kdelibs4 - en to uz translation catalogue (523 entries)

en: &Add
uz: &Qoʻshish

en: &Add to Custom Colors
uz: Mening ranglarimga &qoʻshish

en: &Deselect All
uz: Hammasini tanlashni &bekor qilish

en: &Details
uz: &Tafsilotlar

en: &Minimize
uz: Y&igʻish

en: &Remove
uz: &Olib tashlash

en: &Restore
uz: Q&ayta tiklash

en: &Select All
uz: &Hammasini tanlash

en: &Try
uz: &Sinab koʻrish

en: 'ai_family' not supported
uz: "ai_family" qoʻllanmagan

en: 'ai_socktype' not supported
uz: "ai_socktype" qoʻllanmagan

en: -default-
uz: -andoza-

en: -unnamed-
uz: -nomsiz-

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
uz: tizim xatosi: %1

en: <Error>
uz: <Xato>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
uz: <qt><b>%1</b>'dan chiqishga ishonchingiz komilmi?</qt>

en: A file or folder named %1 already exists.
uz: %1 nomli fayl yoki jild allaqachon mavjud.

en: Abort on fatal errors
uz: Juda jiddiy xatolarda toʻxtatish

en: Africa/Abidjan
uz: Afrika/Abijan

en: Africa/Accra
uz: Afrika/Akkra

en: Africa/Addis_Ababa
uz: Afrika/Addis Abeba

en: Africa/Algiers
uz: Afrika/Jazoir

en: Africa/Asmera
uz: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
uz: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
uz: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
uz: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
uz: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
uz: Afrika/Blantire

en: Africa/Brazzaville
uz: Afrika/Brazzavil

en: Africa/Bujumbura
uz: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
uz: Afrika/Qohira

en: Africa/Casablanca
uz: Afrika/Kasablanka

en: Africa/Ceuta
uz: Afrika/Seuta

en: Africa/Conakry
uz: Afrika/Konakri

en: Africa/Dakar
uz: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
uz: Afrika/Dorussalom

en: Africa/Djibouti
uz: Afrika/Jibuti

en: Africa/Douala
uz: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
uz: Afrika/El Aiun

en: Africa/Freetown
uz: Afrika/Fritaun

en: Africa/Gaborone
uz: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
uz: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
uz: Afrika/Yohannesburg

en: Africa/Kampala
uz: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
uz: Afrika/Xartum

en: Africa/Kigali
uz: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
uz: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
uz: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
uz: Afrika/Librevil

en: Africa/Lome
uz: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
uz: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
uz: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
uz: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
uz: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
uz: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
uz: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
uz: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
uz: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
uz: Afrika/Monroviya

en: Africa/Nairobi
uz: Afrika/Nayrobi

en: Africa/Ndjamena
uz: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
uz: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
uz: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
uz: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
uz: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
uz: Afrika/Sao-Tome

en: Africa/Timbuktu
uz: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
uz: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
uz: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
uz: Afrika/Vindhoek

en: All Pictures
uz: Hamma rasmlar

en: America/Adak
uz: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
uz: Amerika/Ankorej

en: America/Anguilla
uz: Amerika/Angvilla

en: America/Antigua
uz: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
uz: Amerika/Aragueyna

en: America/Argentina/Buenos_Aires
uz: Amerika/Argentina/Buenos-Ayres

en: America/Argentina/Catamarca
uz: Amerika/Argentina/Katamarka

en: America/Argentina/ComodRivadavia
uz: Amerika/Argentina/Komodoro-Rivadaviya

en: America/Argentina/Cordoba
uz: Amerika/Argentina/Kordoba

en: America/Argentina/Jujuy
uz: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
uz: Amerika/Argentina/La Rioxa

en: America/Argentina/Mendoza
uz: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
uz: Amerika/Argentina/Rio Gallegos

