقۇچقا يۆتكە

en: Moving "%s" failed: %s.
ug: "%s"نى يۆتكىيەلمىدى: %s.

en: Na_me does not contain
ug: ئاتنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ(_M)

en: Name
ug: ئاتى

en: Name contains
ug: ئات ئىچىدە

en: Name matches regular e_xpression
ug: ئات ئۆلچەملىك ئىپادىگە ماس كېلىدۇ(_X)

en: New look up
ug: يېڭى ئىزدەش

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
ug: لۇغەت مەنبە ئېنىقلىمىسىدا '%s' گۇرۇپپا تېپىلمىدى

en: No Files Found
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
ug: '%s:%d' لۇغەت مۇلازىمېتىرىغا ئۇلىنالمىدى

en: No context available for source '%s'
ug: '%s' مەنبەنىڭ تىل مۇھىتى يوق

en: No databases found on dictionary server at '%s'
ug: '%s' دىكى لۇغەت مۇلازىمېتىرىدىن ساندان تېپىلمىدى

en: No definitions found
ug: ئېنىقلىما تېپىلمىدى

en: No definitions found for '%s'
ug: '%s' ئېنىقلىمىسى تېپىلمىدى

en: No dictionary source available with name '%s'
ug: '%s' ئاتلىق ئىشلىتىلىشچان لۇغەت مەنبەسى يوق

en: No files found
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى

en: No hostname defined for the dictionary server
ug: لۇغەت مۇلازىمېتىرىغا كومپيۇتېر ئاتى بەلگىلەنمىگەن

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
ug: '%s' دىكى لۇغەت مۇلازىمېتىرىدىن تاكتىكا تېپىلمىدى

en: None
ug: يوق

en: Normal text size
ug: ئادەتتىكى تېكىست

en: Not a launchable item
ug: ئىجراچان تۈر ئەمەس

en: Not found
ug: تېپىلمىدى

en: Only show lines that match one of the given filters
ug: بېرىلگەن سۈزگۈچ بىلەن ماس كەلگەن قۇرنىلا كۆرسەت

en: Open Log
ug: خاتىرە ئاچ

en: Open Wit_h
ug: ئاچقۇز(_H)

en: Open a log from file
ug: ھۆججەتتىن كۈندىلىك خاتىرە ئاچ

en: Open the help contents for the log viewer
ug: خاتىرە كۆرگۈچنىڭ ياردەم مۇندەرىجىسىنى ئاچ

en: Open with %s
ug: %s دا ئاچ

en: Optional information:
ug: تاللاشچان ئۇچۇر:

en: Owned by _group
ug: گۇرۇپپىغا تەۋە(_G)

en: Owned by _user
ug: ئىشلەتكۈچىگە تەۋە(_U)

en: Owner is unrecognized
ug: ئىگىسى نامەلۇم

en: P_review...
ug: ئالدىن كۆزەت(_R)…

en: Paths
ug: يول

en: Please enter a name and try again.
ug: ئاتتىن بىرنى كىرگۈزۈپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Please specify either foreground or background color!
ug: ئالدى كۆرۈنۈش ياكى تەگلىك رەڭگىنى بەلگىلەڭ!

en: Please wait until the current search ends.
ug: نۆۋەتتىكى ئىزدەش ئاخىرلاشقۇچە كۈتۈڭ.

en: Port
ug: ئېغىز

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Preview this document
ug: بۇ پۈتۈكنى ئالدىن كۆزەت

en: Print
ug: باس

en: Print definition
ug: ئېنىقلىما باس

en: Print result to the console
ug: نەتىجىنى كونترول سۇپىغا باس

en: Print the definitions found
ug: تېپىلغان ئېنىقلىمىنى باس

en: Print the text of the definition
ug: ئېنىقلىما بېرىلگەن تېكىستنى باس

en: Print this document
ug: بۇ پۈتۈكنى باس

en: Public FTP
ug: ئاممىۋى FTP

en: Quick Search Excluded Paths
ug: تېز ئىزدەش سىرتىدىكى يول

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
ug: تېز ئىزدەشنى ئىككىنچى قېتىم تەكشۈرۈش سىرتىدىكى يول

en: Quit the log viewer
ug: خاتىرە كۆرگۈچتىن چېكىن

en: Ready
ug: تەييار

en: Refresh
ug: يېڭىلا

en: Regular expression is empty!
ug: مۇنتىزىم ئىپادە بوش!

