konqueror - en to uz@cyrillic translation catalogue (165 entries)

en: %1/s
uz@cyrillic: %1/с

en: &Bookmarks
uz@cyrillic: &Хатчўплар

en: &Close Active View
uz@cyrillic: &Ҳамма актив кўринишларни ёпиш

en: &Close Tab
uz@cyrillic: Табни &ёпиш

en: &Discard Changes
uz@cyrillic: Ўзгариш&лардан воз кечиш

en: &Duplicate Current Tab
uz@cyrillic: Табнинг &нусхасини яратиш

en: &Duplicate Tab
uz@cyrillic: Табнинг нусхасини &яратиш

en: &Duplicate Window
uz@cyrillic: &Ойнани нусхасини яратиш

en: &Edit
uz@cyrillic: &Таҳрирлаш

en: &File
uz@cyrillic: &Файл

en: &Find File...
uz@cyrillic: Файлни &қидириш...

en: &Go
uz@cyrillic: Ў&тиш

en: &Help
uz@cyrillic: &Ёрдам

en: &New Tab
uz@cyrillic: Янги &таб

en: &Open File...
uz@cyrillic: &Файлни очиш...

en: &Open Location
uz@cyrillic: &Манзилни кўриш

en: &Open With
uz@cyrillic: &Билан очиш

en: &Preferences...
uz@cyrillic: &Мослаш...

en: &Reload
uz@cyrillic: Қайтадан &юклаш

en: &Reload All Tabs
uz@cyrillic: Ҳамма табларни қайтадан &юклаш

en: &Reload Tab
uz@cyrillic: Табни қайтадан &юклаш

en: &Remove Entry
uz@cyrillic: Бандни &олиб ташлаш

en: &Settings
uz@cyrillic: &Мосламалар

en: &Stop
uz@cyrillic: &Тўхтатиш

en: &Tools
uz@cyrillic: &Воситалар

en: &Up
uz@cyrillic: &Юқорига

en: &View
uz@cyrillic: &Кўриниш

en: &Window
uz@cyrillic: &Ойна

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
uz@cyrillic: <html>Манзил панелини тозалаш<br /><br />Манзил панелидаги ёзувни ўчириш.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
uz@cyrillic: <html>Белгиланган матн ёки бандлардан тизимнинг клипбордига нусха олиш<br /><br />Бундан кейин уларни Konqueror ва бошқа KDE дастурларига <b>Қўйиш</b> буйруғи билан қўйиш мумкин.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
uz@cyrillic: <html>Белгиланган матн ёки бандларни тизимнинг клипбордига кесиш<br /><br />Бундан кейин уларни Konqueror ва бошқа KDE дастурларига <b>Қўйиш</b> буйруғи билан қўйиш мумкин.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
uz@cyrillic: <html>Юқори жилдга ўтиш<br /><br />Масалан, агар жорий жилд file:/home/%1 бўлса, шу тугмани боссангиз file:/home жилдига ўтасиз.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
uz@cyrillic: <html>Ўтиш<br /><br />Манзил панелида кўрсатилган саҳифага ўтади.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
uz@cyrillic: <html>Манзил панели<br /><br />Веб-саҳифанинг манзилини ёки қидириш учун сўзни киритинг.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
uz@cyrillic: <html>Клипборддаги нарсаларни қўйиш<br /><br />Бу билан бошқа KDE дастуридан кесилган ёки нусха олинган матнни қўйиш мумкин.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
uz@cyrillic: <html>Жорий ҳужжатни босиб чиқариш<br /><br />Нечта нусха ва қайси принтер билан босиб чиқариш каби параметрларни танлаш мумкин бўлган диалог пайдо бўлади.<br /><br />Бу диалог PDF файлига босиб чиқариш каби KDE'нинг махсус хизматларидан фойдаланиш имкониятини яратади.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
uz@cyrillic: <html>Ҳамма таблардаги ҳужжатларни қайтадан юклаш<br /><br />Бу, масалан, веб-саҳифаларга юклангандан сўнг киритилган ўзгаришларни кўриш учун керак бўлиши мумкин.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
uz@cyrillic: <html>Жорий ҳужжатни қайтадан юклаш<br /><br />Бу, масалан, веб-саҳифаларга юклангандан сўнг киритилган ўзгаришларни кўриш учун керак бўлиши мумкин.</html>

