kdelibs4 - en to uz@cyrillic translation catalogue (174 entries)

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
uz@cyrillic:    <a href="%1">[Хоссалари]</a>

en:  (In new window)
uz@cyrillic:  (Янги ойнада)

en:  (In other frame)
uz@cyrillic:  (Бошқа фреймда)

en:  - CC:
uz@cyrillic:  - Нусха:

en:  - Subject:
uz@cyrillic:  - Мавзу:

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
uz@cyrillic: %1 (%2 - %3x%4 пиксел)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
uz@cyrillic: %1 (%2x%3 пиксел)

en: %1 (Link)
uz@cyrillic: %1 (Боғ)

en: %1 - %2x%3 Pixels
uz@cyrillic: %1 - %2x%3 пиксел

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
uz@cyrillic[0]: %2-та расмдан %1-та юкланди.

en: %2 (%1 K)
uz@cyrillic: %2 (%1 К)

en: &Break at Next Statement
uz@cyrillic: &Кейинги кўрсатмада тўхтатиш

en: &Close Wallet
uz@cyrillic: &Қопчиқни ёпиш

en: &Copy Text
uz@cyrillic: &Матндан нусха олиш

en: &Disable Error Reporting
uz@cyrillic: Хатони хабар қилишни &ўчириш

en: &Do not show this message again
uz@cyrillic: &Бу хабар бошқа кўрсатилмасин

en: &Edit
uz@cyrillic: &Таҳрирлаш

en: &File
uz@cyrillic: &Файл

en: &Find in Frame...
uz@cyrillic: Фреймда қ&идириш

en: &Find...
uz@cyrillic: &Қидириш

en: &Hide Errors
uz@cyrillic: &Хатоларни бекитиш

en: &Next
uz@cyrillic: &Кейинги

en: &Previous
uz@cyrillic: О&лдинги

en: &Save Link As...
uz@cyrillic: &Боғни сақлаш

en: &Selected text
uz@cyrillic: &Белгиланган матн

en: &Send Email
uz@cyrillic: Хат &жўнатиш

en: &Send Unencrypted
uz@cyrillic: &Кодламай жўнатиш

en: &Settings
uz@cyrillic: Мос&ламалар

en: &Store
uz@cyrillic: &Сақлаш

en: &View
uz@cyrillic: &Кўриниш

en: &Whole words only
uz@cyrillic: &Фақат бутун сўз

en: (%1/s)
uz@cyrillic: (%1/с)

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
uz@cyrillic: <qt>Бу сайт JavaScript ёрдамида браузернинг янги ойнасида қуйидагини очишга уринаяпти<p>%1</p><br />Сиз рухсат берасизми?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
uz@cyrillic: <qt>Бу сайт JavaScript орқали браузернинг янги ойнасида <p>%1</p> саҳифасини очадиган шакилни жўнатмоқчи.<br />Шакилни жўнатишга рухсат берасизми?</qt>

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
uz@cyrillic: Арабча

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
uz@cyrillic: Болтиқча

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
uz@cyrillic: Марказий Европача

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
uz@cyrillic: Соддалаштирилган Хитойча

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
uz@cyrillic: Анъанавий Хитойча

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
uz@cyrillic: Кирилча

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
uz@cyrillic: Юнонча

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
uz@cyrillic: Яҳудийча

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
uz@cyrillic: Японча

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
uz@cyrillic: Корейсча

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
uz@cyrillic: Тайча

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
uz@cyrillic: Туркча

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
uz@cyrillic: Юникод

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
uz@cyrillic: Жанубий Европача

[ctx: @title:group Document information]
en: General
uz@cyrillic: Умумий

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
uz@cyrillic: "%1" номли файл аллақачон мавжуд. Уни алмаштиришни истайсизми?

en: Add URL to Filter
uz@cyrillic: URL'ни филтерга қўшиш

en: Additional Information: %1
uz@cyrillic: Қўшимча маълумот: %1

en: Allow
uz@cyrillic: Рухсат бериш

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
uz@cyrillic: Бу саҳифадаги скриптни ишга туширишда хато рўй берди.
    
    %1 сатр %2:
    %3

en: Automatic Detection
uz@cyrillic: Авто-аниқлаш

en: Basic Page Style
uz@cyrillic: Саҳифанинг оддий услуби

en: Block IFrame...
uz@cyrillic: IFrame'ни бекитиш...

en: Block Image...
uz@cyrillic: Расмни бекитиш...

en: Block Images From %1
uz@cyrillic: %1 манзилидан расмларни бекитиш

en: C&ase sensitive
uz@cyrillic: &Катта-кичик ҳарфни фарқлаш

en: C&lear
uz@cyrillic: Т&озалаш

en: Clear &History
uz@cyrillic: Тарихни &бўшатиш

en: Close window?
uz@cyrillic: Ойнани ёпайми?

