Audacious Plugins - en to uz translation catalogue (795 entries)

en: 
    (Further messages have been hidden.)
uz: 
    (Qo'shimcha xabarlar yashirilgan.)

en:   (invalid UTF-8)
uz: (yaroqsiz UTF-8)

en: %
uz: foiz

en: %d channel | %d channels
uz[0]: %d kanal

en: %d kHz
uz: %d kGts

en: %d of %d result shown | %d of %d results shown
uz[0]: %d %d dan natijalari ko'rsatilgan

en: %d result | %d results
uz[0]: %d natija

en: %d song | %d songs
uz[0]: %d qo'shiq

en: %s %.1f Hz
uz: %s %.1f Gts

en: %s (%d of %d)
uz: %s (%d %d dan)

en: %s Settings
uz: %s sozlamalari

en: (no description)
uz: (tavsif yo'q)

en: (none)
uz: (yo'q)

en: * no comments available in this MIDI file *
uz: * ushbu MIDI faylida hech qanday izoh mavjud emas *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
uz: * ushbu MIDI faylda hech qanday matn mavjud emas *

en: 1 kHz
uz: 1 kGts

en: 11025 Hz
uz: 11025 Gts

en: 12000 Hz
uz: 12000 Gts

en: 125 Hz
uz: 125 Gts

en: 16 kHz
uz: 16 kGts

en: 16 kHz:
uz: 16 kGts:

en: 16000 Hz
uz: 16000 Gts

en: 176.4 kHz:
uz: 176.4 kGts:

en: 192 kHz:
uz: 192 kGts:

en: 2 kHz
uz: 2 kGts

en: 22 kHz
uz: 22 kGts

en: 22.05 kHz:
uz: 22.05 kGts:

en: 22050 Hz
uz: 22050 Gts

en: 24000 Hz
uz: 24000 Gts

en: 250 Hz
uz: 250 Gts

en: 2SF Decoder
uz: 2SF dekoder

en: 31 Hz
uz: 31 Gts

en: 32.0 kHz:
uz: 32.0 kGts:

en: 32000 Hz
uz: 32000 Gts

en: 32728 Hz
uz: 32728 Gts

en: 4 kHz
uz: 4 kGts

en: 44 kHz
uz: 44 kGts

en: 44.1 kHz:
uz: 44.1 kGts:

en: 44100 Hz
uz: 44100 Gts

en: 48 kHz
uz: 48 kGts

en: 48 kHz:
uz: 48 kGts:

en: 48000 Hz
uz: 48000 Gts

en: 500 Hz
uz: 500 Gts

en: 63 Hz
uz: 63 Gts

en: 65456 Hz
uz: 65456 Gts

en: 8 kHz
uz: 8 kGts

en: 8 kHz:
uz: 8 kGts:

en: 8000 Hz
uz: 8000 Gts

en: 88.2 kHz:
uz: 88.2 kGts:

en: 96 kHz
uz: 96 kGts

en: 96 kHz:
uz: 96 kGts:

en: <b>Action:</b>
uz: <b>Harakat:</b>

en: <b>Advanced</b>
uz: <b>Kengaytirilgan</b>

en: <b>Bass Boost</b>
uz: <b>Bass kuchaytirish</b>

en: <b>Channel Mixer</b>
uz: <b>Kanal mikser</b>

en: <b>Channels</b>
uz: <b>Kanallar</b>

en: <b>Color</b>
uz: <b>Rang</b>

en: <b>Compression</b>
uz: <b>Siqish</b>

en: <b>Connection</b>
uz: <b>Ulanish</b>

en: <b>Conversion</b>
uz: <b>Konvertatsiya</b>

en: <b>Crossfade</b>
uz: <b>Oʻzaro oʻtish</b>

en: <b>Crystalizer</b>
uz: <b>Kristalizator</b>

en: <b>Delete Method</b>
uz: <b>O'chirish usuli</b>

en: <b>Device</b>
uz: <b>Qurilma</b>

en: <b>Echo</b>
uz: <b>Aks sado</b>

en: <b>Emulation</b>
uz: <b>Emulyatsiya</b>

en: <b>Fonts</b>
uz: <b>Shriftlar</b>

en: <b>Frame Headers</b>
uz: <b>Kadr sarlavhalari</b>

en: <b>General</b>
uz: <b>Umumiy</b>

en: <b>ID3 Tags</b>
uz: <b>ID3 teglari</b>

en: <b>Internet Sources</b>
uz: <b>Internet manbalari</b>

en: <b>Key Binding:</b>
uz: <b>Kalit bog'lash:</b>

en: <b>Local Storage</b>
uz: <b>Mahalliy saqlash joyi</b>

en: <b>Metadata</b>
uz: <b>Metamaʼlumot</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
uz: <b>Turli xil</b>

en: <b>Note</b>
uz: <b>Eslatma</b>

en: <b>OpenPSF Configuration</b>
uz: <b>OpenPSF konfiguratsiyasi</b>

en: <b>Output</b>
uz: <b>Chiqarish</b>

en: <b>Playback time</b>
uz: <b>Ijro vaqti</b>

en: <b>Playback</b>
uz: <b>Ijro</b>

en: <b>Playlist Columns</b>
uz: <b>Pleylist ustunlari</b>

en: <b>Playlist Tabs</b>
uz: <b>Pleylist yorliqlari</b>

en: <b>Preamp</b>
uz: <b>Oldindan kuchaytirgich</b>

en: <b>Rate Mappings</b>
uz: <b>Baholash xaritalari</b>

en: <b>Repeat</b>
uz: <b>Takrorlash</b>

en: <b>Resampling</b>
uz: <b>Qayta namuna olish</b>

en: <b>Reverb</b>
uz: <b>Reverberatsiya</b>

en: <b>Sample rate</b>
uz: Namuna tezligi

en: <b>Silence Removal</b>
uz: <b>Sukunatni olib tashlash</b>

en: <b>Synthesizer</b>
uz: <b>Sintezator</b>

en: <b>Tip</b>
uz: <b>Maslahat</b>

en: <b>XSF Configuration</b>
uz: <b>XSF konfiguratsiyasi</b>

en: <small>Artist is truncated at the start, Title -- at the end</small>
uz: <small>Artist boshida, sarlavha - oxirida qisqartiriladi</small>

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
uz: I<small>kki nuqta bilan bir nechta yo'llarni ajrating.
    Bu yoʻllar LADSPA_PATH ga qoʻshimcha ravishda qidiriladi.
    Yangi yo'llarni qo'shgandan so'ng, yangi plaginlarni skanerlash uchun Enter tugmasini bosing.</small>

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
uz: <span size="smaller">MIDI izohlari va matni</span>

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
uz: <span size="smaller">MIDI haqida ma'lumot</span>

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
uz: Martin Strauss tomonidan Takt generatori <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    Undan foydalanish uchun URL manzilini qo'shing: tact://beats*num/den
    masalan daqiqada 77 zarba ijro ettirish uchun tact://77
    yoki tact://60*3/4 3/4 taktda 60 zarba/daqiqada ijro ettirish uchun

en: A plugin that can be used to start playing at a certain time.
    
    Originally written by Adam Feakin and Daniel Stodden.
uz: Muayyan vaqtda o'ynashni boshlash uchun ishlatilishi mumkin bo'lgan plagin.
    
    Dastlab Adam Feakin va Daniel Stodden tomonidan yozilgan.

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
uz: LIRC masofadan boshqarish pulti yordamida Audacious ni boshqarish uchun oddiy plagin
    
    Audacious uchun moslashtirilgan:
    Toni Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki  <jharjuma@gmail.com>
    
    XMMS LIRC plaginida asoslangan:
    Karl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Kristof Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Endryu O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    LIRC haqida ko'proq ma'lumot olish uchun http://lirc.org ga qarang.

en: AAC (Raw) Decoder
uz: AAC (Raw) dekoder

en: ALSA Output
uz: ALSA chiqishi

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
uz: Audacious uchun ALSA chiqish plagini
    Mualliflik huquqi 2009-2012 Jon Lindgren
    
    ALSA qoʻllanmasi yetarli boʻlmaganda kodi maʼlumotnoma boʻlib xizmat qilgan ALSA Output Plugin NG muallifi Uilyam Pitkokka rahmat.

en: AMIDI-Plug
    modular MIDI music player
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    written by Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    special thanks to...
    