en: Regular expression is invalid: %s
ug: مۇنتىزىم ئىپادە ئىناۋەتسىز: %s

en: Reload the list of available databases
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان سانداننى قايتا يۈكلە

en: Reload the list of available sources
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان مەنبە تىزىملىكىنى قايتا يۈكلە

en: Reload the list of available strategies
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان تەدبىرلەر تىزىملىكىنى قايتا يۈكلە

en: Remove "%s"
ug: "%s" چىقىرىۋەت

en: Remove "%s"?
ug: "%s" چىقىرىۋەت؟

en: Remove the currently selected dictionary source
ug: نۆۋەتتە تاللانغان لۇغەت مەنبەسىنى چىقىرىۋەت

en: Remove the window border from the screenshot
ug: ئېكران كەسمىسىدىن كۆزنەك گىرۋىكىنى چىقىرىۋەت

en: Rescan your home folder?
ug: ماكان مۇندەرىجىڭىزنى قايتا تەكشۈرەمسىز؟

en: S_can Remote Folder...
ug: يىراقتىكى قىسقۇچنى تەكشۈر(_C)…

en: S_ize at least
ug: چوڭلۇقى ئاز دېگەندە(_I)

en: S_tatusbar
ug: ھالەت بالداق(_T)

en: Save Screenshot
ug: ئېكران كەسمىسى ساقلا

en: Save Search Results As...
ug: ئىزدەش نەتىجىسىنى باشقا ئاتتا ساقلا…

en: Save Snapshot
ug: ئېكران كەسمىسى ساقلا

en: Save a Copy
ug: بىر نۇسخا ساقلا

en: Save definition
ug: ئېنىقلىما ساقلا

en: Save images of your desktop or individual windows
ug: ئۈستەل ئۈستىڭىز ياكى يەككە كۆزنەكنى سۈرەتكە ساقلايدۇ

en: Save in _folder:
ug: قىسقۇچقا ساقلا(_F):

en: Save screenshot
ug: ئېكران كەسمىسى ساقلا

en: Save the definitions found
ug: تېپىلغان ئېنىقلىمىنى باس

en: Save the text of the definition to a file
ug: ئېنىقلىما بېرىلگەن تېكىستنى ھۆججەتكە ساقلا

en: Saving file...
ug: ھۆججەت ساقلاۋاتىدۇ…

en: Scan
ug: تەكشۈر

en: Scan F_older...
ug: قىسقۇچ تەكشۈر(_O)

en: Scan Filesystem
ug: ھۆججەت سىستېما تەكشۈر

en: Scan Folder
ug: قىسقۇچ تەكشۈر

en: Scan Home
ug: ماكان مۇندەرىجىنى تەكشۈر

en: Scan Remote Folder
ug: يىراقتىكى قىسقۇچنى تەكشۈر

en: Scan _Filesystem
ug: ھۆججەت سىستېما تەكشۈر(_F)

en: Scan _Home Folder
ug: ماكان قىسقۇچنى تەكشۈر(_H)

en: Scan a folder
ug: قىسقۇچتىن بىرنى تەكشۈر

en: Scan a remote folder
ug: يىراقتىكى قىسقۇچتىن بىرنى تەكشۈر

en: Scan filesystem
ug: ھۆججەت سىستېما تەكشۈر

en: Scan home folder
ug: ماكان قىسقۇچنى تەكشۈر

en: Scanning...
ug: تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

en: Screenshot delay
ug: ئېكران كەسمىسى كېچىكتۈر

en: Screenshot directory
ug: ئېكران كەسمىسى مۇندەرىجىسى

en: Screenshot taken
ug: ئېكران كەسمىسى تۇتۇلدى

en: Screenshot.png
ug: ئېكران كەسمىسى.png

en: Search Result Columns Order
ug: ئىزدەش نەتىجىسىنىڭ ئىستون تەرتىپى

en: Search for Files
ug: ھۆججەت ئىزدە

en: Search paths used by this object
ug: بۇ نەڭ ئىشلەتكەن ئىزدەش يولى

en: Searching for '%s'...
ug: '%s' نى ئىزدەۋاتىدۇ…

en: Searching...
ug: ئىزدەۋاتىدۇ…

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ug: بىخەتەر WebDAV (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
ug: mate-dictionary --help نىڭ ئىشلىتىش ئۇسۇلىنى كۆرۈڭ

en: Select Folder
ug: قىسقۇچ تاللا

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: Select _area to grab
ug: تۇتىدىغان دائىرىنى تاللا(_A)

en: Select _devices to include in filesystem scan:
ug: ھۆججەت سىستېما تەكشۈرۈشنى ئوز ئىچىگە ئالغان ئۈسكۈنىنى تاللاڭ(_D):

en: Select a folder
ug: قىسقۇچ تاللاڭ

en: Select a search option from the drop-down list.
ug: تارتما تىزىملىكتىن ئىزدەش تاللانمىسى تاللاڭ.

