kcmkonqhtml - en to uz translation catalogue (146 entries)

en: &Black on white
uz: &Oqda qora

en: &Export...
uz: &Eksport qilish

en: &Fixed font:
uz: &Eni oʻzgarmaydigan shrift:

en: &Foreground:
uz: &Oldin fon:

en: &Host or domain name:
uz: &Xost yoki domenning nomi:

en: &Import...
uz: &Import qilish

en: &Java policy:
uz: Java qo&idasi:

en: &Maximum completions:
uz: Toʻldirishlarning &eng katta soni:

en: &Medium font size:
uz: Shriftning oʻ&rtacha oʻlchami:

en: &New...
uz: &Yangi

en: &Path to Java executable, or 'java':
uz: Java &dasturiga yoʻl yoki 'java':

en: &Suppress images
uz: &Rasmlar koʻrsatilmasin

en: &Use same size for all elements
uz: &Hamma elementlar uchun bitta oʻlchamni ishlatish

en: &Use security manager
uz: &Xavfsizlik boshqaruvchisidan foydalanish

en: &White on black
uz: Qo&rada oq

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
uz: (C) 1999 - 2001, Konqueror tuzuvchilari

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
uz: <b>Oqda qora</b><p>Odatda ishlatiladigan ranglar.</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
uz: <b>Staylshitlar</b> <p>Staylshitlar haqida toʻliq maʼlumot uchun http://www.w3.org/Style/CSS saytiga qarang.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
uz: <b>Orqa fon rasmlari koʻrsatilmasin</b><p>Agar tanlansa, Konqueror orqa fon rasmlarini koʻrsatmaydi.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
uz: <b>Rasmlar koʻrsatilmasin</b><p>Agar belgilansa, Konqueror rasmlarni koʻrsatmaydi.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
uz: <b>Andoza staylshitdan foydalanish</b><p>Agar belgilansa, andoza staylshit ishlatiladi.</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
uz: <b>Oqda qora</b><p>Odatda ishlatiladigan ranglar.</p>

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
uz: <h1>Konqueror shriftlari</h1>Bu yerda veb-sahifalarni koʻrsatishda Konqueror ishlatadigan shriftlarni moslashingiz mumkin.

en: <p>This is the currently selected font family</p>
uz: <p>Joriy tanlangan shrift oilasi</p>

en: A&nimations:
uz: &Animatsiya:

en: A&utomatically load images
uz: Rasmlarni &avtomatik ravishda yuklash

en: Accept
uz: Qabul qilish

en: Additional Java a&rguments:
uz: Java uchun qoʻshimcha ar&gumentlar:

en: Allow
uz: Ruxsat berish

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
uz: Holat panelidagi matnni skript orqali oʻzgartirishga ruxsat berish.

en: Allow scripts to change the window position.
uz: Oynaning joyini skript orqali oʻzgartirishga ruxsat berish.

en: Allow scripts to change the window size.
uz: Oynaning oʻlchamini skript orqali oʻzgartirishga ruxsat berish.

en: Allow scripts to focus the window.
uz: Skriptlarga oynani fokuslashga ruxsat berish.

en: Ask
uz: Soʻrash

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
uz: Xatchoʻplar qoʻshilganda jild va nomni soʻrash

en: Bac&kground:
uz: Orqa &fon:

en: Boo&kmarks
uz: &Xatchoʻplar

en: C&ursive font:
uz: &Qiya shrift:

en: Chan&ge cursor over links
uz: Bogʻlarni ustida &kursorni oʻzgartirish

en: Chan&ge...
uz: Oʻz&gartirish

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
uz: Tanlangan xost yoki domen qoidasini oʻzgartirish uchun ushbu tugmani bosing.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
uz: Tanlangan xost yoki domen qoidasini olib tashlash uchun ushbu tugmani bosing.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
uz: Domen yoki xost uchun qoidani qoʻlbola qoʻshish uchun ushbu tugmani bosing.

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
uz: Tarkibida Java qoidalari boʻlgan faylni tanlash uchun ushbu tugmani bosing. Ushbu qoidalar mavjud qoidalar bilan birlashtiriladi. Bir xil yozuvlarga eʼtibor berilmaydi.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
uz: Tarkibida JavaScript qoidalari boʻlgan faylni tanlash uchun ushbu tugmani bosing. Ushbu qoidalar mavjud qoidalar bilan birlashtiriladi. Bir xil yozuvlarga eʼtibor berilmaydi.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
uz: Zip bilan qisilgan Java qoidalar faylini saqlash uchun shu tugmani bosing. <b>java_policy.tgz</b> nomli fayl siz istagan joyga saqlanadi.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
uz: Zip bilan qisilgan JavaScript qoidalar faylini saqlash uchun shu tugmani bosing. <b>javascript_policy.tgz</b> nomli fayl siz istagan joyga saqlanadi.