    Clemens Ladisch and Jaroslav Kysela
    for their cool programs aplaymidi and amixer; those
    were really useful, along with alsa-lib docs, in order
    to learn more about the ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    for the nice midi keyboard logo
    
    Tony Vroon
    for the good help with alpha testing
uz: AMIDI-Plug
    modulli MIDI musiqa pleyeri
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    Giakomo Lozito tomonidan yozilgan
    <james@develia.org>
    
    alohida rahmat...
    
    Klemens Ladish va Yaroslav Kisela
    aplaymidi va amikser ajoyib dasturlari uchun; bular
    alsa-lib hujjatlari bilan bir qatorda haqiqatdan ham foydali edi
    ALSA API haqida ko'proq ma'lumot olish uchun
    
    Alfredo Spadafina
    Chiroyli midi klaviatura logotipi uchun
    
    Toni Vroon
    alfa sinovida yaxshi yordam uchun

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
uz: AMIDI-Plug (MIDI pleyer)

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
uz: AMIDI-Plug - SoundFont faylini tanlang

en: AOSD (On-Screen Display)
uz: AOSD (ekrandagi displey)

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
uz: ASXv1/ASXv2 pleylistlari

en: ASXv3 Playlists
uz: ASXv3 pleylistlari

en: A_bout ...
uz: Haqida...

en: About ...
uz: Haqida...

en: AdPlug (AdLib Player)
uz: AdPlug (AdLib pleyer)

en: Add Files
uz: Fayllarni qo'shish

en: Add Files ...
uz: Fayllarni qo'shish...

en: Add Folder ...
uz: Jild qo'shish...

en: Add URL ...
uz: URL qo‘shish...

en: Add U_RL ...
uz: URL qo'shish...

en: Additional Command
uz: Qo'shimcha buyruq

en: Alarm
uz: Signal

en: Alarm at (default):
uz: Signal (standart):

en: Album
uz: Albom

en: Album Art
uz: Albom qoplamasi

en: Album Artist
uz: Albom artisti

en: Album artist
uz: Albom artisti

en: Algorithm quality:
uz: Algoritm sifati:

en: Always
uz: Har doim

en: Always on Top
uz: Har doim ustida

en: Always show notification
uz: Har doim bildirishnomani ko'rsatish

en: Always show tabs
uz: Har doim yorliqlarni ko'rsatish

en: Ampache Browser
uz: Ampache brauzeri

en: Ampache Browser for Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    License: GNU GPLv3
uz: Audacious uchun Ampache brauzeri
    http://ampache-browser.org/
    
    Mualliflik huquqi (C) Róbert Čerňanski va Jon Lindgren
    Litsenziya: GNU GPLv3

en: Animation
uz: Animatsiya

en: Audacious Equalizer
uz: Audacious ekvalayzeri

en: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Written by Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Based in part on Evan Martin's Ghosd library:
    http://neugierig.org/software/ghosd/
uz: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Giakomo Lozito tomonidan yozilgan <james@develia.org>
    
    Qisman Evan Martinning Ghosd kutubxonasiga asoslangan:
    http://neugierig.org/software/ghosd/

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
uz: Audacious Ogg Vorbis dekoderi
    
    Xiph.org fondining Ogg Vorbis plaginiga asoslangan:
    http://www.xiph.org/
    
    Asl kod:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Quyidagilardan hissalar:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>

en: Audacious Playlist Editor
uz: Audacious pleylist muharriri

en: Audacious Playlists (audpl)
uz: Audacious pleylistlari (audpl)

en: Audacious PulseAudio Output Plugin
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
uz: Audacious PulseAudio chiqish plagini
    
    Bu dastur bepul dastur hisoblanadi; siz uni qayta tarqatishingiz va/yoki uni Free Software Foundation tomonidan e'lon qilingan GNU General Public License shartlariga muvofiq o'zgartirishingiz mumkin; Litsenziyaning 2-versiyasi yoki (sizning xohishingizga ko'ra) har qanday keyingi versiyasi.
    
    Ushbu dastur foydali bo'ladi degan umidda tarqatiladi, lekin HAR QANDAY KAFOLATSIZ; SOVLASH MUVOFIQligi yoki MAQSUS MAQSADGA MUVOFIQligi to'g'risidagi nazarda tutilgan kafolatsiz ham. Batafsil ma'lumot uchun GNU General Public License-ga qarang.
    
    Siz ushbu dastur bilan birga GNU General Public License nusxasini olishingiz kerak edi; bo'lmasa, Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, AQSH ga yozing.

en: Audacious Scrobbler Plugin 2.0 by Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Thanks to John Lindgren for giving me a hand at the beginning of this project.
uz: itxyoki tomonidan Audacious Scrobbler plagini 2.0,
    
    Mualliflik huquqi © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Ushbu loyihaning boshida menga yordam bergani uchun Jon Lindgrenga rahmat.

en: Audacious is not playing.
uz: Audacious ijro ettirilmayapti.

en: Audacious is now using an improved version of the Last.fm Scrobbler.
    Please check the Preferences for the Scrobbler plugin.
uz: Audacious endi Last.fm Scrobblerning takomillashtirilgan versiyasidan foydalanmoqda.
    Iltimos, Scrobbler plaginining imkoniyatlarini tekshiring.

en: Audio CD Menu Items
uz: Audio CD menyu bandlari

en: Audio CD Plugin
uz: Audio CD plagini

en: Audio Settings ...
uz: Audio sozlamalari...

en: Audio _Settings ...
uz: Audio sozlamalari...

en: Audio device:
uz: Audio qurilma:

en: Audio mode:
uz: Audio rejimi:

en: Auto
uz: Avtomatik

en: Auto-hide
uz: Avtomatik yashirish

en: Automatically connect to output ports
uz: Chiqarish portlariga avtomatik ulanish

en: Available columns
uz: Mavjud ustunlar

en: Available plugins:
uz: Mavjud plaginlar:

en: Average bitrate:
uz: O'rtacha bit tezligi:

en: Balance: %d%% left
uz: Balans: %d%% chap

en: Balance: %d%% right
uz: Balans: %d%% oʻng

en: Balance: center
uz: Balans: markaz

en: Best sinc interpolation
uz: Eng yaxshi sink interpolyatsiyasi

en: Binding mouse buttons
uz: Sichqoncha tugmachalarini bog'lash

en: Bitrate
uz: Bit tezligi

en: Bitrate:
uz: Bit tezligi:

en: Buffering ...
uz: Buferlash...

en: By Al_bum
uz: Albom bo'yicha

en: By Albu_m Artist
uz: Albom artisti bo'yicha

en: By Album
uz: Albom bo'yicha

en: By Album Artist
uz: Albom artisti bo'yicha

en: By Artist
uz: Artist bo'yicha

en: By C_omment
uz: Izoh bo'yicha

en: By Comment
uz: Izoh bo'yicha

en: By Custom Title
uz: Maxsus sarlavha bo'yicha

en: By File Name
uz: Fayl nomi bo'yicha

en: By File Path
uz: Fayl yo'li bo'yicha

en: By File _Path
uz: Fayl yo'li bo'yicha

en: By Genre
uz: Janr bo'yicha

en: By Length
uz: Uzunlik bo'yicha

en: By Release Date
uz: Chiqarilgan sana bo'yicha

en: By Release _Date
uz: Chiqarilgan sana bo'yicha

en: By Title
uz: Sarlavha bo'yicha

en: By Track Number
uz: Trek raqami bo'yicha

en: By Track _Number
uz: Trek raqami bo'yicha

en: By _Artist
uz: Artist bo'yicha

en: By _Custom Title
uz: Maxsus sarlavha bo'yicha

en: By _File Name
uz: Fayl nomi bo'yicha

en: By _File Path
uz: Fayl yo'li bo'yicha

en: By _Genre
uz: Janr bo'yicha

en: By _Length
uz: Uzunlik bo'yicha

en: By _Title
uz: Sarlavha bo'yicha

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
uz: %d Trek uchun boshlash/tugatish LSNni o'qib bo'lmadi.