en: Select and set the "%s" search option
ug: "%s" ئىزدەش تاللانما تاللاپ تەڭشەڭ

en: Select more _options
ug: تېخىمۇ كۆپ تاللانما تاللا(_O)

en: Select more options
ug: تېخىمۇ كۆپ تاللانما تاللا

en: Select the "%s" search option
ug: "%s" ئىزدەش تاللانما تاللاڭ

en: Select the entire log
ug: پۈتكۈل خاتىرىنى تاللا

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
ug: ئىزدەشنى باشلىماقچى بولغان قىسقۇچ ياكى ئۈسكۈنىنى تاللاڭ.

en: Service _type:
ug: مۇلازىمەت تىپى(_T):

en: Session management options:
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرى:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
ug: تەرتىپلەش تەرتىپىنى كېمەيگۈچى قىلىپ تەڭشە، كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا ئاشقۇچى تەرتىپتە تەرتىپلىنىدۇ

en: Set the font used for printing the definitions
ug: بېسىشتا ئېنىقلىما بېرىلگەن خەت نۇسخا تەڭشەك

en: Set the model of the chart
ug: دىئاگرامما مودېل تەڭشىكى

en: Set the root node from the model
ug: مودېلنىڭ غول نۇقتا تەڭشىكى

en: Set the text of "Look in folder" search option
ug: «قىسقۇچتىن ئىزدە» ئىزدەش تاللانما تېكىست تەڭشىكى

en: Set the text of "Name contains" search option
ug: «ئاتنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ» ئىزدەش تاللانما تېكىست تەڭشىكى

en: Show Additional Options
ug: قوشۇمچە تاللانما كۆرسەت

en: Show GDict Options
ug: GDict تاللانما كۆرسەت

en: Show Side Pane
ug: يان كۆزنەكچە كۆرسەت

en: Show Status Bar
ug: ھالەت بالداق كۆرسەت

en: Show hidden and backup files
ug: يوشۇرۇن ۋە زاپاس ھۆججەتنى كۆرسەت

en: Show matches only
ug: ماس كەلگەننىلا كۆرسەت

en: Show more _details
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت(_D)

en: Show or hide the definition window
ug: لۇغەت كۆزنەكنى كۆرسەت ياكى يوشۇر

en: Show session management options
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Show the about dialog for the log viewer
ug: خاتىرە كۆرگۈچنىڭ ھەققىدە سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: Show the application's version
ug: قوللىنىشچان پروگرامما نەشرىنى كۆرسەت

en: Show version
ug: نەشرىنى كۆرسەت

en: Show version of the application
ug: قوللىنىشچان پروگراممىنىڭ نەشرىنى كۆرسەت.

en: Si_ze at most
ug: چوڭلۇقى كۆپ دېگەندە(_Z)

en: Side _Pane
ug: يان كۆزنەكچە(_P)

en: Similar _Words
ug: ئوخشايدىغان سۆزلەر(_W)

en: Similar words
ug: ئوخشايدىغان سۆزلەر

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Size of the font used to display the log
ug: خاتىرە كۆرسىتىشكە ئىشلىتىلىدىغان خەت نۇسخا چوڭلۇقى

en: Smaller text size
ug: كىچىكرەك تېكىست

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
ug: تۆۋەندىكىلەردىن بىرى بويىچە ھۆججەت تەرتىپلە: ئاتى، قىسقۇچ، چوڭلۇقى، تىپى ياكى چېسلا

en: Source
ug: مەنبە

en: Source Name
ug: مەنبە ئاتى

en: Sources
ug: مەنبە

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
ug: پروگرامما قوزغالغاندا ئاچىدىغان خاتىرە ھۆججەت. كۆڭۈلدىكى تىزىملىكى /etc/syslog.conf نى ئوقۇپ قۇرۇلىدۇ.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
ug: خاتىرە كۆرگۈچ ئاساسىي كۆزنىكىنىڭ ئېگىزلىكى بەلگىلىنىدۇ بىرلىكى پىكسېل.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
ug: پروگرامما قوزغالغاندا كۆرسىتىدىغان خاتىرە ھۆججەت بەلگىلىنىدۇ. مەشغۇلات سىستېمىڭىزنىڭ ئوخشاش بولماسلىقىغا ئاساسەن، كۆڭۈلدىكى /var/adm/messages ياكى /var/log/messages

