vinagre - en to ug translation catalogue (252 entries)

en: %s authentication is required
ug: %s دەلىللەش زۆرۈردۇر

en: %s wants to share their desktop with you.
ug: %s ئۆزىنىڭ ئۈستەلئۈستىنى سىز بىلەن ھەمبەھىر قىلغۇسى بار.

en: (Protocol: %s)
ug: (كېلىشىم: %s)

en: - Remote Desktop Viewer
ug: - يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىنى كۆرگۈ

en: A password is required in order to access this remote desktop.
ug: بۇ يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىنى زىيارەت قىلىش ئۈچۈن بىر ئىم كېرەك.

en: A username is required in order to access this remote desktop.
ug: بۇ يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىنى زىيارەت قىلىش ئۈچۈن بىر ئىشلەتكۈچى ئاتى كېرەك.

en: About this application
ug: بۇ پروگرامما ھەققىدە

en: Access MS Windows remote desktops
ug: يىراقتىكى MS Windows ئۈستەلئۈستىنى زىيارەت قىل

en: Access Spice desktop server
ug: Spice ئۈستەلئۈستى مۇلازىمېتىرىنى زىيارەت قىلىش

en: Access Unix/Linux terminals
ug: Unix/Linux تېرمىناللىرىنى زىيارەت قىلىش

en: Access Unix/Linux, Windows and other remote desktops.
ug: يىراقتىكى Unix/Linux، Windows ۋە باشقا ئۈستەلئۈستىنى زىيارەت قىلىدۇ.

en: Access remote desktops
ug: يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىنى زىيارەت قىلىش پروگراممىسى

en: Add the current connection to your bookmarks
ug: خەتكۈچىڭىزگە ھازىرقى باغلىنىشنى قوشىدۇ

en: Adjusts the window to the remote desktop's size
ug: كۆزنەك چوڭلۇقىنى يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىنىڭ چوڭلۇقىغا تەڭشەيدۇ

en: An error occurred
ug: خاتالىق كۆرۈلدى

en: Are you sure you want to remove %s from bookmarks?
ug: خەتكۈچتىكى %s نى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Authentication error
ug: سالاھىيەت دەلىللەش خاتالىقى

en: Authentication failed
ug: سالاھىيەت دەلىللەش مەغلۇپ بولدى

en: Authentication for host %s has failed
ug: ماشىنا %s نىڭ كىملىكىنى دەلىللەش مەغلۇپ بولدى

en: Authentication is required
ug: دەلىللەش زۆرۈر

en: Authentication method for host %s is unsupported. (%u)
ug: باش ئاپپارات %s نىڭ دەلىللەش ئۇسۇلىنى  قوللىمايدۇ. (%u)

en: Authentication unsupported
ug: دەلىللەشنى قوللىمايدۇ

en: Automatically share clipboard between client and guest
ug: تىزگىن تەرەپ بىلەن خېرىدار ئارىسىدا چاپلاش تاختىسىنى ئۆزلۈكىدىن ھەمبەھىرلەيدۇ

en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
ug: بۇ 'ھەمبەھىر' بەلگىسى ئۈچۈن ئۈنۈمسىز قىممەت: %d. قىممىتى 0 ياكى 1 بولىدۇ.

en: Bookmark Folder
ug: خەتكۈش قىسقۇچى

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: By activating reverse connections you can access remote desktops that are behind a firewall. The remote side is supposed to initiate the connection with you. For further information, read the help.
ug: تەتۈر باغلىنىشلارنى قوزغىتىش ئارقىلىق ئوتتام كەينىدىكى ئۈستەلئۈستىلىرىنى زىيارەت قىلالايسىز. يىراقتىكى تەرەپ سىز بىلەن باغلىنىشنى باشلىيالايدۇ. تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر ئۈچۈن ياردەمنى كۆرۈڭ.

en: Can't send host identity confirmation
ug: ئاساسىي ئاپپارات كىملىك جەزملەشنى يوللىيالمىدى

en: Cancel Login
ug: تىزىمغا كىرىشتىن ۋاز كەچ

en: Cannot initialize preferences manager.
ug: مايىللىق باشقۇرغۇچنى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى.