en: Center volume:
uz: Markaz ovoz balandligi:

en: Channel Mixer
uz: Kanal mikser

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
uz: Audacious uchun kanal mikser plagini
    Mualliflik huquqi 2011-2012 Jon Lindgren va Mixal Lipski

en: Channels:
uz: Kanallar:

en: Chars to split on:
uz: Bo'lish uchun belgilar:

en: Chars to truncate on:
uz: Kesish uchun belgilar:

en: Check Permission
uz: Ruxsatni tekshiring

en: Checking Last.fm access ...
uz: Last.fm ga kirish tekshirilmoqda...

en: Choose Folder
uz: Jildni tanlang

en: Choose the days for the alarm to come on
uz: Signal chalinadigan kunlarni tanlang

en: Clear Queue
uz: Navbatni tozalash

en: Client name:
uz: Mijoz nomi:

en: Clock speed:
uz: Soat tezligi:

en: Color %i:
uz: Rang %i:

en: Colors
uz: Ranglar

en: Comment
uz: Izoh

en: Composite extension not loaded
uz: Kompozit kengaytma yuklanmagan

en: Composite manager detected
uz: Kompozit boshqaruvchi aniqlandi

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
uz: Kompozit boshqaruvchi aniqlanmadi;
    Agar siz uni ishlayotganini bilmangiz, kompozit boshqaruvchini faollashtiring, aks holda OSD to‘g‘ri ishlamaydi.

en: Composite manager not required for fake transparency
uz: Soxta shaffoflik uchun kompozit menejer talab qilinmaydi

en: Compression ratio:
uz: Siqish nisbati:

en: Concave Rectangle
uz: Botiq to'rtburchak

en: Connect to physical ports only
uz: Faqat jismoniy portlarga ulanish

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
uz: Game_Music_Emu 0.5.2 asosidagi konsol musiqa dekoder mexanizmi
    Qo'llab-quvvatlanadigan formatlar: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plagin mualliflari:
    Uilyam Pitkok <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>

en: Context name:
uz: Kontekst nomi:

en: Copy
uz: Nusxalash

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
uz: Mualliflik huquqi (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> va boshqalar.
    
    Libcdio dasturchilariga katta rahmat <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    va libcddb dasturchilariga <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Toni Vroonga ham menga maslahat bergani va yo'l-yo'riq ko'rsatgani uchun rahmat.
    
    Bu Google Summer of Code 2007 loyihasi edi.

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
uz: Mualliflik huquqi 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Plagin kodlarining ba'zilari Miles Egan tomonidan yaratilgan.

en: CoreAudio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (original code and code adapted from
      Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
uz: Audacious uchun CoreAudio chiqish plagini
    Mualliflik huquqi 2014 Uilyam Pitkok
    Mualliflik huquqi 2017,18 René J.V. Bertin
    (asl kod va kod moslashtirilgan
    Apple misollari, (C) Apple 2013)
    
    Audacious uchun SDL chiqish plaginiga asoslangan
    Mualliflik huquqi 2010 Jon Lindgren

en: CoreAudio output
uz: CoreAudio chiqishi

en: Cosine
uz: Kosinus

en: Crossfade
uz: Oʻzaro oʻtish

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
uz: Audacious uchun Crossfade plagini
    Mualliflik huquqi 2010-2014 Jon Lindgren

en: Crystalizer
uz: Kristalizator

en: Cu_t
uz: Kesish

en: Cubic
uz: Kubik

en: Cue Sheet Plugin
uz: Cue Sheet plagini

en: Current
uz: Joriy

en: Custom Title
uz: Maxsus sarlavha

en: Custom notification duration:
uz: Moslashtirilgan bildirishnoma muddati:

en: Custom title
uz: Maxsus sarlavha

en: Cut
uz: Kesish

en: Cut frequency:
uz: Kesish chastotasi:

en: Cutoff:
uz: Kesish:

en: Day
uz: Kun

en: Days
uz: Kun

en: Decoration
uz: Bezatish

en: Default
uz: Standart

en: Default PCM device
uz: Standart PCM qurilmasi

en: Default device
uz: Standart qurilma

en: Default fade time:
uz: Odatiy o'chirish vaqti:

en: Default mixer device
uz: Standart mikser qurilmasi

en: Default song length:
uz: Standart qo‘shiq uzunligi:

en: Delay:
uz: Kechikish:

en: Delete
uz: Oʻchirish

en: Delete Files
uz: Fayllarni o'chirish

en: Delete Selected Files
uz: Tanlangan fayllarni o'chirish

en: Description
uz: Tavsif

en: Desktop Notifications
uz: Ish stoli bildirishnomalari

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
uz: Audacious uchun ish stoli bildirishnomalari plagini
    Mualliflik huquqi (C) 2010 Maksimilian Bogner
    Mualliflik huquqi (C) 2011-2013 Jon Lindgren va Jan-Aleksandr Angles d'Auriak
    
    Ushbu plagin bepul dasturiy ta'minotdir: siz uni qayta tarqatishingiz va/yoki uni Free Software Foundation tomonidan e'lon qilingan GNU General Public License shartlariga muvofiq, Litsenziyaning 3-versiyasi yoki (sizning xohishingizga ko'ra) har qanday keyingi versiyada o'zgartirishingiz mumkin.
    
    Ushbu plagin foydali bo'ladi degan umidda tarqatiladi, lekin HAR QANDAY KAFOLATSIZ; SOVLASH MUVOFIQligi yoki MAQSUS MAQSADGA MUVOFIQligi to'g'risidagi nazarda tutilgan kafolatsiz ham. Batafsil ma'lumot uchun GNU General Public License-ga qarang.
    
    Siz ushbu dastur bilan birga GNU General Public License nusxasini olishingiz kerak edi. Aks holda, <http://www.gnu.org/licenses/> ga qarang.

en: Disable
uz: Oʻchirish

en: Disable 'Always On Top'
uz: "Har doim ustida" ni o'chirish

en: Display OSD using:
uz: OSD ni ko'rsatish:

en: Display active titlebar when any window is focused
uz: Har qanday oyna fokuslanganda faol sarlavha panelini ko'rsatish

en: Display legend
uz: Afsonani ko'rsatish

en: Display:
uz: Displey:

en: Displayed columns
uz: Ko'rsatilgan ustunlar

en: Do not automatically select chip model
uz: Chip modelini avtomatik tanlamaslik

en: Do not automatically select clock speed
uz: Soat tezligini avtomatik tanlamaslik

en: Do you want to move %d files to the trash?
uz: %dfayllarni chiqindiga o'tkazmoqchimisiz?

en: Do you want to move %s to the trash?
uz: %s chiqindiga o'tkazmoqchimisiz?

en: Do you want to permanently delete %d files?
uz: %d fayllarni butunlay oʻchirib tashlamoqchimisiz?

en: Do you want to permanently delete %s?
uz: %s butunlay o'chirib tashlamoqchimisiz?

en: Dock at Bottom
uz: Pastga o'rnatish

en: Dock at Left
uz: Chapga o'rnatish

en: Dock at Right
uz: Oʻngga oʻrnatish

en: Dock at Top
uz: Yuqoriga oʻrnatish

en: Double Size
uz: Ikki o'lchamli

en: Drive is empty.
uz: Drayv bo'sh.

en: Drum shift:
uz: Baraban almashinuvi:

en: Dynamic Range Compression Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
uz: Audacious uchun dinamik diapazonni siqish plagini
    Mualliflik huquqi 2010-2014 Jon Lindgren

en: Dynamic Range Compressor
uz: Dinamik diapazon kompressori

en: Dynamic range:
uz: Dinamik diapazon:

en: E_ffects ...
uz: Effektlar...

en: Echo
uz: Aks sado

en: Echo Plugin
    By Johan Levin, 1999
    Surround echo by Carl van Schaik, 1999
    Updated for Audacious by William Pitcock and John Lindgren, 2010-2014
uz: Aks sado plagini
    Yohan Levin tomonidan, 1999 yil
    Surround echo Karl van Schaik tomonidan, 1999 yil
    Uilyam Pitkok va Jon Lindgren tomonidan Audacious uchun yangilangan, 2010-2014

en: Echo:
uz: Aks sado:

en: Effects ...
uz: Effektlar...