en: America/Argentina/San_Juan
uz: Amerika/Argentina/San Xuan

en: America/Argentina/Tucuman
uz: Amerika/Argentina/Tukuman

en: America/Argentina/Ushuaia
uz: Amerika/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
uz: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
uz: Amerika/Asunson

en: America/Bahia
uz: Amerika/Baia

en: America/Barbados
uz: Amerika/Barbados

en: America/Belem
uz: Amerika/Belem

en: America/Belize
uz: Amerika/Beliz

en: America/Boa_Vista
uz: Amerika/Boa Vista

en: America/Bogota
uz: Amerika/Bogota

en: America/Boise
uz: Amerika/Buaz

en: America/Buenos_Aires
uz: Amerika/Buenos-Ayres

en: America/Cambridge_Bay
uz: Amerika/Kembridj Bey

en: America/Campo_Grande
uz: Amerika/Kampo Grande

en: America/Cancun
uz: Amerika/Kankun

en: America/Caracas
uz: Amerika/Karakas

en: America/Catamarca
uz: Amerika/Katamarka

en: America/Cayenne
uz: Amerika/Kayenna

en: America/Cayman
uz: Amerika/Keyman

en: America/Chicago
uz: Amerika/Chikago

en: America/Chihuahua
uz: Amerika/Chixuaxua

en: America/Cordoba
uz: Amerika/Kordoba

en: America/Costa_Rica
uz: Amerika/Kosta Rika

en: America/Cuiaba
uz: Amerika/Kuiaba

en: America/Curacao
uz: Amerika/Kyurasao

en: America/Danmarkshavn
uz: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
uz: Amerika/Doson

en: America/Dawson_Creek
uz: Amerika/Doson Krik

en: America/Denver
uz: Amerika/Denver

en: America/Detroit
uz: Amerika/Detroyt

en: America/Dominica
uz: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
uz: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
uz: Amerika/Eyrunepe

en: America/El_Salvador
uz: Amerika/Salvador

en: America/Fortaleza
uz: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
uz: Amerika/Gleys Bey

en: America/Godthab
uz: Amerika/Godtab

en: America/Goose_Bay
uz: Amerika/Guz Bey

en: America/Grand_Turk
uz: Amerika/Grand-Turk

en: America/Grenada
uz: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
uz: Amerika/Gvadelupa

en: America/Guatemala
uz: Amerika/Gvatemala

en: America/Guayaquil
uz: Amerika/Gvayakil

en: America/Guyana
uz: Amerika/Gviana

en: America/Halifax
uz: Amerika/Halifaks

en: America/Havana
uz: Amerika/Gavana

en: America/Hermosillo
uz: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Knox
uz: Amerika/Indiana/Knoks

en: America/Indiana/Marengo
uz: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
uz: Amerika/Indiana/Vivey

en: America/Indianapolis
uz: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
uz: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
uz: Amerika/Ikaluit

en: America/Jamaica
uz: Amerika/Yamayka

en: America/Jujuy
uz: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
uz: Amerika/Joʻno

en: America/Kentucky/Monticello
uz: Amerika/Kentuki/Montisello

en: America/La_Paz
uz: Amerika/La Pas

en: America/Lima
uz: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
uz: Amerika/Los-Anjeles

en: America/Louisville
uz: Amerika/Luisvil

en: America/Maceio
uz: Amerika/Maseio

en: America/Managua
uz: Amerika/Managua

en: America/Manaus
uz: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
uz: Amerika/Martinika

en: America/Mazatlan
uz: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
uz: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
uz: Amerika/Menomini

en: America/Merida
uz: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
uz: Amerika/Meksika Siti

en: America/Miquelon
uz: Amerika/Mikuelon

en: America/Monterrey
uz: Amerika/Monterey

en: America/Montevideo
uz: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
uz: Amerika/Monreal

en: America/Montserrat
uz: Amerika/Monserrat

en: America/Nassau
uz: Amerika/Nassau

en: America/New_York
uz: Amerika/Nyu York

en: America/Nipigon
uz: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
uz: Amerika/Nome