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
uz@cyrillic: <html>Ҳужжатни юклашни тўхтатиш<br /><br />Юклаш жараёни тўхтатилади, ҳужжатнинг фақат юкланган қисми кўринади.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
uz@cyrillic: <qt><b>%1</b> нотўғри</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
uz@cyrillic: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Охирги марта кўрилган: %2<br />Биринчи марта кўрилган: %3<br />Неча марта кўрилган: %4</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
uz@cyrillic: Ўчириш

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
uz@cyrillic: Энг кўп кўрилган

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
uz@cyrillic: Яқинда кўрилган

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
uz@cyrillic: Кўриш &усули

en: Activate Next Tab
uz@cyrillic: Кейинги табни активлаштириш

en: Activate Previous Tab
uz@cyrillic: Олдинги табни активлаштириш

en: Activate Tab %1
uz@cyrillic: %1 табни активлаштириш

en: Add
uz@cyrillic: Қўшиш

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
uz@cyrillic: Веб-кенгайтмани '%1' ён панелига қўшишни истайсизми?

en: Ask confirmation for deleting a file.
uz@cyrillic: Ўчиришда тасдиқлашни сўраш

en: Ask confirmation for move to trash
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутисига жўнатишда тасдиқлашни сўраш

en: Bookmark Toolbar
uz@cyrillic: Хатчўплар панели

en: By &Date
uz@cyrillic: &Сана бўйича

en: By &Name
uz@cyrillic: &Номи бўйича

en: C&lear History
uz@cyrillic: Тарихни &бўшатиш

en: C&lose Current Tab
uz@cyrillic: Ж&орий табни ёпиш

en: Canceled.
uz@cyrillic: Бекор қилинди.

en: Clear Location Bar
uz@cyrillic: Манзил панелини тозалаш

en: Close &Other Tabs
uz@cyrillic: &Бошқа табларни ёпиш

en: Close Current Tab
uz@cyrillic: Жорий табни ёпиш

en: Close View
uz@cyrillic: Кўринишни ёпиш

en: Close the current tab
uz@cyrillic: Жорий табни ёпиш

en: Closed Items
uz@cyrillic: Ёпилган бандлар

en: Configure Extensions...
uz@cyrillic: Кенгайтмаларни мослаш

en: Configure Spell Checking...
uz@cyrillic: Имлони текширишни мослаш

en: Copy &Files...
uz@cyrillic: Файллардан &нусха олиш

en: Copy selected files from %1 to:
uz@cyrillic: Танланган файллардан (%1) нусха олиш:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
uz@cyrillic: Белгиланган матн ёки бандлардан тизимнинг клипбордига нусха олиш

en: D&etach Tab
uz@cyrillic: Табни &ажратиш

en: Detach Current Tab
uz@cyrillic: Табни ажратиш

en: Developer
uz@cyrillic: Тузувчи

en: Developer (AdBlock filter)
uz@cyrillic: Тузувчи (AdBlock филтери)

en: Developer (HTML rendering engine)
uz@cyrillic: Тузувчи (HTML қисми)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
uz@cyrillic: Тузувчи (HTML қисми, К/Ч кутубхонаси)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
uz@cyrillic: Тузувчи (HTML қисми, К/Ч кутубхонаси, синов фреймворк)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
uz@cyrillic: Тузувчи (HTML қисми, К/Ч кутубхонаси, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
uz@cyrillic: Тузувчи (К/Ч кутубхонаси)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
uz@cyrillic: Тузувчи (К/Ч кутубхонаси, тасдиқлаш имконияти)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
uz@cyrillic: Тузувчи (Java 2 хавфсизлик бошқарувчи имконияти ва бошқа апплетга доир имкониятлар)

en: Developer (Java applet support)
uz@cyrillic: Тузувчи (Java апплет имконияти)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
uz@cyrillic: Тузувчи (JavaScript ва бошқа объектлар)