en: Emulate MOS 8580 (default: MOS 6581)
uz: MOS 8580 ni emulyatsiya qilish (standart: MOS 6581)

en: Emulate filter
uz: Filtrni emulyatsiya qilish

en: Enable
uz: Yoqish

en: Enable 'Always On Top'
uz: “Har doim ustida”ni yoqish

en: Enable VBR/ABR
uz: VBR/ABR ni yoqish

en: Enable audio resampling
uz: Ovozni qayta namuna olishni yoqish

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
uz: Virtual aralashtirishning oldini olish uchun eksklyuziv rejimni yoqish.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
uz: OSS dasturi tomonidan amalga oshirilgan formatni o'zgartirishni yoqish.

en: Enable subtunes
uz: Subtunes yoqish

en: Enable trigger
uz: Triggerni yoqish

en: Enabled plugins:
uz: Yoqilgan plaginlar:

en: Enforce strict ISO compliance
uz: ISO talablariga qat'iy rioya qilish

en: Entries
uz: Yozuvlar

en: Entry Number
uz: Kiritish raqami

en: Entry number
uz: Kirish raqami

en: Error
uz: Xato

en: Error connecting to MMS server
uz: MMS serveriga ulanishda xatolik yuz berdi

en: Error opening %s:
    %s
uz:  %s ochilishda xatolik:
    %s

en: Error parsing URL
uz: URL ni tahlil qilishda xatolik yuz berdi

en: Error parsing redirect
uz: Qayta yoʻnaltirishni tahlil qilishda xatolik yuz berdi

en: Error protection
uz: Xatolardan himoya qilish

en: Error reading audio CD.
uz: Audio CD ni o'qishda xatolik yuz berdi.

en: Event
uz: Voqea

en: Export Playlist ...
uz: Pleylistni eksport qilish...

en: FFmpeg Plugin
uz: FFmpeg plagini

en: FLAC Decoder
uz: FLAC dekoder

en: Fade in:
uz: Paydo bo'lish

en: Fade out:
uz: Yo'qolish

en: Fading
uz: Pasaygan

en: Failed to connect to JACK port %s.
uz: %s JACK portiga ulanib bo‘lmadi..

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
uz: JACK serveriga ulanib bo'lmadi, ishga tushirilganmi?

en: Failed to create the CDDB connection.
uz: CDDB ulanishini yaratib bo‘lmadi.

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
uz: Ochiq CD diskini ishga tushirishni tugatib bo'lmadi.

en: Failed to initialize cdio subsystem.
uz: cdio quyi tizimini ishga tushirib boʻlmadi.

en: Failed to open CD device %s.
uz: %s CD qurilmasini ochib bo'lmadi.

en: Failed to query the CDDB server
uz: CDDB serverini so‘rash bajarilmadi

en: Failed to query the CDDB server: %s
uz: CDDB serverini so'rash bajarilmadi: %s

en: Failed to read the CDDB info: %s
uz: CDDB ma'lumotlarini o'qib bo'lmadi: %s

en: Failed to retrieve first/last track number.
uz: Birinchi/oxirgi trek raqamini olib bo‘lmadi.

en: Fake transparency
uz: Soxta shaffoflik

en: Fall-off time:
uz: Tushish vaqti:

en: Fast sinc interpolation
uz: Tez sink interpolatsiyasi

en: Feed level:
uz: Ta'minot darajasi:

en: Feedback:
uz: Fikr-mulohaza:

en: Fetch lyrics from:
uz: Qo'shiq matnni yuklab oling:

en: File Info Box
uz: Fayl ma'lumotlar qutisi

en: File Name
uz: Fayl nomi

en: File Path
uz: Fayl yo'li

en: File name
uz: Fayl nomi

en: File path
uz: Fayl yo'li

en: FileWriter Plugin
uz: FileWriter plagini

en: Filter ports (regex, use any port if blank):
uz: Portlarni filtrlash (regex, bo'sh bo'lsa, istalgan portdan foydalaning):

en: Final
uz: Yakun

en: Font %i:
uz: Shrift %i:

en: Fonts
uz: Shriftlar

en: For better crossfading, enable
    the Silence Removal effect.
uz: Yaxshiroq oʻzaro oʻtish uchun
    jimlikni olib tashlash effektini yoqing.

en: Force addition of version 2 tag
uz: 2 versiya tegini majburan qo‘shish

en: Friday
uz: Juma

en: Further truncate those on chars
uz: Belgilardagilarni yanada qisqartirish

en: GIO Plugin
uz: GIO plagini

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
uz: Audacious uchun GIO plagini
    Mualliflik huquqi 2009-2012 Jon Lindgren

en: GTK Interface
uz: GTK interfeysi

en: Game Console Music Decoder
uz: O'yin konsoli musiqa dekoderi

en: General
uz: Umumiy

en: Generate file name from:
uz: Fayl nomini quyidagidan yarating:

en: Genre
uz: Janr

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
uz: Global tezkor tugmalar plagini
    Pleyerni global tugmalar birikmalari yoki multimedia tugmalari bilan boshqarish.
    
    Mualliflik huquqi (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Ishtirokchilar:
    Mualliflik huquqi (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Mualliflik huquqi (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
    Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
    Jonatan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
    Jeremi Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
uz: Global tezkor tugma plagini
    Pleyerni global tugmalar birikmalari yoki multimedia tugmalari bilan boshqaring.
    
    Mualliflik huquqi (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Mualliflik huquqi (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Ishtirokchilar:
    Mualliflik huquqi (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Mualliflik huquqi (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
    Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
    Jonatan A. Devis <davis@jdhouse.org>,
    Jeremi Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkeys
uz: Global tezkor tugmalar

en: Help
uz: Yordam

en: Hotkeys:
uz: Tezkor tugmalar:

en: Hz
uz: Gts

en: Ignore insufficient number of ports
uz: Portlar soni yetarli emasligiga e'tibor bermaslik

en: Ignore length from SPC tags
uz: SPC teglaridan uzunlikni e'tiborsiz qoldirish

en: Ignore length from file
uz: Fayldagi uzunlikka e'tibor bermaslik

en: Import Playlist ...
uz: Pleylistni import qilish...

en: Include album name in notification
uz: Bildirishnomaga albom nomini kiritish

en: Increase reverb
uz: Reverberatsiyani ko'paytirish

en: Information
uz: Ma'lumot

en: Intensity:
uz: Intensivlik:

en: Interpolation mode:
uz: Interpolatsiya rejimi:

en: Interpolation:
uz: Interpolyatsiya:

en: Invalid URI %s.
uz: Yaroqsiz URI %s.

en: Invalid open mode
uz: Yaroqsiz ochiq rejim

en: Invert Selection
uz: Tanlovni teskari aylantirish

en: It is not recommended to bind the primary mouse buttons without modifiers.
    
    Do you want to continue?
uz: Sichqonchaning asosiy tugmalarini modifikatorlarsiz bog'lash tavsiya etilmaydi.
    
    Davom etishni xohlaysizmi?

en: JACK Output
uz: JACK chiqishi

en: JACK supports only floating-point audio.  You must change the output bit depth to floating-point in Audacious settings.
uz: JACK faqat suzuvchi nuqtali audioni qo'llab-quvvatlaydi. Audacious sozlamalarida chiqish bit chuqurligini suzuvchi nuqtaga o'zgartirishingiz kerak.

en: Jump to Song ...
uz: Qo'shiqqa o'tish...

en: Jump to Time ...
uz: Jump to Time...

en: Jump to _Time ...
uz: Vaqtga o'tish...

en: Jump to file
uz: Faylga o'tish

en: LADSPA Host
uz: LADSPA xosti

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
uz: Audacious uchun LADSPA xosti
    Mualliflik huquqi 2011 Jon Lindgren

en: LIRC Plugin
uz: LIRC plagini

en: Length
uz: Uzunligi

en: Length (msec):
uz: Uzunlik (msek):

en: Level:
uz: Daraja:

en: Library
uz: Kutubxona

en: Line
uz: Satr

en: Linear
uz: Chiziqli

en: Linear (fast)
uz: Chiziqli (tez)

en: Linear interpolation
uz: Chiziqli interpolyatsiya

en: Load lyric files (.lrc) from local storage
uz: Qo'shiq matnlarini fayllarni (.lrc) mahalliy xotiradan yuklash

en: Looking for lyrics ...
uz: Qo'shiq matni qidirilmoqda...