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
ug: ئاساسىي دەرەخسىمان كۆرۈنۈشتە خاتىرە كۆرسىتىدىغان تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخا چوڭلۇقى بەلگىلىنىدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممەت كۆڭۈلدىكى تېرمىنال خەت نۇسخا چوڭلۇقىدىن كېلىدۇ.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
ug: خاتىرە كۆرگۈچ ئاساسىي كۆزنىكىنىڭ كەڭلىكى بەلگىلىنىدۇ بىرلىكى پىكسېل.

en: Specify file containing saved configuration
ug: بەلگىلەنگەن سەپلىمە ساقلانغان ھۆججەت

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ كىملىكىنى بەلگىلە

en: St_atusbar
ug: ھالەت بالداق(_A)

en: Starting %s
ug: %s قوزغىلىۋاتىدۇ

en: Status
ug: ھالەت

en: Stop scanning
ug: تەكشۈرۈشنى توختات

en: Strategies
ug: تاكتىكا

en: Strategy
ug: تەدبىر

en: Strategy `%s' selected
ug: `%s' تەدبىر تاللاندى

en: System Log Viewer
ug: سىستېما خاتىرىسى كۆرگۈچ

en: Take Screenshot
ug: ئېكران كەسمىسى تۇت

en: Take _Screenshot
ug: ئېكران كەسمىسى تۇت(_S)

en: Take a picture of the screen
ug: ئېكراننى رەسىمگە تۇت

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
ug: بەلگىلەنگەن ۋاقىتتىن كېيىن ئېكران كەسمىسى تۇت [سېكۇنت]

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: The GdictContext bound to this source
ug: بۇ مەنبەگە باغلانغان GdictContext

en: The GdictContext object used to get the word definition
ug: سۆز ئېنىقلىمىسىغا ئېرىشىشتە ئىشلىتىدىغان GdictContext نەڭ

en: The caja file manager is not running.
ug: caja ھۆججەت باشقۇرغۇچ ئىجرا قىلىنمىغان.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
ug: بالا جەريان ساقلاش تاسادىپىي چېكىندى. ئېكران كەسمىسىنى دىسكىغا ساقلىيالمايدۇ.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
ug: نۆۋەتتىكى ماكان قىسقۇچىڭىز ئۆزگەرتىلدى. قايتا تەكشۈرۈش تاللانسا دىسكا ئىشلىتىش ئەھۋالىنىڭ تەپسىلاتىنى يېڭىلىغىلى بولىدۇ.

en: The database used to query the GdictContext
ug: GdictContext سۈرۈشتۈرۈشتە ئىشلىتىدىغان ساندان

en: The default database to use
ug: ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى ساندان

en: The default search strategy to use
ug: ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى ئىستراتېگىيە

en: The description of this dictionary source
ug: بۇ لۇغەت مەنبەسىنىڭ چۈشەندۈرۈشى

en: The directory the last screenshot was saved in.
ug: ئاخىرقى قېتىم ئېكران كەسمىسى ساقلىغان مۇندەرىجە.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
ug: "%s" پۈتۈك مەۋجۇت. ئۇنى ئالماشتۇرۇۋېتەمسىز؟

en: The document does not exist.
ug: پۈتۈك مەۋجۇت ئەمەس.

en: The document name you selected is a folder.
ug: سىز تاللىغان پۈتۈك ئاتى قىسقۇچ.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
ug: "%s" ھۆججەت مەۋجۇت. ئۇنى ئالماشتۇرۇۋېتەمسىز؟

en: The file is not a regular file or is not a text file.
ug: بۇ ھۆججەت ئادەتتىكى ھۆججەت ئەمەس ياكى تېكىست ھۆججىتى ئەمەس.

en: The filename used by this dictionary source
ug: بۇ لۇغەت مەنبەسى ئىشلەتكەن ھۆججەت ئاتى

en: The folder does not exist.
ug: قىسقۇچ مەۋجۇت ئەمەس.

en: The font to be used when printing
ug: بېسىشتا ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخا

en: The font to be used when printing a definition.
ug: بېسىشنى بەلگىلەشتە ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخا

en: The hostname of the dictionary server to connect to
ug: ئۇلىنىدىغان لۇغەت مۇلازىمېتىرىنىڭ كومپيۇتېر ئاتى

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
ug: غول مۇندەرىجىدىن باشلانغان ئەڭ يۇقىرى چوڭقۇرلۇقى

en: The name of the client of the context object
ug: تېكىست ئورام نەڭنىڭ خېرىدار ئاتى