en: Choose a Remote Desktop
ug: يىراق ئۈستەلئۈستىنى تاللايدۇ

en: Choose a remote desktop to connect to
ug: باغلانماقچى بولغان يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىنى تاللايدۇ

en: Choose the file
ug: بۇ ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Close connection
ug: باغلىنىشنى تاقا

en: Color _Depth:
ug: رەڭ چوڭقۇرلۇقى(_D):

en: Configure incoming VNC connections
ug: كەلگەن VNC باغلىنىشلىرىنى سەپلەش

en: Connect
ug: باغلان

en: Connect to a remote desktop
ug: يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىگە باغلىنىدۇ

en: Connecting…
ug: باغلىنىۋاتىدۇ…

en: Connection
ug: باغلىنىش

en: Connection closed
ug: باغلىنىش تاقالدى

en: Connection options
ug: باغلىنىش تاللانمىلىرى

en: Connection refused by server
ug: باغلىنىش مۇلازىمېتىر تەرىپىدىن رەت قىلىندى

en: Connection to host %s was closed.
ug: ماشىنا %s بىلەن بولغان باغلىنىش تاقالدى.

en: Connectivity
ug: باغلىنىشچانلىق

en: Could not get a screenshot of the connection.
ug: بۇ باغلىنىشنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىگە ئېرىشەلمىدى.

en: Could not get the active protocol from the protocol list.
ug: كېلىشىمنامىلەردىن ئاكتىپ كېلىشىمگە ئېرىشەلمىدى.

en: Could not merge UI XML file: %s
ug: ئارايۈز XML ھۆججىتىنى بىرلەشتۈرگىلى بولمىدى: %s

en: Could not open the file.
ug: بۇ ھۆججەتنى ئاچالمىدى.

en: Could not parse the file.
ug: ھۆججەتنى تەھلىل قىلالمىدى.

en: Could not remove the old bookmarks file
ug: كونا خەتكۈش ھۆججىتىنى چىقىرىۋېتەلمىدى

en: Could not send password
ug: ئىمنى يوللىيالمىدى

en: Create a new toplevel window in an existing instance of Vinagre
ug: مەۋجۇت Vinagre نىڭ ئۈلگىسىدە بىر يېڭى يۇقىرى دەرىجىدىكى كۆزنەك قۇرىدۇ

en: Desktop Name:
ug: ئۈستەلئۈستى ئاتى

en: Desktop sharing invitation
ug: ئۈستەلئۈستىنى ھەمبەھىرلەش تەكلىپى

en: Dimensions:
ug: ئۆلچىمى:

en: Disconnect
ug: ئۈز

en: Disconnect All
ug: ھەممىنى ئۈز

en: Disconnect all connections
ug: بارلىق باغلىنىشلارنى ئۈزىدۇ

en: Disconnect the current connection
ug: ھازىرقى باغلىنىشنى ئۈزىدۇ

en: Does not send mouse and keyboard events
ug: چاشقىنەك ۋە كۇنۇپكا تاختىسى ۋەقەلىرىنى ئەۋەتمىسۇن

en: Enable fullscreen mode for this connection
ug: بۇ باغلىنىشتا تولۇق ئېكران ھالىتىنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Enable keyboard shurtcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىلىرىنى ئىناۋەتلىك قىلىدۇ

en: Enable scaled mode
ug: كۆرسىتىش نىسبىتى ھالىتىنى قوزغات

en: Enable shortcuts
ug: تېزلەتمىلەرنى ئىناۋەتلىك قىلىش

en: Error activating reverse connections
ug: تەتۈر باغلىنىشنى ئاكتىپلاۋاتقاندا خاتالىق چىقتى

en: Error connecting to host.
ug: باش ئاپپاراتقا باغلىنىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error creating the SSH tunnel
ug: SSH تونىلىنى قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error loading UI file
ug: UI(كۆرۈنمەيۈز) ھۆججىتى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error opening old bookmarks file: %s
ug: كونا خەتكۈش ھۆججەتلىرىنى ئېچىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error removing bookmark: Entry not found
ug: خەتكۈشنى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: مەزمۇن يوق

en: Error saving recent connection.
ug: يېقىنقى باغلىنىشلارنى ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error saving screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنى ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error saving the credentials on the keyring.
ug: ئىسپاتنامىلەرنى ئاچقۇچ ھالقىسىدا ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error showing help
ug: ياردەمنى كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error while creating the file %s: %s
ug: ھۆججەت %s نى قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error while executing xfreerdp
ug: xfreerdp نى ئىجرا قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error while initializing bookmarks: %s
ug: خەتكۈشنى دەسلەپلەشتۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
ug: خەتكۈشنى دەسلەپلەشتۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: بۇ ھۆججەت vinagre خەتكۈش ھۆججىتى ئەمەس