en: Lyrics
uz: Qo'shiq matni

en: Lyrics could not be found.
uz: Qoʻshiq matni topilmadi.

en: M3U Playlists
uz: M3U pleylistlari

en: MMS Plugin
uz: MMS plagin

en: MPG123 Plugin
uz: MPG123 plagin

en: MPRIS 2 Server
uz: MPRIS 2 serveri

en: Mark as copyright
uz: Mualliflik huquqi sifatida belgilash

en: Mark as original
uz: Asl sifatida belgilash

en: Max OSD width:
uz: Maksimal OSD kengligi:

en: Maximum bitrate:
uz: Maksimal bit tezligi:

en: Medium sinc interpolation
uz: O'rta sink interpolyatsiyasi

en: Menu
uz: Menyu

en: Method:
uz: Usul:

en: Minimum bitrate:
uz: Minimal bit tezligi:

en: Misc
uz: Boshqa

en: Missing title and/or artist.
uz: Sarlavha va/yoki artist yetishmayapti.

en: Mixer device:
uz: Mikser qurilmasi:

en: Mixer element:
uz: Mikser elementi:

en: ModPlug (Module Player)
uz: ModPlug (modul pleyer)

en: Module paths:
uz: Modul yo'llari:

en: Module player based on libopenmpt
    
    Written by: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>
uz: Libopenmpt asosidagi modul pleer
    
    Muallif: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>

en: Monday
uz: Dushanba

en: Monitor library for changes
uz: O'zgarishlar uchun kutubxonani kuzatib borish

en: Move to trash
uz: Chiqindiga o'tkazish

en: Move to trash instead of deleting immediately
uz: Darhol oʻchirish oʻrniga chiqindiga oʻtkazish

en: Multi-Monitor options
uz: Ko'p monitorli variantlar

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
uz: Audacious foydalanish uchun ko'p formatli audio dekodlash plagini
    FFmpeg multimedia freymvorki (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plagin mualliflari:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>

en: Mute
uz: Ovozsiz

en: N_o Playlist Advance
uz: Pleylist harakati yo'q

en: Name:
uz: Nomi:

en: Nearest (fastest)
uz: Eng yaqin (eng tez)

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
uz: Neon HTTP/HTTPS plagini

en: Never
uz: Hech qachon

en: New Playlist
uz: Yangi pleylist

en: Next
uz: Keyingi

en: Next Album
uz: Keyingi albom

en: Next Playlist
uz: Keyingi pleylist

en: Next track
uz: Keyingi trek

en: No JACK output ports were found. Please check settings.
uz: JACK chiqish portlari topilmadi. Iltimos, sozlamalarni tekshiring.

en: No audio capable CD drive found.
uz: Hech qanday audio moslamasi mavjud CD drayvi topilmadi.

en: No files are selected.
uz: Hech qanday fayl tanlanmagan.

en: No. of Tracks:
uz: Qo'shiqlar raqami:

en: Noise reduction
uz: Shovqinni kamaytirish

en: None
uz: Yo'q

en: Now Playing
uz: Hozir ijro etilmoqda

en: Nowhere
uz: Hech qayerda

en: Number of results to show:
uz: Ko'rsatiladigan natijalar soni:

en: OPL Emulator:
uz: OPL emulyatori:

en: OSS3 Output
uz: OSS3 chiqishi

en: OSS4 Output
uz: OSS4 chiqishi

en: OSS4 Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    I would like to thank people on #audacious, especially Tony Vroon and John Lindgren and of course the authors of the previous OSS plugin.
uz: Audacious uchun OSS4 chiqish plagini
    Mualliflik huquqi 2010-2012 Michał Lipski
    
    Men #audacious-dagi odamlarga, ayniqsa Toni Vroon va Jon Lindgrenga va, albatta, avvalgi OSS plaginining mualliflariga minnatdorchilik bildirmoqchiman.

en: Omit Xing VBR header
uz: Xing VBR sarlavhasini o'tkazib yubormaslik

en: On
uz: Yoqilgan

en: On All Workspaces
uz: Barcha ish joylarida

en: On automatic song change
uz: Qo'shiqni avtomatik o'zgartirishda

en: On seek or manual song change
uz: Qidiruv yoki qo'lda qo'shiqni o'zgartirishda

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
uz: Faqat %d JACK chiqish portlari topildi, lekin %d talab qilinadi.

en: Only add v1 tag
uz: Faqat v1 tegini qo'shish

en: Only add v2 tag
uz: Faqat v2 tegini qo'shish

en: Open Containing Folder
uz: O'z ichiga olgan jildni ochish

en: Open Files
uz: Fayllarni ochish

en: Open Files ...
uz: Fayllarni ochish...

en: Open Folder ...
uz: Jildni ochish...

en: Open URL ...
uz: URL ni ochish...

en: Open _URL ...
uz: URL ochish...

en: OpenGL Spectrum Analyzer
uz: OpenGL spektr analizatori

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
uz: Audacious uchun OpenGL spektr analizatori
    Mualliflik huquqi 2013 Kristof Bude, Jon Lindgren va Karlo Bramini
    
    XMMS plagini asosida:
    Mualliflik huquqi 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Tomas Nilsson va 4Front Technologies
    
    Litsenziya: GPLv2+

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    Copyright 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
uz: Audacious uchun OpenGL Spektr analizatori
    Mualliflik huquqi 2013 Kristof Bude, Jon Lindgren va Karlo Bramini
    Mualliflik huquqi 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    XMMS plagini asosida:
    Mualliflik huquqi 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Tomas Nilsson va 4Front Technologies
    
    Litsenziya: GPLv2+

en: OpenMPT (Module Player)
uz: OpenMPT (modul pleyer)

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
uz: OpenPSF PSF1/PSF2 dekoderi

en: Options
uz: Variantlar

en: Options Menu
uz: Variantlar menyusi

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
uz: Asl kod muallifi
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: Original file name
uz: Asl fayl nomi

en: Original file name (no suffix)
uz: Asl fayl nomi (qo'shimchasi yo'q)

en: Original file tag
uz: Asl fayl yorlig'i

en: Output
uz: Chiqarish

en: Output channels:
uz: Chiqish kanallari:

en: Output file format:
uz: Chiqarish fayl formati:

en: Override default chorus:
uz: Standart xorni o'zgartirish:

en: Override default gain:
uz: Standart kuchayishni o'zgartirish

en: Override default polyphony:
uz: Standart polifoniyani o'zgartirish:

en: Override default reverb:
uz: Standart reverberatsiyani o'zgartirish:

en: Override device:
uz: Qurilmani o'zgartirish

en: Oversample
uz: Ortiqcha namuna

en: PCM device:
uz: PCM qurilmasi:

en: PLS Playlists
uz: PLS pleylistlari

en: P_laylist
uz: Pleylist

en: Paste
uz: Joylashtirish

en: Paste at End
uz: Oxirida joylashtirish

en: Paste at _End
uz: Oxirida joylashtirish

en: Path:
uz: Yoʻl:

en: Paus_e
uz: Pauza

en: Pause
uz: Pauza

en: Pause Off
uz: Pauza oʻchirilgan

en: Pause On
uz: Pauza yoqilgan

en: Pause/Resume
uz: To'xtatib turish/Davom ettirish

en: Peak hold time:
uz: Maksimal ushlab turish vaqti:

en: Permission denied.  Open the following URL in a browser, allow Audacious access to your account, and then click 'Check Permission' again:
uz: Ruxsat berilmadi. Brauzerda quyidagi URL manzilini oching, Audacious ga hisobingizga kirishga ruxsat bering va “Ruxsatni tekshirish” tugmasini yana bir marta bosing:

en: Permission granted.  Scrobbling for user %s.
uz: Ruxsat berildi. %s foydalanuvchi uchun scrobbling.

en: Pla_y CD
uz: CD ni ijro ettirish

en: Placement
uz: Joylashuv

en: Play
uz: Ijro ettirish

en: Play Amiga MODs
uz: Amiga MOD larini ijro ettirish

en: Play/Resume
uz: Ijro etish/Davom etish

en: Playback
uz: Ijro

en: Playback Start
uz: Ijroni boshlash

en: Player:
uz: Pleyer:

en: Playlist
uz: Pleylist

en: Playlist (optional)
uz: Pleylist (ixtiyoriy)

en: Playlist Manager
uz: Pleylist menejeri

en: Playlist Manager ...
uz: Pleylist menejeri...

en: Playlist _Manager ...
uz: Pleylist menejeri...

en: Playlist mode.
uz: Pleylist rejimi.

en: Playlist:
uz: Pleylist:

en: Please wait ...
uz: Iltimos kuting...

en: Polyphase (best)
uz: Ko'p fazali (eng yaxshi)

en: Position
uz: Joy

en: Pre_vious
uz: Oldingi

en: Preamp
uz: Kuchaytirgich

en: Prepend track number to file name
uz: Fayl nomiga trek raqamini qo'ying

en: Presets:
uz: Sozlamalar:

en: Press a key combination inside a text field.
uz: Matn maydoni ichiga tugmalar birikmasini bosing.