en: America/Noronha
uz: Amerika/Noronxa

en: America/North_Dakota/Center
uz: Amerika/Shimoliy Dakota/Markaz

en: America/Panama
uz: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
uz: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
uz: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
uz: Amerika/Feniks

en: America/Port-au-Prince
uz: Amerika/Port-u-Prins

en: America/Port_of_Spain
uz: Amerika/Ispaniya Porti

en: America/Porto_Velho
uz: Amerika/Porto Velxo

en: America/Puerto_Rico
uz: Amerika/Puerto-Riko

en: America/Rainy_River
uz: Amerika/Reyni River

en: America/Rankin_Inlet
uz: Amerika/Renkin Inlet

en: America/Recife
uz: Amerika/Resife

en: America/Regina
uz: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
uz: Amerika/Rio Branko

en: America/Rosario
uz: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
uz: Amerika/Santyago

en: America/Santo_Domingo
uz: Amerika/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
uz: Amerika/Sao Paulo

en: America/Scoresbysund
uz: Amerika/Skorsbisund

en: America/Shiprock
uz: Amerika/Shiprok

en: America/St_Johns
uz: Amerika/Seynt-Jons

en: America/St_Kitts
uz: Amerika/Seynt-Kristofer

en: America/St_Lucia
uz: Amerika/Seynt-Luchia

en: America/St_Thomas
uz: Amerika/Seynt-Tomas

en: America/St_Vincent
uz: Amerika/Seynt-Vinsent

en: America/Swift_Current
uz: Amerika/Svift Karent

en: America/Tegucigalpa
uz: Amerika/Tegusigalpa

en: America/Thule
uz: Amerika/Tule

en: America/Thunder_Bay
uz: Amerika/Sander Bey

en: America/Tijuana
uz: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
uz: Amerika/Toronta

en: America/Tortola
uz: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
uz: Amerika/Vankuver

en: America/Whitehorse
uz: Amerika/Uaytxos

en: America/Winnipeg
uz: Amerika/Vinnipeg

en: America/Yakutat
uz: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
uz: Amerika/Yellounayf

en: Antarctica/Casey
uz: Antarktika/Kasey

en: Antarctica/Davis
uz: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
uz: Antarktika/DyumonDUrvil

en: Antarctica/Mawson
uz: Antarktika/Mavson

en: Antarctica/McMurdo
uz: Antarktika/MakMurdo

en: Antarctica/Palmer
uz: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/Rothera
uz: Antarktika/Rotera

en: Antarctica/South_Pole
uz: Antarktika/Janubiy Qutb

en: Antarctica/Syowa
uz: Antarktika/Syova

en: Antarctica/Vostok
uz: Antarktika/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
uz: Arktika/Longearbayn

en: Asia/Aden
uz: Osiyo/Aden

en: Asia/Almaty
uz: Osiyo/Olmaota

en: Asia/Amman
uz: Osiyo/Omman

en: Asia/Anadyr
uz: Osiyo/Anadir

en: Asia/Aqtau
uz: Osiyo/Oqtogʻ

en: Asia/Aqtobe
uz: Osiyo/Oqtopa

en: Asia/Ashgabat
uz: Osiyo/Ashxobod

en: Asia/Baghdad
uz: Osiyo/Bagʻdod

en: Asia/Bahrain
uz: Osiyo/Bahrayn

en: Asia/Baku
uz: Osiyo/Boku

en: Asia/Bangkok
uz: Osiyo/Bangkok

en: Asia/Beirut
uz: Osiyo/Bayrut

en: Asia/Bishkek
uz: Osiyo/Bishkek

en: Asia/Brunei
uz: Osiyo/Bruney

en: Asia/Calcutta
uz: Osiyo/Kalkutta

en: Asia/Choibalsan
uz: Osiyo/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
uz: Osiyo/Chongking