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
ug: خەتكۈشنى دەسلەپلەشتۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: بۇ ھۆججەت قۇرۇقتەك قىلىدۇ

en: Error while migrating bookmarks: %s
ug: خەتكۈش كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
ug: خەتكۈش كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: XML قۇرۇلمىسىنى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
ug: خەتكۈش كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: XML قۇرۇلمىسىنى finalize قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
ug: خەتكۈش كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: XML قۇرۇلمىسىنى دەسلەپلەشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Error while migrating bookmarks: VNC plugin is not activated
ug: خەتكۈش كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: VNC قىستۇرمىسى ئاكتىپلانمىغان

en: Error while saving bookmarks: %s
ug: خەتكۈش ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
ug: خەتكۈش ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: XML قۇرۇلمىسىنى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
ug: خەتكۈش ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: XML قۇرۇلمىسىنى finalize قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
ug: خەتكۈش ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: XML قۇرۇلمىسىنى دەسلەپلەشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Error while saving history file: %s
ug: ئىز ھۆججىتىنى ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error while saving preferences: %s
ug: مايىللىقلارنى ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Failed to add mDNS browser for service %s.
ug: مۇلازىمەت %s كە mDNS كۆرگۈنى قوشۇش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to browse for hosts: %s
ug: كومپيۇتېرنى كۆرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to create the directory
ug: مۇندەرىجە قۇرۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to initialize mDNS browser: %s
ug: mDNS كۆرگۈسىنى دەسلەپلەشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
ug: Avahi ماشىنا ئاتىنى يېشىش مەغلۇپ بولدى:%s

en: Fits the remote screen into the current window size
ug: يىراقتىكى ئېكراننى ھازىرقى كۆزنەككە ئۇيغۇنلاشتۇر

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: For instance: joe@example.com:5022
ug: مەسىلەن: joe@example.com:5022

en: High Color (16 bits)
ug: يۇقىرى رەڭ (16بىت)

en: Host key verification failed
ug: ئاساسىي ئاپپارات شىفىرلىق ئاچقۇچ دەلىللەش مەغلۇپ بولدى

en: Host:
ug: كومپيۇتېر:

en: Hostname not known
ug: ئاساسىي ئاپپارات ئاتى نامەلۇم

en: Impossible to accept the stream tube: %s
ug: ئېقىم يولىنى قوبۇل قىلىش مۇمكىن بولمىدى:%s

en: Impossible to create the connection: %s
ug: باغلىنىش قۇرۇش مۇمكىن بولمىدى: %s

en: Impossible to get service property: %s
ug: مۇلازىمەت خاسلىقىغا ئېرىشىش مۇمكىن بولمىدى: %s

en: Impossible to get the avatar: %s
ug: avatar غا ئېرىشىش مۇمكىن بولمىدى: %s

en: Impossible to get the contact name: %s
ug: ئالاقەداش ئاتىنى ئېلىش مۇمكىن بولمىدى: %s

en: Invalid argument %s for --geometry
ug: ئارگۇمېنت ئىناۋەتسىز(--geometry ئۈچۈن ئىشلىتىلگەن %s)

en: Invalid name for this folder
ug: بۇ قىسقۇچنىڭ ئاتى ئىناۋەتسىز

en: Invalid name for this item
ug: بۇ تۈرنىڭ ئاتى ئىناۋەتسىز

en: Keeps the screen aspect ratio when using scaling
ug: كۆرۈنۈش نىسبىتىنى ئىشلەتكەن مەزگىلدە ئېگىز-كەڭلىك نىسبىتىنى ساقلايدۇ

en: Leave fullscreen
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىدىن چىقىش

en: Log In Anyway
ug: تىزىمغا كىرىۋەر

en: Login dialog canceled
ug: تىزىمغا كىرىش سۆزلەشكۈسى ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

en: Low Color (8 bits)
ug: تۆۋەن رەڭ (3بىت)

en: Maximum number of history items in connect dialog
ug: ئۇلانما سۆزلەشكۈ رامكىسىدىكى تارىخنىڭ ئەڭ چوڭ سانى