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
uz: Matn maydonidagi tugmalar birikmasini bosing.
    Sichqoncha tugmachalarini ham bog'lashingiz mumkin.

en: Previous
uz: Oldingi

en: Previous Album
uz: Oldingi albom

en: Previous Playlist
uz: Oldingi pleylist

en: Previous track
uz: Oldingi trek

en: PulseAudio Output
uz: PulseAudio chiqishi

en: Qt Interface
uz: Qt interfeysi

en: QtMultimedia Audio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
uz: Audacious uchun QtMultimedia audio chiqish plagini
    Mualliflik huquqi 2014 Uilyam Pitkok
    
    Audacious uchun SDL chiqish plaginiga asoslangan
    Mualliflik huquqi 2010 Jon Lindgren

en: QtMultimedia Output
uz: QtMultimedia chiqishi

en: Quality
uz: Sifat

en: Quality (0-1):
uz: Sifat (0-1):

en: Quality:
uz: Sifat:

en: Queue Manager ...
uz: Navbat menejeri...

en: Queue Position
uz: Navbatdagi joylashuv

en: Queue position
uz: Navbat holati

en: Queue/Unqueue
uz: Navbat/navbatni bekor qilish

en: Quiet after:
uz: Jimlik:

en: Quit
uz: Chiqish

en: R_everse Order
uz: Teskari tartib

en: Raise player window(s)
uz: Pleyer oynasini (oynalarini) ko'tarish

en: Randomize List
uz: Ro'yxatni tasodifiy qilish

en: Rate:
uz: Baho:

en: Read speed:
uz: O'qish tezligi:

en: Read-and-append mode not supported
uz: O‘qish va qo‘shish rejimi qo‘llab-quvvatlanmaydi

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
uz: Haqiqiy shaffoflik (X Composite Ext. talab qilinadi)

en: Reconnect to LIRC server
uz: LIRC serveriga qayta ulanish

en: Record Stream
uz: Oqim yozib olish

en: Recording off
uz: Yozib olish oʻchirilgan

en: Recording on
uz: Yozib olish yoqilgan

en: Rectangle
uz: To'rtburchak

en: Refresh
uz: Yangilash

en: Refresh Playlist
uz: Pleylistni yangilash

en: Relative X offset:
uz: Nisbiy X ofset:

en: Relative Y offset:
uz: Nisbiy Y ofset:

en: Reminder
uz: Eslatma

en: Remo_ve
uz: O'chirish

en: Remove All
uz: Hammasini o'chirish

en: Remove Duplicates
uz: Dublikatlarni o'chirish

en: Remove Playlist
uz: Pleylistni olib tashlash

en: Remove Selected
uz: Tanlanganni o'chirish

en: Remove Unavailable Files
uz: Mavjud bo'lmagan fayllarni o'chirish

en: Remove Unselected
uz: Tanlanmaganni o'chirish

en: Remove _Duplicates
uz: Dublikatlarni olib tashlash

en: Remove _Unavailable Files
uz: Mavjud bo'lmagan fayllarni olib tashlash

en: Ren_ame
uz: Nomini o'zgartirish

en: Ren_ame ...
uz: Nomini o'zgartirish...

en: Rename Playlist ...
uz: Pleylist nomini oʻzgartirish...

en: Render Style
uz: Render uslubi

en: Repeat
uz: Takrorlash

en: Repeat count:
uz: Takrorlanish soni:

en: Repeat point A set.
uz: A nuqta to'plamini takrorlash.

en: Repeat point B set.
uz: B nuqta to'plamini takrorlash.

en: Repeat points cleared.
uz: Takrorlash nuqtalari tozalandi.

en: Repeat song in endless loop
uz: Qo'shiqni cheksiz siklda takrorlash

en: Rescan library at startup
uz: Ishga tushganda kutubxonani qayta ko'rib chiqish

en: Reset to Defaults
uz: Asl holatiga qaytarish

en: Reverse List
uz: Ro'yxatni teskari qilish

en: Revoke Permission
uz: Ruxsatni bekor qilish

en: Roll Up Equalizer
uz: Roll Up ekvalayzeri

en: Roll Up Player
uz: Roll Up pleyeri

en: Roll Up Playlist Editor
uz: Roll Up pleylist muharriri

en: Rounded Rectangle
uz: Dumaloq to'rtburchak

en: SDL Output
uz: SDL chiqishi

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
uz: Audacious uchun SDL chiqish plagini
    Mualliflik huquqi 2010 Jon Lindgren

en: SID Player
uz: SID pleyer

en: S_huffle
uz: Aralashtirish

en: Sample Rate Converter
uz: Namuna tezligi konvertori

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
uz: Audacious uchun namuna tezligi plagini
    Mualliflik huquqi 2010-2012 Jon Lindgren

en: Sample rate
uz: Namuna tezligi

en: Sample rate:
uz: Namuna tezligi:

en: Saturday
uz: Shanba

en: Save Locally
uz: Mahalliy ravishda saqlash

en: Save into custom directory:
uz: Maxsus katalogga saqlash:

en: Save into original directory
uz: Asl katalogga saqlash

en: Save volume between sessions.
uz: Seanslar orasidagi ovoz balandligini saqlash.

en: Scroll on song change
uz: Qo'shiqni o'zgartirish uchun aylantiring

en: Search Library
uz: Kutubxonani qidirish

en: Search Tool
uz: Qidiruv vositasi

en: Search _Library
uz: Kutubxonani qidirish

en: Search and Select
uz: Qidirish va tanlash

en: Search library
uz: Kutubxonani qidirish

en: Search playlist
uz: Pleylistni qidirish

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
uz: Izlash  %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Select All
uz: Hammasini belgilash

en: Select None
uz: Hech birini tanlamaslik

en: Select _All
uz: Hammasini belgilash

en: Select a playlist
uz: Pleylistni tanlang

en: Select main player window font:
uz: Asosiy pleyer oynasi shriftini tanlash:

en: Select playlist font:
uz: Pleylist shriftini tanlash:

en: Services
uz: Xizmatlar

en: Set Alarm ...
uz: Signal sozlash...

en: Set Repeat Point _A
uz: A takrorlash nuqtasini sozlash

en: Set Repeat Point _B
uz: B takrorlash nuqtasini sozlash

en: Set maximum playback time:
uz: Maksimal ijro vaqtini sozlash:

en: Set minimum playback time:
uz: Minimal ijro vaqtini sozlash:

en: Settings
uz: Sozlamalar

en: Settings ...
uz: Sozlamalar...