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
ug: توردىكى مۇلازىمېتىردا ئىشلىتىدىغان مۇستەقىل ساندان ياكى مېتا ساندان ئاتى. ئۈندەش ("!") بەلگىسى لۇغەت پروگراممىسىنىڭ بېرىلگەن مۇلازىمېتىردىكى ھەممە سانداندىن ئىزدەشنى ئىپادىلەيدۇ

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
ug: لۇغەت مەنبەسىدە ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى ئىزدەش تاكتىكىسى. كۆڭۈلدىكى تاكتىكا 'exact' سۆزگە دەل ماسلاشتۇرۇشنى كۆرسىتىدۇ.

en: The name of the dictionary source used
ug: ئىشلىتىدىغان لۇغەت مەنبە ئاتى

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
ug: سۆز ئېنىقلىمىسىغا ئېرىشىشتە ئىشلىتىدىغان لۇغەت مەنبە ئاتى.

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
ug: ئېكران كەسمىسى تۇتۇشتىن ئىلگىرى كۈتىدىغان سېكۇنت سانى

en: The port of the dictionary server to connect to
ug: ئۇلىنىدىغان لۇغەت مۇلازىمېتىرىنىڭ ئېغىزى

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
ug: ئىزدەش نەتىجىسى بەلكىم ئىناۋەتسىز. چۈنكى بۇ قېتىملىق ئىزدەشنى ئىجرا قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
ug: ئىزدەش نەتىجىسىنىڭ ۋاقتى ئۆتكەن ياكى ئىناۋەتسىز. تېز ئىزدەش ئىقتىدارىنى چەكلەمسىز؟

en: The status code as returned by the dictionary server
ug: لۇغەت مۇلازىمېتىرى قايتۇرغان ھالەت كودى

en: The strategy used to query the GdictContext
ug: GdictContext سۈرۈشتۈرۈشتە ئىشلىتىدىغان تەدبىر

en: The transport mechanism used by this dictionary source
ug: بۇ لۇغەت مەنبەسى ئىشلەتكەن يوللاش قۇرۇلمىسى

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
ug: بۇ پۈتۈكنى كۆرسىتەلەيدىغان كۆرگۈچ ئورنىتىلمىغان.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
ug: قىسقۇچنى كۆرسىتەلەيدىغان كۆرگۈچ ئورنىتىلمىغان.

en: There was an error displaying help.
ug: ياردەم كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error displaying help: %s
ug: ياردەم كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: There was an error while displaying help
ug: ياردەم كۆرسەتكەندە خاتالىق كۆرۈلدى

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
ug: بۇ ھالقىلىق كود widget نىڭ «قىسقۇچ ئىزدە»نىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتىنى ئېنىقلايدۇ.