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
ug: خەتكۈش ھۆججىتىنى يېڭى شەكىلگە كۆچۈرۈۋاتىدۇ. مەزكۇر مەشغۇلات بىرلا قېتىم ئىجرا قىلىنىشى كېرەك.

en: Migration cancelled
ug: كۆچۈش بىكار قىلىندى

en: New Folder
ug: يېڭى قىسقۇچ

en: No route to host
ug: ئاساسىي ئاپپاراتقا يول باشلىيالمىدى

en: None of the active plugins support this action. Activate some plugins and try again.
ug: بۇ ھەرىكەتنى قوللايدىغان ئاكتىپ قىستۇرمىلار يوق. بەزى قىستۇرمىلارنى ئاكتىپلاپ قايتا سىنا.

en: Note that all its subfolders and bookmarks will be removed as well.
ug: بارلىق تارماق قىسقۇچلار ۋە خەتكۈچلەرنىڭ چىقىرىۋېتىلىدىغىنىغا دىققەت قىلىڭ.

en: On the port %d
ug: %d ئېغىزىدا

en: Open %s:%d
ug: %s:%d نى ئاچ

en: Open Vinagre in fullscreen mode
ug: Vinagre تولۇق ئېكران ھالىتىدە ئاچىدۇ

en: Open a .VNC file
ug: .VNC ھۆججىتىنى ئاچىدۇ

en: Open a file recognized by Vinagre
ug: Vinagre تونۇيدىغان ھۆججەتنى ئاچىدۇ

en: Open the Vinagre manual
ug: Vinagre قوللانمىسىنى ئاچىدۇ

en: Optional
ug: تاللاشچان

en: Optional. If blank, your username will be used. Also, it can be supplied in the Host field above, in the form username@hostname.
ug: ئىختىيار. ئەگەر بوش تۇرسا، ئىشلەتكۈچى ئاتىڭىز ئىشلىتىلىدۇ. ئۈستىدىكى «ئىشلەتكۈچى ئاتى@باش كومپيۇتېر ئاتى» شەكلىدە ماشىنا سۆز بۆلىكىدە ئىشلىتىلسىمۇ بولىدۇ.

en: Options
ug: تاللانما

en: Parent Folder
ug: ئاتا قىسقۇچ

en: Password dialog canceled
ug: ئىم سۆزلەشكۈ ۋاز كېچىلدى

en: Permission denied
ug: ھوقۇقىڭىز يەتمىدى

en: Please check your installation.
ug: ئورناتمىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: Port:
ug: ئېغىز:

en: Quit the program
ug: پروگراممىنى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: RDP Options
ug: RDP تاللانمىلىرى

en: Read only
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان

en: Remote Desktop (VNC) file
ug: يىراقتىكى ئۈستەلئۈستى(VNC) ھۆججىتى

en: Remote Desktop Connection
ug: يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىگە باغلىنىش

en: Remote Desktop Viewer
ug: يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىنى كۆرگۈ

en: Remote desktop password: %s
ug: يىراقتىكى ئۈستەلئۈستى ئىمى : %s

en: Remove Folder?
ug: قىسقۇچنى چىقىرىۋەتسۇنمۇ؟

en: Remove Item?
ug: تۈرنى چىقىرىۋەتسۇنمۇ؟

en: Requests an update of the screen
ug: ئېكراننى يېڭىلاشنى ئىلتىماس قىلىدۇ

en: Resize the screen guest to best fit
ug: تىزگىن ئېكرانىنى ئەڭ مۇۋاپىق چوڭلۇققا ئۆزگەرتىدۇ

en: Reverse Connections
ug: تەتۈر باغلىنىشلار

en: Root Folder
ug: غول مۇندەرىجە

en: SPICE Options
ug: SPICE تاللانمىلىرى

en: SSH Options
ug: SSH تاللانمىلىرى

en: S_caling
ug: كۆرسىتىش نىسبىتى(_C)

en: Save Screenshot
ug: تارتىلغان سۈرەتنى ساقلاش

en: Scaling
ug: كۆرسىتىش نىسبىتى

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
ug: بۇ ئورۇنلاشتۇرۇش نىسبەتنى قوللىمايدۇ .
    