en: Shadow
uz: Soya

en: Sharp
uz: Keskin

en: Show
uz: Ko'rsatish

en: Show Equalizer
uz: Ekvalayzerni ko'rsatish

en: Show I_nfo Bar
uz: Ma'lumot panelini ko'rsatish

en: Show Info Bar Vis_ualization
uz: Ma'lumot paneli vizualizatsiyasini ko'rsatish

en: Show Info Bar _Album Art
uz: Ma'lumot panelidagi albom qoplamasini ko'rsatish

en: Show On-Screen-Display
uz: Ekrandagi displeyni ko'rsatish

en: Show Playlist Editor
uz: Pleylist muharririni ko'rsatish

en: Show Remaining Time
uz: Qolgan vaqtni ko'rsatish

en: Show _Menu Bar
uz: Menyu panelini ko'rsatish

en: Show _Remaining Time
uz: Qolgan vaqtni ko'rsatish

en: Show _Status Bar
uz: Holat panelini ko‘rsatish

en: Show close buttons
uz: Yopish tugmalarini ko'rsatish

en: Show column headers
uz: Ustun sarlavhalarini ko'rsatish

en: Show entry counts
uz: Kiritilgan sonlarni ko'rsatish

en: Show playback controls
uz: Ijro qilish boshqaruvlarini ko‘rsatish

en: Show playlist tabs:
uz: Pleylist yorliqlarini ko'rsatish:

en: Shuffle
uz: Aralashtirish

en: Shuffle by Albu_m
uz: Albom bo'yicha aralashtirish

en: Shuffle by Album
uz: Albom bo'yicha aralashtirish

en: Silence Removal
uz: Sukunatni olib tashlash

en: Silence Removal Plugin for Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren
uz: Audacious uchun Sukunatni olib tashlash plagini
    Mualliflik huquqi 2014 Jon Lindgren

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
uz: Håvard Kvålen tomonidan sinus ohang generatori <havardk@xmms.org>
    Daniel J. Peng tomonidan tahrirlangan <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Undan foydalanish uchun URL manzilini qo'shing: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    masalan tone://2000;2005 2000 Gts ohang va 2005 Gts ohangni ijro etish uchun

en: Single mode.
uz: Yagona rejim.

en: Size (bytes)
uz: Hajmi (bayt)

en: Skip leading silence
uz: Oldingi jimlikni o'tkazib yuborish

en: Skip trailing silence
uz: Keyingi jimlikni o'tkazib yuborish

en: Skip/repeat samples
uz: Namunalarni o'tkazib yuborish/takrorlash

en: Song Info
uz: Qo'shiq haqida ma'lumot

en: Song Info ...
uz: Qo'shiq haqida ma'lumot...

en: Song _Info ...
uz: Qo'shiq haqida ma'lumot...

en: Sort List
uz: Roʻyxatni saralash

en: Sort Se_lected
uz: Tanlangan saralash

en: Sort Selected
uz: Tanlanganlarni saralash

en: Spectrum Analyzer
uz: Spektr analizatori

en: Spline (good)
uz: Splayn (yaxshi)

en: Split title into artist and title on chars
uz: Sarlavhani artistga va sarlavhani belgilarga ajrating

en: Start at
uz: Boshlash

en: Step backward
uz: Orqaga qadam

en: Step forward
uz: Oldinga qadam

en: Stereo separation:
uz: Stereo ajratish:

en: Stop
uz: To'xtatish

en: Stop A_fter This Song
uz: Ushbu qo'shiqdan keyin to'xtash

en: Stop After This Song
uz: Bu qo'shiqdan keyin to'xtatish

en: Stopped
uz: To'xtatildi

en: Stopping after song.
uz: Qo'shiqdan keyin to'xtash.

en: Store fetched lyrics in local cache
uz: Olingan qo'shiq matnlarini mahalliy keshda saqlash

en: Stream name:
uz: Oqim nomi:

en: Strictly enforce minimum bitrate
uz: Minimal bit tezligiga qat'iy rioya qilish

en: Sunday
uz: Yakshanba

en: Tact Generator
uz: Takt generatori

en: Tact generator: %d bpm
uz: Takt generatori: %d zarba/daq

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
uz:  Takt generatori: %d zarba/daq %d/%d

en: Tags
uz: Teglar

en: Test
uz: Sinov

en: Text
uz: Matn

en: The JACK server requires a sample rate of %d Hz, but Audacious is playing at %d Hz.  Please use the Sample Rate Converter effect to correct the mismatch.
uz: JACK serveri %dGts namuna tezligini talab qiladi, lekin Audacious %d Gts da ijro ettirmoqda. Iltimos, nomuvofiqlikni tuzatish uchun Sample Rate Converter effektidan foydalaning.

en: The Scrobbler plugin could not be started.
    There might be a problem with your installation.
uz: Scrobbler plaginini ishga tushirib bo‘lmadi.
    O'rnatishingizda muammo bo'lishi mumkin.

en: There was a problem contacting Last.fm.
uz: Last.fm bilan bog‘lanishda muammo yuz berdi.

en: These settings will take effect when Audacious is restarted.
uz: Ushbu sozlamalar Audacious qayta ishga tushirilganda kuchga kiradi.

en: This is your wakeup call.
uz: Bu sizning uyg'otuvchi qo'ng'iroqingiz.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
uz: Bu dastur bepul dastur hisoblanadi; siz uni qayta tarqatishingiz va/yoki uni Free Software Foundation tomonidan nashr etilgan GNU General Public License shartlariga muvofiq o'zgartirishingiz mumkin; Litsenziyaning 2-versiyasi yoki (sizning xohishingizga ko'ra) har qanday keyingi versiyasi.
    
    Ushbu dastur foydali bo'ladi degan umidda tarqatiladi, lekin HECH QANDAY KAFOLATSIZ; SOVLASH MUVOFIQligi yoki MAQSUS MAQSADGA MUVOFIQligi haqidagi nazarda tutilgan kafolatsiz. Batafsil ma'lumot uchun GNU General Public License-ga qarang.
    
    Siz ushbu dastur bilan birga GNU General Public License nusxasini olishingiz kerak edi; bo'lmasa, Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, AQSH ga yozing.

en: Threshold:
uz: Chegara:

en: Thursday
uz: Payshanba

en: Time
uz: Vaqt

en: Time
      Alarm at:
        The time for the alarm to come on.
    
      Quiet after:
        Stop alarm after this amount of time.
           (if the wakeup dialog is not closed)
    
    
    Days
      Day:
        Select the days for the alarm to activate.
    
      Time:
        Choose the time for the alarm on each day,
        or select the toggle button to use the default
        time.
    
    
    Volume
      Fading:
        Fade the volume up to the chosen volume
        for this amount of time.
    
      Start at:
        Start fading from this volume.
    
      Final:
        The volume to stop fading at.  If the fading
        time is 0 then set volume to this and start
        playing.
    
    
    Options:
      Additional Command:
        Run this command at the alarm time.
    
      Playlist:
        Load this playlist. If no playlist
        is given, the current one will be used.
        The URL of an mp3/ogg stream
        can also be entered here.
    
      Reminder:
        Display a reminder when the alarm goes off.
        Type the reminder in the input field and enable
        the checkbox if you want it to be shown.
uz: Vaqt
    Signal:
    Signal chalish vaqti.
    
    Jimlik:
    Bu vaqtdan keyin signalni to'xtatish.
    (uyg'otish oynasi yopiq bo'lmasa)
    
    
    Kunlar
    Kun:
    Signalni yoqish uchun kunlarni tanlang.
    
    Vaqt:
    Har kuni signal uchun vaqtni tanlang,
    yoki standartni ishlatish uchun almashtirish tugmasini tanlang
    vaqt.
    
    
    Ovoz balandligi
    Pasaygan:
    Ovozni tanlangan ovoz balandligigacha o'chiring
    bu vaqt uchun.
    
    Boshlash:
    Ushbu ovoz balandligidan pasayish boshlansin.
    
    Yakun:
    Pasayishni toʻxtatish uchun ovoz balandligi. Agar pasaigan bo'lsa
    vaqt 0 ga teng, keyin ovoz balandligini o'rnating va boshlang.
    
    
    Variantlar:
    Qo'shimcha buyruq:
    Ushbu buyruqni signal vaqtida ishga tushiring.
    
    Pleylist:
    Ushbu pleylistni yuklang. Agar pleylist berilmagan bo'lsa,
    joriyidan foydalaniladi.
    Mp3/ogg oqimining URL manzilini
    bu yerga ham kiritish mumkin.
    