en: Asia/Colombo
uz: Osiyo/Kolombo

en: Asia/Damascus
uz: Osiyo/Damashq

en: Asia/Dhaka
uz: Osiyo/Daka

en: Asia/Dili
uz: Osiyo/Dili

en: Asia/Dubai
uz: Osiyo/Dubay

en: Asia/Gaza
uz: Osiyo/Gʻaza

en: Asia/Harbin
uz: Osiyo/Xarbin

en: Asia/Hong_Kong
uz: Osiyo/Gonkong

en: Asia/Hovd
uz: Osiyo/Xovd

en: Asia/Irkutsk
uz: Osiyo/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
uz: Osiyo/Jakarta

en: Asia/Jayapura
uz: Osiyo/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
uz: Osiyo/Ierusalim

en: Asia/Kabul
uz: Osiyo/Qobul

en: Asia/Kamchatka
uz: Osiyo/Kamchatka

en: Asia/Karachi
uz: Osiyo/Karochi

en: Asia/Kashgar
uz: Osiyo/Qashgʻar

en: Asia/Katmandu
uz: Osiyo/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
uz: Osiyo/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
uz: Osiyo/Kuala-Lumpur

en: Asia/Kuching
uz: Osiyo/Kuching

en: Asia/Kuwait
uz: Osiyo/Kuvayt

en: Asia/Macau
uz: Osiyo/Makau

en: Asia/Magadan
uz: Osiyo/Magadan

en: Asia/Makassar
uz: Osiyo/Makassar

en: Asia/Manila
uz: Osiyo/Manila

en: Asia/Muscat
uz: Osiyo/Maskat

en: Asia/Nicosia
uz: Osiyo/Nikoziya

en: Asia/Novosibirsk
uz: Osiyo/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
uz: Osiyo/Omsk

en: Asia/Oral
uz: Osiyo/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
uz: Osiyo/Pnompen

en: Asia/Pontianak
uz: Osiyo/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
uz: Osiyo/Pyongyang

en: Asia/Qatar
uz: Osiyo/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
uz: Osiyo/Qiziloʻrda

en: Asia/Rangoon
uz: Osiyo/Rangun

en: Asia/Riyadh
uz: Osiyo/Riyad

en: Asia/Saigon
uz: Osiyo/Saygon

en: Asia/Sakhalin
uz: Osiyo/Saxalin

en: Asia/Samarkand
uz: Osiyo/Samarqand

en: Asia/Seoul
uz: Osiyo/Seul

en: Asia/Shanghai
uz: Osiyo/Shanxay

en: Asia/Singapore
uz: Osiyo/Singapur

en: Asia/Taipei
uz: Osiyo/Taypey

en: Asia/Tashkent
uz: Osiyo/Toshkent

en: Asia/Tbilisi
uz: Osiyo/Tbilisi

en: Asia/Tehran
uz: Osiyo/Tehron

en: Asia/Thimphu
uz: Osiyo/Timpxu

en: Asia/Tokyo
uz: Osiyo/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
uz: Osiyo/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
uz: Osiyo/Ulan-Bator

en: Asia/Urumqi
uz: Osiyo/Urumchi

en: Asia/Vientiane
uz: Osiyo/Ventyan

en: Asia/Vladivostok
uz: Osiyo/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
uz: Osiyo/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
uz: Osiyo/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
uz: Osiyo/Yerevan