     بۇ ئىقتىدارىنى قانداق قوزغىتىشنى ئىگىلەش ئۈچۈن README ھۆججىتى( Vinagre ئارقىلىق  كەلگەن)نى ئوقۇڭ.

en: Screenshot of %s at %s
ug: %s نىڭ ئېكران كۆرۈنۈشى (%s نىڭدىكى)

en: Search for remote hosts on the network
ug: توردىن يىراقتىكى كومپيۇتېرنى ئىزدە

en: Secure shell password: %s
ug: بىخەتەر shell ئىمى: %s

en: Select a remote desktop protocol for this connection
ug: بۇ باغلىنىشتا ئىشلىتىلىدىغان يىراقتىكى ئۈستەلئۈستى كېلىشىمىنى تاللاڭ

en: Send Ctrl-Alt-Del
ug: Ctrl-Alt-Del ئەۋەت

en: Sends Ctrl+Alt+Del to the remote desktop
ug: يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىگە Ctrl+Alt+Del ئەۋەتىش

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
ug: تىزىملىك تېزلەتمىلىرىنى تاقىماق ئۈچۈن "false" گە تەڭشەڭ. قوزغاش ئۈچۈن "true" گە تەڭشەڭ. ئەگەر قوزغاتسا بۇ كۇنۇپكىلار تىزىملىك تەرىپىدىن قوبۇللىنىدىغانلىقىغا ۋە يىراقتىكى باش ئاپپاراتقا ئەۋەتىلمەيدىغانلىقىغا دىققەت قىلىنسۇن.

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
ug: بەتكۈچنى ھەر ۋاقىت كۆرسىتىش ئۈچۈن "true" گە تەڭشەڭ. ئەگەر پەقەت بىردىن كۆپ ئاكتىپ باغلىنىش بولغاندا كۆرسىتىش ئۈچۈن "false" گە تەڭشەڭ.

en: Set to "true" to always start the program listening for reverse connections.
ug: بۇ پروگراممىنى دائىم تەتۈر باغلىنىشنى تىڭشاش ئۇسۇلىدا باشلاش ئۈچۈن "true" گە تەڭشەڭ.

en: Show VNC Options
ug: VNC تاللانمىلىرى كۆرسەت

en: Show help
ug: ياردەمنى كۆرسەت

en: Show or hide the statusbar
ug: ھالەت بالداقنى كۆرسەت ياكى يوشۇرىدۇ

en: Show or hide the toolbar
ug: قورال ئىستونىنى كۆرسەت ياكى يوشۇر

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
ug: باش كومپيۇتېر سىيرىلما تىزىملىكتىكى تۈرلەرنىڭ ئەڭ چوڭ سانىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Specify geometry of the main Vinagre window
ug: Vinagre ئاساسىي كۆزنىكىنىڭ گېئومېتىرىيىسىنى(چوڭ-كىچىكلىكى، شەكلى) نى بەلگىلەيدۇ

en: Spice Files
ug: Spice ھۆججەتلىرى

en: Store the login credential in GNOME Keyring
ug: تىزىمغا كىرىش گۇۋاھنامىسىنى  گىنوم ئاچقۇچ ھالقىسىغا ساقلايدۇ

en: Supply an alternative port using colon
ug: قوش چېكىتنى ئىشلىتىپ باشقا بىر پورتنى قوللىنىڭ

en: Take a screenshot of the current remote desktop
ug: نۆۋەتتىكى يىراقتىكى ئۈستەلئۈستى باغلىنىشنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى سۈرەتكە ئالىدۇ

en: The file is not a Spice one: Missing the group "connection".
ug: بۇ ھۆججەت بىر Spice ھۆججىتى ئەمەس: "connection" گۇرۇپپىسى كەمچىل.

en: The file is not a Spice one: Missing the key "host".
ug: بۇ ھۆججەت بىر Spice ھۆججىتى ئەمەس: "host" ئاچقۇچى كەمچىل.

en: The file is not a VNC one: Missing the group "Connection".
ug: بۇ ھۆججەت بىر VNC ھۆججىتى ئەمەس: "Connection" گۇرۇپپىسى كەمچىل.

en: The file is not a VNC one: Missing the key "Host".
ug: بۇ ھۆججەت بىر VNC ھۆججىتى ئەمەس: "Host" ئاچقۇچى كەمچىل.

en: The file was not recognized by any of the plugins.
ug: بۇ ھۆججەتنى ھېچقانداق قىستۇرما تونۇمىدى.