    Eslatma:
    Signal o'chganda eslatmani ko'rsatish.
    Kiritish maydoniga eslatmani kiriting va yoqing
    ko'rsatilishini xohlasangiz, katagiga belgi qo'ying.

en: Time Div:
uz: Vaqt taqsimoti:

en: Timing (ms)
uz: Vaqt (ms)

en: Title
uz: Sarlavha

en: Title Change
uz: Sarlavhani o'zgartirish

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
uz: Musiqa kutubxonangizni Audacious ga import qilish uchun jildni tanlang va keyin “yangilash” belgisini bosing.

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
uz: Abadiy takrorlash uchun takrorlash sonini -1 ga o'rnating.

en: Toggle player window(s)
uz: Pleyer oynasini (oynalarini) almashtirish

en: Toggle repeat
uz: Takrorlashni yoqish/o‘chirish

en: Toggle shuffle
uz: Aralashtirishni yoqish/o‘chirish

en: Toggle stop after current
uz: Joriydan keyin almashtirishni to'xtatish

en: Tone Generator
uz: Ohang generatori

en: Tone Generator:
uz: Ohang generatori:

en: Too many redirects
uz: Yo‘naltirishlar juda ko‘p

en: Track
uz: Trek

en: Track %d is a data track.
uz: Trek %d bu ma'lumotlar treki.

en: Track %d not found.
uz: Trek %d topilmadi.

en: Transparency
uz: Shaffoflik

en: Transpose:
uz: Ko'chirish:

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
uz: Pleylist yozuvi ijro etilganda OSD ni ishga tushiradi.

en: Triggers OSD when playback is paused.
uz: Ijro toʻxtatilganda OSD ni ishga tushiradi.

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
uz: Ijro davom etganda OSD ni ishga tushiradi.

en: Triggers OSD when the song title changes (for internet streams).
uz: Qo'shiq nomi o'zgarganda OSD ni ishga tushiradi (internet oqimlari uchun).

en: Tuesday
uz: Seshanba

en: Type:
uz: Turi:

en: Unable to fetch %s
uz: %s olib bo‘lmadi

en: Unable to parse %s
uz: %s tahlil qilib boʻlmadi

en: Undock
uz: Yechish

en: Unknown HTTP error
uz: Noma'lum HTTP xatosi

en: Unsupported disk type.
uz: Qo'llab-quvvatlanmaydigan disk turi.

en: Use CD-Text
uz: CD-Text dan foydalanish

en: Use CDDB
uz: CDDB dan foydalanish

en: Use HTTP instead of CDDBP
uz: CDDBP o'rniga HTTP dan foydalanish

en: Use accurate length calculation (slow)
uz: To'g'ri uzunlik hisobini ishlatish (sekin)

en: Use alternate device:
uz: Muqobil qurilmadan foydalanish:

en: Use bit perfect audio (adapt device sampling rate)
uz: Bit mukammal audiodan foydalanish (qurilma namuna olish tezligini moslashtirish)

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
uz: Bitmap shriftlaridan foydalaning (faqat ASCII ni qo'llab-quvvatlaydi)

en: Use bold font for column headers
uz: Ustun sarlavhalari uchun qalin shriftdan foydalanish

en: Use exclusive mode
uz: Maxsus rejimdan foydalanish

en: Use only when song length is unknown
uz: Faqat qo'shiq uzunligi noma'lum bo'lganda foydalanish

en: Use rate mappings
uz: Daraja xaritalashdan foydalanish

en: VBR quality level:
uz: VBR sifat darajasi:

en: VU Meter
uz: VU metr

en: View
uz: Ko'rinish

en: Visualization
uz: Vizualizatsiya

en: Visualizations
uz: Vizualizatsiya

en: Voice Removal
uz: Ovozni olib tashlash

en: Volume
uz: Ovoz balandligi

en: Volume Down
uz: Ovozni pasaytirish

en: Volume Up
uz: Ovozni oshirish

en: Volume _Down
uz: Ovozni pasaytirish

en: Volume _Up
uz: Ovozni oshirish

en: Volume down
uz: Ovozni pasaytirish

en: Volume up
uz: Ovozni ko'tarish

en: Volume:
uz: Ovoz balandligi:

en: Volume: %d%%
uz: Ovoz balandligi: %d%%

en: Wait before reconnecting:
uz: Qayta ulanishdan oldin kutish:

en: WavPack Decoder
uz: WavPack dekoder

en: Wednesday
uz: Chorshanba

en: What do these options mean?
uz: Bu variantlar nimani anglatadi?

en: Win32 waveOut Plugin for Audacious
    Copyright 2016 John Lindgren
uz: Audacious uchun Win32 waveOut plagini
    Mualliflik huquqi 2016 John Lindgren

en: Winamp Classic Interface
uz: Winamp klassik interfeysi

en: Windowed sinc
uz: Oynali sinc

en: Working ...
uz: Ishlamoqda...

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
uz: XML almashish mumkin pleylistlar (XSPF)

en: Year
uz: Yil

en: You need to allow Audacious to scrobble tracks to your Last.fm account.
uz: Audacious ga Last.fm hisobingizga treklarni siljitishga ruxsat berishingiz kerak.

en: Your reminder for today is...
uz: Bugungi eslatmangiz...

en: Your scrobbles are being saved on your computer temporarily.  They will be submitted as soon as Audacious is allowed access.
uz: Scrobbllar kompyuteringizda vaqtinchalik saqlanmoqda. Ular Audacious ga kirishga ruxsat berilgan zahoti yuboriladi.

en: _Add
uz: _Qo'shish

en: _Add CD
uz: CD qo'shish

en: _Add Files ...
uz: Fayllarni qo'shish...

en: _Add Folder ...
uz: Jild qo'shish...

en: _Add to Playlist
uz: Pleylistga qo'shish

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Clear Repeat Points
uz: Takrorlash nuqtalarini tozalash

en: _Close
uz: _Yopish

en: _Copy
uz: Nusxalash

en: _Create Playlist
uz: Pleylist yaratish

en: _Equalizer ...
uz: Ekvalayzer...

en: _Export ...
uz: Eksport...

en: _File
uz: Fayl

en: _Find ...
uz: Topish...

en: _Import ...
uz: Import...

en: _Jump to Song ...
uz: Qo'shiqqa o'tish...

en: _Log Inspector ...
uz: Jurnal inspektori...

en: _New
uz: Yangi

en: _Next
uz: _Keyingi

en: _Open
uz: _Ochish

en: _Open Containing Folder
uz: O'z ichiga olgan jildni ochish

en: _Open Files ...
uz: _Fayllarni ochish...

en: _Open Folder ...
uz: Jildni ochish...

en: _Output
uz: Chiqarish

en: _Paste
uz: Joylashtirish

en: _Play
uz: Ijro ettirish

en: _Play/Resume
uz: Ijro ettirish/Davom etish

en: _Playback
uz: Ijro ettirish

en: _Queue Manager ...
uz: Navbat menejeri...

en: _Queue/Unqueue
uz: Navbat/navbatni bekor qilish

en: _Quit
uz: Chiqish

en: _Random Order
uz: Tasodifiy tartib

en: _Record Stream
uz: Oqim yozib olish

en: _Refresh
uz: Yangilash

en: _Refresh Selected
uz: Tanlanganni yangilash

en: _Remove
uz: _O'chirish

en: _Rename ...
uz: Nomini oʻzgartirish...

en: _Repeat
uz: Takrorlash

en: _Services
uz: Xizmatlar

en: _Settings ...
uz: Sozlamalar...

en: _Sort
uz: Saralash

en: _Stop
uz: To'xtatish

en: _View
uz: Ko'rinish

en: _Visualizations ...
uz: Vizualizatsiya...

en: all monitors
uz: hamma monitorlarda

en: dB/second
uz: dB/sekund

en: enable
uz: yoqish

en: h
uz: s

en: hours
uz: soat

en: lossless
uz: yo'qotishsiz

en: lossy
uz: yo'qotadigan

en: lossy (hybrid)
uz: yo'qotadigan (gibrid)

en: minutes
uz: daqiqa

en: monitor %i
uz: %i monitorda

en: note numbers
uz: raqamlarga e'tibor berish

en: of this genre
uz: ushbu janrdan

en: seconds
uz: soniya

en: semitones
uz: yarim tonlar

en: sequenced
uz: ketma-ket

en: variable
uz: o'zgaruvchan