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
uz: Bir qancha tabli oynani yopishdan &oldin tasdiqlash

en: Cus&tom
uz: &Boshqa

en: Custom&ize...
uz: &Moslash

en: De&lete
uz: Oʻch&irish

en: Default encoding:
uz: Andoza kodlash usuli:

en: Deny
uz: Ruxsat berilmasin

en: Domain-Specific JavaScript Policies
uz: Domenga bogʻliq JavaScript qoidalari

en: Dra&w frame around not completely loaded images
uz: Toʻliq yuklanmagan rasmlarning &chegaralarini koʻrsatish

en: Ena&ble JavaScript globally
uz: JavaScript'ni yoq&ish

en: Enable Ja&va globally
uz: Java'ni &yoqish

en: Enable debu&gger
uz: &Debaggerni yoqish

en: Enable filters
uz: Filterlarni yoqish

en: Enables builtin JavaScript debugger.
uz: JavaScript debaggerini yoqish.

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
uz: JavaScript kodi ishga tushirilganda xato roʻy bersa, u haqida xabar berish.

en: Export...
uz: Eksport qilish

en: Fantas&y font:
uz: Fantas&y shrift:

en: Focus window:
uz: Oynani fokuslash:

en: Font &size adjustment for this encoding:
uz: Ushbu kodlash usuli uchun shrift &oʻlchami:

en: Font Family
uz: Shrift oilasi

en: Font Si&ze
uz: Shriftning oʻ&lchami

en: Form Com&pletion
uz: Shakillarni &toʻldirish

en: Global JavaScript Policies
uz: Umumiy JavaScript qoidalari

en: Hide filtered images
uz: Filterdan oʻtmagan rasmlarni bekitish

en: Hide the tab bar when only one tab is open
uz: Bitta tab ochiq boʻlsa, uning sarlavhasini bekitish

en: Host/Domain
uz: Xost/Domen

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
uz: Agar belgilansa, Konqueror yangi xatchoʻp qoʻshilganda, uning nomini oʻzgartirish va qaerga saqlashni koʻrsatish imkoniyatini beradi.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
uz: Agar belgilansa, Konqueror veb-shakillarga kiritilgan maʼlumotni eslab qoladi va boshqa veb-shakillardagi oʻxshash maydonlarda uni taklif qiladi.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
uz: Agar belgilansa, Konqueror xatchoʻplar panelida faqat xatchoʻplar tahrirchisi orqali belgilangan xatchoʻplarni koʻrsatadi.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
uz: Agar belgilansa, Konqueror koʻrinishida sichqonchaning oʻng tugmasini bosib bir qadam orqaga oʻtishingiz mumkin. Kontekst menyusidan foydalanish uchun sichqonchaning oʻng tugmasini bosib uni siljiting.

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
uz: Agar belgilansa, sichqoncha bogʻning ustida turganda uning shakli oʻzgaradi (odatda qoʻl shakliga).

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
uz: Agar Java'ga maxsus argumentlarni uzatishni istasangiz, ularni shu yerga kiriting.

en: Ignore
uz: Eʼtibor berilmasin

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
uz: Holat panelidagi matnni skript orqali oʻzgartirish urinishlarga eʼtibor berilmasin. Veb-sahifa holat panelidagi matn oʻzgardi deb "oʻylaydi", ammo aslida hech narsa oʻzgarmaydi.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
uz: Oynaning joyini skript orqali oʻzgartirish urinishlarga eʼtibor berilmasin. Veb-sahifa oynaning joyi oʻzgardi deb "oʻylaydi", ammo aslida hech narsa oʻzgarmaydi.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
uz: Oynaning oʻlchamini skript orqali oʻzgartirish urinishlarga eʼtibor berilmasin. Veb-sahifa oynaning oʻlchami oʻzgardi deb "oʻylaydi", ammo aslida hech narsa oʻzgarmaydi.

en: Images
uz: Rasmlar

en: Import...
uz: Import qilish

en: Java Runtime Settings
uz: Java uchun moslamalar

en: JavaScript policy:
uz: JavaScript qoidasi:

en: Konqueror Browsing Control Module
uz: Konqueror'da veb-sahifalarni koʻrish uchun boshqarish moduli

en: M&iddle click opens URL in selection
uz: Sichqoncha oʻr&ta tugmasi belgilangan matndagi URL'ni ochadi

en: M&inimum font size:
uz: Shriftning eng &kichik oʻlchami:

en: Modify status bar text:
uz: Holat panelidagi matnni oʻzgartirish:

en: Mouse Beha&vior
uz: Sichqonchaning &xususiyatlari

en: Move window:
uz: Oynani joyidan koʻchirish:

en: O&pen new tabs in the background
uz: Yangi tabni orqa fonda o&chish

en: Only on Hover
uz: Sichqoncha ustida turganda

en: Open &links in new tab instead of in new window
uz: &Bogʻlarni yangi oynada ochishni oʻrniga yangi tabda ochish