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
ug[0]: تۆۋەندىكى خاتالىق كۆرۈلدى:

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
ug[0]: تۆۋەندىكى ھۆججەتنى ئاچالمىدى:

en: The identity of the remote host (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a host the first time.
    
    The identity sent by the remote host is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
ug: يىراقتىكى كومپيۇتېر (%s) كىملىكى نامەلۇم.
    بۇ سىز تۇنجى قېتىم مەلۇم كومپيۇتېرغا تىزىمغا كىرگەندە يۈز بەرگەن.
    
    يىراقتىكى كومپيۇتېر يوللىغان كىملىك %s.  ئەگەر سىز ئۇنىڭ مۇتلەق بىخەتەرلىكىنى جەزملەپ مەشغۇلاتنى داۋاملاشتۇرسىڭىز، سىستېما باشقۇرغۇچى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ug: «%s» ئات بۇ قىسقۇچتا ئىشلىتىلگەن. ئوخشىمايدىغان ئات ئىشلىتىڭ.

en: The program could not find any available TCP ports starting at 5500. Is there any other running program consuming all your TCP ports?
ug: بۇ پروگرامما   5500 TCP  ئېغىزىدىن باشلانغان  ئىشلەتكىلى بولىدىغان ھېچقانداق ئېغىز تاپالمىدى.  باشقا ئىجرا بولۇۋاتقان ھەرقانداق پروگرامما بارلىق TCP ئېغىزلىرىنى خورىتىۋاتامدۇ(ئىشلىتىۋاتامدۇ)؟

en: The protocol %s is not supported.
ug: بۇ كېلىشىم %s نى قوللىمايدۇ.

en: The service %s was already registered by another plugin.
ug: بۇ مۇلازىمەت  %s باشقا قىستۇرما تەرىپىدىن تىزىملانغان.

en: There are no supported files
ug: ھېچبىر قوللايدىغان ھۆججەت يوق

en: This desktop is reachable through the following IP address(es):
ug: مەزكۇر ئۈستەلئۈستىگە تۆۋەندىكى IP ئادرېسى ئارقىلىق بارغىلى بولىدۇ:

en: This might not work on all VNC servers
ug: بۇ بەلكىم بارلىق VNC مۇلازىمېتىردا ئىشلىمەسلىكى مۇمكىن

en: Timed out when logging in
ug: تىزىمغا كىرگەندە ۋاقىت ھالقىدى

en: Timed out when logging into SSH host
ug: SSH ماشىنىغا كىرگەن مەزگىلدە ۋاقىت ھالقىدى

en: True Color (24 bits)
ug: ھەقىقىي رەڭ (24بىت)

en: Ultra Low Color (3 bits)
ug: ئالاھىدە تۆۋەن رەڭ (3بىت)

en: Unable to find a free TCP port
ug: بىكار  TCP ئېغىزى تېپىلمىدى

en: Unable to find a valid SSH program
ug: ئۈنۈملۈك بىر SSH پروگراممىسى تېپىلمىدى

en: Unable to spawn ssh program
ug: ssh پروگراممىنى ئىجرا قىلالمىدى

en: Unable to spawn ssh program: %s
ug: ssh پروگراممىنى ئىجرا قىلالمىدى: %s

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: Unknown reason
ug: نامەلۇم سەۋەب

en: Use Server Settings
ug: مۇلازىمېتىر تەڭشەكلىرىنى ئىشلەت

en: Use h_ost
ug: باش ئاپپاراتنى  ئىشلەت(_O)

en: VNC Files
ug: VNC  ھۆججەتلىرى

en: VNC Options
ug: VNC تاللانمىلىرى

en: VNC Options:
ug: VNC تاللانمىلىرى:

en: View the current remote desktop in fullscreen mode
ug: نۆۋەتتىكى يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىنى پۈتۈن ئېكران ھالىتىدە كۆرسىتىدۇ

en: Vinagre disables keyboard shortcuts by default, so that any keyboard shortcuts are sent to the remote desktop.
    