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش نەتىجىسىدىكى ھەر قايسى ئىستونلارنىڭ تەرتىپى ئېنىقلىنىدۇ. بۇ كۇنۇپكىنى ئىشلەتكۈچى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
ug: بۇ كۇنۇپكا تېز ئىزدەشنى ئىجرا قىلغاندا سىرتتا قالدۇرۇلىدىغان يولنى ئېنىقلايدۇ. قوللايدىغان ئورتاق بەلگە '*' ۋە '?'. كۆڭۈلدىكى قىممىتى /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
ug: بۇ كۇنۇپكا تېز ئىزدەشنى ئىجرا قىلغاندا ئىككىنچى قېتىم تەكشۈرگەندە سىرتتا قالدۇرۇلىدىغان يولنى ئېنىقلايدۇ. ئىككىنچى قېتىم تەكشۈرگەندە find بۇيرۇقىنى ئىشلىتىپ ھۆججەت ئىزدەيدۇ. ئىككىنچى قېتىم تەكشۈرگەندە مەقسىتى ئىندېكسقا كىرگۈزۈلمىگەن ھۆججەتنى ئىزدەش. قوللايدىغان ئورتاق بەلگە '*' ۋە '?'.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
ug: بۇ كۇنۇپكا كۆزنەك ئېگىزلىكىنى ئېنىقلاپ، ئوخشاش بولمىغان ئەڭگىمە ئارىسىدا ئىزدەش قورالىنىڭ چوڭلۇقىنى ئەستە تۇتۇشقا ئىشلىتىلىدۇ. ئۇ -1 قىلىپ تەڭشەلسە ئىزدەش قورالى كۆڭۈلدىكى ئېگىزلىكنى ئىشلىتىدۇ.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
ug: بۇ كۇنۇپكا كۆزنەك كەڭلىكىنى ئېنىقلاپ، ئوخشاش بولمىغان ئەڭگىمە ئارىسىدا ئىزدەش قورالىنىڭ چوڭلۇقىنى ئەستە تۇتۇشقا ئىشلىتىلىدۇ. ئۇ -1 قىلىپ تەڭشەلسە ئىزدەش قورالى كۆڭۈلدىكى كەڭلىكنى ئىشلىتىدۇ.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «ئۆز ئىچىگە ئالغان تېكىست»نى تاللىغان ياكى تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «ئۆزگەرتكەن چېسلادىن ئىلگىرى»نى تاللىغان تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «ئۆزگەرتكەن چېسلادىن كېيىن»نى تاللىغان تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «باشقا ھۆججەت سىستېمىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ»نى تاللىغان ياكى تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «ھۆججەت بوش»نى تاللىغان ياكى تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «بەلگە ئۇلانمىغا ئەگەش»نى تاللىغان ياكى تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «ئات ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ»نى تاللىغان تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «ئات ماسلاشقان مۇنتىزىم ئىپادە»نى تاللىغان تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «گۇرۇپپىغا تەۋە»نى تاللىغان ياكى تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «ئىشلەتكۈچىگە تەۋە»نى تاللىغان ياكى تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «ئىگىسى نامەلۇم»نى تاللىغان ياكى تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «يوشۇرۇن ھۆججەت ۋە قىسقۇچنى كۆرسەت»نى تاللىغان تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «چوڭلۇقى ئاز دېگەندە»نى تاللىغان ياكى تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى قوزغالغاندا «چوڭلۇقى كۆپ دېگەندە»نى تاللىغان ياكى تاللىمىغانلىق ئىزدەش تاللانمىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى تېز ئىزدەشنى ئىجرا قىلغاندىن كېيىن find بۇيرۇقى ئىشلىتىشنى چەكلەش چەكلىمەسلىكنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى ئادەتتىكى ھۆججەت ئات  ئىزدەشنى ئىجرا قىلغاندىن كېيىن locate بۇيرۇقى ئىشلىتىشنى چەكلەش چەكلىمەسلىكنى بەلگىلەيدۇ.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
ug: بۇ كۇنۇپكا ئىزدەش قورالى ئەڭ چوڭ ھالەتتە قوزغىلىشنى چەكلەش چەكلىمەسلىكنى بەلگىلەيدۇ.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: بۇ پروگراممىنى تارقىتىشتىكى مەقسەت سىزگە قۇلايلىق ئېلىپ كېلىش، ئەمما سودا ياكى باشقا ئالاھىدە قوللىنىشقا نىسبەتەن ھېچقانداق كاپالەت يوق.  GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتقا ئېرىشىڭ.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: بۇ پروگرامما ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە بويىچە ئۇنى قايتا تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتەلەيسىز؛ سىز شۇ ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى يۇقىرى نەشرىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
ug: بۇ سىستېما خاتىرىسىنىڭ نەشرى GZipped خاتىرىنى قوللىمايدۇ.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
ug: بۇ مەشغۇلات لۇغەت مەنبەسىنى تىزىملىكتىن مەڭگۈلۈك چىقىرىۋېتىدۇ.

en: Toggle dictionary window
ug: لۇغەت كۆزنىكى ئالماشتۇر

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
ug: پارامېتىرلار بەك كۆپ. پەقەت بىرلا مۇندەرىجە بەلگىلىگىلى بولىدۇ.

en: Toolbar is Visible
ug: قورال بالداق كۆرۈنۈشچان

en: Total Size
ug: ئومۇمىي سىغىمى

en: Total filesystem capacity
ug: ھۆججەت سىستېما ئومۇمىي سىغىمى

en: Total filesystem capacity:
ug: ھۆججەت سىستېما ئومۇمىي سىغىمى:

en: Total filesystem usage
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنىڭ ئىشلىتىلىشى

en: Transport
ug: يوللاش

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
ug: ئەخلەتخانانى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ."%s" نى ئەخلەتخاناغا يۆتكىيەلمەيدۇ

en: Type
ug: تىپ

en: Type the word you want to look up
ug: ئىزدەيدىغان سۆزنى كىرگۈزۈڭ

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
ug: ۋاقىتلىق قىسقۇچنى تازىلىيالمايدۇ:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
ug: '%s:%d' لۇغەت مۇلازىمېتىرىغا ئۇلىنالمىدى