en: Atlantic/Azores
uz: Atlantik Okeani/Azor Orollari

en: Atlantic/Bermuda
uz: Atlantik Okeani/Bermuda Orollari

en: Atlantic/Canary
uz: Atlantik Okeani/Kanar Orollari

en: Atlantic/Cape_Verde
uz: Atlantik Okeani/Keyp Verde

en: Atlantic/Faeroe
uz: Atlantik Okeani/Farer Orollari

en: Atlantic/Jan_Mayen
uz: Atlantik Okeani/Yan Mayen

en: Atlantic/Madeira
uz: Atlantik Okeani/Madeyra Oroli

en: Atlantic/Reykjavik
uz: Atlantik Okeani/Reykyavik

en: Atlantic/South_Georgia
uz: Atlantik Okeani/Janubiy Jorjiya

en: Atlantic/St_Helena
uz: Atlantik Okeani/Avliyo Yelena Oroli

en: Atlantic/Stanley
uz: Atlantik Okeani/Stenli

en: Australia/Adelaide
uz: Avstraliya/Adelaida

en: Australia/Brisbane
uz: Avstraliya/Brisbeyn

en: Australia/Broken_Hill
uz: Avstraliya/Broken Xil

en: Australia/Darwin
uz: Avstraliya/Darvin

en: Australia/Hobart
uz: Avstraliya/Xobart

en: Australia/Lindeman
uz: Avstraliya/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
uz: Avstraliya/Lord Xovi

en: Australia/Melbourne
uz: Avstraliya/Melburn

en: Australia/Perth
uz: Avstraliya/Pert

en: Australia/Sydney
uz: Avstraliya/Sidney

en: Authorization Dialog
uz: Tasdiqlash dialogi

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
uz: 8-bitli displeyda dastur oʻzining shaxsiy ranglar
    jadvalini oʻrnatadi

en: Debug Settings
uz: Debag moslamalari

en: Default color
uz: Andoza rang

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
uz: Xato: Nomaʼlum protokol '%1'

en: Europe/Amsterdam
uz: Oyropa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
uz: Oyropa/Andorra

en: Europe/Athens
uz: Oyropa/Afina

en: Europe/Belfast
uz: Oyropa/Belfast

en: Europe/Belgrade
uz: Oyropa/Belgrad

en: Europe/Berlin
uz: Oyropa/Berlin

en: Europe/Bratislava
uz: Oyropa/Bratislava

en: Europe/Brussels
uz: Oyropa/Brussel

en: Europe/Bucharest
uz: Oyropa/Buxarest

en: Europe/Budapest
uz: Oyropa/Budapesht

en: Europe/Chisinau
uz: Oyropa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
uz: Oyropa/Kopengagen

en: Europe/Dublin
uz: Oyropa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
uz: Oyropa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
uz: Oyropa/Xelsinki

en: Europe/Istanbul
uz: Oyropa/Istambul

en: Europe/Kaliningrad
uz: Oyropa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
uz: Oyropa/Kiev

en: Europe/Lisbon
uz: Oyropa/Lissabon

en: Europe/Ljubljana
uz: Oyropa/Lyubliana

en: Europe/London
uz: Oyropa/London

en: Europe/Luxembourg
uz: Oyropa/Lyuksemburg

en: Europe/Madrid
uz: Oyropa/Madrid

en: Europe/Malta
uz: Oyropa/Malta

en: Europe/Mariehamn
uz: Oyropa/Mariamn

en: Europe/Minsk
uz: Oyropa/Minsk

en: Europe/Monaco
uz: Oyropa/Monako

en: Europe/Moscow
uz: Oyropa/Moskva

en: Europe/Oslo
uz: Oyropa/Oslo

en: Europe/Paris
uz: Oyropa/Parij

en: Europe/Prague
uz: Oyropa/Praga

en: Europe/Riga
uz: Oyropa/Riga

en: Europe/Rome
uz: Oyropa/Rim

en: Europe/Samara
uz: Oyropa/Samara

en: Europe/San_Marino
uz: Oyropa/San-Marino

en: Europe/Sarajevo
uz: Oyropa/Saraevo

en: Europe/Simferopol
uz: Oyropa/Simferopol

en: Europe/Skopje
uz: Oyropa/Skopje

en: Europe/Sofia
uz: Oyropa/Sofiya

en: Europe/Stockholm
uz: Oyropa/Stokgolm

en: Europe/Tallinn
uz: Oyropa/Tallin

en: Europe/Tirane
uz: Oyropa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
uz: Oyropa/Ujgorod