en: Developer (JavaScript)
uz@cyrillic: Тузувчи (JavaScript)

en: Developer (List views)
uz@cyrillic: Тузувчи (рўйхат сифатида кўриш)

en: Developer (List views, I/O library)
uz@cyrillic: Тузувчи (рўйхат сифатида кўриш, К/Ч кутубхонаси)

en: Developer (Netscape plugin support)
uz@cyrillic: Тузувчи (Netscape плагин имконияти)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
uz@cyrillic: Тузувчи (SSL, Netscape плагинлар)

en: Developer (framework)
uz@cyrillic: Тузувчи (фреймворк)

en: Developer (framework, parts)
uz@cyrillic: Тузувчи (фреймворк, қисмлар)

en: Developer (misc stuff)
uz@cyrillic: Тузувчи (ҳар хил нарса)

en: Developer (navigation panel framework)
uz@cyrillic: Тузувчи (ўтиш панели)

en: Do Not Add
uz@cyrillic: Қўшилмасин

en: Do you really want to clear the entire history?
uz@cyrillic: Ростдан бутун тарихни бўшатмоқчимисиз?

en: Do you really want to close all other tabs?
uz@cyrillic: Ростдан бошқа табларни ёпмоқчимисиз?

en: Enter the parent folder
uz@cyrillic: Юқори жилдга ўтиш

en: Extensions
uz@cyrillic: Кенгайтмалар

en: Extra Toolbar
uz@cyrillic: Қўшимча асбоблар панели

en: Go
uz@cyrillic: Ўтиш

en: Graphics/icons
uz@cyrillic: Графика ва нишончалар

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
uz@cyrillic: Агар белгиланса, сичқонча файл нишончасининг устида бўлганда файл ҳақида қўшимча маълумот кўрсатилади.

en: Home Folder
uz@cyrillic: Уй жилди

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, жилд жорий ойнада эмас янги ойнада очилади.

en: KFM author
uz@cyrillic: KFM муаллифи

en: Kon&queror Introduction
uz@cyrillic: Konqueror'га &кириш

en: L&ocation:
uz@cyrillic: &Манзил:

en: Location Bar
uz@cyrillic: Манзил панели

en: Location Toolbar
uz@cyrillic: Манзил панели

en: Location to open
uz@cyrillic: Кўриш учун манзил

en: Lock to Current Location
uz@cyrillic: Жорий манзилга қулфлаш

en: M&ove Files...
uz@cyrillic: Файлларни &жойидан кўчириш

en: Main Toolbar
uz@cyrillic: Асосий асбоблар панели

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
uz@cyrillic: Бу URL учун MIME тури (м-н text/html ёки inode/directory)

en: Miscellaneous
uz@cyrillic: Ҳар хил

en: Move Tab Left
uz@cyrillic: Табни чапга суриш

en: Move Tab Right
uz@cyrillic: Табни ўнгга суриш

en: Move backwards one step in the browsing history
uz@cyrillic: Кўриш тарихида бир қадам орқага ўтиш

en: Move backwards one step in the closed tabs history
uz@cyrillic: Ёпилган таблар тарихида бир қадам орқага ўтиш

en: Move forward one step in the browsing history
uz@cyrillic: Кўриш тарихида бир қадам олдинга ўтиш

en: Move selected files from %1 to:
uz@cyrillic: Танланган файлларни (%1) кўчириш:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
uz@cyrillic: Белгиланган матн ёки бандларни тизимнинг клипбордига кесиш