en: Open &new tab after current tab
uz: Yangi tabni &joriy tabdan keyin ochish

en: Open new windows:
uz: Yangi oynalarni ochish:

en: Policy
uz: Qoida

en: Preview
uz: Koʻrib chiqish

en: Reject
uz: Rad etish

en: Report &errors
uz: Xatolar haqida &xabar berish

en: Resize window:
uz: Oynaning oʻlchamini oʻzgartirish:

en: Right click goes &back in history
uz: Sichqonchaning oʻng tugmasi bir qadam &orqaga oʻtadi

en: S&erif font:
uz: Serif sh&rift:

en: S&tandard font:
uz: &Andoza shrift:

en: Sa&ns serif font:
uz: Sans serif shr&ift:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
uz: Yuqorida koʻrsatilgan xost yoki domen uchun Java qoidasini tanlang.

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
uz: Yuqorida koʻrsatilgan xost yoki domen uchun JavaScript qoidasini tanlang.

en: Show Only Once
uz: Faqat bir marta koʻrsatish

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
uz: Xatchoʻplar panelida faqat belgilangan xatchoʻplarni koʻrsatish

en: Smart
uz: Ixcham

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
uz: Baʼzi veb-sahifalar maʼlum vaqt oraligʻida avtomatik ravishda qayta yuklashni talab qiladi. Agar belgilansa, Konqueror bunday soʻrovlarga eʼtibor beradi. Aks holda, bunday soʻrovlar eʼtiborsiz qoladi.

en: Stylesheets
uz: Staylshitlar

en: Suppress background images
uz: Orqa fon rasmlari koʻrsatilmasin

en: Tabbed Browsing
uz: Tabli koʻrish

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
uz: Eni oʻzgarmaydigan harflar bilan yozilgan matn uchun shrift.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
uz: Veb-sahifalardagi oddiy matnni koʻrsatish uchun shrift.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
uz: Bu shrift Fantasy deb belgilangan matnni koʻrsatishda ishlatiladi.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
uz: Bu shrift qiya deb belgilangan matnni koʻrsatishda ishlatiladi.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
uz: Bu shrift Sans-serif deb belgilangan matnni koʻrsatishda ishlatiladi.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
uz: Bu shrift Serif deb belgilangan matnni koʻrsatishda ishlatiladi.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
uz: Konqueror veb-sahifalarni koʻrsatishda qoʻllaniladigan shriftlarning nisbiy oʻlchami.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
uz: Bir qancha tabli oynani yopishdan oldin yopish yoki yopmaslik haqida soʻrash.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
uz: Bittadan koʻp tab ochiq boʻlsa, ularning sarlavhasi koʻrinadi. Aks holda, tabning sarlavhasi hamisha koʻrinadi.

en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
uz: Bu yangi tabni orqa fonda ochadi.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
uz: Har xil vaziyatlarda, masalan bogʻ yoki jildni sichqonchaning oʻrta tugmasi bilan bosganda, yangi oynani ochishni oʻrniga yangi tab ochiladi.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
uz: Yangi tabni oxirgi tabdan keyin ochishdan koʻra joriy tabdan keyin ochish.

en: Und&erline links:
uz: Bogʻlarni t&agini chizish:

en: Update
uz: Yangilash

en: Us&e default stylesheet
uz: &Andoza staylshitdan foydalanish

en: Use &KIO
uz: KIO'dan &foydalanish

en: Use &user-defined stylesheet
uz: &Koʻrsatilgan staylshitdan foydalanish

en: Use Global
uz: Umumiy qoʻllash

en: Use Language Encoding
uz: Tilning kodlash usulini ishlatish

en: Use global
uz: Umumiy qoʻllash

en: Use same color for all text
uz: Hamma matnlar uchun bitta rangni ishlatish

en: Use same family for all text
uz: Hamma matn uchun bitta shrift oilasini ishlatish

en: Use setting from global policy.
uz: Umumiy qoidadagi moslamadan foydalanish.

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
uz: Agar belgilansa, joriy tab oyna yopilganda undan avval qoʻllanilgan tab oyna koʻrsatiladi.

en: You must first enter a domain name.
uz: Avval, domen nomini kiritishingiz shart.

en: You must first select a policy to be changed.
uz: Oʻzgartirish uchun avvalo qoidani tanlashingiz kerak.

en: You must first select a policy to delete.
uz: Oʻchirish uchun avvalo qoidani tanlashingiz kerak.

[ctx: animations]
en: Disabled
uz: Oʻchirilgan

[ctx: animations]
en: Enabled
uz: Yoqilgan

[ctx: underline]
en: Disabled
uz: Oʻchirilgan

[ctx: underline]
en: Enabled
uz: Yoqilgan