en: Confirmation Required
uz@cyrillic: Тасдиқлаш талаб қилинади

en: Confirmation: JavaScript Popup
uz@cyrillic: Тасдиқлаш: JavaScript Popup

en: Continue
uz@cyrillic: Давом этиш

en: Copy Image
uz@cyrillic: Расмдан нусха олиш

en: Copy Image Location
uz@cyrillic: Расмнинг манзилидан нусха олиш

en: Date and Time: %1
uz@cyrillic: Сана ва вақт: %1

en: Default Font Size (100%)
uz@cyrillic: Шрифтнинг андоза ўлчами (100%)

en: Description:
uz@cyrillic: Таърифи:

en: Details of the Request:
uz@cyrillic: Талабнинг тафсилотлари:

en: Disallow
uz@cyrillic: Рухсат берилмасин

en: Display Images on Page
uz@cyrillic: Саҳифадаги расмларни кўрсатиш

en: Do Not Allow
uz@cyrillic: Рухсат берилмасин

en: Do Not Download
uz@cyrillic: Ёзиб олинмасин

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
uz@cyrillic: '%1' билан боғловчи '%2' номли хатчўпни хатчўплар тўпламига қўшишни истайсизми?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
uz@cyrillic: '%1' билан боғловчи хатчўпни хатчўплар тўпламига қўшишни истайсизми?

en: Do you want to store this password?
uz@cyrillic: Махфий сўзни сақлашни истайсизми?

en: Document Information
uz@cyrillic: Ҳужжат ҳақида маълумот

en: Document encoding:
uz@cyrillic: Ҳужжатнинг кодлаш усули:

en: Done.
uz@cyrillic: Тайёр.

en: Download
uz@cyrillic: Ёзиб олиш

en: Email to:
uz@cyrillic: Хат жўнатиш:

en: Embeddable HTML component
uz@cyrillic: Ичига ўрнатиб бўладиган HTML компонент

en: Embeddable component for multipart/mixed
uz@cyrillic: multipart/mixed учун ичига ўрнатиб бўладиган компонент

en: Enlarge Font
uz@cyrillic: Шрифтни катталаштириш

en: F&ind:
uz@cyrillic: Қидир&иш:

en: Filter error
uz@cyrillic: Филтер хатоси

en: Follow
uz@cyrillic: Очиш

en: Frame Information
uz@cyrillic: Фрейм ҳақида маълумот

en: From c&ursor
uz@cyrillic: &Курсордан

en: HTML Settings
uz@cyrillic: HTML мосламалари

en: HTML Toolbar
uz@cyrillic: HTML асбоблар панели

en: HTTP Headers
uz@cyrillic: HTTP сарлавҳалари

en: Image - %1x%2 Pixels
uz@cyrillic: Расм - %1x%2 пиксел

en: Insert
uz@cyrillic: Қўйиш

en: JavaScript &Debugger
uz@cyrillic: JavaScript &дебаггери

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
uz@cyrillic: JavaScript хатчўпни қўшишга уринди

en: JavaScript Debugger
uz@cyrillic: JavaScript дебаггери

en: JavaScript Error
uz@cyrillic: JavaScript хатоси

en: JavaScript Errors
uz@cyrillic: JavaScript хатоси

en: KHTML
uz@cyrillic: КHTML

en: Last modified:
uz@cyrillic: Охирги ўзгартириш:

en: Missing Plugin
uz@cyrillic: Плагин етишмаяпти

en: Network Transmission
uz@cyrillic: Тармоқ алоқаси

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
uz@cyrillic: "%1" учун плагин топилмади.
    Уни "%2"дан ёзиб олишни истайсизми?

en: Not found
uz@cyrillic: Топилмади

en: Open '%1'
uz@cyrillic: '%1'ни очиш

en: Open in &New Tab
uz@cyrillic: &Янги табда очиш

en: Open in &This Window
uz@cyrillic: &Шу ойнада очиш

en: Open in New &Window
uz@cyrillic: &Янги ойнада очиш

en: Opt&ions
uz@cyrillic: Мос&ламалар

en: Overwrite File?
uz@cyrillic: Файлни алмаштирайми?

en: Page loaded.
uz@cyrillic: Ҳужжат юкланди.

en: Parse error at %1 line %2
uz@cyrillic: %1 %2 сатрда ажратиш хатоси

en: Pause
uz@cyrillic: Вақтинча тўхтатиш

en: Popup Window Blocked
uz@cyrillic: Попап ойна тўсилган

en: Possible Causes:
uz@cyrillic: Эхтимол сабаблар:

en: Possible Solutions:
uz@cyrillic: Эхтимол ечимлар:

en: Print Frame...
uz@cyrillic: Фреймни босиб чиқариш

en: Print header
uz@cyrillic: Сарлавҳани босиб чиқариш

en: Print images
uz@cyrillic: Расмларни босиб чиқариш

en: Printer friendly mode (black text, no background)
uz@cyrillic: Принтер учун қулай усул (кора матн, орқа фонсиз)