en: Europe/Vaduz
uz: Oyropa/Vaduz

en: Europe/Vatican
uz: Oyropa/Vatikan

en: Europe/Vienna
uz: Oyropa/Vena

en: Europe/Vilnius
uz: Oyropa/Vilnyus

en: Europe/Warsaw
uz: Oyropa/Varshava

en: Europe/Zagreb
uz: Oyropa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
uz: Oyropa/Zaporoje

en: Europe/Zurich
uz: Oyropa/Syurix

en: Exponent: 0x
uz: Eksponent: 0x

en: Fatal Error
uz: Juda jiddiy xato

en: File '%1' is not readable
uz: '%1' faylini oʻqib boʻlmaydi

en: Filename:
uz: Faylning nomi:

en: Get help...
uz: Yordam olish

en: Indian/Antananarivo
uz: Hind Okeani/Antananarivo

en: Indian/Chagos
uz: Hind Okeani/Xios Oroli

en: Indian/Christmas
uz: Hind Okeani/Krismas Oroli

en: Indian/Cocos
uz: Hind Okeani/Kokos Orollari

en: Indian/Comoro
uz: Hind Okeani/Komoro

en: Indian/Kerguelen
uz: Hind Okeani/Kerguelen

en: Indian/Mahe
uz: Hind Okeani/Mae

en: Indian/Maldives
uz: Hind Okeani/Maldiv Orollari

en: Indian/Mauritius
uz: Hind Okeani/Mavrikiy

en: Indian/Mayotte
uz: Hind Okeani/Mayot

en: Information
uz: Maʼlumot

en: Key type: DSA (%1 bit)
uz: Kalitning turi: DSA (%1 bit)

en: Key type: RSA (%1 bit)
uz: Kalitning turi: RSA (%1 bit)

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
uz: Agar dastur QApplication::ManyColor rang
    koʻrsatmalaridan foydalansa, 8-bitli displey
    uchun ranglarning sonini chegaralaydi

en: Maintainer
uz: Taʼminlovchi

en: Minimize
uz: Yigʻish

en: Move &Down
uz: &Pastga

en: Move &Up
uz: &Yuqoriga

en: Name:
uz: Nomi:

en: Named Colors
uz: Nomlangan ranglar

en: No metainfo for %1
uz: %1 uchun meta maʼlumot yoʻq

en: None
uz: Yoʻq

en: Open
uz: Ochish

en: P&review
uz: &Koʻrib chiqish

en: Pacific/Apia
uz: Tinch Okeani/Apia

en: Pacific/Auckland
uz: Tinch Okeani/Oklend

en: Pacific/Chatham
uz: Tinch Okeani/Chatam

en: Pacific/Easter
uz: Tinch Okeani/Ister

en: Pacific/Efate
uz: Tinch Okeani/Efeyt

en: Pacific/Enderbury
uz: Tinch Okeani/Endeburi

en: Pacific/Fakaofo
uz: Tinch Okeani/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
uz: Tinch Okeani/Fiji

en: Pacific/Funafuti
uz: Tinch Okeani/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
uz: Tinch Okeani/Galapagos Orollari

en: Pacific/Gambier
uz: Tinch Okeani/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
uz: Tinch Okeani/Gvadelkanal

en: Pacific/Guam
uz: Tinch Okeani/Guam

en: Pacific/Honolulu
uz: Tinch Okeani/Honolulu

en: Pacific/Johnston
uz: Tinch Okeani/Jonston

en: Pacific/Kiritimati
uz: Tinch Okeani/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
uz: Tinch Okeani/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
uz: Tinch Okeani/Kvajaleyn