en: New &Window
uz@cyrillic: &Янги ойна

en: Open a new tab
uz@cyrillic: Янги табни очиш

en: Open folders in separate windows
uz@cyrillic: Жилдларни алоҳида ойнада очиш

en: Open in &New Tab
uz@cyrillic: &Янги табда очиш

en: Open in New &Window
uz@cyrillic: &Янги ойнада очиш

en: Open in New Tab
uz@cyrillic: Янги табда очиш

en: Open in T&his Window
uz@cyrillic: &Жорий ойнада очиш

en: Open the document in a new tab
uz@cyrillic: Ҳужжатни янги табда очиш

en: Open the document in a new window
uz@cyrillic: Ҳужжатни янги ойнада очиш

en: Open the document in current window
uz@cyrillic: Ҳужжатни жорий ойнада очиш

en: Open with %1
uz@cyrillic: %1 билан очиш

en: Other Tabs
uz@cyrillic: Бошқа таблар

en: Paste the clipboard contents
uz@cyrillic: Клипборддаги нарсаларни қўйиш

en: Print the current document
uz@cyrillic: Жорий ҳужжатни босиб чиқариш

en: Reload all currently displayed document in tabs
uz@cyrillic: Ҳамма таблардаги ҳужжатларни қайтадан юклаш

en: Reload the currently displayed document
uz@cyrillic: Жорий ҳужжатни қайта юклаш

en: Resend
uz@cyrillic: Қайтадан жўнатиш

en: S&end File...
uz@cyrillic: &Файлни жўнатиш

en: Send &Link Address...
uz@cyrillic: &Боғ манзилини жўнатиш

en: Sessions
uz@cyrillic: Сеанслар

en: Show %1
uz@cyrillic: %1

en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
uz@cyrillic: Менюда ўчириш бандини кўрсатиш

en: Show file tips
uz@cyrillic: Файл эслатмаларини кўрсатиш

en: Split View &Left/Right
uz@cyrillic: &Вертикал бўйича бўлиш

en: Split View &Top/Bottom
uz@cyrillic: &Горизонтал бўйича бўлиш

en: Stalled
uz@cyrillic: Тўхтаб қолди

en: Standard font
uz@cyrillic: Андоза шрифт

en: Stop loading the document
uz@cyrillic: Ҳужжатни юклашни тўхтатиш

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
uz@cyrillic: Мошлаш хатоси рўй берганга ўхшайди. Konqueror %1 файлини очишга мосланган, аммо у бундай файл турлари билан ишлаёлмайди.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
uz@cyrillic: Модулни (%1) юклашда хато рўй берди.
    Сабаб:
    %2

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
uz@cyrillic: Konqueror ойнасида матнни кўрсатиш учун ишлатиладиган шрифт.

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, файлни чиқиндилар қутисига жўнатиш учун тасдиқлаш керак бўлади.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
uz@cyrillic: Ушбу саҳифада жўнатилмаган маълумот мавжуд.
    Ойнани ёпиш натижасида маълумот йўқолади.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
uz@cyrillic: Ушбу саҳифада жўнатилмаган маълумот мавжуд.
    Уни қайтадан юклаш натижасида маълумот йўқолади.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
uz@cyrillic: Ушбу табда жўнатилмаган маълумот мавжуд.
    Бошқа табларни ёпиш натижасида маълумот йўқолади.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
uz@cyrillic: Ушбу табда жўнатилмаган маълумот мавжуд.
    Табни ёпиш натижасида маълумот йўқолади.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
uz@cyrillic: Ушбу табда жўнатилмаган маълумот мавжуд.
    Ойнани ёпиш натижасида маълумот йўқолади.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
uz@cyrillic: Ушбу табда жўнатилмаган маълумот мавжуд.
    Табни ажратиш натижасида маълумот йўқолади.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
uz@cyrillic: Ушбу табда жўнатилмаган маълумот мавжуд.
    Ҳамма табларни қайтадан юклаш натижасида маълумот йўқолади.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
uz@cyrillic: Ушбу кўринишда жўнатилмаган маълумот мавжуд.
    Кўринишни ёпиш натижасида маълумот йўқолади.

en: Und&o: Closed Tab
uz@cyrillic: &Бекор қилиш: Табни ёпиш

en: Und&o: Closed Window
uz@cyrillic: &Бекор қилиш: Ойнани ёпиш

en: Web browser, file manager and document viewer.
uz@cyrillic: Веб-браузер, файл бошқарувчи ва ҳужжат кўрувчи.

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
uz@cyrillic: Ушбу ойнада бир нечта таб очилган. Чиқишга ишончингиз комилми?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
uz@cyrillic: Ён панели тўғри ишламаяпти. Янги бандни қўшиб бўлмайди.