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
ug: '%s:%d' لۇغەت مۇلازىمېتىرىغا ئۇلىنالمىدى. مۇلازىمېتىر قايتۇرغان كود %d (مۇلازىمېتىر توختىغان)

en: Unable to create a context
ug: كونتېكست قۇرالمايدۇ

en: Unable to create a source file
ug: مەنبە ھۆججەت قۇرالمايدۇ

en: Unable to create socket
ug: ئوقۇر قۇرالمىدى

en: Unable to create the data directory '%s': %s
ug: سانلىق مەلۇمات مۇندەرىجىسى '%s' نى قۇرالمايدۇ: %s

en: Unable to display the preview: %s
ug: ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسىتەلمەيدۇ: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
ug: مۇۋاپىق لۇغەت مەنبەسى تېپىلمىدى

en: Unable to find dictionary source
ug: لۇغەت مەنبەسى تېپىلمىدى

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
ug: لۇغەت مەنبە ئېنىقلىما ھۆججىتىدە '%s' كۇنۇپكا تېپىلمىدى:%s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
ug: لۇغەت مەنبە ئېنىقلىمىسىدا '%s' كۇنۇپكا تېپىلمىدى:%s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
ug: مۇلازىمېتىر قايتۇرغان جاۋاب '%s' نى تەھلىل قىلالمىدى:

en: Unable to remove source '%s'
ug: '%s' مەنبەنى چىقىرىۋېتەلمەيدۇ

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
ug: '%s' ھۆججەت ئاتىنى '%s' غا ئۆزگەرتەلمەيدۇ: %s

en: Unable to save source file
ug: مەنبە ھۆججەت ساقلىيالمايدۇ

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
ug: قانالنىڭ توسۇلمايدىغان قىلىپ تەڭشىيەلمىدى:  %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكنىڭ ئېكران كەسمىسىنى تۇتالمايدۇ

en: Unknown error saving screenshot to disk
ug: ئېكران كەسمىسىنى دىسكىغا ساقلاشتا نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ug: ئىناۋەتسىز ئۈستەل ئۈستى ھۆججەت نەشرى '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
ug: تونۇمايدىغان ئىجرا تاللانمىسى: %d

en: Untitled document
ug: ماۋزۇسىز پۈتۈك

en: Usage
ug: ئىشلىتىلىشى

en: Version:
ug: نەشرى:

en: View as Rings Chart
ug: چەمبەرسىمان دىئاگرامما كۆرسەت

en: View as Treemap Chart
ug: دەرەخسىمان دىئاگرامما كۆرسەت

en: View or monitor system log files
ug: سىستېما خاتىرە ھۆججىتى كۆرسەت ياكى كۆزەت

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
ug: ماكان مۇندەرىجىنىڭ ھەر قانداق ئۆزگىرىشى كۆزەت قىلىنامدۇ.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
ug: تېكىست ئورامى يەرلىك لۇغەتنىلا ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
ug: ئاساسىي كۆزنەك ئاستىدىكى ھالەت بالداق كۆرۈنەمدۇ يوق.

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
ug: تاللانغان قىسقۇچنىڭ تارماق قىسقۇچىنىڭ قورال ئەسكەرتىشى سىزىلامدۇ يوق.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكتىكى قورال بالداق كۆرۈنەمدۇ يوق.

en: Width of the main window in pixels
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ كەڭلىكى پىكسېل.

en: Windows share
ug: Windows ھەمبەھىر

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
ug: يۈكلەش نۇقتىسى بولمىسا دىسكا ئىشلىتىش ئەھۋالىنى تەھلىل قىلغىلى بولمايدۇ.

en: Word `%s' selected
ug: `%s' سۆز تاللاندى

en: Words to look up
ug: ئىزدەيدىغان سۆزلەر

en: Words to match
ug: ماس كەلگەن سۆزلەر

en: Wrapped
ug: قۇر ئالماشتۇرغان

en: You did not select a document name.
ug: سىز پۈتۈك ئاتىنى تاللىمىدىڭىز.

en: You don't have enough permissions to read the file.
ug: بۇ ھۆججەتنى ئوقۇش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: You may not have write permissions to the document.
ug: سىزنىڭ پۈتۈككە يېزىش ھوقۇقىڭىز يوق ئوخشايدۇ.

en: Zoom _In
ug: چوڭايت(_I)

en: Zoom _Out
ug: (_O) كىچىكلىتىش

en: Zoom in
ug: چوڭايت

en: Zoom out
ug: كىچىكلەت

en: [DIRECTORY]
ug: [مۇندەرىجە]

en: [LOGFILE...]
ug: [خاتىرە ھۆججەت…]