en: Pacific/Majuro
uz: Tinch Okeani/Majuro

en: Pacific/Marquesas
uz: Tinch Okeani/Markiz Orollari

en: Pacific/Midway
uz: Tinch Okeani/Midvey

en: Pacific/Nauru
uz: Tinch Okeani/Nauru

en: Pacific/Niue
uz: Tinch Okeani/Niue

en: Pacific/Norfolk
uz: Tinch Okeani/Norfolk

en: Pacific/Noumea
uz: Tinch Okeani/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
uz: Tinch Okeani/Pago Pago

en: Pacific/Palau
uz: Tinch Okeani/Palau

en: Pacific/Pitcairn
uz: Tinch Okeani/Pitkern

en: Pacific/Ponape
uz: Tinch Okeani/Poneyp

en: Pacific/Port_Moresby
uz: Tinch Okeani/Port Moresbi

en: Pacific/Rarotonga
uz: Tinch Okeani/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
uz: Tinch Okeani/Seypan

en: Pacific/Tahiti
uz: Tinch Okeani/Taiti

en: Pacific/Tarawa
uz: Tinch Okeani/Tarava

en: Pacific/Tongatapu
uz: Tinch Okeani/Tongatapu

en: Pacific/Truk
uz: Tinch Okeani/Truk

en: Pacific/Wake
uz: Tinch Okeani/Veyk

en: Pacific/Wallis
uz: Tinch Okeani/Vollis

en: Pacific/Yap
uz: Tinch Okeani/Yap

en: Private key test failed.
uz: Shaxsiy kalitni tekshirish muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: Public key:
uz: Ommaviy kalit:

en: Redo
uz: Qaytarish

en: Remove
uz: Olib tashlash

en: Restore the application for the given 'sessionId'
uz: Berilgan 'sessionId' uchun dasturlarni qayta tiklash

en: Save As
uz: Saqlash

en: Select Font
uz: Shriftni tanlash

en: Shell
uz: Terminal

en: Signature Algorithm:
uz: Imzoning algoritmi:

en: Signature Contents:
uz: Imzoning tarkibi:

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
uz: manzil allaqachon ishlatilmoqda

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
uz: soket allaqachon ulangan

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
uz: soket allaqachon yaratilgan

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
uz: aloqada taymaut

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
uz: amal allaqachon bajarilmoqda

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
uz: tarmoqda xato roʻy berdi

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
uz: xatosiz

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
uz: soket ulanmagan

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
uz: soket yaratilmagan

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
uz: amal qoʻllanmagan

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
uz: masofadagi kompyuter aloqa uzdi

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
uz: nomaʼlum yoki kutilmagan xato roʻy berdi

en: The certificate is invalid.
uz: Sertifikat haqiqiy emas.

en: The certificate is valid.
uz: Haqiqiy sertifikat.

en: Today
uz: Bugun

en: Undo
uz: Bekor qilish

en: Unknown
uz: Nomaʼlum

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
uz: Kalitning algoritmi nomaʼlum

en: Use 'caption' as name in the titlebar
uz: Oynaning sarlavhasi sifatida 'caption'dan foydalanish

en: Use 'icon' as the application icon
uz: Dasturning nishonchasi sifatida 'icon'dan foydalanish

en: Use alternative configuration file
uz: Boshqa moslama faylidan foydalanish

en: Use the X-server display 'displayname'
uz: X-serverning 'displayname' displeyidan foydalanish

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
uz: WM_NET'ga mos keladigan oynalar boshqaruvchisini kutib turish

en: Warning
uz: Diqqat

en: Yesterday
uz: Kecha

en: You do not have permission to create that folder.
uz: Bu jildni yaratishga sizga ruxsat yoʻq.

en: address family for nodename not supported
uz: bogʻ (nodename) uchun manzil oilasi qoʻllanmagan

[ctx: color]
en: LightBlue
uz: Och koʻk

[ctx: color]
en: LightBlue1
uz: Och koʻk 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
uz: Och koʻk 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
uz: Och koʻk 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
uz: Och koʻk 4