en: Property
uz@cyrillic: Хоссаси

en: Regular e&xpression
uz@cyrillic: Доимий и&фода

en: Reload Frame
uz@cyrillic: Фреймни қайта юклаш

en: Reset
uz@cyrillic: Тиклаш

en: Save &Background Image As...
uz@cyrillic: О&рқа фон расмини сақлаш

en: Save &Frame As...
uz@cyrillic: &Фреймни сақлаш

en: Save As
uz@cyrillic: Сақлаш

en: Save Background Image As
uz@cyrillic: Орқа фон расмини сақлаш

en: Save Frame As
uz@cyrillic: Фреймни сақлаш

en: Save Image As
uz@cyrillic: Расмни сақлаш

en: Save Image As...
uz@cyrillic: Расмни сақлаш

en: Save Link As
uz@cyrillic: Боғни сақлаш

en: Search for '%1' with %2
uz@cyrillic: '%2' ёрдамида '%1'ни қидириш

en: Security Alert
uz@cyrillic: Хавфсизлик хабарномаси

en: Security Warning
uz@cyrillic: Хавфсизлик огоҳномаси

en: Send Confirmation
uz@cyrillic: Жўнатишни тасдиқлаш

en: Send Image...
uz@cyrillic: Расмни жўнатиш

en: Set &Encoding
uz@cyrillic: &Кодлаш усулини танлаш

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
uz@cyrillic: Тўсилган попап ойна ҳақида &хабар бериш

en: Shrink Font
uz@cyrillic: Шрифтни кичиклаштириш

en: Stop Animated Images
uz@cyrillic: Анимация расмларини тўхтатиш

en: Stop Animations
uz@cyrillic: Анимацияни тўхтатиш

en: Submit
uz@cyrillic: Жўнатиш

en: Submit Confirmation
uz@cyrillic: Жўнатишни тасдиқлаш

en: Symbolic Link
uz@cyrillic: Рамзий боғ

en: Technical Reason:
uz@cyrillic: Техник сабаб:

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
uz@cyrillic: Ёзиб олиш дастури (%1) сизнинг $PATH муҳит ўзгарувчингизда кўрсатилган директорияларда топилмади.

en: The requested operation could not be completed
uz@cyrillic: Талаб қилинган амални бажариб бўлмади

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
uz@cyrillic: '%1' қапчуғи шакил маълумоти ва махфий сўзлар учун ишлатилмоқда.

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
uz@cyrillic: Бу қидириб бўладиган индекс. Таянч сўзларини киритинг:

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
uz@cyrillic: Ушбу саҳифа попап ойнани очишга уриниб кўрди, аммо бу уринишга тўсиқ қўйилди.
    Ҳолат панелидаги шу тугмани босиб тўсишни мослаш ёки тўсилган попап ойнани кўрсатиш мумкин.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
uz@cyrillic: Бу веб-саҳифага JavaScript ёрдамида янги ойнани очишга рухсат берилмади.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
uz@cyrillic: Бу сайт жўнатилаётган маълумотга компьютерингиздаги файлни илова қилишга уринди. Сизнинг ҳимоянгиз учун илова олиб ташланди.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
uz@cyrillic: Бу сайт маълумотни электрон почта орқали жўнатишга уринаяпти.
    Давом этишга ишончингиз комилми?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
uz@cyrillic: Бу сайт JavaScript ёрдамида браузернинг янги ойнасини очишга уринаяпти.
    Сиз рухсат берасизми?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
uz@cyrillic: Бу сайт JavaScript орқали браузернинг янги ойнасини очадиган шакилни жўнатмоқчи.
    Шакилни жўнатишга рухсат берасизми?

en: This web page contains coding errors.
uz@cyrillic: Ушбу веб-саҳифанинг кодида хато бор.

en: Title:
uz@cyrillic: Сарлавҳа:

en: Use S&tylesheet
uz@cyrillic: S&tylesheet'дан фойдаланиш

en: Value
uz@cyrillic: Қиймат

en: View Do&cument Source
uz@cyrillic: Ҳужжатнинг &кодини кўриш

en: View Document Information
uz@cyrillic: Ҳужжат ҳақида маълумотни кўриш

en: View Frame Information
uz@cyrillic: Фрейм ҳақида маълумотни кўриш

en: View Frame Source
uz@cyrillic: Фреймнинг кодини кўриш

en: View Image (%1)
uz@cyrillic: Расмни (%1) кўриш

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
uz@cyrillic: Диққат: Ушбу шакил хавфсиз шакил, аммо сизнинг маълумотингизни кодламасдан жўнатишга уринаяпти.
    Учинчи тараф маълумотни йўлда ушлаб олиб уни кўришим мумкин.
    Давом этишга ишончингиз комилми?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
uz@cyrillic: Диққат: Маълумот кодланмаган шакилда тармоқ орқали узатилмоқда.
    Давом этишга ишончингиз комилми?

en: XML parsing error
uz@cyrillic: XML ажратиш хатоси

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
uz@cyrillic: жиддий ажратиш хатоси: %1 %2 сатр, %3 устунда

en: the document is not in the correct file format
uz@cyrillic: ҳужжат нотўғри файл форматида