    This message will appear only once.
ug: كۆڭۈلدىكى ھالەتتە، Vinagre ھەرپتاختا تېزلەتمىلىرىنى ئىناۋەتسىز قىلغان، شۇڭا ھەرپتاختا تېزلەتمىلىرى يىراقتىكى ئۈستەلئۈستىگە يوللىنىدۇ.
    
    بۇ ئۇچۇر پەقەت بىر قېتىملا كۆرسىتىلىدۇ.

en: Vinagre failed to open a UI file, with the error message:
ug: Vinagre بىر كۆرۈنمەيۈز ھۆججىتىنى ئېچىشتا مەغلۇپ بولدى، خاتالىق ئۇچۇرى مۇنداق:

en: Vinagre is a remote desktop viewer for the GNOME desktop
ug: Vinagre بولسا گىنوم ئۈستەلئۈستىنىڭ يىراقتىكى ئۈستەلئۈستى كۆرگۈچىدۇر

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
ug: باش كومپيۇتېرغا باغلىغاندا، خېرىدار مۇلازىمېتىرغا باشقا  خېرىدارنىڭ باغلىنىشىنى ساقلىشىنى  ياكى  باغلىنىشىنى ئۈزۈشنى ئۇقتۇرسا بولىدۇ. قىممەتنى "true" گە تەڭشەپ باشقا خېرىدارلار بىلەن ئۈستەلئۈستىنى ھەمبەھىر ئىشلىتەلەيسىز.

en: Whether we should leave other clients connected
ug: باشقا خېرىدارلارنىڭ باغلانمىسىنى ئايرىلامدۇق يوق

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
ug: پەقەت بىردىن كۆپ ئاكتىپ باغلىنىش بولغاندا  كۆزنەكلەرنى كۆرسەتسۇنمۇ يوق

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
ug: تىزىملىك تېزلەتمىلىرىنى(تېزلەتمە كۇنۇپكىلار) نى كۆرسەتسۇنمۇ يوق

en: Whether we should start the program listening for reverse connections
ug: بۇ پروگراممىنى تەتۈر باغلىنىشلارنى تىڭشاش ئۇسۇلىدا باشلامدۇق يوق

en: [server:port]
ug: [مۇلازىمېتىر:ئېغىز]

en: _Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش(_A)

en: _Always Enabled
ug: ھەمىشە قوزغات(_E)

en: _Authenticate
ug: سالاھىيەت دەلىللە(_A)

en: _Bookmarks
ug: خەتكۈچلەر(_B)

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Enable Reverse Connections
ug: تەتۈر باغلىنىشلارنى قوزغات(_E)

en: _Full screen
ug: پۈتۈن ئېكران(_F)

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Host:
ug: كومپيۇتېر(_H):

en: _Keep Aspect Ratio
ug: بوي ۋە توغرا نىسبىتىنى ساقلا(_K)

en: _Keep aspect ratio
ug: بوي ۋە توغرا نىسبىتىنى ساقلا(_K)

en: _Keyboard shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىلىرى(_K)

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: _Original size
ug: ئەسلى چوڭلۇقى(_O)

en: _Password:
ug: ئىم(_P):

en: _Protocol:
ug: كېلىشىم(_P):

en: _Recent Connections
ug: يېقىنقى باغلىنىشلار(_R)

en: _Refresh Screen
ug: ئېكراننى يېڭىلا(_S)

en: _Remember this credential
ug: بۇ گۇۋاھنامىنى ئەستە تۇت(_R)

en: _Remote
ug: يىراق(_R)

en: _Resize guest
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت(_R)

en: _Reverse Connections…
ug: تەتۈر باغلىنىشلار(_R)…

en: _Scaling
ug: كۆرسىتىش نىسبىتى(_S)

en: _Send Ctrl-Alt-Del
ug: Ctrl-Alt-Del ئەۋەت(_S)

en: _Share clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىنى ھەمبەھىرلە(_S)

en: _Statusbar
ug: ھالەت بالداق(_S)

en: _Take Screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى تۇت(_T)

en: _Toolbar
ug: قورال بالداق(_T)

en: _Use JPEG Compression
ug: JPEG پرېسنى ئىشلەت(_U)

en: _Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_U):

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _View only
ug: پەقەتلا كۆرۈش(_V)

en: as a SSH tunnel
ug: SSH تونىل سۈپىتىدە

en: filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: hostname or user@hostname
ug: باش ئاپپارات ياكى  user@hostname