[ctx: color]
en: LightGray
uz: Och kul

[ctx: color]
en: LightGreen
uz: Och yashil

[ctx: color]
en: LightYellow
uz: Och sariq

[ctx: color]
en: LightYellow1
uz: Och sariq 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
uz: Och sariq 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
uz: Och sariq 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
uz: Och sariq 4

[ctx: color]
en: khaki
uz: Xaki

[ctx: color]
en: khaki1
uz: Xaki 1

[ctx: color]
en: khaki2
uz: Xaki 2

[ctx: color]
en: khaki3
uz: Xaki 3

[ctx: color]
en: snow
uz: Qor

[ctx: color]
en: snow1
uz: Qor 1

[ctx: color]
en: snow2
uz: Qor 2

[ctx: color]
en: snow3
uz: Qor 3

[ctx: color]
en: snow4
uz: Qor 4

en: defines the application font
uz: dastur uchun shriftni aniqlaydi

en: disable XIM
uz: XIM'ni oʻchirish

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
uz: 8-bitli displeyda dastur haqiqiy ranglardan
    foydalanadi

en: invalid flags
uz: xato bayroqlar

en: invalid value for 'ai_flags'
uz: "ai_flags"ning qiymati haqiqiy emas

en: memory allocation failure
uz: xotiradan joy ajratish muvaffaqiyatsiz tugadi

en: modified
uz: oʻzgargan

en: name or service not known
uz: Nom yoki xizmat nomaʼlum

en: no address associated with nodename
uz: bogʻ (nodename) bilan hech qanday manzil bogʻlanmagan

en: no error
uz: xato yoʻq

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
uz: * Mening ranglarim *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
uz: * Yaqinda ishlatilgan ranglar *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
uz: 40 rang

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
uz: Kamalak ranglari

[ctx: palette name]
en: Web Colors
uz: Internet

en: pm
uz: kechqurun

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
uz: <p>Turli davlatlardagi tarjima jamoalarini harakati tufayli KDE koʻp tillarga tarjima qilingan.</p><p>Agar KDE'ni turli tillarga tarjimasi haqida koʻproq maʼlumotga ega boʻlishni istasangiz, <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org/</a> veb-saytiga qarang.</p><p>KDE va umuman Linuksni oʻzbekchalashtirish haqida koʻproq maʼlumotga ega boʻlishni istasangiz, <a href="http://www.uni-bremen.de/~kmashrab/to-uzbek-linux.html">"Linuks oʻzbekcha gapiradi"</a> loyihasining veb-saytiga qarang.</p>

en: request was canceled
uz: talab bekor qilindi

en: requested service not supported for this socket type
uz: talab qilingan xizmat soketning bu turi uchun qoʻllanmagan

en: requested socket type not supported
uz: talab qilingan soketning bu turi qoʻllanmagan

en: servname not supported for ai_socktype
uz: ai_socktype uchun servname qoʻllanmagan

en: set XIM server
uz: XIM serverini aniqlaydi

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
uz: XIM (X Input Method) kiritish usulini oʻrnatish.
    Ehtimol qiymatlar - onthespot, overthespot,
    offthespot va root

en: sets the application GUI style
uz: dasturning grafik interfeys uslubini oʻrnatadi

en: sets the application name
uz: dasturning nomini oʻrnatadi

en: sets the application title (caption)
uz: dasturning sarlavhasini oʻrnatadi

en: sets the default button color
uz: tugmaning andoza rangini oʻrnatadi

en: sets the default foreground color
uz: oldin fonning andoza rangini oʻrnatadi

en: switches to synchronous mode for debugging
uz: debag qilish uchun sinxron usuliga oʻtish

en: system error
uz: tizimning xatosi

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
uz: %1
    %2
    tomonidan yozilgan.

en: unknown error
uz: nomaʼlum xato