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Analyzer
ug: تەھلىلچى(_A)

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: _Collapse All
ug: ھەممىنى قاتلا(_C)

en: _Contents
ug: مەزمۇن(_C)

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: _Date modified less than
ug: ئۆزگەرتكەن ۋاقتىدىن ئىلگىرى(_D)

en: _Description:
ug: چۈشەندۈرۈش(_D):

en: _Domain Name:
ug: دائىرە ئاتى(_D):

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Expand All
ug: ھەممىنى ياي(_X)

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Filters
ug: سۈزگۈچ(_F)

en: _Find...
ug: ئىزدەش(_F)...

en: _Find:
ug: ئىزدە(_F):

en: _First Definition
ug: بىرىنچى ئېنىقلىما(_F)

en: _Folder:
ug: قىسقۇچ: (_O)

en: _Go
ug: يۆتكەل(_G)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Image type:
ug: سۈرەت تىپى(_I):

en: _Last Definition
ug: ئاخىرقى ئېنىقلىما(_L)

en: _Location (URI):
ug: ئورنى (URI)(_L):

en: _Look Up Selected Text
ug: تاللانغان تېكىستنى ئىزدە(_L)

en: _Look in folder:
ug: قىسقۇچنى ئىزدە(_L):

en: _Monitor changes to your home folder
ug: ماكان قىسقۇچنىڭ ئۆزگىرىشىنى كۆزەت(_M)

en: _Mount
ug: يۈكلە(_M)

en: _Name:
ug: نامى(_N):

en: _New
ug: يېڭى(_N)

en: _Next
ug: كېيىنكى(_N)

en: _Next Definition
ug: كېيىنكى ئېنىقلىما(_N)

en: _Normal Size
ug: (_N)ئەسلى چوڭلىقى

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Open Folder
ug: قىسقۇچ ئاچ(_O)

en: _Open with %s
ug: %s دا ئاچ(_O)

en: _Open...
ug: ئاچ(_O)…

en: _Port:
ug: ئېغىز(_P):

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Previous
ug: ئالدىنقى(_P)

en: _Previous Definition
ug: ئالدىنقى ئېنىقلىما(_P)

en: _Print
ug: باس(_P)

en: _Print font:
ug: باسىدىغان خەت نۇسخا(_P):

en: _Print...
ug: باس(_P)…

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇرۇش(_Q)

en: _Regular Expression:
ug: مۇنتىزىم ئىپادە(_R)

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: _Rescan
ug: قايتا تەكشۈر(_R)

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: _Save Results As...
ug: نەتىجىنى باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: _Save a Copy...
ug: نۇسخا ساقلا(_S)…

en: _Scan
ug: تەكشۈر(_S)

en: _Select a dictionary source for looking up words:
ug: سۆزنى ئىزدەيدىغان لۇغەت مەنبەسىنى تاللاڭ(_S):

en: _Server:
ug: مۇلازىمېتىر(_S):

en: _Share:
ug: ھەمبەھىر(_S):

en: _Show hidden folders
ug: يوشۇرۇن قىسقۇچنى كۆرسەت(_S)

en: _Sidebar
ug: يان بالداق(_S)

en: _Statusbar
ug: ھالەت بالداق(_S)

en: _Toolbar
ug: قورال بالداق(_T)

en: _Transport:
ug: يوللاش(_T):

en: _User Name:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_U):

en: _View
ug: كۆرۈش(_V)

en: available:
ug: بارى:

en: contains hardlinks for:
ug: ئۆز ئىچىگە ئالغان قاتتىق ئۇلانما:

en: days
ug: كۈن

en: effect
ug: ئۈنۈم

en: kilobytes
ug: كىلوبايت

en: last update: %s
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقىت: %s

en: link (broken)
ug: ئۇلانما (ئۈزۈلگەن)

en: link to %s
ug: %s غا ئۇلا

en: nd copy)
ug: كۆچۈر)

en: rd copy)
ug: كۆچۈر)

en: seconds
ug: سېكۇنت

en: source
ug: مەنبە

en: st copy)
ug: كۆچۈر)

en: th copy)
ug: كۆچۈر)

en: today at %-I:%M %p
ug: بۈگۈن %-I:%M %p

en: used:
ug: ئىشلىتىلگىنى:

en: word
ug: سۆز

en: yesterday at %-I:%M %p
ug: تۈنۈگۈن %-I:%M %p
